PDA

Επιστροφή στο Forum : Ξεκινάω προπόνηση!..Τα φώτα σας παρακαλώ!..



atheniang
27-01-10, 23:58
Καλησπέρα! :welcome:
Λοιπόν είμαι 27 ετών, 1,81cm κι έχω 71 κιλά. Λιπομέτρηση και τέτοια δεν
έχω κάνει αλλά γενικά λίπος κρατάω ελάχιστο και ο μεταβολισμός μου υπερλειτουργεί. Στόχος μου είναι να πάρω κιλά,μυικά σαφώς αφού έτσι κι αλλιώς διαφορετικά δύσκολα να τα πάρω.
Με τις μετρήσεις που έκανα σε περίοδο κανονικής προπόνησης θα πρέπει να παίρνω 3350 (πάνω-κάτω) την ημέρα σε αναλογία 50% υδατάνθρακες, 35% πρωτείνες και 15 % λίπη. Το ολοκληρωμένο και λεπτομερές πρόγραμμα διατροφής μου το οποίο θα περιέχει και σκεύασμα πρωτείνης και δεξτρόζη (και πιθανώς κι αμινοξέα) θα το αναρτήσω προσεχώς να μου δώσετε τα φώτα σας και γι'αυτό. ;)
Γενικά, αν δείτε και στο πρώτο thread που ανάρτησα,έχω κανει αρκετή γυμναστική στη ζωή μου και το σώμα μου είναι σε καλή κατάσταση.
Έχετε λοιπόν να μου προτείνεται κάποιο καλό πρόγραμμα για ξεκίνημα?
Υπενθυμίζω ότι ο στόχος μου είναι να βάλω μυική μάζα αρχικά.
Το πρόγραμμα για αρχάριους ή το πρόγραμμα του Μπουρνάζου για όγκο ή και κάποιο άλλο πρόγραμμα που είναι ήδη αναρτημένο (εφόσον βέβαια το προσαρμόσω στο σώμα μου κτλ) μ'εξυπηρετεί ?
Περιμένω τα φώτα σας guys!!! :help:
Thank you!!! :rocking:

Lasen
28-01-10, 04:05
Πιστευω μιας που τωρα ξεκινας οτι καλυτερα θα ηταν να ξεκινησεις με ενα απο τα προγραμματα που υπαρχουν ηδη στο forum το προγραμμα αρχαριων που εχει ανεβασει ο Ioannis ειναι καλο.
Επισης θα σου προτεινα να ριξεις μια ματια και εδω οπου εχει ενα μακροχρονιο πλανο προπονησης
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=977