PDA

Επιστροφή στο Forum : Γενικές Ερωτήσεις για PreWorkouts - Νιτρικά



Σελίδες : 1 [2] 3 4 5 6 7 8

Polyneikos
13-10-10, 11:52
Παιδιά το Niox (http://fitforyou.gr/product.php?id=Niox&cat=101#) της Nutrex δεν το έχει δοκιμάσει κανένας; Το αναφέρω γιατί όσοι το έχουν δοκιμάσει μου λένε τα καλύτερα.


Εγω όχι ..Ακομα...:green:

aqua_bill
13-10-10, 11:59
Εγω όχι ..Ακομα...:green:


Πώς παίρνω το Niox;

Αν είστε κάτω από 90 κιλά, να παίρνετε 8 υγρές κάψουλες την ημέρα. Πάρτε 4 υγρές κάψουλες με 300 ml νερό, 30 λεπτά πριν το πρωινό και επαναλάβετε, 30 λεπτά πριν το μεσημεριανό. Στις μέρες της προπόνησης πάρτε μία από τις ημερήσιες δόσεις σας 30 λεπτά πριν την προπόνηση. Αν είστε πάνω από 90 κιλά, να παίρνετε 12 υγρές κάψουλες την ημέρα. Πάρτε 4 υγρές κάψουλες με 300 ml νερό 30 λεπτά πριν το πρωινό και επαναλάβετε 30 λεπτά πριν το μεσημεριανό και το βραδινό. Στις μέρες τις προπόνησης πάρτε μία από τις ημερήσιες δόσεις σας 30 λεπτά πριν την προπόνηση.
Για ιδανικά αποτελέσματα, χρησιμοποιείστε το Niox κάθε μέρα. Πίνετε πολλά υγρά και τουλάχιστον 2 λίτρα νερό καθημερινά. Πάντα να παίρνετε το Niox με άδειο στομάχι, καθώς το φαγητό θα μειώσει τη δράση αυτού του προϊόντος.
Πόσες δόσεις περιέχονται στο Niox;

Ένα μπουκάλι Niox περιέχει 45 δόσεις. Στους αθλητές που είναι κάτω από 90 κιλά, ένα μπουκάλι θα κρατήσει περίπου 23 μέρες. Στους αθλητές που είναι πάνω από 90 κιλά, ένα μπουκάλι θα κρατήσει 15 μέρες. πολλές κάψουλες κάθε μέρα ρε παιδί μου όμως. χάθηκε να το κάνουν σκόνη

manos_
13-10-10, 12:40
Αν θελετε πρηξιματα ολη μερα παρτε nitrix 3 χ 3 πρωι μεσημερι βραδυ.Σαν γαιδουρια θα φαινεστε δυναμη δεν κανει πολλα αν δεν κανεις διατροφη ογκου αλλα θελει να παιρνεις ολη μερα για να σε πιανει 24/7

dkaloge
13-10-10, 13:38
πολλές κάψουλες κάθε μέρα ρε παιδί μου όμως. χάθηκε να το κάνουν σκόνη

Η καινοτομία της Nutrex θεωρείται ότι είναι οι υγρές κάψουλες που έχει στα προϊόντα της. Σαν αυτές που είναι στο Lipo-6. Αυτές βοηθούν όπως λέγεται στην πλήρη και άμεση απορρόφηση των συστατικών. Οπότε ότι μπορούν να το βγάλουν σε κάψουλες, το βγάζουν.

aqua_bill
13-10-10, 13:40
Η καινοτομία της Nutrex θεωρείται ότι είναι οι υγρές κάψουλες που έχει στα προϊόντα της. Σαν αυτές που είναι στο Lipo-6. Αυτές βοηθούν όπως λέγεται στην πλήρη και άμεση απορρόφηση των συστατικών. Οπότε ότι μπορούν να το βγάλουν σε κάψουλες, το βγάζουν.

aaa ok :thumbup:

Devil
14-10-10, 00:35
Η καινοτομία της Nutrex θεωρείται ότι είναι οι υγρές κάψουλες που έχει στα προϊόντα της. Σαν αυτές που είναι στο Lipo-6. Αυτές βοηθούν όπως λέγεται στην πλήρη και άμεση απορρόφηση των συστατικών. Οπότε ότι μπορούν να το βγάλουν σε κάψουλες, το βγάζουν.

καθαρη διαφημιση της εταιριας μου φαινετε αυτο...

dkaloge
14-10-10, 11:55
To θέμα είναι ότι τα προϊόντα της σε κάψουλα δουλεύουν και γενικά θεωρείται από τις πλεόν αξιόπιστες εταιρείες. Εξάλλου δεν είναι από τις εταιρείες που διαφημίζεται πολύ.

Devil
14-10-10, 12:32
To θέμα είναι ότι τα προϊόντα της σε κάψουλα δουλεύουν και γενικά θεωρείται από τις πλεόν αξιόπιστες εταιρείες. Εξάλλου δεν είναι από τις εταιρείες που διαφημίζεται πολύ.

δικο της δεν ειναι και το vitrix???

εκει εχει ριξει πολυ διαφημιση παντως

για το συγκεκριμενο δεν ξερω πολλα αλλα δεν μ αρεσει ιδιατερα 4γρ blend ειναι εκ των οποιων μαξ τα 3γρ πρεπει να ειναι ΑΕΕ

μικρη δοση και μαλλον αχρηστη

dkaloge
14-10-10, 12:43
Ναι, δικό της είναι. Εντάξει, δεν λέμε ότι δεν διαφημίζεται καθόλου. Αλλά καμία σχέση με άλλες εταιρείες (π.χ. musletech, on κλπ). Οι ποσότητες των συστατικών πιστεύω λένε κάποια πράγματα αλλά ο συνδιασμός παίζει επίσης ρόλο. Στα νιτρικά πάντως είναι πως πιάνει κάποιον το καθένα. Σε μένα το niox μπορεί να δουλεύει τέλεια σε κάποιον άλλο λιγότερο. Τα σχόλια που έχω ακούσει πάντως από αυτούς που το έχουν χρησιμοποιήσει είναι πολύ θετικά.

beefmeup
14-10-10, 13:22
καθαρη διαφημιση της εταιριας μου φαινετε αυτο...

καλα,αυτο δεν ειναι μονο της συγκεκριμενης εταιριας.
ολες οι εταιριες εχουν σχεδον προιοντα σε liquicaps.απο λοποδιαλυτες κ νιτρικα κυριως.

Devil
14-10-10, 13:56
καλα,αυτο δεν ειναι μονο της συγκεκριμενης εταιριας.
ολες οι εταιριες εχουν σχεδον προιοντα σε liquicaps.απο λοποδιαλυτες κ νιτρικα κυριως.

η νεα μοδα... μπορει κανεις δεν ξερει....

Marios1991
22-10-10, 09:33
Καλημερα σας παιδια!! Θα θελω να αγορασω ξεχωριστα προιοντα για "πρηξιμο" , αυξηση φλεβικοτητας (κυριως συστατικα νιτρικο , αλλα επειδη μισω τα μπλεντ ειπα να αγορασω καθαρα απο φαρμακιο μιας και ειναι φτηνα και θα διαρκεσουν παραπανω καιρο). Εχω υποψην μου Αργινινη, Ορνιθινη, Β-12 , B-6. (τα τελευταια 2 δεν ξερω αν βοηθουν σε αυτα που αναζητω , μου ειπαν οτι κανουν δουλεια, δεν ειχα ωρα να ψαξω για ερευνες :p)

Αν υπαρχουν καποια αλλα σημαντικα συστατικα πεστε μου τα να τα παρω.

Ευχαριστω παιδια..

COBRA_STYLE
22-10-10, 10:42
Καλημερα σας παιδια!! Θα θελω να αγορασω ξεχωριστα προιοντα για "πρηξιμο" , αυξηση φλεβικοτητας (κυριως συστατικα νιτρικο , αλλα επειδη μισω τα μπλεντ ειπα να αγορασω καθαρα απο φαρμακιο μιας και ειναι φτηνα και θα διαρκεσουν παραπανω καιρο). Εχω υποψην μου Αργινινη, Ορνιθινη, Β-12 , B-6. (τα τελευταια 2 δεν ξερω αν βοηθουν σε αυτα που αναζητω , μου ειπαν οτι κανουν δουλεια, δεν ειχα ωρα να ψαξω για ερευνες :p)

Αν υπαρχουν καποια αλλα σημαντικα συστατικα πεστε μου τα να τα παρω.

Ευχαριστω παιδια..
προσθεσε και κιτρουλινη μεσα

Marios1991
22-10-10, 10:55
να 'σε καλα ρε κομπρα μου :P το σκεφτηκα και εγω , το ειχα δει στο παμπ της thermolife

Marios1991
22-10-10, 10:56
Η δοσολογια ειναι 500mg ορνιθινη,αργινινη .. για την κιτρουλινη και τα Β-6 Β-12 ποιες ειναι !!?

COBRA_STYLE
22-10-10, 11:00
Η δοσολογια ειναι 500mg ορνιθινη,αργινινη .. για την κιτρουλινη και τα Β-6 Β-12 ποιες ειναι !!?
για αργινινη 500mg ειναι πολυ λιγα!!δε θα δεις αυτα που θες!!!2-3 γρ ειναι καλα!!
αν και εγω με παραπανω βλεπω λιγη διαφορα!!

Marios1991
22-10-10, 11:04
Ναι ρε κομπρα μου αλλα σε χαπια ειναι και σε mg ειναι γραμμενα, τωρα δεν ξερω πως να τα υπολογισω με γραμμαρια..

aqua_bill
22-10-10, 11:07
Ναι ρε κομπρα μου αλλα σε χαπια ειναι και σε mg ειναι γραμμενα, τωρα δεν ξερω πως να τα υπολογισω με γραμμαρια..

1g = 1000mg

Marios1991
22-10-10, 11:09
lol.. σωστος :P δεν το ειχα προσεξει καν :p δεν ειναι αρκετη δοσολογια ?

Marios1991
22-10-10, 11:16
Για τα υπολοιπα ξερετε δοσολογιες παιδια ?

musicboxpower
24-10-10, 16:08
και εγω της bsn no -xplode προτεινω !! καλη φλεβικοτητα - ενταση και αντοχη ..
αλλα ολα ειναι και ψυχολογικα μην το ξεχναμε αυτο !! :turtle:

Devil
28-10-10, 06:38
Καλημερα σας παιδια!! Θα θελω να αγορασω ξεχωριστα προιοντα για "πρηξιμο" , αυξηση φλεβικοτητας (κυριως συστατικα νιτρικο , αλλα επειδη μισω τα μπλεντ ειπα να αγορασω καθαρα απο φαρμακιο μιας και ειναι φτηνα και θα διαρκεσουν παραπανω καιρο). Εχω υποψην μου Αργινινη, Ορνιθινη, Β-12 , B-6. (τα τελευταια 2 δεν ξερω αν βοηθουν σε αυτα που αναζητω , μου ειπαν οτι κανουν δουλεια, δεν ειχα ωρα να ψαξω για ερευνες :p)

Αν υπαρχουν καποια αλλα σημαντικα συστατικα πεστε μου τα να τα παρω.

Ευχαριστω παιδια..

καλητερα να παρεις μονο cintruline τα αλλα μου φαινονται τσαμπα λεφτα

για β6 και β12 δεν ξερω να σου πω

νομιζω η β3 βοηθαει στο pump

Marios1991
28-10-10, 14:12
Πηρα ορνιθινη αργινινη και σιτρουλινη ολα της solgar 500mg

Devil
28-10-10, 18:28
Πηρα ορνιθινη αργινινη και σιτρουλινη ολα της solgar 500mg

μπραβο!!!:green::green::green:

γιατι πηρες τις σολγκαρ???

οι δοσεις ειναι τις πλακας......

τσαμπα τα λεφτα...

Marios1991
28-10-10, 22:15
Στην κυπρο μονο αυτα βρηκα απο φαρμακειο... Ευτυχως περνω το 60% των χρηματων μου πισω σε φαρμακευτικες αγωγες καθε μηνα!!

Spectre
04-11-10, 05:14
Παιδια εχει παρει ποτε κανεις της Dymatize το Expand???εντυπωσεις????(Με η χωρις καφεινη δεν υπαρχει προβλημα)

Devil
04-11-10, 09:21
Παιδια εχει παρει ποτε κανεις της Dymatize το Expand???εντυπωσεις????(Με η χωρις καφεινη δεν υπαρχει προβλημα)

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=6313

Galletiosfp
04-11-10, 15:28
Παιδια κανω 3 προνησεις την εβδομαδα κ καθε φορα περνω πριν την προπονηση νιτρικο superpumb ειπα να αρχισω να κανω απο σημερα ξεχωριστα τα ποδια....να παρω κ σημερα νιτρικο πριν την προπ?

dio32
04-11-10, 15:34
ενοοειτε φιλε.εκτος αμα κανεις τοσο χαλαρα ποδια.
αλλα για εμενα παρε να σε ανεβασει στην προπονηση.

Galletiosfp
04-11-10, 15:36
Και κρεατινη τα 5 γρ στο μεταπροπονητικο ε?

Menios Ser1985
04-11-10, 17:04
Και κρεατινη τα 5 γρ στο μεταπροπονητικο ε?

:thumbup:

becks86
09-11-10, 04:11
παιδια εγω που εχω χαμηλη πιεση κανει να χρησιμοποιησω NO?τι παιζει?

deluxe
09-11-10, 17:12
Δε νομιζω. Το γραφει και στο κουτι. Πρεπει να συμβουλευτεις πρωτα καποιον γιατρο! Ισως αυτα που ειναι stimulant-free να κανουν, αλλα δε το ξερω στα σιγουρα.

jimmy007
09-11-10, 19:00
Mήπως γνωρίζει κάποιος αν τα νιτρικά (και ειδικότερα το NO EXPLODE) έχουν κάποια αφροδισιακή επιρροή?

Devil
09-11-10, 19:09
Mήπως γνωρίζει κάποιος αν τα νιτρικά (και ειδικότερα το NO EXPLODE) έχουν κάποια αφροδισιακή επιρροή?

ολα τα νιτρικα εχουν;)

μεγαλητερη ροη του αιματος...παντου... και το μπιππππ εχεις αρκετα αιμοφορα αγγεια;)

beefmeup
09-11-10, 19:12
^^^ αυτο..

αν σκεφτεις οτι το μοριο ΝΟ,παιζει ρολο στην αντρικη στυση..

αλλα αυτο,αν δουμε τα συστατικα του καθενος απο αυτα,κ καταληξουμε οτι οντως αυξανει,η υποβοηθα την παραγωγη ΝΟ στο σωμα.

Mitsen
09-11-10, 20:23
^^^^Βιάγκρα και μλkς σου λέει μετά:green:

Devil
09-11-10, 20:28
^^^^Βιάγκρα και μλkς σου λέει μετά:green:

το ιδιο κανει και το βιαγκρα αλλα ειναι πιο συγκεκριμενο και με διαφορετικο τροπο δρασης;)

Mitsen
09-11-10, 20:50
Να ρωτήσω μιας και είμαι στο παρόν thread...

Πόσος καιρός παύσης χρειάζεται για να συνεχίσεις με δεύτερο κουτί superpumb/plasmajet αντίστοιχα?

Devil
09-11-10, 20:57
Να ρωτήσω μιας και είμαι στο παρόν thread...

Πόσος καιρός παύσης χρειάζεται για να συνεχίσεις με δεύτερο κουτί superpumb/plasmajet αντίστοιχα?

να σου πω την αληθεια δεν εχω ιδεα... δεν εχω χρησιμοποιησει κανενα απο τα 2

αλλα νιτρικα homemade εχω παρει και ενα 2μηνο συνεχομενα

Eddie
09-11-10, 21:02
Εχω και γω μια ερωτηση.

Μεθαυριο ξεκιναω το Anadraulic Pump που ειναι non stim,λογικα θα το κρατησω ενα μηνα.Αφου τελειωσω μπορω να παρω αλλο νιτρικο με stims η πρεπει να κανω οφ??

Δλδ ο λογος που κανουμε οφ ειναι μονο τα stims και το ΚΝΣ η πρεπει να απεχουμε και απο οτιδηποτε εχει να κανει με αγγειοδιαστολη?

Mitsen
09-11-10, 22:01
Δλδ ο λογος που κανουμε οφ ειναι μονο τα stims και το ΚΝΣ η πρεπει να απεχουμε και απο οτιδηποτε εχει να κανει με αγγειοδιαστολη?

Αυτό ακριβώς θέλω να μάθω και εγώ!:unsure:

Adinamos
09-11-10, 22:07
Να ρωτήσω μιας και είμαι στο παρόν thread...

Πόσος καιρός παύσης χρειάζεται για να συνεχίσεις με δεύτερο κουτί superpumb/plasmajet αντίστοιχα?

20 μερες πιστευω ειναι μια ρεαλιστικη μινιμουμ περιοδος οφ
Για μενα καντο 1 μηνα+
Γενικοτερα οσο περισσοτερο κατσεις οφ, τοσο καλυτερα αποτελεσματα θα εχεις στον δευτερο κυκλο.

jimmy007
09-11-10, 23:02
Εχω και γω μια ερωτηση.

Μεθαυριο ξεκιναω το Anadraulic Pump που ειναι non stim,λογικα θα το κρατησω ενα μηνα.Αφου τελειωσω μπορω να παρω αλλο νιτρικο με stims η πρεπει να κανω οφ??

Δλδ ο λογος που κανουμε οφ ειναι μονο τα stims και το ΚΝΣ η πρεπει να απεχουμε και απο οτιδηποτε εχει να κανει με αγγειοδιαστολη?

Νομίζω ότι ο λόγος που κάνουμε διαλλείματα είναι για να μην το συνηθίσει ο οργανισμός και πάψει να έχει το βέλτιστο αποτέλεσμα..

Eddie
09-11-10, 23:05
Νομίζω ότι ο λόγος που κάνουμε διαλλείματα είναι για να μην το συνηθίσει ο οργανισμός και πάψει να έχει το βέλτιστο αποτέλεσμα..

Nαι βρε,αλλα να μη συνηθισει στα stims ΜΟΝΟ η και στα αγγειοδιασταλτικα?

beefmeup
09-11-10, 23:29
Νομίζω ότι ο λόγος που κάνουμε διαλλείματα είναι για να μην το συνηθίσει ο οργανισμός και πάψει να έχει το βέλτιστο αποτέλεσμα..


Nαι βρε,αλλα να μη συνηθισει στα stims ΜΟΝΟ η και στα αγγειοδιασταλτικα?

κ τα 2 σωστα ειναι..

μετα απο κανα 2μηνο χρησης αργινινης θελει οφ,εναξαρτητως των στιμς.
ανανεωνονται οι υποδοχεις γενικοτερα.

Eddie
09-11-10, 23:32
κ τα 2 σωστα ειναι..

μετα απο κανα 2μηνο χρησης αργινινης θελει οφ,εναξαρτητως των στιμς.
ανανεωνονται οι υποδοχεις γενικοτερα.

Allright:thumbup:

kyriakos23
10-11-10, 18:16
ποια η διαφωρα του post απο το prework? υποτιθετε το πινεις πριν την προπονηση για δυναμη κ.τ.λ το prework.to post τι χρησημευει σαν νιτρικο για οταν τελιωσεις την προπονηση?

Adinamos
10-11-10, 19:27
Post=μετα
Pre=πριν

kyriakos23
10-11-10, 19:40
ναι φιλε αυτο ειπα και εγω ,ενοω ομως το μετα σαν νητρικο τι μας χρησημευει?
και αποτι ξερω(νομιζο)οι περισσοτεροι μονο το πριν περνουνε.
αρα το μετα τι χρησιμευει ξερει κανεις?

Devil
10-11-10, 19:51
ναι φιλε αυτο ειπα και εγω ,ενοω ομως το μετα σαν νητρικο τι μας χρησημευει?
και αποτι ξερω(νομιζο)οι περισσοτεροι μονο το πριν περνουνε.
αρα το μετα τι χρησιμευει ξερει κανεις?

για ποιο λογο να παρεις ''νιτρικο'' στο post?

Titanium
10-11-10, 19:54
ναι φιλε αυτο ειπα και εγω ,ενοω ομως το μετα σαν νητρικο τι μας χρησημευει?
και αποτι ξερω(νομιζο)οι περισσοτεροι μονο το πριν περνουνε.
αρα το μετα τι χρησιμευει ξερει κανεις?

Γιατι ειπε κανεις οτι χρισιμευει για μετα??????

kyriakos23
10-11-10, 20:14
ρε παιδια αμαν δεν ξερετε κατι μην μιλατε καλυτερα.
να σας το πω πιο αναλυτικα επηδει ισως δεν το γνωριζετε.
στην αγορα υπαρχουν 2 ειδων νιτρικα τα πριν και τα μετα.
ξερετε σε τι χρησιμευουν τα μετα?

Titanium
10-11-10, 20:28
ρε παιδια αμαν δεν ξερετε κατι μην μιλατε καλυτερα.
να σας το πω πιο αναλυτικα επηδει ισως δεν το γνωριζετε.
στην αγορα υπαρχουν 2 ειδων νιτρικα τα πριν και τα μετα.
ξερετε σε τι χρησιμευουν τα μετα?

Τι να σου πω ρε φιλε...μαλον δεν θα ξερω οπως λες...συγνωμη:cry:.....εγω postwork νιτρικο δεν ξερω....αν εχεις δει κανενα ποστ που να εχει αργινινι ποσταρετω να το δω και εγω.......:cursing:

Devil
10-11-10, 21:06
ρε παιδια αμαν δεν ξερετε κατι μην μιλατε καλυτερα.
να σας το πω πιο αναλυτικα επηδει ισως δεν το γνωριζετε.
στην αγορα υπαρχουν 2 ειδων νιτρικα τα πριν και τα μετα.
ξερετε σε τι χρησιμευουν τα μετα?

πρωτη προταση περναει ασχολιαστη...

δευτερη.... το ιδιο...

παμε στην τριτη...

πρωτον... τι εννοεις με την λεξη ''νιτρικα'' γιατι εχουμε μπερδεψει τα μπουτια μας...

αλλο λες εσυ αλλο καταλαβαινουμε εμεις...

νιτρικο...σαν ορισμος δεν υπαρχει... υπαρχει prewo και postwo πως και intrawo και NO-boosters...

αρα με το νιτρικα τι θες να πεις??? μπορεις να ποσταρεις ενα παραδειγμα με αυτα τα ''νιτρικα για μετα'' για να καταλαβουμε τι εννοεις? η' να μας πεις τι εχουν μεσα...

Adinamos
10-11-10, 21:33
Ειναι του στυλ 'αμα φαω μια μπανανα πριν το gym, ειναι νιτρικη μπανανα'
Επειδη ομως η λεξη 'νιτρικο' ειναι πολυ ωραια γενικα, ο καθενας την πεταει οπου βρει.:rolf:

Mitsen
10-11-10, 21:54
Ειναι του στυλ 'αμα φαω μια μπανανα πριν το gym, ειναι νιτρικη μπανανα'
Επειδη ομως η λεξη 'νιτρικο' ειναι πολυ ωραια γενικα, ο καθενας την πεταει οπου βρει.:rolf:

νιτρικο! νιτρικο! νιτρικο! νιτρικο! νιτρικο! νιτρικο! νιτρικο! :D

kyriakos23
11-11-10, 01:19
Ειναι του στυλ 'αμα φαω μια μπανανα πριν το gym, ειναι νιτρικη μπανανα'
Επειδη ομως η λεξη 'νιτρικο' ειναι πολυ ωραια γενικα, ο καθενας την πεταει οπου βρει.:rolf:

εγω δεν πεταω λεξεις ωπου βρω γιατι δεν ειμε ηλιθιος να αγοραζω οτι συμπληρωμα βγει χωρις να ξερω τι κανει.
ασε να βρω κανενα συμπληρωμα κ να το βαλω να το δειτε για post.

Anithos
11-11-10, 09:51
εγω δεν πεταω λεξεις ωπου βρω γιατι δεν ειμε ηλιθιος να αγοραζω οτι συμπληρωμα βγει χωρις να ξερω τι κανει.
ασε να βρω κανενα συμπληρωμα κ να το βαλω να το δειτε για post.
υπαρχει πχ της Dymatize Xpand χωρις καφεινη το οποιο πινεται και πριν και μετα την προπονηση .

Devil
11-11-10, 10:25
εγω δεν πεταω λεξεις ωπου βρω γιατι δεν ειμε ηλιθιος να αγοραζω οτι συμπληρωμα βγει χωρις να ξερω τι κανει.
ασε να βρω κανενα συμπληρωμα κ να το βαλω να το δειτε για post.

περιμενουμε να δουμε το νιτρικο ποστ....


υπαρχει πχ της Dymatize Xpand χωρις καφεινη το οποιο πινεται και πριν και μετα την προπονηση .

ειναι μερικα πρε που μπορεις να τα παρεις και ιντρα και ποστ...;)

φτανει να μην εχουν στιμς μεσα...;)

giannis64
11-11-10, 11:04
περιμενουμε να δουμε το νιτρικο ποστ....



ειναι μερικα πρε που μπορεις να τα παρεις και ιντρα και ποστ...;)

φτανει να μην εχουν στιμς μεσα...;)



:cursing:

primordial
11-11-10, 11:23
Λοιπόν.... σίγουρα έχει μπερδέψει τα προϊόντα - που καλώς ή κακώς τα συγκαταλέγουν στα προϊόντα αύξησης νιτρικού οξειδίου - με τα pre work out.

Δηλαδή:



http://www.predatornutrition.com/prod_images_large/NO-Beta1.jpg360 Tablets
Supplement FactsServing Size3TabletsServings Per Container120
Amount Per Serving% Daily Value
Niacin30mg150%Folic Acid130mcg32.5%
Proprietary Blend BETAph™3504mg**Arginine Alpha-Ketoglutarate (A-AKG), Beta-Alanine, Creatine Ethyl Ester (CEE), Citrulline Malate, L-Arginine, L-Norvaline

Αυτό είναι ένα νιτρικό το οποιό θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί και για μετά την προπόνηση.

Σε αντίθεση με αυτό....

2. http://www.predatornutrition.com/prod_images_large/no-xplodeshaker.jpg
που όλοι ξέρουμε ότι δεν υπάρχει κανένας λόγος να το χρησιμοποιήσεις για μετά την προπόνηση, εκτός και αν ξέρεις ότι στο σπίτι θα σε περιμένει μάχη με την γυναίκα.......:rolf:

Είναι η μαλακία των εταιρειών που μας έχουν βάλει σε ένα τριπάκι να καταναλώνουμε αβέρτα κουβέρτα ό,τι να'ναι......

Να διευκρινήσω ότι είναι καθαρά η γνώμη μου.........:green:

beefmeup
11-11-10, 12:31
παιδια οι φορμουλες σε σκονες που περνουμε pre workout(πριν την προπονα),ειναι ολες αυτο που εγραψα(φορμουλες pre workout) ..δεν ειναι "νιτρικα"
ο ορος αυτος χρησιμοποιειται για ευκολια,απο οσους ξερουν την διαφορα,αλλα ετσι καποιοι που δεν την ξερουν,τα βαφτιζουν ολα νιτρικα..που δεν ειναι ομως.

το οτι καποια απο αυτα ενδεχωμενως να διεγειρουν την παραγωγη του μοριου ΝΟ(καλα νταξ),στο σωμα δεν τα βαφτιζει "νιτρικα"γιατι οπως εγραψε κ ο ντεβιλ,ο ορος αυτος,δεν υπαρχει...μαλλον μονο στην ελλαδα τον συναντας.(οπως κ πολλα αλλα δλδ για "καθαρες" κ "βρωμικες" πρωτεινες)..πουθενα μα πουθενα σε κανενα βιβλιο που κανει αναφορα σε συμληρωματα με εννοιες γραμμενες στα αγγλικα,δεν θα βρει κανεις τετοιους ορους..

τωρα,διεγερτη(οχι προιον αυξησης,εχει διαφορα) νιτρικου οξειδιου,για μετα την πρποπονηση,πρωτη φορα ακουω..
ολα για πριν ειναι,με την εννοια οτι σου δινουν καλυτερη ροη στο αιμα,κλπ..

μετα πας σε αυτα που χρησιμοποιουνται μεσα στην προπονα(intra),αλλα εκει εχεις διαφορες σε συστατικα..(μαλλον θα εχουν μεσα wms,ηλεκτολυτες/παραπανω αμινοξεα κλπ,που δεν βρισκεις σε ολα τα pre workout).
κ μετα πας σε αυτα που περνεις μετα(post),αλλα εκει δεν εχει κανενα βαση αργινινη η αλλους προδρομους/διεγερτες νιτρικου οξειδιου..
αλλο πραγμα αυτο..

Adinamos
11-11-10, 13:01
...μαλλον μονο στην ελλαδα τον συναντας.(οπως κ πολλα αλλα δλδ για "καθαρες" κ "βρωμικες" πρωτεινες)..πουθενα μα πουθενα σε κανενα βιβλιο που κανει αναφορα σε συμληρωματα με εννοιες γραμμενες στα αγγλικα,δεν θα βρει κανεις τετοιους ορους..


:thumbup:

Devil
11-11-10, 13:07
:cursing:

:P:green::green::green:

Titanium
11-11-10, 16:08
κ μετα πας σε αυτα που περνεις μετα(post),αλλα εκει δεν εχει κανενα βαση αργινινη η αλλους προδρομους/διεγερτες νιτρικου οξειδιου..
αλλο πραγμα αυτο..

:thumbup::thumbup:Αυτο ειπα και εγω πιο πανω..:toast:

Galletiosfp
11-11-10, 17:23
Παιδαι εχει παιξει κανεις plasmajet k superpumb ταυτοχρονα?

No Cash
11-11-10, 17:56
δεν ξερω εαν υπαρχει περιπτωση να παθεις κατι.. αλλα δε νομιζω πως υπαρχει λογος να κανεις κατι τετοιο...

τσαμπα τα λεφτα... παρτα σε διαφορετικες φασεις....:thumbup:

Galletiosfp
11-11-10, 18:06
Οκ....

LeoSake
12-11-10, 03:37
το οτι καποια απο αυτα ενδεχωμενως να διεγειρουν την παραγωγη του μοριου ΝΟ(καλα νταξ),στο σωμα δεν τα βαφτιζει "νιτρικα"γιατι οπως εγραψε κ ο ντεβιλ,ο ορος αυτος,δεν υπαρχει...μαλλον μονο στην ελλαδα τον συναντας.(οπως κ πολλα αλλα δλδ για "καθαρες" κ "βρωμικες" πρωτεινες).....
+100 :thumbup:
Σωστός......
και όχι μόνο !!! Εδώ έχουμε "underground" συμπληρώματα και συμπληρώματα που περιέχουν λιιιιιίγα στεροιδή μέσα ! :P

aaabasilis
13-11-10, 13:33
εδω και 12 ωρες παντως ο κυριακος δεν εχει βρει να μας ποσταρει το ποστ νιτρικο..:unsure:

kyriakos23
13-11-10, 17:36
της vpx το Shotgun υπαρχει και θεμα στο φορουμ.υπαρχουν 2 ειδη ενα για πριν και ενα για μετα.στο ιτερνετ δεν το βλεπο καπου το μετα να σας βαλω τα συστατικα.στην κυπρο παντος υπαρχει το αγορασα το πριν και το μετα ειχα δειγματα.

Titanium
13-11-10, 17:54
της vpx το Shotgun υπαρχει και θεμα στο φορουμ.υπαρχουν 2 ειδη ενα για πριν και ενα για μετα.στο ιτερνετ δεν το βλεπο καπου το μετα να σας βαλω τα συστατικα.στην κυπρο παντος υπαρχει το αγορασα το πριν και το μετα ειχα δειγματα.

Το μετα ειναι το SyntheSize και δεν ειναι προιον αφξισεις νιτρικου οξιδιου....δεν περιεχει μεσα αργινινη που ειναι υπεφθινη για την αφξισει της παραγωγης Ν.Ο στον οργανισμο οποτε δεν ειναι νιτρικο(οπως το λεμε σε σηντομια)αλλα ενα ποστ για να το στακαρει με το σοτγκαν.....

thedon
14-11-10, 02:17
ρε παιδια τι καθεστε και αναλωνεσται χωρις λογο?η αργινινη αυξανει το νιτρικο οξυ και χαλαρωνει και διαστελλει τα αγγεια.τωρα οποιος γουσταρει να το παιρνει μετα την προπονηση και πιστευει οτι τον βοηθαει ας το κανει.

Devil
14-11-10, 03:53
ρε παιδια τι καθεστε και αναλωνεσται χωρις λογο?η αργινινη αυξανει το νιτρικο οξυ και χαλαρωνει και διαστελλει τα αγγεια.τωρα οποιος γουσταρει να το παιρνει μετα την προπονηση και πιστευει οτι τον βοηθαει ας το κανει.

βασικα... δεν το κανει....;)

Adinamos
15-11-10, 02:12
Το νιτρικο της στακερ που βγαλαν σε 2 weeks προσφορα τα χτρημ το εχει δοκιμασει κανεις??

king
16-11-10, 22:01
παιδιά μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει από που προέρχονται τα πρηξίματα που δίνει το νιτρικό? είναι σα την κρεατίνη που άμα σταματήσεις φεύγουν όλα τα νερά? αν το πάρεις πχ για ένα μηνα και μετά το κόψεις dn θα σου μείνει κανένα πρήξιμο και καμια φλέβα ? με λίγα λόγια τα αποτελέσματα του νιτρικού εξαφανίζονται άμα σταματήσεις να το παίρνεις?

deluxe
16-11-10, 22:22
Ε ναι. Λογικο ειναι. Τα πρηξιματα φευγουν, λιγη δυναμη μενει. (ισως)

Κυριως απο την αργινινη προερχονται τα πρηξιματα.

king
16-11-10, 22:32
ρε si αυτά που λένε για την απώλεια λίπους συγκεκριμένα για το superpump, ισχύει? superpump μαζί με την 100% gold whey standard είναι καλά για όγκο λες ?..τρέχω κάνα 2-3 φορες τη βδομάδα και κάνω πρόγραμμα όγκου με λίγα superset για γράμμωση μέσα...

Mitsen
16-11-10, 22:42
ρε si αυτά που λένε για την απώλεια λίπους συγκεκριμένα για το superpump, ισχύει? superpump μαζί με την 100% gold whey standard είναι καλά για όγκο λες ?..τρέχω κάνα 2-3 φορες τη βδομάδα και κάνω πρόγραμμα όγκου με λίγα superset για γράμμωση μέσα...

τσου!

king
19-11-10, 19:50
παιδιά για όγκο να συνδυάσω gold whey standard της ON με superpump η plasmajet?

Devil
19-11-10, 20:04
παιδιά για όγκο να συνδυάσω gold whey standard της ON με superpump η plasmajet?

γιατι αν ηταν για γραμμωση τι διαφορα θα ειχε?

και οταν λες συνδυασω....? μαζι να τα παρεις?

η' το ενα pre το αλλο post ?

Mitsen
19-11-10, 20:14
γιατι αν ηταν για γραμμωση τι διαφορα θα ειχε?

και οταν λες συνδυασω....? μαζι να τα παρεις?

η' το ενα pre το αλλο post ?

και καλά μαζεύει νερά το superbump...

Το ένα pre και το άλλο post θα εννοεί:thumbup:

Devil
19-11-10, 20:16
και καλά μαζεύει νερά το superbump...

Το ένα pre και το άλλο post θα εννοεί:thumbup:

ρε τι κακο παθαμε με τα νερα...:green::green::green:

παρε το superpump

arisfwtis
19-11-10, 20:20
λες απο το πολυ νερο να μην φαινονται οι κοιλιακοι?:rolf::rolf::rolf::rolf::turtle:

Galletiosfp
19-11-10, 20:38
Superpumb k reflex creatin 2 μηνες ογκο κ ακομα φετες :)

GeoL
30-11-10, 10:10
Γεια χαρα!
Λοιπόν εδώ και 1 μήνα παίρνω x-plode 2 scoop πριν την προπόνηση και παράλληλα πρωτείνη. Θα συνιστούσατε να πάρω και κρεατίνη μαζί με το x-plode ή οχι??

king
30-11-10, 14:37
μπα ρε φιλε.εγώ μόλις τώρα πήρα το superpump μου και θα αγοράσω και την gold whey. πιστεύω πως είναι too much να πάρεις νιτρικό ΚΑΙ κρεατίνη..με αυτά που παίρνεις είσαι καλά!

beefmeup
30-11-10, 16:54
μπα ρε φιλε.εγώ μόλις τώρα πήρα το superpump μου και θα αγοράσω και την gold whey. πιστεύω πως είναι too much να πάρεις νιτρικό ΚΑΙ κρεατίνη..με αυτά που παίρνεις είσαι καλά!

το pre workout,δεν εχει σχεση με την κρεατινη.

συνδιαζονται κ τα 2 μια χαρα αν θες.

kyriakos23
30-11-10, 21:45
ενωεις νιντρικο κ αμεσως μετα την γυμναστικη κρεατινη σωστα?

beefmeup
30-11-10, 21:45
καπως ετσι..

deluxe
30-11-10, 21:50
Καλυτερα ομως να μειωσουμε τις δοσεις. Ηδη οι preworkout φορμουλες εχουν αρκετα γραμμαρια κρεατινης.

Eddie
30-11-10, 21:52
Ξερετε κανενα καλο νιτρικο χωρις κρεατινη?Εγω περα απ το anadraulic pump δεν εχω περδικλωσει κανενα αλλο.

dhmhtrhs
30-11-10, 21:59
Ξερετε κανενα καλο νιτρικο χωρις κρεατινη?Εγω περα απ το anadraulic pump δεν εχω περδικλωσει κανενα αλλο.

hemanol,plasmajet,blueprint το 1ο και 3ο στα προτεινω πιο πολυ!!

Eddie
30-11-10, 22:00
hemanol,plasmajet,blueprint το 1ο και 3ο στα προτεινω πιο πολυ!!

Το 1ο ποιας εταιριας ειναι??Το 3ο πρεπει να ναι της Man ε?

dhmhtrhs
30-11-10, 22:01
Το 1ο ποιας εταιριας ειναι??Το 3ο πρεπει να ναι της Man ε?

iforce ειναι!!πολυ αξιοπιστη εταιρεια!!το αλλο ναι ειναι man απλως θα σου βγει πιο ακριβο γιατι για πληρες κυκλο θες 2 με 3 κουτια.μετα τον 1ο μηνα το "νοιωθεις"!!

Eddie
30-11-10, 22:05
Οκ,θα το κοιταξω!

Βασικα θελω σκονη και οχι ταμπλετες η καψουλες.Και οχι για 2 μηνες!!1 μηνα θελω να παρω και μετα να ξεκινησω μονουδρικη.

ΤΝΧ!!

dhmhtrhs
30-11-10, 22:06
Οκ,θα το κοιταξω!

Βασικα θελω σκονη και οχι ταμπλετες η καψουλες.Και οχι για 2 μηνες!!1 μηνα θελω να παρω και μετα να ξεκινησω μονουδρικη.

ΤΝΧ!!

σκονη??λιγο δυσκολο να βρεις....:unsure: γραψε εδω αν βρεις παντως...

Eddie
30-11-10, 22:09
σκονη??λιγο δυσκολο να βρεις....:unsure: γραψε εδω αν βρεις παντως...

Ναι,τωρα ειδα οτι και τα δυο ειναι ταμπλετες.

Σκονη υπαρχει το anadraulic pump της LG.Κοιταξε το,ειναι φτηνο και βγαζει 68 σκουπ στο κουτι!

beefmeup
30-11-10, 22:10
Σκονη υπαρχει το anadraulic pump της LG.Κοιταξε το,ειναι φτηνο και βγαζει 68 σκουπ στο κουτι!

ναι αλλα η μια δοση ειναι 3 σκουπ..εσενα ομως που σε πιανουν ευκολα αυτα αποτι ειχα δει κ γιατο τζακντ που χες ποσταρει βασιλη,μπορει να εισαι οκ κ με 2;)

Eddie
30-11-10, 22:14
ναι αλλα η μια δοση ειναι 3 σκουπ..εσενα ομως που σε πιανουν ευκολα αυτα αποτι ειχα δει κ γιατο τζακντ που χες ποσταρει βασιλη,μπορει να εισαι οκ κ με 2;)

Απο 1-3 λεει το κουτι.Οπως και σε αλλα,πχ super pump αλλα δε σημαινει οτι θα παρεις 3 απ την αρχη!!Δε το εχω παρει για να ξερω,αλλα μου φαινεται αυτο θα προτιμησω.

Εχεις κανενα αλλο στο νου σου?

beefmeup
30-11-10, 22:19
Απο 1-3 λεει το κουτι.Οπως και σε αλλα,πχ super pump αλλα δε σημαινει οτι θα παρεις 3 απ την αρχη!!Δε το εχω παρει για να ξερω,αλλα μου φαινεται αυτο θα προτιμησω.

Εχεις κανενα αλλο στο νου σου?

στο ενα σκουπ δεν σου κανει τπτ..

δες το white flood,που ειναι καλο.

κ αυτο που περνω τωρα:green:
εχει πολυ λιγο κρεατινη κ ειναι απλα κορυφη:thumbup:

king
30-11-10, 22:24
σήμερα άρχισα superpump παιδιά και σε γενικές γραμμές είναι καλο...από την μια μόλις πήγα στο gym για ένα 10λεπτό ήθελα να κοιμηθώ πάνω στην μπάρα...οι τετρακέφαλοι μου λες και δεν υπήρχανε . μου έκοψε κυριολεκτικά τα πόδια, είχα και ζαλάδες.πήρα 2 scoop και είμαι 87 κιλά 1.90...απ την άλλη ( θα σας τρόμαξα στην αρχή :P ) μου έδωσε καλούτσικη "φλεβικοτητα" δεδομένου ότι δεν είχα πρόγραμμα με πολύ ένταση ( πλάτη)..τα πρηξίματα του ήτανε καλά, από την μέση της προπόνησης γενικά με έπιασε ένα frenzy , τότε μου τα έσκασε όλα .άντεχα άνετα να κάνω και δεύτερη προπόνηση καπάκι..αυτά.. :)

Eddie
30-11-10, 22:24
στο ενα σκουπ δεν σου κανει τπτ..

δες το white flood,που ειναι καλο.

κ αυτο που περνω τωρα:green:
εχει πολυ λιγο κρεατινη κ ειναι απλα κορυφη:thumbup:

Οκ!

Ναι,καλο αυτο που παιρνεις!!Το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχει ευρωπη και ειναι και τσιμπημενο!!!

Παντως με τα ματζουνια,κοντα 35 μερες και δεν εχω δει τιποτα.Τι να πω,ισως δε βλεπω και καλα χαχα..

beefmeup
30-11-10, 22:27
Οκ!
Παντως με τα ματζουνια,κοντα 35 μερες και δεν εχω δει τιποτα.Τι να πω,ισως δε βλεπω και καλα χαχα..

κοιτα αν σκεφτεις οτι ακομα κ προορμονες η φαρμακα μπορει να κανουν kick in,μετα απο 15-20 μερες,μην περιμενεις κ πολλα απο συμπληρωματα απο πλευρας ταχυτητας δρασης..

GeoL
03-12-10, 08:18
παιδειά, ισχύει πως το νιτρικό επιφέρει μεγάλες φθορές στα δόντια, λόγω του χαμηλού του ph???

Mitsen
03-12-10, 12:45
παιδειά, ισχύει πως το νιτρικό επιφέρει μεγάλες φθορές στα δόντια, λόγω του χαμηλού του ph???

αυτό δεν το είχα ακούσει καν!:unsure:

beefmeup
03-12-10, 13:29
παιδειά, ισχύει πως το νιτρικό επιφέρει μεγάλες φθορές στα δόντια, λόγω του χαμηλού του ph???

αν το κανει το "νιτρικο" αυτο,τοτε καθε φορα που θα πιναμε λεμονι,θα χαναμε κ απο ενα δοντι..

κ αυτο για το χαμηλο ph,απο που που το χουμε?

Devil
03-12-10, 17:05
αν το κανει το "νιτρικο" αυτο,τοτε καθε φορα που θα πιναμε λεμονι,θα χαναμε κ απο ενα δοντι..

κ αυτο για το χαμηλο ph,απο που που το χουμε?

δεν το χουμε....

τα περισσοτερα νιτρικα ειναι με βαση αργινινη

η αργινινη δεν εχει καθολου χαμηλο ph....

deluxe
03-12-10, 21:23
παιδειά, ισχύει πως το νιτρικό επιφέρει μεγάλες φθορές στα δόντια, λόγω του χαμηλού του ph???Αυτο σιγουρα θα το ειπε γιατρος.

GeoL
04-12-10, 00:36
Αυτο σιγουρα θα το ειπε γιατρος.

μου το είπε ένα παιδί στο γυμναστήριο και ένας γυμναστής που είχα παλιότερα

Devil
04-12-10, 02:14
μου το είπε ένα παιδί στο γυμναστήριο και ένας γυμναστής που είχα παλιότερα

το μετρησανε το ph???

GeoL
04-12-10, 19:59
το μετρησανε το ph???

χαχαχαχαχαχα τι να σου πω? δεν νομίζω να είχαν και πεχάμετρο :-P

Devil
04-12-10, 23:48
χαχαχαχαχαχα τι να σου πω? δεν νομίζω να είχαν και πεχάμετρο :-P

αμα μου εχει ξεμεινει του κανω μια μετρηση:P:green:

procop
07-12-10, 11:57
παιδια να ρωτησω τελειωσα τον κυκλο κρεατινης και λεω να παρω νιτρικο εισαι λαθος δηλαδη ποθ δεν περιμενω καποιο διαστημα για να καθαρισω??????(συκωτι,νεφρα κτλ)))

Eddie
07-12-10, 13:15
παιδια να ρωτησω τελειωσα τον κυκλο κρεατινης και λεω να παρω νιτρικο εισαι λαθος δηλαδη ποθ δεν περιμενω καποιο διαστημα για να καθαρισω??????(συκωτι,νεφρα κτλ)))

Δε χρειαζεται να σταματησεις,απλως να προτιμησεις ενα νιτρικο χωρις κρεατινη.Βεβαια αν παρεις και με κρεατινη δε θα παθεις τιποτα απλως μπορει να μην εχεις τοσα οφελη,επισης μετα καλο θα ηταν να κανεις μεγαλυτερο οφ.

Αποψη μου αυτα.

procop
07-12-10, 15:24
Δε χρειαζεται να σταματησεις,απλως να προτιμησεις ενα νιτρικο χωρις κρεατινη.Βεβαια αν παρεις και με κρεατινη δε θα παθεις τιποτα απλως μπορει να μην εχεις τοσα οφελη,επισης μετα καλο θα ηταν να κανεις μεγαλυτερο οφ.

Αποψη μου αυτα.

εχεις να προτεινεις καποιο που να το βρω σε γνωστα καταστηματα???επαιρνα την μονοθδρικη micrinized της dymatize και η φαση ειναι οτι θελω να παρω για καποθ ενα μηνα νιτρικο ελεγα (no exoplode or san v12 turbo) να σταματησω κανα 2 μηνο και μετα να ξαναπαρω κρεατινη
τι λες

Eddie
07-12-10, 15:29
εχεις να προτεινεις καποιο που να το βρω σε γνωστα καταστηματα???επαιρνα την μονοθδρικη micrinized της dymatize και η φαση ειναι οτι θελω να παρω για καποθ ενα μηνα νιτρικο ελεγα (no exoplode or san v12 turbo) να σταματησω κανα 2 μηνο και μετα να ξαναπαρω κρεατινη
τι λες

Ποση κρεατινη επερνες πριν?Εκανες και φορτωμα?

procop
07-12-10, 15:39
Ποση κρεατινη επερνες πριν?Εκανες και φορτωμα?

φορτωμα δεν εκανα ακριβως,τις 5 πρωτες ημερες επαιρνα 15-20 γρ την ημερα ,50 μερες επαιρνα 5γρ πρωι 5 γρ μετα απο προπονηση(3-4 φορες την εβδομαδα γθμναζομαι) και τις ημερες που δεν εκανα προπονηση 5γρ το πρωι
και κατ αλλο επινα πολυ νερο

Eddie
07-12-10, 16:04
Φιλε αφου εκανες τοσο μεγαλο κυκλο και με φορτωμα η γνωμη μου ειναι να μη παρεις νιτρικο με κρεατινη..

Η παρε νιτρικο χωρις κρεατινη η αραξε κανα μηνα και παρε μετα με κρεατινη μεσα.

procop
07-12-10, 16:26
Φιλε αφου εκανες τοσο μεγαλο κυκλο και με φορτωμα η γνωμη μου ειναι να μη παρεις νιτρικο με κρεατινη..

Η παρε νιτρικο χωρις κρεατινη η αραξε κανα μηνα και παρε μετα με κρεατινη μεσα.

σκετο νιτρικο λεω να παρω αλλα πιο προτεινεισ

Eddie
07-12-10, 16:29
σκετο νιτρικο λεω να παρω αλλα πιο προτεινεισ

Δεν εχω εμπειρια στα νιτρικα,παντως χθες ξεκινησα το andraulic pump της lg που δεν εχει κρεατινη.

Υπαρχει επισης το blue print της MAN και ενα της i force,δες 1-2 σελιδες πιο πισω καποιος τα αναφερει.

procop
07-12-10, 16:40
Δεν εχω εμπειρια στα νιτρικα,παντως χθες ξεκινησα το andraulic pump της lg που δεν εχει κρεατινη.

Υπαρχει επισης το blue print της MAN και ενα της i force,δες 1-2 σελιδες πιο πισω καποιος τα αναφερει.

βασικα τ ειδα απλα δεν ξερ που θα τα βρω

Devil
07-12-10, 17:36
^^^ και τα δυο απο πανω νομιζω εχουν agmatine

πολλοι λενε οτι ειναι αχρηστο συμπληρωμα...

υπαρχει περιπτωση να αναστελει την NO synthase που μετατρεπει την αργινινη σε ΝΟ

και πρεπει να ειναι και ανταγωνιστεις των NMDA receptors

καλητερα βεβαια να πουν τη γνωμη τους beef και bane

νομιζω ειχε πει 2 λογια ο bane σε αλλο ποστ για αυτο αλλα δεν θυμαμαι που...

help
08-12-10, 00:14
Γεια σασ.. κανω 2 μηνεσ γυμναστιριο και ενδιαμεσα ποδοσφαιρο(6χρονια ασχετο)
αρχισα να περνω νιτρικο οξυδιο πριν 2 μερεσ δεν κανω ομοσ bodybulding απλα δουλεβω ενα προγραμμα μυικησ αναπτυξησ και κανω καπια κυλα.Το νιτρικο οξυδιο θα ενεργησει σοστα ι κανω κακο αλλα και στον οργανισμο μou?Επισεισ οτι ξερετε σχετικα με το νιτρικο οξυδιο πειτε μου..! ευχαριστω..!

deluxe
08-12-10, 19:26
Mπορεις να παρεις το νιτρικο, πριν το σεξ; Γιατι ορισμενα το αναφερουν στη δοσολογια.

arisfwtis
08-12-10, 19:26
λες να εχει καλη φλεβικοτητα και εκει κατω?:green:

Eddie
08-12-10, 20:39
Λοιπον,σημερα τα ειδα ολα.Μη πω και περισσοτερα:bowdown::bowdown:

Απο δευτερα παιρνω το anadraulic 3 σκουπ,καλα πριξηματα αλλα τσιτα καμια.

Σημερα δοκιμασα 2 δειγματακια που μου στειλαν δωρο,το ενα ηταν το jack3d και το αλλο το armaggedon.Και τα 2 μαζι!!Δε ξερω αμα ειναι σωστο η λαθος αλλα τα πηρα λιγο στο κρανιο επειδη δεν εβλεπα αυτο που ζητουσα,το αποτελεσμα με εξεπληξε!!

2.5 ωρες μετα και τα δαχτυλα μου τρεμουν ακομα,τρελη ενταση,τρελο φοκους,τρελο πρηξιμο,παρα πολυ ορεξη και πολυ καλη διαθεση.Τωρα πινω και καφε να δω πως θα κοιμηθω :lol:

Απιστευτο..επιτελους ειδα κατι που να δουλευει!!Και χωρις να χω δωσει λευτα :lol:

Devil
08-12-10, 20:50
Mπορεις να παρεις το νιτρικο, πριν το σεξ; Γιατι ορισμενα το αναφερουν στη δοσολογια.

ναι λογικα γινετε

νομιζω υπαρχουν κατι ματζουνια με αργινινη για τετοιες περιπτωσεις

καλητερο βεβαια θα ηταν το icariin, δουλευει σαν το viagra....

Titanium
08-12-10, 20:55
Μη λες τετια ρε devil και τρεχουμε να κριφτουμε στο gym:P...σβιστο να μη το δει:green:

king
10-12-10, 23:33
παιδιά έχω πρόβλημα με τον ύπνο...περνώ superpump 2 scoup κατά ts 4k15 ..5 αρχίζω προπόνηση..ξαπλώνω για ύπνο στις 2 και ως ts 3mish στριφογυρνάω ...τι κάνω?eimai 88 kila 1.88...

Eddie
10-12-10, 23:34
Παρε gaba η μελατονινη.

Η αν πινεις και καφεδες παραλληλα με το νιτρικο δοκιμασε να τους κοψεις.

Devil
12-12-10, 07:51
Παρε gaba η μελατονινη.

Η αν πινεις και καφεδες παραλληλα με το νιτρικο δοκιμασε να τους κοψεις.

+1:thumbup:

επεισης....

μπορεις να ριξεις την δοση του sp250

μπορεις να παρεις 5-htp μονο του η' μαζι με αυτα που σου ειπε ο eddie

ΛΕΥΚΗ ΔΥΝΑΜΗ
13-12-10, 03:06
ΕΓΩ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΝΙΤΡΙΚΑ ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΘΩ ΣΤΑ 4
ΤΟ ΝΑΝΟVAPOR TΗΣ MUSCLETECH ΠΟΤΕ ΜΕ ΕΠΙΑΝΕ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΕ ΕΠΙΑΝΕ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΧΑ ΤΑΣΗ ΓΙΑ ΕΜΜΕΤΟ
ΤΟ ΝΟ-XPLODE ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΤΕ ΜΕ ΕΠΙΑΝΕ ΠΟΤΕ ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΚΑΛΗ ΓΕΥΣΗ
ΤΟ SUPERPUMP ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΚΑΝΑ ΜΗΝΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑ (ΜΕ ΔΙΠΛΗ ΔΩΣΗ) ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΚΑΙ ΓΑΜΑΤΗ ΓΕΥΣΗ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ (ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΤΑΣΕΙ Η ΩΡΑ ΝΑ ΤΟ ΠΙΩ)
ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΤΟ HOT BLOOD ΤΗΣ SCITEC ΘΑ ΞΕΧΑΣΕΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΜΠ ΚΑΙ ΤΟ ΕΞΠΛΟΟΥΝΤ ΜΕ ΦΟΒΕΡΗ ΓΕΥΣΗ ΚΓΟΥΑΡΑΝΑ

*** Γραφε με μικρους χαρακτηρες,τα κεφαλαια δηλωνουν εντονη γραφη.Μοds Team ***

Ευρης
13-12-10, 18:00
Παιδια συγνώμη για το άκυρο, αλλά ήταν πολλέσ οι σελιδες του θεματος και δεν ειχα χρόνο να τα διαβασω ολα. Μπορείτε ν μ πειτε ποιος ο ρόλος του νιτρικού ή στείλτε μου το ανάλογο θέμα.!ευχαριστω!

giannis64
13-12-10, 18:02
μια ψευδεσθηση πριξηματων και καλα τσιτομα για μεσα στην προπονηση.

εισαι στο αναλογο θεμα.

Dreiko
15-12-10, 20:18
ναι κ γω το επερνα νωροτερα σε σχεση με τα αλλα του ειδους.

κανα 20λεπτο πριν την προπονα.

με αφορμη αυτο το ποστ....να πω οτι εμενα για να μου δωσει pumps στην προπονα το νιτρικο(γιατι ειπαμε πως τσιτες δεν:()θελει ενα 45λεπτο με 50λεπτο τουλαχιστον...ακομα και οταν εχω φαει 2 με 2μιση ωρες πριν...
παιζει ο οργανισμος μου να το απορροφαει τοσο αργα???

beefmeup
15-12-10, 20:21
με αφορμη αυτο το ποστ....να πω οτι εμενα για να μου δωσει pumps στην προπονα το νιτρικο(γιατι ειπαμε πως τσιτες δεν:()θελει ενα 45λεπτο με 50λεπτο τουλαχιστον...ακομα και οταν εχω φαει 2 με 2μιση ωρες πριν...
παιζει ο οργανισμος μου να το απορροφαει τοσο αργα???

οχι...

ολα τα"νιτρικα"εχουν βαση τα αμινο που με την σειρα τους κανουν κανα 10-15 λεπτο να αποροφηθουν με αδειο στομαχι.
οποτε για να περασουν στο αιμα,θα θελουν κατι παραπανω αλλα σιγουρα οχι 50 λεπτα(εκανα εντιτ,αλλο σκεφτομουν αλλο εγραψα:turtle:)
απτην αλλη η διαφορα στους χρονους που λεμε,ειναι πολυ μικρη(15 λεπτα περιπου),οποτε νταξ δεν υπαρχει κ μεγαλη διαφορα.

Dreiko
15-12-10, 20:29
οχι...

ολα τα"νιτρικα"εχουν βαση τα αμινο που με την σειρα τους κανουν κανα 10-15 λεπτο να αποροφηθουν με αδειο στομαχι.
οποτε για να περασουν στο αιμα,θα θελουν κατι παραπανω αλλα σιγουρα οχι 50 λεπτα(εκανα εντιτ,αλλο σκεφτομουν αλλο εγραψα:turtle:)
απτην αλλη η διαφορα στους χρονους που λεμε,ειναι πολυ μικρη(15 λεπτα περιπου),οποτε νταξ δεν υπαρχει κ μεγαλη διαφορα.

oh...i see...thanks :toast:

traffic
17-12-10, 16:52
Εχει ,μήπως, δει κανείς αυτό εδώ??
http://www.xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=4864&category=730

Φαίνεται καλό απ τα συστατικά(γράφει και ξεχωριστά την αναλογία του καθενός οχι Prop blend και τρεχα γύρευε!)και εχει καλή τιμή!! :unsure:

beefmeup
17-12-10, 18:00
Εχει ,μήπως, δει κανείς αυτό εδώ??
http://www.xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=4864&category=730

Φαίνεται καλό απ τα συστατικά(γράφει και ξεχωριστά την αναλογία του καθενός οχι Prop blend και τρεχα γύρευε!)και εχει καλή τιμή!! :unsure:

ξερεις τι?

καλο δειχνει,κ φτηνο..ηθελα να το δοκιμασω κ γω,αλλα αν προσεξεις θελει 3 σκουπ για μια καλη δοση.

οποτε σου βγαζει 20 δοσεις...

traffic
17-12-10, 18:44
Εχεις δίκιο!Δεν είναι κ ή καλύτερη επιλογη με βάση την αξία του.Τεσπα,ίσος το δοκιμάσω,μιας και δεν εχω ξαναπάρει νιτρικό μπορει να με πιανει και με 2 σκουπ(το λέω με βάση την καφεϊνη που έχει κτλπ)!αν ειναι θα ποστάρω κανα review! :toast:

eras
19-12-10, 20:43
δεν ειχα ξαναπαρει νιτρικο οξειδιο, πηρα για πρωτη φορα εδω και 4 μερες

ολα καλα με την προπονηση αλλα....

δεν ξερω αν ειναι ιδεα μου 'η οχι αλλα εχω την εντυπωση οτι η στυση μου ειναι πιο μαλακη :shock:

αν σκεφτω οτι προκαλει αγγειοδιαστολη , αρα πτωση πιεσης αιματος το λογικο συμπερασμα ειναι οτι φυσιολογικη η παρενεργεια αυτη αρα σταματαω την χρηση του αφου δεν θελω τετοια παρενεργεια

σωστα ειναι τα παραπανω ?

παρακαλω να απαντησουν ατομα που εχουν χρησιμοποιησει να πουν αν ειχαν παρομοιες παρενεργειες 'η απλα ειναι ιδεα μου

KATERINI 144
19-12-10, 20:45
καλός ήρθες στο φόρουμ, η ιδέα σου είναι.

beefmeup
19-12-10, 20:45
2 θεματα συνχωνευτικαν..

υπαρχει ολοκληρο θεμα με τα ΝΤΙΡΙΚΑ,που μπορεις να ρωτησεις οτι θες φιλε eras.

Ευρης
20-12-10, 20:50
Παιδια ολα καλα, αλλα υπαρχουν παρενεργειες? Κ αν ναι ποιες είναι αυτές?

beefmeup
20-12-10, 22:26
Παιδια ολα καλα, αλλα υπαρχουν παρενεργειες? Κ αν ναι ποιες είναι αυτές?

αν εχεις παθει καρδιακη προσβολη,μπορει να πεθανεις απτην αργιγινη.
εχουν σημειωθει 6 θανατοι,απο χορηγηση αργινινης σε ατομα με τετοιο ιστορικο.
http://jama.highwire.org/content/295/1/58.full

η ερευνα σταματησε λογω των θανατων,αλλα ηταν 6 στα 70κατι ατομα που τους χορηγηθηκε,οποτε τα συμπερασματα ειναι ομιχλωδη,αλλα σαν καταληξη,αποφευγετται η χορηγηση της σε ατομα με τετοιο ιστορικο..

κατα τα αλλα,παρενεργειες σε υγειη ατομα δεν εχουν σημειωθει.

oldhiphop
26-12-10, 23:28
σκευτωμαι να κανω εναν κυκλο.

μποριτε να μου πιτε τι θα μου προσφερει εκτος απο τα πριξιματα και την δυναμη?

ενοω οτι θα μου δοσει καπιο πριξιμο που μετα τον κυκλο θα φιγει?

beefmeup
27-12-10, 02:01
σκευτωμαι να κανω εναν κυκλο.

μποριτε να μου πιτε τι θα μου προσφερει εκτος απο τα πριξιματα και την δυναμη?

ενοω οτι θα μου δοσει καπιο πριξιμο που μετα τον κυκλο θα φιγει?

κυκλο απο "νιτρικο"?

περαν καποιας εντασης μεσα στην προπονα,κ πρηξιμο δεν σου δινει τπτ αλλο.
κ οταν δεν το περνεις,απλα δεν εχεις τα ιδια πρηξιματα(k καλα).

μιλαμε παντα,για μεσα στην προπονα..οταν τελειωσει αυτη,τελειωνουν κ τα πρηξιματα μετα απο καποια ωρα.

oldhiphop
27-12-10, 11:25
ενοω ενα μηνα η οσο κραταει... ;)

αρα πεταμενα λευτα?¨Τα κιλα ομος αυτα τα παραπανο που θα σικονει καποιος
μετα το σταματιμα του νιτρικου θα τα βλεπει με κιαλια?

Devil
27-12-10, 15:44
ενοω ενα μηνα η οσο κραταει... ;)

αρα πεταμενα λευτα?¨Τα κιλα ομος αυτα τα παραπανο που θα σικονει καποιος
μετα το σταματιμα του νιτρικου θα τα βλεπει με κιαλια?

δεν νομιζω οτι θα σηκωνει παραπανω κιλα με τη χρηση του ''νιτρικου''......

Legacy
27-12-10, 16:34
Mπορεις να παρεις το νιτρικο, πριν το σεξ; Γιατι ορισμενα το αναφερουν στη δοσολογια. μπορείς


λες να εχει καλη φλεβικοτητα και εκει κατω?:green: χαχαχαχα :green::green:



Εχει ,μήπως, δει κανείς αυτό εδώ??
http://www.xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=4864&category=730

Φαίνεται καλό απ τα συστατικά(γράφει και ξεχωριστά την αναλογία του καθενός οχι Prop blend και τρεχα γύρευε!)και εχει καλή τιμή!! :unsure: αυτο πηρε ενα φιλαρακι μου και θα το παρω και εγω, μπορει αρχικα να βλεπεις οτι θα χρειαστεις 2-3 δοσεις αλλα μιλησα σημερα μαζι του και μου ειπε στην 6η μερα χρησης με 1 δοση ειναι παρα πολυ ευχαριστημενος! οποτε θα δοκιμασω 30 δοσεις για 30 μερες και μετα 2 δοσεις για 15 μερες μεχρι να τελειωσει :thumbup:


δεν νομιζω οτι θα σηκωνει παραπανω κιλα με τη χρηση του ''νιτρικου''...... δεν σηκωνεις...νομιζεις οτι σηκωνεις
:toast:

oldhiphop
27-12-10, 18:21
λες? αφου δινει δυναμη...

μακαρι τοτε γτ σιμερα που χρεισιμοπιοισα το hemorush σικοσα αρκετα κιλα παραπανο στην μπαρα...

Devil
27-12-10, 18:31
λες? αφου δινει δυναμη...

μακαρι τοτε γτ σιμερα που χρεισιμοπιοισα το hemorush σικοσα αρκετα κιλα παραπανο στην μπαρα...

ειδες τι κανουν τα στιμς....

την δυναμη την δινουν τα κιλα.... δεν την δινει τιποτα αλλο (σχεδον!!!:green:)

Legacy
27-12-10, 22:56
ειδες τι κανουν τα στιμς....

την δυναμη την δινουν τα κιλα.... δεν την δινει τιποτα αλλο (σχεδον!!!:green:)

:thumbup:

NoPainNoGain
28-12-10, 07:17
Myoshock και ξερο ψωμι δεν ξερω αν ηταν placebo αλλα απο την πρωτη προπονα που τα πηρα μου δωσε πολυ καλο boost. ανεβηκα αρκετα σε δυναμη και ογκο στη φλεβικοτητα δν ειδα καμια διαφορα. το φλεβαρη λεω να τσιμπισω αλλο ενα κουτακι :P

Ps. Αν ψαξεις στο φορουμ δν αναφερεται πουθενα το myoshock γτ???

beefmeup
28-12-10, 12:19
Ps. Αν ψαξεις στο φορουμ δν αναφερεται πουθενα το myoshock γτ???

γιατι μαλλον δεν εψαξες καλα.

Τρόποι αναζήτησης θεμάτων στο φόρουμ (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=11515)

Myoshock (Muscletech) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=9417)

αλλα δεν ειναι "νιτρικο" ομως.

NoPainNoGain
28-12-10, 17:13
γιατι μαλλον δεν εψαξες καλα.

Τρόποι αναζήτησης θεμάτων στο φόρουμ (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=11515)

Myoshock (Muscletech) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=9417)

αλλα δεν ειναι "νιτρικο" ομως.

α οκ το βρηκα. ευχαριστω. απο οτι εχω δει ειναι φορμουλα νιτρικου-κρεατινης (οπως τα περισσοτερα) τελοσπαντων... οτι και να ειναι σε μενα εκανε καλη δουλεια . ειχα δοκιμασει και το x-pand της dymatize κ ητανε τελιως μαπα τσαμπα τα λευτα νομιζω δεν ειδα καμια διαφορα.

procop
28-12-10, 18:32
βασικα ρε παιδια εχω την εξης απορια
δοκιμασα την κρεατινη για 2 μηνες πρωτη φορα, εχω κανει οφ 30 μερες και λεω σε 1 μηνα να ξαναπαρω αλλα ειμαι αναμεσα σε νιτρικο που δεν εχω δοκιμασει ποτε και κρεατινη.
θελω περισσοτερο δυναμη και πρηξιματα
θελω να μεινει οσο περισσοτερο γινεται το αποτελεσμα
τι θεωρειτε καλυτερο για την περιπτωση μ???

Devil
28-12-10, 18:38
βασικα ρε παιδια εχω την εξης απορια
δοκιμασα την κρεατινη για 2 μηνες πρωτη φορα, εχω κανει οφ 30 μερες και λεω σε 1 μηνα να ξαναπαρω αλλα ειμαι αναμεσα σε νιτρικο που δεν εχω δοκιμασει ποτε και κρεατινη.
θελω περισσοτερο δυναμη και πρηξιματα
θελω να μεινει οσο περισσοτερο γινεται το αποτελεσμα
τι θεωρειτε καλυτερο για την περιπτωση μ???

ποιο νιτρικο ειναι?

γιατι οχι και τα 2?

τα πρηξιματα ειναι απλα πρηξιματα... ερχονται και φευγουν.... δεν κανουν τιποτα...

δυναμη... θεωριτικο και αυτο... το νιτρικο δεν σου δινει δυναμη... τα στιμς σε τσιταρουν

με την κρεατινη εχεις αυξηση της δυναμης....

γενικα τα αποτελεσματα που θα παρεις τα καθοριζεις εσυ.... απο την προπονηση σου και την διατροφη σου....

τεσπα για πες μου ποιο '' νιτρικο'' ειναι?

procop
28-12-10, 19:15
ποιο νιτρικο ειναι?

γιατι οχι και τα 2?

τα πρηξιματα ειναι απλα πρηξιματα... ερχονται και φευγουν.... δεν κανουν τιποτα...

δυναμη... θεωριτικο και αυτο... το νιτρικο δεν σου δινει δυναμη... τα στιμς σε τσιταρουν

με την κρεατινη εχεις αυξηση της δυναμης....

γενικα τα αποτελεσματα που θα παρεις τα καθοριζεις εσυ.... απο την προπονηση σου και την διατροφη σου....

τεσπα για πες μου ποιο '' νιτρικο'' ειναι?

βασικα ειχα ξαναποσταρει 2 σελιδεσ πριν αλλα το μετανιωσα
λεω να παρω το animal pump universal η plasmajet
ακομη εχω τσεκαρει το v 12 turbo san.
το προγραμμα που δουλευω τωρα ειναι περισσοτερο για δυναμη (τριπλες,και 5 αρες)σε μια βασικη(b press,dl,squat) kai 2 συμπληρωματικες απο 3*8
διατροφη κανω και μαλιστα υπεθερμιδικη κατα 200-300 θερμιδες
θελω περισσοτερο δυναμη
βασικα για τα 2 το αποφευγω ,θελω αν κολλησω να το κανω δεν ξερω αν με βρισκεις σωστο???
βασικα και creatine της universal θα αγορασω(μονουδρικη) -θα μ την φερει ο ξεδερφος απο αμερικα
ευχαριστω για την αμεση απαντηση

Devil
28-12-10, 21:41
βασικα ειχα ξαναποσταρει 2 σελιδεσ πριν αλλα το μετανιωσα
λεω να παρω το animal pump universal η plasmajet
ακομη εχω τσεκαρει το v 12 turbo san.
το προγραμμα που δουλευω τωρα ειναι περισσοτερο για δυναμη (τριπλες,και 5 αρες)σε μια βασικη(b press,dl,squat) kai 2 συμπληρωματικες απο 3*8
διατροφη κανω και μαλιστα υπεθερμιδικη κατα 200-300 θερμιδες
θελω περισσοτερο δυναμη
βασικα για τα 2 το αποφευγω ,θελω αν κολλησω να το κανω δεν ξερω αν με βρισκεις σωστο???
βασικα και creatine της universal θα αγορασω(μονουδρικη) -θα μ την φερει ο ξεδερφος απο αμερικα
ευχαριστω για την αμεση απαντηση

καταρχην βαζεις ως βαση την κρεατινη... 3-5γρ καθημερινα....

απο εκει και περα παμε στο νιτρικο που θες...

η universal δεν μ αρεσει ιδιαιτερα και το pump δεν εχει τιποτα το ιδιαιτερο μεσα...

το plasmajet της gaspari ειναι ενα blend δεν μου αρεσει ιδιαιτερα...

σαν εταιρια μου αρεσει η san... καλα προιοντα...

το v12 ειναι αρκετο καλο (στα χαρτια τουλαχιστον)... αλλα 2 prewo ωραια που εχει ειναι το vault και το fierce ααα και το launch...

το v12 ειναι χωρις stims τα αλλα εχουν....

αν θες κατι χωρις στιμς θα σου ελεγα το v12 αν θες κατι με στιμς πολυ καλο φαινετε το fierce...

εκτος και αν θες να πας σε αλλη εταιρια...

βασικα εγω θα σου ελεγα να παρεις κατι χωρις stims και οταν ''κολλησεις'' που λες... αλλαζεις σε ενα prewo με στιμς...

procop
29-12-10, 00:05
καταρχην βαζεις ως βαση την κρεατινη... 3-5γρ καθημερινα....

απο εκει και περα παμε στο νιτρικο που θες...

η universal δεν μ αρεσει ιδιαιτερα και το pump δεν εχει τιποτα το ιδιαιτερο μεσα...

το plasmajet της gaspari ειναι ενα blend δεν μου αρεσει ιδιαιτερα...

σαν εταιρια μου αρεσει η san... καλα προιοντα...

το v12 ειναι αρκετο καλο (στα χαρτια τουλαχιστον)... αλλα 2 prewo ωραια που εχει ειναι το vault και το fierce ααα και το launch...

το v12 ειναι χωρις stims τα αλλα εχουν....

αν θες κατι χωρις στιμς θα σου ελεγα το v12 αν θες κατι με στιμς πολυ καλο φαινετε το fierce...

εκτος και αν θες να πας σε αλλη εταιρια...

βασικα εγω θα σου ελεγα να παρεις κατι χωρις stims και οταν ''κολλησεις'' που λες... αλλαζεις σε ενα prewo με στιμς...

κοιτα δεν εχω κολλημα με καποια συγκεκριμενη εταιρια,
απλα κοιταω γιατι θελω να βαλω τον ξαδερφο μου να τα αγορασει,ερχεται σε 1 εβδομαδα απο αμερικα και μ προτεινε ενα site να τσεκαρω(δεν αναφερω για ευνοητους λογους) και εχει και αλλα εκτος universal
κρεατινη επερνα της dymatize ,
αν θες αφοβα προτεινε μ κατι
ξεκιναω οπως ειπες με κρεατινη
απλα επειδη φετος εκανα ενα κυκλο ελεγα να παρω κρεατινη,το θεμα ειναι μεχρι τελος απριλη οσο ογκο βαλω μετα θελω να γραμμωσω και παντα κοβομαι με supersets, συνεπως αν κσεκινησω την κρεατινη μεσα ιανουαριου και την παρω μεχρι αρχες μαρτιου μετα πρεπει να παρω ενα νιτρικο και τελος για φετος αλλα μ εχουν πει το νιτρικο μετα απο κρεατινη να μην εχει κρεατινη μεσα.
για το διαστημα που θελω τι προτεινεις???
οσο για την κρεατινη επαιρνα 5 γρ το πρωι και 5 μετα προπο,τις μερες π δεν ειχα προπο 5 το πρωι και μ ειπε καποιος απο τα stores οτι ειναι υπερβολικο για τα κιλα μ(1,74, 73 κιλα) και οτι να αποφευγω νιτρικο μετα απο κρεατινη καπακια
σορρυ αν εμπλεξα και αλλο θεμα και σε τρελανα με τις ερωτησεις αλλα ειναι σημαντικο να αποφασισω συντομα και δεν μ αρεσει να παιρνω ντουγρου οτι να ναι.

Devil
29-12-10, 14:28
κοιτα δεν εχω κολλημα με καποια συγκεκριμενη εταιρια,
απλα κοιταω γιατι θελω να βαλω τον ξαδερφο μου να τα αγορασει,ερχεται σε 1 εβδομαδα απο αμερικα και μ προτεινε ενα site να τσεκαρω(δεν αναφερω για ευνοητους λογους) και εχει και αλλα εκτος universal
κρεατινη επερνα της dymatize ,
αν θες αφοβα προτεινε μ κατι
ξεκιναω οπως ειπες με κρεατινη
απλα επειδη φετος εκανα ενα κυκλο ελεγα να παρω κρεατινη,το θεμα ειναι μεχρι τελος απριλη οσο ογκο βαλω μετα θελω να γραμμωσω και παντα κοβομαι με supersets, συνεπως αν κσεκινησω την κρεατινη μεσα ιανουαριου και την παρω μεχρι αρχες μαρτιου μετα πρεπει να παρω ενα νιτρικο και τελος για φετος αλλα μ εχουν πει το νιτρικο μετα απο κρεατινη να μην εχει κρεατινη μεσα.
για το διαστημα που θελω τι προτεινεις???
οσο για την κρεατινη επαιρνα 5 γρ το πρωι και 5 μετα προπο,τις μερες π δεν ειχα προπο 5 το πρωι και μ ειπε καποιος απο τα stores οτι ειναι υπερβολικο για τα κιλα μ(1,74, 73 κιλα) και οτι να αποφευγω νιτρικο μετα απο κρεατινη καπακια
σορρυ αν εμπλεξα και αλλο θεμα και σε τρελανα με τις ερωτησεις αλλα ειναι σημαντικο να αποφασισω συντομα και δεν μ αρεσει να παιρνω ντουγρου οτι να ναι.

οκ λοιπον κοιτα αυτο που λεω εγω ειναι να κρατησεις την κρεατινη και στο κοψιμο αμα θες και απλα να παιξεις με τα ''νιτρικα''.... δλδ οσο εισαι σε ογκο ενα νιτρικο χωρις στιμς και οταν μπεις σε γραμμωση ενα ''νιτρικο'' με στιμς

μ***κιες.... αμα δεν εχεις προβλημα μπορεις να κρατησεις την κρεατινη για οσο καιρο θες.... ακομα και στην γραμμωση.... απλα νερα σου κραταει που φευγουν οταν την κοψεις....

λοιπον τι σου προτεινω... τις μερες που εχεις wo

ογκο: 5γρ κρεατινης + prewo χωρις στιμς // μερες off 5γρ κρεατινης

γραμμωση: 5γρ κρεατινης + prewo με στιμς (το jacked ειναι μια χαρα)
^^^εδω αν θες βγαζεις τα 5γρ κρεατινης και κρατας μονο το jack3d που εχει μεσα κρεα.... βασικα κρατα μονο το jacked.../ τσεκαρε και το flashover της omegasports

τωρα για νο stims prewo ... λογικα αυτο της san , το pump bol , το ultima αυτα...

procop
29-12-10, 15:51
οκ λοιπον κοιτα αυτο που λεω εγω ειναι να κρατησεις την κρεατινη και στο κοψιμο αμα θες και απλα να παιξεις με τα ''νιτρικα''.... δλδ οσο εισαι σε ογκο ενα νιτρικο χωρις στιμς και οταν μπεις σε γραμμωση ενα ''νιτρικο'' με στιμς

μ***κιες.... αμα δεν εχεις προβλημα μπορεις να κρατησεις την κρεατινη για οσο καιρο θες.... ακομα και στην γραμμωση.... απλα νερα σου κραταει που φευγουν οταν την κοψεις....

λοιπον τι σου προτεινω... τις μερες που εχεις wo

ογκο: 5γρ κρεατινης + prewo χωρις στιμς // μερες off 5γρ κρεατινης

γραμμωση: 5γρ κρεατινης + prewo με στιμς (το jacked ειναι μια χαρα)
^^^εδω αν θες βγαζεις τα 5γρ κρεατινης και κρατας μονο το jack3d που εχει μεσα κρεα.... βασικα κρατα μονο το jacked.../ τσεκαρε και το flashover της omegasports

τωρα για νο stims prewo ... λογικα αυτο της san , το pump bol , το ultima αυτα...

φιλε πολυ κατατοπιστικος
θα το δοκιμασω ετσι
θα παρω το v 12 για νο στιμς και κρεατινη επειδη ειχα micronized πριν ισως παρω reflex creapure,της nutrabolics τι λεει???μια διευκρινηση 5 γρ πρωι και 5 μετα προπο ετσι??

και στην γραμμωση θα μειωσω λογικα λιγο την κρεατινη αν παρω και νιτρικο με στιμς γιατι μ φαινεται παραπαει η οπως λες θα παρω μονο νιτρικο
πινω πολυ νερο και δεν πιστευω να υπαρξει θεμα
μ ειπαν επισης οτι αν παιρνεις 2 εβδομαδες κρεατινη και κανεις μια οφ τοτε μπορεις και ολο τον χρονο να την χρησιμοποιησεις(ετσι το κανει ενας φιλος μ εδω και 3 χρονια βασικα και νο problem)
σε ευχαριστω και παλι

Devil
29-12-10, 15:53
φιλε πολυ κατατοπιστικος
θα το δοκιμασω ετσι
θα παρω το v 12 για νο στιμς και κρεατινη επειδη ειχα micronized πριν ισως παρω reflex creapure,της nutrabolics τι λεει???
και στην γραμμωση θα μειωσω λογικα λιγο την κρεατινη σε 3 γρ ημερησια και ενα prew με στιμς
πινω πολυ νερο και δεν πιστευω να υπαρξει θεμα
μ ειπαν επισης οτι αν παιρνεις 2 εβδομαδες κρεατινη και κανεις μια οφ τοτε μπορεις και ολο τον χρονο να την χρησιμοποιησεις(ετσι το κανει ενας φιλος μ εδω και 3 χρονια βασικα και νο problem)
σε ευχαριστω και παλι

για κρεατινη παρε της reflex μια χαρα ειναι....
nutrabolics δεν ξερω...

την κρετινη μπορεις και να την παρεις νο στοπ.... (αν δεν εχεις προβλημα παντα)

procop
29-12-10, 17:06
για κρεατινη παρε της reflex μια χαρα ειναι....
nutrabolics δεν ξερω...

την κρετινη μπορεις και να την παρεις νο στοπ.... (αν δεν εχεις προβλημα παντα)

οκ ,ευχαριστω
θα το εφαρμοσω

deluxe
15-01-11, 11:18
Γιατι ολα τα νιτρικα εχουν τοσο απαισια γευση; Μονο το jack3d tropical punch πινοταν λιγο. Τωρα εχω το presurge fruit punch, παλι δε μου αρεσει η γευση.

Μη μιλησω για το hemo rage ultra melon, το οποιο το εδωσα σε φιλο μου, γιατι εκανα εμετο!

Γινεται να παιρνεις το νιτρικο απο το στομα, οπως κανουμε καμμια φορα με τη κρεατινη και καπακι να πινουμε νερο; Το εχει δοκιμασει κανεις;

beefmeup
15-01-11, 13:13
τα white flood,nano vapor,super pump,n.o xplode,ειναι καποια που μου ρχονται στο μυαλο που εχουν καλη γευση.

για το αλλο που ρωτας,αναλογα τα συστατικα που εχει,γιατι καποια καλο ειναι να ειναι δυαλυμενα
πριν κατεβουν κατω.

deluxe
15-01-11, 21:53
Τα 3 τελευταια απο τα 4 που ειπες τα ειχα δοκιμασει στο παρελθον. Ολα σε γευση πορτοκαλι, μαπα το καρπουζι...

Μαλλον πρεπει να βρω απο καπου το jack3d με γευση τσιχλοφουσκα. Λενε οτι ειναι πολυ καλο. Αλλιως λεμονι. Λογικα θα πινεται ανετα.

Ξερετε αν μπορουμε να βαζουμε λιγο χυμο, να σπαει η γευση; Ή λιγη δεξτροζη ή μελι;

beefmeup
15-01-11, 21:55
Τα 3 τελευταια απο τα 4 που ειπες τα ειχα δοκιμασει στο παρελθον. Ολα σε γευση πορτοκαλι, μαπα το καρπουζι...



το super pump,ειναι μαπα πορτοκαλι αλλα στην γευση grape κατι ειναι οκ.

κ τα υπολοιπα που λες,δεν τα ειχα δκιμασει πορτοκαλι,αλλα αλλες γευσεις,οποτε..:turtle:

stellan
16-01-11, 21:00
ρε παιδια.μια βοηθεια!
ασχολουμε με την ποδηλασια/εκανα βαρη πριν πολλα χρονια αλλα η γνωσεις μου στο θεμα των συμπληρωματων ειναι σχεδον μηδενικες!
ειμαι σε φαση που θελω να κατεβω 5-6kg κ εψαχνα κ ενα καλο συμπληρωμα για μεσα στην προπονηση για βοηθεια στην αναρωση κ ευχαριστη γευση.ακουσα καλα λογια για το pre-contest{gaspari} κ αγορασα ενα.
σε μια εξορμηση μου σε ενα σχετικο μαγαζι μου προτυναν για εξισου καλο αλλα για αλλη μαλλον δουλεια το super pump250.αγορασα κ απο αυτο ενα...
οποιαδηποτε προταση για το πως να τα δουλεψω αυτα κα ισως κ λιγη γνωση για το πως θα με βοηθησουν ειναι ευπροσδεκτη γιατι με αυτα δυστυχως ειμαι 5ος ξαδερφος{ασχετος}...
οι προπονησεις μου παιζουν απο τις 2.30ωρες οι πολυ μικρες εως κ 6ωρες οι μεγαλες.
ακομα δεν ανεβαζω ενταση.ειμαι σε φαση δυναμης.παω κ 2φορες gym την εβδομαδα.
ευχαριστω!

stellan
16-01-11, 21:13
να συμπληρωσω οτι δεν ψαχνω απλα εναν λιποδιαλυτη.δεν χρειαζομαι.κανω αρκετο αεροβιο για να χασω.απλα ηθελα ενα συμπληρωμα πιο ολοκληρωμενο για διαρκεια κ recovery αλλα χωρις πολλους υδατανθρακες κ γλειφιτζουρια.
στο μαγαζι που αγορασα το super pump250 μου ειπαν για νιτρικο.κ αυτος βεβαια απο οτι καταλαβα δεν ηξερε πολλα.

δεν θελω να ψαξω σε κανενα site σχετικο με ποδηλασια.ξερω οτι εδω η γνωση στα θεματα διατροφης κ συμπληρωματων ειναι τεραστια.στην ποδηλασια ακομα μετρανε το ρυζι με μπουνιες κ δεν ξερουν οι πιο πολλοι αν το κοτοπουλο ειναι πρωτεινη η υδατανθρακας.

kyriakos23
21-01-11, 03:20
μονο εμενα ζαλιζουνε τα νιτρικα?

Michaelangelo
21-01-11, 13:08
μονο εμενα ζαλιζουνε τα νιτρικα?

OXI!

GyM=life
21-01-11, 17:02
Λοιπον,σημερα τα ειδα ολα.Μη πω και περισσοτερα:bowdown::bowdown:

Απο δευτερα παιρνω το anadraulic 3 σκουπ,καλα πριξηματα αλλα τσιτα καμια.

Σημερα δοκιμασα 2 δειγματακια που μου στειλαν δωρο,το ενα ηταν το jack3d και το αλλο το armaggedon.Και τα 2 μαζι!!Δε ξερω αμα ειναι σωστο η λαθος αλλα τα πηρα λιγο στο κρανιο επειδη δεν εβλεπα αυτο που ζητουσα,το αποτελεσμα με εξεπληξε!!

2.5 ωρες μετα και τα δαχτυλα μου τρεμουν ακομα,τρελη ενταση,τρελο φοκους,τρελο πρηξιμο,παρα πολυ ορεξη και πολυ καλη διαθεση.Τωρα πινω και καφε να δω πως θα κοιμηθω :lol:

Απιστευτο..επιτελους ειδα κατι που να δουλευει!!Και χωρις να χω δωσει λευτα :lol:

για το armaggedon εχω ακουσει πολλυ καλα λογια απο φιλους μ...ειμαι αναμεσα στο armaggedon και στο horse power!to armmagedon το εχεις δοκιμασει και κανονικα η μονο μια φορα ?

Eddie
21-01-11, 18:45
Oχι φιλε,μια φορα και σε συνδιασμο με το jack3d.

Dreiko
21-01-11, 19:49
Oχι φιλε,μια φορα και σε συνδιασμο με το jack3d.

και μετα κοροιδευες εμενα που δε με πιανουν.....:turtle:

Eddie
21-01-11, 20:30
και μετα κοροιδευες εμενα που δε με πιανουν.....:turtle:

Εμενα με πιανουν ρε κι απο μονα τους!!Τοτε που τα ειχα βαλει και τα 2 ηταν σαν να πηρα τσιταμολ!!

Dreiko
21-01-11, 20:40
Εμενα με πιανουν ρε κι απο μονα τους!!Τοτε που τα ειχα βαλει και τα 2 ηταν σαν να πηρα τσιταμολ!!

:rolf::rolf::rolf:

λοιπον εγω λεω να κανω κοκταιλ.....:rolf::rolf::rolf::rolf:

GyM=life
21-01-11, 21:34
παιδια ειμαι μεταξυ αυτων...
1)armageddon
2)code red
3)hell 100
4)horse power

για ολα εχω ακουσει καλα λογια....
πειτε μ την γνωμη σας!

Adinamos
22-01-11, 21:37
παιδια ειμαι μεταξυ αυτων...
1)armageddon
2)code red
3)hell 100
4)horse power

για ολα εχω ακουσει καλα λογια....
πειτε μ την γνωμη σας!

Εγω θα λεγα παλι, αν ψωνιζεις απ εξω το νεο SuperPump Max, αλλιως Jack3d.
Δοκιμασμενα πραγματα, κοινως αποδεκτα στην αποτελεσματικοτητα τους.

Παντος μεταξυ αυτων που λες, προτεινω code red.

Devil
22-01-11, 21:46
παιδια ειμαι μεταξυ αυτων...
1)armageddon - πολυ μπλεντ...
2)code red - καλο αλλα ακριβο
3)hell 100 - για ποσταρε ετικετα....
4)horse power - καλο... νο στιμς

για ολα εχω ακουσει καλα λογια....
πειτε μ την γνωμη σας!

.

dio32
23-01-11, 12:46
γιατι το shock therapy δεν ειναι πολυ καλο?πιστευω ειναι δυνατο αρκετα που το εχω δοκιμασει,απο τι θυμαμε δεν εχει μεσα κρεατινη νομιζω.

gmalamos
26-01-11, 18:44
Ασχολουμαι 2 χρονια με το gym εχω δοκιμασει ολα τα συμπληρωματα εκτος απο νιτρικα.Σκεφτομαι να αρχισω plazmazet ειναι βαρυ για πρωτο?Σκεφτομαι και το superpump.Ειμαι 22+.

COBRA_STYLE
26-01-11, 18:48
γιατι το shock therapy δεν ειναι πολυ καλο?πιστευω ειναι δυνατο αρκετα που το εχω δοκιμασει,απο τι θυμαμε δεν εχει μεσα κρεατινη νομιζω.
εχει κρεατινη

gmalamos
26-01-11, 22:18
Ασχολουμαι 2 χρονια με το gym εχω δοκιμασει ολα τα συμπληρωματα εκτος απο νιτρικα.Σκεφτομαι να αρχισω plazmazet ειναι βαρυ για πρωτο?Σκεφτομαι και το superpump.Ειμαι 22+.

κανεις??

arisfwtis
26-01-11, 22:21
προτιμησε καποιο που να χει κιτρουλινη

Devil
26-01-11, 22:25
κανεις??

δοκιμασε το sp250

gmalamos
26-01-11, 23:15
δοκιμασε το sp250

Οχι plasmajet λες για πρωτη φορα εε??

Devil
26-01-11, 23:20
Οχι plasmajet λες για πρωτη φορα εε??

δεν ειναι η πρωτη φορα.... ειναι οτι δεν με πειθει....

beefmeup
26-01-11, 23:21
δεν ειναι η πρωτη φορα.... ειναι οτι δεν με πειθει....

:thumbup:

gmalamos
26-01-11, 23:26
δεν ειναι η πρωτη φορα.... ειναι οτι δεν με πειθει....

Καλως θα το ψαξω το θεμα..Thanks φιλε!!

dio32
27-01-11, 13:46
μονο που ολα αυτα που λεμε sp250 jack3d εχουν μεσα κρεατινη.
κανενα νιτρικο ωστε να μην εχει κρεατινη?ωστε το καλοκαιρι μην παρουμε νερα,αλλα με το νιτρικο να ειμαστε καπως πρισμενοι.

Nosblos
27-01-11, 13:50
παιδια ειμαι μεταξυ αυτων...
1)armageddon
2)code red
3)hell 100
4)horse power

για ολα εχω ακουσει καλα λογια....
πειτε μ την γνωμη σας!

συμφωνω με devil....
για το code red εχω πολυ καλα feedback απο φιλους....
μονουδρο δεν εχει η κανω λαθος...:unsure:?

υ.σ. το horse power με επιασε αρκετα μπορω να πω ειμαι ευχαριστημενος πολυ!!
;)

beefmeup
27-01-11, 14:00
μονο που ολα αυτα που λεμε sp250 jack3d εχουν μεσα κρεατινη.
κανενα νιτρικο ωστε να μην εχει κρεατινη?ωστε το καλοκαιρι μην παρουμε νερα,αλλα με το νιτρικο να ειμαστε καπως πρισμενοι.

υπαρχουν αρκετα..
ενα που μου ρχεται τωρα γιατι το περνω κ γω αυτη την περιοδο ειναι το white flood(controled labs),κ το game day(man) που(ακομα:() περιμενω..
το jack3d που λες εχει λιγη κρεατινη,κ δεν νομιζω οτι θα σου κανει τπτ ετσι κ αλλιως.

dio32
27-01-11, 14:02
πολυ δυνατο ειναι παντος το crack της revolutions παιδια ειχα δοκιμασει ενα φακελακι δοκιμαστικο και ειχανε πεταχτει οι φλεβες μιλαμε παρα πολυ,αλλα ετρεμα ειχα λιγο ψιλοχεστει.

Nosblos
27-01-11, 14:11
υπαρχουν αρκετα..
ενα που μου ρχεται τωρα γιατι το περνω κ γω αυτη την περιοδο ειναι το white flood(controled labs),κ το game day(man) που(ακομα:() περιμενω..
το jack3d που λες εχει λιγη κρεατινη,κ δεν νομιζω οτι θα σου κανει τπτ ετσι κ αλλιως.

επισης το tested pre work out(tested tutrition).... δεν εχει απ οτι θυμαμαι...
και ακουω καλα λογια απο φιλο...
που το δοκιμασε προ ημερων...

deluxe
30-01-11, 21:50
Δε μπορω να καταλαβω γιατι λενε οτι τα νιτρικα δε δουλευουν και καλυτερα να παιρνεις σκετη κρεατινη. Αφου τα περισσοτερα εχουν μεσα ηδη κρεατινη. Οποτε εχεις και τα πλεονεκτηματα της, εκτος απο τα υπολοιπα συστατικα.

Πιστευετε οτι τα pre-workout που δεν εχουν μεσα διεγερτικα, κανουν δουλεια; Πως γινεται να σου δινουν δυναμη και ενεργεια;

sofos
30-01-11, 21:53
αμα δεν ειχαν τα περισσοτερα νιτρικα κ απο 10.000 τις εκατο την β12 καλα θα ταν,πολλες εταιριες το παρακανουν ομως,σε τετοιες δοσεις μονο καλο δε μπορει να κανει η οποιαδηποτε βιταμινη....

κουλης
04-02-11, 15:59
συμφωνω με devil....
για το code red εχω πολυ καλα feedback απο φιλους....
μονουδρο δεν εχει η κανω λαθος...:unsure:?

υ.σ. το horse power με επιασε αρκετα μπορω να πω ειμαι ευχαριστημενος πολυ!!
;)

http://www.xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=4864&category=730
το συγκεκριμενο λες? σκευτομαι να το τσιμπισω και εγω αυτεσ τισ μερες:toast:

deluxe
06-02-11, 08:34
Γινεται αυτο το στακ ή οχι;


Man Sports Body Octane + Olimp Argi Power + L-citruline + Anadraulic Pump!!

http://www.predatornutrition.com/prod_images_blowup/bodyoctane-gameday.jpg

30 Servings Lemon-Lime Chiller
Supplement Facts
Serving Size1Scoop(4.135g)
Servings Per Container~30

Calories 4

Amount Per Serving % DV*

Total Carbohydrates <1g *

GAME DAY Complex

Citrulline Malate 1,500mg *
Beta Alanine 1,000mg *
Choline Bitartrate 500mg *
N-Acetyl-Tyrosine 250mg *
Caffeine 150mg *
DMAE 100mg *
Picamilon 37.5mg *
1,3 Dimethylamylamine 20mg *
Yohimbe HCL 2mg *



http://www.predatornutrition.com/prod_images_blowup/olimp-argipower.jpg

Nutritional Information (per capsule)
Calories 0,68 kcal/ 2,84 kJ
Protein 0,17g
Carbohydrates 0 g
Fat 0 g
Fibre 0 g
Sodium 0 g
L-arginine HCl 1500 mg

Ingredients
L-arginine HCl, bulking agent - microcrystalline cellulose, anti-caking agent – magnesium stearate, capsule – gelatin.



http://www.predatornutrition.com/prod_images_blowup/citrulline.jpg

L-Citrulline 750mg




http://www.predatornutrition.com/prod_images_blowup/Anadraulic-Pump-2.jpg


ANADRAULIC PUMP 405 grams
Serving Size: 1 Scoop (Approx. 6 grams)
Servings Per Container: 68

Anadraulic Pump Proprietary Complex 6,390mg
______________________________________________

L-Taurine*
L-Alanine*
L-Aspartic Acid*
L-Arginine HCL*
L-Arginine AKG*
L-Arginine Orotate*
Quercetin (Standardized)*
Geranium Oil Extract #105-41-9*

Devil
06-02-11, 15:40
βγαλε το argi-power....

και διαλεξε ενα απο τα δυο... η' της MAN η' της LG... και βαλε cintrulline...

εγω θα διαλεγα αυτο της ΜΑΝ... διπλη δοση και ισως εβαζα και εξτρα κιτρουλινη...

deluxe
06-02-11, 19:38
Εγω σκεφτομουν ολα μαζι απο μια δοση. Δεν ειναι υπερβολικο νομιζω..

Εδω παιρνουμε 3 scoops απο No-xplode, αλλοι και 4!

Εξαλλου πιο πολυ με αμινοξεα παιζουμε. Τα διεγερτικα που εχει το GAME DAY ειναι σε μικρες ποσοτητες με 1 scoop.

κουλης
06-02-11, 20:33
μπορει καποιος να μου εξηγησει ποια ειναι τα βασικα συστατικα που πρεπει να περιεχει ενα συμπληρωμα για να θεωρειτε νιτρικο? και τι κανει το καθενα απο αυτα? πραγματικα εχω μαυρα μεσανυχτα για τα pre-work:unsure:

Devil
06-02-11, 20:33
Εγω σκεφτομουν ολα μαζι απο μια δοση. Δεν ειναι υπερβολικο νομιζω..

Εδω παιρνουμε 3 scoops απο No-xplode, αλλοι και 4!

Εξαλλου πιο πολυ με αμινοξεα παιζουμε. Τα διεγερτικα που εχει το GAME DAY ειναι σε μικρες ποσοτητες με 1 scoop.

ειναι....

το no xplode δεν ξερω τι εχει μεσα.... απο οσο θυμαμαι ειναι ενα μπαχαλο...

ναι σε μικρες ε??? 150mg καφεινη μαζι με 1,3-dmaa... και yohi.... τουμπανο ειναι....
αν δεν σε φτανει μια κανε 2 τις δοσεις...

η αργινινη ειναι μουφα.... απλα δεν δουλευει.... αρα argipower εκτος....

cintruline... αμα θες την βαζεις... αλλα με διπλη δοση game day εισαι καλημενος...

οσο για το anadraulic pump... tayrine οκ... arginine... τα παμε μουφα.... geranium... εχει και το game day.... και στο anadraulic δεν ξερεις και την ποσοτητα....

εγω στη θεση σου θα εσπροχνα τα λεφτα μου στο game day μονο....;)

και ισως το στακαρα μαζι με x-tend.... για εξτρα bcaa και κιτρουλινη...

Devil
06-02-11, 20:35
μπορει καποιος να μου εξηγησει ποια ειναι τα βασικα συστατικα που πρεπει να περιεχει ενα συμπληρωμα για να θεωρειτε νιτρικο? και τι κανει το καθενα απο αυτα? πραγματικα εχω μαυρα μεσανυχτα για τα pre-work:unsure:

παει αναλογα με την χρηση που θελει να κανει ο καθενας...

θα γραψω σε καποια φαση αργοτερα για καποια συστατικα.... τωρα δεν εχω πολυ χρονο.... και ειναι αρκετα μεγαλη δουλεια....

κουλης
06-02-11, 20:36
παει αναλογα με την χρηση που θελει να κανει ο καθενας...

θα γραψω σε καποια φαση αργοτερα για καποια συστατικα.... τωρα δεν εχω πολυ χρονο.... και ειναι αρκετα μεγαλη δουλεια....

μηπως εχεις κανα site Προχερο να ριξω μια ματια?

Devil
06-02-11, 20:43
μηπως εχεις κανα site Προχερο να ριξω μια ματια?

βασικα αν ενδιαφερεσε να μαθεις πρεπει να κατσεις να το ψαξεις....

ξεκινα απο τα συστατικα των συμπληρωματων και googlare...

απο εκει οτι βρεις ξεκινα να διαβαζεις.... κυριως σε ξενα φορουμ παιζουν πολλες info,reviews,δοκιμες,log και αλλα...

θελει πολυ χρονο το πραμα....;)

κουλης
06-02-11, 20:45
βασικα αν ενδιαφερεσε να μαθεις πρεπει να κατσεις να το ψαξεις....

ξεκινα απο τα συστατικα των συμπληρωματων και googlare...

απο εκει οτι βρεις ξεκινα να διαβαζεις.... κυριως σε ξενα φορουμ παιζουν πολλες info,reviews,δοκιμες,log και αλλα...

θελει πολυ χρονο το πραμα....;)

οτι πιο ωραιο για να κυλησει το κυριακατικο απογευμα μου! θα περασει και η ωρα μου ευχαριστα!:green:

Devil
06-02-11, 20:46
οτι πιο ωραιο για να κυλησει το κυριακατικο απογευμα μου! θα περασει και η ωρα μου ευχαριστα!:green:

κουραγιο...χαχαχαχα:green::turtle::turtle::turtle:

deluxe
07-02-11, 01:28
Αργινινη μουφα δλδ ε; Νομιζα ηταν καλη για Pumps.

Εκτος απο κιτρουλινη, τι αλλο καλο υπαρχει για Pumps;

Επειδη ηδη παιρνω το presurge 2-3 scoop, δε θα ηθελα πολλα διεγερτικα στο επομενο, που θα ειναι και το τελευταιο για αυτους τους μηνες. Για αυτο λεω το GAME DAY να παιρνω μονο 1 scoop και να συμπληρωνω με τιποτα αλλο..

Τι λες για 1 scoop game day + 1,5gr citrulline + 5gr ajipure bcaa + 500-1000mg taurine;


Τωρα να παρω και το xtend, ενω εχω ηδη Purple wraath και ajipure bcaa ειναι λιγο υπερβολη. Τι λες για το παραπανω stack;

beefmeup
07-02-11, 01:44
Εκτος απο κιτρουλινη, τι αλλο καλο υπαρχει για Pumps;

;

glycerin
gplc(glycocarn)
κ αποτι ακουγεται τα nitrates..(creatine,arginine).

jimmy007
07-02-11, 02:33
η αργινινη ειναι μουφα.... απλα δεν δουλευει....

H αργινίνη είναι πρόδρομος του νιτρικού οξέος..

deluxe
07-02-11, 02:48
Εχουμε αντιφασεις;

Τι ξερετε για την agmatine;

Devil
07-02-11, 07:24
H αργινίνη είναι πρόδρομος του νιτρικού οξέος..

ηταν;)

Devil
07-02-11, 07:36
Αργινινη μουφα δλδ ε; Νομιζα ηταν καλη για Pumps.

Εκτος απο κιτρουλινη, τι αλλο καλο υπαρχει για Pumps;

σου απαντησε ο beef...;)

Επειδη ηδη παιρνω το presurge 2-3 scoop, δε θα ηθελα πολλα διεγερτικα στο επομενο, που θα ειναι και το τελευταιο για αυτους τους μηνες. Για αυτο λεω το GAME DAY να παιρνω μονο 1 scoop και να συμπληρωνω με τιποτα αλλο..

Τι λες για 1 scoop game day + 1,5gr citrulline + 5gr ajipure bcaa + 500-1000mg taurine;

οκ τοτε κρατα το οπως το εγραψες....;) καλο ειναι...

Τωρα να παρω και το xtend, ενω εχω ηδη Purple wraath και ajipure bcaa ειναι λιγο υπερβολη. Τι λες για το παραπανω stack;


ναι η αργινινη ειναι μουφα.... τσεκαρε... (βασικα ειναι για ολους...)


No effect of short-term arginine supplementation on nitric oxide production, metabolism and performance in intermittent exercise in athletes.

Arginine supplementation has been shown to alleviate endothelial dysfunction and improve exercise performance through increasing nitric oxide production in patients with cardiopulmonary diseases. In addition, arginine supplementation could decrease accumulations of lactate and ammonia, metabolites involved in development of muscular fatigue. The aim of this study was to investigate the effect of short-term arginine supplementation on performance in intermittent anaerobic exercise and the underlying mechanism in well-trained male athletes. Ten elite male college judo athletes participated with a randomized crossover, placebo-controlled design. The subjects consumed 6 g/day arginine (ARG trial) or placebo (CON trial) for 3 days then performed an intermittent anaerobic exercise test on a cycle ergometer. Blood samples were collected before supplementation, before and during exercise and 0, 3, 6, 10, 30 and 60 min after exercise. ARG trial had significantly higher arginine concentrations than CON trial at the same time point before, during and after exercise. In both trials, nitrate and nitrite concentration was significantly higher during and 6 min after exercise comparing to the basal concentration. The increase in nitrate and nitrite concentration during exercise in both trials was parallel to the increase in plasma citrulline concentrations. There was no significant difference between the 2 trials in plasma nitrate and nitrite, lactate and ammonia concentrations and peak and average power in the exercise. The results of this study suggested that short-term arginine supplementation had no effect on nitric oxide production, lactate and ammonia metabolism and performance in intermittent anaerobic exercise in well-trained male athletes

Effects of dietary L-arginine intake on cardiorespiratory and metabolic adaptation in athletes.

To assess the effect of diet enrichment with L-arginine or supplementation at high doses on physiological adaptation during exercise, 9 athletes followed 3 different diets, each over 3 consecutive days, with a wash-out period of 4 d between training sessions: control diet (CD), 5.5 +/- 0.3 g/d of L-arginine; Diet 1 (rich in L-arginine food), 9.0 +/- 1.1 g/d of L-arginine; and Diet 2 (the same as CD but including an oral supplement of 15 g/d), 20.5 +/- 0.3 g/d of L-arginine. Plasma nitrate levels of each participant were determined on the day after each treatment. Participants performed a submaximal treadmill test (initial speed 10-11 km/hr, work increments 1 km/hr every 4 min until 85-90% VO2max, and passive recovery periods of 2 min). Oxygen uptake and heart rate were monitored throughout the test. Blood lactate concentration ([La-]b) was determined at the end of each stage. Repeated-measures ANOVA and paired Student's t tests were used to compare the various physiological parameters between diets. The level of significance was set at p < .05. [La-]b showed a significant effect at the 5-min time point between CD and Diet 2 (CD 3.0 +/- 0.5 mM, Diet 2 2.5 +/- 0.5 mM, p = .03), but this tendency was not found at higher exercise intensities. No significant differences were observed in any of the cardiorespiratory or plasma nitrate levels. In conclusion, dietary L-arginine intake on the days preceding the test does not improve physiological parameters during exercise.

Acute supplementation with the nitric oxide precursor L-arginine does not improve cardiovascular performance in patients with hypercholesterolemia.

Endothelial dysfunction based on lack of nitric oxide (NO) may contribute to several settings of cardiovascular disorder. Chronic oral supplementation with the NO precursor L-arginine counteracts the development of aortic atherosclerosis in cholesterol-fed rabbits, and i.v. infusion of L-arginine may acutely improve endothelium-dependent coronary epicardial vasodilation in patients with hypercholesterolemia (HC). To clarify whether excess NO precursor may also improve general cardiovascular performance in HC, we measured working capacity indices of myocardial ischemia, and basal and post-occlusive forearm and skin blood flow in nine patients with elevated plasma cholesterol (9.1 +/- 0.2 mumol/l) following random double-blinded administration of L-arginine (16 g i.v.) or placebo. Infusion of L-arginine raised the plasma concentration of this amino acid from 85 +/- 12 to 2460 +/- 230 mumol/l but did not change the plasma level of the major NO metabolite nitrate. Maximal working capacity, indices of myocardial ischemia, and basal and post-occlusive blood flow in the skin or forearm did not differ between the treatments. The lack of positive effect of L-arginine compared to placebo indicates that excess NO precursor did not improve microvascular endothelial function in the patients, or alternatively, that the indices measured in the present study were not dependent on endothelial microvessel function. Thus, in patients with HC, deficiency of precursor for NO formation does not seem to impair either maximal exercise capacity myocardial perfusion during maximal exercise, or maximal vasodilator capacity in skeletal muscle or skin.


glycerin
gplc(glycocarn)
κ αποτι ακουγεται τα nitrates..(creatine,arginine).

μια χαρα δουλευουν τα nitrates λενε....:thumbup:

εσυ ξερεις απο πρωτο χερι;):green:

Dietary nitrate supplementation reduces the O2 cost of low-intensity exercise and enhances tolerance to high-intensity exercise in humans.

Pharmacological sodium nitrate supplementation has been reported to reduce the O2 cost of submaximal exercise in humans. In this study, we hypothesized that dietary supplementation with inorganic nitrate in the form of beetroot juice (BR) would reduce the O2 cost of submaximal exercise and enhance the tolerance to high-intensity exercise. In a double-blind, placebo (PL)-controlled, crossover study, eight men (aged 19-38 yr) consumed 500 ml/day of either BR (containing 11.2 +/- 0.6 mM of nitrate) or blackcurrant cordial (as a PL, with negligible nitrate content) for 6 consecutive days and completed a series of "step" moderate-intensity and severe-intensity exercise tests on the last 3 days. On days 4-6, plasma nitrite concentration was significantly greater following dietary nitrate supplementation compared with PL (BR: 273 +/- 44 vs. PL: 140 +/- 50 nM; P < 0.05), and systolic blood pressure was significantly reduced (BR: 124 +/- 2 vs. PL: 132 +/- 5 mmHg; P < 0.01). During moderate exercise, nitrate supplementation reduced muscle fractional O2 extraction (as estimated using near-infrared spectroscopy). The gain of the increase in pulmonary O2 uptake following the onset of moderate exercise was reduced by 19% in the BR condition (BR: 8.6 +/- 0.7 vs. PL: 10.8 +/- 1.6 ml.min(-1).W(-1); P < 0.05). During severe exercise, the O2 uptake slow component was reduced (BR: 0.57 +/- 0.20 vs. PL: 0.74 +/- 0.24 l/min; P < 0.05), and the time-to-exhaustion was extended (BR: 675 +/- 203 vs. PL: 583 +/- 145 s; P < 0.05). The reduced O2 cost of exercise following increased dietary nitrate intake has important implications for our understanding of the factors that regulate mitochondrial respiration and muscle contractile energetics in humans


Effects of dietary nitrate on oxygen cost during exercise.

AIM: Nitric oxide (NO), synthesized from l-arginine by NO synthases, plays a role in adaptation to physical exercise by modulating blood flow, muscular contraction and glucose uptake and in the control of cellular respiration. Recent studies show that NO can be formed in vivo also from the reduction of inorganic nitrate (NO(3) (-)) and nitrite (NO(2) (-)). The diet constitutes a major source of nitrate, and vegetables are particularly rich in this anion. The aim of this study was to investigate if dietary nitrate had any effect on metabolic and circulatory parameters during exercise. METHOD: In a randomized double-blind placebo-controlled crossover study, we tested the effect of dietary nitrate on physiological and metabolic parameters during exercise. Nine healthy young well-trained men performed submaximal and maximal work tests on a cycle ergometer after two separate 3-day periods of dietary supplementation with sodium nitrate (0.1 mmol kg(-1) day-1) or an equal amount of sodium chloride (placebo). RESULTS: The oxygen cost at submaximal exercise was reduced after nitrate supplementation compared with placebo. On an average Vo(2) decreased from 2.98 +/- 0.57 during CON to 2.82 +/- 0.58 L min(-1) during NIT (P < 0.02) over the four lowest submaximal work rates. Gross efficiency increased from 19.7 +/- 1.6 during CON to 21.1 +/- 1.3% during NIT (P < 0.01) over the four lowest work rates. There was no difference in heart rate, lactate [Hla], ventilation (VE), VE/Vo(2) or respiratory exchange ratio between nitrate and placebo during any of the submaximal work rates. CONCLUSION: We conclude that dietary nitrate supplementation, in an amount achievable through a diet rich in vegetables, results in a lower oxygen demand during submaximal work. This highly surprising effect occurred without an accompanying increase in lactate concentration, indicating that the energy production had become more efficient. The mechanism of action needs to be clarified but a likely first step is the in vivo reduction of dietary nitrate into bioactive nitrogen oxides including nitrite and NO.

και για αυτο τα nitrates σερβιροντε μαζι με anti-ox...;)


Antioxidants reduce the development of nitrosamines from nitrates, chemicals that are commonly used in processed foods. Once formed, nitrosamine can become carcinogens. In several human studies(8), in which the subjects consumed a nitrosamine precursor, the urinary levels of nitrosamines were significantly reduced by vitamin C.




Εχουμε αντιφασεις;

Τι ξερετε για την agmatine;

για την agmatine δεν το εχω ψαξει πολυ.... ακουγοντε διαφορα....

αλλοι λενε οτι δουλευει αλλοι λενε οτι ειναι μουφα...


ot: γιαννη σε παρακαλω μην με βαλεις να τα μεταφρασω....plzzzzzzzz:green::green::green::green::green:

beefmeup
07-02-11, 13:13
ναι μωρε νταξ για τα nitrates,απλα το γραφω με την εννοια οτι ακομα το ψαχνουμε κ πανω σε αυτα.



και για αυτο τα nitrates σερβιροντε μαζι με anti-ox...;)


χνιεχ,γιαυτο παει συνεφο η NAC:P

Devil
07-02-11, 16:06
ναι μωρε νταξ για τα nitrates,απλα το γραφω με την εννοια οτι ακομα το ψαχνουμε κ πανω σε αυτα.

χνιεχ,γιαυτο παει συνεφο η NAC:P

ακριβως... nac και βιταμινα C....:green:

deluxe
07-02-11, 17:08
Καποιοι μου ειπαν για τον συνδιασμο cbol,pbol και glycergrow. Και stim free και πρεπει να ειναι αρκετα δυνατο. Τι λετε;

Devil
07-02-11, 17:12
Καποιοι μου ειπαν για τον συνδιασμο cbol,pbol και glycergrow. Και stim free και πρεπει να ειναι αρκετα δυνατο. Τι λετε;

μια χαρα καλο αξουγετε..... nitrates + glycerol:green:

jimmy007
07-02-11, 17:19
ηταν;)

Μπράβο που έκατσες και συγκέντρωσες έρευνες, αλλά αυτές που αφορούν την αργινίνη είχαν μέγιστη διάρκεια 4 μέρες, που μου φαίνεται ελάχιστο διάστημα για να βγουν ασφαλή συμπεράσματα...

beefmeup
07-02-11, 17:24
ριχτε μια ματια εδω..

Αργινινη ή Νιτρικά πριν την προπονηση ?? (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?t=1637)

μπορειτε να πατε την κουβεντα κ απο κει..

αλλα υπαρχουν κ αλλα θεματα με την αργινινη στο φορουμ να τσεκαρετε.

Devil
07-02-11, 17:35
Μπράβο που έκατσες και συγκέντρωσες έρευνες, αλλά αυτές που αφορούν την αργινίνη είχαν μέγιστη διάρκεια 4 μέρες, που μου φαίνεται ελάχιστο διάστημα για να βγουν ασφαλή συμπεράσματα...

οχι στην τυχη της βρηκα:green::green::green: (δεν κανω πλακα...) για τα nitrates ηθελα μερικες και βρηκα και για αργινινη...

μα το ΝΟ θα πρεπει να επιρεαζετε και με μια δοση μονο.... δεν εχει να κανει η διαρκεια της ερευνας....

τσεκαρε λιγο τον μεταβολισμο της.... θα καταλαβεις...

http://metacyc.org/META/new-image?type=PATHWAY&object=ARGASEDEG-PWY


Br J Clin Pharmacol. 1999 March; 47(3): 261–266.
Oranee Tangphao et al.
Pharmacokinetics of intravenous and oral l-arginine in normal volunteers

Studies in humans have also demonstrated that total body arginine homeostasis is related to the rate of degradation by hepatic arginase [22].

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2014227/

[22]: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8022794

jimmy007
07-02-11, 19:11
[QUOTE=Devil;323879]οχι στην τυχη της βρηκα:green::green::green: (δεν κανω πλακα...) για τα nitrates ηθελα μερικες και βρηκα και για αργινινη...

μα το ΝΟ θα πρεπει να επιρεαζετε και με μια δοση μονο.... δεν εχει να κανει η διαρκεια της ερευνας....

τσεκαρε λιγο τον μεταβολισμο της.... θα καταλαβεις...

http://metacyc.org/META/new-image?type=PATHWAY&object=ARGASEDEG-PWY



Δεν μπορώ τώρα που κάνω διάλλειμα από το διάβασμα Βιολογίας(συγκεκριμένα δομή και λειτουργία πρωτεινών) να διαβάζω τις μεταβολικές οδούς που συμμετέχει η αργνίνη...:P:P Αρκεί η μία που μου έστειλες για να φτάσουμε στο συμπέρασμα που αναφέρεις?
Εγώ σκεφτόμουν κάτι σαν φόρτωμα με αργινίνη..
Θα το ψάξω όταν βρω χρόνο και θα επανέλθω...

Devil
07-02-11, 19:27
[QUOTE=Devil;323879]οχι στην τυχη της βρηκα:green::green::green: (δεν κανω πλακα...) για τα nitrates ηθελα μερικες και βρηκα και για αργινινη...

μα το ΝΟ θα πρεπει να επιρεαζετε και με μια δοση μονο.... δεν εχει να κανει η διαρκεια της ερευνας....

τσεκαρε λιγο τον μεταβολισμο της.... θα καταλαβεις...

http://metacyc.org/META/new-image?type=PATHWAY&object=ARGASEDEG-PWY



Δεν μπορώ τώρα που κάνω διάλλειμα από το διάβασμα Βιολογίας(συγκεκριμένα δομή και λειτουργία πρωτεινών) να διαβάζω τις μεταβολικές οδούς που συμμετέχει η αργνίνη...:P:P Αρκεί η μία που μου έστειλες για να φτάσουμε στο συμπέρασμα που αναφέρεις?
Εγώ σκεφτόμουν κάτι σαν φόρτωμα με αργινίνη..
Θα το ψάξω όταν βρω χρόνο και θα επανέλθω...

ψιτ αμα δεν τις μαθεις θα του πω να σε κοψει βιοχημεια:P:P:P:green:

ναι λογικα ναι...

μπα οχι... δεν λειτουργει σαν την κρεατινη...

jimmy007
07-02-11, 19:37
ψιτ αμα δεν τις μαθεις θα του πω να σε κοψει βιοχημεια:P:P:P:green:

ναι λογικα ναι...

μπα οχι... δεν λειτουργει σαν την κρεατινη...

:rolf::rolf::rolf::rolf:
Mπα την έχω περάσει τη Χημεία. Με κανα 7αρι κιόλας(θα είχα πάρει παραπάνω αλλά βαριόμουν να διαβάσω τις μαλ...ιες της θερμοδυναμικής...:thumbup::thumbup::thumbup:

Λες να έχει γίνει κανένα πειραματάκι με το φόρτωμα που λέω?

giorgos46
07-02-11, 19:41
το plasmajet ειναι καλο..

giorgos46
07-02-11, 19:41
ειναι τησ gaspari

Devil
07-02-11, 19:46
[QUOTE=Devil;324021]

:rolf::rolf::rolf::rolf:
Mπα την έχω περάσει τη Χημεία. Με κανα 7αρι κιόλας(θα είχα πάρει παραπάνω αλλά βαριόμουν να διαβάσω τις μαλ...ιες της θερμοδυναμικής...:thumbup::thumbup::thumbup:

Λες να έχει γίνει κανένα πειραματάκι με το φόρτωμα που λέω?

ισως δεν ξερω....:unsure: ειδομεν....:green:

MichalisPorke
10-02-11, 00:59
Ρε παιδια να ρωτισω και εγω κατι..Σορρυ αν υπαρχει αλλα εψαξα 20 σελιδες ειναι..Ειμαι 17..Σκεφτομαι να αρχισω κρεατινη και νιτρικο τωρα στα τελυταια του ογκου για να παω φουλ..Καλυτερα ειναι να παρω ενα νιτρικο που να εχει κρεατινη?Δηλαδη 2 σε 1?

PMalamas
10-02-11, 01:51
οχι δν εχει αρκετη κρεατινη.. συνηθως 3 γρ.
και σιγουρα δε μπορεις να κανεις υπερπληρωση με νιτρικο

jimmy007
10-02-11, 03:59
Ρε παιδια να ρωτισω και εγω κατι..Σορρυ αν υπαρχει αλλα εψαξα 20 σελιδες ειναι..Ειμαι 17..Σκεφτομαι να αρχισω κρεατινη και νιτρικο τωρα στα τελυταια του ογκου για να παω φουλ..Καλυτερα ειναι να παρω ενα νιτρικο που να εχει κρεατινη?Δηλαδη 2 σε 1?


οχι δν εχει αρκετη κρεατινη.. συνηθως 3 γρ.
και σιγουρα δε μπορεις να κανεις υπερπληρωση με νιτρικο

Εκτός από αυτό, σύμφωνα με τους περισσότερους η κρεατίνη δεν πρέπει να λαμβάνεται σε μία δόση καθημερινά αλλά σε 2(και 4 στην περίοδο φορτώματος για όσους την κάνουν).

MichalisPorke
10-02-11, 12:29
Εκτός από αυτό, σύμφωνα με τους περισσότερους η κρεατίνη δεν πρέπει να λαμβάνεται σε μία δόση καθημερινά αλλά σε 2(και 4 στην περίοδο φορτώματος για όσους την κάνουν).

Ναι το ξεχσα αυτο!:turtle:..Τεσπα εσεις τι νομιζετε?Να παρω νιτρικο?Ποιο να παρω?

PMalamas
10-02-11, 12:54
εσυ ξερεις καλυτερα.. πιστευω καποιο το χρειαζονται περισσοτερο απο καποιους αλλους.
Δοκιμασε ομως σιγουρα.. δν εχεις τπτ να χασεις εκτος απο λιγα χρηματα..

Nosblos
10-02-11, 12:58
http://www.xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=4864&category=730
το συγκεκριμενο λες? σκευτομαι να το τσιμπισω και εγω αυτεσ τισ μερες:toast:

το tested?
ναι...αναφερθηκα και σε αυτο....
τσιμπα το και πας και εντυπωσεις...:thumbup:

MichalisPorke
10-02-11, 20:02
Ποιο προτεινεις για πρωτη φορα?Δεν θελω να εχει κρεατινη μεσα!

Mitsen
10-02-11, 21:08
Ποιο προτεινεις για πρωτη φορα?Δεν θελω να εχει κρεατινη μεσα!

δοκίμασε το NO-XPLODE

PMalamas
10-02-11, 21:32
γτ οχι κρεατινη?

deluxe
11-02-11, 00:43
Τελικα παιδια σκεφτομαι για 1 μηνα : Pbol,Cbol,glycergrow και τον επομενο μηνα game day,cbol,glygercrow. Απο μια δοση το καθενα!

Εννοειται και 5γρ bcaa. Τι λετε;

MichalisPorke
11-02-11, 11:25
γτ οχι κρεατινη?

Βασικα επειδη θα παιρνω ξεχωριστα..Πιστευεις θα ειναι καλυτερα με κρεατινη?

PMalamas
11-02-11, 11:33
ναι ρε συ σιγα, να μην επαιρνες με κρεατινη αν δεν ηθελες να παρει γενικως, απλα δε θα παρεις την ωρα που θα παρεις και το νιτρικο η θα συμπληρωσεις τη δοδη γτ εχουν λιγοτερη τα νιτρικα

giorgos46
11-02-11, 13:48
παιδια αν ξεκινισω ενα μηνα no-xplode τησ BSN και σινεχισω plasmajet τησ Gaspari υπαρχει προβλημα?

sobral
11-02-11, 13:56
μην ανοίγεις καινούργιο θέμα, υπάρχει ενότητα ''νιτρικα'' μπες και θα σε βοηθήσουν εκεί. :)

PMalamas
11-02-11, 14:40
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=6143&highlight=%CE%BD%CE%B9%CF%84%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%B1
check

Polyneikos
11-02-11, 15:10
παιδια αν ξεκινισω ενα μηνα no-xplode τησ BSN και σινεχισω plasmajet τησ Gaspari υπαρχει προβλημα?

Mεχρι 2 μηνες συνεχόμενη λήψη εισαι οκ,μετα θελει Off,βεβαια ισως δεν θα εχεις τα ίδια αποτελεσματα με το Plasmajet σε σχεση με το αν το ξεκιναγες πρωτο,χωρις αλλη ληψη Preworkout προηγουμενως:thumbup:

deluxe
12-02-11, 21:51
Τι λετε για αυτο το αρθρο;

http://metavolismos.com/?p=1255

beefmeup
12-02-11, 22:03
Τι λετε για αυτο το αρθρο;

http://metavolismos.com/?p=1255

ε,τι να λεμε δλδ?

αληθεια ειναι αυτο που γραφει..τα διεγερτικα σου κανουν δουλεια στις περισοτερες περιπτωσεις των "νιτρικων" με βαση την αργινινη.

το θεμα ειναι ομως οτι υπαρχουν κ προιοντα σε αυτη την φαση που οντως κανουν δουλεια με ουσιες οπως η κιτρουλινη,β- αλανινη,gplc,nitrates κλπ,που υπαρχουν κ αντιστοιχες ενδειξεις με κ εργαστηριακα δεδομενα.

Polyneikos
12-02-11, 22:35
Ενταξει ,δεν λεει κατι καινουργιο ο Αντρίκος στο εν λόγω αρθρο,χωρις να θίγω τις γνωσεις του.Εδω το εχουμε πει αρκετες φορες σε πολλα τόπικς ότι η αργινινη όπου ναι θα εγκαταλειφθει ως βαση στα νιτρικα-Preworkouts,καθως αλλες ουσίες ,όπως αυτες που ανεφερε ο Beef,εχουν τον πιο ενεργό ρόλο σε αυτα τα σκευασματα.
Προσωπικα τα χρησιμοποιω και μου δίνουν αυτο που θελω,ενα kick στην προπονηση μου,Nothing more,nothing less,από εκει και περα τα εχουμε ξαναπει,δεν υπάρχουν μαγικες σκόνες.

Devil
13-02-11, 05:57
Τι λετε για αυτο το αρθρο;

http://metavolismos.com/?p=1255

καλα τα λεει ο Αντρεας....;)

αλλα εχω μια απορεια ρε συ deluxe... αυτα που ποσταρα στην προηγουμενη σελιδα... τα διαβασες????:green: