PDA

Επιστροφή στο Forum : δωστε τα φωτα σας..περι μεσης..



Giannis9
15-09-09, 18:04
γυμναζομαι εδω και 1χρονο περιπου εντατικα..εχω παρει λιγο ογκο πλατη-στηθος κτλ..το προβλημα μου ειναι οτι η μεση μου μενη η ιδια η σαν να εχει μεγαλωσει λιγο,με αποτελεσμα να φενεται το σωμα μου ενιαιο..
τι ασκησεισ προτεινετε για να <μικρινει> η μεση και για πλαγιουσ κοιλιακουσ..το αποτελεσμα που θαθελα για να σας δωσω να καταλαβετε ειναι το σςμα μου απο τη μεση και πανς να<τριγωνιαζει>ασπω...εαν βοηθησετε καντε το ποσταροντασ καποια βιντεο με ασκησεισ για καλυτερη κατανοηση..
ευχαριστω..

TEFAAtzis
16-09-09, 00:40
φιλε Γιαννη για να τριγωνισεις που λες και συ πολυ σημαντικο ρολο παιζει η πλατη και συγκεκριμενα τα φτερα που λεμε.Θα σου προτεινα να κανεις ελξεις και αρσεις θανατου για πλατη,επισης οι μεγαλυτεροι ωμοι σε δειχνουν πιο τριγωνο και κανουν την πλατη να φαινεται ακομα μεγαλυτερη αρα κανε καλες ασκησεις για ωμους οπως σμιθ,ανοιγματα κτλπ και τελος πιστευω πως ρολο παιζει και το στιθος.Με ενα πιο ανοιχτο στιθος φαινεσαι πιο τριγωνος.Ασκησεις του στυλ ανοιγματα με αλτηρες θα βοηθησουν πολυ

Giannis9
16-09-09, 01:15
για πλατη το ειχα και εγω υποψην μου,απλα νομιζα πως υπαρχει κατι αμμεσο για τη μεση...
ευχαριστω πολυ

Littlejohn
16-09-09, 02:13
για πλατη το ειχα και εγω υποψην μου,απλα νομιζα πως υπαρχει κατι αμμεσο για τη μεση...
ευχαριστω πολυ

Εάν δεν έχεις εναπόθεση λίπους (κοινώς ψωμάκια, σωσιβιάκια, κτλ) μόνο με εστίαση σε πλάτη-ώμους, θα δείξεις V...Δεν υπάρχει άλλος τρόπος...

Welcome to the endomorph club... ;):green:

TRIANTAFYLLOU
18-09-09, 01:17
αν η μέση εκτος απο φαρδια είναι και μειώδης το πολύ πολύ υπερβάλοντας στην εκγύμναση της μέσης ειδικα με τους πλάγιους να την φαρδαίνεις κι άλλο .
πρώτα αξιολογείς τι είναι αυτό που περιβάλει τηνμέση αν είναι λίπος τότε απλα πρέπει να το διώξεις ώστε να τονιστεί καλύτερα η μεση αλλα και η πλάτη και όπως είπαν τα παιδια φαρδαίνοντας την πλάτη και όμους η μεση θα φαίνετε λεπτότερη