PDA

Επιστροφή στο Forum : τι μου προτείνετε?



Giannis9
02-02-10, 01:40
ασχολούμε με τα βαρη 1+ χρονο σοβαρα..τους τελευταιουσ μηνεσ κανω το προγραμμα ογκου 1 του μπουρναζου,και βλεπω καλα αποτελεσματα..\
η διατροφη μου ειναι μετρια,οσο μπορω τρωω αυτα που χρειαζονται..δεν παιρνω συμπληρώματα
ειμαι 19 στα 20 1.89 υψος και 86 κιλα..
θελω να συνεχίσω ογκο,ποιο προγραμμα προτεινετε?
πειτε μου για συμπληρωματα,αν κανει να παρς τωρα κτλ
θα ανεβασω και καμια φωτο,αν βρω τον τρόπο...
ευχαριστώ

gj
02-02-10, 02:32
ασχολούμε με τα βαρη 1+ χρονο σοβαρα..τους τελευταιουσ μηνεσ κανω το προγραμμα ογκου 1 του μπουρναζου,και βλεπω καλα αποτελεσματα..\
η διατροφη μου ειναι μετρια,οσο μπορω τρωω αυτα που χρειαζονται..δεν παιρνω συμπληρώματα
ειμαι 19 στα 20 1.89 υψος και 86 κιλα..
θελω να συνεχίσω ογκο,ποιο προγραμμα προτεινετε?
πειτε μου για συμπληρωματα,αν κανει να παρς τωρα κτλ
θα ανεβασω και καμια φωτο,αν βρω τον τρόπο...
ευχαριστώ
Aπο προγράμματα διάλεξε ένα από το φορουμ ή πες στον γυμναστή σου να σου φτιάξει.
Απο συμπληρώματα ξεκίνα με την βάση (πολυβιταμίνη και πρωτείνη whey) και προχωράς σιγα σιγα στα επόμενα.
Να ξερεις πάντως οτι το περισσότερο ρόλο τον παίζει η διατροφή. Αν κάνεις σωστη διατροφή όλα θα ρθουν λάου λάου.;)

Giannis9
02-02-10, 21:00
οσον αφορα τη προτεινη,θελει να προσεξω κατι?καθε ποτε παιρνω κτλ?με νερο?δεν ξερω απο συμπληρωματα..
ειναι καλο να παρω σε αυτο το επιπεδο και ηλικεια?

St3f
02-02-10, 21:26
[QUOTE=Giannis9;136842]οσον αφορα τη προτεινη,θελει να προσεξω κατι?καθε ποτε παιρνω κτλ?με νερο?δεν ξερω απο συμπληρωματα..
ειναι καλο να παρω σε αυτο το επιπεδο και ηλικεια?[/QUOTE

Η πρωτεινη διαχωριζεται σε ορο γαλακτος whey η καζεινη.Προτιμοτερο ειναι να παρεις whey και απο κει και περα υπαρχουν πολλες μαρκες για να διαλεξεις.Παρε μια 80αρα 80% περιεκτικοτητα σε πρωτεινη.Οι δοσολογιες για μενα καλο ειναι 2 φορες τη μερα μια το πρωι η πριν την προπονηση και μια μετα την προπονηση.Μπορεις να τη διαλυσεις στο νερο η στο γαλα πχ με δημητριακα η νυφαδες βρωμης.Οσο για την ηλικια και για το επιπεδο μην αγχωνεσε εδω απο τον πρωτο μηνα λενε οι γυμναστες τσιμπα μια πρωτεινη.. :)

sTeLaKoS
02-02-10, 22:54
Όπως σου τα λέει ο φίλος από πάνω είναι. Το πρωί κανένα πρόβλημα, μπορείς να την πίνεις και με γάλα αν θες. Μετά τη προπόνηση όμως αποκλειστηκά με νερό. Και φάε και καναδυό κουταλιές μέλι, βοηθάει στη γρηγορότερη απορρόφησή της.

Giannis9
02-02-10, 23:10
με λιγα λογια,τι ακριβως κανει η προτεινη?

Haris Pilton
02-02-10, 23:15
Είναι το δομικό συστατικό ΟΛΩΝ των κυττάρων του σώματος σου,καταπονείς τις μυικές ίνες και τις μικροτραυματιζεις στην προπόνηση,με αποτελεσμα να δινεις το ευνασμα για να διόρθωση και αύξηση των μυικών ινών.Αλλα για να φτιαξεις τις ίνες θες τούβλα,δλδ πρωτεΐνη.

Μαρία
02-02-10, 23:32
http://www.bodybuilding.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=85:2009-09-25-06-37-13&catid=3:2009-09-23-07-10-00&Itemid=4

και γενικα διαβασε το φορουμ

gj
03-02-10, 00:03
http://www.bodybuilding.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=85:2009-09-25-06-37-13&catid=3:2009-09-23-07-10-00&Itemid=4

και γενικα διαβασε το φορουμ

+1 ... Τα λεει αρκετά αναλυτικά. Αν σου γενηθούν και άλλες απορίες ξαναρωτάς. Καλό διάβασμα ;)

Giannis9
16-02-10, 01:59
σκευτομαι να αρχισω το δευτερο προγραμμα για ογκο που ειναι σινεχεια του μποθρναζου αλλα λεω να κανω 5επι10 ολεσ τις επαναληψεις γιατι δεν μπορω να καταλαβω τις κανονικεσ επαναληψεις και μου ειναι πιο ευκολο στο γυμναστηριο να χρησιμοποιω τα ιδια κιλα..
πειτε γνωμες

giannis64
16-02-10, 20:43
σκευτομαι να αρχισω το δευτερο προγραμμα για ογκο που ειναι σινεχεια του μποθρναζου αλλα λεω να κανω 5επι10 ολεσ τις επαναληψεις γιατι δεν μπορω να καταλαβω τις κανονικεσ επαναληψεις και μου ειναι πιο ευκολο στο γυμναστηριο να χρησιμοποιω τα ιδια κιλα..
πειτε γνωμες

το προγραμμα του μπουρναζου ειναι ενα δικο του προγραμμα. τωρα αν εσυ θελεις να το αλλαξεις....... δοκιμασε. πολλες φορες δεν ειναι το τι μας βολευει, αλλα τι ειναι σωστο!

gj
16-02-10, 21:13
το προγραμμα του μπουρναζου ειναι ενα δικο του προγραμμα. τωρα αν εσυ θελεις να το αλλαξεις....... δοκιμασε. πολλες φορες δεν ειναι το τι μας βολευει, αλλα τι ειναι σωστο!

+1... Αν δεν μπορείς να το καταλάβεις να αυξήσεις τα κιλά... με το να κάνεις ότι σε βολεύει δεν κάνεις σωστή δουλεια... Βάλε το peak των δυνατοτήτων σου και θα δεις αν θα καταλάβεις ή οχι...Γενικώς να βάζεις τόσα κιλά έτσι ώστε στην τελευταία επανάληψη να σου βγαίνει η πίστη...

Giannis9
16-02-10, 23:23
ρε σεις εννοειτε οτι ο,τι με βολευει δεν ειναι σωστο,ρωτησα απλως αν κανει να κανς αυτες τις επαναληψεις..
στο συγκεκριμενο προβλημα δεν καταλαβαινω με τι σειρα πρεπει να βαζω κιλα..