PDA

Επιστροφή στο Forum : Nounou Calci Plus vs 0% Fat Milk



NasosAsos
03-02-10, 14:34
καλήμερα παίδες,

Δυστυχώς η ευτυχώς τρελαίνομαι για γάλα ειναι η αγαπημένη μου τροφη ίσως να συνδέεται με το γεγονός ότι επισης τρελαίνομαι και για τα γυναικεία στήθη ..οπως και να έχει το δεδομένο ειναι οτι το λατρεύω.

Το δίλημμα μου είναι να διαλέξω ανάμεσα στα 2 που ανέφερα, φαντάζομαι ειστε familiar με τα παραπάνω. Μέχρι τώρα κάνω το εξής πίνω τη whey με το 0% και τα Calciplus τις υπόλοιπες.

ακούω γνώμες

Qlim4X
03-02-10, 15:25
καλήμερα παίδες,

Δυστυχώς η ευτυχώς τρελαίνομαι για γάλα ειναι η αγαπημένη μου τροφη ίσως να συνδέεται με το γεγονός ότι επισης τρελαίνομαι και για τα γυναικεία στήθη ..οπως και να έχει το δεδομένο ειναι οτι το λατρεύω.

Το δίλημμα μου είναι να διαλέξω ανάμεσα στα 2 που ανέφερα, φαντάζομαι ειστε familiar με τα παραπάνω. Μέχρι τώρα κάνω το εξής πίνω τη whey με το 0% και τα Calciplus τις υπόλοιπες.

ακούω γνώμες

πινοντας την προτεινη με γαλα την κανεις να δρα πιο αργα. αυτο ειναι καλο το βραδι για να εχει τροφη ο οργανισμος σου. εγω παντος πινω το πρωι γαλα νουνου 1.5δ% μαζι με whey και βρομη και καμια μπανανα. ειναι οτι χριαζομε το πρωι με γεμιζει πληρος.

το οτι πεινης συνεχια με γαλα δεν θα ελεγα οτι κανει καλο.

στο θεμα μας. οπιο και απο τα 2 να παρεις τις νουνου ειναι καλα. αλλα αν πινεις τοσο γαλα προτιμισε το φτινοτερο γιατι το calci εχει +0.20 και σιγα την διαφορα με το ασβεστιο.;)

NasosAsos
03-02-10, 15:35
πινοντας την προτεινη με γαλα την κανεις να δρα πιο αργα. αυτο ειναι καλο το βραδι για να εχει τροφη ο οργανισμος σου. εγω παντος πινω το πρωι γαλα νουνου 1.5δ% μαζι με whey και βρομη και καμια μπανανα. ειναι οτι χριαζομε το πρωι με γεμιζει πληρος.

το οτι πεινης συνεχια με γαλα δεν θα ελεγα οτι κανει καλο.

στο θεμα μας. οπιο και απο τα 2 να παρεις τις νουνου ειναι καλα. αλλα αν πινεις τοσο γαλα προτιμισε το φτινοτερο γιατι το calci εχει +0.20 και σιγα την διαφορα με το ασβεστιο.;)


φιλε, αν δε κανω λαθος η καζεινη δεν επιρεαζει το ποσο γρηγορα θα αφομοιωθει ο ορος. Το λιπος ειναι αυτο που το επιρεαζει. Οσο για το calciplus σκεψου το αναλογικα 2 παρα πανω γραμαρια πρωτεινης δε λενε τπτ στα αλλα στα 300 ml τα 2 γινονται 6 και σε συνδιασμο με κατι αλλο (ασπραδι πχ) ισως να βοηθαει περισσοτερο. ευχαριστω παντως για το οτι μοιραστικες τις αποψεις σου μαζι μου.

gj
03-02-10, 20:26
φιλε, αν δε κανω λαθος η καζεινη δεν επιρεαζει το ποσο γρηγορα θα αφομοιωθει ο ορος. Το λιπος ειναι αυτο που το επιρεαζει. Οσο για το calciplus σκεψου το αναλογικα 2 παρα πανω γραμαρια πρωτεινης δε λενε τπτ στα αλλα στα 300 ml τα 2 γινονται 6 και σε συνδιασμο με κατι αλλο (ασπραδι πχ) ισως να βοηθαει περισσοτερο. ευχαριστω παντως για το οτι μοιραστικες τις αποψεις σου μαζι μου.

Η καζείνη είναι αργής απορόφησης πρωτείνη γιαυτό και τρώμε τα γιαουρτάκια ή το κότατζ το βράδυ για να μας κρατάει...
Και αυτό που λές για το λίπος είναι σωστο...

KATERINI 144
03-02-10, 23:44
Δυστυχώς η ευτυχώς τρελαίνομαι για γάλα ειναι η αγαπημένη μου τροφη ίσως να συνδέεται με το γεγονός ότι επισης τρελαίνομαι και για τα γυναικεία στήθη τωρα μ'αυτη τη λογικη τα μαστάρια τις αγελάδας θα έπρεπε να λατρεύεις κανονικα....

τεσπα καλα ειναι να γραφεις εκτος απο τη μαρκα και τι συστατικά εχει το καθένα, οπως και να'χει να προτιμάς το 2%, βοηθάει στην απορρόφηση του ασβεστίου.

Haris Pilton
03-02-10, 23:48
τωρα μ'αυτη τη λογικη τα μαστάρια τις αγελάδας θα έπρεπε να λατρεύεις κανονικα....



:rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf:

:bowdown: :bowdown: :clap:

:green:

gj
04-02-10, 05:39
τωρα μ'αυτη τη λογικη τα μαστάρια τις αγελάδας θα έπρεπε να λατρεύεις κανονικα....

.
Ωρέ τι ειπε το κοπέλι.... :P:P:rolf::rolf::rolf::rolf::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::turtle::turtle::turtle::turtle:

Geo84
04-02-10, 09:40
Το calci plus 1,5% έχει 5,5 γραμμάρια πρωτείνης ανα 100ml. Όλα τα άλλα γάλατα που έχω δει έχουν το πολύ 3,9γρ. Έχει εμπλουτιστεί με πρωτείνες γάλακτος λόγω αυτού έχει και περισσότερο ασβέστιο. Υδατάνθρακες δε θυμάμαι αλλά περίπου όπως τα άλλα νομίζω. Αυτό πίνω εγώ. Τώρα το 0% fat milk δεν έχω ιδέα πιο είναι αλλά και μόνο από το 0% απορρίπτεται.

NasosAsos
04-02-10, 12:27
τωρα μ'αυτη τη λογικη τα μαστάρια τις αγελάδας θα έπρεπε να λατρεύεις κανονικα....

τεσπα καλα ειναι να γραφεις εκτος απο τη μαρκα και τι συστατικά εχει το καθένα, οπως και να'χει να προτιμάς το 2%, βοηθάει στην απορρόφηση του ασβεστίου.

χεχε the cowlover , ενταξει το πρωτο πραγμα που σκετεσε οταν ακους γυναικια στηθη ειναι τα μασταρια της αγελαδας? τεσπα αλωστε μαλλον ηταν αποτυχημενη η προσπαθεια να προσθεσω humor στο ποστ μου.

οκ τοτε θα προτιμω το 1,5 calci plus. Οσο για το στοιχεια σορρυ ειμαι εκτος ελλαδος για διακοπες και δεν εχουν calciplus oι μεξικανοι εδω για να σας πω πληροφοριες.

KATERINI 144
04-02-10, 15:51
χεχε the cowlover , ενταξει το πρωτο πραγμα που σκετεσε οταν ακους γυναικια στηθη ειναι τα μασταρια της αγελαδας? ααααααα τωρα γιατι πας να με βγαλεις οφ σαιτ? οταν ακους γαλα αυτο σκέφτεσαι, την αγελάδα, τη θα σκεφτείς βυζί στην παραλία ιδρωμένο με τη ρογα κάγκελο?! :green:


:welcome::welcome:

Haris Pilton
04-02-10, 16:42
ααααααα τωρα γιατι πας να με βγαλεις οφ σαιτ? οταν ακους γαλα αυτο σκέφτεσαι, την αγελάδα, τη θα σκεφτείς βυζί στην παραλία ιδρωμένο με τη ρογα κάγκελο?! :green:


:welcome::welcome:

:rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf:

Φωτη,ανετα θα εκανες stand up comedy!