PDA

Επιστροφή στο Forum : Φουσκωμα



AVSS
29-10-09, 21:07
Τελευταια αισθανομαι ενα φουσκωμα στο στομαχι ακομα και τις ωρες που θα επρεπε να εχω χωνεψει λογικα.
Τα γευματα μου ειναι μικρα και 5 η 6 την ημερα
Η μονο αλλαγη που εχω κανει τον τελευταιο μηνα ειναι η whey και χθες διαβαζα σε ενα ξενο φορουμ οτι προκαλει τετοιο φουσκωμα,εχει παρατηρησει κανεις αλλος κατι τετοιο?

sctp
29-10-09, 21:11
Ειχα το ιδιο προβλημα με την whey της reflex,μαλλον απο τις γλυκαντικες-χρωστικες ουσιες,γι'αυτο το γυρισα στην unflavored isolate :clap:

Polyneikos
29-10-09, 21:29
Εχει λακτόζη η πρωτεϊνη σου;Μερικοι είναι ευαισθητοι στην λακτόζη και τους φουσκωνει..Επίσης την πινεις με γαλα ή με νερο;Αν την πινεις με γαλα δοκιμασε να την πινεις με νερο...

AVSS
29-10-09, 21:32
Tις τελευταιες 10 μερες που εχω το φουσκωμα παιρνω τη Myofusion και την πινω με νερο εκτος απο σημερα που πηρα ενα γαλα σογιας που δεν περιεχει καθολου λακτοζη.

Πριν απο αυτη επαιρνα την EAS και δεν ειχα τετοιο προβλημα.

Polyneikos
29-10-09, 21:52
Δεν ξερω αν αυτό που εχω υπογραμμισει παίζει καποιο ρόλο.Εκτος αν εχεις δυσανεξια σε καποια άλλη ουσία που περιεχει η Myofusion.Παρε μια άλλη πρωτεινη χωρίς λακτοζη να δεις αν θα υποχωρησουν τα συμπτωματα...

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6182&stc=1&d=1256842362

manos_
29-10-09, 22:20
Να την πινετε σκετη με κανα φρουτακι το πολυ και με γαλα οχι με φαγητο whey+φαγητο=αερια.

AVSS
29-10-09, 22:46
Δεν ξερω αν αυτό που εχω υπογραμμισει παίζει καποιο ρόλο.Εκτος αν εχεις δυσανεξια σε καποια άλλη ουσία που περιεχει η Myofusion.Παρε μια άλλη πρωτεινη χωρίς λακτοζη να δεις αν θα υποχωρησουν τα συμπτωματα...



:thumbup: αυτο θα κανω,θα σταματησω για λιγες μερες τη Myofusion και θα γυρισω στην EAS να δω αν ειναι απο τη whey τελικα

ioannis1
31-10-09, 01:06
πολλες πρωτεινες δημιουργουν εντονα φουσκωματα.και πρησμενο στομαχι.πολλες φτηνες πρωτεινες εχουν στοιχεια που δημιουργουν τετοιο προβλημα.

AVSS
31-10-09, 22:17
πολλες πρωτεινες δημιουργουν εντονα φουσκωματα.και πρησμενο στομαχι.πολλες φτηνες πρωτεινες εχουν στοιχεια που δημιουργουν τετοιο προβλημα.

ποια προτεινεις σαν καλυτερη πανω σε αυτο το θεμα του φουσκωματος?

AVSS
05-11-09, 16:10
Tελικα το φουσκωμα στο στομαχι ηταν απο την Myofusion,την σταματησα,ξαναγυρισα στην EAS και εχω ξεπριστει τελειως

Polyneikos
05-11-09, 17:09
Oπότε καποιο θεμα δυσανεξίας στα συστατικα της συγκεκριμενης πρωτεινης είχες ,μικρό το κακό , Eas από εδώ και περα !!:thumbup:

AVSS
05-11-09, 19:31
:thumbup::thumbup:

AVSS
10-12-09, 14:36
Τελικα δεν ηταν απο την πρωτεινη αλλα απο τα φαρμακα για τον θυροειδη,το γραφω να μην νομιζει κανεις οτι η whey μπορει να τον φουσκωσει :thumbup:

foko
10-12-09, 15:25
Tην myofusion παιρνω και εγω αλλα δεν μου δημιουργει κανενα προβλημα
Εχω προβλημα με την λακτοζη γιαυτο κ πινω γαλα χωρις λακτοζη , οταν μπαινει στο γαλα με τα δημητριακα για να συμπληρωθουν τα 30 γρ πρωτεινης στο γευμα μου καθεται λιγο βαρια στο στομαχι χωρις ιδιαιτερα προβληματα λογο της μικρης ποσοτητας
Μεμ νερο δεν δημιουργει προβληματα σε μενα , στο μεταπροπονητικο βαζω 45 γρ για να φτανει τα 30 πρωτεινης , ουτε φουσκωμα ουτε βαρος κ δυσπεψια στο στομαχι , με γαλα δεν το κανω καν αυτο

zerocy1990
02-03-11, 03:14
Γεια σε ολους σας ειμαι καινουργιος στο φορουμ...Γυμναζομαι εδο και ενα χρονο και κανω προγραμμα ογκου κε αυξησης μαζας...αλλα συναιχως παρατηρω φουσκομα στιν κοιλια μου,οχι λιπος ,αλλα φουσκομα..Αυτο απο που οφιλεται??στιν καταναλωση συμπληρωματος προτεινης,στο γαλα και στα 2?

jimmy007
02-03-11, 03:18
Γεια σε ολους σας ειμαι καινουργιος στο φορουμ...Γυμναζομαι εδο και ενα χρονο και κανω προγραμμα ογκου κε αυξησης μαζας...αλλα συναιχως παρατηρω φουσκομα στιν κοιλια μου,οχι λιπος ,αλλα φουσκομα..Αυτο απο που οφιλεται??στιν καταναλωση συμπληρωματος προτεινης,στο γαλα και στα 2?

Kαι στα 2 αλλά και στην μεγάλη ποσότητα φαγητού....

tasos2
02-03-11, 03:21
Και εγω το εχω. Περισσοτερο στο γαλα πρεπει να οφειλεται. Εγω πινω 1-5 λιτρο τη μερα. Τα γευματα επισης δεν πρεπει να ειναι πολυ μεγαλα. Εγω καποτε επειδη ετρωγα λιγα γευματα ετρωγα πολυ σε καθενα απ αυτα και γινοτανε τουμπανο

zerocy1990
02-03-11, 03:26
ευχαριστω πολυ παιδια..αυτο που εχο παρατηρησει ειναι οτι οταν κανο μικροτερα γευματα εχο λιγοτερο φουσκομα..μαλλον καλοκαρι θα αναγκαστο να κοψω το πολυ γαλα και το πολυ συπληρωμα

jimmy007
02-03-11, 03:43
Και εγω το εχω. Περισσοτερο στο γαλα πρεπει να οφειλεται. Εγω πινω 1-5 λιτρο τη μερα. Τα γευματα επισης δεν πρεπει να ειναι πολυ μεγαλα. Εγω καποτε επειδη ετρωγα λιγα γευματα ετρωγα πολυ σε καθενα απ αυτα και γινοτανε τουμπανο

Εγώ δηλαδή που πρέπι να παίρνω κάπου στις 1.000 θερμίδες σε κάθε γεύμα τι να κάνω?:shock::shock::unsure:

zerocy1990
02-03-11, 03:48
εγω περιπου κανω 5-6 γευματα 700-800 θερμιδες..απτα συμπληρωματα και το γαλα ειναι,οχι τοσο απο το πολθ φαγητο,αφου θα αποροφηθει

Kaloutsikos
02-03-11, 10:36
Γεια σε ολους σας ειμαι καινουργιος στο φορουμ...Γυμναζομαι εδο και ενα χρονο και κανω προγραμμα ογκου κε αυξησης μαζας...αλλα συναιχως παρατηρω φουσκομα στιν κοιλια μου,οχι λιπος ,αλλα φουσκομα..Αυτο απο που οφιλεται??στιν καταναλωση συμπληρωματος προτεινης,στο γαλα και στα 2?

Δοκίμασε να την πίνεις με νερό την πρωτεΐνη σου..

George1993
02-03-11, 11:43
Καλημέρα! Και γω πάντως που δεν παίρνω πρωτείνη άμα φάω ή αμα ποιο κανα λίτρο νερό φουσκώνω αμέσως...δεν μου αρέσει σαν εμφάνιση καθόλου

tasos2
02-03-11, 11:51
Εγώ δηλαδή που πρέπι να παίρνω κάπου στις 1.000 θερμίδες σε κάθε γεύμα τι να κάνω?:shock::shock::unsure:

Δηλαδη κανεις λιγοτερα απο 3 γευματα απο οτι καταλαβαινω.

Αναγκαστικα θα τρως πολυ σε καθε γευμα αλλα θα συμβιβαστεις με τα αρνητικα

jimmy007
02-03-11, 18:32
Δηλαδη κανεις λιγοτερα απο 3 γευματα απο οτι καταλαβαινω.

Αναγκαστικα θα τρως πολυ σε καθε γευμα αλλα θα συμβιβαστεις με τα αρνητικα

Χαχα..Αν έκανα 3 γεύματα θα έπρεπε να παίρνω 2.000 θερμίδες στο καθένα περίπου....
6-7 κάνω...

tasos2
02-03-11, 19:27
O cutler εισαι και θες 7000 θερμιδες????:shock:

MichalisPorke
02-03-11, 20:06
Χαχα..Αν έκανα 3 γεύματα θα έπρεπε να παίρνω 2.000 θερμίδες στο καθένα περίπου....
6-7 κάνω...

Τι λες ρε φιλε?Θες 6000 θερμιδες??

Titanium
02-03-11, 20:25
Χαχα..Αν έκανα 3 γεύματα θα έπρεπε να παίρνω 2.000 θερμίδες στο καθένα περίπου....
6-7 κάνω...

:unsure::unsure::unsure:

zerocy1990
02-03-11, 20:55
Χαχα..Αν έκανα 3 γεύματα θα έπρεπε να παίρνω 2.000 θερμίδες στο καθένα περίπου....
6-7 κάνω...
κε εγω ρε φιλε προσπαθω να παιρνω 5000-6000 θερμιδες την μερα,αλλα δεν γινεται οσο και αν προσπαθω,με το ζορι τρωγω,οσο οσο για να μιν κανω εμετο και τα βγαλο ολα

eri_87
02-03-11, 21:50
^^^ Πώς θα γίνει να έρθω στη θέση σας; :green::green::green:
Γιατί να είμαι γυναίκα και να πρέπει να παίρνω τόσο λίγες θερμίδες.... ΓΙΑΤΙ;:cursing:

Σορρυ για το οφ, δε κρατιόμουν!

perakis
03-03-11, 01:59
μαλλον πρεπει να αρχισετε το διαβασμα καποιοι παλι :P
γιατι διαβαζω για κατι 7000 θερμιδες τι μερα.σε αγωνες κατεβαινεται?
δεν ειναι λογικο αυτο ή δεν μετρας καλα θερμιδες :green:

zerocy1990
03-03-11, 03:15
προσπαθουμε φιλε το κατα δυναμη

PMalamas
03-03-11, 15:14
Φιλε μου το φουσκωμα μπορει να οφειλεται σε
ευερεθιστο εντερο (σπαστικη κολιτιδα) επισκεψου εναν γαστρεντερολογο.

jimmy007
03-03-11, 15:27
^^^ Πώς θα γίνει να έρθω στη θέση σας; :green::green::green:
Γιατί να είμαι γυναίκα και να πρέπει να παίρνω τόσο λίγες θερμίδες.... ΓΙΑΤΙ;:cursing:

Σορρυ για το οφ, δε κρατιόμουν!

:turtle::turtle::turtle:. Αν μου βρεις ένα τρόπο να καταναλώνω λιγότερες, θα σου βρω και εγώ ένα τρόπο να καταναλώνεις περισσότερες και θα σου παρέχω και το φαγητό:green::green:. Εσείς τουλάχιστον δεν πρέπει να τρώτε τον άμπακο...


Τι λες ρε φιλε?Θες 6000 θερμιδες??

Για την ακρίβεια 5.300 παίρνω.


Φιλε μου το φουσκωμα μπορει να οφειλεται σε
ευερεθιστο εντερο (σπαστικη κολιτιδα) επισκεψου εναν γαστρεντερολογο.

Νομίζω ότι κινδυνολογείς....

PMalamas
03-03-11, 15:43
[QUOTE=j


Νομίζω ότι κινδυνολογείς....[/QUOTE]

Μπα καθολου, ειναι το στανταρ συμτωμα το φουσκωμα.
και δεν ειναι και τπτ τρομερο πασχει μεγαλο ποσοστο πλυθησμου..

zerocy1990
03-03-11, 18:29
Μπα καθολου, ειναι το στανταρ συμτωμα το φουσκωμα.
και δεν ειναι και τπτ τρομερο πασχει μεγαλο ποσοστο πλυθησμου..

φιλαρακι δεν σου ειπα εχω και τεραστιο φουσκομα..αλλα εχω αρκετο..το πρωι ομως δεν εχω σχεδον καθολου,αρα μπορει να οφειλεται απο το φαγητο..θα το ελεγκσω ομως αυτο που μου λες με το γαστεντερολογο..ειναι κατι το σοβαρο?

eri_87
03-03-11, 18:38
Ειδικά εαν λες ότι το πρωί δεν είσαι φουσκωμένος, είναι ακόμα ένας λόγος να πιστέψεις ότι απλά ένα μεγάλο γεύμα σε φουσκώνει. Κι εγώ το πάθαινα αυτό όταν έτρωγα για όγκο και το είχα συζητήσει στο φορουμ.
Όσο για ευερέθιστο έντερο, θα πρέπει να έχεις κι άλλα συμπτώματα όπως πόνο στο έντερο (είτε δεξιά είτε αριστερά) σαν σουβλιές κάπως και να νιώθεις την κοιλιά πρησμένη, ακόμα και μετά από πολύ ώρα που έφαγες. Αλλά και πάλι συνήθως κάποιο συγκεκριμένο ρόφημα ή φαγητό προκαλεί αυτά τα συμπτώματα και όχι όλα τα γεύματα! ;)

zerocy1990
03-03-11, 19:12
Ειδικά εαν λες ότι το πρωί δεν είσαι φουσκωμένος, είναι ακόμα ένας λόγος να πιστέψεις ότι απλά ένα μεγάλο γεύμα σε φουσκώνει. Κι εγώ το πάθαινα αυτό όταν έτρωγα για όγκο και το είχα συζητήσει στο φορουμ.
Όσο για ευερέθιστο έντερο, θα πρέπει να έχεις κι άλλα συμπτώματα όπως πόνο στο έντερο (είτε δεξιά είτε αριστερά) σαν σουβλιές κάπως και να νιώθεις την κοιλιά πρησμένη, ακόμα και μετά από πολύ ώρα που έφαγες. Αλλά και πάλι συνήθως κάποιο συγκεκριμένο ρόφημα ή φαγητό προκαλεί αυτά τα συμπτώματα και όχι όλα τα γεύματα! ;)

ευχαριστω πολυ για την απαντηση πολυ βοηθητικη..πρεπει ι απο μεγαλο γευμα να φουσκωνω,και απο το γαλα,δεν εξηγηται αλλιως,αφου στο πρωινο ξηπνημα ειμαι φετες χαχαχα...

PMalamas
04-03-11, 02:23
οχι δεν ειναι καθολου σοβαρο, απλα ενοχλητικο, λεγεται και καλοηθεις ασθενεια..
το γαλα οντως μπορει να πειραζει.. ασχετα αν δε σε πειραζε παλια

elmx
04-03-11, 13:30
αλήθεια ο γαστρεντερολογος πως θα σε εξετασει για το συγκεκριμενο συμπτωμα;;;:cyclops:

PMalamas
04-03-11, 17:54
μα αυτη ειναι η δουλεια του.. οτι και να πω περισσευει..

eri_87
04-03-11, 18:03
αλήθεια ο γαστρεντερολογος πως θα σε εξετασει για το συγκεκριμενο συμπτωμα;;;:cyclops:


μα αυτη ειναι η δουλεια του.. οτι και να πω περισσευει..

:rolf::rolf::rolf:
Πάει.... και να ήθελε να απευθυνθεί σε γαστρεντερολόγο δε νομίζω να θέλει πια..... :turtle:

Αλλά δε νομίζω να του έκανε τίποτα από αυτά που έβαλε ο νους σας!! :P

zerocy1990
04-03-11, 19:10
:rolf::rolf::rolf:
Πάει.... και να ήθελε να απευθυνθεί σε γαστρεντερολόγο δε νομίζω να θέλει πια..... :turtle:

Αλλά δε νομίζω να του έκανε τίποτα από αυτά που έβαλε ο νους σας!! :P

χαχαχα..εχεις δικαιο δεν το ωομιζω να απευθηνθω σε γαστενερολογο..χαχαχα