PDA

Επιστροφή στο Forum : συμβουλη....!!!!



giwrgaros
27-09-09, 20:57
γεια σε ολους....!!μπορω να κανω φετες τους κοιλιακους μου χωρις συμπληρωμα.....?αν ναι πως...?βοη8εια.........!!!!

kafros gate 7
27-09-09, 22:13
γεια σε ολους....!!μπορω να κανω φετες τους κοιλιακους μου χωρις συμπληρωμα.....?αν ναι πως...?βοη8εια.........!!!!

φιλε αν ψαξες στο φορουμ εχει σε καποιο σημειο καποιες απο τις καλυτερες ασκησεις για κοιλιακους.γνωμη μου για πολυ καλους κοιλιακους μεγαλο ρολο παιζει /να εχεις μια σωστη διατροφη...πανω απ' ολα οχι λιπη.

giwrgaros
27-09-09, 23:05
κοιτα κανω διατροφη και κοιλιακους στο γυμναστηριο αλλα 8α η8ελα να δω περισσοτερα αποτελεσματα γιατι δν εχω δει διαφορα στους κοιλιακους.....

thegravijia
27-09-09, 23:12
κοιτα κανω διατροφη και κοιλιακους στο γυμναστηριο αλλα 8α η8ελα να δω περισσοτερα αποτελεσματα γιατι δν εχω δει διαφορα στους κοιλιακους.....

φθασε το λιπος σου κατω απο 10%...! ο μονος τροπος

giwrgaros
27-09-09, 23:25
να σ πω τν αλη8εια δν το εχω μετρησει ποτε μ...ειμαι κανονικος στο σωμα αλλα 8α η8ελα να εχω γραμμωμενουσ κοιλιακουσ γιατι παιζουν και αυτοι μεγαλο ρολο στο σωμα...

Exci
27-09-09, 23:35
να σ πω τν αλη8εια δν το εχω μετρησει ποτε μ...ειμαι κανονικος στο σωμα αλλα 8α η8ελα να εχω γραμμωμενουσ κοιλιακουσ γιατι παιζουν και αυτοι μεγαλο ρολο στο σωμα...
Tι εννοεις? Πως ακριβως βοηθουν οι γραμμωμενοι το σωμα περισσοτερο απο κοιλιακους με λιπος πανω τους?

giwrgaros
28-09-09, 00:07
δν εχω λιπος στο σωμα μ...εχω κοιλιακουσ(μν φανταστεις τελειουσ) αλλα 8α η8ελα καποιεσ ασκησεισ οι οποιεσ να με ανεβασουν σε ενα μεγαλυτερο επιπεδο για να δω διαφορα...

thegravijia
28-09-09, 00:21
δν εχω λιπος στο σωμα μ...εχω κοιλιακουσ(μν φανταστεις τελειουσ) αλλα 8α η8ελα καποιεσ ασκησεισ οι οποιεσ να με ανεβασουν σε ενα μεγαλυτερο επιπεδο για να δω διαφορα...

δεν παιζουν ρολο οι ασκησεις ..ροκανισματα ειναι οι καλυτεροι ασκηση ...
πρεπει να ριξεις το ποσοστο του λιπους οπως ειπα και πιο πανω

Littlejohn
28-09-09, 00:23
Από την στιγμή που, όπως λές και εσύ, δεν έχεις κάνει μέτρηση, δεν μπορείς να ξέρεις πόσο λίπος έχεις...

Γραμμωμένοι κοιλιακοί (six pack) είναι καθαρά θέμα ποσοστού λίπους και μόνο.
Αν για παράδειγμα (τραβηγμένο παράδειγμα) ήσουν εντελώς αγύμναστος (δεν έκανες ούτε ένα δευτ. άσκηση στην ζωή σου και δεν το κούναγες από τον καναπέ, ούτε για να πας τουαλέτα) ,αλλά κατά έναν μαγικό τρόπο είχες 6% λίπος, θα είχες κανονικότατα 6αδα κοιλιακών φέτες...

Γυμνάζοντας τους κοιλιακούς σου, τους δίνεις απλώς σχήμα και λίγο όγκο, δεν τους εμφανίζεις...:toast:

giwrgaros
28-09-09, 00:24
8α το δοκιμασω...ευχαριστω....

Exci
28-09-09, 00:28
Tι θα δοκιμασεις δηλαδη?

giwrgaros
28-09-09, 00:28
ειναι ο μεταβολισμος μ ετσι ωστε να μην παιρνω ευκολα βαροσ...αλλα τωρα εχω παρει καποια κιλα με βοη8ησαν πολυ βεβαια αλλα με τα κιλα αυτα οι κοιλιακοι κρυφτηκαν λιγακι..

giwrgaros
28-09-09, 00:29
8α δω τ ποσοστο λιπουσ μ και αναλογα με το αποτελεσμα 8α δρασω...

Exci
28-09-09, 00:31
8α δω τ ποσοστο λιπουσ μ και αναλογα με το αποτελεσμα 8α δρασω...
Μα δε θα κερδησεις κατι με το να βρεις ενα νουμερο. Ο καθρεφτης ειναι φιλος σου. Αν θες βγαλε και μια δικη σου φωτογραφια και δειξτην.

KATERINI 144
28-09-09, 00:33
Tι θα δοκιμασεις δηλαδη? καπου το πας εσυ τωρα :smash::smash::smash::smash:

giwrgaros
28-09-09, 00:34
εχω βγαλει μια και τν εχω βαλει να εμφανιζεται...αλλα δν φαινεται και δν ξερω γιατι

giwrgaros
28-09-09, 00:34
εγω....?

KATERINI 144
28-09-09, 00:37
αυτος που εκανα το κουοτ.

Exci
28-09-09, 00:37
εχω βγαλει μια και τν εχω βαλει να εμφανιζεται...αλλα δν φαινεται και δν ξερω γιατι
Την εβαλες στο μενου "Επεξεργασια εικονας προφιλ". Για να φαινεται διπλα στα ποστ, βαλτη στο "Επεξεργασια Αβαταρ".

Λοιπον, απο οσο φαινεται, εισαι σχετικα χαμηλα σε λιπος, δεν εχει νοημα να το ριξεις κι αλλο (εκτος και αν το θες τοσο πολυ εσυ).


καπου το πας εσυ τωρα :smash::smash::smash::smash:
No comments :sneaky:

giwrgaros
28-09-09, 00:38
ααααααα....

giwrgaros
28-09-09, 00:42
8ελω πιο πολυ να γραμμωσουν...

Exci
28-09-09, 01:00
...Ε μπες στη γραμμωση τι να πω.

ioannis1
28-09-09, 21:55
an δεν εχεις κοιλιακους απο κατω οσο λιπος και να χασεις δεν θα φανει τιποτε απο μαξιλαρακια.αρα το πρωτο ειναι να φτιαξεις τους κοιλιακους και μετα να φανουν.πως θατους φτιαξεις;οχι μονο με ασκησεις κοιλιακων.αλλα πως δηλ.;κανοντας βασικες ασκησεις με μπαρα και αλτηρες βαρια δηλ στο οριο των δυνατοτητων σου.πχ,κωπηλατικες για πλατη,σκουοτ για ποδια,αρση θανατου,καμψεις μπαρας για δικεφαλους χεριων ειναι βασικες ασκησεις που εμμεσως δημιουργουν κοιλιακους,.κοιτα εμενα κοιλιακους κανω μονο ενα μηνα πριν τους αγωνες 100-150 επαναληψεις εντονες χωρις διακοπες στα σετ.τελος υπαρχει ενα ρητο που λεει θες κοιλιακους; φτιαξε ποδια....

narta
28-09-09, 22:19
.... υπαρχει ενα ρητο που λεει θες κοιλιακους; φτιαξε ποδια....

Σωστοςςςςςςς :turtle:

giwrgaros
28-09-09, 22:44
συμφωνω μαζι σου ιωαννη και 8α το δοκιμασω αλλα ελευ8ερες με βαρη ασκησεις στα ποδια δν με αφηνει ο γυμναστης να κανω λογο της ηλικιας μ και του υψους μου...

thegravijia
28-09-09, 22:56
συμφωνω μαζι σου ιωαννη και 8α το δοκιμασω αλλα ελευ8ερες με βαρη ασκησεις στα ποδια δν με αφηνει ο γυμναστης να κανω λογο της ηλικιας μ και του υψους μου... :bowdown:

giwrgaros
28-09-09, 23:03
κυριως κανω μηχανηματα και προβολες με αλτηρες...π.χ. σκουωτ μ το απαγορευει...

thegravijia
28-09-09, 23:05
κυριως κανω μηχανηματα και προβολες με αλτηρες...π.χ. σκουωτ μ το απαγορευει...
εκτασεις στο μηχανημα κανεις που ολη η πιεσι παει στα γονατα ..
σκουοντ ομως οχι ..δηλ την πιο βασικη ασκηση που υπαρχει...
κλασικος ασχετος τεφατζις ο γυμναστης σου

giwrgaros
28-09-09, 23:08
ειναι γυρω στα 40 χρονων....εχει και κατι βραβεια απο αγωνες...αλλα οι συμβουλες του δν με εχουν βοη8ησει απολυτα..

thegravijia
28-09-09, 23:13
ειναι γυρω στα 40 χρονων....εχει και κατι βραβεια απο αγωνες...αλλα οι συμβουλες του δν με εχουν βοη8ησει απολυτα..
οκ παω πασο χαχχχ
απο που εισαι ειπαμε?

giwrgaros
28-09-09, 23:14
απο τν αμαλιαδα(στν ηλεια) αλλα μενω α8ηνα στο μενιδι

thegravijia
28-09-09, 23:17
ειναι γυρω στα 40 χρονων....εχει και κατι βραβεια απο αγωνες...αλλα οι συμβουλες του δν με εχουν βοη8ησει απολυτα..

και μενα μου εχει τυχει αυτο.εχω παω σε καποια γυμναστηριο που ειναι αθλητες αλλα οι συμβουλες τους ηταν πολυ γενικες ..δεν με βοηθησαν σε κατι ,,του στυλ φαε πολυ φαι και τετοια..πολυ γενικα πραγματα ..ισως να θελουν να τους τα σκας εξτρα για personal training για να κατσουν να ασχοληθουν παραπανω..

τεσπα για μενα αρχινα σκουοντ μαζι με pull over ..βοηθαει να ανοιξει ο θωρακας

giwrgaros
28-09-09, 23:20
να ξεκινησω σκουωτ χαλαρα και μετα πιο βαρια...?

Exci
28-09-09, 23:22
να ξεκινησω σκουωτ χαλαρα και μετα πιο βαρια...?
Νομιζω παντα οταν ξεκινας καποια καινουρια ασκηση ειναι καλο να συνηθιζεις πρωτα την κινηση, και μετα να φορτωνεις κιλα. Γι'αυτο και προτεινεται τις βασικες τουλαχιστον ασκησεις να τις ξεκινα κανεις απο την αρχη.

giwrgaros
28-09-09, 23:28
συμφωνω γιατι το σκουωτ ειναι μια πολυ βασικη ασκηση και παιζει μεγαλο ρολο το πως 8α την εκτελεσεις...

ioannis1
29-09-09, 00:31
δηλ ποσο χρονων εισαι και τι υψος εχεις;.κοιτα βαλε ενα παγγο πισω σου κατσε στη σμιθ και με πολυ λιγα κιλα κοιτα να μαθεις την κινηση στην αρχη.κατεβα mexri να ακουμπησεις στο παγγο με προσοχη και σηκω αμεσως.κανε 4 σετ των 10 επαναληψεων.συνεχισε μεχρι να δυναμωσεις κανα μηνα και μετα βγαλε τον παγγο.

giwrgaros
29-09-09, 15:48
σε 1 βδομαδα κλεινω τα 18 και ειμαι 1.75

ioannis1
29-09-09, 21:56
κανε αυτο που σου εγραψα χαλαρα στην αρχη να δυναμωσει η μεση και η ππλατη και μετα βγαζεις τον παγγο.εχεις μελλον.