PDA

Επιστροφή στο Forum : Λιποδιάλυση, μία βοήθεια παρακαλώ.



andybgr
10-11-09, 02:18
Καλημέρα,

έχω κάνει πρόγραμμα και διατροφή όγκου για τουλάχιστον 4 μήνες. Σταμάτησα για 1 μήνα εντελώς κάθε δραστηριότητα μου για κάποιες υποχρεώσεις (έλλειψη χρόνου).

Έχω βάλει αρκετό λίπος στο σημείο της κοιλιάς. Σήμερα πήγα στο γυμναστήριο για μία νέα και καλή αρχή.

Πρώτος μου στόχος είναι να χάσω το λίπος στο σημείο της κοιλιάς.

Προτείνετε να συνεχίσω ασκήσεις για όγκο, για την ανάπτυξη της μυικής μου μάζας καίγοντας έτσι το λίπος, ή να αρχίσω τη γράμμωση αυξάνοντας την αερόβια? Επίσης, φοβάμαι να κάνω διατροφή όγκου πιστεύωντας ότι θα αυξηθεί το λίπος, κάτι που δε θέλω.

Θέλω να ακούσω τη γνώμη σας.

Ευχαριστώ

The Rock
10-11-09, 02:23
Δεν γίνεται και τα 2 στο λέω ενημερωτικά ....
Διαλέγεις ....απλά ... ο όγκος πάει να πει + κάποιο ποσοστό λίπους.. αυτό εξαρτάται από τπν οργανισμό και την διατροφή που κάνεις .
Απλά τα πράγματα.
:welcome:

stamthedrum
13-11-09, 22:14
Για όγκο παίρνεις πιο πολλές θερμίδες απ' όσες καις. Για γράμμωση παίρνεις λιγότερες απ' όσες καις. Όπως βλέπεις το ένα αντιβαίνει το άλλο ;)

Καλύτερα ξεκίνα δίαιτα-γράμμωση, να πέσεις σ' ένα καλό ποσοστό λίπους και μετά προχώρα σε όγκο.

sTeLaKoS
13-11-09, 22:18
Για όγκο παίρνεις πιο πολλές θερμίδες απ' όσες καις. Για γράμμωση παίρνεις λιγότερες απ' όσες καις. Όπως βλέπεις το ένα αντιβαίνει το άλλο ;)

Καλύτερα ξεκίνα δίαιτα-γράμμωση, να πέσεις σ' ένα καλό ποσοστό λίπους και μετά προχώρα σε όγκο.



+1 :thumbup:

andybgr
24-11-09, 06:06
ναι, αυτό πιστεύω πως είναι το καλύτερο.

Ακολουθώ το πρόγραμμα γράμμωσης του Μπουρνάζου, με λιγότερα σετς (3 το λιγότερο, σιγα σιγα ανεβαίνω) μέχρι να βρω ξανά τη φόρμα μου.

30 λεπτά γρήγορο περπάτημα μετά απο κάθε προπόνηση.

Επίσης, έχω ξεκινήσει διατροφή γράμμωσης.

Βρίσκομαι στην δεύτερη εβδομάδα, δεν θέλω να βγάλω κάποιο συμπέρασμα τόσο γρήγορα αλλά πιστεύω πως βρίσκομαι σε καλό δρόμο.


Ευχαριστώ πολύ για τη γνώμη σας

:bbbiceps:

sogoku
03-12-09, 02:04
Εγω παντως εχω αρκετο λιπος ξεκινησα μια διατροφη ογκου αρκετα καλη πιστευω απο το φορουμ ιδεες, και καθαρισε ο οργανισμος μου εν μερη απο τα υγρα της παλια σαβουρας που εκανα και μπορει να ανεβηκα σε λιπος αλλα φαινεται καλυτερα απο πριν.....Το εχει αναφερει και ο στελακος αυτο...Εγω θα ξεκινουσα απο ογκο και καλοκαιρι κανονικα γραμμωση...

andybgr
06-12-09, 13:21
αν και πιστεύω πως έχει να κάνει περισσότερο με την ποιότητα διατροφής και λιγότερο με την άσκηση. όπως είπες sοgoku να καθαρίσει η σαβούρα, και να μπεί κάτι ποιο ποιοτικό και οφέλιμο προς το σώμα. η άσκηση έρχετε δεύτερη πιστεύω.

gj
06-12-09, 13:41
Εγω παντως εχω αρκετο λιπος ξεκινησα μια διατροφη ογκου αρκετα καλη πιστευω απο το φορουμ ιδεες, και καθαρισε ο οργανισμος μου εν μερη απο τα υγρα της παλια σαβουρας που εκανα και μπορει να ανεβηκα σε λιπος αλλα φαινεται καλυτερα απο πριν.....Το εχει αναφερει και ο στελακος αυτο...Εγω θα ξεκινουσα απο ογκο και καλοκαιρι κανονικα γραμμωση...
+1.
Kανε τωρα τον ογκο και 2 μηνες πριν το καλοκαιρι πλακωσου σε διαδρομο 1 40λεπτο τη μερα και θα δεις που θα παει το λιπος;)