PDA

Επιστροφή στο Forum : Φλεβικότητα



DENNISGR
06-07-08, 11:09
παιδια χρειαζεται να μειωσουμε το λιπος μας για να φανουν οι φλεβες??
:???: :???:

billys15
06-07-08, 11:33
Μειωμενο λιπος και νερο χρειαζεται.Υπαρχουν και τα νιτρικα οξειδια,αλλα τα αποτελεσματα ειναι περισσοτερο προσωρινα.

RUHL
06-07-08, 12:58
10% λιπος και κατω ουτε νερα ουτε λιπη ουτε κολπα πας σε εκεινα τα ποσοστα και βγαινουν

Lago
20-07-08, 10:21
Παιδια να κανω μια ερωτηση?
στο δεξιο δικεφαλο εχω κανονικα τις φλεβες,στο αριστερο ομως δεν φαινετε καθολου η κεντρικη γνωστη φλεβα που περνα απο κει αλλα εχω αλλες μικρες που φαινονται. και θελω να ρωτησω δεν υπαρχει καθολου? η δεν εχει εμφανιστει ακομα?

alekoukosmyconian
20-07-08, 19:27
Παιδια να κανω μια ερωτηση?
στο δεξιο δικεφαλο εχω κανονικα τις φλεβες,στο αριστερο ομως δεν φαινετε καθολου η κεντρικη γνωστη φλεβα που περνα απο κει αλλα εχω αλλες μικρες που φαινονται. και θελω να ρωτησω δεν υπαρχει καθολου? η δεν εχει εμφανιστει ακομα?


ισχύουν όσα είπαν και τα παιδιά πιο πάνω αλλά να ξέρεις γενικά πως η φλεβικότητα έρχεται με τα χρόνια..! επίσης α βλέπεις ατομα που μπορεί να είναι και λιγότερο γυμνασμένα από σένα ή με περισσότερο λίπος τότε παίζουν ρόλο και άλλοι παράγοντες 'οπως
α. το να είναι γεννητικό ή
β. και ο παράγοντας φάρμακο! :rocking:

VaraEnesh
05-03-09, 00:06
Αυτό ήθελα και θέλω ακόμα και εγώ αλλα πιστεύω θέμα λίπους είναι.Εγώ είμαι στο 12.5% και φαίνονται μονο όταν κάνω γυμναστική στο γυμναστήριο και μετά τίποτα!Πιστεύω άμα πέσω γύρω στο 10% θα φανούν...

Εσένα lago το αίμα σου πετάει δεν κυλάει...τι να την κανεις την φλέβα?:D
Πάντως να μην υπάρχει δύσκολο :)

kyriakos23
05-03-09, 00:11
εμενα δεν μαρεσει τοσο να φενοντε οι φλεβες..

mantus3
05-03-09, 00:38
εμενα δεν μαρεσει τοσο να φενοντε οι φλεβες..

εμενα δεν μου αρεσε στην αρχη, αλλα τωρα ....

εγω παλι ειμαι της αποψης οτι οσο λιπος κ να εχεις οι φλεβες θα αναπτηχθουν μαζι με τους μυες αλλα καπως πιο αργα...

LORDBLiTZ
05-03-09, 01:57
Η φλεβα θελει χαμηλο ποσοστο λιπους και γυμνασμενους μυς, ωστε να ειναι σφιχτοι και να την πετανε προς τα εξω. δλδ αν δεν σε βοηθαει η φυση οπως ειπε ο alekoukosmyconian βοηθατει εσυ :lol:

Gasturb
09-03-09, 03:10
.. kαι φαίνονται μονο όταν κάνω γυμναστική στο γυμναστήριο και μετά τίποτα!

Λογικό ακόμα κ με μεγαλύτερο ποσοστό λίπος να είχες θα γινόταν

albertob30
18-10-09, 15:13
μαγκες τι μπρουμε να κανουμε για να μεγιστοποιησουμε τη φλεβικοτητα μας?εκτος απο το ποσοστο λιπους που ειναι το γνωστο..εχω ακουσει οτι οι προ ββ πινουν φυσιολογικο ορο αντι για νερο για μεγιστη φλεβικοτητα..ισχυει??

The Rock
18-10-09, 15:25
Αν μιλάς για φλεβικότητα καθαρά ανεξαρτήτως τα άλλα 2 πράγματα ξέρω ότι το κάνουν αυτό αλλά όπως καταλαβαίνεις είναι παροδικό :
1)Νιτρικό
2)Κρεατίνη(Λιγότερο βέβαια ..)
3)Αύξησε το μοσχαρίσιο και το χοιρινό κρέας στην διατροφή σου ..

Μια συμβουλή μην ασχολείσαι με άχρηστα πράγματα ....

sctp
18-10-09, 15:27
Γονιδια,να γυμναζεσαι στους 40C,να πινεις πολυ νερο και βρεις τον υδατανθρακα που θα σου δωσει τα καλυτερα πρηξιματα

thegravijia
18-10-09, 16:02
οτι ειπαν τα παιδια απο πανω + κανα κρασακι...μονο μην πας φεσι στην προπονηση:green:

Polyneikos
18-10-09, 16:49
Και η νιασίνη βγαζει φλεβικότητα,αρκετοι αγωνιστικοι παιρνουν λίγο πριν βγουν...Αλλά για καποιον που απλα γυμναζεται το θεωρω ασκοπο...

mantus3
18-10-09, 20:08
απλα κοιτα να τρως καλα ωστε να μην εισαι αδειος κ οι φλεβες θα φανουν

aqua_bill
19-10-09, 14:25
γιατι το θελεις αυτο?εγω δεν ξερω το γιατι αλλα με το παραμικρο γεμιζω.χερια ποδια και σιγα σιγα βλεπω πρισμενες φλεβες στα πλευρα και στους ωμους...και δε μου αρεσει καθολου

albertob30
19-10-09, 14:54
δεν εννοω κατα τη διαρκεια της προπονησης! εννοω γενικα ωρες ωρες ουτε η βασιλικη φλεβα δεν φαινεται..!!ξερετε κανα τροπο να τις κανω να πεταχτουν?? ;);)

Ballbreaker
19-10-09, 15:15
Noμιζω οτι ειναι θεμα αναλογιας λιπους-μυικης μαζας,γενικα οι μυες σπρωχνουν και το λιπος καλυπτει.
Επισης εαν καποιος εχει σωματοτυπο που μαζευει ολο το λιπος στην κοιλια,πιθανως φαινονται πιο ευκολα.

No Cash
19-10-09, 19:12
σε λαθος "τοπο" ρωτας....

κατεβα ομονοια και γερανιου και θα μαθεις πως... :rolf: :thumbup:

The Rock
19-10-09, 23:27
δεν εννοω κατα τη διαρκεια της προπονησης! εννοω γενικα ωρες ωρες ουτε η βασιλικη φλεβα δεν φαινεται..!!ξερετε κανα τροπο να τις κανω να πεταχτουν?? ;);)
Με τι ασχολείται ο κόσμος ... :green: :green: :green:

mantus3
20-10-09, 01:12
Noμιζω οτι ειναι θεμα αναλογιας λιπους-μυικης μαζας,γενικα οι μυες σπρωχνουν και το λιπος καλυπτει.
Επισης εαν καποιος εχει σωματοτυπο που μαζευει ολο το λιπος στην κοιλια,πιθανως φαινονται πιο ευκολα.


εχει κ αυτο καποια βαση, κυριως επιδι οσο μεγαλονη ο μυης πρεπει να τραφει κ να αιματοθει περισοτερο οποτε μεγαλονουν κ οι φλεβες... τωρα για λιπος οχι τοσο οσο θα ελεγα υγρασια...

albertob30
20-10-09, 02:03
φιλε μου ροκ τι εννοεις? με τι ασχολειτε ο κοσμος? σε ενοχλει που ρωταω κατι που δν ξερω ? αν το 8εωρεις βλακεια μην απαντας καν..

The Rock
20-10-09, 02:28
φιλε μου ροκ τι εννοεις? με τι ασχολειτε ο κοσμος? σε ενοχλει που ρωταω κατι που δν ξερω ? αν το 8εωρεις βλακεια μην απαντας καν..
Όχι απλά μου φαίνεται περίεργο γτ όλα τα έχει ο κόσμος η φλεφικότητα λείπει ? Σε ρωτάω και προσωπικά ... το λέω από άποψη ότι είναι ανούσιο ,όλα τα έχεις η φλεβικότητα σου λείπει ? :green: :green:

NASSER
20-10-09, 11:04
Με τι ασχολείται ο κόσμος ... :green: :green: :green:

Το υφακι και το χιουμορ σου δεν μου αρεσουν. Φροντισε να αλλαξεις τροπο αντιμετωπισης των θεματων που θετουν οι συνφορμητες σου γιατι εχεις καταντησει κουραστικος και ανεπιθύμητος.
Συζητηση επι του θεματος δεν δεχομαι! Συνεχεια εκμερους σου θα λειτουργησει κατα σου.

thegravijia
20-10-09, 11:13
δεν εννοω κατα τη διαρκεια της προπονησης! εννοω γενικα ωρες ωρες ουτε η βασιλικη φλεβα δεν φαινεται..!!ξερετε κανα τροπο να τις κανω να πεταχτουν?? ;);)
πρεπει να ριξεις το ποσοστο λιπους και κανε και υπομονη...οσο περναει ο καιρος και γυμναζεσαι τοσο θα πεταγοντε πιο πολυ..

Littlejohn
20-10-09, 13:22
Οι φλεβικότητα έχει να κάνει με το ποσοστό λίπους (όπως είπε και ο Τεραβίγια)...

Όμως φαίνονται πολύ καλύτερα όταν μεγαλώνουν. Όπως και οι μύες έτσι και οι φλέβες μεγαλώνουν για να μπορούν να καλύψουν τις αυξημένες κυκλοφοριακές απαιτήσεις (αίμα)...

Γι`αυτό, υπομονή και όσο πέφτει το λίπος και αυξάνεται ο μυικός ιστός τόσο οι φλέβες θα εμφανίζονται...

albertob30
20-10-09, 13:58
δεν λεω οτι τα εχω ολα και μου λειπει η φλεβικοτητα απλα ρωταω..τελοσπαντων..αν σκεφτεις οτι ειμαι σχεδον 21 και ασχολουμε μετα βαρη απο τα 14 χωρις να σταματησω ουτε μια μερα ασ πουμε οτι τα τελευταια 2 χρονια με απασχολει το θεμα της φλεβηκοτητας.

The Rock
20-10-09, 14:16
δεν λεω οτι τα εχω ολα και μου λειπει η φλεβικοτητα απλα ρωταω..τελοσπαντων..αν σκεφτεις οτι ειμαι σχεδον 21 και ασχολουμε μετα βαρη απο τα 14 χωρις να σταματησω ουτε μια μερα ασ πουμε οτι τα τελευταια 2 χρονια με απασχολει το θεμα της φλεβηκοτητας.
2 χρόνια σε απασχολεί ?
Εγώ απλά κατεβάζοντας το ποσοστό λίπους και μην φανταστείς ότι είνα ιπολύ χαμηλό στο 16-17% είμαι περίπου για να φτάσω εδώ μέσα στους τελετατίους 2 μήνες(όχι ο χρόνος που έφτασα απλά μια παρατήρηση) ,άυξηση την φλεβικότητα κατά 25-27% έτσι όπως με κόβω ..και σε σημεία που ούτε που είχα φανταστεί ποτέ ..
Φυσικά διατροφή και έντονες προπονήσεις ... για αυτό ..

thegravijia
20-10-09, 15:09
δεν λεω οτι τα εχω ολα και μου λειπει η φλεβικοτητα απλα ρωταω..τελοσπαντων..αν σκεφτεις οτι ειμαι σχεδον 21 και ασχολουμε μετα βαρη απο τα 14 χωρις να σταματησω ουτε μια μερα ασ πουμε οτι τα τελευταια 2 χρονια με απασχολει το θεμα της φλεβηκοτητας.
:shock:
ασχολησε περιπου 7 χρονια..!!
ποσο υψος εχεις και ποσα κιλα εισαι?

albertob30
20-10-09, 17:08
gravijia δν ξερω αν 8α ειναι offtopic 8a σου κανω πμ να στα πω ολα ή 8α ανοιξω καινουργιο topic

kyriakos23
20-10-09, 21:01
εμενα η γνωμη μου ειναι τα γονιδια.δλδ να το εχεις και να πεταγονται οι φλεβες σου.φυσικα πεζουν ρολο και αλλοι παραγοντες αλλα νομιζο τα γονιδια πιο πολυ.
π.χ εχω φιλο ενα χτινος (με την καλη ενοια)ολη μερα πιτσες τρωει και λιπος και αν δειτε τις φλεβες του 8α τα πεξετε.ουτε σε βιντεο που βλεπο απο αγωνες ετσι φλεβα δεν ειδα...

mantus3
20-10-09, 23:39
εμενα η γνωμη μου ειναι τα γονιδια.δλδ να το εχεις και να πεταγονται οι φλεβες σου.φυσικα πεζουν ρολο και αλλοι παραγοντες αλλα νομιζο τα γονιδια πιο πολυ.
π.χ εχω φιλο ενα χτινος (με την καλη ενοια)ολη μερα πιτσες τρωει και λιπος και αν δειτε τις φλεβες του 8α τα πεξετε.ουτε σε βιντεο που βλεπο απο αγωνες ετσι φλεβα δεν ειδα...


+1 παιζει κ αυτο εναν πολυ σημαντικο ρολο

Panoz
21-10-09, 01:38
μαγκες τι μπρουμε να κανουμε για να μεγιστοποιησουμε τη φλεβικοτητα μας?εκτος απο το ποσοστο λιπους που ειναι το γνωστο..εχω ακουσει οτι οι προ ββ πινουν φυσιολογικο ορο αντι για νερο για μεγιστη φλεβικοτητα..ισχυει??


-Δοκιμασε καποιο συμπληρωμα νιτρικου οξειδιου.

-χαμηλο ποσοστο λιπους το ειπες και μονος σου.

-για τον "φυσιολογικο ορο"......δε σχολιαζω.

-ΓΟΝΙΔΙΑ.

PanosS
21-10-10, 15:48
Μπορει καποιος να επισημανει τους σημαντικοτερους παραγοντες π οδηγουν στη φλεβικοτητα? μιλαω κυριως για διατροφη (οχι συμπληρωματα).
Εχω ακουσει καποιες αλλαγες στη διατροφη μπορει να βελτιωσουν τη φλεβικοτητα,αλλα δεν ξερω κατα ποσο ισχυει. ευχαριστω

Eddie
21-10-10, 15:52
Μα και συμπληρωματα να παρεις αν δε κανεις διατροφη ειναι λιγο δυσκολο να δεις αυξημενη φλεβικοτητα.Τι θελω να πω,αν εχεις υψηλα ποσοστα λιπους τοτε ειναι (σχεδον) αδυνατο να δεις φλεβες,πρεπει να εισαι πολυ χαμηλα σε λιπος.

Τωρα αν υπαρχει καποια τροφη που βοηθαει στη φλεβικοτητα δε το ξερω.

Πληροφοριακα,πριν ανεβει στη σκηνη ο Arnold επινε ενα σφηνακι J&B.Τουλαχιστον ετσι γραφεται..

Mitsen
21-10-10, 15:54
Από όσο γνωρίζω τουλάχιστον το φαινόμενο τις φλεβηκοτιτας είναι μια αναλογια αυξημένης μυϊκής μάζας και χαμηλού ποσοστό λοιπού.

Δεν νομίζω να μπορείς να κανεις κάτι από το φαΐ για μόνιμα φαινόμενα

Andrikos
21-10-10, 15:57
.

Πληροφοριακα,πριν ανεβει στη σκηνη ο Arnold επινε ενα σφηνακι J&B.Τουλαχιστον ετσι γραφεται..

Το αλκοόλ προκαλεί αγγειοδιαστολή , γι΄αυτό.Επίσης η νιασίνη (B3) κάνει αγγειοδιαστολή αλλά και η ινσουλίνη που εκκρίνεται μετά από ένα γεύμα αυξάνει την φλεβικότητα. Η αδρεναλίνη αυξάνει κι αυτήν την φλεβικότητα.

Eddie
21-10-10, 15:59
Σωστα τα παραπανω..

Και κατι αλλο,μεγαλο ρολο παιζει και το δερμα απ οτι ξερω.Πολλοι εχουν λιπαρο και χοντρο δερμα και αλλοι εχουν πολυ ψιλο σαν τσιγαροχαρτο.

Menios Ser1985
21-10-10, 16:06
Επίσης,οι φλέβες φαίνονται πιό έντονα όταν βρίσκεσαι σε περιβάλλον με θερμοκρασία δωματίου και άνω!Όταν είναι χαμηλή η θερμοκρασία οι φλέβες συστέλλονται και είναι πιό δύσκολο να τις διακρίνεις!

PanosS
21-10-10, 16:16
οταν ελεγα αλλαγες σε διατροφη εννοουσα κατι σε μειωση της ζαχαρης για παραδειγμα..

Menios Ser1985
21-10-10, 16:27
οταν ελεγα αλλαγες σε διατροφη εννοουσα κατι σε μειωση της ζαχαρης για παραδειγμα..

Κοίταξε,αν είσαι αρκετά γραμμωμένος και φάς ζάχαρη θα πρηστούν οι φλέβες και θα φαίνονται έντονα!
Από την άλλη αν δεν είσαι πολύ γραμμωμένος,κάνε δίαιτα και μείωσε τη ζάχαρη όπως λές,για να γραμμώσεις και να φαίνονται οι φλέβες πιο πολύ!
Δεν μπορείς να κάνεις κάτι περισσότερο!
Και κάτι ακόμη,όσο περνάνε τα χρόνια που κάνεις προπόνηση,οι φλέβες μεγαλώνουν κι αυτές μέχρι ένα βαθμό και γίνονται πιό εύκολα διακριτές!

jimmy007
21-10-10, 16:46
Το αλκοόλ προκαλεί αγγειοδιαστολή , γι΄αυτό.Επίσης η νιασίνη (B3) κάνει αγγειοδιαστολή αλλά και η ινσουλίνη που εκκρίνεται μετά από ένα γεύμα αυξάνει την φλεβικότητα. Η αδρεναλίνη αυξάνει κι αυτήν την φλεβικότητα.

Το αλκοολ έχει αγγειοδιασταλτικές ιδιότητες αλλά προσοχή γιατί είναι και τοξικό. Το λέω γιατί πολλοί μπορούν να πουν ότι θα πίνω δύο ποτηράκια πριν την προπόνηση....:shock:

Andrikos
21-10-10, 17:14
Το αλκοολ έχει αγγειοδιασταλτικές ιδιότητες αλλά προσοχή γιατί είναι και τοξικό. Το λέω γιατί πολλοί μπορούν να πουν ότι θα πίνω δύο ποτηράκια πριν την προπόνηση....:shock:
:toast:

Marine
21-10-10, 17:41
το αλατι κανει τις φλεβες να πεταγονται αλλα για λιγο χρονικο διαστημα..

γιατι δεν δοκιμαζεις καποιο συμπληρωμα νιτρικου οξειδιου.?

Mitsen
21-10-10, 17:51
γιατι δεν δοκιμαζεις καποιο συμπληρωμα νιτρικου οξειδιου.?
Φυσικά θα εννοείς για προσωρινή φλεβηκοτητα. Αλλα ποιος ο λόγος για προσωρινή?:)

giorgospet
21-10-10, 17:56
Μαύρη σοκολάτα, βγαίνει και χωρίς ζάχαρη (πάνω από 80% κακάο)

crow
21-10-10, 18:41
Το θεμα φλεβικοτητα ειναι ''ΓΕΝΕΤΙΚΟ'' .
Εγω ξερω ατομα που δεν εχουν κανει γυμναστικη ποτε κ οι φλεβες τους ειναι τουμπανα.
Οτι αλλο κανεις απλα βοηθα την κατασταση λιγο κ προσωρινα.
Ομως οσο γυμναζεσε, μειωνετε το λιπος σου , αυξάνετε η μυικη σου μαζα κ λεπταίνει το δερμα σου τοτε θα εχεις κ βελτίωση στο θεμα φλεβικοτητα

PanosS
21-10-10, 19:21
το αλατι κανει τις φλεβες να πεταγονται αλλα για λιγο χρονικο διαστημα..

γιατι δεν δοκιμαζεις καποιο συμπληρωμα νιτρικου οξειδιου.?

προτιμω να δωσω τα λεφτα μου στα βασικα (πρωτεινη, αμινοξεα κ πολυβιταμινη) κ να δωσω εμφαση στη διατροφη

giannis64
21-10-10, 19:29
:thumbup:

το καλυτερο που θα μπορουσες να κανεις.;)

Menios Ser1985
21-10-10, 20:03
προτιμω να δωσω τα λεφτα μου στα βασικα (πρωτεινη, αμινοξεα κ πολυβιταμινη) κ να δωσω εμφαση στη διατροφη


:thumbup:

το καλυτερο που θα μπορουσες να κανεις.;)

Ακριβώς!:thumbup:
Γνώμη μου,πρόσθεσε κρεατίνη μονουδρική στα συμπληρώματά σου και αφαίρεσε τα αμινοξέα,είναι περιττά για το επίπεδό σου τώρα!Άφησέ τα για αργότερα και κυρίως για φάσεις γράμμωσης που θα ρίξεις τις συνολικές θερμίδες σου(και μόνο αν έχεις έξτρα λεφτά για να δώσεις).Επίσης αν μπορείς να διαθέσεις χρήματα τώρα,βάλε γλουταμίνη,για μένα είναι σχεδόν θαυματουργή,αν και χρειάζεται λίγη μεγαλύτερη ποσότητα από όσο προτείνουν συνήθως!

beefmeup
21-10-10, 20:54
Το θεμα φλεβικοτητα ειναι ''ΓΕΝΕΤΙΚΟ'' .
Εγω ξερω ατομα που δεν εχουν κανει γυμναστικη ποτε κ οι φλεβες τους ειναι τουμπανα.
Οτι αλλο κανεις απλα βοηθα την κατασταση λιγο κ προσωρινα.
Ομως οσο γυμναζεσε, μειωνετε το λιπος σου , αυξάνετε η μυικη σου μαζα κ λεπταίνει το δερμα σου τοτε θα εχεις κ βελτίωση στο θεμα φλεβικοτητα

αυτο βασικα..οτιδηποτε κ να παρεις αν δεν "το χεις" οσον αφορα την φλεβικοτητα,δεν..

a.minidis
21-10-10, 21:19
αυτο βασικα..οτιδηποτε κ να παρεις αν δεν "το χεις" οσον αφορα την φλεβικοτητα,δεν..:thumbup::thumbup:;)

savage
21-10-10, 21:30
οντως ειναι κυριως γενετικο (καποιοι ειναι τυχεροι χνιεχ χνιεχ :green: ) αλλα το χαμηλο ποσοστο λιπους,το λεπτο δερμα και η πολυ εντονη προπονηση με μικρα διαλειμματα σε μεγαλο αριθμο επαναληψεων πιστευω οτι επισης βοηθαει.εμενα τουλαχιστον με βοηθησε σιγουρα ολα αυτα τα χρονια

jimmy007
21-10-10, 21:53
Πόσες φλέβες/αρτηρίες φαίνονται σε εσάς στον αγκώνα δηλαδή?? Εμένα συνήθως 5...

Eddie
21-10-10, 21:59
Πόσες φλέβες/αρτηρίες φαίνονται σε εσάς στον αγκώνα δηλαδή?? Εμένα συνήθως 5...

Δε ξερω,μετρα http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs353.ash2/63372_10150285437690082_532710081_15103026_3842090_n.jpg :lol::lol::lol::lol::lol:

jimmy007
21-10-10, 22:03
Δε ξερω,μετρα http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs353.ash2/63372_10150285437690082_532710081_15103026_3842090_n.jpg :lol::lol::lol::lol::lol:

7 μετράω...:thumbup::thumbup::thumbup::P:P

Menios Ser1985
21-10-10, 22:05
Δε ξερω,μετρα http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs353.ash2/63372_10150285437690082_532710081_15103026_3842090_n.jpg :lol::lol::lol::lol::lol:

Πού την βρήκες τη φωτογραφία μου???:P

manosvdm
21-10-10, 22:13
Το αλκοόλ προκαλεί αγγειοδιαστολή , γι΄αυτό.Επίσης η νιασίνη (B3) κάνει αγγειοδιαστολή αλλά και η ινσουλίνη που εκκρίνεται μετά από ένα γεύμα αυξάνει την φλεβικότητα. Η αδρεναλίνη αυξάνει κι αυτήν την φλεβικότητα.

:thumbup::thumbup::thumbup:

Zylo
21-10-10, 22:14
Δε ξερω,μετρα http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs353.ash2/63372_10150285437690082_532710081_15103026_3842090_n.jpg :lol::lol::lol::lol::lol:

:shock::shock::shock::shock: μουρλαθικα!!!

Eddie
21-10-10, 22:23
7 μετράω...:thumbup::thumbup::thumbup::P:P

Ναι αλλα τι 7:lol:


Πού την βρήκες τη φωτογραφία μου???:P

Στο ιντερνετ:P


:shock::shock::shock::shock: μουρλαθικα!!!

Καλα εκανες:turtle:

aqua_bill
21-10-10, 23:28
έχω καταλήξει κι εγώ πως είναι γενετικό γιατί πάντα είχα ανεξάρτητου κιλών. μακάρι να μπορούσα να σου δώσω εγώ από τι δικιά μου. είμαι γεμάτος παντού ...ακόμα και στην πλάτη τα πόδια...το θεωρώ τέρμα αντιαισθητικό :(:(:(:(

Zylo
21-10-10, 23:32
έχω καταλήξει κι εγώ πως είναι γενετικό γιατί πάντα είχα ανεξάρτητου κιλών. μακάρι να μπορούσα να σου δώσω εγώ από τι δικιά μου. είμαι γεμάτος παντού ...ακόμα και στην πλάτη τα πόδια...το θεωρώ τέρμα αντιαισθητικό :(:(:(:(

πλατη???:shock:

aqua_bill
21-10-10, 23:52
πλατη???:shock:

ναι έχουν φανεί...και όσο περνάει ο καιρός...άστα. δε θέλω να δω τι θα γιένη όταν μπω γράμμωση

κοίτα φωτο και είμαι και 92 κιλά . φαντάσου τι γίνετε μετά από προπόνηση ώμων η στήθους ....έχει κι εκεί!!!

Eddie
22-10-10, 00:00
ναι έχουν φανεί...και όσο περνάει ο καιρός...άστα. δε θέλω να δω τι θα γιένη όταν μπω γράμμωση

Tι σε νοιαζει,αφου δε τις βλεπεις εκει πισω:green:

Εκτος κι αν εισαι το κοριτσακι απ τον εξωρκιστη,λολ:rolf:

Εγω παντως ζηλευω,ας ειχα και στα νυχια δε θα με χαλουσε;)

Zylo
22-10-10, 00:00
ναι έχουν φανεί...και όσο περνάει ο καιρός...άστα. δε θέλω να δω τι θα γιένη όταν μπω γράμμωση

περνεις και νιτρικα?

aqua_bill
22-10-10, 00:05
περνεις και νιτρικα?

ναι αμε σε κύκλο...αλλά δεν είδα επιπλέον αγγιοδιαστολη με η χωρίς νιτρικό.τουλάχιστον της reflex που χρησιμοποιό εγώ. πόσο καιρό παίρνω ? σκάρτα 2 μήνες. πάντα είχα

aqua_bill
22-10-10, 00:06
Tι σε νοιαζει,αφου δε τις βλεπεις εκει πισω:green:

Εκτος κι αν εισαι το κοριτσακι απ τον εξωρκιστη,λολ:rolf:

Εγω παντως ζηλευω,ας ειχα και στα νυχια δε θα με χαλουσε;)
xaxaxaxa:thumbup:

Zylo
22-10-10, 00:06
ναι αμε σε κύκλο...αλλά δεν είδα επιπλέον αγγιοδιαστολη με η χωρίς νιτρικό.τουλάχιστον της reflex που χρησιμοποιό εγώ. πόσο καιρό παίρνω ? σκάρτα 2 μήνες. πάντα είχα

εγω ξεκιναω τ δευτερα ενα καινουργιο που πιρα....αλλα τεσπα μν βγουμε κιαλλο οφφ

Mitsen
23-10-10, 06:45
ναι έχουν φανεί...και όσο περνάει ο καιρός...άστα. δε θέλω να δω τι θα γιένη όταν μπω γράμμωση

κοίτα φωτο και είμαι και 92 κιλά . φαντάσου τι γίνετε μετά από προπόνηση ώμων η στήθους ....έχει κι εκεί!!!
Κοίτα να δεις προβλήματα!
Εγώ που παρακαλάω να έχω λίγη παραπάνω φλεβικοτιτα και σε άλλους περισσεύει! :D



εγω ξεκιναω τ δευτερα ενα καινουργιο που πιρα....αλλα τεσπα μν βγουμε κιαλλο οφφ
Καλώς ήρθες πίσω! μας έλειψες ρε man!:toast:

Zylo
23-10-10, 18:36
Καλώς ήρθες πίσω! μας έλειψες ρε man!:toast:

ευχαριστω ρε φιλε...αν και δε ξερω για ποσο θα ειμαι τοσο σχυνα online γιατι θα ξεκινησω και δουλεια απο την αλλη βδομαδα....

Rigell
04-07-11, 23:06
Λοιπόν έχω να κάνω 2 ερωτήσεις στις οποίες θέλω την βοήθεια σας.
1)Πέρσυ τέτοια εποχή ζύγιζα 115 κιλά με ύψος 1.76 και τώρα ζυγίζω 82 κιλά με το ίδιο ύψος και αυτό έχει φέρει μια χαλαρώσει στην κοιλιά και μου έχει απομείνει λίπος σκέφτομαι να χάσω άλλα 10 κιλά.Θα καταφέρω να το διώξω αφτο το λίπος με 10 κιλά μείον ???
2)Δεύτερο είναι ότι θέλω να αυξήσω την φλεβικοτητα μου δηλαδή να φαίνονται περισσότερο οι φλέβες μου.Πως μπορώ να το πετύχω αυτό μόνο με γυμναστική??
Ξέχασα να αναφέρω οτι γυμνάζομαι έναν χρόνο και είμαι 17 χρονών και επίσης ακολουθώ και μια διατροφή.

stelios17
04-07-11, 23:19
Φιλε μου οτι αφορα τη φλεβικοτητα συνηθως ειναι αποτελεσμα 3 παραγοντων...

Α)Γονιδια (Μερικοι ανθρωποι πεταν φλεβες χωρις με το που γυμναστουν λιγακι )
Β)Ποσοστο % Λιπους
Γ)Παχος Δερματος
Δ)Νερα (Κατακρατηση υγρων)

Ε)Νιτρικο (συμπληρωμα) , το οποιο ναι μεν αυξανει τη φλεβικοτητα , θα πρεπει να υπαρχουν ομως οι καταλληλες υποδομες .. (Χαμηλο ποσοστο λιπους )

Στο διαταυτα τωρα , οι φλεβες θα ερθουν οταν γραμμωσεις ,και κατεβεις αρκετα σε λιπος...Πιστευω οτι ειναι αδυνατον να βγαλεις φλεβες με υψος 1,76 και 82 κιλα ....

Αυτα απο εμενα...:toast:

Rigell
07-07-11, 00:12
Κάποιος άλλος για την πρώτη ερώτηση??

jGod
07-07-11, 01:30
ζητας μια απαντηση μονολεκτικη?τοτε ειναι αδυνατον να σου απαντησεις καποιος!
υποθετικα ΝΑΙ μπορεις..αν κανεις σωστη διατροφη και τα κιλα που ηδη εχασες ηταν και αυτα λιπος(το μεγαλυτερο μερος τους). σιγουρα ομως δεν εχεις 10 κιλα λιπος στην κοιλια μονο..!εκτος αν σε νοιαζει αποκλειστικα να χαθει το περισσειο λιπος της κοιλιας χωρις να σε νοιαζει και ποσα κιλα μυες θα χασεις ταυτοχρονα.οσον αφορα τωρα για το δερμα σου...ειναι λογικο να εχει κρεμασει εχασε 33 κιλα σε ενα χρονο..αυτο που εκανες δεν ηταν καθολου 'σωστό'!τώρα μόνο με πλαστική αλλάζει το θέμα..στο λέω αυτό όχι να σε φοβίσω ..αλλα να σου δώσω το έναυσμα να ψάξεις το τι και πως να κανεις ωστε να πετυχεις τον στοχο σου!

deluxe
07-07-11, 21:17
Κάποιος άλλος για την πρώτη ερώτηση??Η απαντηση του stelios17 δε σε καλυψε; :unsure:

Φλεβες εχει και ο πακιστανος στα φαναρια που ειναι 45 κιλα. Τι παει να πει αυτο; ( Το πακιστανος μου ηρθε πρωτο στο μυαλο, οχι οτι υπαρχει καποιο προβλημα! :toast: )

Αλλα το κυριοτερο ειναι το χαμηλο ποσοστο σωματικου λιπους. Το θεμα δεν ειναι να χασεις 10,20,50 κιλα, αλλα να χασεις αρκετο λιπος και οχι μυες.

MusclesOfShadow
08-07-11, 23:33
Ισως να κανει προπονηση αγγειων!:green:
Οχι, αυτο ηταν λιγο ειρωνικο αν και πιστευω πως θα μπορουσε να υπαρξει κατι παρομοιο, οπως π.χ. προπονηση αποκλεισμου της κυκλοφοριας η οποια θεωρειται και λιγο επικινδυνη βεβαια. Πολυ απλα ειναι σαν να δενεις το χερι σου σφιχτα με νεα μαντιλι ωστε να μενει το αιμα εκει και να μην φευγει. Και επειδη το εχω δοκιμασει τοπικα μερικες φορες(:evil2:), η φλεβικοτητα αυξανεται, προσωρινα ομως. Δεν ειμαι σιγουρος αν πραγματικα πεταχτουν οι φλεβες με συνεχομενη εφαρμογη αυτης της μεθοδου.
Παντως μην κανετε τιποτα απο οσα ακουτε αν δεν επιβεβαιωσετε την ασφαλεια τους!!!

jGod
08-07-11, 23:44
ψυχολογο με τη μια!

Giannistzn
08-07-11, 23:46
Ισως να κανει προπονηση αγγειων!:green:
Οχι, αυτο ηταν λιγο ειρωνικο αν και πιστευω πως θα μπορουσε να υπαρξει κατι παρομοιο, οπως π.χ. προπονηση αποκλεισμου της κυκλοφοριας η οποια θεωρειται και λιγο επικινδυνη βεβαια. Πολυ απλα ειναι σαν να δενεις το χερι σου σφιχτα με νεα μαντιλι ωστε να μενει το αιμα εκει και να μην φευγει. Και επειδη το εχω δοκιμασει τοπικα μερικες φορες(:evil2:), η φλεβικοτητα αυξανεται, προσωρινα ομως. Δεν ειμαι σιγουρος αν πραγματικα πεταχτουν οι φλεβες με συνεχομενη εφαρμογη αυτης της μεθοδου.
Παντως μην κανετε τιποτα απο οσα ακουτε αν δεν επιβεβαιωσετε την ασφαλεια τους!!!

.....? :unsure:

MusclesOfShadow
08-07-11, 23:49
ψυχολογο με τη μια!


.....? :unsure:

Τι συνεβει ρε παιδια?:shock:
Σας βρισκω λιγο...πισω στην ενημερωση!!!:unsure:

MusclesOfShadow
08-07-11, 23:53
Παντως πραγματικα με πειραξαν τα σχολια σας, συγγνωμη αλλα πραγματικα ενιωσα πολυ ασχημα. Αυτο που ειπα με το μαντιλι υπαρχει και εχει εκδοθει στο περιοδικο MD, και εχω ανοιξει και θρεντ στο site.

loufas
08-07-11, 23:53
αυτο που ζητας ειναι δυσκολο....ζηταει κοπο υδρωτα πονο. αν πεσεις σε χαμηλο ποσοστο με καλη μυηκοτητα θα το δεις αλιως δε βλεπεις φλεβα στη κοιλια. μονο παατσοκιλο

Devil
08-07-11, 23:59
Τι συνεβει ρε παιδια?:shock:
Σας βρισκω λιγο...πισω στην ενημερωση!!!:unsure:


Παντως πραγματικα με πειραξαν τα σχολια σας, συγγνωμη αλλα πραγματικα ενιωσα πολυ ασχημα. Αυτο που ειπα με το μαντιλι υπαρχει και εχει εκδοθει στο περιοδικο MD, και εχω ανοιξει και θρεντ στο site.


στα ειχα πει τοτε στο thread που ειχες ανοιξει.... παρολα αυτα δεν νομιζω οτι καταλαβες κατι... κουραγιο

MusclesOfShadow
09-07-11, 00:06
στα ειχα πει τοτε στο thread που ειχες ανοιξει.... παρολα αυτα δεν νομιζω οτι καταλαβες κατι... κουραγιο

Μα εγω δεν το προτεινα, ισα ισα ειπα να προσεχετε πριν κανετε κατι, να επιβεβαιωθειτε για την ασφαλεια σας.
Ελπιζω να μην χαλασω το θρεντ, γιαυτο θα το ληξω εδω, πρωτα απολα το εκανα για ενημερωτικους λογους, δευτερον δεν καταλαβαινω γιατι ειστε τοσο αρνητικοι! Αυτη η τεχνικη χρησιμοποιειται επισης και απο καποιους αντρες για...ααααααααλλους λογους.
Επισης αν ειστε αρκετα γυμνασμενοι, φτιαξτε μια θηλια με τον δεικτη και τον αντιχειρα και σφιξτε τον καρπο σας. Θα δειτε οτι η φλεβικοτητα να αυξανεται!
Απλα δεν καταλαβαινω γιατι ειστε λιγο αρνητικοι, τελοσπαντων το κλεινω ρε παιδια, οκ...

gym
09-07-11, 00:09
Ισως να κανει προπονηση αγγειων!:green:
Οχι, αυτο ηταν λιγο ειρωνικο αν και πιστευω πως θα μπορουσε να υπαρξει κατι παρομοιο, οπως π.χ. προπονηση αποκλεισμου της κυκλοφοριας η οποια θεωρειται και λιγο επικινδυνη βεβαια. Πολυ απλα ειναι σαν να δενεις το χερι σου σφιχτα με νεα μαντιλι ωστε να μενει το αιμα εκει και να μην φευγει. Και επειδη το εχω δοκιμασει τοπικα μερικες φορες(:evil2:), η φλεβικοτητα αυξανεται, προσωρινα ομως. Δεν ειμαι σιγουρος αν πραγματικα πεταχτουν οι φλεβες με συνεχομενη εφαρμογη αυτης της μεθοδου.
Παντως μην κανετε τιποτα απο οσα ακουτε αν δεν επιβεβαιωσετε την ασφαλεια τους!!!

το εχεις κανει?για κατσε καλα....ποσα χρονια γυμναζεσαι?


ψυχολογο με τη μια!
παρουσα...:green:


Η απαντηση του stelios17 δε σε καλυψε; :unsure:

Φλεβες εχει και ο πακιστανος στα φαναρια που ειναι 45 κιλα. Τι παει να πει αυτο; ( Το πακιστανος μου ηρθε πρωτο στο μυαλο, οχι οτι υπαρχει καποιο προβλημα! :toast: )

Αλλα το κυριοτερο ειναι το χαμηλο ποσοστο σωματικου λιπους. Το θεμα δεν ειναι να χασεις 10,20,50 κιλα, αλλα να χασεις αρκετο λιπος και οχι μυες.

εσυ ρε ντελουξ γιατι απαντας ετσι?μπορει να μην καταλαβε το παιδι...αμα ηταν να απανταμε ετσι ,σε σενα δεν θα επρεπε να απανταει κανεις ματια μου..:green:


Παντως πραγματικα με πειραξαν τα σχολια σας, συγγνωμη αλλα πραγματικα ενιωσα πολυ ασχημα. Αυτο που ειπα με το μαντιλι υπαρχει και εχει εκδοθει στο περιοδικο MD, και εχω ανοιξει και θρεντ στο site.

εσυ ηρεμησε ε...σε παρακολουθω κανονισε...ασε τα ματηλια κατα μερος και κανε τα βασικα μην ερθω και σε βρω και σε κανω μουμοια με αυτα τα ματηλια που βαζεις...πριν δοικασεις κατι,γυρνα πισω στην συσκευασια και διαβασε τις αντενδειξεις...ναι?καταλες τι λεω...ελπιζω να μην ψαχνεις για κουτι τωρα...:rolf::rolf:

Giannistzn
09-07-11, 00:15
Μα εγω δεν το προτεινα, ισα ισα ειπα να προσεχετε πριν κανετε κατι, να επιβεβαιωθειτε για την ασφαλεια σας.
Ελπιζω να μην χαλασω το θρεντ, γιαυτο θα το ληξω εδω, πρωτα απολα το εκανα για ενημερωτικους λογους, δευτερον δεν καταλαβαινω γιατι ειστε τοσο αρνητικοι! Αυτη η τεχνικη χρησιμοποιειται επισης και απο καποιους αντρες για...ααααααααλλους λογους.
Επισης αν ειστε αρκετα γυμνασμενοι, φτιαξτε μια θηλια με τον δεικτη και τον αντιχειρα και σφιξτε τον καρπο σας. Θα δειτε οτι η φλεβικοτητα να αυξανεται!
Απλα δεν καταλαβαινω γιατι ειστε λιγο αρνητικοι, τελοσπαντων το κλεινω ρε παιδια, οκ...

Συγγνωμη αλλα μας δουλευεις? Στον ξαδερφο μου που ειναι κοκκαλο και 10 χρονων να του πω να το κανει, θα εχει φλεβικοτητα. Γιατι? Γιατι πολυ απλα σταματας τη ροη, και συσσορευεται αιμα στην περιοχη. Εσυ σταματας την ροη στον καρπο και εχεις φλεβικοτητα σε ολο το σωμα?

Επισης, πιστευεις οτι με αυτο θα αλλαξει το ευρος του αγγειου, ή η δομη του ή η αιματωση του? Στην "καλυτερη" να εχεις προβλημα στην παλαμη σου που θα μελανιασει επειδη δεν θα παιρνει αιμα. Μην το ξανακανεις καλυτερα..

MusclesOfShadow
09-07-11, 00:16
Ναι ειμαι αγυμναστος και ασχετος και τρελος...
ευχαριστω ολους σας......:bowdown:

Devil
09-07-11, 00:20
Μα εγω δεν το προτεινα, ισα ισα ειπα να προσεχετε πριν κανετε κατι, να επιβεβαιωθειτε για την ασφαλεια σας.
Ελπιζω να μην χαλασω το θρεντ, γιαυτο θα το ληξω εδω, πρωτα απολα το εκανα για ενημερωτικους λογους, δευτερον δεν καταλαβαινω γιατι ειστε τοσο αρνητικοι! Αυτη η τεχνικη χρησιμοποιειται επισης και απο καποιους αντρες για...ααααααααλλους λογους.
Επισης αν ειστε αρκετα γυμνασμενοι, φτιαξτε μια θηλια με τον δεικτη και τον αντιχειρα και σφιξτε τον καρπο σας. Θα δειτε οτι η φλεβικοτητα να αυξανεται!
Απλα δεν καταλαβαινω γιατι ειστε λιγο αρνητικοι, τελοσπαντων το κλεινω ρε παιδια, οκ...

το ποστ σου....


Ισως να κανει προπονηση αγγειων!:green:
Οχι, αυτο ηταν λιγο ειρωνικο αν και πιστευω πως θα μπορουσε να υπαρξει κατι παρομοιο, οπως π.χ. προπονηση αποκλεισμου της κυκλοφοριας η οποια θεωρειται και λιγο επικινδυνη βεβαια. Πολυ απλα ειναι σαν να δενεις το χερι σου σφιχτα με νεα μαντιλι ωστε να μενει το αιμα εκει και να μην φευγει. Και επειδη το εχω δοκιμασει τοπικα μερικες φορες(:evil2:), η φλεβικοτητα αυξανεται, προσωρινα ομως. Δεν ειμαι σιγουρος αν πραγματικα πεταχτουν οι φλεβες με συνεχομενη εφαρμογη αυτης της μεθοδου.
Παντως μην κανετε τιποτα απο οσα ακουτε αν δεν επιβεβαιωσετε την ασφαλεια τους!!!

που ειδες απαραδεκτη συμπεριφορα? δικια μου?


Ναι ειμαι αγυμναστος και ασχετος και τρελος...
ευχαριστω ολους σας......:bowdown:

για τα πρωτα 2 συμφωνω τουλαχιστον αν κρινω απο αυτα που ποσταρεις και τα κιλα που κανεις...... για το τριτο δεν θα το κρινω εγω....

^^^ αυτο ειναι απαραδεκτη συμπεριφορα δικια μου....;)

tolis93
09-07-11, 00:24
το ποστ σου....



που ειδες απαραδεκτη συμπεριφορα? δικια μου?



για τα πρωτα 2 συμφωνω τουλαχιστον αν κρινω απο αυτα που ποσταρεις και τα κιλα που κανεις...... για το τριτο δεν θα το κρινω εγω....

^^^ αυτο ειναι απαραδεκτη συμπεριφορα δικια μου....;)

παιδια σχετικα με αυτο με τη διακοπη κυκλοφοριας του αιματος.ΜΗ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ.εχω ενα γνωστο καμένο με το θέμα φλεβικότητας και το έκανε συχνα πυκνά και κάτι έπαθαν τα νέυρα στα χέρια του.το μισό χέρι παράλητο μια βδομάδα.Ο γιατρός του του είπε οτι οφείλεται απο αυτο(μαλλον για να είμαι πιο ακριβής τον ρώτησε αν κανει τπτ τετοια με τις φλεβες του η χρηση παρανομων ουσιων)

MusclesOfShadow
09-07-11, 00:27
Οποιος θελει να μου πει κατι ας το πει με προσωπικο μηνυμα ή κατι τετοιο γιατι ειναι αμαρτια ρε παιδια να χαλαμε τα θεματα των αλλων!!!;)

Αντωνης
09-07-11, 00:28
:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::bowdown:

Alexakos3
09-07-11, 00:32
Κοίτα βασιλικός δρόμος για το ωραίο σώμα δεν υπάρχει.. Θέλει θυσίες αλλα πάντως αν θεωρείς ότι κάποια στιγμή είσαι σε πολύ καλό δρόμο και το μόνο που σε νοιάζει είναι η φλέβα υπάρχουν νιτρικά συμπληρώαματα που θα σε βοηθήσουν ή κάποιο σκεύασμα ή φάρμακο δεν θυμάμαι από φαρμακείο εννοώ φάρμακο που αυξάνει πολύ φλεβικότητα μιλάμε για τρελά πράγματα αλλα για περίπου 6 ώρες παίζοντας όμως πολύ με την πίεση... Αν θές όνομα στείλε μου pm...

ska
09-07-11, 00:41
Οι φλεβες δε μεγαλωνουν με αυτες τις τεχνικες οποτε δε βλεπω καποια χρησιμοτητα.Επισης οταν κανεις γυμναστικη θες οι μυς σου να αιματωνονται οσο το δυνατον καλυτερα και οχι να στενευεις τις φλεβες και τις αρτηριες.Ο φιλος που ρωταει καλυτερα να μη παρασυρθει και το δοκιμασει

marvin
09-07-11, 00:44
Κοίτα βασιλικός δρόμος για το ωραίο σώμα δεν υπάρχει.. Θέλει θυσίες αλλα πάντως αν θεωρείς ότι κάποια στιγμή είσαι σε πολύ καλό δρόμο και το μόνο που σε νοιάζει είναι η φλέβα υπάρχουν νιτρικά συμπληρώαματα που θα σε βοηθήσουν ή κάποιο σκεύασμα ή φάρμακο δεν θυμάμαι από φαρμακείο εννοώ φάρμακο που αυξάνει πολύ φλεβικότητα μιλάμε για τρελά πράγματα αλλα για περίπου 6 ώρες παίζοντας όμως πολύ με την πίεση... Αν θές όνομα στείλε μου pm...

Προσωπικα απο τοτε που εριξα το λιπος μου εχω ενα σκασμο φλεβες...και;:turtle::turtle::turtle:

gym
09-07-11, 00:44
Προσωπικα απο τοτε που εριξα το λιπος μου εχω ενα σκασμο φλεβες...και;:turtle::turtle::turtle:

:bbbiceps::bbbiceps::bbbiceps::bbbiceps::bbbiceps::bbbiceps:

jGod
09-07-11, 00:47
αν με αυτες τις μ@λ@κιες εκανες σωμα ολοι κορμαρες θα χανε!μου θυμιζει κατι ταλαιπωρες που ειδα προχθες που εκανα ενα προγραμμα με ποδηλατα(spinning) και φορουσαν ζελατινα και απο πανω μια ζωνη με δονηση.....ενταξει μου φτιαξε την διαθεση!
επισης αυτη η μλκια με τα νιτρικα..ειναι ελεινη..αντε και πες εχεις μισο εκατοστο παραπανω πρηξιμο(που θα θελες να ναι τοσο) και μιση φλεβα παραπανω κατα την προπονηση..μετα δεν μενει τπτ!τι κτλβες?πληρωσες την εταιρια!
stick to the basicls καλυτερα.....οι Pros Παιζουν με πραγματα που ισως να μην εχουμε καν ακουσει!

Wargod
26-11-11, 17:32
Ο λογος που και επαγκελματιες και απλοι αθλητες κυνηγανε την φλεβικοτιτα πιος ειναι;

Goofonly
26-11-11, 19:39
Ο λογος που και επαγκελματιες και απλοι αθλητες κυνηγανε την φλεβικοτιτα πιος ειναι;

η τελειότητα

Wargod
01-12-11, 17:19
η τελειότητα



Χαχα, οκ! Τι προσφερει ομως και θεωρειτε τελειοτητα;

Goofonly
01-12-11, 19:13
Χαχα, οκ! Τι προσφερει ομως και θεωρειτε τελειοτητα;

σε όσους γυμνάζονται... καλή αισθητική

spyros Bodybuilding
01-12-11, 20:42
εγω παντως δεν εχω καθολου φλεβικοτητα,στο μονο σημειο που εχω ειναι....

θα ηθελα ομως να εχω στα δικεφαλα πολυ φαινονται πολυ ωραια

Goofonly
01-12-11, 20:55
εγω παντως δεν εχω καθολου φλεβικοτητα,στο μονο σημειο που εχω ειναι....

θα ηθελα ομως να εχω στα δικεφαλα πολυ φαινονται πολυ ωραια

Παράξενο, στη φωτογραφία φαίνεσαι αρκετά δουλεμένος. Θα έπρεπε να έχεις. Δοκίμασες να ρίξεις το % λίπος στο 7-8?

deluxe
02-12-11, 15:34
Εγω αν και με αρκετο λιπος, πανω απο 12%, μετα απο προπονηση πλατης ή δικεφαλων, εχω αρκετη φλεβικοτητα στα χερια. Μερικες φλεβες πεταγονται και στους ωμους, μετα απο την αντιστοιχη προπονηση.

Αλλα πσιτευω βοηθαει και η κιτρουλινη σε αυτο.

Goofonly
02-12-11, 19:20
Εγω αν και με αρκετο λιπος, πανω απο 12%, μετα απο προπονηση πλατης ή δικεφαλων, εχω αρκετη φλεβικοτητα στα χερια. Μερικες φλεβες πεταγονται και στους ωμους, μετα απο την αντιστοιχη προπονηση.

Αλλα πσιτευω βοηθαει και η κιτρουλινη σε αυτο.

εγώ πλέον στο 8-8.5% είμαι και έχω παντού φλέβα, μέχρι και στη κοιλιά, αλλά στα δικέφαλα τίποτα σχεδόν, από τους ώμους αρχίζει και γίνεται πανικός ύστερα :green:

deluxe
03-12-11, 08:37
Αν και ειμαι της αποψης, οτι οι φλεβες απο μονες τους, δε λενε τιποτα. Και τα κοκκαλιαρικα παιδακια εχουν φλεβες, χωρις να γυμναζονται. Δε παει να πει κατι..

crow
03-12-11, 11:37
Αν και ειμαι της αποψης, οτι οι φλεβες απο μονες τους, δε λενε τιποτα. Και τα κοκκαλιαρικα παιδακια εχουν φλεβες, χωρις να γυμναζονται. Δε παει να πει κατι..

:thumbup::thumbup::thumbup:
Eγω στο γυμναστηριο εχω 2 ανορεξικες που ειναι γεματες φλεβες......

Wargod
03-12-11, 13:31
σε όσους γυμνάζονται... καλή αισθητική

Μονο αισθητικοι ειναι δηλαδη οι λογοι; Φανταζομουν οτι θα εχει και καπιο οργανικο αποτελεσμα (πχ να κυλαει το αιμα καλητερα)

Goofonly
03-12-11, 13:57
Μονο αισθητικοι ειναι δηλαδη οι λογοι; Φανταζομουν οτι θα εχει και καπιο οργανικο αποτελεσμα (πχ να κυλαει το αιμα καλητερα)

ναι

spyros Bodybuilding
07-12-11, 15:38
Παράξενο, στη φωτογραφία φαίνεσαι αρκετά δουλεμένος. Θα έπρεπε να έχεις. Δοκίμασες να ρίξεις το % λίπος στο 7-8?

δεν ειμαι εγω στην φωτογραφια δυστυχως:(:(

Goofonly
07-12-11, 22:46
δεν ειμαι εγω στην φωτογραφια δυστυχως:(:(

τι ποσοστό είσαι σε λίπος?

ka2sel
07-12-11, 22:51
Χαχα, οκ! Τι προσφερει ομως και θεωρειτε τελειοτητα;
η φλεβικοτητα ειναι ενδειξη χαμηλου ποσοστου λιπους....δεν θα το ελεγα τελειοτητα...αυτο ειναι υποκειμενικο...σε ερασιτεχνικα πλαισια...

Goofonly
07-12-11, 22:53
η φλεβικοτητα ειναι ενδειξη χαμηλου ποσοστου λιπους....δεν θα το ελεγα τελειοτητα...αυτο ειναι υποκειμενικο...σε ερασιτεχνικα πλαισια...

σε επαγγελματικό επίπεδο μιλάμε... και όχι δεν είναι ένδειξη χαμηλού ποσοστού λίπους... ο παππούς μου στα χέρια έχει φλέβες, το ίδιο και η θεία μου που είναι υπέρβαρη... είναι γενετικό και με τη γυμναστική-χαμηλό ποσοστό λίπους αυξάνεται η ορατότητά της...

ka2sel
07-12-11, 23:20
σε επαγγελματικό επίπεδο μιλάμε... και όχι δεν είναι ένδειξη χαμηλού ποσοστού λίπους... ο παππούς μου στα χέρια έχει φλέβες, το ίδιο και η θεία μου που είναι υπέρβαρη... είναι γενετικό και με τη γυμναστική-χαμηλό ποσοστό λίπους αυξάνεται η ορατότητά της...

ειναι ενδειξη!εκτος και αν αντιλαμβανεσαι αλλιως τη φλεβικοτητα..
τα πχ που αναφερεις ειναι ακυρα...ενα μεγαλο ποσοστο ανθρωπων εχει λιγη φλεβικοτητα στα χερια...δεν νομιζω ο παππους σου και η υπερβαρη θεια σου να εχουν φλεβες μεταξυ των απολλωνιων η στις γαμπες..
δεν ξερω πως το αντιλαμβανεσαι εσυ αλλα εγω ποτε δεν θα ελεγα για εναν ανθρωπο πως εχει φλεβικοτητα κρινοντας αν φαινονται καπως οι φλεβες του χαμηλα στα χερια του...;)

Goofonly
07-12-11, 23:27
Και εσένα ποιος σου είπε ότι μιλάω για τα μέρη που ανέφερες? Εγώ μιλάω για τα μπράτσα, τα πόδια κ.α. Να'σαι σίγουρος ότι τα παραδείγματα είναι απόλυτα παραστατικά και αληθινά. Δεν έχω κανέναν λόγο να μπλοφάρω. " ;) "

Δεν είναι ένδειξη χαμηλού ποσοστού λίπους. Φλεβικότητα συναντάς σε πολλούς ανθρώπους. Διάφορες καταστάσεις φέρνουν φλεβικότητα επίσης. Γομάρια ολόκληρα που είναι μέσα στα λίπια και γυμνάζονται μπορεί να έχουν καλύτερη φλεβικότητα από εσένα που είσαι σε χαμηλό body fat και κάνεις την ίδια προπόνηση. Φαίνεται πιο καθαρά σε χαμηλά ποσοστά λίπους, αλλά είναι Γ Ε Ν Ε Τ Ι Κ Ο. Διάβασε λίγο και τα προηγούμενα σχόλια πριν αρχίσεις τα δικά σου, υπάρχουν άτομα που ξέρουν κάτι παραπάνω από εσένα ή εμένα και ισχυρίζονται ότι εγώ.

ka2sel
08-12-11, 00:07
Και εσένα ποιος σου είπε ότι μιλάω για τα μέρη που ανέφερες? Εγώ μιλάω για τα μπράτσα, τα πόδια κ.α. Να'σαι σίγουρος ότι τα παραδείγματα είναι απόλυτα παραστατικά και αληθινά. Δεν έχω κανέναν λόγο να μπλοφάρω. " ;) "

Δεν είναι ένδειξη χαμηλού ποσοστού λίπους. Φλεβικότητα συναντάς σε πολλούς ανθρώπους. Διάφορες καταστάσεις φέρνουν φλεβικότητα επίσης. Γομάρια ολόκληρα που είναι μέσα στα λίπια και γυμνάζονται μπορεί να έχουν καλύτερη φλεβικότητα από εσένα που είσαι σε χαμηλό body fat και κάνεις την ίδια προπόνηση. Φαίνεται πιο καθαρά σε χαμηλά ποσοστά λίπους, αλλά είναι Γ Ε Ν Ε Τ Ι Κ Ο. Διάβασε λίγο και τα προηγούμενα σχόλια πριν αρχίσεις τα δικά σου, υπάρχουν άτομα που ξέρουν κάτι παραπάνω από εσένα ή εμένα και ισχυρίζονται ότι εγώ.

οτι το θεμα ειναι Γ Ε Ν Ε Τ Ι Κ Ο συμφωνω...οπως επισης συμφωνω πως υπαρχουν ατομα που ξερουν κατι παραπανω απο εσενα η εμενα...ομως δεν εχω δει καποιον τυπο μεσα στα λιπια να εχει τη φλεβικοτητα που εχω εγω και καποια αλλα παιδια του χωρου συνολικα..προσωπικα ειχα φλεβικοτητα ,οχι τρελη βεβαια, χαμηλα στα ποδια και στα χερια πριν αρχισω bodybuilding...ομως για να αναδειξω τι φλεβικοτητα μου στα ηδη υπαρχων σημεια και σε καποια αλλα χρειαστηκε να ριξω το bf% και σαφως να γεμισω τους μυες μου...τωρα που ειμαι σε περιοδο ογκου εχω διατηρησει τη φλεβικοτητα στις γαμπες σε ολο το χερι και στους ωμους ομως μεταξυ των απολλωνιων η φλεβικοτητα εχει λιγο χαθει...τεσπα..εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι η φλεβικοτητα σε καποιο μερος του σωματος ειναι τοπικη ενδειξη υπαρξης λιγου λιπους εκτος και αν εχει ο αλλος φλεβες μπουρια...το bf% ειναι το ποσοστο λιπους που εχει καποιος συνολικα...το λιπος δεν ειναι ισοκατανεμημενο στο σωμα...οι φλεβες μεταξυ των απολλωνιων ειναι ενδειξη χαμηλου bf%...η κοιλια και τα μπουτια ειναι απο τις κυριοτερες λιπαποθηκες...;)

Goofonly
08-12-11, 01:13
οτι το θεμα ειναι Γ Ε Ν Ε Τ Ι Κ Ο συμφωνω...οπως επισης συμφωνω πως υπαρχουν ατομα που ξερουν κατι παραπανω απο εσενα η εμενα...ομως δεν εχω δει καποιον τυπο μεσα στα λιπια να εχει τη φλεβικοτητα που εχω εγω και καποια αλλα παιδια του χωρου συνολικα..προσωπικα ειχα φλεβικοτητα ,οχι τρελη βεβαια, χαμηλα στα ποδια και στα χερια πριν αρχισω bodybuilding...ομως για να αναδειξω τι φλεβικοτητα μου στα ηδη υπαρχων σημεια και σε καποια αλλα χρειαστηκε να ριξω το bf% και σαφως να γεμισω τους μυες μου...τωρα που ειμαι σε περιοδο ογκου εχω διατηρησει τη φλεβικοτητα στις γαμπες σε ολο το χερι και στους ωμους ομως μεταξυ των απολλωνιων η φλεβικοτητα εχει λιγο χαθει...τεσπα..εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι η φλεβικοτητα σε καποιο μερος του σωματος ειναι τοπικη ενδειξη υπαρξης λιγου λιπους εκτος και αν εχει ο αλλος φλεβες μπουρια...το bf% ειναι το ποσοστο λιπους που εχει καποιος συνολικα...το λιπος δεν ειναι ισοκατανεμημενο στο σωμα...οι φλεβες μεταξυ των απολλωνιων ειναι ενδειξη χαμηλου bf%...η κοιλια και τα μπουτια ειναι απο τις κυριοτερες λιπαποθηκες...;)

Μα εσύ μιλάς για κάποια συγκεκριμένα σημεία. Όμως σε υπέρβαρα άτομα ( όπως ανέφερα ) που έχουν φλέβες σε πολλά σημεία, σίγουρα δεν είναι υπέρβαρα μόνο στη κοιλιά, αλλά σε όλο το σώμα. Ή ένας που κάνει προπονήσεις, και βάζει πολύ λίπος, πάλι θα έχει φλέβες στους απολλώνιους πιθανών, στα χέρια, στα μπούτια κτλ. Απλά θα είναι πιο θολωμένος. Μπορεί όμως να είσαι και κόκκαλο και να μην έχεις καθόλου φλέβα. Το αν θα έχεις φλεβικότητα, δεν συμβαδίζει απαραίτητα με τα βάρη, το λίπος και τη διατροφή. Μπορεί να τρως γύρο όλη μέρα, να παίζεις μπάλα ή lineage, και να είσαι κομμάτια. Μπορεί και να είσαι όλη μέρα στα γυμναστήρια και με ταπεράκια με μπρόκολα και να μην μπορείς να'χεις την επιθυμητή φλεβικότητα. Έτσι γεννιέσαι.

Το λίπος και η προπόνηση έρχονται μετά, εφ'όσον η βάση σου όμως είναι τα γονίδια σου, και δίνουν μία τελευταία πινελιά.

ka2sel
08-12-11, 01:20
Το λίπος και η προπόνηση έρχονται μετά, εφ'όσον η βάση σου όμως είναι τα γονίδια σου, και δίνουν μία τελευταία πινελιά.

ΣΥΜΦΩΝΩ ΕΔΩ.ΤΕΛΟΣ.;)

Goofonly
08-12-11, 01:22
ΣΥΜΦΩΝΩ ΕΔΩ.ΤΕΛΟΣ.;)

τα βρήκαμε, άιντε :green::green: :toast:

eddie guerrero
20-03-12, 16:42
fenete h fleva sto aristero m xeri ston dikefalo..alla sto deksi den fenete katholou san na min yparxei...yparxoun askhseis gia na dinamwneis kapies sygkekrimenes fleves?enw oloi mas exoume tis idies fleves den petane se olous oi idies...giti ginete auto?


***Γράφε Ελληνικά, είναι κανόνας του φόρουμ*** Mods Team

OurDarkness
15-05-12, 13:14
Γονιδια,να γυμναζεσαι στους 40C,να πινεις πολυ νερο και βρεις τον υδατανθρακα που θα σου δωσει τα καλυτερα πρηξιματα

Τελικά πρέπει ή δεν πρέπει να πίνει κάποιος πολύ νερό; Δεν θολώνει το νερό τους μύες; Λογικά, αν καταναλώσει κάποιος λιγότερες ποσότητες νερού (ή αποβάλλει περισσότερες ποσότητες νερού με κάποιο τρόπο) δεν θα έχει πιο στεγνό look?

Andreas C.
15-05-12, 14:29
Τελικά πρέπει ή δεν πρέπει να πίνει κάποιος πολύ νερό; Δεν θολώνει το νερό τους μύες; Λογικά, αν καταναλώσει κάποιος λιγότερες ποσότητες νερού (ή αποβάλλει περισσότερες ποσότητες νερού με κάποιο τρόπο) δεν θα έχει πιο στεγνό look?

Φίλε άσε τις μ@λακίες και πίνε αρκετό νερό μην πάθεις καμία αφυδάτωση κατακαλόκαιρα και τρέχεις μετά, και όχι δεν θα έχεις πιο στεγνό look με το να πίνεις πιο λίγο νερό:toast:

polo0
15-05-12, 15:19
Τελικά πρέπει ή δεν πρέπει να πίνει κάποιος πολύ νερό; Δεν θολώνει το νερό τους μύες; Λογικά, αν καταναλώσει κάποιος λιγότερες ποσότητες νερού (ή αποβάλλει περισσότερες ποσότητες νερού με κάποιο τρόπο) δεν θα έχει πιο στεγνό look?

το θεμα φλεβικοτητα ειναι πιο πολυ γενετικο! απο εκει και περα βοηθαει να εχουμε λεπτο δερμα και να ειμαστε χαμηλα σε ποσοστο λιπους! το νερο μονο καλο κανει! οσο περισσοτερο μπορεις πινε!!!!

OurDarkness
15-05-12, 15:51
το θεμα φλεβικοτητα ειναι πιο πολυ γενετικο! απο εκει και περα βοηθαει να εχουμε λεπτο δερμα και να ειμαστε χαμηλα σε ποσοστο λιπους! το νερο μονο καλο κανει! οσο περισσοτερο μπορεις πινε!!!!

Αυτό κάνω αλλά έχω μία συζήτηση με έναν φίλο που με ρωτάει "γιατί πίνεις νερό ενώ δεν διψάς;" Του λέω τα θετικά του νερού και μου λέει πως έχει ρωτήσει γιατρούς και του λένε πως είναι μύθος η όλη ιστορία με το νερό γιατί πολύ απλά το σώμα θα σου πει πότε χρειάζεται νερό. Του λέω αν φτάσω στο σημείο να διψάσω θα είναι αργά και ότι δεν είναι μόνο το θέμα δίψας αλλά κυρίως τι κάνει το νερό στο παρασκήνιο. Μου λέει ότι ποτέ δεν πρόκειται να αποκτήσω το στεγνό look που θέλω αν καταναλώνω περίσσιες ποσότητες νερού, το πολύ πολύ να έχω άχρηστη κατακράτηση υγρών. Του αντιπαραθέτω ότι δεν νομίζω να είναι άχρηστη η περίσσια νερού καθ' ότι θα αποβληθεί είτε μέσω εφίδρωσης είτε μέσω ούρων.

Τεσπά, δεν καταλήξαμε πουθενά..:turtle:

s0k0s
15-05-12, 16:26
Εγω πινω 3-6 λιτρα ημερησιος, φλεβικοτητα εχω παρα πολυ καλη. τωρα απο αυτο ειναι; δεν ξερω... ;)

vaggan
15-05-12, 20:55
οι χοντρες φλεβες ειναι κληρονομικες ακομα και ο φλεξ γουιλερ δεν ειχε καλη φλεβικοτητα.απο την αλλη ο σταλονε για παραδειγμα που δεν ηταν καν αγωνιστικος ειχε κατι φλεβαρες σαν καλωδια :bowdown:

s0k0s
15-05-12, 20:57
οι χοντρες φλεβες ειναι κληρονομικες ακομα και ο φλεξ γουιλερ δεν ειχε καλη φλεβικοτητα.απο την αλλη ο σταλονε για παραδειγμα που δεν ηταν καν αγωνιστικος ειχε κατι φλεβαρες σαν καλωδια :bowdown:

45304

vaggan
15-05-12, 21:03
ακριβως ενω ο γουιλερ για να βγαλει λιγες φλεβιτσες επρεπε να κανει ταμα και να πεσει στο 6% (λεω εγω τωρα)

iLikeBB
15-07-12, 15:37
Καλησπερα παιδια,
Εχω παρατηρησει οτι στα χερια μου φαινονται περισσοτερο οι φλεββες στο αριστερο χερι παρα στο δεξι μου,κ το δεξι χερι φουσκωνει πιο πολυ απο το αριστερο.Ειμαι μονο εγω ο αναποδος ή υπαρχουν κι αλλοι?:Ρ

Επισης υπαρχει τροπος να φαινονται μονιμα οι φλεβες πολυ?(Με φυσικο τροπο παντα :P)
Οταν κανω βαρακια κ ασκησεις φαινονται αρκετα αλλα μετα παο 10 λεπτα εξαφανιζονται :S
Λιπος δεν εχω γενικα(δεν εχω κανει λιπομετρηση αλλα 51 κιλα ειμαι :P , καθαρος εκτομορφος)

Ευχαριστώ

tolis93
15-07-12, 16:03
Καλησπερα παιδια,
Εχω παρατηρησει οτι στα χερια μου φαινονται περισσοτερο οι φλεββες στο αριστερο χερι παρα στο δεξι μου,κ το δεξι χερι φουσκωνει πιο πολυ απο το αριστερο.Ειμαι μονο εγω ο αναποδος ή υπαρχουν κι αλλοι?:Ρ

Επισης υπαρχει τροπος να φαινονται μονιμα οι φλεβες πολυ?(Με φυσικο τροπο παντα :P)
Οταν κανω βαρακια κ ασκησεις φαινονται αρκετα αλλα μετα παο 10 λεπτα εξαφανιζονται :S
Λιπος δεν εχω γενικα(δεν εχω κανει λιπομετρηση αλλα 51 κιλα ειμαι :P , καθαρος εκτομορφος)

Ευχαριστώ

λογικα εισαι σε χαμηλα ποσοστα λιπους ηδη αφου εισαι εκτομορφος. οσο κανεις γυμναστικη θα παρατηρησεις αυξημενη φλεβικοτητα.εχει να κανει με την αιματωση του σωματος κιολας.για να φενονται παντα δε ξερω.αλλα αν θες να "κανεις το κομματι σου " χτυπα ενα φραπεδακι πιο πριν.εμενα τουλαχιστον με τσιτωνει σε φλεβικοτητα

Nikoskom
15-07-12, 19:03
Καλησπερα παιδια,
Εχω παρατηρησει οτι στα χερια μου φαινονται περισσοτερο οι φλεββες στο αριστερο χερι παρα στο δεξι μου,κ το δεξι χερι φουσκωνει πιο πολυ απο το αριστερο.Ειμαι μονο εγω ο αναποδος ή υπαρχουν κι αλλοι?:Ρ

Επισης υπαρχει τροπος να φαινονται μονιμα οι φλεβες πολυ?(Με φυσικο τροπο παντα :P)
Οταν κανω βαρακια κ ασκησεις φαινονται αρκετα αλλα μετα παο 10 λεπτα εξαφανιζονται :S
Λιπος δεν εχω γενικα(δεν εχω κανει λιπομετρηση αλλα 51 κιλα ειμαι :P , καθαρος εκτομορφος)

Ευχαριστώ

Συνεχισε τη γυμναστικη..με αυτο τον τροπο δεν θα φυγουν με τιποτα..:green:

tonexw2sio
16-07-12, 11:18
καλημερα παιδια,μηπως στην φλεβικοτητα παιζει ρολο και η αεροβια ασκηση?εγω ασχολουμαι σχεδον 2 χρονια με την γυμναστικη αλλα κανω σπανια αεροβια,θα ηθελα να εχω φλεβικοτητα αλλα τιποτα.

tolis93
16-07-12, 15:27
καλημερα παιδια,μηπως στην φλεβικοτητα παιζει ρολο και η αεροβια ασκηση?εγω ασχολουμαι σχεδον 2 χρονια με την γυμναστικη αλλα κανω σπανια αεροβια,θα ηθελα να εχω φλεβικοτητα αλλα τιποτα.

cardio=περισσοτερη οξυγονωση αιματος.λογικα ναι χωρις να το λεω με σιγουρια

Pain=strength
20-06-13, 16:43
Καλησπερα παιδια :) καθε φορα που κανω γυμναστικη βλεπω τις φλεβες να "πεταγονται" και με εμψυχωνει,μου δινει ενεργεια.Υπαρχει κανενα συμπληρωμα που να βοηθαει στο να φαινονται ακομα περισσοτερο?και γενικοτερα υπαρχει κανενας τροπος να τις κανω εγω να φαινονται κ αλλο?

Mikekan
20-06-13, 16:44
Citrulline Malate κατά τη διάρκεια της προπόνησης και γενικότερα χαμηλά ποσοστά λίπους.

Pain=strength
20-06-13, 16:52
Citrulline Malate κατά τη διάρκεια της προπόνησης και γενικότερα χαμηλά ποσοστά λίπους.

Ευχαριστω :) εχει καμια παρενεργεια αυτο στον οργανισμο? και ειναι σιγουρο πως θα βοηθησει και για τις φλεβες?

s0k0s
20-06-13, 18:24
Οσο για παρενεργειες θα ηθελα να μαθω γω, λογικο το θεωρουμε αφοβο αμινοξυ.. Αλλα περιεχε μεσα οξειδιο του αζωτου πραμα αρκετα κακο... Οπως κ η αργινινη.. καποια απαντηση σε αυτο;

COBRA_STYLE
20-06-13, 18:47
Soko το ποστ σου δε βγαζει νοημα φιλε...ποιο περιειχε οξειδιο του αζωτου οπως η αργινινη?:unsure:

beefmeup
20-06-13, 18:49
45304

μεταξυ μας ομως,αυτο εδω λεγεται φοτοτσοπ,οχι φλεβικοτητα.

s0k0s
20-06-13, 19:22
Ναι βασικα μ@λακια οπως το ειπα... κ' γενικα λαθος δν ηταν οξειδιο του αζωτου. Για να σας δωσω να καταλαβετε ειχα μια εργασια στην σχολη. (οπου σαν καλος μαθητης την εκανα :green: ) Λοιπον δν ειναι οπως ειπα το οξειδιο του αζωτου θα ψαξω της σημειωσεις να το βρω τι ηταν διοτι ειχα ψαξει κ το ειχα βρει οτι αυτο το συστατικο ή η ουσια βρισκετε στην κιτρουλινη κ αργινινη... κ θα σας πω ;)



μεταξυ μας ομως,αυτο εδω λεγεται φοτοτσοπ,οχι φλεβικοτητα.

οχι δν εννοουσα τιποτα γιαυτο ;)

πανω σε αυτο ηθελα να απαντησω ->
Ευχαριστω :) εχει καμια παρενεργεια αυτο στον οργανισμο? και ειναι σιγουρο πως θα βοηθησει και για τις φλεβες?

beefmeup
20-06-13, 19:44
ναι κ γω γενικα το εγραψα για τετοιου ειδους φωτογραφιες που παραπλανουν,δεν αναφερομουν σε σενα..
εχει γεμισει ο τοπος με αθλιες φωτογραφιες τιγκα το φωτοτσοπ οπως αυτη εδω (http://forum.bodybuilding.gr:8081/showthread.php?21418-Ronnie-Coleman&p=712975&viewfull=1#post712975) ας πουμε..
νομιζω οτι αυτοι οι αθλητες κλπ,δεν τις χρειαζονται τετοιου ειδους φωτογραφισεις..

s0k0s
20-06-13, 20:15
;)

νομιζω αλλα δν ειμαι σιγουρος, οτι ειναι το μονοξειδιο του αζωτου.. μιλουσαμε για συμπληρωματα κ μου ειπε ο καθηγητης για το μονοξειδιο του αζωτου να βρω το οποιο βρηκε οτι υπαρχει σε καποια συμπληρωματα.... κ να γραψω παρενεργειες κ γενικα γιαυτο στην εργασια...

kostasgwc
21-06-13, 14:38
παιδες κανενα καλο συμπληρομα που αυξανη τη φλεβικοτητα :toast:

Mikekan
21-06-13, 14:48
Ρε αρχηγέ 6 σελίδες είναι το θέμα δεν είναι 100, μπήκες καθόλου στο κόπο να το διαβάσεις? :unsure:

kostasgwc
21-06-13, 14:57
Ρε αρχηγέ 6 σελίδες είναι το θέμα δεν είναι 100, μπήκες καθόλου στο κόπο να το διαβάσεις? :unsure:

Μπηκα στο κοπο και διαβασα αλλα δεν γραφη κανενα ονομα συμπληροματον,μονο οτι βοηθανε τα νιτρικα και η κρεατινη.:P

Mikekan
21-06-13, 15:13
Μπηκα στο κοπο και διαβασα αλλα δεν γραφη κανενα ονομα συμπληροματον,μονο οτι βοηθανε τα νιτρικα και η κρεατινη.:P


5 μηνύματα πιο πάνω, #134

kostasgwc
22-06-13, 08:32
5 μηνύματα πιο πάνω, #134

Να σε ρωτισο η Citrulline Malate παη πριν και μετα την προπονηση σε 100μλ και ποσα scoop

s0k0s
25-06-13, 18:06
Απο τι θυμαμαι 3-4γρ καπου εκει, 30λεπτα πριν την προπονηση.

ArgoSixna
25-06-13, 19:18
Ξεκίνα με 1 γρ κιτρουλινη οχι παραπανω.. μπορεις να φθασεις εως 8 αργοτερα αλλα αυτο ειναι δικο σου θεμα

kostas kou
24-10-13, 03:21
η κιτρουλινη σου δινει μονο φλεβικοτιτα?
σε φαρμακειο υπαρχει?

ArgoSixna
24-10-13, 13:12
εχει και αλλα ωφελη , διαβασε τις πρωτες σελιδες . το θεωρω πολυ ωραιο συμπληρωμα

SotosTheBoss
25-10-13, 06:06
Σκεφτόμουν κατι τέτοιο.

2γρ κιτρουλινη
5γρ αργινηνη AAKG
200mg καφεΐνη

Andreas C.
25-10-13, 11:30
Φίλε μου Σωτήρη αφαίρεσε την αργινίνη και ξεκίνα με 1gr κιτρουλίνη και ανέβαζε σταδιακά την δόση μέχρι τα 4

Η καφεΐνη δεν βοηθα σε αυτό τον τομέα:toast:

ArgoSixna
25-10-13, 11:33
η καφεινη βοηθαει παντου !!!!

Andreas C.
25-10-13, 11:41
Δεν αντιλέγω αλλά δεν νομίζω να δεις ορατά αποτελέσματα μόνο με καφεΐνη :toast:

SotosTheBoss
25-10-13, 19:11
Από όσο ξέρω αυτά είναι τα 3 βασικά χαρακτηριστικά ενός νιτρικου...

ArgoSixna
25-10-13, 19:53
παρε παντζαρια να φχαριστηθεις πρηξιμο !!

πιο πιθανο ειναι να σε βοηθησουν τα παντζαρια παρα αυτα. ειναι νωρις για τα κιλα σου απο τις φωτο που εβαλες και ειδα

SotosTheBoss
25-10-13, 20:06
Για τσιτωμα πιο πολύ γιατί δίναμε πιάνει σχεδόν τπτ.Τέσπα μην βγαίνουμε οφφ

stone garden
25-10-13, 20:16
Δεν αντιλέγω αλλά δεν νομίζω να δεις ορατά αποτελέσματα μόνο με καφεΐνη :toast:
με τοση καφεινη στη ζωη μας αθληταραδες επρεπε ναμασταν ολοι μας :P

COBRA_STYLE
26-10-13, 21:44
Από όσο ξέρω αυτά είναι τα 3 βασικά χαρακτηριστικά ενός νιτρικου...

Κι αλλα βαζουν σταθερα στα περισσοτερα νιτρικα,δε σημαινει οτι δουλευουν...η AAKG αποδεδειγμενα δε δουλευει για αυτο το πραγμα,τωρα αν εσυ εχεις λεφτα για πεταμα ειναι αλλο θεμα.

SotosTheBoss
30-10-13, 18:15
AAKG απλά μου έχει μείνει λίγη ακόμα δεν έχω ξαναπάρει.

NashBrah
05-05-15, 22:49
Οι περισσότερες φλέβες που πάω να βγάλω είναι μπλε πως θα της κάνω να μην φαίνονται μπλε; Και πως θα βγάλω φλέβες στην γάμπα; :unsure:

COBRA_STYLE
05-05-15, 22:56
Πέρνα τες απο πανω με πινέλο με χρωμα της αρεσκείας σου.

chrislouk
09-05-15, 19:04
Μηπως μπορείτε να μου πειτε τρόπος για αν αυξήσω τις φλέβες μου στο σώμα μου και κυρίως στα χέρια..;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Feth
09-05-15, 20:20
Έχει να κάνει με τα γονιδια σου φίλε καθώς με το bodyfat σου αλλά και από το αν εισαι ενυδατωμένος. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι πέραν να κατεβασεις το bodyfat σου, και αυτό δεν είναι σιγουρο, καποιος μπορεί να έχει πιο εμφανες φλεβες στο 10-12% με έναν στα ιδια ακριβως επίπεδα σωματικου λίπους. .;)