PDA

Επιστροφή στο Forum : Συστημα DeLorme 50-75-100



Kolorizos
02-02-10, 16:30
________________________________________
Συστημα 50-75-100

Το προγραμμα αυτο αυξανει οχι την δυναμη οπως θα νομισετε οσοι με ξερετε αλλα ειναι για υπερτροφια.Το ποσοστο ειναι 70% υπερτροφια και 30% δυναμη.
Προπονηση 3 μερες την εβδομαδα
μονο 2 ασκησεις.Πιεση παγκου και σταυρο.Ουτε χερια ουτε ποδια ουτε γαμπες ουτε κοιλια ουτε ΤΙΠΟΤΑ.
ΔΕΥΤΕΡΑ
Πιεση παγκου=50% του βαρους με το οποιο κανουμε 10 επαναληψεις χωρις κλεψιμο.Αs υποθεσουμε οτι εχετε 10αρα στα 80 κιλα.Θα βαλετε λοιπον 40 και θα κανετε 5 επαναληψεις με σχετικα αργο ρυθμο και με 1 δευτερολεπτο κρατημα στην κατωτατη θεση της ασκησης.
Κατοπιν βαζετε το 75% των 10 επαναληψεων σας δλδ στο παραδειγμα μας 60 κιλα και κανετε αλλες 5 επαναληψεις
Κατοπιν το 100% των 10 επαναληψεων σας δλδ στο παραδειγμα μας 80 κιλα και κανετε αλλες 5.
Οταν το κανετε αυτο εχετε ολοκληρωσει εναν κυκλο.Καντε οσους περισσοτερους κυκλους μπορειτε αυστηρα και χωρις καθολου κλεψιμο.Οταν φτασετε σε σημειο να ολοκληρωσετε 5 κυκλους τοτε ανεβαζετε το βαρος κατα 10 κιλα και ξαναυπολογιζετε τα ποσοστα.
Τα διαλλειματα μεταξυ των 40-60-80 ειναι μονο οσος χρονος χρειαστει να αλλαξετε τα κιλα στην μπαρα.
Το διαλλειμα μεταξυ των κυκλων ειναι 3 λεπτα.

ΤΕΤΑΡΤΗ
Κανετε επαναληψεις με το 50% των 10 επαναληψεων σας επι τον αριθμο των κυκλων που βγαλατε την Δευτερα.Αν π.χ. την Δευτερα βγαλατε 3 κυκλους στις πιεσεις παγκου θα κανετε 3 φορες τα 40 κιλα επι 5 επαναληψεις με 3 λεπτα διαλλειμα αναμεσα στα σετ.Τωρα αυτο σε καποιυς ισως φανει αστειο που κανουν τοσο λιγη προπονηση αλλα αυτο ειναι κατι που αφορα αυτους και τον ψυχαναλυτη τους

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
Κανετε επαναληψεις με το 50% και το 75% των 10 επαναληψεων σας επι τον αριθμο των κυκλων που βγαλατε την Δευτερα.Αν π.χ. την Δευτερα βγαλατε 3 κυκλους στις πιεσεις παγκου θα κανετε
40Χ5χωρις διαλλειμα 60Χ5 μετα κανεις 3 λεπτα διαλλειμα και ξανακανεις
40Χ5χωρις διαλλειμα 60Χ5 μετα κανεις 3 λεπτα διαλλειμα και ξανακανεις
40Χ5χωρις διαλλειμα 60Χ5 μετα καθεσαι κανα 5 λεπτο και προχωρας στο σταυρο

savage
02-02-10, 18:42
εμενα δε μου αρεσει το προγραμμα αυτο.
προγραμμα που γυμναζει μονο το μισο σωμα... δεν ξερω τι να πω... εγω με τις φτωχες γνωσεις μου...δεν τρελαινομαι.
δε λεω,μου αρεσουν προγραμματα με ποσοστα κτλ,αλλα αυτο δεν με τρελαινει.
δε λεω... μπορει σε σενα να δουλευει.απλα επειδη ξερω το σωμα μου,νομιζω οτι δεν θα δουλεψει πανω μου κατι τετοιο.το μονο παρομοιο που ειχα δοκιμασει ηταν το 5χ5χ5 καποτε,με καλα αποτελεσματα.αλλα εκεινο ειχε σκουοτ,αρσεις θανατου,σκυφτη κωπηλατικη,ισιο παγκο,κ στρατιωτικες πιεσεις ωμων με μπαρα,δηλαδη ενεργοποιουσε σχεδον ολο το σωμα.
Ας το δουν κ οι πιο εμπειροι κ ας μας πουν την γνωμη τους.

fotis hks
03-02-10, 16:55
συμφωνώ με SAVAGE! τετοιο προγραμα κανεισ και στο σπίτι.....και επίσης δεν εχει ουτε σκουοτ...μια ασκηση που γυμμναζει ολο το σωμα! δε ξερω ισως κανω λαθος...κάποιος με "μεγαλυτερα φωτα" ας μας φωτήσει :green:

the_big_litho
04-02-10, 01:05
Δεν καταλαβαινω την υπαρξη ενος τετοιου προγραμματος.

Μου φαινεται καποιος ''επιστημονας'' πηρε μια κατσαρολα και εβαλε επαναληψεις, 2 ασκησεις, σετ, διαλλειματα και κατι ψιλα ακομα και εφτιαξε μια ωραια σουπα και τo ονομασε προγραμμα

outnumb
04-02-10, 03:36
:welcome: Kolorizos μπορεις να μας πεις που βρηκες το προγραμμα αυτο?