PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεγαλυτερα χερια κατα 2,5 ποντους σε μια μερα?



sogoku
11-01-10, 11:08
Λοιπον μαγκες διαβασα ενα περιοδικο το οποιο ελεγε οτι μπορεις να αυξησεις την περιμετρο των χεριων σου κατα 2,5 ποντους σε μια μερα.Σιγουρα ειναι λιγο υπερβολη αλλα θεωρησα καλο να δημοσιευθει.Το πρωτοκολλο αυτης της προπονησησης εχεις ως εξης=Τεσσερις μερες ξεκουραση χωρις την παραμικρη επιβαρυνση η προπονηση.Απο διατροφη περιπου 3 γραμ πρωτεινη ανα 900 γραμ σωματικου βαρους αρκετο υδατανθρακα για υπερπληρωση γλυκογονου.Η προπονηση χωριζεται σε 2 σουπερ σετ=Καμψεις δικεφαλου ορθιος σε ισια μπαρα με βαρος το οποιο μπορεις να κανεις δεκα η οχτω επαναληψεις με αυστηρη τεχνικη[3χ8]+ πιεσεις τρικεφαλων σε τροχαλια.30 δευτερα ξεκουραση και κανεις 3 σετ.Δευτερο σουπερσετ=Καμψεις με αλτηρες απο καθιστη θεση[10 με 12 επαναληψεις]+γαλλικες πιεσεις[η φωτογραφια δειχνει τον ασκουμενο σε καθιστη θεση] και εδω οι επαναληψεις ειναι 3χ10 μεγιστες.Τα σουπερ σετ γινονται καθε μιση ωρα.Μαλιστα ο bodybuilder εξηγει οτι στα 18 του το εκανε για πρωτη φορα αυτο μενοντας στο γυμναστηριο για 12 ωρες.Φαση αναρρωσης=Τεσσερις μερες μηδενικη επιβαρυνση καμια μορφη ασκησης και διατροφη ιδια με την φαση προετοιμασιας.Στο θεμα γραφει προσοχη το προγραμμα αυτο ειναι για εμπειρους αθλητες.Ερωτηση=Θα μπορουσαμε εμεις που κανουμε καποια χρονια γυμναστικης[1,2,3] να κανουμε μια τετοια προπονηση με την αναλογη επιβαρυνση για να βοηθησουμε καποιο αδυναμο μερος του σωματος μας?

albertob30
11-01-10, 13:05
αυτο ειναι παλιο.. το ειχα ακουσει πριν κανα 3 4 χρονια ξανα.. το ειχαν κανει κατι φιλοι μου και οντως ειχαν τρελο πριξιμο.. αλλα πριξιμο ειναι δεν ειναι μυες..μην ξεγελιεσαι..

KATERINI 144
11-01-10, 14:22
+1 στον αλμπερτο, μπορει να γινουν +2,5 ποντους απο το πριξιμο, μετα απο μιση ωρα τα ιδια θα ειναι.

sogoku
11-01-10, 15:12
Στο αρθρο και καλα λεει οτι μετρηστε τα χερια σας μετα απο 24 ωρες να δειτε την διαφορα[2,5 ποντοι] και μετα την 4 μερη αναρρωση και πολυ καλη διατροφη παλι τοσο θα ειναι η αυξηση.

sTeLaKoS
11-01-10, 15:28
Στο αρθρο και καλα λεει οτι μετρηστε τα χερια σας μετα απο 24 ωρες να δειτε την διαφορα[2,5 ποντοι] και μετα την 4 μερη αναρρωση και πολυ καλη διατροφη παλι τοσο θα ειναι η αυξηση.

Γιατί δε το δοκιμάζεις να μας πεις και μας?

KATERINI 144
11-01-10, 15:35
Στο αρθρο και καλα λεει οτι μετρηστε τα χερια σας μετα απο 24 ωρες να δειτε την διαφορα[2,5 ποντοι] και μετα την 4 μερη αναρρωση και πολυ καλη διατροφη παλι τοσο θα ειναι η αυξηση.μλκιες λεει, μηπως μετα το αρθρο στο περιοδικο εχει διαφήμιση και κανενα σουπερμαντζουνι?!

sogoku
11-01-10, 15:49
Η αληθεια φιλε κατερινι οτι εχει μια κρεατινη.Ο Bodybuilder ειναι ο Μat duvall.Καλο μαγκακι ο Στελλακος να το δοκιμασω εγω να μην μπορω ουτε καν να πληκτρολογησω τις εντυπωσεις μου ε?Αστειευομαι πλακα πλακα τριγυρναει στο μυαλο μου να το κανω αν και φαινεται λιγο τσαρλατανικο.......

sTeLaKoS
11-01-10, 15:52
Χε χε! Με χιούμορ το είπα! Εγώ δε πιστεύω οτι θα καταφέρεις και πόλλά, τσαρλατάνικο όπως λες μου φαίνεται κι εμένα. Απλά μόνο αν το δοκιμάσεις θα ξέρεις αν δουλεύει ή θα πιστείς για το αντίθετο.

Άντε κι αν δουλέψει το ξανακάνεις και τον επόμενο μήνα και τον μεθεπόμενο και μετά θα έχεις χέρι 50cm :green: :toast:

KATERINI 144
11-01-10, 15:53
κοιτα μακροπροθεσμα θα εχεις αποτελεσμα, αλλα οχι σε μια προπονηση, μη τρελαθουμε.....

sogoku
11-01-10, 15:59
Συμφωνω κατερινι.Απλα η ερωτηση μου ειναι αν μπορει να γινει αυτο στο πλαισιο μιας καλης διατροφης και προυπηρεσια στα βαρη για να τονωσουμε ενα αδυνατο σημειο του σωματος μας.Ευχαριστω παντως. Στελλακο Θελω να δω αυτον που θα δουλευει στο γιμ οχταωρο και εγω θα ειμαι ακομα εκει.

GEORGEXX1
11-01-10, 18:42
Συμφωνω κατερινι.Απλα η ερωτηση μου ειναι αν μπορει να γινει αυτο στο πλαισιο μιας καλης διατροφης και προυπηρεσια στα βαρη για να τονωσουμε ενα αδυνατο σημειο του σωματος μας.Ευχαριστω παντως. Στελλακο Θελω να δω αυτον που θα δουλευει στο γιμ οχταωρο και εγω θα ειμαι ακομα εκει.

Nα μην σου δωσει και τα κλειδια να
φυλας τη νυχτα το γυμναστηριο.

sogoku
11-01-10, 18:48
Οπως τα λες...Παντως περιμενω γνωμες ολων.Και αυτοι που ξερουν να μας πουνε τα αρνητικα αυτης της θεωριας.

albertob30
11-01-10, 20:05
εγω λεω να **σουμε τα χερια και να βρεις κανα κολπακι για το βυζι που εχω θεμα!!

να το κανω σαν του αρνολντ σε 3 δευτερολεπτα!! γινεται?? ενα ΣΟΥΠΕΡμαντζουνι θελω απο πισω για αναρρωση ομως.. Ε ΜΗΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΠΛΕΟΝΕΚΤΕΣ!!

βασικα ο κατερινι κατι κολπα ξερει με muscletech που βαζεις 4 μυικα κιλα σε 1 λεπτο..

ΦΩΤΗ ΔΙΑΦΩΤΙΣΕ ΤΟΝ ΛΑΟ ΜΕ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ΣΟΥ :bowdown:

Polyneikos
12-01-10, 00:02
Λοιπόν αυτό το διαβασες σιγουρα στο musclemag με τον Μat Duvall και σίγουρα διαφημιζε την cell-tech....Έπεσα μεσα;;:P:P

sogoku
12-01-10, 01:39
Nαι φιλε μου πολυνεικε ακριβως.Ποια η γνωμη σου?

Polyneikos
12-01-10, 01:46
Δεν το εχω δοκιμασει αλλα δεν νομίζω ότι μπορεί να αποφερει αποτελέσματα...Και αν το κανει καποιος συνεχομενα σε προπονησεις μαλλον θα παίξει καταβολισμος..

Giannis9
12-01-10, 21:38
κάμσεις με αλτηρες ειναι αυτοι της αυτοσυγκέντρωσεις?
τι ειναι η αυστηρη τεχνικη?

sogoku
12-01-10, 22:43
Καμσεις με αλτηρες ελευθερα νομιζω.Με αυστηση τεχνικη εννοει μαλλον να εχεις σωστη θεση στο σωμα για να μην τραυματιστεις και να επισης να μην κλεβεις στην ασκηση[με συμμετοχη μεσης κτλ].Ετσι νομιζω