PDA

Επιστροφή στο Forum : Μυικες Ομαδες



Luffy
01-02-10, 21:11
Να ρωτησω παιδια εχω ακουσει οτι ειναι καλυτερα να γυμναζεις μεγαλες μυικες ομαδες μαζι πχ ( Στηθος πλατη ) και μικρες μαζι με μικρες πχ ( Δικεφαλος τρικεφαλος )γιατι αμα κανεις πχ μια μερα στηθος και μετα δικεφαλο ολο το πρηξιμο θα παει στο στηθος επισης ειναι καλυτερα στο γυμναστηριο να κανεις μονο τις βασικες ασκησεις αλλα πολλα σετ μεχρι να νιωσεις ενα πρηξιμο χωρις τις συμπληρωματικες.

thegravijia
01-02-10, 21:24
Να ρωτησω παιδια εχω ακουσει οτι ειναι καλυτερα να γυμναζεις μεγαλες μυικες ομαδες μαζι πχ ( Στηθος πλατη ) και μικρες μαζι με μικρες πχ ( Δικεφαλος τρικεφαλος )γιατι αμα κανεις πχ μια μερα στηθος και μετα δικεφαλο ολο το πρηξιμο θα παει στο στηθος επισης ειναι καλυτερα στο γυμναστηριο να κανεις μονο τις βασικες ασκησεις αλλα πολλα σετ μεχρι να νιωσεις ενα πρηξιμο χωρις τις συμπληρωματικες.
χαζομαρες!
δες στην ενοτητα με τα προγραμματα να παρεις μια ιδεα

St3f
01-02-10, 21:49
Να ρωτησω παιδια εχω ακουσει οτι ειναι καλυτερα να γυμναζεις μεγαλες μυικες ομαδες μαζι πχ ( Στηθος πλατη ) και μικρες μαζι με μικρες πχ ( Δικεφαλος τρικεφαλος )γιατι αμα κανεις πχ μια μερα στηθος και μετα δικεφαλο ολο το πρηξιμο θα παει στο στηθος επισης ειναι καλυτερα στο γυμναστηριο να κανεις μονο τις βασικες ασκησεις αλλα πολλα σετ μεχρι να νιωσεις ενα πρηξιμο χωρις τις συμπληρωματικες.

Γιατι αν κανεις στηθος και μετα πλατη κατ αρχην 8α μπορεσεις να παιξεις πλατη ?Εκτος αν παιξεις σουπερ σετ.

ioannis1
02-02-10, 00:02
αν κανεις σωστα μια μεγαλη μυικη ομαδα δεν μπορεις να γυμνασεις σωστα ακομα μια μεγαλη μετα.ο σβαρτενεγκερ ηταν ενας...

jojos46
02-02-10, 00:26
Με πολυ μικροτερη εμπειρια απο τους προηγουμενους,για το μονο που ειμαι σιγουρος ειναι πως μετα απο σωστη εκγυμναση ενος μεγαλου σημειου,με το ζορι παω στο αμαξι...:unsure:

Luffy
02-02-10, 00:43
α οκ ευχαριστω να ρωτησω στις ασκησεις γενικα χρειαζονται και οι συμπληρωματικες οι μονο οι βασικες?





Γιαννη με θυμασε????? ακομα περιμενω εκεινο το προγραμμα :P

Γιωργος Β.
02-02-10, 00:51
Φιλε κατα τη γνωμη μου στηθος-πλατη μαζι ειναι βλακεια...ειναι εγκλημα ειδικα για αρχαριους γιατι αρχικα πρεπει να μειρασεις τις προπονησεις σου ετσι ωστε να υπαρχει αναλογια στις θερμιδες που θα καις για να σταθεροποιησεις το μεταβολισμο και να μπορεσεις να βαλεις ογκο..Αν πχ μια μερα κανεις στηθος πλατη παγκους ελξεις κτλ και την επομενη ομους ποδια και μια μερα χερια ειναι χαζομαρα κατα τη γνωμη μου...Εγω μια ζωη εχω μεινει στο κλασσικο:
1)στηθος-τρικεφαλο
2)πλατη-δικεφαλο
3)ομους-ποδια-τραπεζοειδη
Και μπορεις να βαλεις αν θες οπως κανω εγω 4)στηθος-τρικεφαλο και 5)πλατη-δικεφαλο..
ΑΛΛΑ..Τις μερες 4 και 5 δεν κανεις ιδιες ασκησεις ουτε πας σε max και πληρη εξαντληση του μυ οπως τις 1 και 2..Κανεις και εναλλακτικες ασκησεις οπως πχ σχοινια περισσοτερο απο ελευθερα,στηθος και στα μηχανηματα για αλλαγη και ποικιλια στο προγραμμα σου κτλ....
Αυτο κανω εγω και βαζω 4 κιλα περιπου το μηνα με καλη διατροφη και βλεπω αποτελεσματα..Βεβαια υπαρχουν πολλα εναλλακτικα προγραμματα προπονησης που μπορεις να δεις στο forum και να διαλεξεις αυτο που ταιριαζει στο σωμα σου..!
:weights: