PDA

Επιστροφή στο Forum : Στηθος και πισω ωμοι.



Παναγιωτης
26-01-10, 00:24
Καλησπερα.

Θελω να αλλαξω το προγραμμα μου στο στηθος και να το κανω καπως ετσι.

Οριζοντιος παγκος 12-10-10-8
Ανοιγματα σε οριζοντιο 12-10-10-8
Πιεσεις σε επικλινη 12-10-10-8
Πιεσεις σε κατακλινη 12-10-10-8
και Πεκ Ντεκ 12-10-10-10

Ειναι καλο προγραμμα αυτο??

Πιστευω πως εστιαζω σε ολο το στηθος.Στις 2 10αρες κανω τα ιδια και κιλα και ανεβαζω στην τελευταια.

Εχω μια απορια,μπορω να παιζω τις ασκησεις σαν δισετ αλλα οχι σουπερ σετ δηλαδη να κανω πιεσεις παγκο-ξεκουραση 30 δευτερα-ανοιγματα και να το πιανω σαν 1 σετ και να το κανω χ 4 η ειναι καλυτερο να τις κανω μια μια τις ασκησεις???

Και επισης θα ηθελα αν γινεται να μου πειτε καμια καλη ασκηση για πισω δελτοειδης (με εικονα αν γινεται).

Ευχαριστω και καλο βραδυ :welcome:

flinstone
26-01-10, 00:56
Παναγιώτη το πρόγραμμα ειναι καλό. Το θέμα όμως είναι εσύ τι χρειάζεσε. Καλό θα ηταν να έβαζες κάποιες φωτό για να ηπρχει΄μια εικόνα στο τι χρειάζεσε. Ας είναι εγω θα σου πρότινα να έκανες σε σούπερ σετ μετά από τις πιέσεις μπάρας, επ/νει πιέσεις αλτήρων - επ/νει αν/τα αλτήρων. Κατα τα άλλα άστο όπως είναι. Επίσης να προσπαθείς να ανεβάζεις κιλά ή επαναλήψεις σε κάθε σετ.

Για πίσω δελτοειδής αν/τα αλτήρων σκυφτός από όρθια θέση. Κλασική άσκηση. Ή αν/τα σε μηχάνη. Εικόνα δεν ξέρω να βάλω.

thegravijia
26-01-10, 00:59
Καλησπερα.

Θελω να αλλαξω το προγραμμα μου στο στηθος και να το κανω καπως ετσι.

Οριζοντιος παγκος 12-10-10-8
Ανοιγματα σε οριζοντιο 12-10-10-8
Πιεσεις σε επικλινη 12-10-10-8
Πιεσεις σε κατακλινη 12-10-10-8
και Πεκ Ντεκ 12-10-10-10

Ειναι καλο προγραμμα αυτο??

Πιστευω πως εστιαζω σε ολο το στηθος.Στις 2 10αρες κανω τα ιδια και κιλα και ανεβαζω στην τελευταια.

Εχω μια απορια,μπορω να παιζω τις ασκησεις σαν δισετ αλλα οχι σουπερ σετ δηλαδη να κανω πιεσεις παγκο-ξεκουραση 30 δευτερα-ανοιγματα και να το πιανω σαν 1 σετ και να το κανω χ 4 η ειναι καλυτερο να τις κανω μια μια τις ασκησεις???

Και επισης θα ηθελα αν γινεται να μου πειτε καμια καλη ασκηση για πισω δελτοειδης (με εικονα αν γινεται).

Ευχαριστω και καλο βραδυ :welcome:

τα πεκ ντεκ - ανοιγματΑ βγαλτα...

και τα σουπερ σετ βγαλτα..η απλα καντα μια στο τοσο...παιξε βαρια και θα ερθει η μαζα..

Παναγιωτης
26-01-10, 02:16
Παναγιώτη το πρόγραμμα ειναι καλό. Το θέμα όμως είναι εσύ τι χρειάζεσε. Καλό θα ηταν να έβαζες κάποιες φωτό για να ηπρχει΄μια εικόνα στο τι χρειάζεσε. Ας είναι εγω θα σου πρότινα να έκανες σε σούπερ σετ μετά από τις πιέσεις μπάρας, επ/νει πιέσεις αλτήρων - επ/νει αν/τα αλτήρων. Κατα τα άλλα άστο όπως είναι. Επίσης να προσπαθείς να ανεβάζεις κιλά ή επαναλήψεις σε κάθε σετ.

Για πίσω δελτοειδής αν/τα αλτήρων σκυφτός από όρθια θέση. Κλασική άσκηση. Ή αν/τα σε μηχάνη. Εικόνα δεν ξέρω να βάλω.

Θα ανεβασω μερικες αλλα αυριο γιατι θελω να κοιμηθω ;)

Αυτο που θελω ειναι να αναπτυχθει ο μυς του στηθους κατω και εσωτερικα και αυτος ειναι ο λογος που εβαλα κατακλινη και πεκ ντεκ.

Ο λογος που κανω 12-10-10-8 ειναι γιατι με πιανει πολυ καλα και εχω τρελο καψιμο και πιασιμο στο στηθος,σημερα που εκανα αυτο το προγραμμα εκανα 90 κιλα παγκο χ12
95 χ10χ2 και 105χ8 και ενδυαμεσα εκανα και ανοιγματα με 24-26αρια και ειλικρινα μπορω να πω πως καιρο ειχα να νοιωσω τετοιο καψιμο στο στηθος.

Επισης ξεχασα να αναφερω πως αυτο το προγραμμα θα το κανω 2 φορες ακομα διοτι 8 φεβρουαριου παρουσιαζομαι αλλα δεν πειραζει στις αδειες μου τι θα κανω :green:



τα πεκ ντεκ - ανοιγματΑ βγαλτα...

και τα σουπερ σετ βγαλτα..η απλα καντα μια στο τοσο...παιξε βαρια και θα ερθει η μαζα..

Σουπερ σετ για στηθος στον 1 χρονο που κανω βαρη δεν εχω κανει ποτε,μονο στα χερια παιζω σουπερ σετ οποτε εχω.
Αυτο που ρωτησα ειναι το εξης αν μπορω να κανω παγκο οριζοντιο-ξεκουραση 30-40δευτερα-ανοιγματα και ξανα μετα το ιδιο 4 φορες δηλαδη να τα κανω δισετ αλλα με ξεκουραση.
Ειναι καλο αυτο η καλυτερα να τις παιζω μια μια τις ασκησεις??

Μπορεις να μου εξηγησεις σε παρακαλω γιατι να βγαλω αυτες τις 2 ασκησεις??

KATERINI 144
26-01-10, 10:17
ριξε μια ματια σε αυτο το βιντεο:


Milos Sarcev - Chest Training (http://videos.bodybuilding.com/watch/6892/the-fit-show-season-one-episode-3-milos-sarcev-chest-training)