PDA

Επιστροφή στο Forum : Γενικές Ερωτήσεις για PreWorkouts - Νιτρικά



Σελίδες : 1 2 3 4 5 [6] 7 8

deadwar
01-07-12, 10:49
Καλησπερα σας. Θα μπω γρηγορα στο ψητο. Εχω δοκιμασει το assault και προσφατα το craze αλλα δεν μπορω να πω οτι ηταν αυτα που περιμενα. Θα ηθελα καποιο δυνατο που να μου δωσει ενεργεια,αντοχη και πολυ δυνατα πρηξιματα. Κανω βαρη 5 χρονια και παιρνω συμπληρωματα οπως και κανω και διατροφη.απλα επειδη εδω υπαρχουν πολλα και πολλες γνωμες θα ηθελα να προτεινει καποιος κατι που ειναι δοκιμασμενο και με αποτελεσμα. Ξερω οτι διαφερει απο οργανισμο σε οργανισμο και οτι υπαρχουν αξιολογησεις συμπληρωματων εδω,απλα δεν μπορω να δωσω παλι 40-50 ευρω για κατι τετοιο και να μου βγει μουφα. Ελπιζω να μην σας κουρασα.

amateur666
01-07-12, 14:06
αν θες μπορεισ να παρεις ξεχωριστα τ συστατικα κ να κανεις ενα δικο σ πρε-γο με τις ποσοτητεσ π εσυ θες μεσα γ να εισαι κ ευχαριστημενοσ στο τελος :toast:

deadwar
01-07-12, 20:51
αν θες μπορεισ να παρεις ξεχωριστα τ συστατικα κ να κανεις ενα δικο σ πρε-γο με τις ποσοτητεσ π εσυ θες μεσα γ να εισαι κ ευχαριστημενοσ στο τελος :toast:


ναι εχεις δικιο.μπορεις να προτεινεις ομως καλες και δυνατες τετοιες στακ-ουσιες με δοσολογια μαζι;θα ημουν ευγνωμων :)

COBRA_STYLE
01-07-12, 20:58
αν εισαι οντως αυτος που λεει το nickname σου..... τοτε καλο ειναι να πεις οτι σε σπονσοραρει η perfect...;)

οσο για το νιτρικο που λες δεν ειναι και ασχημο.... αν και την αργινινη θα επρεπε να την σουταρουν... και να βαλουν περισσοτερο κιτρουλινη...



Για το 1ο εχεις δικιο ετσι ειναι.Βαζει και το ονοματεπωνυμο και κανει και τοσο κραχτο ποστ.:turtle:

Για το 2ο,σιγα το συμπληρωμα...μια κρεαλκαλικη σε 3γρ περιπου και μια κιτρουλινη στα 2γρ.Και ολα αυτα στα 2 σκουπ.Αξιζει?Οχι,για κανενα λογο.

deadwar
02-07-12, 00:48
Καλησπερα σας. Θα μπω γρηγορα στο ψητο. Εχω δοκιμασει το assault και προσφατα το craze αλλα δεν μπορω να πω οτι ηταν αυτα που περιμενα. Θα ηθελα καποιο δυνατο που να μου δωσει ενεργεια,αντοχη και πολυ δυνατα πρηξιματα. Κανω βαρη 5 χρονια και παιρνω συμπληρωματα οπως και κανω και διατροφη.απλα επειδη εδω υπαρχουν πολλα και πολλες γνωμες θα ηθελα να προτεινει καποιος κατι που ειναι δοκιμασμενο και με αποτελεσμα. Ξερω οτι διαφερει απο οργανισμο σε οργανισμο και οτι υπαρχουν αξιολογησεις συμπληρωματων εδω,απλα δεν μπορω να δωσω παλι 40-50 ευρω για κατι τετοιο και να μου βγει μουφα. Ελπιζω να μην σας κουρασα.

nikoskaz
02-07-12, 12:06
Δοκιμασα το white flood και ειμαι πολυ ευχαριστημενος!!! brutus k αργινινη σκετη σε υγρο οπως την εχουν τα xtreme που ειχα δοκιμασει δεν ειδα καμια διαφορα ! ευχαριστω παιδια για την πληροφορια που μου δωσατε !

Mavridis
04-07-12, 14:34
Exw dokimasei me tin parea mou polla nitrika kai exoume kataliksei stin akolouthei seira dinamikotitas :

1) BPI 1MR (Ekpliktika apotelesmata kirios kata tin diarkeia tis proponisis kai to mono pou katafere na me "tarakounisei")
2) Super Pumb 2 (Para poli kalo me thetikes kritikes apo ola ta paideia toy gimnastiriou pou to exoune dokimasei)
3) No Explode (Klasiki kali sintagi ;) )

***γραφε με ελληνικους χαρακτηρες.MODS TEAM***

deluxe
06-07-12, 16:46
Exw dokimasei me tin parea mou polla nitrika kai exoume kataliksei stin akolouthei seira dinamikotitas :

1) BPI 1MR (Ekpliktika apotelesmata kirios kata tin diarkeia tis proponisis kai to mono pou katafere na me "tarakounisei")
2) Super Pumb 2 (Para poli kalo me thetikes kritikes apo ola ta paideia toy gimnastiriou pou to exoune dokimasei)
3) No Explode (Klasiki kali sintagi ;) )

***γραφε με ελληνικους χαρακτηρες.MODS TEAM***Απο τα πιο μαπα ειναι και τα τρια που λες. Μαλλον δεν εχεις δοκιμασει αλλα προχωρημενα συμπληρωματα του ειδους.

moikan
06-07-12, 21:06
Απο τα πιο μαπα ειναι και τα τρια που λες. Μαλλον δεν εχεις δοκιμασει αλλα προχωρημενα συμπληρωματα του ειδους.

φιλε επειδη φαινεσαι ψαγμενος του ειδους
ποια η γνωμη σου για το presurge και nox pump;
ευχαριστω εκ των προτερων

deluxe
06-07-12, 21:35
Presurge τιποτα ιδιαιτερο, τωρα που εβγαλαν και το γερανιο ακομα πιο μαπα.

Το αλλο δε το ξερω, αλλα δε ακουω τα καλυτερα.

Για εμενα το C4 ειναι κορυφη.

Μελλοντικα σκοπευω να δοκιμασω Craze, maximize intense και hemavol, που πρεπει να ειναι τα καλυτερα του ειδους!

moikan
06-07-12, 22:33
φιλε επειδη φαινεσαι ψαγμενος του ειδους
ποια η γνωμη σου για το presurge και nox pump;
ευχαριστω εκ των προτερων

σε ανεβαζει φοβερα σε ενεργεια
αλλα καθολου πριξηματα

TrankLL
11-07-12, 18:00
Παιδεία, μόλις τελείωσα το jack3d, μπορώ να πω μέτρια πράγματα. Θα μείνω μια βδομάδα off και μετά λέω να αρχίσω ένα άλλο, έχετε να μου προτείνετε κάποιο καλό; Ακόμα να πω ότι παίρνω Whey shake μετά την προπόνηση και πριν την προπόνηση BCAA μαζί με το νιτρικό, και το πρωί πριν από την αερόβια thermo fusion λιποδιαλύτες.
Τι έχετε να μου προτείνεται;

Nosblos
12-07-12, 00:22
Presurge τιποτα ιδιαιτερο, τωρα που εβγαλαν και το γερανιο ακομα πιο μαπα.

Το αλλο δε το ξερω, αλλα δε ακουω τα καλυτερα.

Για εμενα το C4 ειναι κορυφη.

Μελλοντικα σκοπευω να δοκιμασω Craze, maximize intense και hemavol, που πρεπει να ειναι τα καλυτερα του ειδους!

Kαλο το craze αλλα οχι κατι φοβερο....
C4 απλα κορυφαιο;)

Nosblos
12-07-12, 00:23
ερωτηση.....
νιτρικο για να μπει σε cut κατασταση?
εκτος απο το hemorush?
jack3d νομιζω ειναι κομπλε...σε περιοδο διαιτας??

Andreas C.
12-07-12, 10:30
Μια χαρά είναι φιλε, γενικά ότι έχει αρκετά διεγερτικά κάνει :toast:

Nosblos
12-07-12, 23:44
Μια χαρά είναι φιλε, γενικά ότι έχει αρκετά διεγερτικά κάνει :toast:

συμφωνω φιλε μου...
βεβαια....ειμαι fun του c4 αλλα μου βαζει νερακια οποτε κατσε να δουμε και το jack..
απλα το σκεφτομαι γιατι τελειωνω ενα κυκλο με αλκαλικη..βεβαια...η ποσοτητα κρεατινης που εχει ειμαι λιγη...οποτε μαθα παιξουμε μπαλα...;)

alexx
13-07-12, 16:00
Ειναι σωστο να συνδιασουμε νιτρικο με αρκετα stims πχ (jack3d) με ισχυρο λιποδυαλυτη με stims (lipo6);
Νομιζω πως ξεφευγουμε με την καφεινη. Το νιτρικο εμενα με βοηθαει στην μειωση βαρους μαλλον λογο stims..δηλαδη σου δινει λιγη ενεργεια παραπανω.
Οι λιποδιαλυτες το ιδιο δεν κανουν; Δηλαδη να δινουν παραπανω ενεργεια και λιγες τσιτες. Οταν παιρνω νιτρικο βγαινουν πιο ευκολα η αεροβιες.

liveris
13-07-12, 21:03
παρε σκετο νιτρικο οταν παιρνεις λιποδιαλυτη..εγω επαιρνα το pump up + no2 της maximuscle με το lipo6 κ ειχα πολυ καλα αποτελεσματα..

moikan
14-07-12, 21:36
παιδια ειμαι αναμεσα στο nox pump και στο craze
καμια γνωμη;
επαιρνα το presurge αρκετα καλο αλλα με την νεα πατεντα με την πολυ καφεινη δεν το αντεχα

panakos
14-07-12, 21:40
Το nox pump είναι καλο προϊόν!!
Το craze αμφιλεγόμενο...άλλους τους πιάνει και άλλους Όχι!!
Πάντως και τα δυο για μένα δουλεύουν!

moikan
14-07-12, 21:46
Το nox pump είναι καλο προϊόν!!
Το craze αμφιλεγόμενο...άλλους τους πιάνει και άλλους Όχι!!
Πάντως και τα δυο για μένα δουλεύουν!

φιλε το nox οντως δινει καλα πριξηματα οπως λεγεται;
και δεν εχει πολυ καφεινη ετσι;
ευχαριστω εκ των προτερων

panakos
14-07-12, 22:18
Ναι Έχει πολυ καλα πριξηματα!!καφεινη νομίζω σε λογικα πλαίσια!

uplifter7
16-07-12, 21:29
Καλησπερα..θα ηθελα την βοηθεια σας για πριν την προπονηση..παιρνω αμινοξεα και νιτρικα πριν την προπο θα ηθελα να μαθω πως να τα συνδιαζω να τα παιρνω μαζι 30 λεπτα πριν την προπο?η διαφορετικη ωρα?

beefmeup
16-07-12, 22:00
γεια σου κ σενα μαν.

η περνεις το "νιτρικο" πριν την προπονα κ τα αμινο μεσα,κ τα κανεις κ τα 2 μπλουμ πριν την προπονα..

βασικα τι αμινο κ τι "νιτρικο" περνεις?

Stark
16-07-12, 22:30
game day επισης απο Man Sports ειναι κορυφη απο οτι εχω ακουσει

beefmeup
16-07-12, 22:32
game day επισης απο Man Sports ειναι κορυφη απο οτι εχω ακουσει

αν προλαβεις να το πιεις χωρις να γινει πλαστελινη μεσα στο κουτι..:turtle:

uplifter7
17-07-12, 15:05
γεια σου κ σενα μαν.

η περνεις το "νιτρικο" πριν την προπονα κ τα αμινο μεσα,κ τα κανεις κ τα 2 μπλουμ πριν την προπονα..

βασικα τι αμινο κ τι "νιτρικο" περνεις?

αμινοξεα παιρνω τα green amino apo ironmaxx και νιτρικο της api το rocked..τωρα τα παιρνω μαζι και τα 2 αλλα επειδη εχουν και αργινινη τα αμινοξεα ελεγα μπασ και δεν ''δουλεβουν'' σωστα..

beefmeup
17-07-12, 15:07
μπα οχι δεν εχεις τετοιο θεμα..

uplifter7
17-07-12, 15:09
μπα οχι δεν εχεις τετοιο θεμα..

Καλως φιλαρακι..ευχαριστω!

Stark
19-07-12, 01:10
αν προλαβεις να το πιεις χωρις να γινει πλαστελινη μεσα στο κουτι..:turtle:


πλαστελινη? γιατι ομως ετσι? :) :roll:

moikan
19-07-12, 19:23
παιδια πηρα το nox pump
αρκετα καλο νιτρικο
με δυνατα πριξηματα αλλα τι κρασαρισμα ειναι αυτο μετα το περας της προπονησης
ακομα και μια ωρα μετα...
εχει δοκιμασει καποιος να μου πει την γνωμη του
μηπως φταιει το γερανιο;

crow
20-07-12, 17:33
αν προλαβεις να το πιεις χωρις να γινει πλαστελινη μεσα στο κουτι..:turtle:

χαχαχαχα.....:turtle::turtle::turtle:
Τελικα οι περισσοτερες φορμουλες νιτρικου εχουν αυτο το προβλημα,μετα απο λιγο καιρο μαζευουν υγρασια κ γινονται σαν πλαστελινη.
Μηπως να βαζανε οι εταιρειες κανα σακουλακι που μαζευει την υγρασια μεσα στο κουτι??? Εγω παντος εχω πεταξει 3-4κουτια για αυτο το λογο :(

taxidriver109
22-07-12, 23:56
Eπειδη το jack3d μου τελειωσε και τα εχουν κοψει απο εξω ειμαι αναμεσα σε white flood και craze τι να παρω καλυτερα(δεν με πειραζουν αυτα που γραφουν για το craze)η να παρω απο ενα και ετσι θα τα δοκιμασω και τα δυο?

sak
23-07-12, 03:03
Eπειδη το jack3d μου τελειωσε και τα εχουν κοψει απο εξω ειμαι αναμεσα σε white flood και craze τι να παρω καλυτερα(δεν με πειραζουν αυτα που γραφουν για το craze)η να παρω απο ενα και ετσι θα τα δοκιμασω και τα δυο?

...γιατι τι γραφουν για το craze?

Devil
25-07-12, 10:36
...γιατι τι γραφουν για το craze?

δες το αναλογο θεμα στο φορουμ....

taxidriver109
25-07-12, 16:15
ρε devil δωσε και σε μενα καμμια λυση...

Devil
25-07-12, 21:35
ρε devil δωσε και σε μενα καμμια λυση...

εμενα προσωπικα το craze δεν μου αρεσε.... και πολλα στιμς.... και περιεργα.... και για να νιωσω εφτασα τα 3 σκουπ.... οποτε ουτε οικονομικα με βολεψε....

το αλλο της CL που λες δεν το εχω δοκιμασει....

απο εκει και περα αν θα πηγαινα σε κατι με στιμς μονο για prewo θα ηταν dmaa (1,3-dimethylamylamine) μαζι με καφεινη....

απο αυτα τα ετοιμα prewo... αυτο που μου αρεσει αλλα δεν εχω δοκιμασει ειναι το muscle marinade....

taxidriver109
25-07-12, 23:06
Ευχαριστω ρε devil αλλα αυτο το 1.3 το εχουν κανει ban και δεν το βρισκεις αμερικα οσο για το muscle marinade αυτο εχει 21 γρμ δοση εδω επαιρνα 2 σκουπ jack3d και με επιανε με αυτο θα χοροπηδαω ολη μερα,οποτε μπορει να παω σε καμμια σιγουρη λυση τυπου c4

Devil
26-07-12, 04:00
Ευχαριστω ρε devil αλλα αυτο το 1.3 το εχουν κανει ban και δεν το βρισκεις αμερικα οσο για το muscle marinade αυτο εχει 21 γρμ δοση εδω επαιρνα 2 σκουπ jack3d και με επιανε με αυτο θα χοροπηδαω ολη μερα,οποτε μπορει να παω σε καμμια σιγουρη λυση τυπου c4

και τι να λεει αν εχει 21γρ ανα δοση.... τουλαχιστον λεει ποσα mg στιμς εχει μεσα... ενω στο jack3d πηγαινες μαντευοντας...

moikan
26-07-12, 15:14
εμενα προσωπικα το craze δεν μου αρεσε.... και πολλα στιμς.... και περιεργα.... και για να νιωσω εφτασα τα 3 σκουπ.... οποτε ουτε οικονομικα με βολεψε....

το αλλο της CL που λες δεν το εχω δοκιμασει....

απο εκει και περα αν θα πηγαινα σε κατι με στιμς μονο για prewo θα ηταν dmaa (1,3-dimethylamylamine) μαζι με καφεινη....

απο αυτα τα ετοιμα prewo... αυτο που μου αρεσει αλλα δεν εχω δοκιμασει ειναι το muscle marinade....

ποια η γνωμη σου για τον nox pump;

Devil
26-07-12, 15:33
ποια η γνωμη σου για τον nox pump;

αποτυχια ειναι το λιγοτερο που μπορω να πω..... 11γρ blend... δεν ξερεις τι και ποσο παιρνεις...

sobral
26-07-12, 17:00
αποτυχια ειναι το λιγοτερο που μπορω να πω..... 11γρ blend... δεν ξερεις τι και ποσο παιρνεις...

ισχύει αυτό που λες αφού είναι μπλεντ αλλά από την άλλη, όσοι το έχουν δοκιμάσει κατά πλειοψηφία λένε τα καλύτερα! Προσωπική άποψη δεν έχω πάντως.

moikan
26-07-12, 18:32
ισχύει αυτό που λες αφού είναι μπλεντ αλλά από την άλλη, όσοι το έχουν δοκιμάσει κατά πλειοψηφία λένε τα καλύτερα! Προσωπική άποψη δεν έχω πάντως.

οντως φιλε
φοβερα πριξηματα και φοβερες προπονησεις
αλλα και φοβερα κρασαρισματα:(

Devil
26-07-12, 18:44
ισχύει αυτό που λες αφού είναι μπλεντ αλλά από την άλλη, όσοι το έχουν δοκιμάσει κατά πλειοψηφία λένε τα καλύτερα! Προσωπική άποψη δεν έχω πάντως.

και 55γρ ζαχαρη να βαλω μαζι με 0,5γρ καφεινη και κανα 50μγ dmaa... και να το βγαλω σε συμπληρωμα πισω απο κανα μπλεντ 55,55γρ... παω στοιχημα οτι θα λενε οτι δουλευει καλητερα απο αυτο....:green:

κοιτα αμα πειξεις ενα συμπληρωμα στα στιμς ολοι θα σου πουν οτι δουλευει.... και αυτο πρεπει να εχει αρκετα...

απο εκει και περα τα πριξιματα ειναι γελιο φαινομενο πλεον.... με ολα εχεις πριξιμο αμα δουλεψεις high reps....

moikan
27-07-12, 15:40
παιδια μια ερωτηση
τα νιτρικα ανεβαζουν την πιεση;

Devil
27-07-12, 15:44
παιδια μια ερωτηση
τα νιτρικα ανεβαζουν την πιεση;

αναλογα με τα συστατικα.... αμα μιλαμε για στιμς του στυλ dmaa, tyramine κτλ τοτε ναι....

αν μιλαμε για cintruline, nitrates κτλ κτλ..... τοτε το αντιθετο....

alexx
27-07-12, 18:29
Υπαρχει προβλημα στην καταναλωση αλκοολ οταν εχεις παρει pre workout 4-5 ωρες πριν;
Μιλαω κυριως για preworkouts με DMAA..

Devil
27-07-12, 18:59
Υπαρχει προβλημα στην καταναλωση αλκοολ οταν εχεις παρει pre workout 4-5 ωρες πριν;
Μιλαω κυριως για preworkouts με DMAA..

δεν νομιζω.... τουλαχιστον το εφε του dmaa μετα απο τοσες ωρες θα εχει περασει...

moikan
27-07-12, 19:14
αναλογα με τα συστατικα.... αμα μιλαμε για στιμς του στυλ dmaa, tyramine κτλ τοτε ναι....

αν μιλαμε για cintruline, nitrates κτλ κτλ..... τοτε το αντιθετο....

δηλαδη μπορουμε να κανουμε λογο για εγκεφαλικο επεισοδιο;

GeoDask
27-07-12, 19:55
δηλαδη μπορουμε να κανουμε λογο για εγκεφαλικο επεισοδιο;

αν πάρεις όλο το κουτί ναι.

Polyneikos
27-07-12, 20:31
ποια η γνωμη σου για τον nox pump;


αποτυχια ειναι το λιγοτερο που μπορω να πω..... 11γρ blend... δεν ξερεις τι και ποσο παιρνεις...

Kατ'εμε,το καλυτερο προεξασκητικο που εχω παρει,Nox Pump rules...Μονο αποτυχία δεν θα το έλεγα και όλοι όσοι το εχουν παρει.
Για την ακριβεια δεν ξερω κανεναν που να το εχει παρει και να εχει πει ότι δεν καταλαβε την ενταση..
Δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι στην φόρμουλα μετα την απαγορευση στο γερανιο....Παντως πηγαινες τρενο στην προπονηση σου..Και εχω δοκιμασει αρκετα....

Από την αλλη,δεν με προβληματίζει ιδιαιτερα όταν δεν γραφουν τι και πόσο εχει από το καθε συστατικο,δηλαδη δεν το καιω το προιον ως "κακο" ή ότι δεν θα με πιασει.Αυτη ειναι η αποψη μου.

Polyneikos
27-07-12, 20:34
Υπαρχει προβλημα στην καταναλωση αλκοολ οταν εχεις παρει pre workout 4-5 ωρες πριν;
Μιλαω κυριως για preworkouts με DMAA..

Εγω δεν θα το εκανα...Μπορεί η βασική δραση του νιτρικου να εχιε περασει αλλα δεν ειναι ότι καλυτερο.
Εχει τυχει να πιω μετα από ωρες ενα red bull και σαν να επανήλθε κατα καποιο τρόπο η υπερδιεγερση του προεξασκητικού,το λεω λίγο μπακαλίστικα,τωρα να πιεις και αλκοολ,δεν ξερω....Καλύτερα γενικα να το αποφευγεις..

Devil
27-07-12, 21:52
δηλαδη μπορουμε να κανουμε λογο για εγκεφαλικο επεισοδιο;

μαν για τι συστατικο μιλαμε? και σε τι δοσεις?

το εγκεφαλικο ειναι ολοκληρη ιστορια.... δεν σου σκαει απο το πουθενα....

Devil
27-07-12, 22:12
Kατ'εμε,το καλυτερο προεξασκητικο που εχω παρει,Nox Pump rules...Μονο αποτυχία δεν θα το έλεγα και όλοι όσοι το εχουν παρει.
Για την ακριβεια δεν ξερω κανεναν που να το εχει παρει και να εχει πει ότι δεν καταλαβε την ενταση..
Δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι στην φόρμουλα μετα την απαγορευση στο γερανιο....Παντως πηγαινες τρενο στην προπονηση σου..Και εχω δοκιμασει αρκετα....

Από την αλλη,δεν με προβληματίζει ιδιαιτερα όταν δεν γραφουν τι και πόσο εχει από το καθε συστατικο,δηλαδη δεν το καιω το προιον ως "κακο" ή ότι δεν θα με πιασει.Αυτη ειναι η αποψη μου.

ενταση βγαζεις και με απλα στιμς... dmaa,καφεινες κτλ κτλ.... απο εκει και περα εξαρταται απο την ποσοτητα που θα παρεις....

και αυτο ειναι το βασικο μειωνεκτιμα στα blends... δεν ξερεις ποσοτητα.... οποτε το πας ψαχνοντας....

απο την αλλη παιζει και η κλασσικη κοροιδια με μειωμενες ποσοτητες σε κρεατινες και διαφορα αμινο κτλ κτλ....


απο εκει και περα το θεμα του ''νιτρικου'' εχει καταντησει αηδεια απο την αποψη του ''με πιανει'' ''δουλευει'' ''μου δινει ενταση'' κτλ κτλ....

@@ρια.... τιγκαρισμενα στα στιμς ειναι 9 στα 10 prewo.... τα στιμς διεγηρουν το KNΣ.... σου τα σκαει η νορ/αδρεναλινη.... και ετσι το ''νιτρικο'' (ασχημη λεξη για ενα συμπληρωμα prewo:green:) ''δουλευει''....

αν καποιος ζητα αυτη τη διεγερση τοτε την βγαζει ανετα και με απλα στιμς... dmaa,caffeine,yohimbine ecc ecc.... και του βγαινει και πιο φτηνα....

αν ψαχνει για περισσοτερα οπως πιο αμεση παραγωγη ATP... NO mediated vasodilatation... ΒCAA/aminos στο αιμα διαθεσημα... κτλ κτλ... τοτε παμε σε αλλες κατηγοριες prewo.... που δεν κυκλοφορουν και πολλα τετοια στην αγορα.... οποτε εκει καταληγεις να πληρωσεις ενα prewo πανακριβο η' αλλιως homemade....

Polyneikos
27-07-12, 23:03
Και όμως,ειχα συνδυασει ξεχωριστα κιτρουλίνη,καφεινη και γερανιο αλλα δεν ειδα κατι το ιδιαιτερο..Εφτασα και σε μεγαλες δόσεις αλλα κατι τους ελειπε...
Αρα και παλι αν τα συνδυασεις ξεχωριστά ,για να τα βαλεις όλα,μια η αλλη σου έρχεται και μπλεκεις με δοσολογίες,συνδυασμους ,παραγγελίες απο εξωτερικο γιατι δεν τα βρίσκεις ευκολα ως μεμονωμένα συστατικα κτλ κτλ

Οταν λεω ενταση εννοω όλο το πακετο,διεγερση,Pumping , αυξημενη όρεξη για προπονηση, επιβράδυνση της κόπωσης κτλ.Εγω αυτα γυρευω από ενα προεξασκητικό , η ταμπελα νιτρικό κατ΄εμε έχει ξεπεραστει.
Απο εκει και περα αν παρω κατι που μου δουλευει,το βρίσκω ενταξει,αν παρω κατι που τα γραφει αναλυτικα αλλα δεν μου δουλεψει ,τι να το κανω;Δεν ερωτευομαι τις ταμπέλες γιατι με την ίδια λογική μπορεί και να μην εχουν αυτα που γραφουν,αρα ίσως για αυτο δεν με πιανει;; ;)

Νox Pump rules :rocking:

moikan
27-07-12, 23:37
Και όμως,ειχα συνδυασει ξεχωριστα κιτρουλίνη,καφεινη και γερανιο αλλα δεν ειδα κατι το ιδιαιτερο..Εφτασα και σε μεγαλες δόσεις αλλα κατι τους ελειπε...
Αρα και παλι αν τα συνδυασεις ξεχωριστά ,για να τα βαλεις όλα,μια η αλλη σου έρχεται και μπλεκεις με δοσολογίες,συνδυασμους ,παραγγελίες απο εξωτερικο γιατι δεν τα βρίσκεις ευκολα ως μεμονωμένα συστατικα κτλ κτλ

Οταν λεω ενταση εννοω όλο το πακετο,διεγερση,Pumping , αυξημενη όρεξη για προπονηση, επιβράδυνση της κόπωσης κτλ.Εγω αυτα γυρευω από ενα προεξασκητικό , η ταμπελα νιτρικό κατ΄εμε έχει ξεπεραστει.
Απο εκει και περα αν παρω κατι που μου δουλευει,το βρίσκω ενταξει,αν παρω κατι που τα γραφει αναλυτικα αλλα δεν μου δουλεψει ,τι να το κανω;Δεν ερωτευομαι τις ταμπέλες γιατι με την ίδια λογική μπορεί και να μην εχουν αυτα που γραφουν,αρα ίσως για αυτο δεν με πιανει;; ;)

Νox Pump rules :rocking:
γενικα φιλε οτιδηποτε εχει μεσα γερανιο
και το μαριναδε ειναι ολα τα λεφτα
και το presourge οταν ειχε μεσα γερανιο(μετα το εβγαλαν και ηταν απογοητευση)

panosralliart
28-07-12, 21:03
καλησπερα παιδια.εχει δοκιμασει καποιος το ssin juice της biorhythm?

ilias1313
30-07-12, 10:10
γεια σας,ξερει καποοιος να με ενημερωσει για το γερανιο?μου ειπαν οτι ειναι προεξασκητικο!

angus young
30-07-12, 10:13
Το γερανιο ειναι ουσια που υπαρχει σε πολλα προεξασκητικα συμπληρωματα....πλεον θεωρειται απαγορευμενο,αλλα πολλες εταιρειες το χρησιμοποιουν,συνηθως με παραπλησια ονομασια στα συστατικα του συμληρωματος...

ilias1313
30-07-12, 10:16
οποτε να μην παρω τετοιο?ειναι επικινδυνο?παντως απο οτι μου ειπαν ειχε σημαντικη επιδραση!

angus young
30-07-12, 10:19
Εξαρταται απο το επιπεδο σου και την προπονηση που κανεις....υπαρχουν πολυ καλα προεξασκητικα,που δεν εχουν γερανιο....τα αποτελεσματα ενος προεξασκητικου,βασιζονται στο συνολο των ουσιων που εχει,και στις ποσοτητες αυτων,οχι μονο σε ενα συστατικο....επικινδυνο δεν το λες κιολας,αλλα αν ειναι η πρωτη σου φορα που θα παρεις νιτρικο,καλυτερα προτιμησε καποιο που δεν εχει γερανιο.

Devil
30-07-12, 15:54
Και όμως,ειχα συνδυασει ξεχωριστα κιτρουλίνη,καφεινη και γερανιο αλλα δεν ειδα κατι το ιδιαιτερο..Εφτασα και σε μεγαλες δόσεις αλλα κατι τους ελειπε...
Αρα και παλι αν τα συνδυασεις ξεχωριστά ,για να τα βαλεις όλα,μια η αλλη σου έρχεται και μπλεκεις με δοσολογίες,συνδυασμους ,παραγγελίες απο εξωτερικο γιατι δεν τα βρίσκεις ευκολα ως μεμονωμένα συστατικα κτλ κτλ

Οταν λεω ενταση εννοω όλο το πακετο,διεγερση,Pumping , αυξημενη όρεξη για προπονηση, επιβράδυνση της κόπωσης κτλ.Εγω αυτα γυρευω από ενα προεξασκητικό , η ταμπελα νιτρικό κατ΄εμε έχει ξεπεραστει.
Απο εκει και περα αν παρω κατι που μου δουλευει,το βρίσκω ενταξει,αν παρω κατι που τα γραφει αναλυτικα αλλα δεν μου δουλεψει ,τι να το κανω;Δεν ερωτευομαι τις ταμπέλες γιατι με την ίδια λογική μπορεί και να μην εχουν αυτα που γραφουν,αρα ίσως για αυτο δεν με πιανει;; ;)

Νox Pump rules :rocking:

κωστα πρεπει να λες για το παλιο το nox pump αν δεν κανω λαθος.... το οποιο ειχε μεσα κοντα στα 3γρ στιμς πανω κατω.... εκεινο με τα 2 μπλεντ λεω....

τωρα αν θυμαμαι καλα κανα 40μγ dmaa + 400μγ καφεινη ειχες φτασει... δεν ξερω αν μετα το ανεβασες... η δωση ειναι σχετικα καλη αλλα οχι τεραστια.... πχ... εγω αυτη την περιοδο ειμαι με 60μγ dmaa + 600μγ καφεινη.... βεβαια δεν με πιανουν και πολυ τα στιμς τελευταια γιατι εχω να κανω αποχη και καιρο....

νταξ οτι ειναι μπλεξιμο ειναι μπλεξιμο να τα παρεις ξεχωριστα και να τα στακαρεις μεχρι να βρεις δοσεις κτλ κτλ.... και σιγουρα ενα ετοιμο σου λυνει τα χερια απ αυτη την αποψη.... απλα το να πας ψαχνοντας στα στιμς χωρις να ξερεις δοσεις πιστευω οτι ειναι και λιγο επικινδυνο μερικες φορες.... ειδικα αν το ατομο ειναι απειρο και κανει @@κιες....

για αυτα που γραφεις πιο πανω κυρια ευθυνη εχουν τα διεγερτικα.... και λογικο το βρισκω να ψαχνουμε μεγαλητερη διεγερση στην προπονηση γιατι με τους ρυθμους που τρεχει η κοινωνια δεν σου αφηνει ενεργειες για προπονηση.... και για ενα μεσο ατομο με δουλεια οικογενεια κτλ κτλ συν την προπονηση η κουραση του τα σκαει στα σιγουρα.... οποτε λογικο να θελει διεγερτικα για prewo γιατι αλλιως θα σερνετε στο gym....

το pumping ειναι λιγο κοροιδια απο την αποψη οτι NO mediated λιγα το προσφερουν... ασε που και η ιδια η προπονηση σου προσφερει pumping.... και εν τελη δεν νομιζω οτι κανουν πολλα τα περισσοτερα συμπληρωματα ΝΟ πανω στην υπερτοφια.... περισσοτερο για το εφε δλδ....

το ''δουλευει'' ειναι σχετικο για τον καθενα.... δλδ... η γλυκερινη οσο αναφορα το pump ''δουλευει''... και αμα τη βαλεις και μαζι με κρεατινη κτλ κτλ σου προσφερει ενα πολυ ωραιο εφε ''μπαλονακι'' το οποιο διαρκει... απο εκει και περα αμα εισαι κομματια λογο δουλειας πχ... οση γλυκερινη και να παρεις στο gym θα εισαι χωμα.... εκει θες στιμς για να σε ''κρατησουν''.... οποτε αλλα ζητας εσυ απο ενα prewo και αλλα καποιος αλλος....

απλα τωρα τελευταια το ''δουλευει'' 9 στους 10 χρηστες prewo το λενε για τα στιμς... και λογικο η αγορα να ακολουθει τους χρηστες (κατα καποιο τροπο...) και να αυξανει/βγαζει καινουργια στιμς.... απο την αλλη οπως ειπα και πιο πανω δεν ειναι αναγκαια για ολους.... και οπως και να το κανουμε η συνεχεις καταναλωση στιμς δεν ειναι και οτι το πιο θετικο... αμα ο αλλος εχει προδιαθεση (πιεση,καρδια κτλ κτλ) θα του βγαλει προβληματα αργα η' γρηγορα... βεβαια στους σημερινους ρυθμους πιο πιθανο να βγαλεις προβληματα απο αλλους παραγωντες παρα απο prewo....:green:

οποτε καταλαβαινεις οτι το ''μου δουλευει'' με ταμπελα και το ''μου δουλευει'' με μπλεντ ειναι σχετικο.... πχ... το pumpbol (χωρις στιμς και με ταμπελα) σε περιοδους που ξυνω τα @@ρια μου... στα 2 σκουπ το βλεπω να με τραβαει στην προπο.... αντιστοιχα σε περιοδους που δεν εχω χρονο ουτε για κατουρημα δεν μου ειναι αρκετο... αν δεν μπουν στιμς δεν μου κανει....

απλα προτιμω να ξερω οτι πχ το dmaa με πιανει απο τα 40μγ και πανω... μαζι με τοση καφεινη και μαζι με τοσο Χ στιμ.... και οτι στα Ψμγ μου βγαζει τα τδε sides.... παρα να λεω οτι τα 3 σκουπ απο jack3d με κανουν να πεταω... προσωπικα το θεωρω βασικο να αναγρεφεται ποσοτητα τουλαχιστον στα στιμς ακομα και οταν ειναι μπλεντ το συμπληρωμα... δεν ειναι και τοσο αθωα οσο πιστευουμε πολλα απο αυτα.... ατομα ευαισθητα μπορει να τα στειλει αδιαβαστα με ενα μικρο overdose...

Giorgos13
09-08-12, 21:37
Φιλε μου εγω θα σου πω κατηγοριες : Ελαφρια προεξασκιτικα : no xplode (bsn), no 370(top secret nutrition)
Μεσαιας ταξης προεξασκιτικο : C4 Και 1 m.r.(bpi) (πλεον διοτι βγηκε ενα πολυ σκληρο συστατικο απο το προιον)
Σκληροπυρηνικα προεξασκιτικα : jack3d(usp labs), rush(stacker2)[διοτι περιεχουν μεγαλη δοση καφεινης και εισαι μεσα
στο γυμναστηριο σαν να πηγαινεις για πολεμο και το βασικοτερο 1,3 dimethylamine (κατι πιο ισχυρο απο καφεινη
γνωστο και ως γερανιο) και Schindrazol A] ΕΝΑΣ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΤΙΣ ΑΚΡΙΒΕΣ ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ
ΣΕ ΑΡΓΙΝΙΝΗ ΚΡΕΑΤΙΝΗ Κ.Α. Αμα δεις οτι δν σε πιανει το jack3d τοτε παρατα το με τα προεξασκιτικα

Και μεγαλη προσοχη με τις δοσολογιες.... γιατι η καρδια δεν θελει και πολυ ζορισμα χωρις λογο...

Επιπλεον οταν αναφερω ελαφρια , μεσαια , σκληροπυρηνικα προξασκιτικα προιντα δεν εννοω σε πρηξιμο και φλεβικοτητα , αλλα το τι θα νιωσεις την στιγμη που θα το παρεις... ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΗΞΙΜΑΤΑ ΕΧΟΥΝ ΟΛΑ ... απο κει και περα ειναι θεμα το πως θα σε διεγειρουν τα συστατικα του καθε προεξασκιτικου προιντος
Πρωσοπικα εγω οταν πρωτο ειχα παρει NO ηταν το no xplode και στις πρωτες μερες το ενιωσα δεν λεω... αλλα επειδη δεν ειμαι πολυ ευαισθητος στην καφεινη
ειπα να παω σε jack3d...Μου ερχοταν να παρω ενα 40 κιλο βαρακι στο ενα χερη και ενα 40 κιλο στο αλλο και να τα διαλυσω ολα... αλλα λεω δεν ξεκιναω
την γυμναστικουλα μου να παω σπιτι τελικα δεν ηταν γυμναστικουλα ηταν γυμναστικαρα. Σηκωνα κιλα με τα νευρα μου και οχι τους μυς

angus young
09-08-12, 22:03
Τα νιτρικα,ειναι ισως το μονο συμπληρωμα που λειτουργει τελειως διαφορετικα στον καθενα,οποτε δε νομιζω οτι η λιστα που εχεις κανει,εχει βαση...

kyrkon12
10-08-12, 11:28
Να πω και εγώ τη δική μου εμπειρία στο θέμα. Δοκίμασα ΝΟ για ένα μήνα μόνο λόγο οικονομικού θέματος (όχι ότι είναι και πολύ ακριβά). Έκανα Bodyattack σε γυμναστήριο για 5 μήνες και ο ρυθμός αύξησης της επίδοσής μου ήταν σταθερός ανοδικά αλλά τίποτα το εντυπωσιακό. Με τη πρώτη φορά που πήρα ΝΟ και μόνο η ενέργεια που ένοιωθα ήταν αρκετή να μου ανεβάσει τη διάθεση και η τάξη βρήκε κανονικά αλλά είχα περισσότερη ένταση. Η διαφορά στην αντοχή ήταν αρκετά ανεβασμένη αλλά πιστεύω ότι οφείλετε στην ενέργεια που ένοιωθα την οποία δεν είχα άλλες φορές για να πιέσω τον εαυτό μου και να φτάσει σε αυτό το επίπεδο. Το σημαντικό είναι ότι όταν τα σταμάτησα συνέχισα να ανεβάζω ρυθμούς και αντοχή από εκεί που είχα μείνει όταν τα σταμάτησα. Πιστεύω ότι τα Νο έκαναν τη δουλεία που ήθελα και με ανέβασαν ένα σκαλί πιο πάνω. Θα τα ξαναπάρω από τον άλλο μήνα για ένα ακόμα ανέβασμα. Πάντως αυτό που κατάλαβα διαβάζοντας και μιλώντας με διάφορούς, το να αναγκάζεις το σώμα σου με εξωγενείς παράγοντες να συμπεριφέρεται διαφορετικά δεν είναι καλό για μεγάλα και συνεχόμενα διαστήματα. Δεν θυμάμαι ποια πήρα. Έχω το κουτάκι στο σπίτι και θα ενημερώσω αργότερα.

ilias1313
20-08-12, 09:33
ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΘΑ ΘΕΛΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ
JACK 3D, 225g, USΡ LABS,ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟ,ΑΞΙΖΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ Κ ΑΝ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΕΠΙΒΛΑΒΕΣ?

angus young
20-08-12, 09:54
ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΘΑ ΘΕΛΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ
JACK 3D, 225g, USΡ LABS,ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟ,ΑΞΙΖΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ Κ ΑΝ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΕΠΙΒΛΑΒΕΣ?

Γεια σου φιλε...
υπαρχει ειδικο θεμα για το jack3d,μπορεις να το διαβασεις και να δεις εκει ο,τι αφορα το συγκεκριμενο νιτρικο...

ilias1313
20-08-12, 10:27
ΠΑΤΑΩ ΣΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ!ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

angus young
20-08-12, 10:30
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?5846-Jack3d-(USPlabs)&highlight=JACK3D

Giorgos13
22-08-12, 02:02
Τα νιτρικα,ειναι ισως το μονο συμπληρωμα που λειτουργει τελειως διαφορετικα στον καθενα,οποτε δε νομιζω οτι η λιστα που εχεις κανει,εχει βαση...

καλα φιλε , δωσε εσυ σε εναν σκληροπυρηνικο αθλητη που θελει οτι το καλυτερο απο την προπονηση του και ειναι αρκετα ανεκτικος στην καφεινη και δεν τον πιανει με τιποτα και δωστου 3 scoop που ειναι η δοση , και ρωτα τον πως ενιωσε ( δεν το εχω δοκιμασει ) , αλλα πολλοι λενε οτι το παρατανε γιατι νομιζουν οτι θα πεθανουν απο την ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ υπερενταση που εχουν μεσα στο γυμναστηριο. Ειναι πολυ δυνατο, ειναι απο τα λιγα προεξασκιτικα που δουλευουν στο
98% των αθλητων. το εχω checkarei και απο τιμη σκιζει δεν εχω να πω τιποτε αλλο

angus young
22-08-12, 09:06
καλα φιλε , δωσε εσυ σε εναν σκληροπυρηνικο αθλητη που θελει οτι το καλυτερο απο την προπονηση του και ειναι αρκετα ανεκτικος στην καφεινη και δεν τον πιανει με τιποτα και δωστου 3 scoop που ειναι η δοση , και ρωτα τον πως ενιωσε ( δεν το εχω δοκιμασει ) , αλλα πολλοι λενε οτι το παρατανε γιατι νομιζουν οτι θα πεθανουν απο την ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ υπερενταση που εχουν μεσα στο γυμναστηριο. Ειναι πολυ δυνατο, ειναι απο τα λιγα προεξασκιτικα που δουλευουν στο
98% των αθλητων. το εχω checkarei και απο τιμη σκιζει δεν εχω να πω τιποτε αλλο

καλο πασχα....
δεν μιλησα για δοσεις.
μιλησα για την "λιστα" που εκανες,που δεν εχει καμια απολυτως βαση.
τα νιτρικα πιανουν τον καθενα διαφορετικα,τι να κανουμε.......
μπορει εγω να δοκιμασω το no-xplode για παραδειγμα,και να μην καταλαβω τιποτα,και να το δοκιμασεις εσυ και να ανεβασεις κιλα σε ολες τις ασκησεις.
μπορει να δοκιμασω εγω ενα νιτρικο και να μου δωσει μονο πρηξιματα,και σε σενα το ιδιο νιτρικο να σου δωσει μονο φλεβικοτητα ας πουμε.
πολυ απλο αυτο που λεω,και ετσι ειναι.

HRAKLEIOTHS1978
26-08-12, 16:26
Παιδια jack 3d και τα μυαλα στα καγκελα!Περιμενω να δοκιμασω το καινουριο το micro που εβγαλε!

nostos
28-08-12, 17:18
καλισπερα και απο εμενα
θα ειθελα να ροτησω αν καπιος απο εδο εχει λιγο κουκου ρουκου οργανισμο οπος εγω,δλδ πχ η καφεινη δεν με πιανι σχεδον καθολου
πηνω φρεντο εσπρεσο και στο πολη χαλαρω μπορω να την πεσω!!!
και λογο οτι διαβαζω πολες διαφορετικες γνομες εδο και λογικο ειναι,προσπαθω να καταλιξω σε καπιο νιτρικο που να με πιαση χορις
να δοσω τσαμπα λεφτα οπος ειχα παθη με το hot blood που μου ειχανε προτινη...
θελω κατι πολι πολι δινατο,γιατι παω και gym μετα την δουλια μου.οποτε το ν1 ζιτομενο μου ειναι να μου τα σκαει και σε πιο δεφτερεβον
ασ ερθουνε και φλεβικοτιτες πρικσιματα και ολα αυτα!!!
ευχαρηστω :welcome:

nostos
31-08-12, 16:40
καλησπερα και παλι,δεν εχουμε καμια προταση ε?
παραγκηλα το jack3d για να δουμε θα κανη τπτ? :)

dio32
01-09-12, 17:27
καλησπερα και παλι,δεν εχουμε καμια προταση ε?
παραγκηλα το jack3d για να δουμε θα κανη τπτ? :)

ειπαμε τα νιτρικα λειτουργουν στο καθενα διαφορετικα εσενα μπορει να σε πιασει το jack3d εμενα δεν με επιασε καθολου.
οποτε δυστηχως δοκιμαζεις και βλεπεις ποιο θα σου κατσει.

iron maiden
03-10-12, 01:03
θελω να φτιαξω ενα δικο μου pre θα βαλω μισο σκουπ αμινο χ ,2.5 κρεατινη ,2.5 β αλανινη και θελω καποιοσ να μου πει τι γνωμη του να βαλω 3 γρ κιτρουλινη η 3 γρ γλυκερολ με σκοπο το πριξημο ΄?.δεν θελω και τα 2 μαζι λογο κοστους'

Andreas C.
04-10-12, 09:47
Φίλε την κρεατίνη κάνε την 5 gr και πάρε κιτρουλινη μαζί με γλυκερίνη από το φαρμακείο είναι πολύ φτηνή :toast:

FITNESS GIRL
06-10-12, 00:53
δηλαδη τα νιτρικα το μονο που προσφερουν ειναι αyξυση τησ αντοχης?

ginus
06-10-12, 01:04
αυξηση της αντοχης
focus
δυναμη
πρηξιματα
αυτα..

βεβαια δεν πιανουν ολα το ιδιο

Steloukos
06-10-12, 02:25
Οταν κανετε ογκο παιρνετε νιτρικα?Ρωταω γιατι τα νιτρικα πρεπει να τα παιρνεις 2 ωρες αφου φας προκειμενου να εχεις αδειο στομαχι αν δεν κανω λαθος+30 λεπτα που περιμενεις πριν κανεις προπονηση+1 ωρα περιπου προπονησης.Ειναι περιπου 3 ωρες και 30 λεπτα χωρις φαγητο.Δεν παει πολυ για περιοδο ογκου η δεν υπαρχει προβλημα?

ginus
06-10-12, 03:04
φαε ρε παιδι μου λιγο πιο ελαφρια μην πεθανεις κιολας για να παρεις το νιτρικο..φαε 1.30 ωρα πριν το παρεις..

Steloukos
06-10-12, 15:28
φαε ρε παιδι μου λιγο πιο ελαφρια μην πεθανεις κιολας για να παρεις το νιτρικο..φαε 1.30 ωρα πριν το παρεις..

Ok ευχαριστω για την συμβουλη.Νομιζω αμα φαω ασπραδια με λιγο ρυζακι θα ειμαι οκ.

darksniper87
06-10-12, 19:25
Οταν κανετε ογκο παιρνετε νιτρικα?Ρωταω γιατι τα νιτρικα πρεπει να τα παιρνεις 2 ωρες αφου φας προκειμενου να εχεις αδειο στομαχι αν δεν κανω λαθος+30 λεπτα που περιμενεις πριν κανεις προπονηση+1 ωρα περιπου προπονησης.Ειναι περιπου 3 ωρες και 30 λεπτα χωρις φαγητο.Δεν παει πολυ για περιοδο ογκου η δεν υπαρχει προβλημα?

Εγώ κάνω ακριβώς αυτό που είπες μιας και έτσι με πιάνει πολύ καλύτερα. Τώρα πιστεύω είναι υπερβολές ότι θα επηρεάσει τον όγκο σου επειδή θα μείνεις 30λεπτά περισσότερο νηστικός. Μην ξεχνάς ότι όταν κοιμάσε μένεις τισ διπλάσιες ώρες χωρίς φαγητό.

FITNESS GIRL
06-10-12, 21:27
δηλαδη παιδια εγω που θελω γραμμωση και οχι πρηξιματα δεν χρειαζετε να παρω νιτρικο?γιατι μου ειπαν στο γυμναστηριο να παρω:unsure:

Steloukos
06-10-12, 23:22
δηλαδη παιδια εγω που θελω γραμμωση και οχι πρηξιματα δεν χρειαζετε να παρω νιτρικο?γιατι μου ειπαν στο γυμναστηριο να παρω:unsure:

Νομιζω πως μπορεις να παρεις ενα νιτρικο χωρις κρεατινη.Θα σου δωσει ενεργεια να βγαλεις πιο ανετα την προπονηση.

FITNESS GIRL
07-10-12, 01:06
[QUOTE=Steloukos;639665]Νομιζω πως μπορεις να παρεις ενα νιτρικο χωρις κρεατινη.Θα σου δωσει ενεργεια να βγαλεις πιο ανετα την προπονηση.[/QUOTοκ σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση :):)

FITNESS GIRL
07-10-12, 01:07
Νομιζω πως μπορεις να παρεις ενα νιτρικο χωρις κρεατινη.Θα σου δωσει ενεργεια να βγαλεις πιο ανετα την προπονηση.

οκ σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση:):)

darksniper87
07-10-12, 10:12
δηλαδη παιδια εγω που θελω γραμμωση και οχι πρηξιματα δεν χρειαζετε να παρω νιτρικο?γιατι μου ειπαν στο γυμναστηριο να παρω:unsure:

Δίνουν κυρίως ενέργεια και συγκέντρωση. Πρηξίματα λίγα πράγματα, ίσως και καθόλου.
Το πρόβλημα είναι ότι πρέπει να βρεις το νιτρικό που δουλεύει σε εσένα διότι υπάρχουνε πολλά και το καθένα σου δίνει διαφορετιά αποτελέσματα.

FITNESS GIRL
07-10-12, 14:51
οκ θα ρωτησω στο καταστημα τι εχουν να μου προτεινουν και τι ταιριαζει σε μενα ευχαριστω παιδια για την βοηθεια:)

dio32
07-10-12, 19:27
οκ θα ρωτησω στο καταστημα τι εχουν να μου προτεινουν και τι ταιριαζει σε μενα ευχαριστω παιδια για την βοηθεια:)

white flood παρε ειναι νιτρικο χωρις κρεατινη εμενα μου δουλεψε φανταστικα.
τρελη αντοχη στις προπονησεις,focus παρα πολυ καλο.

FITNESS GIRL
07-10-12, 20:12
white flood παρε ειναι νιτρικο χωρις κρεατινη εμενα μου δουλεψε φανταστικα.
τρελη αντοχη στις προπονησεις,focus παρα πολυ καλο.

οκ θα το δοκιμασω ;)

Dur3xPlay
15-10-12, 15:14
παιδια θελω να ρωτησω κατι! αν παρω τ jack3d τ οπιο εχει μεσα καποια ποσοτητα κρεατινης θα μου βγαλει προβλημα? γιατι ειμαι στν 4η εβδομαδα κρεατινης κ θελω να παρω Ν.ο οτν τελειωσω τον κυκλο...:(:( :( :( :( :(

vaggos@
15-10-12, 15:40
για μενα καλυτερα να αφησεισ εστω 1μηνα παρε bcaa ενδοπροπονιτικα αν θεσ οπωσδηποτε κατι για την προπονηση σου

koulis1212
17-10-12, 11:00
Καλησπερα μολις πηρα στα χερια μου 2 pre-workout το K-OTIC της EFX και το ASSAULT της MUSCLEPHARM θα ηθελα της γνωμες σας για τον τροπο ληψης

1ο να τα περνω εναλαξ?
2ο να τελειωσω πρωτα το ενα και μετα το αλλο?
3ο να παρω το ενα και μολις τελειωση να κανο ενα διαλειμα κανα 3-4 βδομαδες και μετα να ξεκινισω το αλλο?

procop
17-10-12, 13:22
ψαχνω για καποιο pre χωρις καφεινη,καθως θα πηγαινω πιο αργα για προπονηση..εχετε να προτεινετε καποιο που να βρισκεται σε καταστηματα στην Ελλαδα?
ερωτηση

αξιζουν τα νιτρικα που ειναι σε χαπια?

σορρυ αν εχει απαντηθει πιο πριν

beefmeup
17-10-12, 13:26
εγω βασικα θα σου προτεινα αυτο εδω που υπαρχει κ στην ελλαδα κ κραταει επ απειρον.

Glycergrow (Controled Labs) (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?13768-Glycergrow-(Controled-Labs))

συν 2-3γρ κιτρουλινη σκονη..

συνδιασμος που σκοτωνει κ κανει κ δουλεια.
αλλα κ σκετο να το παρεις,ειναι μπομπα στα 3 σκουπ.

procop
17-10-12, 16:34
δεν εχω κιτρουλινη,αλλα θα το στακαρω με μονουδρικη

beefmeup
17-10-12, 16:34
κ αυτο γινεται..

Δανάη
18-10-12, 16:31
ψαχνω για καποιο pre χωρις καφεινη,καθως θα πηγαινω πιο αργα για προπονηση.


το hemavol δεν περιεχει stims και νομιζω εισαγεται Ελλάδα

procop
19-10-12, 17:07
παιδια πηρα της controlled labs to glycergrow και το εκανα stack με κρεατινη 5γρ πριν την προπο..σημερα εκανα την 1η δοκιμη,και επαιξα ενα κυκλικο προγραμμα πανω σωματος..απλα δεν υπαρχει λεμε..τετοιο πρηξιμο δεν το εχω ξανανιωσει,πειτε το placebo η οπως θελετε,μιλαμε εμεινα τρελα ικανοποιημενος..ηρθα σπιτι να δω την μεζουρα και μου εδειξε περιπου ενα ποντο πανω τα χερια απο την κατακρατηση..να τονισω γιατι καποιοι θα γελανε, οτι εχω παρει παρα πολλα νιτρικα,και εχω κανει καποια στακ,αυτο ειναι το πιο τοπ.
το μονο κακο ειναι οτι νιωθω εξαντληση,σαν κρασαρισμα δυνατο,και ζαλαδα..επισης ειχα ταχυπαλμια..

spartan77
19-10-12, 17:15
εγω σε πιστευω παντως:thumbup:
γιατι παιρνω γλυκερινη (υγρο) απο φαρμακειο και την στακαρω πριν την προπο με το
neurocore που χει citrulline-creatine-b/alanine και κανει ωραια πριξηματα και φλεβικοτητα

την επομενη φορα θα παρω κ γω το glycergrow

GeoDask
19-10-12, 17:44
παιδια πηρα της controlled labs to glycergrow και το εκανα stack με κρεατινη 5γρ πριν την προπο..σημερα εκανα την 1η δοκιμη,και επαιξα ενα κυκλικο προγραμμα πανω σωματος..απλα δεν υπαρχει λεμε..τετοιο πρηξιμο δεν το εχω ξανανιωσει,πειτε το placebo η οπως θελετε,μιλαμε εμεινα τρελα ικανοποιημενος..ηρθα σπιτι να δω την μεζουρα και μου εδειξε περιπου ενα ποντο πανω τα χερια απο την κατακρατηση..να τονισω γιατι καποιοι θα γελανε, οτι εχω παρει παρα πολλα νιτρικα,και εχω κανει καποια στακ,αυτο ειναι το πιο τοπ.
το μονο κακο ειναι οτι νιωθω εξαντληση,σαν κρασαρισμα δυνατο,και ζαλαδα..επισης ειχα ταχυπαλμια..

Το όφελος απο την γλυκερίνη ποιό είναι ;

ArgoSixna
19-10-12, 18:25
Πρηξιμο , εγγυημενο και μηδενικο κοστος ! Μπορει να σε στελνει τουαλετα αν εισαι ευαισθητος , εγω και στα 20 μλ δεν καταλαβα τιποτα

FITNESS GIRL
19-10-12, 19:44
να ρωτησω η γλυκερινη δηλ προκαλει πρηξιμο? γιατι ακουσα στο γυμναστηριο το αντιθετο kαι οτι την περνουν αθλητεσ του στιβου :unsure::unsure::unsure:

andreasaxo
19-10-12, 19:55
Πρηξιμο , εγγυημενο και μηδενικο κοστος ! Μπορει να σε στελνει τουαλετα αν εισαι ευαισθητος , εγω και στα 20 μλ δεν καταλαβα τιποτα
Σωστός, εγω την έχυσα στην λεκάνη μετα απο μια εβδομάδα χρήσεις της, δεν παλεύονταν με τιποτα :shock:
Βρήκα την υγειά μου με το GlycerGrow ;)

GeoDask
19-10-12, 22:08
Πρηξιμο , εγγυημενο και μηδενικο κοστος ! Μπορει να σε στελνει τουαλετα αν εισαι ευαισθητος , εγω και στα 20 μλ δεν καταλαβα τιποτα

Τι να το κάνω το πρήξιμο ρε παιδιά ; να φαίνομαι σαν μπαλόνι ;

ArgoSixna
19-10-12, 22:37
Χρησιμοποιεις κρεατινη Geo?

procop
19-10-12, 23:31
Το όφελος απο την γλυκερίνη ποιό είναι ;

βασικα δεν προσφερει τιποτα θεωρω..ΟΜΩΣ το πρηξιμο που σου προσφερει δινει τρελη ψυχολογια,σε εμενα τουλαχιστον, με ωθησε να δωσω τρελη μαχη.Αρα εμμεσα,προσφερει μυικη αναπτυξη,αμεσα τιποτα

GeoDask
20-10-12, 03:02
Χρησιμοποιεις κρεατινη Geo?

ναι φίλε.

Aristosdem
22-10-12, 18:59
Θα ηθελα να ρωτήσω περνω εδω και 3 μηνες συνεχομενα φορμουλες Νιτρικου οξεος ( super pump Gaspari-Arnge Krush Biorhythm-dymatize xpand ) θα πρεπει να σταματισω για καπιο διαστημα.Παντος δεν ενιωσα καπια ενοχληση μεχρι τωρα...

dio32
22-10-12, 21:34
Θα ηθελα να ρωτήσω περνω εδω και 3 μηνες συνεχομενα φορμουλες Νιτρικου οξεος ( super pump Gaspari-Arnge Krush Biorhythm-dymatize xpand ) θα πρεπει να σταματισω για καπιο διαστημα.Παντος δεν ενιωσα καπια ενοχληση μεχρι τωρα...

3 μηνες συνεχομενα και σε επιαναν?
συνιθως περνεις ενα κουτι κανεις παυση ενα μηνα και μετα ξανα,ποιο πολυ επειδη μετα απο καποιο καιρο απλα δεν σε πιανουν τα νιτρικα γιαυτο γινετε και η παυση.

Aristosdem
23-10-12, 12:13
Mε Πιανουν μια χαρα φτανει να μιν αυξηθει η δοσολογια παραμενω στο ενα με αναμιση scoop και με τσιτωνει, φυσικα ειναι και θεμα οργανισμου, μονο το superpump max τις Gaspari δεν το πολυενιωσα δεν κσερω γιατι..

cuntface
25-10-12, 19:53
ειμαι αναμεσα σε 2 νιτρικα τωρα που χειμωνιαζι το 1 ειναι το assualt (musclepharm) και το δευτερο ειναι το nano vapor perfomance series(muscletech) ποιο προτινετε?

dio32
25-10-12, 20:35
ειμαι αναμεσα σε 2 νιτρικα τωρα που χειμωνιαζι το 1 ειναι το assualt (musclepharm) και το δευτερο ειναι το nano vapor perfomance series(muscletech) ποιο προτινετε?

φιλε οτι και να σου προτινουμε,προπαντον με τα νιτρικα παιζει ρολο ο οργανισμος μπορει να σου πει ενας παρε αυτο να το παρεις και να μην σε πιασει.
για εμενα κατσε δες τις αξιολογησεις που εχεθ εδω στο φορουμ και για τα δυο προιοντα και οποιο σε πεισει σαν απαντησεις απο τα παιδια παρε αυτο το προιον.

kwstasgr90
29-10-12, 00:25
Μια ερωτησουλα και απο εμένα, το νιτρικο το παίρνουμε πριν την προπόνηση για περισσότερη "ένταση" ;
Και σε τι δοσολογια ;
Και αν παίρνω και λιποδιαλιτες Πριν την προπο πως τα συνδυαζω ;

ArgoSixna
29-10-12, 00:34
Αν περνεις και λιπο και ΝΟ προσοχη στην καφεινη γιατι θα χασεις τον υπνο σου. ΕΓΓΥΗΜΕΝΑ!

kwstasgr90
29-10-12, 00:45
Αν περνεις και λιπο και ΝΟ προσοχη στην καφεινη γιατι θα χασεις τον υπνο σου. ΕΓΓΥΗΜΕΝΑ!

Δουλεύω 7 μέρες την εβδομάδα και κάνω προπόνηση 4 συν 2 αεροβια που θα προσθέσω απο την επόμενη εβδομάδα, πραγματικα πεφτω σαν ζώο για ύπνο ότι και να πάρω...δυστυχώς έχω εξαντλητικό προγράμμα και σκέφτομαι να πάρω καμία πολυ βιταμίνη αλλα προς το παρών θελω να πάρω απαντήσεις για τις παραπάνω ερωτήσεις μου για να δω πως θα κινηθώ, αν γνωρίζεις θα σε παρακαλούσα να μου δώσεις τα φώτα σου :)

COBRA_STYLE
29-10-12, 00:48
Μια ερωτησουλα και απο εμένα, το νιτρικο το παίρνουμε πριν την προπόνηση για περισσότερη "ένταση" ;
Και σε τι δοσολογια ;
Και αν παίρνω και λιποδιαλιτες Πριν την προπο πως τα συνδυαζω ;

1.Ναι
2.Ο,τι λεει το κουτι plus κρινοντας απο τις δοσεις των συστατικων
3.ολα μαζι(αν δε σε πειραζει η καφεινη)

kwstasgr90
29-10-12, 00:58
1.Ναι
2.Ο,τι λεει το κουτι plus κρινοντας απο τις δοσεις των συστατικων
3.ολα μαζι(αν δε σε πειραζει η καφεινη)

Ευχαριστώ πολυ, με καλυψες απόλυτα. :)

sobral
29-10-12, 02:22
Μια ερωτησουλα και απο εμένα, το νιτρικο το παίρνουμε πριν την προπόνηση για περισσότερη "ένταση" ;
Και σε τι δοσολογια ;
Και αν παίρνω και λιποδιαλιτες Πριν την προπο πως τα συνδυαζω ;

καλύτερα να μας πεις ποιο pre workout και ποιο λιπο χρησιμοποιείς...δεν συνδυάζονται όλα φίλε μου. Υπάρχουν συνδυασμοί που μπορεί να φτάσουν σε επικίνδυνο σημείο από τα πολλά stims.

kwstasgr90
29-10-12, 11:27
καλύτερα να μας πεις ποιο pre workout και ποιο λιπο χρησιμοποιείς...δεν συνδυάζονται όλα φίλε μου. Υπάρχουν συνδυασμοί που μπορεί να φτάσουν σε επικίνδυνο σημείο από τα πολλά stims.

Λιποδιαλιτες : lipo6 black
Νιτρικο δεν έχω πάρει ακόμα αλλα λέω να δοκιμάσω το hemo rage black της ίδιας εταιρίας (nutrex)

sobral
29-10-12, 13:59
Λιποδιαλιτες : lipo6 black
Νιτρικο δεν έχω πάρει ακόμα αλλα λέω να δοκιμάσω το hemo rage black της ίδιας εταιρίας (nutrex)

:shock: πολύ δυνατά και τα δύο, κανονικά δεν συνδυάζονται, τώρα αν έχεις τόσο μεγάλη ανοχή στα στιμς κάν'το δοκιμάζοντας αρχικά σε μικρές δοσολογίες και τα δύο. Καλή τύχη:green:

kwstasgr90
29-10-12, 14:56
:shock: πολύ δυνατά και τα δύο, κανονικά δεν συνδυάζονται, τώρα αν έχεις τόσο μεγάλη ανοχή στα στιμς κάν'το δοκιμάζοντας αρχικά σε μικρές δοσολογίες και τα δύο. Καλή τύχη:green:

Γνωρίζω ότι είναι δυνατά και τα 2 αλλα με μπερδεψες με τα "στιμς", μπορείς να μου εξηγήσεις τι είναι τα στιμς ;

cuntface
29-10-12, 15:01
Γνωρίζω ότι είναι δυνατά και τα 2 αλλα με μπερδεψες με τα "στιμς", μπορείς να μου εξηγήσεις τι είναι τα στιμς ;

stims=διεργετικα καφεινη και τα λιπα

kwstasgr90
29-10-12, 15:43
stims=διεργετικα καφεινη και τα λιπα

Χμμμ Όκ ευχαρηστω για τη διευκρίνιση :) θα τα δοκιμάσω και θα γράψω οταν θα έχω νεότερα .

andreasaxo
29-10-12, 17:21
Χμμμ Όκ ευχαρηστω για τη διευκρίνιση :) θα τα δοκιμάσω και θα γράψω οταν θα έχω νεότερα .
ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΜΑΖΊ.
Το εχω δοκιμάσει εγω :( , μην μπεις ΚΑΝ στην διαδικασία.
Άντεξα, αλλα ειχα θέματα, μια φορα έγινε, δεν το ξανα εκανα απο τοτε να παρω μαζί και λυποδιαλητη και νιτρικο που να ειναι τίγκα στα stims.

kwstasgr90
29-10-12, 20:18
ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΜΑΖΊ.
Το εχω δοκιμάσει εγω :( , μην μπεις ΚΑΝ στην διαδικασία.
Άντεξα, αλλα ειχα θέματα, μια φορα έγινε, δεν το ξανα εκανα απο τοτε να παρω μαζί και λυποδιαλητη και νιτρικο που να ειναι τίγκα στα stims.

Θέματα υγείας εννοείς η αϋπνίας ;

andreasaxo
29-10-12, 21:36
Θέματα υγείας εννοείς η αϋπνίας ;
ΥΓΕΙΑΣ.....

giannis22
07-11-12, 15:57
γεια σας παιδια.πηρα το k otic ουτε η γευση μου αρεσε και ουτε αποδοση ειδα στην πρποπονηση.
πιο θα λεγατε εσεις να παρω?θελω το καλυτερο

giannis22
08-11-12, 22:31
τελικα πηρα TO jack3d
μεχρι ποσο καιρο πρεπει να παιρνω?

Mean
09-11-12, 10:42
δεν μπορω να βρω που εχει απαντηθει πριν
καλο pre χωρις κρεατινη τι προτεινετε? whiteflood

nikoskaz
09-11-12, 12:24
δεν μπορω να βρω που εχει απαντηθει πριν
καλο pre χωρις κρεατινη τι προτεινετε? whiteflood

Ναι καλο ειναι το χω δοκιμασει , εμενα με πιανει στα 2 σκουπ > Με 1 σκουπ μονο την πρωτη - δευτερη φορα ειδα διαφορα μετα στα 2 σταθερα Δινει καλο φοκους κ ενεργεια , το συνδιαζω με κιτρουλινη επιπλεον αν κ εχει βγει νομιζω με κιτρουλινη κ αυτο πλεον . παντως εγω βαζω 3γρ κιτρουλινη στα 2 σκουπ ! :) Ελπιζω να βοηθησα

dio32
10-11-12, 22:29
white flood και ξερo ψωμι ενα απο τα πολυ καλα νιτρικα που ειναι χωρις κρεατινη.
με ειχε πιασει αφανταστα το ειχα βαλει το καλοκαιρι που επαιζα γραμμωση το ειχα συνδιασει και με power shock αυτο κατα την διαρκεια της προπονησης.
δεν ηθελα να φυγω απο το γυμναστηριο.

αλλα και μονο του το white flood στα 2 σκουπ ειναι παρα πολυ καλο.
θα το ξαναπαρω εννοειτε για καλοκαιρι.

No Fear
12-11-12, 12:27
Εγω το ειχα παρει περσυ,εφτασα μεχρι τα 3 scoops και το μονο που καταφερα ηταν να μου χαλασει το στομαχι.
Σε φιλο που του εδωσα την 2η γεματη συσκευασια που ειχα παρει,καθε φορα του δουλευει στο 1 scoop.

dio32
12-11-12, 18:57
Εγω το ειχα παρει περσυ,εφτασα μεχρι τα 3 scoops και το μονο που καταφερα ηταν να μου χαλασει το στομαχι.
Σε φιλο που του εδωσα την 2η γεματη συσκευασια που ειχα παρει,καθε φορα του δουλευει στο 1 scoop.

ναι ειναι πολυ καλο και στο ενα σκουπ μου δουλευει αλλα ηθελα λιγο ακομα παραπανω.
το στομαχι ε?χμ αυτο ειναι το κακο με τα νιτρικα τον καθε ενα τον πιανει δαφορετικα π.χ εμενα το jack με εστελνε τουαλετα.

Aristosdem
20-11-12, 01:27
Θα ηθελα να σταματησω να χρησιμοποιω τιν Φορμουλα νιτρικου λογο κοστους και να τιν αντικαταστησω με απλη - μονοϋδρική κρεατίνη και Β Αλανινη - για προπροπονητικο που ειναι και πολυ οικονομικη, αν προσθετα και whey η Bcaa θα ηταν καλη επιλογη ? Εχετε κατι αλλο να μου προτεινετε ? :rolf:

sobral
20-11-12, 01:51
Θα ηθελα να σταματησω να χρησιμοποιω τιν Φορμουλα νιτρικου λογο κοστους και να τιν αντικαταστησω με απλη - μονοϋδρική κρεατίνη και Β Αλανινη - για προπροπονητικο που ειναι και πολυ οικονομικη, αν προσθετα και whey η Bcaa θα ηταν καλη επιλογη ? Εχετε κατι αλλο να μου προτεινετε ? :rolf:

whey όχι στο preworkout...θες κάτι πιο ελαφρύ. Bcaa είναι ότι πρέπει. Επιπρόσθετα μπορείς να βάλεις citrulline malate ή gplc.

liveris
20-11-12, 02:54
whey όχι στο preworkout...θες κάτι πιο ελαφρύ. Bcaa είναι ότι πρέπει. Επιπρόσθετα μπορείς να βάλεις citrulline malate ή gplc.

γιατι οχι whey?μια χαρα ειναι κ λιγο whey..

dio32
20-11-12, 12:32
γιατι οχι whey?μια χαρα ειναι κ λιγο whey..

παει αχριστη η whey πριν την προπονηση εφοσον βαλεις αυτα που ειπες πριν κομπλε θα εισαι.

Steloukos
20-11-12, 15:20
παει αχριστη η whey πριν την προπονηση εφοσον βαλεις αυτα που ειπες πριν κομπλε θα εισαι.

Συμφωνω με sobral και dio32 αφου θα βαλεις bcaa δεν χρειαζεσαι πρωτεινη:thumbup:.

liveris
20-11-12, 15:28
παει αχριστη η whey πριν την προπονηση εφοσον βαλεις αυτα που ειπες πριν κομπλε θα εισαι.

καποιες ερευνες εχουν δειξει οτι η ληψη πρωτεινης πριν την προπονηση ειναι σημαντικη ..αν μπορεις να την παρεις απο φαγητο τρωγωντας καμια ωρα πριν οκ αλλιως καλη ειναι κ λιγο whey..;)

Nosblos
20-11-12, 15:32
η φαγητο...η βαζεις bcaa...!!

Devil
20-11-12, 16:15
Θα ηθελα να σταματησω να χρησιμοποιω τιν Φορμουλα νιτρικου λογο κοστους και να τιν αντικαταστησω με απλη - μονοϋδρική κρεατίνη και Β Αλανινη - για προπροπονητικο που ειναι και πολυ οικονομικη, αν προσθετα και whey η Bcaa θα ηταν καλη επιλογη ? Εχετε κατι αλλο να μου προτεινετε ? :rolf:

bcaa + creapure + beta alanine ειναι σταθερο και πολυ καλο prewo....

τα bcaa δεν πανε και τοσο τσαμπα prewo... ακομα και αν υπαρχει γευμα στο 2-3ωρο πριν... και εγω αυτη τη γνωμη ειχα παλιοτερα....

αν υπαρχει γευμα πριν μην βαλεις whey.... υπαρχει δεν υπαρχει βαλε μερικα bcaa... ιδιαιτερα λευκινη...

την whey κρατα την για postwo...

liveris
20-11-12, 17:41
bcaa + creapure + beta alanine ειναι σταθερο και πολυ καλο prewo....

τα bcaa δεν πανε και τοσο τσαμπα prewo... ακομα και αν υπαρχει γευμα στο 2-3ωρο πριν... και εγω αυτη τη γνωμη ειχα παλιοτερα....

αν υπαρχει γευμα πριν μην βαλεις whey.... υπαρχει δεν υπαρχει βαλε μερικα bcaa... ιδιαιτερα λευκινη...

την whey κρατα την για postwo...

:thumbup: αυτο λεω τα bcaa τα παιρνεις ειτε φας πριν ειτε δε φας..απλα εγω οταν το τελευταιο γευμα ειναι αρκετα πριν την προπονα χτυπαω κ πρωτεινη..

Devil
20-11-12, 17:49
:thumbup: αυτο λεω τα bcaa τα παιρνεις ειτε φας πριν ειτε δε φας..απλα εγω οταν το τελευταιο γευμα ειναι αρκετα πριν την προπονα χτυπαω κ πρωτεινη..

dont worry... βαλε bcaa... και ας ειναι και 4-5 ωρες πριν.... κρατα την whey για postwo...;)

Aristosdem
20-11-12, 19:24
H citrulline malate και η gplc που αναφερε o φιλος -sobral- πως θα με βοηθήσουν ? Η λευκινη εμπεριεχεται μεσα στα Bcaa η πρεπει να την αγορασω ξεχωριστα ? Υπαρχουν και αλλες βασικες ουσιες που μπρορω να χρησιμοποιήσω ? Ακουσα πολλους να χρησιμοποιουν και καφεινη... :thumbup:

Steloukos
20-11-12, 19:59
H citrulline malate και η gplc που αναφερε o φιλος -sobral- πως θα με βοηθήσουν ? Η λευκινη εμπεριεχεται μεσα στα Bcaa η πρεπει να την αγορασω ξεχωριστα ? Υπαρχουν και αλλες βασικες ουσιες που μπρορω να χρησιμοποιήσω ? Ακουσα πολλους να χρησιμοποιουν και καφεινη... :thumbup:

Τοσα συστατικα που θες να βαλεις μεσα στο τελος δεν θα σου βγει πιο οικονομικο απο μια φορμουλα νιτρικου:P.Αφου θα παρεις bcaa δεν νομιζω οτι χρειαζεσαι επιπλεον λευκινη και για καφεινη πιες ενα καφε σκετο 45 λεπτα πριν την προπονηση:thumbup:.

Aristosdem
22-11-12, 14:54
Τοσα συστατικα που θες να βαλεις μεσα στο τελος δεν θα σου βγει πιο οικονομικο απο μια φορμουλα νιτρικου:P.Αφου θα παρεις bcaa δεν νομιζω οτι χρειαζεσαι επιπλεον λευκινη και για καφεινη πιες ενα καφε σκετο 45 λεπτα πριν την προπονηση:thumbup:.

Τιν κρεατινη τιν βρισκω στα 9ευρο και τιν β-Αλανινη στα 14ευρο, bcaa ta πιρα 20ευρο απο τα Χ-treme σε προσφορα δεν ειναι το ιδιο με τιν φορμουλα που κανει 65ευρο και σου βγαζει μονο ενα μινα περιπου....:green:

PETE
04-12-12, 19:56
Γεια σας θα ηθελα να κανω μια ερωτιση για το νιτρικό οξείδιο ,ειμαι 16/5 ετων και κανω γυμναστιριο και πυγμαχια ,,, περνω πρωτεινη πολλη καιρο ... καταρχειν σε αυτην την ηλικια μπορω να χρισημοποιησω νιτρικό οξείδιο; η μου προτεινετε να παρω καμια κρεατινη?γενικα απο διατροφη ειμαι μια χαρα αυστιρα λογο και τον αγονων που θα κατεβω και γυμναζομαι 6 φορες την εβδομαδα, ειμαι 80 κιλα και υψος 1.81 ... απο λυπος εχω δεν ειμαι στεγνως ''φουλ'' αρκετοι μυες ειναι εφανεις...απλα θελω λιγο αυξιση στους μθεσ...περνω προτεινη , αμινοξεα ΒCAA και γλουταμινη τωρα...ευχαριστω εκ των προτερων

polonos13
04-12-12, 22:36
Παίδες επειδή δεν είμαι γνώστης των συμπληρωμάτων....τα νιτρικά οξείδια είναι για όγκο ???
Η' μπορεί να τα πάρει και κάποιος που κάνει βάρη + αερόβια για απώλεια λίπους ???

cuntface
04-12-12, 23:24
Παίδες επειδή δεν είμαι γνώστης των συμπληρωμάτων....τα νιτρικά οξείδια είναι για όγκο ???
Η' μπορεί να τα πάρει και κάποιος που κάνει βάρη + αερόβια για απώλεια λίπους ???

εφοσον δν εισαι γνωστης δν χρειαζετε να παρης κατα την γνωμη μολις αποκτισις μια εμπερια πανω στα συμπληρωματα κανε οτι θες οχι δν ειναι μονο για ογκο ειναι για οτιδιποτε

beefmeup
04-12-12, 23:34
Παίδες επειδή δεν είμαι γνώστης των συμπληρωμάτων....τα νιτρικά οξείδια είναι για όγκο ???
Η' μπορεί να τα πάρει και κάποιος που κάνει βάρη + αερόβια για απώλεια λίπους ???

αν θες προσεχε που ρωτας κ τι..υπαρχει ολοκληρο θεμα για ερωτησεις πανω στα prewo κ συ πας κ ρωτας σε συγκεκριμενο προιον της αξιολογησης..

polonos13
05-12-12, 05:25
αν θες προσεχε που ρωτας κ τι..υπαρχει ολοκληρο θεμα για ερωτησεις πανω στα prewo κ συ πας κ ρωτας σε συγκεκριμενο προιον της αξιολογησης..

Έκανα εδώ την ερώτηση γιατί ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο προιον και κοιτούσα τις αξιολογήσεις και μπερδεύτηκα......

KARAOLANIS
05-12-12, 05:28
nitriko χωρις κρεατινη υπαρχει?

polonos13
05-12-12, 05:28
εφοσον δν εισαι γνωστης δν χρειαζετε να παρης κατα την γνωμη μολις αποκτισις μια εμπερια πανω στα συμπληρωματα κανε οτι θες οχι δν ειναι μονο για ογκο ειναι για οτιδιποτε

Δηλαδή όποιοι παίρνουν συμπληρώματα είναι γνώστες θες να μου πεις ? Όλοι από κάπου ξεκινάμε.....και ναι παίρνω ήδη συμπληρώματα εδώ και κανα χρόνο....
Επίσης ποια η έννοια του forum αν δεν μπορούμε να κάνουμε τέτοιες ερωτήσεις και να μαθαίνουμε από ανθρώπους που πραγματικά γνωρίζουν......

Nosblos
05-12-12, 06:20
nitriko χωρις κρεατινη υπαρχει?
αν θες μια καλη λυση χωρις παρε το swollen!πολυ καλη δουλεια!

sobral
05-12-12, 15:36
αν θες μια καλη λυση χωρις παρε το swollen!πολυ καλη δουλεια!

;);)

dio32
05-12-12, 20:32
nitriko χωρις κρεατινη υπαρχει?

white flood εμενα μου δουλεψε πολυ καλα το καλοκαιρι που χτυπιομουν για γραμμωση.

livistros
28-12-12, 18:48
παιδια εχετε να μου προτεινετε ενα νιτρικο για πολυ καλα πριξηματα
εκτος του πλασματζετ(λογω πολλων χαπιων δεν μπορω να ξανα κανω κυκλο) που οντως κανει δουλεια

Andreas C.
31-12-12, 11:33
Φίλε αν θέλεις μόνο πρηξίματα πάρε κιτρουλίνη μαζί με γλυκερίνη :toast:

Citrulline Malate (Primaforce) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?1591-Citrulline-Malate-(Primaforce)&highlight=citrulline+Primaforce)


Γλυκερινη κ χρηση της ως προεξασκητικο (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?16797-Γλυκερινη-κ-χρηση-της-ως-προεξασκητικο.&highlight=%CE%B3%CE%BB%CF%85%CE%BA%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BD%CE%B7)

livistros
31-12-12, 18:22
παιδια εχετε να μου προτεινετε ενα νιτρικο για πολυ καλα πριξηματα
εκτος του πλασματζετ(λογω πολλων χαπιων δεν μπορω να ξανα κανω κυκλο) που οντως κανει δουλεια

να σαι καλα φιλε
η κιτρουλινη για φλεβικοτητα δεν ειναι πιο πολυ;

Devil
31-12-12, 19:05
κυριως ναι...

επισης και η agmatine λενε οτι κανει δουλεια.... και στο εξωτερικο την χρησιμοποιουν αρκετα.... δεν εχω προσωπικη εμπειρια για να γραψω γνωμη.....

αλλη επιλογη ειναι τα nitrates.... φαινετε να κανουν δουλεια.... δες τα θεματα για το pump bol και το c bol υπαρχουν μερικα reviews...

fazer
31-12-12, 23:01
περιμενω να μου ερθει το black powder της MRI.
μου φανηκε αρκετα δυνατο με βαση τα συστατικα του.εχει και κρεατινη μεσα.
το δοκιμασε κανεις ?
οταν το δοκιμασω θα σας πω απο πρωτο χερι.
ειναι πρωτη φορα που θα δοκιμασω νιτρικο και ειμαι σε ανυπομονησια...

STIVAS
01-01-13, 14:36
nitriko χωρις κρεατινη υπαρχει?
http://nitrofatburners.com/pre-workout-supplements-without-creatine/

livistros
01-01-13, 22:14
κυριως ναι...

επισης και η agmatine λενε οτι κανει δουλεια.... και στο εξωτερικο την χρησιμοποιουν αρκετα.... δεν εχω προσωπικη εμπειρια για να γραψω γνωμη.....

αλλη επιλογη ειναι τα nitrates.... φαινετε να κανουν δουλεια.... δες τα θεματα για το pump bol και το c bol υπαρχουν μερικα reviews...

δηλαδη λες να στακαρω γλυκερινη με αγκματινη μαζι για καλυτερα αποτελεσματα;
η μηπως ειναι to much;;

Devil
02-01-13, 22:59
οχι δεν ειναι too much..... γινετε το στακ.... απλα θα πρεπει να πειραματιστεις λιγο με τις δοσεις....

panosralliart
05-01-13, 10:29
μεταξυ nano vapor και craze ποιο θα προτεινατε?

STIVAS
05-01-13, 13:34
Μμμμ…. μεταξύ ύπνου και insomnia , το craze άμα έχω να πάω σε κανένα πάρτι μετά το βράδυ.

Deest
05-01-13, 18:40
θέλω να πάρω νιτρικά για πρώτη φόρα
είμαι ανάμεσα σε xpand της dumatize και σε C4 extreme
ποιο απο τα 2 μου προτείνετε η αν έχετε κάτι άλλο

*ο καφές δεν με πιάνει με τίποτα για αυτό ψάχνω κάτι δυνατό

panosralliart
05-01-13, 18:44
Μμμμ…. μεταξύ ύπνου και insomnia , το craze άμα έχω να πάω σε κανένα πάρτι μετά το βράδυ.

αρα να το παρω το craze αφου δουλευω σε κλαμπ και κανουμε παρτυ.χαχαχα

STIVAS
05-01-13, 19:32
θέλω να πάρω νιτρικά για πρώτη φόρα
είμαι ανάμεσα σε xpand της dumatize και σε C4 extreme
ποιο απο τα 2 μου προτείνετε η αν έχετε κάτι άλλο

*ο καφές δεν με πιάνει με τίποτα για αυτό ψάχνω κάτι δυνατό

C4 with close eyes

deluxe
08-01-13, 22:59
αρα να το παρω το craze αφου δουλευω σε κλαμπ και κανουμε παρτυ.χαχαχαΟχι και πολυ αλκοολ ομως με τετοια συμπληρωματα.. Δε κανει σε καθημερινη βαση!


C4 with close eyes+1

amateur666
08-01-13, 23:06
θέλω να πάρω νιτρικά για πρώτη φόρα
είμαι ανάμεσα σε xpand της dumatize και σε C4 extreme
ποιο απο τα 2 μου προτείνετε η αν έχετε κάτι άλλο

*ο καφές δεν με πιάνει με τίποτα για αυτό ψάχνω κάτι δυνατό

Espresso διπλο ποικιλια απο Κοστα Ρικα...

kicko
13-01-13, 14:28
την αγματινη την εχω παρει σε συνδυασμο με αλλο pre σε δοση 1γρ και αυτο που εδινε ηταν τρομερη φλεβικοτητα.

Alkean
15-01-13, 00:26
Γεια σας σκεφτομαι να χρησιμοποιησω νιτρικο καποια στιγμη αλλα εχω κληρονομησει χαμηλο αιματοκριτη (38) και σιδηρο (αλλα παιρνω συμπληρωμα σιδηρου) και εχω στιγμα επισης.Ειχα δοκιμασει 1 σκουπ απο superpump max και δεν μου ειχε κανει τιποτα και ανεβασα λιγο ακομη και με κρασαρε... :shock:
Γνωριζει καποιος αν η χρηση νιτρικου μπορει να προκαλεσει καποιο προβλημα βαση τα στοιχεια που εδωσα παραπανω?(δεν εχω κατι παθολογικο)

fazer
15-01-13, 00:33
μου ηρθε το black powder και το δοκιμασα σε 4-5 προπονησεις.το περιμενα ποιο δυνατο αλλα δεν ικανοποιησε τις προσδοκιες μου.
λιγο ενεργεια παραπανω,συγκεντρωση και αντοχη οχι πολλα πραγματα παντως..

beefmeup
15-01-13, 00:39
εγω παντως,οταν το ειχα παρει(κ νομιζω το εχω ποσταρει κ στο θεμα του),ειχα τελειωσει ενα κουτι,κ δεν ειχα δει τπτ..

Gorillas
15-01-13, 02:02
^^:thumbup:

Παίζει να είναι το μοναδικό pre που δεν έχω τελειώσει!!!

harontas.gr
16-01-13, 14:48
γεια σας μπορω να χρησιμοποιησω νιτρικο και φορμουκα κρεατινης ρωταω γιατι και τα 2 εχουν κρεατινη δεν πιστευω να υπαρξει καποια επιπλοκη????νιτρικο λεω για c4 cellucor και φορμουλα κρεατινης metamorphosis τησ gold touch

Fataoulas
16-01-13, 15:03
Δες labelς και δες ποση κρεατινη εχουν συνολικα αυτα τα 2 μαζι.

(εγω πχ στο nanovapor που εχει μεσα 5 γρ κρεατινης -και μου φτανουν- δε παιρνω αλλη. Αν ηθελα ημερησιως 10 γρ, τοτε θα επαιρνα αλλα 5 γρ)

cuntface
16-01-13, 15:33
αυτον τν καιρω εχω το swollen και λεω να του ριχνω μεσα b alanine ποσα g ειναι το καλυτερο για να γινει μπομπα?

COBRA_STYLE
16-01-13, 15:36
ποση β-αλανινη εχει απο μονο του μεσα?Γενικα με 4-6γρ β-αλανινη εισαι μπομπα.

cuntface
16-01-13, 15:43
ποση β-αλανινη εχει απο μονο του μεσα?Γενικα με 4-6γρ β-αλανινη εισαι μπομπα.

δεν εχει καθολου μεσα β αλανινη οπωτε να βαζω 4-6 με γ

COBRA_STYLE
16-01-13, 16:10
παιρνε σπαστα τη β-αλανινη.Βαλε πρωι οταν ξυπνας και μετα τα βαρη...καπου εχω δει οτι στο pre-wo με τη β-αλανινη υπαρχει θεματακι.Θα μου πεις οτι τοτε γιατι την εχουν τα pre-workouts?

john 88
17-01-13, 12:15
παιρνε σπαστα τη β-αλανινη.Βαλε πρωι οταν ξυπνας και μετα τα βαρη...καπου εχω δει οτι στο pre-wo με τη β-αλανινη υπαρχει θεματακι.Θα μου πεις οτι τοτε γιατι την εχουν τα pre-workouts?

εγω την βαζω πριν και μετα 2,5γρ +2,5γρ μαζι με κρεατινη και ειναι κομπλε...τι θεματακι υπαρχει?

COBRA_STYLE
17-01-13, 13:25
δε το΄χω ψαξει περαιτερω...

beefmeup
17-01-13, 17:14
εγω που το χω ψαξει,δεν υπαρχει κανενα θεμα..

Adrianos77
17-01-13, 23:06
Νιτρικό χωρίς κρεατινή πιο θα προτείνατε??

Προτιμώ σε σκόνη, για να το χρησιμοποιώ και στο γυμναστήριο αντί για απλό νερό ;)

lykos
17-01-13, 23:22
παιδες οποιος μπορει ας προτεινει 1-2 καλα νιτρικα που διαθετουν τα xtreme stores.

tzouas
18-01-13, 01:04
Νιτρικό χωρίς κρεατινή πιο θα προτείνατε??

Προτιμώ σε σκόνη, για να το χρησιμοποιώ και στο γυμναστήριο αντί για απλό νερό ;)

Δεν ξερω αν υπαρχει καποιο αξιολογο χωρις εστω και λιγο κρεατινη. Μπορεις να παρεις για παραδειγμα το purple wrath που ειναι αμινοξεα με beta alanine και κιτρουλινη που θα σου δωσουν ενα pump και μια αισθηση δυναμης παραπανω και κανει για την ωρα της προπονησης...αμα λαχει παιρνεις και καφεινη και εισαι ετοιμος :p

prokopis
21-01-13, 10:38
καλημερα παιδες,σημερα μου ηρθε το jack3d micro,δεν εχω ξαναπαρω νιτρικο ποτε,για να δουμε τι σοι ειναι..!!
σημερα εχω προπονηση πλατης..!!

Adrianos77
21-01-13, 18:32
Δεν ξερω αν υπαρχει καποιο αξιολογο χωρις εστω και λιγο κρεατινη. Μπορεις να παρεις για παραδειγμα το purple wrath που ειναι αμινοξεα με beta alanine και κιτρουλινη που θα σου δωσουν ενα pump και μια αισθηση δυναμης παραπανω και κανει για την ωρα της προπονησης...αμα λαχει παιρνεις και καφεινη και εισαι ετοιμος :p

Καλησπέρα

Έχω ξεκινήσει να παίρνω το λιποτροπικό Rx6 που περιέχει 300mgr καφεΐνη και γι αυτό σκώπτομε το νιτρικό να μην περιέχει κρεατινή

sobral
21-01-13, 19:52
Καλησπέρα

Έχω ξεκινήσει να παίρνω το λιποτροπικό Rx6 που περιέχει 300mgr καφεΐνη και γι αυτό σκώπτομε το νιτρικό να μην περιέχει κρεατινή

μήπως να μην περιέχει καφείνη εννοείς?;)

ArgoSixna
21-01-13, 20:16
Δεν θελει να παρει κρεατινη + καφεινη μαζι γι αυτο το ρωταει , λογικα.

Adrianos77
21-01-13, 22:34
μήπως να μην περιέχει καφείνη εννοείς?;)

Όπως λέει και ο ArgoSixna η κρεατίνη δεν συνδυάζετε με την καφεΐνη
Όταν παίρνεις κρεατίνη συνήθως κόβεις και τον καφέ, αλληλοεξουδετερώνονται

sobral
21-01-13, 23:28
Όπως λέει και ο ArgoSixna η κρεατίνη δεν συνδυάζετε με την καφεΐνη
Όταν παίρνεις κρεατίνη συνήθως κόβεις και τον καφέ, αλληλοεξουδετερώνονται

γι αυτό μην ορκίζεσαι. Η degussa λέει πως με περιορισμένη λήψη δεν έχεις πρόβλημα. Αλλά εσύ πας για πολλά μιλι απ ότι βλέπω...αυτό που δεν κατάλαβα είναι, παίρνεις λίπο με 300μγ καφείνης και θα πάρεις και stim pre-workout? αντέχεις τόσα διεγερτικά?:unsure: θέλουν προσοχή...

tzouas
21-01-13, 23:36
Ε γιαυτο ισως κατι καλυτερα χωρις διεγερτικα με βαση βητα αλανινη και κιτρουλινη πιστευω...

Adrianos77
21-01-13, 23:43
Όπως λέει και ο ArgoSixna η κρεατίνη δεν συνδυάζετε με την καφεΐνη
Όταν παίρνεις κρεατίνη συνήθως κόβεις και τον καφέ, αλληλοεξουδετερώνονται

γι αυτό μην ορκίζεσαι. Η degussa λέει πως με περιορισμένη λήψη δεν έχεις πρόβλημα. Αλλά εσύ πας για πολλά μιλι απ ότι βλέπω...αυτό που δεν κατάλαβα είναι, παίρνεις λίπο με 300μγ καφείνης και θα πάρεις και stim pre-workout? αντέχεις τόσα διεγερτικά?:unsure: θέλουν προσοχή...

Απλά θέλω να εκμεταλλευτώ τα πρηξίματα που κάνουν τα νιτρικά(και το κράτημα μετά)

armstrong
24-01-13, 16:10
Παίρνω εδώ και καιρό από νιτρικά το xplode. είναι το μόνο που έχω δοκιμάσει και λέω να το αλλάξω με το super charge της lamrada. τι γνώμη έχετε??

HACKERWALLK3R
24-01-13, 16:14
παιδες οποιος μπορει ας προτεινει 1-2 καλα νιτρικα που διαθετουν τα xtreme stores.

Εγώ χρησιμοποιώ εδω και λίγες μέρες το animal rage. Δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει κάποιο συμπλήρωμα αλλά μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένος.
Η τιμή είναι καλή σχετικά και σου βγάζει αρκετό καιρό.
44 προπονήσεις!!
Δες το.
Να σημειώσω πως δεν έχει κρεατινη

john 88
24-01-13, 16:46
παιδες οποιος μπορει ας προτεινει 1-2 καλα νιτρικα που διαθετουν τα xtreme stores.

JACK 3D MICRO, 146gr (USLlabs)

WHITE FLOOD, 338gr (CONTROLLED LABS)

Rocknrolla
24-01-13, 19:37
Εγώ χρησιμοποιώ εδω και λίγες μέρες το animal rage. Δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει κάποιο συμπλήρωμα αλλά μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένος.
Η τιμή είναι καλή σχετικά και σου βγάζει αρκετό καιρό.
44 προπονήσεις!!
Δες το.
Να σημειώσω πως δεν έχει κρεατινη

Φιλε απο πια αποψη εισαι ευχαριστημενος (ειδες καποια διαφορα πανω σου? )

Ρωταω γιατι εχουμε κοντα το ιδιο υψος και ζοριζομαι λιγο .;)

aepiskeptis
24-01-13, 20:11
εχω ενα Jack3d lemon lime

το κουτακι αυτητη στιγμη με κλειστο το καπακι και με 2 σακουλακια αφυγρανσης /οσμων ζυγιζει 211 γραμμαρια

οποιος ενδιαφερεται να το ανταλλαξει με αμινοξεα ή κανα θερμογεννητικο ή με καψουλες καφεινης + κανα συνεμπερν ή με καποια πρωτεινη που δεν παλευεται η γευση (εγω τηην τρωω δε με πειραζει)


ας στειλει ενα πμ



Υ.γ αν το προιον εχει ζητηση να με συγχωρεσετε αλλα δε θα απαντησω

"συγνωμη φιλε το προλαβε αλλος" οκ?

ευχαριστω

ArgoSixna
27-01-13, 04:09
Απαγορευεται η πωληση/ανταλλαγη συμπληρωματων , ειδικα ανοιγμενων γι αυτο προσοχη σε ολους..

Δεν εχω κατι μαζι σου , απλα το τονιζω

aepiskeptis
27-01-13, 18:35
Ναι ε, δε το ξερα. Τνχ

armstrong
27-01-13, 21:32
Παίρνω εδώ και καιρό από νιτρικά το xplode. είναι το μόνο που έχω δοκιμάσει και λέω να το αλλάξω με το super charge της lamrada. τι γνώμη έχετε??

Παιδιά, δεν έχετε κάτι να προτείνετε???

beefmeup
27-01-13, 21:34
ριξε μια ματια εδω (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?24960-Craze-vs-Jack3d-vs-Assault) να παρεις καμια ιδεα..

armstrong
27-01-13, 22:01
ευχαριστώ beefmeup!

armstrong
27-01-13, 23:30
κατανοώ το γεγονός ότι είναι και θέμα οργανισμού τα νιτρικά. αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση θα ήθελα να ξέρω μεταξύ των δυο διαφορές :(, αν κάποιο μέλος έχει κάνει παρόμοια αλλαγή. θέλω ένα νιτρικό όλα σε ένα, όπως το xplode. έχω μείνει αρκετά ευχαριστημένος αλλά είναι καιρός να το αλλάξω..

Fylpa17
01-02-13, 23:09
Καλησπέρα θέλω να πάρω καποιο συμπλήρωμα N.O για πριν την προπόνηση
Κυρίως στόχος είναι να δώ καλα pumps και δύναμη . Αυτήν την στιγμή χρησιμοποιο πρωτεΐνη και κρεατινη.
Νιτρικό δεν έχω ξανά πάρει. Θέλω προτάσεις κυρίως για αγορά απο τον πορτογάλο


Sent from my iPad using Tapatalk HD

nikgreek
07-02-13, 22:10
καλησπερα παιδια...θελω να ρωτησω αν γινεται να παιρνω πριν την προπονηση για να μ δινει τσιτωμα και εκρηκτικοτητα μονουδρικη κρεατινη μαζι με καφεινη(δλδ μια κουταλια απο κρεατινη και μια κουταλια καφε.απο κουτι νες :P )γινεται?και αν ναι τι ποσοτητες θελει??μπορει σε μερικους να ακουγεται αστειο αλλα ρωταω γιατι μ εχει ξεμεινει η κρεατινη(και ειμαι off tωρα και δν θελω να ξαναμπω λογω δυσκολιας στην ενυδατωση) και θελω να δοκιμασω.....

panosralliart
18-02-13, 05:45
καλησπερα ποιο προτεινετε c4 η nano vapor?

Arlond
19-02-13, 16:18
το καλυτερο που πηρα ηταν το jack 3d το παλιο ομως το καινουργιο δεν το εχω δοκιμασει ακομα!!
παρομοιο ειναι και της Mutant to mayhem !

παλια ειχα παρει το noxplode προσοχη γιατι ειναι πολυ δυνατο φερνει και ζαλουρες
ειχα βρεθει στο νοσοκομειο για κορτιζονη ειχα παρει NOXPLODE πριν την προπονηση μαζι με δυο θερμογενιτικους λιποδιαλυτες με πιπεριεσ κιολασ μεσα απο οτι θυμαμαι
και επαθα αλλεργικο σοκ κοκκινιλες παντου το κεφαλι μου ηταν μουδιασμενο και τα χερια μου ειχα γεμισει σπυρια μεσα σε 20 λεπτα ολα αυτα! το λεω απλα για να το ξερετε
και να προσεχετε δεν ξερω τι με πειραξε που ειχαν οι λυποδιαλυτες γιατι κοκκκινιλες παντα εβγαζα λιγες οαν επερνα σκετο το noxplode αλλα μαζι με αυτους εγινα σαν αστακος!!

Steloukos
20-02-13, 23:57
Παιδια τωρα τελευταια πηρα το assault της mp.Αλλα τις 2 τελευταιεσ φορες που το πηρα με διαλυσε,ενιωθα χαλια το στομαχι,και ειχα ζαλαδες αλλα και υπερενταση.Σας προτεινω να μην το χρησιμοποιησετε οσοι δν εχετε συνηθισει τα νιτρικα.Αυτη τη στιγμη νιωθω ζαλη και υπερενταση(τρεμουλο).Αυτες τις παρενεργειες δν τις ειχα με το xpand της dymatize.ΠΡΟΣΟΧΗ λοιπον με τα νιτρικα,ειδικα οσοι δν εχετε συνηθισει...

panosralliart
21-02-13, 00:12
φιλε ειναι πως θα πιασει τον καθενα.εμενα το assault ειναι απο τα καλυτερα που εχω παρει.αντιθετα με το xpand που μονο δεν κοιμομουν στο γυμναστηριο.

Steloukos
21-02-13, 14:36
Ναι ρε εννοειται καθε οργανισμος αντιδρα διαφορετικα στο καθε συμπληρωμα.Εμανα το assault με διαλυσε,εκανα εμετο 4-5 φορες ειχα ζαλες,τρεμουλο,αναγουλες,ταχυκαρδια.Εκανα ωρες να συνελθω.Γενικως τα νιτρικα θελουν προσοχη,ειτε εισαι συνηθισμενος ειτε οχι.

Steloukos
21-02-13, 19:53
Παιδια σας εχει τυχει ποτε να εχετε συμπτωματα απο το νιτρικο και την επομενη μερα?Εγω χθες που πηρα ειχα ασχημα συμπτωματα αλλα το κακο ειναι οτι εχω και σημερα.:(

beefmeup
21-02-13, 19:55
ασχημα συμπτωματα,σαν να λεμε?

Metalhead|T|
21-02-13, 19:57
τι δοση πήρες?..το συνδοιασες με καφε?

Steloukos
21-02-13, 20:17
Πηρα to assault της mp 35γραμμαρια.Νιωθω τρεμουλο,λιγη ζαλη,υπερενταση.Χθες το πηρα πριν την προπο κατα τις 7 το απογευμα,μετα την προπονηση ενιωθα ζαλη,τρεμουλο,ταχυκαρδια και εκανα εμετο 4-5 φορες,σημερα εκανα 2 φορες.Σημερα το μεσημερι ειχα και 37 πυρετο.Τι μπορω να κανω?Ειχατε ποτε ερθει σε παρομια κατασταση?

COBRA_STYLE
21-02-13, 20:43
τοσο πολυ ρε φιλε,σε τσακισε...και γω το ιδιο παιρνω στο 1 scoop χωρις κανενα θεμα...και μαλιστα την 1η φορα πηρα 2 scoop.

Κοψτο,δε μπορεις να κανεις κατι αλλο...ή παρε λιγοτερη δοση.

Steloukos
21-02-13, 21:11
τοσο πολυ ρε φιλε,σε τσακισε...και γω το ιδιο παιρνω στο 1 scoop χωρις κανενα θεμα...και μαλιστα την 1η φορα πηρα 2 scoop.

Κοψτο,δε μπορεις να κανεις κατι αλλο...ή παρε λιγοτερη δοση.

To πεταξα και μενα μου κανει εντυπωση που με χτυπησε τοσο πολυ.Μεχρι και νοσοκομειο σκεφτομαι να παω αναθεματο:(.Τεσπα μπορα ειναι θα περασει...

nopantas
22-02-13, 01:55
To πεταξα και μενα μου κανει εντυπωση που με χτυπησε τοσο πολυ.Μεχρι και νοσοκομειο σκεφτομαι να παω αναθεματο:(.Τεσπα μπορα ειναι θα περασει...

εισαι τοσο σιγουρος οτι ολα οφειλονται σε αυτο??

sobral
22-02-13, 02:08
To πεταξα και μενα μου κανει εντυπωση που με χτυπησε τοσο πολυ.Μεχρι και νοσοκομειο σκεφτομαι να παω αναθεματο:(.Τεσπα μπορα ειναι θα περασει...

πέταξες το assault?? δεν μας το έδινες...από τα καλύτερα που έχω δοκιμάσει. Πολύ περίεργο που σε πείραξε τόσο. Έχεις ξαναπάρει pre-workouts? ίσως να είσαι πολύ ευαίσθητος στα διεγερτικά, είμαι κ εγώ κ ξέρω δυστυχώς. Αλλά αυτό στο μισό σκουπ μου ήταν μια χαρά. Μου έμενε βέβαια υπερένταση κάποιες φορές λίγο ενοχλητική αλλά όχι τραγικά πράγματα.

Steloukos
22-02-13, 18:41
εισαι τοσο σιγουρος οτι ολα οφειλονται σε αυτο??
Ε για προχθες ειμαι σιγουρος 100% ειχα τις γνωστες παρενεργειες του νιτρικου+εμετο 4-5 φορες.Για χθες πιστευω συνεβαλε και το αγχος.

πέταξες το assault?? δεν μας το έδινες...από τα καλύτερα που έχω δοκιμάσει. Πολύ περίεργο που σε πείραξε τόσο. Έχεις ξαναπάρει pre-workouts? ίσως να είσαι πολύ ευαίσθητος στα διεγερτικά, είμαι κ εγώ κ ξέρω δυστυχώς. Αλλά αυτό στο μισό σκουπ μου ήταν μια χαρά. Μου έμενε βέβαια υπερένταση κάποιες φορές λίγο ενοχλητική αλλά όχι τραγικά πράγματα.

Ειχα παρει το xpand 2xmuscle igniter dymatize για 3-4 μερες πριν αρχισω το assault.Oποτε δεν ειναι να πεις και οτι ειχα συνηθισει.Assault εβαλα 34-35γρ σε μισο σχεδον λιτρο νερο.Το κουτι λεει suggested use 1/2-1 scoup σε 14-16 oz αν θυμαμαι καλα.Μαλλον απ οτι καταλαβα ειναι απο τα δυνατα pre workouts και το πηρα σε λιγο υψηλη δοση και χωρις να εχω συνηθισει τα προ προπονητικα.Καλα ναι βλακεια που το πεταξα αλλα εκεινη τη στιγμη ειχα τσατιστει πολυ...Παντως σημερα ειμαι κομπλε.Εχουν κανει κιολας την τεραστια βλακεια να μην γραφουν ποσα γρ ειναι καθε συστατικο ελεος.

sobral
22-02-13, 19:07
Ε για προχθες ειμαι σιγουρος 100% ειχα τις γνωστες παρενεργειες του νιτρικου+εμετο 4-5 φορες.Για χθες πιστευω συνεβαλε και το αγχος.


Ειχα παρει το xpand 2xmuscle igniter dymatize για 3-4 μερες πριν αρχισω το assault.Oποτε δεν ειναι να πεις και οτι ειχα συνηθισει.Assault εβαλα 34-35γρ σε μισο σχεδον λιτρο νερο.Το κουτι λεει suggested use 1/2-1 scoup σε 14-16 oz αν θυμαμαι καλα.Μαλλον απ οτι καταλαβα ειναι απο τα δυνατα pre workouts και το πηρα σε λιγο υψηλη δοση και χωρις να εχω συνηθισει τα προ προπονητικα.Καλα ναι βλακεια που το πεταξα αλλα εκεινη τη στιγμη ειχα τσατιστει πολυ...Παντως σημερα ειμαι κομπλε.Εχουν κανει κιολας την τεραστια βλακεια να μην γραφουν ποσα γρ ειναι καθε συστατικο ελεος.

μάλλον εσυ δεν τα έχεις ψάξει καλά. Μπες στο αντίστοιχο θέμα με το assault και στα έχω έτοιμα όλα, εγώ τα έχω ανεβάσει. Μπορεί να είναι μπλεντ αλλά η εταιρια προς τιμήν της έχει βγαλει προς τους καταναλωτές τις ποσότητες από τις κύριες ουσίες. Επίσης άλλη φορά να προσέχεις τα pre γιατί μπορούν να γινουν επικίνδυνα, έπρεπε να ξεκινησεις αυστηρά με μισό σκούπ.

Steloukos
22-02-13, 20:09
μάλλον εσυ δεν τα έχεις ψάξει καλά. Μπες στο αντίστοιχο θέμα με το assault και στα έχω έτοιμα όλα, εγώ τα έχω ανεβάσει. Μπορεί να είναι μπλεντ αλλά η εταιρια προς τιμήν της έχει βγαλει προς τους καταναλωτές τις ποσότητες από τις κύριες ουσίες. Επίσης άλλη φορά να προσέχεις τα pre γιατί μπορούν να γινουν επικίνδυνα, έπρεπε να ξεκινησεις αυστηρά με μισό σκούπ.

Τωρα ειδα που εχεις γραψει οτι εχει 300μγ καφεινη στο σκουπ.Αρα εγω πηρα γυρω στα 225μγ,ενω το xpand 2x ειχε 120.Ειναι μεγαλη διαφορα.Εκανα το λαθος και πηρα μεγαλη δοση,αλλα με μπερδεψαν οι οδηγιες που εχει το κουτι.Τεσπα τα λαθη γινονται για να μαθαινουμε.

pelex86
27-02-13, 17:25
το πρωτο νιτρικο μου ηταν το super pump το οποιο με εστελνε λογο του υπερβολικου μαγνησιου απευ8ειας στην τουαλετα :p..ημουν σαν κοτοπουλο στο γυμναστηριο, μετα πηγα στο jack 3d το οποιο δεν με πειραξε που8ενα και πετουσα στο gym...αργοτερα δοκιμασα το craze το οποιο λογο τις γευσης που ειχε δλδ grape fruit δεν μου κα8οταν καλα(anagoules klp) και ημουν χαλια στο γυμανστηριο ..πλεον εχω παρει το neurocore της muscletech(με γερανιο) και ειναι παρα πολυ καλο και ειμαι ευχαριστημενος :):):) δυναμη αυτοσυγκεντρωση και αντοχη στην προπονηση...εχω ανεβασει και τα κιλα που σηκωνα αλλα οφειλεται και στην σωστη διατροφη που προσπαθω και κανω ΑΥΤΑ :)

Giannistzn
07-03-13, 00:33
Για ενεργεια - "τσιτωμα" ποιο θεωρειτε καλυτερο?

Assault μαλλον το αποκλειω, αφου διαβαζω οτι περισσοτερο πρηξιμο προκαλει και λιγοτερο δινει boost, για το craze διαβαζω καλα, το swollen και neurocore, c4.

Καποια προταση?

ArgoSixna
07-03-13, 02:32
Τι ωρα κανεις προπονηση? :green: Αν δεν κανεις πρωι-μεσημερι μην παρεις το craze παντως :turtle::turtle:

ArgoSixna
07-03-13, 02:35
Τι ωρα κανεις προπονηση? :green: Αν δεν κανεις πρωι-μεσημερι μην παρεις το craze παντως :turtle::turtle:

Εγω το neurocore αγορασα σημερα στο 1 σκουπ τελειωσα την προπονηση ξεκουραστος εκανα αλλες 1-2 ασκησεις και εφυγα επειδη κοντευα 1 ωρα!

Το c4 θα δοκιμαζα στην θεση σου παντως.

*δεν ξερω γιατι εγινε double post , επεξεργασια πατησα...

Giannistzn
07-03-13, 12:18
Μισες φορες πρωι, τις αλλες μετα τις 7.

Απλα το προγραμμα ειναι φουλ, ξεκουραζομαι μονο το βραδυ και εχω 3 γευματα ολη μερα, οποτε αν φαω στις 14 00 μεχρι τις 19 00-20 00 που ειμαι σερι απο μαθημα, δεν εχω ορεξη να παω για προπονηση. Οποτε θελω κατι να δωσει ενα boost εκεινη την ωρα

Πιο πολυ μεταξυ c4 και neurocore ειμαι, για το craze διαβασα αυτο που λες, οτι ειναι "βαρυ" ας το πω :green:

spartan77
07-03-13, 12:31
παρε το Neurocore ,πολυ καλη συγκεντρωση και ενεργεια δινει στην προπονηση, ειδικα στα 2μιση με 3 σκουπ ειναι τουμπανο:weights:

lykos
08-03-13, 19:22
σημερα ξεκινησα το animal rage σε caps.μεσα στην προπονηση ενιωθα κουρασμενος ζαβλακωμενος με ταχυκαρδια και με μειωμενη δυναμη.
παιζει να με πειραξαν τα stims?
να το παρατησω η θα το συνηθισω με τον καιρο?
να συμπληρωσω οτι γενικα δεν πινω καφεδες και αν πιω καφε εχω τσιτες και ταχυκαρδια.

mdsars
16-03-13, 14:22
Neurocore τελος απο οσο εψαξα στην αγορα ,,, κατι αλλο να προτεινετε ???

vaggan
16-03-13, 15:13
Neurocore τελος απο οσο εψαξα στην αγορα ,,, κατι αλλο να προτεινετε ???novem φτηνο καλο και με ωραια γευση

and345
18-03-13, 18:27
απο pre workout -νιτρικα εχω δοκιμασει
α) ΝΟ 370 της top secret
β) k-otic της efx
γ) jacke3d micro της usp

σαν γευση το jack3d ηταν μακραν καλυτερο μετα το k-otic και τριτο το ΝΟ370
σαν αποδοση - πριξιμο στο γυμναστηριο παλι το jack3d.
βασικα χειροτερα μου λειτουργισε το ΝΟ370.
το k-otic μου εδινε δυναμη αλλλα οχι πολυ πριξιμο.
Να πω κιολας οτι με το ΝΟ370 επερνα μαζι και λιποδιαλυτες Animal Cuts και ειχα τοση πολι εφυδρωση που σε μιση ωρα εχανα τοσα υγρα που μου τελειωνε και η ενεργεια πολυ γρηγορα (αλλα φανταζομαι οτι το νιτρικο δεν επρεπε να με αφηνει τοσο γρηγορα))

kostas kou
19-03-13, 00:39
παιδια θα μπορουσε κανεισ να μου προτινει ενα καλο νιτρικο,διαβασα διαφορα στο φορουμ για αλλα ακουσα ανρητικα για αλλα θετικα.
μπορει να κανεις να μου πρωτινει ενα?
θα η8ελα πρηξιμο και φλεβηκοτιτα να μου δωσει κυριος...

sofos
19-03-13, 18:52
παιδια θα μπορουσε κανεισ να μου προτινει ενα καλο νιτρικο,διαβασα διαφορα στο φορουμ για αλλα ακουσα ανρητικα για αλλα θετικα.
μπορει να κανεις να μου πρωτινει ενα?
θα η8ελα πρηξιμο και φλεβηκοτιτα να μου δωσει κυριος...

δοκιμασε το epic της dedicated nutrition,δε το εχω δοκιμασει,αλλα μ αυτα που χει θα σου δωσει αρκετο πρηξιμο..

akspoogy
23-03-13, 02:26
εχω παρει το super pump παλια και τωρα περνω το no-xplode της bsn..το no xplode μαρεσει καλυτερα να σου πω την αλη8εια αν και ειναι πολυ παρομοια..βλεπω καλη φλεβικοτητα και ενεργεια στην προπονηση..

+1 κι εγω με xplode παιζω..
εχω κ μερικες ζαλαδες που κ που :green:

akspoogy
23-03-13, 02:28
παιδια θα μπορουσε κανεισ να μου προτινει ενα καλο νιτρικο,διαβασα διαφορα στο φορουμ για αλλα ακουσα ανρητικα για αλλα θετικα.
μπορει να κανεις να μου πρωτινει ενα?
θα η8ελα πρηξιμο και φλεβηκοτιτα να μου δωσει κυριος...

no-xplode η jack 3d

s0k0s
23-03-13, 05:46
Οπως διαβασα τα καλυτερα σχολια τα ειδα στο craze και το assault, ποιο απο τα δυο θα προτινατε; (ή υπαρχει κατι ακομα πιο δυνατο; )

sobral
23-03-13, 12:33
Οπως διαβασα τα καλυτερα σχολια τα ειδα στο craze και το assault, ποιο απο τα δυο θα προτινατε; (ή υπαρχει κατι ακομα πιο δυνατο; )

καλημέρα φίλε! Δεν έχει καμία σχέση το ένα με το άλλο, είναι το τι ψάχνεις. Αν ψάχνεις κάποιο για να σου δώσει αντοχή, διάρκεια κτλ πας σε assault. Αν θες κάτι για τσίτωμα, focus πας σε κάτι στο στυλ του craze (δεν πάω πολύ την εταιρία την DS δεν τη θεωρώ και από τις πιο αξιόπιστες).

s0k0s
23-03-13, 14:12
Εχω τον υπνο 3-5 ωρες μετα την προπονηση, οποτε; :green:
Γενικα κ' καποιο αλλο απο τα ειδη τους;

FITNESS GIRL
23-03-13, 14:20
καλησπερα παιδια,να ρωτησω εχει κανεις δοκιμασει κανενα νιτρικο χωρις κρεατινη[απο τα extreme]?εψαξα μια γρηγορη ματια,αλλα εχει κανεις να μου προτηνει κατι δοκιμασμενο?:)

Mikekan
23-03-13, 14:31
To jack3d δεν εχει κρεατίνη!

FITNESS GIRL
23-03-13, 14:34
To jack3d δεν εχει κρεατίνη!

το ειχες δοκιμασει?αν ναι πως το ειδες?

Mikekan
23-03-13, 14:38
Δεν έχω δοκιμάσει καθόλου νιτρικα, αλλα θεωρείται μαζι με το craze, το assault και ένα δυο ακόμα απο τα καλυτερα. Και το μονο απο τα τρία που δεν εχει κρεατίνη.

FITNESS GIRL
23-03-13, 14:42
Δεν έχω δοκιμάσει καθόλου νιτρικα, αλλα θεωρείται μαζι με το craze, το assault και ένα δυο ακόμα απο τα καλυτερα. Και το μονο απο τα τρία που δεν εει κρεατίνη.

οκ θα επιλεξω αναμεσα σ αυτα τοτε απλα δεν θελω να εχει κρεατινη για μην με ''νερουλωσει''

liveris
23-03-13, 14:49
καλησπερα παιδια,να ρωτησω εχει κανεις δοκιμασει κανενα νιτρικο χωρις κρεατινη[απο τα extreme]?εψαξα μια γρηγορη ματια,αλλα εχει κανεις να μου προτηνει κατι δοκιμασμενο?:)

to white flood ειναι καλο χωρις κρεατινη..;)