PDA

Επιστροφή στο Forum : N.O.-Xplode (BSN)



top_gun
08-01-07, 03:49
τι γνώμη έχετε γιαυτο το συμπλήρωμα? εγώ πάντως έχω μια εβδομάδα που το περνώ k άρχισα να βλέπω διαφορα στις προπονήσεις μου! μεγαλύτερα πρηξίματα k ενέργεια....αυτό που θέλω να πω είναι ότι αν δεν το πάρεις όπως πρέπει k όπως λένε οι οδηγίες τότε είναι επικίνδυνο! εγώ πιστεύω είναι δυνατό! όσοι το χρησιμοποιούν ας πουν την γνώμη τους

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6684&stc=1&d=1258530256

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6685&stc=1&d=1258530264

billys15
08-01-07, 21:51
Κατ'εμε το νιτρικο οξυ ειναι τζαμπα λεφτα.Εκτος απο πρηξιματα δεν νομιζω να σου δινει τιποτα αλλο.Ουτως ή αλλως ομως τα πρηξιματα τα πετυχαινεις με την προπονηση.Καλυτερα να παρεις μια κρεατινη που σου δινει στα σιγουρα αυτα που "υποσχεται" το ΝΟ και ειναι και μονιμα (για οσο εισαι σε κυκλο,αναφερομαι σε δυναμη και πρηξιμο),και κοστιζει λιγοτερο,ενω το ΝΟ στα προσφερει για καμποση ωρα μονο.Και για ενεργεια που λες,το σκευασμα εχει τυροσινη και νομιζω και καφεινη,δυο ουσιες που μπορεις να τις βρεις και μονες τους σε χαμηλοτερη τιμη και να παρεις και ενεργεια.Δεν θελω να σε θιξω ή να σε προσβαλλω που αγορασες αυτο το προιον,απλα λεω τη φιλικη γνωμη μου :wink: .Μη με παρεις με κακο ματι :P :P

top_gun
10-01-07, 02:33
Το καλό είναι ότι σου δίνει περισσότερη δύναμη στις προπονίσεις και έτσι έρχεται κ ο περισσότερος όγκος στους μύες!Το κακό είναι ότι πρέπει να το παίρνεις με άδειο στομάχι ενώ εγώ δεν κάνω ποτέ προπόνιση με άδειο στομάχι...

Gasturb
10-01-07, 16:23
εγώ δεν κάνω ποτέ προπόνιση με άδειο στομάχι...

:???: :???: δλδ top_gun τι τρως και πας μετά γυμναστική??

Gt

top_gun
10-01-07, 19:37
εγώ δεν κάνω ποτέ προπόνιση με άδειο στομάχι...

:???: :???: δλδ top_gun τι τρως και πας μετά γυμναστική??

Gt
Απλά εννοώ οτι τρωω κατι ελαφρι καμια ωριτσα + πριν γιατι αλλιως δεν εχω διναμη να κανω βαρη!δεν εννοουσα οτι ακριβως πριν το γιμναστιριο τρωω σαν βοδι!ξερω οτι δεν κανει καλο αυτο. :wink:

Gasturb
10-01-07, 19:45
γιατι αλλιως δεν εχω διναμη να κανω βαρη!

Λογικό.. αφού αν δε έχουμε φάει μέχρι τότε οι αποθήκες ηπατικού και κυρίως μυικού γλυκογόνου μας είναι ανυπαρκείς και αδυνατούν να μας προσφέρουν την απαιτούμενη ενέργεια στην αναερόβια γυμναστική μας οπότε και 'δεν έχουμε δύναμη να κάνουμε βάρη'.. Φρόντισε αν μπορείς να κάνεις γυμναστική 3 ώρες μετά το μεσημεριανό σου φαγητό οπότε και θα έχεις ενέργεια και θα είναι άδειο το στομάχι σου να πάρεις οτι άλλο συμπλήρωμα θέλεις.

Gt

top_gun
11-01-07, 01:04
Ευχαριστώ GT

nikolas81
07-04-07, 14:14
Γεια σας παιδια θα ηθελα να ρωτησω αν εχει χρησιμοποιήσει το NO-XPLODE τησ BSN?

ajax
07-04-07, 18:57
ολα αυτα εχουν αργινινη μεσα σε μεγαλες ποσοτητες.πιστευω οτι ειναι καλυτερα να την παρεις σκετη να σου ερθει και ποιο φθηνα.προσωπικα δεν εχω χρησιμοποιήσει

sakisboy
17-04-07, 20:26
εχω δοκιμασει το xpand ειναι κατι αναλογο και ειχα πολυ καλλα αποτελεσματα,πολυ δυναμη,οι μυσ ειταν σαν πετρα και δεν γεμισα νερα. :bodybuilder2:

alexmafia2
17-04-07, 20:54
δεν γεμισες νερα???βασικο συστατικο του xpand ειναι η κρεατινη,αρα λογικα θα γεμισες...οταν το σταματησες τα αποτελεσματα κρατησαν?

sakisboy
21-04-07, 19:08
to xpand δεν εχει monohzdrate κρεατινη που γεμιζειs νερα αλλα αλλων μορφων.
εγω ειχα πολυ δυναμη και αντοχη και αυτα τα κιλλα που εβαλα δεν ειταν πολλα και
τα κραταω ακομα.

alexmafia2
22-04-07, 18:02
γτ με τις αλλες μορφες κρεατινης που λες δεν γεμιζεις νερα?
παρεπιπτωντος ποσα κιλα εβαλες?

Xorxhs
22-04-07, 22:58
προσοχη σε αυτα τα συμπληρωματα...τα περισσοτερα περιεχουν καφεινη σε πολυ μεγαλες ποσοτητες.Εγω που δεν ειμαι εθισμενος στην καφεινη παραλιγο να λιποθυμησω

alexmafia2
22-04-07, 23:06
αντε ρε δεν το ηξερα καλα που το πες,γτ εγω ειμαι εθισμενος στην καφεινη!

sakisboy
22-04-07, 23:31
γτ με τις αλλες μορφες κρεατινης που λες δεν γεμιζεις νερα?
παρεπιπτωντος ποσα κιλα εβαλες?

i malate, i ethyl ester,i kre alkalyn δεν σε γεμιζουν με νερα.
3 κιλλα εβαλα σε 8 βδομαδεσ.

gorilakos
09-07-07, 12:48
το xpand απο οτι ειδα δεν περιεχει καφεινη, η μηπως κανο λαθος :???:

gpol
09-07-07, 13:11
μαλλον αναφεροταν στο no-xplode το οποιο περιεχει καφεινη

(το expand της dymatize ισως περιειχε καφεινη, μιας και το προιον στην κεντρικη σελιδα της εταιρειας αναφερεται με τον ορο "caffeine free")

panagiotisf
21-05-08, 16:54
απο τα πολυ καλα προιοντα :clapping:

asdf
29-12-08, 23:01
Αλλος για την βαρκα μας?

manos_
30-12-08, 18:16
εμενα απλα οι προπονησεις μου εχουν παρει αλλη διασταση και με ρωτανε αν πηρα αναβολικα ακομα και οι φαρμακωμενοι.Exw δεν εχω ορεξη για προπονηση μολις το πιω τερμα φευγω ετοιμος για να τα δωσω ολα.Σωμα και πνευμα ετοιμο. Αυτα.

asdf
30-12-08, 18:25
LOL ! Πρεπει να παιζει και λιγο placebo :)

goutsos
31-12-08, 00:39
λιγο? :smash: :smash:

manos_
31-12-08, 03:30
Οπτικα ρε επειδη φαινομαι σαν ζωο με ρωτησανε δεν σου ειπα οτι παιζω φρισμπι με τους αλτηρες. Σιγα σιγα ανεβαζω κιλα αλλα βασικα ειναι οτι ολη η προπονηση εχει αποκτησει αλλη φυση.

asdf
11-03-09, 16:30
Σημερα παρελαβα την μεγαλη συσκευασια γευση BLUE RASBERRY. Γευση και διαλυτοτητα super. Τα υπολοιπα σε κανα 2-3 βδομαδες ;)

thegravijia
11-03-09, 16:50
Οπτικα ρε επειδη φαινομαι σαν ζωο με ρωτησανε δεν σου ειπα οτι παιζω φρισμπι με τους αλτηρες. Σιγα σιγα ανεβαζω κιλα αλλα βασικα ειναι οτι ολη η προπονηση εχει αποκτησει αλλη φυση.

ποσα κιλα εισαι ρε θηριο...?:bowdown:

manos_
11-03-09, 16:55
ποσα κιλα εισαι ρε θηριο...?:bowdown:

Αν και βαριεμαι με τις ειρωνιες νταξει μπορει να ειναι υπερβολικο το ζωο αλλα πρηζομουν τοσο πολυ με τα τρια σκουπ που φαινομουν πολυ μεγαλυτερος και μου ειχε κανει μεγαλη εντυπωση.Αλλα τα μειωσα γιατι σε καποιες φασεις φοβηθηκα οτι θα παθω ζημια δεν ενοιωθα τα χερια μου η τα ποδια μου. 96 ειμαι τωρα.

asdf
11-03-09, 16:57
Ποση καφεινη εχει ανα scoop? Ξερει κανεις?

manos_
11-03-09, 17:08
Δεν ξερω ποσο εχει αλλα πρεπει να εχει πολυ. Με δυο σκουπ εισαι τσιτωμενος αλλα οκ με τρια σου γυρναει το κεφαλι εμενα δηλαδη αλλα εγω ειμαι και νευρικος απο την φυση μου.

thegravijia
14-03-09, 19:41
Λογικό.. αφού αν δε έχουμε φάει μέχρι τότε οι αποθήκες ηπατικού και κυρίως μυικού γλυκογόνου μας είναι ανυπαρκείς και αδυνατούν να μας προσφέρουν την απαιτούμενη ενέργεια στην αναερόβια γυμναστική μας οπότε και 'δεν έχουμε δύναμη να κάνουμε βάρη'.. Φρόντισε αν μπορείς να κάνεις γυμναστική 3 ώρες μετά το μεσημεριανό σου φαγητό οπότε και θα έχεις ενέργεια και θα είναι άδειο το στομάχι σου να πάρεις οτι άλλο συμπλήρωμα θέλεις.

Gt

ποση ωρα πριν δεν πρεπει να εχεις φαει ...εγω τρωω1.5 με 2 ωρες πριν παω για προπονηση - καλα ειναι ...?
και ποση ωρα πριν πας για προπονηση πρεπει να το παρεις...?
ακριβως πριν πας?

παιζει να δημιουργησει ταχυκαρδιες λογο υψηλης ποσοτητας καφεινης?

και πρεεπει σε κυκλο να το παρεις ή μπορεις καθε μηνα να το περνεις..?

asdf
14-03-09, 23:32
Μan κανεις ληψη 1,5 με 2 ωρες μετα το φαγητο και 45 με 30 λεπτα πριν την προπονηση - οποτε κανονιζεις : Δλδ αμα εχεις προπονηση στης 5 τρως στις 2μιση και κανεις ληψη του Xplode 4μιση - απλο :D . Οσο αφορα την καφεινη εξαρταται απο την ευαισθησια που εχεις αλλα δεν νομιζω να σου προκαλεσει κατι. Ξεκινα με ενα scoop και βλεπεις αμα σε σηκωνει να πας στα 2 η και στα 3 που ειναι το max. Τελος τα νιτρικα νομιζω πανω απο 2-3 μηνες πρεπει να τα αλλαζεις η και να τα κοβεις διοτι δεν σε πιανουν μιας και τα εχει συνηθησει ο οργανισμος σου οποτε ναι καλο θα ειναι να κανεις μια παυση και οχι να το πας σερι. :D

thegravijia
14-03-09, 23:35
ρε μαν το εχεις χρησιμοποιηση ?
βλεπεις καμια διαφορα? σε δυναμη-κ ορεξη για προπονηση..?
δηλ,κανει αυτα που υποσχεται?

asdf
14-03-09, 23:38
Ναι το χρησημοποιω . Αμα διαβασεις προσεχτικα λιγο πιο πανω εχω πει οτι το σοβαρο review θα γινει σε 2 βδομαδες διοτι τις πρωτες μερες παιζει placebo, δεν εισαι σιγουρος κτλ κτλ ;)

manos_
15-03-09, 12:54
Εγω τωρα το σταματησα πρωτον γιατι εχω εθιστει στην εγκεφαλικη κατασταση που σε βαζει που σε τσιτωνει τραγικα και δευτερον πρεπει να εχω γεμισει με νερα με τα τρια σκουπ που επαιρνα και θελω να δω τι θα μεινει.Οτι κρεατινη και να εχει νερα γεμιζεις. Ετσι και αλλοιως ολα αυτα θελουν 2-3 μηνες μεσα 1 μηνα εξω γιατι μαθαινει το σωμα σου και μετα πας για προπονηση και νοιωθεις περιεργα.

thegravijia
15-03-09, 14:29
εχει κ κρεατινη αυτο μεσα ..?
δηλ στα 2 σκουπ ποσα γραμμαρια κρεατινης εχει..?
ποσο καιρο κραταει ενα κουτι αν παιρνω 2 σκουπ μονο τις μερες που εχω προπονηση???????????????
θα το παρω..!:D

manos_
15-03-09, 15:07
εχει κ κρεατινη αυτο μεσα ..?
δηλ στα 2 σκουπ ποσα γραμμαρια κρεατινης εχει..?
ποσο καιρο κραταει ενα κουτι αν παιρνω 2 σκουπ μονο τις μερες που εχω προπονηση???????????????
θα το παρω..!:D

στα δυο σκουπ εχει δυο γραμαρια εθυλεστερικη αυτο το ξερω και το μειγμα απο τις υπολοιπες τωρα θα σε γελασω ουδεις ξερει. Πρεπει να παιρνεις και τις μερες που δεν κανεις 18 γραμαρια το σκουπ ειναι διαβασε και το μηνυμα που σου εστειλα.

Kntrns_MD
15-03-09, 18:22
καλό συμπληρωμα, αλλά εμένα μου βγάζει φουσκώματα στο στομάχι... το χρησιμοποιώ τωρα. θα δω να θα αλλαξει κατι αν το συνηθισω ίσως.

manos_
15-03-09, 19:32
καλό συμπληρωμα, αλλά εμένα μου βγάζει φουσκώματα στο στομάχι... το χρησιμοποιώ τωρα. θα δω να θα αλλαξει κατι αν το συνηθισω ίσως.

Οταν λες φουσκωματα?

asdf
15-03-09, 19:34
Απλα φουσκωνει η κοιλια. Τι αλλο μπορει να εννοει δλδ ?:p . Εγω παντος μπορω να πω ολα χαλαρα με το Xplode. Καμια παρενεργεια.

manos_
15-03-09, 19:43
το λεω γιατι και εγω παρατηρησα οτι φουσκωνει κατα ενα περιεργο τροπο η κοιλια μου οπως και το υπολοιπο σωμα και προσπαθουσα να καταλαβω τι διαολο ειναι.

asdf
16-03-09, 01:49
Αμα δοκιμασεις να χτυπησεις σε shaker το ΝΟxplode θα παρατηρησεις ενα μικρο ηχο οπως κανει και η σαμπανια λογω των αεριων που δημηουργουνται εξaiτιας της χημικης ενωσης του νερου με τα συστατικα του μειγματος σε συνδιασμο βεβαια με τον εγκλωβισμενο αερα υπο την μορφη φυσαλιδων... Ε οποτε λογικο να φουσκωνει λιγο η κοιλιτσα :D .... Σρυ για την κουλτουρα αλλα δεν βρηκα αλλο τροπο :p:thumbdown:

Polyneikos
17-03-09, 17:02
Κατ΄αρχην αμα διαβασετε στις οδηγίες αναφερει ρητα: Do NOT shake.Προφανως καποια συστατικα που εχεει μεσα δεν πρεπει να ανακινουνται.Μια φορά είχε ξεχαστεί ενας φίλος κα ιτο κουναγε και κανει το σεικερ ένα παφ και έκανε χαλια όλη την κουζίνα !Οι οδηγιες αναφερουν απλό ανακατεμα.(ίσως αυτό εχει να κανει με το φούσκωμα στην κοιλια που αναφερουν καποιοι).
Εμενα τις πρωτες ημερες που το είχα παρει μου είχε φερει ένα ανακατωμα στο στομαχι,ίσως και πρήξιμο και είχα παρατηρησει και μια ζαλη σαν πονοκεφαλο,δεν ξερω αν είχε σχεση.Μετα από μια εβδομαδα λήψης τα συμπτωματα εξαφανιστηκαν.
Παρατηρησα χωρις να το αποδίδω σε placebo καποια παραπανω ενεργεια και δυνατότητα φορτώματος στην προπόνηση,καποια πρηξίματα,τα οποια όσο συνηθισα την φόρμουλα ατονουσαν,αλλά δεν ξετρελαθηκα τόσο ώστε να το συνεχίσω με δευτερο κουτί,απλα ήθελα να το δοκιμασω γιατί είχε ακουστεί πολύ αυτό το συμπληρωμα της εν λόγω εταιρίας.ΤΟ κουτί αν θυμαμαι καλα βασταει ένα μηνα, η σχεση απόδοση/τιμη δεν με ικανοποιει...Δεν ξερω πόσο ωφελει και μετα την προπόνηση παρά μόνο κατα την διάρκεια της....Αυτό είχα να καταθεσω,πάντως δεν το βγάζω και άχρηστο το προϊον,απλά στην φαση που βρίσκομαι τώρα κανω αυστηρη επιλογη συμπληρωματων και δεν θα ηταν η πρώτη μου επιλογη.Ούτε η δευτερη....

ioannis1
17-03-09, 23:13
εγω εχω ακουσει καλα λογια γενικα αλλασυμφωνω με πολινικο πολυ ακριβο γιαυτο που προσφερει.ας ειναι καλα ο κολεμαν.

NASSER
18-03-09, 13:34
Το χρισημοποιησα στο παρελθον οπως ελεγαν οι οδηγιες του. Οταν αντιλαμβανομουν πως δεν με πιανει σε ενταση, εκανα αυξηση της δοσολογιας μεχρι τα τρια σκουπ.
Αρχικα και εμενα μου δημιουργουσε φουσκωματα και πονοκεφαλο μεχρι που το συνηθισα αν και γενικα εχω μια ευαισθησια με το στομαχι. Βγαινει σε τρεις γευσεις τωρα και αυτο το κανει ευχαριστω σαν ροφημα.
Θα συμφωνησω πως η σχεση αποδοση/τιμη δεν ειναι ικανοποιητικη καθως συνησταται μαζι να γινεται χριση του ΝΟΧ με αποτελεσμα το κοστος να ανεβαινει πολυ!

Ουσιαστικα πληρωνετε ενα υπερτιμημενο προιον λογο διαφημισης.

asdf
18-03-09, 19:56
Αυτο με το shaker ξεχασα να το αναφερω και sry.:spank: . Οσοι απο σας το χρησημοποιειται η προκειται, κατευθιαν η σκονη μεσα στο shaker και απαλο ανακατεμα με κουταλι...διαλυεται μπαμ μπαμ οποτε μην no worries

manos_
18-03-09, 22:53
Παντως μολις το σταματησα την ακουσα κανονικα εχω πεσει παρα πολυ.Αλλα του εκανα και καταχρηση βαραγα 3 σκουπ σερι σε καποια φαση. Ειδικα εγκεφαλικα ηταν εντελως διαφορετικη η προπονηση.Και εχασα παρα πολυ ογκο χωρις τα πρηξηματα.Ξενερα.

the_big_litho
19-03-09, 17:40
εμενα με 2 σκουπ μιση ωρα πριν την προπονηση μου δουλευε απο αποψη εντασης αλλα ως εκει... Δεν ειναι κακο αλλα συμφωνω και εγω με τα παιδια, πολυ ακριβο για αυτα που προσφερει

asdf
27-03-09, 20:31
Απο μενα τα εξης :

Διαλυτοτητα : 9/10 (Super)
Γευση (Blue Rasberry) : 7/10 (Ικανοποιητικη)
Τιμη : 6/10 (Τσιμπημενη)
Αποτελεσματικοτητα : 8/10 (Αρκετα καλο)

Λιγο πιο αναλυτικα τωρα... Το χρησημοποιω αρκετο καιρο και αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι η διαρκεια στα πρηξηματα. Σιγουρα αμα το χρησημοποιησετε θα παρατηρησετε οτι οι μυες θα ειναι pump-αρισμενοι τουλαχιστον 12 ωρες μετα την προπο ισως και παραπανω. Αυτο ειναι πολυ καλο διοτι το συμπληρωμα αυτο σας επιτρεπει να "ξεχιλωσετε" τους μυες σας και ετσι με σωστη διατροφη και υπνο να τους γεμισετε με μυικη μαζα. Οσο αναφορα το σκελος του τσιτωματος, επρεπε να καταναλωνω τουλαχιστον 2 scoop για να δω διαφορα οποτε ειναι ενα συμπληρωμα το οποιο αμα δεν εχετε τοσο μεγαλη οικομικη ανεση καλο θα ειναι να το αγοραζετε αραια μια και θα τελειωνει πολυ γρηγορα. Επισης οπως εχω προαναφερει η διαλυτοτητα του ειναι παρα πολυ καλη, καθ'οτι δεν πρεπει να το "χτυπαμε" σε shaker απλα να το ανακατευουμε με νερο. Το μονο "μειονεκτημα" που παρατηρησα ηταν ενας αφρος στην επιφανεια του ποτηριου, ο οποιος ομως ειναι πολυ φυσιολογικος εξαιτιας των συστατικων. Κλεινωντας να προσθεσω οτι καλο θα ειναι να χρησημοποιειται με ΑΔΕΙΟ στομαχι ετσι ωστε να αποφευγονται ανεπιθυμητα φουσκωματα και επισης να καταναλωνεται σε περιπτωση που παρατηρησετε οτι εισται "κολλημενοι" σε ογκο και δυναμη διοτι ισως για μερικους η τιμη του να ειναι αποτρεπτικη, σε περιπτωση ομως που δεν σας πολυνιαζει το οικονομικο μην "μασατε" και χτυπηστε το :thumbup:. Αυτα απο εμενα (Σιγουρα θα το αγορασω ξανα) :welcome:

Overall Score : 7.8/10

ΗΙΝΤ: Προτιμηστε την μεγαλη συσκευασια γιατι συμφερει

manos_
28-03-09, 19:50
Για μενα η μονη παρενεργεια ηταν το φουσκωμα στην κοιλια που με εκνευριζε πολυ αλλα εγω ειμαι εγω.Και ενα αλλο κακο τελικα με τα νιτρικα για μενα τουλαχιστον ειναι οτι πρηζομουν τοσο που καπου στην εκτελεση της ασκησης δεν ενοιωθα τον μυ οποτε δεν ημουν σιγουρος οτι εκτελω απολυτα σωστα την ασκηση.Αλλα εγω το ειχα ξεσκισει σε καποιες φασεις επαιρνα τρια σκουπ και παρασυρομουν απο την ενεργεια με αποτελεσμα να κανω παραπανω μερες προπονηση και να παθω ελαφρως υπερκοπωση. Το θεωρω πολυ καλο συμπληρωμα παντως αρκει να το χρησιμοποιεις σωστα και με μετρο.

billys15
28-03-09, 21:53
Η απορια μου με τα νιτρικα ειναι αν η αυξηση στη δυναμη που σου δινει ειναι μεγαλυτερη απο την αυξηση την κλασσικη ας πουμε που παιρνεις απο το φαγητο? Σκεφτομαι να δοκιμασω γι'αυτο ρωταω.

Επισης,απο πολλους το nano vapor λεγεται οτι ειναι πολυ ανωτερο απο το no-xplode.Απλα το αναφερω.

asdf
29-03-09, 13:16
Μην περιμενεις να αναιβεις τοσο πολυ σε δυναμη, κυρια χαρακτηριστικα του ειναι το pumping και το τσιτωμα. Δυναμη κλασσικα ανεβαζεις απο μονουδατικη ;)

skrwz21
07-05-09, 17:18
δεν εχω ξαναπαρει τετοιου ειδους συμπληρωμα (νιτρικα και τετοια..)
Υπαρχει περιπτωση να μας επηρεασει καπου αρνητικα, θα πρεπει δλδ να εχουμε μια πληρη εικονα του οργανισμου μας (αιματολ. εξετασεις ασπουμε) οτι ειναι οκ να το παρουμε λογω της καφεινης και των αλλων συστατικων που περιεχει..?

σκεφτομαι βασικα για αυτο και για ενα αλλο που λενε πολυ καλα λογια το superpump 250 οπως και το νανο βαπορ που ανεφερε ο billys
btw δεν ξερω αν κατα ποσο το παιρνεις σε περιοδους ογκου γραμμωσης η αν δεν εχει σχεση αυτο..

manos_
07-05-09, 18:33
Σε περιοδο γραμμωσης αντε να παρεις ενα σκουπ για να σε βοηθησει στην προπονηση μετα θα μαζεψεις νερα.

the_big_litho
07-05-09, 20:09
Σε περιοδο γραμμωσης αντε να παρεις ενα σκουπ για να σε βοηθησει στην προπονηση μετα θα μαζεψεις νερα.

Aυτο εξαρταται και απο τον εκαστοτε οργανισμο

leangains
09-06-09, 18:25
Xτες ρωτήθηκα από ένα παλικάρι στο gym σχετικα με αυτό το συμπλήρωμα, μάλιστα μου είπε ότι οι φίλοι του που το χρησιμοποιούν πετάνε στις προπονήσεις, έτσι αποφάσισα να το ψάξω λίγο, του έστειλα το παρακάτω μειλ και αποφάσισα να το κάνω ποστ κ εδώ μήπως κάποιος ενδιαφερθεί.

κάποιες σκέψεις γι αυτό κ άλλα συναφή pump products τα οποία έχουν κοινά συστατικά.

"Researchers think that caffeine might prevent glucose from moving properly through the body, leading to higher amounts of sugar (glucose) in the bloodstream..."
This article is geared towards diabetics, so there may be no useful application here for non-diabetics. But still, it's food for thought for those doping up on the caffeine ladened preworkout supplements. Or not.

Η καφείνη επιδρά στο πως το σώμα χειρίζεται τη γλυκόζη, η ερευνα αφορά διαβητικούς, αλλά κ πάλι η δόση είναι αρκετά μεγάλη για να επιδράσει ίσως κ σε κάποιον μη διαβητικό, το αφήνω στην κριτική σας ευχέρεια.

Συχνά αναφέρονται κράμπες από την κατανάλωση του.

Sodium Bicarbonate aka baking soda= μαγειρική σόδα.

Sodium Bicarbonate has been used for endurance athletes to buffer the lactic acid they produce (which is the "burn" you get while performing exercise), therefore, allowing them to workout longer at higher intensity. Which would be good, too, for weightlifters, right? Not so fast...lactic acid seems to act as a signal for the body to release growth hormone. Lactic acid is NOT something that a weight lifter wants to buffer! The growth hormone reducing effect of the Sodium Bicarbonate/lactic acid buffering seems to be more detrimental than what the increase in performance of the lactic acid buffering can provide (as far as weightlifters are concerned).

Η σοδίτσα κωλύει έμμεσα την έκκριση αυξητικής ορμόνης. Ναι σίγουρα θα κάνετε μεγαλύτερες προπονήσεις και θα νιώθετε ότι το συμπλήρωμα κάνει τη δουλειά του, αν είστε ποδοσφαιριστές τέλεια, αν είστε ΒΒερς εεεε…εεε… άστο μωρε!

Αν το χρησιμοποιείσουμε ως συμπλήρωμα κρεατίνης, πιστεύω ότι είναι πέρα πολύ ακριβό.

Niiick
09-06-09, 19:43
καλα τι πρασινος αφρος βγηκε σημερα απο αυτο το πραγμα!!!!! εκανα τη βλακεια να δυαλισω 2 σκουπ σε μισο ποτηρι νερο ο αφρος ο καταπρασινος βγηκε εξω απο το ποτηρι το μυριζει η μανα μου σκαει μυτη και μου λεει δυαλιτικο πινεις?με τετοιο καθαριζω και εγω τα πλακακια :rolf::rolf::rolf::rolf:

the_big_litho
09-06-09, 21:52
χαχαχαχα...

Το ΝΟ θελει ανακατεμα και οχι κουνημα, με το κουνημα οξειδωνονται καποια στοιχεια του και το κανουν λιγοτερο αποτελεσματικο.. Ετσι ειχα διαβασει καπου, δεν ξερω ποσο ισχυουν. Παντως οταν το επαιρνα μια φορα το χτυπησα σε shaker ειχε αλλη γευση απο οταν απλα το ανακατευω

WiseDragon
10-06-09, 16:20
Το προιον σαφώς δουλεύει, ιδίως σε άτομα που δεν έχουν προηγούμενη επαφή με προιοντα ΝΟ η/και κρεατίνης. Υπαρχουν όμως αρκετά μειονεκτήματα ή μαλλον να πω προβλήματα που συνδέονται με το συγκεκριμένο προιον.

Πρώτον, το boost που θα αισθανθείτε τις πρωτες φορες που θα το χρησιμοποιήσετε έχει την ταση να χανεται σιγα σιγα γιατι ο οργανισμός εθίζεται γρήγορα στις ουσίες που προκαλούν αυτην την ενταση. Το να αυξησει κανεις την δοσολογία δεν συνιστάται ιδιαιτερα γιατι το NO-XPLODE ανεβαζει πολυ την αρτηριακη πιεση, και περα απο πονοκεφάλους μπορει να δημιουργήσει και ταχυπαλμίες και καρδιακές αρρυθμίες, ενα συναισθημα πολύ δυσάρεστο, που μερικες φορες μπορεί να διαρκέσει ώρες σε σημείο που να εμποδίσει την νυχτερινή μας ξεκούραση.

Δευτερον, αν δεν καταναλωθει με άδειο στομαχι μπορει να φερει συμπτωματα ναυτίας εως και εμετού, ενω πολλές φορές φέρνει έντονα αέρια και διάρροια για αρκετές ώρες μετα την κατανάλωση του.

Γι αυτο το λογο ειναι σημαντικο το προιον να μην καταναλώνεται για μεγαλο διαστημα (και μονο τις μερες προπόνησης) και να γινεται cycle off για τουλαχιστον μια βδομαδα μετα απο 3-4 εβδομαδες χρησης.

Στα θετικα του είναι ότι το προιον όντως δουλευει, απο την πρωτη μερα της χρησης του θα δείτε αποτελεσματα στην διαθεση για προπονηση, στο focus όταν κανετε τις ασκησεις, στην ενεργεια και στην δυναμη , και γενικά θα πρεπει να σας βγαλουν με το ζορι απο το γυμναστήριο γιατι δεν θα εχετε τη διαθεση να αφήσετε τα βάρη κατω. Και οπως αναφερει και το ιδιο το προιον στην ετικέτα του 'Αν το μαθετε δεν θα θελετε να ξαναπροπονηθείτε χωρις αυτο'. Αυτο αντικατοπτριζει όντως το πως αισθάνεται κανεις ιδίως τις πρωτες φορες που θα το χρησιμοποιήσει, αλλα πιστεύω ότι on the long run και λογω των παρενεργειών του, μπορει καποιος να βρει και αλλες 'ηπιοτερες' εναλλακτικες (πχ universal animal pump) που ναι μεν δεν σε τσιτωνουν τόσο αλλα μακροχρόνια είναι πιο 'φιλικα' στον οργανισμό μας.

thegravijia
10-06-09, 22:00
big litho..εντυπωσεις για το εν λογο συμπληρωμα?
ακομα το παιρνεις?

the_big_litho
10-06-09, 22:41
Oπως εχω ξαναγραψει εμενα τα νιτρικα με κρεατινη (NO XPLODE και SUPER PUMP) με πιανουν και μετα απο καιρο ληψης... Μου δινουν μια προσυλωση και ενα τσιτωμα στον εγκεφαλο, νιωθω πολυ τα πρηξιματα, και γενικοτερα μου δινει πολυ ωθηση στο γυμναστηριο..

Τωρα σε μακροπροθεσμη ληψη αν εχει ουσιαστικα κερδη δεν το γνωριζω και πιθανον να μην εχει αλλα επειδη ευχαριστηση δεν ειναι μονο το αποτελεσμα στον καθρευτη αλλα και η ιδια η προπονηση γουσταρω πολυ το αισθημα που μου δινει αυτο το συμπληρωμα...

manos_
11-06-09, 09:47
Εγω τελικα αφου δοκιμασα απο bsn και το no xplode και το Nitrix και την cellmass τα απεριψα και τα τρια.Λοιπον ολο τους το κλειδι ειναι αυτο το avpt.Ακομα και στην κρεατινη τους το εχουν μεσα και πρηζεσε και με αυτην απο την πρωτη χρηση και εχεις το κλασικο πρηξιμο στο στομαχι που διοχετευτε και στο υπολοιπο σωμα.Οποτε φουσκωνεις σαν μπαλονι και αυτο.Τα φουλαρουν και στις κρεατινες και στα διεγερτικα και βουαλα.Υπαρχουν πολυ καλυτερες επιλογες στα νιτρικα βλεπε αυτο το plasmajet διαβαζα κατι reviews στο γνωστο σαιτ πολυ καλες δηλαδη ειναι κατι το διαφορετικο.Αυτα.

RAMBO
12-06-09, 13:47
http://www.x-tremestores.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=2782&category=705

manos_
12-06-09, 15:11
http://www.x-tremestores.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=2782&category=705


το ξεκινησα απο χτες.Ειναι κατι που δεν εχω παρει παρομοιο, αρκετα δυνατο συμπληρωμα μετα απο καμια 10αρια μερες θα γραψω εμπειριες.Προς το παρων εχω φλεβικοτητα που δεν ειχα ποτε,βγαζει καποια αντοχη μεσα στην προπονηση και ενα περιεργο mind to muscle focus.Δεν θα το συνιστουσα σε ατομα με υψηλη πιεση βασικα.Τα πρηξιματα ειναι σε σημειο να πονας αλλα οχι αυτο που ενοιωθες οτι θα παθεις ζημια βλεπε n-xplode ειναι καπως πιο καλα σαν αισθηση και δεν ειναι σαν τα αλλα νιτρικα δεν μπορω να το περιγραψω καπως.Θα δουμε. Παντως η δοση του ειναι γυρω στα 9 γραμμαρια και το πηρα χτες και νοιθω ακομα την δραση του.Ειδωμεν.

fitness22
14-06-09, 00:12
Παιδια εγω το χρησιμοποιησα 45 μερες. Εχω σκάσει τελειως. Πολύ δύναμη και πολυ αντοχη μεχρι και στο τρεξιμο. ολα καλα φαινονταν μεχρι που με επιασαν δυσπνιες και εχω αρχισει να ανησυχω. Οντως το συνήθησα και και δεν μπορω να με σκεφτω να κανω προπονηση χωρις αυτο αλλα μερικες καποιες ταχυπαλμιες περιεργες που δεν σ αφηνουν να κατσεις σε ενα μερος και δειχνεις στους αλλους σαν να είσαι τρελος με εβαλαν σε υποψιες. Η συμβουλη μου ειναι να το δοκιμασετε.. Αν σαν κανει τα ιδια προσεξτε... Αν οχι θα παθετε πλακα εαν το παρετε σωστα... Δεν το ανακινειται και να ειστε ψιλονηστικοι.. καντε αρκετη ωρα ζεσταμα στο καπακι και μετα αφου θα έχετε ήδη πρηστει απ το ζεσταμα (πιστεψτε με ετσι είναι) θα μπειτε δυνατα.. Αν νυσταζετε πιειτε το και θα δειτε τι μπορει να κανει σε δευτερολεπτα αυτο το πραγμα... Βέβαια αρκει να ακολουθει και η ψυχολογια σας.... Αν εχετε δυσπνοιες.. τοτε παιδακια περαστικα σας θα σας ξαναγραψω παλι να σας πω αν μου περασαν..
Θα σας στειλω φωτογραφίες να δείτε τι μου εκανε αυτο το προιον... Εγω πιστευα στο σελ-τεκ, αλλα εκανε πολλα νερα... Αυτο μου εδωσε δυναμη να να κανω προπονηση με επαναληψεις και να καθαρισω κιολας λες και επινα λιποτροπικα.. Αυτα... καμια απορια?..

fitness22
14-06-09, 17:21
Παιδια εγω το χρησιμοποιησα 45 μερες. Εχω σκάσει τελειως. Πολύ δύναμη και πολυ αντοχη μεχρι και στο τρεξιμο. ολα καλα φαινονταν μεχρι που με επιασαν δυσπνιες και εχω αρχισει να ανησυχω. Οντως το συνήθησα και και δεν μπορω να με σκεφτω να κανω προπονηση χωρις αυτο αλλα μερικες καποιες ταχυπαλμιες περιεργες που δεν σ αφηνουν να κατσεις σε ενα μερος και δειχνεις στους αλλους σαν να είσαι τρελος με εβαλαν σε υποψιες. Η συμβουλη μου ειναι να το δοκιμασετε.. Αν σαν κανει τα ιδια προσεξτε... Αν οχι θα παθετε πλακα εαν το παρετε σωστα... Δεν το ανακινειται και να ειστε ψιλονηστικοι.. καντε αρκετη ωρα ζεσταμα στο καπακι και μετα αφου θα έχετε ήδη πρηστει απ το ζεσταμα (πιστεψτε με ετσι είναι) θα μπειτε δυνατα.. Αν νυσταζετε πιειτε το και θα δειτε τι μπορει να κανει σε δευτερολεπτα αυτο το πραγμα... Βέβαια αρκει να ακολουθει και η ψυχολογια σας.... Αν εχετε δυσπνοιες.. τοτε παιδακια περαστικα σας θα σας ξαναγραψω παλι να σας πω αν μου περασαν..
Θα σας στειλω φωτογραφίες να δείτε τι μου εκανε αυτο το προιον... Εγω πιστευα στο σελ-τεκ, αλλα εκανε πολλα νερα... Αυτο μου εδωσε δυναμη να να κανω προπονηση με επαναληψεις και να καθαρισω κιολας λες και επινα λιποτροπικα.. Αυτα... καμια απορια?..
Η φωτο που σας ελεγα..

No Cash
18-06-09, 18:49
Μιας κ το πηρα να το δοκιμασω...


για πειτε δοσολογια...

κανα μισαωρο πριν την προπονηση κ μιση ωρα μετα απο αυτη?

να το ανακατεψω με πρωτεινη η καλυτερα να αφηνω μιση ωρα ενδιαμεσα?

Niiick
18-06-09, 18:51
no xplode μετα τη προπονηση?????

the_big_litho
18-06-09, 18:54
1 με 3 scoop πριν την προπονηση, ξεκινα με 1 στην αρχη και πειραματισου κατα ποσο σε πιανει

No Cash
18-06-09, 18:57
να μην πινω κ 1 μετα?

Niiick
18-06-09, 19:13
nop:bbbiceps:

No Cash
19-06-09, 00:41
σωστο παιδες λαθος μου...

πρωτη ημερα κ δεν ξερω εαν ηταν placebo η οχι αλλα ανακτουσα αρκετα πιο συντομα τις δυναμεις μου αναμεσα στα σετ.. και ειμαι κ λιγο τεμπελης στο θεμα αυτο.. κανω μεγαλυτερα διαλειμματακια απο οσο θα επρεπε..

περιμενω να δω και απο τις επομενες ημερες πραγματα..

vagg
19-06-09, 11:54
δε μας χεζεις ρε nocash...ασχολουμαστε με οτι ανωμαλια σου κατεβει,παρτω χαμπαρι με αυτα τα βυζια θα κανεις αυγουστο:P:P

No Cash
19-06-09, 16:34
δε μας χεζεις ρε nocash...ασχολουμαστε με οτι ανωμαλια σου κατεβει,παρτω χαμπαρι με αυτα τα βυζια θα κανεις αυγουστο:P:P



κι εσυ το ιδιο ομως... :shock: χααχαχα

και πολυ καλη βυζικοτητα! :thumbup:

Polyneikos
21-06-09, 12:51
Μιας κ το πηρα να το δοκιμασω...


για πειτε δοσολογια...

κανα μισαωρο πριν την προπονηση κ μιση ωρα μετα απο αυτη?

να το ανακατεψω με πρωτεινη η καλυτερα να αφηνω μιση ωρα ενδιαμεσα?

Εγω το είχα ξεκινησει με 2 scoops,μετα από 7-10 μερες μαλλον συνηθιζεις την φόρμουλα αλλά και την δοσολογία και παιρνεις 3 scoops,όχι παραπανω όμως...
Το πινουμε σκετο,μιση ωρα πριν από την προπόνηση,μόνο πριν,ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΜΗΝ ΤΟ ΚΟΥΝΗΣΕΤΕ ΣΤΟ ΣΕΙΚΕΡ,το έκανε ενας φίλος γιατί ξεχαστηκε και καθαρίζαμε τοίχους μεσημεριατικα ,εκανε ενα μπαφ !!Με ενα κουταλακι αν το χτυπήσετε μια χαρα διαλυεται.
Σου δίνει μια πολυ ωραία αίσθηση πρηξιματων,ενεργειας και αντοχης στα βαρη,η προπονηση βγαινει αβίαστα .
Αυτο όμως που ειχα παρατηρησει είναι ότι μου φουσκωνε το στομαχι,πρηζοταν τις πρωτες μερες λες και είχα πιει καπακι 5 ποτηρια νερο!!Μετα από καποιες ημερες το συνηθισε ο οργανισμος και αυτο...

asdf
21-06-09, 23:19
Ολες οι φορμουλες τυπου ΝΟ τις συνηθιζει ο οργανισμος μετα απο ενα μηνα. Καλο θα ειναι να κανετε καποια διαλειματα της 1 εβδομαδας κ μετα παλι full. Οσο για την δοσολογια ειχα πει και στο παρελθον οτι με 1 scoop δεν την ακους καθολου και ετσι θελει 1+ scoops σιγουρα και για αυτο το λογο ειναι ενα τσιμπημενο ως προς την τιμη συμπληρωμα.

No Cash
26-06-09, 21:37
1 scoop πινω εγω...


ανεβηκα καπως σε δυναμη, ανακτω τις δυναμεις μου αρκετα πιο γρηγορα αναμεσα στα σετ... και ευτυχως δεν με πειραζει καθολου στο στομαχι..

thegravijia
26-06-09, 21:45
να σας πω παιδες..
αυτα τα νιτρικα που περνετε σας ανεβαζουν την δυναμη σωστα?
οταν τα κοψεις δεν πεφτεις πολυ?
η σου μενει η δυναμη?

asdf
26-06-09, 22:08
Εγω το ειχα συνδιασει με μονουδατικη και ετσι δεν επεσα σε δυναμη οταν το εκοψα αφου συνεχισα να λαμβανω κρεατινη

jimarazzz
28-06-09, 16:29
superpump 250 καλυτερο πιστευω!!!

No Cash
29-06-09, 21:43
σημερα ειπα να πιω 1μιση scoop...

η προπονηση πηγε ακομη καλυτερα.... και ενοιωθα αρκετο πρηξιμο...

δε νομιζω να οφειλεται σε placebo παντως γιατι ημουνα και σχετικα κουρασμενος σημερα....

την επομενη φορα θα δοκιμασω και το superpump... ετσι για την ποικιλια.. :thumbup:

embrance
05-07-09, 14:22
Πολυ μουφα εταιρια η BSN.Κοβω φλεβα οτι εθελυστερικη που υποτιθετε οτι εχει μεσα ειναι και αυτη εν ουσια μονουδραικη οπως ειχε και το CellMass.

eas2000
05-07-09, 14:59
BSN kai Muscletech οι εταιρίες των olympia xaxaxax

kostas247
18-11-09, 04:40
λοιπον παιδια αν και αργοπορημενα ποσταρω για το συγκεκριμενο ποστ ειπα να πω και εγω τη γνωμη μου.Συγκεκριμενα θα πω για το xplode διαβασα ολων των φιλων τα ποστ και εχω να πω τα εξης. Προσωπικη επμειρια εχω καποια με το συγκεκριμενο συμπληρωμα ειναι οτι ποιο κορυφαιο εχω παρει. βρισκομαι στο τελος του 3ου κουτιου αλλα ειχα κανει παυση μετα απο τα δυο προηγουμενα και στο καπακι super pump(καλο αλλα οχι σαν το xplode).Ολα καλα πρικσιματα στο φουλ συγκεντρωση τελεια ανεβηκα πολυ στη δυναμη και τη μυικοτητα σημειωση το 2μηνο της παυσης δεν επεσα πουθενα .Αλλα ειπαρχει και η αλλη πλευρα του νομισματος.Εθισμος στην καφεινη σε σημειο να κυριολεκτει αυτο που λεει το κουτι οπως ανεφερε και ενας αλλος φιλος. και το αλλο επισης οι διαρριες αλλα μονο αν ειναι το στομαχι αδειο πανω απο 3 ωρες και μερικοι ισως παρατηρησετε και καποιες συνεχεις λιγουρες σημαδι οτι εχετε πολυ αδειο στομαχι για αρκετες ωρες. και τελευταιο και πολυ βασικο τα scoop πανε αναλογα με τα κιλα σας(ρωτηστε και εναν ειδικο επι του θεματος) οχι ντε το γουσταρω κατεβαζω 3. σας κουρασα αλλα καλο ειναι να εχετε πολλες γνωμες και η δικη μου παρα ηταν μεγαλη. χαχα!!

yasou
18-11-09, 12:45
Εχω παρει 2 κουτια.
Placebo effect για εμενα. Μπορει να χαναπαρω μονο για ψυχολογηκους λογους.
Εκτος απο λιγο ζαλαδα στα μεγιστα κιλα καμια αλλη παρενεργεια.
2 scoop 30' πριν την προπονηση.

psychedelic
04-12-09, 16:16
παιδια υπαρχει περιπτωση συμπληρωματα νιτρικου οξειδιου να δημιουργησουν προβληματα υγειας?

kyriakos23
07-12-09, 16:37
εγω εχω αρκετεσ ζαλαδες...

Tasos332
30-01-10, 18:47
Ime neos sto Gymnastirio sxedon 1mina kai molis pira autin tin kreatini tin No Explode alla exw ena provlima ime Aimokatheroumenos kai dn prepi na pinw polla nera pinw 3litra nero stis 2 meres kai tha ( rotisa ton giatro kai mou ipe oti ime ok me auto) ithela na rotisw ean ginete sosti douleia i tin pernw Tsaba! euxaristw aa kai ime 18etwn :welcome:


***μη γράφεις κινέζικα, ειναι κανόνας του φόρουμ να γράφουμε ΜΟΝΟ ελληνικά!!!!!****

sTeLaKoS
30-01-10, 20:00
Ime neos sto Gymnastirio sxedon 1mina kai molis pira autin tin kreatini tin No Explode alla exw ena provlima ime Aimokatheroumenos kai dn prepi na pinw polla nera pinw 3litra nero stis 2 meres kai tha ( rotisa ton giatro kai mou ipe oti ime ok me auto) ithela na rotisw ean ginete sosti douleia i tin pernw Tsaba! euxaristw aa kai ime 18etwn :welcome:


***μη γράφεις κινέζικα, ειναι κανόνας του φόρουμ να γράφουμε ΜΟΝΟ ελληνικά!!!!!****

Τάσο, έδειξες στον γιατρό σου την ετικέτα; Αυτή δεν είναι σκέτη κρεατίνη, είναι νιτρικό οξείδιο που περιέχει και κρεατίνη. Γιατρός δεν είμαι αλλά δε μου ακούγιεται καλό για κάποιον με το δικό σου πρόβλημα υγείας...

Annih
01-02-10, 20:26
Παίδες και γω το έχω δοκιμάσει το NO.. άμα νιώθετε ζαλάδες μειώστε την δόση που παίρνετε. Για παράδειγμα δεν μπορέιτε να ξεκινήσετε κατευθείαν με 2 scoops.. Λογικό είναι να έχετε ζαλάδες ... Βήμα-βήμα πάει το πράγμα ... εγώ πάντως εκτός από κάποια φουσκώματα δεν έχω παρατηρήσει κάτι άλλο. :bbbiceps:

Danath
08-02-10, 18:06
εγω έπερνα 30 λεπτά πριν το γυμμναστήριο bcaa τωρα που θέλω να πάρω το xplode πως θα το κάνω που θέλει αδειο στομάχι;

μετά απο την προπόνηση μου θα μπορώ να πάρω την κρεατίνη ;

το λέω αυτο γιατι έχω την εντύπωση οτι και το xplode εχει κρεατίνη μεσα και δεν ειναι monohydrate

sTeLaKoS
18-02-10, 16:19
Χρησιμοποιείτε κρεατίνη παράλληλα με το NO Xplode ή αρκεί αυτή που περιέχει; Αν κάποιος βάλει 5γραμ μονουδρικής το πρωί, τις μέρες που δε κάνει προπόνηση(άρα δε παίρνει και NO Xplode); Too much?

polydeykis
20-02-10, 16:08
Ρε παιδιά αν παίρνετε ενα σκουπ και ειστε 100 κιλά τι να σας κανει? εγωοταν το παιρνα ημουν 86 κιλα στα ντουζενια μου και μετα απο μια μικρη περιοδο προσαρμογης με 1 -2 σκοπυ μονο 3 σκουπ μου καναν δουλεια..οσο για τον πονοκεφαλο δε φταιει το προιον, ενδεχομενως να μην εχετε πιει αρκετο νερο (γενικα οταν παιρνουμε κρεατινη αυξανεται η καταναλωση νερου, να βοηθαμε και λιγο τα νεφρα μας, ετσι?) η μπορει ν εχετε ευαισθησια στη καφεινη...

Kolorizos
20-02-10, 16:20
παιδια εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος
απο δυναμη μη φανταστητε πολλα αλλα το πρηξιμο στις φλεβες και στους δικεφαλους ειναι φοβερο
γιαθτο κ μονο θα το παρω

giorgospet
20-02-10, 19:32
Προσωπικά έπαιρνα 1 σκουπ πριν τη προπόνηση , μόνο τις ημέρες προπονήσεις, και δεν χρειάστηκε να αυξήσω τη δόση (ήμουν 94 κιλά), εννοείτε δεν είχα καμία παρενέργεια από τις παραπάνω. ''Mέτρον Άριστον''

manos_
20-02-10, 21:35
Με ενα δεν ενοιωθα τιποτα.Δυο οκ. Τρια σουπερ.

pikos
27-02-10, 01:13
Τελικά μπορεί να φανεί περισσότερο χρήσιμο για αθλήματα όπως το ποδήλατο και το ποδόσφαιρο ;

Svein
27-02-10, 10:46
Μήπως βοηθάει και στο αγωνιστικό κολύμπι (για σπριντ ) ?

soscagon
24-03-10, 15:58
εδω κ καιρο 8ελω να παρω κρεατινη ...με ερωτησεις κ αναζητηση στο φορουμ κατεληξα στν φορμοθλα αυτη... τωρα αυτο που δν καταλαβα ειναι η χρηση του.... πως να το καταναλωνω??πριν η μετα τν προπονηση?? η κ τα 2?? και πως να τν συνδιασω με τν gold whey standar που περνω τωρα και τελος λογο το οτι ειναι φορμουλα μετα το περας της χρησης της οι απολιες 8α ειναι μεγαλες???? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!!!

Polyneikos
24-03-10, 16:59
Το καταναλωνεις 30-45΄ πριν την προπόνηση,ΠΟΤΕ με αδειο εντελως στομαχι...
Ξεκινας με 1 σκουπ και σταδιακα ανεβαζεις όσο δεν σε πιανει η δοση μεχρι τα 3 μαξιμουμ..Δεν θα σου πρότεινα να πιεις και πρωτεινη πριν την προπόνηση γιατι το Explode από μόνο του φερνει καποια φουσκώματα,ειδικα τον πρώτο καιρο...Μόνο πρίν την προπόνηση.Μετα την προπόνηση την πρωτεϊνη σου κανονικα..

sTeLaKoS
24-03-10, 17:08
εδω κ καιρο 8ελω να παρω κρεατινη ...με ερωτησεις κ αναζητηση στο φορουμ κατεληξα στν φορμοθλα αυτη... τωρα αυτο που δν καταλαβα ειναι η χρηση του.... πως να το καταναλωνω??πριν η μετα τν προπονηση?? η κ τα 2?? και πως να τν συνδιασω με τν gold whey standar που περνω τωρα και τελος λογο το οτι ειναι φορμουλα μετα το περας της χρησης της οι απολιες 8α ειναι μεγαλες???? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!!!


Μια διευκρίνηση παιδιά γιατί πολλοί τα συγχαίουν. Φόρμουλα νιτρικού οξιδείου είναι και όχι φόρμουλα κρεατίνης.

Polyneikos
24-03-10, 17:15
Σωστα,απλα περιεχει και κρεατινη μεσα.Κατατασσεται στα pre-workout συμπληρωματα,αν αναζητας φόρμουλα κρεατινης δεν είναι σωστη επιλογη.

deluxe
10-05-10, 16:49
Ειχα κανει μια παραγγελια απο αγγλια και οι ηλιθιοι μου το εφεραν με γευση πορτοκαλι, το οποιο δε μπορω να το πιω με τιποτα. Εχετε να προτεινετε κατι; Να βαζω λιγη ζαχαρη; Τι να κανω;

flowin_through
10-05-10, 16:58
To λεμονι παντως εμενα μου αρεσε πολυ, σαν αναψυκτικο ηταν, ποσο να διαφερει το πορτοκαλι? Αν βαλεις χυμο μεσα θα φτιαξει κατακορυφα. Ετσι κιαλλιως preworkout sup ειναι..

souezass
30-05-10, 12:53
Ειχα κανει μια παραγγελια απο αγγλια και οι ηλιθιοι μου το εφεραν με γευση πορτοκαλι, το οποιο δε μπορω να το πιω με τιποτα. Εχετε να προτεινετε κατι; Να βαζω λιγη ζαχαρη; Τι να κανω;


πορτοκαλι αγορα και εγω.αλλα σιγα σιγα την συνηθησα.σας φαρμακο ειναι.χΑΛΙΑ ΓΕΥΣΗ.μου εχουν απομεινει ακομα 4-5 δοσεις.το μονο που εχω να πω ειναι πως ειδα πολλυ καλα αποτελεσματα.και δυναμη και μεγαλα πριξηματα χωρις μεγαλες υπερβολες ομως,αν και μου ειχαν προτεινει να παρω το SUPER PUMP 250 τελικα προτειμησα το NO - Xplode μιας και το βρικα με 25% παραπανω ποσοτητα.

ΣΥΜΑΝΤΙΚΟ : παρενεργειες που συναντισα.αρκετα φουσκώματα κιριως πριν την προπονηση.αργοτερα ιμουν οκ.ακομα αν την παρεις με αδειο στομαχι υπαρχη πι8ανοτητα να καταλιξης στην τουαλετα.το επα8α κιριος στην αρχη αυτο.πρεπι να φας κανα φρουτακι πριν την καταπονηση.

αυτα ελπιζω να βοηθησα.:weights:

deluxe
30-05-10, 17:57
Συμφωνω με ολα. Παντως τη γευση τη συνηθισα.

flowin_through
07-06-10, 15:34
Ειναι το μαγνησιο που βαζουν μεσα με το φτυαρι για να βγαζει την ¨κρυμμενη¨ ενεργεια και να νιωθεις το ¨τσιτωμα¨, την ενεργεια, να σου γυριζει το ματι. Ειναι αναποφευκτο.
Να προτιματε νιτρικα που ειναι μικρη σε ποσοτητα η δοση, οχι λες και παιρνεις πρωτεΐνη.

deluxe
09-06-10, 22:38
Στο κουτι λεει να βαζουμε 1 scoop σε 5-6 oz, δλδ περιπου 150ml.

Τα 18 oz max που λεει για 3 scoop, βγαινει 530ml, δλδ ενα μικρο μπουκαλι νερο. Δε πινεται ρε παιδια αυτο το πραμα ομως! Θελεις τουλαχιστον 2 μπουκαλια μικρα νερο! Σημερα ηπια 2 σκουπ μαζι με ενα λιτρο νερο, και η γευση βελτιωθηκε παρα πολυ. Αλλα πολυ νερο! Δε ξερω αν ειναι καλο αυτο! Δλδ στα 3 σκουπ, τι θα κανω; Θα πινω ενα μεγαλο μπουκαλι νερο;

Ευτυχως εμειναν αλλες 3 δοσεις το πολυ! Τελος το no-xplode μετα! Το πορτοκαλι βασικα φταιει..

paris
22-06-10, 18:33
καλησπερα και απο εμενα.μολις σημερα πηρα το no-explode αλλα πηρα μαζι και το myo shock της muscletech.λετε να μου δημιουργησει κανα προβλημα ο συνδυασμος των 2 αυτων.διοτι και τα 2 λενε 30-45 λεπτα πριν την προπονηση.πηγα να παρω μια απλη πρωτεινη και τελικα κατεληξα σε αυτα λετε να εκανα λαθος επιλογη;οπως εχω γραψει σε αλλα ποστ κανω εδω και 1,5 μηνα γυμναστικη και εχω δει αποτελεσμα χωρις καποιο συμπληρωμα αλλα μου κολησε η ιδεα να παρω κατι.ειμαι 1,85 87 κιλα και απο τοτε που αρχισα γυμναστικη εχω χασει 6-7 κιλα.το ποσοστο λιπους μου ειναι 17% και προπονουμε με βαρη 4 φορες την εβδομαδα κια 5 φορες κανω αεροβια.προσπαθω οσο μπορω να κανω σωστη διατροφη.
σας ξαναρωταω να μου πειτε για το εαν θα μου δημιουργησουν καποιο προβλημα η ληψη και των 2 αυτων μαζι.ευχαριστω

manos_
22-06-10, 18:39
Αν δεν εισαι μαθημενος στην καφεινη εχουν και τα δυο οποτε παρε ενα σκουπ απο το ενα και ποσα λεει το Muscletech και βλεπεις κατι αλλο δεν βλεπω περιεργο.

dhmhtrhs
22-06-10, 19:20
καλησπερα και απο εμενα.μολις σημερα πηρα το no-explode αλλα πηρα μαζι και το myo shock της muscletech.λετε να μου δημιουργησει κανα προβλημα ο συνδυασμος των 2 αυτων.διοτι και τα 2 λενε 30-45 λεπτα πριν την προπονηση.πηγα να παρω μια απλη πρωτεινη και τελικα κατεληξα σε αυτα λετε να εκανα λαθος επιλογη;

εννοειται εκανες λαθος επιλογη......και τα δυο αχρηστα ειναι και κυριως για σενα..1,5 μηνα κανεις φιλε μου και πηρες συμπληρωματα??δεν θα σε βοηθησουν καθολου..βαλτα σε ενα τουμπαλι και χρησιμοποιησετα μετα απο κανα χρονο περιπου!!!διατροφη θες εσυ τωρα στην αρχη και αντε καμια πολυβιταμινη..

thanasis reaction
22-06-10, 19:43
προπονηση θες φιλε κ πολυ καλη διατροφη.συμπληρωματα σιγα σιγα.αν θες την γνωμη μου μην τα παρεις αυτα που αγορασες.αν μπορεις δωστα πισω κ παρε μια πρωτεινη.

manos_
23-06-10, 11:28
Το παιδι δεν ρωτησε την γνωμη σας ρωτησε πως να τα παρει κοφτε τις εξυπναδες.

GEORGEXX1
23-06-10, 11:46
δηλαδη ρε μανο τη το παραλογο ειπαν τα παιδια που τα θεωρεις εξυπναδες;;;

paris
23-06-10, 16:04
ωπα παιδια μη τσακωθουμε κιολλας.απλα μια ερωτηση εκανα.απλα να σας πληροφορησω οτι ο σωματοτυπος μου ειναι απο φυσικου του με αρκετα καλη μυηκη μαζα.και οπως ειπα και πριν μεσα σε 1,5 μηνα εχω δει διαφορα χωρις να εχω χρισημοποιησει καποιο συμπληρωμα κατι που σε καποιον αλλο πχ μπορει να ηθελε 3 μηνες.αυτο που σας ξαναρωταω παλι ειναι εαν ο συνδυασμος των 2 αυτων μου προκαλεσει τιποτα προβληματα.το ρωταω αυτο διοτι οπως διαβασα και σε αλλα ποστ η muscletech μαλλον δεν ειναι και πολυ αξιοπιστη εταιρια(μπορει και να μην ειναι ομως ετσι)

υπαρχει καποιος που να κανει κατι αντιστοιχο;μη παθω και τιποτα

dhmhtrhs
23-06-10, 16:33
Το παιδι δεν ρωτησε την γνωμη σας ρωτησε πως να τα παρει κοφτε τις εξυπναδες.

εξυπναδα ειναι αυτο που ειπες εσυ...δεν ειναι τοσο δυσκολο να συμβουλευσουμε καποιον να παρει ενα συμπληρωμα οσο να του δωσουμε να καταλαβει τον λογο που το πηρε...και αν διαβαζες καλα που δεν το εκανες θα εβλεπες οτι ρωτησε το παλικαρι αν εκανε καλα...οποτε ηρεμησε....

dhmhtrhs
23-06-10, 16:35
[B]λετε να εκανα λαθος επιλογη;[/:notice::notice:

GEORGEXX1
23-06-10, 16:54
ωπα παιδια μη τσακωθουμε κιολλας.απλα μια ερωτηση εκανα.απλα να σας πληροφορησω οτι ο σωματοτυπος μου ειναι απο φυσικου του με αρκετα καλη μυηκη μαζα.και οπως ειπα και πριν μεσα σε 1,5 μηνα εχω δει διαφορα χωρις να εχω χρισημοποιησει καποιο συμπληρωμα κατι που σε καποιον αλλο πχ μπορει να ηθελε 3 μηνες.αυτο που σας ξαναρωταω παλι ειναι εαν ο συνδυασμος των 2 αυτων μου προκαλεσει τιποτα προβληματα.το ρωταω αυτο διοτι οπως διαβασα και σε αλλα ποστ η muscletech μαλλον δεν ειναι και πολυ αξιοπιστη εταιρια(μπορει και να μην ειναι ομως ετσι)

υπαρχει καποιος που να κανει κατι αντιστοιχο;μη παθω και τιποτα

Καλο για μενα θα ηταν να τα παρεις σε διαφορετικους κυκλους, απο δυο συμπληρωματα να παρεις κρεατινη,καφεινη που το ενα εχει και μεγαλη ποσοτητα,αργινινη,μου φαινεται πολυ,το explode το δοκιμασα και μου αρεσε πολυ,ικανοποιητικα επιπεδα καλης και δυνατης προπονησης, το δευτερο της
muscletech δεν αναφερει σχεδον τιποτα απο τις ποσοτητες των συστατικων του εκτος απο τα 400γρ.καφεινης(δεν το εμπιστευομαι).

Αλα πολυ καλυτερα θα ειταν να φτιαξεις ενα προγραμμα διατροφης και ενα προγραμμα προπονησης πριν ξεκινησεις με τα συμπληρωματα.

paris
23-06-10, 19:44
Καλο για μενα θα ηταν να τα παρεις σε διαφορετικους κυκλους, απο δυο συμπληρωματα να παρεις κρεατινη,καφεινη που το ενα εχει και μεγαλη ποσοτητα,αργινινη,μου φαινεται πολυ,το explode το δοκιμασα και μου αρεσε πολυ,ικανοποιητικα επιπεδα καλης και δυνατης προπονησης, το δευτερο της
muscletech δεν αναφερει σχεδον τιποτα απο τις ποσοτητες των συστατικων του εκτος απο τα 400γρ.καφεινης(δεν το εμπιστευομαι).

Αλα πολυ καλυτερα θα ειταν να φτιαξεις ενα προγραμμα διατροφης και ενα προγραμμα προπονησης πριν ξεκινησεις με τα συμπληρωματα.

οποτε να παρω μονο το no xplode τωρα και το αλλο να το αφησω.σχετικα με το προγραμμα προπονησης που μου λες μπορω να πω οτι ειναι αρκετα δυνατο καθως φτανω στα ορια μου απο πλευρας εξαντλησης.λογο του οτι θελω να κανω γραμμωση εφαρμοζω την επιλογη μετρια κιλα οσες περισσοτερες επαναληψεις μπορω σε συνδυασμο με φουλ αεροβια γυρω στα 30 λεπτα ελλειπτικο σε ενταση 70% περιπου η ποδηλατο εξω πανω απο μια ωρα(μαζι με παρεα ξερεις με φιλους)η μπασκετακι.τωρα σχετικα με τη διατροφη προσπαθω να παιρνω απο το φαγητο οσο περισσοτερη πρωτεινη μπορω και οσο λιγοτερους υδατανθρακες.βεβαια οπως μου ειπε και ενας φιλος δεν ειναι και η πιο σωστη διατροφη που κανω αλλα λογο δουλειας δε προλαβαινω να ετοιμαζω γευματα

τωρα αλλαξα λιγο τη διατροφη μου και κανω το εξης

7:00 γαλα με κουακερ και μια βιταμινη βιο3(δε ξερω εαν ειναι καλη αυτη και αν κανει κατι)
9:00 τοστ με διπλη γαλοπουλα και μια φετα τυρι με χαμηλα λιπαρα και ενα χυμο πορτοκαλι

11:30 γιαουρτι με χαμηλα λιπαρα και ενα energy bar η ενα τονο

12:30 μια μπανανα

15:00 οτι εχω για φαι συνηθως προσπαθω να εχω κατι με πρωτεινη (πχ μπιφτεκι τονο ψαρι )και μια σαλατα

15:30 ενα φρουτο συνηθως γερμαδες

16:00 no xplode kai myo shock(μαλλον το δευτερο θα το κοψω)

17:00 γυμναστηριο

19:00 κατι που να εχει και παλι πρωτεινη (δλδ οπως το μεσημερι)και μια σαλατα η αλλιως τοστ με γαλοπουλα και ενα χυμο πορτοκαλι

21:30 οτι εχει για βραδινο συνηθως κατι ελαφρυ(παλι να εχει πρωτεινη)

23:00 γαλα με κουακερ τις περισσοτερες φορες αλλιως τιποτα.

ολα αυτα τα συνδυαζω με πολυ νερο τουλαχιστον 3 λιτρα πινω και καμια κοκακολιτσα light που και που

Polyneikos
23-06-10, 20:52
Μετεφερε φίλε αν θελεις την διατροφη σου σε αλλο τόπικ στην Ενότητα Διατροφης.Εδω περα το τόπικ είναι μονο για την ΑΞιολογηση του εν λόγω σκευασματος,θα παρακαλουσα να μην δοθουν απαντησεις περι προπονησης ή διατροφης.

Adinamos
29-07-10, 10:33
Δυστυχως το ε λογο νιτρικο δε με επιασε ποτε του. Ουτε με 3 σκουπ. Αν και μου φαινεται πολυ περιεργο γιατι με το Superpump πιο παλια ειχα πολυ καλα αποτελεσματα, τωρα γιατι ετσι με αυτο δε ξερω. ...:(

deluxe
02-08-10, 18:52
Εγω απο τοτε που ειδα το jack3d, οποιο νιτρικο βλεπω με χαζαρη και δεξτροζες, πες το Placebo, πες το οπως θελεις, δε με πιανει..

TEFAAtzis
02-08-10, 18:57
χαχαχαχα αυτο το διαβασα και γω το χαρτακι

aDonIs
28-08-10, 20:00
ρε παιδια εγω ασχολουμε με το στιβο..και πιο συγκεκριμενα με τα 100..και φετοσ θα κανουμε βαροι.!και απο ενα συμπληρωμα θελω να μου δινει τσιτα και δυναμη..κανει αυτο?

deluxe
28-08-10, 21:31
Καλυτερα παρε καποιο συμπληρωμα με καφεϊνη,guarana κτλ..

aDonIs
28-08-10, 21:55
ειχα παρε ενα τετοιο αλλα δν εκανε και πολυ δουλεια!! βασικα ειμαι αναμεσα σε αυτα..(univesal pump,super pump 250,no exlode,και αυτο που μου εκανε εντυπωση:Hemorage Black 908gr)καμια γνωμη?

deluxe
29-08-10, 00:04
Παρε κατι πιο καθαρο, αν το θελεις μονο για αντοχη. Προτεινω το jack3d.

Nive
29-08-10, 01:32
Καλό είναι δουλεύει..εγώ έπαιρνα 2 σκουπ πριν και ένα μετά.
Πάρτο μαζί με την syntha-6 την πρωτε`ί`νη είναι εξίσου της bsn...:thumbup:

deluxe
29-08-10, 01:54
Καλό είναι δουλεύει..εγώ έπαιρνα 2 σκουπ πριν και ένα μετά.Τους κανεις πλουσιους εσυ.. Μετα γιατι το παιρνεις; Δε εχει κανενα νοημα!

aDonIs
29-08-10, 13:16
μονο για πριν το θελω..οποτε τι μου προτεινετε??

beefmeup
29-08-10, 13:20
ειχα παρε ενα τετοιο αλλα δν εκανε και πολυ δουλεια!! βασικα ειμαι αναμεσα σε αυτα..(univesal pump,super pump 250,no exlode,και αυτο που μου εκανε εντυπωση:Hemorage Black 908gr)καμια γνωμη?

φιλε απο αυτα που λες,τα "σιγουρα" ειναι αυτα

αν θες κ μια αλλη γνωμη τσεκαρε αυτο..http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?t=6341&highlight=shock+therapy

μονο για πριν ειναι ολα.

aDonIs
29-08-10, 13:24
σε ευχαριστω..και να σε ρωτησω απο το Shock Therapy τι να περιμενω??δεν εχω ξαναπαρει ιτποτα τετοιο και δεν ξερω πωσ ειναι.

beefmeup
29-08-10, 13:33
σε ευχαριστω..και να σε ρωτησω απο το Shock Therapy τι να περιμενω??δεν εχω ξαναπαρει ιτποτα τετοιο και δεν ξερω πωσ ειναι.

οτι κ απτα αλλα 2..

απλα επειδη εχω δοκιμασει κ τα 3 αυτα σε μενα δουλεψε καλυτερα το σοκ θεραπυ.

ενεργεια,καλο φοκους στην προπονα κ εχει μεσα απο ηλεκρολυτες μεχρι αμινοξεα..ειναι πολυ κομπλε φορμουλα γενικοτερα.κ συμφερει απο οικονομικης αποψης,βγαζει 50 μεζουρες το κουτι,κ ειναι δυνατο.
διαλεγεις κ περνεις.

aDonIs
29-08-10, 13:46
οτι ειναι να παρω θα το παρω αυριο το πρωι..οποτε θα γραψω εντυπωσεισ!τωρα απο εχτριμ λεσ?

deluxe
29-08-10, 13:52
Παρε το hemorush.. 0 θερμιδες, οχι αχρηστοι υδατανθρακες, πολυ καλη γευση και ακομα καλυτερη ενεργεια.

beefmeup
29-08-10, 13:54
ντελουξ,εχεις δει τι θερμιδες εχουν τα αλλα,κ το γραφεις αυτο?

aDonIs
29-08-10, 13:58
το Hemorage Black 908gr δεν σασ γεμιζει το ματι ετσι?για δυναμη και αντοχη..

beefmeup
29-08-10, 14:03
το θεμα του τοπικ ειναι για το ΝΟ EXPLODE.

το προτεινες μαζι με καποια αλλα,σου ειπα οτι ειναι οκ,κ σου εδωσα κ αλλη μια επιλογη.

αν τωρα θες γνωμες για αλλα η να συζητησεις πανω σε αυτα με αλλα μελη καλο θα ηταν να το κανεις σε αναλογα θεμματα.

Marios1991
29-08-10, 14:05
Ρε παιδια ξερει καποιος αν αυτά τα ειδους συμπληρωματων ( νιτρικα , όπως και το super pump) πρεπει να τρωμε κατι ελαφρο πριν η μετα όταν τα πιουμε ? ( Ακουσα ότι προκαλουν διαρροια )

Και κατι άλλο επειδη περιεχουν καφεινη μεσα και κρεατινη, μπορουμε να περνουμε και την κρε-αλκαλυν μας αλλα και τον λιποδιαλυτη μας?

giannis64
29-08-10, 14:08
το θεμα του τοπικ ειναι για το ΝΟ EXPLODE.

το προτεινες μαζι με καποια αλλα,σου ειπα οτι ειναι οκ,κ σου εδωσα κ αλλη μια επιλογη.

αν τωρα θες γνωμες για αλλα η να συζητησεις πανω σε αυτα με αλλα μελη καλο θα ηταν να το κανεις σε αναλογα θεμματα.
:thumbup::thumbup::thumbup:

giannis64
29-08-10, 14:09
Ρε παιδια ξερει καποιος αν αυτά τα ειδους συμπληρωματων ( νιτρικα , όπως και το super pump) πρεπει να τρωμε κατι ελαφρο πριν η μετα όταν τα πιουμε ? ( Ακουσα ότι προκαλουν διαρροια )

Και κατι άλλο επειδη περιεχουν καφεινη μεσα και κρεατινη, μπορουμε να περνουμε και την κρε-αλκαλυν μας αλλα και τον λιποδιαλυτη μας?

υπαρχει θαμα για τα νιτρικα στο φορουμ!!

Marios1991
29-08-10, 14:15
υπαρχει θαμα για τα νιτρικα στο φορουμ!!

Οκ φιλε ! Δεν θα ξανασυμβει :)

Nive
30-08-10, 05:03
Τους κανεις πλουσιους εσυ.. Μετα γιατι το παιρνεις; Δε εχει κανενα νοημα!

Έχει νόημα...;)

Devil
30-08-10, 05:12
Έχει νόημα...;)

τι νοημα?

Nive
30-08-10, 05:36
τι νοημα?

Δεν έχω όρεξη να αναλύω περί μεταβολισμού...ινσουλίνης...μεταβλητότητας-δεκτηκότητας μυικών ινών...αποθεραπείας...εναλαγής K ca και atp...κλπ κλπ

Αν είστε τόσο δύσπιστοι διαβάστε και κανένα βιβλίο φυσιολογίας ή αθλητιατρικής και μην καταπίνετε μασημένη τροφή.:inandout:

Devil
30-08-10, 05:54
Δεν έχω όρεξη να αναλύω περί μεταβολισμού...ινσουλίνης...μεταβλητότητας-δεκτηκότητας μυικών ινών...αποθεραπείας...εναλαγής K ca και atp...κλπ κλπ

Αν είστε τόσο δύσπιστοι διαβάστε και κανένα βιβλίο φυσιολογίας ή αθλητιατρικής και μην καταπίνετε μασημένη τροφή.:inandout:

επειδι εχουμε διαβασει

αν θες να πεις κατι παραπανω πες το

αν απλα πετας κατι και μετα μου λες οτι δεν εχεις ορεξη

τοτε μην το πετας καν

deluxe
30-08-10, 07:11
Εδω οι ιδιες οι εταιριες δε το προτεινουν, θα μπορουσαν να το κανουν για να βγαζουν περισσοτερα λεφτα, και το λες εσυ;

Δεν εχει κανενα νοημα επιμενω. Αλλο το νιτρικο που το παιρνεις σε 2-4 δοσεις την ημερα και αλλο οι φορμουλες Pre-workout.

Nive
30-08-10, 17:10
επειδι εχουμε διαβασει

αν θες να πεις κατι παραπανω πες το

αν απλα πετας κατι και μετα μου λες οτι δεν εχεις ορεξη

τοτε μην το πετας καν

Τότε δεν θα ρώταγες...
Πολύ το κουράσαμε παιδιά...

beefmeup
30-08-10, 17:16
Τότε δεν θα ρώταγες...
Πολύ το κουράσαμε παιδιά...

οπα,οπα(στα μπουζουκια)..

τι εχει να κανει ενα συμπληρωμα που ειναι prewo,να το παρεις post..??

κ μην γινεσαι εριστικος φιλε,δες τα συστατικα του εν λογω συμπληρωματος(1η σελιδα)κ πες μας ποιο απο ολα νομιζεις οτι κανει για ποστ??

πλην της κρεατινης(που ειναι λιγη για ποστ),της ταυρινης,κ της αργινινης(αληθεια περνει κανεις ποστ?),ολα τα λοιπα ειναι ηλεκρολυτες κ διεγερτικα(καφεινη)..α,εχει κ glycerol,που κ παλι πριν θα τη προτιμουσα.

η ινσουλινη κ ο μεταβολισμος τι σχεση εχουν με αυτο το συμπληρωμα?
τα επιρεαζει νομιζεις καθολου??

Devil
30-08-10, 17:31
Τότε δεν θα ρώταγες...
Πολύ το κουράσαμε παιδιά...


ελα ενταξι φιλε

ναι ναι ναι οτι πεις

μονο εσυ εισαι εδω μεσα με πτυχιο και ξερεις τα παντα

εμεις μαλλον ειμαστε ασχετοι και κατωτεροι οποτε μην μας πεις



οπα,οπα(στα μπουζουκια)..

τι εχει να κανει ενα συμπληρωμα που ειναι prewo,να το παρεις post..??

κ μην γινεσαι εριστικος φιλε,δες τα συστατικα του εν λογω συμπληρωματος(1η σελιδα)κ πες μας ποιο απο ολα νομιζεις οτι κανει για ποστ??

πλην της κρεατινης(που ειναι λιγη για ποστ),της ταυρινης,κ της αργινινης(αληθεια περνει κανεις ποστ?),ολα τα λοιπα ειναι ηλεκρολυτες κ διεγερτικα(καφεινη)..α,εχει κ glycerol,που κ παλι πριν θα τη προτιμουσα.

η ινσουλινη κ ο μεταβολισμος τι σχεση εχουν με αυτο το συμπληρωμα?
τα επιρεαζει νομιζεις καθολου??

εχει ενα νοημα να παιρνεις ποστ αργινινη και ταυρινη

αλλα αυτο εχει τα stims οποτε δεν νομιζω να το προτιμουσα

μα και μας πει δεν θα το καταλαβουμε :green:

αστον μην τον κουραζεις επιστημονας ανθρωπος:green:

Nive
31-08-10, 00:04
ελα ενταξι φιλε

ναι ναι ναι οτι πεις

μονο εσυ εισαι εδω μεσα με πτυχιο και ξερεις τα παντα

εμεις μαλλον ειμαστε ασχετοι και κατωτεροι οποτε μην μας πεις




εχει ενα νοημα να παιρνεις ποστ αργινινη και ταυρινη

αλλα αυτο εχει τα stims οποτε δεν νομιζω να το προτιμουσα

μα και μας πει δεν θα το καταλαβουμε :green:

αστον μην τον κουραζεις επιστημονας ανθρωπος:green:

....οκ το βρήκες.
Σε καμία των περιπτώσεων πάντως.
Ποτέ δεν μείωσα κανέναν,ούτε είπα πως μόνο εγώ ξέρω κλπ.
Όσο ζεις μαθαίνεις...και από τα παραπάνω ποστ έμαθα κάποια πράγματα που δεν ήξερα.Όπως κατάλαβες ούτε πολύξερος το παίζω ούτε γίνομαι εριστικός όπως είπε ένα άλλο μέλλος πιο πάνω.
Καλή συνέχεια παιδιά και μην τρελαίνεστε.

deluxe
31-08-10, 14:26
Nive θα μας πεις την αποψη σου επιτελους;

vAnY
31-08-10, 14:28
..και παλι αναρωτιεμαι πως το πινετε αυτο το πραγμα σαν πυρινικο αποβλητο μοιαζει και απο γευση εμετο μου εφερε ... 2 γευσεις που δοκιμασα grape και cranberry :puke:
Χαρα στο κουραγιο σας...:green:

stelios025
31-08-10, 20:16
..και παλι αναρωτιεμαι πως το πινετε αυτο το πραγμα σαν πυρινικο αποβλητο μοιαζει και απο γευση εμετο μου εφερε ... 2 γευσεις που δοκιμασα grape και cranberry :puke:
Χαρα στο κουραγιο σας...:green:

Συμφωνώ, δείγμα δοκίμασα και ήταν απαίσιο σαν γεύση και δεν ''ένιωσα'' και τίποτα στην προπόνηση! Μια φορά βέβαια το πήρα, δεν μπορώ να έχω άποψη... Αλλά από γεύση, είναι εμετικό!
Grape είχα πιει, δεν ξέρω για τις άλλες

Adinamos
01-09-10, 11:22
Nive θα μας πεις την αποψη σου επιτελους;

+1.

Qlim4X
01-09-10, 11:55
..και παλι αναρωτιεμαι πως το πινετε αυτο το πραγμα σαν πυρινικο αποβλητο μοιαζει και απο γευση εμετο μου εφερε ... 2 γευσεις που δοκιμασα grape και cranberry :puke:
Χαρα στο κουραγιο σας...:green:

θεια δοκιμασα και εγω ενα bluebery και δεν μπορω να πω τα καλητερα αλλα πεινετε.

deluxe
01-09-10, 12:29
Γενικα τα νιτρικα δεν εχουν καλη γευση. Ειδικα οι γευσεις πορτοκαλι και grape.

Qlim4X
01-09-10, 12:44
Γενικα τα νιτρικα δεν εχουν καλη γευση. Ειδικα οι γευσεις πορτοκαλι και grape.

mri black powder
jack3d
nos fusion


ειναι παρα πολυ καλα γευστικα

pikos
07-10-10, 16:57
Διαβάζω γενικά στο νετ ότι είναι γεμάτο με υδατάνθρακες, από την ετικέτα δεν προκύπτει κάτι τέτοιο. Τι ισχύει ;

skispumper
15-10-10, 17:45
τι γνώμη έχετε γιαυτο το συμπλήρωμα? εγώ πάντως έχω μια εβδομάδα που το περνώ k άρχισα να βλέπω διαφορα στις προπονήσεις μου! μεγαλύτερα πρηξίματα k ενέργεια....αυτό που θέλω να πω είναι ότι αν δεν το πάρεις όπως πρέπει k όπως λένε οι οδηγίες τότε είναι επικίνδυνο! εγώ πιστεύω είναι δυνατό! όσοι το χρησιμοποιούν ας πουν την γνώμη τους

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6684&stc=1&d=1258530256

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6685&stc=1&d=1258530264
Ειναι ενα πραγματικα δυνατο προιον αλλα παρ' ολα αυτα πολυ δυσκολο να το παρεις.! Πολυ εντονη γευση που σε δυσκολευει.! Εμενα μου εχει δειξει εντονα πριξηματα και πολυ μεγαλο αποτελεσμα σε φλεβικοτητα.! Για να πω την αληθεια κλαιω τα λεφτα που εδωσα. . . Μου δειχνει οτι καταπονει περισσοτερο τον οργανισμο αντι να τον βοηθησει.! Προσωπικη αποψη φυσικα αλλα θα συμφωνησω οτι δν αξιζει τα λεφτα τοθ πολυ τσιμπημενη τιμη.!

jimmy007
03-11-10, 18:58
Σήμερα το χρησιμοποίησα για πρώτη φορά και είδα διαφορά σε δύναμη και αντοχή. Πολύ καλό μου φαίνεται(είναι βέβαια νωρίς ακόμα) αλλά αρκετά ακριβό. Αύριο θέλω να το δω στην προπόνηση χεριών... Σήμερα πάντως είδα αρκετά καλό πρήξιμο στα πόδια...

Στελιος
17-11-10, 18:55
σημερα το πηρα και εγω το συγκεκριμενο, απο διαλυτοτητα 9/10 μιας και εμεινε λιγο στα τοιχοματα του ποτυριου , απο χρωμα-αρωμα μου θυμισε λιγο ενα μαλακτικο που χρησημοποιει η μανα μου για τα ρουχα, απο γευση ομως καλυτερο απο οτι περιμενα.
Αντε να δουμε, θα επανερθω σε 3-4 βδομαδες με αποψη

sirspiros
29-01-11, 17:45
ολα αυτα εχουν αργινινη μεσα σε μεγαλες ποσοτητες.πιστευω οτι ειναι καλυτερα να την παρεις σκετη να σου ερθει και ποιο φθηνα.προσωπικα δεν εχω χρησιμοποιήσει

Η σκέτη αργινίνη δεν συγκρίνεται με τίποτα με το no xlpode ή με παρόμοια σκευάσματα. Οι βιταμίνες, το μαγνήσιο η καφεϊνη και άλλα πολλά που έχει μέσα το ΝΟ πραγματικά δουλεύουν. Δεν ξέρω αν το NO αξίζει τα λευτά του. Ξέρω όμως ότι δουλεύει σίγουρα. Για προεξασκητικό είναι καλύτερο από την κρεατίνη λόγω της καφείνης που περιέχει και επειδή βοηθά στην αυτοσυγκέντρωση. Κατά τη γνώμη μου δεν συγκρίνεται ούτε με κρεατίνη.

apolitosmakis
30-01-11, 22:25
απο το 1 ως το 10 ποσο παιρνει τελικα?

sirspiros
03-02-11, 14:50
απο το 1 ως το 10 ποσο παιρνει τελικα?

με την σημερινή του τιμή που είναι μειωμένη σε σχέση με προηγούμενους μήνες παίρνει 8/10. είναι σίγουρα ένα από τα 3 τοπ συμπληρώματα ΝΟ

kiklopas
03-02-11, 15:03
Αποτελεσματικο, με τσιτωνει, σαν να εχω βαλει νεφτι στο σουφρί μου

Polyneikos
03-02-11, 15:07
Αποτελεσματικο, με τσιτωνει, σαν να εχω βαλει νεφτι στο σουφρί μου

Βλεπω εχεις πολυ καλή επαφη με το σωμα σου και τις φυσικες του αναγκες και λειτουργίες αλλα είναι κατι που δεν μας αφορα.
Ολα σου τα ποστς είναι αναλογου περιεχομενου.Εχεις δεχθει infraction.Συμμορφωσου αν θες να εχεις συνεχεια στο φόρουμ.
Στο επόμενο θα υπαρξει μεγαλύτερη ποινη .

kykodude83
19-02-11, 19:37
Χαιρετώ..και ερωτώ..Ποια τα οφέλη και ζημία με την χρηση του εξής συνδυασμού;
****Pre workout NO XPLODE κι After workout SYNTHA 6 της BSN****
Χρησιμοποιεί κανείς τον εν λόγω συνδυασμό;

Titanium
19-02-11, 19:42
Χαιρετώ..και ερωτώ..Ποια τα οφέλη και ζημία με την χρηση του εξής συνδυασμού;
****Pre workout NO XPLODE κι After workout SYNTHA 6 της BSN****
Χρησιμοποιεί κανείς τον εν λόγω συνδυασμό;

Καλο ειναι να μη πάρεις SYNTHA 6 για ποστ γιατι ειναι πολών πηγών και αργεί να αποροφηθει......Τωρα οσο για τα οφέλη που θα εχεις αν συνδυάσεις αυτα τα προιοντα θα ειναι τα ιδια με το αν παρεις το no xplode με μια οπιαδιποτε προτεινη;).....Δεν μπορεις να το πεις stack αυτο...:toast:

Kaloutsikos
19-02-11, 21:39
Χαιρετώ..και ερωτώ..Ποια τα οφέλη και ζημία με την χρηση του εξής συνδυασμού;
****Pre workout NO XPLODE κι After workout SYNTHA 6 της BSN****
Χρησιμοποιεί κανείς τον εν λόγω συνδυασμό;


Καλο ειναι να μη πάρεις SYNTHA 6 για ποστ γιατι ειναι πολών πηγών και αργεί να αποροφηθει......Τωρα οσο για τα οφέλη που θα εχεις αν συνδυάσεις αυτα τα προιοντα θα ειναι τα ιδια με το αν παρεις το no xplode με μια οπιαδιποτε προτεινη;).....Δεν μπορεις να το πεις stack αυτο...:toast:

+1.
Μετά την προπόνηση παίρνουμε πρωτεΐνη γρήγορης απορρόφησης!

pip
20-03-11, 21:07
ΔΕΝ ΞΕΡΩ...ΠΑΝΤΟΣ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕ ΟΝΤΩΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ....ΑΡΚΕΤΗ ΦΛΕΒΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΛΑ ΠΡΙΙΞΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΜΗ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ........ΤΟ ΠΙΡΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ....ΑΡΧΙΣΑ ΜΕ ΕΝΑ ΣΚΟΥΠ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΙΓΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΕΟΣ ΤΑ 3.......ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΕΠΕΡΝΑ ΣΙΓΟΥΡΑ!! ;););)

*** Γραφε με μικρους χαρακτηρες,ειναι κανονας του φόρουμ,Mods Team ***

Lefteris_K
06-05-11, 06:06
Παιδια γεια σας. Νεος στο φορουμ, γυμναζομαι απο το '98 και ειμαι 29 χρονων, 188 και 88 κιλα. Σας γραφω πληρη στοιχεια για να μου πειτε αν ειχατε (ή εχετε ακουσει) αναλογη εμπειρια με αυτη που θα περιγραψω.

Οσα χρονια γυμναζομουν δεν ειχα παρει ποτε καποιο συμπληρωμα, εκτος απο περυσι που δοκιμασα μια κρεατινη για μικρο χρονικο διαστημα με καλα αποτελεσματα.

Πριν 1 εβδομαδα πηρα το NO-Xplode κυριως για περισσοτερη ενεργεια κατα την προπονηση (αυτο μου προτεινε ο υπαλληλος σε μαγαζι διαφημιζομενο στο φορουμ).

Πρωτη μερα λοιπον, ανακατευω 1 scoop σε ποτηρι με νερο και το κατεβαζω. Φευγω μετα απο 15΄ για το gym και ξαφνικα στο δρομο νιωθω να μουδιαζει ολο μου το σωμα (ειχε περασει ενα 20λεπτο απο την ωρα που το πηρα), να με πιανει τρελη νευρικοτητα και ενα πολυ ασχημο συναισθημα που ομοιο του δεν εχω ξανανιωσει... Ενιωθα σαν να μην μπορουσα να ελεγξω απο την αναπνοη μεχρι τις κινησεις μου.... Εννοειται πως ανησυχησα τρομερα και ισως να επιδεινωσα με την ψυχολογια μου την ολη κατασταση. Παρολα αυτα, τα αρχικα συμπτωματα ηταν πολυ τρομακτικα... :shock:
Η ολη αυτη "φρικη" ερχοταν και εφευγε για ενα μισαωρο ακομα, κατα τη διαρκεια της οποιας δοκιμασα να κανω βαρη μπας και "εκτονωθει"... Τελικα περασε και ηρεμησα...

Θα σας πω οτι κατα την προπονηση ενιωσα οπως δεν ειχα νιωσει ποτε ξανα (ειπαμε, γυμναζομουν μονο με βιταμινες τοσα χρονια), δηλαδη ενα μουδιασμα που με εκανε να μη νιωθω τα κιλα και να βγαζω απανωτα σετ με ευκολια. Επισης οι μυες ζεσταινονταν σε αφυσικο βαθμο και ο ιδρωτας ετρεχε ποταμι! Παρολα αυτα, ενιωσα μια μεγαλη κουραση οταν γυρισα σπιτι και τοτε καταλαβα οτι ειχε περασει η επιδραση...

Συμπερασμα:

Θεωρω οτι το συγκεκριμενο συμπληρωμα δρα ευεργετικα οσο ειμαστε στο gym.

Eρωτηση:

Γιατι ειχα τοσο ασχημες παρενεργειες κατα την πρωτη 1 ωρα?? Ειλικρινα ηταν ενα συναισθημα λες και προκειται να παθω εμφραγμα...
Ειλικρινα, φοβαμαι να το ξαναπαρω και σκεφτομαι να βαλω ελαχιστη δοση...

YΓ. Συμπληρωνω εδω οτι δεν ειμαι φαν του καφε (πινω 1 τη βδομαδα)

Any Opinions?

Polyneikos
06-05-11, 08:41
Εφόσον δεν εισαι φαν του καφε και γενικα δεν εχεις ξαναδοκιμασει τετοιου είδους συμπλήρωμα,ειναι φυσιολογικες καποιες αντιδρασεις του οργανισμου καθως το noexplode εχει διεγερτικες ουσίες,καφεινη κτλ.
μετα από καποιες χρησεις ατονουν αυτα τα συμπτωματα σε σημειο που οι περισσότεροι αυξανουν την δόση.Αρκει να σου πω ότι στο τελος του κουτιου εχω φτασει στα 3 σκουπς.
Απλα αν ενιωσες αβολα με το 1 σκουπ,παρε μισο την επόμενη φορα,αυτο είναι καλο και για σενα,παίρνωντας μικρες δόσεις θα σου κρατησει και καιρο:thumbup:


Θα σας πω οτι κατα την προπονηση ενιωσα οπως δεν ειχα νιωσει ποτε ξανα (ειπαμε, γυμναζομουν μονο με βιταμινες τοσα χρονια), δηλαδη ενα μουδιασμα που με εκανε να μη νιωθω τα κιλα και να βγαζω απανωτα σετ με ευκολια. Επισης οι μυες ζεσταινονταν σε αφυσικο βαθμο και ο ιδρωτας ετρεχε ποταμι! Παρολα αυτα, ενιωσα μια μεγαλη κουραση οταν γυρισα σπιτι και τοτε καταλαβα οτι ειχε περασει η επιδραση...


Αυτο είναι το λεγόμενο crasharισμα που σου προκαλείται μετα απο την προπόνηση,αδιεαζεις ξαφνικα,φυσιολογικο και αυτο,συμβαίνει στους περισσότερους.:toast:

Lefteris_K
06-05-11, 16:16
Σε ευχαριστω φιλε μου. Αρα δηλαδη τα αρχικα ασχημα συμπτωματα που παρουσιασα (μουδιασμα και σαν να "φουντωνω") οφειλονται στην καφεινη?

Σιγουρα θα κοψω πολυ τη δοση. :)

Polyneikos
06-05-11, 16:19
όχι αποκλειστικα στην καφεινη,εχει και αλλα stimulants (διεγερτικα):toast:

PETROS019
09-05-11, 21:50
ειναι ι δευτερη βδομαδα και σημερα πηρα πρωτη φορα 2 σκοοπ επερνα 1 τη πρωτη βδομαδα ολα καλα απο ενεργια κλπ το θεμα ειναι οτι μ φερνει διαρεια 3 ωρες μετα το μεσημεριανο πινω 1 μιση σκοοπ προτεινη και μετα απο μια ωρα αυτο μιπωσ να μι πινω πρωτεινη? και να το πινω μετα το μεσημεριανω δλδ μετα απο κοτνα 3 ωρες?

beefmeup
09-05-11, 21:53
ειναι ι δευτερη βδομαδα και σημερα πηρα πρωτη φορα 2 σκοοπ επερνα 1 τη πρωτη βδομαδα ολα καλα απο ενεργια κλπ το θεμα ειναι οτι μ φερνει διαρεια 3 ωρες μετα το μεσημεριανο πινω 1 μιση σκοοπ προτεινη και μετα απο μια ωρα αυτο μιπωσ να μι πινω πρωτεινη? και να το πινω μετα το μεσημεριανω δλδ μετα απο κοτνα 3 ωρες?

φιλε γραφε ανθρωπινα αν θες,δεν ειναι δυσκολο..το παραπανω ποστ δεν βγαζει νοημα οπως το εχεις γραψει.

PETROS019
09-05-11, 22:17
λιπον 14.00 τροω 17.00 πινω μια προτεινη γουει και 18 πινω το εχπλοντ αλα μ φερνει διαροια μιπως να το πινω 17.00 χωρις την προτεινη?

Polyneikos
09-05-11, 22:22
Πινε το 30-45 πριν την προπονηση με αδειο στομαχι.Το τελευταιο γευμα που να εχει προηγηθει να είναι πριν 2-3 ωρες,στερεο.

PETROS019
09-05-11, 22:25
οκ ευχαριστω πολυ

Neo_Valbonne
10-05-11, 16:35
Λοιπον εχουμε και λέμε:

1 scoop έχει καφεινη περίπου όσο 2 μικρά εσπρεσάκια.

Αν ψαξετε και στο google θα δειτε οτι η αλλαγη απο τα 2 στα 3 scoop δν κανει διαφορα απλως υπεραυξάνει την κυκλοφορια και την πίεση (παραπάνω απο όσο χρειάζεται) εξου και οι πονοκέφαλοι.

Η προληψη πρέπει ν γίνεται 10-15 λεπτά πρίν την προπόνηση (εχει άμεση αποροφητικότητα-ενοειται πρεπει ν έχει περάσει 1-1.5 ωρα μετα τ φαι ή απο σκεύασμα πρωτείνης)

Παρόλο π λέει οτι δεν πρέπει ν χτυπίεται σε shaker (για ν μν δημιουργειται αυτο το ανθρακικό) είναι καλύτερο γιατι ξεθυμαίνει και έτσι μειώνονται τα φουσκόματα-ειται χτυπηθεί ειται όχι καλο ειναι να τ αφησετε ν κάτσει κανα 5 λεπτο και μετα ν τ πιειτε.

To χρησιμοποιω πάρα πολυ καιρο ειμαι 57 κιλα 1.73 κ με ένα scoop (όχι απαραίτητα κάθε μερα ωστε αφενως ν μην τ συνηθιζω αφετερου ν μν αιθανομαι οτι προπονουμαι χάρη σε αυτο -placebo effect-) ειμαι jet.

Neo_Valbonne
10-05-11, 16:39
πινω το εχπλοντ αλα μ φερνει διαροια μιπως να το πινω 17.00 χωρις την προτεινη?

αυτό πάει απο στομαχι σε στομαχι :P

Δεν μπορείς ν κάνείς κάτι ουτε ν τ ελέξεις εγω ασ πούμε π έχω ευάισθητο στομάχι (σε λακτόζες λαχανικα -αστα ν πανε κατασταση-) κατα ένα περίεργο τροπο δν με ενοχλεί κάθόλου!!!

γνωμη μου καλύτερα ν αλλάξεις νιτρικο γιατι με τσ διάροιες εχεις και απώλεια υγρων:unsure:

Εκτοός αν παρεις 2-3 immodium και πίεις και ενα ποτήρι ριζόνερο πριν χαχαχα! :green:

ntoukis
21-05-11, 15:48
παιδεσ το παιρνω 20 μερες 2 σκουπτην φορα καλη προπονησα ορισμενες φορες...απλα θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεισ η που μπορω να μαθω ποση κρεατινη περιεχει το καθε scoop

ntoukis
25-05-11, 00:04
παιδεσ το παιρνω 20 μερες 2 σκουπτην φορα καλη προπονησα ορισμενες φορες...απλα θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεισ η που μπορω να μαθω ποση κρεατινη περιεχει το καθε scoop

κανεις παιδια?

Kaloutsikos
25-05-11, 00:16
κανεις παιδια?

1,5γρ. στο περίπου

Serious7
11-06-11, 11:09
ρε παιδια ,μου ειπαν,οτι αρκετα προιοντα της BSN δεν ειναι γνησια.Απο αυτα που πουλανε εδω στην χωρα,παιρνω το N.O.Xplode 3ς μερες και δν εχω δει διαφορα..ειμαι 17 χρονων και πηρα 2 scoops.Ωστοσο την τελευταια φορα ειχα μια νυστα απο πριν και δεν μου περασε με το νιτρικο,οπου θα επρεπε λογω τονωσης :P..Επισης,εμαθα οτι τα γνησια προιοντα αναγραφουν πισω ημερομινια παραγωγης και τετοια ,φοβαμε μην εχω πεσει θυμα απατης,οριστε πως ειναι το κουτι μου,νομιζω πως ειναι οκ.27329

naturalgiaourtaki
11-06-11, 13:05
ρε παιδια ,μου ειπαν,οτι αρκετα προιοντα της BSN δεν ειναι γνησια.Απο αυτα που πουλανε εδω στην χωρα,παιρνω το N.O.Xplode 3ς μερες και δν εχω δει διαφορα..ειμαι 17 χρονων και πηρα 2 scoops.Ωστοσο την τελευταια φορα ειχα μια νυστα απο πριν και δεν μου περασε με το νιτρικο,οπου θα επρεπε λογω τονωσης :P..Επισης,εμαθα οτι τα γνησια προιοντα αναγραφουν πισω ημερομινια παραγωγης και τετοια ,φοβαμε μην εχω πεσει θυμα απατης,οριστε πως ειναι το κουτι μου,νομιζω πως ειναι οκ.27329

και γιατί απαραίτητα να σε τόνωνε?οι περισσότεροι έχουν τρελά placebo γι αυτό τους πιάνει το no xplode και το κάθε no xplode...

Serious7
11-06-11, 13:11
επειδη λογικα για αυτο το παιρνεις,και ενα παραπανω εμενα γιατι ειμαι μικρος.. οταν λες placebo,τι εννοεις ?

amateur666
11-06-11, 16:02
δν ξερω εγω την πρωτη φορα που πηρα Ν.Ο -Χ.. μ ενα σκουπ με ειχε πιασει απιστευτα μετα απο λιγο καιρο τ συνηθισε ο ο ργανισμοσ κ μ 2 σκουπ δεν τ καταλαβαινα τ ιδιο αλλα ετσι ειναι στισ φορμουλεσ νιτρικου μετα απο καποιο σημειο συνιθιζει ο οργανισμοσ...κ πρεπει να κανεισ μια διακοπη κ μετα απο λιγο καιρο να τ ξαναρχισεισ...τωρα εσυ λεσ οτι δεν σε επιασε καθολου απο τ πρωτη μερα!...παιζει να περιμενεσ περισσοτερα απο τ προιον απο οτι πραγματικα μπορει να σου δωσει...αλλιωσ ελαττωσε τουσ καφεδες..

Serious7
11-06-11, 16:15
α ευχαριστω...Αν και δεν πινω καφεδες,νομιζα πως θα ενιωθα μια τονωση,δηλαδη ενα δυνατο ξυπνημα ,για να εχω ορεξη να κανω προπονηση,βασικα ενα καταλληλο περιβαλλον ...Ωστοσο στην αλλη μου ερωτηση μπορει να απαντησει κανεις ?

kostasxerv
23-06-11, 13:09
βγηκε το N.O.-Xplode 2.0 τσεκαρετε το!

naturalgiaourtaki
23-06-11, 14:21
βγηκε το N.O.-Xplode 2.0 τσεκαρετε το!

μουφα σα το πρωτο

amateur666
23-06-11, 19:35
μουφα σα το πρωτο

δν τ λεσ μουφα ειπαμε!!..Θ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟ ΠΑΝΤΩΣ καποιοσ να μας αναλυσει περετερω τσ διαφορες σε σχεση με τ παλιο...γτ παιζει να μν εχει καμια διαφορα κ απλα να θελουν να αναθερμανουν της πωλησεισ..

spek
01-07-11, 01:00
Το συγκεκριμένο κόκκινο κουτάκι δεν παίζεται.....το συστηνω αμεπιφυλακτα

Kaloutsikos
01-07-11, 01:22
Το συγκεκριμένο κόκκινο κουτάκι δεν παίζεται.....το συστηνω αμεπιφυλακτα

Εμένα δεν μου κάνει τίποτες το συγκεκριμένο :green:

deluxe
14-07-11, 02:30
Σχεδον τα ιδια συστατικα εχει με το προηγουμενο. Μουφα. Και παλι ηλιθια blends.

sofos
14-07-11, 03:38
Σχεδον τα ιδια συστατικα εχει με το προηγουμενο. Μουφα. Και παλι ηλιθια blends.

:thumbup: ακριβως

tvg5
23-07-11, 01:06
μουφα σα το πρωτο

:shock:

Όχι και μούφα ρε παιδιά........μην τα ισοπεδώνουμε ολα.

Polyneikos
28-07-11, 09:01
Mεταφερθηκαν καποια ποστς στις Γενικες Ερωτησεις Συμπληρωματων
http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?5401-Γενικες-ερωτησεις-για-συμπληρωματα&p=417278&viewfull=1#post417278

BODYMPAL
11-08-11, 09:52
μουφα τελείως εμενα προσωπικά οχι απλα δεν μου εκανε δουλειά ... πήγαινα και για ύπνο!!!;)

annita
03-09-11, 17:15
πολυ καλο προιον ,...

ειμαι αθλητρια της ποδηλασιας και το χρησιμοποιω στις προπονησεις μου .Το αγοραζω απο ΧTREEM STORES..στην αρχη χρησιμοποιησα μπουκαλακια της μιας δοσης και μετα σκονη....που για μενα που ειμαι 56 κιλα ειναι 2/3 του δοσομετρητη..το βαζω μεσα στο παγουρι με το νερο μου ...ετσι η καταναλωση του γινεται σταδιακα ,...Χθες μετα απο δυο ωρες ποδηλασιας ενιωσα οτι ημουν στο μαξιμουμ της αποδοσης μου πηγαινα αισθητα πιο γρηγορα και δεν ενιωθα την αντισταση του δρομου...Η αυριανη μου δοκιμη θα ειναι σε αγωνα οποτε οι εντασεις θαειναι ακομη πιο αυξημενες .Οσο για αυπνια οχι το αντιθετο θα ελεγα ,οτι μετα τη χρηση του ο οργανισμος κατεβαζει ρολα κοιμαμαι κανονικοτατα και πιο πολλες ωρες ισως γιατι τελευται οι προπονησεις μου εχουν αυξηθει και σ ογκο αλλα και σε διαρκεια

xrisbud
04-09-11, 14:42
Εμένα δεν μου κάνει τίποτες το συγκεκριμένο :green:

;) μόνο στους αρχάριους πιάνει και για 2 βρομάδες, μετά γειά σας ... πάμε γι'άλλο

Adinamos
04-09-11, 17:29
μουφα τελείως εμενα προσωπικά οχι απλα δεν μου εκανε δουλειά ... πήγαινα και για ύπνο!!!;)

Και σε εμενα μια απο τα ιδια. Ισως το χειροτερο της κατηγοριας του απο αυτα που εχω δοκιμασει.

TheWorst
04-09-11, 17:45
Πηρα μια δοση στο γυμναστηριο να δω πως ειναι , αλλα τπτ δεν εκανε ..

radomer
26-10-11, 17:14
Το Νο-Χplode μου ειπανε να μην το παιρνω καθε μερα που εχω προπονηση γιατι ετσι θα το συνηθισω και δεν θα εχω αποδοση. Ισχυει? Να το παιρνω δηλαδη σε καθε προπονηση εκτος απο ποδια και ωμους η ΜΟΝΟ εκτος απο ποδια που δεν δινω τοση σημασια?Δεδομενο ειναι οτι δεν το παιρνω μερες που δεν εχω προπονηση. Παω 5 φορες τη βδομαδα για προπονηση

ΥΣ: την εκανα και σε αλλο thread αλλα εκεινο ειναι για το NO-XPLODE 2. εγω το 1 εχω ;)

Polyneikos
26-10-11, 17:37
Παιρνε το τις ημερες που νιωθεις κουρασμενος ή θες ενταση στην προπονηση,εξαλλου τα preworkouts δεν σου προσφερουν κατι μετα την προπονηση.Και να μην το παρεις δεν ανακόπτεις την μυικη σου αναπτυξη.:thumbup:

demaio13
21-03-12, 01:36
Το πήρα γιατί είχα διαβάσει ότι είναι από τα πιο δυνατά νιτρικά και από τα πιο δημοφιλή επίσης.Στο 1 σκουπ μπορώ να πω ότι δεν με έπιασε ιδιαίτερα μετά απο 4-5 φορές που το πήρα.Πιστεύετε ότι είναι οκ να δοκιμάσω 2 σκουπ ή είναι υπερβολή?

beefmeup
21-03-12, 01:37
μπορεις να παρεις κ 2..
το εχω κανει κ γω ετσι..αν σε πιασει η παραπανω καφεινη εχει καλως..αλλιως μην περιμενεις κ πολλα.

demaio13
21-03-12, 20:24
μπορεις να παρεις κ 2..
το εχω κανει κ γω ετσι..αν σε πιασει η παραπανω καφεινη εχει καλως..αλλιως μην περιμενεις κ πολλα.

Εσένα τα 2 σκουπ σε πιάσανε?Ή θα τα κλαίω τα λεφτά μου??:turtle:

beefmeup
21-03-12, 20:32
εμενα δεν με πιανει η καφεινη..:green:
σε σενα μπορει να δουλεψει,απο πλευρας ενεργειας..
παντως μεταξυ μας δεν ειναι κ απο τα καλυτερα προιοντα εκει εξω..

thanasisrou
20-04-12, 20:10
ειναι το δευτερο preworkout που δοκιμαζω (το πρωτο ηταν της scitec δεν μου εκανε τιποτα και δεν πινοταν καν) και μπορω επαληθευσω τα λεγομενα των προηγουμενων δηλαδη στο 1.5 scoop προκαλει μια καλη διεγερση και δινει μια καλη ωθηση για προπονηση, το θεμα ειναι σε μενα οτι μου αφηνει ενα αισθημα οτι εχω ανεβασει θερμοκρασια, δηλαδη οτι καιγομαι λες και εχω παθει θερμοπληξια :):):) και διαρκει ολη την υπολοιπη ημερα μεχρι και την επομενη!!!νιωθω το αιμα που κυλαει στις φλεβες μου καυτο!!!!σε τι μπορει να οφειλεται αυτο πραγματικα δηλαδη ειναι ενοχλητικο ας πουμε

biancoVerde
08-05-12, 00:49
Το χρησιμοποιώ εδώ και 2 βδομάδες.Είμαι 66 κιλά και σχετικά αρχάριος . Τις πρώτες 3 μέρες 1 scoop , και μετά ανέβασα την δόση σε 2 scoop έως και τώρα. Μου δίνει μεγάλα πρηξίματα στην προπόνηση τα οποία όμως υποχορούν περιπου 1 ώρα αφού τελειώσω την προπόνηση , παρα πολύ καλή φλεβικότητα και αντοχή σε σημείο να μην θέλω να φύγω απ΄το γυμναστήριο. Ζαλάδες και άλλες παρενέργειες δεν είχα καθόλου . Πίνω κάθε μέρα 2 scoop 40 λεπτά πριν την προπόνηση εκτός κυριακής. Με λίγα λόγια μέχρι στιγμής δουλεύει πολύ καλά σε μένα ( ίσως επειδή είμαι λίγα κιλά και αρχάριος) αλλά δεν ξέρω πόσο γρήγορα θα το συνηθίσει ο οργανισμός μου.

amateur666
08-05-12, 02:25
Το χρησιμοποιώ εδώ και 2 βδομάδες.Είμαι 66 κιλά και σχετικά αρχάριος . Τις πρώτες 3 μέρες 1 scoop , και μετά ανέβασα την δόση σε 2 scoop έως και τώρα. Μου δίνει μεγάλα πρηξίματα στην προπόνηση τα οποία όμως υποχορούν περιπου 1 ώρα αφού τελειώσω την προπόνηση , παρα πολύ καλή φλεβικότητα και αντοχή σε σημείο να μην θέλω να φύγω απ΄το γυμναστήριο. Ζαλάδες και άλλες παρενέργειες δεν είχα καθόλου . Πίνω κάθε μέρα 2 scoop 40 λεπτά πριν την προπόνηση εκτός κυριακής. Με λίγα λόγια μέχρι στιγμής δουλεύει πολύ καλά σε μένα ( ίσως επειδή είμαι λίγα κιλά και αρχάριος) αλλά δεν ξέρω πόσο γρήγορα θα το συνηθίσει ο οργανισμός μου.

παρε μονο τησ μερεσ που εχεισ προπο..τωρα αμα συνηθισεις τ 2 σκουπ μν ξεπερασεισ τ 3 αργοτερα γτ μονο ταχυπαλμια θ καταφερεισ να εχεισ...μπορεισ να κανεισ ενα οφ απο νο χ πλοντε καποιεσ μερες κ μετα να τ ξαναρχισεισ οταν καταλαβεις οτι τ εχεις συνηθισει..

biancoVerde
08-05-12, 16:49
παρε μονο τησ μερεσ που εχεισ προπο..τωρα αμα συνηθισεις τ 2 σκουπ μν ξεπερασεισ τ 3 αργοτερα γτ μονο ταχυπαλμια θ καταφερεισ να εχεισ...μπορεισ να κανεισ ενα οφ απο νο χ πλοντε καποιεσ μερες κ μετα να τ ξαναρχισεισ οταν καταλαβεις οτι τ εχεις συνηθισει..

Μόνο τις μέρες που έχω προπόνηση πέρνω. Ευχαριστώ για τις συμβουλές.

RAMBO
22-10-13, 14:18
Πηρα το advanced,στο ενα σκουπ την ακουσα γερα,σημερα θα παρω 3/4 του σκουπ,ειχα τα καλυτερα πρηξιματα π εχω δει απο νιτρικα,στην προπονηση τα δωσα ολα:weights: γευση πηρα καρπουζι,ειναι ακριβωσ οπωσ η τσιχλα καρπουζι της trident,καλη διαλυτοτητα,εκανε λιγο αφρο αλλα λεπτομερειες

sobral
22-10-13, 15:46
Πηρα το advanced,στο ενα σκουπ την ακουσα γερα,σημερα θα παρω 3/4 του σκουπ,ειχα τα καλυτερα πρηξιματα π εχω δει απο νιτρικα,στην προπονηση τα δωσα ολα:weights: γευση πηρα καρπουζι,ειναι ακριβωσ οπωσ η τσιχλα καρπουζι της trident,καλη διαλυτοτητα,εκανε λιγο αφρο αλλα λεπτομερειες

ποια έκδοση φίλε rambo? ευρωπαϊκή ή αμερικάνικη πήρες?

No Fear
23-10-13, 07:34
Eχω διαβασει καλες αξιολογησεις για το συγκεκριμενο.
Μπραβο,καλα σου εκατσε!:)
Φανταζομαι το αγορασες,δεν βρηκες κανενα δειγμα?

george-george
11-11-13, 15:16
Πολυ καλο....κομπρεσερ.....βγαζεις ανετα δυνατη προπονηση χωρις να εξαντληθεις......

RAMBO
21-11-13, 02:27
Λοιπον το περνω εδω και ενα μηνα, καλη διαλυτοτητα αλλα μιλαμε για πολυ αφρο..η γευση ειναι αρκετα γλυκια(καρπουζι πηρα)..πρηξιματα καλα δυναμη επισης,αλλαλ οχι διαρκεια,αισθανομαι να με αφηνει στα μισα,το προβλημα ειναι οτι δδεν μπορω να κοιμηθω το βραδυ και καθε μερα πεφτω στις 5

stone garden
21-11-13, 13:59
ανεβασε τα σκοοπ για να εχεις διαρκεια. τι ωρα πας gym?

RAMBO
21-11-13, 14:03
Ανεβασα χτες και κοιμηθηξα ξημερωματα,αυτο ειναι το προβλημα οτι περνω την δοση στις 6

stone garden
21-11-13, 20:24
το χω φτασει μεχρι τα 3,5 σκοοπ το νο2 αλλα το επερνα στις 12 το πρωι και με ''αφηνε '' κατα τισ 10 το βραδυ. 6 η ωρα νομιζω οτι ειναι σχετικα αργα . . .