PDA

Επιστροφή στο Forum : Γενικές Ερωτήσεις για PreWorkouts - Νιτρικά



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 [8]

Mikekan
08-04-14, 08:15
Ναι στην ελαττώνει αλλα όχι σε σημείο να μην μπορείς να φας, κανεις τη διατροφή σου και τα γεύματα σου κανονικά!

kazos_GR
08-04-14, 10:44
Και γω τα κάνω κάτι τέτοια.. Δες τι ώρα θα σε πάρει ο ύπνος τώρα και ενημέρωσε αύριο :P

hehehe τελικα 1:30 κοιμήθηκα και αυτα τα πηρα στις 7 πιστευω μια χαρα ειναι εβλεπα και τον (ΕΝΙΚΟ):P εμενα παντως δεν με κοβει καθολου ορεξη!!

Feygatos...
08-04-14, 17:39
hehehe τελικα 1:30 κοιμήθηκα και αυτα τα πηρα στις 7 πιστευω μια χαρα ειναι εβλεπα και τον (ΕΝΙΚΟ):P εμενα παντως δεν με κοβει καθολου ορεξη!!

Μια χαρα είσαι τοτε!! Εγω αλλες φορες μπορει να κοιμηθω κανονικα αλλες μπορει να μην κλεισω ματι μεχρι τις 7 το πρωι και να παω κατευθειαν δουλεια. Και γιαυτο σπανια τα περνω


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mikekan
08-04-14, 21:56
Εγω παλι κοιμάμαι κάποια στιγμή αλλα ξυπνάω συνέχεια, βλεπω όνειρα οτι ναναι τελειως και γενικά δεν ξεκουραζομαι.

kazos_GR
08-04-14, 22:35
παντως δεν ειναι για καθε μερα εγω πριν το gym περνω 1caps καφεινη και 1caps yohin. δεν χρειαζομε γενικα περισοτερα για να βγαλω προπονιση απλα εκεινη την ημερα ειμουν εντελως πτωμα .!:rolf:

Lainus
13-04-14, 18:06
Μάγκες καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει πλέον κάποιος τρόπος να δοκιμάσω προϊόν με γεράνιο (dmaa)... Απ' ό,τι έχω καταλάβει όλα τα προϊόντα που το είχαν μέσα έχουν αποσυρθεί και σκέτο δε βρήκα κάτι, για να το βάλω σε άλλο prewo (είχα δει ότι η Primaforce το έβγαζε σε κάψουλες?)...

Υπάρχει λύση στην περιέργια μου για δοκιμή?? :green:

paral
15-04-14, 15:16
και εμενα με έχει φάει η περιέργεια και έχω ψάξει όλα τα bulk αλλα τίποτα τζίφος.... :S

Mikekan
15-04-14, 15:29
Δεν έχετε ψάξει καλά. :P

Lainus
15-04-14, 15:42
Κοίτα κάτι είδα σ' ένα που λέγεται **** (δε το γράφω greeklish με την ελπίδα να μη σβηστεί :P ) αλλά δε μου έκατσε καλά...

Έλα, μην είσαι μοναχοφάης!!

To Inbox μου περιμένει ένα χαρμόσυνο μήνυμα, μέρες που είναι..!!!





Moderation Team: Απαγορεύεται η αναφορά σε ξένα καταστήματα πώλησης συμπληρωμάτων.

paral
15-04-14, 15:44
λες για κάτι σελίδες με 30euro τα 5γρ???
δεν νομίζω ότι είναι καλή επιλογή :(

Mikekan
15-04-14, 15:45
Ψαχτείτε λίγο καλύτερα.

paral
15-04-14, 15:50
υπάρχει κάτι αξιόπιστο που μας διαφεύγει?
ή κοιτάμε για μαύρη αγορά? :P:P:P:P:P

Ronaldinho
15-04-14, 22:54
Καλησπέρα παιδιά, κάνω Crossfit και θέλω να πάρω κάτι για να boostarw λίγο την απόδοση μου αλλά κατ επέκταση και το σωμα μου σε μυς. Προσέχω αρκετά τη διατροφή μου, δεν παίρνω ομως κάποιο συμπλήρωμα. Τι θα μου προτεινατε γι να βοηθήσω τον οργανισμό μου σε επιδόσεις αλλά και μυϊκή αναπτυξη(με περιορισμό του λίπους παντα) ; κάποιο ΝΟ θα βοηθούσε ή να προτιμούσα κάτι άλλο;

Ειμαι 79 κιλά και 1.82 υψος.

dio32
16-04-14, 08:32
Καλησπέρα παιδιά, κάνω Crossfit και θέλω να πάρω κάτι για να boostarw λίγο την απόδοση μου αλλά κατ επέκταση και το σωμα μου σε μυς. Προσέχω αρκετά τη διατροφή μου, δεν παίρνω ομως κάποιο συμπλήρωμα. Τι θα μου προτεινατε γι να βοηθήσω τον οργανισμό μου σε επιδόσεις αλλά και μυϊκή αναπτυξη(με περιορισμό του λίπους παντα) ; κάποιο ΝΟ θα βοηθούσε ή να προτιμούσα κάτι άλλο;

Ειμαι 79 κιλά και 1.82 υψος.
Αμα απο διατροφή είσαι αρκετά καλά δηλαδή εχεις μπολικες πρωτεινες,τοτε θα σου προτιμά νιτρικό για αποδώση στην προπόνηση συν απλή κρεατινη μετα την προπόνηση.
Αμα η διατροφή σου είναι φτωχή τοτε ενα συμπλήρωμα πρωτεινης για τους μυς σου και ενα νιτρικό για αποδώση στην προπόνηση.

Ronaldinho
22-04-14, 17:15
Αμα απο διατροφή είσαι αρκετά καλά δηλαδή εχεις μπολικες πρωτεινες,τοτε θα σου προτιμά νιτρικό για αποδώση στην προπόνηση συν απλή κρεατινη μετα την προπόνηση.
Αμα η διατροφή σου είναι φτωχή τοτε ενα συμπλήρωμα πρωτεινης για τους μυς σου και ενα νιτρικό για αποδώση στην προπόνηση.

Κάποιο νιτρικό συγκεκριμενης μάρκας για την περίπτωση μου? Δε με ενδιαφέρει τόσο το πρήξιμο στην προπόνηση,όσο το να μένει και κάτι μετα την προπόνηση.

Mikekan
22-04-14, 17:25
Δεν κάνουν αυτό το πράγματα τα νιτρικά φίλε μου.

dio32
23-04-14, 11:50
Κάποιο νιτρικό συγκεκριμενης μάρκας για την περίπτωση μου? Δε με ενδιαφέρει τόσο το πρήξιμο στην προπόνηση,όσο το να μένει και κάτι μετα την προπόνηση.
Δηλαδή τι να σου μένει μετά την προπόνηση;ενέργεια;γιατί τα περισότερα νιτρικά μέχρι την προπόνηση κρατάνε και καμια φορά ξεμενεις στην μέση της προπόνησης.

georgedark
25-04-14, 20:30
αγορασα χθες το http://www.bbclub.gr/san-fierce-domination-718gr-el.html (san-fierce-domination)
νιτρικο ειναι η δευτερη φορα που κανω ληψει σημερα και εχω παρατηρησει οτι μου προκαλει διαρροια... και τις 2 μερες επισεις ενα γουργουριτο στιν κιλια πως κανει οταν πεινας οταν πηγα για υπνο (μηπως φτεει που εβαλα 3 scoop; πρεπει να τα ελατοσω...; )

koronaKLMT
25-04-14, 20:42
οοοουυ σκληρό!3 scoop?πρώτη φορά παίρνεις να φανταστώ...κοίταξε πολύ πιθανών να φταίει αυτό επειδή και εγώ το είχα κάνει και ήταν αστραπιαία η κίνηση στην τουαλέτα.απλά πάρε 1 scoop για αρχή και στην πορεία σταδιακά ανέβασε το σε 1.5 και 2 όταν δεν σε πιάνει η δόση.δεν νομίζω να φταίει το προιόν πάντως. :) αν πάλι έχεις το ίδιο πρόβλημα ακόμα και όταν μειώσεις την δοσολογία ίσως σε επηρεάζει κάποιο συστατικό!

jam
25-04-14, 20:45
αλλη φορα παρε 4 σκουπ για πρωτη δοκιμη , τι φταιει νομιζεις εσυ ? και με ενα σκουπ μια χαρα δοση ειναι:thumbup:

georgedark
25-04-14, 20:51
οκ ευχαριστω παιδια απλα με πεθανε λιγο και ειπα να ρωτισω.. να σας πω σε νερο δεν το διαλιο; γιατι το βαζω σε νερω και δεν διαλειει τελιος μενουν κοκοι απο τιν σκονοι αρκετοι και κανει εναν αφρο

sobral
25-04-14, 20:59
οκ ευχαριστω παιδια απλα με πεθανε λιγο και ειπα να ρωτισω.. να σας πω σε νερο δεν το διαλιο; γιατι το βαζω σε νερω και δεν διαλειει τελιος μενουν κοκοι απο τιν σκονοι αρκετοι και κανει εναν αφρο

Κατ αρχην δεν χρειαζοταν να ανοιξεις νεο θεμα. Εχουμε ολοκληρο τοπικ για τα preworkouts. Ηλπιζα να μας κανεις πλακα με τα 3 σκουπ του fierce αλλα μαλλον δεν κανεις. Ειναι παρα πολλα για το συγκεκριμενο. Απορω κ πως κοιμασαι...

paral
28-04-14, 16:16
καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει πρωτόκολλο λήψης τις κιτρουλίνης?
αν έχει αναλυθεί σε κάποιο άλλο topic κατατοπίστε με γιατι μέχρι τώρα έχω διαβάσει διαφορα

Mikekan
28-04-14, 16:21
Πριν τη προπόνηση. Για δοσολογία ξεκίνα από 1γρ και ανεβαίνεις.

paral
28-04-14, 16:28
μέχρι 3gr είναι το maximum?
μονο για pre την παίρνουμε η πρέπει και τις μέρες off?
ρωτάω γιατί σε site που πουλάνε λένε για χρήση 2 φορες τι μέρα και εγώ την είχα στο μυαλό μου μονο σαν pre

Mikekan
28-04-14, 16:37
Για pre, μέχρι 3γρ ξέρω.

paral
28-04-14, 16:40
για το αν πρέπει να γίνετε διακοπή όπως η b αλανίνη και η κρεατίνη ανά 2 μήνες 1 off?
γιατί σκέφτομαι να στακαρω μερικά πράγματα μαζί.... (σε ζάλισα)

Mikekan
28-04-14, 16:44
Προσωπική μου άποψη είναι ότι πρέπει να γίνεται αποχή για κάποιο διάστημα από τα πάντα.

paral
28-04-14, 17:00
TNX mike κατατοπιστικός όπως πάντα :green:

jam
28-04-14, 18:44
Προσωπική μου άποψη είναι ότι πρέπει να γίνεται αποχή για κάποιο διάστημα από τα πάντα.

ακριβως στο οτιδηποτε και εγω ειμαι αυτης της ιδεολογιας :thumbup: :thumbup:

Mikekan
28-04-14, 18:48
TNX mike κατατοπιστικός όπως πάντα :green:

Να είσαι καλά φίλε μου! :thumbup:

gymele
28-04-14, 19:58
ακομα και απο whey αποχη ? και ποσο ?

kazos_GR
28-04-14, 20:45
οχι απο whey.......

paral
28-04-14, 21:08
whey Ω3 και πολυβιταμίνες δεν κόβονται :P

jam
29-04-14, 01:50
φιλε εγω μια καθε τοσο κανω ενα διαλειμματακι απο ολα μια βδομαδα τουλαχιστο ! και εκεινο το διασημα λογικα διακοπες η κατι τελοσπαντων ξεκουραση γενικα , καλο κανει :thumbup:

poluxronis
10-05-14, 01:08
γεια σας παιδια,ηθελα να σας ρωτησω κατι σημαντικο για τα προ-πονητικα....ειχα ρωτησει εναν απο xtremestores και μου ειχε πει οτι δεν μπορω να παιρνω μονο αυτο αλλα θα πρεπει να παιρνω και μια πρωτεινη μετα απο προπονηση αλλιως θα δημιουργησω προβλημα στους μυικους ιστους....ισχυει κατι τετοιο????

ktm620
10-05-14, 11:12
Πολύ περίεργο συλλογισμό έκανε ο πωλητής ή ξέρει κάτι που εγώ τουλάχιστον αγνοώ...
Αν δηλαδή η διατροφή σου - βάση απαιτήσεων προπόνησης - είναι οκ , και λαμβάνεις την απαιτούμενη ποσότητα πρωτείνης τι σημασία έχει αν θα πάρεις και εξτρά πρωτείνη από συμπλήρωμα που πιθανότατα απλά θα σε επιβαρύνει;
Ότι πολλοί ακολουθούν ένα τέτοιο "πρωτόκολλο" δεν έχει να κάνει με το ότι η λήψη του προεξασκητικού θα δημιουργήσει πρόβλημα στους μύς αλλά στο
να καλύψουν γενικότερα τις διατροφικές απαιτήσεις ενός δύσκολου προπονητικού προγράμματος.
Αλλιώς όσοι πίνουν διπλό δυνατό εσπρέσσο να πίνουν και μια whey μετά....

jam
10-05-14, 13:55
γεια σας παιδια,ηθελα να σας ρωτησω κατι σημαντικο για τα προ-πονητικα....ειχα ρωτησει εναν απο xtremestores και μου ειχε πει οτι δεν μπορω να παιρνω μονο αυτο αλλα θα πρεπει να παιρνω και μια πρωτεινη μετα απο προπονηση αλλιως θα δημιουργησω προβλημα στους μυικους ιστους....ισχυει κατι τετοιο????

Οταν θελει να πουλησει ο αλλος οτι θελει λεει!

billy89
10-05-14, 18:19
Αυτό είναι μια εξυπνάδα που τη βγάλανε και σε άρθρο στη σελίδα τους στο fb χωρίς να στηρίζεται σε κανένα στοιχείο. Η σκοπιμότητα είναι προφανής...

raiden
12-05-14, 00:34
Παιδια καλησπερα , που ειναι το λαθος στο να παιρνει καποιος την πρωτεινη του μετα την προπονηση για να εκμεταλευτει το αναβολικο παραθυρο ή εστω τα bcaa . Ολοι λαθος κανουμε δηλαδη ? Προσωπικα το να παρεις νιτρικο και μετα να περιμενεις μεχρι να γυρισεις σπιτι για να ετοιμασεις την μπριζολα το θεωρω λαθος . Εκτος κ αν στην εχει ετοιμη καποιος , αλλα δεν εχπυμε ολοι αυτην την πολυτελεια

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

jam
12-05-14, 03:45
δεν μπορω να παιρνω μονο αυτο αλλα θα πρεπει να παιρνω και μια πρωτεινη μετα απο προπονηση αλλιως θα δημιουργησω προβλημα στους μυικους ιστους....ισχυει κατι τετοιο????


Παιδια καλησπερα , που ειναι το λαθος στο να παιρνει καποιος την πρωτεινη του μετα την προπονηση για να εκμεταλευτει το αναβολικο παραθυρο ή εστω τα bcaa . Ολοι λαθος κανουμε δηλαδη ? Προσωπικα το να παρεις νιτρικο και μετα να περιμενεις μεχρι να γυρισεις σπιτι για να ετοιμασεις την μπριζολα το θεωρω λαθος . Εκτος κ αν στην εχει ετοιμη καποιος , αλλα δεν εχπυμε ολοι αυτην την πολυτελεια

Δεν λεμε αυτο φιλε , αλλα οχι να λεει προβλημα με μυικους ιστους και δεν ξερω και εγω τι μλκς σκεφτετε ο καθενας για να πουλησει . Δεν ισχυει η παραπανο προταση ως εχει οτι θα υπαρχει προβλημα δλδ στην τελικη , οχι οτι δεν ειναι σωστο να εκμεταλευτεις το αναβολικο παραθυρο . Οπως και να χει καλο ειναι να παιρνεις την πρωτεινη σου η τα αμινο σου για μεταπροπο ητε να κανεις γευμα , καθενας οτι τον βολευει και οτι του δουλευει . Οσο για το αν ειναι λαθος το ετοιμο φαγητο πρωσοπικα εγω το κανω για πολυ καιρο και δουλευει και το θεωρω σωστοτατο το να εχω απευθειας για μεταπρο γευμα κανονικο (παιρνω και αμινο μολις τελιωσω πρωσοπικα) . Ειτε το ετοιμαζω ητε το εχω ηδη ετοιμο , δεν το θεωρω πολυτελεια αλλα αφοσοιωση .

morbit_killer
12-05-14, 12:40
Παιδία θέλω να μου προτείνετε...ένα καλό Νιτρικό...όχι όμως απλά γνωστό σαν μάρκα ή απλά της γνωστής εταιρία συμπληρωμάτων.....αλλά κ αποτελεσματικό στην πράξη.......

το μόνο νιτρικό που δούλευε ήταν το super pump 800 γρ το παλιό μιλάμε για πρήξιμο <<φαρμάκου>> , τώρα σου συστήνω απλή αργινίνη κετογλουτερική AAKG μαζί με κρεατίνη μονοϋδρική , η αν δεν θες δυο συμπληρώματα πάρε της XPAND το νιτρικο που δεν έχει κιτρουλίνη!!!!
προσοχή στην κιτρουλίνη .. είναι φόλα .. θα φανεί τα επόμενα χρόνια αυτό που σου λέω....

billy89
12-05-14, 14:00
Παιδια καλησπερα , που ειναι το λαθος στο να παιρνει καποιος την πρωτεινη του μετα την προπονηση για να εκμεταλευτει το αναβολικο παραθυρο ή εστω τα bcaa . Ολοι λαθος κανουμε δηλαδη ? Προσωπικα το να παρεις νιτρικο και μετα να περιμενεις μεχρι να γυρισεις σπιτι για να ετοιμασεις την μπριζολα το θεωρω λαθος . Εκτος κ αν στην εχει ετοιμη καποιος , αλλα δεν εχπυμε ολοι αυτην την πολυτελεια

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει αναβολικό παράθυρο είναι μύθος αυτό το πράγμα. Δηλαδή σκέψου το και λογικά ο οργανισμός πώς καταλαβαίνει ότι τελείωσες την προπόνηση για να υπολογίσει το αναβολικό τέταρο ή μισάωρο ή δεν ξέρω κι εγώ τι? Εσύ μπορεί να έχεις μαζέψει τα πράγματά σου και να περπατάς προς το σπίτι σου... ο οργανισμός σου πώς μπορεί να ξέρει ότι εσύ εκείνη την ώρα δεν είσαι ακόμα στο γυμναστήριο και κάνεις διάδρομο ας πούμε?

raiden
12-05-14, 14:07
Δεν υπάρχει αναβολικό παράθυρο είναι μύθος αυτό το πράγμα. Δηλαδή σκέψου το και λογικά ο οργανισμός πώς καταλαβαίνει ότι τελείωσες την προπόνηση για να υπολογίσει το αναβολικό τέταρο ή μισάωρο ή δεν ξέρω κι εγώ τι? Εσύ μπορεί να έχεις μαζέψει τα πράγματά σου και να περπατάς προς το σπίτι σου... ο οργανισμός σου πώς μπορεί να ξέρει ότι εσύ εκείνη την ώρα δεν είσαι ακόμα στο γυμναστήριο και κάνεις διάδρομο ας πούμε?

Μα πως δεν υπαρχει αναβολικο παραθυρο ρε παιδια τοσες ερευνες εχουν βγει .ο οργανισμος εχει διαδικασιες αυτοματοποιημενες κ καταλαβαινει και δρα ανεξαρτητα απο το τι μας φαινεται εμας λογικο . Δεν καταλαβαινει οτι περασε ενα τεταρτο απλα εχει αποδειχθει ποση διαρκεια εχει περιπου αυτη η "φαση" αναζητησης του οργανισνου για να αναπληρωσει τα χαμενα της προπονησης και να αποκατασταθει ..


Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

billy89
12-05-14, 15:06
Ναι και εγώ σου λέω, πότε δηλαδή ξεκινάει αυτή η διαδικασία? Όταν περπατάω για το σπίτι οι μυς δε δουλεύουν έστω και σε αυτό τον ελάχιστο βαθμό? Πως ξέρει ο οργανισμός ότι εγώ περπατάω προς το σπίτι και δεν περπατάω στο διάδρομο - άρα δεν τέλειωσα την προπόνησή μου - για να μπει στη φάση αποκατάστασης? Αν τρέξω προς το σπίτι αλλάζει κάτι?

jam
12-05-14, 16:11
προσοχή στην κιτρουλίνη .. είναι φόλα .. θα φανεί τα επόμενα χρόνια αυτό που σου λέω....

Δεν βλεπω πως και γιατι υποστηριζεις οτι η κιτρουλινη ειναι φολα φιλε ?
Καταρχας η κιτρουλινη διπλασιαζει σχεδον την αργινινη και την ορνιθινη στην προσληψη της κατι που τα ιδια ξεχωριστα αυτα αμινο δεν καταφερνουν με τον να τα παρεις μονα τους , μπορει να υπαρχουν σχετικες αμφιβολιες για την ορνιθινη , και ισως ειναι καλυτερα να υπαρχει και το συμπληρωμα αργινινης αρχικα για λιγο , αλλα και παλι η κιτρουλινη ειναι το αμεταβλητο στην τελικη η κατι που μπορεις να παρεις μονο του χωρις την υποστηριξη των αλλων δυο . Παρολαυτα η αργινινη ακομη να αποδηκτει πληρως για την δραση της ως νιτρικο αφου υπαρχουν ακομη ερευνες που δεν εχουν διχνουν αυξηση , αρα ειναι καπως οπως δουλεψει στον καθενα κατα την γνωμη μου . Στην τελικη η κιτρουλινη μετατρεπεται σε αργινινη με καλυτερη ''απορροφηση'' αρα δεν βλεπω κανενα λογο να υποστηριζεις κατι αντιθετο με την κιτρουλινη αλλα θα ελεγα πιο λογικα να ελεγες η αργινινη στα επομενα χρονοια θα φανει φολα !!


Ναι και εγώ σου λέω, πότε δηλαδή ξεκινάει αυτή η διαδικασία? Όταν περπατάω για το σπίτι οι μυς δε δουλεύουν έστω και σε αυτό τον ελάχιστο βαθμό? Πως ξέρει ο οργανισμός ότι εγώ περπατάω προς το σπίτι και δεν περπατάω στο διάδρομο - άρα δεν τέλειωσα την προπόνησή μου - για να μπει στη φάση αποκατάστασης? Αν τρέξω προς το σπίτι αλλάζει κάτι?

Διαφωνω ρε συ μπιλλι , νταξ οχι απολυτα δεν το ισοπεδωνω , αλλα οπως και να το κανουμε ειναι αρκετα σημαντικο οχι το πλεον σημαντικο αλλα αρκετα πιστευω και υπαρχουν αρκετες ερευνες ρε συ . Αλλο να γυμναζεσαι και να κτυπας παλμους μαξ και αλλο το περπατημα προς το σπιτι . Δες το και αλλιως πιο αποδεδειγμενα απο πρωσοπικη πλευρα , δεν εισαι αρκετα πιο κομπλε οταν κανεις το γευματακι σου μολις τελειωσεις την προπο ? παρα να περιμενεις καμια - δυο ωρες και μετα νηστικος ? τρελλη διαφορα απο πρωσοπικη αποψη ! :bbbiceps:

sobral
12-05-14, 17:29
ακόμη με αργινίνες ασχολούμαστε?? oh my God!!! :banghead:

paral
22-05-14, 18:15
καλησπέρα σας :green:
διαβάζοντας το άρθρο για την B αλανίνη είδα ότι δουλεύει συγκεντρωτικά όπως περίπου και η κρεατίνη.
αφού χρειάζεται κύκλος και καθημερινή λήψη τότε γιατί πολλά προεξασκιτικα την έχουν?
μπορεί να σ δώσει κάτι από μια χρήση?

beefmeup
23-05-14, 09:53
η κρεατινη δεν δουλευει συσωρευτικα οπως η β-αλανινη..
κατα τα αλλα σωστη παρατηρηση που εχω γραψει κ γω πολλες φορες..οσο για τα συμπληρωματα που ρωτας δεστο σαν ατυχης επιλογη μονο κ μονο για να δειχνουν ενα συστατικο μεσα σε ολα τα αλλα που εχουν που οντως κανει κατι..σαν prewo δεν εχει νοημα αν δεν περνεις συνεχομενα ομως κ απο αλλη πηγη.

paral
23-05-14, 15:44
η μονουδρικη κρεατίνη δεν δουλεύει συγκεντρωτικά? εγώ αυτή νόμιζα ήταν μια χαζή επιλογή στα νιτρικά
νόμιζα πως κάποιες άλλες κατηγοριες που υπάρχουν στα νιτρικά όπως η αλκαλική και η νιτρική είναι που πιάνουν σαν prewo....
τα συμπληρώματα με b αλανίνη τα συμπλήρωσα μονος μου με extra από bulk γιατί η ποσότητα που έχουν μέσα είναι για γέλια
τότε μονο κατάλαβα το μούδιασμα και τα τσιμπήματα (στα 3gr)

Lainus
08-06-14, 12:57
Καλησπέρα σε όλους... Θέλω τα φώτα σας για Prewo με αρκετό χρόνο δράσης... Σε 1 εβδομάδα ξεκινάει το ΤΠΕΝ στο στρατό (για όσους γνωρίζουν) και με πόστο + υπηρεσίες + ΤΠΕΝ θα χρειαστώ κάτι δυνατό γιατί θέλω να τα πάω καλά να τσιμπίσω έξτρα άδεια... :P

Τώρα, αυτό που χρειάζομαι είναι κάτι με αρκετό χρόνο "δράσης"... Να μην είναι κάτι που να κρατά 1-2 ώρες, ίσα για μια προπόνηση...

Γνωρίζουμε αν υπάρχει κάτι τέτοιο???

Αντοχή σε στιμς υπάρχει, δώστε ελεύθερα!

mika68
09-06-14, 22:05
Καλησπέρα σε όλους... Θέλω τα φώτα σας για Prewo με αρκετό χρόνο δράσης... Σε 1 εβδομάδα ξεκινάει το ΤΠΕΝ στο στρατό (για όσους γνωρίζουν) και με πόστο + υπηρεσίες + ΤΠΕΝ θα χρειαστώ κάτι δυνατό γιατί θέλω να τα πάω καλά να τσιμπίσω έξτρα άδεια... :P

Τώρα, αυτό που χρειάζομαι είναι κάτι με αρκετό χρόνο "δράσης"... Να μην είναι κάτι που να κρατά 1-2 ώρες, ίσα για μια προπόνηση...

Γνωρίζουμε αν υπάρχει κάτι τέτοιο???

Αντοχή σε στιμς υπάρχει, δώστε ελεύθερα!

Δε χρειάζεται να πάρεις τίποτα για να βγάλεις τα τπεν κι ειδικά αν εισαι στο πεύκο. Φίλα τα λεφτα σου για μετα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Lainus
10-06-14, 17:53
Για Ρεντίνα μιλάμε αλλά δε είναι το θέμα μας... Επειδή είδα ότι δεν απάντησε κάποιος, πήρα το assault και το essential amino energy και θα τα δοκιμάσω μαζί... άμα δω ότι τα περνάω εύκολα μέσα, θα βάλω και την yohimbine hcl και πιστεύω θα είμαι κομπλέ.

Muscle-Freak
13-06-14, 02:49
ποια πιστευεται ειναι η ιδανικη δοση κιτρουλινης για μεγιστο αποτελεσμα και για ποσο καιρο πρεπει να την παιρνουμαι....επισης αν συνδιαζετε με καποιο αλλο συμπληρωμα για καλυτερα αποτελεσματα?

PVT Nero
04-08-14, 13:00
Καλημερα παιδια εχετε να προτεινετε κανενα καλο νιτρικο?δυνατο αρκετα κατα προτιμηση γιατι τα στιμς δεν με πολυ πιανουν.

salonikiozzz
07-08-14, 12:53
Σπερα παιδια θα ειμαι συντομος.

Πηρα προσφατα ενα stack,και μαζι με αυτο ηρθε ενα δειγμα pre workout,της scitek nutrition fireworks.
Η ερωτηση ειναι: ποση ωρα πριν την προπονηση να το παρω για να εχω τα μεγιστα αποτελεσματα?
Επισης,σκεφτηκα να το βαλω στο shake που περνω μαζι με το φαι,1 ωρα πριν την προπονηση με 1 scoop πρωτεινη,5γρ μονουδρικη,και 100μγ ανυδρη καφεϊνη.Αξιζει σαν ιδεα??

valentinosael
07-08-14, 22:11
Σπερα παιδια θα ειμαι συντομος.

Πηρα προσφατα ενα stack,και μαζι με αυτο ηρθε ενα δειγμα pre workout,της scitek nutrition fireworks.
Η ερωτηση ειναι: ποση ωρα πριν την προπονηση να το παρω για να εχω τα μεγιστα αποτελεσματα?
Επισης,σκεφτηκα να το βαλω στο shake που περνω μαζι με το φαι,1 ωρα πριν την προπονηση με 1 scoop πρωτεινη,5γρ μονουδρικη,και 100μγ ανυδρη καφεϊνη.Αξιζει σαν ιδεα??
Δεν ξέρω το συγκεκριμένο αλλά συνήθως τα pre τα παίρνουμε 15-30 λεπτά πριν την προπονηση με άδειο στομάχι

Socratis100
24-08-14, 18:39
Παιδες μιας και δεν εχω ξαναπαρει νιτρικο ,πειτε μου κανα καλο να παω να το αγορασω.Εχω δει το no expode -apshault.αλλα δεν ξερω ποιο ειναι καλυτερο[ειτε υπαρχει κατι καλυτερο εκει εξω].Συνδιαζετε με κρεατινη?

thegravijia
31-08-14, 00:48
xαπια καφεινης για πριν την προπονηση VS κανονικο καφε VS νιτρικο???
τα χαπια καφεινης κανουν δουλεια η απλα εχουν την ιδια επιδραση σαν να πινεις ενα καφε????

πολλες φορες ερχομαι κομματια απο τη δουλεια και πανε χαμενες οι προπονησεις γιαυτο σκεφτομαι να παρω κατι

kazos_GR
31-08-14, 01:57
αν και δεν ειμαι sure τα χαπια 200mg ειναι πανω απο 1-2 καφεδες.

beefmeup
31-08-14, 10:20
xαπια καφεινης για πριν την προπονηση VS κανονικο καφε VS νιτρικο???
τα χαπια καφεινης κανουν δουλεια η απλα εχουν την ιδια επιδραση σαν να πινεις ενα καφε????

πολλες φορες ερχομαι κομματια απο τη δουλεια και πανε χαμενες οι προπονησεις γιαυτο σκεφτομαι να παρω κατι

οταν πινεις καφε συνηθως δεν τον πινεις μονορουφι..σε αντιθεση με τα χαπια καφεινης που κατεβαζεις μια δοαση περιπου 200μιλι καφεινης-μια συνηθισμενη περιεκτικοτητα για αυτα,οποτε εκει μπορει να περιμενεις ενα kick παραπανω απο τι με τον απλο καφε..
εμενα ας πουμε που δεν με πιανει ο καφες ακομα κ 600μιλι καφεινη να παρω σε χαπια δεν με πιανει καθολου..
οποτε καλο θα ηταν να δοκιμασεις για να ξερεις..αλλιως μετα πας σε prewo που περιερχει διαφορους συνδιασμους απο διεγερτικα..αλλα κ παλι κ εκει πρεπει να δοκιμασεις να δεις τι σε πιανει καλυτερα κ τι οχι..

stone garden
25-09-14, 16:02
τρεχω υδροχλορικη κρεατινη αυτη τη περιοδο και επειδη δε θελω να παρω νιτρικο με υδροχλορικη για να μην ξεπερασω την ημερησια δοση , θα χω θεμα να τη στακαρω μαζι με νιτρικο με μονουδρικη ?

beefmeup
25-09-14, 19:06
οχι μια χαρα θα εισαι:thumbup:

primordial
27-09-14, 12:20
Θα ρωτήσω κάτι που αναφέρθηκε απο έναν τύπο που διατηρεί κατάστημα με sups.
"Η χρήση προεξασκητικων συμπληρωμάτων γενικότερα και κυρίως τους καλοκαιρινούς μήνες, μπορεί να δημιουργήσει στον χρήστη αυτών πρόβλημα στα αγγεία κ στις φλέβες, λόγω των αγγειοδιασταλτικων που χρησιμοποιούνται. Το πρόβλημα αυτό μπορεί να εμφανιστεί με την μορφή ευρυαγγειών, φλεβιτιδας κ στην χειρότερη των περιπτώσεων να δημιουργήσει κ θρομβωσεις."

Σχόλια........??????????


Sent from my iPad using Tapatalk

Mikekan
27-09-14, 13:50
Προσωπικά ειμαι πεπεισμένος οτι μακροχρόνια χρήση νιτρικών δεν μπορεί να ειναι και οτι καλυτερο για τη καρδια, φυσικά μιλάω για αυτα με stimulants.

PanosDanis
13-10-14, 22:13
Παιδια καλησπερα. Τοσο καιρο που πειραματιζομαι με διαφορα ειδους νητρικα με φακελακια δειγματων για να βρω το καταλληλο δε με βοηθαει κανενα. Την πρωτη μονο φορα που πηρα της biotech το nitrox τα ειδα ολα. Πολυ συγκεντρωση,αντοχη,πρηξιμο. Φυσικα υπαρχουν και πολυ καλυτερα νιτρικα. Μετα απ αυτο δοκιμασα του jay cutler. δεν με πιασε καθολου. Τα 2 τελευταια που εχω δοκιμασει ειναι της scitec nutrition το hod blood και το power3d 2.0. Επειδη ειμαι μαθητης και πηγαινω μετα το σχολειο προπονηση που ειμαι λιγο πεσμενος σε διαθεση και νυσταζω κανενα μα κανενα νιτρικο πλεον δε μπορει να με ξυπνησει ακομα και το power3d που εχει 200mg καφεινης. Αυτο ειναι το πρωτο μου προβλημα. Θελω να μου προτεινετε νιτρικα που να μην ειναι blend με βαση την κιτρουλινη και το εκχυλισμα πατζαρι και κατι που μπορει να με ξυπνησει να με τονωσει. Νιτρικο παιρνω αραια και που οποτε δε τιθεται θεμα συνηθειας.

PanosDanis
15-10-14, 17:22
Κανείς; :-/

ArgoSixna
15-10-14, 18:40
Εισαι μικρος οποτε μην περιμενεις να σου προτεινει κανενας πιο εξειδικευμενα διεγερτικα.

Αν δεν σε πιανει η καφεινη , βαλε στερεο γευμα να το τρως στο 5ο διαλειμα και να εισαι κομπλε μετα απο μιαμιση ωρα που θα πας για προπονηση.

PanosDanis
15-10-14, 23:58
Τόσο εξειδικευμένα είναι αυτά τα συστατικά; Μάλιστα. Τώρα Γ Λυκείου δε ξέρω πόσο μικρός θεωρούμαι. Τέλος πάντων στέρεο γεύμα έχω και τρώω 2 ώρες πριν άλλα νιώθω πολύ νύστα κάθε μέρα.

Keysersoze27
05-11-14, 16:34
Eχει αναφερθει καθολου εδω οτι το Νιτρικο Οξείδιο (ΝΟ) ειναι παρα πολυ ισχυρη Ελευθερη Ριζα με οτι αυτο συνεπάγεται ;)

beefmeup
05-11-14, 16:51
τα συμπληρωματα αυτης της κατηγοριας δεν μπορουν επ'ουδενι να αυξησουν την παραγωγη ΝΟ στο σωμα..
ο ορος "νιτρικο" ειναι μια ατυχης εφευρεση που εχουμε επισημανει χρονια τωρα οτι κακως υπαρχει,κ κακως εχει εδραιωθει ετσι..
"preworkout" λεγονται κανονικα.
στο σωμα η παραγωγη του ΝΟ ειναι απαραιτητη για καποιες λειτουργιες..εκτος απο απο ελευθερη ριζα ειναι κ σημαντικος παραγοντας στην ρυθμιση των υπολοιπων ελευθερων ριζων.
περισοτερα >εδω (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11782688)<
το να διατηρειται σε σωστα επιπεδα ειναι πολυ σημαντικο για το σωμα,αυτο που μας πειραζει ειναι η ανεξελεγκτη αυξηση του,η οποια φυσικα δεν μπορει να γινει με 2-3 ψευτοσκονες υπο μορφη συμπληρωματος.
ενεσιμη αργινινη σε 6 περιπτωσεις καρδιοπαθων ειχε προκαλεσει ισχαιμικα επεισοδεια κ θανατο φυσικα..γιαυτο κ δεν χορηγειτε ετσι.
σε ποσιμη μορφη δεν κανει τπτ.

PVT Nero
30-11-14, 21:32
Καλησπερα παιδια,σκεφτομαι να παραγκειλω το Mr.Hyde απο το e shop.τωρα χρησιμοποιω σχετικα λιγο το ritual.θα ηταν προτιμοτερο να κανω καποιες μερες οφφ πριν το ξεκινησω?

Andreas C.
01-12-14, 15:41
Όχι δεν χρειάζεται αλλά αν έκανες αρκετή χρήση στο προηγούμενο και δεν σε πιάνει όπως σε έπιανε στις αρχές τότε καλό ήταν να κάνεις μια μικρή αποχή:toast:

paris
26-01-15, 21:07
καλησπερα παιδια και απο εμενα ειμαι σε αναζητηση νιτρικου εχω χρησιμοποιησει τελευταια το RUSH(stacker).ειχα δει παλιοτερα σχολια για το συγκεκριμενο και ηταν πολυ θετικα τωρα ομως που ξαναμπηκα να δω το προιον μαλλον εχει αλλαξει η κατασταση.τι θα μου προτεινατε να κοιταξω ποια θα ηταν μια πολυ καλη (κατα κοινη παραδοχη) επιλογη?

PanosDanis
26-01-15, 21:09
Δες για το vmx pump της phd σε μένα δούλεψε καλά

Socratis100
27-02-15, 02:12
Εχουν τοσα νιτρικα που εχω χασει τον μπουσουλα.Εχουμε κατι με καλη καφεινη[περιπου 200 mg] να γινει δουλια.Ερχομαι κομματια απο την δουλεια και πραγματικα το χρειαζομαι.Τωρα αρχιζω και βαζω κρεατινη πριν την προπονηση και οχι μετα[οπως εκανα],μπας και μου δωσει το boost,αλλα η ελειψη καφεινης φαινεται,

NASSER
27-02-15, 02:23
Άλλο νιτρικό και άλλο φόρμουλα που περιέχει κρεατίνη ή φόρμουλα που περιέχει νιτρικό και καφεΐνη..
Και σκέτο καφέ να πίνεις πριν την προπόνηση την κάνει τη δουλειά σου αν σε προβληματίζει η υπνηλία.

Polyneikos
27-02-15, 07:24
Εχουν τοσα νιτρικα που εχω χασει τον μπουσουλα.Εχουμε κατι με καλη καφεινη[περιπου 200 mg] να γινει δουλια.Ερχομαι κομματια απο την δουλεια και πραγματικα το χρειαζομαι.Τωρα αρχιζω και βαζω κρεατινη πριν την προπονηση και οχι μετα[οπως εκανα],μπας και μου δωσει το boost,αλλα η ελειψη καφεινης φαινεται,

Το PV-7 (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?25435-PV-7-(Myolabs)/page3) το θεωρώ πολύ καλη επιλογή.

Lainus
04-03-15, 21:01
Φόρουμ καλησπέρα!

Ψάχνω ένα καλό προεξασκητικό ΧΩΡΙΣ ΔΙΕΓΕΡΤΙΚΑ για φιλαράκι μου που έχει θεματάκια με ταχυκαρδίες κλπ...
Αν είναι εύκολο να υπάρχει σε Ελλάδα γιατί με ιντερνέτς δε το πολυέχει!

Απάντηση και σε ίμποξ αν υπάρχει σύσταση σε μαγαζί!

Υ.Γ: Ερώτηση για 'μενα!! Tο PREJYM του Stoppani που μπορώ να το αγοράσω??

beefmeup
04-03-15, 21:09
μπορεις να δεις το monsterpump (http://athlitis.gr/simpliromata/pre-workout/monster-pump-456gr-cytosport/) που εχει πολυ καλα συστατικα κ καφεινη μονο σε ποσοτητα οση εχει μια κουπα καφε.
γενικα ειναι πολυ δυσκολο να βρεις κατι χωρις καφεινη,τουλαχιστον απο Ελλαδα.

sobral
04-03-15, 23:14
Φόρουμ καλησπέρα!

Ψάχνω ένα καλό προεξασκητικό ΧΩΡΙΣ ΔΙΕΓΕΡΤΙΚΑ για φιλαράκι μου που έχει θεματάκια με ταχυκαρδίες κλπ...
Αν είναι εύκολο να υπάρχει σε Ελλάδα γιατί με ιντερνέτς δε το πολυέχει!

Απάντηση και σε ίμποξ αν υπάρχει σύσταση σε μαγαζί!

Υ.Γ: Ερώτηση για 'μενα!! Tο PREJYM του Stoppani που μπορώ να το αγοράσω??

Εάν δεν θέλει ή δεν ξέρει να φτιάξει ένα δικό του χωρίς διεγερτικά, μπορεί να δει γι αυτό: http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?29516-Nitro-Pump-%28Body-Attack%29
είναι από γερμανική εταιρία κ εχει πολύ καλές ποσότητες.

Όσο για του Στοπάνι μόνο από Αμερική.

SOLID
05-03-15, 00:14
Φιλε τσεκαρε και το Megatron της san εδω http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?31969-Megatron-%28SAN%29 εχει καλα συστατικα και εντος ολιγων ημερων το περιμενω για προσωπικη δοκιμη. Ειναι stimulant free.

beefmeup
05-03-15, 00:16
ω,ρε φιλε το ειχα ξεχασει αυτο..οντως κ αυτο καλη επιλογη:thumbup:
εχει ερθει ελλαδα?

Lainus
05-03-15, 01:55
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!!

Toumba-nos
08-03-15, 21:35
Μπορεί μήπως κάποιος να με πει γνώμες για το JACK 3D MICRO της USPlabs? Αυτή την περίοδο χρησιμοποιώ το PV-7 της MYOLABS.

Stefanos9
08-03-15, 22:11
ουτε κατα διανοια δε συγκρινεται μ το pv7 ....Προσωπικη μου αποψη το pv7 ειναι ανωτερο απο τα περισσοτερα της κατηγοριας του...

theoklis13
18-04-15, 20:22
θα ήθελα να ρωτήσω σε φάση γράμμωσης θα με βοηθούσε κάποιο νιτρικό για να τονίσω την μυηκότητα μου και να ανεβάσω την ενέργεια στην προπόνηση (λόγο σπουδών η διατροφή μου δεν μπορεί να καλύψει τις ανάγκες μου),δεν έχω ξαναπάρει νιτρικό γυμναστική κανω 3 χρόνια :)

ktm620
18-04-15, 20:52
Ενεργεια σιγουρα ναι , αναλογα και ποιο προεξασκητικο - αυτος ειναι ο δοκιμος ορος - διαλεξεις.Πρωτα βεβαια θα σου προτεινα να φτιαξεις την διατροφη σου.Φοιτητες υπηρξαμε και εμεις γινεται ανετα να εχεις μια προσεγμενη διατροφη - εκτος και αν παιζουν αλλα θεματα οποτε πασο- Στο λεω γιατι αυριο μεθαυριο που θα χεις φουλ υποχρεωσεις τι θα κανεις;Δες πρωτα διατροφη-ξεκουραση και αν παλι το κρινεις αναγκαιο θα βρεις παμπολλα στο section για preworkouts για ολα τα γουστα;-)

Γιώργης7
26-05-15, 16:05
συγνώμη εάν υπάρχει ήδη αλλά δε το βρίσκω! το prejym του Jim Stoppani το χει δοκιμάσει κανείς; επίσης και το wreckage της καινούργιας σειράς hardcore της musclepharm είναι πολύ ανταγωνιστικό!!! τι λέτε;;;;

Feth
26-05-15, 17:26
συγνώμη εάν υπάρχει ήδη αλλά δε το βρίσκω! το prejym του Jim Stoppani το χει δοκιμάσει κανείς; επίσης και το wreckage της καινούργιας σειράς hardcore της musclepharm είναι πολύ ανταγωνιστικό!!! τι λέτε;;;;

Λεω να κάνεις search

Musclepharm Wreckage

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?31923-Wreckage-(Musclepharm)

Prejym

http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?27419-Pre-Jym-(JYM)

Stake
05-06-15, 20:04
Καλησπέρα, θα ηθελα να ρωτησω μπορω να πέρνω και λιποδιαλύτη και νιτρικο οξείδιο σε καθημερινή χρήση; να προσθέσω ότι λιποδιαλύτη εχω το Black Burn της Stacker 2 .. επίσης έχετε υπόψιν σας κανένα καλό N.O;

Feth
05-06-15, 21:12
Υπάρχει ηδη τοπικ για νιτρικο που θα βρείς πολλές πληροφορίες και προτάσεις:


http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?6143-Γενικές-Ερωτήσεις-για-PreWorkouts-Νιτρικα&highlight=%CE%BD%CE%B9%CF%84%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%BF