PDA

Επιστροφή στο Forum : Shock Therapy (Universal)



GEORGEXX1
06-12-09, 12:34
Eιναι καινουργιο προιον της UNIVERSAL το γνωριζει κανεις;;
απο οτι εμαθα-ακουσα ειναι αγγιοδιασταλκτικο και η λυψη του γινεται 30 λεπτα πριν την προ. με 1scop. ειναι πολυ [δυνατο] και πρεπει να προηγειται καλη ημερισια διατροφη.
τα φωτα σας......

NASSER
06-12-09, 15:02
Μπορεις να μας παραθεσεις στοιχεια και συστατικα του? Να συγκρινουμε αν μοιαζει με αλλα συμπληρωματα του εμποριου!
Γενικα η UNIVERSAL ειναι αξιοπιστη εταιρεία.

primordial
06-12-09, 16:10
Μπορεις να μας παραθεσεις στοιχεια και συστατικα του? Να συγκρινουμε αν μοιαζει με αλλα συμπληρωματα του εμποριου!
Γενικα η UNIVERSAL ειναι αξιοπιστη εταιρεία.

http://www.animal-packs.com/images/universal_nutrition_shock_therapy_150.jpg

http://www.animal-packs.com/images/universal_nutrition_shock_therapy_ingredients.jpg

GEORGEXX1
06-12-09, 18:46
http://www.animal-packs.com/images/universal_nutrition_shock_therapy_150.jpg

http://www.animal-packs.com/images/universal_nutrition_shock_therapy_ingredients.jpg

ευχαριστω πολυ φιλε primordial εισαι γρηγορος.

NASSER
06-12-09, 18:55
ΜΑρεσει παιδια, δεν ξερω τι λετε εσεις :thumbup:

giorgospet
06-12-09, 19:09
Ένα συμπλήρωμα αύξησης ΝΟ απ΄ότι βλέπω είναι.

sctp
06-12-09, 19:10
Φαινεται δυνατο!τωρα το κλασσικο proprietary blend δινει mixed signals!:green:

Machiavelli
06-12-09, 19:28
Πάντως για νιτρικό είναι φθηνό, ειδικά αν είναι καλό. Θέλω πολύ να ακούσω εντυπώσεις από κάποιον που το δοκίμασε.

manos_
10-12-09, 23:43
Eιναι πολυ καλο ανεβαινεις αρκετα σε δυναμη σε καμια βδομαδα και εχει και ηλεκτρολυτες μεσα που σε κρατανε στην προπονηση.Καλες εγκεφαλικες τσιτες πρηξιματα οχι τοσο αλλα δεν ειναι αυτος ο σκοπος.Πολυ πιο πληρης φορμουλα απο noxplode superpump ktl.Τα αντιοξειδωτικα και η βιταμινη c βοηθανε πολύ.Μετα απο καμια δεκαρια μερες το 1 σκουπ ουτε καν να με πιασει και επαιρνα σχεδον δυο.Μην κανετε το λαθος στην αρχη και παρετε δυο το εκανα την πρωτη φορα γιατι λεω ενα τι να με πιασει και σταματησα την προπονηση γιατι νομιζα οτι θα σπασει η φλεβα στο αριστερο χερι εφαγα φρικη.

GEORGEXX1
10-12-09, 23:58
Εχει 3ης μερες που το περνω 1scop πριν μετα απο 35-40 λεπτα εσθανομαι σαν ντοπαρισμενο αλογο.Δεν ξερω αν το πιστεψεται αλλα δεν θελω να αφυσω μπαρα απο τα χερια.Ετσι μου συστισανε και εμενα προσοχη στην ημερεισια διατροφη αν το παρω.

Machiavelli
11-12-09, 00:01
Κάτι μου λέει ότι βρήκα το επόμενο νιτρικό που θα τεστάρω.

KINK
05-01-10, 10:14
εχω δοκιμασει no-xplode k nano vapor,με το εν λογο no επαθα... κατι παραπανω απο κολο.. προσοχη στη δοσολογια.. στισ πρωτες χρησεις τουλαχιστον!!

flowin_through
12-01-10, 16:14
Καλες εγκεφαλικες τσιτες πρηξιματα οχι τοσο αλλα δεν ειναι αυτος ο σκοπος.Πολυ πιο πληρης φορμουλα απο noxplode superpump ktl.Τα αντιοξειδωτικα και η βιταμινη c βοηθανε πολύ.

+1
Απο Νανοvapor (πως οχι αλλωστε?), NoXPLODE, SUPERPUMP, Jacked το θεωρω με αβυσσαλαια διαφορα το καλυτερο. Ειναι κορυφαιο συμπληρωμα και πολυ ποιοτικο. Επισης φοβερη γευση για συμπληρωμα του ειδους. Το Wild punch kicker εχει γευση τσιχλοφουσκας bigBabol. Universal rulez! Κανει ακριβως ο,τι λεει ( το αντιθετο δλδ απο Muscletech). Γλιτωστε χρηματα και προτιμηστε το.

AGGELOS.K
21-03-10, 17:04
Τι γνώμη έχετε για τη συγκεκριμένη φόρμουλα??

AGGELOS.K
21-03-10, 18:07
Συγνώμη για το άνοιγμα νέου τόπικ:bbbiceps: για το συγκεκριμένο αλλα μπερδευτηκα στην συσκευασία μάλλον η εταιρία έχει αλλάξει το pack ευχαριστώ για την συνγχώνευση του τόπικ mode team:thumbup:

beefmeup
22-03-10, 04:02
βασικα ειναι το ιδιο,με αλλη ετικετα(μπορει να χουν αλαξει μικρολεπτομεριεσ αλλα,αποτι ειδα μαλλον οχι)..γενικα η universal εκανε facelift σε ολα τα προιοντα τησ τον τλευταιο καιρο..

αν θελετε μια γνωμη,εχω παρει 2 κουτια απο δαυτο:thumbup:γευση τροπικαλ παντς η κατι τετοιο..
μαζι με το anadraulic pump,k to jack3d,ειναι τα καλυτερα ΝΟ συμπληροματα που δοκιμασα..η σκονη σε αυτο εχει τρομερη διαλυτοτητα,κατι σαν το ΝΟ-explode,κ ενα σκουπ ειναι αρκετο για να σε πιασει..ανλογα το σωματικο βαρος..αντε,εναμιση.

το καλυτερο τωρα..σου βγαζει 50 γεματα σκουπ..καταλαβαινετε διαφορα,απτα αλλα ετσι??:shock:κ για την τιμη του τα σπαει,αν κ
το χα παρει απο εξω,κ οχι απο ελλαδα.μου ειχε βγει περιπου 35 ευρα:turtle:

TEFAAtzis
25-03-10, 16:38
Εχει δοκιμασει κανεις το συγκεκριμενο συμπληρωμα?Θελω να δοκιμασω κατι σε νιτρικο οξειδιο το οποιο θα μου δωσει δυναμη ψυχικη και σωματικη μιας και ξεκιναω την τελευταια φαση ογκου με νεο προγραμμα μεχρι τελη Απριλιου.Να σημειωσω οτι πριν απο 1 βδομαδα σταματησα κρεατινη μονουδρικη της Ον επειτα απο χρηση 3 εβδομαδων διοτι δεν ειδα κανενα αποτελεσμα:(

flowin_through
25-03-10, 16:49
Θελω να δοκιμασω κατι σε νιτρικο οξειδιο το οποιο θα μου δωσει δυναμη ψυχικη και σωματικη

Διαλεξες το καλυτερο συμπληρωμα για αυτη τη δουλεια.
Δε διαλεξες την καλυτερη ενοτητα του forum, και δεν ειδες οτι υπαρχει ηδη.

giannis64
25-03-10, 17:29
Εχει δοκιμασει κανεις το συγκεκριμενο συμπληρωμα?Θελω να δοκιμασω κατι σε νιτρικο οξειδιο το οποιο θα μου δωσει δυναμη ψυχικη και σωματικη μιας και ξεκιναω την τελευταια φαση ογκου με νεο προγραμμα μεχρι τελη Απριλιου.Να σημειωσω οτι πριν απο 1 βδομαδα σταματησα κρεατινη μονουδρικη της Ον επειτα απο χρηση 3 εβδομαδων διοτι δεν ειδα κανενα αποτελεσμα:(

τι περιμενες να δεις σε 3 εβδομαδες, και δεν ειδες? μην μου πεις απλα δυναμη!! να γινεις σαφης.

TEFAAtzis
25-03-10, 18:46
τι περιμενες να δεις σε 3 εβδομαδες, και δεν ειδες? μην μου πεις απλα δυναμη!! να γινεις σαφης.

Αυτο ακριβως περιμενα να δω.Περισσοτερη αντοχη στην δυναμη.Τα κιλα που σηκωνα ηταν τα ιδια ειτε πριν παρω κρεατινη ειτε αφου πηρα μετα απο 3 βδομαδες
Να πω οτι ειχα ξαναπαρει πρωτη φορα κρεατνη την ιδια παλι της Ον τα Χρστουγεννα και οτι με ειχε πιασει πολυ καλα.Τωρα κατα ποσο αυτο ηταν πλασιμπο δεν ξερω

TEFAAtzis
25-03-10, 18:47
Διαλεξες το καλυτερο συμπληρωμα για αυτη τη δουλεια.
Δε διαλεξες την καλυτερη ενοτητα του forum, και δεν ειδες οτι υπαρχει ηδη.

Πραγματκα εψαξα στο αναζητηση για θεμα με τον τιτλο του Sockιng Therapy και δεν μου εμφανισε κατι.Τι να πω......

souezass
25-03-10, 21:15
Τη εχει παρει ενας φιλαρακος.απλα τρελλα πριξιματα.κανει προπονηση λες και ειναι ταυρος.χαχα

AGGELOS.K
25-03-10, 21:36
Πραγματκα εψαξα στο αναζητηση για θεμα με τον τιτλο του Sockιng Therapy και δεν μου εμφανισε κατι.Τι να πω......
Δεν λέγεται Sockιng Therapy αλλα SHOCK THERAPY:green:

TEFAAtzis
25-03-10, 22:49
Δεν λέγεται Sockιng Therapy αλλα SHOCK THERAPY:green:

Για αυτο δεν το εβρησκα:shock:

TEFAAtzis
01-04-10, 11:54
Με τι θα μπορουσε κανεις να στακαρει το Shock Therapy?Για φαση ογκο μιλαω

No Cash
01-04-10, 22:11
μετα το MRI black powder εχει σειρα αυτο!

kostas247
03-04-10, 01:34
ρε παιδια ξερει κανεις απο εξω μονο με 35 ευρουμπαλα για το Shock οπως αναφερει ο φιλος παραπανω γιατι απο ευρωπη δεν βρηκα τοσο χαμηλα.please ας μου στειλει p.m. σας μερσω πολυ.

beefmeup
08-04-10, 16:27
ρε παιδια ξερει κανεις απο εξω μονο με 35 ευρουμπαλα για το Shock οπως αναφερει ο φιλος παραπανω γιατι απο ευρωπη δεν βρηκα τοσο χαμηλα.please ας μου στειλει p.m. σας μερσω πολυ.

bro,το σοκ το χα παρει απο discount,πριν κανα χρονο τοσο..ειχα παρει 2 κουτια,γιατι ηταν φτηνο..δεν νομιζω οτι παιζει να το ξαναβρεις τοσο σε ευρωπη:(

TEFAAtzis
10-04-10, 03:18
Λοιπον μετα απο μια βδομαδα με το Shock αποφασισα να γραξω τις εντυπωσεις μου.Μεχρι και χτες ακολουθουσα δοσολογια ενος σκουπ.Το μονο που εβλεπα ηταν ενα μικρο τσιτομα και ενα σαν ξυπνημα με το που το επινα.Σημερα αποφασισα να βαλω εναμισι σκουπ και τα αποτελεσματα ηταν διαφορετικα.Πολυ καλο τσιτομα,ενιωθα πριν ξεκινησω τα βαρη το αιμα να κυλαει στις φλεβες μου και επισης παρατηρησα και επιτελους και μια διαφορα στην δυναμη μιας και εκανα αν οχι την καλυτερη μια απο τις καλυτερες προπονησεις χεριων

AGGELOS.K
14-04-10, 20:36
Σήμερα το παρέλαβα λέω να το ξεκινήσω απο Δευτέρα μπορώ να το συνδυάσω με κρεατίνη??δηλ.μισή ώρα πριν την προπόνηση το shok και μετα την προπόνηση μαζί με την πρωτείνη να βάζω μέσα και 5 γραμ. κρεατίνης?

salpas18
14-04-10, 21:01
Με τι θα μπορουσε κανεις να στακαρει το Shock Therapy?Για φαση ογκο μιλαω

αποτι εχω διαβαση στο φορουμ καλο θα ηταν να το στακαρεις με καθαρη κρεατινη με m-stak και πολυ καλη διατροφη!!!

kostas247
15-04-10, 00:55
Λοιπον παιδια γραφω εντυπωσεις και εγω με τη σειρα μου μετα απο δυο μερες χρησης μιας και για μενα απο προσωπικη εμπειρια αυτο που προσφερουν ποιο πολυ τα n.o. formulas ειναι placebo και βιωνετε απο την πρωτη επαφη. και εχω να πω τα εξης. πολυ καλο εγκεφαλικο τσιτωμα με ενα σκουπ καλη ενταση(με 1.5 απογειωση για τα κιλα μου 70**) οσο θα ελεγα το με το xplode στα δυο.Πρικσιματακια μετρια.Το κανω στακ με micronized κρεατινη καθαρη και πιστευω τα αποτελεσματα θα με δικαιωσουν. απο διαλυτοτητα 8/10 και γευση (wild punch kicker) 7.5/10. γενικα αρκετα καλη επιλογη και πιστευω αξιζει να το δοκιμασετε. καλες προπονησεις.

TEFAAtzis
15-04-10, 19:40
αποτι εχω διαβαση στο φορουμ καλο θα ηταν να το στακαρεις με καθαρη κρεατινη με m-stak και πολυ καλη διατροφη!!!

Τωρα την χρησημοποιω μαζι με το ecdy-20

Petros_sbk
25-04-10, 21:08
Μετά απο μια βδομαδα χρησης ψηφιζω και γω shock therapy!απο νιτρικα εχω δοκιμασει το super pump -n.o xplode απο δειγματα και απο φιλους αλλα δεν μου φανηκαν τοσο καλα οσο το therapy!

πρωτη μερα που το δοκιμασα εβαλα ενα σκοοπ και πηγα για ωμους.με ειχε πιασει ταχυκαρδια και σε φαση που εκανα πιεσεις με αλτηρες ασκηση που δυσκολα σου ανεβενουν οι παλμοι!και μετα εψαχνα μερος να κατσω γιατι δεν μπορουσα να ηρεμησω.Τις επομενες 3 μερες το εριξα στο μισο σκοοπ μεχρι που το σινηθισα και πλεον το ανεβασα στο ενα ολοκληρο!

το συμπληρωμα το περνω σε φαση που ειμε κουρασμενος και ψιλοπειναω μετα απο δουλεια δηλ και μολις περασουν 20 με 30 λεπτα τα ξεχναω ολα και αφοσοιωνωμε στην προπονηση μ!
πρωσοπικα μου δινει καλη νοητικη συγκεντρωση δυναμη και αντοχη!
παραδειγμα εκει που εκανα παγκο στηθος πχ 12 επαν με 70 κιλα ανεβενω στα 80 και ξαναβγαζω 12 επαν και παει λεγοντας!

βεβαια το συνδιαζω με 5 γρ μονουδικης κρεατινης μεταπροπονιτικα αλλα πιστευω οτι και τα 2 μου δοσαν εχτρα δηναμη και αντοχη!

AGGELOS.K
27-04-10, 22:36
Μετά απο μια εβδομάδα χρήσης του συγκεκριμένου μόνο τα καλύτερα έχω να πώ ..παρατήρησα ελαφριά φλεβικότητα..αλλα απο ενέργεια στην προπόνηση άλλο τιποτα απο τα καλύτερα ενεργειακά ..ανέβηκα 5- 10 κιλά πάνω χωρίς υπερβολές και μικρότερη παυση διαλείμματος ανάμεσα στα σετ:thumbup:
Το συστήνω ανεπιφύλακτα:toast:

Petros_sbk
27-04-10, 23:32
ναι ειναι σιγουρα ενα καλο νιτρικο και απο τα λιγα ,απο οσα ξερω, με αντιοξειδοτικα και συγκεκριμενα με ικανοπιητικη ποσοτητα vitamin C,200 mg, η οποια βοηθαει στην μεταφορα και παραγωγη νιτρικου οξεος στο αιμα!

το εχω δοκιμασει και με 100μγ βιταμινης Ε που ειναι επισης αντιοξειδοτικη και φενετε να με ''πιανει''καλυτερα!
επομενο πειραμα ειναι να την δοκιμασω με 1γρ βιταμινης C !

@Aggelo k το περνεις μονο του το therapy η το εχεις συνδιασει με εχτρα κρεατινη οπως γραφεις πιο πανω!?

Deli-10-
28-04-10, 03:01
καλησπερα τσακαλια ... την συγκεκριμενη φορμουλα την χρησιμποιω 1 εβδομαδα και παρατηρησα απιστευτη ενεργεια στις προπονησεις,μεχρι εκει ομως ... ως προς τα κιλα που σηκωνω ειμαι στα ιδια οπως και πριν την ξεκινησω και αυτο με εκανε εντυπωση, ειμαι 1.94 και 96 κιλα ... μηπως αντι για ενα σκουπ να το αυξησω σε 1.5 ????????? Η ακομα ειναι νωρις για να κανω την αυτοκριτικη μου ????
ευχαριστω :) !!

manos_
28-04-10, 04:41
καλησπερα τσακαλια ... την συγκεκριμενη φορμουλα την χρησιμποιω 1 εβδομαδα και παρατηρησα απιστευτη ενεργεια στις προπονησεις,μεχρι εκει ομως ... ως προς τα κιλα που σηκωνω ειμαι στα ιδια οπως και πριν την ξεκινησω και αυτο με εκανε εντυπωση, ειμαι 1.94 και 96 κιλα ... μηπως αντι για ενα σκουπ να το αυξησω σε 1.5 ????????? Η ακομα ειναι νωρις για να κανω την αυτοκριτικη μου ????
ευχαριστω :) !!

ΜΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙ.Θα παθεις ζημια εγω ειχα παρει 2 και πηγε να σπασει η φλεβα μου σου λεω.

GEORGEXX1
28-04-10, 10:37
ΜΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙ.Θα παθεις ζημια εγω ειχα παρει 2 και πηγε να σπασει η φλεβα μου σου λεω.

+1000 στον μανο.

και επιβαλετε πλουσια ποιοτικα διατροφη

flowin_through
28-04-10, 14:39
Αφου σου δινει ενεργεια δε χρειαζεται να παρεις παραπανω. Δε θα σου δωσει ¨παραπανω¨ ενεργεια. Αυτο δε σημαινει οτι οποιον δεν τον πιανει ΔΕΝ πρεπει να ανεβασει. Μετα απο λιγο καιρο συνηθιζεις. Εχω παρει και 2 scoops χωρις δραματικη βελτιωση. Και στο SUPERDUMP (ή SUPERPOOP κατα αλλους) που επαιρνα 3 scoops το ιδιο και το αυτο ηταν με το να παιρνω αερα κοπανιστο.
Οποιους τους πιανει και το νερο με γεια τους με χαρα τους. Αλλο το 60Κg αλλο το 120kg.

GEORGEXX1
28-04-10, 14:47
Ακολουθουμε της προδιαγραφες χρησης του προϊοντος,που γραφει δοσολογια ανα σωματικο βαρος;;
ποια ειναι τα συνθετικα του προϊοντος που μπορουμε να κρινουμε οτι δεν λειτουργουν αρνητικα σε μεγαλυτερη δοση;;;

beefmeup
28-04-10, 14:53
ολα αυτα πανε ανα σωματικο βαρος..γιαυτο καποιοι θελουν παραπανω κ δεν βλεπουν διαφορα με 1 σκουπ..ειναι σαν την προτεινη,το φαγητο,τα φαρμακα η το αλκοολ..οσο πιο μεγαλος εισαι,τοσο μεγαλυτερη πσοτητα θες..απλη αναλογικη ειναι..

αν ομως 1 σκουπ σε πιανει,ανεξαρτητως των κιλων σου,γιατι να ανεβασεις??

το περισσοτερο δεν ειναι παντα καλυτερο.

GEORGEXX1
28-04-10, 14:57
αυτο ακριβως λεω και εγω.
αν δεν σε πιανει η συνιστωμενη δοση δεν την αυξανεις μεχρι εκει που θεωρεις οτι εισαι ο.κ
ειμαι 43 και 100 κιλλα ποσο θελω;;;

flowin_through
28-04-10, 15:00
που γραφει δοσολογια ανα σωματικο βαρος;;


Προϊοντα της BSN για παραδειγμα (Nitrix, Epozine, Cellmass), kre-alkalyn της Thursday plantation...
Οι εταιρειες συνηθως λενε τις χαμηλοτερες δοσεις για να σε πιασει. Δε σημαινει οτι καποιους δε θα τους πιασει και ακομα χαμηλοτερη...
Ξερω αρκετους που σε αρκετα προϊοντα παιρνουν διπλες δοσεις. Θελει ομως εμπειρια και γνωση, δεν συστινεται για τον καθενα. Ο καθενας την ψαχνει και κανονιζει... συμφωνα με τον εαυτο του και αυτα που βλεπει. Ετοιμες συνταγες για ολους δεν υπαχουν. Εγω λεω για μενα τι κανω..

beefmeup
28-04-10, 15:01
αυτο ακριβως λεω και εγω.
αν δεν σε πιανει η συνιστωμενη δοση δεν την αυξανεις μεχρι εκει που θεωρεις οτι εισαι ο.κ
ειμαι 43 και 100 κιλλα ποσο θελω;;;

τωρα συγκεκριμενη απαντηση δεν υπαρχει,γιατι οπως ειπα ανεξαρτητως κιλων καμια φορα,λογω ευαισθησιας καποιων οργανισμων,σε καποιες ουσιες αλλαζει..

αυτο που κανεις(εγω τουλαχιστον) ειναι να ανεβασεις ανα μισο σκουπ,για δοκιμη μεχρι να δεις διαφορα,κ να μην υπερβεις την ημερισια συνισταμενη δοση,απτον κατασκευαστη..αν κ το τελευταιο παλι δεν υσχει παντα..

ειναι λιγο trial and error,φαση..

GEORGEXX1
28-04-10, 15:11
Λοιπον παληκαρια για να μην ξεσηκωνουμε και νεα μελοι στο φορουμ και εκλαβουν τα πραγματα διαφορετικα, νομιζω πως οι συνιστωμενες δωσεις αφορουν αθλητες που ασχολουντε με το αθλημα σε επιπεδο ασκησης και αναπτυξης, και οχι πρωταθλητισμου εκει που η δωσεις γινονται θεμα πειραματισμου.

beefmeup
28-04-10, 15:18
Λοιπον παληκαρια για να μην ξεσηκωνουμε και νεα μελοι στο φορουμ και εκλαβουν τα πραγματα διαφορετικα, νομιζω πως οι συνιστωμενες δωσεις αφορουν αθλητες που ασχολουντε με το αθλημα σε επιπεδο ασκησης και αναπτυξης, και οχι πρωταθλητισμου εκει που η δωσεις γινονται θεμα πειραματισμου.

ουτε εγω ειμαι επαγγελματιας,ουτε κατεβαινω αγωνες..αλλα για να πετυχω αναπτυξη,καποια στιγμη επρεπε να πειραματιστω..αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει να το κανουν ολοι,αλλα αν δεν σπασεις αυγα ομελετα δεν γινεται..

το γραφω γιατι καποιοι(ακομα κ φιλοι μου)με ρωτανε κατα καιρους γιατι "κολλανε"η γιατι δεν βλεπουν αποτελεσμα απο ενα σημειο κ μετα..κ αυτο για τον πειραματισμο παει παντου,για να μην παρεξηγηθω..ασκησεις διατροφη κ συμπληρωματα..

αλλα οποιος κανει οτι κανει,καλο θα ειναι να ξερει τι κανει,πριν το κανει..ζαλιστικα που το εγραψα αυτο:turtle:

manos_
28-04-10, 15:25
Κατι ξεχνατε.Λετε να μην θελουνε οι εταιριες να αδειασει το κουτακι?Για να σου λεει ενα σημαινει οτι καποιο συστατικο απο αυτα που εχει μεσα πρεπει να παραμεινει εντος της προτεινομενης δοσολογιας.Και η universal ειναι υπευθυνη εταιρια προσεχει δεν ειναι σαν την bsn που σου λεει παρε και το νιτριξ παρε και το νο-xplode και παρε και 3 σκουπ και 9 χαπια απο το αλλο και αμα παθες τιποτα α εμεις δεν φταιμε.Νταξει μετα απο καιρο και εγω πηρα 1.5 σκουπ σοκ θεραπυ αλλα εγω ημουν και 110 κιλα στην συγκεκριμενη φαση και ειχε περασει και ενα 20ημερο και το ειχα συνηθισει.Τεσπα εγω λεω την αποψη μου γιατι σας θεωρω κατι σαν συναθλητες μου οσους ασχολειστε απο εκει και περα.....

TEFAAtzis
28-04-10, 16:18
Εγω επειτα απο 4 βδομαδες χρησης βαζω 2-2,5 σκουπ για να με πιασει και το κουτακι ειναι ακομα στην μεση και πιο πανω

No Cash
30-04-10, 02:46
το grape splash μυριζει οντως σαν τσιχλοφουσκα...


η γευση ομως μου θυμιζει ρετσινα... στην υγεια μας!χαχα :toast:

AGGELOS.K
01-05-10, 21:39
Εγω επειτα απο 4 βδομαδες χρησης βαζω 2-2,5 σκουπ για να με πιασει και το κουτακι ειναι ακομα στην μεση και πιο πανω
Πόσα σκουπ:shock::shock: ελπίζω να κάνεις χαβαλέ
Καλά ρε παίδες δεν διαβάζεται καθόλου το φόρουμ...και κάνετε του κεφαλιού σας?
Μην ξεφεύγετε απο τις δόσεις που λέει η εταίρεια γιατί μετα κλαίνε.........

AGGELOS.K
01-05-10, 21:42
ναι ειναι σιγουρα ενα καλο νιτρικο και απο τα λιγα ,απο οσα ξερω, με αντιοξειδοτικα και συγκεκριμενα με ικανοπιητικη ποσοτητα vitamin C,200 mg, η οποια βοηθαει στην μεταφορα και παραγωγη νιτρικου οξεος στο αιμα!

το εχω δοκιμασει και με 100μγ βιταμινης Ε που ειναι επισης αντιοξειδοτικη και φενετε να με ''πιανει''καλυτερα!
επομενο πειραμα ειναι να την δοκιμασω με 1γρ βιταμινης C !

@Aggelo k το περνεις μονο του το therapy η το εχεις συνδιασει με εχτρα κρεατινη οπως γραφεις πιο πανω!?
Ναι Πέτρο το έχω συνδυάσει μεταπροπονιτικα με 5 γρ.κρεατίνη μεσα στο σέικερ με 1.5 σκουπ πρωτείνη και καπάκι μια κουταλιά γλυκού μέλι
Αλλά πρόσεξε πίνω τουλάχιστον 4 λίτρα νερό και...την ημέρα

TEFAAtzis
02-05-10, 00:28
Πόσα σκουπ:shock::shock: ελπίζω να κάνεις χαβαλέ
Καλά ρε παίδες δεν διαβάζεται καθόλου το φόρουμ...και κάνετε του κεφαλιού σας?
Μην ξεφεύγετε απο τις δόσεις που λέει η εταίρεια γιατί μετα κλαίνε.........

Οχι δεν κανω πλακα.Τελειωσα κυκλο 4 βδομαδες με αυτο,μπαινω στην γραμμωση και ακομα εχω μπολικο

Varaderistas
04-05-10, 23:28
Όλα καλά με το Shock Therapy, πολύ ενέργεια, αρκετά πρηξίματα κλπ αλλά με την γεύση του δεν την παλεύω:puke:

Xxlakis
31-05-10, 14:47
Παρα πολυ καλο...αν και τα νιτρικα τα θεωρω γενικα Placebo-based και επαιρνα αραια και που οταν πηγαινα gym μετα απο τη δουλεια καπακι...παντως την πρωτη μερα που το πηρα και πηγα στο gym μετα απο λιγο με επιασε ενα ψιλοαμοκ και ηθελα να σηκωσω οτι εβλεπα μπρος μου...το ξεκινησα με 1 scoop αλλα οταν αρχισα να το συνηθιζω το ανεβασα στο 1.5 για να με "πιασει" (ειμαι και 2.05 με 100 κιλα γαιδουρι) και απο τοτε ολα οκ...παντως ειδικα για value for money απο τα καλυτερα συμπληρωματα που γνωριζω...

stef212000
31-05-10, 16:19
οντως αξιζει τον κοπο παιδια!δεν ειναι placebo.εγω μιση ωρα μετα την καταναλωση ειμαι φουλ σε ενεργεια και κανω προπονηση 2 ωρες χωρις να πεφτει η ενταση.βλεπω βαρη και θελω να τα σηκωσω!αξιζει τα λεφτα του.και επισης δινει και λιγο πρηξιμο στις φλεβες πραγμα που σε πορωνει ακομα πιο πολυ!αυτα τα ολιγα.:turtle:

souezass
01-06-10, 13:53
παντως την πρωτη μερα που το πηρα και πηγα στο gym μετα απο λιγο με επιασε ενα ψιλοαμοκ και ηθελα να σηκωσω οτι εβλεπα μπρος μου...το ξεκινησα με 1 scoop αλλα οταν αρχισα να το συνηθιζω το ανεβασα στο 1.5 για να με "πιασει" (ειμαι και 2.05 με 100 κιλα γαιδουρι) και απο τοτε ολα οκ...παντως ειδικα για value for money απο τα καλυτερα συμπληρωματα που γνωριζω...

:bowdown::bowdown: χαχα θεος.
επειδη θα αγορασω εχετε να προτεινετε ποια γευση να παρω ??

flowin_through
02-06-10, 01:27
:bowdown::bowdown: χαχα θεος.
επειδη θα αγορασω εχετε να προτεινετε ποια γευση να παρω ??

wild punch kicker!

No Cash
02-06-10, 02:22
wild punch kicker!


συμφωνω απολυτα χωρις να το εχω δοκιμασει καν!!!


φαντασου ποσο χαλια ειναι το grape splash... :thumbdown:

Varaderistas
02-06-10, 18:05
συμφωνω απολυτα χωρις να το εχω δοκιμασει καν!!!


φαντασου ποσο χαλια ειναι το grape splash... :thumbdown:

Έχει γεύση χυμό σταφύλι με ρετσίνα...:shock:

souezass
04-06-10, 20:25
λοιπον χτες αγορασα Shock Therapy γευση wild punch kicker.περνω ενα σκουπ 45 λεπτα πριν την προπονηση.χτες ειχα ενταση οπου εκανα στηθος.σημερα ομως εκανα πλατη και ειλικρινα ηθελα να συκωσω τα παντα.απιστευτη ενεργεια λολ :shock:

εχω παθει πλακα.ειλικρινα γυρισα απο 2 ωρες προπονηση και καπακια εκανα και δουλειες στο σπιτι για να ηρεμησω.εχουν περασει 4 ωρες και ακομα εχω μια μικρη διεργυση....:turtle: ποπο τα ειδα ολα.

θελω να ρωτησω κατι.μηπως πρεπι να μιωσω την ποσοτητα ? 1 σκουπ μου ειπε ο πωλητης.90 κιλα ειμαι 1,90 υψος.αυριο που εχω ποδια λεω να μην παρω.αν μπορει καπιος ας μου πει.

Eddie
04-06-10, 21:11
λοιπον χτες αγορασα Shock Therapy γευση wild punch kicker.περνω ενα σκουπ 45 λεπτα πριν την προπονηση.χτες ειχα ενταση οπου εκανα στηθος.σημερα ομως εκανα πλατη και ειλικρινα ηθελα να συκωσω τα παντα.απιστευτη ενεργεια λολ :shock:

εχω παθει πλακα.ειλικρινα γυρισα απο 2 ωρες προπονηση και καπακια εκανα και δουλειες στο σπιτι για να ηρεμησω.εχουν περασει 4 ωρες και ακομα εχω μια μικρη διεργυση....:turtle: ποπο τα ειδα ολα.

θελω να ρωτησω κατι.μηπως πρεπι να μιωσω την ποσοτητα ? 1 σκουπ μου ειπε ο πωλητης.90 κιλα ειμαι 1,90 υψος.αυριο που εχω ποδια λεω να μην παρω.αν μπορει καπιος ας μου πει.

Μια χαρα ειναι η δοση!Σε λιγες μερες μπορει να μη σε πιανει και να χρειαστει να την αυξησεις.Δε ξερω τι ενταση εχεις στην προπονηση σου αλλα εγω θα το χρησιμοποιουσα κυριως για τα ποδια που ειναι η μεγαλυτερη μυικη ομαδα και μετα για τα αλλα.Και καλυτερα τις μερες που δε κανεις να μην παιρνεις.

Manos1989
04-06-10, 21:36
Πολλά καλά σχόλια για το συγκεκριμένο προιόν οπότε με τη σειρά μου να ρωτήσω εγώ αν προτείνεται σε κάποιον με υποθερμιδική και πολύ Low carb διατροφή,γιατί παρατήρησα μια μικρή μείωση στα κιλά σε κάποιες μυικές ομάδες(ίσως έχει να κάνει και λόγω διαλλείματος 8 ημερών).Anyway θα με βοηθήσει ή καλύτερα το αφήνω για αργότερα?

Eddie
04-06-10, 22:15
Πολλά καλά σχόλια για το συγκεκριμένο προιόν οπότε με τη σειρά μου να ρωτήσω εγώ αν προτείνεται σε κάποιον με υποθερμιδική και πολύ Low carb διατροφή,γιατί παρατήρησα μια μικρή μείωση στα κιλά σε κάποιες μυικές ομάδες(ίσως έχει να κάνει και λόγω διάλλειμας 8 ημερών).Anyway θα με βοηθήσει ή καλύτερα το αφήνω για αργότερα?

Καλη ερωτηση!!Ενδιαφερει και μενα:clap:

Απ οτι βλεπω πια χαρα ειναι.9γρ carbs-0γρ ζαχαρη.Με μενα δε ξερω τι γινεται,αντι να πεφτω σε κιλα ανεβαινω,απλως πολλες φορες δεν εχω διαθεση και νιωθω μια ατονια που λογικα οφειλεται στους χαμηλους υδατανθρακες,στη ζεστη και στις διπλες προπονησεις(αεροβιο το πρωι-βαρη το απογευμα).

Με λιγα λογια,θελω τσιτες(οχι τις μαιμουδες):P

TEFAAtzis
05-06-10, 00:35
και μενα μου εδινε τσιτες οκ αλλα τπτ το τρομερο οπως γραφει ο φιλος μας ο Σουεζας.Απο οταν θα ξαναμπω σε ογκο παντως εχω βαλει αλλο στο ματι!!!

silk
10-06-10, 13:12
εμενα μου ειπε ο πωλητης πριν καμια βδομαδα που πηγα οτι και καλα το σαματησε η universal.κ μυ εκανε εντυπωση γιατι στι σαιτ τουσ τα εξτριμ το εχουν κανονικα,.

lokoo
18-06-10, 11:39
το παιρνω 30 λεπτα πριν την προπ, αλλα θελω να βαλω κ την whey, πως να τα συνδιασω?

το χω κανα δυο βδομαδες, καλη φλεβικοτητα, γευση wild p kick, χαλια.
50 δοσεις:shock:

thegravijia
21-06-10, 23:55
εμενα μου ειπε ο πωλητης πριν καμια βδομαδα που πηγα οτι και καλα το σαματησε η universal.κ μυ εκανε εντυπωση γιατι στι σαιτ τουσ τα εξτριμ το εχουν κανονικα,.
aληθευει αυτο????????????


2ον.ποσα γραμμαρια κρεατινη εχει μεσα το ενα σκουπ????

Devil
22-06-10, 05:32
aληθευει αυτο????????????


2ον.ποσα γραμμαρια κρεατινη εχει μεσα το ενα σκουπ????


αυτο ειναι που δεν μ αρεσει με τα blend

λογικα αναμεσα σε 3γρ με 5γρ, λογικα 3γρ

GEORGEXX1
22-06-10, 11:32
εμενα μου ειπε ο πωλητης πριν καμια βδομαδα που πηγα οτι και καλα το σαματησε η universal.κ μυ εκανε εντυπωση γιατι στι σαιτ τουσ τα εξτριμ το εχουν κανονικα,.

οντως υπαρχει μια ελειψη στην αγορα, αλα δεν το σταματησε η universal

lokoo
22-06-10, 14:05
Το παιρνετε κ τις off μερες?

beefmeup
22-06-10, 14:07
οχι

manos_
22-06-10, 14:36
εμενα μου ειπε ο πωλητης πριν καμια βδομαδα που πηγα οτι και καλα το σαματησε η universal.κ μυ εκανε εντυπωση γιατι στι σαιτ τουσ τα εξτριμ το εχουν κανονικα,.

Ε πως θα σε αποτρεψει απο το να το αγορασεις απο αλλου.

thegravijia
22-06-10, 16:52
εσεις θεωρητε καλυτερο να το συνδυασεις μαζι με κρεατινη η να παρειςς την κρεατινη αφου σταματησεις το σοκ..

???


κανας αλλος πηγε να το παρει απο τα extreme ?
τι εγινε κυκλοφορει τελικα?

silk
25-06-10, 04:28
το πηρα απο αλλο μαγαζι με συμπληρωματα τελικα.δεν καθησα να σκασω.

Maxwell Wolfen
25-06-10, 17:29
Παντως στα extreme στη Θηβων το χα δει στα ραφια κανονικα τη προηγουμενη βδομαδα

thegravijia
12-07-10, 16:45
αυτο το πινω νυστικος πριν την προπονηση ?? ποση ωρα πριν?
μεσα σε χυμο η νερο το βαζω ?

αν ανοιχτη η συσκευασια χαλαει αυτο μεσα? οχι ετσι ..

TEFAAtzis
12-07-10, 16:52
αυτο το πινω νυστικος πριν την προπονηση ?? ποση ωρα πριν?
μεσα σε χυμο η νερο το βαζω ?

αν ανοιχτη η συσκευασια χαλαει αυτο μεσα? οχι ετσι ..

νυστικος ναι,κανα 30λεπτο πριν,εγω το εβαζα σε νερο,δεν χαλαει
ως αποδειξη εχω μισο κουτι που μου χει μεινει εδω και 2 μηνες και ψαχνω κανεναν να το ανταλαξω:P

thegravijia
12-07-10, 16:56
νυστικος ναι,κανα 30λεπτο πριν,εγω το εβαζα σε νερο,δεν χαλαει
ως αποδειξη εχω μισο κουτι που μου χει μεινει εδω και 2 μηνες και ψαχνω κανεναν να το ανταλαξω:P
γιατι ετσι ?

TEFAAtzis
12-07-10, 18:16
γιατι το επαιρνα στον ογκο και το πηρα συνολικα για 3,5 βδομαδες και απλα μου εμεινε το υπολοιπο.Ψηνεσαι για ανταλαγη???:P

No Cash
12-07-10, 19:48
αυτο το πινω νυστικος πριν την προπονηση ?? ποση ωρα πριν?
μεσα σε χυμο η νερο το βαζω ?

αν ανοιχτη η συσκευασια χαλαει αυτο μεσα? οχι ετσι ..


βαλτο σε χυμο.. κι αν το πιεις σου κανω δωρο ολη τη σειρα animal!

d3m
15-07-10, 21:41
Γινεται να παρω ενα σκουπ και μετα απο 5 με 10 λεπτα να φαω ενα γευμα?Μηπως υπαρχει περιπτωσει να δημιουργησει προβλημα?

tommygunz
15-07-10, 21:50
Και να πας με γεμάτο στομάχι για προπόνηση? Don't think so...

d3m
15-07-10, 21:55
Σχολαω 2 το μεσιμερι απο τι δουλεια και παντα ενα ελαφρυ γευμα κατα τις 2:15 το κανω.Προπονηση παω κατα τις 3:00.
Γιαυτο θελω να μαθω αν υπαρχει περιπτωσει να υπαρξει προβλημα.

tommygunz
15-07-10, 22:02
Μια καλή λύση ίσως να ήταν στη δουλειά να πιείς καμιά πρωτεΐνη πολλών πηγών κάνα 2ωρο πριν την προπόνηση μαζί με quaker (το έχω κάνει... βάζεις στο σέικερ όσο quaker και όση πρωτεΐνη θες, το χτυπάς και το ρουφάς. Ούτε κουτάλια, ούτε μπολ ούτε τίποτα) και στις 3 να πας για προπόνηση. Μισή ώρα πρίν παίρνεις και το shock therapy. Στις οδηγίες δεν είδα να γράφει να το πίνεις σε άδειο στομάχι, αλλά θεωρώ πως τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται, για αυτό πιστεύω πως δεν θα ήταν καλό τόσο το να πιείς το shock therapy σε γεμάτο στομάχι όσο και το να πας στην προπόνηση μόλις έχεις φάει. ;)

d3m
16-07-10, 01:25
Λογικο...Ευχαριστω;)

manos_
16-07-10, 14:20
Σχολαω 2 το μεσιμερι απο τι δουλεια και παντα ενα ελαφρυ γευμα κατα τις 2:15 το κανω.Προπονηση παω κατα τις 3:00.
Γιαυτο θελω να μαθω αν υπαρχει περιπτωσει να υπαρξει προβλημα.

Ναι πετας τα λεφτα σου.Αντε να παιρνεις ενα 20 τις εκατο το πολυ με γεματο στομαχι.Αδειο θελουν σχεδον ολα το γραφει αλλωστε

thegravijia
17-07-10, 13:29
μολις πηρα 1.5 σκουπ - πρωτη φορα -
αλλα δε νιωθω κατι
ειπα να παρω 3 για πρωτη φορα αλλα μονο 1.5 σκουπ

ασε που με εχει πιασει και μια νυστα τωρα

πειραζει να πινω και καφε πριν την προπονηση μαζι με αυτο >??

γιατι με τον καφε ξυπναγα τωρα με αυτο νυσταξα

τεσπα παω για προπονηση να δουμε τι θα γινει

beefmeup
17-07-10, 14:28
πειραζει να πινω και καφε πριν την προπονηση μαζι με αυτο >??



αυτο το χω κανει πολλες φορες,αλλα με 1 σκουπ απο δαυτο που με επιανε μια χαρα.

δεν ειχα προβλημα.

thegravijia
17-07-10, 16:32
αυτο το χω κανει πολλες φορες,αλλα με 1 σκουπ απο δαυτο που με επιανε μια χαρα.

δεν ειχα προβλημα.

μουφα δεν καταλαβα τιποτα
θα το ξαναπαρω μια ακομα φορα 3 σκουπ και αμα δεν με πιασει και τοτε .
δεν το ξαναπαρνω

ευτυχως που μου το εδωσαν τσαμπα και δεν το πληρωσα γιατι τωρα θα τα εκλαιγα τα λεφτα μου:turtle:

TEFAAtzis
17-07-10, 16:58
μουφα δεν καταλαβα τιποτα
θα το ξαναπαρω μια ακομα φορα 3 σκουπ και αμα δεν με πιασει και τοτε .
δεν το ξαναπαρνω

ευτυχως που μου το εδωσαν τσαμπα και δεν το πληρωσα γιατι τωρα θα τα εκλαιγα τα λεφτα μου:turtle:

και μενα δεν με ειχε πιασει καλα το ειχα πει!!!

thegravijia
17-07-10, 17:02
και μενα δεν με ειχε πιασει καλα το ειχα πει!!!
εμενα καθολου ομως - τιποτα

και εσενα καθολου?????

TEFAAtzis
17-07-10, 17:10
εμενα καθολου ομως - τιποτα

και εσενα καθολου?????

πολυ μικρη διαφορα τις πρωτες φορες στις τσιτες,με 3 σκουπ παλι μικρη διαφορα ενα μικρο ανεβασμα σαν ξυπνημα τπτ αλλο

thegravijia
17-07-10, 17:13
πολυ μικρη διαφορα τις πρωτες φορες στις τσιτες,με 3 σκουπ παλι μικρη διαφορα ενα μικρο ανεβασμα σαν ξυπνημα τπτ αλλο
με αλλα νιτρικα που εχεις παρει εχεις δει καλυτερη διαφορα?

TEFAAtzis
17-07-10, 17:16
με αλλα νιτρικα που εχεις παρει εχεις δει καλυτερη διαφορα?

δεν εχω παρει αλλα αυτο ηταν το πρωτο μου.Αν και για να πω την αληθεια ειχα δοκιμασει 2 φακελακια superpump και ειχα δει καλα πρηξιματα.Απο βδομαδα ξεκιναω το Jack3d και θα γραψω εντυπωσεις

COBRA_STYLE
17-07-10, 20:09
μουφα δεν καταλαβα τιποτα
θα το ξαναπαρω μια ακομα φορα 3 σκουπ και αμα δεν με πιασει και τοτε .
δεν το ξαναπαρνω

ευτυχως που μου το εδωσαν τσαμπα και δεν το πληρωσα γιατι τωρα θα τα εκλαιγα τα λεφτα μου:turtle:
αμα δε το θες ειμαστε και μεις εδω:turtle::turtle:

thegravijia
03-09-10, 21:38
μετα απο 2.5 βδομαδες χρησης του σοκ (μονο πριν την προπονα δηλ 4 φορες τη βδομαδα )

δεν ξερω αν με εχει βοηθησει τοσο στογυμναστηριο αλλα πιο πολυ την υπολοιπη μερα
ειμαι πιο στην τσιτα ολη μερα και εχω πιο πολυ ορεξη γενικα
δηλ ξυπναω στις 6.30 πρωι και μπορει το σβκ να την πεσω την επομενη στις 7 το πρωι χωρις να ειμαι κουρασμενος (οταν βγαινω μιλαω)

pikos
27-09-10, 01:53
Από γεύση πίνεται ;

stelios025
27-09-10, 01:57
Ποια γεύση είναι καλύτερη ; Grape ή wild punch kicker ;

Μακριά απο grape, είναι πολύ χάλια! Το πινω αυτή την περίοδο, σαν συμπληρωμα πολυ καλό, αλλά αυτή η γεύση είναι :puke: Για την άλλη γεύση δεν ξέρω.

No Cash
27-09-10, 23:51
Από γεύση πίνεται ;


η grape... ΔΕΝ ΠΙΝΕΤΑΙ!!!το βουτανιο πρεπει να ειναι πιο ευγευστο!


παρε την αλλη... δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι χειροτερη.!!

COBRA_STYLE
08-10-10, 18:45
μολις το ηπια,με γευση grape splash:puke::puke::puke::puke:

andreasaxo
06-01-11, 19:21
Θα πω τώρα κι’εγω την γνώμη μου.
Σαν κιμωλία ροζ με γεύση τσιχλοφουσκας, με αυτήν την αίσθηση της κιμωλίας στο στόμα μου μου έρχεται συνέχεα να ξεράσω.
Το ένα scoop δεν με πιάνει, από την δεύτερη μέρα κι’ολας παίρνω δυο scoop και με πιάνουν καλά.
Πίνω μαζί και μια κάψουλα cida cordifolia της reflex και άλλη μια horny goat weed extract της now.
Όλα αυτά μισή ώρα πριν την προπόνηση.
Ένα τέταρτο μετά την προπόνηση παίρνω το storm, η universal υποστηρίζει ότι με τον συνδυασμό shock therapy πριν την προπό και storm με την προπό, θα έχουμε εξαιρετικά αποτελέσματα.
Ένα τέταρτο μετά την λήψη του storm παίρνω πρωτεΐνη, την muscle infusion black της nutrex.

beefmeup
06-01-11, 19:22
Ένα τέταρτο μετά την λήψη του storm παίρνω πρωτεΐνη, την muscle infusion black της nutrex.

μηπως να μην το εκανες αυτο καλυτερα?

andreasaxo
06-01-11, 19:41
μηπως να μην το εκανες αυτο καλυτερα?

Ποιο; Πες μου που διαφωνείς και τι προτείνεις.

Eddie
06-01-11, 19:58
Ποιο; Πες μου που διαφωνείς και τι προτείνεις.

Oχι πρωτεινη κοντα με νιτρικο,ειτε πριν ειτε μετα.Για να σε πιασει οπως πρεπει,θελει αδειο στομαχι.

sofos
06-01-11, 20:07
Θα πω τώρα κι’εγω την γνώμη μου.
Σαν κιμωλία ροζ με γεύση τσιχλοφουσκας, με αυτήν την αίσθηση της κιμωλίας στο στόμα μου μου έρχεται συνέχεα να ξεράσω.
Το ένα scoop δεν με πιάνει, από την δεύτερη μέρα κι’ολας παίρνω δυο scoop και με πιάνουν καλά.
Πίνω μαζί και μια κάψουλα cida cordifolia της reflex και άλλη μια horny goat weed extract της now.
Όλα αυτά μισή ώρα πριν την προπόνηση.
Ένα τέταρτο μετά την προπόνηση παίρνω το storm, η universal υποστηρίζει ότι με τον συνδυασμό shock therapy πριν την προπό και storm με την προπό, θα έχουμε εξαιρετικά αποτελέσματα.
Ένα τέταρτο μετά την λήψη του storm παίρνω πρωτεΐνη, την muscle infusion black της nutrex.

φιλε μου το sida σου δινει ενεργεια κ τσιτες?γιατι θελω να το αγορασω κ το ρωτησα κ σ αλλα ατομα στο φορουμ κ απαντηση δε πηρα

andreasaxo
06-01-11, 20:09
Oχι πρωτεινη κοντα με νιτρικο,ειτε πριν ειτε μετα.Για να σε πιασει οπως πρεπει,θελει αδειο στομαχι.

Πώς να τα συνδυάσω; Θέλω να ακολουθισω την πρόταση της universal για τον συνδυασμό shock therapy με storm αλλά και η πρωτεΐνη είναι απαραίτητη μετά το γυμναστήριο.
Μήπως καλύτερα να παίρνω πρώτα την πρωτεΐνη και μετά το storm;

andreasaxo
06-01-11, 20:10
φιλε μου το sida σου δινει ενεργεια κ τσιτες?γιατι θελω να το αγορασω κ το ρωτησα κ σ αλλα ατομα στο φορουμ κ απαντηση δε πηρα

:turtle::rolf::clap::weights:

sofos
06-01-11, 20:13
:turtle::rolf::clap::weights:

χαχαχαχ ευχαριστω επιτελους πηρα απαντηση ;);)

Eddie
07-01-11, 01:12
Πώς να τα συνδυάσω; Θέλω να ακολουθισω την πρόταση της universal για τον συνδυασμό shock therapy με storm αλλά και η πρωτεΐνη είναι απαραίτητη μετά το γυμναστήριο.
Μήπως καλύτερα να παίρνω πρώτα την πρωτεΐνη και μετά το storm;

Δε με καταλαβες,λεω για πριν την προπονηση!Την πρωτεινη αν δεν εχεις στερεο γευμα,θα την παιρνεις 2.5 ωρες πριν την προπονηση και το νιτρικο μιση ωρα η 45 λεπτα(δε θυμαμαι ποσο λεει) πριν.Πρεπει να εχει απορροφηθει η πρωτεινη και μετα να παρεις το νιτρικο.

Τωρα για το στορμ που λες δε το γνωριζω,αλλα σε καμια περιπτωση δε θα καθυστερησεις την πρωτεινη για να παρεις κατι αλλο πλην αμινοξεων.

Απ οσο θυμαμαι το storm ειναι κρεατινη,εγω θα τα επαιρνα μαζι η με μια διαφορα 10 λεπτων το πολυ.Αν μιλαμε για κρεατινη παντα,αν ειναι φορμουλα η δε ξερω γω τι αλλο (το storm) τοτε καλυτερα να απαντησει καποιος που ξερει καλυτερα.

DaRulez
17-01-11, 21:12
Μπορουμε να το συνδιασουμε με κρεατινη μονουδρικη παιδες? δλδ πριν το shock κ μετα απο προπ whey με μονουδρικη

Dreiko
17-01-11, 21:13
Μπορουμε να το συνδιασουμε με κρεατινη μονουδρικη παιδες? δλδ πριν το shock κ μετα απο προπ whey με μονουδρικη

πριν δε χρειαζεται...παρε μονο 5γρ. μετα με τη whey....

DaRulez
17-01-11, 21:18
αυτο εννοουσα..ευχαριστω με καλυψες

Nio
31-01-11, 15:58
Απίστευτη ενέργεια! :hantel:
Δεν ξέρω γιατί κάποιους δεν τους "πιάνει", αλλά εμένα προσωπικά, μου δίνει τρελή ώθηση.. 5 φορές το έχω πάρει μέχρι στιγμής όλο και όλο, και τα βάρη στην προπόνηση γίνονται προέκταση του χεριού μου...
:evil:

Orc
19-04-11, 19:53
Απίστευτη ενέργεια! :hantel:
Δεν ξέρω γιατί κάποιους δεν τους "πιάνει", αλλά εμένα προσωπικά, μου δίνει τρελή ώθηση.. 5 φορές το έχω πάρει μέχρι στιγμής όλο και όλο, και τα βάρη στην προπόνηση γίνονται προέκταση του χεριού μου...
:evil:

Tίποτα καλύτερο απ'το Shock Therapy!:weights:

kostasxerv
27-04-11, 00:52
Εγω το επαιρνα για 1 μιση μηνα κ δεν ειδα τιποτα μονο λιγη παραπανο αντοχη στις προπονησεις μου το ιδιο αποτελεσμα εχω κ με εναν καφε.ακομα κ με 3 σκουπ δν αλλαζε τιποτα.αντιθετα οταν το εδωσα στον φιλο μου του αρεσε πολυ κ τον τσιτωνε αρκετα.απο γευση το φρουτ παντς πολυ εντονη κ γλυκια.Παντως το superpump 250 που ειχα παρει με 1 σκουπ ημουν οκ.2-3 φορεσ εβαλα 1.5-2 κ μετα την προπονηση ειχα ταχιπαλμια,ετρεμαν τ χερια μου.ουτε με το pump τησ ανιμαλ δν ειχα τοσο πολυ τσιτα.βεβαια εκεινο ηταν αλη φαση.

conman
05-05-11, 00:05
Ρωταω εδω επειδη φαντζομαι οτι εδω θα παρω απαντηση απο καποιουσ που το εχουν δοκιμασει...μπορει να συνδυαστει σε γραμμωση με το Lipo6X..???

sofos
05-05-11, 00:10
Ρωταω εδω επειδη φαντζομαι οτι εδω θα παρω απαντηση απο καποιουσ που το εχουν δοκιμασει...μπορει να συνδυαστει σε γραμμωση με το Lipo6X..???

ναι ανετα και ειναι πολυ καλο :thumbup::clap:

COBRA_STYLE
05-05-11, 00:11
Ρωταω εδω επειδη φαντζομαι οτι εδω θα παρω απαντηση απο καποιουσ που το εχουν δοκιμασει...μπορει να συνδυαστει σε γραμμωση με το Lipo6X..???
μεγαλη ποσοτητα stims αμα τα παρεις κ τα 2 μαζι pre workout

sofos
05-05-11, 00:13
μεγαλη ποσοτητα stims αμα τα παρεις κ τα 2 μαζι pre workout

αμα βασταει τοτε καλως :green:

COBRA_STYLE
05-05-11, 00:17
αμα βασταει τοτε καλως :green:
καλη τυχη κι η παναγια μαζι του αμα το αποφασισει:P:green:

conman
06-05-11, 17:03
χμμμ...μου αρκουσε εστω κ μια καταφατικη απαντηση.....:turtle:
απο Δευτερα θα γινω αντικειμενο του πειραματος κ θα καταθεσς κ τισ αποψεις μοu...:cool:
good luck to me..... :rocking:

matdk
21-05-11, 21:18
παιδια ελαγα να το παρω για καλοκαιρι τι λετε ειναι καλο η θα χασω οτι κοιλιακους εχω απο τα υγρα? δλδ κανει για καλοκαιρι δινει κατι σε εμφανιση η μονο τσιτες?

COBRA_STYLE
21-05-11, 21:25
παιδια ελαγα να το παρω για καλοκαιρι τι λετε ειναι καλο η θα χασω οτι κοιλιακους εχω απο τα υγρα? δλδ κανει για καλοκαιρι δινει κατι σε εμφανιση η μονο τσιτες?

σε εμφανιση τι να σου δωσει?not....για τους κοιλιακους μη φοβασαι,δεν κρατανε υγρα τα νιτρικα..

τσιτες λογικα θα σου δωσει,στην αρχη

TEFAAtzis
21-05-11, 22:55
σε εμφανιση τι να σου δωσει?not....για τους κοιλιακους μη φοβασαι,δεν κρατανε υγρα τα νιτρικα..

τσιτες λογικα θα σου δωσει,στην αρχη

εμενα δεν με πιανουν απ την μικρη εμπειρια μου κανενα απο αυτα τελικα.Και στα 3 σκουπ που το χα φτασει το συγκεκριμενο δεν ενιωθα τπτ απλα!!!

conman
25-05-11, 15:49
μεγαλη ποσοτητα stims αμα τα παρεις κ τα 2 μαζι pre workout

τελικα ανετα συνδυαζονται...απλα ο λιποδιαλυτησ δν ειδα να μου δινει κατι extra k θα τον σταματησω...

Konstantinos7
30-09-11, 22:00
Το Shock Therapy δίνει φτερά! :weights: Μετά από 4 μήνες αποχής από το γυμναστήριο επέστρεψα πρώτη μέρα,έκανα 30 λεπτά διάδρομο και 1,5 ώρα βάρη κυκλικό και πολλούς κοιλιακούς.Έχω κοιμηθεί 4 ώρες και τώρα 8α βγώ στα μπάμ για ποτάκι.Και είμαι σίγουρος ότι δεν είναι θέμα ψυχολογίας.Το συνιστώ ανεπιφύλακτα :thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::rifle::rifle::rifle::rifle:

amateur666
01-10-11, 00:06
παντως μ κανει εντυπωση..π βλεπω τοσο πολλα κ καλα θετικα σχολια :toast: απο ολους κ ενα μ δυο μονο αρνητικα..συνηθως γινεται τ αντιθετο στις φορμουλες νιτρικου..

thegravijia
01-10-11, 03:02
παντως μ κανει εντυπωση..π βλεπω τοσο πολλα κ καλα θετικα σχολια :toast: απο ολους κ ενα μ δυο μονο αρνητικα..συνηθως γινεται τ αντιθετο στις φορμουλες νιτρικου..

το χω παρει κγω ...το καλο ειναι το κραταει πολυ το κουτι
κανει δουλεια οντος ...!!

nitrix
08-03-12, 19:46
Ελεγα να παρω το τζακντ αλλα βλεποντας τις κριτικες σας εδω ειπα οτι μαλλον θα κανει δουλεια...Ετσι και το πηρα...Δυστυχως για εμενα δεν κανει δουλεια παιδια...Την πρωτη μερα που το πηρα κατι ενιωσα...Την δευτερη τπτ...Ανεβασα την δοση στα 2 σκουπ και το μονο που ενιωσα ηταν μια ζαλαδα μετα απο καμια ωρα προπονησης...Καφεδες κτλπ δεν πινω καθολου για να εχω συνηθισει και να μην με πιανει...Ισως να ειναι στον καθε οργανισμο τι να πω...Παντως το τζακντ που ειχα δοκιμασει με ειχε "στειλει" ;) ...Αν ενδιαφερεται κανεις παιδια με -5 σκουπακια το δινω...

sofos
08-03-12, 22:39
λοιπον βρηκα την μικρη εκδοση του shock therapy και βλεπω εχει αλλα συστατικα,ενω η μεγαλη εχει ακομα τα ιδια....λογικα θα αλλαξει και η μεγαλη...βαζω της μικρης νεας συσκευασιας τα συστατικα:

200 Grams Grape Ape
Serving Size1Scoop(~20g)
Servings Per Container10
Amount Per Serving % DV
Calories 24
Total Carbohydrates 6g 2%*
Sugars 0g **
Niacin 10mg 50%
Vitamin B6 (As Pyridoxine HCL) 10mg 500%
Vitamin B12 (As Cyanocobalamin, Methylcobalamin) 10mcg 167%
Calcium (As Carbonate) 25mg 3%
Magnesium (As Magnesium Oxide) 25mg 6%
Sodium (As Sodium Bicarbonate, Trisodium Phosphate) 120mg 5%*
Potassium (As Potassium Phosphate) 68mg 2%
Shock Therapy® Proprietary Formula
NO Super Pump Volumizing Complex 5000mg
Creatine Complex **
(Creatine Monohydrate, Creatine MagnaPower®)
Arginine Matrix (Arginine HCL, Arginine AKG, ArginoCarn® [Acetyl-L-Carnitine Arginate Dichloride) **
Citrulline Malate **
GlycoCarn® (Glycine Propionyl L-Carnitine HCL) **
Pine Bark Extract (Pycogenol) **
Glucuronolactone **
Muscle Strength Blend 5500mg
BCAA Complex (L-Leucine, L-Valine, L-Isoleucine **
L-Taurine **
Beta Alanine **
Sustamine™ (L-Alanyl-L-Glutamine) **
Acetyl L-Carnitine **
Enertropic & Antioxidant Complex 1200mg
L-Tyrosine **
Choline Bitartrate **
Caffeine Anhydrous **
Guarana Seed **
Yerba Mate (Leaf) **
Kola Nut Powder (Seed) **
Green Tea Extract (Polyphenols, EGCG) **
Grapeseed Extract (OPC) **
L-Cysteine HCL **
Na-R-Alpha Lipoic Acid (Na-R-ALA) **
NAD (Nicotinamide Adenine Dinucleotide) **
Electrolyte & Delivery Complex 5265mg
Shock Therapy® Carb Blend **
(Glucose Polymers, D-Glucose, Trehalose
Sodium Bicarbonate **
Potassium Phosphate **
Trisodium Phosphate **
Calcium Carbonate **
Magnesium Oxide **
* Percent Daily Value based on a 2000 calorie diet.
** No Daily Value established.
Other Ingredients:
Natural And Artificial Flavors, Citric Acid, Malic Acid, Sucralose, Acesulfame Potassium, Red #40 Lake, FD&C Blue #1.

λοιπον αν και underdosed εχει προσθεσει παααααρα πολυ καλα πραγματα,οπως Acetyl L-Carnitine,beta alanine,taurine,gplc,citrulline malate,Acetyl-L-Carnitine Arginate Dichloride,magnesium creatine+ηλεκτρολυτες :thumbup:

COBRA_STYLE
08-03-12, 23:08
Ο,τι και να χουν προσθεσει μεσα,δεν αξιζει μια εφοσον ειναι μπλεντ και ειδικα τοσο μικρο μπλεντ.Με τετοιες δοσεις δεν γινεται δουλεια.

sofos
08-03-12, 23:14
Ο,τι και να χουν προσθεσει μεσα,δεν αξιζει μια εφοσον ειναι μπλεντ και ειδικα τοσο μικρο μπλεντ.Με τετοιες δοσεις δεν γινεται δουλεια.

κοιτα αν εχει καλη τιμη,ισως παλευεται στα 2 σκουπ...αλλα σκεψου να τα βαζανε σε καλες ποσοτητες ολα αυτα θα κανε τουλαχιστον 140 δολλαρια,εδω παιρνεις σκετη glpc και ειναι πανακριβη.....

COBRA_STYLE
08-03-12, 23:21
Ειναι και αυτο οντως.Εγω παντως εχω δοκιμασει το 1ο το οποιο αποδειχτηκε παπαρια.

sofos
08-03-12, 23:25
Ειναι και αυτο οντως.Εγω παντως εχω δοκιμασει το 1ο το οποιο αποδειχτηκε παπαρια.

το πρωτο δεν εχει κατι καλο για ''τσιτες'' για focus απ αυτα που εχει ισως κανουν κατι η ταυρινη και η vinpocetine...μετα εχει καποιες καλες κρεατινες-β αλανινη και κιτρουλινη....nothing special

TEFAAtzis
08-03-12, 23:39
Ειναι και αυτο οντως.Εγω παντως εχω δοκιμασει το 1ο το οποιο αποδειχτηκε παπαρια.

+1000 μεγαλη πατατα και γευση σαν υγρο σφουγγαρισματος

nikossamos
11-03-12, 14:27
τελικά λέει τίποτα η θεραπεία σοκ?? να το πάρω η τσάμπα λεφτά? :green:

COBRA_STYLE
11-03-12, 14:31
αστο καλυτερα...

Roid Rage
11-03-12, 14:42
Aπο την παλια γενια νιτρικων ηταν απο τα καλυτερα, αλλα τωρα υπαρχουν πιο συγκεντρωμενα και με καλυτερα συστατικα. Για αρχαριο ειναι καλο παντως, δινει ενα focus

nitrix
12-03-12, 02:31
Jack3d ή 1M.R ftw:thumbup:

sobral
27-03-12, 23:40
http://www.universalnutrition.com/Enter/cf/assets/assets/ShockTherapy.gif

http://www.universalnutrition.com/store/images/packaging/275.jpg

το έχει ανεβάσει ήδη ο σοφός απλά το βάζω λίγο πιο σουλουπωμένο. :)

JbG (aka Johnnie be Good)
09-04-12, 19:37
Σε αντίθεση με τους περισσότερους απ΄ ότι διαβάζω εμένα δεν με έπιασε σχεδόν καθόλου ακόμα και αν ανέβασα την δοσολογία στο 1,5 scoop* (vs 1scoop suggested)!!
Περίμενα ότι θα έκανε καλύτερη δουλειά από το Super Pump της Gaspari αλλά !$#%!$#!%:P
Και ένας κολλητός πάντος που παίρνει το jack 3d δεν είδε τπτ ιδιαίτερο :(




*disclaimer: yeap δεν είναι έξυπνο να φεύγεις πάνω από την προτεινόμενη δόση, το ότι εγώ παίζω πάνω μου σαφώς δεν είναι προτροπή σε άλλους να κάνουν τα ίδια!:shock::shock:

hondata88
24-05-12, 18:51
Αγορασα και εγω το shock therapy και τελικα ηταν κατωτερο των περιστασεων . Τριτη μερα που το χρησιμοποιω παρατηρησα στα συν μονο υπερβολικη ενεργεια με αποτελεσμα να βγαινουν λιγες περισσοτερεσ επαναληψεις . Απο κιλα στα ιδια . Μετα απο 3-4 ωρες δε εφαγα ενα κρασαρισμα που δεν μπορουσα ουτε να περπατησω :sleeping: . Γευση μετρια αλλα υποφερτη (να δουμε για ποσο) .
Επισης προκαλει τρελα νευρα ...:box:
Την επομενη φορα λοιπον assault με κλειστα τα ματια :doh:

Αν το βαθμολογουσα θα του εδινα ενα 6/10

cesaydorf
03-10-12, 14:25
Ξεκίνησα να το παίρνω και εγώ.θα σας πω σύντομα εντυπώσης.Είναι η πρώτη φορά που παίρνω κάτι και λογικά θα με πιάσει.
Απλα μια ερώτηση.Επειδή έχει κρεατίνη μέσα, πρέπει να κάνω κύκλο???

cesaydorf
05-10-12, 16:19
Επειδή δεν έχει scoop μέσα...Πως θα υπολογίσω τα 20 γραμμάρια???

COBRA_STYLE
05-10-12, 16:23
εχει σκουπ,ψαξε.

οταν τελειωσει το κουτι κανεις break.Δεν υπαρχει καποιος λογος να παρεις και 2ο εξαλλου.

cesaydorf
05-10-12, 16:33
Μα δεν έχει καθόλου σκούπ :P μίση ώρα το ψάχνω.ούτε στον πάτο να το έχουν...
Έχω ένα δοσομετρητή σε ml.Αν βάλω 20 ml, δεν είναι περίπου το ίδιο????

EDIT: Έφαγε ξέθαμα όλο, αλλά τελικά το βρήκα !!!

COBRA_STYLE
05-10-12, 16:39
oταν μιλαει ο Cobra,να τον ακους:green:

cesaydorf
05-10-12, 16:56
πληροφοριακά πάντως, ένα scoop μου βγηκε περίπου 25ml :P

PORNSTAR28
13-11-12, 14:14
Η παλιά έκδοση του shock therapy ήταν δυναμίτης. Πραγματικά δε περίμενα να βγει νιτρικό που να καθηλώνει το JACK.
οι προπονήσεις μου ήταν απίστευτες. φόρτωνα ότι κιλα έβρισκα. με ανέβασε κατακόρυφα στη δύναμη και στην αντοχή.
Δυστυχώς η καινούρια έκδοση αποδείχτηκε πατάτα. Ευτυχώς που πηρα το δοκιμαστικό κουτί.

Nosblos
01-05-13, 07:09
τοσο πατατα ειναι ρε παιδια το καινουργιο??

Nosblos
01-05-13, 17:56
κανεις??

TEFAAtzis
02-05-13, 01:25
κανεις??

Ναι τοσο πατατα ειναι.Παρε κατι αλλο!!!

mhtsos90
13-11-13, 06:43
Καλημερα παιδες προχθες κρασαρα με το εν λογο νιτρικο.
Ειχα κανει διακοπη 2 μηνων οπου πριν επερνα το RUSH τις stacker εκανα τιν μαλακια να παρω 1σκουμπ (τη συνιστομενη δοσολογεια δηλαδη) εκανα προπονιση 2 ωρες περιπου και μετα αφου πηγα σπιτι. Στις 3-4 ωρες νομιζα οτι θα πεθανω κατι αναλογο εχω παθει μονο απο λιψη rush και 7 PHENYLSTACK (ταυτοχρονα) οπου και εκοψα το δευτερο και μετα ολα καλα!
Υποψην το shock therapy πριν κανα χρονο ηταν το πρωτο νιτρικο που ειχα παρει ποτε στη ζωη μου και δεν με επειρεασε τοτε.
Τωρα τι αλαξε?
Να επιχειρισω να ξαναπαρω?
Η αληθεια ειναι οτι ψιλοχοντροφοβαμαι δεν το εχω ξανανιοση τοσο πολυ.
Εαν με ξαναπιασει πια ειναι η γιατρια (υπαρχει κατι να κανεις εκεινη την στιγμη να περασει)?
ΑΑΑ μηπως φτεει οτι το πηρα με αδειο στομαχι αν και η σωστη λυψη νιτρικου ειναι με αδειο στομαχι απο οτι ξερω. Με το RUSH επερνα και 4 σκουμπ με αδειο στομαχι και δεν ειχα τιποτα.
Σας ευχαριστω εκ των προτερων παιδες εαν ξερεται παρακαλω πειτε μου γιατι το εχω παρει εδω και μια εβδομαδα και το εχω και καθετε στο ραφι!!!

Mikekan
13-11-13, 12:38
Τι εννοείς ρε φίλε νόμιζες ότι θα πεθάνεις;

just chris
13-11-13, 22:33
λογικα τιποτα φουλ ταχυκαρδιες θα ειχε μαζι με κανα αισθημα πανικου λογω ταχυκαρδιων μαλλον!
με λιγα λογια mind game,σεναριο του μυαλου που σωματοποιηθηκε.
τελειως δικη μου γνωμη ολο αυτο.απλα υποθετω οτι τα διεγερτικα που εχουν ολα αυτα τα νιτρικα
μαλλον δεν τα σηκωνουν ολοι.

stergioslag
13-09-16, 16:19
Εγω ειμαι δρομεας στα 63 κιλα και σημερα που το δοκιμασα πραγματικα ανεβασα παλμους επιδοσεις ολα !
Οντως κανει δουλεια!

Εχω παρει διαφορα αλλα οπως το animal juiced aminos ή τα aminox της bsn αλλα οχι κατι αναλογο με αυτο

Στάλθηκε από το I1_W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nikos Korobos
19-09-16, 10:50
Παλιά μου άρεσε , πριν λιγο καιρό όμως που το πήρα δεν ειδα τίποτε. Μάλλον λόγω της αλλαγής της σύνθεσης που αναφέρθηκε πιο πάνω . Η μπορεί και επειδή απο τοτε έχουν βγει αλλα προεξασκητικα που μου ταιριάζουν καλύτερα π.χ. Rush .


Sent from my iPhone using Tapatalk