PDA

Επιστροφή στο Forum : My log!!!time for cutting!!!



Jud0ka
22-01-10, 01:10
Μιας και το εχω παρει σοβαρα και εχω κολισει αγρια με το να δω το σωμα μ γραμμωμενο με οσο λιγοτερο λιπος και νερο γινεται κανω αυτο το ημερολογιο για να σας ενημερωνω για την προοδο μ οσο ποιο συχνα μπορω...
Λοιπον επειτα απο πολλα λαθοι στην διατροφη μ επιτελους εχω μια αρκετα καλη διατροφη θα ελεγα την οποια θα τειρω καθε μερα οπως πρεπει!!!

ΔΙΑΡΚΕΙA:

22ιανουαριου-29απριλιου

ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ:

Τις πρωτες 5 βδομαδες θα ειναι ποιο full απο αεροβικες ασκησεις...χωρις αυτο να ενοχλει την προπονηση μ με τα βαρη!τα βαρη θα γινονται συνηθως στην αρχη και στο τελος θα κανω 30λεπτα τρεξιμο σε στα8ερο ρυθμο(για την 1η βδομαδα)
Την 2η βδομαδα ξεκιναω ποιο εντατικα δλδ τρεξιμο και το πρωι και το απογευμα 1ωρα ελιπτικο και 30 λεπτα τρεξιμο +κιλιακους
Την 4η βδομαδα το ελιπτικο θα γινει 1ωρα και 30 λεπτα και το τρεξιμο 30λεπτα+κιλιακους
Την 6η βδομαδα θα μειωσω το αεροβιο και θα ξεκινισω το εξης προγραμμα
Δευτ. Στηθος - Δικεφαλοι - κοιλιακοι+ραχιαιοι
Τρ. Πλατη - τρικεφαλοι - κοιλιακοι+ραχιαιοι
Τετ. Πόδια - ώμοι
Πεμ. Στηθος - Δικεφαλοι - κοιλιακοι+ραχιαιοι
Παρ. Πλατη - τρικεφαλοι - κοιλιακοι+ραχιαιοι
Σαβ. Ποδια-ομοι
Κυρ. Εκκλησια!!!xD
οι επαναληψεις μ θα ειναι 15-20 αναλογος την ασκηση και τα κιλα...

οσον αφορα την διατροφη π ακολουθω ειναι η εξης:

9:00 πμ 2 scoop+αμινοξεα + 70gr Βρώμη + gala 1%
11:30 πμ 8 ασπράδια , ½ αγγούρι ή ενα τοστ ολικης(οπου στην συνεχεια θα μειωσω και αλο τους υδατανθρακες δλδ θα φιγει το τοστ και θα βαλω ποιο πλ πρασινο
2:00 μμ 200γρ κοτόπουλο + 1 πατάτα + σαλατα μαρουλι
3:30 μμ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ
6:00 μμ 2 Scoop+αμινοξεα +γαλα 1%+σαλατα μαρουλι με τονο!
6:30 μμ σαλατα μαρουλι η κατι αλλο πρασινο+μηλο
9:00 μμ σολωμο η τονο με σαλατα μαρουλι 1κουταλια ελαιόλαδο
11:00 μμ 1 η 2 γιαουρτακια 2% η 1γιαουρτι και κατι λιγο πρασινο....
θα γινουν καποιες αλλαγες στην συνεχεια ωστε να μειωσω τον υδατανρθακα!

Τα συμπληρωματα π χρησιμοποιω ειναι τα εξης:
Myofusion
animal cats
και σκεφτομαι να παρω και βιταμινες....


ΣΤΟΧΟΣ!!!
O στοχος μ οπως ειπα ειναι οτι θελω να δω το σωμα μ γραμμωμενο...σημερα εκανα λιπομετρηση και εχω 12-13%λιπος...θα ειναι δισκολο να κατεβω αλλα τπτ δεν γινεται χωρις να το προσπα8ησεις :weights:

θα σας ενημερωνω συχνα με την προοδο μ...γτ ο στοχος ειναι στοχος ;)
:turtle: ΚΑΛΗ Μ ΤΥΧΗ!!! :turtle:

Jud0ka
22-01-10, 01:13
ξεχασα να πω οτι κανω και επιπλεον 2 φορες την εβδομαδα κιλιακους σε μαθημα

Littlejohn
22-01-10, 09:43
Έχω δύο ενστάσεις.

Η πρώτη είναι, -- γιατί ξεκινάς τόσο νωρίς κόψιμο? Έχεις αρκετά χαμηλά ποσοστά λίπους ήδη και δεν νομίζω ότι θα χρειαστείς πάνω από 12 εβδομάδες για να κατέβεις σε χαμηλότερα, μονοψήφια ποσοστά! Θα φτάσει το καλοκαίρι και μετά θα είσαι κουρασμένος... Εγώ στην θέση σου θα ξεκινούσα κόψιμο από Μάρτη και μετά...

Η δεύτερη ένσταση έχει να κάνει με το τρέξιμο. Γιατί τόσο τρέξιμο? Θα κοπείς πολύ πολύ καλύτερα με μεσαία προς έντονη αερόβια ( περπάτημα, ποδήλατο, ελλειπτικό κτλ) χωρίς να διακινδυνέψεις να χάσεις πολύ μυικό ιστό...
Εκτός και αν κάνεις συγχρόνως και προπόνηση για κάποιο άθλημα που χρειάζεται τρέξιμο, οπότε πάω πάσο...

Jud0ka
22-01-10, 11:39
Έχω δύο ενστάσεις.

Η πρώτη είναι, -- γιατί ξεκινάς τόσο νωρίς κόψιμο? Έχεις αρκετά χαμηλά ποσοστά λίπους ήδη και δεν νομίζω ότι θα χρειαστείς πάνω από 12 εβδομάδες για να κατέβεις σε χαμηλότερα, μονοψήφια ποσοστά! Θα φτάσει το καλοκαίρι και μετά θα είσαι κουρασμένος... Εγώ στην θέση σου θα ξεκινούσα κόψιμο από Μάρτη και μετά...

Η δεύτερη ένσταση έχει να κάνει με το τρέξιμο. Γιατί τόσο τρέξιμο? Θα κοπείς πολύ πολύ καλύτερα με μεσαία προς έντονη αερόβια ( περπάτημα, ποδήλατο, ελλειπτικό κτλ) χωρίς να διακινδυνέψεις να χάσεις πολύ μυικό ιστό...
Εκτός και αν κάνεις συγχρόνως και προπόνηση για κάποιο άθλημα που χρειάζεται τρέξιμο, οπότε πάω πάσο...

γτ δινω πανελεινηες και δεν θα μπορω να κανω γυμναστηριο ...=(

οχι δεν κανω προπονηση για καποιο αλλο αθλημα...δλδ ποσο περπατημα ποδηλατο ελληπτικο κτλ να κανω?

Jud0ka
23-01-10, 01:44
μαγκες η κρεατινη βοηθαει στην γραμμωση σωστΑ?δινοντας καλιτερα πριξηματα και ενεργεια...αλλα ιπαρχει κρεατινη σε καψουλες?θα με βοηθησει αν την παρω απο τωρα?

-Nikolakis-
23-01-10, 10:35
γεια χαρα φιλε μου!!!Ευχομαι να πετυχεις αυτο που θελεις...λοιπον,καπου μεσα στο φορουμ ειχα διαβασει οτι εχει και η κρεατινη τα καλα της σε περιοδο κοψιματος...εγω προσωπικα οταν κοβω,δεν την χρησιμοποιω.Δεν υπαρχει καποιος συγκεκριμενος λογος απλα εχω συνηθισει ετσι....Και γω εχω ξεκινησει να κοβω απο τωρα...οι προσδοκιες μου ειναι ιδιες με τις δικες σου...να δω το σωμα μου με οσο το δυνατον λιγοτερο λιποσ γινεται...προσεχε ομωσ την διαιτα σου...μην μπεις με τη μια στα βαθια...επειδη εχεις 4 ολοκληρους μηνες να κοψεις,προσπαθησε να κατανειμεις την ποσοτητα του φαγητου σου σωστα....καλη επιτυχια στις εξετασεις σου και κατι αλλο...να ξερεις οτι η διαιτα,το ''κοψιμο'',η γραμμωση, πες το οπως θες....ειναι συνεχης ψυχολογικος πολεμος του σωματος με το μυαλο σου....μην επαναπαυτεις οταν δεις το αποτελεσμα να πλησιαζει...βαλε το κεφαλι κατω και συνεχισε το μεχρι το τελος...το να πετυχεις μονοψηφιο ποσοστο λιπους,μονο ευκολο δεν ειναι..ειδικα για εμας τους νεους(19 χρονων ειμαι) που το στομαχι μας θελει φαγητο καθε ωρα και στιγμη..χαχαχα!!!

Littlejohn
23-01-10, 11:46
μαγκες η κρεατινη βοηθαει στην γραμμωση σωστΑ?δινοντας καλιτερα πριξηματα και ενεργεια...αλλα ιπαρχει κρεατινη σε καψουλες?θα με βοηθησει αν την παρω απο τωρα?

Και εγώ που είμαι σε κόψιμο παίρνω κρεατίνη. Βοηθάει στο γυμναστήριο να μην πέσεις σε δύναμη (λόγω δίαιτας) και δίνει και λίγο αντοχή παραπάνω (μη περιμένεις θαύματα όμως)...
Προς το παρόν παίρνω την creapure της reflex (monohydrate καθαρή κρεατίνη σε σκόνη), 5γρ. την ημέρα, χωρίς load.
Υπάρχει και σε χαπάκι κρεατίνη και λένε ότι η Kre-alkalyn είναι αρκετά καλή και αν και monohydrate δε σου βάζει νερά...

Machiavelli
23-01-10, 11:58
επειδη εχεις 4 ολοκληρους μηνες να κοψεις
Δηλαδή μετά τον Μάιο δε μπορείς να κόψεις; Εγώ θα έλεγα ότι τότε είναι η καλύτερη περίοδος για γράμμωση, μιας και με τη ζέστη δε τραβιέται το πολύ φαγητό.
Jud0ka πάντα βοηθάει η κρεατίνη, αλλά θα θολώσεις λίγο από τα νερά, τα οποία θα φύγουν από μόνα τους βέβαια όταν την σταματήσεις (δε θα επιβραδύνει δηλαδή την προσπάθειά σου).
Καλή επιτυχία.

stamthedrum
23-01-10, 12:20
Καλή αρχή στο log και καλή τύχη και στη γράμμωση και στις Πανελλήνιες!

Jud0ka
23-01-10, 13:41
γεια χαρα φιλε μου!!!Ευχομαι να πετυχεις αυτο που θελεις...λοιπον,καπου μεσα στο φορουμ ειχα διαβασει οτι εχει και η κρεατινη τα καλα της σε περιοδο κοψιματος...εγω προσωπικα οταν κοβω,δεν την χρησιμοποιω.Δεν υπαρχει καποιος συγκεκριμενος λογος απλα εχω συνηθισει ετσι....Και γω εχω ξεκινησει να κοβω απο τωρα...οι προσδοκιες μου ειναι ιδιες με τις δικες σου...να δω το σωμα μου με οσο το δυνατον λιγοτερο λιποσ γινεται...προσεχε ομωσ την διαιτα σου...μην μπεις με τη μια στα βαθια...επειδη εχεις 4 ολοκληρους μηνες να κοψεις,προσπαθησε να κατανειμεις την ποσοτητα του φαγητου σου σωστα....καλη επιτυχια στις εξετασεις σου και κατι αλλο...να ξερεις οτι η διαιτα,το ''κοψιμο'',η γραμμωση, πες το οπως θες....ειναι συνεχης ψυχολογικος πολεμος του σωματος με το μυαλο σου....μην επαναπαυτεις οταν δεις το αποτελεσμα να πλησιαζει...βαλε το κεφαλι κατω και συνεχισε το μεχρι το τελος...το να πετυχεις μονοψηφιο ποσοστο λιπους,μονο ευκολο δεν ειναι..ειδικα για εμας τους νεους(19 χρονων ειμαι) που το στομαχι μας θελει φαγητο καθε ωρα και στιγμη..χαχαχα!!!

το ξερω φιλε μ...το 1κιλο λιπος εχει 73008ερμιδες πρπ...δλδ γαμησε τα xD δεν ιπαρχει περιπτωση να δω οτι κοβωμαι και να αρκεστω εκει...θα κοπω μεχρι οσο ειπα...και μετα αν προλαβαινω συνεχιζω και αλο;) θελω να κατεβασω τους υδατανθρακες και αλο ωστε να πεσω σε κιλα σιγα σιγα ....ειμαι 84-85 και θελω να παω μεχρι τελος λογικο καπου 70 τι λες?>

Jud0ka
23-01-10, 13:46
Και εγώ που είμαι σε κόψιμο παίρνω κρεατίνη. Βοηθάει στο γυμναστήριο να μην πέσεις σε δύναμη (λόγω δίαιτας) και δίνει και λίγο αντοχή παραπάνω (μη περιμένεις θαύματα όμως)...
Προς το παρόν παίρνω την creapure της reflex (monohydrate καθαρή κρεατίνη σε σκόνη), 5γρ. την ημέρα, χωρίς load.
Υπάρχει και σε χαπάκι κρεατίνη και λένε ότι η Kre-alkalyn είναι αρκετά καλή και αν και monohydrate δε σου βάζει νερά...

χμμ....ναι θα παω να την κοιταξω και θα δω!να σε ρωτησω εγω π θελω να πεσω και κιλα με την γραμμωση μειωνοντας τους υδατανθρακες!κατα ποσο να τους μειωνω?και με το προγραμμα π ειπα οτι θα κανω θα χασω μυες λες?

Jud0ka
23-01-10, 13:47
Καλή αρχή στο log και καλή τύχη και στη γράμμωση και στις Πανελλήνιες!

να σαι καλα φιλε μ!:toast:

Littlejohn
23-01-10, 13:48
Εσύ κάπου δεν είπες ότι είσαι, στα 12-13% λίπος? Τι 14 κιλά κόψιμο λες τώρα?

Στα 84 κιλά, 12% λίπος = 10κιλά...

5 κιλά λίπος άμα χάσεις θα πας 6%...Βάλε και νερά που θα φύγουν 2-3 λίτρα (μάξ). Άρα μιλάμε για συνολική απώλεια 7-8 κιλά..

Jud0ka
23-01-10, 13:49
Δηλαδή μετά τον Μάιο δε μπορείς να κόψεις; Εγώ θα έλεγα ότι τότε είναι η καλύτερη περίοδος για γράμμωση, μιας και με τη ζέστη δε τραβιέται το πολύ φαγητό.
Jud0ka πάντα βοηθάει η κρεατίνη, αλλά θα θολώσεις λίγο από τα νερά, τα οποία θα φύγουν από μόνα τους βέβαια όταν την σταματήσεις (δε θα επιβραδύνει δηλαδή την προσπάθειά σου).
Καλή επιτυχία.

ναι το σκεφτομαι γτ θα χρειαστω τα+ της αρκετα!αλλα να σε ρωτησω με την αεροβια π εχω λες οτι θα χασω μυς?=/

Machiavelli
23-01-10, 16:12
Με φυσικό τρόπο δε γίνεται να πέσεις στο 6% λίπος χωρίς να χάσεις μύες, εκτός αν κάνεις την τέλεια διατροφή για κάνα χρόνο. Για 70 κιλά που λες εσύ, ούτε κατά διάνοια.

Jud0ka
23-01-10, 20:07
Με φυσικό τρόπο δε γίνεται να πέσεις στο 6% λίπος χωρίς να χάσεις μύες, εκτός αν κάνεις την τέλεια διατροφή για κάνα χρόνο. Για 70 κιλά που λες εσύ, ούτε κατά διάνοια.

γυρω στο 7-8%θελω να πεσω αλλα δεν θελω να χασω πολους μυες=/΄να σε ρωτησω τα παιδια μ προτειναν αφου κανω γραμμωση να παρω και καμια πολυβιταμινη εσι τι λες γιαυτο?

stamthedrum
24-01-10, 01:12
Πολυβιταμίνη μπορείς και στον όγκο να παίρνεις. Στη γράμμωση όμως, θα σου χρειαστεί οπωσδήποτε αν κάποια στιγμή κόψεις τελείως τα φρούτα.

Jud0ka
24-01-10, 02:33
Πολυβιταμίνη μπορείς και στον όγκο να παίρνεις. Στη γράμμωση όμως, θα σου χρειαστεί οπωσδήποτε αν κάποια στιγμή κόψεις τελείως τα φρούτα.

τι αλλο θα με βοηθησει στο κωψιμο?κρανιτινη?

Jud0ka
24-01-10, 02:35
γεια χαρα φιλε μου!!!Ευχομαι να πετυχεις αυτο που θελεις...λοιπον,καπου μεσα στο φορουμ ειχα διαβασει οτι εχει και η κρεατινη τα καλα της σε περιοδο κοψιματος...εγω προσωπικα οταν κοβω,δεν την χρησιμοποιω.Δεν υπαρχει καποιος συγκεκριμενος λογος απλα εχω συνηθισει ετσι....Και γω εχω ξεκινησει να κοβω απο τωρα...οι προσδοκιες μου ειναι ιδιες με τις δικες σου...να δω το σωμα μου με οσο το δυνατον λιγοτερο λιποσ γινεται...προσεχε ομωσ την διαιτα σου...μην μπεις με τη μια στα βαθια...επειδη εχεις 4 ολοκληρους μηνες να κοψεις,προσπαθησε να κατανειμεις την ποσοτητα του φαγητου σου σωστα....καλη επιτυχια στις εξετασεις σου και κατι αλλο...να ξερεις οτι η διαιτα,το ''κοψιμο'',η γραμμωση, πες το οπως θες....ειναι συνεχης ψυχολογικος πολεμος του σωματος με το μυαλο σου....μην επαναπαυτεις οταν δεις το αποτελεσμα να πλησιαζει...βαλε το κεφαλι κατω και συνεχισε το μεχρι το τελος...το να πετυχεις μονοψηφιο ποσοστο λιπους,μονο ευκολο δεν ειναι..ειδικα για εμας τους νεους(19 χρονων ειμαι) που το στομαχι μας θελει φαγητο καθε ωρα και στιγμη..χαχαχα!!!

την βλεπεις καλη την διαιτα μ?η χρειαζετε να προσθεσω η και να αφαιρεσω κατι?

Jud0ka
24-01-10, 14:32
παιδια χρησιμοποιητε καποιο προγραμμα για μετρηση τησ πρωτεινης του ιδατανθρακα του λιπους και των θερμιδων?θελω να παιξω με τον υδατανθρακα και το χρειαζομαι και γενικα να υπολοηισω καλιτερα τισ ποσοτιτες!

Machiavelli
24-01-10, 15:13
γυρω στο 7-8%θελω να πεσω αλλα δεν θελω να χασω πολους μυες=/΄να σε ρωτησω τα παιδια μ προτειναν αφου κανω γραμμωση να παρω και καμια πολυβιταμινη εσι τι λες γιαυτο?

Φυσικά, πάντα πολυβιταμίνη, μαζί με τη whey δε τα σταματάμε ποτέ. Κάνε μια σωστή διατροφή γράμμωσης και δε θα πέσεις πολύ, μη κάνεις υπερβολές για να πέσεις γρήγορα, αυτό θα σου στοιχίσει μύες.
Εδώ (http://www.megaupload.com/?d=EFGYU5N9) πρόγραμμα για μέτρηση μικροσυστατικών, θερμίδων και ο,τι άλλο θες.

Jud0ka
24-01-10, 15:55
Φυσικά, πάντα πολυβιταμίνη, μαζί με τη whey δε τα σταματάμε ποτέ. Κάνε μια σωστή διατροφή γράμμωσης και δε θα πέσεις πολύ, μη κάνεις υπερβολές για να πέσεις γρήγορα, αυτό θα σου στοιχίσει μύες.
Εδώ (http://www.megaupload.com/?d=EFGYU5N9) πρόγραμμα για μέτρηση μικροσυστατικών, θερμίδων και ο,τι άλλο θες.

οχι δεν κανω υπερβολες δεν το ριψοκινδινευω...περνετε καποια συγκεκριμενη πολυβιταμινη η ολες ιδιες ειναι? 100thx man!!!

Machiavelli
24-01-10, 16:10
Από το φαρμακείο centrum, geriatric, vital.
Ή από μαγαζί με συμπληρώματα ADAM της NOW FOODS, AST Multi Pro 32X, OPTI-MEN της ON.
Μη περιμένεις βέβαια να δεις διαφορά σε δύναμη ή σε πρηξίματα, πιο πολύ για να μην αδυνατίζει ο οργανισμός είναι σε περίπτωση που δεν λαμβάνονται οι απαραίτητες βιταμίνες. Ανά 2 μήνες άλλαζε μάρκα.

Jud0ka
24-01-10, 16:17
Από το φαρμακείο centrum, geriatric, vital.
Ή από μαγαζί με συμπληρώματα ADAM της NOW FOODS, AST Multi Pro 32X, OPTI-MEN της ON.
Μη περιμένεις βέβαια να δεις διαφορά σε δύναμη ή σε πρηξίματα, πιο πολύ για να μην αδυνατίζει ο οργανισμός είναι σε περίπτωση που δεν λαμβάνονται οι απαραίτητες βιταμίνες. Ανά 2 μήνες άλλαζε μάρκα.

τελεια!θα παω να παρω αυριο!να σε ρωτησω τωρα με την διατροφη μ το φυσικολογικο βαρος π θα πεσω πρπ ειναι στα 75κιλα η και παρακατω?γτ μ φαινετε οτι μετα θα ειμαι λιγο σκλεντζας xD

Jud0ka
25-01-10, 01:23
ρε παιδια ιπαρχουν ακομα λιποδιαλυτες με εφεδρινη?το sida cordifolia το εχει δοκιμασει κανεις?εχει δει αποτελεσματα?αν δεν κανω λαθος ειναι της ρεφλεξ ετσι?

Haris Pilton
25-01-10, 01:33
Οχι,η εφεδρινη ειναι παρανομη,πλεον.

Το sida cardifolia ειναι βοτανο,θαρω πως και το cuts που καταναλωνεις,περιεχει.

Jud0ka
25-01-10, 01:36
Οχι,η εφεδρινη ειναι παρανομη,πλεον.

Το sida cardifolia ειναι βοτανο,θαρω πως και το cuts που καταναλωνεις,περιεχει.

μολις διαβασα οτι το sida cordifolia ειναι το αλλο ονομα της εφεδρινης xD ξερεις τπτ για αυτο το λιποδιαλυτικο?το animal πραγματικα δεν μπορω να πω οτι μ εχει δωσει οσα περιμενα..σχεδον τπτ...ενω το thermodynamX π επερνα μ εδινε παραπανω πιστευω...

Haris Pilton
25-01-10, 01:50
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=217&highlight=Sida+Cordifolia

To post του jiujitSu ειναι αρκετα διαφωτιστικο.Πολλα θερμογενετικα εχουν αυτο το βοτανι μεσα.

Απλα επειδή βλέπω οτι ακομα φτιαχνεις την διατροφη σου,θα σου προτηνα να φτιαξεις πρωτα μια διατροφη και μετα να δωσεις βαση στο λιποτροπικο-θερμογενετικο.Το κλειδί ειναι η αερόβια και η διατροφή.

Στο λεω εγω που χανω κιλα απο τα 18 μου,και ειμαι 21...Μιλαμε για 50+ κιλα!

Τα κιλα που θες να χασεις τα χανεις σε ενα δυμηνο και λιγοτερο,ανετα με διατροφη και αεροβια.
Τα θερμογενετικα δεν ειναι και παιξε γελασε,να κατσεις να ψαξεις μονο τι ακριβως κανει καθε τι που εχουν μεσα,ενα ενα, θα σου παρει ανετα ενα 5ωρο (και λιγο λεω)

Jud0ka
25-01-10, 02:02
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=217&highlight=Sida+Cordifolia

To post του jiujitSu ειναι αρκετα διαφωτιστικο.Πολλα θερμογενετικα εχουν αυτο το βοτανι μεσα.

Απλα επειδή βλέπω οτι ακομα φτιαχνεις την διατροφη σου,θα σου προτηνα να φτιαξεις πρωτα μια διατροφη και μετα να δωσεις βαση στο λιποτροπικο-θερμογενετικο.Το κλειδί ειναι η αερόβια και η διατροφή.

Στο λεω εγω που χανω κιλα απο τα 18 μου,και ειμαι 21...Μιλαμε για 50+ κιλα!

Τα κιλα που θες να χασεις τα χανεις σε ενα δυμηνο και λιγοτερο,ανετα με διατροφη και αεροβια.
Τα θερμογενετικα δεν ειναι και παιξε γελασε,να κατσεις να ψαξεις μονο τι ακριβως κανει καθε τι που εχουν μεσα,ενα ενα, θα σου παρει ανετα ενα 5ωρο (και λιγο λεω)

μπορω να πω οτι πλεον την εφτιαξα την διατροφη μ!η μανα μ εχει παρει το προγραμμα και μ τα εχει ολα στην πενα xD χεχε το δισκολο δεν ειναι να χασω κιλα...κιλα χανω και χωρις λιπο αλλα θελω καλιτερα αποτελεσματα!οτι εχει δημοσιευτει για το sida cordifolia το εχω διαβασει απλα καποιο το θεωρουν καλο και καποιοι μετριο προιον...και επειδη αυριο θα παω να παρω πολιβιταμινη θα επερνα και αυτο μαζι για καλιτερη τιμη και γιατι δεν γινεται να πηγαινω συνεχεια...

Machiavelli
25-01-10, 11:06
Το cuts πως το χρησιμοποιείς;

albertob30
25-01-10, 12:00
Μιας και το εχω παρει σοβαρα και εχω κολισει αγρια με το να δω το σωμα μ γραμμωμενο με οσο λιγοτερο λιπος και νερο γινεται κανω αυτο το ημερολογιο για να σας ενημερωνω για την προοδο μ οσο ποιο συχνα μπορω...
Λοιπον επειτα απο πολλα λαθοι στην διατροφη μ επιτελους εχω μια αρκετα καλη διατροφη θα ελεγα την οποια θα τειρω καθε μερα οπως πρεπει!!!

ΔΙΑΡΚΕΙA:

22ιανουαριου-29απριλιου

ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ:

Τις πρωτες 5 βδομαδες θα ειναι ποιο full απο αεροβικες ασκησεις...χωρις αυτο να ενοχλει την προπονηση μ με τα βαρη!τα βαρη θα γινονται συνηθως στην αρχη και στο τελος θα κανω 30λεπτα τρεξιμο σε στα8ερο ρυθμο(για την 1η βδομαδα)
Την 2η βδομαδα ξεκιναω ποιο εντατικα δλδ τρεξιμο και το πρωι και το απογευμα 1ωρα ελιπτικο και 30 λεπτα τρεξιμο +κιλιακους
Την 4η βδομαδα το ελιπτικο θα γινει 1ωρα και 30 λεπτα και το τρεξιμο 30λεπτα+κιλιακους
Την 6η βδομαδα θα μειωσω το αεροβιο και θα ξεκινισω το εξης προγραμμα
Δευτ. Στηθος - Δικεφαλοι - κοιλιακοι+ραχιαιοι
Τρ. Πλατη - τρικεφαλοι - κοιλιακοι+ραχιαιοι
Τετ. Πόδια - ώμοι
Πεμ. Στηθος - Δικεφαλοι - κοιλιακοι+ραχιαιοι
Παρ. Πλατη - τρικεφαλοι - κοιλιακοι+ραχιαιοι
Σαβ. Ποδια-ομοι
Κυρ. Εκκλησια!!!xD
οι επαναληψεις μ θα ειναι 15-20 αναλογος την ασκηση και τα κιλα...

οσον αφορα την διατροφη π ακολουθω ειναι η εξης:

9:00 πμ 2 scoop+αμινοξεα + 70gr Βρώμη + gala 1%
11:30 πμ 8 ασπράδια , ½ αγγούρι ή ενα τοστ ολικης(οπου στην συνεχεια θα μειωσω και αλο τους υδατανθρακες δλδ θα φιγει το τοστ και θα βαλω ποιο πλ πρασινο
2:00 μμ 200γρ κοτόπουλο + 1 πατάτα + σαλατα μαρουλι
3:30 μμ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ
6:00 μμ 2 Scoop+αμινοξεα +γαλα 1%+σαλατα μαρουλι με τονο!
6:30 μμ σαλατα μαρουλι η κατι αλλο πρασινο+μηλο
9:00 μμ σολωμο η τονο με σαλατα μαρουλι 1κουταλια ελαιόλαδο
11:00 μμ 1 η 2 γιαουρτακια 2% η 1γιαουρτι και κατι λιγο πρασινο....
θα γινουν καποιες αλλαγες στην συνεχεια ωστε να μειωσω τον υδατανρθακα!

Τα συμπληρωματα π χρησιμοποιω ειναι τα εξης:
Myofusion
animal cats
και σκεφτομαι να παρω και βιταμινες....


ΣΤΟΧΟΣ!!!
O στοχος μ οπως ειπα ειναι οτι θελω να δω το σωμα μ γραμμωμενο...σημερα εκανα λιπομετρηση και εχω 12-13%λιπος...θα ειναι δισκολο να κατεβω αλλα τπτ δεν γινεται χωρις να το προσπα8ησεις :weights:

θα σας ενημερωνω συχνα με την προοδο μ...γτ ο στοχος ειναι στοχος ;)
:turtle: ΚΑΛΗ Μ ΤΥΧΗ!!! :turtle:

βλεπω εχεις αρρωστησει με το προγραμμα του σουρλα..χαχα

τεσπα..δεν εχεις πολυ υδατανθρακα για να τον κοψεις στην συνεχεια..ουτε στο μεταπροπονητικο δεν εχεις..δεν καταλαβαινω γτ..βαλε εστω μια πατατα ή καφε ρυζι ή κατι τελοσπαντων για υδατανθρακα..

για να μπεις σε γραμμωση πρεπει να κοβεις θερμιδες σταδιακα..το ξερεις? αν το κανεις αποτομα απο 4000 πεσεις σε 2000 θα χασεις οτι εβαλες το χειμωνα..

επισης ποσα κιλα εισαι και υψος?

και τελος .. ενα θα σου πω..αν δεν μετρησεις θερμιδες να δεις ποσες πρεπει να τρως και να φτιαξεις μια διατροφη με αναλογες θερμιδες δεν θα κανεις τπτ..

αν πχ. χρειαζεσαι για θερμιδες συντηρησης 2500 και στην γραμμωση βαλεις 2200 και μετρησεις φαγητα θα δεις τι σημαινει γραμμωση..αν απλα τρως καθαρα και τρως 2500 δεν ειναι γραμμωση..

Jud0ka
25-01-10, 14:04
Το cuts πως το χρησιμοποιείς;

1το πρωι με αδειο στομαχι..ξυπναω πλ ποιο νωρις απο το πρωινο και το περνω!και ενα μισι ωρα πριν την προπονηση...

Jud0ka
25-01-10, 14:08
βλεπω εχεις αρρωστησει με το προγραμμα του σουρλα..χαχα

τεσπα..δεν εχεις πολυ υδατανθρακα για να τον κοψεις στην συνεχεια..ουτε στο μεταπροπονητικο δεν εχεις..δεν καταλαβαινω γτ..βαλε εστω μια πατατα ή καφε ρυζι ή κατι τελοσπαντων για υδατανθρακα..

για να μπεις σε γραμμωση πρεπει να κοβεις θερμιδες σταδιακα..το ξερεις? αν το κανεις αποτομα απο 4000 πεσεις σε 2000 θα χασεις οτι εβαλες το χειμωνα..

επισης ποσα κιλα εισαι και υψος?

και τελος .. ενα θα σου πω..αν δεν μετρησεις θερμιδες να δεις ποσες πρεπει να τρως και να φτιαξεις μια διατροφη με αναλογες θερμιδες δεν θα κανεις τπτ..

αν πχ. χρειαζεσαι για θερμιδες συντηρησης 2500 και στην γραμμωση βαλεις 2200 και μετρησεις φαγητα θα δεις τι σημαινει γραμμωση..αν απλα τρως καθαρα και τρως 2500 δεν ειναι γραμμωση..

ναι εχω επιρεαστει απο αυτον χΔ
ειμαι 1.84 84κg επισης ρυζι τρωω 2φορες την ημερα και ποτε μετα τις 7!!!ξερεις τι γινεται δεν μπορω να χρεισιμοποιησω το προγραμμα τοσο καλα π μ εδωσαν γτ ειναι στα αγγλικα και εχουμε κατι ελειψεις χεχε!και οι μετρησεις μ καθε μερα π κανω ισως πεφτω λιγο λιγοτερο η περισοτερο δεν ξερω=(

albertob30
25-01-10, 14:29
ναι εχω επιρεαστει απο αυτον χΔ
ειμαι 1.84 84κg επισης ρυζι τρωω 2φορες την ημερα και ποτε μετα τις 7!!!ξερεις τι γινεται δεν μπορω να χρεισιμοποιησω το προγραμμα τοσο καλα π μ εδωσαν γτ ειναι στα αγγλικα και εχουμε κατι ελειψεις χεχε!και οι μετρησεις μ καθε μερα π κανω ισως πεφτω λιγο λιγοτερο η περισοτερο δεν ξερω=(

δεν θα μετρας καθε μερα.. μετρα μια φορα ποσες θερμιδες θεσ για συντηρηση..μετα βγαλε 300-400 για γραμμωση..μετα φτιαξε μια διατροφη με αυτες τις θερμιδες και ακολουθησε την..

100 πανω 100 κατω δεν 8α σου κανουν την διαφορα ..δεν εισαι προ ββ.. απλα να κινησε γυρω απο αυτες τις θερμιδες και εισαι οκ..

αν θεσ κατι αλλο ρωτα ελευθερα..

Jud0ka
25-01-10, 14:31
δεν θα μετρας καθε μερα.. μετρα μια φορα ποσες θερμιδες θεσ για συντηρηση..μετα βγαλε 300-400 για γραμμωση..μετα φτιαξε μια διατροφη με αυτες τις θερμιδες και ακολουθησε την..

100 πανω 100 κατω δεν 8α σου κανουν την διαφορα ..δεν εισαι προ ββ.. απλα να κινησε γυρω απο αυτες τις θερμιδες και εισαι οκ..

αν θεσ κατι αλλο ρωτα ελευθερα..

αχα!οκι...το μονο π θελω ειναι ενα ελληνικο προγραμματακι για να φτιαξω την διατροφη μ τελεια!γτ τα ξενα μας χαλανε χΔ

noz1989
25-01-10, 15:05
Αποψη μου ειναι οτι εχεις πολυ πρωτεινη και λιγους carbs για τα δικα σου δεδομενα. Αντε το πολυ να παρεις 2,5 φορες το βαρος σου σε πρωτεινη. Οσο για τον υδατ. θεωρω οτι δεν πρεπει να πεφτεις κατω απο 150 g.
επισης κατι αλλο πολυ σημαντικο στην γραμωση ειναι τα EFA's με λιγα λογια τα καλα λιπη. Εκτος απο μια κουταλια ελαιολαδο δεν βλεπω κατι αλλο. (Μπορεις να παρεις ιχθυελαιο σε συμπληρωμα).
Τελος, εγω θα σου προτεινα κατι τετοιο: (χωρις να ειμαι ειδικος, αποψη εκφερω)
Καταρχας μην στοχευεις να τα χασεις ολα μονο μιας (σιγουρα θα ειναι περισσοτερο μυς παρα λιπος) Με μισο κιλο την εβδομαδα εισαι κομπλε.
1ος μηνας: carbs-45-50%, protein 35-40%, kai fats max 20%
2oς μηνας: carbs 40%, protein 40%, kai fats 20%
3os μηνας: carbs30-35% protein 40-45% kai fats περιπου 30%
και στα τελη της διαιτας παιξε (cycling) με carbs/calories.
Αυτα απο μενα.

Jud0ka
25-01-10, 15:30
Αποψη μου ειναι οτι εχεις πολυ πρωτεινη και λιγους carbs για τα δικα σου δεδομενα. Αντε το πολυ να παρεις 2,5 φορες το βαρος σου σε πρωτεινη. Οσο για τον υδατ. θεωρω οτι δεν πρεπει να πεφτεις κατω απο 150 g.
επισης κατι αλλο πολυ σημαντικο στην γραμωση ειναι τα EFA's με λιγα λογια τα καλα λιπη. Εκτος απο μια κουταλια ελαιολαδο δεν βλεπω κατι αλλο. (Μπορεις να παρεις ιχθυελαιο σε συμπληρωμα).
Τελος, εγω θα σου προτεινα κατι τετοιο: (χωρις να ειμαι ειδικος, αποψη εκφερω)
Καταρχας μην στοχευεις να τα χασεις ολα μονο μιας (σιγουρα θα ειναι περισσοτερο μυς παρα λιπος) Με μισο κιλο την εβδομαδα εισαι κομπλε.
1ος μηνας: carbs-45-50%, protein 35-40%, kai fats max 20%
2oς μηνας: carbs 40%, protein 40%, kai fats 20%
3os μηνας: carbs30-35% protein 40-45% kai fats περιπου 30%
και στα τελη της διαιτας παιξε (cycling) με carbs/calories.
Αυτα απο μενα.

ναι λιποι εχω μονο στον σολωμο....δεν σκοπευω να τα χασω γρηγορα...γτ δεν θελω να γινω σκλεντζας^^

Jud0ka
28-01-10, 13:21
σημερα ειναι η 4η μερα π περνω sida+thermofusion και μπορω να πω οτι ειναι τελειος!!!=D

Jud0ka
28-01-10, 21:57
ll

-Nikolakis-
30-01-10, 13:38
το ξερω φιλε μ...το 1κιλο λιπος εχει 73008ερμιδες πρπ...δλδ γαμησε τα xD δεν ιπαρχει περιπτωση να δω οτι κοβωμαι και να αρκεστω εκει...θα κοπω μεχρι οσο ειπα...και μετα αν προλαβαινω συνεχιζω και αλο;) θελω να κατεβασω τους υδατανθρακες και αλο ωστε να πεσω σε κιλα σιγα σιγα ....ειμαι 84-85 και θελω να παω μεχρι τελος λογικο καπου 70 τι λες?>

καλημερα φιλαρακο!!Λογω διαβασματος ειχα μερες να μπω στο φορουμ!!Ξερεις τι???Και γω ετσι σκεφτομουν,οτι δηλαδη για να κοψω μεχρι τελους θα πρεπει να ειναι τρελη η απωλεια κιλων...Αλλα δεν ειναι ετσι....Αν παιρνεις τα σωστα γραμμαρια πρωτεινης θα ελαχιστοποιησεις την απωλεια σου σε μυικη μαζα αλλα η γνωμη μου ειναι να βαλεις 1 scoop πρωτεινης.....ειναι αρκετο...Κανε σωστα την αεροβια σου...δηλαδη 30-40 λεπτα κανονικο περπατημα μεχρι jogging...να καλυπτεις δηλαδη το φασμα των παλμων στους οποιους καις λιπος...μεχρι εκει ομως...μετα για τα carbs κοιτα τι θα κανεις....βγαλε την διατροφη που θελεις και καθε εβδομαδα θα μετριεσαι με μεζουρα στη μεση...αν δεις οτι χανεις σχετικα γρηγορα αυξησε λιιιιιγο τον υδατανθρακα.Αν δεις οτι παιρνεις,μειωσε τον...Ετσι παει,γιατι κανεις δεν γνωριζει το σωμα σου καλυτερα απο σενα,να το ξερεις αυτο...και να θυμασαι οτι δεν μπορεις να βρεις την τελεια διατροφη αμεσως...θελει λιγο χρονο...Αλλα και συ να δωσεις 10-15 μερες στη διατροφη που κανεις..μη περιμενεις το αποτελεσμα με τη μια..
Ελπιζω να σε βοηθησα και να μη σε ζαλισα...
Keep lifting heavy!!!!:weights: