PDA

Επιστροφή στο Forum : S.O.S !



liakosDRAMA
01-02-10, 19:41
Γεια σας,σας ειχα συστηθει και το καλοκαιρι αλλα ποιος με θυματε :rolf:

Λοιπον τελος καλοκαιριου που ξανα αρχησα γυμναστηριο ειμουν 72 κιλα :shock:
τωρα ειμαι 80 και το υψος μου ειναι 1.90 κ ειμαι 16 ετων και ο στοχοσ μου ειναι να παω καμια 85 με οσο δινατον περισσοτερη μυικη μαζα .μεχρι τωρα γυμναζομουνα καθε μερα εκτος σαββατοκυριακο αλλα ακουσα οτι αν γυμναζεσε καθε μερα ογκο δν μπορεις να βαλεις, εγω εχω δει διαφορα ομως στο σωμα μου, αλλα μου ειπανε οτι αμα γυμναζομε 3 μερες τν εβδομαδα καθε μυικη ομαδα μια φορα τν εβδομαδα, θα ηταν οτι καλιτερο για να βαλω ογκο εσεις τι λετε????

Το προγραμμα που μ ειχανε προτινει ειναι το εξης.

Δευτερα Στηθος και Κοιλιακους.

Τεταρτη Πλατη και Δικεφαλος-Τρικεφαλος

Παρασκευη Ομοι,Ποδια Και Κοιλιακους

Καθε ασκηση 2 σετακια για ζεσταμα με 15 επαναληψις το καθε σετ και αργοτερα 6 σετ με 6 επαναληψις αλλα στν 6η επαναληψη να ειναι το μαξ μου δηλαδη να μν μπορω αλλη και διαλημα 1-2 λεπτα εκτος κοιλιακους που κανω 5-6 σετακια οσες ποιο πολλες επαναληψις μπορω με διαλημα 20 σεκ

Και κατι αλλο επηδει οταν γυρναω απο το γυμναστηριο τρωω καμια 5-6 ασπραδια και μετα ροφιμα πρωτεινης, ενας φιλος που και οι 2 γονεις του ειναι γυμναστες του ειπανε οτι σε καθε γευμα ο οργανισμος αποροφαει μονο 25γραμμαρια πρωτεινης τελικα τι ειναι αλληθεια?

Βαρεθηκα καθε μερα να ακουω κατι διαφορετικο με αυτο που κανω ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΝΟ ΟΣΟΙ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΕΤΙΟΛΟΓΗΣΕΤΕ ΤΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΑΣ!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΞΟΔΕΨΑΤΕ ΧΡΟΝΩ ΓΙΑ ΠΑΡΤΗ ΜΟΥ

KATERINI 144
01-02-10, 19:57
Βαρεθηκα καθε μερα να ακουω κατι διαφορετικο με αυτο που κανω ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΝΟ ΟΣΟΙ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΕΤΙΟΛΟΓΗΣΕΤΕ ΤΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΑΣ!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΞΟΔΕΨΑΤΕ ΧΡΟΝΩ ΓΙΑ ΠΑΡΤΗ ΜΟΥγιατι δε διαβαζεις τα προγραμματα προπονησης να καταλαβεις τη γινεται και μη βρουμε εμεις κανενα μπελα?!

''Παρασκευη Ομοι,Ποδια Και Κοιλιακους'' αυτα ειναι μια μυική ομαδα?! τα 3/5 απο το σωμα ειναι ρε λιακο!

TEFAAtzis
01-02-10, 20:16
γιατι δε διαβαζεις τα προγραμματα προπονησης να καταλαβεις τη γινεται και μη βρουμε εμεις κανενα μπελα?!

''Παρασκευη Ομοι,Ποδια Και Κοιλιακους'' αυτα ειναι μια μυική ομαδα?! τα 3/5 απο το σωμα ειναι ρε λιακο!

Oπως τα λες Φωτη :thumbup:

Μαρία
01-02-10, 20:26
γιατι δε διαβαζεις τα προγραμματα προπονησης να καταλαβεις τη γινεται και μη βρουμε εμεις κανενα μπελα?!

''Παρασκευη Ομοι,Ποδια Και Κοιλιακους'' αυτα ειναι μια μυική ομαδα?! τα 3/5 απο το σωμα ειναι ρε λιακο!

:thumbup::thumbup::thumbup:

gj
01-02-10, 20:51
Yπαρχουν πολλά προγράμματα για όγκο.
Ποιος σου πε οτι με καθημερινή γυμναστική δεν κάνεις όγκο?
Δευτερα
Στηθος
Τριτη
Πλατη-ραχιαιοι
Τεταρτη ποδια
Πεμπτη ομους
Παρασκευη χέρια
Σ/Κ ξεκουραση...
Καποια στιγμη που θα βγάλει δίσκο το μηχανημα παιρνεις 1-2 βδομάδες ρεπό και επιστρεφεις.
Κοιλιακους εγω δεν κάνω λόγο κοιλης αλλα εχω την εντυπωση οτι θέλουν δυο μέρες ξεκούραση.

liakosDRAMA
01-02-10, 23:35
το ιδιο πραγμα λεμε καθε σημιο του σωματος μια φορα τν εβδομαδα?και χερια απο οτι καταλαβα τελευτεα μερα για να ειναι ξεκουραστα για να μπορω να σηκωσω βαροι για στηθος κ πλατη???

Επισης αφτο με τις πρωτεινες τι ισχυει μεχρι ποσα γραμμαρια περνει ο οργανισμος απο ενα γευμα?

KATERINI 144
01-02-10, 23:38
αναλογος το βαρος του καθενος, απο 30 μεχρι 40 γραμμαρια λεω εγω.

liakosDRAMA
02-02-10, 03:21
δηλαδη τν ***** θα κανω αν συνεχησω να τρωω 5 ασπραδια μετα τν γυμναστικη και ροφιμα πρωτεινης???

***Προσεχε τις εκφρασεις σου***mods team***

KATERINI 144
02-02-10, 22:06
καταρχην μηλα ποιο όμορφα, δε νομιζω να δουλεύεις σε κανένα λιμάνι 16 χρονών παιδι, στο λεω γιατι εγω εχω δουλέψει σε λιμάνι και ετσι μιλούσαμε εκει, αλλα με τα φιλαράκια μας..............

κατα δεύτερον υπολόγισε τα γραμμαρια, αν θα τρως ασπραδια με whey η whey σκετη η ασπραδια σκετα ενα και το ιδιο ειναι.

St3f
03-02-10, 01:07
δηλαδη τν ***** θα κανω αν συνεχησω να τρωω 5 ασπραδια μετα τν γυμναστικη και ροφιμα πρωτεινης???

***Προσεχε τις εκφρασεις σου***mods team***

Θα μπορουσες να πινεις ενα ροφημα το πρωι ενα το πριν την προπονηση και το βραδυ τα αυγα ετσι ωστε να ειναι ισορροπημενη η ποσοτητα πρωτεινης π λαμβανεις χωρις αυτο να λεει πολλα.Παντως ειναι νωρις να μπαινεις στο τρυπακι αυτο δηλαδη με καλη διατροφη και χωρις καθολου συμπληρωματα πρωτεινης 8α δεις αποτελεσματα.

liakosDRAMA
10-02-10, 04:08
καταρχηασ σορρυ για τν εκφραση ποιο πανω....

Δευτερα Στηθος-Κοιλιακοι

Τριτη Ομοι

Τεταρτοι Ποδια

Πεμπτη Πλατη-Κοιλιακοι

Παρασκευη Χερια

Αφτο το προγραμμα θα ακολουθησω

Οσο για της πρωτεινες μετρησα πανω κατω ποσα γρ περνω απο τν βρωμη το ροφιμα τ γαλα και τα ασπραδια κ βγενουν πανω κατω 160με180 γρ πρωτεινης...μια χαρα δν ειναι για 80 κιλα ?
καθε προι και ποση ωρα περιπου πριν τν γυμναστικη να πινω το ροφημα??? κ μετα τν γυμναστικη 6-7 ασπραδια η θελει κ αλλα?

καλα ειναι τα παραπανω????τλκ το να κανεις τελειο σωμα επιστημη ειναι..!!!!!!!

stamthedrum
10-02-10, 10:20
καταρχηασ σορρυ για τν εκφραση ποιο πανω....

Δευτερα Στηθος-Κοιλιακοι

Τριτη Ομοι

Τεταρτοι Ποδια

Πεμπτη Πλατη-Κοιλιακοι

Παρασκευη Χερια

Αφτο το προγραμμα θα ακολουθησω

Οσο για της πρωτεινες μετρησα πανω κατω ποσα γρ περνω απο τν βρωμη το ροφιμα τ γαλα και τα ασπραδια κ βγενουν πανω κατω 160με180 γρ πρωτεινης...μια χαρα δν ειναι για 80 κιλα ?
καθε προι και ποση ωρα περιπου πριν τν γυμναστικη να πινω το ροφημα??? κ μετα τν γυμναστικη 6-7 ασπραδια η θελει κ αλλα?

καλα ειναι τα παραπανω????τλκ το να κανεις τελειο σωμα επιστημη ειναι..!!!!!!!

Όταν λέμε 2 φορές το βάρος σου σε πρωτεΐνες εννοούμε ζωικής προέλευσης (γαλακτοκομικά, κρεατικά, αυγά, συμπληρώματα). Της βρώμης, του ψωμιού, του ρυζιού, δεν τις υπολογίζουμε. Επίσης, 5ήμερο σπλιτ;;; Νομίζω πως είναι λίγο προχωρημένο για σένα και καλύτερα να είχες 3ήμερο (όχι όπως αυτό που είχες γράψει βέβαια) ή 4ήμερο. Πάντως, αν επιμείνεις στο 5ήμερο, καλύτερα βγάλε τους ώμους από τη μέρα που είναι αμέσως μετά το στήθος και βάλε τους ή μαζί με το στήθος ή, τελοσπάντων, μετά από 2-3 μέρες.

liakosDRAMA
10-02-10, 19:31
οκ ομοι τν πεμπτη με κοιλιακους κ τν τριτη πλατη.....καλιτερα 5ημερο ...