PDA

Επιστροφή στο Forum : Προγραμμα ογκου 3 ημερων



toure7
28-11-09, 05:32
Δευτερα
Δικεφαλοι-Πλατη. Εδω εχω μια απορια. Οταν κανω μονοζυγο για πλατη κουραζονται οι δικεφαλοι μου(κανω οσες επαναληψεις μπορω) και μετα δεν εχω δυναμη για να κανω δικεφαλους ξεχωριστα με αλτηρακια ή στραβομπαρα

Τριτη
HIIT το πρωι(20 λεπτα)

Τεταρτη
Squat-deadlift

Πεμπτη
Ρεπο

Παρασκευη
Στηθος-Ωμοι-Τρικεφαλοι

Σαββατο
Ρεπο

Κυριακη
5χ5(τρεξιμο δηλαδη)

KATERINI 144
28-11-09, 12:08
το προγραμμα ειναι οτι να'ναι, τη στοχους εχεις?

toure7
28-11-09, 19:01
το προγραμμα ειναι οτι να'ναι, τη στοχους εχεις?


Tι εννοεις? Να βαλω μυικα κιλα. Δεν παω για bodybuilder και δεν παιρνω στεροειδη και το λεω αυτο γιατι λιγο καιρο πριν εκανα 6 μερες την βδομαδα βαρη και τραυματιστηκα ,γιατι λογικα κουραζα τους μυς(εκανα 2 φορες την βδομαδα δικεφαλους κ.τ.λ). Για παραδειγμα οταν κανω squat και deadlifts τα ποδια μου ειναι πιασμενα για 4 μερες.

Οποτε προτιμω να γυμναζω καλα και με πολλα κιλα μια μυικη ομαδα ανα βδομαδα. Δηλαδη 1 φορα squat και deadlifts ,1 φορα δικεφαλους,1 φορα τρικεφαλους κ.τ.λ

sTeLaKoS
29-11-09, 05:33
Πως θα σου φαινότανε:

Δευτέρα Στήθος
Τρίτη Πλάτη
Τετάρτη Ώμους-Γάμπες
Πέμπτη Πόδια
Παρασκευή χέρια?

Τέτοια δομή πάνω κάτω πρέπει να έχει το πρόγραμμά σου απ' τη στιγμή που στοχεύεις στον όγκο. Είναι τελείως λάθος αυτό που έγραψες. Είναι λάθος η δομή του

AGGELOS.K
29-11-09, 15:41
Πως θα σου φαινότανε:

Δευτέρα Στήθος
Τρίτη Πλάτη
Τετάρτη Ώμους-Γάμπες
Πέμπτη Πόδια
Παρασκευή χέρια?

Τέτοια δομή πάνω κάτω πρέπει να έχει το πρόγραμμά σου απ' τη στιγμή που στοχεύεις στον όγκο. Είναι τελείως λάθος αυτό που έγραψες. Είναι λάθος η δομή του
+1:thumbup:

toure7
29-11-09, 16:01
Πως θα σου φαινότανε:

Δευτέρα Στήθος
Τρίτη Πλάτη
Τετάρτη Ώμους-Γάμπες
Πέμπτη Πόδια
Παρασκευή χέρια?

Τέτοια δομή πάνω κάτω πρέπει να έχει το πρόγραμμά σου απ' τη στιγμή που στοχεύεις στον όγκο. Είναι τελείως λάθος αυτό που έγραψες. Είναι λάθος η δομή του

Oταν γυμναζω ομως Πλατη(κανω μονοζυγο και με αλτηρακια) ,γυμναζονται και οι δικεφαλοι και o πηχης ,οποτε στην ουσια αν κανω και την Παρασκευη ξανα δικεφαλους θα εχω κανει 2 φορες χερια σε 4 μερες.

KATERINI 144
29-11-09, 16:02
Tι εννοεις? Να βαλω μυικα κιλα. Δεν παω για bodybuilder και δεν παιρνω στεροειδη και το λεω αυτο γιατι λιγο καιρο πριν εκανα 6 μερες την βδομαδα βαρη και τραυματιστηκα ,γιατι λογικα κουραζα τους μυς(εκανα 2 φορες την βδομαδα δικεφαλους κ.τ.λ). Για παραδειγμα οταν κανω squat και deadlifts τα ποδια μου ειναι πιασμενα για 4 μερες.

Οποτε προτιμω να γυμναζω καλα και με πολλα κιλα μια μυικη ομαδα ανα βδομαδα. Δηλαδη 1 φορα squat και deadlifts ,1 φορα δικεφαλους,1 φορα τρικεφαλους κ.τ.λδλδ απο το ενα ακρο πηγες στο αλλο και παλι με λαθη, σκουοτ και αρσεις την ιδια μερα δεν επιβαρινουν τη μεση σου?
κανε το προγραμμα που εβαλε ο στελακος (με μια διαφορά, κανε τους ομους τελευταια μερα)


Δεν παω για bodybuilder και δεν παιρνω στεροειδηοποιος παει για ββερ σε ερασιτεχνικο επιπεδο παίρνει στεροειδή ?! καλα γιατι δεν το λετε τοσο καιρο και παιδεύομαι τοσα χρονια....................

τα δικα μου ''αναβολικα'' ειναι πρωτεινη, βιταμινη c, και το ποιο πανω προγραμμα.

psychedelic
01-12-09, 01:38
Η μπορεις επισης και...

Δευτερα...Στηθος-Δικεφαλοι
Τριτη...Ποδια-Γαμπες
Τεταρτη...Ξεκουραση
Πεμπτη...Ωμοι
Παρασκευη...Πλατη-Τρικεφαλοι

διαλεγεις και παιρνεις

The Rock
01-12-09, 05:15
το προγραμμα ειναι οτι να'ναι, τη στοχους εχεις?
:1laugh:
:shifty::shifty::shifty::shifty::shifty::shifty:
:clown2::clown2::clown2::clown2::clown2::clown2:

alkispanorama
09-12-09, 00:04
Tι εννοεις? Να βαλω μυικα κιλα. Δεν παω για bodybuilder και δεν παιρνω στεροειδη και το λεω αυτο γιατι λιγο καιρο πριν εκανα 6 μερες την βδομαδα βαρη και τραυματιστηκα ,γιατι λογικα κουραζα τους μυς(εκανα 2 φορες την βδομαδα δικεφαλους κ.τ.λ). Για παραδειγμα οταν κανω squat και deadlifts τα ποδια μου ειναι πιασμενα για 4 μερες.

Οποτε προτιμω να γυμναζω καλα και με πολλα κιλα μια μυικη ομαδα ανα βδομαδα. Δηλαδη 1 φορα squat και deadlifts ,1 φορα δικεφαλους,1 φορα τρικεφαλους κ.τ.λ

για να βαλεις ογκο δεν σημαινει οτι πρεπει να παιρνεις στεροειδη.... απευθυνσου σε γυμναστη και εξηγησε του τα προβληματα σου... πες του να σου βγαλει ενα προγραμμα στα μετρα σου... για να τραυματιστηκες σημαινει οτι δεν εκανες σωστα τις ασκησεις(πολλα κιλα, λαθος σταση σωματος κτλ)... χρησιμοπιησε ενα αλλο προγραμμα και μια καλη διατροφη γιατι το 60% του στοχου σου βασιζεται στην διατροφη!