PDA

Επιστροφή στο Forum : Love Handles...



spiros22
08-01-10, 21:50
για αυτα τ ατιμα τ λοβε χαντλσ...τι κανετε για ν τ διωκσετε???εγω απο πλαγιεσ αρσεισ ποδιων,κατω κοιλιακους ραχιαιουσ,ειδικη ασκηση με τροχαλια....και τιποτα ασε που κανω κ 2 3 χιλιομετρα τρεξιμο ημερισιως 4 5 φορες την εβδομαδα....αλλα εκει....!!!ΚΑΙ προσεγμενη διατροφη.....απλα δεν θελω ν μπλεχτω μ λιποδιαλιτικα κ συμπληρωματα...

Μαρία
08-01-10, 21:54
για αυτα τ ατιμα τ λοβε χαντλσ...τι κανετε για ν τ διωκσετε???εγω απο πλαγιεσ αρσεισ ποδιων,κατω κοιλιακους ραχιαιουσ,ειδικη ασκηση με τροχαλια....και τιποτα ασε που κανω κ 2 3 χιλιομετρα τρεξιμο ημερισιως 4 5 φορες την εβδομαδα....αλλα εκει....!!!ΚΑΙ προσεγμενη διατροφη.....απλα δεν θελω ν μπλεχτω μ λιποδιαλιτικα κ συμπληρωματα...


Θελει επιμονη και υπομονη,με κοιλιακους δεν θα καταφερεις πολλα ναι μεν θα ειναι γυμνασμενοι αλλα κρυμμενοι λογω του στρωματος του λιπους,ισως κανεις το λαθος στην διατροφη(δεν ειναι τοσο προσεγμενεη οσο νομιζεις)ή στο αεροβιο μηπως ειναι λιγο 2-3 χλμ και σε τι ενταση παιζεις στο αεροβιο?

spiros22
08-01-10, 22:00
το φανταζομαι οτι θελει υπομονη απλα ειμαι ηδη γυρω στο 1 μιση χρονο γυμναστηριο κ ηθελα ν ειχα ξεπερασει αυτο το θεμα....2 3 χιλιομετρα κανω τρεξιμο τωρα ενταση ειμαι στο 10 11 ενοσ τυπικου διαδρομου...(ετσι δεν μετριεται????)οσον αναφορα τη διατροφη ισωσ παλι εχεισ δικιο κ δεν ειναι προσεγμενη αλλα κανω οοτι καλυτερο μπορω.........(φρουτα,λαχανικα κρεασ 2 3φορεσ την εβδομαδα......)τι να πω???

Μαρία
08-01-10, 22:06
το φανταζομαι οτι θελει υπομονη απλα ειμαι ηδη γυρω στο 1 μιση χρονο γυμναστηριο κ ηθελα ν ειχα ξεπερασει αυτο το θεμα....2 3 χιλιομετρα κανω τρεξιμο τωρα ενταση ειμαι στο 10 11 ενοσ τυπικου διαδρομου...(ετσι δεν μετριεται????)οσον αναφορα τη διατροφη ισωσ παλι εχεισ δικιο κ δεν ειναι προσεγμενη αλλα κανω οοτι καλυτερο μπορω.........(φρουτα,λαχανικα κρεασ 2 3φορεσ την εβδομαδα......)τι να πω???


Σπυρο για να το κανουμε πιο ευκολο και να εντοπισουμε καλυτερα το λαθος μπορεις να ποσταρεις την διατροφη σου που ακολουθεις καθημερινα??Το να λες φρουτα-κρεας 2-3 φορες την βδομαδα καταλαβαινω οτι δεν ειναι καθολου σωστη διατροφη και ειναι το παν για να φτιαξουμε σωμα.
Οσο για το τρεξιμο ειναι λιγο πολύ λιγο δηλ να καταλαβαω οτι τρεχεις περιπου 24λεπτα αν βγαλεις 2χλμ,ειναι λιγη και η ενταση(εχω την αισθηση οτι το κανεις καταναγκαστικα και δεν κουραζεσαι κιολας ετσι?)ισως επειδη το κανει καιρο θα πρεπει να αυξησεις γιατι δεν μπορει να τρεχεις το ιδιο 1,5 χρονο με την ιδια ενταση ειναι πλεον πολύ χαλαρο για το σωμα και δεν ανταποκρινεται

Ρόνης Κώλιας
09-01-10, 18:39
πλάγιοι κοιλιακοί, πλάγιες άρσεις ποδιών όπως είπες αν και για να έχει τέτοια πράγματα πρέπει να γυμνάσεις όλο το σώμα (άποψή μου)

Όσο για το "τρέξιμο" κάνεις λιγότερο από 20 λεπτά με αυτήν την ταχύτητα. Σταδιακά πρέπει να το αυξήσεις πολύ (όχι σε ταχύτητα, σε χρόνο..)

ellaki
21-05-10, 19:26
ξεθαβω το θεμα γιατι και γω με το που πηρα κιλα πριν καποιο καιρο κατευθειαν εκει πηγαν..απο κει και περα τα ξαναεχασα μονο με πολυυυυ προσεγμενη διατροφη.. οσο αεροβιο και αν εκανα και οσους κοιλιακους δεν εβλεπα αποτελεσμα μεχρι που εδωσα εμφαση στη διατροφη..!! Βεβαια καποιοι επιμενουν οτι κακως τα εχασα ;) ;) αλλα αυτο δεν εχει καμια μα καμια σημασια!! :weights:

zisis.z
25-06-14, 21:08
δυστηχως το χειροτερο χαλαει ολη την εικονα του σωματος....και αν ειναι χρονιο το προβλημα φευγει πολυ δυσκολα,Η καλυτερη και η ευκολοτερη λυση ειναι τοπικη λιποαναρροφηση,εχουνε βγει και νεοι τροποι αναιμακτοι και χωρις νυστερι,εκανε ενας φιλος μου,εξαιρετικο το αποτελεσμα,γενικα αυτος εχει πολυ καλο σωμα αλλα παντα ειχε προβλημα στο συγκεκριμενο σημειο και δεν μπορουσε με τιποτα να απαλαγη απο τα love hadles οσο και αν αδυνατιζε η να ανεβαινε μιυκα,οποτε γλιτωσε μια και καλη και εξαιρετικο αποτελεσμα....;)

Mikekan
25-06-14, 21:15
Φαντάζομαι ότι εδώ και 4 χρόνια θα έχει βρει λύση. Και η λύση δεν είναι η λιποαναρρόφηση. Είναι η υπομονή και η επιμονή στη σωστή άσκηση και διατροφή.

zisis.z
25-06-14, 21:25
Φαντάζομαι ότι εδώ και 4 χρόνια θα έχει βρει λύση. Και η λύση δεν είναι η λιποαναρρόφηση. Είναι η υπομονή και η επιμονή στη σωστή άσκηση και διατροφή.

Ναι εννοειται αυτο αλλα ειχε απογοητευτει και μιλαμε ο τυπος κορυφαιο σωμα και χρονια στα γυμναστηρια,εγω παντος εμεινα απο το αποτελεσμα αφου σκεφτομαι να κανω στην κοιλια μου μια ελαφρα λιποαναροφηση,love handles δεν εχω...,απο οτι μου ελεγε στο επισκεπτηριο και απο οτι του ελεγε ο γιατρος αυτοι που κανουνε λιποαναροφηση ειναι περρισοτερο αυτοι που ασχολουνται με την γυμναστικη, και τα αποτελεσματα σε αυτους ειναι φανταστικα......Και δεν μιλαμε λιποαναρροφηση με τον παλιο τροπο,οπως εξηγησα και πιο πανω(αναιμακτοι και χωρις νυστερι)......

TRIANTAFYLLOU
26-06-14, 17:20
αυτα φεύγουν με δίαιτα και προπόνηση , τι λιποαναρόφηση και βλακείες , αυτα είναι μόνο για παθολογικές καταστάσεις , τι νοοτροπία και ψυχολογία μπορε'ί να έχει κάποιος που ενω είναι κατι που γίνετε εύκολα η δύσκολα να μπεί στη διαδικασία για λιποαναροφήσεις και τέτοια , ούτε οι γκόμενες δεν τα κάνουν αυτα
και λιποαναρόφηση να κάνει κάποιος μετα πάλι μπορει να ξαναμαζευτεί λίπος
ούτε έχει να κάνει με την εκγύμναση κοιλιακών και πλαγίων , απλα με δίαιτα αερόβια και βάρη , γιατι ώς γνωστόν όταν γυμνάζουμε συγκεκρημένους μυς , δεν σημαίνει ότι χάνουμε ακριβώς απο το σημείο εκείνο τοπικά