PDA

Επιστροφή στο Forum : Αξίζουν τα hammer strength όργανα??



MuscleBuildingMachine
31-10-09, 21:37
Πολλά γυμναστήρια τελευταία έχουν εμπορευτεί τα γνωστα πιθανόν σε όλους μας HAmmer-Strengh όργανα γυμναστικής!

Πιστεύεται πως είναι καλή αυτή η επένδυση?? Πιστεύεται πως κάνουν καλύτερη δουλειά από τα απλά και συνηθισμένα όργανα γυμναστικής??

*τα HAmmEr-STreGH όργανα είναι αυτά που χρισημοποιούν οι αμερικάνοι Bodybuilders όπως ο JAY-CUTLER(Mr.O 2009 Again:)

EYXAΡΙΣΤΩ

albertob30
31-10-09, 22:30
οταν λες hammer strength δειξε μας ενα για να σου πουμε γνωμη..

Georges
01-11-09, 03:30
Ναι εγώ πιστεύω ότι είναι πολύ cool όργανα ιδιαίτερα αυτά για το στήθος. Μπορείς να προπονηθείς στα όρια μόνος σου και χωρίς να κινδυνεύεις να κολλήσεις με μια βαριά μπάρα στο στήθος

scal
02-11-09, 10:28
Παιδια τα οργανα επειδή τα έχω δοκιμασει είναι τέρμα respect. Δεν συγκρίνονται με οτιδήποτε άλλο έχω δει..

kafros gate 7
03-11-09, 15:08
επειδη το ζητησε ο albertop30 και επειδη ουτε εγω ηξερα τι ειναι να καποιες φωτογραφιες:
το πρωτο ειναι για πιεσεις στηθους και το δευτερο για πιεσεις ομων.

Muscleboss
03-11-09, 15:31
Αξίζουν φίλε μου.
Κατα καιρούς προπονούμε σε Hammmer strangth και έχουν μεγάλη διαφορά. Δεν αρκούν οι φωτογραφίες για να καταλάβεις.

Αυτά που έχει βάλει ειναι μηχανές με ελέυθερα βαρη.

ΜΒ

kafros gate 7
04-11-09, 00:59
sorry παιδια αν δεν εβαλα τα σωστα στις φωτογραφιες αν δεν ειναι σωστα ας βαλει καποιος τα σωστα...

spirospros
04-11-09, 09:31
Σαν τα hammer είναι κορυφή αλλά τα έχουν λίγοι δυστηχως

-beba-
04-11-09, 10:37
Εγώ βρέθηκα μία και μόνη φορά σαν επισκέπτης σε ένα γυμναστήριο που τα μηχανήματά του ήταν όλα Hammer. Δεν είχα ξαναδεί τα συγκεκριμένα μηχανήματα.
Μου είπε ο ιδιοκτήτης του γυμναστηρίου αν θέλω να κάνω προπόνηση και να τα δοκιμάσω αλλά ήμουνα με το τζίν και ντράπηκα κιόλας. Περιττό να πώ πως "χάζεψα". Εμεινα να τα κοιτάζω. Κάποια από αυτά ήταν ίσα με ένα δωμάτιο. Λυπάμαι πράγματι που δεν τα δοκίμασα. Σίγουρα δεν είμαι ο άνθρωπος που μπορεί να τα κρίνει μια και γυμνάζομαι μόνο λίγους μήνες αλλά σαν εμφάνιση με εντυπωσιάσανε.

thegravijia
04-11-09, 12:54
βαλτε καμια φωτο

-beba-
04-11-09, 12:59
βαλτε καμια φωτο
Εγώ δεν έχω. Αν ξανατύχει να πάω (δύσκολο) θα βγάλω φωτό και θα σου στείλω.
Καλύτερα να μην τα δείς. Εγώ αφού τα είδα, όταν γύρισα μετά στο γυμναστήριο που πάω (σημειοτέον το συμπαθώ πολύ)που φαίνονταν τόσο φτωχό και μικρό. Μην τα δείς καλύτερα.

sctp
04-11-09, 13:25
Γνωριζει κανεις κανενα γυμναστηριο Κοζανη με αυτα τα μηχανηματα?

albertob30
04-11-09, 15:20
εδω στην α8ηνα δεν εχω δει γυμναστηριο να τα εχει που8ενα..

-beba-
05-11-09, 10:31
Γνωριζει κανεις κανενα γυμναστηριο Κοζανη με αυτα τα μηχανηματα?

Φίλε μου δεν ξέρω για την Κοζάνη, αλλά και στην Λωζάνη νομίζω πως δύσκολα θα τα βρείς. Είναι πολύ ακριβά. Ακόμα και μεταχειρισμένα κοστίζουν πολλές χιλιάδες ευρώ το καθένα.

kostas_the_beast
05-11-09, 12:38
Τα hammer strength ειναι απο τα καλυτερα σε λειτουργικοτητα μηχανηματα που υπαρχουν, και κυκλοφορουν στην αγορα, στην κατηγορια των μηχανων δυναμης!!
Βεβαια αυτο ειναι αναλογο απο την εταιρια που τα κατασκευαζει και το αν παιρνει πιατα ή εχει πανω του τα κιλα και δουλευει με συρματόσχοινο - ιμαντα...
Αλλα οπως και να ειναι, ειναι σπουδαια γιατι με την κυκλικη τους τροχια δουλευουν τους μυες σε ολες τις μοιρες τους και ειναι και ασφαλη γιατι η μεση σου δεν ειναι στον αερα αλλα ακουμπαει σε μαξηλαρακι. Γενικα ειναι σαν τα ελευθερα βαρη αλλα με τις προδιαγραφες και τα προτετηματα των συμβατικων μαχανων δυναμης - εκγυμνασης.
Εχω ενα που δουλευω και σκεφτομαι να αντικαταστησω και τα υπολοιπα γιατι αρεσουν στον κοσμο απο αποψη λειτουργικοτητας. Δοκιμαστε τα!!!!
:bowdown:

sctp
05-11-09, 20:10
Και που λετε αμοληθηκα Κοζανη και βρηκα γυμναστηριο τιγκα στα HAMMER μηχανηματα με policy οχι γυναικες και δεν εχουν διαδρομο..ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ!

scal
05-11-09, 21:42
πάνω που θα στο έγραφα γιατί και εγώ από κοζανη είμαι. Προφανώς βρήκες το top gym, κορυφαίο γυμναστήριο, σιδεράδικο

thegravijia
05-11-09, 21:45
πάνω που θα στο έγραφα γιατί και εγώ από κοζανη είμαι. Προφανώς βρήκες το top gym, κορυφαίο γυμναστήριο, σιδεράδικο
ρε θα με τρελανεται ολοι απο κοζανη ειστε ? και εγω κοζανη ειμαι ...
εσυ παλι ποιος εισαι?
φοιτητης εισαι?
αυτο το top gym που ειναι >?? κοντα στη λασανη???

-beba-
06-11-09, 11:18
Και που λετε αμοληθηκα Κοζανη και βρηκα γυμναστηριο τιγκα στα HAMMER μηχανηματα με policy οχι γυναικες και δεν εχουν διαδρομο..ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ!

Συγχαρητήρια. Βαλε καμιά φωτό από τα μηχανήματα να τα βλέπουμε και να φτιαχνόμαστε. Εγώ δεν τα φωτογρλαφισα όταν τα είδα. Μεγάλη μου παράληψη.

Petros_sbk
06-11-09, 13:58
αρε κοζανη city!και δω κοζανη!ναι το τοp gym ειναι στην λασσανη κοντα σε ενα μαγαζι με κινεζικα ρουχα!το πιο bodybuilderadiko gym στην κοζανη!και το μονο που εχει κατακλινη παγκο αναμεσα σε ολα τα αλλα καλουδια!το μονο μειονεκτημα ειναι που δεν εχει γυναικες!
@ beba και γω το ιδιο επαθα οταν τα ειδα τα χαζευα για ωρα και ψιλοξενερωσα οταν πηγα στο gym που παω, δοκιμασα μερικα χωρις να κανω προπονηση και αινθουσιαστηκα, σου δινουν αλλη αισθηση!

scal
06-11-09, 17:30
Το top gym ειναι top ρε :D

MuscleBuildingMachine
08-11-09, 18:17
Παιδιά,μόλις τώρα διάβασα τις απαντήσεις σας και μπορω να πω πως Συμφωνώ με όλους σας!

Όσο για το TopGym στην κοζάνη θα έπρεπε να αναφέρω πως τις προάλες πέρασα 1 βόλτα με αποτελεσμα να μεινω με ανοιχτο το στομα:)

Η αιτία που επισκεφθηκα το γυμναστηριο ήταν διότι ήθελα να δω τον Αδερφό μου ο οποίος με είχε ενημερώσει για το παραπανω θέμα!! Όλα τα οργανα είναι λες και ήρθαν από το διαστημα!! Συγχαρητίρια σε αυτόν που τα προώθησε στην αγορά!

!!Ευχαριστω για τις ενημερώσεις σας!!

nikoletas
09-11-09, 12:41
σασ ευχαριστω παρα πολυ για τα καλα σασ λογια εχω το γυμναστηριο top-gym στην κοζανη θα χαρω πολυ οποιοσ θελει να περασει να κανει προπονηση εστω και για μια μερα δοξα το Θεο προσπαθουμε να το κανουμε οσο ποιο καλο γινεται στο youtube υπαρχει ενα λινκ που δειχνει το γυμναστηριο http://www.youtube.com/watch?v=nxJR_b2T8KA
σασ ευχαριστω πολυ και αν καποιον δεν του αρεσε κατι μακαρι να το πει για να κανουμε καλη δουλεια να ειστε καλα καλο μηνα καλη εβδομαδα

sctp
09-11-09, 13:35
σασ ευχαριστω παρα πολυ για τα καλα σασ λογια εχω το γυμναστηριο top-gym στην κοζανη θα χαρω πολυ οποιοσ θελει να περασει να κανει προπονηση εστω και για μια μερα δοξα το Θεο προσπαθουμε να το κανουμε οσο ποιο καλο γινεται στο youtube υπαρχει ενα λινκ που δειχνει το γυμναστηριο http://www.youtube.com/watch?v=nxJR_b2T8KA
σασ ευχαριστω πολυ και αν καποιον δεν του αρεσε κατι μακαρι να το πει για να κανουμε καλη δουλεια να ειστε καλα καλο μηνα καλη εβδομαδα

Ειναι οντως TOP GYM και τιμη φοβερη,αυτο που δεν ειδα ειναι dip-pullup station ,υπαρχει και μου ξεφυγε?:toast:

MuscleBuildingMachine
10-11-09, 00:26
Φίλε ''nikoletas''.τις προάλες που είχα περάσει για να τσεκάρω τον χώρο συναντισα τον πατέρα σου ο οποιός μου έκανε 1 πολύ καλή εισαγωγή για τα μηχανήματα τα οποία από ότι έματηα είναι και χειροποίητα!! Απλά RespecT, κάνατε πολύ καλή δουλεια!!

MuscleBuildingMachine
10-11-09, 00:27
*Από ότι έμαθα*

-beba-
10-11-09, 11:26
σασ ευχαριστω παρα πολυ για τα καλα σασ λογια εχω το γυμναστηριο top-gym στην κοζανη θα χαρω πολυ οποιοσ θελει να περασει να κανει προπονηση εστω και για μια μερα δοξα το Θεο προσπαθουμε να το κανουμε οσο ποιο καλο γινεται στο youtube υπαρχει ενα λινκ που δειχνει το γυμναστηριο http://www.youtube.com/watch?v=nxJR_b2T8KA
σασ ευχαριστω πολυ και αν καποιον δεν του αρεσε κατι μακαρι να το πει για να κανουμε καλη δουλεια να ειστε καλα καλο μηνα καλη εβδομαδα

Πολύ θα το ήθελα να έρθω αλλά μου πέφτει λίγο μακριά. Στην περίπτωση όμως που θα έρθω διακοπές στην περιοχή δεν υπάρχει περίπτωση να μην έρθω και να μην κάνω προπόνηση. Τα συγχαρητήρια μου για το γυμναστήριο.:clap::clap::clap:

nikoletas
11-11-09, 22:49
σασ ευχαριστω πολυ να ειστε καλα εχουμε δοξα το θεο και καποια αλλα οργανα τα οποια ειναι ενα climber για αεροβικη ενα μηχανημα για ραχιαιουσ που σηκωνεις τα ποδια και οχι το σωμα ενα αλλο που κανεισ δικεφαλουσ ποδιων
μακαρι να φερουμε και αλλα οργανα παντωσ σασ ευχαριστω πολυ και περιμενω οποιον μπορει να ρθει

sctp
25-11-09, 20:17
Μια εβδομαδα στο TOP GYM χρησιμοποιωντας τα HAMMER Strength μηχανηματα...το μονο που εχω να πω,ειναι Φ Ο Β Ε Ρ Α!:P καμια σχεση με οτι εχω χρησιμοποιησει ως τωρα,φοβερο stimulation για μηχανηματα,ακομα και οι παγκοι ειναι πιο φαρδυς και υποστηριζουν πολυ καλα την πλατη,o Nικος-ιδιοκτητης φιλικος και βοηθαει οπως μπορει και τιμη φοβερη για αυτο που παιρνεις :clap::clap::clap:

Galthazar
30-08-12, 23:25
πηγα κοζανη βρηκα σπιτι και κοζαρα και το γυμναστηριο...μολις ανεβω πανω θα γραφτω σιγουρα και θα σας πω εντυπωσεις! Πρεπει να ειναι πολυ hardcore ο,τι εψαχνα δηλαδη

Γιώργος Ν. Τουλιάτος
30-08-12, 23:39
εχω προσωπικη πειρα για τα εν λογω μηχανηματα,απο τα γυμναστηρια gym tonic,palestra,mega gym.υπαρχουν για 1)πιεσεις ωμων,2)οριζοντια και επικληνη πιεση στηθους,3)καμψεις δικεφαλων βραχιονιων ,4)κωπηλατικη πλατης,5)ελξεις πλατης στο καθετο επιπεδο με αναστροφη λαβη,6)εκτασεις τετρακεφαλων,7)καμψεις μηριαιων δικεφαλων.ειναι μηχανηματα οπου τοποθετουνται πιατα και τα καθιστουν ως εφαμιλα των ελευθερων βαρων και εξαιρετικα ασφαλη με αριστη εργονομια.τα συστηνω ανεπιφυλακτα και διχως ενδοιασμο.

Jexin
02-09-12, 01:37
galthazar και γω κοζανη ειμαι..πως λεγεται το γυμναστηριο που ανεφερες? μηπως MAXXIMUM?

Spyrous
02-09-12, 09:40
Top Gym λεγεται και ειναι κοντα στην πλατεια Λασανη δηλαδη εκει που σταθμευουν τα λεωφορια σε ενα στενο,διπλα εχει ενα κινεζικο,παλια το ειχε ο κολλητος του πατερα μου ο κ.Σταυρος και μετα το αγορασε ο κ.Βασιλειαδης Νικος οπου ειναι και ο ιδιωκτητης τωρα,πηγαινα παλια με τον πατερα μου εκαναν γυμναστικη και εγω τους κοιτουσα,ειχα παει πριν 3-4βδομαδες,ειναι αυτο που λεμε σιδεραδικο ουτε γυναικες ουτε πρασινα αλογα πηγαινεις κανεις γυμναστικη φευγεις!Οσο για τα hammer ειναι τινγκα αμα θυμαμαι καλα ειχε μεσα 5-6..
----------------------
@Galthazar κοζανη περασες?It my town:thumbup:
ps.jexin η οδος ειναι Βαρβούτη Γεωργίου 3 Κοζάνη

Jexin
02-09-12, 12:29
Ευχαριστω ρε spyrous και γω Κοζάνη είμαι κ πήγαινα στο fitness .. Αλλα ψάχνομαι για να αλλάξω gym ..

viktoriakontok
11-03-16, 01:31
εδω στην α8ηνα δεν εχω δει γυμναστηριο να τα εχει που8ενα..


Γνωριζει κανεις κανενα γυμναστηριο Κοζανη με αυτα τα μηχανηματα?

ΝΑΙ ΕΧΕΙ ΚΟΖΑΝΗ, ΣΤΟ TOP GYM ΚΟΝΤΑ ΣΤΗ ΛΑΣΣΑΝΗ