PDA

Επιστροφή στο Forum : Σνακ?τι?



albertob30
14-11-09, 20:40
τις μερες που δεν εχουμε προπονηση το απογευμα(σνακ) και στο δεκατιανο τι να τρωμε ??

thegravijia
14-11-09, 21:03
santoyits

albertob30
14-11-09, 21:11
hahaha ασε τα σαντουιτς ρε βιγια αφου για δεν μιλαω για περιοδο ογκου!! τωρα εφαγα τονο με σαλατα αγγουρι και 1κ.σ λαδι!! καλα ειναι ή να βγαλω το λαδι?

Machiavelli
14-11-09, 21:17
Όχι μωρέ φα το. Και λίγο ξύδι στο αγγούρι για τη γεύση, κομπλέ.

crow
15-11-09, 00:33
hahaha ασε τα σαντουιτς ρε βιγια αφου για δεν μιλαω για περιοδο ογκου!! τωρα εφαγα τονο με σαλατα αγγουρι και 1κ.σ λαδι!! καλα ειναι ή να βγαλω το λαδι?

΄Μη σου πω να βαλεις κ 2ο κ.σ ελαιολαδο;)
Φαε κ λιγο υδ/κα αν ειναι απογευμα,καμια πατατα-γλυκοπατα.
Καμια πρωτεινη με βρωμη,κανα γιαουρτι.....τοσα εχει τι τον θες τον τονο απο τωρα? Αστον να τον φας απο Μαρτιο:rolf::)

beatshooter
02-02-10, 22:51
Aλλες ιδεες για σνακ κτλ?

thegravijia
02-02-10, 22:55
Aλλες ιδεες για σνακ κτλ?
koτοσαλατα

thegravijia
02-02-10, 22:56
hahaha ασε τα σαντουιτς ρε βιγια αφου για δεν μιλαω για περιοδο ογκου!! τωρα εφαγα τονο με σαλατα αγγουρι και 1κ.σ λαδι!! καλα ειναι ή να βγαλω το λαδι?
:puke::puke::puke:

Levrone
02-02-10, 23:02
φαε μια πρωτεινουχα σοκολατα..

beatshooter
02-02-10, 23:22
φαε μια πρωτεινουχα σοκολατα..

Φιλε μου δινεις μια καλη πασα καθως διαβαζω ολα τα θεματα και δεν το εχω δει ακομα(ειμαι στην υποσελιδα 7,ναι εχω καει)

Στο γυμναστηριο βλεπω εχει τετοιες σοκολατες.

1.Για μενα που θελω χασιμο λιπους-γραμωση ειναι οκ?

2.Βλεπω και εχει διαφορα στο ποσοστο πρωτεινης.Τι σοκολατα να περνω?Με τι περιεκτικοτητα?

Levrone
02-02-10, 23:37
Φιλε μου δινεις μια καλη πασα καθως διαβαζω ολα τα θεματα και δεν το εχω δει ακομα(ειμαι στην υποσελιδα 7,ναι εχω καει)

Στο γυμναστηριο βλεπω εχει τετοιες σοκολατες.

1.Για μενα που θελω χασιμο λιπους-γραμωση ειναι οκ?

2.Βλεπω και εχει διαφορα στο ποσοστο πρωτεινης.Τι σοκολατα να περνω?Με τι περιεκτικοτητα?

εγω προσωπικα οταν κανω διαιτα σοκολατα δε βαζω..και ας εχει και μηδεν ζαχαρα..

παντως σε μια κουλ περιοδο το να φας μια ειναι μια καλη ιδεα..ξεπηζεις λιγο και μπορει να μην ειναι Lacta αλλα κανεις τη δουλεια σου και λες οτι τρως και μια σοκολατα..πας ας πουμε σε ενα σινεμα, γιατι να φας μπουρδες? κρατας μια και τρως! αλλα εχει σημασια και τι σοκολατα 8α φας..δηλαδη ειναι μερικες εντελως ανοστες και σκληρες σαν τσιμεντο.

εγω παντως απο γευση , ποιοτητα , μαρκα και περιεκτικοτητα θα σου ελεγα την XXL της INKOSPOR.

beatshooter
02-02-10, 23:40
Σχετικα με περιεκτικοτητα πρωτεινης τι να προτιμησω?

Levrone
02-02-10, 23:44
Σχετικα με περιεκτικοτητα πρωτεινης τι να προτιμησω?

ε αναλογα τι θες..

με δεδομενο οτι θες να κανεις ενα γευμα κοιτας να εχει 35 γραμμαρια πρωτεινης..

τωρα αν εχει 18 γραμμαρια η μια φαε δυο..αλλα αν εχει 18 η μια και παραλληλα εχει και 50γραμμαρια υδατανθρακα (λεμε τωρα) ε αν φας 2 παιρνεις ναι μεν 36 πρωτεινη αλλα παιρνεις και ενα 100ρι υδατανθρακα..αλλος θα σου πει ειναι του ματς!

εγω θα σου λεγα μια 35αρα , για να καλυφθεις σε πρωτεινη , και απο κει και περα οσο υδατανθρακα ειναι να παρεις πηρες..αλλωστε δεν ειναι επισημο γευμα, τσοντα ειναι! XXX!!! :turtle:

thegravijia
02-02-10, 23:45
εγω προσωπικα οταν κανω διαιτα σοκολατα δε βαζω..και ας εχει και μηδεν ζαχαρα..

παντως σε μια κουλ περιοδο το να φας μια ειναι μια καλη ιδεα..ξεπηζεις λιγο και μπορει να μην ειναι Lacta αλλα κανεις τη δουλεια σου και λες οτι τρως και μια σοκολατα..πας ας πουμε σε ενα σινεμα, γιατι να φας μπουρδες? κρατας μια και τρως! αλλα εχει σημασια και τι σοκολατα 8α φας..δηλαδη ειναι μερικες εντελως ανοστες και σκληρες σαν τσιμεντο.

εγω παντως απο γευση , ποιοτητα , μαρκα και περιεκτικοτητα θα σου ελεγα την XXL της INKOSPOR.
ρεσυ για τετοιες περιπτωσεις -σινεμα κτλ- οκ .αλλα για καθε μερα δεν λεει .
ειδικα αμα εισαι σε διαιτα σου ανεβαζει την ινσουλινη τσαμπα .αφου ειναι γλυκο.
ασε που ειναι πανακριβες.

επιμενω στην κοτοσαλατα μου:)

Levrone
02-02-10, 23:48
ρεσυ για τετοιες περιπτωσεις -σινεμα κτλ- οκ .αλλα για καθε μερα δεν λεει .
ειδικα αμα εισαι σε διαιτα σου ανεβαζει την ινσουλινη τσαμπα .αφου ειναι γλυκο.
ασε που ειναι πανακριβες.


μα συμφωνω, αν εισαι σπιτι και μαγειρευεις δεν υπαρχει σνακ, μονο φαγι!

και σαφως δε λεει καθε μερα.
στη διαιτα εγω ποτε, αλλα και σε διαιτα οποιος θελει απο το να φαει Κυριακη Lacta γιατι οχι μια..

οσο για τα λεφτα εχουμε , μη μασας!!!:thumbup:

thegravijia
02-02-10, 23:59
μα συμφωνω, αν εισαι σπιτι και μαγειρευεις δεν υπαρχει σνακ, μονο φαγι!

και σαφως δε λεει καθε μερα.
στη διαιτα εγω ποτε, αλλα και σε διαιτα οποιος θελει απο το να φαει Κυριακη Lacta γιατι οχι μια..

οσο για τα λεφτα εχουμε , μη μασας!!!:thumbup:
εχει κατι βιντεα στο γιουτουμπ που φτιαχνεις μονος σου τετοιες σοκολατες με βαση την whey

Levrone
03-02-10, 00:02
εχει κατι βιντεα στο γιουτουμπ που φτιαχνεις μονος σου τετοιες σοκολατες με βαση την whey

ρε Βασιλη εδω λεμε να γλιτωσουμε χρονο , και θα κατσουμε να τη φτιαξουμε?

thegravijia
03-02-10, 00:05
ρε Βασιλη εδω λεμε να γλιτωσουμε χρονο , και θα κατσουμε να τη φτιαξουμε?
και την γυναικα τι την εχουμε...
?:rolf::P

beatshooter
03-02-10, 00:06
Αρα αν θελω να φαω ενα ΓΛΥΚΟ ΣΝΑΚ τρωω την σοκολατα.

Τι αλλο τρωμα σαν σνακ κτλ?

Svein
03-02-10, 01:02
Μηπως ενοοις proteinbar?

-beba-
03-02-10, 13:04
Yπάρχουν και οι diet μπάρες πρωτείνης που είναι ευγευστες και δεν έχουν ζάχαρη. Εγώ τώρα το χειμώνα έχω μόνιμα κανα δυό στην τσάντα μου και άμα πεινάσω και είμαι έξω τρώω μία. Το καλοκαίρι δεν γίνεται γιατί λιώνουν.

Littlejohn
03-02-10, 14:19
Μη φοβάστε να ενασχοληθείτε λίγο με την κουζίνα... Με whey, βρώμη, μέλι, ασπράδια, ξηρούς καρπούς. κτλ. Μπορείς να φτιάξεις πολλά πράγματα. Λίγη φαντασία θέλει...

Εγώ προσωπικά έχω φτιάξει, κέηκ, μους, protein bars, brownies, μπισκότα...Και όλα είναι μετρημένα ζυγισμένα και ξέρω επακριβώς τι τρώω και τι λαμβάνω μακροσυστατικά.

Οι σοκολάτες πρωτείνης που πουλάνε και στα γυμναστήρια, δεν τις θεωρώ και πολύ διαφορετικές από κανονικές σοκολάτες του εμπορίου.

Svein
03-02-10, 14:31
Μη φοβάστε να ενασχοληθείτε λίγο με την κουζίνα... Με whey, βρώμη, μέλι, ασπράδια, ξηρούς καρπούς. κτλ. Μπορείς να φτιάξεις πολλά πράγματα. Λίγη φαντασία θέλει...

Εγώ προσωπικά έχω φτιάξει, κέηκ, μους, protein bars, brownies, μπισκότα...Και όλα είναι μετρημένα ζυγισμένα και ξέρω επακριβώς τι τρώω και τι λαμβάνω μακροσυστατικά.

Οι σοκολάτες πρωτείνης που πουλάνε και στα γυμναστήρια, δεν τις θεωρώ και πολύ διαφορετικές από κανονικές σοκολάτες του εμπορίου.

Οι σοκολάτες εμπορίου έχουν 2 γραμμάρια πρωτεΐνη των >>γυμναστηρίων << 30 ...! Την βρισκης μικρή την διαφορά ?

Littlejohn
03-02-10, 14:45
Καλά 2γρ. πρωτείνη δεν έχει καμιά σοκολάτα (πρακτικά, είναι αδύνατο), ίσως τα σοκολατάκια...

Αλλά εγώ, άλλο εννοούσα (ίσως το διατύπωσα λάθος). Ότι έχουν και συντηρητικά και σάκχαρα και κορεσμένα λιπαρά σε σημαντικές ποσότητες, συστατικά που τα συναντάς και στις κανονικές σοκολάτες...

sTeLaKoS
03-02-10, 14:52
^^ Καλά τα λέει ο Γιαννης. Καταφέρνουν να σου στείλουν την ινσουλίνη στο θεό, με ότι αυτό συνεπάγεται.

Απ' το να μη φας τίποτα καλές είναι, αλλά όχι να τις βάλεις στο πρόγραμμά σου και να αντικαθιστάς γεύματα με αυτές.

thegravijia
03-02-10, 18:04
Μη φοβάστε να ενασχοληθείτε λίγο με την κουζίνα... Με whey, βρώμη, μέλι, ασπράδια, ξηρούς καρπούς. κτλ. Μπορείς να φτιάξεις πολλά πράγματα. Λίγη φαντασία θέλει...

Εγώ προσωπικά έχω φτιάξει, κέηκ, μους, protein bars, brownies, μπισκότα...Και όλα είναι μετρημένα ζυγισμένα και ξέρω επακριβώς τι τρώω και τι λαμβάνω μακροσυστατικά.

Οι σοκολάτες πρωτείνης που πουλάνε και στα γυμναστήρια, δεν τις θεωρώ και πολύ διαφορετικές από κανονικές σοκολάτες του εμπορίου.
ε ρε αρχοντα ΔΩΣΕ συνταγες να μην την βγαζουμε συνεχεια με σαλατα με κοτοπουλο.!!!!!!!!!

Haris Pilton
03-02-10, 18:06
+1 :thumbup:

savage
04-02-10, 00:30
Ότι έχουν και συντηρητικά και σάκχαρα και κορεσμένα λιπαρά σε σημαντικές ποσότητες, συστατικά που τα συναντάς και στις κανονικές σοκολάτες...

:thumbup: +1

savage
04-02-10, 00:33
σαλατα με κοτοπουλο κ τα μυαλα στα καγκελα. δεν την αλλαζω με τιποτα:rolf:

albertob30
04-02-10, 01:23
και την γυναικα τι την εχουμε...
?:rolf::P

τι ειναι αυτος ο βιγια !!!χαχαχαχαχαχα αμαν ρε μλκα καθε φορα...χαχαχαχα:green:

Svein
04-02-10, 14:03
Μη φοβάστε να ενασχοληθείτε λίγο με την κουζίνα... Με whey, βρώμη, μέλι, ασπράδια, ξηρούς καρπούς. κτλ. Μπορείς να φτιάξεις πολλά πράγματα. Λίγη φαντασία θέλει...

Εγώ προσωπικά έχω φτιάξει, κέηκ, μους, protein bars, brownies, μπισκότα...Και όλα είναι μετρημένα ζυγισμένα και ξέρω επακριβώς τι τρώω και τι λαμβάνω μακροσυστατικά.

Οι σοκολάτες πρωτείνης που πουλάνε και στα γυμναστήρια, δεν τις θεωρώ και πολύ διαφορετικές από κανονικές σοκολάτες του εμπορίου.

Whey , Αλευρη , ξηρούς καρπους , χυμό πορτοκαλη και αυγα εφτιαξα super μπισκοτα :toast::toast::toast: !

albertob30
04-02-10, 17:40
Whey , Αλευρη , ξηρούς καρπους , χυμό πορτοκαλη και αυγα εφτιαξα super μπισκοτα :toast::toast::toast: !

πως φτιαχνεται αυτο? για πες..

Svein
13-02-10, 00:08
πως φτιαχνεται αυτο? για πες..

Μιχερ με αυτα μεσα και μετα στους 200 για περίπου 30 min ;););) !

alekos
13-02-10, 20:01
Μιχερ με αυτα μεσα και μετα στους 200 για περίπου 30 min ;););) !

Ποση ποσοτητα το καθε υλικο?

Svein
14-02-10, 19:27
Αναλογα με την ποσοτητα που θες !

gj
15-02-10, 10:02
Αναλογα με την ποσοτητα που θες !

Φίλε σβειν ακούγετε πολύ ενδιαφέρον αυτή η συνταγή. Βάλτην στο τόπικ με τις συνταγές με τις ποσότητες που βάζεις εσύ και το αποτέλεσμα που παίρνεις...

alekos
17-02-10, 17:45
Αναλογα με την ποσοτητα που θες !

Εσυ ρε φιλαρακι πως τη φτιαχνεις?
Δηλαδη μην βαλω 2 σκουπ γουευ 10 πορτοκαλια και μισο φλιτζανι αλευρι χαχχαχα

καταλαβες τι εννοω?στο περιπου γιατι θα παιζει και η γευση αναλογα με την ποσοτητα του καθε υλικου και επειδη δν ξερω εσυ πως την φτιαχνεις για να το δοκιμασω και βλεπω μετα αλλαγες/:toast::toast:

Svein
17-02-10, 21:09
70γρ πρωτεΐνη

1-2 πορτοκάλια

60γρ βρωμη

30 γραμμάρια σταφίδες

6 ασπράδια

Βγαίνει 2 -3 μερίδες !


:toast::toast::toast:

gj
18-02-10, 12:03
70γρ πρωτεΐνη

1-2 πορτοκάλια

60γρ βρωμη

30 γραμμάρια σταφίδες

6 ασπράδια

Βγαίνει 2 -3 μερίδες !


:toast::toast::toast:

Το αλεύρι???
Μήπως εννοούσες βρώμη?

alekos
19-02-10, 00:00
Με μπερδεψες....αρχικα ευχαριστω...τωρα πριν ειπες ξηρους καρπους και τωρα σταφιδες...λογικα οτι 8ελεις βαζεις πανω σε αυτο...οσο για το αλευρι με τη βρωμη?

Svein
19-02-10, 23:37
H αλεύρι η βρώμη διάλεξε...! Μια βάζω ξηρούς καρπούς μια σταφίδες :P !

alekos
20-02-10, 16:32
To φτιαχνω ...αντε να δουμε...σας ενημερωνω σε μια ωραα!

albertob30
20-02-10, 17:35
To φτιαχνω ...αντε να δουμε...σας ενημερωνω σε μια ωραα!

περασε η ωρα αλεκαρα.. για πες τι εγινε??

thegravijia
20-02-10, 18:34
:rolf:
περασε η ωρα αλεκαρα.. για πες τι εγινε??
:rolf:τροφικη διλητηριαση:P

sTeLaKoS
20-02-10, 21:27
alekos R.I.P

:turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:

:toast:

Svein
20-02-10, 21:35
http://www.youtube.com/watch?v=9pgXQaVPBiA


Dont do it alekos !:turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:

St3f
20-02-10, 22:20
O Aλεκος μαλλον θα εχει παει για μπυρες και αφησε τα κουλουρακια να καιγονται στο φουρνο:toast:Απο γευση καλα ειναι με εβαλες σε σκεψεις για πειραμματα στην κουζινα :green:

Machiavelli
20-02-10, 23:11
για πες τι εγινε??
Έκρηξη. Κανένα δείγμα ζωής από τον alekos. Svein σε περίπτωση που έχει πάθει κάτι ο alekos είσαι ο ηθικός αυτουργός και δε θα τη σκαπουλάρεις εύκολα.

alekos
21-02-10, 00:57
Παιδεςςςςςςςς γυρισαααααααααααααααααααααααααα
και ναι ειμαι καλα...ο Sf3f το βρηκεεεεε ειχα παει γιααα ποτακι και ξεχασα να ενημερωσω,,,,ενα συγγνωμη...
Λοιπον... εβαλα

θερμιδες πρωτεινη υδατανθ. λιπαρα

70γρ πρωτεΐνη 275θ 53π 7,7υ 4,2λ

1-2 πορτοκάλια 93θ 2π 23υ 0λ

60γρ βρωμη 270θ 8,6π 38υ 4,2λ

30 γραμμάρια αμυγδαλα 186θ 6π 6υ 17λ

6 ασπράδια 96θ 20 π 2υ 0λ


Συνολο 920 θ 90π 77υ 26λ


Η γευση πρωτεινη ειναι βανιλια...
Δεν με ενθουσιασε....αλλα ηταν τουμπανοοο...
Χωνεψα και σχετικα γρηγορα και ειμαι φουλ ενεργειαααα...καλη εντυπωση μου αφησε......

Ελπιζω να καταλαβατε οπως τα εγραψα!!