PDA

Επιστροφή στο Forum : βοήθεια σε άλμα εις ύψος!



lenagel
24-11-09, 21:57
Κατ'αρχήν καλησπερα σε όλους! Είμαι νέο μέλος και μπορώ να πώ ότι χαιρομαι γι'αυτο!
Λοιπον θα ήθελα την βοήθειά σας! Δινω αθλήματα σε μια προκύρηξη που έχει βγεί και μπορω να πώ ότι είναι παλούκια!!! για μενα φυσικά που εχω την τρελη σχεση με τον αθλητισμο!!!!! :shock:

Εχω ξεκινήσει γυμναστήριο τακτικά για αυξήσω την αντοχή και να ενδυναμώσω τους μύς για να καταφερω το 1000 σε 4.30 και τις κάμψεις!! :rolf:

Οσον αφορά το άλμα εις ύψος τι ασκήσεις πρέπει να κάνω? 1 μετρο είναι αυτό!!!! (πήγα στον στίβο αλλα δεν τολμάω γιατί φοβάμαι!:unsure:) δοκίμασα και στο σπίτι βάζοντας ταινια στο 1 μέτρο και τα ψιλοκατάφερα!

Θα ήθελα πάρα πολύ την βοήθεια σας!!
:turtle:

Μαρία
24-11-09, 22:08
Καταρχήν τι υψος εχεις και τι βάρος!Εχεις ξανασχοληθει στο παρελθον με στιβικά αγωνίσματα?Το γυμναστηριο στην παρουσα φαση δεν σε ωφελει για το 1000άρι,θελει στάδιο και προπονησεις τρεξιματα.Σε ποσο καιρό δινεις?
Το υψος μπορω να πω με οσα ατομα εχω ασχοληθει ειναι το πιο ευκολο γιατι δεν σου ζηταει τεχνικη οσο το μηκος απλα σου λενε περνα το οπως να΄ναι.Το 1000άρι ειναι θεμα και το μηκος και αν εισαι γυναίκα και το 100άρι πιο λίγο.

lenagel
24-11-09, 22:17
se euxaristw maria gia tin apantisi!Eimai 1.67 kai 67 kila.

απο οτι λένε κατα Γεναρη μερια δινουμε! ελπιζω με μια σωστή καθοδήγηση να μπορέσω να τα καταφέρω!

***γραφε με ελληνικους μικρούς χαρακτηρες ειναι κανονας του φόρουμ***mods team***

lenagel
24-11-09, 22:19
δεν έχω ξανα ασχοληθεί με στιβο

NASSER
24-11-09, 22:42
Αν δεν εχεις ασχοληθει ποτ με τα αγωνισματα δεν γινεται τιποτα...
Ποια ειναι τα ορια? Τα γνωριζεις? Εχεις ξεκινησει προετοιμασια στο στιβο? Δεν αρκει το γυμαστηριο!

Πρεπει να πας στο στιβο να τρεξεις και να κανεις ολα τα αγωνισματα! Φυσικα θελεις και την επιβλεψη προπονητη.

lenagel
24-11-09, 23:00
Λοιπον δεν εχω ξανασχοληθει με στίβο η αθλήματα γενικώς.
Οσο για τα όρια είναι 1000μ σε 4.30,
100μ σε 16σεκ
αλμα υψος 1 μ
αλμα μηκος 3.60
4 έλξεις σε μονοζυγο
20 πουσαπς
20 κοιλιακους
50 μ κολυμπι. σε 2 λεπτά
ρίξη σφάίρας 4.40

sTeLaKoS
24-11-09, 23:13
Σε ποιά από αυτά τα καταφέρνεις και σε ποιά όχι?

Διάβασε όλο το τοπικ της Μαρίας σε αυτή την ενότητα για τη βελτίωση της αντοχής. http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=5793
Έχω δώσει αυτά τα αθλήματα και το μόνο που με δυσκόλεψε (όπως και τους περισσότερους) είναι το 1000ρι. Ξεκίνα προπονήσεις σε γήπεδο.

lenagel
24-11-09, 23:21
Σ'ευχαριστώ πολυ!!! καλό σου βράδυ.

TEFAAtzis
25-11-09, 15:25
φιλε δυσκολη η κατασταση σου μιας και δεν εχεις ξαναασχοληθεις οπως μας γραφεις και δεν φαινεται να σε βοηθαει και ο σωματοτυπος σου τοσο.Παρολα αυτα δεν στα λεω για να σε αποθαρυνω αλλα για να σε κανω να πεισμωσεις και να προσπαθησεις παραπανω.Με καλη και προοδευτικη δουλεια θα τα καταφερεις.Μεχρι τον Γεναρη ειναι ακομα εναμιση μηνας αν πες θα γινουν οι εξετασεις στα μεσα του μηνος και αρα εχεις χρονικο περιθωριο για δουλεια.Καλη σου επιτυχια

lenagel
26-11-09, 11:48
σ'ευχαριστω πολυ τεφατζη! το ξερω δυσκολα τα πραγματα αλλα αμα βαλει πεισμα κανεις πιστευω ότι έχει μεγαλες πιθανότητες!! το ελπίζω δηλαδη!!
τεσπαντων σ'ευχαριστώ και πάλι!

καλημερα