PDA

Επιστροφή στο Forum : Γενικές Ερωτήσεις για PreWorkouts - Νιτρικά



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8

Vlado
19-11-09, 02:27
Παιδία θέλω να μου προτείνετε...ένα καλό Νιτρικό...όχι όμως απλά γνωστό σαν μάρκα ή απλά της γνωστής εταιρία συμπληρωμάτων.....αλλά κ αποτελεσματικό στην πράξη.......

Vlado
19-11-09, 02:39
αααα παιδιά ξέχασα και αν γίνεται να μην βασίζεται το νιτρικό σε καφεΐνη.....

the_big_litho
19-11-09, 17:03
Δυσκολα να σου πει καποιος ενα καλο νιτρικο, ολα παρομοια ειναι. Υπαρχουν πολλα νιτρικα που εμπεριεχουν και κρεατινη και μερικα απο αυτα δουλευουν κυριως προπονητικα.

TEFAAtzis
19-11-09, 18:18
Θα συμφωνησω με τον μεγαλο Λιθο.Παντως εχω ακουσει πολυ καλα λογια για το superpump της Gaspari και αν ποτε χρησημοποιησω Νιτρικο αυτο θα παρω

the_big_litho
19-11-09, 19:00
Υπαρχει τοπικ για το συγκριμενο, εχω γραψει και προσωπικη αποψη, καλο προπονητικο ροφημα σε θεματα ενεργειας και εντασης αλλα ακριβο και βγαζει λιγες μερες.

albertob30
19-11-09, 20:50
εχω παρει το super pump παλια και τωρα περνω το no-xplode της bsn..το no xplode μαρεσει καλυτερα να σου πω την αλη8εια αν και ειναι πολυ παρομοια..βλεπω καλη φλεβικοτητα και ενεργεια στην προπονηση..

Polyneikos
19-11-09, 21:46
αααα παιδιά ξέχασα και αν γίνεται να μην βασίζεται το νιτρικό σε καφεΐνη.....

O λόγος που δεν θελεις να εχει καφεινη;Τα περισσότερα νιτρικα βασίζονται συριως στον συνδυασμο αργινινης-καφεινης-κρεατινης.

jmone
20-11-09, 00:19
O λόγος που δεν θελεις να εχει καφεινη;Τα περισσότερα νιτρικα βασίζονται συριως στον συνδυασμο αργινινης-καφεινης-κρεατινης.

υποθέτω ότι θα παίρνει και κάποιο άλλο συμπλήρωμα που θα περιέχει καφεΐνη
κανένα Booster ή κανένα λιποδιαλύτη ίσως :unsure:

The Rock
20-11-09, 00:41
O λόγος που δεν θελεις να εχει καφεινη;Τα περισσότερα νιτρικα βασίζονται συριως στον συνδυασμο αργινινης-καφεινης-κρεατινης.
Το πε άψογα ο Πολύνεικος !
Μπορώ να παραθέσω έρευνες σχετικά με αυτό όποιος θέλει χειροπιαστά πειστήρια.
Συγνώμη αν γίνομαι φορτικός απλά το κάνω καθαρά για να πω ότι κάποια πράγματα όντως είναι τζάμπα χρήματα γιατί απλά δεν λειτουργούν .
Πολλές έρευνες λένε ότι ο συνδιασμός αργιρίνης-Μ.Κρεατίνης(ουσιαστικά το νιτρικό είναι αυτό τα υπόλοιπα είνια απλά για να ψαρώνει το "μάτι" του καταναλωτή ) ότι δεν ανεβάζει στην πραγματικότητα τα επίπεδα νιτρικού οξειδίου . Αν σε κάποιοι παρατηρούν φλεβικότητα είναι μόνο το placebo effect(http://en.wikipedia.org/wiki/Placebo) το λεγόμενο και κάτι παραπάνω δεν κάνουν.

Υ.Γ. Απλά το λέω για ανθρώπους που δεν το ξέρουν ,συγνώμη (αν θεωρείται οφ)το κάνω για καθαρά ενημερωτικούς σκοπούς.

:welcome:

Vlado
20-11-09, 01:38
Την καφεΐνη δεν θέλω για δύο λόγους, επειδή 1. Είμαι λίγο ευαισθητος σ αυτην, δηλαδή αναιβάζω πίεση με μεγάλες δόδεις...ή μαλλον μπορεί να την αναιβάζω όσο όλοι μας απλα την νίωθω λίγο παραπάνω.......(την πίεση) και 2. ο δεύτερος λόγος είναι οτι η καφεινη σε παραπλανεί στην προπόνηση.......Ουσιαστικά σου δίνει αυτη την αίσθηση της υπερέντασης και εσυ νομίζεις οτι είναι το νιτρικό.....

crow
20-11-09, 01:49
θες Νιτρικο ή θες φορμουλα που να εχει κ νιτρικο μεσα???
Δεν μπορω να καταλαβω γιατι ολοι λετε Νιτρικο της φορμουλες που εχουν μεσα κ νιτρικο.......:weights:
Αν θες Νιτρικο να πας να παρεις σκετο που δεν εχει σιγουρα καφεινη κτλ
π.χ Nitrix της BSN ,ΝΟΧ3 Universal Nutrition....κ.α
Αν ομως θες φορμουλα με νιτρικο το μοναδικο που δεν εχει ιχνος καφεινης ειναι το Χpand της dymatize .Υπαρχουν 2 ενα με καφεινη κ ενα που λεει απο εξω caffeine free

crow
20-11-09, 01:51
Την καφεΐνη δεν θέλω για δύο λόγους, επειδή 1. Είμαι λίγο ευαισθητος σ αυτην, δηλαδή αναιβάζω πίεση με μεγάλες δόδεις...ή μαλλον μπορεί να την αναιβάζω όσο όλοι μας απλα την νίωθω λίγο παραπάνω.......(την πίεση) και 2. ο δεύτερος λόγος είναι οτι η καφεινη σε παραπλανεί στην προπόνηση.......Ουσιαστικά σου δίνει αυτη την αίσθηση της υπερέντασης και εσυ νομίζεις οτι είναι το νιτρικό.....

To νιτρικο δεν ειπε κανεις οτι φερνει υπερενταση.........μαλλον τα εχεις μπερδεψει
Σε λιγο θα πειτε οτι ειναι κ διεγερτικο...:turtle:

The Rock
20-11-09, 01:53
Την καφεΐνη δεν θέλω για δύο λόγους, επειδή 1. Είμαι λίγο ευαισθητος σ αυτην, δηλαδή αναιβάζω πίεση με μεγάλες δόδεις...ή μαλλον μπορεί να την αναιβάζω όσο όλοι μας απλα την νίωθω λίγο παραπάνω.......(την πίεση) και 2. ο δεύτερος λόγος είναι οτι η καφεινη σε παραπλανεί στην προπόνηση.......Ουσιαστικά σου δίνει αυτη την αίσθηση της υπερέντασης και εσυ νομίζεις οτι είναι το νιτρικό.....
Μια διευκρίνηση σε αυτό που λες είναι το placebo effect που ανέφερα παραπάνω για το νιτρικό σαν προϊόν. Δλδ το νιτρικό χρησιμεύει για (και καλά ) 2 λόγους ουσιαστικά :
-Μεγαλύτερη φλεβική ροή που επιτρέπει στο αίμα να κινούνται πιο ελεύθερα να το πω απλά τα θρεπτικα συστατικά και να οδηγούνται ευκολότερα στους μύες και γενικά(Σύμφωνα με έρευνες ίσως υπάρχει ένα ποσοστό αύξησης της ροής αλλά σε όχι ικανοποιητικό βαθμό !)
-Αύξηση τα επίπεδα νιτρικού οξειδίου

Κανένα νιτρικό της αγοράς (πλην της Thermolife ,σύμφωνα με τα λεγόμενα του αγαπητού Bane,τα οποία δεν αμφισβητώ ) δεν εξυπηρετεί ΄κανένα από τους 2 παραπάνω σκοπούς .
-Η Καφείνη είναι πολύ καλό διεγερτικό και boostάρει τον οργανισμό με ενέργεια(δεν είναι ψευδαίσθηση,όντως έχει υπερένταση φυσικά ανάλογα και με την δοσολογία λόγο αύξησης μεταβολικού ρυθμού)
-Ενώ η κρεατίνη η μονοϋδρική(γιατί αποδεδειγμένα μόνο αυτή λειτουργεί) προωθεί την πρωτεϊνοσύνθεση,παρέχει ενέργεια και δίνει "πρηξίματα"(κατακράτηση ενδομυικών υγρών,άρα ένα boost στην δύναμη στην προπόνηση)

Τα 2 παραπάνω αν τα λάβεις σκέτα είτε από νιτρικού εξυπηρετούν τον σκοπό που αναφέρω και όχι τον σκοπό όταν εμπεριέχονται σε ένα νιτρικό (τους 2 )

Ελπίζω να έγινα σαφής.

NASSER
23-11-09, 19:33
Πολυ καλα τα λενε crow και The Rock :thumbup:

thegravijia
23-11-09, 21:36
Eπειδη θα αρχισω διαιτα και λεω να παρω ενα νιτρικο .
ΑΝ το παιρνω μονο τις μερες που θεωρω οτι το εχω αναγκη θα με πιασει η πρεπει να το περνω συνεχεια σαν την κρεατινη για να λειτουργησει???

δηλ με την πρωτη φορα που θα το παρω θα δω και καποια εξτρα ενεργια στο γυμναστηριο η πρεπει να περασει καμια βδομαδα για να με πιασει??????//

sctp
23-11-09, 21:55
Αν δεν παιρνεις κρεατινη και B-alanine συστηματικα δλδ καθε μερα,αμφιβαλλω αν θα κορεστουν ποτε οι μυες σου με αυτα τα 2 buffer,τωρα οσο αναφορα τις τσιτες που λες,οσο πιο σπανια το παιρνεις τοσο καλυτερα θα σε πιανει.Κατ'εμε το νιτρικο δεν αξιζει σε καμια περιπτωση τα λεφτα του,μια φορα πηρα δεν μπορω να πω πως ευχαριστημενος δεν εμεινα αλλα με ενα καφε η ακομα και μια coca-cola τα ιδια αποτελεσματα εχεις :P τα συστατικα των νιτρικων που δημιουργουν εντονη φλεβικοτητα και πρηξιματα ειναι η κρεατινη,κιτρουλλινη και υδατανθρακες τα οποια μπορεις να τα παρεις bulk.

The Rock
23-11-09, 21:59
Αν δεν παιρνεις κρεατινη και B-alanine συστηματικα δλδ καθε μερα,αμφιβαλλω αν θα κορεστουν ποτε οι μυες σου με αυτα τα 2 buffer,τωρα οσο αναφορα τις τσιτες που λες,οσο πιο σπανια το παιρνεις τοσο καλυτερα θα σε πιανει.Κατ'εμε το νιτρικο δεν αξιζει σε καμια περιπτωση τα λεφτα του,μια φορα πηρα δεν μπορω να πω πως ευχαριστημενος δεν εμεινα αλλα με ενα καφε η ακομα και μια coca-cola τα ιδια αποτελεσματα εχεις :P τα συστατικα των νιτρικων που δημιουργουν εντονη φλεβικοτητα και πρηξιματα ειναι η κρεατινη,κιτρουλλινη και υδανθρακες τα οποια μπορεις να τα παρεις bulk.
:thumbsup:

kaiowas
23-11-09, 22:56
Παιδιά μια ερώτηση , στο site των xtremestores αναγράφει ότι τα νιτρικά απευθύνονται μόνο σε προχωρημένους αθλητές, γνωρίζει κανείς το γιατί?

manos_
23-11-09, 23:38
Πραγματικα γελαω τραγικα με το ποσο απολυτα εκφραζετε καποιες αποψεις για καποια συμπληρωματα.Φαντασου να εισασταν επαγγελματιες τι θα λεγατε.Ημαρτον απλα.

Polyneikos
24-11-09, 00:15
Παιδιά μια ερώτηση , στο site των xtremestores αναγράφει ότι τα νιτρικά απευθύνονται μόνο σε προχωρημένους αθλητές, γνωρίζει κανείς το γιατί?

Για να μας ψαρωνουν ότι είναι ένα εξειδικευμενο προϊον που είναι μόνο για τους pro και ουσιαστικα να τρεχουμε να το παρουμε και εμεις για να γίνουμε σαν τους pro !! Μαρκετινιστικο κόλπο.

sctp
24-11-09, 01:06
Πραγματικα γελαω τραγικα με το ποσο απολυτα εκφραζετε καποιες αποψεις για καποια συμπληρωματα.Φαντασου να εισασταν επαγγελματιες τι θα λεγατε.Ημαρτον απλα.

Οτι ποστ και να κανω γραφω "κατα τη γνωμη μου" η κατι παραπλησιο,συμφωνα με αυτα που εχει διαβασει κανεις η εχει δοκιμασει,διαμορφωνει μια αποψη την οποια εκφερει,μεχρι να διαβασει κατι αλλο που θα την ανατρεψει,σε περιπτωση που αναφεροσουν σε μενα.:green:

manos_
24-11-09, 01:13
Γενικα μιλαω αν και τιποτα γραπτο δεν μπορει να ανατρεψει την δικια μου γνωμη μονο εμπειρικα αλλαζω ειμαι της πραξης οχι της θεωριας.

deluxe
24-11-09, 01:58
Εγω παντως δε μπορω να καταλαβω γιατι οταν παιρνω 2 scoop ζαλιζομαι. Εχθες πηρα 3 και πηγα να λιποθυμησω.. Τι παιζει; Παιρνω και lipo6x.

Απο νιτρικο προτεινω το No-Xplode.

Polyneikos
24-11-09, 10:32
Ποσο καιρό το παιρνεις;Και εμενα μου είχε φαρει ζαλαδες την πρωτη εβδομαδα και φουσκώματα,μετα το συνηθισα...

kaiowas
24-11-09, 12:46
Στο θέμα προπόνηση τη διαφορά έχει το νιτρικό από την κρεατίνη? Βλέπει κανείς διαφορά?

foko
27-11-09, 16:23
Exω δοκιμασει κ κρεατινη κ νιτρικο (pump tech) διαφορα πλην τις αυξησης αντοχης καμια.
Το θεμα ειναι οτι ειχα δωσει κ σε 1 γνωστο μου που ασχολουνταν χρονια αλλα πλην πρωτεινης δεν ειχε δοκιμασει τιποτα αλλο γιατι τα θεωρουσε ολα placebo.
Την επομενη που ξαναμιλησαμε μου ειπε για τρομερη διαφορα στο θεμα αντοχης σε σημειο που με ρωτουσε μηπως ηταν κ κανα αναβολικο αυτο που του εδωσα κ παθει κ τιποτα.
Τι να πω ισως απο ανθρωπο σε ανθρωπο να εχει διαφορα στο πως πιανει κ ποσο το καθενα

psychedelic
04-12-09, 15:45
Τι να πω ισως απο ανθρωπο σε ανθρωπο να εχει διαφορα στο πως πιανει κ ποσο το καθενα

ισχυει αυτο που λες.

kyriakos23
07-12-09, 20:47
καπου αλλου το ξαναεγραψα.
απο δυναμη δεν ειδα απολυτος καμια διαφωρα απο πρηξημο ειδα διαφωρα.

giorgospet
09-12-09, 22:06
Λοιπόν αν διαβάσετε τα συστατικά θα καταλάβετε ότι τα ΝΟ booster είναι καλή επιλογή για προ-προπονητικά . Τώρα αν αξίζουν τα χρήματα τους , αυτό είναι υποκειμενικό. Θεωρώ βασικό, να μη γίνετε κατάχρηση. Προσωπικά έπαιρνα τo no explode, 1 scoop, μόνο τις ημέρες προπόνησης και ήταν μια χαρά, ούτε υπερβολικά πρηξίματα ούτε όμως έπρεπε να αυξάνω κάθε εβδομάδα την ποσότητα. Θα ξαναπάρω.

DusWS
10-12-09, 12:44
η αυθυποβολη του μυαλου στον παρων προιον και η δυναμη που εμεις του δινουμε μας φερνει καλα αποτελεσματα χωρις ομως να μας εχει καν αγγιξει το προιον...εστω στις περισσοτερες φορες.

No Cash
10-12-09, 19:54
ας ειναι και placebo... απο τη στιγμη που κανεις καλυτερες προπονησεις... εμενα προσωπικα μου φτανει... στο κατω κατω το ζητουμενο αυτο ειναι...

MuscleBuildingMachine
10-12-09, 20:45
Πολύ δυνατό Ν.Ο και για δυνατούς και έμπειρους παίκτες:bowdown:

Αυτό δεν είναι άλλο από το PlasmaJet της Gaspari-NutritioN

Τσέκαρε το


http://www.superpump250.co.nz/plasmajet_lg-trans.png

The Rock
10-12-09, 21:20
Το ότι τα νιτρικά δεν κάνουν κάτι εκτός από placebo effect, το γνωρίζεις ? :green:

Machiavelli
10-12-09, 22:37
Το ότι τα νιτρικά δεν κάνουν κάτι εκτός από placebo effect, το γνωρίζεις ? :green:

Έχεις πάρει plasmajet; Μονολεκτική απάντηση αν γίνεται.

Polyneikos
10-12-09, 22:44
Eνταξει παιδια,μην τρελλαινεστε,δεν είναι placebo effect τα νιτρικα,αν παρεις την δοση που πρεπει θα σου δωσει ένα kick στην προπόνηση.Εγω είχα παρει πρωτη φορα 3 scoops το explode ,προτείνουν 2-3 scoops και είχα παει τρενο στην προπόνηση.Δεν ξερω ποιο από τα μαντζούνια που εχουν μεσα κανει την δουλεια αλλά δεν είναι και αχρηστα όπως παμε να τα βγαλουμε...
Πολλοι εμπειροι αθλητες τα χρησιμοποιουν,λετε αυτοί να μην καταλαβαίνουν το placebo effect ;

Machiavelli
10-12-09, 22:52
Εμένα οι σκόνες μου φέρνουν πονόκοιλο και γενικά χάλια διάθεση, για placebo δε το συζητώ καν, ωστόσο την φλεβικότητα την έχω με τις σκόνες.
Το plasmajet είναι απλά, άλλο πράγμα. Όποιος έχει την οικονομική άνεση και φυσικά την ανάγκη από νιτρικό του το προτείνω, είναι φοβερό.

MuscleBuildingMachine
11-12-09, 01:40
Machiavelli, πιστεύεις πως το PlasmaJet είναι το ανώτερο στο είδος των Ν.Ο όπως πιστευώ και εγώ? Αν ναι συγχαρητήρια,και συγχαρητήρια επίσης θα πάρεις:clap: αν μας διηγηθείς και τις διαφορές που εντόπισες κατά την διαρκεια των προπονήσεων σου:bbbiceps:

Machiavelli
11-12-09, 09:36
Μη φανταστείτε μόνιμες καταστάσεις και σώμα που μένει και μετά, έτσι; 1 φορά έχω πάρει σε περίοδο όγκου και η περίοδος που το πήρα ήταν η μόνη που η φλέβα στον ώμο πεταγόταν, αλλιώς χανόταν στο λίπος. Πρησμένες φλέβες και εμφανέστερα παροδικά μεγαλύτεροι μύες. Δυστυχώς δεν έκανα αερόβια για να σας πω πως τα πήγε εκεί. Το προϊόν είναι δυνατό και δε το προτείνω σε κανέναν, που δεν έχει χρησιμοποιήσει άλλα νιτρικά. Ωστόσο είναι ακριβό, θέλει κύκλους και δε μπορεί να χρησιμοποιείται κάθε μέρα ακόμα και εντός κύκλου.

TEFAAtzis
12-12-09, 00:46
Μη φανταστείτε μόνιμες καταστάσεις και σώμα που μένει και μετά, έτσι; 1 φορά έχω πάρει σε περίοδο όγκου και η περίοδος που το πήρα ήταν η μόνη που η φλέβα στον ώμο πεταγόταν, αλλιώς χανόταν στο λίπος. Πρησμένες φλέβες και εμφανέστερα παροδικά μεγαλύτεροι μύες. Δυστυχώς δεν έκανα αερόβια για να σας πω πως τα πήγε εκεί. Το προϊόν είναι δυνατό και δε το προτείνω σε κανέναν, που δεν έχει χρησιμοποιήσει άλλα νιτρικά. Ωστόσο είναι ακριβό, θέλει κύκλους και δε μπορεί να χρησιμοποιείται κάθε μέρα ακόμα και εντός κύκλου.

Για το συγκεκριμενο εχω ακουσει οτι τα αποτελεσματα του ως ενα σημειο βεβαια δεν φευγουν με την παυση του οπως στα αλλα νιτρικα.Ισχυει καθολου Μακιαβελλι?

manos_
12-12-09, 01:22
Για το συγκεκριμενο εχω ακουσει οτι τα αποτελεσματα του ως ενα σημειο βεβαια δεν φευγουν με την παυση του οπως στα αλλα νιτρικα.Ισχυει καθολου Μακιαβελλι?

Oχι χανονται, δεν ισχυει.

TEFAAtzis
12-12-09, 01:34
Oχι χανονται, δεν ισχυει.

Κριμα!!!Αν ειναι ετσι περα απο το μπουστ που μας δινουν για πριν την προπονηση δεν βοηθουν σε τπτ αλλο και μερικα ειναι και αρκετα ακριβα.Σωστα?

manos_
12-12-09, 01:49
Κριμα!!!Αν ειναι ετσι περα απο το μπουστ που μας δινουν για πριν την προπονηση δεν βοηθουν σε τπτ αλλο και μερικα ειναι και αρκετα ακριβα.Σωστα?


Σκοπος ειναι να εκμεταλευτεις αυτο το παραπανω που σου δινουν με πολυ σκληρες προπονησεις και να εχεις μυικο ωφελος.Οταν επαιρνα το plasmajet ενοιωθα πρησμενος ολη μερα αυτο δεν εχει να λεει το θεμα ειναι να καρπωθεις την μυικη αναπτυξη που προωθουν τα προιοντα αυτα.Δεν σου δινει μονο μπουστ δημιουργει αναβολικο περιβαλον το θεμα εινα να ξερεις να το εκμεταλευτεις.

TEFAAtzis
12-12-09, 01:54
Σκοπος ειναι να εκμεταλευτεις αυτο το παραπανω που σου δινουν με πολυ σκληρες προπονησεις και να εχεις μυικο ωφελος.Οταν επαιρνα το plasmajet ενοιωθα πρησμενος ολη μερα αυτο δεν εχει να λεει το θεμα ειναι να καρπωθεις την μυικη αναπτυξη που προωθουν τα προιοντα αυτα.Δεν σου δινει μονο μπουστ δημιουργει αναβολικο περιβαλον το θεμα εινα να ξερεις να το εκμεταλευτεις.

Δεν εχω χρησημοποιησει ποτε Νιτρικο και ισως το δοκιμασω καποια στιγμη

manos_
12-12-09, 02:00
Δεν εχω χρησημοποιησει ποτε Νιτρικο και ισως το δοκιμασω καποια στιγμη

Kοιτα εμενα το νιτρικο δηλαδη η φορμουλα νιτρικου κρεατινης ηλεκτρολυτες στιμουλαντς για τους νευροδιαβιβαστες ειναι σχεδον απαραιτητη για χειμωνα σε φαση ογκου.Περα απο το ανεβασμα σε δυναμη κτλ σε ζεστενει γρηγορα λογω της ροης του αιματος και αυτο εμενα μου εχει φανει χρησιμο.Τι να σου πω ο καθενας ειναι διαφορετικος δοκιμασε.

TEFAAtzis
12-12-09, 02:18
Kοιτα εμενα το νιτρικο δηλαδη η φορμουλα νιτρικου κρεατινης ηλεκτρολυτες στιμουλαντς για τους νευροδιαβιβαστες ειναι σχεδον απαραιτητη για χειμωνα σε φαση ογκου.Περα απο το ανεβασμα σε δυναμη κτλ σε ζεστενει γρηγορα λογω της ροης του αιματος και αυτο εμενα μου εχει φανει χρησιμο.Τι να σου πω ο καθενας ειναι διαφορετικος δοκιμασε.

για το Superpump εχω ακουσει καλα λογια.Λες για plasmajet?

manos_
12-12-09, 02:48
για το Superpump εχω ακουσει καλα λογια.Λες για plasmajet?

Οχι το πλασματζετ ειναι πολυ εξειδικευμενο.Μου αρεσε πολυ το armageddon που δοκιμασα ενα δειγμα ειναι βασισμενο στην γλυκερολη.

Machiavelli
12-12-09, 09:25
Το plasmajet είναι το καλύτερο. Δεν κάνει όμως για κάθε μέρα, είναι πολύ ακριβό και φυσικά δε μένουν τα αποτελέσματα, απλά μπορείς να αποκομίσεις περισσότερα γιατί σου δίνει πιο πολλά. Αν δεν έχεις πάρει άλλο νιτρικό μην αρχίσεις με αυτό. Από αυτά που έχω δοκιμάσει και έχω μείνει ευχαριστημένος είναι το noxplode και το black powder. Αν αρχίσεις φρόντισε να κρατήσεις τις δοσολογίες.

TEFAAtzis
12-12-09, 15:48
Το plasmajet είναι το καλύτερο. Δεν κάνει όμως για κάθε μέρα, είναι πολύ ακριβό και φυσικά δε μένουν τα αποτελέσματα, απλά μπορείς να αποκομίσεις περισσότερα γιατί σου δίνει πιο πολλά. Αν δεν έχεις πάρει άλλο νιτρικό μην αρχίσεις με αυτό. Από αυτά που έχω δοκιμάσει και έχω μείνει ευχαριστημένος είναι το noxplode και το black powder. Αν αρχίσεις φρόντισε να κρατήσεις τις δοσολογίες.

Oκ θα το εχω στα υποψιν μου Μακιαβελλι

kyriakos23
14-12-09, 15:59
το Shotgun το δοκιμασατε?

michael-nrg
14-12-09, 23:24
Να ρωτησω.... Το plasmajet περιεχει μεσα καφεινη??? στα συστατικα του δεν ειδα κατι....

manos_
15-12-09, 23:10
Να ρωτησω.... Το plasmajet περιεχει μεσα καφεινη??? στα συστατικα του δεν ειδα κατι....

Οχι αν θυμαμαι καλα αλλα περιεχει αλλα stimulants.

Maxwell Wolfen
21-12-09, 19:57
ΧΑΙΡΕΤΩ
γινεται να μου πει καποιος

τι ειναι καλυτερο σε μια φαση ογκου?κρεατινη η νιτρικο?

gj
21-12-09, 20:43
ΧΑΙΡΕΤΩ
γινεται να μου πει καποιος

τι ειναι καλυτερο σε μια φαση ογκου?κρεατινη η νιτρικο?
Αλλη δουλεια το ενα αλλη το αλλο...
Το σημαντικοτερο στον ογκο ειναι το φαι και στα συμπληρωματα μπορεις να παιξεις...

Maxwell Wolfen
21-12-09, 22:33
Αλλη δουλεια το ενα αλλη το αλλο...
Το σημαντικοτερο στον ογκο ειναι το φαι και στα συμπληρωματα μπορεις να παιξεις...

συμφωνω απολυτως οτι το φαι ειναι το ΠΑΝ. Απλως τη διατροφη μ την εχω φτιαξει και την ακολουθω πιστα ενα χρονο τωρα και θα θελα να προχωραγα λιγο παραπανω.Πρωτεινη και αμινοξεα παιρνω. Αν ηθελα στο μελλον να χρησιμοποιησω κατι παραπανω τι θα ηταν πιο συνετο?

Μπιλντέρης
22-12-09, 00:33
Από νιτρικό μακράν και με διαφορά : SUPER PUMP . Εγώ αυτό πήρα για 3 εβδομαδες και με ανέβασε σημαντικά και σε τσίτωμα και σε αντοχή στην προπόνηση.

gj
22-12-09, 00:54
συμφωνω απολυτως οτι το φαι ειναι το ΠΑΝ. Απλως τη διατροφη μ την εχω φτιαξει και την ακολουθω πιστα ενα χρονο τωρα και θα θελα να προχωραγα λιγο παραπανω.Πρωτεινη και αμινοξεα παιρνω. Αν ηθελα στο μελλον να χρησιμοποιησω κατι παραπανω τι θα ηταν πιο συνετο?

Η προσοπικη μου γνώμη ειναι η κρεατινη. Θα σου δωσει ογκο (βέβαια υγρα θα ειναι τα περισσοτερα) και ΔΥΝΑΜΗ στη προπονηση. Το νιτρικο θα σου δινει πριξιματα καλυτερο αιματωμα και τρομερη ενεργεια ΑΛΛΑ οταν κοψεις το νιτρικο τοτε παπαλα... 0 ενεργεια 0 δυναμη. Σε αντιθεση απο την κρεατινη μονο υγρα θα χασεις. Γιαυτο και μονο το λόγο πιστευω ειναι πρωτιμότερο να ξεκινας το νιτρικο πιο μετα.
Μια λύση βέβαια ειναι να τα παρεις και τα δυο απλα δεν υποστηριζω το να γινεται καποιος χημειο με τη μια ;)

Machiavelli
22-12-09, 02:30
Το νιτρικο θα σου δινει πριξιματα καλυτερο αιματωμα και τρομερη ενεργεια ΑΛΛΑ οταν κοψεις το νιτρικο τοτε παπαλα... 0 ενεργεια 0 δυναμη. Σε αντιθεση απο την κρεατινη μονο υγρα θα χασεις.

Είναι δυνατόν; Και τα δύο όπως έρχονται, έτσι φεύγουν. Με την κρεατίνη και νερά θα χάσεις και δύναμη θα χάσεις. Με το νιτρικό τα αντίστοιχα. Το θέμα είναι να ξέρεις τι θα σε βοηθήσει κάθε φορά περισσότερο ώστε να αποκομίσεις τα περισσότερα.

kyriakos23
22-12-09, 06:46
και να κοψεις το νιτρικο δεν χανεις τοσο δυναμη..

gj
22-12-09, 13:22
Είναι δυνατόν; Και τα δύο όπως έρχονται, έτσι φεύγουν. Με την κρεατίνη και νερά θα χάσεις και δύναμη θα χάσεις. Με το νιτρικό τα αντίστοιχα. Το θέμα είναι να ξέρεις τι θα σε βοηθήσει κάθε φορά περισσότερο ώστε να αποκομίσεις τα περισσότερα.
Μαν εχω κόψει την κρεατίνη 3 μέρες... Μέχρι στιγμης σε δυναμη δεν έχω πέσει καθόλου. Οτι κιλα επεζα πριν τα ίδια παίζω και τώρα... Ουτε σε επαναλήψεις έπεσα...

Machiavelli
22-12-09, 13:58
Εξαρτάται από το επίπεδο σου. Αν πάρεις κρεατίνη 3 μέρες αφότου αρχίσεις βάρη και από τα 30 κιλά μπάρα πας στα 40 (λέμε τώρα) θα σου μείνει γιατί είσαι σε χαμηλό επίπεδο και αρπάζεις εύκολα. Το ίδιο θα συνέβαινε και αν έπαιρνες νιτρικό σε ανάλογο επίπεδο. Ρώτα μερικούς εδώ που είναι σε πολύ υψηλό επίπεδο και τα κιλά είναι πολλά και ανεβαίνουν δύσκολα.

sTeLaKoS
22-12-09, 14:06
O Polyneikos αν θυμαμαι καλά, είχε γράψει πριν μερικές μέρες ό,τι έχασε 3 κιλά μέσα στη πρώτη εβδομάδα

gj
22-12-09, 14:13
Εξαρτάται από το επίπεδο σου. Αν πάρεις κρεατίνη 3 μέρες αφότου αρχίσεις βάρη και από τα 30 κιλά μπάρα πας στα 40 (λέμε τώρα) θα σου μείνει γιατί είσαι σε χαμηλό επίπεδο και αρπάζεις εύκολα. Το ίδιο θα συνέβαινε και αν έπαιρνες νιτρικό σε ανάλογο επίπεδο. Ρώτα μερικούς εδώ που είναι σε πολύ υψηλό επίπεδο και τα κιλά είναι πολλά και ανεβαίνουν δύσκολα.
Aν δεν με απατα η μνημη μου πρεπει να την εχουμε ξανακάνει αυτη τη κουβέντα :P:P Δεν μπορω να πω οτι ειμαι και προχωρημενος αλλα ουτε και αρχαριος (αλλιως δεν θα επαιρνα κρεατινη;)) Την ιδια αποψη με μενα εχει και ενας ξαδερφος μου που αυτον τον λες προχορημενο επιπεδο και μαλιστα αυτος με απετρεψε απο το να δοκιμασω νιτρικα απο τώρα... Τωρα τι να σου πω... Ειναι και στον ανθρωπο τι δουλευει και πως τον πιανει...
Ακριβως για τον ιδιο λόγο πιστευω οτι τα νιτρικα ειναι για πιο μετα...Εκει που ανεβαινουν δυσκολα τα κιλα τα νιτρικα πιστευω θα σε βοηθήσουν περισσοτερο απο την κρεατινη...

Johnakos
14-02-10, 13:24
Χαιρετώ τους λάτρες των γυμναστιρίων. Χτες άκουσα από ένα παλικάρι στο γυμναστίριο πως όταν παιρνεις νιτρικο δεν πρέπει να τρέχεις καθόλου για να μην πάθεις καρδική προσβολή.. Με παραξένεψε αρκετά και θα ήθελα να μ πείτε τι παιζει( εγώ χρησιμοποιώ την φόρμουλα Animal Pump)

Polyneikos
14-02-10, 15:42
^ Mουφα.

Machiavelli
14-02-10, 16:00
Προφανώς το λέει γιατί τα νιτρικά σχετίζονται με την κυκλοφορία του αίματος. Ωστόσο οι καρδιακές προσβολές προκαλούνται από θρόμβους και όχι από υψηλή αρτηριακή πίεση. Ε τώρα αν βοηθήσει το νιτρικό βοηθήσει να δημιουργηθεί ο θρόμβος (που θα δημιουργούταν έτσι κι αλλιώς) 5 λεπτά νωρίτερα δε θα κατηγορήσουμε το νιτρικό. Αν δεν έχεις το πρόβλημα δε πρόκειται να στο δημιουργήσει. Κάνε αυτά (http://www.childhealth.ac.cy/Public/Lifestyle.htm) και χρησιμοποίησε το νιτρικό σου χωρίς φόβο.

Levrone
14-02-10, 20:12
μιλωντας απο την ιατρικη πλευρα , ευχομαι καποτε να σας δοθει η ευκαιρια να διαβασετε τι εστι νιτρικο για τον οργανισμο..

δε νομιζω να το ξαναχρησιμοποιησετε..

αυτα και το κλεινω εδω το θεμα..

και αν κανεις στραβωνει ζηταω συγνωμη προκαταβολικα και ειλικρινα..

αυτα για να τα λεμε ολα.

thegravijia
14-02-10, 20:16
μιλωντας απο την ιατρικη πλευρα , ευχομαι καποτε να σας δοθει η ευκαιρια να διαβασετε τι εστι νιτρικο για τον οργανισμο..

δε νομιζω να το ξαναχρησιμοποιησετε..

αυτα και το κλεινω εδω το θεμα..

και αν κανεις στραβωνει ζηταω συγνωμη προκαταβολικα και ειλικρινα..

αυτα για να τα λεμε ολα.

kατι ειχε πει και ο isis αλλα δεν το ανελυσε ιδιαιτερα.

για πες ρε κτηνιατρε:P τι ειναι τουτα τα νιτρικα?

Levrone
14-02-10, 20:18
για πες ρε κτηνιατρε:P τι ειναι τουτα τα νιτρικα?

ολα καλα , ολα ωραια!

παμε παρακατω..

thegravijia
14-02-10, 20:22
ολα καλα , ολα ωραια!

παμε παρακατω..
οκ οκ`!

Niiick
14-02-10, 20:41
αυτα εχουν πολυ πλακα που τα ελεγε και ο ισις και ο λεβρονε τα λεει τωρα δηλαδη:

''μακαρι να ξερατε τι ειναι τα νιτρικα απο ιατρικης πλευρας..."

"μακαρι να ξερατε τις γνωστες προσμιξεις σε μεγαλες μαρκες"

και οταν κανεις την επακολουθη ερωτηση " εξηγησε μου! αφου εσυ ανοιγεις το θεμα στο κατω κατω!!"

η απαντηση ειναι ακρως αινιγματικη...

thegravijia
14-02-10, 21:04
αυτα εχουν πολυ πλακα που τα ελεγε και ο ισις και ο λεβρονε τα λεει τωρα δηλαδη:

''μακαρι να ξερατε τι ειναι τα νιτρικα απο ιατρικης πλευρας..."

"μακαρι να ξερατε τις γνωστες προσμιξεις σε μεγαλες μαρκες"

και οταν κανεις την επακολουθη ερωτηση " εξηγησε μου! αφου εσυ ανοιγεις το θεμα στο κατω κατω!!"

η απαντηση ειναι ακρως αινιγματικη...
στην ουσια σου λενε ρε αρχοντα ομως.!

τωρα με το να στο αναλυσουν λιγο παραπανω και σου πουν 5 πραγματα που εχουν μεσα και κανουνκακο θα αλλαξει κατι.

στο λενε αμμεσα - μην τα πινεις τα νιτρικ

Levrone
14-02-10, 22:20
αυτα εχουν πολυ πλακα που τα ελεγε και ο ισις και ο λεβρονε τα λεει τωρα δηλαδη:

''μακαρι να ξερατε τι ειναι τα νιτρικα απο ιατρικης πλευρας..."

"μακαρι να ξερατε τις γνωστες προσμιξεις σε μεγαλες μαρκες"

και οταν κανεις την επακολουθη ερωτηση " εξηγησε μου! αφου εσυ ανοιγεις το θεμα στο κατω κατω!!"

η απαντηση ειναι ακρως αινιγματικη...

εγινε!!!:thumbup:

εγω αινιγματικα μιλαω αντρα μου..

αλλα εσυ που μιλας στα ισα, εξηγησε μου σε παρακαλω , αυτη "η αυξηση της αρτηριακης πιεςσης που δεν προκαλει καρδιακες προσβολες γιατι προκαλουνται απο τους θρομβους" , εξηγησε μου τι μπορει να κανει στους νεφρους?

αν θες στο αναλυω στο χαλαρο..

αλλα ασε μη μου πεις οτι πουλαω μουρη πανω στη σχολη που ειμαι φοιτητης..γιατι και που μιλησα απο ιατρικης αποψης επρεπε να απολογηθω..

και κατι αλλο..

ο λογος που δε μιλαω και το αποφευγω ειναι γιατι υπαρχουν καταστηματα που τα πουλανε, και μπορει ο οποιοσδηποτε να πει "ρε αλητη γιατι το λες αυτο δημοσια??? μου κανεις ζημια"

αλλα ελα που ισως αυριο να ειμαι γιατρος και να μην μπορω να σου κρυψω την αληθεια.. δε στραβωνω με το ψιλο-ειρωνικο υφακι σου, και σαφως μη στραβωνεις και εσυ , μια παρεα ειμαστε και συζηταμε, και αν τα λεγαμε προφορικα θα ηταν ολα ωραια και καλα..αλλα οχι και να βγουμε τρελοι τωρα..

και τη λογικη Πιραντελο , "ετσι ειναι αν ετσι νομιζεις οτι ειναι" ας την εχει καθενας λιγο πριν πιει το νιτρικουλι του..αλλα ας αποδεχεται οτι η αληθεια ειναι μια..

Levrone
14-02-10, 22:29
και στο φιναλε θα σου πω και κατι αλλο φιλε Νικ,

εδω ενας οργανισμος εχει ολοκληρο μηχανισμο για να διατηρησει σταθερη θερμοκρασια και πιεση..

μηχανισμους που οταν τους αντιλληφθει το ανθρωπινο μυαλο θα καταλαβει ποσο τιποτα ειμαστε..

και ολα αυτα για να διατηρειται σταθερη η πιεση του αιματος..και αν αυξανεται για καποιο λογο αυτη η πιεση ΑΜΕΣΩΣ δρουν μηχανισμοι που την επαναφερουν..(να στους αναλυσω αν θες, επαναλαμβανω)..

οταν αυτος ο μηχανισμος παψει να λειτουργει στον παππου ή τη γιαγια , δινεται ενας σωρος φαρμακα μονο και μονο για να διατηρειται η πιεση σταθερη..

και θα παω να βαλω στον οργανισμο μου κατι που θα μου αυξανει στο ετσι την πιεση? (και μην πει κανεις οτι και την ωρα που κανεις βαρη σου αυξανεται η πιεση)..

και για να το κλεισουμε το θεμα, και προς Θεου να μη γινει καμια παρεξηγηση, και να σου πω πως λειτουργει το νιτρικο θα καταλαβεις? δε λεω οτι εισαι χαζος..αλλα σε ενδιαφερει το πως λειτουργει το νιτρικο? δε νομιζω.. εσυ απλα το παιρνεις για να εχεις πριξιματα στην προπονηση και δεν ξερω γω τι..γι αυτο σου λεω , παμε παρακατω..

Niiick
14-02-10, 22:39
εγινε!!!:thumbup:

εγω αινιγματικα μιλαω αντρα μου..

αλλα εσυ που μιλας στα ισα, εξηγησε μου σε παρακαλω , αυτη "η αυξηση της αρτηριακης πιεςσης που δεν προκαλει καρδιακες προσβολες γιατι προκαλουνται απο τους θρομβους" , εξηγησε μου τι μπορει να κανει στους νεφρους?

αν θες στο αναλυω στο χαλαρο..

αλλα ασε μη μου πεις οτι πουλαω μουρη πανω στη σχολη που ειμαι φοιτητης..γιατι και που μιλησα απο ιατρικης αποψης επρεπε να απολογηθω..

και κατι αλλο..

ο λογος που δε μιλαω και το αποφευγω ειναι γιατι υπαρχουν καταστηματα που τα πουλανε, και μπορει ο οποιοσδηποτε να πει "ρε αλητη γιατι το λες αυτο δημοσια??? μου κανεις ζημια"

αλλα ελα που ισως αυριο να ειμαι γιατρος και να μην μπορω να σου κρυψω την αληθεια.. δε στραβωνω με το ψιλο-ειρωνικο υφακι σου, και σαφως μη στραβωνεις και εσυ , μια παρεα ειμαστε και συζηταμε, και αν τα λεγαμε προφορικα θα ηταν ολα ωραια και καλα..αλλα οχι και να βγουμε τρελοι τωρα..

και τη λογικη Πιραντελο , "ετσι ειναι αν ετσι νομιζεις οτι ειναι" ας την εχει καθενας λιγο πριν πιει το νιτρικουλι του..αλλα ας αποδεχεται οτι η αληθεια ειναι μια..



Δεν εχω ουτε "υφακι" ουτε ειμαι ειρωνικος. Τωρα αν μπορεις εσυ να αναλυσεις μια κατασταση και το τι κανει στους νεφρους τοτε αναλυσε το και μη μου ζητας να σου απαντησω εγω. Μπορεις και το αναλυεις στο χαλαρο? Μπραβο και μαγκια σου το αν μπορω εγω ή οχι ειναι αλλο θεμα. Τι νοημα εχει αυτο? Δηλαδη εγω δε μπορω ενω εσυ μπορεις "στο χαλαρο"...συχαρητηρια εισαι ο καλυτερος:welcome:

Δε σε βγαζω τρελλο αλλα οταν δεν τεκμηριωνεις κατι και δε λες καν τους λογους που δε το τεκμηριωνεις μη το λες τουλαχιστον γιατι δεν εχεις σκοπο να πεισεις,να βοηθησεις - δε φενεται ετσι, φενεται το "ξερω κατι που εσεις δε ξερεται"


Να αποδεχεται οτι η αληθεια ειναι μια? οκ. αλλα δε την ξερει την αληθεια και εσυ που την ξερεις δεν του τη λες. Απλα βαζεις αμφιβολιες στον καθενα.

Εγω ειμαι απολυτα ηρεμος και φιλικος και δεν εχω κανενα τονο αλλα εσυ με τα "αντρα μου" " ασε μη μου πεις οτι πουλαω μουρη" μου φενεται πως εχεις τονο. Εξαλλου απλα ενα προβληματισμο μου εθεσα δε σου ζητησα να απολογηθεις για κατι.


Και εσυ σαν γιατρος που πρωτα ο θεος 8α γινεις προτιμας να μη ριξεις της πωλησεις του σημπληρωματζιδικου ή να ξερει ο κοσμος την αληθεια?

Καλο βραδυ σε ολους απο μενα.

Niiick
14-02-10, 22:43
τωρα ειδα το εντιτ δεν εχω χρονο φιλε λεβρονε και δε το παιρνω για να με πρηζει και ουτε παιρνω καν.

Ειμαι σε τελειωφοιτος σε σχολη που εχει αμεση σχεση με τη δικια σου και με αυτο που κουβεντιαζουμε και τωρα παιρνω και ενα πτυχιο απο αμερικη και ξερω τι μου γινεται..απλα δε το εχω αναφερει ποτε γιατι δε θελω ο αλλος να σεβεται αυτα που γραφω επειδη ισως ειμαι ανατομος ή εργοφυσιολογος ή περσοναλ με χαρτια απο εξω αλλα επειδη του φενονται σωστα αυτα που λεω.

Πρεπει να φυγω φιλε μου θα χαρω να συνεχιστει καποια στιγμη η συζητηση!

Levrone
14-02-10, 22:55
Δεν εχω ουτε "υφακι" ουτε ειμαι ειρωνικος. Τωρα αν μπορεις εσυ να αναλυσεις μια κατασταση και το τι κανει στους νεφρους τοτε αναλυσε το και μη μου ζητας να σου απαντησω εγω. Μπορεις και το αναλυεις στο χαλαρο? Μπραβο και μαγκια σου το αν μπορω εγω ή οχι ειναι αλλο θεμα. Τι νοημα εχει αυτο? Δηλαδη εγω δε μπορω ενω εσυ μπορεις "στο χαλαρο"...συχαρητηρια εισαι ο καλυτερος:welcome:

μα τι λες τωρα? δεν εννοω αυτο..δηλαδη εχω απαιτηση να μου αναλυσεις αυτο το μηχανισμο? χαλαρωσε..προχωρα μπροστα λεμε..


Δε σε βγαζω τρελλο αλλα οταν δεν τεκμηριωνεις κατι και δε λες καν τους λογους που δε το τεκμηριωνεις μη το λες τουλαχιστον γιατι δεν εχεις σκοπο να πεισεις,να βοηθησεις - δε φενεται ετσι, φενεται το "ξερω κατι που εσεις δε ξερεται"

εχω σκοπο να πεισω : ΜΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΝΙΤΡΙΚΑ

Να αποδεχεται οτι η αληθεια ειναι μια? οκ. αλλα δε την ξερει την αληθεια και εσυ που την ξερεις δεν του τη λες. Απλα βαζεις αμφιβολιες στον καθενα.

δε βαζω αμφιβολιες το λεω στα ισα..μα και ο isis λες οτι στο πε αλλα κατα τ αλλα μιλαμε με αινιγματα..αυτο ειχες να προσαψεις..και σου λεω "εχει σημασια να μαθεις την ιατρικη επεξηγηση?" , νομιζω οχι


Εγω ειμαι απολυτα ηρεμος και φιλικος και δεν εχω κανενα τονο αλλα εσυ με τα "αντρα μου" " ασε μη μου πεις οτι πουλαω μουρη" μου φενεται πως εχεις τονο. Εξαλλου απλα ενα προβληματισμο μου εθεσα δε σου ζητησα να απολογηθεις για κατι.


το "αντρα μου" το χρησιμοποιω συχνα, αν ησουν κοπελα θα σε ελεγα "μωρο μου"

Και εσυ σαν γιατρος που πρωτα ο θεος 8α γινεις προτιμας να μη ριξεις της πωλησεις του σημπληρωματζιδικου ή να ξερει ο κοσμος την αληθεια?

ελα να τα πουμε απο το τηλεφωνο και θα σου πω για το συμπληρωματαδικο, εδω μεσα δεν μπορω να μιλησω αναλυτικα..με πιανεις?

και στο φιναλε Nik, εγω για την καρδουλα σου (κυριολεκτικα) το λεω και μονο..και η πρωτη απαντηση που εισπραττω ειναι του στυλ "καλα μας τα λες ρε μπαγασα, αλλα αν δε μου το αποδειξεις γιατι να σε πιστεψω?" , οκ, οπως θες ειναι η δικη μοα απαντηση. που ξερεις μπορει να στα λεω για να μην τα παρεις και γινεις πιο δυνατος απο εμενα


Καλο βραδυ σε ολους απο μενα.

να πας στο καλο, και το θεμα κλεινει απο την πλευρα μου.


.

Levrone
14-02-10, 23:01
τωρα ειδα το εντιτ δεν εχω χρονο φιλε λεβρονε και δε το παιρνω για να με πρηζει και ουτε παιρνω καν.

αρχοντας

Ειμαι σε τελειωφοιτος σε σχολη που εχει αμεση σχεση με τη δικια σου και με αυτο που κουβεντιαζουμε και τωρα παιρνω και ενα πτυχιο απο αμερικη και ξερω τι μου γινεται..απλα δε το εχω αναφερει ποτε γιατι δε θελω ο αλλος να σεβεται αυτα που γραφω επειδη ισως ειμαι ανατομος ή εργοφυσιολογος ή περσοναλ με χαρτια απο εξω αλλα επειδη του φενονται σωστα αυτα που λεω.

οκ, αντρα μου , αυριο δε θα φοραω ρομπα οταν ερθεις στο ιατρειο μου (λεμε τωρα) θα φοραω ρασα, παπας ντυμενος, να δω αν με λαβεις υποψιν σου..και βεβαια λες αυτο που εισαι..αλλωστε εγω σε σεβομαι μονο και μονο που εισαι αρσενικος...χαχαχαχα τωρα θα με πυροβολησον καποιες! πλακα κανω!

Πρεπει να φυγω φιλε μου θα χαρω να συνεχιστει καποια στιγμη η συζητηση!

οκ, τα λεμε, δε θελω να μεινουμε μονο στη διαφωνια αλλα να πεσουν και χαστουκια, και οσες φαω και οσες δωσω!!! νεες δημοκρατικες μεθοδοι!!! :turtle::turtle::turtle:


.

Machiavelli
15-02-10, 00:16
Levrone συμφωνώ ότι θα κάνει και κακό στα νεφρά και στον θρόμβο και στα μάτια και στον εγκέφαλο η υψηλή πίεση. Και 100 γραμμάρια πρωτεΐνης αν τρώγαμε κάθε μέρα μπορεί αν φτάναμε 170 χρονών να ήταν υπεύθυνα για νεφρική ανεπάρκεια και ένα τσιγάρο αν κάναμε σε όλη μας τη ζωή μπορεί να ήταν υπεύθυνο για καρκίνο και ένα ποτήρι κρασί αν πίναμε σε όλη μας τη ζωή μπορεί να ήταν υπεύθυνο για κίρρωση του ύπατος. Δε θα πιούμε ποτέ αλκοόλ, δε θα καπνίσουμε ποτέ και δε θα τρώμε πρωτεΐνη;

Σε τι κάνει κακό ακριβώς και σε τι βαθμό; Δημιουργεί προβλήματα ή επιδεινώνει ήδη υπάρχοντα; Με τι εξετάσεις μπορούμε να το ελέγχουμε; Δε ζητώ να μου τα απαντήσεις, αφού για προσωπικούς λόγους δε θες/μπορείς, απλώς ότι γίνεται στη ζωή γίνεται ζυγίζοντας διάφορα πράγματα. Μήπως ένα ποτήρι κρασί παραπάνω εκείνη τη φορά στα γενέθλια του κολλητού μου θα βοηθούσε περισσότερο την ψυχολογία μου απ' ότι θα κατέστρεφε την σωματική μου υγεία; Να δουλέψω στα 20 μου για να έχω λεφτά να πάρω αμάξι στα 21 μου ή θα πεθάνω στα 20,5 οπότε να αράξω; Μήπως να φάω τα 100 γραμμάρια πρωτεΐνης γιατί στα 170 δε νομίζω να φτάσω; Δεν είναι απορίες που λύνονται με ένα ναι ή με ένα όχι, τα ζυγίζεις και καταλήγεις, κάτι χάνεις, κάτι κερδίζεις. Θα ήθελα πολύ αν έχεις τον χρόνο και την όρεξη να μου εξηγήσεις τι γίνεται ακριβώς, αν δεν θες εδώ σε pm περιληπτικά και θα το ψάξω.

Πότε μετακόμισες στο "Γιοχάνεσμπο";

Levrone
15-02-10, 00:55
ρε συ Μακιαβελι κοιταξε..

πριν παρολιγον να γινει παρεξηγηση, φταιω και εγω , αλλα θα σου πω το εξης απλο..

εγω δεν εχω παρει νιτρικο. και ερχεται ο ψ μου λεει : "μαγκακο, καλο το νιτρικο, σου ανεβαζει βεβαια την πιεση αλλα καλο προιον!!!"

(εσυ το εγραψες πιο πανω αυτο) , πολυ απλα ενα προιον που σου ανεβαζει την πιεση ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ.

δε χρειαζεται λογια ουτε περισσοτερη διευκρινιση. να πω την αληθεια δε χρειαζεται καν να εισαι γιατρος. παμε λοιπον τωρα στο δια ταυτα.. η ΙΑΤΡΙΚΗ πλευρα λεει οτι κατι που σου ανεβαζει την πιεση (δινει λεει πρηξιματα, μα τα πρηξιματα αυτα τι ειναι? μηπως ειναι παιχνιδι με τα αγγεια?) δεν ειναι καλο για την υγεια.

τωρα αν μου πεις "Levrone, αν χαλαρωσω και πινω ενα κρασακι παραπανω θα εχω καλυτερη ψυχολογια και θα ζησω πιο πολυ, αρα αν παρω και τα νιτρικα και με βλεπω καλυτερη ψυχολογια θα ζησω πιο πολυ" γουστο σου και καπελο σου.

εγω απλα ηθελα να πω οτι με αυτα κανεις δεν παιζει. μα εγω δεν ειπα οτι με το τσιγαρο παιζεις , ουτε με το μηχανακι παιζεις γιατι θα βρεις τοιχο. θες να τα παρεις? σαφως και να τα παρεις. απ τη στιγμη που σου λεω τη γνωμη μου και σε καθιστω υπευθυνο ξερεις ποιο δογμα ισχυει? το "απο πιτα που δεν τρως τι σε νοιαζει και αν καει"..αν θες να το κανεις, εμεις παλι φιλοι θα ειμαστε.

οσον αφορα τις πρωτεινες..λεμε "μα φαε πρωτεινη" , ναι ρε μαγκα αλλα πρωτεινη εχει και το φαι. τρως σε μια μεγαλυτερη ποσοτητα και ολα καλα. παει και ερχεται. διαλεγεις και μια καθαρη και ποιοτικη μαρκα και λες ολα καλα. αλλα κατι που να παιζει με τα αγγειακια σου για να σου φερει και περισσοτερο αιμα νομιζω δηλαδη ξεφευγει απο ενα απλο συμπληρωμα.

και για να το παμε και διαφορετικα..μη μου φερει κανεις μελετες οτι το νιτρικο ειναι αθωο..δε μου λενε κατι. γιατι? απλα και ωραια..παιζει κατι με τα αγγεια και παραλληλα ειναι μη φυσιολογικο? εγω στον εαυτο μου δεν το βαζω. και οφειλω αυτη τη στιγμη σα φιλος να σου πω να μην το κανεις και εσυ. αυριο θα στο πω και σα γιατρος. αλλα μεχρι τοτε βλεπουμε.

δεν ξερω πως αλλιως να το εξηγησω και ποσο πιο απλα να το πω. δηλαδη εμενα δε με πολυνοιαζει , αν θες να παρεις νιτρικο. παρε. τωρα αν θες μελετη που να στο λεει οτι δεν ειναι καλο (οταν μονος σου λες οτι παιζει με την πιεση του αιματος) ε με συγχωρεις αλλα δε θα μπω στη διαδικασια καν να ψαξω να σου βρω. αυτο ο Νικ θεωρησε οτι ειναι αινιγματικη απαντηση.

στο Γιοχανεσμπουργκ ηρθα εδω και μια εβδομαδα. δουλευω σε ενα εργοστασιο με παπουτσια και τα λιγα χρηματα που παιρνω τα δινω σε φτωχες κοπελες. για μενα κραταω ισα-ισα να αγορασω ενα κομματι ψωμι και λιγο νερο. :turtle::turtle::turtle:

Machiavelli
15-02-10, 01:21
τωρα αν μου πεις "Levrone, αν χαλαρωσω και πινω ενα κρασακι παραπανω θα εχω καλυτερη ψυχολογια και θα ζησω πιο πολυ, αρα αν παρω και τα νιτρικα και με βλεπω καλυτερη ψυχολογια θα ζησω πιο πολυ" γουστο σου και καπελο σου.


Χαίρομαι πολύ που με κατάλαβες και σε κατάλαβα. Δε θέλω καμία μελέτη και ούτε φυσικά θα μπω στον κόπο να βρω για να πω είναι αθώο άβουλα, αυτό "εχω σκοπο να πεισω : ΜΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΝΙΤΡΙΚΑ" με πείθει αποτελεσματικότερα.

"τα λιγα χρηματα που παιρνω τα δινω σε φτωχες κοπελες" ύποπτο αυτό. Εύχομαι να πάρεις προαγωγή για να τρως και καμιά γαλοπούλα μαζί με το ψωμί και το νερό, μη γίνεις λαπάς.

Levrone
15-02-10, 01:29
Εύχομαι να πάρεις προαγωγή για να τρως και καμιά γαλοπούλα μαζί με το ψωμί και το νερό, μη γίνεις λαπάς.

σε μια τετοια περιπτωση θα πιω το νιτρικο μου και θα γινω κορμαρα!!!!! αχ χα χα χα χα χα χα!!!!

Niiick
15-02-10, 06:11
Επεστρεψα!

Αμα ανοιξεις ιατρειο και ντυθεις παπας εγω πρωτος θα ερθω επισκεψη για συμβουλη!

Οσον αφορα τα χαστουκια μου πεφτεις μακρια για να το ληξουμε δημοκρατικα:turtle::turtle:


δεν ξερω πως αλλιως να το εξηγησω και ποσο πιο απλα να το πω. δηλαδη εμενα δε με πολυνοιαζει , αν θες να παρεις νιτρικο. παρε. τωρα αν θες μελετη που να στο λεει οτι δεν ειναι καλο (οταν μονος σου λες οτι παιζει με την πιεση του αιματος) ε με συγχωρεις αλλα δε θα μπω στη διαδικασια καν να ψαξω να σου βρω. αυτο ο Νικ θεωρησε οτι ειναι αινιγματικη απαντηση.
κοιτα λιγο τι εγραψες και αν ειναι το ιδιο με το απο κατω,και διαβασε το απο κατω σαν να μην το ειχες γραψει εσυ και πες μου αν το βλεπεις αινιγματικο


μιλωντας απο την ιατρικη πλευρα , ευχομαι καποτε να σας δοθει η ευκαιρια να διαβασετε τι εστι νιτρικο για τον οργανισμο..

δε νομιζω να το ξαναχρησιμοποιησετε..

αυτα και το κλεινω εδω το θεμα..

και αν κανεις στραβωνει ζηταω συγνωμη προκαταβολικα και ειλικρινα..

αυτα για να τα λεμε ολα.
Περα απο τη πλακα λιγο με απασχολουν τα νιτρικα που ουτε παιρνω ουτε οι δικοι μου παιρνουν ( και δεν εννοω οι γονεις μου ) και ανουσια τα θεωρω και επικυνδινα επισης δε διαφωνουμε. Ασυγκριτα περισοτερο με απασχολει η whey..κατεβαζουμε ολοι whey whey whey ειδικα εσυ αν θυμαμαι ελεγες σε ενα τοπικ πινεις 3 φορες τη μερα. Και το θεμα ειναι λες η αξιοπιστη εταιρια? Αντε να βρεις ποια ειναι η αξιοπιστη και να βεβαιωθεις οτι δε πινεις αντιβιωση 3 φορες τη μερα.......

Levrone
15-02-10, 11:31
κοιτα λιγο τι εγραψες και αν ειναι το ιδιο με το απο κατω,και διαβασε το απο κατω σαν να μην το ειχες γραψει εσυ και πες μου αν το βλεπεις αινιγματικο

ρε συ σαφως και τα εχω γραψει και τα 2 εγω, και ποια ειναι η απορια σου? δε μιλαμε για δυο διαφορετικες αποψεις.

και οταν γραφω :
"μιλωντας απο την ιατρικη πλευρα , ευχομαι καποτε να σας δοθει η ευκαιρια να διαβασετε τι εστι νιτρικο για τον οργανισμο..
δε νομιζω να το ξαναχρησιμοποιησετε.." νομιζω ειναι σαφες το μηνυμα που θελω να σου δωσω.

σου λεω απλα οτι "τα πολλα λογια ειναι φτωχεια, με αυτο το συμπληρωμα δεν παιζω και τελος"..δε βλεπω το αινιγματικο δηλαδη.

Ασυγκριτα περισοτερο με απασχολει η whey..κατεβαζουμε ολοι whey whey whey ειδικα εσυ αν θυμαμαι ελεγες σε ενα τοπικ πινεις 3 φορες τη μερα. Και το θεμα ειναι λες η αξιοπιστη εταιρια? Αντε να βρεις ποια ειναι η αξιοπιστη και να βεβαιωθεις οτι δε πινεις αντιβιωση 3 φορες τη μερα.......


χαιρω πολυ αλλα απο τη στιγμη που μπαινεις στο χορο θα χορεψεις..εδω κολλαει αυτο που ειπε πριν ο Μακιαβελι στο περιπου.. "αν ειναι να ειμαι χωμενος στα γυμναστηρια ας κανω και μια περισσοτερη χρηση σε whey μα ετσι και αλλιως θα με απομακρυνει απο αλλα πραγματα, ποτα, τσιγαρα, σοκολατες, σκατα ξερω γω τι" αλλα αν ειναι να ειμαι στο γυμναστηριο και να βαζω τον εαυτο μου στη διαδικασια των νιτρικων ας το κανει καποιος αλλος. και εγω που σου λεω πινω 3 φορες τη μερα whey (και 4 καμια φορα οταν επαιρνα και μετα την προπονηση , τωρα παιρνω ξανα αμινοξεα) δεν εχω πιει μια φορα στη ζωη μου κρεατινη. και δεν κανω πλακα , αν με ρωτησεις δεν ξερω πως ειναι. δεν τρεχει κατι με την κρεατινη, απλα εγω τη φοβαμαι.

τεσπα, θεωρητικα ειναι ολα αυτα, καθενας κανει την επιλογη του.

KATERINI 144
15-02-10, 15:57
ο λογος που δε μιλαω και το αποφευγω ειναι γιατι υπαρχουν καταστηματα που τα πουλανε, και μπορει ο οποιοσδηποτε να πει "ρε αλητη γιατι το λες αυτο δημοσια??? μου κανεις ζημια"

1ον τα μηνύματα που αφορούσαν τα νιτρικα μεταφέρθηκαν εδω,

2ον κωστη πολυ κακος κανεις και δε μιλάς αν νομιζεις πως καποιος απο τους διαχειριστές του φορουμ θα σε επιπλήξει γιατι θα πεις καποια αληθεια,
δε νομίζω να εχουμε δώσει τετοια εντύπωση και πολυ κακος το θέτεις ετσι.....

εγω προσωπικά σε παροτρύνω να εξηγήσεις τον λογο που δεν θα πρεπει να παίρνει καποιος νιτρικα, σκοπος του φορουμ ειναι να βοηθαει τα μελη του και να τα προστατευει απο τον οποιονδηποτε κίνδυνο αν αυτος υπάρχει,

ακομη και σίγουροι να μην ειμαστε για κατι το καλυτερο που εχουμε να κανουμε ειναι να πουμε τον προβληματισμό μας, με την διαθεση να προστατεψουμε και τους υπολοιπους,

απλα το μονο που θα τονίσω ειναι να μην αναφερομαστε σε καποιο προιον συγκεκριμένα (μάρκα εννοώ) αν δεν είμαστε 100% σιγουροι γιαυτο, κατα τα αλλα μπορεις να πεις τη γνωμη σου ελευθερα αλλα και οποιοσδηποτε αλλος θελει!!!!

Μαρία
15-02-10, 16:30
1ον τα μηνύματα που αφορούσαν τα νιτρικα μεταφέρθηκαν εδω,

2ον κωστη πολυ κακος κανεις και δε μιλάς αν νομιζεις πως καποιος απο τους διαχειριστές του φορουμ θα σε επιπλήξει γιατι θα πεις καποια αληθεια,
δε νομίζω να εχουμε δώσει τετοια εντύπωση και πολυ κακος το θέτεις ετσι.....

εγω προσωπικά σε παροτρύνω να εξηγήσεις τον λογο που δεν θα πρεπει να παίρνει καποιος νιτρικα, σκοπος του φορουμ ειναι να βοηθαει τα μελη του και να τα προστατευει απο τον οποιονδηποτε κίνδυνο αν αυτος υπάρχει,

ακομη και σίγουροι να μην ειμαστε για κατι το καλυτερο που εχουμε να κανουμε ειναι να πουμε τον προβληματισμό μας, με την διαθεση να προστατεψουμε και τους υπολοιπους,

απλα το μονο που θα τονίσω ειναι να μην αναφερομαστε σε καποιο προιον συγκεκριμένα (μάρκα εννοώ) αν δεν είμαστε 100% σιγουροι γιαυτο, κατα τα αλλα μπορεις να πεις τη γνωμη σου ελευθερα αλλα και οποιοσδηποτε αλλος θελει!!!!


:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

Κωστη και εγω συμφωνω με τον Φωτη ισα ισα πρεπει να λες την γνωμη σου και ποσο μαλλον οταν προκειται για αληθεια και μην φοβασαι οτι θα παρεξηγηθεις......:thumbup:

Levrone
15-02-10, 17:19
καταρχην γραφτηκε κατι λαθος απο την πλευρα μου με κεκτημενη ταχυτητα απο αυτο που εγραψε ο Μακιαβελι..τωρα τα ξαναδιαβασα και το διορθωνω.


Προφανώς το λέει γιατί τα νιτρικά σχετίζονται με την κυκλοφορία του αίματος. Ωστόσο οι καρδιακές προσβολές προκαλούνται από θρόμβους και όχι από υψηλή αρτηριακή πίεση.

τα νιτρικα κανουν πρηξιματα με παροχη μεγαλυτερης ποσοτητας αιματος , αυτο σημαινει οτι κανουν αγγειοδιαστολη αρα πτωση και οχι αυξηση της πιεσης του αιματος..

τη γνωμη μου την ειπα και ξερω οτι το φορουμ ειναι "ανοικτο" σε αποψεις.

TEFAAtzis
15-02-10, 17:54
καταρχην γραφτηκε κατι λαθος απο την πλευρα μου με κεκτημενη ταχυτητα απο αυτο που εγραψε ο Μακιαβελι..τωρα τα ξαναδιαβασα και το διορθωνω.



τα νιτρικα κανουν πρηξιματα με παροχη μεγαλυτερης ποσοτητας αιματος , αυτο σημαινει οτι κανουν αγγειοδιαστολη αρα πτωση και οχι αυξηση της πιεσης του αιματος..

τη γνωμη μου την ειπα και ξερω οτι το φορουμ ειναι "ανοικτο" σε αποψεις.

Με λιγα λογια εσυ σαν γιατρος τωρα εισαι κατα των νιτρικων?Εννοω απο την αγγειοδιαστολη και πτωση της πιεσης του αιματος θα εχουμε καποιο προβλημα?

Levrone
15-02-10, 18:00
Με λιγα λογια εσυ σαν γιατρος τωρα εισαι κατα των νιτρικων?Εννοω απο την αγγειοδιαστολη και πτωση της πιεσης του αιματος θα εχουμε καποιο προβλημα?

καταρχην δε μιλαω σα γιατρος.
μιλαω σαν καποιος που εχει διαβασει 2 πραγματα πανω στο νιτρικο.
κοιταξε , καταρχην δεν εχουν τα νιτρικα φυσιολογικα μονο αυτη τη δραση. εχουν και αλλες απλα σα συμπληρωμα η χρηση τους ειναι αυτη.
ωστοσο και αυτη η αγγειοδιαστολη δεν ειναι τοσο απλοι αφου εμπλεκονται ενα συνολο μηχανισμων.

TEFAAtzis
15-02-10, 19:40
καταρχην δε μιλαω σα γιατρος.
μιλαω σαν καποιος που εχει διαβασει 2 πραγματα πανω στο νιτρικο.
κοιταξε , καταρχην δεν εχουν τα νιτρικα φυσιολογικα μονο αυτη τη δραση. εχουν και αλλες απλα σα συμπληρωμα η χρηση τους ειναι αυτη.
ωστοσο και αυτη η αγγειοδιαστολη δεν ειναι τοσο απλοι αφου εμπλεκονται ενα συνολο μηχανισμων.

Αρα εισαι κατα?

Levrone
15-02-10, 19:43
Αρα εισαι κατα?

εγω δε θα το χρησιμοποιησω.

εσυ οτι θες!

TEFAAtzis
15-02-10, 20:13
εγω δε θα το χρησιμοποιησω.

εσυ οτι θες!

Οκ σε ευχαριστω

Qlim4X
16-02-10, 13:44
λοιπον

εχω δοκιμασει 2-3 νιτρικα και μπορω να πω οτι μου δουλεψαν πολυ καλυτερα απο κρεατινι καθαρη

ολοι λενε η κρεατινη θα σου δωσει ενεργια και ογκο.

εγω το μονο που ειδα ηταν ενας ψευτικος ογκος ο οπιος χαθηκε πολυ γρηγορα και απο ενεργεια 0

με τα νιτρικα μπορω να πω οτι εχω πολυ μα πολυ καλυτερα αποτελεσματα. πολυ ενεργεια στο στιλ θελω να τα σπασω ολα τα οργανα. κανω γραμοση με τα κηλα που εκανα ογκο. το μονο που δεν ξερω ειναι το αν θα χαθει ο λιγος ογκος που εχω βαλι αν και δεν το νομιζω.

θελω να δοκιμασω το plasmajet που θεοριτε τοπ.

αυτα που δοκημασα με σειρα καλυτερου ειναι.

1)mri blackpowder
2)universal animal pump
3)bsn no-xplode

manos_
17-02-10, 00:17
Εχετε μπερδεψει την π... με την βουρτσα.Νιτρικο δεν ειναι η φορμουλα που εχει τις παναγιας τα ματια μεσα.Νιτρικο ειναι οτι αυξανει καθαρα την ροη του αιματος στους μυςΝιtrix nox3 ktl.Και κατεβαζει την πιεση δεν την ανεβαζει.Αφου εχω παρει τουλαχιστον 15 νιτρικα θα πω οτι το μονο που μπορει να παθετε ειναι ζαλαδα αν δεν τρωτε καθε δυομιση ωρες.Το νιτρικο προσπαθει να σπρωξει θρεπτικα συστατικα στους μυς αν δεν βρει κατι σπρωχνει αερα κοπανιστο.Πρωτα να δοκιμαζετε και μετα να εκφραζετε ανησυχιες και αποψεις.Και κατι αλλο βλεπω καινουργια μελη που πηρανε δυο συμπληρωματα και μιλανε με τοση βεβαιοτητα που κατανταει εκνευριστικο.Κουλαρετε λιγο.

π.σ. ανεβαζει και την ντοπαμινη η αργινινη και τα εκδοχα της.

Bane
17-02-10, 00:22
Το χουμε ξαναπεί 100 φορές, η Αργινίνη και τα υποτυθέμενα νιτρικα βασιζόμενα σε αυτήν δεν ανεβάζουν τα επίποεδα νιτρικού οξειδίου στο αίμα, οποιοδήποτε πρίξημο οφείλεται στην άνοδο ινσουλίνης και αύξηση του ενδομυικού γλυκογόνου. Αν δεν με πιστεύετε πάτε σε ένα φαρμακείο να μετρήσετε την πίεση σας πριν/μετά.

manos_
17-02-10, 00:27
Το χουμε ξαναπεί 100 φορές, η Αργινίνη και τα υποτυθέμενα νιτρικα βασιζόμενα σε αυτήν δεν ανεβάζουν τα επίποεδα νιτρικού οξειδίου στο αίμα, οποιοδήποτε πρίξημο οφείλεται στην άνοδο ινσουλίνης και αύξηση του ενδομυικού γλυκογόνου. Αν δεν με πιστεύετε πάτε σε ένα φαρμακείο να μετρήσετε την πίεση σας πριν/μετά.

Bane επειδη σεβομαι τις γνωσεις σου θα πω οτι το διαπιστωσα ο ιδιος με την ληψη χρωμιου!!!Πρηξιματα τρελα απλα με τα <<νιτρικα>> γινετε πιο αισθητο το πρηξιμο και η ολη αναβολικη κατασταση.Τουλαχιστον εγω που ειμαι ενας απλος καταναλωτης αυτο εβγαλα ως συμπερασμα.

Bane
17-02-10, 00:27
Πληροφοριακά τα πραγματικά νιτρικά(νιτρογλυκερίνη, νιτρικός ισοσορβίτης κ.τ.λ.) είναι απο τα πιο ασφαλή φάρμακα για μακροχρόνια χρήση με βασική παρενέργεια πονοκεφάλους που μπορούν να προκύψουν από λάθος δοσολογικό σχήμα.
Φυσικοί προαγωγοί νιτρικού οξειδίου (νιτρικά/νιτρώση άλατα) βρίσκονται σε πολλά λαχανικά όπως το σπανάκι και το παντζάρι και απο όσο ξέρω ο Popeye ακόμα ζωντανός είναι :rolf:
Εναλλακτικά υπάρχει και το C-bol ;)

manos_
17-02-10, 00:28
Πληροφοριακά τα πραγματικά νιτρικά(νιτρογλυκερίνη, νιτρικός ισοσορβίτης κ.τ.λ.) είναι απο τα πιο ασφαλή φάρμακα για μακροχρόνια χρήση με βασική παρενέργεια πονοκεφάλους που μπορούν να προκύψουν από λάθος δοσολογικό σχήμα.
Φυσικοί προαγωγοί νιτρικού οξειδίου (νιτρικά/νιτρώση άλατα) βρίσκονται σε πολλά λαχανικά όπως το σπανάκι και το παντζάρι και απο όσο ξέρω ο Popeye ακόμα ζωντανός είναι :rolf:
Εναλλακτικά υπάρχει και το C-bol ;)

Ποτε ειπαμε θα σπρωξετε και απο ευρωπη τιποτα?

Bane
17-02-10, 00:29
Bane επειδη σεβομαι τις γνωσεις σου θα πω οτι το διαπιστωσα ο ιδιος με την ληψη χρωμιου!!!Πρηξιματα τρελα απλα με τα <<νιτρικα>> γινετε πιο αισθητο το πρηξιμο και η ολη αναβολικη κατασταση.Τουλαχιστον εγω που ειμαι ενας απλος καταναλωτης αυτο εβγαλα ως συμπερασμα.

Φτηνό και αποτελεσματικότατο πρήξιμο βασισμένο στην ίδια ακριβώς αρχη:
3grams NOW AAKG+20 grams γλυκόζη+200mg NOW ALA.

manos_
17-02-10, 00:30
Φτηνό και αποτελεσματικότατο πρήξιμο βασισμένο στην ίδια ακριβώς αρχη:
3grams NOW AAKG+20 grams γλυκόζη+200mg NOW ALA.

will try it.Thanks

Machiavelli
17-02-10, 00:35
Bane για τη γλυκερόλη τι γνώμη έχεις (ξέρεις πότε πόσο και τέτοια); Την είχε αναφέρει ο scpt κάπου νομίζω και περιέχει το plasmajet. Είναι το ίδιο με την νιτρογλυκερίνη (αυτό δεν είναι εκρηκτική ύλη; );

The Rock
17-02-10, 00:38
Το χουμε ξαναπεί 100 φορές, η Αργινίνη και τα υποτυθέμενα νιτρικα βασιζόμενα σε αυτήν δεν ανεβάζουν τα επίποεδα νιτρικού οξειδίου στο αίμα, οποιοδήποτε πρίξημο οφείλεται στην άνοδο ινσουλίνης και αύξηση του ενδομυικού γλυκογόνου. Αν δεν με πιστεύετε πάτε σε ένα φαρμακείο να μετρήσετε την πίεση σας πριν/μετά.
Ναι αλλά ποιος ακούει ? :green:
Επίσης η Αργιρίνη δεν βελτιώνει ούτε την φλεβική ροή .

Bane
17-02-10, 00:46
Bane για τη γλυκερόλη τι γνώμη έχεις (ξέρεις πότε πόσο και τέτοια); Την είχε αναφέρει ο scpt κάπου νομίζω και περιέχει το plasmajet. Είναι το ίδιο με την νιτρογλυκερίνη (αυτό δεν είναι εκρηκτική ύλη;);

Η νιτρογλυκερίνη είναι τρινιτρικός εστέρας της γλυκερίνης, η δράση τους στο σώμα δεν έχει καμία σχέση. Η γλυκερόλη είναι αυτό που λέμε ωσμοτικό αυξητικό του πλάσματος και ελαφρύ ωσμοτικό διουρητικό, λόγω των 3 δεσμών υδρογόνου που μπορεί να σχηματίσει το μόριο είναι ιδιαίτερα υγροσκοπικό με αποτέλεσμα να "τραβάει" νερό και, σε συνδυασμό με λήψη αρκετού νερού να αυξάνει τον όγκο του πλάσματος. Πρακτικά αυτό σημαίνει μικρή αύξηση της αρτηριακής πίεσης, μεγαλήτερη φλεβικότητα και προστασία από αφυδάτωση(αυτό πρακτικά ενδιαφέρει δρομείς, ποδοσφαιριστές κ.τ.λ. στο γυμναστήριο που η βρύση και το μπουκάλι νερό είναι δίπλα δεν έχει καμιά σημασία) καθώς και προστασία από υπόταση σε θερμά περιβάλλοντα(αυτό πάλι ενδιαφέρει κυρίως τους υποτασικούς/με τάση για υπόταση). Υπόψην πως η γλυκερόλη δεν προκαλεί υπερενυδάτωση στο εσωτερικό του μυικού κυττάρου, έχει θερμίδες(πολυαλκοόλη) και τα αποτελέσματα είναι προσωρινά, το σώμα την αφομειώνει/αποβάλλει σε μερικές ώρες. Αν θέλετε να δοκιμάστε πηγαίνεται σε ένα φαρμακείο και παρτε ένα κιλό για 5Ε. Η απλή υγρή γλυκερίνη είναι και η πιο αποτελεσματική και φτηνή μορφή. Δοσολογία 5-10γραμμάρια ανά 100ml νερού. Προσοχή γιατί αναραίωτη έχει υπακτική(τσιρλιπιπι) δράση.

Bane
17-02-10, 00:58
Ναι αλλά ποιος ακούει ? :green:
Επίσης η Αργιρίνη δεν βελτιώνει ούτε την φλεβική ροή .

Ας δώσουμε και καμιά έρευνα
http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=121113141&page=5

Svein
17-02-10, 11:45
Δεν ξέρω τι λένε οι έρευνες όταν πήρα Super Pump 250 είδα τρελή φλεβικοτητα και πρηξίματα....!

hulkman
09-04-10, 14:38
χρονια πολλα σε ολους!θελω να μαθω αν χρησημοποιειται νιτρικα και αν βλεπεται αποτελεσματα σε φουσκωμα αλλα και σε φλεβικοτητα..αν ναι μεχρι ποσο κρατουν αυτα τα αποτελεσματα?περιμενω τις απαντησεις σας συντομα.

Svein
09-04-10, 15:30
χρονια πολλα σε ολους!θελω να μαθω αν χρησημοποιειται νιτρικα και αν βλεπεται αποτελεσματα σε φουσκωμα αλλα και σε φλεβικοτητα..αν ναι μεχρι ποσο κρατουν αυτα τα αποτελεσματα?περιμενω τις απαντησεις σας συντομα.

Super Pump250 εχω δοκιμασει το 100% πρήξιμο ειναι γύρο στις 12 ωρες αλλα οσο καιρο παίρνεις θα εισαι >>φουσκωτός << μετα θα σου μινει κατι αλλα οχι τοσο πολυ πρήξιμο ! Συνδιασετα με κρεατινη !

Machiavelli
09-04-10, 18:40
Τι 12 ώρες; Πλάκα κάνεις; Ειδικά με το super pump, ούτε καν πρήξιμο, φλεβικότητα μόνο. Με ένα καλό νιτρικό πρήξιμο 3-4 ώρες. Δεν αξίζει να αγοράσεις νιτρικό για αυτά, αλλά για το boost. Δε μένει τίποτα.

Polyneikos
09-04-10, 19:00
To νιτρικο ικανοποιεί και μεγαλώνει τον αθλητικό μας εγωισμο,αυτό είναι το μεγαλύτερο του όφελος,βγαζεις δυναμικες προπονησεις και σου κανει καποια πρηξιματα και γουσταρεις...
Κατα τα άλλα είναι ένα συμπλήρωμα που δεν σου προσφερει στο aftersales πολλά οφέλη και γενικα μετα την διακοπή της λήψης του δεν θα εχεις καποιο κερδος,...

hulkman
09-04-10, 19:07
εχω ακουσει για φορμουλες 15 ημερων και διαφορα τετοια στα οποια σου τα δινει ολα μεσα σε 15 μερες..αθτες οι φορμουλες ειναι κυριως νιτρικα?

Polyneikos
09-04-10, 19:34
Eννοείς 15 δόσεων;Γιατι υπάρχουν καποιες φόρομουλες που σου λεει να τις παίρνεις μονο στην προπόνηση,στυλ Plasmajet και σου βγαίνει περιπου 1 ημερολογιακος μηνας.Εχεις καποιο προιον υπόψην σου;;

hulkman
09-04-10, 19:57
με λιγα λογια που χρησημεβει?

hulkman
09-04-10, 20:07
η κρεατινη πιστευεισ ειναι καλο συμπληρωμα?και σε αποτελεσματα αλλα και σε ποιοτητα?

Varaderistas
09-04-10, 20:19
Φίλε μου αν ψάξεις στο forum θα βρείς τις απαντήσεις που ψάχνεις!!!

deluxe
08-06-10, 19:07
Λοιπον, μπορειτε να γραψετε τις εντυπωσεις σας σχετικα με μερικα νιτρικα, και να πουμε ποιο ειναι το καλυτερο;

Βγαζω εκτος τα κλασσικα No-xplode, SuperPump, NanoVapor, Noz IV κτλ..

Παμε σε πιο ψαγμενα.


Jack3d, Shock Therapy, Hexavol, Anadraulic Pump, Dorian Yates DY Nox Pump, Black Powder, White Flood, SAN Fierce, Hemorush.

Απο τα παραπανω, σιγουρα αξιολογα πρεπει να ειναι τα Jack3d και το DY Nox Pump, λογω του γερανιου και το πρωτο επειδη εχει και Schizandrol.

Επισης ακουγονται καλα λογια και για το Shock Therapy της Universal. Οπως και για τα white flood και black powder, αν και δε νομιζω οτι ειναι τιποτα το ιδιαιτερο.

Περιεργεια μου προκαλει και το καινουριο της nutrabolics, το "Hemorush", το οποιο λεει οχι παραπανω απο ενα scoop (20γρ) και εχει 0 υδατανθρακες!

Επισης το hexavol λενε οτι ειναι το περισσοτερο αγορασμενο νιτρικο, αυτο το καιρο. Δε το ξερω καθολου. Ειναι σε καψουλες. Καθαρο νιτρικο, οχι pre-workout.

Το θεμα ειναι να μη χρειαζεται να παιρνεις 3 scoop για να σε πιασει! Και βαραινει το στομαχι και κατανταει αηδια! Οπως με τα no-xplode και SuperPump.

Τι λετε; Και γενικα τι πιστευετε οτι ειναι καλυτερο, το καθαρο νιτρικο ή το pre-workout που εχει μεσα 100 ουσιες;

Machiavelli
08-06-10, 19:19
Οπως και για τα white flood και black powder, αν και δε νομιζω οτι ειναι τιποτα το ιδιαιτερο.

Γιατί δεν το νομίζεις;
Από αυτά που έχω πάρει:
1) Black powder 2) White flood 3)Jack3d.
To fierce το έχω δοκιμάσει από φίλο για 6-7 μέρες, λίγα πράγματα.

deluxe
08-06-10, 19:24
Γιατι απο τα συστατικα ειναι μια απο τα ιδια.

Το white flood σε σκονη ή σε καψουλες;

Survey
14-06-10, 15:30
παντως με το super pump εγώ παρατηρησά κατακρατιση υγρών

Maxwell Wolfen
22-06-10, 00:56
Τελικα το ολο συμπερασμα ειναι να μην ξοδεψουμε τα λεφτα μας σε NO συμπληρωματα ε?:unsure:

sTeLaKoS
22-06-10, 16:47
Τελικα το ολο συμπερασμα ειναι να μην ξοδεψουμε τα λεφτα μας σε NO συμπληρωματα ε?:unsure:

Όχι ακριβώς, αρκεί να μη περιμένεις θαύματα από αυτά. Τα περισσότερα από αυτά βοηθάνε κυρίως εγκεφαλικά

manos_
22-06-10, 16:48
Τελικα το ολο συμπερασμα ειναι να μην ξοδεψουμε τα λεφτα μας σε NO συμπληρωματα ε?:unsure:

ΤΟ συμπερασμα(το δικο μου) ειναι οτι το νιτρικο θα αυξησει την αποτελεσματικοτητα της διατροφης σου και των αλλων συμπληρωματων που παιρνεις στελνοντας πιο γρηγορα και καλυτερα ισως τα θρεπτικα συστατικα μεσα στους μυς σου δινοντας σου μια καλη ευκαιρια αναβολισμου.Εγω καποτε με nox3 μεγαλη δοση bcaa και animal stack ειχα φτασει γρηγορα σε ψηλοτερο επιπεδο σε ενα μηνα.Και αν θελετε καλο νιτρικο θα παρετε τις φορμουλες που τις παιρνεις δυο και τρεις φορες την μερα η το πλασματζετ οχι τα preworkout.Το nox3 για τα λεφτα του το θεωρω φοβερο bargain.

deluxe
22-06-10, 17:10
Εγω παλι δε μπορω να καταλαβω γιατι πολλοι λενε οτι νιτρικο με λιποδιαλυτη, επειδη περιεχει καφεινη και κανουν το αντιθετο πραμα. ( Η καφεινη με τη κρεατινη λογικα ).

Και ρωταω : Γιατι ολα τα νιτρικα εχουν μεσα καφεϊνη; Χαζοι ειναι αυτοι που τα φτιαχνουν;

Και εστω οτι οντως η καφεϊνη που εχουν τα νιτρικα ειναι ειδικη μορφη και δεν προκαλει διουρηση, υπαρχει προβλημα αν συνδιασεις καθαρο νιτρικο ( nitrix ) με θερμογεννετικο λιποδιαλυτη ή αν συνδιασεις απλο λιποδιαλυτη με νιτρικο;

manos_
22-06-10, 17:14
Εγω παλι δε μπορω να καταλαβω γιατι πολλοι λενε οτι νιτρικο με λιποδιαλυτη, επειδη περιεχει καφεινη και κανουν το αντιθετο πραμα. ( Η καφεινη με τη κρεατινη λογικα ).

Και ρωταω : Γιατι ολα τα νιτρικα εχουν μεσα καφεϊνη; Χαζοι ειναι αυτοι που τα φτιαχνουν;

Και εστω οτι οντως η καφεϊνη που εχουν τα νιτρικα ειναι ειδικη μορφη και δεν προκαλει διουρηση, υπαρχει προβλημα αν συνδιασεις καθαρο νιτρικο ( nitrix ) με θερμογεννετικο λιποδιαλυτη ή αν συνδιασεις απλο λιποδιαλυτη με νιτρικο;

Γιατι ειναι preworkout και πρεπει να σε τσιτωσει αυτο δεν σημαινει οτι ειναι σωστο.Στο nox3 απο πισω λεει μην περνετε καφεινη η οτιδηποτε ανεβαζει την πιεση γιατι μειωνετε η αποτελεσματικοτητα του προιοντος.Δεν ειναι χαζοι μαρκετινγκ λεγετε πρηζεσε λιγο τσιτωνεις και ολοι ειναι χαρουμενοι.ΤΑ ΚΑΘΑΡΑ ΝΙΤΡΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΥΤΕ ΚΑΦΕΙΝΗ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΣ ΤΟ NOX3 ΚΑΙ ΤΟ NITRIX.Φαντασου δυο πραγματα που το ενα βαζει φωτια το νιτρικο και το αλλο στην σβηνει ο λιποδιαλυτης.Στο χω ξαναγραψει νομιζω κιολας.

deluxe
22-06-10, 17:42
1ον) Η καφεϊνη που εχουν τα νιτρικα ειναι η Methylxanthine (μεθυλξανθινη), που δε δεσμευει τη κρεατινη, οπως κανει και η καφεϊνη, σε ενα ποσοστο κοντα στο 50%. Επισης δεν εχει τα συμπτωματα της καφεϊνης οπως ταχυκαρδια και εξαρτηση ( για το 2ο δε ειμαι πολυ σιγουρος ).

2ον) Η κρεατινη που υπαρχει σε μεγαλυτερη ποσοτητα στα περισσοτερα νιτρικα ειναι η εθυλεστερικη, η οποια δε κανει κατακρατηση υγρων.

3ον) Ενα τεραστιο ποσοστο προτεινει stack νιτρικου/λιποδιαλυτη. Δε ξερω, αλλα ο λαος παντα εχει το δικιο.

manos_
22-06-10, 17:51
1ον) Η καφεϊνη που εχουν τα νιτρικα ειναι η Methylxanthine (μεθυλξανθινη), που δε δεσμευει τη κρεατινη, οπως κανει και η καφεϊνη, σε ενα ποσοστο κοντα στο 50%. Επισης δεν εχει τα συμπτωματα της καφεϊνης οπως ταχυκαρδια και εξαρτηση ( για το 2ο δε ειμαι πολυ σιγουρος ).

2ον) Η κρεατινη που υπαρχει σε μεγαλυτερη ποσοτητα στα περισσοτερα νιτρικα ειναι η εθυλεστερικη, η οποια δε κανει κατακρατηση υγρων.

3ον) Ενα τεραστιο ποσοστο προτεινει stack νιτρικου/λιποδιαλυτη. Δε ξερω, αλλα ο λαος παντα εχει το δικιο.

1)Απο την μεθυλξανινη νομιζω παραγετε η καφεινη,ΓΙΑ ΠΙΕΣΗ ΕΙΠΑ.

2) Ναι ουυυυυ δεν κραταει.....κραταει και παρακραταει

3) ο λαος εχει και την ταση να ειναι χαζος πολλες φορες ξερεις

Λοιπον κατσε διαβασε μερικα πραγματα και μετα τα ξαναλεμε εχω την αισθηση οτι δεν ξερεις καν τι παιρνεις και γιατι το παιρνεις,εγω προσπαθω να βοηθησω.Τα εχεις κανει αχταρμα παιρνεις οτι βρεις βαζεις και καφεδες απο πανω,θα εχεις τσακισει το νευρικο σου συστημα και δεν το ξερεις και αυτο.

Machiavelli
22-06-10, 17:55
Αρχικά η καφεΐνη (που θα έχει σίγουρα σε μεγάλη ποσότητα το λιποτροπικό) έχει αγγειοσυστολική δράση, αντίθετη με αυτό που θέλει να κάνει το νιτρικό δηλαδή (αγγειοδιαστολή ώστε να μεταφερθούν τα θρεπτικά συστατικά).
1) Καμιά καφεΐνη δε δεσμεύει την κρεατίνη. Ίσως να έχει αρκετά μικρή ποσότητα το νιτρικό ώστε να μη προκαλεί μεγάλη διαφορά στα αγγεία και να μην βλέπεις και εσύ τις ταχυκαρδίες που λες πως δεν έχεις με σκέτο νιτρικό.
2) Καμιά σχέση με λιποδιάλυση ή γράμμωση, η κρεατίνη γενικά.
3) Αφού έχει παρ' τα ταυτόχρονα. Στατιστικά ο λαός δεν είναι έξυπνος πάντως.
Σε γενικές γραμμές το νιτρικό θέλει όγκο (για να έχει και θρεπτικά συστατικά να μεταφέρει).

deluxe
22-06-10, 18:21
Λοιπον κατσε διαβασε μερικα πραγματα και μετα τα ξαναλεμε εχω την αισθηση οτι δεν ξερεις καν τι παιρνεις και γιατι το παιρνεις,εγω προσπαθω να βοηθησω.Τα εχεις κανει αχταρμα παιρνεις οτι βρεις βαζεις και καφεδες απο πανω,θα εχεις τσακισει το νευρικο σου συστημα και δεν το ξερεις και αυτο. Εχω κοψει τις χαζομαρες που εκανα. Τωρα μονο νιτρικο παιρνω.


Ίσως να έχει αρκετά μικρή ποσότητα το νιτρικό ώστε να μη προκαλεί μεγάλη διαφορά στα αγγεία και να μην βλέπεις και εσύ τις ταχυκαρδίες που λες πως δεν έχεις με σκέτο νιτρικό.Μικρη ποσοτητα ειναι τα 80-120mg το scoop;

Machiavelli
22-06-10, 18:24
Όσον αφορά την αγγεισυστολή ίσως να είναι μικρή. Τόση έχει και ένας καφές. Αν είχες κόψει τις χαζομάρες δε θα έπαιρνες ούτε νιτρικό.

TEFAAtzis
22-06-10, 18:50
Μανο για σενα ποια ειναι δλδ συγκεκριμενα τα καλυτερα προιοντα αυξησης νιτρικου οξειδιου???

Maxwell Wolfen
22-06-10, 20:20
Ας υποθεσουμε οτι περνω M-stack και plasmajet..Γινεται ο συνδυασμος?πως μπορω να τα συνδυασω και τα δυο πριν την προπονηση?

TEFAAtzis
23-06-10, 11:30
και μενα θα με ενδιεφερε ενας τετοιος συνδιασμος οχι απαραιτητα plasmajet αλλα καποιου αλλου νιτρικου με το m-stack.Για πειτε,γινεται???

manos_
23-06-10, 11:34
Μανο για σενα ποια ειναι δλδ συγκεκριμενα τα καλυτερα προιοντα αυξησης νιτρικου οξειδιου???

Για μενα απο αυτα που δοκιμασα το nox3 και το πλασματζετ.

manos_
23-06-10, 11:34
Ας υποθεσουμε οτι περνω M-stack και plasmajet..Γινεται ο συνδυασμος?πως μπορω να τα συνδυασω και τα δυο πριν την προπονηση?

Με αυτα τα δυο μαζι η ντοπαμινη σου θα παει στον θεο εγω δεν θα τα αντεχα προσωπικα εσυ δεν ξερω.

TEFAAtzis
23-06-10, 11:37
Για μενα απο αυτα που δοκιμασα το nox3 και το πλασματζετ.

Τι εχεις να πεις για αυτα τα 2?
Και οσον αφορα αυτο που ειπες για την ντοπαμινη να υποθεσω ισχυει για ολα τα νιτρικα μαζι με το m-stack ή μονο για το plasmajet???

Maxwell Wolfen
23-06-10, 13:50
Με αυτα τα δυο μαζι η ντοπαμινη σου θα παει στον θεο εγω δεν θα τα αντεχα προσωπικα εσυ δεν ξερω.

Γιατι το mstack τσιτωνει κιολας και σε "ανεβαζει"?εγω νομιζα οτι απλως σε κανει να πεινας...

manos_
24-06-10, 20:38
Τι εχεις να πεις για αυτα τα 2?
Και οσον αφορα αυτο που ειπες για την ντοπαμινη να υποθεσω ισχυει για ολα τα νιτρικα μαζι με το m-stack ή μονο για το plasmajet???

Οι μεγαλες δοσεις αργινινης ανεβαζουν την ντοπαμινη οχι οσο ο καφες αλλα την ανεβαζουν.Ετσι λειτουργουν και τα βοτανα που εχουν στην κατηγορια adaptogens παιζουν πολυ με τις ορμονες του εγκεφαλου αφου ουσιαστικα μεγαλο μερος της δυναμης του ανθρωπου ειναι δεσμευμενο στις ορμονες αυτες.

manos_
24-06-10, 20:38
Γιατι το mstack τσιτωνει κιολας και σε "ανεβαζει"?εγω νομιζα οτι απλως σε κανει να πεινας...

Η ντοπαμινη δεν τσιτωνει ακριβως απλα σε κανει ποιο alert και ποιο ανχωδη.

Maxwell Wolfen
24-06-10, 20:47
Μανο μηπως δε χρειαζεται το νιτρικο οταν παρεις mstack η δεν παιζει ρολο κατα την αποψη σου?

Machiavelli
24-06-10, 20:51
Το m-stak πως σου ανεβάζει τη ντοπαμίνη;

Maxwell Wolfen
24-06-10, 20:55
Το m-stak πως σου ανεβάζει τη ντοπαμίνη;

μαλλον με εκεινο το χαπακι με τα stims

manos_
24-06-10, 20:59
Μανο μηπως δε χρειαζεται το νιτρικο οταν παρεις mstack η δεν παιζει ρολο κατα την αποψη σου?

Ε δεν χρειαζετε αλλα θα βοηθησει πολυ την τροφη που θα θα φας να περασει καλυτερα μεσα στους μυς σου και ποιο γρηγορα.Ανεβαζεις την ευκαιρια αναβολισμου με λιγα λογια κατα την γνωμη μου.

TEFAAtzis
24-06-10, 21:56
με λιγα λογια συνδιασμος νιτρικου με m-stack γινεται χωρις να υπαρξει προβλημα υγειας απλα δεν θα εχει τρελες επιδρασεις μιας και το ενα και το αλλο κανουν ενα ιδιο πραγμα αναμεσα στα διαφορα αλλα,κατι τετοιο καταλαβα.....

Machiavelli
24-06-10, 22:02
Βασικά αφού έχει ξεχωριστό χάπι για τα stims το παίρνετε άλλη ώρα και είστε άρχοντες.

manos_
25-06-10, 12:48
με λιγα λογια συνδιασμος νιτρικου με m-stack γινεται χωρις να υπαρξει προβλημα υγειας απλα δεν θα εχει τρελες επιδρασεις μιας και το ενα και το αλλο κανουν ενα ιδιο πραγμα αναμεσα στα διαφορα αλλα,κατι τετοιο καταλαβα.....

Oυτε καν εγω δεν εγραψα κατι τετοιο.Το νιτρικο ειναι αγγειοδιαστολεας το αλλο προωθει τον αναβολισμο μεσω της αυξημενης πρωτεινοσυνθεσης.Α ρε αδικουμαι........

Maxwell Wolfen
25-06-10, 13:13
Oυτε καν εγω δεν εγραψα κατι τετοιο.Το νιτρικο ειναι αγγειοδιαστολεας το αλλο προωθει τον αναβολισμο μεσω της αυξημενης πρωτεινοσυνθεσης.Α ρε αδικουμαι........

οκ μανο οποτε αφου θεωρεις οτι το plasmajet ειναι πολυ για αυτο το stack λες το shock therapy kai to no xplode να ναι καλυτερα?(μαζι με mstack)

TEFAAtzis
25-06-10, 13:19
Oυτε καν εγω δεν εγραψα κατι τετοιο.Το νιτρικο ειναι αγγειοδιαστολεας το αλλο προωθει τον αναβολισμο μεσω της αυξημενης πρωτεινοσυνθεσης.Α ρε αδικουμαι........

Γραψε λαθος τοτε,εγω δεν καταλαβα καλα....

pronek
28-07-10, 21:39
Καλησπερα σε ολους στο φορουμ που μου δινει καθημερινα συμβουλες σε οτι εχει να κανει σχετικα με την φυσικη μου κατάσταση και την προοδο της...:thumbup:

Μπαινω αμεσως στο ψητο :P εδω και 1+ μηνα έχω αρχίσει γυμνάστηριο,αυτον τον μήνα εκανα φυσικά και διατροφή αλλα δεν εχω πάρει καποιο συμπλήρωμα κυριως αυτος ο μηνας ηταν μηνας "ζεσταματος"...

Αυτους τους 2 μηνες λοιπον θα κανω περιοδο γραμμωσης ετσι ωστε να καψω οσο ποιο πολυ μπορω λιπος απο πανω μου για να μπω το χειμωνα σε περιοδο ογκου...

Αυτο που θελω να ρωτισω ειναι οτι σκεφτομαι να ενταξω στην διατροφη μου μια
πρωτεινη,εναν λιποδιαλυτη, και εαν πρεπει και με χρησιμέψει σε κατι να παιρνω και νιτρικο οξυ ετσι ωστε να γυμναζονται και οι μυς μου ταυτόχρονα και να ελαττώσω οσο ποιο πολυ μπορω την απώλεια μυικής μάζας? Εαν ναι ποιο μου προτίνεται?

Το τόπικ αυτό το κάνω μετά απο πολύ ψάξιμο στο φορουμ και δεν βρήκα σχετικά κάτι που θα μου έλυνε την απορία....Διαβαζοντας το τοπικ εχω μάθει παρα πολλα και εχω ακολουθησει πολλές συμβουλές και ως τώρα έχουν επιτυχία....

Ευχαριστώ πολυ για κάθε απάντηση και συμβουλή... :)

Καποια στατς απο μένα ειμαι 20 χρονων 170 υψος και 69 κιλα! ποσοστο λίπους δεν γνωρίζω γιατι δεν έχω κανει μετρηση αλλα βλέπω στον καθρέφτη οτι έχω κάμποσο ! :)

Qlim4X
28-07-10, 21:56
βασικα ειναι νιτρικα οξιδια.

τωρα θα σου προτινα να μην παρεις τιποτα ακομα γιατι ειναι αρχη και θα ειναι πεταμενα λεφτα.

φτιαξε την διατροφουλα σου χασε το λυπος με αεροβιο και χειμονα φορτοσε για να δεις αποτελεσματα.

τα νιτρικα αστα για το τελος.

ξεκηνα πρωτο μηνα προτεινη αμινοξεα και αν θες κρεατινη και για πιο μετα αναλογα την προοδο βλεπουμε.

pronek
28-07-10, 22:06
Ευχαρίστω για τις συμβουλές και την διόρθωση...

Κάτι που διάβαζω εδω στο φόρουμ σε κάποιο τοπικ είναι οτι πολλοί χρησιμοποιούν και την κρεατίνη σε περίοδο γράμμωσης? Μονουδρική κρεατίνη για την ακρίβεια...

Εαν πάρω θα έχω κάποιο παραπάνω όφελος στην περίοδο γραμμωσης? Όπως ανέφερα στην περίοδο γράμμωσης θέλω να χάσω λίπος και οσο μπορω να μην χάσω μυικο ιστο αλλα και να αυξήσω:thumbup:


*****δεν ανοίγουμε καινούργιο θέμα όταν ήδη προϋπάρχει και μπορούμε να κάνουμε την ερώτηση μας εκεί!!mods team*****


http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=6143&highlight=%CE%9D%CE%B9%CF%84%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%BF

beefmeup
28-07-10, 22:18
Ευχαρίστω για τις συμβουλές και την διόρθωση...

Κάτι που διάβαζω εδω στο φόρουμ σε κάποιο τοπικ είναι οτι πολλοί χρησιμοποιούν και την κρεατίνη σε περίοδο γράμμωσης? Μονουδρική κρεατίνη για την ακρίβεια...

εξαρταται τι θες να γραμμωσεις.μια χαρα,κανει κ η κρεατινη για τοτε.

Εαν πάρω θα έχω κάποιο παραπάνω όφελος στην περίοδο γραμμωσης? Όπως ανέφερα στην περίοδο γράμμωσης θέλω να χάσω λίπος και οσο μπορω να μην χάσω μυικο ιστο αλλα και να αυξήσω:thumbup:
γινεται κ αυτο.


αυτο τωρα εξαρταται.πρεπει να εισαι υπερσυνεπης στην διατροφη σου.

pronek
28-07-10, 23:45
αυτο τωρα εξαρταται.πρεπει να εισαι υπερσυνεπης στην διατροφη σου.

Ειμαι αρκέτα συνεπής στην διατροφή μου θα έλεγα... Πάντως τα ψάχνω καθημερινά αυτά τα θέματα σε αυτο το φόρουμ και μαθαίνω ολο και ποιο πολλά!!

Θα δουμε που θα καταλήξω λοιπόν :) το νιτρικο το θέλω περρισότερο για να βγάζω τις προπονήσεις με τα βάρη :shock:

Qlim4X
29-07-10, 09:52
Ειμαι αρκέτα συνεπής στην διατροφή μου θα έλεγα... Πάντως τα ψάχνω καθημερινά αυτά τα θέματα σε αυτο το φόρουμ και μαθαίνω ολο και ποιο πολλά!!

Θα δουμε που θα καταλήξω λοιπόν :) το νιτρικο το θέλω περρισότερο για να βγάζω τις προπονήσεις με τα βάρη :shock:


τοτε πιες ενα διπλο ελληνικο πριν την προπονηση ;)

pronek
29-07-10, 17:14
Το έχω δοκιμάσει αλλα θα έλεγα οτι η καφείνη δεν με πιάνει σχέδον καθόλου έτσι είναι ο οργανισμός μου :P...

Ακόμα και πριν τον ύπνο να πιώ θα κοιμηθώ μια χαρά παρόλο που πάντα είχα κάποια μικροπροβλήματα με τον ύπνο σίγουρα δεν εφτάιγε η καφείνη τίποτα το σημαντικό ομως...:)

Qlim4X
29-07-10, 18:46
Το έχω δοκιμάσει αλλα θα έλεγα οτι η καφείνη δεν με πιάνει σχέδον καθόλου έτσι είναι ο οργανισμός μου :P...

Ακόμα και πριν τον ύπνο να πιώ θα κοιμηθώ μια χαρά παρόλο που πάντα είχα κάποια μικροπροβλήματα με τον ύπνο σίγουρα δεν εφτάιγε η καφείνη τίποτα το σημαντικό ομως...:)

και εγω μια απο τα ιδια ειμαι με τον καφε.

οποτε μην περιμενεις τρελες τσιτες απο νιτρικα που εχουν βαση την καφεινη

pronek
29-07-10, 18:51
Τελικα θα μου φυγει η απορία μπήκα στο δωματιου του αδερφού μου και είδα οτι έχει λιγο superpump25 και θα το παρω καμια 2 δοσεις να δω εαν και πως δουλευει
πανω μου...:thumbup:

Εξαρτάται απτις εξελίξεις εαν το τιμήσω η οχι τους επόμενους μήνες του gym...

Πρώτη δόση θα πάρω αυριο μιας και έχω κολλήσει στο σπίτι τις 2 τελευταίες μέρες λόγω των απεργίων!!!! :evil2:

deluxe
29-07-10, 21:20
Δε νομιζω να νιωσεις κατι με το superpump..


Δοκιμασε το hemorush.

Και εξαλλου τα νιτρικα δε τα παιρνουμε να μας δωσουν τσιτες. Χωρις να τσιτωθουμε δε μπορουμε να βγαλουμε προπονηση; Αν θελετε τσιτα παρτε εφεδρινη+γιοχιμπινη να τελειωνουμε! :D

akumalol
12-08-10, 16:18
Καλησπέρα. Πρώτο post στο forum,
Καλός όρισα! :)

Η απορία μου είναι η εξής.
Πιστεύεται ότι θα βοηθάει το νιτρικό σε ασκήσεις λιποδιάλυσης; (Αεροβική, Cardio)

Ευχαριστώ προκαταβολικά.
btw: Πολύ καλό forum, respect σε όλους. :toast:


*****Το θέμα σου μεταφέρθηκε!! καλώς ήρθες στο φόρουμ!!
καλό είναι πριν ανοίγεις ένα θέμα να ψάχνεις με την αναζήτηση να δεις αν προϋπάρχει!
δεν ανοίγουμε θέματα όπου νάνε! πέρνα από εδώ Νέα Μέλη (http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?f=30) να συστηθείς στο φόρουμ και να διαβάσεις τους κανονισμούς!!!mods team*****

deluxe
13-08-10, 00:31
Πολλοι χρησιμοποιουν το νιτρικο και για την αεροβια. Αλλα πιστευω καλυτερα ενας λιποδιαλυτης.

deluxe
13-08-10, 03:19
Μπορειτε να μου πειτε καποιο νιτρικο χωρις stims; Για να το παιρνω οταν κανω διακοπη απο stims. Ή καποιο προϊον υποκαταστατο του νιτρικου. ( Παντα μιλαω για φορμουλες και οχι για καθαρο νιτρικο )

Η αργινινη και ταυρινη θεωρουνται stims και εθιστικα;

Τελος, για να μη χρειαζεται να παιρνω 3 scoops και να τελειωνουν μεσα σε 15 ημερες, μπορειτε να πειτε καποιον συνδιασμο; Δλδ 1 scoop νιτρικο μαζι με κατι αλλο.

Devil
13-08-10, 05:20
Μπορειτε να μου πειτε καποιο νιτρικο χωρις stims; Για να το παιρνω οταν κανω διακοπη απο stims. Ή καποιο προϊον υποκαταστατο του νιτρικου. ( Παντα μιλαω για φορμουλες και οχι για καθαρο νιτρικο )

δεν καταλαβα νιτρικο η' prewo θες?
στα νιτρικα δεν υπαρχουν stims
2 prewo καλα που μου ερχονται στο μυαλο τωρα ειναι το horsepower της ultimate και το pre-max της primordial performance

Η αργινινη και ταυρινη θεωρουνται stims και εθιστικα;

δεν ειναι stims ουτε εθιστικα

Τελος, για να μη χρειαζεται να παιρνω 3 scoops και να τελειωνουν μεσα σε 15 ημερες, μπορειτε να πειτε καποιον συνδιασμο; Δλδ 1 scoop νιτρικο μαζι με κατι αλλο.

μιλας για καποιο συγκεκριμενο προιον?

deluxe
13-08-10, 05:34
Οταν λεμε νιτρικο, συνηθως εννοουμε φορμουλες νιτρικου, οποτε υπαρχουν stims.

Devil
13-08-10, 05:50
Οταν λεμε νιτρικο, συνηθως εννοουμε φορμουλες νιτρικου, οποτε υπαρχουν stims.

θες να πεις prewo

ναι σε αυτα υπαρχουν stims, σχεδον σε ολα πλεον
σε αυτα τα 2 που σου ειπα δεν υπαρχουν
νομιζω και στο white flood της controlled labs δεν υπαρχουν stims

Mitsen
13-08-10, 11:37
Πολλοι χρησιμοποιουν το νιτρικο και για την αεροβια. Αλλα πιστευω καλυτερα ενας λιποδιαλυτης.
Γεια σου ρε Ντελούξ συμβουλάτορα:P

deluxe
13-08-10, 17:01
Γεια σου ρε Ντελούξ συμβουλάτορα:PΜεγαλε ( ή καλυτερα μικρε; ) εδω δεν ειναι off-topic μη το μαμας και αυτο το θεμα. Αμα θελεις να παιξεις, ξερεις που να πας.. [ τα κουβαδακια μη ξεχασεις ]



Devil, εχεις δοκιμασει καποιο απο αυτα; Αυτο το horsepower που βγηκε προσφατα, φαινεται αρκετα καλο.

Devil
13-08-10, 17:13
ουσιαστικα δεν το εχω δοκιμασει μια φορα το ειχα παρει , 1 serving , τρακα απο ενα φιλο

αρα δεν μπορω να σου δωσω review

στα χαρτια φαινετε καλο και τα reviews σε φορουμ και απο φιλους ειναι θετικα

deluxe
14-08-10, 20:52
Τελικα τι ειναι καλυτερο; Το νιτρικο ή οι διαφορες φορμουλες (prewo) οπως τα λετε..

Το 1ο εχει μερικα βασικα συστατικα και θελει να το παιρνεις 2-3 φορες την ημερα για συνεχη διαστολη, το αλλο εχει 100 ουσιες μεσα και το παιρνεις πριν την προπονηση.

Devil
14-08-10, 21:34
Τελικα τι ειναι καλυτερο; Το νιτρικο ή οι διαφορες φορμουλες (prewo) οπως τα λετε..

Το 1ο εχει μερικα βασικα συστατικα και θελει να το παιρνεις 2-3 φορες την ημερα για συνεχη διαστολη, το αλλο εχει 100 ουσιες μεσα και το παιρνεις πριν την προπονηση.

εγω γενικα θα σου ελεγα να αφησεις τα νιτρικα γιατι δεν νομιζω οτι δουλευουν
κ γενικα πιστευω οτι ειναι τα πιο αχρηστα συμληρωματα στο χωρο

γενικα αν διαλεγα κατι αναμεσα στα 2 θα διαλεγα ενα καλο prewo
οταν λεω καλο να εχει τα βασικα δηλαδη:
κρεατινη,β-αλανινη,bcaa,eaa

τωρα απο εκει και περα αν αναζητεις το pump μεσα στην προπονηση θα διαλεγα κατι σε cintruline η' ακομα καλητερα gplc

αν θες κατι με stims μεσα θα διαλεγα κατι με caffeine, 1,3 Dimethylamylamine, alpha-yohimbine κτλ κτλ

επεισης πολυ καλα συμπληρωματα που σου δινουν εναν ογκο στους μυς ειναι η ταυρινη και η γλυκερινη

Devil
14-08-10, 21:37
μια ερευνα που ειδα σε ενα forum του εξωτερικου σε σχεση με συμπληρωματα prewo για pump.
θα ηθελα να ριξουν κ μια ματια οι πιο γνωστες του forum γιατι μερικα πραγματα δεν μου κολλανε σ'αυτη την ερευνα.



Comparison of pre-workout nitric oxide stimulating dietary supplements on skeletal muscle oxygen saturation, blood nitrate/nitrite, lipid peroxidation, and upper body exercise performance in resistance trained men

Richard J Bloomer1 email, Tyler M Farney1 email, John F Trepanowski1 email, Cameron G McCarthy1 email, Robert E Canale1 email and Brian K Schilling2

Journal of the International Society of Sports Nutrition 2010, 7:16doi:10.1186/1550-2783-7-16


Abstract

Background

We compared Glycine Propionyl-L-Carnitine (GlycoCarn®) and three different pre-workout nutritional supplements on measures of skeletal muscle oxygen saturation (StO2), blood nitrate/nitrite (NOx), lactate (HLa), malondialdehyde (MDA), and exercise performance in men.

Methods

Using a randomized, double-blind, cross-over design, 19 resistance trained men performed tests of muscular power (bench press throws) and endurance (10 sets of bench press to muscular failure). A placebo, GlycoCarn®, or one of three dietary supplements (SUPP1, SUPP2, SUPP3) was consumed prior to exercise, with one week separating conditions. Blood was collected before receiving the condition and immediately after exercise. StO2 was measured during the endurance test using Near Infrared Spectroscopy. Heart rate (HR) and rating of perceived exertion (RPE) were determined at the end of each set.

Results

A condition effect was noted for StO2 at the start of exercise (p = 0.02), with GlycoCarn® higher than SUPP2. A condition effect was also noted for StO2 at the end of exercise (p = 0.003), with SUPP1 lower than all other conditions. No statistically significant interaction, condition, or time effects were noted for NOx or MDA (p > 0.05); however, MDA decreased 13.7% with GlycoCarn® and increased in all other conditions. Only a time effect was noted for HLa (p < 0.0001), with values increasing from pre- to post-exercise. No effects were noted for HR, RPE, or for any exercise performance variables (p > 0.05); however, GlycoCarn® resulted in a statistically insignificant greater total volume load compared to the placebo (3.3%), SUPP1 (4.2%), SUPP2 (2.5%), and SUPP3 (4.6%).

Conclusion

None of the products tested resulted in favorable changes in our chosen outcome measures, with the exception of GlycoCarn® in terms of higher StO2 at the start of exercise. GlycoCarn® resulted in a 13.7% decrease in MDA from pre- to post-exercise and yielded a non-significant but greater total volume load compared to all other conditions. These data indicate that 1) a single ingredient (GlycoCarn®) can provide similar practical benefit than finished products containing multiple ingredients, and 2) while we do not have data in relation to post-exercise recovery parameters, the tested products are ineffective in terms of increasing blood flow and improving acute upper body exercise performance.

Full study:
http://www.jissn.com/content/7/1/16#B2

deluxe
14-08-10, 23:57
γενικα αν διαλεγα κατι αναμεσα στα 2 θα διαλεγα ενα καλο prewo
οταν λεω καλο να εχει τα βασικα δηλαδη:
κρεατινη,β-αλανινη,bcaa,eaa Αυτο δεν ειναι prewo, αλλα intrawo.

Devil
15-08-10, 00:15
Αυτο δεν ειναι prewo, αλλα intrawo.

deluxe μπορεις να μου πεις τι διαφορα εχει ενα prewo απο ενα intrawo?

deluxe
15-08-10, 00:40
Το prewo ειναι πριν, το Intra ειναι κατα την διαρκεια.

Devil
15-08-10, 01:10
Το prewo ειναι πριν, το Intra ειναι κατα την διαρκεια.

ναι οκ

αλλα εσυ πως μπορεις να ξεχωρισεις απο τα συστατικα ενα prewo απο ενα intrawo?

deluxe
15-08-10, 01:18
συνηθως στο intra παιρνουμε BCAA, EAA's, Beta-Alanine, Hydrowhey, ισως και maltodextrin/dextroze για ενεργεια.

και στα prewo ταυρινη, βαλινη, αργινινη, ισολευκινη, καφεϊνη, κρεατινη ( nitrate, gluconate, tri-kreatine κτλ )

giannis64
15-08-10, 01:27
συνηθως στο intra παιρνουμε BCAA, EAA's, Beta-Alanine, Hydrowhey, ισως και maltodextrin/dextroze για ενεργεια.

και στα prewo ταυρινη, βαλινη, αργινινη, ισολευκινη, καφεϊνη, κρεατινη ( nitrate, gluconate, tri-kreatine κτλ )


ΤΙ διαφορα εχουν τα βcaa εκτος την προσθεση λευκινης απο τα παραπανω κοκκινα??

και η χρηση δεξτροζης μεσα στην προπονηση με βρισκη αντιθετο!!!

και σε prewo εσυ περνεις κρετινη?

deluxe
15-08-10, 01:39
Αφου υπαρχει μεσα κρεατινη, την παιρνω υποχρεωτικα..

Συμφωνω με τη δεξτροζη,ουτε εγω παιρνω Intra.

Devil
15-08-10, 01:49
bcaa και eaa μπορεις να τα παρεις και πριν και μετα και κατα τη διαρκια της προπονησεις
τη β-αλανινη μπορεις να την παρεις πριν και κατα διαρκια της προπονησης
επεισης η χρηση της γινετε και σε καθημερινη βαση απο 3,2-6,4γρ την ημερα
αλλοι την παιρνουν σε 3 δωσεις αλλοι σε παραπανω

σε σχεση με τους υδατανθρακες εγω θα επερνα κατι σε vitargo η' wms οπου αποροφατε πιο γρηγορα

γιαννη την κρεατινη γιατι οχι prewo?

giannis64
15-08-10, 01:57
κρεατινη θα παρεις μια δωση το πρωι και μια μετα την προπονηση!!

δεν βλεπω (ξερω) τον λογο να παρεις και πριν την προπονηση!!
edit: μιλαω παντα για μονουδρικη!!!

Devil
15-08-10, 02:14
κρεατινη θα παρεις μια δωση το πρωι και μια μετα την προπονηση!!

δεν βλεπω (ξερω) τον λογο να παρεις και πριν την προπονηση!!
edit: μιλαω παντα για μονουδρικη!!!


για λογους ενεργιας κυριως αλλα σου δινει και ενα σχετικο ογκο στους μυς

απο εκει και περα ο καθενας την παιρνει διαφορετικα
πχ. πρωινο-prewo-postwo απο 3γρ στο καθε ενα , prewo-postwo απο 5γρ στο καθε ενα η' αυτο που λες εσυ

απλα μου φαινετε περιεργο να μην την παρεις στο prewo και για τους λογους που σου ειπα πιο πανω αλλα και γιατι στα περισσοτερα prewo υπαρχει ηδη μεσα

deluxe
15-08-10, 02:55
Ο γιαννης μιλαει για μονοϋδρικη, και αν δε κανω λαθος στα prewo, εχει αλλα ειδη κρεατινης.

Devil
15-08-10, 03:03
και εγω για μονουδρικη μιλαω

ναι πολλα εχουν και αλλες κρεατινες αλλα σχεδον ολα εχουν μονουδρικη

τσεκαρε το jack3d

deluxe
15-08-10, 03:16
Οντως, το jack3d εχει μονο μονοϋδρικη. Βεβαια δε ξερουμε σε τι ποσοτητα. Λογικα κοντα στο 1γρ το scoop.

Devil
15-08-10, 03:38
Οντως, το jack3d εχει μονο μονοϋδρικη. Βεβαια δε ξερουμε σε τι ποσοτητα. Λογικα κοντα στο 1γρ το scoop.

ναι και εγω αυτο νομιζω οτι καπου στο 1γρ το scoop.

deluxe
15-08-10, 03:49
USP kept it simple and added creatine monohydrate, probably around 1-1.5g per scoop.καλα ειναι.

beefmeup
16-08-10, 11:06
την μονουδρικη μπορεις κ πριν.εγω τις περισοτερες φορες αυτο κανω.
βοηθαει στην συνολικη αυξηση φοσφοκρεατινης στους μυς,κ τραβαει νερα οποτε εχεις καλυτερα αποτελεσματα.

για λεγε για την ερευνα ντεβιλ..θα ριξω μια ματια κ στο λινκ,στην αρχικη.

Maxwell Wolfen
26-08-10, 21:37
Παιδες! αν παρει κανεις νιτρικο του τυπου plasmajet και nox 3 (οχι pre work) βοηθανε καθολου στη μειωση του λιπους η δεν παιζει κατι τετοιο?

deluxe
26-08-10, 22:52
Χωρις να ειμαι 100% σιγουρος, πρεπει να βοηθανε. Εξαλλου κυριως σε περιοδους γραμμωσης προτεινονται τα συγκεκριμενα. Ειδικα το plasmajet.

pronek
30-08-10, 01:02
Γιατι ακριβως βοηθάνε σε περιόδο γράμμωσης για να βγάζεις τις προπονήσεις σου?

Απτην στιγμη που κανεις υποθερμιδικη διαιτα θα θέλεις κάτι να σε Pusharei!

Devil
30-08-10, 02:34
Γιατι ακριβως βοηθάνε σε περιόδο γράμμωσης για να βγάζεις τις προπονήσεις σου?

Απτην στιγμη που κανεις υποθερμιδικη διαιτα θα θέλεις κάτι να σε Pusharei!

αν θες κατι να σε πουσαρει τοτε παιρνεις stims;)

Senereison
07-09-10, 00:37
Παιδιά εδώ και καιρό έχω πάρει πολλά δείγματα από νιτρικά και είδα ότι
δεν με πιάνουνε δεν μου κάνουνε κάτι γιατί έτσι? ενώ
σε άλλους φίλους μου τους πιάνουνε γερά ενώ σε μένα δεν με πιάνει μια δεν νιώθω τίποτα ανάμιξα κιόλας για να είμαι ποιο σαφής..έβαλα δυο νιτρικά πάλι τίποτα..:cursing::cursing::cursing:

Devil
07-09-10, 00:38
τι εχεις δοκιμασει?

και τι εννοεις δεν σε πιανουν?

TEFAAtzis
07-09-10, 02:23
ποσους καφεδες πινεις καθημερινα???

Mitsen
07-09-10, 03:56
Παιδιά εδώ και καιρό έχω πάρει πολλά δείγματα από νιτρικά και είδα ότι
δεν με πιάνουνε δεν μου κάνουνε κάτι γιατί έτσι? ενώ
σε άλλους φίλους μου τους πιάνουνε γερά ενώ σε μένα δεν με πιάνει μια δεν νιώθω τίποτα ανάμιξα κιόλας για να είμαι ποιο σαφής..έβαλα δυο νιτρικά πάλι τίποτα..:cursing::cursing::cursing:
Μήπως για αυτό?
Μήπως παίρνεις μοναχα δείγματα και όχι μια ποιο γέρη δώση?:unsure:

deluxe
07-09-10, 06:33
Το δειγμα εχει ποσοτητα ιση με 1 scoop. Οποτε αν εχεις δοκιμασει αρκετα, λογικο να μη σε πιανει και τοσο πολυ.

Devil Randime
07-09-10, 08:02
Παραξενο.. Πως γίνεται να μην τον πιανει κανενα νιτρικό? Ανοσια στα νιτρικά έχει το παιδί?...
Γενικοτερα αλλα προιοντα σε πιανουν? Π.χ. κρεατινες, πρωτεινες κλπ, σε πιάνουν ή όχι?

Marios1991
07-09-10, 09:54
Ρε παιδια, να ρωτησω κατι ??

Παιζει ρολο η διατροφη για το ποσο σε πιανει το νιτρικο?? ( Στο σουπερ παμπ παντος λεει ότι πρεπει να είναι 2000 cal)

KATERINI 144
07-09-10, 11:12
^^ οχι καμία σχέση.

aqua_bill
07-09-10, 11:32
μηπως περιμενεις πραγματα ανέφικτα?Τι περιμενεις και δε γινετε δηλαδη?Αν η δοσολογια ειναι ενα σκουπ σε ορισμενα σκευασματα ουτε εγω βλεπω μεγαλη διαφορα. Στα δυο ομως ειμαι σουπερ.

Marios1991
07-09-10, 11:54
Εκει πισω που λει based on 2000 caloires diet τι εννοει ?

Senereison
07-09-10, 12:47
Τώρα είδα να μηνύματα συγγνώμη που δεν απάντησα Καθημερινά δεν πεινώ απόλυτος κανέναν καφέ όταν πηγαίνω έξω για κανένα καφέ μονο τότε έχω πάρει 6 φακελάκια από κάθε νιτρικό για να είμαι ποιο σαφής έχω από τα έξεις νιτρικά No Plasmacore No Explode Hemorush Superpump No.Hell Nitro Xboost και της Warrior lab αυτα ,τα δοκίμασα όλα και κάποιες φορες έβαζα 2 φακελάκια μαζί και 3 φακελάκια δεν με έπιανε μια μονο μια νύστα....

Όπως είπε παραπάνω ο Devil λες και έχω ανοσια είναι και στην κρεατίνη το ίδιο...

Devil Randime
07-09-10, 14:31
Μη το γελάς. Υπαρχουν οργανισμοι που δεν αφομειωνουν και διανεμουν σωστα τα συστατικα στους μύες ή οτι σχετικο στο σωμα σου. Υπαρχουν τετοια ατομα και δεν ειναι και τοσο απειροελαχιστες οι περιπτωσεις. Γι'αυτο σε ρωτησα αμεσως εγω αν σε πιανουν γενικα τα υπολοιπα συμπληρώματα... Αν δε σε πιανει ΚΑΝΕΝΑ νιτρικο, ειναι αυτο που σου ειπα δυστυχώς...

Devil
07-09-10, 16:06
Τώρα είδα να μηνύματα συγγνώμη που δεν απάντησα Καθημερινά δεν πεινώ απόλυτος κανέναν καφέ όταν πηγαίνω έξω για κανένα καφέ μονο τότε έχω πάρει 6 φακελάκια από κάθε νιτρικό για να είμαι ποιο σαφής έχω από τα έξεις νιτρικά No Plasmacore No Explode Hemorush Superpump No.Hell Nitro Xboost και της Warrior lab αυτα ,τα δοκίμασα όλα και κάποιες φορες έβαζα 2 φακελάκια μαζί και 3 φακελάκια δεν με έπιανε μια μονο μια νύστα....

Όπως είπε παραπάνω ο Devil λες και έχω ανοσια είναι και στην κρεατίνη το ίδιο...

τι ακριβως περιμενεις απο αυτα τα προιοντα?

ποσοστο λιπους?

Polyneikos
07-09-10, 22:11
Μήπως παραλληλα εχεις κανεις παρατεταμενη χρήση ισχυρων λιποδιαλυτικων;

Senereison
07-09-10, 22:51
Όχι δεν έχω πάρει ποτε λιποδιαλυτικό...

Dead07
09-09-10, 23:14
Καλησπέρα, είχα μια απορία σχετικά με τα νιτρικά και τις επαναλήψεις. Το παιδί απο τα xtr επιμένει ότι χρειάζονται 20 επαναλήψεις με μέγιστα κιλά αυτών στις ασκήσεις για να πετυχένουμε καλύτερη αιμάτωση. Ισχύει κάτι τέτοιο ?
(χρησιμοποιώ το shock therapy και hemorush )

beefmeup
09-09-10, 23:19
Καλησπέρα, είχα μια απορία σχετικά με τα νιτρικά και τις επαναλήψεις. Το παιδί απο τα xtr επιμένει ότι χρειάζονται 20 επαναλήψεις με μέγιστα κιλά αυτών στις ασκήσεις για να πετυχένουμε καλύτερη αιμάτωση. Ισχύει κάτι τέτοιο ?
(χρησιμοποιώ το shock therapy και hemorush )

αυτο που λες για τις επαναληψεις δεν εχει να κανει με το νιτρικο που περνεις..κ σιγουρα καποιος δεν μπορει να κανει 20 επαναληψεις με ΜΕΓΙΣΤΑ κιλα..

ισως στο πε αλλιως κ καταλαβες αλλο??

γενικοτερα με περισοτερες επαναληψεις εχεις καλυτερη αιματωση,αλλα κ αυτο σχετικο ειναι..

Devil Randime
09-09-10, 23:21
Senereison ειναι αυτο που σου ειπα μαλλον.. Κοιταξε το και σε ξενα ποστς θα δεις οτι παιζει σε μερικους οργανισμους αυτο που σου είπα..

GEORGEXX1
09-09-10, 23:29
beef^ ετσι πιστευω και εγω, μαλον θα του ειπε οτι με το νιτρικο αν δεν κανεις τουλαχιστον 20 επαναληψεις σε καθε ασκηση ειναι αχρηστο,ετσι μου φαινεται πιο λογικο.
δηλ.προπονηση με ενταση.

Dead07
09-09-10, 23:41
beef^ ετσι πιστευω και εγω, μαλον θα του ειπε οτι με το νιτρικο αν δεν κανεις τουλαχιστον 20 επαναληψεις σε καθε ασκηση ειναι αχρηστο,ετσι μου φαινεται πιο λογικο.
δηλ.προπονηση με ενταση.

Αυτό ακριβώς george, χρειάζονται δηλαδή οι 20. Μου φάνηκε περίεργο γιατι θέλω να βάλω όγκο και με τόσες επαναλήψεις δεν εχω βρει κάποιο πρόγραμμα που να συμβαδίζει γιαυτο προβληματίζομαι...
Τα κιλά τα οποία μου είπε είναι να μην βγαίνει για παράδειγμα 21 + , να είναι τόσα ώστε να βγαίνουν 20.

beefmeup
09-09-10, 23:47
Αυτό ακριβώς beef, χρειάζονται δηλαδή οι 20. Μου φάνηκε περίεργο γιατι θέλω να βάλω όγκο και με τόσες επαναλήψεις δεν εχω βρει κάποιο πρόγραμμα που να συμβαδίζει γιαυτο προβληματίζομαι...
Τα κιλά τα οποία μου είπε είναι να μην βγαίνει για παράδειγμα 21 + , να είναι τόσα ώστε να βγαίνουν 20.

ναι καλα κοιτα κ αυτο σχετικο ειναι..

αν κανεις ας πουμε 2 σετ pre exaust(χωρις το ζεσταμα που θα χεις κανει),με τα κιλα που σου βγαινουν 20 επαναληψεις(αυτο δεν υπαρχει,ετσι??εννοω ο αριθμος 20,ειναι φαντασια αυτουνου που στο πε,αλλα λεμε τωρα),θα χεις καλη αιματωση σιγουρα..

μετα ομως αν δουλεψεις 2 σετ(στην ιδια ασκηση) με πολλα κιλα σε 8-10 επαναληψεις,δεν θα χασεις καθολου σε αιματωση..οποτε μια χαρα τουμπνο θα γινουν οι μυς σου..

το πρηξιμο ειχει να κανει με διατροφη(υ/ες κυριως,ενυδατωση)κ οχι τοσο με νιτρικα κ αριθμο επαναληψεων..

ειδικα για ογκο που λες οτι θες..

GEORGEXX1
09-09-10, 23:47
Αυτό ακριβώς george, χρειάζονται δηλαδή οι 20. Μου φάνηκε περίεργο γιατι θέλω να βάλω όγκο και με τόσες επαναλήψεις δεν εχω βρει κάποιο πρόγραμμα που να συμβαδίζει γιαυτο προβληματίζομαι...
Τα κιλά τα οποία μου είπε είναι να μην βγαίνει για παράδειγμα 21 + , να είναι τόσα ώστε να βγαίνουν 20.



οι 20 και παραπανω χρειαζονται στο συνολο της ασκησης και οχι σε ενα σετ.
αγορινα παπαριες σου ειπε ο μαγκας σε καμια περιπτωση δεν θα κανεις 20 επαναληψεις με την μια θα παθεις ζημια.
περνα απο τα νεα μελοι να συστηθεις,μετα πανε στα θεματα διατροφης και προπονησης και εδω ειμαστε ολοι για βοηθεια.

beefmeup
09-09-10, 23:49
αγορινα παπαριες σου ειπε ο μαγκας σε καμια περιπτωση δεν θα κανεις 20 επαναληψεις με την μια θα παθεις ζημια.
.

νταξ,ηθελα να το πω πιο σικ ρε..:rolf::rolf::rolf:

Ramrod
09-09-10, 23:50
ναι καλα κοιτα κ αυτο σχετικο ειναι..

αν κανεις ας πουμε 2 σετ pre exaust(χωρις το ζεσταμα που θα χεις κανει),με τα κιλα που σου βγαινουν 20 επαναληψεις(αυτο δεν υπαρχει,ετσι??εννοω ο αριθμος 20,ειναι φαντασια αυτουνου που στο πε,αλλα λεμε τωρα),θα χεις καλη αιματωση σιγουρα..

μετα ομως αν δουλεψεις 2 σετ(στην ιδια ασκηση) με πολλα κιλα σε 8-10 επαναληψεις,δεν θα χασεις καθολου σε αιματωση..οποτε μια χαρα τουμπνο θα γινουν οι μυς σου..

το πρηξιμο ειχει να κανει με διατροφη(υ/ες κυριως,ενυδατωση)κ οχι τοσο με νιτρικα κ αριθμο επαναληψεων..

ειδικα για ογκο που λες οτι θες..

Beef, προφανώς και με το ζεσταμα δεν επιτυγχάνεται αυτό? Δηλαδή, αν κάνεις ζέσταμα και μετά ξεκινήσεις πρόγραμμα πχ 4χ8 πάλι καλή αιμάτωση δεν θα έχεις?

GEORGEXX1
09-09-10, 23:51
νταξ,ηθελα να το πω πιο σικ ρε..:rolf::rolf::rolf:

ασε ρε που για να πουλησουν λενε του κοσμου τα χαζα, και θα σακατεψουν τα παιδια.Εκτος αμα καταλαβε λαθος το παληκαρι.

beefmeup
09-09-10, 23:51
Beef, προφανώς και με το ζεσταμα δεν επιτυγχάνεται αυτό? Δηλαδή, αν κάνεις ζέσταμα και μετά ξεκινήσεις πρόγραμμα πχ 4χ8 πάλι καλή αιμάτωση δεν θα έχεις?

ε,ναι ρε συ..κ γω με το ζεσταμα(καλο) το κανω..απλα ενα παραδειγμα του εδωσα;)

αλλα οσο περναει η ωρα,τουμπανιαζω περισοτερο,με 8-10 επαναληψεις τι περισοτερες φορες.

Dead07
10-09-10, 00:00
Και όμως ενοούσε σε κάθε σετ 20, σε σημείο να βρεθούμε σε διαμάχη, όφειλε να μου το πει οτι χρειάζονται 20 όπως λέει ;) Δεν πιστεύω ότι τα λένε για να πουλήσουν αφού το προιόν το είχα αγοράσει και μετά έμαθα τα καλούδια του, πρέπει να τα πιστεύουν.

arisfwtis
10-09-10, 00:02
νιτρικα ειναι δν ειναι ο ζωμος του πανοραμιξ

Ramrod
10-09-10, 00:10
Και όμως ενοούσε σε κάθε σετ 20, σε σημείο να βρεθούμε σε διαμάχη, όφειλε να μου το πει οτι χρειάζονται 20 όπως λέει ;) Δεν πιστεύω ότι τα λένε για να πουλήσουν αφού το προιόν το είχα αγοράσει και μετά έμαθα τα καλούδια του, πρέπει να τα πιστεύουν.

Φίλε, άμα δε κάνεις 20 επαναλήψεις τσάμπα το παίρνεις το νιτρικό...δώσε το σε εμένα καλύτερα :P

:green:

manos_
10-09-10, 00:44
παρε τρια σκουπ no xplode κανε 20αρες που ειπε ο εξυπνος και ελα να μου πεις σε ποιο λεπτο σταματησες την προπονηση.και με δυο θα την σταματησεις δηλαδη.

Devil
10-09-10, 10:19
δηλαδη αμα πας 22 καηκες???? :green:

arisfwtis
10-09-10, 10:23
αμα κανεις πανω απο 20
δν ειναι νιτρικο εχει και αλλα πραματα μεσα ναουμ

Devil
10-09-10, 10:27
αμα κανεις πανω απο 20
δν ειναι νιτρικο εχει και αλλα πραματα μεσα ναουμ

καινουργιο παιχνιδι??? νομιζα οτι κερδιζες στο 21!!!!

chaniotis.manos
21-09-10, 19:00
το σουπερ παμπ το εχω δοκιμασει.ειναι πολυ καλο σκαστηρι!!!

Maxwell Wolfen
22-09-10, 14:15
παιδες! κατα την αποψη σας ποια ειναι πιο πληρης φορμουλα το jack3d η το no-xplode?

chaniotis.manos
23-09-10, 21:43
κοιταξε να δεις....εχει τυχει να παρω καποιο συμπληρωμα και να μου εχει κατσει επανω μου πολυ καλα και να ειμαι πολυ ευχαριστημενος.και το ιδιο να το εχει παρει μετα γνωστος μου και να το εχει παρατησει στη μεση πριν καν τελειωσει το κουτι.τωρα αυτο θα το βρεις μονος σου με διαφορες δοκιμες σε συμπληρωματα.μην νομιζεις οτι αν παρεις το αλφα συμπληρωμα αντι για το βητα θα χασεις τα τεραστια αποτελεσματα.ειναι πολυ μικρες συνηθως οι διαφορες τους οσο αφορα τα αποτελεσματα.οπως και σε μενα μου εχουν προτεινει καποιο συμπληρωμα ως το τοπ της κατηγοριας και το αγορασα και δεν ειδα καμια διαφορα οσο αφορα τα αποτελεσματα που λεγανε.με τον καιρο θα τα βρεις ολα μονος σου.μην τρελαινεσαι με τετοια διλληματα.αρχισε να επιλεγεις ως επι το πλειστον καποια απο αυτα που προτεινουνε και τα παιδια του φορουμ και λογικα θα μεινεις ικανοποιημενος.ελπιζω να σε βοηθησα.

Michaelangelo
28-09-10, 15:44
Παίδες, από ότι έχετε πάρει και ακούσει, το top νιτρικό αυτή τι στιγμή, ΠΟΙΟ είναι?

tommygunz
28-09-10, 15:47
Παίδες, από ότι έχετε πάρει και ακούσει, το top νιτρικό αυτή τι στιγμή, ΠΟΙΟ είναι?

Για ρίξε μια ματιά εδώ...
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=10460

Michaelangelo
28-09-10, 15:51
Για ρίξε μια ματιά εδώ...
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=10460

το κακό είναι ότι δεν μπορώ να δω την ψηφοφορία αν δεν ψηφίσω και έχοντας πάρει μονο ένα νιτρικό και μόλις το θεωρώ χαζό να ψηφίσω. Θα δω όμως τα comments, ty! :D

tommygunz
28-09-10, 15:57
το κακό είναι ότι δεν μπορώ να δω την ψηφοφορία αν δεν ψηφίσω και έχοντας πάρει μονο ένα νιτρικό και μόλις το θεωρώ χαζό να ψηφίσω. Θα δω όμως τα comments, ty! :D

Μπορείς. Ούτε εγώ έχω ψηφίσει αλλά μπορώ να τα δω τα αποτελέσματα.
Δίπλα από το κουμπί μου λέει "ψηφίστε", λίγο πιο δεξιά, γράφει "Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας".

Michaelangelo
28-09-10, 21:44
Μπορείς. Ούτε εγώ έχω ψηφίσει αλλά μπορώ να τα δω τα αποτελέσματα.
Δίπλα από το κουμπί μου λέει "ψηφίστε", λίγο πιο δεξιά, γράφει "Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας".

ty! :D
(Πρέπει να είμαι και πολύ μ*****ς!!!)

pikos
01-10-10, 01:13
Πέρα του αν νιώθεις κάτι με τα νιτρικά που κυρίως έχει να κάνει με την καφεΐνη και κατά πόσο μπορεί να τσιτώσει το καθένα ανάλογα την εξάρτηση του ή τη συνήθεια στα διάφορα είδη καφεΐνης, δεν έχει σημασία και τι συστατικά έχει και ότι αυτά μπορούν να είναι χρήσιμα κατά την διάρκεια της προπόνησης ; Έστω ότι από ένα νιτρικό δεν νοιώσεις το κάτι παραπάνω δεν θα βοηθήσουν τα διάφορα αμινοξέα που έχει, η κρεατίνη, βιταμίνες και ότι μπορεί να έχει το κάθε προϊόν ;

beefmeup
01-10-10, 11:39
δεν θα βοηθήσουν τα διάφορα αμινοξέα που έχει, η κρεατίνη, βιταμίνες και ότι μπορεί να έχει το κάθε προϊόν ;

κυριως αυτο.


αλλά ότι το "νιτρικό" θα δουλέψει καλύτερα με τις πιο πολλές επανάλήψεις- υψηλής έντασης πρόγραμμα.

φιλε αυτο δεν ισχυει,οτι δουλευυει καλυτερα το νιτρικο σε πολλες επανληψεις.

αλλο η μυικη αιματωση που αναφερεις(που κ παλι γινεται μια χαρα κ με λιγες,8-10),κ αλλο το κατα ποσο δουλευει το νιτρικο με λιγες η πολλες επαναληψεις.

COBRA_STYLE
02-10-10, 09:30
ενταξει beef το κανω εδω:P!!!!Παιδες αναμεσα σε Shock Therapy,Jack3d και Monster Pump ποιο πιστευετε ειναι καλυτερο???Απο βδομαδα θα παω να παρω καποιο απο αυτα!!!

Πραγματικα δεν ξερω ποιο να παρω...εχει χρησιμοποιησει κανεις αυτα τα 3???

sTeLaKoS
02-10-10, 10:50
Κόμπρα αυτό που έχω καταλάβει απ' τη μικρή μου εμπειρία αλλά και από review τρίτων, είναι ότι τα νιτρικά οξείδια δεν "πιάνουν" το ίδιο σε όλους τους οργανισμούς.
Κάποιοι ορκίζονται για τα αποτελέσματα ενός συμπληρώματος κι άλλοι λένε πως είναι μούφα.
Δε μπορώ να το εξηγήσω αλλά σε αυτό έχω καταλήξει.

Ρίξε μια ματιά στη δημοσκόπηση Τα καλυτερα νιτρικα/φόρμουλες νιτρικων που εχετε δοκιμασει; (http://forum.bodybuilding.gr/poll.php?do=showresults&pollid=100) για να πάρεις μια γεύση.

Ενδεικτικά με αυτό που σου έλεγα παραπάνω, 1ο συμπλήρωμα στη δημοσκόπηση του φόρουμ είναι το NO Xplode της BSN. Εμένα δε με έπιασε καθόλου...

beefmeup
02-10-10, 10:55
Κόμπρα αυτό που έχω καταλάβει απ' τη μικρή μου εμπειρία αλλά και από review τρίτων, είναι ότι τα νιτρικά οξείδια δεν "πιάνουν" το ίδιο σε όλους τους οργανισμούς.
Κάποιοι ορκίζονται για τα αποτελέσματα ενός συμπληρώματος κι άλλοι λένε πως είναι μούφα.
Δε μπορώ να το εξηγήσω αλλά σε αυτό έχω καταλήξει.



αυτο:thumbup:

απλα δεν υπαρχει "καλυτερο"..υπαρχει αυτο που θα δουλεψει καλυτερα,ΠΑΝΩ σου.

COBRA_STYLE
02-10-10, 11:06
Κόμπρα αυτό που έχω καταλάβει απ' τη μικρή μου εμπειρία αλλά και από review τρίτων, είναι ότι τα νιτρικά οξείδια δεν "πιάνουν" το ίδιο σε όλους τους οργανισμούς.
Κάποιοι ορκίζονται για τα αποτελέσματα ενός συμπληρώματος κι άλλοι λένε πως είναι μούφα.
Δε μπορώ να το εξηγήσω αλλά σε αυτό έχω καταλήξει.

Ρίξε μια ματιά στη δημοσκόπηση Τα καλυτερα νιτρικα/φόρμουλες νιτρικων που εχετε δοκιμασει; (http://forum.bodybuilding.gr/poll.php?do=showresults&pollid=100) για να πάρεις μια γεύση.

Ενδεικτικά με αυτό που σου έλεγα παραπάνω, 1ο συμπλήρωμα στη δημοσκόπηση του φόρουμ είναι το NO Xplode της BSN. Εμένα δε με έπιασε καθόλου...


αυτο:thumbup:

απλα δεν υπαρχει "καλυτερο"..υπαρχει αυτο που θα δουλεψει καλυτερα,ΠΑΝΩ σου.
εχετε δικιο παιδια το ξερω αυτο!!!Οπως και με το Super Pump250 που ειχα δοκιμασει που ολοι λεγανε τρελα πραματα,εμενα περασε και δεν ακουμπησε!!!

Αυτο που θελω ειναι κατι για αντοχη και δυναμη γιαυτο ψαχνω!!!
μεχρι τωρα ειμαι χωρις pre work συμπληρωμα και θελω κατι τετοιο!!!

noz1989
02-10-10, 13:09
ενταξει beef το κανω εδω:P!!!!Παιδες αναμεσα σε Shock Therapy,Jack3d και Monster Pump ποιο πιστευετε ειναι καλυτερο???Απο βδομαδα θα παω να παρω καποιο απο αυτα!!!

Πραγματικα δεν ξερω ποιο να παρω...εχει χρησιμοποιησει κανεις αυτα τα 3???

anabolic rush - ast :thumbup:

COBRA_STYLE
02-10-10, 13:18
anabolic rush - ast :thumbup:
παιζει να τα σπαει!!!Της ποπης εχει μεσα....η μαμακια ειναι οτι δεν μπορω να βγαλω paypal και αγοραζω μονο απο ελλαδα...ξερεις καπου που μπορω να το βρω???

noz1989
02-10-10, 13:48
Για δες στου Σιατραβανη.. Στο Γαλατσι ειναι το μαγαζι... Αυτος φερνει ast

Devil
02-10-10, 13:56
δηλαδη σας αρεσει????

πολυ πραμα ρε παιδια μεσα στο blend....

COBRA_STYLE
02-10-10, 14:05
δηλαδη σας αρεσει????

πολυ πραμα ρε παιδια μεσα στο blend....
ο,τι πρεπει φιλε μου ντεβιλ για πειραματισμο!!!!ειμαι πολυ χαρουμενος που θα το βρω στο Ελλαντα:turtle::turtle::turtle:θα παω Γαλατσι μονο κ μονο για το συμπληρωμα και ας μου παρει 1μιση ωρα ή δεν ξερω ποσο:rolf:

COBRA_STYLE
02-10-10, 14:06
Για δες στου Σιατραβανη.. Στο Γαλατσι ειναι το μαγαζι... Αυτος φερνει ast
ωραιος μαααν....ευχαριστωωωωωωωωωω...το εχεις δοκιμασει??:P

COBRA_STYLE
02-10-10, 14:29
ρε φιλε 80 ευρω το Anabolic Rush stou Siatravani!!!:shock:γιατι ετσι??

Devil
02-10-10, 14:32
ο,τι πρεπει φιλε μου ντεβιλ για πειραματισμο!!!!ειμαι πολυ χαρουμενος που θα το βρω στο Ελλαντα:turtle::turtle::turtle:θα παω Γαλατσι μονο κ μονο για το συμπληρωμα και ας μου παρει 1μιση ωρα ή δεν ξερω ποσο:rolf:

μα και να πειραματιστεις

μετα δεν εχεις στοιχια για ποια ουσια και σε τι δοση σου δουλεψε...

COBRA_STYLE
02-10-10, 14:50
μα και να πειραματιστεις

μετα δεν εχεις στοιχια για ποια ουσια και σε τι δοση σου δουλεψε...
μα δεν παιρνω μπουλκ εξαλλου...απλα ισως θα εχω βρει το συμπληρωμα που με πιανει...αν και ειναι πολυ ακριβο νομιζω....στις αξιολογησεις δε το εχει αναφερει κανεις παντως!!!ενω ειναι γνωστο!!παραξενο

Devil
02-10-10, 14:53
80 ευρο κανει ρε συ το αλλο !!!!!!!!!!

ποοοοοοοο

πολλα τα λεφτα ρε

COBRA_STYLE
02-10-10, 14:55
80 ευρο κανει ρε συ το αλλο !!!!!!!!!!

ποοοοοοοο

πολλα τα λεφτα ρε
:thumbup:...αστα να πανε...και θελω να το δοκιμασω ρε γαμωτο...αλλα βλεπω το Σοκ Θεραπι,με 30 κατι...και λεω που παω να δωσω

pikos
05-10-10, 00:01
Για συγκέντρωση και ενέργεια για έντονη δυνατή αερόβια προπόνηση μόνο (ποδήλατο) ποιο θα προτείνατε μεταξύ no xplode, jack3d, super pump ;

chaniotis.manos
05-10-10, 00:09
Παιδία θέλω να μου προτείνετε...ένα καλό Νιτρικό...όχι όμως απλά γνωστό σαν μάρκα ή απλά της γνωστής εταιρία συμπληρωμάτων.....αλλά κ αποτελεσματικό στην πράξη.......

super pump!!!εχει και κρεατινη μεσα αλλα ειναι μεγαλο σκαστηρι.οπως και το noko της interactive.τα εχω παρει και τα δυο και ητανε μπουνια!!!

dimitris34
06-10-10, 01:16
εχω δοκιμασει το x-pand της dumatize με καφεινη και με τσιτωνε καλα!ειδα και αποτελεσματα στην προπονηση.:bbbiceps:

Michaelangelo
13-10-10, 09:32
Για συγκέντρωση και ενέργεια για έντονη δυνατή αερόβια προπόνηση μόνο (ποδήλατο) ποιο θα προτείνατε μεταξύ no xplode, jack3d, super pump ;

Κανένα!!! Ποιος ο σκοπός να δώσεις λεφτά για νιτρικό σε αερόβια και πως πιστεύεις μπορεί να σε βοηθήσει? Αν θες όλα αυτά που είπες, γνώμη μου, πάρε ένα Σίντα! (και καμια καφεΐνη αν σε πιάνει ;) )

Y.G.: το jogging είναι καλύτερη και πιο ολοκληρωμένη αερόβια του ποδηλάτου. Ακόμα και το επιτόπιο!

dkaloge
13-10-10, 11:50
Παιδιά το Niox (http://fitforyou.gr/product.php?id=Niox&cat=101#) της Nutrex δεν το έχει δοκιμάσει κανένας; Το αναφέρω γιατί όσοι το έχουν δοκιμάσει μου λένε τα καλύτερα.