PDA

Επιστροφή στο Forum : ολυμπιακες αρσεις!!!!!!!!!!!!!!



TEFAA 2009
09-02-10, 00:07
πως γινονται οι ολυμπιακες αρσεις? ποιους μυς του σωματος γυμναζουν ακριβως???
γινονται με μπαρα ,πως?

θελω να μαθω πως γινονται για να τις εφαρμοσω στην προπονα!!!!!!!!!:weights:


ευχαριστω εκ των προτερων μαγκες!!

alekos
09-02-10, 00:17
Δεν γνωριζω καν οτι υπαρχουν αυτες οι αρσεις...εξεπλαγειν χα χα
μου κανει εντυπωση ομως πως θες να κανεις αυτην την ασκηση χωρις να εχεις γνωση πανω σε αυτην (πως γινεται, τι γυμναζει, και τα συναφη...)

KATERINI 144
09-02-10, 00:30
αν μας πεις τη ειναι οι ολυμπιακες άρσεις πρωτα, που το ακουσες αυτο?

NASSER
09-02-10, 00:34
Σιγουρα εισαι τεφατζης??? Δειχνεις πολυ ασχετος...

gj
09-02-10, 00:40
Kλασσικό ράδιο αρβύλα γυμναστηρίου μου μοιρίζει...
-Μα τι άσκηση είναι αυτή ρε φίλε
-Αστα φίλε αυτη η άσκηση είναι πολυ γερή και πολυ προ
-Και τι ακριβώς γυμνάζει?
-ΚΑΙ ΤΙ ΔΕΝ ΓΥΜΝΑΖΕΙ .. γυμνάζει όλο το σώμα με ιδιαίτερη έμφαση στα φρύδια και στα νύχια :turtle::turtle::turtle::turtle:

albertob30
09-02-10, 01:24
καλα ασχοληστε τοσα χρονια και δεν εχετε ακουσει ποτε τις ολυμπιακες αρσεις?? χωρις πλακα τωρα..


δεν ειμαι ο καταλληλος για να σου πω πως γινονται γτ δεν κανω αλλα εχω ακουσει παρα πολλες φορες να κανουν αλλοι..

παντως ειναι power lifterηκη ασκηση να το ξερεις..

FoTiS3
09-02-10, 01:26
xa xa xa xa xa :rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

KATERINI 144
09-02-10, 01:33
καλα ασχοληστε τοσα χρονια και δεν εχετε ακουσει ποτε τις ολυμπιακες αρσεις?? χωρις πλακα τωρα..


δεν ειμαι ο καταλληλος για να σου πω πως γινονται γτ δεν κανω αλλα εχω ακουσει παρα πολλες φορες να κανουν αλλοι..

παντως ειναι power lifterηκη ασκηση να το ξερεις..εχεις ακουσει να κανουν άλλοι....... μήπως έτυχε να δεις και κανενα για να μας περιγραψεις πως γίνεται αυτη η άσκηση?

gj
09-02-10, 06:43
εχεις ακουσει να κανουν άλλοι....... μήπως έτυχε να δεις και κανενα για να μας περιγραψεις πως γίνεται αυτη η άσκηση?

Φοράς μια μπλουζα του ολυμπιακου και σηκώνεις όλο το γυμναστήριο με τα 2 δάχτυλα :turtle::turtle::turtle::rolf::rolf::rolf::rolf:

savage
09-02-10, 12:48
Φοράς μια μπλουζα του ολυμπιακου και σηκώνεις όλο το γυμναστήριο με τα 2 δάχτυλα :turtle::turtle::turtle::rolf::rolf::rolf::rolf:

:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:
:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

Haris Pilton
09-02-10, 13:51
ζετε,επολε και τετοια!

Εγω αυτο ξερω...
Στην ουσια οι αρσεις του αθληματος,αρσης βαρων.

Μπωρει να κανω και λαθος.

Machiavelli
09-02-10, 15:32
Αν εννοεί αυτό, πιάνει το 80% του σώματος, πόδια όλο το μηρό, γλουτούς, μέση, ώμους, πλάτη, δικέφαλα, τρικέφαλα, τραπεζοειδείς, πήχεις, τι 80 δηλαδή παραπάνω πιάνει. Αλλά φαντάζομαι ότι θέλει πολύ δουλειά η τεχνική γιατί ο τραυματισμός φαίνεται εύκολος, αλλά και τεχνική να έχεις πόσες επαναλήψεις να κάνεις και πόσα σετ; Θα πεθάνεις από την κούραση σε 4-5 επαναλήψεις ακόμα και με λίγα κιλά. Και άντε πες τα ξεπερνάς όλα αυτά, σε ποια προπόνηση βάζεις την άσκηση;

gj
09-02-10, 15:43
Μετά απο ψάξιμο τελικά σε ένα αρθρο παραθέτω ένα κομμάτι

" Δύναμη: Οι σφαιροβόλοι έχουν ηράκλεια δύναμη και κάνουν εντατικότατη δουλειά και με τις ολυμπιακές άρσεις (αρασέ, επολέ ζετέ) "

Αυτό δεν είναι άσκηση μάγκες... σωστά το πε ο χάρις :thumbup:

KATERINI 144
09-02-10, 16:00
καταρχην δεν ειναι ασκηση, ειναι ασκήσεις τεχνικής, οπου κλέβεις για να σηκώσεις τα κιλα, μεγαλύτερο ρολο παιζει η τεχνικη και οχι η δυναμη, την δυναμη για τα σηκωσεις τα κιλα (χρησιμοποιώντας τεχνικη) την αποκτας κανοντας σκουοτ παγκο κλπ οι οποιες ειναι ασκησεις που κανουμε εμεις στο ββ,
ποιο το νοημα να να κανεις αυτες τις ασκησεις?! για να βελτιωσεις την τεχνικη σου για τους ολυμπιακους αγωνες?!

δεν ειναι άσκηση, ουτε καν ορολογία προπόνησης.

drago
09-02-10, 21:12
πως γινονται οι ολυμπιακες αρσεις? ποιους μυς του σωματος γυμναζουν ακριβως???
γινονται με μπαρα ,πως?

θελω να μαθω πως γινονται για να τις εφαρμοσω στην προπονα!!!!!!!!!:weights:


ευχαριστω εκ των προτερων μαγκες!!

φιλε δεν μπορεις να μαθεις ολυμπιακες αρσεις μονος σου. πρεπει να πας σε συλλογο αρσης βαρων κανονικα αλιως κινδυνευεις αμεσα να τραυματιστεις!!!

οι αρσεις εχουν πολυ εκρηξη μεσα. ειναι εντελως αλλης νοοτροπιας και προπονητικης απο το ΒΒ.

προσπαθεις να σηκωσεις οσο ποιο γρηγορα γινεται ωστε να εκμεταλευτεις την αδρανεια της μπαρας και να μπεις απο κατω.

λογω του εκρηκτικου χαρακτηρα των ασκησεων, δεν μπορεις να τις κανεις πχ σε αργη κινηση.

ο τροπος εκμαθησης απ' τα λιγα που εχω δει, σπανε την αρση σε κοματια και προπονουνται καποιο διαστημα στα επι μερους κοματια και σιγα σιγα αρχιζουν να συνθετουν την ολη αρση.

παντως αν το ΒΒ ειναι αυτο που θες, δεν ξερω αν αξιζει να μπεις σε τετοια διαδικασια...

savage
09-02-10, 21:40
εγω κανω στριψιματα στην προπονηση των ωμων απο καιρο εις καιρον.τρομερη ασκηση!!!!:thumbup:

TEFAAtzis
09-02-10, 23:27
Σιγουρα εισαι τεφατζης??? Δειχνεις πολυ ασχετος...

Ειναι πολυ ασχετος φιλε Νασσερ και ειναι και ΤΕΦΑΑ.Εδω μας ελεγε οτι η πρωτεινη τον γραμμωσε φαντασου.Ειναι κριμα να εχουμε τετοια ατομα στην σχολη:(

sTeLaKoS
09-02-10, 23:28
Ειναι πολυ ασχετος φιλε Νασσερ και ειναι και ΤΕΦΑΑ.Εδω μας ελεγε οτι η πρωτεινη τον γραμμωσε φαντασου.Ειναι κριμα να εχουμε τετοια ατομα στην σχολη:(

Έχετε σίγουρα;

thegravijia
09-02-10, 23:31
Ειναι πολυ ασχετος φιλε Νασσερ και ειναι και ΤΕΦΑΑ.Εδω μας ελεγε οτι η πρωτεινη τον γραμμωσε φαντασου.Ειναι κριμα να εχουμε τετοια ατομα στην σχολη:(
ποιος ελεγε οτι καθηγητης απο κει μεσα ελεγε οτι α συπληρωματα ειναι αναβολικα και τετοια..../

thegravijia
09-02-10, 23:32
Ειναι πολυ ασχετος φιλε Νασσερ και ειναι και ΤΕΦΑΑ.Εδω μας ελεγε οτι η πρωτεινη τον γραμμωσε φαντασου.Ειναι κριμα να εχουμε τετοια ατομα στην σχολη:(
εσυ πριν μπεις εδω μεσα ηξερες οσα ξερεις τωρα και τα ειχες τοσο ξεκαθαρισμενα ολα απο την σχολη σου και μονο?

St3f
09-02-10, 23:53
Aπο ποτε ειναι κακο να ειναι καποιος ασχετος πανω σ ενα θεμα?Δηλαδη αν θελει καποιος να ρωτησει κατι το οποιο δεν ειναι σωστο πρεπει να τον αποκαλεσουμε ασχετο ?Με συγχωρειται για το ποστ απλα θυμηθικα το σχολειο που οταν καποιος εκανε μια <<χαζη>> ερωτηση ολοι οι αλλοι σχολιαζαν αρνητικα..:(

TEFAA 2009
10-02-10, 00:34
Ειναι πολυ ασχετος φιλε Νασσερ και ειναι και ΤΕΦΑΑ.Εδω μας ελεγε οτι η πρωτεινη τον γραμμωσε φαντασου.Ειναι κριμα να εχουμε τετοια ατομα στην σχολη:(

ΣΥΓΧΑΡΗΤΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΟΛΩΝ ΣΑΣ!!! ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΓΚΕΣ ΤΩΡΑ ΔΙΧΝΕΤΕ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΣΑΣ ΠΡΟΣΩΠΟ!! ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ!! ΑΛΛΑ ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΦΥΣΙΚΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΣΙΤΕ ΜΥΣΤΕΡΑΔΩΝ?????????

ΚΑΙ ΤΕΦΑΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΙ ΛΕΩ !!!! ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΛΑ ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!!!!!

ΣΟΥ ΔΙΝΩ ΤΟ ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΩ ΕΝΑΣ ΑΠΤΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΓΥΜΝΑΣΤΕΣ ΚΑΙ ΑΣ ΛΕΤΕ ΟΤΙ Μ.................. ΘΕΛΕΤΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ!!!!!!!!!!!!


ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ Π ΕΧΕΙΣ ΤΕΤΟΙΑ ΑΤΟΜΑ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΣΟΥ Ε???????

ΛΕΣ Κ ΕΣΕΙΣ ΤΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΛΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΜΑΘΕΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΣΕΒΕΣΤΕΕΕΕ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΣΕΒΟΝΤΑΙ!!!


ΘΑ ΡΘΕΙ Η ΩΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΤΟ ΑΠΟΔΕΙΞΩ ΦΙΛΕ Μ ΠΟΣΟ ΚΑΛΟΣ ΘΑ ΓΙΝΩ, ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΟΛΑ ΘΑ ΡΘΟΥΝ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ!!!!!!

ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΟΛΑ ΣΕ ΚΑΝΑ 2 ΜΕΡΕΣ ΔΙΑΓΡΑΦΟΜΑΙ ΑΠΟ ΜΕΛΟΣ ΓΤ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΩΣ ΟΙ ΠΟΛΥΞΕΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΕΔΩ ΠΕΡΑ ΜΕΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!


TEFFATZIS ΚΑΙ ΝΑΣΣΕΡ ΚΑΙ ΛΟΙΠΑ ΑΦΟΥ ΤΟ ΘΕΛΕΤΕ ΕΤΣΙ ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ΚΑΙ Γ ΑΥΤΟ ΒΓΑΙΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΙΤΕ ΑΦΟΥ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!

ΑΡΑ ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΧΩ ΕΓΩ ΕΝΑ ΑΣΧΕΤΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ???????????????????????????????????????????????????????????

NASSER
10-02-10, 00:39
ποιος ελεγε οτι καθηγητης απο κει μεσα ελεγε οτι α συπληρωματα ειναι αναβολικα και τετοια..../


εσυ πριν μπεις εδω μεσα ηξερες οσα ξερεις τωρα και τα ειχες τοσο ξεκαθαρισμενα ολα απο την σχολη σου και μονο?


Aπο ποτε ειναι κακο να ειναι καποιος ασχετος πανω σ ενα θεμα?Δηλαδη αν θελει καποιος να ρωτησει κατι το οποιο δεν ειναι σωστο πρεπει να τον αποκαλεσουμε ασχετο ?Με συγχωρειται για το ποστ απλα θυμηθικα το σχολειο που οταν καποιος εκανε μια <<χαζη>> ερωτηση ολοι οι αλλοι σχολιαζαν αρνητικα..:(

Το αρνητικο σαυτη την περιπτωση και οχι γενικα ειναι πως ενω δηλωνει τεφατζης και διαβασμενος και ερχεται σε αντιπαραθεση με τη δικαιολογια πως ''ξερει'' ερχεται και ρωταει για κατι που δεν διευκρυνιζει... Εδω κολαει το ερωτημα αν πραγματικα ειναι τεφατζης και αν οντως υποστηριζει ακομα πως τα εχει διαβασει ολα...
Το μελος TEFAAtzis που ειναι τεφατζης ενιωσε επανειλημενα εκτεθημενος που καποιος αυτονομαζεται συναδελφος του και ειναι απαραδεχτος σε αποψεις και επιχειρηματα!
Αυτα για την ιστορια για οσους δεν εχουν παρακολουθησει τα δρομενα του μελους
TEFAA 2009 που μονο ειρωνικός δειχνει... τις ασκησεις τις μαθαινουν απο το πρωτο ετος στη σχολη του.

NASSER
10-02-10, 00:48
ΣΥΓΧΑΡΗΤΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΟΛΩΝ ΣΑΣ!!! ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΓΚΕΣ ΤΩΡΑ ΔΙΧΝΕΤΕ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΣΑΣ ΠΡΟΣΩΠΟ!! ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ!! ΑΛΛΑ ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΦΥΣΙΚΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΣΙΤΕ ΜΥΣΤΕΡΑΔΩΝ?????????

ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΟΛΑ ΣΕ ΚΑΝΑ 2 ΜΕΡΕΣ ΔΙΑΓΡΑΦΟΜΑΙ ΑΠΟ ΜΕΛΟΣ ΓΤ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΩΣ ΟΙ ΠΟΛΥΞΕΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΕΔΩ ΠΕΡΑ ΜΕΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!

TEFFATZIS ΚΑΙ ΝΑΣΣΕΡ ΚΑΙ ΛΟΙΠΑ ΑΦΟΥ ΤΟ ΘΕΛΕΤΕ ΕΤΣΙ ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ΚΑΙ Γ ΑΥΤΟ ΒΓΑΙΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΙΤΕ ΑΦΟΥ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!



Σε δυο μερες θα διαγραφεις? και γιατι οχι τωρα? Αμα νιωθεις εκτεθημενος σωστο ειναι να μην το επαναλαβεις στη ζωη σου τα λαθη που εκανες και μην βαζεις προφιλ το ΤΕΦΦΑ οταν δεν μπορεις να το υποστηριξεις και συνεχιζεις να προκαλεις τους γνωστες του αντικειμενου.
Καλη σου συνεχεια!:welcome:

TEFAA 2009
10-02-10, 00:50
Το αρνητικο σαυτη την περιπτωση και οχι γενικα ειναι πως ενω δηλωνει τεφατζης και διαβασμενος και ερχεται σε αντιπαραθεση με τη δικαιολογια πως ''ξερει'' ερχεται και ρωταει για κατι που δεν διευκρυνιζει... Εδω κολαει το ερωτημα αν πραγματικα ειναι τεφατζης και αν οντως υποστηριζει ακομα πως τα εχει διαβασει ολα...
Το μελος TEFAAtzis που ειναι τεφατζης ενιωσε επανειλημενα εκτεθημενος που καποιος αυτονομαζεται συναδελφος του και ειναι απαραδεχτος σε αποψεις και επιχειρηματα!
Αυτα για την ιστορια για οσους δεν εχουν παρακολουθησει τα δρομενα του μελους
TEFAA 2009 που μονο ειρωνικός δειχνει... τις ασκησεις τις μαθαινουν απο το πρωτο ετος στη σχολη του.

ΑΠΟΔΕΙΞΕ ΜΟΥ ΠΟΤΕ ΕΙΡΩΝΕΥΤΙΚΑ?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΟΠΗ ΝΑ ΤΑ ΛΕΣ ΑΥΤΑ NASSER ΣΕ ΤΙΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ

ΑΠΟΔΕΙΞΕ ΤΟ ΜΟΥ!!!!!! ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΔΙΝΩ ΤΙ ΘΕΣΗ Μ ΣΤΑ ΤΕΦΑΑ !!!!!!!!!!!!! ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ

ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΖΕΙ Η ΕΙΡΩΝΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!

TEFAA 2009
10-02-10, 00:57
ΚΑΤΑΡΧΑΣ NASSER ΔΕ ΞΕΣ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΤΑ ΤΕΦΑΑ ΑΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΚΑΤΑΚΡΙΝΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ???????????

ΘΑ ΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΕΡΘΕΙΣ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΤΙ ΛΕΝΕ ΟΛΟΙ ΠΙΣΟΠΛΑΤΑ!!!!

ΘΑ ΔΙΑΓΡΑΦΩ ΣΕ 2 ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΠΟΣΟΙ ΚΑΛΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ ΘΑ ΜΕ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΟΥΝ!!! ΑΝ ΔΕ ΣΥΜΒΕΙ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΣΙΤΕ ΟΠΟΥ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΕΙΡΩΝΕΥΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑΚΡΙΝΟΥΝ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑΝ ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΞΕΡΟΥΝ ΠΡΩΣΟΠΙΚΑ!!

ΕΜΕΙΣ ΣΤΑ ΤΕΦΑΑ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ Κ Ο ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΜΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΑΣΚΑΛΟΙ ΟΧΙ COACH KAI ΠΟΛΥΞΕΡΟΙ!!!

ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

KATERINI 144
10-02-10, 00:58
TEFAA 2009 δε χρειαζεται να εξάπτεσαι, ειναι περίεργος ο τροπος που γράφεις και δικαιολογιμενα παρεξήγησε απο τους αλλους, βγαζεις αβιαστα συμπερασματα σε καθε απαντηση που θα σου δωσουν αλλα επιλεκτικά χωρις να λαμβανεις υπ'οψιν και αλλες απαντησεις (οπως πριν με την εφεδρινη σε αλλο θεμα)
κανενας δεν ειναι παντογνωστης, ολοι μαθαίνουμε, αλλα για να μάθουμε πρεπει να εχουμε και κρίση, δεν πιστεύουμε οτι μας λεει ο καθενας.......... (οπως το θεμα που ανοιξες ''ακουσα και αυτο απο καποιους'')
και τελος πρεπει να γνωριζουμε και καποια στοιχειώδη πραγματα οταν ειμαστε σε μια σχολη που αντικείμενο της ειναι ο αθλητισμός.

TEFAA 2009
10-02-10, 01:00
Σε δυο μερες θα διαγραφεις? και γιατι οχι τωρα? Αμα νιωθεις εκτεθημενος σωστο ειναι να μην το επαναλαβεις στη ζωη σου τα λαθη που εκανες και μην βαζεις προφιλ το ΤΕΦΦΑ οταν δεν μπορεις να το υποστηριξεις και συνεχιζεις να προκαλεις τους γνωστες του αντικειμενου.
Καλη σου συνεχεια!:welcome:

ΠΩ ΠΩ ΜΗ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙΣ ΕΚΤΕΘΕΙ ΑΝΕΠΑΝΟΡΘΩΤΑ!!!


ΣΤΟ 1 ΕΤΟΣ ΕΙΧΑΜΕ ΣΤΙΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

ΞΕΡΕΙΣ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟ BODYBUILDING ΣΤΑ ΤΕΦΑΑ!!!!!!!!

TEFAA 2009
10-02-10, 01:03
TEFAA 2009 δε χρειαζεται να εξάπτεσαι, ειναι περίεργος ο τροπος που γράφεις και δικαιολογιμενα παρεξήγησε απο τους αλλους, βγαζεις αβιαστα συμπερασματα σε καθε απαντηση που θα σου δωσουν αλλα επιλεκτικά χωρις να λαμβανεις υπ'οψιν και αλλες απαντησεις (οπως πριν με την εφεδρινη σε αλλο θεμα)
κανενας δεν ειναι παντογνωστης, ολοι μαθαίνουμε, αλλα για να μάθουμε πρεπει να εχουμε και κρίση, δεν πιστεύουμε οτι μας λεει ο καθενας.......... (οπως το θεμα που ανοιξες ''ακουσα και αυτο απο καποιους'')
και τελος πρεπει να γνωριζουμε και καποια στοιχειώδη πραγματα οταν ειμαστε σε μια σχολη που αντικείμενο της ειναι ο αθλητισμός.

ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΦΕΥΓΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ !!!!! ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΠΕΠΕΙΣΤΕΙ ΠΛΕΟΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΔΕΧΕΣΤΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΓΝΩΜΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΙΤΕ!!!!!

ΚΑΚΟΣ ΕΚΑΝΑ ΕΓΓΡΑΦΗ , ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ!!!!!!

Haris Pilton
10-02-10, 01:03
Απο κατι τετοια φαινεται η αξιοκρατία και η αξιοπιστία του συστήματος των πανελληνίων!
Κακία αυτο που λεω,αλλα ετσι ειναι,βγαίνει ενας βαθμός που το μόνο που αντικατοπτρίζει ειναι σκέτη γνώση με την μηδενική αξιοποίηση της, και μπαίνει ο καθένας όπου να'ναι.

NASSER
10-02-10, 01:12
ΚΑΤΑΡΧΑΣ NASSER ΔΕ ΞΕΣ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΤΑ ΤΕΦΑΑ ΑΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΚΑΤΑΚΡΙΝΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ???????????

ΘΑ ΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΕΡΘΕΙΣ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΤΙ ΛΕΝΕ ΟΛΟΙ ΠΙΣΟΠΛΑΤΑ!!!!

ΘΑ ΔΙΑΓΡΑΦΩ ΣΕ 2 ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΠΟΣΟΙ ΚΑΛΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ ΘΑ ΜΕ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΟΥΝ!!! ΑΝ ΔΕ ΣΥΜΒΕΙ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΣΙΤΕ ΟΠΟΥ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΕΙΡΩΝΕΥΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑΚΡΙΝΟΥΝ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑΝ ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΞΕΡΟΥΝ ΠΡΩΣΟΠΙΚΑ!!

ΕΜΕΙΣ ΣΤΑ ΤΕΦΑΑ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ Κ Ο ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΜΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΑΣΚΑΛΟΙ ΟΧΙ COACH KAI ΠΟΛΥΞΕΡΟΙ!!!

ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


ΠΩ ΠΩ ΜΗ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙΣ ΕΚΤΕΘΕΙ ΑΝΕΠΑΝΟΡΘΩΤΑ!!!


ΣΤΟ 1 ΕΤΟΣ ΕΙΧΑΜΕ ΣΤΙΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

ΞΕΡΕΙΣ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟ BODYBUILDING ΣΤΑ ΤΕΦΑΑ!!!!!!!!


ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΦΕΥΓΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ !!!!! ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΠΕΠΕΙΣΤΕΙ ΠΛΕΟΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΔΕΧΕΣΤΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΓΝΩΜΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΙΤΕ!!!!!

ΚΑΚΟΣ ΕΚΑΝΑ ΕΓΓΡΑΦΗ , ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ!!!!!!

Επειδη το παρατραβηξες και δεν σεβεσαι κανεναν, απο μενα εχεις φαει το ban.
Χαρακτηρες του τυπου σου δεν τους θελουμε στο φορουμ και αρκετα σε ανεχτηκαμε με τη φλυαρια σου και την ειρωνια σου.
Εισαι ειρωνας και μονο που δηλωνεις ΤΕΦΦΑ μικρε γιατι εισαι πολυ ασχετος και αδιαβαστος. Οσο για το ποσο ξερω τι κανετε στα ΤΕΦΦΑ (αν εχεις παει ποτε στη σχολη) τα ξερω σιγουρα πολυ καλυτερα απο σενα!
Αντε γεια!!!

St3f
10-02-10, 01:16
Στα τεφα αθληματα στιβου κανουν οσοι απο τεφα ερχονται gym στο ψαξιμο ειναι

Haris Pilton
10-02-10, 01:21
Στα τεφα αθληματα στιβου κανουν οσοι απο τεφα ερχονται gym στο ψαξιμο ειναι

Καλα ναι,προφανως το παιδι δεν κριθικε απο μια του και μονο απορια,ουτε εφαγε το μπαν επηδη δεν ηξερε τι ειναι οι ολυμπιακες αρσεις,αλλα απο την συνολικη εικονα του στο φορουμ.

Niiick
10-02-10, 01:34
Στο ΤΕΦΑΑ αρσεις, ολυμπιακες ή μη μπορεις να μαθεις μονο στο μαθημα αρσεις βαρων το οποιο ηταν παντα ΕΠΙΛΟΓΗΣ. Στο μαθημα μυιικη ενδυναμωση το οποιο ειναι επισης επιλογης μπορεις επισης να μαθεις καποια πραγματα και απο φετος οι πρωτοετης το εχουν υποχρεωτικο. Περα απο αυτα τα δυο δε θα μπορουσε το παιδι να μαθει απο τη σχολη του αυτο που μας ζητησε. Με το που ρωτησε αντι να απαντησεις nasser του ειπες καλα πρεπει να εισαι πολυ ασχετος εισαι σιγουρα τεφαα? Λογικο ητανε να αντιδρασει.Οταν ομως καποιος ρωταει να πιω 1,5 ή 2 λιπαρα γαλα ολοι απαντανε. Οταν ρωτανε πραγματα πολυ πιο ασημαντα απο αυτα ολοι απαντανε. Εδω ρωτησε κατι σοβαρο και εισαι ο mod και του απαντας ετσι? Το τι αλλο εχει πεχτει δε μπορω να το ξερω και ουτε με ενδιαφερει αλλα επειδη εχω σχεση με το τεφαα επρεπε να πω κατι γιατι προς θεου δε μαθαινει στη σχολη του αυτο που ρωτησε που επρεπε αφου ειναι τεφαα να το ηξερε "δεδομενα".
Φιλικα,
Νικος:welcome:

TRIANTAFYLLOU
10-02-10, 01:46
αν μη τι άλλο στο πανεπιστήμιο πρέπει να αποκταμε και κοινωνική μόρφωση και να καταλαβαίνουμε οτι τα γραπτα παρεξηγιούνται πολλες φορες γιατι ο καθενας μπορεί να τα ερμηνεύσει αλλιώς εδω το φόρουμ δεν απαρτήζετε απο σχετικούς και μόνο αλλα και απο νέους που θελουν να αποκτήσουν γνωσεις και να γίνουν σχετικοί ανταλάσοντας απόψεις και διαβάζοντας στο φόρουμ.

κρίμα που δεν είδα νωρίτερα αυτο το τόπικ να πω 2 λέξεις και να καθαρίσω την μπουγάδα , γιατι εγω ξέρω πολύ καλα τις ολυμπιακές αρσεις διότι είχα κολητούς αρσιβαρήστες και μάλιστα εχω κάνει και προπονήσεις μαζί τους , όχι όμως ασκήσεις αρσιβαρίστικες αλλα αυτοί έκαναν μυστερικες ασκήσεις σε περιόδους οφ , γιατι παλιότερα ξεκίνησαν απο το ββ .

και στο θεμα μας για να μην ξεφεύγουμε οι ολυμπιακες άρσεις (αρασε επολέ ζετε ) έχουν να προσφερουν τα μέγιστα σε πολλα αθλήματα ακόμη και στον στίβο βοηθούν πάρα πολύ στην έκρηξη στην γενικη δυναμη , αλλα και στην νευρομυική συναρμογή .

και τωρα θα πω που είναι το άκυρο , στο ββ δεν έχουν να προσφέρουν πολλα , με το να τις προσθέσουμε στο πρόγραμμα μας και ούτε ποτε κανείς επαγγελματίας το εχει κάνει , μπορεί κάποιοι να τις εκαναν όταν ηταν αρσιβαρίστες , αλλα μετέπειτα δεν τις συμπεριελάμβαναν στο πρόγραμμα τους , εσύ έτσι όπως το είπες και μάλιστα φοιτητής στα τεφφα τα μπέρδεψες , γιατι κάθε άθλημα έχει την δική του φιλοσοφία και προπονητικη , δεν σημαίνει οτι επειδη κάποιος μπορεί να το εχει κανει είναι και ενδεδειγμένο .

μπορεί να προστεθεί στο πρόγραμμα υπο προυποθέσεις όμως αλλα δεν έχει ιδιαίτερη ουσία και επίσης επειδη είναι και φοβερα τεχνική άσκηση αν δεν την δείξει κάποιος γνώστης και υπεύθυνος , μέχρι που θα σακατευτεί κάποιος .

και επίσης αν κάποιος έχει αξία η είναι γνωστης δεν αντιδρα έτσι , αλλα στα βουβα πείθει με επιχειρήματα για τις απόψεις του και με το να αποχωρήσεις απο το φόρουμ δεν κάνεις κακο σε κανέναν ουτε θα του κόψεις το νερό απο το αυλάκι και μάλιστα δεν νομίζω να είναι κανείς τόσο κακοπροαίρετος να θελει να φύγεις απο το φόρουμ εκτός αν δεν μπορεί κάποιος να προσαρμοστει στον τρόπο λειτουργίας και δημιουργεί πρόβλημα .

και ποτε ακόμη και γνωστες δεν έχουν σνομπάρει κάποιον επειδη ρωτησε κατι η δεν ήξερε κατι , κάθε απορία είναι θεμιτη και υπάρχει διάθεση για να λυθεί .

αν κάποιος δεν μπορεί η νομίζει δεν έχει να πάρει κατι απο το φόρουμ απλα δεν συμετέχει και δεν χρειάζονται βαρύγδουπες δηλώσεις περι αποχώρησης

NASSER
10-02-10, 01:54
πως γινονται οι ολυμπιακες αρσεις? ποιους μυς του σωματος γυμναζουν ακριβως???
γινονται με μπαρα ,πως?

θελω να μαθω πως γινονται για να τις εφαρμοσω στην προπονα!!!!!!!!!:weights:


ευχαριστω εκ των προτερων μαγκες!!

Οταν καποιος ερχεται συνεχως σε αντιπαραθεση οχι για να μαθει αλλα για να δηλωσει γνωστης του αντικειμενου (μπορειτε να διαβασετε ολα τα ποστ του) και ξαφνικα ρωταει τι ειναι ολυμπιακες αρσεις επειδη θελει να τις κανει σε προπονηση ενω δεν ξερει τι σκοπο εχουν... τοτε παρακολουθωντας τον ευκολα σου ερχεται η απορια...


Σιγουρα εισαι τεφατζης??? Δειχνεις πολυ ασχετος...

Niiick αυτη ηταν η ερωτηση μου που δεν ειχε σκοπο να προσβαλει αλλα εχει μια λογικη. Πως γινεται να ζητας να μαθεις για κατι που ακουσες και ετσι θελεις να το κανεις, ενω στο παρελθον ερχεται σε αντιπαραθεση και σε διαλογο γιατι ως ''ΤΕΦΦΑ'' ... ''διαβαζει'' και ''μαθαινει'' απο μονος του οτι θελει... Γιαυτο και ειναι ειρωνικος και απαραδεχτος. Σκοπος του στο φορουμ ηταν η αντιπαραθεση παρα η μαθηση.

Επι του θεματος οσον αφορα τη διδασκαλια της αρσης βαρων και του μαθηματος μυικης ενδυναμωσης πολυ καλα τα ειπε ο Niiick.

παρακαλω η συνεχεια του τοπικ να αναφερεται για τις ολυμπιακες αρσεις ή γενικα για τις αρσεις που ειναι και ο τιτλος του τοπικ διαφορετικα θα κλειδωθει.

Bane
10-02-10, 11:32
Πάντως οι Ολυμπιακές Άρσεις είναι δυνητικά πολύ καταστροφικές για την μέση και τα γόνατα.

NASSER
10-02-10, 19:21
παρακαλω η συνεχεια του τοπικ να αναφερεται για τις ολυμπιακες αρσεις ή γενικα για τις αρσεις που ειναι και ο τιτλος του τοπικ διαφορετικα θα κλειδωθει.

Eγραψα κατι προηγουμενος και μερικοι νεοι και παλιοι δεν σεβαστηκαν! Τα μηνυματα διαγραφηκαν απο το τοπικ και το τοπικ κλειδωνεται!
Ασχολειθειτε με κατι πιο δημιουργικο.

Τα νεα μελη καλο ειναι να συστήνονται πρωτα και μετα να γραφουν αντιπαραθεσεις και αποψεις σε οτι αφορα τα δρώμενα του φορουμ.