PDA

Επιστροφή στο Forum : Γενικές Ερωτήσεις για PreWorkouts - Νιτρικά



Σελίδες : 1 2 [3] 4 5 6 7 8

Polyneikos
13-02-11, 17:19
καλα τα λεει ο Αντρεας....;)

αλλα εχω μια απορεια ρε συ deluxe... αυτα που ποσταρα στην προηγουμενη σελιδα... τα διαβασες????:green:


Αντε να κανω ενα quote για να μην το ψαχνουνε και πολυ:green:



ναι η αργινινη ειναι μουφα.... τσεκαρε... (βασικα ειναι για ολους...)


No effect of short-term arginine supplementation on nitric oxide production, metabolism and performance in intermittent exercise in athletes.

Arginine supplementation has been shown to alleviate endothelial dysfunction and improve exercise performance through increasing nitric oxide production in patients with cardiopulmonary diseases. In addition, arginine supplementation could decrease accumulations of lactate and ammonia, metabolites involved in development of muscular fatigue. The aim of this study was to investigate the effect of short-term arginine supplementation on performance in intermittent anaerobic exercise and the underlying mechanism in well-trained male athletes. Ten elite male college judo athletes participated with a randomized crossover, placebo-controlled design. The subjects consumed 6 g/day arginine (ARG trial) or placebo (CON trial) for 3 days then performed an intermittent anaerobic exercise test on a cycle ergometer. Blood samples were collected before supplementation, before and during exercise and 0, 3, 6, 10, 30 and 60 min after exercise. ARG trial had significantly higher arginine concentrations than CON trial at the same time point before, during and after exercise. In both trials, nitrate and nitrite concentration was significantly higher during and 6 min after exercise comparing to the basal concentration. The increase in nitrate and nitrite concentration during exercise in both trials was parallel to the increase in plasma citrulline concentrations. There was no significant difference between the 2 trials in plasma nitrate and nitrite, lactate and ammonia concentrations and peak and average power in the exercise. The results of this study suggested that short-term arginine supplementation had no effect on nitric oxide production, lactate and ammonia metabolism and performance in intermittent anaerobic exercise in well-trained male athletes

Effects of dietary L-arginine intake on cardiorespiratory and metabolic adaptation in athletes.

To assess the effect of diet enrichment with L-arginine or supplementation at high doses on physiological adaptation during exercise, 9 athletes followed 3 different diets, each over 3 consecutive days, with a wash-out period of 4 d between training sessions: control diet (CD), 5.5 +/- 0.3 g/d of L-arginine; Diet 1 (rich in L-arginine food), 9.0 +/- 1.1 g/d of L-arginine; and Diet 2 (the same as CD but including an oral supplement of 15 g/d), 20.5 +/- 0.3 g/d of L-arginine. Plasma nitrate levels of each participant were determined on the day after each treatment. Participants performed a submaximal treadmill test (initial speed 10-11 km/hr, work increments 1 km/hr every 4 min until 85-90% VO2max, and passive recovery periods of 2 min). Oxygen uptake and heart rate were monitored throughout the test. Blood lactate concentration ([La-]b) was determined at the end of each stage. Repeated-measures ANOVA and paired Student's t tests were used to compare the various physiological parameters between diets. The level of significance was set at p < .05. [La-]b showed a significant effect at the 5-min time point between CD and Diet 2 (CD 3.0 +/- 0.5 mM, Diet 2 2.5 +/- 0.5 mM, p = .03), but this tendency was not found at higher exercise intensities. No significant differences were observed in any of the cardiorespiratory or plasma nitrate levels. In conclusion, dietary L-arginine intake on the days preceding the test does not improve physiological parameters during exercise.

Acute supplementation with the nitric oxide precursor L-arginine does not improve cardiovascular performance in patients with hypercholesterolemia.

Endothelial dysfunction based on lack of nitric oxide (NO) may contribute to several settings of cardiovascular disorder. Chronic oral supplementation with the NO precursor L-arginine counteracts the development of aortic atherosclerosis in cholesterol-fed rabbits, and i.v. infusion of L-arginine may acutely improve endothelium-dependent coronary epicardial vasodilation in patients with hypercholesterolemia (HC). To clarify whether excess NO precursor may also improve general cardiovascular performance in HC, we measured working capacity indices of myocardial ischemia, and basal and post-occlusive forearm and skin blood flow in nine patients with elevated plasma cholesterol (9.1 +/- 0.2 mumol/l) following random double-blinded administration of L-arginine (16 g i.v.) or placebo. Infusion of L-arginine raised the plasma concentration of this amino acid from 85 +/- 12 to 2460 +/- 230 mumol/l but did not change the plasma level of the major NO metabolite nitrate. Maximal working capacity, indices of myocardial ischemia, and basal and post-occlusive blood flow in the skin or forearm did not differ between the treatments. The lack of positive effect of L-arginine compared to placebo indicates that excess NO precursor did not improve microvascular endothelial function in the patients, or alternatively, that the indices measured in the present study were not dependent on endothelial microvessel function. Thus, in patients with HC, deficiency of precursor for NO formation does not seem to impair either maximal exercise capacity myocardial perfusion during maximal exercise, or maximal vasodilator capacity in skeletal muscle or skin.



μια χαρα δουλευουν τα nitrates λενε....:thumbup:

εσυ ξερεις απο πρωτο χερι;):green:

Dietary nitrate supplementation reduces the O2 cost of low-intensity exercise and enhances tolerance to high-intensity exercise in humans.

Pharmacological sodium nitrate supplementation has been reported to reduce the O2 cost of submaximal exercise in humans. In this study, we hypothesized that dietary supplementation with inorganic nitrate in the form of beetroot juice (BR) would reduce the O2 cost of submaximal exercise and enhance the tolerance to high-intensity exercise. In a double-blind, placebo (PL)-controlled, crossover study, eight men (aged 19-38 yr) consumed 500 ml/day of either BR (containing 11.2 +/- 0.6 mM of nitrate) or blackcurrant cordial (as a PL, with negligible nitrate content) for 6 consecutive days and completed a series of "step" moderate-intensity and severe-intensity exercise tests on the last 3 days. On days 4-6, plasma nitrite concentration was significantly greater following dietary nitrate supplementation compared with PL (BR: 273 +/- 44 vs. PL: 140 +/- 50 nM; P < 0.05), and systolic blood pressure was significantly reduced (BR: 124 +/- 2 vs. PL: 132 +/- 5 mmHg; P < 0.01). During moderate exercise, nitrate supplementation reduced muscle fractional O2 extraction (as estimated using near-infrared spectroscopy). The gain of the increase in pulmonary O2 uptake following the onset of moderate exercise was reduced by 19% in the BR condition (BR: 8.6 +/- 0.7 vs. PL: 10.8 +/- 1.6 ml.min(-1).W(-1); P < 0.05). During severe exercise, the O2 uptake slow component was reduced (BR: 0.57 +/- 0.20 vs. PL: 0.74 +/- 0.24 l/min; P < 0.05), and the time-to-exhaustion was extended (BR: 675 +/- 203 vs. PL: 583 +/- 145 s; P < 0.05). The reduced O2 cost of exercise following increased dietary nitrate intake has important implications for our understanding of the factors that regulate mitochondrial respiration and muscle contractile energetics in humans


Effects of dietary nitrate on oxygen cost during exercise.

AIM: Nitric oxide (NO), synthesized from l-arginine by NO synthases, plays a role in adaptation to physical exercise by modulating blood flow, muscular contraction and glucose uptake and in the control of cellular respiration. Recent studies show that NO can be formed in vivo also from the reduction of inorganic nitrate (NO(3) (-)) and nitrite (NO(2) (-)). The diet constitutes a major source of nitrate, and vegetables are particularly rich in this anion. The aim of this study was to investigate if dietary nitrate had any effect on metabolic and circulatory parameters during exercise. METHOD: In a randomized double-blind placebo-controlled crossover study, we tested the effect of dietary nitrate on physiological and metabolic parameters during exercise. Nine healthy young well-trained men performed submaximal and maximal work tests on a cycle ergometer after two separate 3-day periods of dietary supplementation with sodium nitrate (0.1 mmol kg(-1) day-1) or an equal amount of sodium chloride (placebo). RESULTS: The oxygen cost at submaximal exercise was reduced after nitrate supplementation compared with placebo. On an average Vo(2) decreased from 2.98 +/- 0.57 during CON to 2.82 +/- 0.58 L min(-1) during NIT (P < 0.02) over the four lowest submaximal work rates. Gross efficiency increased from 19.7 +/- 1.6 during CON to 21.1 +/- 1.3% during NIT (P < 0.01) over the four lowest work rates. There was no difference in heart rate, lactate [Hla], ventilation (VE), VE/Vo(2) or respiratory exchange ratio between nitrate and placebo during any of the submaximal work rates. CONCLUSION: We conclude that dietary nitrate supplementation, in an amount achievable through a diet rich in vegetables, results in a lower oxygen demand during submaximal work. This highly surprising effect occurred without an accompanying increase in lactate concentration, indicating that the energy production had become more efficient. The mechanism of action needs to be clarified but a likely first step is the in vivo reduction of dietary nitrate into bioactive nitrogen oxides including nitrite and NO.

και για αυτο τα nitrates σερβιροντε μαζι με anti-ox...;)


Antioxidants reduce the development of nitrosamines from nitrates, chemicals that are commonly used in processed foods. Once formed, nitrosamine can become carcinogens. In several human studies(8), in which the subjects consumed a nitrosamine precursor, the urinary levels of nitrosamines were significantly reduced by vitamin C.





για την agmatine δεν το εχω ψαξει πολυ.... ακουγοντε διαφορα....

αλλοι λενε οτι δουλευει αλλοι λενε οτι ειναι μουφα...


ot: γιαννη σε παρακαλω μην με βαλεις να τα μεταφρασω....plzzzzzzzz:green::green::green::green::green:

av_dimitris
17-02-11, 21:43
νιτρικα μπορουμε να χρησιμοπιησουμε σε οποιαδηποτε φαση ειμαστε(συντηρηση,ογκο,γραμμωση)?

av_dimitris
17-02-11, 23:49
κανεις?

deluxe
18-02-11, 00:31
Δεν υπαρχει καποιο προβλημα. Υπαρχουν νιτρικα και με καθολου θερμιδες ή χωρις κρεατινη, διαλεγεις και παιρνεις αναλογως.

deluxe
19-02-11, 03:23
Εχει και πολυ καλυτερα. Αυτα ειναι ξεπερασμενο πιστευω και πιο πολυ παιζουν με placebo..

Devil
19-02-11, 03:51
Εχει και πολυ καλυτερα. Αυτα ειναι ξεπερασμενο πιστευω και πιο πολυ παιζουν με placebo..

το nano vapor ουτε καν με placebo δεν παιζει...

askmeister
19-02-11, 17:07
καλησπέρα παιδιά... ήθελα να κανω μια ερωτηση ...πηρα νιτικο της optimum σε καψουλες το n.o. formula x αλλα δεν ειμαι σιγουρος για το ποτε να παιρνω....ισχιει για πρωι μολισ ξυπνησω και μιση ωρα πριν την προπονιση????η μονο το δευτερο??? να αναφερω παιρνω ξεχωριστα κρεατινη το μεσημερι και μετα την προπονηση...

RAMBO
19-02-11, 17:44
μονο πριν την προπονηση ποιοσ ο λογοσ να παιρνεισ πρωι πρωτον περνεισ πιο συχνα και ο οργανισμοσ το συνηθιζει γρηγοροτερα πετασ λεφτα και παει και αχρηστη η δοση...

askmeister
19-02-11, 18:03
καταλαβα....και η γνωμη σου για το συγκεκριμενο πρωιον????

RAMBO
19-02-11, 18:04
πρωσοπικα δεν το εχω δοκιμασει αλλα εχω ακουσει καλα λογια

kykodude83
19-02-11, 18:51
Sorry μάγκες αλλα αν ο αναγνώστης ειναι ΑΣΧΕΤΟΣ (Οπως είμαι κι εγω) δεν βγάζει ακρη..ειχα σκοπο να ξεκινήσω για πριν την προπονηση NO-XPLODE και για μετα SYNTHA6 της BSN για να βοηθησει τις προπονησεις μου τοσο στο γυμναστηριο οσο και στο μούι τάι αλλα πλεον δεν το βλεπω..Με τρομοκρατουν ολες αυτες οι διαφωνιες (καλο που υπαρχουν ΑΛΛΑ) συν οτι οταν ακουω για το ποσα "πραγματα" παιρνουν καποιοι εδω μεσα και σκεφτομαι να το σταματησω και να αρχισω τεννις!!!ΕΧΩ ΗΜΙΜΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΩ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΕΙΝΟΥΛΑ ΜΟΥ(μη σου πω θα την συχτηρησω κι αυτην)

procop
20-02-11, 17:49
ρε παιδες να ρωτησω κατι,βλεπω καποια νιτρικα να εχουν αρκετη ζαχαρη,γενικα να προτιμησω χωρις ζαχαρη???
επισης κατι αλλο,αν το παρω σε περιοδο που θελω να γραμμωσω να προτιμησω χωρις κρεατινη μέσα??

deluxe
20-02-11, 20:25
Καλυτερα χωρις ζαχαρη και υδατανθρακες.. Κρεατινη εξαρταται τι ποσοτητα εχει. Αν κανεις γραμμωση σε βοηθαει, αφου σου δινει ενεργεια.

dio32
21-02-11, 21:44
ε παιδες να κανω μια ερωτηση?το νιτρικο για να το παρεις πριν την προπονηση για να δουλεψει σωστα πρεπει να εισαι νυστικος ετσι δεν ειναι?ποσες ωρες πριν?
ρωταω επειδη καμια φορα παω και προπονηση το πρωι.εγω ξυπναω το πρωι π.χ στις 9 να φαω βρωμη χωρις πρωτεινη μιας που θα παω προπονηση το πρωι,το νιτρικο τι ωρα μπορω να το πιω?διοτι το πολυ στις πρεπει να εχω τελειωσει προπονηση να πιω κρεατινη μετα πρωτεινη να φαω και να ειμαι στην δουλεια στις 3.30.

Eddie
21-02-11, 21:48
ε παιδες να κανω μια ερωτηση?το νιτρικο για να το παρεις πριν την προπονηση για να δουλεψει σωστα πρεπει να εισαι νυστικος ετσι δεν ειναι?ποσες ωρες πριν?
ρωταω επειδη καμια φορα παω και προπονηση το πρωι.εγω ξυπναω το πρωι π.χ στις 9 να φαω βρωμη χωρις πρωτεινη μιας που θα παω προπονηση το πρωι,το νιτρικο τι ωρα μπορω να το πιω?διοτι το πολυ στις πρεπει να εχω τελειωσει προπονηση να πιω κρεατινη μετα πρωτεινη να φαω και να ειμαι στην δουλεια στις 3.30.

Καταρχην δε μας λες το σημαντικοτερο,το πολυ στις .... ?? :green:

Eπισης,καπου κανεις λαθος.Το πρωι γιατι τρως μονο βρωμη??Εγω θα ελεγα να βαλεις και πρωτεινη,ειτε συμπληρωμα ειτε ασπραδια πχ..

Τα νιτρικα θελουν τουλαχιστον ενα 2ωρο μετα φαγητου για να σε πιασουν καλα.

dio32
21-02-11, 21:51
χεχε μου ξεφυγε το πολυ στις 2 να εχω τελειωσει την προπονηση,αναλογως τι ωρα θ απαω και προπονηση.
edie δεν εχουμε πει πριν την προπονηση δεν περνουμε πρωτεινη?οποτε αφου θα παω προπονηση το πρωι γιατι να πιω την πρωτεινη μαζι με την βρωμη τσαμπα δεν θα παει?εφοσον λεμε πριν την προπονηση πρωτεινη δεν περνουμε.

Eddie
21-02-11, 22:00
χεχε μου ξεφυγε το πολυ στις 2 να εχω τελειωσει την προπονηση,αναλογως τι ωρα θ απαω και προπονηση.
edie δεν εχουμε πει πριν την προπονηση δεν περνουμε πρωτεινη?οποτε αφου θα παω προπονηση το πρωι γιατι να πιω την πρωτεινη μαζι με την βρωμη τσαμπα δεν θα παει?εφοσον λεμε πριν την προπονηση πρωτεινη δεν περνουμε.

πριν την προπονηση δεν παιρνουμε,οταν εχει προηγηθει στερεο γευμα με πρωτεινη το πολυ 3 ωρες πριν!!!Εσυ απο το βραδυνο υπνο εισαι ψιλοαδειος απο αμινοξεα,ετσι υποχρεωτικα θα παρεις πρωτεινη.

Αυτη ειναι η αποψη μου,αν εχει καποιος αλλος να προτεινει κατι,ας πει.

dio32
21-02-11, 22:02
μαλιστα σωστο σε βρισκω.οκ ευχαριστω.

Eddie
21-02-11, 22:09
μαλιστα σωστο σε βρισκω.οκ ευχαριστω.

Τιποτα,να σαι καλα.

gmalamos
24-02-11, 19:14
Παιδες τελευταια αρχισα το pump250 μου εχει δωσει δυναμη στα βαρη οκ αλλα περιμενα να εχω και καλυτερη αεροβια λογω τσιτωματος πραγμα το οποιο σεν συνεβει.Δεν το πηρα για να βελτιωσω αεροβια απλα με τη χρηση του μου δη
μιουργησε αυτη την απορια..


Γνωριζει κατι καποιος σχετικα?

Galletiosfp
28-02-11, 15:53
SUPERPUMB MAX ΤΟ ΕΧΕΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?ΤΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΠΛΟ?

sobral
05-03-11, 23:31
πριν χρησιμοποιήσει κάποιος νιτρικό εκτός από την ευαισθησία του στα stims τι άλλο θα πρέπει να προσέξει? πχ αιματοκρίτης (υψηλός πχ) ή πίεση (χαμηλή-υψηλή) κτλ. πιστεύω ότι μία ενδεικτική αναφορά θα βοηθούσε τον καθένα που είναι μέλος αυτού του φόρουμ. :green: ακόμη κι αν έχει κάνει ήδη χρήση, νομίζω ότι κάτι τέτοιο θα οφελούσε.

Adinamos
05-03-11, 23:56
πριν χρησιμοποιήσει κάποιος νιτρικό εκτός από την ευαισθησία του στα stims τι άλλο θα πρέπει να προσέξει? πχ αιματοκρίτης (υψηλός πχ) ή πίεση (χαμηλή-υψηλή) κτλ. πιστεύω ότι μία ενδεικτική αναφορά θα βοηθούσε τον καθένα που είναι μέλος αυτού του φόρουμ. :green: ακόμη κι αν έχει κάνει ήδη χρήση, νομίζω ότι κάτι τέτοιο θα οφελούσε.

Να μην ακουει τους πωλητες των Xtreme!

sobral
06-03-11, 15:29
χαχα σωστό κι αυτό με μερικούς μερικούς, αλλά σοβαρά τώρα αν ξέρει κανείς ας μου απαντήσει στο προηγούμενο.

procop
09-03-11, 22:15
πηρα ενα νιτρικο,το εβαλα και στην αξιολογηση!AMS PUMP FIX
βασικα επειδη μ ειχε μεινει και κρεατινη της reflex μονουδρικη εβαλα 5 γρ μαζι με το νιτρικο σαν pre workout και ειδε καλες τσιτες και δυναμη.δεν υπαρχει θεμα ετσι???

king
13-03-11, 18:45
παιδιά έχω χρησιμοποιήσει στο παρελθόν το superpump 250 ..τις πρώτες 2 βδομάδες ήτανε φοβερό..από εκεί k μετά ήταν για πέταμα..απ ότι κατάλαβα το συνήθισε ο οργανισμός μου?,, :Σ ..καμια λύση?

dio32
13-03-11, 18:57
να ανεβασεις την δοση σε 2 σκουπ

king
13-03-11, 19:03
να ανεβασεις την δοση σε 2 σκουπ

επερνα ηδη 2 φιλε μου...

deluxe
15-03-11, 00:46
3 scoop τοτε.

king
16-03-11, 16:45
παιδια εχει στα xtreme προσφορα το armageddon -80% επειδη λιγει σε λιγο καιρο...σκεφτομοθν να το παρω αλλα μηπως ειναι χαλασμενα? 8α κανουν δουλεια λετε?

tasos_varel
18-03-11, 00:38
Παιδια να κανω μια ερωτηση?Ειμαι αρχαριος και θα ηθελα να ρωτησω αν το νιτρικο επηρεαζει εκτος απο την αυξηση ροης του αιματος και την πηκτικοτητα του αιματος....Επειδη κανω μια αγωγη και δεν πρεπει να αρεωσει πιο πολυ το αιμα μου γ΄'αυτο με καιει το θεμα....

livistros
18-03-11, 13:34
εχεις παρει κανεις το nitrix της bsn;
ενα παιδι απο το gym μου ειπε οτι ειναι τουμπανο ολη την μερα
αλλα για 2 βδομαδες το πολυ,μετα συνηθηζεις..

gmalamos
18-03-11, 14:00
Παιδια να κανω μια ερωτηση?Ειμαι αρχαριος και θα ηθελα να ρωτησω αν το νιτρικο επηρεαζει εκτος απο την αυξηση ροης του αιματος και την πηκτικοτητα του αιματος....Επειδη κανω μια αγωγη και δεν πρεπει να αρεωσει πιο πολυ το αιμα μου γ΄'αυτο με καιει το θεμα....

Δεν νομιζω να αξιζει να χαλασεις τη θεραπεια σου για ενα νιτρικο για κατι που θα σου δωσει καποια φουσκοματα για 2 βδομαδες..Γιατι τιποτα περισσοτερο δεν προκειται να σου δωσει.Απο κει και περα ρωτα καποιο γιατρο.

Kaloutsikos
20-03-11, 14:10
Παιδια να κανω μια ερωτηση?Ειμαι αρχαριος και θα ηθελα να ρωτησω αν το νιτρικο επηρεαζει εκτος απο την αυξηση ροης του αιματος και την πηκτικοτητα του αιματος....Επειδη κανω μια αγωγη και δεν πρεπει να αρεωσει πιο πολυ το αιμα μου γ΄'αυτο με καιει το θεμα....


Δεν νομιζω να αξιζει να χαλασεις τη θεραπεια σου για ενα νιτρικο για κατι που θα σου δωσει καποια φουσκοματα για 2 βδομαδες..Γιατι τιποτα περισσοτερο δεν προκειται να σου δωσει.Απο κει και περα ρωτα καποιο γιατρο.

Σωστός!

Nio
29-03-11, 02:21
παιδειά, ισχύει πως το νιτρικό επιφέρει μεγάλες φθορές στα δόντια, λόγω του χαμηλού του ph???


αν το κανει το "νιτρικο" αυτο,τοτε καθε φορα που θα πιναμε λεμονι,θα χαναμε κ απο ενα δοντι..


τα περισσοτερα νιτρικα ειναι με βαση αργινινη

η αργινινη δεν εχει καθολου χαμηλο ph....

Πάντως, και αν υποθέσουμε πως 'το νιτρικό φθείρει τα δόντια', μπορείς να μειώσεις την πιθανότητα για ένα τέτοιο ενδεχόμενο με το να πίνεις το Ν.Ο. με καλαμάκι(ώστε να μην έρχεται σε επαφή με τα μπροστινά δόντια), και αφού το πιεις να ξεπλύνεις το στόμα με νερό για να απομακρυνθούν τυχόν υπολείμματά του από το στόμα.

livistros
30-03-11, 13:40
παιδια εχετε καμια γνωμη για το nitrix της bsn;
οντως ισχυει αυτο που λεγεται οτι σε κραταει τουμπανο για κανα 10ωρο;
παιρνεις 3 ταμπλετες πρωι-μεσημερι-βραδυ

beefmeup
30-03-11, 15:01
παιδια εχετε καμια γνωμη για το nitrix της bsn;
οντως ισχυει αυτο που λεγεται οτι σε κραταει τουμπανο για κανα 10ωρο;
παιρνεις 3 ταμπλετες πρωι-μεσημερι-βραδυ

μπα,αστο καλυτερα..

livistros
01-04-11, 18:44
παιδια εχετε καμια γνωμη για το nitrix της bsn;
οντως ισχυει αυτο που λεγεται οτι σε κραταει τουμπανο για κανα 10ωρο;
παιρνεις 3 ταμπλετες πρωι-μεσημερι-βραδυ

φιλε σορυ που πριζω αλλα θελω να παρω ενα καλο νιτρικο
μηπως εχεις δοκιμασει το plasmazet;

livistros
02-04-11, 15:44
παιδια καλο ειναι τα νιτρικα να τα παιρνουμε με αδειο στομαχι;

Dreiko
02-04-11, 15:46
παιδια καλο ειναι τα νιτρικα να τα παιρνουμε με αδειο στομαχι;

ναι....σε εμενα τουλαχιστον ενεργουν καλυτερα οταν τα παιρνω με αδειο...

Kaloutsikos
02-04-11, 16:08
παιδια καλο ειναι τα νιτρικα να τα παιρνουμε με αδειο στομαχι;

2 ώρες πρίν καλό είναι να έχεις φάει.

livistros
02-04-11, 17:42
παιδια πηρα το plasmazet
και λεει μια καψουλα την πριν την προπονηση
που εχει 10 χαπια
δηλαδη τα παιρνουμε το ενα χαπι καπακι στο αλλο:unsure::unsure:
πολλα δεν ειναι;

Devil
03-04-11, 16:13
παιδια πηρα το plasmazet
και λεει μια καψουλα την πριν την προπονηση
που εχει 10 χαπια
δηλαδη τα παιρνουμε το ενα χαπι καπακι στο αλλο:unsure::unsure:
πολλα δεν ειναι;

το χρησιμοποιεις οπως ακριβως λεει....

Adinamos
03-04-11, 21:16
παιδια πηρα το plasmazet
και λεει μια καψουλα την πριν την προπονηση
που εχει 10 χαπια
δηλαδη τα παιρνουμε το ενα χαπι καπακι στο αλλο:unsure::unsure:
πολλα δεν ειναι;

'Η και με τη μια ολα στη χουφτα και κατω!

john1990
04-04-11, 18:52
χερετε παιδια... ειμαι ολοκαινουργιος στο φορουμ.. και ισως κανω καποια λαθακια στον τροπο επικοινωνιας οποτε ενα προκαταβολικο σορρυ... θα ηθελα τιν αποψη σας για τα νιτρικα hell no vs jack3d..

giannis64
04-04-11, 19:45
Jack3d (USPlabs) (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?5846-Jack3d-(USPlabs))


Hell N.O. (Stacker2) (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?10151-Hell-N.O.-(Stacker2))

δες εδω :thumbup:

hlias102
05-04-11, 01:18
Σήμερα δοκίμασα για πρώτη φορά νιτρικό και συγκεκριμένα το SuperPump 250.Πραγματικά είμουν σε όλη τη προπόνηση ένα σκαλοπάτι πάνω.Σε όλες τις ομάδες ένα κλικ πάνω σε κιλά.Και το πρήξιμο ειδικά στον τρικέφαλο,παλαβό για μένα προσωπικά.Πρώτη φορά δε μπορούσα να τεντώσω τα χέρια μου μετά τα σέτ των τρικεφάλων.Φλεβικότητα μεγάλη.Καμοία παρενέργεια όπως ζαλάδες κλπ.Για να το δοκιμάσω πήρα το φακελάκι που είναι για μια προπόνηση.Ο μαγαζάτορας μου πρότεινε αν μείνω ευχαρηστημένος να πάρω το max γιατί είναι ακόμη καλύτερο.Ποιά η γνώμη σας?

cristiano
05-04-11, 01:51
poio einai pio kalo nitriko?
1)3djack
2)super pump 250
3)super pump max
4)no shootgun v3
5)Xpand
6)hemorush
7)no-xpode

peite mou ti gnwmh sas.parakalw na apanthsoun osoi exoun xreisimopoihsei....eyxaristw

***Γραφε με ελληνικους χαρακτηρες,ειναι κανονας του φόρουμ.Mods Team***

john1990
05-04-11, 12:41
ευχαριστω γιαννη.. το hell no εχω παρει και ειδα καλυτερα αποτελεσματα απο το super pump.. απλα ειχα μια αμφιβολια οτι εκανα λαθος που δεν πηρα το jack3d... αλλα τι αμφιβολια να μου πεις αυτα τα νιτρικα δουλευουν οποτε και οπου θελουν οποτε μαλλον τον ιουλιο θα παιξω με jack3d να το δω και αυτο... χαχαχαχα παντως ευχαριστω..

giannis64
05-04-11, 16:32
poio einai pio kalo nitriko?
1)3djack
2)super pump 250
3)super pump max
4)no shootgun v3
5)Xpand
6)hemorush
7)no-xpode

peite mou ti gnwmh sas.parakalw na apanthsoun osoi exoun xreisimopoihsei....eyxaristw

το πιο καλο νιτρικο ειναι αυτο που σε πιανει, μιας και δεν δουλευουν σε ολους το ιδιο.

Lao
11-04-11, 21:42
Παιδιά, το έχετε δει αυτό;

http://metavolismos.com/?p=1255

Γνώμες;

beefmeup
11-04-11, 22:52
Παιδιά, το έχετε δει αυτό;

http://metavolismos.com/?p=1255

Γνώμες;

ελεος ρε συ:green:
εχουμε βαρεθει να τα γραφουμε..:P:P:P


ναι η αργινινη ειναι μουφα.... τσεκαρε... (βασικα ειναι για ολους...)


No effect of short-term arginine supplementation on nitric oxide production, metabolism and performance in intermittent exercise in athletes.

Arginine supplementation has been shown to alleviate endothelial dysfunction and improve exercise performance through increasing nitric oxide production in patients with cardiopulmonary diseases. In addition, arginine supplementation could decrease accumulations of lactate and ammonia, metabolites involved in development of muscular fatigue. The aim of this study was to investigate the effect of short-term arginine supplementation on performance in intermittent anaerobic exercise and the underlying mechanism in well-trained male athletes. Ten elite male college judo athletes participated with a randomized crossover, placebo-controlled design. The subjects consumed 6 g/day arginine (ARG trial) or placebo (CON trial) for 3 days then performed an intermittent anaerobic exercise test on a cycle ergometer. Blood samples were collected before supplementation, before and during exercise and 0, 3, 6, 10, 30 and 60 min after exercise. ARG trial had significantly higher arginine concentrations than CON trial at the same time point before, during and after exercise. In both trials, nitrate and nitrite concentration was significantly higher during and 6 min after exercise comparing to the basal concentration. The increase in nitrate and nitrite concentration during exercise in both trials was parallel to the increase in plasma citrulline concentrations. There was no significant difference between the 2 trials in plasma nitrate and nitrite, lactate and ammonia concentrations and peak and average power in the exercise. The results of this study suggested that short-term arginine supplementation had no effect on nitric oxide production, lactate and ammonia metabolism and performance in intermittent anaerobic exercise in well-trained male athletes

Effects of dietary L-arginine intake on cardiorespiratory and metabolic adaptation in athletes.

To assess the effect of diet enrichment with L-arginine or supplementation at high doses on physiological adaptation during exercise, 9 athletes followed 3 different diets, each over 3 consecutive days, with a wash-out period of 4 d between training sessions: control diet (CD), 5.5 +/- 0.3 g/d of L-arginine; Diet 1 (rich in L-arginine food), 9.0 +/- 1.1 g/d of L-arginine; and Diet 2 (the same as CD but including an oral supplement of 15 g/d), 20.5 +/- 0.3 g/d of L-arginine. Plasma nitrate levels of each participant were determined on the day after each treatment. Participants performed a submaximal treadmill test (initial speed 10-11 km/hr, work increments 1 km/hr every 4 min until 85-90% VO2max, and passive recovery periods of 2 min). Oxygen uptake and heart rate were monitored throughout the test. Blood lactate concentration ([La-]b) was determined at the end of each stage. Repeated-measures ANOVA and paired Student's t tests were used to compare the various physiological parameters between diets. The level of significance was set at p < .05. [La-]b showed a significant effect at the 5-min time point between CD and Diet 2 (CD 3.0 +/- 0.5 mM, Diet 2 2.5 +/- 0.5 mM, p = .03), but this tendency was not found at higher exercise intensities. No significant differences were observed in any of the cardiorespiratory or plasma nitrate levels. In conclusion, dietary L-arginine intake on the days preceding the test does not improve physiological parameters during exercise.

Acute supplementation with the nitric oxide precursor L-arginine does not improve cardiovascular performance in patients with hypercholesterolemia.

Endothelial dysfunction based on lack of nitric oxide (NO) may contribute to several settings of cardiovascular disorder. Chronic oral supplementation with the NO precursor L-arginine counteracts the development of aortic atherosclerosis in cholesterol-fed rabbits, and i.v. infusion of L-arginine may acutely improve endothelium-dependent coronary epicardial vasodilation in patients with hypercholesterolemia (HC). To clarify whether excess NO precursor may also improve general cardiovascular performance in HC, we measured working capacity indices of myocardial ischemia, and basal and post-occlusive forearm and skin blood flow in nine patients with elevated plasma cholesterol (9.1 +/- 0.2 mumol/l) following random double-blinded administration of L-arginine (16 g i.v.) or placebo. Infusion of L-arginine raised the plasma concentration of this amino acid from 85 +/- 12 to 2460 +/- 230 mumol/l but did not change the plasma level of the major NO metabolite nitrate. Maximal working capacity, indices of myocardial ischemia, and basal and post-occlusive blood flow in the skin or forearm did not differ between the treatments. The lack of positive effect of L-arginine compared to placebo indicates that excess NO precursor did not improve microvascular endothelial function in the patients, or alternatively, that the indices measured in the present study were not dependent on endothelial microvessel function. Thus, in patients with HC, deficiency of precursor for NO formation does not seem to impair either maximal exercise capacity myocardial perfusion during maximal exercise, or maximal vasodilator capacity in skeletal muscle or skin.



μια χαρα δουλευουν τα nitrates λενε....:thumbup:

εσυ ξερεις απο πρωτο χερι;):green:

Dietary nitrate supplementation reduces the O2 cost of low-intensity exercise and enhances tolerance to high-intensity exercise in humans.

Pharmacological sodium nitrate supplementation has been reported to reduce the O2 cost of submaximal exercise in humans. In this study, we hypothesized that dietary supplementation with inorganic nitrate in the form of beetroot juice (BR) would reduce the O2 cost of submaximal exercise and enhance the tolerance to high-intensity exercise. In a double-blind, placebo (PL)-controlled, crossover study, eight men (aged 19-38 yr) consumed 500 ml/day of either BR (containing 11.2 +/- 0.6 mM of nitrate) or blackcurrant cordial (as a PL, with negligible nitrate content) for 6 consecutive days and completed a series of "step" moderate-intensity and severe-intensity exercise tests on the last 3 days. On days 4-6, plasma nitrite concentration was significantly greater following dietary nitrate supplementation compared with PL (BR: 273 +/- 44 vs. PL: 140 +/- 50 nM; P < 0.05), and systolic blood pressure was significantly reduced (BR: 124 +/- 2 vs. PL: 132 +/- 5 mmHg; P < 0.01). During moderate exercise, nitrate supplementation reduced muscle fractional O2 extraction (as estimated using near-infrared spectroscopy). The gain of the increase in pulmonary O2 uptake following the onset of moderate exercise was reduced by 19% in the BR condition (BR: 8.6 +/- 0.7 vs. PL: 10.8 +/- 1.6 ml.min(-1).W(-1); P < 0.05). During severe exercise, the O2 uptake slow component was reduced (BR: 0.57 +/- 0.20 vs. PL: 0.74 +/- 0.24 l/min; P < 0.05), and the time-to-exhaustion was extended (BR: 675 +/- 203 vs. PL: 583 +/- 145 s; P < 0.05). The reduced O2 cost of exercise following increased dietary nitrate intake has important implications for our understanding of the factors that regulate mitochondrial respiration and muscle contractile energetics in humans


Effects of dietary nitrate on oxygen cost during exercise.

AIM: Nitric oxide (NO), synthesized from l-arginine by NO synthases, plays a role in adaptation to physical exercise by modulating blood flow, muscular contraction and glucose uptake and in the control of cellular respiration. Recent studies show that NO can be formed in vivo also from the reduction of inorganic nitrate (NO(3) (-)) and nitrite (NO(2) (-)). The diet constitutes a major source of nitrate, and vegetables are particularly rich in this anion. The aim of this study was to investigate if dietary nitrate had any effect on metabolic and circulatory parameters during exercise. METHOD: In a randomized double-blind placebo-controlled crossover study, we tested the effect of dietary nitrate on physiological and metabolic parameters during exercise. Nine healthy young well-trained men performed submaximal and maximal work tests on a cycle ergometer after two separate 3-day periods of dietary supplementation with sodium nitrate (0.1 mmol kg(-1) day-1) or an equal amount of sodium chloride (placebo). RESULTS: The oxygen cost at submaximal exercise was reduced after nitrate supplementation compared with placebo. On an average Vo(2) decreased from 2.98 +/- 0.57 during CON to 2.82 +/- 0.58 L min(-1) during NIT (P < 0.02) over the four lowest submaximal work rates. Gross efficiency increased from 19.7 +/- 1.6 during CON to 21.1 +/- 1.3% during NIT (P < 0.01) over the four lowest work rates. There was no difference in heart rate, lactate [Hla], ventilation (VE), VE/Vo(2) or respiratory exchange ratio between nitrate and placebo during any of the submaximal work rates. CONCLUSION: We conclude that dietary nitrate supplementation, in an amount achievable through a diet rich in vegetables, results in a lower oxygen demand during submaximal work. This highly surprising effect occurred without an accompanying increase in lactate concentration, indicating that the energy production had become more efficient. The mechanism of action needs to be clarified but a likely first step is the in vivo reduction of dietary nitrate into bioactive nitrogen oxides including nitrite and NO.

και για αυτο τα nitrates σερβιροντε μαζι με anti-ox...;)


Antioxidants reduce the development of nitrosamines from nitrates, chemicals that are commonly used in processed foods. Once formed, nitrosamine can become carcinogens. In several human studies(8), in which the subjects consumed a nitrosamine precursor, the urinary levels of nitrosamines were significantly reduced by vitamin C.





για την agmatine δεν το εχω ψαξει πολυ.... ακουγοντε διαφορα....

αλλοι λενε οτι δουλευει αλλοι λενε οτι ειναι μουφα...


ot: γιαννη σε παρακαλω μην με βαλεις να τα μεταφρασω....plzzzzzzzz:green::green::green::green::green:


κ δες εδω για συστατικα..


glycerin
gplc(glycocarn)
κ αποτι ακουγεται τα nitrates..(creatine,arginine).

Lao
11-04-11, 22:53
ελεος ρε συ:green:
εχουμε βαρεθει να τα γραφουμε..:P:P:P




κ δες εδω για συστατικα..

Συγχώρα με beef, δεν ήξερα ο άμοιρος :P

Odisseas Minidis
12-04-11, 00:22
Καλησπερα φιλε,εγω χρησιμοποιώ το super pump 250 της gaspari και ειμαι ευχαριστημενος:)

jimas
12-04-11, 22:29
εχω παρει το super pump παλια και τωρα περνω το no-xplode της bsn..το no xplode μαρεσει καλυτερα να σου πω την αλη8εια αν και ειναι πολυ παρομοια..βλεπω καλη φλεβικοτητα και ενεργεια στην προπονηση..

Καλησπέρα.
Επειδή παίρνω και εγω το no xplode ήθελα να σε ρωτήσω πόσα scoop παίρνεις για να δεις διαφορά γιατί εγώ παίρνω 2μιση και δεν βλέπω κάτι το ιδιαίτερο σε σχέση με το hemorush της neutrabolics που έπαιρνα ένα και έβλεπα διαφορά και σε ενέργεια και σε πρήξιμο.

Η δεύτερη ερώτηση μου αφορά τις εξετάσεις αίματος. Έχεις κάνει ενώ παράλληλα χρησιμοποιείς το σκεύασμα αυτό βγήκαν καλές. Ρωτάω γιατί εγώ έκανα και είχα αυξημένη χοληστερίνη και κρεατινίνη κάτω του ορίου βέβαια αλλά αυξημένες με πολύ προσεκτική διατροφή που κάνω

Kaloutsikos
13-04-11, 00:16
Ρε παιδιά να σας ρωτήσω..

Εχω ένα φιλαράκι ο οποιός όταν παίρνει οποιοδήποτε νιτρικο κοκκινίζι
το δεξί του χέρι από τον καρπό του μέχρι τον αγκώνα.

Εχει τύχει και σε σας? Τι μπορεί να γίνετε?

Devil
13-04-11, 16:18
Ρε παιδιά να σας ρωτήσω..

Εχω ένα φιλαράκι ο οποιός όταν παίρνει οποιοδήποτε νιτρικο κοκκινίζι
το δεξί του χέρι από τον καρπό του μέχρι τον αγκώνα.

Εχει τύχει και σε σας? Τι μπορεί να γίνετε?

αλεργια ισως.....

gmalamos
13-04-11, 16:26
Devil μιας και ανοιξαμε μια σχετικη συζητηση μπορεις να μου σχολιασεις με λιγια λογια..

animal pump
jack3d
η καποιο αλλο που δεν ανεφερα αν δν βαριεσαι..?

Devil
13-04-11, 16:27
Devil μιας και ανοιξαμε μια σχετικη συζητηση μπορεις να μου σχολιασεις με λιγια λογια..

animal pump
jack3d
η καποιο αλλο που δεν ανεφερα αν δν βαριεσαι..?

νο προμπλεμ....

βαλε μου ρε συ ποια σε ενδιαφερουν.... και ποσταρε τις ετικετες τους εδω.... και κανω τα κομμεντ....

gmalamos
13-04-11, 16:31
νο προμπλεμ....

βαλε μου ρε συ ποια σε ενδιαφερουν.... και ποσταρε τις ετικετες τους εδω.... και κανω τα κομμεντ....

Τεμπελοσκυλο!!

Μισο..

Σαν την αλλη φωτο??:rolf::rolf:

Devil
13-04-11, 16:33
Τεμπελοσκυλο!!

Μισο..

Σαν την αλλη φωτο??:rolf::rolf:

ε λιγο.... πινω καφε τωρα...χεχεχε (αλλα πειναω....ακυρο!)

να φαινοντε!!!!:green::green::green:

gmalamos
13-04-11, 16:42
1)Dorian Yates DY Nox Pump 30 Sachets
Similar to the high performance version of NOX Pump by Ultralife, or Dorians original (and infamous) NOX Pump that hit the UK supplement scene like a whirlwind in 2009!

DY NOXPump is a dietary supplement for athletes and bodybuilders seeking to maximise their psychological, cardiovascular & muscular performance during training.

Dorian Yates is Britain's most successful ever bodybuilder, a former 6 time Mr. Olympia, respected around the world for his knowledge of training and nutrition. Dorian’s authentic, uncompromising personality style, and philosophies forever changed the sport of bodybuilding.

NOXPump was developed by his scientific panel of PhDs, nutritionists and technical consultants. He supervised the entire process to ensure that it stimulates you with greater energy, motivation, strength, power, endurance and muscle pumps during training than would otherwise be possible. NOXPump is the single most powerful pre-training formula you will ever try.

NOXPump has been configured with carefully tested compounds such as geranamine, hordenine, n-acetyl-tyrosine, octopamine and controlled-release caffeine to support rapid and sustained increases in training energy, motivation and aggression with no post-training “crash”. Glucono delta-lactone and BCAA increase whole-body glucose and amino acid nitrogen levels. Theobromine and analogs of arginine, citrulline and carnitine support nitric oxide (NOX) vasodilation, blood flow, oxygen availability, testosterone (androgen) action and ATP resynthesis. They also protect muscle and nerve tissue from damage and otherwise maximize muscle anabolic potential during training.

DY Nox Pump Supplement Facts:

Serving Size: 1 Packet (18g)
Servings Per Container: 30

Calories - 80
Calories From Fat - 0

Amount Per Serving:
Total Fat - 0g
Saturated Fat - 0g
+ Trans Fat - 0g
Cholesterol - 0mg
Sodium - 120mg
Potassium - 85mg
Total Carbohydrate - 10g
Dietary Fiber - 0g
Sugars - 5g
Protein - 0g
Vitamin A
Vitamin C
Calcium
Magnesium

NOXPUMP™ Pre-Training Formula - 4.4g:
L-Arginine Alpha-Ketoglutarate, Citrulline Malate, Chloline, Traurine, Glycocarn (Glycine Propionyl-L-Carnatine HCL, USP)

Pro-Energy Matrix - 4.4g:
Fructose (Low Glycemic Index Sugar), Guarana Extract, Glucuronolactone, Cocoa Bean Extract Blend [Chocamine®]Caffeine, Geranium Root Extract, Crioceras Longiflorus Extract (Vinpocetine)

Other Ingredients:
Fructose, Lime Crystals, L-Arginine Alpha-Ketoglutarate, Malic Acid, Natural And Artificial Flavors, Guarana Seed Extract, Potassium Monophosphate, Choline, Glucuronolactone, Taurine, Citrulline Malate, Cocoa Bean Extract Blend [Chocamine], Caffeine, GlycoCarm, Citric Acid, N-Acetyl Tyrosine, Natural Flavoring, Beta Carotene, Acesulfame Potassium (Artificial Sweetener), Geranium Root Extract, Vinpocetine, Sucralose


2)23908 ανιμαλ παμπ

3)Jack 3d δεν βρισκω καρτελα 225 Grams Lemon Lime
Supplement Facts
Serving Size1Scoop (5.00grams)
Servings Per Container: 45
Amount Per Serving% Daily Value*
Proprietary Blend3653.34mg (Arginine Alpha-Ketoglutarate (AAKG),
Creatine Monohydrate,
Beta Alanine,
Caffeine,
Theophylline,
Geranium (Stems),
Schizandrol A)

Υποψην οτι τωρα παιρνω sida για απριλη, μαιο σκεφτομαι καποιο νιτρικο μονο γιατι θα πεσουν λιγο υδα και μετα θα βαλω oep το λεω γιατι καποιες ουσιες υπαρχουν και στα νιτρικα και στον oep μη παθω ανοσια απο νιτρικο και μετα δεν παιρνω γραμμη τιποτα.;)

RAMBO
13-04-11, 16:53
to nox pump του dy το χρησιμοποιω αυτη την περιοδο κ τα σπαει σκεφτομαι σημερα να παρω μαζι 3-4καψουλεσ απο το nano9.τι γνωμη εχετε?

gmalamos
13-04-11, 16:55
to nox pump του dy το χρησιμοποιω αυτη την περιοδο κ τα σπαει σκεφτομαι σημερα να παρω μαζι 3-4καψουλεσ απο το nano9.τι γνωμη εχετε?

Και τα 2 δεν νομιζω οτι μπορεις παντως..

RAMBO
13-04-11, 16:57
to nano9 ειναι καθαρα για πρηξιμο ενω το νοx pump ειναι φορμουλα κσκεφτομαι να τα παρω μαζι να δω τι θα γινει

gmalamos
13-04-11, 16:59
to nano9 ειναι καθαρα για πρηξιμο ενω το νοx pump ειναι φορμουλα κσκεφτομαι να τα παρω μαζι να δω τι θα γινει

:oops::oops:

Devil
13-04-11, 17:00
το 3ο δεν το βλεπω.... ποιο ειναι?

του dorian ειναι αρκετα ασχημο.... εχει μεσα 10γρ carbs... εχει σαν βαση την αργινινη...

απο εκει και περα εχει και κιτρουλινη αλλα σε αγνωστη ποσοτητα.... οπως και gplc...

και ειναι και τιγκα στα stims σε blend και αγνωστη ποσοτητα... αρα δεν θα ελεγα οτι ειναι καλη ιδεα να το βαλεις μαζι με αλλα stims... (oep...)

το αλλο ειναι της universal.... (βρομαει απο χιλιομετρα)

blend με κρεατινες.... ξεκιναει καλα αλλα μας τα χαλαει στο τελος με την CEE.... μικρο το κακο...

NO blend.....ξεκιναει πολυ ασχημα... με αργινινη και ορνιτινη.... εχει και cintruline αλλα σε μικροτερη ποσοτητα....

Εnergy blend.... 500mg... και πρωτο συστατικο η καφεινη.... ωραια πραγματα..... παιζει να εχει και κανα 300mg καφεινη για πλακα... ετσι μονο και μονο για να λεμε οτι αυτο με ''πιανει'' καλα....

τα αλλα blend ειναι λιγο του κολου δεν τα κανω comment καν....



γενικα οσο περισσοτερα τα stims τοσο καλητερο το prewo = ''νιτρικο''..... αλλα @@ρια νιτρικο ειναι γιατι δεν εχει πραγματικο pump.... οσο περισσοτερα τα stims τοσο καλητερα σε ''πιανει'' αλλα παλι @@ρια.... τα stims κανουν ολη τη δουλεια

gmalamos
13-04-11, 17:03
το 3ο δεν το βλεπω.... ποιο ειναι?

του dorian ειναι αρκετα ασχημο.... εχει μεσα 10γρ carbs... εχει σαν βαση την αργινινη...

απο εκει και περα εχει και κιτρουλινη αλλα σε αγνωστη ποσοτητα.... οπως και gplc...

και ειναι και τιγκα στα stims σε blend και αγνωστη ποσοτητα... αρα δεν θα ελεγα οτι ειναι καλη ιδεα να το βαλεις μαζι με αλλα stims... (oep...)

το αλλο ειναι της universal.... (βρομαει απο χιλιομετρα)

blend με κρεατινες.... ξεκιναει καλα αλλα μας τα χαλαει στο τελος με την CEE.... μικρο το κακο...

NO blend.....ξεκιναει πολυ ασχημα... με αργινινη και ορνιτινη.... εχει και cintruline αλλα σε μικροτερη ποσοτητα....

Εnergy blend.... 500mg... και πρωτο συστατικο η καφεινη.... ωραια πραγματα..... παιζει να εχει και κανα 300mg καφεινη για πλακα... ετσι μονο και μονο για να λεμε οτι αυτο με ''πιανει'' καλα....

τα αλλα blend ειναι λιγο του κολου δεν τα κανω comment καν....



γενικα οσο περισσοτερα τα stims τοσο καλητερο το prewo = ''νιτρικο''..... αλλα @@ρια νιτρικο ειναι γιατι δεν εχει πραγματικο pump.... οσο περισσοτερα τα stims τοσο καλητερα σε ''πιανει'' αλλα παλι @@ρια.... τα stims κανουν ολη τη δουλεια

Το 3 ειναι το jack3d
το μαιο θα χρησημοποιησω νιτρικο

ιουνιο μονο οεπ

Devil
13-04-11, 17:04
για το jack3d ισχυει αυτο που σου ειπα για τα stims....

αν πχ επαιρνες το jack3d και του εβγαζες ολα τα stims... θα ηταν το χειροτερο prewo ever.... δες και μονος σου....



3653.34mg

Arginine Alpha-Ketoglutarate (AAKG),
Creatine Monohydrate,
Beta Alanine


τωρα στην περιπτοση σου.... αφου θα παρεις που θα παρεις το oep.... και 8ες ενα prewo.... 8α σου ελεγα να τα κανεις απλα τα πραγματα.... δλδ

bcaa: 5-10gr
creatine: 3-5gr
β-alanine: 3gr
cintruline: 3-5gr

+ τα stims απο το OEP

gmalamos
13-04-11, 17:07
για το jack3d ισχυει αυτο που σου ειπα για τα stims....

αν πχ επαιρνες το jack3d και του εβγαζες ολα τα stims... θα ηταν το χειροτερο prewo ever.... δες και μονος σου....



3653.34mg

Arginine Alpha-Ketoglutarate (AAKG),
Creatine Monohydrate,
Beta Alanine


τωρα στην περιπτοση σου.... αφου θα παρεις που θα παρεις το oep.... και 8ες ενα prewo.... 8α σου ελεγα να τα κανεις απλα τα πραγματα.... δλδ

bcaa: 5-10gr
creatine: 3-5gr
β-alanine: 3gr
cintruline: 3-5gr

+ τα stims απο το OEP
Αντε παλι..Πιες καφε ρεεεεεεεε!!
μαιο νιτρικο

ιουνιο οεπ.

:banghead::banghead:

Devil
13-04-11, 17:12
Αντε παλι..Πιες καφε ρεεεεεεεε!!
μαιο νιτρικο

ιουνιο οεπ.

:banghead::banghead:

δεν το ειχα δει ρε...χαχαχαχαχαααααααα

αν θες στιμς παρε το jack3d....

μερικα αρκετα καλα στα χαρτια ειναι το καινουριο super-pump-max.... και το pump-bol(no stims) και το ultima (της omega nutrition.... παλι no stims)

gmalamos
13-04-11, 17:16
δεν το ειχα δει ρε...χαχαχαχαχαααααααα

αν θες στιμς παρε το jack3d....

μερικα αρκετα καλα στα χαρτια ειναι το καινουριο super-pump-max.... και το pump-bol(no stims) και το ultima (της omega nutrition.... παλι no stims)

Το max ειχα στο προγραμμα το οποιο θα δουλεψει οπως δουλεψε και το απλο (για 2 βδομαδες παντα χαχα) απλα σκεφτομουν να δοκιμαζα κατι καινουριο..:P:P

Devil
13-04-11, 17:23
Το max ειχα στο προγραμμα το οποιο θα δουλεψει οπως δουλεψε και το απλο (για 2 βδομαδες παντα χαχα) απλα σκεφτομουν να δοκιμαζα κατι καινουριο..:P:P

οχι ενταξ..... το μαξ εχει πολυ πιο σοβαρα συστατικα απο το 1ο.....

αν και ειναι ακριβο σχετικα.... (γιατι ετσι οπως το βλεπω εγω παει διπλη δοση:green:)

gmalamos
13-04-11, 17:42
οχι ενταξ..... το μαξ εχει πολυ πιο σοβαρα συστατικα απο το 1ο.....

αν και ειναι ακριβο σχετικα.... (γιατι ετσι οπως το βλεπω εγω παει διπλη δοση:green:)

Παλι καλα γιατι εσενα πρεπει να σε βαλουν διαφημηστη συμπληρωματων..

θα τους κλεισεις ολους..:P:P

Devil
13-04-11, 17:46
Παλι καλα γιατι εσενα πρεπει να σε βαλουν διαφημηστη συμπληρωματων..

θα τους κλεισεις ολους..:P:P

:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

πλακα στη πλακα οι περισσοτεροι ειναι για κλεισιμο....

jimmy007
14-04-11, 00:33
οχι ενταξ..... το μαξ εχει πολυ πιο σοβαρα συστατικα απο το 1ο.....

αν και ειναι ακριβο σχετικα.... (γιατι ετσι οπως το βλεπω εγω παει διπλη δοση:green:)

Eξαρτάται σε τι άτομο απευθυνόμαστε πάντα ρε.. Αν πάρει κανένας που είναι 60-70 κιλά 2 scoops θα το παρακάνει νομίζω. Θυμάσαι φαντάζομαι το παράδειγμα που σου είχα αναφέρει στο msn...χεχε...:turtle::turtle::P

gmalamos
14-04-11, 00:40
Eξαρτάται σε τι άτομο απευθυνόμαστε πάντα ρε.. Αν πάρει κανένας που είναι 60-70 κιλά 2 scoops θα το παρακάνει νομίζω. Θυμάσαι φαντάζομαι το παράδειγμα που σου είχα αναφέρει στο msn...χεχε...:turtle::turtle::P

Σχετικα ειναι αυτα, τη δοση τη βρισκεις στη συνεχεια και με τη παροδο του χρονου.

Το χεις παρει?

RAMBO
14-04-11, 01:19
το σποτελεσμα τησ αναμιξεισ nox pump και 3καψουλεσ NANO9 δεν με ικανοποιησαν ιδιαιτερα ειχα αρκετο πρηξιμο αλλα ετσι ειναι κ τισ αλλεσ φορεσ τωρα πεταξα λιγεσ παραπανω και στο κεφαλι

Nio
14-04-11, 01:28
gmalamos, τα μετέφερα εδώ από το θέμα 'Λιποδιαλύτες' γιατί εκεί αν το συνεχίζαμε θα βγαίναμε λίγο offtopic.



Άσε και εμένα ένα συγκεκριμένο νιτρικό μου βάραινε έντονα το στομάχι ...
μέχρι που άλλαξα στομάχι...!

Εεεε, Ν.Ο. ήθελα να πω.
:green:
Ποιο?

Το Shock Therapy, ιδίως όταν έφτασα τα 2 scoop. Μετά για ώρες ένιωθα το στομάχι μου αρκετά 'βαρύ'. So, όποτε παίρνω, και παίρνω αυτό, παίρνω μέχρι 1,5 scoop και έχει μείνει ακόμη αρκετό.
Δεν λέω ότι για την προπόνα δεν με βοήθησε-αντιθέτως, είναι :thumbup: (δες και τα review του εδώ στο forum, αν και λογικά θα τα έχεις δει).

Με τα επόμενα που πηρα ή δοκίμασα, Jack3d και super pump 250 αντίστοιχα, και εγώ αλλά και το στομάχι μου δεν είχαμε προβλήματα. (τι σύνταξη, ε?) :green:

gmalamos
14-04-11, 09:21
gmalamos, τα μετέφερα εδώ από το θέμα 'Λιποδιαλύτες' γιατί εκεί αν το συνεχίζαμε θα βγαίναμε λίγο offtopic.



Το Shock Therapy, ιδίως όταν έφτασα τα 2 scoop. Μετά για ώρες ένιωθα το στομάχι μου αρκετά 'βαρύ'. So, όποτε παίρνω, και παίρνω αυτό, παίρνω μέχρι 1,5 scoop και έχει μείνει ακόμη αρκετό.
Δεν λέω ότι για την προπόνα δεν με βοήθησε-αντιθέτως, είναι :thumbup: (δες και τα review του εδώ στο forum, αν και λογικά θα τα έχεις δει).

Με τα επόμενα που πηρα ή δοκίμασα, Jack3d και super pump 250 αντίστοιχα, και εγώ αλλά και το στομάχι μου δεν είχαμε προβλήματα. (τι σύνταξη, ε?) :green:

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.Εγω ειμαι αναμεσα σε jack3d και το max gaspari.

jimmy007
14-04-11, 10:46
Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.Εγω ειμαι αναμεσα σε jack3d και το max gaspari.

To SP Max είναι κατά τη γνώμη μου πολύ καλύτερο.. Βέβαια και πιο ακριβό...

Devil
14-04-11, 11:45
Eξαρτάται σε τι άτομο απευθυνόμαστε πάντα ρε.. Αν πάρει κανένας που είναι 60-70 κιλά 2 scoops θα το παρακάνει νομίζω. Θυμάσαι φαντάζομαι το παράδειγμα που σου είχα αναφέρει στο msn...χεχε...:turtle::turtle::P

καλα ναι.... απλα στα χαρτια φαινετε για διπλη δοση:green:

gmalamos
14-04-11, 22:01
pump-bol


Αυτο πρεπει να γ@@@@#ι!!

Devil
14-04-11, 23:45
pump-bol


Αυτο πρεπει να γ@@@@#ι!!

το εχει κανει review ο beef.... τσεκαρε το;)

livistros
15-04-11, 00:33
καλα ναι.... απλα στα χαρτια φαινετε για διπλη δοση:green:

που το βρισκουμε αυτο παιδια;

gmalamos
15-04-11, 00:35
το εχει κανει review ο beef.... τσεκαρε το;)

Το χω κανει ηδη..:P:P

DigitalBl
27-04-11, 21:55
file mou egw noxPump xrhsimopoiw k pragmatika eimai apoluta euxaristhmenos,k apo thn emfanh diafora energeias-antoxhs sth proponhsh,alla k apo to priksimo meta..

oson afora parenergeies ktl,emena mono to kefali m me pianei otan argw na ksekinhsw th proponhsh apo thn wra p to phra..to proteinw anepifulakta apo 8ema apotelesmatikothtas..par'ola auta exei kapoies ousies p mporei na mn s aresoun sto mati.. ;)
opws ekxeilhsmata geraniou p einai apagoreumenh ousia apo th WADA..

***γραφε με ελληνικους χαρακτηρες.MODS TEAM***

deluxe
28-04-11, 23:58
Αναμεσα σε mesomorph, game day και C4 ποιο θα διαλαγετα;

Σε συνδιασμο με citrulline malate, Glycergrow και Green Mag.

jimas
02-05-11, 17:21
Εγώ πάντως που έχω δοκιμάσει το hemorush της neutrabolics και το no-xplode της bsn και παλαιότερα κάτι παρόμοιο όχι όμως σε αυτή την κατηγορία το cgt (creatine-glutamine-taurine)
πιο πολύ το hemorush με έπιασε και τώρα περιμένω να τελειώσει no-xplode για να πάρω το jack3d ελπίζω να κατασταλάξω και να μου κάνει μην ψάχνω άλλα πάλι:P

Kaloutsikos
02-05-11, 17:37
Εγώ πάντως που έχω δοκιμάσει το hemorush της neutrabolics και το no-xplode της bsn και παλαιότερα κάτι παρόμοιο όχι όμως σε αυτή την κατηγορία το cgt (creatine-glutamine-taurine)
πιο πολύ το hemorush με έπιασε και τώρα περιμένω να τελειώσει no-xplode για να πάρω το jack3d ελπίζω να κατασταλάξω και να μου κάνει μην ψάχνω άλλα πάλι:P

Και γω για το jack3d είμαι,
αλλά πολύ μικρή είναι η συσκευασία, λογικά θα χρειαστούμε και δεύτερο κουτί!:unsure:

sofos
02-05-11, 17:42
Και γω για το jack3d είμαι,
αλλά πολύ μικρή είναι η συσκευασία, λογικά θα χρειαστούμε και δεύτερο κουτί!:unsure:

μη σε ξεγελα γιατι βγαζει 45 δοσεις στο 1 σκουπ κ το παιρνεις μονο οταν προπονησαι,οποτε κ 2 να παιρνεις κομπλε εισαι βγαζει καιρο :green:

Kaloutsikos
02-05-11, 18:22
μη σε ξεγελα γιατι βγαζει 45 δοσεις στο 1 σκουπ κ το παιρνεις μονο οταν προπονησαι,οποτε κ 2 να παιρνεις κομπλε εισαι βγαζει καιρο :green:

Είχα την εντύπωση ότι το scoop ήταν 20γρ.
Ετσι αλλάζει το θέμα! :thumbup::thumbup:

jimas
02-05-11, 19:39
μη σε ξεγελα γιατι βγαζει 45 δοσεις στο 1 σκουπ κ το παιρνεις μονο οταν προπονησαι,οποτε κ 2 να παιρνεις κομπλε εισαι βγαζει καιρο :green:

Ωραία :clap: γιατί δεν λέει να αγοράζεις κάθε ένα δυο μήνες

Rhimz
02-05-11, 22:30
Αρχικα ειχα παρει το Armageddon το οποιο απλα μου εδινε πριξιμο στην προπονηση και καθολου τσιτες. Αργοτερα πειρα το Νο-explode που μου προτεινε ενας φιλος αλλα ακριβος τα ιδια συμπτωματα.. ανεβασα την δοση αλλα τιποτα, πλεον μην σου πω οτι δν εχω καν το ιδιο πριξιμο με πριν. Φταιει το οτι το συνηθισε ο οργανισμος μου? Γενικα απο μονος μου ειμαι υπερκινητικος και εχω υπερενταση χωρις λογο, φαντασου οτι δεν πινω καν καφε, παιζει να μην με ποιανει για αυτο?

sofos
02-05-11, 22:37
Αρχικα ειχα παρει το Armageddon το οποιο απλα μου εδινε πριξιμο στην προπονηση και καθολου τσιτες. Αργοτερα πειρα το Νο-explode που μου προτεινε ενας φιλος αλλα ακριβος τα ιδια συμπτωματα.. ανεβασα την δοση αλλα τιποτα, πλεον μην σου πω οτι δν εχω καν το ιδιο πριξιμο με πριν. Φταιει το οτι το συνηθισε ο οργανισμος μου? Γενικα απο μονος μου ειμαι υπερκινητικος και εχω υπερενταση χωρις λογο, φαντασου οτι δεν πινω καν καφε, παιζει να μην με ποιανει για αυτο?

ετσι ειναι τα νιτρικα εχεις το πρηξιμο οσο τα παιρνεις μετα φευγει...

Rhimz
03-05-11, 00:32
Οχι εξακολουθω να το περνω και παρολα αυτα αισθανομαι μειωμενο πριξιμο εκει ειναι το προβλημα :shock:

Titanium
03-05-11, 00:34
Οχι εξακολουθω να το περνω και παρολα αυτα αισθανομαι μειωμενο πριξιμο εκει ειναι το προβλημα :shock:

Απλα το εχει συνηθίσει ο οργανισμός σου...γιαυτό κάνουμε και off....

sofos
03-05-11, 00:38
Απλα το εχει συνηθίσει ο οργανισμός σου...γιαυτό κάνουμε και off....

:thumbup:

Nio
03-05-11, 01:20
Και γω για το jack3d είμαι

Χτύπα το, είναι :rocking:


Είχα την εντύπωση ότι το scoop ήταν 20γρ.
Ετσι αλλάζει το θέμα! :thumbup::thumbup:

5,55g είναι το 1 scoop, σου έχει και ένα μικρό scoopάκι inside, ανάλογης χωρητικότητας.

Rhimz
03-05-11, 01:48
Οταν ρωτησα τον φιλο που μου το προτεινε μου ειπε οτι το περνεις μεχρι να τελειωση οχι οτι πρεπει να κανεις κυκλο.

ellanio
03-05-11, 02:24
αρχίζοντας από την λ-αργινίνη,βασικό συστατικό γ την παραγωγή νιτρικού.με απλά λόγια τ νιτρικό προκαλεί διαστολή των αγγείων κ συνεχή ροή τ αίματος(σ μεγαλύτερο βαθμό από την "φυσιολογική").σαν αποτέλεσμα,θρεπτικά συστατικά κ κρεατίνη ν 'ανεφοδιάζουν' τους μύς γρηγορότερα κ γ μεγαλύτερο χρονικό διάστημα της μέρας,με όφελος τη γρηγορότερη αποκατάσταση,μεγαλύτερη δύναμη, περισσότερη αντοχή κ φυσικά μεγαλύτερη μυική ανάπτυξη.

ένα πολύ καλό νιτικό είναι το plasmajet της gaspari,τ οποίο κατά την γνώμη μου πρέπει ν συνοδεύεται με μια κρεατίνη.

ellanio
03-05-11, 04:47
Η απορία είναι η εξής..π.χ το jack3d έχει στο scoop 1.3gr κρεατίνης στο περίπου. 1.3Χ3=3.9 πές 4gr κρεατίνης.Προφανώς δεν είναι αρκετή,γιατί χρειάζεσαι τ διπλάσιο ημερησίος.Μπορεί κάποιος ν συμπληρώνει τη διαφορά της κρεατίνης με μια μονοϋδρική (ασχέτος εταιρίας)?Η είναι προτιμότερο να αγοράσει κανείς ξεχωριστά νιτρικό και ξεχωριστά κρεατίνη αποφεύγοντας τις φόρμουλες όπως jack3d,no-xplode,superpump κ.τ.λ?

beefmeup
03-05-11, 10:43
δεν τα περνεις για την κρεατινη.
αν το κανεις ειναι λαθος προσεγγιση,γιατι σιγουρα θες κ συμπληρωμα.
απλα τα περνεις για τα διεγερτικα που εχουν,ετσι ωστε να σου δωσουν ενεργεια στην προπονα..
αν εχουν κ κανα αμινοξυ μεσα,καλυτερα..

pizzass
03-05-11, 12:01
+1 στον beef εγω προσωπικα οταν περνω νιτρικο με κρεατινη την ποσοτητα π περιεχει δν την υπολογιζω καν στην ημερησια δοση κρεατινης π λαμβανω;)

Devil
03-05-11, 13:18
αρχίζοντας από την λ-αργινίνη,βασικό συστατικό γ την παραγωγή νιτρικού.με απλά λόγια τ νιτρικό προκαλεί διαστολή των αγγείων κ συνεχή ροή τ αίματος(σ μεγαλύτερο βαθμό από την "φυσιολογική").σαν αποτέλεσμα,θρεπτικά συστατικά κ κρεατίνη ν 'ανεφοδιάζουν' τους μύς γρηγορότερα κ γ μεγαλύτερο χρονικό διάστημα της μέρας,με όφελος τη γρηγορότερη αποκατάσταση,μεγαλύτερη δύναμη, περισσότερη αντοχή κ φυσικά μεγαλύτερη μυική ανάπτυξη.

ένα πολύ καλό νιτικό είναι το plasmajet της gaspari,τ οποίο κατά την γνώμη μου πρέπει ν συνοδεύεται με μια κρεατίνη.

σελιδα... 23 ποστ... #552

Devil
03-05-11, 13:50
δεν μ αρεσουν τα ετοιμα ''νιτρικα'' εγω τα βλεπω ελλειπη....
αν και πλεον η μοδα ειναι να τα τιγκαρουν στα στιμς.... και να ειναι ολοι ευχαριστημενοι....

Kaloutsikos
03-05-11, 14:54
Χτύπα το, είναι :rocking:



5,55g είναι το 1 scoop, σου έχει και ένα μικρό scoopάκι inside, ανάλογης χωρητικότητας.

:thumbup:

Michaelangelo
03-05-11, 15:42
Εγώ είχα τραυματική εμπειρία με το Hemorush των φανταστικών reviews. Επίσης κάποια άλλα που απλά δοκίμασα από φίλους μου δεν ένοιωσα κάτι ιδιαίτερο (δεν ήθελα να κάνω πάλι λάθος να αγοράσω και να το πετάξω). Σκέφτομαι να πάρω bulk κάποια στιγμή να τα φτιάξω όπως θέλω, να δω αν θα υπάρξει προκοπή.

Kaloutsikos
03-05-11, 16:02
Εγώ είχα τραυματική εμπειρία με το Hemorush των φανταστικών reviews.

Δηλαδή?

Michaelangelo
03-05-11, 16:03
Δηλαδή?

Έχω γράψει στην αξιολόγηση.

livistros
03-05-11, 23:41
το πλασματζετ ειναι αλλη φαση
φοβηθηκα μην σκασουν οι τρεκεφαλοι...
*μια ερωτηση την δοση το τζακ3d την λαμβανετε απευθειας δια στοματος
και μετα πινετε νερο η την ανακατευετε σαν δοση πρωτεινης;
ποιος ειναι καλυτερος τροπος;

Devil
04-05-11, 15:22
το πλασματζετ ειναι αλλη φαση
φοβηθηκα μην σκασουν οι τρεκεφαλοι...
*μια ερωτηση την δοση το τζακ3d την λαμβανετε απευθειας δια στοματος
και μετα πινετε νερο η την ανακατευετε σαν δοση πρωτεινης;
ποιος ειναι καλυτερος τροπος;

οπως ολα τα συμπληρωματα λεει επανω στο κουτι....

ανακατεμα με νερο....;)

Nio
04-05-11, 15:36
[...] την δοση το τζακ3d την λαμβανετε απευθειας δια στοματος
και μετα πινετε νερο η την ανακατευετε σαν δοση πρωτεινης;
ποιος ειναι καλυτερος τροπος;


οπως ολα τα συμπληρωματα λεει επανω στο κουτι....
ανακατεμα με νερο....;)

:thumbup:
Και συν τοις άλλοις, αυτό το "η δόση απευθείας μεσ'το στόμα" έχω την εντύπωση πως γίνεται κυρίως όταν το προϊόν έχει χάλια διαλυτότητα, όπου και στο νερό να το ρίξεις πάλι "κομμάτια/άμμο" θα πρέπει να καταπιείς.
Ειδικά το Jack3d, διαλύεται στο νερό κάτι παραπάνω από εύκολα.


( εκτός από το νερό του Titanium :turtle: )

deluxe
04-05-11, 15:48
Παντως και 4γρ κρεατινη την ημερα καλα ειναι. Το οριο ειναι στα 3-5 την ημερα. Δε νομιζω οτι 10γρ τα απορροφαει ολα ο οργανισμος. Να ειχαμε να λεγαμε.

deluxe
04-05-11, 17:29
Γενικα υπαρχει καποιο προβλημα το να λαμβανουμε τα συμπληρωματα, κυριως τα νιτρικα, απευθειας απο το στομα; Το ιδιο πραγμα δεν ειναι;

jimmy007
04-05-11, 19:09
Γενικα υπαρχει καποιο προβλημα το να λαμβανουμε τα συμπληρωματα, κυριως τα νιτρικα, απευθειας απο το στομα; Το ιδιο πραγμα δεν ειναι;

Αν πιεις μετά το νερό που θα έβαζες ναι...

Devil
04-05-11, 19:18
Αν πιεις μετά το νερό που θα έβαζες ναι...

τσου.... δεν νομιζω οτι ειναι για ολους αυτη η μεθοδο.... σε μερικους μπορει να δωσει προβληματα (toilet running).... μερικες φορες λογο κρεατινης η' ταυρινης....

jimas
04-05-11, 19:54
Γενικα υπαρχει καποιο προβλημα το να λαμβανουμε τα συμπληρωματα, κυριως τα νιτρικα, απευθειας απο το στομα; Το ιδιο πραγμα δεν ειναι;

Αυτό πιστεύω σύμφωνα με αυτά που έχω διαβάσει οτι αν είσαι απόλυτα υγιείς και δεν έχεις προδιάθεση σε κάτι δεν θα έχεις πρόβλημα και φαίνεται με ενα απλό τσεκ απ.

bodydarma
05-05-11, 02:03
Γενικα υπαρχει καποιο προβλημα το να λαμβανουμε τα συμπληρωματα, κυριως τα νιτρικα, απευθειας απο το στομα; Το ιδιο πραγμα δεν ειναι;

Καλύτερα όχι, σε μερικα νιτρικα λέει ότι καλο ειναι να μην τα κουναμε με σεικερ αλλα απλα να τα ανακατευουμε με ενα κουταλι, γιατι εκλύονται αέρια κατά την αναμιξή τους με το νερό. Οπότε μάλλον και στο στομάχι σου το ίδιο θα γίνει και ίσως τα αερια σου δημιουργήσουν προβλήματα στην προπόνηση...

evdoxis
05-05-11, 15:15
ρε παιδια μετα απο ποσο καιρο σταματατε τα νιτρικα? γιατι δεν καταλαβα..!:unsure:

beefmeup
05-05-11, 15:55
περνεις ενα κουτακι κ οταν τελειωνει κανεις οφ ενα διαστημα.

αυτο περιπου..

jimas
05-05-11, 21:48
περνεις ενα κουτακι κ οταν τελειωνει κανεις οφ ενα διαστημα.

αυτο περιπου..

Για πόσο; Κανένα μήνα περίπου;

Kaloutsikos
05-05-11, 23:27
Για πόσο; Κανένα μήνα περίπου;

3 με 4 βδομάδες.;)

Devil
05-05-11, 23:41
3 με 4 βδομάδες.;)

και 2 ειναι αρκετες....

deluxe
07-05-11, 19:32
Καμμια εβδομαδα. Απλα παιρνεις νιτρικο χωρις stims μετα για ενα μηνα! :turtle:

Ypox
07-05-11, 20:08
Καλησπέρα παιδιά έχω την εξής ερώτηση: Περνώ superPump max εδώ και μια βδομάδα και από αύριο θα ξεκινήσω και "μονοιδρικι" χωρίς φόρτωμα με 5gr πριν από προπόνηση και 5gr μετά. Μου είπαν επειδή το superpump έχει κρεατίνη πως δεν πρέπει να περνώ "μονοιδρικι" πριν από την προπόνηση. Aρα δηλαδή μονο 5gr "μονοιδρικι" μετά απο προπόνηση. Τι να κάνω?

Kaloutsikos
07-05-11, 20:19
Καλησπέρα παιδιά έχω την εξής ερώτηση: Περνώ superPump max εδώ και μια βδομάδα και από αύριο θα ξεκινήσω και "μονοιδρικι" χωρίς φόρτωμα με 5gr πριν από προπόνηση και 5gr μετά. Μου είπαν επειδή το superpump έχει κρεατίνη πως δεν πρέπει να περνώ "μονοιδρικι" πριν από την προπόνηση. Aρα δηλαδή μονο 5gr "μονοιδρικι" μετά απο προπόνηση. Τι να κάνω?

Παίρνε καλύτερα 5γρ. μετά την προπόνηση! :thumbup:

jimas
08-05-11, 01:40
Καλησπέρα παιδιά έχω την εξής ερώτηση: Περνώ superPump max εδώ και μια βδομάδα και από αύριο θα ξεκινήσω και "μονοιδρικι" χωρίς φόρτωμα με 5gr πριν από προπόνηση και 5gr μετά. Μου είπαν επειδή το superpump έχει κρεατίνη πως δεν πρέπει να περνώ "μονοιδρικι" πριν από την προπόνηση. Aρα δηλαδή μονο 5gr "μονοιδρικι" μετά απο προπόνηση. Τι να κάνω?

Για ποιο λόγο να πάρεις και έξτρα κρεατίνη; Αρκετή δεν έχει το super pump max; Δεν έχεις αρκετό πρήξιμο με αυτό και την προπόνηση; Άκουσα απο ένα γυμναστή ότι πρέπει να παίρνουμε το πολύ 3γρ. κρεατίνης ημερησίως.

deluxe
08-05-11, 02:51
Και εγω αυτο ακουω απο το bb.com σχεδον απο ολους! Υπαρχει καποια επιβαρυνση εαν παιρνουμε περισσοτερη;

jimas
08-05-11, 12:13
Και εγω αυτο ακουω απο το bb.com σχεδον απο ολους! Υπαρχει καποια επιβαρυνση εαν παιρνουμε περισσοτερη;

Υπάρχει στο συκώτι και στα νεφρά. Από ότι ακούω. Αλλά αυτό γίνεται μετά απο χρόνια χρήση. Αλλά θα μου πεις όταν δουλεύεις και είσαι κομμάτια ψυχολογικά και σωματικά γίνεται να το σταματήσεις; Ιδιαίτερα όταν βλέπεις αποτελέσματα

Devil
08-05-11, 14:04
Και εγω αυτο ακουω απο το bb.com σχεδον απο ολους! Υπαρχει καποια επιβαρυνση εαν παιρνουμε περισσοτερη;


Υπάρχει στο συκώτι και στα νεφρά. Από ότι ακούω. Αλλά αυτό γίνεται μετά απο χρόνια χρήση. Αλλά θα μου πεις όταν δουλεύεις και είσαι κομμάτια ψυχολογικά και σωματικά γίνεται να το σταματήσεις; Ιδιαίτερα όταν βλέπεις αποτελέσματα

δεν υπαρχει ερευνα που να λεει τετοιο πραγμα....

ρε συ deluxe.... εισαι σχετικα παλιος εδω μεσα.... τα ποστ τα διαβαζεις καθολου???? ο beef δεν ειχε ποσταρει μια ερευνα με ατομα που εκαναν χρηση κρεατινης για καποια χρονια χωρις καμια παρενεργεια.... η χρηση ηταν non-stop με μερικα γραμμαρια την ημερα 10-20....

deluxe
08-05-11, 16:09
Δε θυμαμαι την ερευνα. Αλλα με τοσες ερευενες που βλεπω στο bb.com μαλλον μεχρι 5γρ. ειναι καλα.. Οχι οτι εγω δε παιρνω παραπανω.

Τα υπολοιπα απλα μετατρεπονται σε κρεατινινη, χωρις κανενα ουσιαστικο κερδος.

jimas
08-05-11, 17:30
δεν υπαρχει ερευνα που να λεει τετοιο πραγμα....


Έρευνα μπορεί να μην υπάρχει αλλά όποιον γιατρό η άτομο που ασχολείται με αυτά έχω ρωτήσει το επιβεβαιώνει οτι η μακροχρόνια περιττή χρήση δηλαδή παραπάνω απο αυτό που χρειαζόμαστε επηρεάζει τον οργανισμό.
Θα μου πεις τώρα οτι όλοι οι γιατροί είναι κατά των συμπληρωμάτων όπως ένας φίλος είπε και θα έχεις δίκιο αλλά πως μπορείς να σιγουρευτείς.
Εδώ διάβασα σε μια ιστοσελίδα ότι όταν γίνεται χρήση κρεατίνης και είναι αυξημένα τα όρια του ουρικού οξέος και κρεατινίνης στις εξετάσεις σημαίνει ότι κάθε άλλο παρά το νεφρό δεν λειτουργεί καλά

jimas
08-05-11, 17:32
Δε θυμαμαι την ερευνα. Αλλα με τοσες ερευενες που βλεπω στο bb.com μαλλον μεχρι 5γρ. ειναι καλα.. Οχι οτι εγω δε παιρνω παραπανω.

Τα υπολοιπα απλα μετατρεπονται σε κρεατινινη, χωρις κανενα ουσιαστικο κερδος.

Πόσο καιρό παίρνεις παραπάνω και αν κάνεις τσεκ απ συχνά τι δείχνει;

Devil
08-05-11, 18:39
Έρευνα μπορεί να μην υπάρχει αλλά όποιον γιατρό η άτομο που ασχολείται με αυτά έχω ρωτήσει το επιβεβαιώνει οτι η μακροχρόνια περιττή χρήση δηλαδή παραπάνω απο αυτό που χρειαζόμαστε επηρεάζει τον οργανισμό.
Θα μου πεις τώρα οτι όλοι οι γιατροί είναι κατά των συμπληρωμάτων όπως ένας φίλος είπε και θα έχεις δίκιο αλλά πως μπορείς να σιγουρευτείς.
Εδώ διάβασα σε μια ιστοσελίδα ότι όταν γίνεται χρήση κρεατίνης και είναι αυξημένα τα όρια του ουρικού οξέος και κρεατινίνης στις εξετάσεις σημαίνει ότι κάθε άλλο παρά το νεφρό δεν λειτουργεί καλά

κ εγω ατομο που ασχολητε ειμαι και σου λεω το αντιθετο και με ερευνα στα χερια....

τοτε το νεφρο δεν λειτουργει καλα.... δεν σημαινει οτι φταιει η κρεατινη.... αν ο αλλος εχει προβλημα με τα νεφρα και παρει κρεατινη και του δημιουργισει μεγαλητερο προβλημα θα πουν η κρεατινη κανει κακο.... ε οχι... δεν ειναι ετσι.... ειχε το προβλημα....

σε ενα υγειες νεφρο η κρεατινη δεν δημιουργει προβλημα....

η θεση που θα επρεπε να παρουν οι γιατροι ειναι '' οτι δεν υπαρχουν ερευνες που να διχνουν οτι η κρεατινη προκαλει προβληματα.....'' αλλα ειναι ολοι προκατελειμενοι... (εκτος απο κανα 2 που εχουμε στο φορουμ....πιστευω...:green:)

jimas
08-05-11, 20:33
κ εγω ατομο που ασχολητε ειμαι και σου λεω το αντιθετο και με ερευνα στα χερια....

τοτε το νεφρο δεν λειτουργει καλα.... δεν σημαινει οτι φταιει η κρεατινη.... αν ο αλλος εχει προβλημα με τα νεφρα και παρει κρεατινη και του δημιουργισει μεγαλητερο προβλημα θα πουν η κρεατινη κανει κακο.... ε οχι... δεν ειναι ετσι.... ειχε το προβλημα....

σε ενα υγειες νεφρο η κρεατινη δεν δημιουργει προβλημα....

η θεση που θα επρεπε να παρουν οι γιατροι ειναι '' οτι δεν υπαρχουν ερευνες που να διχνουν οτι η κρεατινη προκαλει προβληματα.....'' αλλα ειναι ολοι προκατελειμενοι... (εκτος απο κανα 2 που εχουμε στο φορουμ....πιστευω...:green:)

Συμφωνώ οτι όλοι είναι προκατελειμένοι και ότι αν δεν έχεις πρόβλημα δεν θα σου δημιουργήσει.
Η έρευνα που διάβασα ήθελε να πει οτι υψηλές τιμές οφείλονται στην καλή λειτουργία του νερού

Devil
08-05-11, 21:05
Συμφωνώ οτι όλοι είναι προκατελειμένοι και ότι αν δεν έχεις πρόβλημα δεν θα σου δημιουργήσει.
Η έρευνα που διάβασα ήθελε να πει οτι υψηλές τιμές οφείλονται στην καλή λειτουργία του νερού

δεν το καταλαβα αυτο?

μπορεις να την ποσταρεις....;)

hulkman
08-05-11, 22:38
παιδια παιζει ρολο το ποσο νερο πινουμε?

Senereison
08-05-11, 22:55
Όχι δεν παίζει ρολο αν όμως το νιτρικό έχει κρεατίνη σε υψηλές ποσότητες πρέπει να πίνεις νερό για να μην αφυδατωθείς άσχετο πάρτε το noxpump όλα τα λεφτά

jimas
08-05-11, 23:49
δεν το καταλαβα αυτο?

μπορεις να την ποσταρεις....;)

Όντως είναι περίεργο πάρα πολύ:unsure:
Αν την ξαναβρώ θα την ποστάρω.
Τυχαία την βρήκα την ιστοσελίδα ψάχνοντας στο google:P

jimas
08-05-11, 23:52
Όχι δεν παίζει ρολο αν όμως το νιτρικό έχει κρεατίνη σε υψηλές ποσότητες πρέπει να πίνεις νερό για να μην αφυδατωθείς άσχετο πάρτε το noxpump όλα τα λεφτά

Ποιό καλό και απο το jack3d;:shock:
Πού μπορώ να δώ τα χαρακτηριστικά του; Γιατί στα xtreme δεν το βρίσκω

jimas
09-05-11, 00:43
κ εγω ατομο που ασχολητε ειμαι και σου λεω το αντιθετο και με ερευνα στα χερια....

τοτε το νεφρο δεν λειτουργει καλα.... δεν σημαινει οτι φταιει η κρεατινη.... αν ο αλλος εχει προβλημα με τα νεφρα και παρει κρεατινη και του δημιουργισει μεγαλητερο προβλημα θα πουν η κρεατινη κανει κακο.... ε οχι... δεν ειναι ετσι.... ειχε το προβλημα....

σε ενα υγειες νεφρο η κρεατινη δεν δημιουργει προβλημα....

η θεση που θα επρεπε να παρουν οι γιατροι ειναι '' οτι δεν υπαρχουν ερευνες που να διχνουν οτι η κρεατινη προκαλει προβληματα.....'' αλλα ειναι ολοι προκατελειμενοι... (εκτος απο κανα 2 που εχουμε στο φορουμ....πιστευω...:green:)

http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?166-%CE%9A%CF%81%CE%B5%CE%B1%CF%84%CE%AF%CE%BD%CE%B7

Πιστεύω ότι αυτό το post του φίλου μας μπορεί να απαντήσει σε κάθε αμφιβολία.

beefmeup
09-05-11, 00:45
http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?166-%CE%9A%CF%81%CE%B5%CE%B1%CF%84%CE%AF%CE%BD%CE%B7

Πιστεύω ότι αυτό το post του φίλου μας μπορεί να απαντήσει σε κάθε αμφιβολία.

δλδ?

jimas
09-05-11, 00:47
δλδ?

Σχετικά με όσους πιστεύουν ότι η κρεατίνη βλάπτει στον οργανισμό

jimas
09-05-11, 00:55
αρχίζοντας από την λ-αργινίνη,βασικό συστατικό γ την παραγωγή νιτρικού.με απλά λόγια τ νιτρικό προκαλεί διαστολή των αγγείων κ συνεχή ροή τ αίματος(σ μεγαλύτερο βαθμό από την "φυσιολογική").σαν αποτέλεσμα,θρεπτικά συστατικά κ κρεατίνη ν 'ανεφοδιάζουν' τους μύς γρηγορότερα κ γ μεγαλύτερο χρονικό διάστημα της μέρας,με όφελος τη γρηγορότερη αποκατάσταση,μεγαλύτερη δύναμη, περισσότερη αντοχή κ φυσικά μεγαλύτερη μυική ανάπτυξη.

ένα πολύ καλό νιτικό είναι το plasmajet της gaspari,τ οποίο κατά την γνώμη μου πρέπει ν συνοδεύεται με μια κρεατίνη.

Έχω διαβάσει σε έρευνες ότι η κρεατίνη δεν πρέπει να συνδυάζεται με καφείνη διότι η δράση της μειώνεται. Πολλά νιτρικά όπως το jack3d έχουν και κρεατίνη και καφείνη.
Τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση έχουν αποτέλεσμα;

beefmeup
09-05-11, 01:40
Τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση έχουν αποτέλεσμα;

δεν υπαρχει θεμα..
η καφεινη κανει οτι κανει στην περιπτωση των περισοτερων "νιτρικων"..
μαζι με τα αλλα διεγερτικα που μπορει να εχουν..
τα υπολοιπα τα εχουν για εφε μεσα.

Txc
09-05-11, 11:41
Καλημερα σας...

Το νιτρικο λετε να το ενσωματωσω στον κυκλο της κρεατινης μου?

Πχ 3γρ απο νιτρικο + 5γρ post workout κρεατινη = 8γρ της ημερες προπονησης...

Πανω κατω ποσο ειναι αυτο το διαστημα? Αλλοι λενε 1 μηνα μεσα 1 μηνα εξω, αλλοι δεν σταματανε ποτε και αλλοι λενε 2 μηνες μεσα και 1 μηνα εξω...

Υπαρχει κυκλος ή δεν υπαρχει?

jimas
10-05-11, 14:46
Όχι δεν παίζει ρολο αν όμως το νιτρικό έχει κρεατίνη σε υψηλές ποσότητες πρέπει να πίνεις νερό για να μην αφυδατωθείς άσχετο πάρτε το noxpump όλα τα λεφτά

Αν εκτός απο νερό πίνουμε και ένα ισοτονικό ρόφημα π.χ. isostar κατά διάρκεια της προπόνησης βοηθάει καλύτερα στο να μην αφυδατωθούμε ή είναι προτιμότερο πιο πολύ νερό;

Toxical
11-05-11, 12:25
Παιδια θα ηθελα να ρωτησω κατι καθως εχω αρχισει και περνω κρεατινη εδω και 6 μερες και εκανα και φωρτομα.Αυτο που εχω παρατηρησει κατα την διαρκεια της προπονησης ειναι οτι σαν να κουραζομαι και να μην εχω ενεργει δηλαδη κατι σαν να θωλωνουν τα ματια μου λιγο(μην φανταστειτε τιποτα τρελο).Λετε να παρω καποιο καλο νιτρικο? Θα βοηθησει ή επειδη περνω και κρεατινη δεν χρειαζεται.

Toxical
11-05-11, 13:36
Ενα παιδι απο το forum ειχε προτεινει εναν 2πλο esspreso πριν το γυμναστηριο αλλα σκεφτομαι οτι αφου περνω κρεατινη πρωι και μετα το γυμναστηριο θα μπορουσα να πινω καφε πριν την προπονηση? ή κρεατινη και καφεινη δεν πανε μαζι.

RAMBO
11-05-11, 13:38
Παιδια θα ηθελα να ρωτησω κατι καθως εχω αρχισει και περνω κρεατινη εδω και 6 μερες και εκανα και φωρτομα.Αυτο που εχω παρατηρησει κατα την διαρκεια της προπονησης ειναι οτι σαν να κουραζομαι και να μην εχω ενεργει δηλαδη κατι σαν να θωλωνουν τα ματια μου λιγο(μην φανταστειτε τιποτα τρελο).Λετε να παρω καποιο καλο νιτρικο? Θα βοηθησει ή επειδη περνω και κρεατινη δεν χρειαζεται.


φαι τρωσ?

Toxical
11-05-11, 13:44
απο φαι αλλο τιποτα...και τι δεν τρωω
Λες ενας καφες 30 λεπτα νωριτερα να βοηθησει?

RAMBO
11-05-11, 13:46
δηλ τι οτι να ναι?δωσε ενα παρεδειγμα..

Toxical
11-05-11, 14:11
Θελω να πω οτι κανω κανονικα διατροφη και οσο το δυνατον πιο καθαρη για παραδειγμα
1ογευμα:
γαλα+βρωμη+whey+1-2κουταλιες φυστικοβουτυρο+κρεατινη
2ογευμα:
τοστ με 4 φετες γαλοπουλα και 1φετα κιτρινο τυρι και μαρουλι ή ντοματα
3ογευμα
γαλοπουλα ή κοτοπουλο ή ψαρονεφρι ή μπιφτεκια +ρυζι ή πατατα ή μακαρονια+σαλατα+1κ.σ ελαιολαδο
4ογευμα:Μεταπροπονητικο
1μπανανα+whey+κρεατινη
5ογευμα:
οτι και στο 3ο αλλα αμα δεν εχει περισεψει τιποτα τρωω τονο σε νερο με ρυζι ή πατατα οτι εχει και σαλατα ή φτιαχνω μια ομελετα με 6ασπραδια και 1κροτο και πατατα και σαλατα
6ογευμα:
1γιαουρτι 2%

RAMBO
11-05-11, 14:18
τοτε η πιεσ οπωσ ειπεσ καφε η δοκιμασε κανα 20λεπτο πριν ενα πρασινο μηλο.στον καφε βαλε ζαχαρινη γιατι δεν ειναι οπωσ η απλη ζαχαρη αποροφοιεται αργα και κραταει σταθερα επιπεδα μεσ στο αιμα δεν σου κανει ενα αποτομο ανεβασμα σαν την απλη και μετα πεφτεισ αμεσωσ

livistros
11-05-11, 23:08
ρε παιδια ξερει κανεις ποσο ποσοστο κρεατινης εχει το jack3d;

jimas
11-05-11, 23:21
ρε παιδια ξερει κανεις ποσο ποσοστο κρεατινης εχει το jack3d;

Νομίζω όσο έχουν και τα υπόλοιπα της κατηγορίας του. Γύρω στα 3

beefmeup
12-05-11, 00:06
οχι εχει πολυ λιγοτερο..καπου στο 1-1.5γρ ανα σκουπ.
μια μυξα δλδ:green:

sofos
12-05-11, 00:12
οχι εχει πολυ λιγοτερο..καπου στο 1-1.5γρ ανα σκουπ.
μια μυξα δλδ:green:

αχχ0χα0αχ0αχ0χα0αχ0αχ :rolf::rolf::rolf:

Kaloutsikos
12-05-11, 00:58
οχι εχει πολυ λιγοτερο..καπου στο 1-1.5γρ ανα σκουπ.
μια μυξα δλδ:green:

Ο Devil αν δεν κάνω λάθος είχε πει 2 με 3. :unsure:
Πως καταλαβαίνετε πόσο έχει?

beefmeup
12-05-11, 01:05
Ο Devil αν δεν κάνω λάθος είχε πει 2 με 3. :unsure:
Πως καταλαβαίνετε πόσο έχει?

το blend ειναι περιπου 4.100γρ.
πρωτο συστατικο αρα κ σε μεγαλυτερη περιεκτικοτητα ειναι αργινινη.
λογικα θα εχει γυρω στο 1.5γρ μπορει κ 2γρ βαση χρησης της σε αναλογα προιοντα.

δευτερο κρεατινη αρα σε περιεκτικοτητα κατι λιγοτερο η ιδιο με αργινινη..
οποτε πας παλι στα 1.5γρ περιπου

τριτο β αλανινη οποτε λογικα θα εχει καπου 500-700mg..

μετα εχεις λογικα 200 μιλι καφεινη,περιπου 30 μιλι 1,3 dim κ κατι ψιλα schizadra..

οποτε καπου εκει βγαινει..αντε να πεφτεις 200 μιλι εξω..με το ματι:green:

μιλαμε για 1 σκουπ παντα ετσι?

Kaloutsikos
12-05-11, 01:37
το blend ειναι περιπου 4.100γρ.
πρωτο συστατικο αρα κ σε μεγαλυτερη περιεκτικοτητα ειναι αργινινη.
λογικα θα εχει γυρω στο 1.5γρ μπορει κ 2γρ βαση χρησης της σε αναλογα προιοντα.

δευτερο κρεατινη αρα σε περιεκτικοτητα κατι λιγοτερο η ιδιο με αργινινη..
οποτε πας παλι στα 1.5γρ περιπου

τριτο β αλανινη οποτε λογικα θα εχει καπου 500-700mg..

μετα εχεις λογικα 200 μιλι καφεινη,περιπου 30 μιλι 1,3 dim κ κατι ψιλα schizadra..

οποτε καπου εκει βγαινει..αντε να πεφτεις 200 μιλι εξω..με το ματι:green:

μιλαμε για 1 σκουπ παντα ετσι?

Ο.κ. με κάλυψες! :bowdown::green:

Nio
12-05-11, 20:20
Αν και σε κάποια 'έξω από δω' forums επικρατεί η άποψη πως τα 3 scoop Jack3d έχουν συνολικά ~200mg caff, δλδ το 1 βγαίνει στα ~65mg,
ας δούμε το παρακάτω καθώς αυτά πιο πολύ φαίνονται για εικασίες(άσχετα αν αληθέυουν ή όχι):

Από το forum of USPLabs:

Q:How much caffeine per scoop?

Casey at USPLabs answering:

This amount is part of a proprietary blend and has not officially been released. I can say it is MUCH lower than the other 'top-selling' pre-training products. What I can say is that it is under 150mg/scoop. It really shows you the synergy between the caffeine, Geranium and Shizandrol A!

beefmeup
12-05-11, 20:43
ναι μωρε,κατω απο 150 κ πανω απο 120 θα ειναι:green:

Nio
12-05-11, 21:01
ναι μωρε,κατω απο 150 κ πανω απο 120 θα ειναι:green:

Χμμ.... σα να μιλάς με γρίφους :chinese: :green:

Νομίζω πως σε μερικές περιπτώσεις, η εμφάνιση μονάχα ενός 'prop.blend' δεν γίνεται τόσο για να αποφύγουν πιθανό 'copy/paste' από ανταγωνιστές, αλλά για τη δημιουργία μιας ελαφριάς "παραφιλολογίας", ένα wannabe μυστήριο γύρω από τις δοσολογίες....του στυλ "The secrets are mine& I'm not gonna tell you much"
Συμφωνείς?
:unsure:

dReik0
13-05-11, 14:45
Hemorush nutrabolics ! The best !

jimas
13-05-11, 14:55
Hemorush nutrabolics ! The best !

Έτσι και έτσι. Το χρησιμοποιούσα και εγώ για κανά εξάμηνο σχεδόν πάντα με έπιανε.
Καλύτερο πάντως απο το no xplode της bsn αυτό έχω να πώ. Είδα μεγάλη διαφορά.

livistros
13-05-11, 17:07
μακρα το καλυτερο το plasmajet
κοντεψαν να εκραγουν τα χερια μου
με κοιτουσαν ολοι παραξενα στο τζιμ
αλλα η διαδικασια ληψης του ειναι το μεγα αρνητικο
χρειαζεται 2 ωρες πριν

sofos
13-05-11, 17:20
μακρα το καλυτερο το plasmajet
κοντεψαν να εκραγουν τα χερια μου
με κοιτουσαν ολοι παραξενα στο τζιμ
αλλα η διαδικασια ληψης του ειναι το μεγα αρνητικο
χρειαζεται 2 ωρες πριν

ε κλαην αμα πιανει,αυτο τι σε πειραζει?

livistros
13-05-11, 17:22
μακρα το καλυτερο το plasmajet
κοντεψαν να εκραγουν τα χερια μου
με κοιτουσαν ολοι παραξενα στο τζιμ
αλλα η διαδικασια ληψης του ειναι το μεγα αρνητικο
χρειαζεται 2 ωρες πριν

πεινας κατα την διαρκειας της προπονησης
αφου εισαι για περιπου 3 ωρες χωρις τροφη
*για να πιανουν καλυτερα τα νιτρικα χρειαζεται με αδειο στομαχι
οποτε κανε τις αναγωγες σου

Kaloutsikos
13-05-11, 23:20
μακρα το καλυτερο το plasmajet
κοντεψαν να εκραγουν τα χερια μου
με κοιτουσαν ολοι παραξενα στο τζιμ
αλλα η διαδικασια ληψης του ειναι το μεγα αρνητικο
χρειαζεται 2 ωρες πριν

Γιατί τόσο πολύ?

Txc
14-05-11, 02:08
Εγω εχω το Intensity της All stars...
H Δοσολογια ειναι 2 scoop 30 λεπτα πριν την προπονα με αδειο στομαχι ξερω εγω...
Απο οτι διαβασα στα συστατικα εχει 3γρ κρεατινη...

Οποτε εχουμε και λεμε 3γρ απο νιτρικο + 5γρ κρεατινη μετα την προπονα, παμε στα 8γρ ημερισιως...

Μηπως να μην κανω φορτωμα στην κρεατινη?
Γιατι αν κανω φορτωμα, το νιτρικο δεν θα το κοψω και αντι για 5γρ την ημερα μετα το φορτωμα, θα παιρνω +3 απο το νιτρικο...

Μηπως παρα ειναι πολλα τα 8γρ στη συντηρηση?

livistros
14-05-11, 12:34
πεινας κατα την διαρκειας της προπονησης
αφου εισαι για περιπου 3 ωρες χωρις τροφη
*για να πιανουν καλυτερα τα νιτρικα χρειαζεται με αδειο στομαχι
οποτε κανε τις αναγωγες σου

τοσο λεει στις οδηγιες χρησης
αν το παρεις διαφορετικα(κατι το οποιο ειχα πραξει)
εχει απωλειες στην δραση του γυρω στο 40%-50%

Πυγμάχος
15-05-11, 11:48
Παιδιά εγω σκέφτομαι να ξεκινήσω αυτο http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?4537-Vassive-N.O.-Formula-X-%28ON%29

Vassive N.O. Formula-X (ON) της Optimum Nutrition ..

Δέν έχει κρεατίνη μέσα κάτι που μου αρέσει για να κόψω καλύτερα ..

Έρχονται δύσκολες προπονήσεις καλοκαιριάτικα ..

Τι γνώμη έχετε για το προιόν ?

sobral
15-05-11, 12:06
Παιδιά εγω σκέφτομαι να ξεκινήσω αυτο http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?4537-Vassive-N.O.-Formula-X-%28ON%29

Vassive N.O. Formula-X (ON) της Optimum Nutrition ..

Δέν έχει κρεατίνη μέσα κάτι που μου αρέσει για να κόψω καλύτερα ..

Έρχονται δύσκολες προπονήσεις καλοκαιριάτικα ..

Τι γνώμη έχετε για το προιόν ?

Μπά...θα σου έλεγα να πας σε κάτι άλλο. Δεν το έχω χρησιμοποιήσει αλλά βάση ποσοτήτων δεν μου φαίνεται κάτι ιδιαίτερο. Και οι κριτικές που έχει συμφωνούν με αυτό. ;Aσε που είναι κ πανάκριβο εδώ. Κοίταξε το whιte flood (controlled labs), Nitrix (BSN). Την κρεατίνη πάντως μην την φοβάσαι τα νερά που ίσως κρατήσει φεύγουν κατευθείαν.

Πυγμάχος
15-05-11, 13:12
Έχεις δίκιο σε οσα είπες .. γενικά ήθελα κατι light παντως .. ουτε καφε δεν πίνω γενικα .. οπότε υποθέτω θα δώ αυτο το λίγο μπαμ που θέλω ..
Συμφωνω και για τα προιοντα που ανεφερες ..

Όσο για την τιμη , το παίρνω μέσα απο ένα ξένο site .. μου βγήκε στα 28 δολλάρια .. γυρω στα 23-25 ευρώ νομιζω ..

Αυτό το θέμα με τα ακριβά προιοντα στην Ελλαδα μας πρεπει να ληξει ..

jimas
17-05-11, 14:38
Καλησπέρα.
Πήγα σήμερα σε ένα φαρμακείο που έχει συμπληρώματα να κάνω μια έρευνα αγοράς και όταν μου πρότεινε για καλό νιτρικό το no xplode απάντησα στην πωλήτρια οτι δεν με πιάνει και μου είπε οτι πρέπει να παίρνω κάθε μέρα άσχετα αν κάνω προπόνηση η όχι για να έχει αποτέλεσμα.
Ισχύει κάτι τέτοιο;
Επίσης μου είπε το εξής περίεργο ότι η κρεατίνη δίνει ενέργεια. Είναι όντως έτσι; Γιατί εγώ νόμιζα βοηθάει μόνο στον όγκο.

Devil
17-05-11, 14:41
Καλησπέρα.
Πήγα σήμερα σε ένα φαρμακείο που έχει συμπληρώματα να κάνω μια έρευνα αγοράς και όταν μου πρότεινε για καλό νιτρικό το no xplode απάντησα στην πωλήτρια οτι δεν με πιάνει και μου είπε οτι πρέπει να παίρνω κάθε μέρα άσχετα αν κάνω προπόνηση η όχι για να έχει αποτέλεσμα.
Ισχύει κάτι τέτοιο;
Επίσης μου είπε το εξής περίεργο ότι η κρεατίνη δίνει ενέργεια. Είναι όντως έτσι; Γιατί εγώ νόμιζα βοηθάει μόνο στον όγκο.

πες της να το παρει αυτη καθε μερα....

ναι η κρεατινη δινει ενεργεια.... ATP....

jimas
17-05-11, 14:42
πες της να το παρει αυτη καθε μερα....


:rolf::rolf::rolf::):)

jimas
17-05-11, 23:31
Υπάρχει περίπτωση το νιτρικό να επηρεάζει τον ύπνο και να δημιουργεί υπερένταση;
Έχω παρατηρήσει τελευταία κάθε φορά που πάω γυμναστήριο το βράδυ δεν μπορώ να κοιμηθώ εύκολα ούτε την επόμενη μέρα το μεσημέρι.
Παίρνω το no xplode της bsn το οποίο δεν μου δίνει ιδιαίτερη ενέργεια στην προπόνηση θα έλεγα σχεδόν καθόλου και αναρωτιέμαι μήπως επειδή παίρνω δυο με τρεις μεζούρες δημιουργεί υπερένταση

Kaloutsikos
17-05-11, 23:46
Υπάρχει περίπτωση το νιτρικό να επηρεάζει τον ύπνο και να δημιουργεί υπερένταση;
Έχω παρατηρήσει τελευταία κάθε φορά που πάω γυμναστήριο το βράδυ δεν μπορώ να κοιμηθώ εύκολα ούτε την επόμενη μέρα το μεσημέρι.
Παίρνω το no xplode της bsn το οποίο δεν μου δίνει ιδιαίτερη ενέργεια στην προπόνηση θα έλεγα σχεδόν καθόλου και αναρωτιέμαι μήπως επειδή παίρνω δυο με τρεις μεζούρες δημιουργεί υπερένταση

Ισχύει αυτό!
Και γω πριν λίγο καιρό που έπαιρνα, μου είχανε μείνει 10 scoop, και επειδή δεν
μπορούσα να κοιμάμαι κάθε βράδυ αργά μου την έδωσε και το σταμάτησα! :green:

jimas
17-05-11, 23:47
Ισχύει αυτό!
Και γω πριν λίγο καιρό που έπαιρνα, μου είχανε μείνει 10 scoop, και επειδή δεν
μπορούσα να κοιμάμαι κάθε βράδυ αργά μου την έδωσε και το σταμάτησα! :green:

Ναι όμως στην προπόνηση σου έδινε ενέργεια;

sofos
17-05-11, 23:52
εμενα παλι το no xplode παιδες δε μ εκανε τιποτα στο 1 σκουπ ουτε στα 2,αλλα στα 3 μου ''χαριζε'' εναν ωραιο πονοκεφαλο :green::P

sobral
17-05-11, 23:52
Υπάρχει περίπτωση το νιτρικό να επηρεάζει τον ύπνο και να δημιουργεί υπερένταση;
Έχω παρατηρήσει τελευταία κάθε φορά που πάω γυμναστήριο το βράδυ δεν μπορώ να κοιμηθώ εύκολα ούτε την επόμενη μέρα το μεσημέρι.
Παίρνω το no xplode της bsn το οποίο δεν μου δίνει ιδιαίτερη ενέργεια στην προπόνηση θα έλεγα σχεδόν καθόλου και αναρωτιέμαι μήπως επειδή παίρνω δυο με τρεις μεζούρες δημιουργεί υπερένταση

εννοείται και μπορεί από τη στιγμή που έχει διεγερτικά ( και ειδικά το συγκεκριμένο άσε....είναι τίνγκα στην καφείνη) και αυτά επηρεάζουν το ΚΝΣ. Εγώ θα σου έλεγα αφού δεν νιώθεις τπτ με το συγκεκριμένο να το κόψεις και να πάρεις κανένα άλλο μετά από μία ορισμένη αποχή εννοείται. Και επειδή δεν είναι καλή η συνεχόμενη χρήση κ επειδή το συνηθίζει ο οργανισμός και δεν έχει επίδραση μετά.;)

Kaloutsikos
18-05-11, 00:02
Ναι όμως στην προπόνηση σου έδινε ενέργεια;

Mπά τίποτα από ενέργεια,

Είχα φλεβικότητα και ήμουνα πρησμένος,
όχι όμως με το no-xplode (το είχα πάρει πέρυσι άλλα δεν τρελάθηκα).

sofos
18-05-11, 00:06
εγω απορω ρε παιδια γιατι το no xplode εβγαινε για χρονια πρωτο και το χαν για το καλυτερο και μπλα μπλα μπλα,εμενα ουτε καν η β-αλανινη του που χει μεσα δε μ επιανε κ ειναι και παντεταρισμενη β-αλανινη κλπ κλπ,αλλα εχω ακουσει οτι σε πολλα no xplode βρεθηκαν ποσοτητες ψευδο εφεδρινης,ισως πολλα απ αυτα να χαν κυκλοφορησει αμερικη και γι αυτο να το θεωρουσαν τοσο καλο....ισως ομως να χουν και καρα placebo effect :green: ....who knows :green::P

sobral
18-05-11, 00:12
εγω απορω ρε παιδια γιατι το no xplode εβγαινε για χρονια πρωτο και το χαν για το καλυτερο και μπλα μπλα μπλα,εμενα ουτε καν η β-αλανινη του που χει μεσα δε μ επιανε κ ειναι και παντεταρισμενη β-αλανινη κλπ κλπ,αλλα εχω ακουσει οτι σε πολλα no xplode βρεθηκαν ποσοτητες ψευδο εφεδρινης,ισως πολλα απ αυτα να χαν κυκλοφορησει αμερικη και γι αυτο να το θεωρουσαν τοσο καλο....ισως ομως να χουν και καρα placebo effect :green: ....who knows :green::P

αυτό με την ψευδοεφεδρίνη που το άκουσες? αν έχεις λινκ στείλε ένα πμ.:green: όχι ότι αποκλείεται πάντως η Bsn δεν είναι αξιόπιστη. Και με το cell-mass είχε ένα θέμα ανάλογο(με άλλη ουσία). Γενικά τα προϊόντα της δεν μου αρέσουν. Πολύ μάρκετινγκ κ αυτή με διαφημίσεις παντού και πρωτείνες ή μπάρες που κάνουν μόνο για cheat meal:P (+χορηγίες τύπου Coleman, λες και αυτός φούσκωσε με bsn χαααα!)

jimas
18-05-11, 00:18
εννοείται και μπορεί από τη στιγμή που έχει διεγερτικά ( και ειδικά το συγκεκριμένο άσε....είναι τίνγκα στην καφείνη) και αυτά επηρεάζουν το ΚΝΣ. Εγώ θα σου έλεγα αφού δεν νιώθεις τπτ με το συγκεκριμένο να το κόψεις και να πάρεις κανένα άλλο μετά από μία ορισμένη αποχή εννοείται. Και επειδή δεν είναι καλή η συνεχόμενη χρήση κ επειδή το συνηθίζει ο οργανισμός και δεν έχει επίδραση μετά.;)

:thumbup: Έχεις δίκιο. Τώρα έτσι και αλλιώς τελειώνει οπότε μια και καλή πέταμα και μετά από κανένα μήνα ξανά θα δούμε και τις δυνατότητες του jack3d.

sofos
18-05-11, 00:35
αυτό με την ψευδοεφεδρίνη που το άκουσες? αν έχεις λινκ στείλε ένα πμ.:green: όχι ότι αποκλείεται πάντως η Bsn δεν είναι αξιόπιστη. Και με το cell-mass είχε ένα θέμα ανάλογο(με άλλη ουσία). Γενικά τα προϊόντα της δεν μου αρέσουν. Πολύ μάρκετινγκ κ αυτή με διαφημίσεις παντού και πρωτείνες ή μπάρες που κάνουν μόνο για cheat meal:P (+χορηγίες τύπου Coleman, λες και αυτός φούσκωσε με bsn χαααα!)

δεν εχω στοιχεια,αλλα μου το πε ενας που το πουλουσε....

evdoxis
18-05-11, 23:43
ρε παιδια απο οτι διαβασα..λετε οτι το νιτρικο δινει πριξιμο στην προπονηση κ μετα χανετε..αρα παιρνουμε νιτρικο και κρεατινη μαζι?

jimas
18-05-11, 23:45
ρε παιδια απο οτι διαβασα..λετε οτι το νιτρικο δινει πριξιμο στην προπονηση κ μετα χανετε..αρα παιρνουμε νιτρικο και κρεατινη μαζι?

Όσα νιτρικά έχω δει έχουν και κρεατίνη μέσα. Νομίζω οτι η κρεατίνη βοηθάει και στο χτίσιμο του όγκου

evdoxis
18-05-11, 23:48
απο οτι καταλαβα λενε οτι καιαυτα που εχουν κρεατινη ,το πριξιμο τους κραταει μονο στην προπονηση:(

sofos
18-05-11, 23:48
ρε παιδια απο οτι διαβασα..λετε οτι το νιτρικο δινει πριξιμο στην προπονηση κ μετα χανετε..αρα παιρνουμε νιτρικο και κρεατινη μαζι?

εχουν τα περισσοτερα νιτρικα κρεατινη μεσα,οποτε μη παιρνεις εξτρα

evdoxis
18-05-11, 23:50
καταλαβα...αρα αυτα που εχουν κρεατινη το πριξιμο τους κραταει... και το κανω με κυκλο η το παιρνω συνεχεια?

sofos
18-05-11, 23:53
καταλαβα...αρα αυτα που εχουν κρεατινη το πριξιμο τους κραταει... και το κανω με κυκλο η το παιρνω συνεχεια?

κυκλο το κανεις ναι και αν παρεις σκετη κρεατινη παλι θελει κυκλο...

evdoxis
18-05-11, 23:55
καταλαβα...αυτο ειναι καλο?**********************.λεει δεν θελει κυκλο...γιατι?

***δεν επιτρεπονται λινκ περαν των χορηγων.MODS TEAM***

beefmeup
19-05-11, 00:00
evdoxis απο χθες μεχρι σημερα σου εχω κανει 3 φορες παρατηρηση κ εχω κλειδωσει 2 θεματα που ανοιξες χωρις λογο..

κανε μια καλη κ διαβασε τους κανονες του φορουμ κ ριξε μια ματια να δεις πως λειτουργει:thumbup:

evdoxis
19-05-11, 00:02
σορυ!!!!!!!:( το εχει και εδω αυτο..αλλα δεν γραφει γιατι δεν το σταματαμε

Ευρης
20-05-11, 00:00
παιδια πριν προχωρησω σε αγορα νιτρικου 8ελω ν ρωτησω κατι, τ οποιο δε βρηκα ακριβως σαν θεμα στ φορουμ... μιλουσα πριν λιγες μερες με εναν αθλιατρο και μ ειπε ν κρατηθω μακρια επειδη ειναι πολυ επικυνδυνο προιον, και οτι εχουν πεθανει ατομα απο υπερβολικη χρηση λογω υψηλης πιεσης. αληθευει? γενικα ποιοι οι κινδυνοι?

jimas
20-05-11, 00:09
παιδια πριν προχωρησω σε αγορα νιτρικου 8ελω ν ρωτησω κατι, τ οποιο δε βρηκα ακριβως σαν θεμα στ φορουμ... μιλουσα πριν λιγες μερες με εναν αθλιατρο και μ ειπε ν κρατηθω μακρια επειδη ειναι πολυ επικυνδυνο προιον, και οτι εχουν πεθανει ατομα απο υπερβολικη χρηση λογω υψηλης πιεσης. αληθευει? γενικα ποιοι οι κινδυνοι?

Επειδή έχω και εγώ την απορία αν βλάπτει η όχι από οτι έψαξα αποφάσισα να πίνω αρκετό νερό κατα τη διάρκεια της προπόνησης όταν το παίρνω, να κάνω διαλείμματα του ενός μηνός και συχνά τσεκ απ. Αν δω οτι κάτι δεν πάει καλά το σταματάω.
Δεν πιστεύω πάντως απο όσο έχω ψάξει οτι τα συστατικά του (αργινίνη καρνιτίνη) και κρεατίνη σε μικρή ποσότητα σε μερικά μπορούν να δημιουργήσουν πρόβλημα

Πυγμάχος
20-05-11, 00:53
Σωστη η απορία σου παντως ..

Εγώ παιδια θέλω να μου πειτε τη γνωμη σας για κατι ..

Σκέφτομαι να παίρνω πριν το γυμναστήριο Optimum Vassive-N.O. Formula-X ..

Και κατα τη διάρκεια της προπονησης να πίνω Optimum Amino Energy ..

Θα κάνουν κανένα conflict αυτα τα 2 ? .. πάει να τα πίνω μαζί ?? η είμαι υπερβολικός ?

Ευχαριστώ

sofos
20-05-11, 01:05
Σωστη η απορία σου παντως ..

Εγώ παιδια θέλω να μου πειτε τη γνωμη σας για κατι ..

Σκέφτομαι να παίρνω πριν το γυμναστήριο Optimum Vassive-N.O. Formula-X ..

Και κατα τη διάρκεια της προπονησης να πίνω Optimum Amino Energy ..

Θα κάνουν κανένα conflict αυτα τα 2 ? .. πάει να τα πίνω μαζί ?? η είμαι υπερβολικός ?

Ευχαριστώ

το πρωτο το πηρα,τζαμπα λεφτα θα δωσεις.....

Πυγμάχος
20-05-11, 01:14
Ναι το προτίμησα επειδη ειναι light .. 28 ευρω μόνο το πηρα απο έξω ( στο δρόμο είναι μαζι με το Amino ) ..

Γιά να δούμε !

sofos
20-05-11, 01:22
Ναι το προτίμησα επειδη ειναι light .. 28 ευρω μόνο το πηρα απο έξω ( στο δρόμο είναι μαζι με το Amino ) ..

Γιά να δούμε !

εγω το χα παρει περσυ τετοιο καιρο και ηταν σα να μη το περνα,καμια σχεση με animal pump..

Ευρης
20-05-11, 08:25
καποιος αλλος σχετικα με τους κινδυνους?

Devil
20-05-11, 14:53
παιδια πριν προχωρησω σε αγορα νιτρικου 8ελω ν ρωτησω κατι, τ οποιο δε βρηκα ακριβως σαν θεμα στ φορουμ... μιλουσα πριν λιγες μερες με εναν αθλιατρο και μ ειπε ν κρατηθω μακρια επειδη ειναι πολυ επικυνδυνο προιον, και οτι εχουν πεθανει ατομα απο υπερβολικη χρηση λογω υψηλης πιεσης. αληθευει? γενικα ποιοι οι κινδυνοι?

ναι θυμαμαι προχτες..... 5-6 ψωφισαν απο νιτρικα.... ο ενας μαλιστα εσκασε.... αστα να πανε... χαλια ολο το γυμναστηριο.... 3 μερες το καθαριζαν... ειχε φαει και βρομη prewo.... χαλια μας εκανε σου λεω...:green::green::green:


οκ νταξ.... περα απο την πλακα.... αν εχεις προβληματα με την πιεση καλο ειναι να το κοιταξεις... αλλα τετοια περιστατικα που λεει ο γιατρος σου.... δεν εχουν αναφαιρθει...

Ευρης
20-05-11, 15:40
ναι θυμαμαι προχτες..... 5-6 ψωφισαν απο νιτρικα.... ο ενας μαλιστα εσκασε.... αστα να πανε... χαλια ολο το γυμναστηριο.... 3 μερες το καθαριζαν... ειχε φαει και βρομη prewo.... χαλια μας εκανε σου λεω...:green::green::green:


οκ νταξ.... περα απο την πλακα.... αν εχεις προβληματα με την πιεση καλο ειναι να το κοιταξεις... αλλα τετοια περιστατικα που λεει ο γιατρος σου.... δεν εχουν αναφαιρθει...
χαχαχαχα καλο ,πολυ καλο το χιουμορ!!!:green:
ευχαριστω Devil, 8 τσεκαρω και μετα....

Kaloutsikos
20-05-11, 20:29
Επειδή έχω και εγώ την απορία αν βλάπτει η όχι από οτι έψαξα αποφάσισα να πίνω αρκετό νερό κατα τη διάρκεια της προπόνησης όταν το παίρνω, να κάνω διαλείμματα του ενός μηνός και συχνά τσεκ απ. Αν δω οτι κάτι δεν πάει καλά το σταματάω.
Δεν πιστεύω πάντως απο όσο έχω ψάξει οτι τα συστατικά του (αργινίνη καρνιτίνη) και κρεατίνη σε μικρή ποσότητα σε μερικά μπορούν να δημιουργήσουν πρόβλημα

Οσο νερό και να πίνεις δεν θα καταφέρεις κάτι,
το σίγουρο είναι ότι η κρεατίνη είναι πιο αθώα από αυτό,:green:

Το παίρνεις και αν δεις ότι σου βγάζει κάποιο πρόβλημα από αλλεργίες,
αυξημένες πιέσεις και τέτοια, το σταματάς.
Ο κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά!

jimas
21-05-11, 01:08
Τι έχετε να πείτε για το NOZ I.V της neutrabolics;
Αυτό η το jack3d;

Στο NOZ I.V δεν μπορώ να βρώ συστατικά. Υπάρχει κάποια ιστοσελίδα να τα γράφει;

dio32
21-05-11, 03:00
παντος εμενα δυστηχως παρολου τα καλα λογια που ακουγα απο εδω μεσα το jack3d δεν με επιασε καθολου.
τελικα τα νιτρικα ειναι οπως δουλεψει στον καθε ενα οργανισμο.
δυστηχως ποτε δεν δουλευει στην δοσολογια που προτινει η εταιρια.
τελικα μεγαλη πατατα το νιτρικο ειναι.

arisfwtis
21-05-11, 03:56
και μενα στο 1 σκουπ δεν με πιασε

απο 2 και πανω με τσακισε ομως

sobral
21-05-11, 04:15
Τι έχετε να πείτε για το NOZ I.V της neutrabolics;
Αυτό η το jack3d;

Στο NOZ I.V δεν μπορώ να βρώ συστατικά. Υπάρχει κάποια ιστοσελίδα να τα γράφει;

το ΝΟΖ σταμάτησε να κυκλοφορεί οπότε αν το βρεις μόνο στοκ σε κάποιο μαγαζί ή σάιτ. Τα συστατικά υπάρχουν στο google.;) πάτα Nutrabolics NOZ ingredients και μπες στην παγκόσμια ιστοσελίδα με το ίδιο όνομα με εμάς εδώ.;) (πως τα κατάφερα και δεν παραβίασα τους κανόνες του φόρουμ ε?:green: χιχι!)

deluxe
21-05-11, 05:21
Το καινουριο (σχετικα) preworkout της εταιριας ειναι το Hemorush. Το NOZ IV εχει σταματησει εδω και αρκετο καιρο.

jimas
21-05-11, 12:05
Το καινουριο (σχετικα) preworkout της εταιριας ειναι το Hemorush. Το NOZ IV εχει σταματησει εδω και αρκετο καιρο.

Ναι το έχω δοκιμάσει το hemorush. Είναι αρκετά καλό

KiTz
22-05-11, 11:00
Παρήγγειλα από το e-shop του site ένα PlasmaJet + Super Pump MAX και τα περιμένω από εβδομάδα...μπορώ να τα συνδυάσω κάπως αυτά τα δυο? αν και είναι η πρώτη φορά που θα χρησιμοποιήσω Ν.Ο..λέω μπας και κάνουν καλό combination αλλά δεν θέλω να καταρρεύσω κιόλας!

Επίσης, να πάρω μόνο 5 κάψουλες απο το Plasmajet ή και τα 10 μαζί σαν πρώτη φορά?

ευχαριστώ εκ των προτέρων

ihor
22-05-11, 13:23
εχω καταναλωσει κιλα απο νιτρικα κ με αυτο που ειδα τιν μεγαλυτερη διαφορα ηταν το super charge της labrada.ειχε πολυ καλο τσιτομα κ απλα δεν κουραζομουν με τπτ στην προπο :weights: .ολα τα αλλα μου φανικαν ιδια.τωρα σκεφτομαι να παω για super pump max. ειδωμεν...

ihor
22-05-11, 13:26
αν και είναι η πρώτη φορά που θα χρησιμοποιήσω Ν.Ο.

φιλε σαν την πρωτη φορα δεν ειναι τπτ enjoy ;)

KiTz
22-05-11, 14:15
φιλε σαν την πρωτη φορα δεν ειναι τπτ enjoy ;)

Δηλαδή μπορώ να πάρω κανονικά και τις 10 κάψουλες και όχι την μισή δόση μόνο?

Και μπορώ επίσης να πάρω μαζί και το superpump max? ή μόνο το ένα? και μετά την προπόνηση το max? γιατί έχω μπερδευτεί λιγάκι...


thanks!

livistros
22-05-11, 23:43
Δηλαδή μπορώ να πάρω κανονικά και τις 10 κάψουλες και όχι την μισή δόση μόνο?

Και μπορώ επίσης να πάρω μαζί και το superpump max? ή μόνο το ένα? και μετά την προπόνηση το max? γιατί έχω μπερδευτεί λιγάκι...


thanks!
μονο το ενα
οχι ολα μαζι

KiTz
23-05-11, 10:18
μονο το ενα
οχι ολα μαζι

Ευχαριστώ!

Και κάτι ακόμα...η λήψη της δόσης πρέπει να γίνεται 2 ώρες πριν το γυμναστήριο και 2 ώρες αφότου έχω φάει, correct?

update: Πήρα το Plasmajet 2 ώρες μετά το φαγητό και μιαμιση ώρα πριν το γυμναστήριο σε συνδιασμό με 1 scoop super pump max...μπορώ να πω ότι δεν είδα καμία διαφορά ούτε σε πρήξιμο, τσίτωμα, φλεβικότητα και δε μπορούσα να βάλω ούτε παραπάνω κιλά...προφανώς οφείλεται στο γεγονός πως είναι η πρώτη μέρα που τα χρησιμοποιώ αλλά πίστευα πως θα κάνει διαφορά από την πρώτη κιόλας χρήση....τουλάχιστον στις φλέβες/δύναμη...... :(

το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να περιμένω...I guess...

Toxical
03-06-11, 10:27
τα πριξιματα του νιτρικου συνηθως ποσο κρατανε?Επειδη εχω ακουσει οτι κρατανε και μερες οχι μονο για την ωρα του γυμναστηριου αντε και την υπολυπη μερα λιγο.

dio32
03-06-11, 22:18
τα πριξιματα του νιτρικου συνηθως ποσο κρατανε?Επειδη εχω ακουσει οτι κρατανε και μερες οχι μονο για την ωρα του γυμναστηριου αντε και την υπολυπη μερα λιγο.2 ωρες το πολυ κρατανε.
εγω παντος δεν ξαναπερνω,οπως ειπα πιο πανω πηρα το jack3d το πηγα και δυο σκουπ και παλι τιποτα.
αν ειναι να σκας λεφτα και να περνεις υπερδοσολογιες για να σε πιασει τι να το κανεις.

jimas
03-06-11, 23:22
2 ωρες το πολυ κρατανε.
εγω παντος δεν ξαναπερνω,οπως ειπα πιο πανω πηρα το jack3d το πηγα και δυο σκουπ και παλι τιποτα.
αν ειναι να σκας λεφτα και να περνεις υπερδοσολογιες για να σε πιασει τι να το κανεις.

Συμφωνώ αλλά είναι και η ενέργεια που σου δίνουν και το κουράγιο.
Όταν δουλεύεις και είσαι ορθοστασία και καταβάλεις σωματική είτε πνευματική κούραση μετά δεν έχεις όλη την απαραίτητη δύναμη και κουράγιο να κάνεις προπόνηση με όλη την ενέργεια σαν κοιμόσουν όλο το πρωί. Εδώ σε εμένα έρχεται το νιτρικό και συμπληρώνει την ενέργεια που θέλω το λεγόμενο τσίτωμα

t.s.t
03-06-11, 23:24
Συμφωνώ αλλά είναι και η ενέργεια που σου δίνουν και το κουράγιο.
Όταν δουλεύεις και είσαι ορθοστασία και καταβάλεις σωματική είτε πνευματική κούραση μετά δεν έχεις όλη την απαραίτητη δύναμη και κουράγιο να κάνεις προπόνηση με όλη την ενέργεια σαν κοιμόσουν όλο το πρωί. Εδώ σε εμένα έρχεται το νιτρικό και συμπληρώνει την ενέργεια που θέλω το λεγόμενο τσίτωμα

+10:thumbup:

Shotogun η Ignition

t.s.t
03-06-11, 23:25
τα πριξιματα του νιτρικου συνηθως ποσο κρατανε?Επειδη εχω ακουσει οτι κρατανε και μερες οχι μονο για την ωρα του γυμναστηριου αντε και την υπολυπη μερα λιγο.

Και μερα μπορει να κρατησει,το βλεπω απο εμενα...

t.s.t
03-06-11, 23:26
2 ωρες το πολυ κρατανε.
εγω παντος δεν ξαναπερνω,οπως ειπα πιο πανω πηρα το jack3d το πηγα και δυο σκουπ και παλι τιποτα.
αν ειναι να σκας λεφτα και να περνεις υπερδοσολογιες για να σε πιασει τι να το κανεις.

Δοιμασε κατι αλλο τοτε γνωμη μου αφου δεν σε πιανει αυτο.

RAMBO
04-06-11, 01:40
το οτι δεν σε επιασε αυτο δεν σημαινει οτι ειναι ολα αχρηστα αν δεν το ψαξεισ δεν θα μαθεισ πιο σου δουλευει..
(αν θεσ την γνωμη μου πηγαινε σε ενα μαγαζι παρε 2-3 δειγματα να αποκτησεισ καποια εμπειρια και πραττεισ αναλογα)

Devil
04-06-11, 14:58
2 ωρες το πολυ κρατανε.
εγω παντος δεν ξαναπερνω,οπως ειπα πιο πανω πηρα το jack3d το πηγα και δυο σκουπ και παλι τιποτα.
αν ειναι να σκας λεφτα και να περνεις υπερδοσολογιες για να σε πιασει τι να το κανεις.

σταματα να το χρησιμοποιεις για 10-15 μερες και κοψε και την καφεινη.... και μετα ξαναρχησε.....

della
04-06-11, 19:20
παιδια αξιζει να δοκιμασω νιτρικο?
επειδη με πιανει και ο σκετος καφες φανταζομαι τι θα γινεται με νιτρικο :green:
απλα δεν ξερω αν κανει στην διαιτα που ειμαι αλλα και ηλικια 18μιση
ΥΓ σκεφτομουν superpump max η no xplode

jimas
05-06-11, 01:15
παιδια αξιζει να δοκιμασω νιτρικο?
επειδη με πιανει και ο σκετος καφες φανταζομαι τι θα γινεται με νιτρικο :green:
απλα δεν ξερω αν κανει στην διαιτα που ειμαι αλλα και ηλικια 18μιση
ΥΓ σκεφτομουν superpump max η no xplode

Εγώ θα έλεγα πως ακόμη είναι νωρίς να ξεκινήσεις με νιτρικό εκτός και αν δουλεύεις
και η δουλειά σου και τα ωράρια σου είναι τέτοια ώστε δεν έχεις το απαιτούμενο κουράγιο. Άν τώρα κάθεσαι και δεν δουλεύεις δοκίμασε απλά να κάνεις καλή ξεκούραση με καλό ύπνο και ακόμη και καφέ πιστεύω δεν χρειάζεσαι παρά μόνο σε ειδικές περιπτώσεις καμιά δυο φορές. Μην μαθαίνεις τον οργανισμό σου με τέτοια από αυτήν την ηλικία

Πυγμάχος
05-06-11, 02:06
Ρε παιδιά .. εγώ πάντως με αυτο της ON τo Vassive N.O. Formula X που παίρνω .. την minimum δόση .. βλέπω διαφορα σε όλη τη διάρκεια της μέρας ... παίρνω 3 αντι για 6 και 9 .. Τούμπανο τελικά ...

On .. και παλι On ..

Φυσικότατο αποτελεσμα .. ;)

dio32
05-06-11, 17:17
το οτι δεν σε επιασε αυτο δεν σημαινει οτι ειναι ολα αχρηστα αν δεν το ψαξεισ δεν θα μαθεισ πιο σου δουλευει..
(αν θεσ την γνωμη μου πηγαινε σε ενα μαγαζι παρε 2-3 δειγματα να αποκτησεισ καποια εμπειρια και πραττεισ αναλογα)

μα να σου πω κατι?εδω μεσα ακουω ποσους να λενε οτι δεν τους πιανουν τα νιτρικα,η για να τους πιασουν πανε σε υπερδοσολογιες,ειναι σωστο αυτο?να πας σε υπερδοσολογιες?
εχω δοκιμασει αρκετα.
το πρωτο που δοκιμασα και ηταν παρθενος ο οργανισμος σε νιτρικο ηταν το no-xplode μιλαγε τρελαθηκα τετοιο πριξιμο και φλεβικοτητα δεν ειχα ξαναδει πηρα δυο κουτια απο αυτο.

μετα απο καποιο καιρο δοκιμασα το super pump250 τρελα πριξιματα και δυναμη.
ερχομαστε φετος ενα χρονο ειχα να παρω νιτρικο,διαβαζα απο εδω για το jack3d φοβερο απιστευτο το δοκιμαζω και τιποτα βρε παιδια εκτος απο αυτο το ενοχλητικο τσιμπηματα στο σωμα λογου καποιας ουσιας που εχει που μου διαφευγει αυτη την στιγμη.

θα το κοψω οπως ειπε ο devil γιατι ετσι και αλιως δεν με πιανει αλλα θα ξεκινησω lipo 6 γιατι μπαινω σε φαση κοψιματος.

lamogio7
07-06-11, 15:58
γεια σας παιδια μια ερωτηση ,,,τ jack3d με ποσο νερο το πινετε?εμαθα οτι θελει λιγο,,αλλα δν διαλυεται ,,,,ευχαριστω

lamogio7
07-06-11, 16:00
γεια σας παιδια μια ερωτηση ,,,τ jack3d με ποσο νερο το πινετε?εμαθα οτι θελει λιγο,,αλλα δν διαλυεται ,,,,ευχαριστω
κ κτ ακομη τν 2η βδομαδα θελει 2 σκουπ πριν την προπονηση?

amateur666
07-06-11, 16:03
μα να σου πω κατι?εδω μεσα ακουω ποσους να λενε οτι δεν τους πιανουν τα νιτρικα,η για να τους πιασουν πανε σε υπερδοσολογιες,ειναι σωστο αυτο?να πας σε υπερδοσολογιες?
εχω δοκιμασει αρκετα.
το πρωτο που δοκιμασα και ηταν παρθενος ο οργανισμος σε νιτρικο ηταν το no-xplode μιλαγε τρελαθηκα τετοιο πριξιμο και φλεβικοτητα δεν ειχα ξαναδει πηρα δυο κουτια απο αυτο.

μετα απο καποιο καιρο δοκιμασα το super pump250 τρελα πριξιματα και δυναμη.
ερχομαστε φετος ενα χρονο ειχα να παρω νιτρικο,διαβαζα απο εδω για το jack3d φοβερο απιστευτο το δοκιμαζω και τιποτα βρε παιδια εκτος απο αυτο το ενοχλητικο τσιμπηματα στο σωμα λογου καποιας ουσιας που εχει που μου διαφευγει αυτη την στιγμη.

θα το κοψω οπως ειπε ο devil γιατι ετσι και αλιως δεν με πιανει αλλα θα ξεκινησω lipo 6 γιατι μπαινω σε φαση κοψιματος.

μηπωσ πινεισ πολλουσ καφεδεσ κ energy drinks ???!!!...κ εχει συνιθισει ο οργανισμοσ!...

amateur666
07-06-11, 16:04
κ κτ ακομη τν 2η βδομαδα θελει 2 σκουπ πριν την προπονηση?

βλεπεισ κατα ποσο σε πιανει τ 1 σκουπ κ αναλογοσ πραττεισ..

dio32
07-06-11, 17:35
μηπωσ πινεισ πολλουσ καφεδεσ κ energy drinks ???!!!...κ εχει συνιθισει ο οργανισμοσ!...
καφε εναν το πολυ την εβδομαδα πινω,απο ενεργιακα ποτα καθολου.

RAMBO
07-06-11, 17:37
o καθε οργανισμοσ αντιδραει διαφορετικα και εχει αλλη ευαισθησια

jimas
09-06-11, 23:20
Καλησπέρα.
Βασικά αυτό που θα ρωτήσω ίσως φανεί βλακώδες αλλά μου έχει κολλήσει στο μυαλό.
Έχει καμια 3βδομάδες που μου τελείωσε το νιτρικό και σταμάτησα να παίρνω για να κάνω κύκλο και ενώ έβλεπα ότι είχα κάποια μικρή αργή πρόοδο στους κοιλιακούς μου άρχισαν να συμμαζεύονται και εμφανισιακά έδειχνα ξεπρησμένος και στη μεζούρα πιο κάτω, τώρα βλέπω πάλι για κλάματα είμαι.
Και δεν έχω αλλάξει κάτι στη διατροφή μου ως προς το λίπος και τα φαγητά απο έξω που ποτέ δεν παίρνω, ίσα ίσα έχω προσθέσει πολύ πρωτείνη στη διατροφή μου ύστερα απο κάποια βοήθεια απο τα παιδιά εδώ στο φόρουμ.
Λέτε να έχει σχέση το νιτρικό λόγω καρνιτίνης;

Kaloutsikos
10-06-11, 16:35
Καλησπέρα.
Βασικά αυτό που θα ρωτήσω ίσως φανεί βλακώδες αλλά μου έχει κολλήσει στο μυαλό.
Έχει καμια 3βδομάδες που μου τελείωσε το νιτρικό και σταμάτησα να παίρνω για να κάνω κύκλο και ενώ έβλεπα ότι είχα κάποια μικρή αργή πρόοδο στους κοιλιακούς μου άρχισαν να συμμαζεύονται και εμφανισιακά έδειχνα ξεπρησμένος και στη μεζούρα πιο κάτω, τώρα βλέπω πάλι για κλάματα είμαι.
Και δεν έχω αλλάξει κάτι στη διατροφή μου ως προς το λίπος και τα φαγητά απο έξω που ποτέ δεν παίρνω, ίσα ίσα έχω προσθέσει πολύ πρωτείνη στη διατροφή μου ύστερα απο κάποια βοήθεια απο τα παιδιά εδώ στο φόρουμ.
Λέτε να έχει σχέση το νιτρικό λόγω καρνιτίνης;

Θέλεις να πεις πως όταν έπαιρνες νιτρικό οι κοιλιακοί σου ήταν πρησμένοι και όταν
το σταμάτησες μετά από λίγο καιρό ξεπρίστηκες?

jimas
10-06-11, 23:19
Θέλεις να πεις πως όταν έπαιρνες νιτρικό οι κοιλιακοί σου ήταν πρησμένοι και όταν
το σταμάτησες μετά από λίγο καιρό ξεπρίστηκες?

Όχι το αντίθετο.:)
Όταν έπαιρνα νιτρικό οι κοιλιακοί μου άρχισαν να συμμαζεύονται και να ξεπρήζονται σιγά σιγά και τώρα που το έκοψα γίναν πάλι χάλια.

Devil
13-06-11, 18:36
εχω καιρο να κραξω την αργινινη ε?:green:

Bolus arginine supplementation affects neither muscle blood flow nor muscle protein synthesis in young men at rest or after resistance exercise.

Tang JE (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed?term=%22Tang%20JE%22%5BAuthor%5D), Lysecki PJ (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed?term=%22Lysecki%20PJ%22%5BAuthor%5D), Manolakos JJ (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed?term=%22Manolakos%20JJ%22%5BAuthor%5D), MacDonald MJ (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed?term=%22MacDonald%20MJ%22%5BAuthor%5D), Tarnopolsky MA (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed?term=%22Tarnopolsky%20MA%22%5BAuthor%5D), Phillips SM (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed?term=%22Phillips%20SM%22%5BAuthor%5D).
Source

Department of Kinesiology, McMaster University, Hamilton, ON, Canada.

Abstract

The aim of this study was to investigate the ergogenic potential of arginine on NO synthesis, muscle blood flow, and skeletal muscle protein synthesis (MPS). Eight healthy young men (22.1 ± 2.6 y, 1.79 ± 0.06 m, 76.6 ± 6.2 kg; mean ± SD) participated in 2 trials where they performed a bout of unilateral leg resistance exercise and ingested a drink containing either 10 g essential amino acids with 10 g l-arginine (ARG) or an isonitrogenous control (CON). Femoral artery blood flow of both the nonexercised and exercised leg was measured continuously using pulsed-wave Doppler ultrasound, while rates of mixed and myofibrillar MPS were determined using a primed continuous infusion of L-[ring-(13)C(6)] or L-[ring-(2)H(5)]phenylalanine. The plasma arginine concentration increased 300% during the ARG trial but not during the CON trial (P < 0.001). Plasma nitrate, nitrite, and endothelin-1, all markers of NO synthesis, did not change during either the ARG or CON trial. Plasma growth hormone increased to a greater degree after exercise in the ARG trial than CON trial (P < 0.05). Femoral artery blood flow increased 270% above basal in the exercised leg (P < 0.001) but not in the nonexercised leg, with no differences between the ARG and CON trials. Mixed and myofibrillar MPS were both greater in the exercised leg compared with the nonexercised leg (P < 0.001), but did not differ between the ARG and CON treatments. We conclude that an oral bolus (10 g) of arginine does not increase NO synthesis or muscle blood flow. Furthermore, arginine does not enhance mixed or myofibrillar MPS either at rest or after resistance exercise beyond that achieved by feeding alone.




απατη....:green::green::green:

jimas
14-06-11, 00:28
εχω καιρο να κραξω την αργινινη ε?:green:

απατη....:green::green::green:

Δηλαδή θέλεις να πεις οτι αν νιώθουμε ενέργεια και αντοχή στην προπόνηση παίρνοντας τα σκευάσματα αυτά δεν είναι τίποτα παρά μια ψευδαίσθηση;:(

Devil
14-06-11, 00:36
Δηλαδή θέλεις να πεις οτι αν νιώθουμε ενέργεια και αντοχή στην προπόνηση παίρνοντας τα σκευάσματα αυτά δεν είναι τίποτα παρά μια ψευδαίσθηση;:(

ΝΑΙ!!!!:green::green::green:

γενικα η αργινινη δεν κανει τιποτα απο αυτα που λες....:green:
να ναι καλα τα στιμς που εχουν τα νιτρικα και κανουν να δουλευουν τα παντα...

jimas
14-06-11, 00:40
ΝΑΙ!!!!:green::green::green:

γενικα η αργινινη δεν κανει τιποτα απο αυτα που λες....:green:
να ναι καλα τα στιμς που εχουν τα νιτρικα και κανουν να δουλευουν τα παντα...

Όταν λες στιμς ποιες ουσίες εννοείς. Καφεϊνη για παράδειγμα;

Devil
14-06-11, 00:45
Όταν λες στιμς ποιες ουσίες εννοείς. Καφεϊνη για παράδειγμα;

ναι και αυτη... αλλες ειναι 1,3-dimethyl... , PEA , ecc ecc...

themisdas
15-06-11, 14:29
εχει δοκιμασει κανεις σκετη Arginine Alpha Ketoglutarate ?:unsure:

jimas
19-06-11, 01:09
Μπορώ όταν παίρνω νιτρικό να πάρω και ένα σκοοπ κατά τη διάρκεια της προπόνησης αν δώ οτι παίρνω πριν και δεν με πιάνει;

Devil
19-06-11, 02:23
εχει δοκιμασει κανεις σκετη Arginine Alpha Ketoglutarate ?:unsure:

ναι εχω παρει... δεν ειδα και τιποτα να σου πω την αληθεια....

Polyneikos
19-06-11, 09:39
^+1.Μαπα το καρπούζιον.