PDA

Επιστροφή στο Forum : Acai Berry



Deefunxion
26-11-09, 19:58
αυτά τα σκεύασματα του acai berry τα έχει δοκιμάσει κανείς; διαβάζω ότι είναι από τους πιο ισχυρούς φυσικούς λιποδιαλύτες και πολύ καλά αντιοξειδωτικά... καμιά γνώμη από κάποιον που γνωρίζει και ίσως και κάποια καλή μάρκα που να τα πουλάει;;;

m3ssias
26-11-09, 21:15
Εδώ και πολύ καιρό έπινα χυμό acai berry....τελευταία όμως δεν τον βλέπω αλλο στα ραφια....Δεν ξέρω γιατι το σταμάτησαν.....
Όσο αφορα το acai berry,ήταν πολύ καλό,μου έφερνε ποοοοολύ κατούρημα....δεν ξέρω αν αυτή είναι η αιτία που θεωρείται λιποδιαλυτικό....Εγώ το χρησιμοποιούσα πάντα για τις αντιοξειδωτικές του ιδιότητες..

BILLMMAN
27-11-09, 10:49
το χρησιμοποιουσα λιγο πιο παλια σε μορφη χαπιου με παραγγελεια απο το εξωτερικο...ενα το πρωι και ενα πριν το μεσημεριανο...πολυ τουαλετα μου εφερνε...δεν ξερω κατα ποσο ειναι καλο...εχουν ξεκινησει και το διαφημιζουν πολυ εντονα σε διαφορα site λεγωντας μην χαλατε τα χρηματα σας σε πρωτεινες και κρεατινες παρτε μονο acai berry..κατα την γνωμη μου δεν τρελαθηκα κιολας..

Hercules
27-11-09, 17:47
το χρησιμοποιουσα λιγο πιο παλια σε μορφη χαπιου με παραγγελεια απο το εξωτερικο...ενα το πρωι και ενα πριν το μεσημεριανο...πολυ τουαλετα μου εφερνε...δεν ξερω κατα ποσο ειναι καλο...εχουν ξεκινησει και το διαφημιζουν πολυ εντονα σε διαφορα site λεγωντας μην χαλατε τα χρηματα σας σε πρωτεινες και κρεατινες παρτε μονο acai berry..κατα την γνωμη μου δεν τρελαθηκα κιολας..

εγω παντως το εχω δει να διαφημιζεται σε ξενα σαιτ XXX..γι αυτο δεν το πολυεμπιστευομαι.μαλιστα λεει οτι το χρησιμοποιουσαν και καποιοι που επαιξαν στην ταινεια 300

TakisV
16-12-09, 09:21
Παιδιά δεν είναι τίποτα το τρομερό μην πετάτε τα λεφτά σας.
Καμία σχέση με αυτά που υπόσχονται οι διάφορες σελίδες.
Ρίξτε μια μάτια

http://en.wikipedia.org/wiki/Açaí_Palm



Ένα φρούτο είναι με ήπια αντιοξειδωτικη δράση και κάποιες βιταμίνες όπως όλα τα φρούτα και λαχανικά και τίποτα περισσότερο. Άντε να είναι λίγο καλύτερο απ το πορτοκαλί και το Μήλο…


Αυτά που λένε ότι το AcaiBerry έχει βρεθεί ότι περιέχει 10-30 φορές περισσότερα αντιοξειδωτικά από τα σταφύλια, με αποτέλεσμα να είναι η ιδανική επιλογή για την ενίσχυση των αντιπξειδωτικών που προσλαμβάνετε.Ειναι απλά φύκια για μεταξωτές κορδέλες.


Μην πέφτετε Θύματα στο βωμό του χρήματος...

NASSER
16-12-09, 16:42
Σεβαστη η τοποθετηση σου TakisV!
καλως ηρθες στο φορουμ μας! Αν θελεις συστησου μας στα νεα μελη και πες μας λιγα λογια για σενα :welcome:

TakisV
17-12-09, 16:01
Σεβαστη η τοποθετηση σου TakisV!
καλως ηρθες στο φορουμ μας! Αν θελεις συστησου μας στα νεα μελη και πες μας λιγα λογια για σενα :welcome:

Eυχαριστω πολυ, καλως σας βρηκα αν και σας διαβαζω πολυ καιρο απ την ημερα λειτουργιας του forum.Εγγραφη εχω κανει απο 23-08-08 αλλα λογω περιορισμενου χρονου δεν ειναι ευκολο να ειμαι ενεργο μελος αν και θα το ηθελα πολυ.
Ειμαι απο Σπαρτη αλλα τα τελευταια 15 χρονια μενω μονιμα στην Πατρα και διατηρω γυμναστηριο.
Συγχαρητηρια για το forum σας και σας ευχομαι να ειστε παντα γεροι και να συνεχισετε αυτο που εχετε ξεκινησει.
Ζητω συγνωμη για το offtopic αν ειναι αναγκαιο αυτο το ποστ ας μεταφερθει.

Παναγιώτης Βρεττάκος

Muscleboss
17-12-09, 17:45
Eυχαριστω πολυ, καλως σας βρηκα αν και σας διαβαζω πολυ καιρο απ την ημερα λειτουργιας του forum.Εγγραφη εχω κανει απο 23-08-08 αλλα λογω περιορισμενου χρονου δεν ειναι ευκολο να ειμαι ενεργο μελος αν και θα το ηθελα πολυ.
Ειμαι απο Σπαρτη αλλα τα τελευταια 15 χρονια μενω μονιμα στην Πατρα και διατηρω γυμναστηριο.
Συγχαρητηρια για το forum σας και σας ευχομαι να ειστε παντα γεροι και να συνεχισετε αυτο που εχετε ξεκινησει.
Ζητω συγνωμη για το offtopic αν ειναι αναγκαιο αυτο το ποστ ας μεταφερθει.

Παναγιώτης Βρεττάκος

Πάνο καλωσήρθες, τα λέμε από κοντά ;)

ΜΒ


ΥΓ: να τον ακούτε το Βρεττάκο

TakisV
18-12-09, 05:51
Πάνο καλωσήρθες, τα λέμε από κοντά ;)

ΜΒ


ΥΓ: να τον ακούτε το Βρεττάκο


Kαλως σας βρήκα Παναγιώτη να σαι πάντα καλά.
Πάντως όσο για το ΥΓ ξέρεις ότι είμαι οπαδός της άποψης όσο ζούμε μαθαίνουμε … κι όσο μαθαίνουμε γινόμαστε καλύτεροι !!! Η ζωή καθημερινά είναι γεμάτη μαθήματα απ τα οποία γινόμαστε καλύτεροι…όρεξη, μεράκι και υγειά να υπάρχει και δεν φοβόμαστε χάρο.Ευχαριστω παντως για τα καλα σου λογια.Τιμη μου.

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ, σε ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ! (http://astoriani.blogspot.com/2009/12/blog-post.html)

Φίλες και Φίλοι μου, αγαπημένοι,

Εύχομαι να έχετε τις καλλίτερες Εορτές, με τα αγαπημένα σας πρόσωπα
σε όποιο σημείο της γης κι αν είστε με υγεία, ειρήνη και Αγάπη!

Ίσως σκεφτείτε ότι έσπευσα νωρίς να σας ευχηθώ...
Άλλα, οι τόσες υποχρεώσεις μας, δεν θα μας δώσουν αρκετό χρόνο να είμαστε τυπικοί στις... κοινωνικές μας σχέσεις.
οι οποίες, δυστυχώς καθημερινά όλο και περισσότερες γίνονται…

ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑΣ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ

:bodybuildinggr: :awesome:

moorouple
29-12-09, 19:44
I saw this new offer on ZPT, Acai Berry Select. Does anyone have any experience with this offer? Input is much appreciated

geoikono
09-11-10, 01:41
Τη καλησπέρα μου σε όλους, θέλω να διορθώσω το φίλο μας πού θεωρεί το acai berry ένα ακόμη απλό φρούτο μπορεί να διαβάσει τις έρευνες που έχουν γίνει για αυτό το συμπλήρωμα διατροφής που όντως στη κατηγορία του είναι το νούμερο είναι για χάσιμο βάρους.Είναι το πρώτο στη κλίμακα μέτρησης ORAC που σημαίνει ότι έχει τριπλάσια ικανότητα αντιοξείδωσης από τα αποξηραμένα δαμάσκηνα που μέχρι πρωτίστως ξέραμε.

Andrikos
09-11-10, 02:03
Τη καλησπέρα μου σε όλους, θέλω να διορθώσω το φίλο μας πού θεωρεί το acai berry ένα ακόμη απλό φρούτο μπορεί να διαβάσει τις έρευνες που έχουν γίνει για αυτό το συμπλήρωμα διατροφής που όντως στη κατηγορία του είναι το νούμερο είναι για χάσιμο βάρους.Είναι το πρώτο στη κλίμακα μέτρησης ORAC που σημαίνει ότι έχει τριπλάσια ικανότητα αντιοξείδωσης από τα αποξηραμένα δαμάσκηνα που μέχρι πρωτίστως ξέραμε.

Είναι δυνατόν να μας παραθέσετε αυτές τις έρευνες που λένε ότι είναι το νούμερο ένα στην απώλεια βάρους;Βάσει ποιών μηχανισμών επιτυγχάνεται η απώλεια βάρους από το Acai Berry?

Devil
09-11-10, 02:16
συνεχιζουν ακομα με αυτη την απατη???..χαχαχα πλακα εχει....

ελα ρε συ αντρικο ακομα να το καταλαβεις.....

απλο ειναι.... αγοραζεις 2 συσκευασιες απο κεινο το acai (2 για τις εχουν και προσφορα....λενε...) και εισαι αμεσως αμεσως κατα 50 ευρω ελαφριτερος...

Manos1989
09-11-10, 02:18
Γιατί κουραζόμαστε με δίαιτες με τέλεις αναλογίες μακροσυστατικών και τρέχουμε πάνω στους διαδρόμους με τις ώρες ενώ μπορούμε απλά να πάρουμε.....
acai berry?:turtle:

beefmeup
09-11-10, 14:25
ειναι απιστευτο,το τι ξεθαβουν καποιοι..:rolf:

Theodore
21-08-11, 20:08
Εδώ και πολύ καιρό έπινα χυμό acai berry....τελευταία όμως δεν τον βλέπω αλλο στα ραφια....Δεν ξέρω γιατι το σταμάτησαν.....
Όσο αφορα το acai berry,ήταν πολύ καλό,μου έφερνε ποοοοολύ κατούρημα....δεν ξέρω αν αυτή είναι η αιτία που θεωρείται λιποδιαλυτικό....Εγώ το χρησιμοποιούσα πάντα για τις αντιοξειδωτικές του ιδιότητες..
Διαβασε εδω.
http://www.iatronet.gr/newsarticle.asp?art_id=10432
Φαινεται οτι γινεται της κακομοιρας με τα διαφορα που πουλιουνται ελευθερα απο δω κι απο κει,οποτε προσεχουμε,για να εχουμε.

ελμερ
21-08-11, 20:23
καλησπερα.εγω χρησιμοποιω το acai της now foods.το εχω αγορασει πολυ φθηνα (απο εξωτερικο) και μ εχει βοηθησει πολυ σε ενα πραγμα.επειδη δουλευω με βαρδιες δωδεκαωρα βραδυνα κτλ,οταν παιρνω 2 χαπια το βραδυ δε νυσταζω καθολου..βγαινει ανετα η βσρδια....το εχουν δοκιμασει και συναδελφοι με τα ιδια πολυ καλα αποτελεσματα...αλλα μονο σ αυτο το θεμα....αυτα απο μενα...:welcome:

Galthazar
30-01-12, 01:34
Σε συμβιβασμό κόστους εκατομμυρίων δολλαρίων ήρθε η Federal Trade Commission με τους κατηγορούμενους για απάτες σχετικά με υποτιθέμενη γρήγορη απώλεια βάρους με χάπια αδυνατίσματος που περιείχαν εκχύλισμα του καρπού Acai Berry.

Οι 6 κατηγορούμενοι θεωρήθηκαν υπαίτιοι για τη δημοσίευση ψεύτικων ειδησεογραφικών ιστοσελίδων με σκοπό την παραπλάνηση του κοινού στην αγορά προϊόντων απώλειας βάρους με acai berry τα οποία υποστηριζόταν ότι είχαν εξωπραγματικές ιδιότητες. Το κόστος κυμαινόταν μεταξύ 70 και 100 δολλάρια ανά τεμάχιο χαπιών διαίτης με Acai Berry. Οι ιστοσελίδες αυτές συχνά περιείχαν πηχυαίους τίτλους τύπου “Health Reporter Discovers the Shocking Truth“, ανέφεραν ψευδείς ισχυρισμούς σχετικά με την αποδοτικότητα των σκευασμάτων, και συχνά συμπεριλάμβαναν και τη μαρτυρία κάποιου δημοσιογράφου ο οποίος υποστήριζε ότι είχε χάσει 11 κιλά σε 4 εβδομάδες.

Επισήμως, ο συμβιβασμός με την FTC για την απάτη με το Acai Berry έφτασε στα 4 εκατομμύρια δολλάρια. Η υπηρεσία δήλωσε ότι θα εισπράξει μόνο τα 500.000 δολλάρια, ποσό που αντιστοιχεί στην πλειονότητα των περιουσιακών στοιχείων των κατηγορουμένων. Στο συμβιβασμό περιλαμβάνεται ότι όσοι προωθούν τα προϊόντα αυτά, θα πρέπει να ξεκαθαρίζουν ποιο τμήμα της ανακοίνωσης αποτελεί διαφήμιση και πιο πραγματική είδηση.

beegee
12-10-16, 18:46
προσφατα εμαθα την υπαρξη του acai berry .
εκανα μια μικρη ερευνα και στο διαδικτυο οπου το συγκεκριμενο φρουτο παρουσιαζεται σαν υπερ-τροφη .
καλη πηγη φυτικων ινων ,αντιοξειδωτικων και πλουσιο σε ωφελιμα λιπαρα οξεα .
εχει υποτιθεται αντιγηραντικη δραση , βοηθαει πολυ στην απωλεια λιπους, μειωνει χοληστερινη ...μπλα μπλα μπλα ....
το χει δοκιμασει κανεις??? γνωριζει την δοσολογια του ??? χρησιμοποιειται μονο ως συμπληρωμα διατροφης??? και γενικα αν γνωριζει καποιος κατι πανω σε αυτο , πολυ θα ηθελα να το μαθω :welcome:

vaggan
12-10-16, 19:29
με 534 θερμιδες στα 100 γραμμαρια σκονης ειμαι πολυ περιεργος πως προωθει την απωλεια λιπους:green:φαε καλυτερα μερεντα να το ευχαριστηθεις:P:turtle:οπως και να εχει μπορει να εχει σιγουρα καποιες ευεργετικες ιδιοτητες αλλα πολυ κακο για το τιποτα πιστευω μοδες ειναι αυτα διαβασε εδωhttp://www.healthyliving.gr/2013/04/23/acai-berry-adynatisma-souperfood-ypertrofh/

Feth
12-10-16, 19:47
Αυτο ανηκει στην ιδια κατηγορια με chia seeds/goji berries οπου θεωρουνται superfrauds ; εννοω superfoods :green:

beegee
12-10-16, 22:12
τελικα μονο εγω δεν το ηξερα :green: