PDA

Επιστροφή στο Forum : Energy drinks



jjx
13-10-09, 16:09
Αν καποιος θελει να επιτυχει υποθερμιδικη διατροφη με αεροβια ασκηση, εχει νοημα να κανει χρηση ισοτονικών κτλ ροφηματων?? Αν θελω να εχω αρνητικο ισοζυγιο, γιατι πριν την ασκηση να πινω κατι μου που προσφερει ενεργεια?? :toast::toast: Ή καπου κάνω λαθος??:turtle::turtle:

Ballbreaker
13-10-09, 16:36
Τις ημερες που κανει καποιος αερόβια άσκηση (και όχι μόνο βάρη),ενα ισοτονικο ροφημα που δεν πνίγεται στην ζάχαρη δεν ειναι κακη ιδεα, καθοτι βοηθαει στην ενυδατωση του οργανισμου.
Προσωπικα χρησιμοποιούσα το καλοκαιρι χυμό μηλου ή isostar,απο Οκτώβρη τίποτα καθοτι η θερμοκρασία έπεσε σημαντικά.

sTeLaKoS
17-10-09, 09:55
Ναι, κι εγώ έπινα isostar το καλοκαίρι. Τώρα το χειμώνα δεν υπάρχει λόγος μιας και η εφίδρωση μειώνεται κατά πολύ, χάνουμε πολύ λιγότερα νερά σε σχέση με το καλοκαίρι.

-beba-
17-10-09, 10:57
Ναι, κι εγώ έπινα isostar το καλοκαίρι. Τώρα το χειμώνα δεν υπάρχει λόγος μιας και η εφίδρωση μειώνεται κατά πολύ, χάνουμε πολύ λιγότερα νερά σε σχέση με το καλοκαίρι.

Εγώ πάλι έχω πάρει ένα διάλυμα που είναι σε μπουκάλι του ενός λίτρου και βάζεις 10ml σε 600ml νερό. Το διάλυμα αυτό περιέχει καρνιτίνη για απώλεια λίπους και μεταλλικά στοιχεία και ταυρίνη. Το έχω μαζί μου στο gym και πίνω κατά τη διάρκεια της προπόνησης.

iwvi7
17-10-09, 12:33
Πριν την αερόβια ένα σκέτο καφέ , πρωσοπικά εμένα με τσιτώνει αρκετά ( ή καφείνη )
και μετα αν είναι θερμός πολύ ο καιρός και πολύ ο ιδρώτας almora από τα φαρμακεία.:)

-beba-
17-10-09, 13:39
Πριν την αερόβια ένα σκέτο καφέ , πρωσοπικά εμένα με τσιτώνει αρκετά ( ή καφείνη )
και μετα αν είναι θερμός πολύ ο καιρός και πολύ ο ιδρώτας almora από τα φαρμακεία.:)

Για τον καφέ δεν έχεις άδικο. Εγώ το πρωί πρίν πάω να περπατήσω πίνω ένα διπλό ελληνικό σκέτο. Με ξυπνάει για τα καλά.

jjx
01-11-09, 13:51
Για το lucozαde sport τι λετε? Παλευεται??

koukou
01-11-09, 20:59
το isostar διαβασα οτι εχει πολλους υδαταν. τι λετε? κατα την διαρκεια της προπονησης αντι για νερο??? κανει??? καποιος που να ξερει κατι παραπανω...


ευχαριστω...