PDA

Επιστροφή στο Forum : Γενικές Ερωτήσεις για PreWorkouts - Νιτρικά



Σελίδες : 1 2 3 4 [5] 6 7 8

No Fear
06-10-11, 23:31
Παιδια,το πρωτο μου νιτρικο ηταν το White Flood και δεν με εχει πιασει καθολου.Επισης δοκιμασα και ενα δειγμα του Shotgun της VPX,μια απο τα ιδια και αυτο.
Εχετε να μου προτεινετε καποιο καλο,μην παρω καποιο και παει και εκεινο χαμενο,αν και η επιλογη ειναι κατι υποκειμενικο?
Δεν εχω προβλημα να εχει stims,ακομα καλυτερα,το θελω κυριως για να με βοηθα στην προπονηση!

ka2sel
07-10-11, 23:15
1η ερώτηση...ποτε πρεπει να σταματαμε να περνουμε νιτρικο?(πχ σε διαστημα ενος χρονου γινεται να περνω νιτρικο και τους 12 μηνες?-προφανως οχι αλλα εχω ακουσει διαφορα κατα καιρους και για αυτο ρωταω.προσωπικα σε διαστημα 1 χρονου χρησιμοποιω 6-7 μηνες καποιο νιτρικο)
2η ερωτηση...ισχυει πως οταν συμπληρωσειςενα μηνα χρησης καποιου νιτρικου πρεπει να το σταματας για 1-2 εβδομαδες η αμα θες να συνεχισεις να βαλεις καποιο αλλο?(και στην δευτερη ερωτηση πιστευω πως οχι, αλλα επειδη εχω ακουσει καθε μ@+_*&α τελευταια ρωταω.ευχαριστω)

amateur666
08-10-11, 11:37
εκανα ενα search π ειχες τοπικ με το yok3d και δεν ειδα καλα λογια...οποτε ρωταω περισσοτερο για πρηξιμο ο θελω.devil μιας και σε πετυχα τωρα,η μονουδρικη μ φαιρνει διαρροια,μηπως να την καταργησω,φοβαμαι οτι δεν την απορροφαει ο οργανισμος μ ,και φαντασου παιρνω 25 μερες και δεν εχω βαλει υγρα ιδιαιτερα παρολο που ανεβασα και υδατανθρακα:unsure:

plasmajet! ;)

amateur666
08-10-11, 11:39
hemorush vs shock therapy???εχω σκοπο να παω να αγορασω μια απο αυτεσ τισ μερεσ αλλα δν ξερω ποιο....ποιο πιστευετε οτι ειναι μπεστ?

ψηφιζω τ δευτερο!!!...δεν τ εχω δοκιμασει αλλα εχω δει πολυ καλα..ρεβιου!..;)

dio32
08-10-11, 12:32
shock therapy φιλε πολυ δυναμη,το δοκιμασα μετα απο ποσο καιρο και για αλη μια φορα επαθα την πλακα μου.
universal nutricion πολυ μπροστα και πολλα χρονια στον χωρο.

ειχα δοκιμασει και το περιβοητο jack3d ξερω μπορει μερικοι να παρεξιγηθουν αλλα βρε παιδια τιποτα δεν με επιασε καθολου και με 3 σκουπ ενταξει ελεος.
μονο αυτα τα ενοχλητικα τσιμπηματα

beefmeup
08-10-11, 12:46
1η ερώτηση...ποτε πρεπει να σταματαμε να περνουμε νιτρικο?(πχ σε διαστημα ενος χρονου γινεται να περνω νιτρικο και τους 12 μηνες?-προφανως οχι αλλα εχω ακουσει διαφορα κατα καιρους και για αυτο ρωταω.προσωπικα σε διαστημα 1 χρονου χρησιμοποιω 6-7 μηνες καποιο νιτρικο)
2η ερωτηση...ισχυει πως οταν συμπληρωσειςενα μηνα χρησης καποιου νιτρικου πρεπει να το σταματας για 1-2 εβδομαδες η αμα θες να συνεχισεις να βαλεις καποιο αλλο?(και στην δευτερη ερωτηση πιστευω πως οχι, αλλα επειδη εχω ακουσει καθε μ@+_*&α τελευταια ρωταω.ευχαριστω)

φιλε την ερωτηση σου μπορεις να την κανεις σε αυτο το θεμα,δεν υπηρχε λογος να ανοιξεις αλλο.

το θεμα δεν ειναι αν μπορεις να περνεις ολο τον χρονο αλλα αν πρεπει.
οποτε δεν πρεπει..
κ μετα για το αλλο που ρωτας,περνεις ενα το δοκιμαζεις κ μολις τελειωσει καλο ειναι να κανεις μια αποχη απο τετοιου τυπου συμπληρωματα για κανα 15ημερο..εγω θα εκανα κ παραπανω.

George007
08-10-11, 14:15
ψηφιζω τ δευτερο!!!...δεν τ εχω δοκιμασει αλλα εχω δει πολυ καλα..ρεβιου!..;)

τελικα πηρα k-otic:P

tvg5
08-10-11, 14:26
N.O Xplode,
Nitrix

amateur666
08-10-11, 17:11
shock therapy φιλε πολυ δυναμη,το δοκιμασα μετα απο ποσο καιρο και για αλη μια φορα επαθα την πλακα μου.
universal nutricion πολυ μπροστα και πολλα χρονια στον χωρο.

ειχα δοκιμασει και το περιβοητο jack3d ξερω μπορει μερικοι να παρεξιγηθουν αλλα βρε παιδια τιποτα δεν με επιασε καθολου και με 3 σκουπ ενταξει ελεος.
μονο αυτα τα ενοχλητικα τσιμπηματα

θελω να τ δοκιμασω...αλλα προς τ παρον δεν μπορω να διαθεσω κ αλλα χρηματα εκτος απο τ βασικα(πρωτεινη,πολυβιταμινη..)....π και αυτα μ δυσκολια τ παιρνω ..πλεον...γυρω στον ιανουαριο ευελπιστω να τ παρω!...ΔΥΣΚΟΛΟΙ ΚΑΙΡΟΙ...κ ακομα δυσκολοτεροι ερχοντε!!!...

jimas
08-10-11, 19:48
τελικα πηρα k-otic:P

Το δοκίμασες;
Εγώ δοκίμασα ένα φακελάκι δείγμα και μου ρήμαξε το στομάχι ήμουν άρρωστος για μια μέρα και από στομάχι και από πονοκέφαλο και δεν είχαν καν την αντοχή που είχα με το jack 3d δεν μπορούσα να σηκωθώ από το κρεββάτι την επόμενη μέρα.

dio32
08-10-11, 21:03
Το δοκίμασες;
Εγώ δοκίμασα ένα φακελάκι δείγμα και μου ρήμαξε το στομάχι ήμουν άρρωστος για μια μέρα και από στομάχι και από πονοκέφαλο και δεν είχαν καν την αντοχή που είχα με το jack 3d δεν μπορούσα να σηκωθώ από το κρεββάτι την επόμενη μέρα.

τοσο πολυ φιλε?γιατι?εχει καργα καφεινες και τα συναφη μεσα γιαυτο σε πηραξε?

George007
09-10-11, 00:54
Το δοκίμασες;
Εγώ δοκίμασα ένα φακελάκι δείγμα και μου ρήμαξε το στομάχι ήμουν άρρωστος για μια μέρα και από στομάχι και από πονοκέφαλο και δεν είχαν καν την αντοχή που είχα με το jack 3d δεν μπορούσα να σηκωθώ από το κρεββάτι την επόμενη μέρα.

σωπα ρε τοσο πολυ?δν το εχω δοκιμασει απο δευερα...ενα φιλαρακι μ δν ειχε παθει τπτ...

jimas
09-10-11, 01:51
τοσο πολυ φιλε?γιατι?εχει καργα καφεινες και τα συναφη μεσα γιαυτο σε πηραξε?

Να είχε μόνο καφεϊνες κάργα θα ήταν καλά. Έχει ανακατεμένα ένα σωρό συστατικά μαύρο πιπέρι, άσπρο μαύρο τσάι και νομίζω ότι έχει περισσότερη από το jack 3d και τα συνηθισμένα τώρα γιατί με πείραξε δεν ξέρω.:unsure: Αυτό το πράγμα το είχα πάθει με το hemorush όταν κατά λάθος πήρα μεγαλύτερη ποσότητα αλλά σε αυτό το δείγμα ήταν όσο ένα scoop. Δεν το ξαναπαίρνω πάντως. Θα δοκιμάσω τώρα το high voltage και από τον καινούργιο χρόνο επιστρέφω στο γνώριμο αξιόπιστο jack 3d:P

George007
09-10-11, 09:17
to jack 3d σε θεμα ενεργειασ εδινε πολυ?

jimas
09-10-11, 11:45
to jack 3d σε θεμα ενεργειασ εδινε πολυ?

Σε εμένα έδινε και διαρκούσε.

ChRiSbB
09-10-11, 12:52
to jack 3d σε θεμα ενεργειασ εδινε πολυ?


Σε εμένα έδινε και διαρκούσε.

Και σε εμένα.
Τώρα χρησιμοποιώ το SuperPump MAX και έχω την εντύπωση ότι μου δίνει λίγο παραπάνω από το jack 3d.

George007
09-10-11, 19:46
σε τι τιμες παιζει και π μπορω να το βρω?

ArgoSixna
11-10-11, 14:32
Σε τιμές παίζει από 25 ~ 70!

Πάντως με το SP250 η φλεβικοτητα ηταν φοβερη.. με το ΜΑΧ λιγοτερο εως καθολου.. καλά με το jack3d νιώθεις πυραυλος αν σε πιάσει!

jimas
12-10-11, 19:14
καλά με το jack3d νιώθεις πυραυλος αν σε πιάσει!

:thumbup:;)

salvator
14-10-11, 18:47
θα συμφωνησω και γω για τα super pump. το max ηταν σκετη απογοητευση και το 250αρι μετα απο λιγες προπονησεις ηθελε πανω απο 2 scoop για να σε πιασει (αλλα απο γευση ηταν καλο..). παντως το πιο δυνατο που εχω δοκιμασει μεχρι στιγμης ηταν το κ-otic της efx και το επομενο μαλλον θα ειναι το n.o 370 της tsn που με 3 δειγματακια που δοκιμασα πηγε παρα πολυ καλα. το εχει δοκιμασει κανεις να πει καμια γνωμη??

George007
15-10-11, 13:23
θα συμφωνησω και γω για τα super pump. το max ηταν σκετη απογοητευση και το 250αρι μετα απο λιγες προπονησεις ηθελε πανω απο 2 scoop για να σε πιασει (αλλα απο γευση ηταν καλο..). παντως το πιο δυνατο που εχω δοκιμασει μεχρι στιγμης ηταν το κ-otic της efx και το επομενο μαλλον θα ειναι το n.o 370 της tsn που με 3 δειγματακια που δοκιμασα πηγε παρα πολυ καλα. το εχει δοκιμασει κανεις να πει καμια γνωμη??

κ-οτικ? φιλε μ εμενα γιατι νιωθω οτι δν με πιανει???1 σκουπ επαιρνεσ?αα και κατι αλλο οταν το επινεσ ειχεσ φροντισει να φασ τπτ πιο πριν?

sobral
15-10-11, 14:16
το K-Otic της EFX μου φαίνεται απάτη. Χάλια ποσότητες από όλα τα συστατικά και έχουν φουλάρει την καφείνη γι αυτό κ καλά σε πιάνει. Αλλά έτσι πληρώνεις τόσα λεφτά για καφείνη μόνο, δεν λέει. Της Top Secret δείχνει soft αρκετά αλλά για κάποιο λόγο μου κάνει συμπαθητικό.:green: Γενικά πάντως νομίζω ότι καλύτερα είναι να παίρνεις κάποιο δυνατό με λίγα και καλά συστατικά, που να έχουν μικρή δόση ανα σκούπ, ώστε να μην χρειάζεται μετά από ένα διάστημα που το συνηθίζεις να ανεβάζεις τα σκουπ στα 2 κ 3.

George007
15-10-11, 15:07
το K-Otic της EFX μου φαίνεται απάτη. Χάλια ποσότητες από όλα τα συστατικά και έχουν φουλάρει την καφείνη γι αυτό κ καλά σε πιάνει. Αλλά έτσι πληρώνεις τόσα λεφτά για καφείνη μόνο, δεν λέει. Της Top Secret δείχνει soft αρκετά αλλά για κάποιο λόγο μου κάνει συμπαθητικό.:green: Γενικά πάντως νομίζω ότι καλύτερα είναι να παίρνεις κάποιο δυνατό με λίγα και καλά συστατικά, που να έχουν μικρή δόση ανα σκούπ, ώστε να μην χρειάζεται μετά από ένα διάστημα που το συνηθίζεις να ανεβάζεις τα σκουπ στα 2 κ 3.

συμφωνω μαζι σ...τασμπα τα λεφτα πηγαν:P

sobral
15-10-11, 15:21
συμφωνω μαζι σ...τασμπα τα λεφτα πηγαν:P

δεν πειράζει ρε σιγά :P:green::turtle: όλοι μας την έχουμε πάθει...δοκιμάζεις και βλέπεις τι σου ταιριάζει. Ειδικά σε λιποδιαλύτες & pre workouts συμπληρώματα, γιατί αυτά είναι περίεργα άλλον πιάνουν κι άλλον όχι.;)

procop
15-10-11, 16:19
εχω παρει 3 νιτρικα τον τελευταιο χρονο με την εξης σειρα:
1.pump fixx-AMS
2.jack 3d
3.pump fixx

καθε φορα π πινω νιτρικο παω τουαλετα!το ιδιο και με την μονουδρικη κρεατινη...ειναι κακο??

ArgoSixna
15-10-11, 22:45
Έχεις ιστορικο με προβλημα στο στομάχι? Μήπως εχει περασει πολυ ωρα απο το τελευταιο γευμα?

George007
15-10-11, 23:34
δεν πειράζει ρε σιγά :P:green::turtle: όλοι μας την έχουμε πάθει...δοκιμάζεις και βλέπεις τι σου ταιριάζει. Ειδικά σε λιποδιαλύτες & pre workouts συμπληρώματα, γιατί αυτά είναι περίεργα άλλον πιάνουν κι άλλον όχι.;)

μολισ τελειωσει γτ τωρα δν παιζει μια θα παω να παρω το χεμορασ να δουμε τι παιζει και αυτο

procop
16-10-11, 00:06
Έχεις ιστορικο με προβλημα στο στομάχι? Μήπως εχει περασει πολυ ωρα απο το τελευταιο γευμα?

οχι κανενα ιστορικο!!το παιρνω 2 ωρες μετα περιπου!εκοψα την μονουδρικη και ακομη συνεχιζεται(μαλλον επειδη και το νιτρικο εχει κρεατινη)...

stelios025
19-10-11, 21:08
Έχετε να προτείνετε κάποιο νιτρικό χωρίς stims?! Πάω για προπόνηση κατα τις 8,9 το βράδυ και αν πάρω κάτι με stims δεν θα κοιμηθώ μετά! Θέλω όμως κάτι να με ''τονώσει'' εκέινη την ώρα! Έχετε να προτείνεται κάτι? Σκεφτόμουν για το animal pump χωρίς το κόκκινο χαπάκι... Αξίζει? Έχω διαβάσει καλές κριτικές...

Dreiko
19-10-11, 21:15
τσεκαρε αυτo...

Purple Wrath (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?13001-Purple-Wraath-(Controlled-Labs))

sobral
19-10-11, 21:21
Έχετε να προτείνετε κάποιο νιτρικό χωρίς stims?! Πάω για προπόνηση κατα τις 8,9 το βράδυ και αν πάρω κάτι με stims δεν θα κοιμηθώ μετά! Θέλω όμως κάτι να με ''τονώσει'' εκέινη την ώρα! Έχετε να προτείνεται κάτι? Σκεφτόμουν για το animal pump χωρίς το κόκκινο χαπάκι... Αξίζει? Έχω διαβάσει καλές κριτικές...

Βody octane (MAN), Xpand Caffeine-free (Dymatize), V12 Turbo (όχι δεν είναι κινητήρας χαχαχα:green: είναι από την SAN), Pump bol (Thermolife) κτλ.

stelios025
19-10-11, 21:24
τσεκαρε αυτo...

Purple Wrath (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?13001-Purple-Wraath-(Controlled-Labs))

Σωστός, το είχα ξεχάσει αυτό!! Σ'ευχαριστώ!

stelios025
19-10-11, 21:25
Βody octane (MAN), Xpand Caffeine-free (Dymatize), V12 Turbo (όχι δεν είναι κινητήρας χαχαχα:green: είναι από την SAN), Pump bol (Thermolife) κτλ.

Το XPAND το έπερνε φίλος μου και είχε απογοητευτεί! Θα τα τσεκάρω τα άλλα! Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σας!

Anithos
20-10-11, 08:36
[QUOTE=sobral;458045]Βody octane (MAN), Xpand Caffeine-free (Dymatize), V12 Turbo (όχι δεν είναι κινητήρας χαχαχα:green: είναι από την SAN), Pump bol (Thermolife) κτλ.[/QUO
απλως το πρωτο ειναι χωρις κρεατινη...και υπαρχουν ακομα και τo Evogen Cell KEM kai to Ultima omega sports

sobral
20-10-11, 10:26
[QUOTE=sobral;458045]Βody octane (MAN), Xpand Caffeine-free (Dymatize), V12 Turbo (όχι δεν είναι κινητήρας χαχαχα:green: είναι από την SAN), Pump bol (Thermolife) κτλ.[/QUO
απλως το πρωτο ειναι χωρις κρεατινη...και υπαρχουν ακομα και τo Evogen Cell KEM kai to Ultima omega sports

εντάξει ρε φίλε δεν έκατσα να του γράψω ό,τι pre ξέρω...αυτά μου ήρθαν γρήγορα στο μυαλό. Προσωπικά θα πήγαινα στο pumb pol αλλά κ τα άλλα είναι μια χαρά (το xpand σαν τελευταία επιλογή γιατί δεν ξέρω χωρίς στιμς αν δουλεύει). Όσο για την κρεατίνη στο body octane σκόπιμα δεν υπάρχει. Έχει καρνιτίνη (L-tartrate μάλιστα), κ βασίζεται κυρίως στην β-αλανίνη κ κιτρουλίνη. Καθαρό νιτρικό λίγα κ καλά. Και οι δικές σου προτάσεις είναι αξιόλογες, μόνο που το Cell KEM του Hany Rambod είναι post workout όχι pre.;) To pre της εταιρίας είναι το EVP, το οποίο θα ήθελα να δοκιμάσω αλλά δεν το έχω δει Ευρώπη.

sobral
20-10-11, 10:49
μόλις το βρήκα κ από αξιόπιστο σάιτ αλλά με τιμή για κλάμματα...:shock:

Anithos
20-10-11, 12:52
[QUOTE=Anithos;458222]

εντάξει ρε φίλε δεν έκατσα να του γράψω ό,τι pre ξέρω...αυτά μου ήρθαν γρήγορα στο μυαλό. Προσωπικά θα πήγαινα στο pumb pol αλλά κ τα άλλα είναι μια χαρά (το xpand σαν τελευταία επιλογή γιατί δεν ξέρω χωρίς στιμς αν δουλεύει). Όσο για την κρεατίνη στο body octane σκόπιμα δεν υπάρχει. Έχει καρνιτίνη (L-tartrate μάλιστα), κ βασίζεται κυρίως στην β-αλανίνη κ κιτρουλίνη. Καθαρό νιτρικό λίγα κ καλά. Και οι δικές σου προτάσεις είναι αξιόλογες, μόνο που το Cell KEM του Hany Rambod είναι post workout όχι pre.;) To pre της εταιρίας είναι το EVP, το οποίο θα ήθελα να δοκιμάσω αλλά δεν το έχω δει Ευρώπη.

συγνώμη.....μα δεν σου ειπα οτι δεν τα εγραψες ολα ....,εσυ τα λες.εγω απλως ανεφερα και εκεινα .Τωρα To pre της εταιρίας Cell KEM εχεις δικιο ειναι το EVP .

sobral
20-10-11, 14:54
[QUOTE=sobral;458259]

συγνώμη.....μα δεν σου ειπα οτι δεν τα εγραψες ολα ....,εσυ τα λες.εγω απλως ανεφερα και εκεινα .Τωρα To pre της εταιρίας Cell KEM εχεις δικιο ειναι το EVP .

η εταιρία δεν λέγεται έτσι....λέγεται Evogen. Το Cell KEM είναι προϊόν της και ανήκει στην κατηγορία post workout.:thumbup:

ska
20-10-11, 20:21
Παιδια μπορειτε να μου προτεινετε μερικα καλα νιτρικα χωρις κρεατινη,ξερω οτι μπορει να εχει απαντηθει στις προηγουμενες σελιδες αλλα δε μπορω να το βρω

pizzass
25-10-11, 00:10
μαγκες εκανα 1 μηνα κυκλο κρεατινης (1 βδομαδα φορτωμα + 3 συντηρηση) και επαιρνα συγχρονως και jack3d. τωρα π τελειωσε ο κυκλος μ να κοψω και το τζακ η να το παιρνω κανονικα μεχρι να τελειωσει το κουτακι ??

Devil
25-10-11, 03:05
μαγκες εκανα 1 μηνα κυκλο κρεατινης (1 βδομαδα φορτωμα + 3 συντηρηση) και επαιρνα συγχρονως και jack3d. τωρα π τελειωσε ο κυκλος μ να κοψω και το τζακ η να το παιρνω κανονικα μεχρι να τελειωσει το κουτακι ??

εγω θα προτινα να συνεχισεις και με κρεατινη και με jack3d... ενας μηνας ειναι λιγος...

pizzass
25-10-11, 13:10
λες ε? 2 μερες τωρα την εκοψα ομως..να ξεκινησω παλι και τα 2 για ενα μηνα ακομα? (φανταζομαι την κρεατινη χωρις φορτωμα παλι)

Devil
25-10-11, 13:17
λες ε? 2 μερες τωρα την εκοψα ομως..να ξεκινησω παλι και τα 2 για ενα μηνα ακομα? (φανταζομαι την κρεατινη χωρις φορτωμα παλι)

κοιτα εγω την κραταω μινιμουμ για 3 μηνες... χωρις φορτομα... 5-10γρ τη μερα αναλογα...

ναι εγω θα ελεγα να την πας για ενα μηνα ακομα... δεν βλεπω λογο να την κοψεις...

pizzass
25-10-11, 13:21
εγινε ενα μηνα ακομα τοτε ty man :thumbup:

alexx
26-10-11, 20:28
Πηρα 1μιση σκουπ jack3d και μπορω να πω οτι εβγαλα την χειροτερη προπονηση που εχω κανει ποτε. Εκει που περιμενα να μου φταξει την διαθεση με εκανε να θελω να πεσω κατω.
Εφαγα μεσημεριανο στις 3μιση μετα στις 5μιση 2 φρουτα + αμυγδαλα και στις 6 πηρα το νιτρικο για να παω 6μιση για προπονηση.
Γενικα ενιωθα φουσκωμενος απο την ωρα που το πηρα ενιωσα αδιαθεσια και φουσκωμα..δεν μπορουσα να μπορω να χωνεψω..ηπια και μισο μπουκαλι νερο και φουσκωσα ακομα περισσοτερο.
Ρευομουν κατα τη διαρκεια που ημουν στο γυμναστηριο και ενιωθα αδιαθετος με αποτελεσμα να με κανει να παω σπιτι και να χασω την προπονηση μου..ουτε 20λεπτα δεν εκατσα.

Αυτο λετε να μου συνεβει επειδη ηταν καπως κοντα τα γευματα που εκανα πριν; Ειναι προβλημα που το πηρα και πηγε τσαμπα η δοση χωρις να με τσιτωσει..εννοω αυτο αρχιζει να δουλευει και 2 ωρες μετα οταν αδειασει το στομαχι;

Τελικα με αδειο στομαχι ή οχι; Εχω ακουσει οτι οταν εχεις φαει τοτε σπρωχνει τα θρεπτικα συσταστικα στους μυες και ετσι ειναι καλυτερα να εχεις γευμα πριν το παρεις.

Devil
26-10-11, 21:24
Πηρα 1μιση σκουπ jack3d και μπορω να πω οτι εβγαλα την χειροτερη προπονηση που εχω κανει ποτε. Εκει που περιμενα να μου φταξει την διαθεση με εκανε να θελω να πεσω κατω.
Εφαγα μεσημεριανο στις 3μιση μετα στις 5μιση 2 φρουτα + αμυγδαλα και στις 6 πηρα το νιτρικο για να παω 6μιση για προπονηση.
Γενικα ενιωθα φουσκωμενος απο την ωρα που το πηρα ενιωσα αδιαθεσια και φουσκωμα..δεν μπορουσα να μπορω να χωνεψω..ηπια και μισο μπουκαλι νερο και φουσκωσα ακομα περισσοτερο.
Ρευομουν κατα τη διαρκεια που ημουν στο γυμναστηριο και ενιωθα αδιαθετος με αποτελεσμα να με κανει να παω σπιτι και να χασω την προπονηση μου..ουτε 20λεπτα δεν εκατσα.

Αυτο λετε να μου συνεβει επειδη ηταν καπως κοντα τα γευματα που εκανα πριν; Ειναι προβλημα που το πηρα και πηγε τσαμπα η δοση χωρις να με τσιτωσει..εννοω αυτο αρχιζει να δουλευει και 2 ωρες μετα οταν αδειασει το στομαχι;

Τελικα με αδειο στομαχι ή οχι; Εχω ακουσει οτι οταν εχεις φαει τοτε σπρωχνει τα θρεπτικα συσταστικα στους μυες και ετσι ειναι καλυτερα να εχεις γευμα πριν το παρεις.

οχι δεν σπρωχνει τιποτα πουθενα...

με αδειο στομαχι.... δλδ μινιμουμ 2 ωρες χωρις να φας κατι...

τα φρουτα και τα αμυγδαλα μια ωρα πριν ηταν απλα περιτα...

alexx
26-10-11, 21:50
οχι δεν σπρωχνει τιποτα πουθενα...

με αδειο στομαχι.... δλδ μινιμουμ 2 ωρες χωρις να φας κατι...

τα φρουτα και τα αμυγδαλα μια ωρα πριν ηταν απλα περιτα...

Θα ξαναδοκιμασω με περισσοτερες ωρες απο το τελευταιο γευμα.
Μεγαλη ξενερα να πηγαινεις με ορεξη για προπονηση και να σε στελνει πισω στο σπιτι.

Devil
26-10-11, 21:52
Θα ξαναδοκιμασω με περισσοτερες ωρες απο το τελευταιο γευμα.
Μεγαλη ξενερα να πηγαινεις με ορεξη για προπονηση και να σε στελνει πισω στο σπιτι.

ε νταξ συμβαινει...

καλο ειναι να εισαι με σχετικα αδειο στομαχι γιατι αλλιως δυσκολα βγαινει προπονηση.... 2-3 ωρες γευμα πριν ειναι καλα...

leonste
28-10-11, 02:43
Παιδία θέλω να μου προτείνετε...ένα καλό Νιτρικό...όχι όμως απλά γνωστό σαν μάρκα ή απλά της γνωστής εταιρία συμπληρωμάτων.....αλλά κ αποτελεσματικό στην πράξη.......

θα συμφωνησω για το superpump250 μιας και το δοκιμασα και αξιζει τον κοπο..υπαρχει και το ίδιο σε max. επεισης το NoXplode το οποιο ειχε αποσυρθει αλλα επανηλθε σε version 2 καθως και το SSIN Juice, το Hemorush, το Jack3d και το Hemo Rage..οποιο διαλεξεις απο αυτα θα σ αρεσει πιστευω

yiantheo
01-11-11, 22:54
αδειασε το πρωτο κουτι απο το νιτρικο να συνεχισω για δευτερο η καλυτερα ενας μηνας ον ενας οφ?

yiantheo
02-11-11, 20:16
καποιος?

COBRA_STYLE
02-11-11, 20:21
κανε ενα 1-1μιση μηνα off οπως και να χει...ειτε ειχε διεγερτικα μεσα ειτε οχι...

Devil
02-11-11, 20:55
κανε ενα 1-1μιση μηνα off οπως και να χει...ειτε ειχε διεγερτικα μεσα ειτε οχι...

αν δεν εχει διεγερτικα δεν το βλεπω απαραιτητο το οφφ...

για ποιο μιλαμε ομως????

yiantheo
02-11-11, 21:57
αν δεν εχει διεγερτικα δεν το βλεπω απαραιτητο το οφφ...

για ποιο μιλαμε ομως????

N.O xplode

Devil
03-11-11, 00:18
N.O xplode

ε κανε τοτε ενα διαληματακι 2 εβδομαδες και ξαναπαρτο...

Xxlakis
03-11-11, 21:36
2-3 Φιλαρακια με ειχανε πρηξει για το 1.M.R. και ειπα να το δοκιμασω σημερα...τελικα εχω μεγαλυτερη αντοχη απο οτι νομιζα στα stims.300 mg καφεινη και αντε να καταλαβα λιγο παραπανω εφιδρωση και τις φαγουρες απο την αλανινη.Home made και παλι home made.

sofos
03-11-11, 22:08
2-3 Φιλαρακια με ειχανε πρηξει για το 1.M.R. και ειπα να το δοκιμασω σημερα...τελικα εχω μεγαλυτερη αντοχη απο οτι νομιζα στα stims.300 mg καφεινη και αντε να καταλαβα λιγο παραπανω εφιδρωση και τις φαγουρες απο την αλανινη.Home made και παλι home made.

το καινουργιο η το παλιο πηρες?γιατι το καινουργιο ειναι μουφα..

Xxlakis
03-11-11, 23:01
Το καινουργιο ητανε...το 1,3 dymeth δεν βγαλανε αν θυμαμαι?

Devil
04-11-11, 17:52
Το καινουργιο ητανε...το 1,3 dymeth δεν βγαλανε αν θυμαμαι?

ναι αυτο σουταρανε.... και γενικα το σουταρουν απο πολλα prewo...

pizzass
19-11-11, 23:31
παιδεσ μολισ βγηκα απο κυκλο κρεατινης και χρησιμοποιουσα μαζι τζακ 3δ και αναβιτε. ολα αυτα για 2 μηνεσ. και τωρα ψαχνω για κατι πριν την προπ. αυτα π επαιρνα μειωνουν δραματικα τισ επιλογες μου δεδομενου του οτι πρπ να κανω οφ απο κρεατινη + β-αλανινη. με αυτες τις παραμετρους εχετε κατι να προτεινετε ??

pizzass
20-11-11, 18:02
καμια προταση ρε μαγκες?? θελω να κανω παραγγελια αυτες τις μερες γ αυτο την ψαχνω

beefmeup
20-11-11, 18:07
μαν καλυτερα κανε ενα οφ,κανα μηνα κ μετα παλι περνεις κατι..
αλλιως αμα θες ντε κ καλα κατι,μπορεις να παρεις glycergrow+citruline.

pizzass
20-11-11, 18:15
μετα απο 1 μηνα οφ θα ειμαι οκ για β-αλ και κρεατινη ? γτ αν ειναι ετσι απλα περιμενω ;)

beefmeup
20-11-11, 18:30
κρεατινη βασικα εγω κανω μονο 15 μερες οφ καθε φορα..
οποτε μπορεις κ σε λιγοτερο απο μηνα..
για β-αλανινη καλυτερα μηνα οφ.

Svein
20-11-11, 18:49
κρεατινη βασικα εγω κανω μονο 15 μερες οφ καθε φορα..
οποτε μπορεις κ σε λιγοτερο απο μηνα..
για β-αλανινη καλυτερα μηνα οφ.

Παίρνεις ένα μηνα κρεατίνη και 15 μέρες off ? Φιλε πρόσεχε μην καταστρέψεις τα νεφρά σου...έκανα εξέτασης αίματος ενώ έπαιρνα κρεατίνη και βγήκαν γαμάτα τα νεφρα.... μην κρυβόμαστε και μεταξύ μας η κρεατίνη επιβαρύνει πολύ τα νεφρά !

sofos
20-11-11, 19:01
Παίρνεις ένα μηνα κρεατίνη και 15 μέρες off ? Φιλε πρόσεχε μην καταστρέψεις τα νεφρά σου...έκανα εξέτασης αίματος ενώ έπαιρνα κρεατίνη και βγήκαν γαμάτα τα νεφρα.... μην κρυβόμαστε και μεταξύ μας η κρεατίνη επιβαρύνει πολύ τα νεφρά !

ποσα γραμμαρια επερνες και για ποσο καιρο?

beefmeup
20-11-11, 19:04
Παίρνεις ένα μηνα κρεατίνη και 15 μέρες off ? Φιλε πρόσεχε μην καταστρέψεις τα νεφρά σου...έκανα εξέτασης αίματος ενώ έπαιρνα κρεατίνη και βγήκαν γαμάτα τα νεφρα.... μην κρυβόμαστε και μεταξύ μας η κρεατίνη επιβαρύνει πολύ τα νεφρά !

οχι φιλε περνω 2 μηνες κρεατινη κ 15 μερες οφ,ολο τον χρονο..
κ μαντεψε τι?
τα νεφρα μου ειναι μια χαρουλα..οπως κ αλλων τοσων που εχουν γινει μακροχονιες μελετες με ληψη κρεατινης μεχρι κ 2 χρονια συνεχομενα χωρις κανενα οφ..

Svein
20-11-11, 19:27
ποσα γραμμαρια επερνες και για ποσο καιρο?

Loading και 5γρ την μερα , για ενα μηνα...! και εκανα με το που τελειωσα τον κυκλο εξετασεις !

Devil
20-11-11, 20:09
Παίρνεις ένα μηνα κρεατίνη και 15 μέρες off ? Φιλε πρόσεχε μην καταστρέψεις τα νεφρά σου...έκανα εξέτασης αίματος ενώ έπαιρνα κρεατίνη και βγήκαν γαμάτα τα νεφρα.... μην κρυβόμαστε και μεταξύ μας η κρεατίνη επιβαρύνει πολύ τα νεφρά !

απο που το συμπερανες αυτο?

δλδ τι νουμερα ειχες στις εξετασεις?

Svein
20-11-11, 21:13
απο που το συμπερανες αυτο?

δλδ τι νουμερα ειχες στις εξετασεις?

Δεν θυμάμαι.... ουρία αρκετά πάνω από 100 κρεατινίνη 1,3 νομίζω πάνω από φυσιολογική και κάλιο πάνω φυσιολογικό !

worfel
21-11-11, 01:49
ενα μερος της κρεατινης μετατρεπεται σε κρεατινινη, η οποια ειναι τοξικη. γιαυτο οταν κανουμε κυκλο κρεατινης πινουμε πολυ νερο, για να καθαριζει ο οργανισμος απο κρεατινινη. εγω τωρα ξερω πως σταματαμε την κρεατινη ενα χρονικο διαστημα οχι για να ξεκουρασουμε τα νεφρα αλλα για να αρχισει ο οργανισμος να παραγει την δικια του κρεατινη που ειχε επαναπαυθει λογο της ετοιμης που παιρναμε

Devil
21-11-11, 02:04
Δεν θυμάμαι.... ουρία αρκετά πάνω από 100 κρεατινίνη 1,3 νομίζω πάνω από φυσιολογική και κάλιο πάνω φυσιολογικό !

αν η ουρια ειναι πανω απο 100 εχεις χοντρο θεμα τοτε.... δεν μιλαμε για προβλημα με την κρεατινη αλλα για νεφρικο νοσημα...

η κρεατινινη ειναι φυσιολογικη...

conman
21-11-11, 17:31
guys μια ερωτησουλα..συνδυαζεται νιτρικο(βασικα εχω το shock therapy δλδ εχει κ stims) με sida-caffeine-aspirine stack :unsure:?
γενικα δν με πιανει τρελα η καφεινη.επισης δν γνωριζω τα αποτελεσματα αυτου του στακαρισματος...ειμαι σε φαση ογκου(οχι κ πολυ γκαζατος :P ) κ προσπαθω να διατηρησω τν προσθηκη λιπους σε χαμηλα επειπεδα..γνωμες?thanx in advance! :)

rey1989
22-11-11, 13:40
είμαι ανάμεσα σε JACK3D , SuperPump MAX και hemorush και κοίταξα τα reviews αλλα μπερδέυτικα ..
το jack3d μπορώ να το παίρνω 2 μήνες συνεχόμενα η θέλει διάλυμα κάθε μήνα λόγο b alanine ?

beefmeup
22-11-11, 13:44
δεν νομιζω να εχεις θεμα..η ποσοτητα που εχει μεσα ειναι μικρη για να σου κανει κατι ετσι κ αλλιως..ακομα κ με 3 σκουπ,που δεν νομιζω να πας τοσο..
κ δεδομενο οτι δεν θα το περνεις καθε μερα..

rey1989
22-11-11, 13:48
γιατι να μην το παίρνω κάθε μέρα? :unsure:
σκεφτόμουν να παίρνω 5 μέρες την εβδομάδα που πάω gym γιατι ακολουθώ πρόγραμμα

Δευτέρα Στήθος
Τρίτη Πλάτη
Τετάρτη ώμους
Πέμπτη χέρια
Παρασκευή Πόδια

beefmeup
22-11-11, 13:52
κ παλι εχεις 2 μερες οφ το σκ..
κοιτα το συγκεκριμενο κ καποια αλλα της ιδιας φιλοσοφιας(που σου κανουν δουλεια τα στιμς δλδ),καλο ειναι να τα περνεις μονο οταν δεν εχεις πολυ ενεργεια..αλλιως δεν εχει κ πολυ νοημα γιατι αν περιμενεις να δεις πρηξιματα απο δαυτο σωθηκες..
χωρια οτι αν το περνεις οπως λες,5 φορες την βδομαδα μετα απο μια βδομαδα μαλλον δεν θα σε πιανει..
σε καποιους βεβαια δουλευει κ ετσι αποτι λενε(για πρηξιματα),οποτε..βλεποντας κ κανοντας..

dio32
22-11-11, 15:05
Loading και 5γρ την μερα , για ενα μηνα...! και εκανα με το που τελειωσα τον κυκλο εξετασεις !

μηπως δεν επινες αρκετο νερο?

average_joe
22-11-11, 19:44
γιατι να μην το παίρνω κάθε μέρα? :unsure:
σκεφτόμουν να παίρνω 5 μέρες την εβδομάδα που πάω gym γιατι ακολουθώ πρόγραμμα

Δευτέρα Στήθος
Τρίτη Πλάτη
Τετάρτη ώμους
Πέμπτη χέρια
Παρασκευή Πόδια

παρτο μονο τις μερες που εισαι κομματια ή στις "βαρυες" προπονησεις (πλατη, ποδια).

Goofonly
23-11-11, 20:15
παρτο μονο τις μερες που εισαι κομματια ή στις "βαρυες" προπονησεις (πλατη, ποδια).

δεν χρειάζεται, ας κάνει αυτό που είπε ο beef... τις off μέρες κενό...

Le_Roi
25-11-11, 12:56
Υπάρχει κάποιο προϊόν που να μη περιέχει κρεατινη μέσα; Το θέλω καθαρά για να μου Δίνει λίγο ένταση κατα τη προπόνηση τώρα που θα βγω απο το κύκλο της κρεατινης!

COBRA_STYLE
25-11-11, 12:59
Υπάρχει κάποιο προϊόν που να μη περιέχει κρεατινη μέσα; Το θέλω καθαρά για να μου Δίνει λίγο ένταση κατα τη προπόνηση τώρα που θα βγω απο το κύκλο της κρεατινης!

http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?12326-Body-Octane-Game-Day-(Man-Sport) ;)

Le_Roi
25-11-11, 13:41
Μια χαρα φαίνεται αυτο αλλα μήπως υπάρχει κάτι σε χάπι γιατι τις περισσότερες φορές πάω gym μετα τη δουλεια και δε μπορω να κουβαλάω σεικερ μέσα στο λεωφορείο... Ασε που θα έχω και τα πειράγματα απο τους συναδέλφους!!! :P

COBRA_STYLE
25-11-11, 15:12
Μια χαρα φαίνεται αυτο αλλα μήπως υπάρχει κάτι σε χάπι γιατι τις περισσότερες φορές πάω gym μετα τη δουλεια και δε μπορω να κουβαλάω σεικερ μέσα στο λεωφορείο... Ασε που θα έχω και τα πειράγματα απο τους συναδέλφους!!! :P

τα περισσοτερα και τα καλυτερα ειναι σε σκονη φιλε... αφου θες σε χαπια μερικα ειναι το Χpand το πρωτο απο Dymatize.

το http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?12509-Scorch-(MAN-Sports) το οποιο πωλειται ως λιποδιαλυτης αλλα θα σου δωσει σιγουρα ενεργεια βασει συστατικων και καθε αλλο παρα κακο θα σου κανει.

Αυτο http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?4199-Meltdown-(VPX) το οποιο εχει καλες κριτικες και για αυτο που θες θα κανει δουλεια.


ισως αυτο http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?15730-Energy-(NOW).


ενας ακομη λιπο http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?15699-Tight-Xtreme-Reloaded-(SAN)


(http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?15699-Tight-Xtreme-Reloaded-(SAN))Ενα ακομα http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?15223-Yellow-Subs-Xtreme-(Performance-Nutrition) .


Ειναι μερικες καλες επιλογες γιαυτο που θες.:thumbup:

rey1989
25-11-11, 16:00
σήμερα πήρα για πρώτη φορά νιτρικό

δούλεψε και μάλιστα ανέβηκα και κιλά (είχα προπόνηση πόδια σήμερα) και γενικά ένιωθα ντούρος και δεν ένιωσα την αδυναμία που νιώθω στο τελευταίο σετ τις προηγούμενες φορές. το κατά πόσο ήταν placebo δεν το ξέρω γιατί χθες που διάβασα το review του (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?6313-Xpand-Xtreme-Pump-%28Dymatize%29) ξενέρωσα και δεν περίμενα να μου δουλέψει ούτε στο ελάχιστο.

έχω ένα θεματάκι όμως... τρελά νεύρα , σε σημείο να έχω τσακωθεί ήδη δυο φορές για άκυρη αφορμή και η μέρα ακόμα δεν έχει τελειώσει. Υπάρχει περίπτωση να έχει σχέση το νιτρικό? όχι ότι με πειράζει ιδιαιτέρως απλά το έχω απορία.

COBRA_STYLE
25-11-11, 16:06
προφανως η καφεινη σε πιανει εσενα,με ο,τι συνεπαγεται αυτο....σε βλεπω καμια μερα να σε σαπιζουν στο ξυλο:rolf::turtle::P

rey1989
25-11-11, 16:10
κ όμως η καφεΐνη δεν με πιάνει γιατι είχα κάνει την μ...ια πριν λίγο καιρό να πίνω πολύ ... και πλέον δεν την καταλαβαίνω. κάτι άλλο απο αυτά που έχει μέσα δεν παίζει να μου το προκαλεί ε?..:unsure:
να με σαπίσουν δεν παίζει γιατί είμαι φιλήσυχος δεν καβγαδίζω με άγνωστο κόσμο :box1::box: :rolf::turtle:

COBRA_STYLE
25-11-11, 16:16
οχι δεν παιζει να σου προκαλει νευρα καποιο αλλο συστατικο περαν της καφεινης...οποτε ειτε ενιωσες το effect της καφεινης ειτε δεν ηταν απο την καφεινη και ηταν αποκλειστικα απο σενα.

rey1989
25-11-11, 16:16
οκ ευχαριστώ :toast:

Le_Roi
25-11-11, 23:48
σήμερα πήρα για πρώτη φορά νιτρικό

δούλεψε και μάλιστα ανέβηκα και κιλά (είχα προπόνηση πόδια σήμερα) και γενικά ένιωθα ντούρος και δεν ένιωσα την αδυναμία που νιώθω στο τελευταίο σετ τις προηγούμενες φορές. το κατά πόσο ήταν placebo δεν το ξέρω γιατί χθες που διάβασα το review του (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?6313-Xpand-Xtreme-Pump-%28Dymatize%29) ξενέρωσα και δεν περίμενα να μου δουλέψει ούτε στο ελάχιστο.

έχω ένα θεματάκι όμως... τρελά νεύρα , σε σημείο να έχω τσακωθεί ήδη δυο φορές για άκυρη αφορμή και η μέρα ακόμα δεν έχει τελειώσει. Υπάρχει περίπτωση να έχει σχέση το νιτρικό? όχι ότι με πειράζει ιδιαιτέρως απλά το έχω απορία.

τι ακριβώς πήρες???:weights:

rey1989
26-11-11, 01:32
@Le_Roi
Xpand Xtreme Pump πήρα αλλά απ ότι προκύπτει δεν είχε σχέση.;)

metalwar
27-11-11, 16:03
Καλησπερα παιδια! Μπορείτε να μου προτείνετε αν ειναι ευκολο ένα pre-workout συμπλήρωμα
το οποίο δεν εχει καθόλου καφείνη??
κανω βραδακι προπονηση και εχω υπερενταση, δε κοιμαμαι με τιποτα..
αντε στη χειρότερη κάποια φορμουλα με 100mg καφεινης.
το τελευταίο γέυμα που κάνω πριν τη προπόνηση είναι 3+ ωρες πριν, κανονικό γευμα.

ΥΓ. στο παρελθον έχω χρησιμοποιήσει το performance matrix της reflex.

Ευχαριστώ πολυ!

dimitris1991
27-11-11, 17:34
το μονο νιτρικο που με επιασε ηταν το maxymize tis i-force nutrition...poli dinato....

moikan
27-11-11, 20:40
του ντοριαν γειτ δεν κυκλοφορει πλεον;
ανεπαναληπτο

ka2sel
29-11-11, 16:48
Καλησπερα παιδια! Μπορείτε να μου προτείνετε αν ειναι ευκολο ένα pre-workout συμπλήρωμα
το οποίο δεν εχει καθόλου καφείνη??
κανω βραδακι προπονηση και εχω υπερενταση, δε κοιμαμαι με τιποτα..
αντε στη χειρότερη κάποια φορμουλα με 100mg καφεινης.
το τελευταίο γέυμα που κάνω πριν τη προπόνηση είναι 3+ ωρες πριν, κανονικό γευμα.

ΥΓ. στο παρελθον έχω χρησιμοποιήσει το performance matrix της reflex.

Ευχαριστώ πολυ!

shotgun της vpx ...πολυ καλο..τουλαχιστον σε εμενα μου τα εσκασε καλα...με 95mg caffeine...;)

murder
01-12-11, 00:52
shotgun της vpx ...πολυ καλο..τουλαχιστον σε εμενα μου τα εσκασε καλα...με 95mg caffeine...;)

nano vapor tis muscletech με διαφορα..που καλο τλχστον πανω μου :)

murder
04-12-11, 17:30
σήμερα πήρα για πρώτη φορά νιτρικό

δούλεψε και μάλιστα ανέβηκα και κιλά (είχα προπόνηση πόδια σήμερα) και γενικά ένιωθα ντούρος και δεν ένιωσα την αδυναμία που νιώθω στο τελευταίο σετ τις προηγούμενες φορές. το κατά πόσο ήταν placebo δεν το ξέρω γιατί χθες που διάβασα το review του (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?6313-Xpand-Xtreme-Pump-%28Dymatize%29) ξενέρωσα και δεν περίμενα να μου δουλέψει ούτε στο ελάχιστο.

έχω ένα θεματάκι όμως... τρελά νεύρα , σε σημείο να έχω τσακωθεί ήδη δυο φορές για άκυρη αφορμή και η μέρα ακόμα δεν έχει τελειώσει. Υπάρχει περίπτωση να έχει σχέση το νιτρικό? όχι ότι με πειράζει ιδιαιτέρως απλά το έχω απορία.

αραξε τσακαλε..απλα σου εδωσε τσιτες ....οι τσακωμοι λογο υπερεντασεις :thumbup:

jimas
12-12-11, 17:10
Καλησπέρα.
Έχει δοκιμάσει κανείς το N.O. 370 της top secret;
Σε σχέση με το jack 3d είναι καλύτερο;

beefmeup
12-12-11, 20:45
Καλησπέρα.
Έχει δοκιμάσει κανείς το N.O. 370 της top secret;
Σε σχέση με το jack 3d είναι καλύτερο;

φιλε δοκιμασα 2 φορες απο δειγμα αυτο που λες..
μαπα,σαν να μην επερνα τπτ..δεν με επιασε καθολου..μη σου πω οτι εχασα κ δυναμη στην προπονηση:P

sak
12-12-11, 22:29
...με το crack απο την Revolutions τι γινετε? Το εχει δοκιμασει κανεις? Θελω να κανω μια αλαγη απο το jacked και βλεπω οτι εχει παρομοια συστατικα και καποια περισσσοτερα... εχει βεβαια μια αναφορα στο forum για αυτο , αλλα δεν εχει γνωμη απο καποιον που το δοκιμασε. Τι λετε, αξιζει ή να μεινω στα σιγουρα (jacked) ? :unsure:

dio32
13-12-11, 19:29
...με το crack απο την Revolutions τι γινετε? Το εχει δοκιμασει κανεις? Θελω να κανω μια αλαγη απο το jacked και βλεπω οτι εχει παρομοια συστατικα και καποια περισσσοτερα... εχει βεβαια μια αναφορα στο forum για αυτο , αλλα δεν εχει γνωμη απο καποιον που το δοκιμασε. Τι λετε, αξιζει ή να μεινω στα σιγουρα (jacked) ? :unsure:

και γιατι δεν δοκιμαζεις το shock therapy της universal πολυ καλο νιτρικο και δοκιμασμενο

ka2sel
13-12-11, 21:20
και γιατι δεν δοκιμαζεις το shock therapy της universal πολυ καλο νιτρικο και δοκιμασμενο

:thumbup::thumbup:...μου 'χε αφησει καλες εντυπωσεις

Nosblos
20-12-11, 02:54
δεν εχω δοκιμασει κατι καλυτεο απο το c4 παντως μεχρι τωρα....
τουμπανο...

sak
20-12-11, 03:38
και γιατι δεν δοκιμαζεις το shock therapy της universal πολυ καλο νιτρικο και δοκιμασμενο

παρ ολο που ειμαι fan της universal σαν εταιρια, και χρησιμοποιω προεξασκητικα κατα κορον , το schock therapy δεν το εχω δοκιμασει να πω την αληθεια , εχω δοκιμασει το c4 σε δειγμα , καλο αλλα μου εφερε και πονοκεφαλο. Ισως να ετυχε εκεινη την ημερα ... δεν ξερω... το jack3d ειναι το μονο που με πιανει. Θα μου πεις αφου εισαι οκ με το jack3d γιατι θες να τα αλλαξεις... απλως θελω να κανω μια αλλαγη και να βρω και κατι που θα με "πιανει" εξισου καλα... αλλωστε τα προεξασκητικα δουλευουν διαφορετικα στον καθενα... παντως το shock δεν το εχω δοκιμασει αλλα θα το παρω μολις τελειωσει το jack3d.

Nosblos
20-12-11, 13:24
ετυχε ο πονοκεφαλος...αλλιως επρεπε να ειχα καθε μερα...:green:
παντως με 2δοσεις γιατι με 1 δεν κανει πολλα εχω δει ωραια πραγματα...

COBRA_STYLE
20-12-11, 13:47
ετυχε ο πονοκεφαλος...αλλιως επρεπε να ειχα καθε μερα...:green:
παντως με 2δοσεις γιατι με 1 δεν κανει πολλα εχω δει ωραια πραγματα...

οχι μπορει και να μην ετυχε,δεν αντιδρουνε ολοι το ιδιο στις διάφορες δοσεις διεγερτικων...μπορει το δειγμα να ειχε μεγαλη δοση καφεινης γιαυτον και να τον επιασε πονοκεφαλος ή καποιο αλλο απο τα stimulants που εχει μεσα.

Το οτι δεν εγινε σε σενα δεν λεει τπτ.

Nosblos
20-12-11, 13:59
οχι μπορει και να μην ετυχε,δεν αντιδρουνε ολοι το ιδιο στις διάφορες δοσεις διεγερτικων...μπορει το δειγμα να ειχε μεγαλη δοση καφεινης γιαυτον και να τον επιασε πονοκεφαλος ή καποιο αλλο απο τα stimulants που εχει μεσα.

Το οτι δεν εγινε σε σενα δεν λεει τπτ.

καφεινη δεν εχει απ οτι θυμαμαι...
οσο αναφορα τα διεγερτικα απο αυτην την αποψη ναι μπορω να πω πως εχεις δικιο...
δεν το ειχα δει απο αυτην την οπτικη...;)
γενικα και εμενα τα stims δεν μου αρεσουν γιατι κουραζουν επινεφριδια και καρδια...
αλλα αν εχεις μετρο δεν πιστευω να υπαρξει προβλημα...

COBRA_STYLE
20-12-11, 14:02
μια χαρα καφεινη εχει,135mg/scoop.

οπως εχει επισης και Synephrine Hcl η οποια εχει sides και ειναι αρκετα πιθανο να του το προκαλεσε αυτη.

Nosblos
20-12-11, 17:13
μια χαρα καφεινη εχει,135mg/scoop.

οπως εχει επισης και Synephrine Hcl η οποια εχει sides και ειναι αρκετα πιθανο να του το προκαλεσε αυτη.

τωρα το τσεκαρα....
εχει οντως!!
τι να σου πω...μπορει οντως να του δημιουργησε πονοκεφαλο μπορει και οχι ομως...
δεν εχω ακουσει αλλον να μου κανει τετοιο παραπονο...
τεσπα!!

COBRA_STYLE
20-12-11, 18:11
^ε καλα δεν θα βαλουν και τα κλαμματα γιαυτο...δεν ειναι και τοσο σοβαρο για να το αναφερουν.

Mcstefan7
20-12-11, 21:20
Τσακάλια θέλω την βοήθεια σας.Θέλω ένα δυνατό νιτρικό (κωρίως για πριξήματα) χωρίς κρεατίνη.Πήρα το TESTED PRE WORKOUT ΑΠΟ TESTED NUTRITION αλλά δεν λέει και πολλά.Σκέφτομαι να πάρω ενα άλλο τώρα και να βάζω ενα σκουπ απο το παλιό και ένα απο το νέο. Λέω να πάρω το Body Octane, Citrus Breeze απο ΜΑΝ τι λέτε? Έχετε να προτείνεται κάτι καλύτερο? (εχω ενα θέμα με τον ύπνο :shock:...για να μην δώσετε κανένα τίγκα στην καφείνη)

sTeLaKoS
20-12-11, 21:25
To Body Octane Game Day (Man Sport) (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?12326-Body-Octane-Game-Day-(Man-Sport)) είναι καλό αλλά έχει πολλά stims, αν έχεις θεματάκι θα σε ξετινάξει...

Mcstefan7
20-12-11, 21:44
και εγω αυτό έλεγα να πάρω στην αρχή αλλα είδα οτι είναι πολυ δυνατό και μετά βρήκα το άλλο προιον της ίδιας εταιριας...περιμενω και άλλες γνώμες!

sTeLaKoS
20-12-11, 21:50
A τώρα είδα πως πρόκειται για διαφορετικό συμπλήρωμα, νόμιζα πως ήταν αυτό που σου πόσταρα :toast:

Mcstefan7
20-12-11, 21:58
οχι είναι διαφορετικό..

sak
20-12-11, 21:59
...τελικα, το 1,3-dimethylamylamine κανει την διαφορα σε ενα νιτρικο. Ετσι εχω καταλαβει εγω τουλαχιστον! :unsure:

Mcstefan7
20-12-11, 22:08
διεγέρτης δεν είναι αυτό??

sak
20-12-11, 22:21
...αυτο που εχω παρατηρησει ειναι το focus που εχω στην προπονηση..( παρ ολο τα sides που εχουνε συζητηθει και στο forum πιστευω οτι κανει την διαφορα.)

Nosblos
20-12-11, 23:12
^ε καλα δεν θα βαλουν και τα κλαμματα γιαυτο...δεν ειναι και τοσο σοβαρο για να το αναφερουν.

λες?οχι τιποτα αλλο να εχω κανα μαντηλι να τους δωσω..:P

Nosblos
20-12-11, 23:14
Τσακάλια θέλω την βοήθεια σας.Θέλω ένα δυνατό νιτρικό (κωρίως για πριξήματα) χωρίς κρεατίνη.Πήρα το TESTED PRE WORKOUT ΑΠΟ TESTED NUTRITION αλλά δεν λέει και πολλά.Σκέφτομαι να πάρω ενα άλλο τώρα και να βάζω ενα σκουπ απο το παλιό και ένα απο το νέο. Λέω να πάρω το Body Octane, Citrus Breeze απο ΜΑΝ τι λέτε? Έχετε να προτείνεται κάτι καλύτερο? (εχω ενα θέμα με τον ύπνο :shock:...για να μην δώσετε κανένα τίγκα στην καφείνη)

το white flood?
http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?9049-White-Flood-(-Controlled-Labs-)

Mcstefan7
20-12-11, 23:31
για εκείνο έλεγα στην αρχή απλα μετά δίαβασα καλύτερα λόγια για της ΜΑΝ το συμπλήρωμα.

Ivan
23-12-11, 16:10
Αγαπητε Vlado καλησπερα..θα σου προτινω το νιτρικο το οποιο χρησιμοποιω και εχω μεινει αρκετα ευχαριστημενος και απο προπονησεις και οσο για τα πριξηματα το Vanadryl το οποιο περιεχει μεσα κανει απιστευτη δουλεια..και τα 200 mg ταυρινης ανα δοση σου δεινουν αρκετα νευρα για καλυτερη προπονιση...το προιον ειναι το NOV της Dymatize...δεν περιεχει καθολου καφεινη..

Mcstefan7
23-12-11, 16:20
Ποίος είναι ο Vlado?? Αν αναφερόσουν σε μένα εγώ πήρα της ΜΑΝ απο Αμέρικα και περιμένω να έρθει για να το δούμε μιας και έχω διαβάσει πολυ καλές κριτικές

vagos1986
23-12-11, 23:32
Καλησπερα παιδια με λενε Βαγγελη και ειμαι καινουργιος στο forum.... αγορασα προσφατα το superpump της Gaspari και την εχω κανει χρηση 2 μερες με αποτελεσμα να εχω βγαλει σπυρακια στο σωμα... το προιον αυτο δεν εχει εγκρυση απο την ΕΟΦ.... εχει κανεις παρομια συμτοματα?

Polyneikos
24-12-11, 00:15
Καλησπερα παιδια με λενε Βαγγελη και ειμαι καινουργιος στο forum.... αγορασα προσφατα το superpump της Gaspari και την εχω κανει χρηση 2 μερες με αποτελεσμα να εχω βγαλει σπυρακια στο σωμα... το προιον αυτο δεν εχει εγκρυση απο την ΕΟΦ.... εχει κανεις παρομια συμτοματα?

Σου απαντησα και εδω


To τοπικ συγχωνευτηκε με ηδη προυπάρχων.



Για σπυρακια πρωτη φορα ακουω ,μηπως εχεις καποια αλλεργία σε καποιο συστατικο του;
υ.γ. Εγκριση δεν εχουν τα προιοντα,γνωστοποιηση εχουν.

GeoDask
03-01-12, 20:23
το white flood?
http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?9049-White-Flood-(-Controlled-Labs-)

Φανταστικό pre-workout ΑΛΛΑ όταν ανέβασα την δόση στα 2 scoop μου ανέβασε παλμούς με αποτέλεσμα να ανασαίνω γρηγορότερα. Μάλλον λόγω της GABA. Κατα τα άλλα στο 1,3 scoop είναι αρκετά καλο.

Jack3d : Μετά απο 2 εβδομάδες δεν με έπιανε, ώσπου ανέβασα την δόση και μαζί έφαγα δύο καλά crasharismata εντός προπόνησης αφού μου έπεσε ξαφνικά η πίεση και άσπρισα ολόκληρος.

Περιμένω να στακάρω presurge unleashed και intrabolic.

mikrasiatis
12-01-12, 11:29
Παντως παιδια ξεκινησα να περνω Ν.Ο το ΝαΝοvapor της muschletech αλλα πραγματικαδοκιμασα δοκιμαστικα το Rage της pvl κ οχι απλα ειδα διαφορα φλεβικοτητα κ ενταση αλλα θα συνεχισω με αυτο!!!!
Απ'οτι εχω καταλαβει το καθετι λειτουργει διαφορετικα στον καθενα απλα ειναι να το βρεις!!!ειναι κατι το οποιο εχει χιλιοειπωθει στα μερη μας αλλα τωρα ειναι που το εχω συνηδητοοποιησει ΠληρωΣΣ!!!!!

spartan77
13-01-12, 11:32
Παντως παιδια ξεκινησα να περνω Ν.Ο το ΝαΝοvapor της muschletech αλλα πραγματικαδοκιμασα δοκιμαστικα το Rage της pvl κ οχι απλα ειδα διαφορα φλεβικοτητα κ ενταση αλλα θα συνεχισω με αυτο!!!!
Απ'οτι εχω καταλαβει το καθετι λειτουργει διαφορετικα στον καθενα απλα ειναι να το βρεις!!!ειναι κατι το οποιο εχει χιλιοειπωθει στα μερη μας αλλα τωρα ειναι που το εχω συνηδητοοποιησει ΠληρωΣΣ!!!!!



πηρα κ γω το RAGE της pvl αυτην την βδομαδα και φαινεται πολυ καλο pre...

mikrasiatis
13-01-12, 12:12
πηρα κ γω το RAGE της pvl αυτην την βδομαδα και φαινεται πολυ καλο pre...
το μονο κακο με αυτο ειναι οτι δεν την παλευω με την γευση....αλλα ολα οκ!!!!θυσιες...:turtle::weights::turtle:

spartan77
13-01-12, 12:20
rasbhberry lemonade!?!? :green:
ενταξει ολα αυτα εχουν τετοιες παρομοιες γευσεις φρουτων!
κ οταν το χτυπας στο σεικερ και τ ανοιγεις ακουγεται σαν ν ανοιγεις κουτακι αναψυκτικου!

DimisPatra1
15-01-12, 00:00
πειτε μου τη γνωμη σας για το μ5 εξτριμ.σε μενα δουλευει φοβερα,αλλα ενας φιλος δεν ειναι ευχαριστιμενος.

Devil
15-01-12, 00:03
πειτε μου τη γνωμη σας για το μ5 εξτριμ.σε μενα δουλευει φοβερα,αλλα ενας φιλος δεν ειναι ευχαριστιμενος.

δες εδω...

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?15806-M5-Extreme-%28Cellucor%29&highlight=cellucor

Sport Billy
16-01-12, 19:39
Eχω χρησιμοποιήσει Animal Rage,πολύ δυνατό,ένεση αδρεναλίνης στη καρδιά αλλά πανάκριβο, 70 γραμμάρια 15 ευρώ :shock:.
Ηταν το πρώτο μου pre-workout ..:rocking:
Tώρα χρησιμοποιώ το complete pump της warriorlab και δε μου λέι τίποτε..:|
Μόλις τελειώσει θα πάρω αμέσως το Rush της Stacker2..
Mια απορία,κάνει να χρησιμοποιήσω pre-workout που είναι για βάρη, πρίν τη προπόνηση κάποιας αερόβιας?

rey1989
16-01-12, 21:03
Jack3d : Μετά απο 2 εβδομάδες δεν με έπιανε, ώσπου ανέβασα την δόση και μαζί έφαγα δύο καλά crasharismata εντός προπόνησης αφού μου έπεσε ξαφνικά η πίεση και άσπρισα ολόκληρος.


εγω το πήγα 3 scoop την τελευταία εβδομάδα και έτρωγα γερά κρασαρίσματα μετά την προπόνηση . Γύριζα σπίτι και οταν μου περνούσε η επίδραση μου ερχόταν να πέσω κάτω και ένιωθα σαν χαμένος. Βέβαια έβγαζα πολυ καλές προπονήσεις .. αλλα και το κρασάρισμα ειναι μείον ..

Dimitrios
18-01-12, 14:04
Xtend με Jack3d κάνουν καλό στακ σαν pre-work;

GeoDask
18-01-12, 14:34
Xtend με Jack3d κάνουν καλό στακ σαν pre-work;

Το xtend κατά την διάρκεια της προπόνησης. Είναι καλό στακ ναι.

GeoDask
18-01-12, 14:38
εγω το πήγα 3 scoop την τελευταία εβδομάδα και έτρωγα γερά κρασαρίσματα μετά την προπόνηση . Γύριζα σπίτι και οταν μου περνούσε η επίδραση μου ερχόταν να πέσω κάτω και ένιωθα σαν χαμένος. Βέβαια έβγαζα πολυ καλές προπονήσεις .. αλλα και το κρασάρισμα ειναι μείον ..

Όντως, με λιγότερη δόση δεν σε πιανε απο ένα σημείο και μετά και με μεγαλύτερη κράσαρες...το άλλαξα και οκ :green:

Dimitrios
18-01-12, 15:45
Το xtend κατά την διάρκεια της προπόνησης. Είναι καλό στακ ναι.

Θα το δοκιμάσω σαν pre και μπορεί να το χωρίσω μισό-μισό ανάλογα με το πως θα μου κάτσει το στακ.

Dimitrios
18-01-12, 15:47
Όντως, με λιγότερη δόση δεν σε πιανε απο ένα σημείο και μετά και με μεγαλύτερη κράσαρες...το άλλαξα και οκ :green:

Γενικά το έχουνε αυτό όλα τα νιτρικά... Καλό είναι να τα αλλάζεις για να δεις και πιο σου κάθεται καλά, αλλά καλύτερα γνώμη μου να μην παίρνεις συνέχεια νιτρικό, αλλά να κάνεις κάποια οφ ακόμα και την περίοδο που το παίρνεις. Αν π.χ. έχεις φάει καλά και έχεις πιο χαλαρή προπόνηση, για να μην το συνηθίζεις κι όλας. ;)

GeoDask
18-01-12, 15:54
Γενικά το έχουνε αυτό όλα τα νιτρικά... Καλό είναι να τα αλλάζεις για να δεις και πιο σου κάθεται καλά, αλλά καλύτερα γνώμη μου να μην παίρνεις συνέχεια νιτρικό, αλλά να κάνεις κάποια οφ ακόμα και την περίοδο που το παίρνεις. Αν π.χ. έχεις φάει καλά και έχεις πιο χαλαρή προπόνηση, για να μην το συνηθίζεις κι όλας. ;)

Χαλαρή προπόνηση :? :P

Dimitrios
18-01-12, 15:58
Χαλαρή προπόνηση :? :P

I feel you.. Τρόπος του λέγειν...:P:P

Dimitrios
20-01-12, 01:01
Να προτιμήσω Assault ή Jack3d; Έχω ένα θεματάκι με τα στιμς και γι αυτό ρωτάω. Μην πάρω κάποιοι και το πετάξω την ίδια μέρα. Πιο προτείνετε για πιο light;

Devil
20-01-12, 06:32
το assault φαινετε πιο light... τουλαχιστον στα χαρτια...

Dimitrios
20-01-12, 12:39
το assault φαινετε πιο light... τουλαχιστον στα χαρτια...

Και εγώ την ίδια άποψη έχω, άσε που έχει φοβερές κριτικές στο εξωτερικό.
Ίσως πάρω τη μικρή συσκευασία να το τεστάρω.:toast:

murder
23-01-12, 16:13
Παντως παιδια ξεκινησα να περνω Ν.Ο το ΝαΝοvapor της muschletech αλλα πραγματικαδοκιμασα δοκιμαστικα το Rage της pvl κ οχι απλα ειδα διαφορα φλεβικοτητα κ ενταση αλλα θα συνεχισω με αυτο!!!!
Απ'οτι εχω καταλαβει το καθετι λειτουργει διαφορετικα στον καθενα απλα ειναι να το βρεις!!!ειναι κατι το οποιο εχει χιλιοειπωθει στα μερη μας αλλα τωρα ειναι που το εχω συνηδητοοποιησει ΠληρωΣΣ!!!!!

μπραβο ρε φιλε ετσι nano vapor:green:

Ευρης
23-01-12, 16:43
Παιδια ενα Nano Vapor που εχω , εχει ληξει 6 μηνες τωρα, ν τ χρησιμοποιησω η οχι?

Dimitrios
23-01-12, 17:04
Παιδια ενα Nano Vapor που εχω , εχει ληξει 6 μηνες τωρα, ν τ χρησιμοποιησω η οχι?

Εγώ θα έλεγα όχι. Να ήταν κανα 3μηνο...

Ευρης
23-01-12, 22:49
Καμια αλλη γνωμη ρε παιδια??ν το πεταξω τι να κανω??

worfel
24-01-12, 02:17
δεν με πιανει ρε σεις το superpump max. με τι να το στακαρω για να δω κανα πρηξιμο? δεν θελω να δώσω παλι όμως 50άρικο

jannous44
24-01-12, 12:33
τα Prewo θελουν οφ οστε να σε πιανουν τα στιμσ? η αν βλεπεις οτι σε πιανουν πχ μολις τελειωσει το ενα μπορεις να πας καπακι σε 2ο ιδιο ηκαι σε διαφορετικο...:unsure:

Dimitrios
24-01-12, 13:24
τα Prewo θελουν οφ οστε να σε πιανουν τα στιμσ? η αν βλεπεις οτι σε πιανουν πχ μολις τελειωσει το ενα μπορεις να πας καπακι σε 2ο ιδιο ηκαι σε διαφορετικο...:unsure:

Kαλύτερα να κάνεις λίγο οφ να ξεσυνηθίσει ο οργανισμός σου τα στιμς. Σκέψου ότι πολλοί κάνουν οφ στο μισό κουτί δηλαδή μετά από 2-3 βδομάδες γιατί είτε έχουν συνηθίσει είτε θα το συνηθίσει ο οργανισμός τους.;)

mikrasiatis
24-01-12, 14:10
Καμια αλλη γνωμη ρε παιδια??ν το πεταξω τι να κανω??

Αδερφε πετα το ,δεν χρειαζοντε πειραματισμοι...

jimas
24-01-12, 16:15
δεν με πιανει ρε σεις το superpump max. με τι να το στακαρω για να δω κανα πρηξιμο? δεν θελω να δώσω παλι όμως 50άρικο

Και από ενέργεια δεν σε πιάνει ή μόνο από θέμα πρηξίματος;

worfel
24-01-12, 16:40
Και από ενέργεια δεν σε πιάνει ή μόνο από θέμα πρηξίματος;

με πιάνει αλλα όχι τοσο όσο όταν το πρωτοείχα πάρει. και ειναι ακομα 1η βδομαδα, που να φτασω προς το τελος

Dimitrios
24-01-12, 16:47
με πιάνει αλλα όχι τοσο όσο όταν το πρωτοείχα πάρει. και ειναι ακομα 1η βδομαδα, που να φτασω προς το τελος

E απλά ανέβασε λίγο τη δόση ή αλλιώς μην το παίρνεις συνέχεια αν το παίρνεις και χρησιμοποιείσαι το μόνο στις ''δυνατές'' προπονήσεις.Γιατί προφανώς το συνηθίζει εύκολα ο οργανισμός σου. ;)

Mcstefan7
24-01-12, 18:26
με πιάνει αλλα όχι τοσο όσο όταν το πρωτοείχα πάρει. και ειναι ακομα 1η βδομαδα, που να φτασω προς το τελος

Ανέβασε δόση ή στοκάσισε και με κάποιο άλλο!

jannous44
24-01-12, 20:33
με πιάνει αλλα όχι τοσο όσο όταν το πρωτοείχα πάρει. και ειναι ακομα 1η βδομαδα, που να φτασω προς το τελος

ανεβασε την δοση σε 1.5 και μετα αν δεν πιανει καντο 2. αν εχεις σκοπο να το πεταξεις μην το κανεις στειλτο σε μενα;):green:

COBRA_STYLE
24-01-12, 21:21
ανεβασε την δοση σε 1.5 και μετα αν δεν πιανει καντο 2. αν εχεις σκοπο να το πεταξεις μην το κανεις στειλτο σε μενα;):green:

εισαι σιγουρος οτι το θες?γιατι παιζει να ηταν ανοιγμενο:turtle::turtle:

jannous44
24-01-12, 22:40
εισαι σιγουρος οτι το θες?γιατι παιζει να ηταν ανοιγμενο:turtle::turtle:

αφου το χρησημοποιει το παιδι λογικο να ειναι ανοιχτο...:turtle::turtle: εκτος και αν αλλο λες..:unsure:

worfel
24-01-12, 23:35
αφου το χρησημοποιει το παιδι λογικο να ειναι ανοιχτο...:turtle::turtle: εκτος και αν αλλο λες..:unsure:

απλα σε καποιο ποστ ειχα γραψει πως το κουτι οταν το ανοιξα ηταν γεματο μεχρι λιγο πιο πανω απο την μεση. εχω μια υποψια οτι παιζει να ηταν ανοιγμενο και νοθευμενο και ισως για αυτο να μην με πιάνει. αλλα απο την αλλη λεω μπααα.

θα ανεβάσω σε 1.5 για αρχη και βλεπουμε.

αμα μετα το superpump max παω κατευθειαν σε animal cuts παιζει προβλημα? ή πρεπει να κανω off καμια βδομαδα? σορυ αν ειμαι offtopic

COBRA_STYLE
24-01-12, 23:39
καλα νοθευμενο δεν παιζει να ειναι,αραξε.

το παιρνεις ολες τις μερες ή μονο τις on days?μπορει να εχεις μεγαλη ανοχη στα stims,απλα.

worfel
25-01-12, 13:35
καλα νοθευμενο δεν παιζει να ειναι,αραξε.

το παιρνεις ολες τις μερες ή μονο τις on days?μπορει να εχεις μεγαλη ανοχη στα stims,απλα.

Μάλλον αυτο είναι. μόνο τις ον παίρνω

vasillis13
26-01-12, 02:30
ηπάρχη περιπτώσει το νιτρικό να μου προκαλέσει πόνο στο στομάχι ?

beefmeup
26-01-12, 02:32
αν εχει μεσα καποιο συστατικο που σε πειραζει,ακομα κ η πρωτεινη μπορει να το κανει αυτο..
απλα πρεπει να το δοκιμασεις καποιες φορες για να σιγουρευτεις οτι φταει το συμπληρωμα κ οχι κατι αλλο που εφαγες εκει κοντα..

vasillis13
26-01-12, 02:36
είχα φάει πριν δύο ώρες...αλλά μπορεί και να είναι από αυτό η περίεργη μέρα...

Svein
26-02-12, 02:32
Παίδες μπορείτε να μου πείτε μερικά νιτρικά χωρίς κρεατίνη ευχαριστώ !

Gaspari
26-02-12, 03:29
Παίδες μπορείτε να μου πείτε μερικά νιτρικά χωρίς κρεατίνη ευχαριστώ !

Animal RAGE :thumbup:

sTeLaKoS
26-02-12, 03:35
Body Octane Game Day (Man Sport) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?12326-Body-Octane-Game-Day-(Man-Sport))

jimas
26-02-12, 14:13
Παίδες μπορείτε να μου πείτε μερικά νιτρικά χωρίς κρεατίνη ευχαριστώ !

Πιστεύω οτι το νιτρικό αν δεν έχει μέσα και λίγο κρεατίνη δεν κάνει και τόσο καλή δουλειά.
Σε καθέναν όμως λειτουργεί διαφορετικά αλλά το λέω από την δική μου εμπειρία από όσα έχω δοκιμάσει εγώ

MusclesOfShadow
26-02-12, 14:19
Παίδες μπορείτε να μου πείτε μερικά νιτρικά χωρίς κρεατίνη ευχαριστώ !

Scitec Nitrodrive
Ψαξτο να δεις:bowdown:

Svein
26-02-12, 16:36
Πιστεύω οτι το νιτρικό αν δεν έχει μέσα και λίγο κρεατίνη δεν κάνει και τόσο καλή δουλειά.
Σε καθέναν όμως λειτουργεί διαφορετικά αλλά το λέω από την δική μου εμπειρία από όσα έχω δοκιμάσει εγώ

Για όταν έχουμε κάνει κύκλο κρεατίνης το λέω...τα νιτρικά πρέπει να παίρνονται υποχρεωτικά σε κύκλους αν δεν έχουν κρετίνοι...? από όσο ξέρω υποχρεωτικά όχι...!

Konstantinos!
27-02-12, 04:27
Για όταν έχουμε κάνει κύκλο κρεατίνης το λέω...τα νιτρικά πρέπει να παίρνονται υποχρεωτικά σε κύκλους αν δεν έχουν κρετίνοι...? από όσο ξέρω υποχρεωτικά όχι...!


Ο λόγος που κάνεις κύκλο στο νιτρικό δεν είναι επειδή έχει κρεατίνη ,αλλά επειδή ο οργανισμός σου συνηθίζει στα στιμς μετά από κάποιο σημείο και δε γίνεται να αυξάνεις τις ποσότητες επ αόριστον επειδή θα πάθεις κοκο μπλόκο. Επίσης κύκλο στην κρεατίνη κάνεις πάλι γιατί σταματά να σε πιάνει,δεν είναι κανένα φάρμακο που αν το πάρεις παραπάνω από το κανονικό θα σου καταστρέψει τα σωθικά. Επίσης ο ρόλος του νιτρικού είναι να σου δώσει αυτό το τσίτωμα, όταν κάνεις ΕΝΤΟΝΕΣ προπονήσεις. Αν πηγαίνεις στο γυμναστήριο και χαβαλεδιάζεις μετά από κάθε σετ για κάνα 10λεπτο με τους άλλους χαβαλέδες, δε σου χρειάζεται νιτρικό, αλλά φραπές τον οποίο βάζεις στο σέηκερ, και πίνεις κατά τη διάρκεια της προπόνησης για να έχεις και το κλίμα της καφετέριας ;)

jimas
27-02-12, 11:18
Ο λόγος που κάνεις κύκλο στο νιτρικό δεν είναι επειδή έχει κρεατίνη ,αλλά επειδή ο οργανισμός σου συνηθίζει στα στιμς μετά από κάποιο σημείο και δε γίνεται να αυξάνεις τις ποσότητες επ αόριστον επειδή θα πάθεις κοκο μπλόκο. Επίσης κύκλο στην κρεατίνη κάνεις πάλι γιατί σταματά να σε πιάνει,δεν είναι κανένα φάρμακο που αν το πάρεις παραπάνω από το κανονικό θα σου καταστρέψει τα σωθικά. Επίσης ο ρόλος του νιτρικού είναι να σου δώσει αυτό το τσίτωμα, όταν κάνεις ΕΝΤΟΝΕΣ προπονήσεις. Αν πηγαίνεις στο γυμναστήριο και χαβαλεδιάζεις μετά από κάθε σετ για κάνα 10λεπτο με τους άλλους χαβαλέδες, δε σου χρειάζεται νιτρικό, αλλά φραπές τον οποίο βάζεις στο σέηκερ, και πίνεις κατά τη διάρκεια της προπόνησης για να έχεις και το κλίμα της καφετέριας ;)

:bowdown::clap::rolf:

Mcstefan7
28-02-12, 16:14
Ο λόγος που κάνεις κύκλο στο νιτρικό δεν είναι επειδή έχει κρεατίνη ,αλλά επειδή ο οργανισμός σου συνηθίζει στα στιμς μετά από κάποιο σημείο και δε γίνεται να αυξάνεις τις ποσότητες επ αόριστον επειδή θα πάθεις κοκο μπλόκο. Επίσης κύκλο στην κρεατίνη κάνεις πάλι γιατί σταματά να σε πιάνει,δεν είναι κανένα φάρμακο που αν το πάρεις παραπάνω από το κανονικό θα σου καταστρέψει τα σωθικά. Επίσης ο ρόλος του νιτρικού είναι να σου δώσει αυτό το τσίτωμα, όταν κάνεις ΕΝΤΟΝΕΣ προπονήσεις. Αν πηγαίνεις στο γυμναστήριο και χαβαλεδιάζεις μετά από κάθε σετ για κάνα 10λεπτο με τους άλλους χαβαλέδες, δε σου χρειάζεται νιτρικό, αλλά φραπές τον οποίο βάζεις στο σέηκερ, και πίνεις κατά τη διάρκεια της προπόνησης για να έχεις και το κλίμα της καφετέριας ;)

Χαχα...Νιτρικο στις μέρες που πας γυμν. και για γερες προπ. δλδ 2-3 φορες την βδομαδα

dio32
28-02-12, 16:36
Παίδες μπορείτε να μου πείτε μερικά νιτρικά χωρίς κρεατίνη ευχαριστώ !

white flood

RAMBO
13-03-12, 13:39
παιδες υπερβολικη δοση prework τι αντιδραση θα εχει?...μπαμ και κατω?:P..η θα πηγαινεις σαν κομπρεσερ...?

rey1989
13-03-12, 14:04
παιδες υπερβολικη δοση prework τι αντιδραση θα εχει?...μπαμ και κατω?:P..η θα πηγαινεις σαν κομπρεσερ...?

δεν ξέρω αν θεωρείτε υπερβολική δόση αλλα έχω δοκιμάσει 5 scoop jack3d(έκανα πείραμα) και ειχα πιει και 4-5 καφέδες μέσα στην μέρα και δεν έπαθα τίποτα , απλά ένιωθα σαν γορίλας που το σκασε απο το κλουβί. Πάντως αν κάποιος είναι ευαίσθητος στην καφεΐνη και το pre έχει αρκετή τότε η υπερβολική δόση μπορεί να τον στείλει νοσοκομείο :thumbup:

Dimitrios
13-03-12, 14:39
παιδες υπερβολικη δοση prework τι αντιδραση θα εχει?...μπαμ και κατω?:P..η θα πηγαινεις σαν κομπρεσερ...?

Εξαρτάται το pre... Αν π.χ. έχει φουλ στιμς παίζει να έχεις τίποτα κρασαρίσματα ή ζαλάδες..;)
Αλλά εντάξει είναι ανάλογα και τον οργανισμό και τα κιλά που είσα και πολλά άλλα δλδ...:P

jimas
13-03-12, 16:26
Εξαρτάται το pre... Αν π.χ. έχει φουλ στιμς παίζει να έχεις τίποτα κρασαρίσματα ή ζαλάδες..;)
Αλλά εντάξει είναι ανάλογα και τον οργανισμό και τα κιλά που είσα και πολλά άλλα δλδ...:P

:thumbup:
Συμφωνώ με τον συνονόματο και έχω να προσθέσω ότι παίζει να έχεις και στομαχικά θέματα.
Εγώ όταν έπαιρνα το hemorush της Neutrabolics επειδή το scoop ήταν βαθιά μέσα θαμμένο χρησιμοποιούσα αυτό της πρωτείνης και το στομάχι μου γινόταν πάρα πολύ βαρύ με το ζόρι κρατιόμουν να μην τα βγάλω

Dimitrios
13-03-12, 16:29
:thumbup:
Συμφωνώ με τον συνονόματο και έχω να προσθέσω ότι παίζει να έχεις και στομαχικά θέματα.
Εγώ όταν έπαιρνα το hemorush της Neutrabolics επειδή το scoop ήταν βαθιά μέσα θαμμένο χρησιμοποιούσα αυτό της πρωτείνης και το στομάχι μου γινόταν πάρα πολύ βαρύ με το ζόρι κρατιόμουν να μην τα βγάλω

Πόσο σε νιώθω... πόσο...:puke:

moikan
15-03-12, 17:12
παιδια εγω ειδα αποτελεσματα με το πλασμτζετ της γκασπαρι
απλα επειδη δεν μπορω να παιρνω και αλλα χαπια
ηδη παιρνω ενα σωρο με την πολυβιταμινη της ανιμαλ
ξερετε κανενα αλλο που να δινει πριξιματα
το sock therapy;
ευχαριστω εκ των προτερων

JOHN65
22-03-12, 01:46
παιδια,εχετε να προτεινετε καποιο νιτρικο να το στακαρω με καθαρη κρεατινη?ειμαι αναμεσα σε πολλα και δεν ξερω ποιο να διαλεξω.

COBRA_STYLE
22-03-12, 16:59
BSN VOLUMAIZE ?

οχι μαν...τεραστιο και ηλιθιο blend.Αφου θες πρηξιματα τοσο πολυ,παρε γλυκερινη.

mercy_
23-03-12, 17:42
Παιδια απο πια ηλικια μπορει να χρησιμοποιησει κανεισ νιτρικο? Ευχαριστω

xLitE
23-03-12, 20:36
Στην περίπτωση που χρησιμοποιείς νιτρικό & κάποια μονουδρική, τα κάνεις ομελέτα στο ίδιο shaker ή παίρνεις την κρεατινη μετά την προπόνηση;

MusclesOfShadow
23-03-12, 20:44
δεν ξέρω αν θεωρείτε υπερβολική δόση αλλα έχω δοκιμάσει 5 scoop jack3d(έκανα πείραμα) και ειχα πιει και 4-5 καφέδες μέσα στην μέρα και δεν έπαθα τίποτα , απλά ένιωθα σαν γορίλας που το σκασε απο το κλουβί. Πάντως αν κάποιος είναι ευαίσθητος στην καφεΐνη και το pre έχει αρκετή τότε η υπερβολική δόση μπορεί να τον στείλει νοσοκομείο :thumbup:

Εγω θα νυσταζα:unsure:

mavrospete
25-03-12, 03:17
Γεια σας, εχω ξεκινησει εδω και δυο βδομαδες να παιρνω 100% πρωτεϊνη για να αποκτησω σε λιγους μηνες τον ογκο που θελω και μου ειπε καποιος να παρω και νιτρικο οξειδιο. μπορει καποιος να με καθοδηγησει οσον αφορα το νιτρικο οξειδιο;

DimitrisT
25-03-12, 03:37
Υπαρχει ολοκληρο θεμα πιο πανω που ειναι και sticky, δεν το ειδες;
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?6143-PreWorkouts-%CE%9D%CE%B9%CF%84%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%B1

mavrospete
25-03-12, 10:58
ναι το ξερω και το εχω δει αλλα αυτο το θεμα ειναι πιο εξειδικευμενο για αυτο που θελω εγω. εγω θελω καποιο θεμα ή κατι που να λεει τι συμβαινει με το νιτρικο οξειδιο, δηλαδη αν οντως βοηθα στην γραμμωση και αλλα

beefmeup
25-03-12, 13:00
ναι το ξερω και το εχω δει αλλα αυτο το θεμα ειναι πιο εξειδικευμενο για αυτο που θελω εγω. εγω θελω καποιο θεμα ή κατι που να λεει τι συμβαινει με το νιτρικο οξειδιο, δηλαδη αν οντως βοηθα στην γραμμωση και αλλα

οχι δεν βοηθα στην γραμμωση.
τι εξειδικευση θες δλδ..
τα προεξασκητικα ειναι για πρηξιματα/ενεργεια μεσα στην προπονα..
με την γραμμωση τι σχεση μπορει να εχουν..?

primordial
25-03-12, 13:10
οχι δεν βοηθα στην γραμμωση.
τι εξειδικευση θες δλδ..
τα προεξασκητικα ειναι για πρηξιματα/ενεργεια μεσα στην προπονα..
με την γραμμωση τι σχεση μπορει να εχουν..?

Συνειρμικά... αν το pre βασίζεται σε όλα αυτά που δίνουν λίγο pump, δεν θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί κατά την διάρκεια της δίαιτας για πιο :bodybuilder2:εμφάνιση στην παραλία.. (γιατί μάλλον αυτό ζητάει ο προηγούμενος...:green:)??? Plus, ότι σε υποθερμιδική δίαιτα, με πολύ χαμηλά τα carbs σίγουρα χρειάζεσαι κάτι για boost στην προπόνηση...!! Δεν μπορώ να βρώ άλλη σχέση μεταξύ τους, κ αυό γιατί δεν νομίζω να χρησιμεύουν κάπου αλλά τα pre....:unsure:...νομίζω....!!!!

Dimitrios
25-03-12, 14:08
ναι το ξερω και το εχω δει αλλα αυτο το θεμα ειναι πιο εξειδικευμενο για αυτο που θελω εγω. εγω θελω καποιο θεμα ή κατι που να λεει τι συμβαινει με το νιτρικο οξειδιο, δηλαδη αν οντως βοηθα στην γραμμωση και αλλα

Βασικά πάρε ένα λιποδιαλύτη που έχει στιμς και αν θες βάζεις και μια μονουδρική. Και βουαλά. Να ένα pre-work...:green:

Mcstefan7
26-03-12, 16:53
Στη γράμμωση θές τα στιμς για ενέργεια μιας και η διατροφή σου θα είναι φτωχή σε υδατάνθρακα

beefmeup
27-03-12, 11:29
Συνειρμικά... αν το pre βασίζεται σε όλα αυτά που δίνουν λίγο pump, δεν θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί κατά την διάρκεια της δίαιτας για πιο :bodybuilder2:εμφάνιση στην παραλία.. (γιατί μάλλον αυτό ζητάει ο προηγούμενος...:green:)??? Plus, ότι σε υποθερμιδική δίαιτα, με πολύ χαμηλά τα carbs σίγουρα χρειάζεσαι κάτι για boost στην προπόνηση...!! Δεν μπορώ να βρώ άλλη σχέση μεταξύ τους, κ αυό γιατί δεν νομίζω να χρησιμεύουν κάπου αλλά τα pre....:unsure:...νομίζω....!!!!

εγω αυτο που καταλαβα απο την ερωτηση του φιλου,ειναι αν το "νιτρικο" βοηθαει απευθειας στην γραμμωση,κ οχι σαν εφε..οπως ενας λιποδιαλυτης ας πουμε..
κ πανω σε αυτο του απαντησα.
βεβαια αν παρεις το game day,ειναι σαν να περνεις λιποδιαλυτη..

αυτο που γραφεις εχει βαση,αλλα προυποθετει να εχεις ηδη γραμμωση.
αν εχεις κ θες να τονισεις μυικοτητα κλπ,πιες γλυκερινη..

junior
27-03-12, 18:55
kalispera paidia thelos kapion an mpori na mou pi tin gnomi tou gia to (hot blood) tis scitec giati den to ehw dokimasi kai thelw tis gnomes sas.euharistw poly!

Devil
27-03-12, 18:58
kalispera paidia thelos kapion an mpori na mou pi tin gnomi tou gia to (hot blood) tis scitec giati den to ehw dokimasi kai thelw tis gnomes sas.euharistw poly!

καλως ηρθες....

καταρχην γραφε με ελληνικους χαρακτηρες..... και κανε ενα search πρωτα στο φορουμ...

http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?7468-Hot-Blood-%28Scitec-Nutrition%29

mercy_
27-03-12, 22:11
Παιδια γεια σας μπορειτε να μου πειτε απο ποια ηλικια μπορει να κανει κανεις χρηση νιτρικων οξειδιων?? Ευχαριστω!!

paris
28-03-12, 19:04
καλησπερα και απο εμενα.θα ηθελα και εγω με τη σειρα μου να κανω μια ερωτηση σχετικα με την αναζητηση του καταλληλοτερου η μαλλον κατα την πλειοψηφικη γνωμη καλυτερου νιτρικου.εχω δοκιμασει το no-xplode το οποιο μπορω να πω πως στις πρωτες προπονησεις με εντυπωσιασε μετα απο περιπου 10 μερες και αφου ειχα αυξησει τη δοση του αρχισα να καταλαβαινω οτι δε με πιανει και τοσο.στη συνεχεια δοκιμασα το jack3d(γευση λεμονι με δυσκολια το επινα λογο γευσης μαλλον δεν εκανα καλη επιλογη)το οποιο πραγματικα με τσιταρε πολυ πιστευω οτι ειναι μια πολυ τιμια επιλογη τιμη/αποδοση.υπαρχει ομως καποιο νιτρικο που να ξεχωριζει.καποιο που να σου δινει το κατι παραπανω απ'οτι τα υπολοιπα?καποιο η καποια.μπορει ενα νιτρικο να τα πετυχει ολα ενεργεια, δυναμη, αντοχη, πριξιματα, φλεβικοτητα η πρεπει να συνδυαστει με κατι αλλο?θα ηθελα αν μπορεσει καποιος να μου προτεινει κατι

jimas
28-03-12, 22:53
καλησπερα και απο εμενα.θα ηθελα και εγω με τη σειρα μου να κανω μια ερωτηση σχετικα με την αναζητηση του καταλληλοτερου η μαλλον κατα την πλειοψηφικη γνωμη καλυτερου νιτρικου.εχω δοκιμασει το no-xplode το οποιο μπορω να πω πως στις πρωτες προπονησεις με εντυπωσιασε μετα απο περιπου 10 μερες και αφου ειχα αυξησει τη δοση του αρχισα να καταλαβαινω οτι δε με πιανει και τοσο.στη συνεχεια δοκιμασα το jack3d(γευση λεμονι με δυσκολια το επινα λογο γευσης μαλλον δεν εκανα καλη επιλογη)το οποιο πραγματικα με τσιταρε πολυ πιστευω οτι ειναι μια πολυ τιμια επιλογη τιμη/αποδοση.υπαρχει ομως καποιο νιτρικο που να ξεχωριζει.καποιο που να σου δινει το κατι παραπανω απ'οτι τα υπολοιπα?καποιο η καποια.μπορει ενα νιτρικο να τα πετυχει ολα ενεργεια, δυναμη, αντοχη, πριξιματα, φλεβικοτητα η πρεπει να συνδυαστει με κατι αλλο?θα ηθελα αν μπορεσει καποιος να μου προτεινει κατι

Καλησπέρα και εσένα φίλε μου. Όπως έχουμε πει και σε προηγούμενα ποστ και θα συμφωνήσουν οι πιο έμπειροι πιστεύω το κάθε νιτρικό λειτουργεί διαφορετικά στον κάθε οργανισμό με αποτέλεσμα κάθε έναν να τον πιάνει και διαφορετικά άλλον πολύ άλλον λίγο και άλλον καθόλου οπότε είναι λίγο δύσκολο να σου προτείνουμε κάποιο που να τα κάνει όλα αυτά. Πιστεύω ότι πρέπει να πειραματιστείς με διάφορα σκευάσματα.

Mcstefan7
29-03-12, 17:18
καλησπερα και απο εμενα.θα ηθελα και εγω με τη σειρα μου να κανω μια ερωτηση σχετικα με την αναζητηση του καταλληλοτερου η μαλλον κατα την πλειοψηφικη γνωμη καλυτερου νιτρικου.εχω δοκιμασει το no-xplode το οποιο μπορω να πω πως στις πρωτες προπονησεις με εντυπωσιασε μετα απο περιπου 10 μερες και αφου ειχα αυξησει τη δοση του αρχισα να καταλαβαινω οτι δε με πιανει και τοσο.στη συνεχεια δοκιμασα το jack3d(γευση λεμονι με δυσκολια το επινα λογο γευσης μαλλον δεν εκανα καλη επιλογη)το οποιο πραγματικα με τσιταρε πολυ πιστευω οτι ειναι μια πολυ τιμια επιλογη τιμη/αποδοση.υπαρχει ομως καποιο νιτρικο που να ξεχωριζει.καποιο που να σου δινει το κατι παραπανω απ'οτι τα υπολοιπα?καποιο η καποια.μπορει ενα νιτρικο να τα πετυχει ολα ενεργεια, δυναμη, αντοχη, πριξιματα, φλεβικοτητα η πρεπει να συνδυαστει με κατι αλλο?θα ηθελα αν μπορεσει καποιος να μου προτεινει κατι

Δοκίμασε το CRAZE έχει καλές κριτικές

Zafi93
04-04-12, 21:26
Παιδιά ειμαι νέος στο site.....έχω τν nano vapor της muscletech και έχω δει αρκετή διαφορα...τώρα όμως τελειώνει κ σκέφτομαι ν πάρω μια διαφορετική....η αυτήν που έχω ακούσει παρά πολύ καλά λόγια ειναι η jack3d...ποια ειναι η άποψη σας;

sTeLaKoS
05-04-12, 00:35
Επειδή είδα έψαχνες και για τη serious mass και είσαι νέος στο φόρουμ να σε βοηθήσω στο πως κάνουμε αναζήτηση, για να προλάβω επόμενο ανάλογο ποστ σου.
Το φόρουμ έχει μηχανή αναζήτησης η οποία λειτουργεί ως εξής:


Δεξια πανω στην σελίδα υπάρχει η επιλογή της Αναζήτησης.Αναζηταμε το προιον που θελουμε.
Μια καλή μεθοδος ειναι να μπουμε στην Εξελιγμενη Αναζήτηση .Στις λέξεις (κλειδιά) βάζουμε το ονομα του προιοντος .
Από το πτυσσόμενο πλαίσιο που βρίσκεται δίπλα αν επιλέξουμε την Επιλογή Τιτλους μόνο
περιορίζουμε τα αποτελεσματα και βρίσκουμε αν υπάρχει τόπικ με τιτλο το όνομα του συμπληρωματος που θελουμα να ανοιξουμε τόπικ.

Το πρώτο αποτέλεσμα που βγάζει είναι αυτό που ψάχνεις. ;)
Jack3d (USPlabs)


(http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?5846-Jack3d-(USPlabs))

alexx
05-04-12, 01:41
Επειδη σκεφτομαι να βαλω preworkout εχω μερικες αποριες σχετικα με το timing επειδη μου μπερδευει καπως τα γευματα.
Καταρχην ειχα ανοιξει ενα θεμα (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?20240-%CE%A0%CF_%CF_%CF_%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B7-%CE_%CE%BC%CE%B9%CE%BD%CE%BF%CE%BE%CE%B5%CE%AC-%CE%A5%CE%B4%CE%B1%CF_%CE%AC%CE%BD%CE%B8%CF_%CE%B1%CE%BA%CE%B5%CF_-%CE%B1%CE%BD%CE%AC%CE%BC%CE%B5%CF_%CE%B1-%CF_%CF_%CE%B7%CE%BD-%CE_%CE%B5%CF_%CF_%CE%B2%CE%B9%CE%B1..%CE_%CE%AD%CF_%CE%B4%CE%BF%CF_&p=548140#post548140) σχετικα με το αν χρειαζετε να βαζουμε πρωτεινη η amino αναμεσα στη προπονηση περιπτωση που κανουμε μετα τα βαρη αεροβια 45-60 λεπτων.
Ας πουμε οτι κανω γευμα στις 5 και μετα περιμενω να περασουν 3 ωρες (αδειο στομαχι).
Παιρνω το preworkout στις 8 και παω προπονηση στις 9 αφου θελει 1 ωρα πριν.
Θα τελιωσω κατα της 11:20 την προπονηση μαζι με 1 ωρα αεροβιας και κοιλιακους μετα τα βαρη. Πειραζει να μεινει κανεις απο τις 5 μεχρι τις 11μιση χωρις γευμα πρωτεινη;
Tα pre workouts σε βοηθουν και να μην καταβολιστεις αναμεσα στην προπονηση.
Τελος ενω λενε με αδεια στομαχι μπορεις να τα βαλεις μαζι με whey ή amino σαν preworkout (δηλαδη στο σεικερ whey ή amino+preworkout+νερο;

Zafi93
05-04-12, 03:25
Επειδή είδα έψαχνες και για τη serious mass και είσαι νέος στο φόρουμ να σε βοηθήσω στο πως κάνουμε αναζήτηση, για να προλάβω επόμενο ανάλογο ποστ σου.
Το φόρουμ έχει μηχανή αναζήτησης η οποία λειτουργεί ως εξής:



Το πρώτο αποτέλεσμα που βγάζει είναι αυτό που ψάχνεις. ;)
Jack3d (USPlabs)


(http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?5846-Jack3d-(USPlabs))




Σ ευχαριστώ

ilias1313
23-04-12, 14:33
γεια σασ,θελω τι γνωμη σασ για το complete pump!κανουν δουλεια γενικα αυτα?επισης επιτρεπεται μαζι με αυτο να παιρνω κρεατινη?δηλαδη πριν τιν προπονηση το pump k μετα την προπονηση την κρεατινη κ λιγο μετα πρωτεινη?ευχαριστω

s0k0s
23-04-12, 14:43
γεια σασ,θελω τι γνωμη σασ για το complete pump!κανουν δουλεια γενικα αυτα?επισης επιτρεπεται μαζι με αυτο να παιρνω κρεατινη?δηλαδη πριν τιν προπονηση το pump k μετα την προπονηση την κρεατινη κ λιγο μετα πρωτεινη?ευχαριστω

Το Complete Pump εχει απο μονο του κρεατινη να ξες..

ilias1313
23-04-12, 14:57
Το Complete Pump εχει απο μονο του κρεατινη να ξες..

οποτε να παρω καποιο αλλο,οχι το pump?η να μειωσω τη δοση τησ κρεατινης?λενε οτι μετα την προπονηση θελει 5-10γ κρεατινης.

Andreas C.
23-04-12, 16:40
οποτε να παρω καποιο αλλο,οχι το pump?η να μειωσω τη δοση τησ κρεατινης?λενε οτι μετα την προπονηση θελει 5-10γ κρεατινης.

Φίλε Ηλία αν θες να το πάρεις με κρεατίνη δεν έχει κανένα πρόβλημα αλλά αφαίρεσε τα 3 γραμμάρια κρεατίνης που έχει μέσα από την συνολική ποσότητα που θα πέρνεις κάθε μέρα:thumbup:

Υπάρχει και θέμα αν θες να δεις κάποια σχόλια για το complete pump (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?7586-Complete-Pump-(Warriolab)) :toast:

HRAKLEIOTHS1978
27-04-12, 11:03
jack 3 d παιδια!τα λογια περιττευουν!!

-Nikolakis-
28-04-12, 04:48
Παλικαρια καλησπερα..εχει την καλοσυνη να μου απαντησει καποιος αν στακαρονται το jack3d με το anabolic freak της PharmaFreak Technologies σε περιοδο υποθερμιδικης γραμμωσης??

Devil
29-04-12, 15:27
Παλικαρια καλησπερα..εχει την καλοσυνη να μου απαντησει καποιος αν στακαρονται το jack3d με το anabolic freak της PharmaFreak Technologies σε περιοδο υποθερμιδικης γραμμωσης??

ναι γινετε...

-Nikolakis-
01-05-12, 00:44
ναι γινετε...

ευχαριστω φιλε!

υ.γ. υποθερμιδικης διατροφης ηθελα να πω..!

moikan
01-05-12, 20:10
βρηκα απο site το nox pump του dorian yate
ακουω πολυ καλα λογια,κυριως για πριξηματα
να το παραω
ρωταω επειδη η τιμη ειναι λιγο τσιμπημενη

Andreas C.
02-05-12, 13:26
βρηκα απο site το nox pump του dorian yate
ακουω πολυ καλα λογια,κυριως για πριξηματα
να το παραω
ρωταω επειδη η τιμη ειναι λιγο τσιμπημενη

Φίλε αύτα τα συμπληρώματα σε άλλους δουλεύουν σε άλλους όχι!
Αν δεν το πάρεις να το δοκιμάσεις δεν θα ξέρεις αν σου κάνει ή όχι και αν μπορέσεις βρες κανένα sample να το δοκιμάσεις πριν το πάρεις :thumbup:

Φυσικά αν σε ενδιαφέρουν μόνο τα πριξήματα πάρε γλυκερίνη! Δες εδώ (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?16797-Γλυκερινη-κ-χρηση-της-ως-προεξασκητικο.&highlight=%CE%B3%CE%BB%CF%85%CE%BA%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BD%CE%B7) για περισσότερες πληροφορίες για την γλυκερίνη:toast:

PRO BB
04-05-12, 09:58
καλημερα στην παρεα..
πιο ειναι το καλητερο νιτρικο οξυ με καλα αποτελεσματα?

spartan77
04-05-12, 10:21
καλως ηρθες

ριξε μια ματια εδω http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?6143-PreWorkouts-%CE%9D%CE%B9%CF%84%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%B1&highlight=nitriko ;)

PRO BB
04-05-12, 13:37
καλως ηρθες

ριξε μια ματια εδω http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?6143-PreWorkouts-%CE%9D%CE%B9%CF%84%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%B1&highlight=nitriko ;)

ευχαριστω

beefmeup
05-05-12, 15:45
ευχαριστω

man εχεις infraction γιατι επιμεινεις να ανοιγεις με λαθος τροπο θεματα..
διαβασε καλα τους κανονες,γιατι δεν γινεται δουλεια ετσι.

ArgoSixna
06-05-12, 01:28
Περιμενω απο βδομαδα το 1M.R . Κανεις απο εδω που το χρησιμοποιει αυτον τον καιρο? Θα το χρησιμοποιησω με Uni-liver + anavite.. Και ισως μπω απο δευτερα με lean xtreme + oep.. Εκτος και αν παω μεχρι αρχες καλοκαιριου με κρεατινη+1Μ.R , Uni+ana.... :unsure:

Lucif3r
10-05-12, 22:34
Ψαχνω ενα νιτρικο χωρις καφεινη και κρεατινη..
Μηπως εχετε να μου προτεινετε κανενα??

Anithos
11-05-12, 08:19
Ψαχνω ενα νιτρικο χωρις καφεινη και κρεατινη..
Μηπως εχετε να μου προτεινετε κανενα??

πιστευω πως ενα απο τα καλυτερα ειναι τι hemavol apo IFORCE

manosboy
11-05-12, 10:55
γεια σας παιδιά! είμαι νέος στον χώρο και θα ήθελα τη βοήθειά σας! ξέρει κανείς το nano vapor; λειτουργεί; θα έχω αποτελέσματα; τί δοσολογία μου προτείνετε; επίσης, σκέφτομαι να συνδυάσω το nano vapor με την κρεατίνη creαdex! πώς σας ακούγεται; ευχαριστώ

Fratsou
11-05-12, 11:51
γεια σας παιδιά! είμαι νέος στον χώρο και θα ήθελα τη βοήθειά σας! ξέρει κανείς το nano vapor; λειτουργεί; θα έχω αποτελέσματα; τί δοσολογία μου προτείνετε; επίσης, σκέφτομαι να συνδυάσω το nano vapor με την κρεατίνη creαdex! πώς σας ακούγεται; ευχαριστώ

Το nanoVapor καλο ειναι αλλα δεν σου δινει αυτα που υποσχεται.Εγω παντως εχω δει διαφορα σε θεμα δυναμης και ενεργειας.Ξεκινα με ενα
scoop για μια εβδομαδα κα μετα αμα θες ανεβασε το στα 2

Andreas C.
11-05-12, 11:57
γεια σας παιδιά! είμαι νέος στον χώρο και θα ήθελα τη βοήθειά σας! ξέρει κανείς το nano vapor; λειτουργεί; θα έχω αποτελέσματα; τί δοσολογία μου προτείνετε; επίσης, σκέφτομαι να συνδυάσω το nano vapor με την κρεατίνη creαdex! πώς σας ακούγεται; ευχαριστώ

Φίλε Μάνο ρίξε μια ματιά στο θέμα του Nano Vapor (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?2228-Nano-Vapor-(Muscletech)&highlight=nano+vapor)

Η creαdex δεν είναι μόνο κρεατίνη.
Θα σου πρότεινα να έπαιρνες καλύτερα μονοϋδρική κρεατίνη, θα σου βγει πιο φτηνά και θα ξέρεις πόση παίρνεις:toast:

Lucif3r
11-05-12, 13:56
πιστευω πως ενα απο τα καλυτερα ειναι τι hemavol apo IFORCE

φαινεται τιμιο.. παρ ολα αυτα που μπορεις να το βρεις?

Devil
11-05-12, 17:52
φαινεται τιμιο.. παρ ολα αυτα που μπορεις να το βρεις?

στα χαρτια ειναι καλο.... αλλα κανα 2-3 ρεβιου που εγιναν απο παιδια εδω μεσα εγραψαν οτι ειναι μαπα.... δες το θεμα....

Panos91
18-05-12, 17:17
Πως Το βλεπετε αυτο το νιτρικο της USN... ???


45615




45616

Ευρης
21-05-12, 21:55
Δεν ξερω αν εχει ξαναειπωθει εδω μεσα ή οχι, απλα θ κανω παραγγελια για ενα παιδι σε λιγο και βιαζομαι, νιτρικο για φλεβικοτητα ψαχνω, ξερετε κανενα καλο?

Adinamos
21-05-12, 22:17
Δεν ξερω αν εχει ξαναειπωθει εδω μεσα ή οχι, απλα θ κανω παραγγελια για ενα παιδι σε λιγο και βιαζομαι, νιτρικο για φλεβικοτητα ψαχνω, ξερετε κανενα καλο?

Ξέρω εγώ ένα, λιποδιαλύτης λέγεται...

Ευρης
21-05-12, 22:23
Ξέρω εγώ ένα, λιποδιαλύτης λέγεται...

Εχεις δει διαφορα σε φλεβικοτητα με λιποδυαλυτη?

Adinamos
22-05-12, 13:12
Τις φλέβες θα τις δεις μονο αμα ρίξεις το σωματικό σου λίπος σε καλά επιπεδα. Αλλά και πάλι οι πεταχτες φλέβες είναι θέμα γονιδίων, οπότε μη τρελένεσαι.
Επλιζω να σε κάλυψα.

vaggan
25-05-12, 16:07
παιδια μεταξυ novem της scivation και αρμαγεδων πιο απο τα δυο να χρησιμοποιησω?μια απαντηση γιατι καιγομαι να παραγγειλω.και για να σας προλαβω μην μου πειτε κατι αλλο απο αυτα τα δυο.συγκεκριμενα γιαυτα ρωταω:welcome::thumbup:

sofos
25-05-12, 18:36
παιδια μεταξυ novem της scivation και αρμαγεδων πιο απο τα δυο να χρησιμοποιησω?μια απαντηση γιατι καιγομαι να παραγγειλω.και για να σας προλαβω μην μου πειτε κατι αλλο απο αυτα τα δυο.συγκεκριμενα γιαυτα ρωταω:welcome::thumbup:

το νοβεμ με βαση αυτα που εχει ειναι ψηλο μαπα,εγω θα σου ελεγα αρμαγεδων,ασχετα που θα με κραξει ο ντεβιλ :evil2::turtle::green:

Panos91
26-05-12, 16:55
Περισι το καλοκαιρι επαιρνα armagedon για 3 μηνες..Πολυ καλο πριξιμο , Focus τρελο..πολυ ενταση..η8ελα να το σπασω το μιχανημα... :P:P αλλα και αυτο ειναι αρνητικο στιν φλεβικοτητα..Βασικα μπορει σε εμενα να μν δινει φλεβικοτητα και να δωσει σε εσενα..ειναι τα γονιδια :green:

polo0
12-06-12, 13:57
σημερα ημουν κατω με 2 παιδια ο φιλος μου και ο αδερφος του, τελως παντων απο εδω απο εκει ο αδερφος του κανει πολυ καλη διατροφη αυστηρη διοτι ειναι ετσι γνκα ολοι στο σπιτι του, επισης πολυ σωστη προπονηση λογο του αδερφου του που ειναι πανω απο το κεφαλι του και γνκα ειναι παιδι σε ηλικια 14 στα 15 που καθε παιδει τν ζηλευει,περνει ενα συμπληρωμα πρωτεινης,πολυβιταμινες,και εχει παρει και κρεατινη απο οτι ξερω!θελει να παρει και ενα νιτρικο και μπηκε να ρωτησει στο μαγαζι,και του λεει αυτος απο ο μαγαζι πως το νιτρικο δν ειναι τπτ ιδιαιτερο και πως ειναι μονο για πρηξιματα και γνκα λεει για αγειοδιαστολη!περνω και εγω το no xplode τς bsn και του λεω τι ειναι αυτο, και λεει νιτρικο ειναι για πρηξιμο,και λεω μονο για πρηξιμο και λεει ναι δν κανει κτ αλλο,και λεει πως ειναι για τον χειμωνα και κτ αλλα αρχισε και ελεγε,και επειδη ηταν εστι λιγο ειρωνικος τον ρωτησα αν αα δλδ δν ασου δινει ενεργεια δυναμη κ.λ.π δν ηθελα να του παω κοντρα γτ ειχε κοσμο θα τον εβαζα να διαβαζει το καθε συστατικο και να μου ελεγε τι κανει αλλα δεν ! το παιδι μπορει να παρει νιτρικο σε πιο μικρη δοση η θα εχει καμοια παρενεργεια?:P συγνωμη για το μεγαλο ποστ,ειπα να το κανω πιο ρεαλιστικο! :green:

nikosdantegr
15-06-12, 19:21
Παδια θα ηθελα την βοηθεια σας σχετικα με το νιτρικο.Τι ακριβως κανει ποσο καιρο να το χρησιμοποιω και θα δω αποτελεσματα σε συνδυασμο με την whey protein που εχω παρει(εννοειτε πως κανω και διατροφη).Επισης εχει καμια παρενεργεια η θα μου προκαλεσει τιποτα στο μελλον?

Αν μπορουσατε να μου απαντησετε σε ολες τις ερωτησεις θα το εκτιμουσα

Andreas C.
18-06-12, 11:31
@nikosdantegr

Φίλε Νίκο το νιτρικό θα σε βοηθήσει να κάνεις πιο έντονες και βαριές προπόνησης συν το ότι θα σου δώσει και μερικά πρηξίματα κατά την διάρκεια της προπόνησης σου :thumbup:

Όσο αφορά τις παρενέργειες μην φοβάσαι δεν είναι αναβολικά απλώς αν είσαι ευαίσθητος στα διεγερτικά πάρε μικρότερη δόση :toast:

nikosdantegr
18-06-12, 20:21
Σε ευχαριστω πολυ ανδρεα νομιζω με καλυψες.Οσο για το πρηξιμο αυτο γινεται μονο στην προπονηση δηλαδη δεν μενει και αργοτερα να φαινετε πιο τουμπανο ο μυς?(αν ειναι βλακεια αυτο που ειπα συγχωρεστε με)

beatshooter
18-06-12, 21:05
Αμα εισαι σε διαιτα-γραμμωση λεει να παρεις νιτρικο?Η επηρεαζειτ την απωλεια?Ρωταω γιατι δεν μπορω να σηκωσω πολλα κιλα λογω διατροφης...

Konstantinos!
19-06-12, 02:04
Σε ευχαριστω πολυ ανδρεα νομιζω με καλυψες.Οσο για το πρηξιμο αυτο γινεται μονο στην προπονηση δηλαδη δεν μενει και αργοτερα να φαινετε πιο τουμπανο ο μυς?(αν ειναι βλακεια αυτο που ειπα συγχωρεστε με)

Όταν λες αργότερα; Ο μυς πρήζεται όταν αιματώνεται, όταν το αίμα σταματήσει να συγκεντρώνεται σε μεγάλες ποσότητες εκεί , επανέρχεται στη φυσιολογική του κατάσταση


Αμα εισαι σε διαιτα-γραμμωση λεει να παρεις νιτρικο?Η επηρεαζειτ την απωλεια?Ρωταω γιατι δεν μπορω να σηκωσω πολλα κιλα λογω διατροφης...

Όχι, ίσα ίσα οι περισσότεροι στη γράμμωση το παίρνουν ώστε να κάνουν καλύτερες προπονήσεις λόγω μειωμένων ενεργειακών αποθεμάτων

nikoskaz
21-06-12, 12:24
Σε φαση γραμμωσης ποιο νιτρικο προτεινεται χωρις κρεατινη ομως γτ κανω κυκλους ξεχωριστα ηδη ! :)

Andreas C.
21-06-12, 13:20
Φίλε Νίκο δες αύτα :toast:

White Flood ( Controlled Labs ) (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?9049-White-Flood-(-Controlled-Labs-))

Purple Wraath (Controlled Labs) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?13001-Purple-Wraath-(Controlled-Labs)&highlight=purple+wraath)

GeoDask
21-06-12, 13:46
Φίλε Νίκο δες αύτα :toast:

White Flood ( Controlled Labs ) (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?9049-White-Flood-(-Controlled-Labs-))

Purple Wraath (Controlled Labs) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?13001-Purple-Wraath-(Controlled-Labs)&highlight=purple+wraath)

:thumbup:

White flood με κλειστά τα μάτια !!!!

Το στακάρεις αν θές με purple wraath για μέσα στην προπόνηση.

average_joe
21-06-12, 14:49
Σε φαση γραμμωσης ποιο νιτρικο προτεινεται χωρις κρεατινη ομως γτ κανω κυκλους ξεχωριστα ηδη ! :)

τσεκαρε και αυτο, φαινεται ωραι για pre αν βαλεις και καμια καφεινη ή αλλο stim της επιλογης σου.

Anabolic Ignite (Musclefeast) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?18193-Anabolic-Ignite-(Muscl...)

nikoskaz
21-06-12, 20:25
Ευχαριστω παιδες :)

GeoDask
21-06-12, 20:34
τσεκαρε και αυτο, φαινεται ωραι για pre αν βαλεις και καμια καφεινη ή αλλο stim της επιλογης σου.

Anabolic Ignite (Musclefeast) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?18193-Anabolic-Ignite-(Muscl...)

Το πήρε κανεις αυτό τελικά ;

nikoskaz
22-06-12, 09:18
Φίλε Νίκο δες αύτα :toast:

White Flood ( Controlled Labs ) (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?9049-White-Flood-(-Controlled-Labs-))

Purple Wraath (Controlled Labs) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?13001-Purple-Wraath-(Controlled-Labs)&highlight=purple+wraath)

Φιλε Ανδρεα αφου εκανες το καλο , δεν μου λες και που θα τα βρω ελλαδα αυτα? στα xtreme stores δεν τα χουν!! :(

Andreas C.
22-06-12, 10:48
Φίλε Νίκο ειλικρινά μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω σε αυτό το θέμα αλλά είμαι από Κύπρο!

Θα σου στείλω σε πμ ένα site από αγγλία και να τα φέρεις από εκεί αν δεν τα βρείς εδώ :toast:

christos pistolas
29-06-12, 13:37
Ενα πολυ καλο νιτρικο το οποιο χρησιμοποιω εγω ειναι το NOX evolution της perfect nutrition...ειναι πραγματικα μια πολυ καλη και απλη φορμουλα που εχει μονο συστατικα που δουλευουν..και το αποτελεσμα φαινεται στη προπονηση...απιστευτα πριξιματα!!! :bodybuilder2:

Devil
29-06-12, 13:44
Ενα πολυ καλο νιτρικο το οποιο χρησιμοποιω εγω ειναι το NOX evolution της perfect nutrition...ειναι πραγματικα μια πολυ καλη και απλη φορμουλα που εχει μονο συστατικα που δουλευουν..και το αποτελεσμα φαινεται στη προπονηση...απιστευτα πριξιματα!!! :bodybuilder2:

αν εισαι οντως αυτος που λεει το nickname σου..... τοτε καλο ειναι να πεις οτι σε σπονσοραρει η perfect...;)

οσο για το νιτρικο που λες δεν ειναι και ασχημο.... αν και την αργινινη θα επρεπε να την σουταρουν... και να βαλουν περισσοτερο κιτρουλινη...

απο εκει και περα καλως ηρθες στο forum μας....:welcome:

ξεκινα ποσταροντας στα νεα μελη.... http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?30-%CE%9D%CE%AD%CE%B1-%CE%9C%CE%AD%CE%BB%CE%B7

και αμα θες μπορεις να ποσταρεις και διαφορες φοτο σου εδω.... http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?30-%CE%9D%CE%AD%CE%B1-%CE%9C%CE%AD%CE%BB%CE%B7