PDA

Επιστροφή στο Forum : προγγραμα γυμναστηκης



gas
25-12-09, 16:16
Γ ια σας ειμαι καινουργιο μελος και θα θελα να μου πειτε αν το παρακατο προγραμμα που ακολουθω ειναι σωστο

δευτερα
δικεφαλοι-τρικεφαλοι-ομοι

τριτη
στηθος-κοιλιακοι-πλατη

τεταρτη
κοιλιακοι-ομοι-ποδια

πεμπτη
δικεφαλοι-τρικεφαλοι-στηθος

παρασκευη
ποδια-κοιλιακοι-πλατη-ομοι

σαββατο
δικεφαλοι-τρικεφαλοι-στηθος

kaiowas
25-12-09, 17:37
Καλώς ήρθες στο φόρουμ:welcome:

Το πρόγραμμα σου είναι λάθος. Γυμνάζεσαι 6 φορές την εβδομάδα:shock:
Γυμνάζεις 3 φόρες κάθε μυική ομαδα.Αφού γυμνάζεσαι 6 φόρές την εβδομάδα τότε μπορείς και 5:P
Συμβουλή δική μου


Δευτέρα στήθος
Τρίτη πλάτη
Πέμπτη πόδια
Παρασκευή ώμοι
Σαββάτο δικέφαλα-τρικέφαλα

¨Οτι απορία έχεις ρώτα

gas
25-12-09, 17:46
σε ευχαριστο αλλα δεν μπορω να καταλαυω αν θα εχει ετσι καλο αποτελεσμα το προγραμμα που μου δοσες. εσυ αυτο ακολουθης?βλεπεις διαφορες?και κατι αλλο μου παν οτι εαν πχ στους δικεφαλους τους γυμνασω πχ εμενα ηταν 25cm και τους εφτασα 30.5 μου λενε οτι δεν γινετε να τους φτασω 37 αν δεν κανο συχνα δικεφαλους το ιδιο και για τις αλλες μυικες ομαδες.ισχυει κατι τετοιο?

kaiowas
25-12-09, 17:55
σε ευχαριστο αλλα δεν μπορω να καταλαυω αν θα εχει ετσι καλο αποτελεσμα το προγραμμα που μου δοσες. εσυ αυτο ακολουθης?βλεπεις διαφορες?και κατι αλλο μου παν οτι εαν πχ στους δικεφαλους τους γυμνασω πχ εμενα ηταν 25cm και τους εφτασα 30.5 μου λενε οτι δεν γινετε να τους φτασω 37 αν δεν κανο συχνα δικεφαλους το ιδιο και για τις αλλες μυικες ομαδες.

Ο μυς αναπτύσεται όταν ανναρώνει.Ετσι όπως τους δουλέυεις εσύ το μόνο που θα καταφέρεις είναι υπερκόπωση. Για να αναπτυχθεί ο μυς χρειάζεται ξεκούραση και σωστή διατροφή.Γράψε μερικά πράγματα για σενα στην ενότητα<νέα μέλοι> ηλικία,βάρος,ύψος,πόσα χρόνια ασχολήσε,ΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΣΟΥ.
Για να φτάσεις τα δικέφαλα από 30,5 σε 37 θέλει πολύ χρόνο;)

sTeLaKoS
25-12-09, 18:00
Συχνά μας αρέσει να γράφουμε, "eat, train, sleep".

Οι μυς σου μεγαλώνουν όταν τους ταίζεις σωστά, τους γυμνάζεις και τους αφήνεις να ξεκουραστούν. Τα προγράμματα όγκου χτυπάνε μια φορά τη βδομάδα τη κάθε μυική ομάδα και αυτό για να τους αφήσουνε να ξεκουραστούν. Οι μυς μας, όσο περίεργο κι αν ακούγιεται δε μεγαλώνουν στο γυμναστήριο αλλά όταν κοιμόμαστε.

Δοκίμασέ το κι έτσι, μπορεί να δουλέψει. Και μη ξεχνας το θέμα της διατροφής, ΜΕΓΑΛΟ θεμα..


EDIT: kaiowas εγραφα πριν δω το 2ο ποστ σου. Στη ουσια τα ιδια του λεμε.

thegravijia
25-12-09, 18:02
να κατσεις να διαβασεις ολο το φορουμ - τα παντα - για να καταλαβεις 5 πραγματα...
το προγραμμα σου ειναι χαλια

gas
25-12-09, 18:13
σας ευχαριστο οταν παιρνουμε συμπληρωματα δεν ειμαστε οκ?απο διατροφει βεβαια τρωμε κιολας αν βοηθανε εννοω και ενα προγραμμα ογκου διαβασα πρεπει να τα δινεις ολα στην προπονιση ποση ωρα ειναι αρκετη και ποσα σετ?πχ στηθος 4 σετ των 10 επαναλληπσεων ειναι καλα με 20κιλα πειτε μου και για της αλλες μυικες ομαδες τα σετ και επαναλληψεις

GEORGEXX1
25-12-09, 20:00
Καλως ειρθες στην παρεα.
Επειδη απο οτι καταλαβα τωρα αρχισες να ασχολεισαι με τα σιδερα, θα σου
πρωτεινα να διαβασεις πολυ καλα το θεμα διατροφη.
Και μετα να δεις πολυ καλα το προγραμμα που τεροιαζει σε εσενα και μονο.
Για συμπληρωματα και οτι αλλο ακουσες ειναι νωρις και ασκοπο
να ασχολειθης ακομα.
καλη επυτιχια.

St3f
25-12-09, 20:26
Το κυριοτερο π πρεπει να πεις ειναι ποσο καιρο γυμναζεσε.Οταν λες 20 κιλα 10 επαναληψεις ? στην μπαρα ισιο παγκο ?Επισης να μην ξεχνιομαστε χρονια πολλα παιδες με υγεια και καλες προπονησεις!

gas
25-12-09, 21:09
πιεση παγκου εννοο με 20 κιλα και κανω 4 σετ των 10 επαναληψεων πειτε μου ποσα ακριβως σετ και επαναληψης θα κανω για καθε μιυκη ομαδα για ογκο.ασχολουμε 2 μηνες περιπου αλλα κανω το προγγραμμα που ειναι πιο πανο αλλα δεν χερο τα σετ και επαναλληπσης φοτειστεμε

thegravijia
25-12-09, 21:14
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=977

διαβασε αυτο εδω το προγραμμα

St3f
25-12-09, 21:31
Αρχικα οντως αν στο εδοσε το προγραμμα αυτο γυμναστης τοτε κραχτον.Αν σ ενδιαφερει να μεγαλωσεις τα δικεφαλα σ τοτε γιατι δεν παιζεις κα8ε μερα δικεφαλα ?Μεγαλο λαθος,το προγραμμα που προτεινε ο καιωνας ειναι χρονια καλυτερο απ αυτο π κανεις τωρα.Μια συμβουλη μην αρχισεις απο τωρα τα συμπληρωματα η οτιδηποτε σ προτεινουν να παρεις.Σε κανα μηνα αν βλεπεις οτι γουσταρεις αυτο π κανεις παρε μια πρωτεινουλα κανε καλη διατροφη και βλεπεις.Τελος μ φαινετε υπερβολικο να πηρες 5 εκατοστα στα χερια με 2 μηνες γυμναστηριο :unsure:

gas
26-12-09, 16:29
κιομος ετσι ειναι 5κατοστα σε 2 μηνες τι να πω μηπως το μετρησα λαθος :unsure:πρεπει να σφυξω τους δικεφαλους?συμπληρωματα γιατι να μην παρω ακομα?ειναι κακο?να ακολουθισω το προγγραμμα που μου δοσε ο κεονας?η οχι

gas
26-12-09, 16:43
δηλαδη τι προγραμμα να κανω?:unsure::unsure: και γιατι να μην περνο συμπληροματα?βασικα περνω bcaa glycomaize whey protein creatine kai serious mass

sTeLaKoS
26-12-09, 16:48
Για να προλαβαίνεις να αναρρώνεις καλύτερα διάλεξε κάποιο πρόγραμμα που έχει μία μυική ομάδα κάθε μέρα. Σαν αυτό που σου έγραψε ο kaiowas στο πρώτο του ποστ.

Πολλά συμπληρώματα για κάποιον αρχάριο. Πιο πολύ χρειάζεσαι μια πολοβιταμίνη παρά τη κρεατίνη σε αυτή τη φάση.

gas
26-12-09, 17:28
λες να παθω τπτ?εχει κανει εξετασης καποιος να μου πει αν ηταν οκ?
και κατι για το προγραμμα θα χει καλα αποτελεσματα εσυ αυτο κανεις?και για δικεφαλα ποσα κιλα να βαζω?αλλοι λενε 2 αλλοι 5 αλλοι λενε οσα θες :unsure: τι γινετε? πολλες ερωτησεις αλλα ειμαι καινουργιος:green:

kaiowas
26-12-09, 19:16
λες να παθω τπτ?εχει κανει εξετασης καποιος να μου πει αν ηταν οκ?
και κατι για το προγραμμα θα χει καλα αποτελεσματα εσυ αυτο κανεις?και για δικεφαλα ποσα κιλα να βαζω?αλλοι λενε 2 αλλοι 5 αλλοι λενε οσα θες :unsure: τι γινετε? πολλες ερωτησεις αλλα ειμαι καινουργιος:green:

Η κρεατίνη θέλει πολύ νερό, εσύ πόσο πίνεις?Υπάρχει κάποιο διατροφικό πλάνο ή τρως ότι να' ναι?
Όταν κάνεις μια άσκηση (πχ 10επαν) θα φορτώνεις τόσα κιλά ώστε η τελευταία επαν να βγαίνει μετά δυσκολίας:welcome:

GEORGEXX1
26-12-09, 20:00
Στα προγραματα εχει το προγραμμα αρχαριων
Αν το ακολουθισεις θα δεις σε 2 μηνες βελτιωση.

Επειδη ρωτας συνεχεια για συμπληροματα, και
εξετασεις αν εχει κανει κανεις, θελω να σου πω
οτι για αρχη θα μπερδευτεις πολυ με αυτα.
Οι εξετασεις δεν εχουν για ολους τα ιδια αποτελεσματα
παιζουν πολλα πραγματα ρολο.
Οπως ειπαν τα παιδια διατροφη και προπονιση για τωρα.

gas
03-03-10, 05:38
σχετικα με το προγραμμα προπονησησ για ογκο μου παν να κανω το πολυ 4 σετ για καθε ασκηση με εμφαση στις αρνητικες ειναι σωστο?αυτη την στιγμη εγω κανω πχ πιεσης παγκου 5 σετ των 10-10-10-8-6 πιο ειναι καλιτερα?:unsure: