PDA

Επιστροφή στο Forum : Μια συνταγή μου για πρωινό!



Panagos7
16-01-10, 03:40
Καλησπέρα σας .θα ήθελα να μοιραστώ μια συνταγή που έφτιαξα και την τρώω κάθε πρωί για πρωινό.
Όλα αυτά που θα αναφέρω τα πετάμε μέσα σε ένα mixer.

1 μπανάνα
2 scoop whey
1 γιαούρτι 2%
1 ποτήρι gala 1%
2 κουταλιές του γλυκού meli
50gr βρώμη.
και επειδή έχω πάρει κάψουλες αμινοξέα και είναι πολύ μεγάλα και δεν μπορώ να τα καταπίνω ανοίγω το πλαστικό τους και πετάω μέσα την σκόνη που έχουν ...συνολικά 3 χαπάκια .
Και σαν αποτέλεσμα έχω μια κρέμα με γεύση μπανάνας/βανίλιας.
Στο λινκ παρακατο ειναι η photo.
http://i49.tinypic.com/e61sb8.jpg

Θέλω λοιπόν την γνώμη σας για αυτό .
Ευχαριστώ πολύ .

gj
16-01-10, 14:38
Καλησπέρα σας .θα ήθελα να μοιραστώ μια συνταγή που έφτιαξα και την τρώω κάθε πρωί για πρωινό.
Όλα αυτά που θα αναφέρω τα πετάμε μέσα σε ένα mixer.

1 μπανάνα
2 scoop whey
1 γιαούρτι 2%
1 ποτήρι gala 1%
2 κουταλιές του γλυκού meli
50gr βρώμη.
και επειδή έχω πάρει κάψουλες αμινοξέα και είναι πολύ μεγάλα και δεν μπορώ να τα καταπίνω ανοίγω το πλαστικό τους και πετάω μέσα την σκόνη που έχουν ...συνολικά 3 χαπάκια .
Και σαν αποτέλεσμα έχω μια κρέμα με γεύση μπανάνας/βανίλιας.
Στο λινκ παρακατο ειναι η photo.
http://i49.tinypic.com/e61sb8.jpg

Θέλω λοιπόν την γνώμη σας για αυτό .
Ευχαριστώ πολύ .
Και το τρως ολο αυτο για πρωινο ??:shock::shock: Αυτο κανει για 2-3 ατομα :unsure:

AGGELOS.K
16-01-10, 15:04
Υπερβολή Φίλε μου..........Παν μέτρον Άριστον που έλεγαν και οι προγόνοι μας

Littlejohn
16-01-10, 16:43
68γρ. πρωτείνη - 105γρ. υδατάνθρακα - 12γρ. λιπαρά... 810 θερμίδες σύνολο...
Ποσοστιαία έχουμε -- 34% πρ. - 52% υδατ. - 14% λιπ. -- ...

Βαρύ πρωινό όντως και αγγίζει σχεδόν το 30-50-20 που συνήθως κάνουμε σε υψηλή μέρα, σε διατροφή με κύκλο υδατανθράκων...

Εγώ θα έριχνα στο μισό την πρωτείνη και θα έβαζα περισσότερα λίπη (προσθέτωντας για παράδειγμα , φυστικοβούτυρο).

Σε γενικές γραμμές δεν είναι υπερβολικό, αρκεί να υπολογίζεις τα ημερήσια ποσοστά και δεν ξεφεύγεις...

TakisV
16-01-10, 17:27
Θα συμφωνησω με τους προλαλησαντες ειναι νομιζω too much για εσενα...

Jud0ka
26-01-10, 01:14
Καλησπέρα σας .θα ήθελα να μοιραστώ μια συνταγή που έφτιαξα και την τρώω κάθε πρωί για πρωινό.
Όλα αυτά που θα αναφέρω τα πετάμε μέσα σε ένα mixer.

1 μπανάνα
2 scoop whey
1 γιαούρτι 2%
1 ποτήρι gala 1%
2 κουταλιές του γλυκού meli
50gr βρώμη.
και επειδή έχω πάρει κάψουλες αμινοξέα και είναι πολύ μεγάλα και δεν μπορώ να τα καταπίνω ανοίγω το πλαστικό τους και πετάω μέσα την σκόνη που έχουν ...συνολικά 3 χαπάκια .
Και σαν αποτέλεσμα έχω μια κρέμα με γεύση μπανάνας/βανίλιας.
Στο λινκ παρακατο ειναι η photo.
http://i49.tinypic.com/e61sb8.jpg

Θέλω λοιπόν την γνώμη σας για αυτό .
Ευχαριστώ πολύ .

το πρωινο σ μ φαινετε λιγο υπερβολικο...και επισης με το να ανοιγεις την καψουλα των αμινοξεων τσαμπα τα περνεις για μενα..ουτε τα μισα δεν θαα σ δωσουν αποτι θα σ εδιναν κανονικα!

sTeLaKoS
26-01-10, 01:16
το πρωινο σ μ φαινετε λιγο υπερβολικο...και επισης με το να ανοιγεις την καψουλα των αμινοξεων τσαμπα τα περνεις για μενα..ουτε τα μισα δεν θαα σ δωσουν αποτι θα σ εδιναν κανονικα!

Γιατί;

Jud0ka
26-01-10, 01:18
Γιατί;

το καταπινεις λεει οχι το τρως^^ και επισης θα ειχαν την ιδια δραση αν εκανες την ασπιρινη πχ σκονη και με το να την παρεις οπως ειναι?;)

gj
26-01-10, 01:22
το καταπινεις λεει οχι το τρως^^ και επισης θα ειχαν την ιδια δραση αν εκανες την ασπιρινη πχ σκονη και με το να την παρεις οπως ειναι?;)
Δεν ξερω για τα αμινοξεα παντως για την ασπιρινι το ιδιο ειναι. Ισα ισα σκονη πρεπει να την πινεις για να μην σου τρυπισει το στομαχι.

Jud0ka
26-01-10, 01:26
Δεν ξερω για τα αμινοξεα παντως για την ασπιρινι το ιδιο ειναι. Ισα ισα σκονη πρεπει να την πινεις για να μην σου τρυπισει το στομαχι.

τσο0=| παιδια εγω το ρωτησα και στα παιδια π περνω τα συμπληρωματα...ηθελα να παρω αμινοξεα και ηταν μεγαλο το χαπι και επειδη παλια ειχα προβλημα με τα χαπια δεν μπορουα να τα καταπιω τ λεω να το σπασω και αν το παρω η να το κανω σκονη και μ κανει τσαμπα θα το παρεις μετα...

sTeLaKoS
26-01-10, 02:18
τσο0=| παιδια εγω το ρωτησα και στα παιδια π περνω τα συμπληρωματα...ηθελα να παρω αμινοξεα και ηταν μεγαλο το χαπι και επειδη παλια ειχα προβλημα με τα χαπια δεν μπορουα να τα καταπιω τ λεω να το σπασω και αν το παρω η να το κανω σκονη και μ κανει τσαμπα θα το παρεις μετα...

Δε με καλύπτει σαν απάντηση. Δε πάω να το παίξω έξυπνος, δε ξέρω αν είναι το ίδιο ή όχι, μπορεί και να μην είναι. Απλά το ό,τι στο είπε ο τάδε πωλητής δε λέει κάτι..
Παιδιά ξέρει κάποιος σίγουρα;

Υ.Γ gj για την ασπιρίνη δίκιο έχεις, το ίδιο ακριβώς είναι είτε τη καταπιείς ολόκληρη είτε τη σκόνη της

Haris Pilton
26-01-10, 02:19
http://forum.bodybuilding.gr/showpost.php?p=133310&postcount=13

:thumbup:

Βane = εγγύηση

albertob30
26-01-10, 02:22
Βane = εγγύηση

+1

Jud0ka
26-01-10, 14:41
Δε με καλύπτει σαν απάντηση. Δε πάω να το παίξω έξυπνος, δε ξέρω αν είναι το ίδιο ή όχι, μπορεί και να μην είναι. Απλά το ό,τι στο είπε ο τάδε πωλητής δε λέει κάτι..
Παιδιά ξέρει κάποιος σίγουρα;

Υ.Γ gj για την ασπιρίνη δίκιο έχεις, το ίδιο ακριβώς είναι είτε τη καταπιείς ολόκληρη είτε τη σκόνη της

ρε no worries ρε!απλα το παλικαρι τον ξερω 2χρονια απο τον αδερφο μ!ασχολειται με την γυμναστικη!γομαρος ειναι!οχι απλα πωλητης π θελει να πουλησει...αλλα εγω το πιστευω αυτο..γτ και σε εναν αλο π ειχα ρωτησει π.χ αυτος μ ειχε πει για το λυποδιαλυτη..αν ανοιξω την καψουλα και την παρω θα ειναι το ιδιο?τι λες?

Haris Pilton
26-01-10, 17:20
Δεν έχει καμιά διαφορά ρε συ,απλά δοκίμασε να γευτεις σε νερό ανοιγμένη κάψουλα από τον λιποδυαλιτη ,να γευτεις τα εκχυλίσματα απο πράσινο τσάι,guarana κάτι Grapefruit,Ginger και οτι άλλη χημεία έχει μέσα,και αν δεν ξερνάς από την πίκρα,σφύρα μου :P

savage
26-01-10, 19:10
και μενα μου φαινεται οτι εχει παρα πολυ πρωτεινη. ο υδτανθρακας του ειναι οκ,αλλα η πρωτεινη του ειναι παρα πολυ!!!!!!!!!!!!!!
προτεινω να βγαλεις το 1 scoop whey και ειτε το γιαουρτι ειτε το γαλα.
κατα τα αλλα καλο ειναι.:thumbup:

survivor444
28-01-10, 10:44
Ρε παιδια!!! Τα συμπηρωματικα τι τα θέλετε; Γιατι τα εδωσε ο θεούλης τα φαγητα;

Haris Pilton
28-01-10, 11:08
Για να τα κάνουμε σκόνες και να τα κατεβάζουμε με καλαμάκι :turtle: :turtle:

-beba-
28-01-10, 11:37
Ρε παιδια!!! Τα συμπηρωματικα τι τα θέλετε; Γιατι τα εδωσε ο θεούλης τα φαγητα;

Ο Θεούλης έδωσε τα φαγητά για τον ίδιο λόγο που έδωσε και τα συμπληρώματα.:turtle::turtle::turtle::turtle::turtle: