PDA

Επιστροφή στο Forum : New Programm fur unser Fuhrer :P



Fuhrer
23-09-09, 15:00
Εφυγα λοιπον απο λαρισα κ αφησα τον Μοκα κ ηρθα παλι αθηνα μονιμα πλεον κ γραφτηκα σε μια αλυσιδα.
Ο τυπος μου εβγαλε ενα προγραμμα κ μου ειπε οτι ειναι για ογκο.Σας το προσφερω να μου πειτε εαν λειπει κατι η αν ειναι αχταρμας.

Πλατη
οπισθολαιμιες ελξεις 2χ10 2χ8
εμπροσθολαιμιες ελξεις 1χ10 3χ8
κωπηλατικη(ψηλη) 2χ10 2χ8
κωπηλατικη(χαμηλη) 4χ12

Δικεφαλοι
Καμψεις με μπαρα 2χ10 2χ8
scot 4χ8
καμψεις με αλτηρες καθιστος 1χ10 3χ8

----------------------------------------------------

Ωμοι
Οπισθολαιμιες πιεσεις 2χ10 2χ8
πιεσεις με αλτηρες καθιστος 4χ8
πλαγιες εκτασεις με αλτηρες ορθιος 1χ10 3χ8

Ποδια
Squat 2χ10 2χ8
Leg press 2x10 2x8
Leg extension 4x8
Leg curl 2x10 3x8
Γαμπες καθιστος 3χ12 3χ10

------------------------------------------------------

Τρικεφαλοι
Πιεσεις στην τροχαλια 2χ10 2χ8
Πιεσεις τρικεφαλων με μπαρα 2χ10 2χ8

Βυζακι
Πιεσεις παγκου 1χ10 3χ8
Πιεσεις στον επικλινη 4χ8
Εκτασεις με αλτηρες στον επικλινη 4χ8
Pull over 3χ8 1χ12


Αυτα. :)

KATERINI 144
23-09-09, 15:13
καλο ειναι, τις οπισθολεμιες καντες εμπροσθολεμιες στους ώμους και αφου γινεται ιδια η ασκηση με αυτη των αλτηρων κανε και μια εκτασεις σκυφτός για πισω ομους.

sieg heil lamogio :rocking: :green:

KATERINI 144
23-09-09, 15:15
υσ: τελειωσες με τα μαθήματα η σε διοξαν με κλωτσιες?! :P

Fuhrer
23-09-09, 15:31
Δλδ να κανω εμπροσθολαιμιες συν τις πιεσεις συν τις πλαγιες κ μια στο σκυψιμο να γουσταρει το κοινο κωλαρακι?
Στις εμπροσθολαιμιες να κανω τα σετ κ τις επαναληψεις που εχει?

Το παλευω με τα μαθηματα πηγα καλουτσικα τωρα αλλα το φλεβαρη παμε στρατα :rolf:

KATERINI 144
23-09-09, 15:42
Δλδ να κανω εμπροσθολαιμιες συν τις πιεσεις συν τις πλαγιες κ μια στο σκυψιμο να γουσταρει το κοινο κωλαρακι?οχι ρε αδολφε αφου ειναι το ιδιο πραγμα, μια απο τις δυο κανε, η στο ενα προγραμμα με μπαρα στο αλλο προγραμμα με αλτηρες για να εχουμε ποικιλια.

τη σκυφτή τα μουτρα στον καθρέφτη και το τουρλομα προς το κοινό για να ζαλιζονται τα πληθοι :green:

Fuhrer
23-09-09, 17:10
Θα τα κανω ολα στο scot αν ειναι.
Ποσα σετ/επαναληψεις να κανω για εμπροσθολαιμια λες?

Exci
23-09-09, 17:13
Τι ειναι scot? Smith στα γερμανικα? :P

Fuhrer
23-09-09, 20:58
Α καλα.Scot λεω.Smith εννουσα.

KATERINI 144
23-09-09, 21:09
Θα τα κανω ολα στο scot αν ειναι.
Ποσα σετ/επαναληψεις να κανω για εμπροσθολαιμια λες?ναι ρε ποιο σκοτ?! και στα γερμανικα σμιθ το λενε, επαναλήψεις κανε οσες σε ειπε και βλέπουμε,
τωρα πρόσεξα (ωραιος) πως τα ποδια ειναι μαζι με τους ώμους την ιδια μερα, γιατι ετσι? δε σε βολεύει να κανεις τέσσερις μερες και να ειναι ξεχωριστά τα ποδια αδολφε?! :rifle:

TEFAAtzis
23-09-09, 21:10
Ρε συ Fuhrer εγω απο Λαρισα ειμαι.Σχετικα με τον Μοκα εχω ακουσει πολλα,πχ οτι δινει χαπια στους αθλητες του και τετοια.Ισχυει τιποτα τετοιο?Πως σου φανηκε γενικα?

Fuhrer
24-09-09, 02:00
ναι ρε ποιο σκοτ?! και στα γερμανικα σμιθ το λενε, επαναλήψεις κανε οσες σε ειπε και βλέπουμε,
τωρα πρόσεξα (ωραιος) πως τα ποδια ειναι μαζι με τους ώμους την ιδια μερα, γιατι ετσι? δε σε βολεύει να κανεις τέσσερις μερες και να ειναι ξεχωριστά τα ποδια αδολφε?! :rifle:


Lol.Παντα μα παντα απο τοτε που ξεκινησα να αθλουμαι τα ποδια τα ειχα με τους ωμους.Δεν μου ειπε ποτε κανεις να τα κανω ξεχωριστα.Οτι προγρμμα μου ειχαν βγαλει μου τα ειχαν μαζι.

Fuhrer
24-09-09, 02:04
Ρε συ Fuhrer εγω απο Λαρισα ειμαι.Σχετικα με τον Μοκα εχω ακουσει πολλα,πχ οτι δινει χαπια στους αθλητες του και τετοια.Ισχυει τιποτα τετοιο?Πως σου φανηκε γενικα?


Οχι ρε τι χαπια.Δεν ξερω για τους πιτσιρικαδες που κατεβαζε για αγωνες τι γινεται αλλα μεσα στο γυμναστηριο ο κυρ βαγγελης ειναι θεος.Μιλαμε για παλικαρι απτα λιγα οχι ***ιες.Απτις λιγες φιγουρες που θα μου μεινουν αξεχαστες.Εγω σου προτεινω να πας κ μαλιστα με την πρωτη ευκαιρια.Τα μηχανηματα που εχει τα σπανε κ θα βρεις κ πολλα κτηνη να σου πουν 1-2 πραγματα.Απτον Mοκα μην περιμενεις πολλα ειναι λιγο lost in space.Αν τον πριξεις θα σου πει ομως.

TEFAAtzis
24-09-09, 12:07
Οχι ρε τι χαπια.Δεν ξερω για τους πιτσιρικαδες που κατεβαζε για αγωνες τι γινεται αλλα μεσα στο γυμναστηριο ο κυρ βαγγελης ειναι θεος.Μιλαμε για παλικαρι απτα λιγα οχι ***ιες.Απτις λιγες φιγουρες που θα μου μεινουν αξεχαστες.Εγω σου προτεινω να πας κ μαλιστα με την πρωτη ευκαιρια.Τα μηχανηματα που εχει τα σπανε κ θα βρεις κ πολλα κτηνη να σου πουν 1-2 πραγματα.Απτον Mοκα μην περιμενεις πολλα ειναι λιγο lost in space.Αν τον πριξεις θα σου πει ομως.

χαχα οκ.Θα το εχω στα υποψιν μου οταν τελειωσω απο θεσσαλονικη

sTeLaKoS
24-09-09, 23:13
Τρικεφαλοι
Πιεσεις στην τροχαλια 2χ10 2χ8
Πιεσεις τρικεφαλων με μπαρα 2χ10 2χ8

Μήπως είναι λίγες 2 ασκήσεις για τρικέφαλο?
Σε παίρνει πιστεύω να κάνεις 1 τουλάχιστον ακόμη.... πχ, βυθίσεις σε δίζυγο που εμένα προσωπικά μ'αρέσουν πολύ!

anjelica
25-09-09, 00:02
Lol.Παντα μα παντα απο τοτε που ξεκινησα να αθλουμαι τα ποδια τα ειχα με τους ωμους.Δεν μου ειπε ποτε κανεις να τα κανω ξεχωριστα.Οτι προγρμμα μου ειχαν βγαλει μου τα ειχαν μαζι.

ε ναι και εγω το ξερω ετσι 3 μερες την εβδομαδα,στηθος-τρικεφαλος,πλατη-δικεφαλος και παρασκευη ποδια ωμοι και ξεκουραση 2 μερες απο αυτο,ειναι κλασσικο για αρχη ομως μετα απλα δεν θα βγαινει

KATERINI 144
25-09-09, 00:23
ε ναι και εγω το ξερω ετσι 3 μερες την εβδομαδα,στηθος-τρικεφαλος,πλατη-δικεφαλος και παρασκευη ποδια ωμοι και ξεκουραση 2 μερες απο αυτο,ειναι κλασσικο για αρχη ομως μετα απλα δεν θα βγαινει:clap::clap::clap::clap:

οταν τα λες σωστά δεν μπορω παρα να συμφωνήσω :thumbup:

Fuhrer
21-11-09, 00:21
Ρε συ Φωτη εσυ τι λες?Να ακολουθησω αυτο το προγραμμα η να κανω πυραμιδα?Γενικα τον 1 1/2 χρονο που εκανα γυμναστηριο εκανα με πυραμιδα κ μπορω να πω οτι εφευγα μετα απο καθε προπονηση ευχαριστημενος κ πιασμενος.Με αυτο το προγραμμα δεν πιανομαι τοσο.Ακομα κ οταν ανεβασω τα κιλα ωστε να μην βγαζω τις 2 τελευταιες επαναληψεις θα ειμαι για λιγη ωρα πιασμενος κ μετα εχω καλη αντοχη.Εχει διαφορα βεβαια κ η διατροφη καθως τωρα κανω πιο ισσοροπημενη.

Σε αυτο το προγραμμα ειναι νορμαλ οι επαναληψεις/σετ για προγραμμα ενδυναμωσης-ογκου?Απο οτι ειδα κ απτο φορουμ καλα πρεπει να ειναι.Απλα ρωταω γιατι ο γυμναστης πρεπει να εκανε το 80-90% του προγραμματος μου copy-paste απο αλλον...

Fuhrer
21-11-09, 00:28
Σημειωση:Οταν εκανα πυραμιδα εκανα το ιδιο πληθος ασκησεων με αυτο το προγραμμα αλλα ηταν 3 σετ των 12/10/8 επαναληψεων στις ασκησεις των μεγαλων μυικων ομαδων.Κ απλα δεν ξερω τι να κανω.Κραταω πυραμις με 3 σετ η παω στα 4 σετ με πιο fixed επαναληψεις?

Επισης τα κιλα δεν ειναι κατι τρελο.Μιλαμε πχ στον παγκο τα 2 πρωτα σετ των 10 ρεπ με 40 κιλα κ τα αλλα 2 σετ των 8 ρεπ με 50 κιλα.Ειναι νωρις βεβαια ακομα απλα δεν ξερω μηπως κ τα σκ****σω αν αλλαξω τωρα προγραμμα σε πυραμιδα.

ioannis1
21-11-09, 01:05
τοσα προγραμματα ογκου εχει εδω γιατι δεν κανεις ενα απο αυτα;

NASSER
21-11-09, 01:06
κανε πυραμιδα και προσπαθησε να ανεβασεις κιλα!

Fuhrer
21-11-09, 02:29
Οποτε αν ειναι να αλλαξω μονο στις μεγαλες μυικες ομαδες τα σετ/επαναληψεις κ να τα κανω πυραμιδα?

NASSER
21-11-09, 16:11
Οποτε αν ειναι να αλλαξω μονο στις μεγαλες μυικες ομαδες τα σετ/επαναληψεις κ να τα κανω πυραμιδα?

Ναι αυτο θα κανεις!:thumbup:

psv
28-11-09, 23:28
Δεν ξερω αν ειναι σωστη η παρατηρηση μου καθως δεν τ εχει σχολιασει κανενας μεχρι τωρα,αλλα για τετρακεφαλους δεν ειναι πολλα αυτα?Σκουωτ,πρεσσα ΚΑΙ εξτενσιον???

Fuhrer σε joe weider γραφτηκες μηπως?

Fuhrer
03-12-09, 20:28
Ναι.Τωρα ειναι ο τριτος μηνας εκει αλλα απο οτι ειδα ο τυπος απλα μου εκανε copy paste προγραμμα αλλου κ μου το εδωσε.Τωρα κανω αυτο το προγραμμα πανω κατω με δικιες μου "πινελιες".Κυριως εχω ριξει τα σετ σε 3 απο 4 ασκησεις σε καθε μεγαλη μυικη ομαδα.Θα σας ποσταρω τι ακριβως κανω κ μου λετε γνωμες.

Στης βουλιαγμενης(αθηνα) εχω γραφτει.

psv
06-12-09, 01:14
Ετσι ειναι δυστυχως.Κι εγω σε joe weider παω,αλλα μαλλον θα αλλαξω.Θα προτιμουσα ενα γυμ με λιγοτερα φρου φρου και γκομενακια,αλλα δυστυχως δεν βρισκω.Τεσπα...

Anyway,ναι,σε τζο μου ειχαν βγαλει εμενα προγραμμα με 2 προπονησεις 2 φορες τη εβδομαδα(4 συνολικα),3 μυικες ομαδες στην καθε προπονηση και κοιλιακους και τις 2!!!:shock:Θελει λιγο προσοχη...:turtle:Οκ μαν καλη συνεχεια!:thumbup: