PDA

Επιστροφή στο Forum : προγραμμα ογκου στο στρατο



vin
05-11-09, 23:57
θα ηθελα αν μπορει καποιος να μου προτεινει εναλλακτικες ασκησεις για οσο χρονικο διαστημα θα ειμαι φανταρος!δυστυχως παιρνω αντιφατικες πληροφοριες σχετικα με το αν λειτουργουν κ αν υπαρχουν γυμναστηρια στα στρατοπεδα...το προγραμμα που ακολουθω ειναι τετραημερο ογκου κ ειναι το εξης΄
΄δευτερα στηθος δικεφαλα ραχιαοι,τριτη πλατη τρικεφαλα κοιλιακοι,πεμπτη ποδια ραχιαοι,παρασκευη ωμοι κοιλιακοι

sTeLaKoS
06-11-09, 00:27
Δε λειτουργουν γυμναστηρια σε ολα τα στρατοπαιδα.
Μακαρι εκει που θα πας να εχεις. Στο κεντρο σιγουρα οχι αλλα και να εχει δε θα εχεις διαθεση να κανεις βαρη. Αν η μεταθεση σου να ειναι σε καλη μοναδα με πολλους στρατιωτες και οι υπηρεσιες δεν ειναι πολλες μπορεις να συνεχισεις κανονικα το προγραμμα σου. Μαλλον ομως δε θα μπορεις να κανεις σωστη διατροφη...
Αν στη μοναδα σε πηγαινει εμπλοκη.... αστα. Τι γυμναστηκη να κανεις, με τι ορεξη.

Μακαρι να πας σε καλο στρατοπαιδο, απο αυτο εξαρτωνται όλα. Καλη θητεία να 'χεις.

NASSER
06-11-09, 00:37
Καταρχην να σου ευχηθουμε καλη θητεία. Οσο για την προπονηση που θελεις να κανεις καλο ειναι να καταλαβεις πως ολα εξαρτωνται πρωτα απο σενα και επειτα απο τις συνθηκες που θα κανεις τη θητεια σου. Επειτα θα πρεπει να μπορεις να κανεις διατροφη ογκου που ισως να ειναι το πιο δυσκολο...
Εσυ τι επιλογες πιστευεις πως εχεις?

vin
06-11-09, 00:37
ευχαριστω!βασικα σκεφτομαι να παρω μαζι μου τα ελευθερα βαρη κ το μονοζυγο που εχω σπιτι μου αλλα φοβαμαι μη μου τα κρατησουνε...κ αντε να βρω το δικιο μου μετα...μεχρι τωρα για ασκησεις χωρις βαρη εχω σκεφτει τις καμψεις κ τις βυθισεις στηριγμενος στις ακρες 2 κρεββατιων!οποιαδηποτε αλλη ιδεα,καλοδεχουμενη!

vin
06-11-09, 00:40
οσο για τη διατροφη,κακα τα ψεμματα,λιγη σαβουριτσα βοηθαει στον ογκο!λιγη ομως...τοση οσο να σε τονωσει,χωρις να σε χαλασει...

NASSER
06-11-09, 00:41
ευχαριστω!βασικα σκεφτομαι να παρω μαζι μου τα ελευθερα βαρη κ το μονοζυγο που εχω σπιτι μου αλλα φοβαμαι μη μου τα κρατησουνε...κ αντε να βρω το δικιο μου μετα...μεχρι τωρα για ασκησεις χωρις βαρη εχω σκεφτει τις καμψεις κ τις βυθισεις στηριγμενος στις ακρες 2 κρεββατιων!οποιαδηποτε αλλη ιδεα,καλοδεχουμενη!


οσο για τη διατροφη,κακα τα ψεμματα,λιγη σαβουριτσα βοηθαει στον ογκο!λιγη ομως...τοση οσο να σε τονωσει,χωρις να σε χαλασει...

Μην παρεις τιποτα μαζι, ουτε ξυραφακια. Πλεον τα παιρνουν ολα αν δεν κανω λαθος.
Οσο για τη διατροφη δενε ιναι προβλημα μονο η ποιοτητα αλλα και η ποσοτητα...

vin
06-11-09, 00:44
συμφωνω απολυτα αλλα εχω ακουσει πως 4 γευματα τα δινουν στανταρ,συν επιπλεον οτι θα φαω απο μονος μου.

sTeLaKoS
06-11-09, 00:45
Μην παρεις τιποτα μαζι, ουτε ξυραφακια. Πλεον τα παιρνουν ολα αν δεν κανω λαθος.
Οσο για τη διατροφη δενε ιναι προβλημα μονο η ποιοτητα αλλα και η ποσοτητα...

+1 και στα 2.
Σαν πρωην Επ.οπ θα σου πω κι εγω να μη παρεις τπτ μαζι σου. Τουλαχιστον οχι στην αρχη. Αργοτερα που θα πας στη μοναδα σου βλεπεις και πρατεις αναλογα.
Εγω ειχα φανταρους στη μοναδα που ειχανε κουτια πρωτεινης μαζι τους. Βεβαια κρυφα.....
Όπως σου ειπα, βλεποντας και κανοντας!

vin
06-11-09, 00:47
εχω σκεφτει κ γω να κρυψω τις πρωτεινες μεσα στο σαμπουαν!πολυ prison break βλεπω ε?

sTeLaKoS
06-11-09, 00:58
εχω σκεφτει κ γω να κρυψω τις πρωτεινες μεσα στο σαμπουαν!πολυ prison break βλεπω ε?

Ε όχι! Μη παθεις και καμια δηλητηριαση!
Άσε που αμα τα βρουν παιζει να τα περασουν για πρεζα και να σε τρεχουν!
Κανε υπομονη τον πρωτο καιρο, στην πρωτη αδεια σου θα ξερεις τι μπορεις να βαλεις μεσα και τι οχι

vin
06-11-09, 01:01
εννοουσα να βαλω την πρωτεινη μεσα σε σακουλακι κ να το κρυψω σε αδειο μπουκαλι του σαμπουαν!