PDA

Επιστροφή στο Forum : Nα ξεκουραστω η οχι?



sogoku
03-01-10, 15:09
Παιδια κανω εδω 2 1/2 μηνες βαρη με μια προσεγμενη οσο γινεται διατροφη.Δευτερα στηθος δικεφαλα,τεταρτη πλατη τρικεφαλα και παρασκευη ωμοι ποδια.Τωρα με την νεα χρονια λεω να αλλαξω καποιες ασκησεις[οχι τις βασικες] για να ενεργοποιηθει αν μπορω να το θεσω ετσι εκ νεου ο μυς.Οι ερωτησεις μου ειναι 2. 1=Να αλλαξω τις μερες των μυικων ομαδων η πανω σε αυτες κανοντας τις βασικες ασκησεις[πχ παγκο σκουοτ] να αλλαξω καποιες δευτερες[πχ αντι για ανοιγματα πεκ ντεκ]?2=Να ξεκουραστω μια εβδομαδα πριν την αλλαγη αυτη[Δεν μπορω να πω οτι το σωμα μου μου δειχνει ιδιαιτερα σημαδια κουρασης] η να μπω απευθειας?

thegravijia
03-01-10, 15:14
Μπεκα απευθειας και ξεκουραζεσαι οταν το χεις αναγκη.
τις βασικες δεν τις αλλαζουμε ποτε.

sogoku
03-01-10, 15:23
Εγινε αγορι ευχαριστω πολυ.Κανεις αλλος καμια γνωμη?....

SeXperT
03-01-10, 15:44
Οταν λεμε ξεκουραση εννουμε καμια βδομαδα αποχή, αλλα συνεχιση διατροφής ή πηγαινουμε gym και δινουμε το 30-50%?

Παντως οντως υσχυει οτι θα πρεπει να ξεκουραζουμε το σωμα μας ε? για να μην μας βγαλει προβληματα αργοτερα?

sTeLaKoS
03-01-10, 15:54
Οταν λεμε ξεκουραση εννουμε καμια βδομαδα αποχή, αλλα συνεχιση διατροφής ή πηγαινουμε gym και δινουμε το 30-50%?

Παντως οντως υσχυει οτι θα πρεπει να ξεκουραζουμε το σωμα μας ε? για να μην μας βγαλει προβληματα αργοτερα?


Ξκουραση σημαίνει κοβω το γυμναστήριο για 1 ή 2 εβδομάδες συνεχίζοντας όμως τη διατροφή μας. Μη χαλάσουμε και ότι φτιάξαμε :green:

Ισχύει ναι αλλά όχι για προβλήματα στο μέλλον, απλά κάποια στιγμή ατονούμε και δεν αποδίδουμε, αυτά είναι τα πρώτα σημάδια πως το σώμα μας κουράστηκε και θέλει break

flinstone
03-01-10, 15:55
αν ασχολισε μονο 2 1/2 μηνες δεν θες ξεκουραση. καθε 4 μηνες περιπου χρειαζετε 3-4 μερες αναλογα πως νιωθεις ή μιωση της εντασης. τωρα για τις ασκησης κανε αυτο που ειπες αναπιφιλακτα ή κρατα τις ιδιες αλαζοντας την σηρα εκτελεσης.

sogoku
03-01-10, 16:17
Oποτε συνεχιζω μιας και βλεπω οτι ανεβαινω και στα κιλα και οταν νιωσω πραγματικη κουραση σταματαω.

flinstone
03-01-10, 20:38
σωστος ο πεχτης