PDA

Επιστροφή στο Forum : ακουω αποψεις παιδια γ προγραμμα



Τ.Ε.Φ.Α.Α
17-02-10, 17:45
αυτο ειναι το προγραμμα παιδια και θελω να μου πειτε αν δεν σας πειραζει τη γνωμη σας λοιπον, σε γυμναστηριο αρσης βαρων ομως με τα βασικα οργανα

δευτερα πλατη-στηθος για πλατη τροχαλια περιπου 100 επαναληψεις εμποσθλολαιμιες και οπισθολαιμιες! στηθος παγκος αρσης βαρων 70 κιλα 50 επαναληψεισ σε σετ ενοητε οχι μονοκοπανια + ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ ΜΕ ΜΠΑΡΑ

τεταρτη ποδια βαθυ καθισμα , γαμπες , τετρακεφαλοι

παρασκευη το ιδιο προγραμμα με δευτερα + γαμπες παλι

κανω αυτο το προγραμμα γτ εκανα στιβο και το ψιλοσυνιθισα παντως οταν παω σε γυμναστηριο με οργανα αισθανομαι οτι γυμναζομαι καλυτερα...................

ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΩΣΩ ΚΑΠΟΥ ΚΑΙ ΑΡΑΣΕ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ?

κοιλιακουσ κτλπ βαζω 3 φορες την εβδομαδα

St3f
19-02-10, 00:39
αυτο ειναι το προγραμμα παιδια και θελω να μου πειτε αν δεν σας πειραζει τη γνωμη σας λοιπον, σε γυμναστηριο αρσης βαρων ομως με τα βασικα οργανα

δευτερα πλατη-στηθος για πλατη τροχαλια περιπου 100 επαναληψεις εμποσθλολαιμιες και οπισθολαιμιες! στηθος παγκος αρσης βαρων 70 κιλα 50 επαναληψεισ σε σετ ενοητε οχι μονοκοπανια + ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ ΜΕ ΜΠΑΡΑ

τεταρτη ποδια βαθυ καθισμα , γαμπες , τετρακεφαλοι

παρασκευη το ιδιο προγραμμα με δευτερα + γαμπες παλι

κανω αυτο το προγραμμα γτ εκανα στιβο και το ψιλοσυνιθισα παντως οταν παω σε γυμναστηριο με οργανα αισθανομαι οτι γυμναζομαι καλυτερα...................

ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΩΣΩ ΚΑΠΟΥ ΚΑΙ ΑΡΑΣΕ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ?

κοιλιακουσ κτλπ βαζω 3 φορες την εβδομαδα

Ρε φιλε που ειναι το προγραμμα?:unsure:Μια ασκηση για στηθος 3 για πλατη βλεπω χωρις σετ ποσες επαναληψεις στο καθε σετ χωρις χερια ωμους και εκει που σκαλωσα ειναι στο που να χοσω το αρασε.Το αρασε ειναι τεχνικη την ξερεις?Αν οχι προσεχε ειναι επικινδυνη η εκτελεση:bbbiceps:

Τ.Ε.Φ.Α.Α
19-02-10, 17:05
Ρε φιλε που ειναι το προγραμμα?:unsure:Μια ασκηση για στηθος 3 για πλατη βλεπω χωρις σετ ποσες επαναληψεις στο καθε σετ χωρις χερια ωμους και εκει που σκαλωσα ειναι στο που να χοσω το αρασε.Το αρασε ειναι τεχνικη την ξερεις?Αν οχι προσεχε ειναι επικινδυνη η εκτελεση:bbbiceps:

ναι ρε φιλαρακι το ξερω το αρασε απλως εκανα στιβο και στο στιβο ρε φιλε κανουμε τετοιες ασκησεις δλδ ειναι στιβικο προγραμμα αν με πιανεις! ειναι προγραμμα βαρων για στιβο και οχι για γυμναστηριο ρε συ! απλως τωρα ποια κανω μονο τα βαρη στο στιβο γι αυτο μου βγηκε πολυ το προγραμμα!

TEFAAtzis
21-02-10, 03:24
εχεις πολλα σετ και πολλες επαναληψεις

zarras
21-02-10, 03:57
πανε στον ανθρωπο που εχει το γυμναστηριο και πες του να σου γραψει ενα σωστο σοβαρο και ισοροπημενο προγραμμα. Αυτο που εχεις ποσταρει δεν λεγεται "προγραμμα", λεγεται "κοπανιεμαι χωρις λογο και αιτια"

alekos
21-02-10, 22:39
Μου φαινετε απιστευτο αυτο το πραγμα....Πρωταρχικα πες ποιος ειναι ο στοχος σου μετα τι μπορεις ωστε να πεσουν γνωμες....τωρα ετσι στ ακυρα ενα προγραμμα......Τελος παντων για μενα ολο μα ολο λαθος....χωρις να 3ερω τον στοχο σου βλεπω πως δεν δουλευεις δικεφαλα τρικεφαλα ωμους....
πλατη μαζι με στηθος ανομοια σετ με επαναλληψεις...

Χωρις να θελω να σε προσβαλλω κρινωντας με αυτα που εχετε γραψει 2 ατομα απο τα τεφφα και με καποιους που εχω συζητησει εκτος φορουμ παλι απο τεφφα χανω πασα ιδεα....ηθελα να ερχομουν απο το τει αυτο αλλα πραγματικα δεν αξιζει αν επικρατει αυτο το πραγμα εκει περα....μελλοντικοι γυμναστες...απαραδεκτο και ζητω συγγνωμη για το οφφ τοπικ...αυτο που θελω να τονισω ειναι διαβαστε κατι παραπανω και καποιος πρεπει να αναφερθει σε καθηγητες και σε υπευθυνους για αυτο το χαλι....:toast:

Τ.Ε.Φ.Α.Α
23-02-10, 17:07
Μου φαινετε απιστευτο αυτο το πραγμα....Πρωταρχικα πες ποιος ειναι ο στοχος σου μετα τι μπορεις ωστε να πεσουν γνωμες....τωρα ετσι στ ακυρα ενα προγραμμα......Τελος παντων για μενα ολο μα ολο λαθος....χωρις να 3ερω τον στοχο σου βλεπω πως δεν δουλευεις δικεφαλα τρικεφαλα ωμους....
πλατη μαζι με στηθος ανομοια σετ με επαναλληψεις...

Χωρις να θελω να σε προσβαλλω κρινωντας με αυτα που εχετε γραψει 2 ατομα απο τα τεφφα και με καποιους που εχω συζητησει εκτος φορουμ παλι απο τεφφα χανω πασα ιδεα....ηθελα να ερχομουν απο το τει αυτο αλλα πραγματικα δεν αξιζει αν επικρατει αυτο το πραγμα εκει περα....μελλοντικοι γυμναστες...απαραδεκτο και ζητω συγγνωμη για το οφφ τοπικ...αυτο που θελω να τονισω ειναι διαβαστε κατι παραπανω και καποιος πρεπει να αναφερθει σε καθηγητες και σε υπευθυνους για αυτο το χαλι....:toast:

φιλαρακι ακου λιγο για να καταλαβεις ακριβως τι παιζει! προχθες παω στο γηπεδο και ηταν συμφοιτητες απτα τεφαα καμια 10αρια και με ειδαν να περνω ροφημα πρωτεινης και ξες τι μου ειπαν ΠΑΛΙ ΜΕ ΣΤΕΡΟΕΙΔΗ ΑΣΧΟΛΕΙΣΕ? ΑΣΤΑ ΑΥΤΑ! εγω εν τω μεταξυ προσπαθουσα να τους εξηγησω οτι δεν ειναι ντοπες και ειναι απαραιτητο γ τους μυς οσων κανουν βαρη! ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΑΠΛΑ ΜΕ ΡΩΤΟΥΣΑΝ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ Π ΠΕΡΝΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΙΒΩΣ ΑΥΤΗ Η ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΣΕ ΣΚΟΝΗ ΚΑΙ ΓΤ ΤΙ ΠΕΡΝΩ! αρα συμπερανε μονος σ τι παιζει και θα καταλαβεις! λοιπον οσον αφορα το θεμα μας κοπανιεμαι πολυ στα βαρη το προγραμμα αυτο δλδ που εβαλα το κανω καιρο! φσκ εχω γυμνασμενο σωμα ,το μονο ισως που εχω παραπονο ειναι να φτιαξω λιγο τους κοιλιακους μου! α και φιλε αλεκο πες μ λιγο σε παρακαλω εχεις μιλησει και με αλλους εξω απτα τεφαα και σ λενε οτι δεν ειμαστε σωστα ενημερωμενοι? σοβαρα πες μ λιγο γτ ειναι ενα σημαντικο θεμα δεν αστειευομαι!:(

alekos
23-02-10, 17:31
Για τα τεφφα ειναι αλλη συζητηση τελειως...απλα απο ατομα που ειναι στα τεφφα ακυρα μεταξυ τους και γενικοτερα απο οτι ακουω δεν κρινω (χωρις να δω)αλλα η αποψη μου σαν Αλεκος ειναι πως δεν σταμπαρουν τιποτα με αυτα που λενε και ειναι καιρο εκει μεσα..Στεροιδη το ροφημα πρωτεινης??????το αεροβολο τι ειναι ρε φιλε(ΟΡΓΑΝΟ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑ)ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΛΥΠΑΜΑΙ για αυτο...τωρα δεν θα κρινω τον τροπο γραφης σου αλλα αυτα που γραφεις ετσι οπως τα γραφεις χυμα στο κυμα δεν ξερω τι να πω...δεν θελω να σε θειξω,,,σου λεω τι πιστευω,,,,και μανα ξανα...χωρις να μας πεις τους στοχους σου εγω βλεπω 3 ασκησεις πλατη μια στηθος χυμα την ιδια μερα...αυτο το ειδος προγραμμα δεν ξερω σε τι επωφελει και τι γυμναζει...ας πουνε και αλλοι την αποψη τους....

thegravijia
23-02-10, 18:03
φιλαρακι ακου λιγο για να καταλαβεις ακριβως τι παιζει! προχθες παω στο γηπεδο και ηταν συμφοιτητες απτα τεφαα καμια 10αρια και με ειδαν να περνω ροφημα πρωτεινης και ξες τι μου ειπαν ΠΑΛΙ ΜΕ ΣΤΕΡΟΕΙΔΗ ΑΣΧΟΛΕΙΣΕ? ΑΣΤΑ ΑΥΤΑ! εγω εν τω μεταξυ προσπαθουσα να τους εξηγησω οτι δεν ειναι ντοπες και ειναι απαραιτητο γ τους μυς οσων κανουν βαρη! ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΑΠΛΑ ΜΕ ΡΩΤΟΥΣΑΝ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ Π ΠΕΡΝΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΙΒΩΣ ΑΥΤΗ Η ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΣΕ ΣΚΟΝΗ ΚΑΙ ΓΤ ΤΙ ΠΕΡΝΩ! αρα συμπερανε μονος σ τι παιζει και θα καταλαβεις! λοιπον οσον αφορα το θεμα μας κοπανιεμαι πολυ στα βαρη το προγραμμα αυτο δλδ που εβαλα το κανω καιρο! φσκ εχω γυμνασμενο σωμα ,το μονο ισως που εχω παραπονο ειναι να φτιαξω λιγο τους κοιλιακους μου! α και φιλε αλεκο πες μ λιγο σε παρακαλω εχεις μιλησει και με αλλους εξω απτα τεφαα και σ λενε οτι δεν ειμαστε σωστα ενημερωμενοι? σοβαρα πες μ λιγο γτ ειναι ενα σημαντικο θεμα δεν αστειευομαι!:(
τερατα γνωσεις !!!! υποκλινομαι :bowdown:

thegravijia
23-02-10, 18:05
παντως μπραβο σου που ασχολησε παραπερα απο την σχολη σου και ενδιαφερεσε να μαθεις πραγματα

zarras
23-02-10, 19:17
παλι καλα που σε ειδανε με ροφημα, εμενα με ειδαν να καταπινω κατι fish\flaxeed oil χαπια, και αποφανθηκαν οτι θα με χτυπησουν στο συκωτι και στα νεφρα. Παλιοτερα εμπαινα στη διαδικασια να εξηγω τι και πως, πλεον στα 35 δεν εχω το κουραγιο, ή γελαω ή ριχνω καντηλι με τι μια.

TEFAAtzis
23-02-10, 20:45
Παιδια το εχω ξανααναφερει και σε αλλο 8εμα οσον αφορα τα ΤΕΦΑΑ.Πραγματικα εχουμε ατομα που ξερουν μονο οτι τους δινει η σχολη οσον αφορα γνωσεις,ατομα που δεν ασχολουνται καν και εχουν ερθει ΤΕΦΑΑ ετσι για τον χαβαλε τους η για να κανουν που λεμε φοιτιτικη ζωη.Και μενα μια συμφοιτητρια μου με ειδε να πινω προτεινη και μου ειπε αυτο γιατι το παιρνεις για να φουσκοσεις?Φανταστειτε.Και ειναι και πραγματικα αλλοι που νομιζουν οτι ειναι οπως ειπε και ο συναδελφος απο πανω ντοπες και δεν ξερω και γω τι.Αμα αυτοι σαν γυμναστες δεν ξερουν αυριο μεθαυριο που θα τελειωσουν την σχολη τι ειναι οι πρωτεινες πχ εγω τι να το κανω οσο καλο βαθμο και να εχουν παρει το πτυχιο?

TEFAAtzis
23-02-10, 20:45
Παλιοτερα εμπαινα στη διαδικασια να εξηγω τι και πως, πλεον στα 35 δεν εχω το κουραγιο, ή γελαω ή ριχνω καντηλι με τι μια.[/QUOTE]

χαχαχαχα σωστος

TEFAAtzis
23-02-10, 20:46
παντως μπραβο σου που ασχολησε παραπερα απο την σχολη σου και ενδιαφερεσε να μαθεις πραγματα

Αν θες να γινεις καλος γυμναστης Τεραβιγια και οχι ενας απο τους πολλους και να ξεχωρισεις ετσι πρεπει

alekos
23-02-10, 20:52
Και απορω τα ατομα που ειναι στον περιγυρο σας πως επιτρεπετε σε ενα συναδελφο μελλοντικο να ισχυριζετε κατι τετοιο...εσεις που γνωριζετε λοιπον αφου δεν το κανουν καθηγητες πιστευω θα νιωθατε καλα να εξηγουσατε 2-3 πραγματακια σε ανθρωπους(γυμναστες)που ισως στο μελλον παρουν σβαρνα στο λαιμο τους παιδια με τραυματισμους και χιλια δυο....Δες το αν ησουν γιατρος και εκανε ενα εμφανη λαθος ο συναδελφος σου δεν θα τον εκραζες θα του εδειχνες το σωστο...ετσι θα δρουσα εγω αλλιως θα ενιωθα συνενοχος στο λαθος αφου δεν θα μιλαγα...και αλλη μια πιστοποιηση οτι ζουμε στην Ελλαδα..

alekos
23-02-10, 20:55
Αυτοι που το ισχυριζονται...και το λενε πειτε τους τι ισχυει....και οχι για να μαθουν απλα κατι αλλα για να μην παρουν στο λαιμο τους τα μελλοντικα παιδια....ειναι ΝΤΡΟΠΗ

Τ.Ε.Φ.Α.Α
23-02-10, 22:58
λοιπον αγαπητοι φιλοι εχετε δικιο αλλα πιστευω οτι ολα ειναι θεμα καθηγητων! δηλαδη αν μας ρωτησει καποιος πες γ παραδειγμα ποια ειναι η φαση της αιωρησης και η φαση της στηριξης στο αλλο ποδι στο στιβο οι πιο πολλοι θα απαντησουν γτ σε ολα τα ετη ειχαμε και καθε αθλημα δλδ ασχολκουμασταν πολυ με τα αθληματα αλλα δεν ενημερωνομασταν τοσο καλα για τα γυμναστηριακα θεματα κτλπ με πιανεται νομιζω! δεν κατηγορω κανεναν συμφοιτητη μου αλλα ετσι ειναι! ΚΑΙ ΣΥΓΧΩΡΕΣΤΕ ΜΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟ Π ΘΑ ΠΩ ΑΛΛΑ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΤΩΝ ΤΕΦΑΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΜΥΙΚΗ ΕΝΔΥΝΑΜΩΣΗ!

Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΙ ΠΙΟ ΕΛΕΗΝΗ ΑΝΟΙΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΤΩΝ ΤΕΦΑΑΤΖΗΔΩΝ ΚΑΠΝΙΖΟΥΝ ΠΟΛΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! υτο το θεωρω τι μεγαλυτερη ανοισια! ΓΥΜΝΑΣΤΕΣ ΠΟΥ ΚΑΠΝΙΖΟΥΝ??????????? ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ! :shock:

TEFAAtzis
23-02-10, 23:06
λοιπον αγαπητοι φιλοι εχετε δικιο αλλα πιστευω οτι ολα ειναι θεμα καθηγητων! δηλαδη αν μας ρωτησει καποιος πες γ παραδειγμα ποια ειναι η φαση της αιωρησης και η φαση της στηριξης στο αλλο ποδι στο στιβο οι πιο πολλοι θα απαντησουν γτ σε ολα τα ετη ειχαμε και καθε αθλημα δλδ ασχολκουμασταν πολυ με τα αθληματα αλλα δεν ενημερωνομασταν τοσο καλα για τα γυμναστηριακα θεματα κτλπ με πιανεται νομιζω! δεν κατηγορω κανεναν συμφοιτητη μου αλλα ετσι ειναι! ΚΑΙ ΣΥΓΧΩΡΕΣΤΕ ΜΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟ Π ΘΑ ΠΩ ΑΛΛΑ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΤΩΝ ΤΕΦΑΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΜΥΙΚΗ ΕΝΔΥΝΑΜΩΣΗ!

ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΣΕΙ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΥΙΚΗ ΕΝΔΥΝΑΜΟΣΗ

Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΙ ΠΙΟ ΕΛΕΗΝΗ ΑΝΟΙΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΤΩΝ ΤΕΦΑΑΤΖΗΔΩΝ ΚΑΠΝΙΖΟΥΝ ΠΟΛΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! υτο το θεωρω τι μεγαλυτερη ανοισια! ΓΥΜΝΑΣΤΕΣ ΠΟΥ ΚΑΠΝΙΖΟΥΝ??????????? ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ! :shock:

ΕΙΔΙΚΑ ΟΙ ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΕΣ ΣΕ ΜΑΣ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑΜΑΜΗΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΣΙΓΑΡΟ.

TEFAAtzis
23-02-10, 23:22
Αυτοι που το ισχυριζονται...και το λενε πειτε τους τι ισχυει....και οχι για να μαθουν απλα κατι αλλα για να μην παρουν στο λαιμο τους τα μελλοντικα παιδια....ειναι ΝΤΡΟΠΗ

Φιλε Αλεκο εχεις δικιο σε αυτο που λες αλλα οτι και να τους λεμε σε μερικους δεν καταλαβαινουν και επειδη βλεπουν κιολας 2-3 ατομα απο εμας που ασχολουμαστε με την μυικη ενδυναμοση καταναλωνοντας πρωτεινη και καθως ειμαστε και πιο γυμνασμενοι δημιουργουν την εντυπωση οτι η πρωτεινη ειναι κατι το οποιο σε φουσκωνει.Aν αυτοι σαν γυμναστες δεν κατσουν οπως κανουμε αρκετοι απο μας να τα ψαξουν για να τα μαθουν ωστε να γινουνε καλυτεροι γυμναστες εμεις φταιμε?
Εγω απο την πλευρα μου προσπαθω οσο μπορω να τους ανοιξω τα ματια οταν πεφτω σε τετοια συζητηση αλλα το μελημα αυτο νομιζω πως ειναι κατι το οποιο πρεπει και κακως δεν λεγεται να το διδασκουν οι καθηγητες μας οι οποιοι οχι μονο δεν το κανουν αλλα συγκεκριμενα μας τρομοκρατουν και σχετικα με αυτα και γιαυτο και μερικοι εχουν αυτες τις εντυπωσεις

drago
24-02-10, 02:07
αν σε δουνε και παιζεις καλυτερα προσπαθησε να τους πεισεις οτι ειναι λογω του ρωφηματος. πεσ τους οτι ειναι η τελευταια λεξη της τεχνολογιας στις ντοπες και ειναι πανακρυβο γιατι ειναι φτιαγμενο ειδικα για να μην εχει παρενεργειες και να μην δειχνει στο antidopping control.

αν παιξεις και καλα και τους πεισεις και ψαρωσει κανεις ξεμοναχιασε τον και καντου μια φιλικη τιμη 20 ευρω την κουταλια της σουπας.

Τ.Ε.Φ.Α.Α
24-02-10, 16:02
Φιλε Αλεκο εχεις δικιο σε αυτο που λες αλλα οτι και να τους λεμε σε μερικους δεν καταλαβαινουν και επειδη βλεπουν κιολας 2-3 ατομα απο εμας που ασχολουμαστε με την μυικη ενδυναμοση καταναλωνοντας πρωτεινη και καθως ειμαστε και πιο γυμνασμενοι δημιουργουν την εντυπωση οτι η πρωτεινη ειναι κατι το οποιο σε φουσκωνει.Aν αυτοι σαν γυμναστες δεν κατσουν οπως κανουμε αρκετοι απο μας να τα ψαξουν για να τα μαθουν ωστε να γινουνε καλυτεροι γυμναστες εμεις φταιμε?
Εγω απο την πλευρα μου προσπαθω οσο μπορω να τους ανοιξω τα ματια οταν πεφτω σε τετοια συζητηση αλλα το μελημα αυτο νομιζω πως ειναι κατι το οποιο πρεπει και κακως δεν λεγεται να το διδασκουν οι καθηγητες μας οι οποιοι οχι μονο δεν το κανουν αλλα συγκεκριμενα μας τρομοκρατουν και σχετικα με αυτα και γιαυτο και μερικοι εχουν αυτες τις εντυπωσεις

τα πες παρα πολυ ωραια συναδελφε! οτι και να πω τωρα περισευει! εχεις δικιο:thumbup:

Τ.Ε.Φ.Α.Α
24-02-10, 22:33
λοιπον επειδη το προηγουμενο προγραμμα ηταν βλακεια δικια μου παραθετω ενα καπως τροποποιημενο προγραμμα στηριζομενος στο προγραμμα του μπουρναζου! για δειτε λιγο!

ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟ ΞΕΚΙΝΑΩ! :weights:



ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΟΓΚΟΥ ΓΙΑ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗΣ
ΔΕΥΤΕΡΑ ΣΤΗΘΟΣ
1.ΠΙΕΣΕΙΣ ΠΑΓΚΟΥ ΜΕ ΜΠΑΡΑ ΣΕ ΟΡΙΖΟΝΤΙΟ 10-7-3-7
2.ΠΙΕΣΕΙΣ ΑΛΤΗΡΩΝ ΣΕ ΟΡΙΖΟΝΤΙΟ ΠΑΓΚΟ 7-7-3-7
3.PULL OVER ME ΑΛΤΗΡΑ 10-7-5-7
4.ΠΙΕΣΕΙΣ ΠΑΓΚΟΥ ΜΕ ΜΠΑΡΑ ΣΕ ΕΠΙΚΛΙΝΗ 7-7-3-7
5.ΒΥΘΙΣΕΙΣ ΣΤΟ ΔΙΖΥΓΟ 7-7-3-7

ΤΕΤΑΡΤΗ ΔΙΚΕΦΑΛΑ ΤΡΙΚΕΦΑΛΑ

1. ΚΑΜΨΕΙΣ ΑΥΤΟΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗΣ 10-7-3-7
2. .ΚΑΜΨΕΙς ΔΙΚΕΦΑΛΩΝ ΜΕ ΜΠΑΡΑ 10-7-3-7
3. ΤΡΑΒΗΓΜΑΤΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΑΝΩ ΣΤΗ ΤΡΟΧΑΛΙΑ 7-7-3-7
4. ΕΚΤΑΣΕΙς ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΑΤΩ ΣΤΗ ΤΡΟΧΑΛΙΑ 10-7-3-7-10
5..ΓΑΛΙΚΕς ΕΚΤΑΣΕΙς ΜΕ ΣΤΡΑΒΟΜΠΑΡΑ ΣΕ ΙΣΙΟ ΠΑΓΚΟ 10-7-3-7

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΛΑΤΗ
1. ΕΜΠΡΟΣΘΟΛΑΙΜΙΕΣ ΕΛΞΕΙς ΤΡΟΧΑΛΙΑ 10-7-3-7
2.ΟΠΙΣΘΟΛΑΙΜΙΕΣ ΕΛΞΕΙΣ ΤΡΟΧΑΛΙΑΣ 10-7-3-7
3. ΕΜΠΡΟΣΟΛΑΙΜΙΕΣ ΚΛΕΙΣΤΗ ΛΑΒΗ 10-7-3-7
4. .ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ ΚΑΘΙΣΤΗ ΤΡΟΧΑΛΙΑ 10-7-3-7
5.ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ 10-7-3-7 2 ΣΕΤ ΜΕ ΔΕΞΙ ΧΕΡΙ ΚΑΙ 2 ΜΕ ΑΡΙΣΤΕΡΟ

ΠΕΜΠΤΗ ΠΟΔΙΑ - ΩΜΟΙ
1.ΣΚΟΥΩΤ ΚΑΝΟΝΙΚΟ 10-7-3-7
2.ΓΑΜΠΕς ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΟΡΘΙΟς Η ΚΑΘΙΣΤΟΣ 20-15-10-6-20
3.ΠΡΕΖΑ ΠΙΕΣΕΙΣ 10-7-3-7
4. ΤΕΤΡΑΚΕΦΑΛΟΙ ΑΡΣΕΙΣ ΣΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ 7-7-3-7
5. ΩΜΟΙ ΠΙΕΣΕΙΣ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ 10-7-3-7
6. ΩΜΟΙ ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΑΛΤΗΡΩΝ ΟΡΘΙΟΣ 10-7-3-7

κοιλιακοι ραχεοι 3 φορες την εβδομαδα!

To ποστ-τοπικ μεταφερθηκε και συγχωνευτηκε με το προηγουμενο.Παρακαλω μην ανοιγεις πολλα τοπικ γυρω απο το ιδιο θεμα***mod team***

Polyneikos
24-02-10, 23:43
λοιπον επειδη το προηγουμενο προγραμμα ηταν βλακεια δικια μου παραθετω ενα καπως τροποποιημενο προγραμμα στηριζομενος στο προγραμμα του μπουρναζου! για δειτε λιγο!

ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟ ΞΕΚΙΝΑΩ! :weights:



ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΟΓΚΟΥ ΓΙΑ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗΣ
ΔΕΥΤΕΡΑ ΣΤΗΘΟΣ
1.ΠΙΕΣΕΙΣ ΠΑΓΚΟΥ ΜΕ ΜΠΑΡΑ ΣΕ ΟΡΙΖΟΝΤΙΟ 10-7-3-7
2.ΠΙΕΣΕΙΣ ΑΛΤΗΡΩΝ ΣΕ ΟΡΙΖΟΝΤΙΟ ΠΑΓΚΟ 7-7-3-7
3.PULL OVER ME ΑΛΤΗΡΑ 10-7-5-7
4.ΠΙΕΣΕΙΣ ΠΑΓΚΟΥ ΜΕ ΜΠΑΡΑ ΣΕ ΕΠΙΚΛΙΝΗ 7-7-3-7
5.ΒΥΘΙΣΕΙΣ ΣΤΟ ΔΙΖΥΓΟ 7-7-3-7

Eδω θα προτιμουσα αντι για 3 ασκησεις πιεσεων που εχεις βαλει ,την 1,24 να αντικαταστησεις την μια με εκτασεις.Επίσης στην πρωτη και την 2η κανεις πιεσεις σε οριζόντιο και στις 2,αλλαξε την γωνια στις πιεσεις με αλτήρες...Τελος κατι που θα σχολιαζα χωρίς να σου λεω το κανεις απαραιτητα λαθος είναι ότι αν κανεις πιεσεις μπαρας σε επικλινη 4η ασκηση για στηθος τα κιλα σου θα χαμηλα λόγω εξαντλησης,τις μπαρες τις βαζουμε συνηθως πρωτες ασκησεις

ΤΕΤΑΡΤΗ ΔΙΚΕΦΑΛΑ ΤΡΙΚΕΦΑΛΑ

1. ΚΑΜΨΕΙΣ ΑΥΤΟΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗΣ 10-7-3-7
2. .ΚΑΜΨΕΙς ΔΙΚΕΦΑΛΩΝ ΜΕ ΜΠΑΡΑ 10-7-3-7
3. ΤΡΑΒΗΓΜΑΤΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΑΝΩ ΣΤΗ ΤΡΟΧΑΛΙΑ 7-7-3-7
4. ΕΚΤΑΣΕΙς ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΑΤΩ ΣΤΗ ΤΡΟΧΑΛΙΑ 10-7-3-7-10
5..ΓΑΛΙΚΕς ΕΚΤΑΣΕΙς ΜΕ ΣΤΡΑΒΟΜΠΑΡΑ ΣΕ ΙΣΙΟ ΠΑΓΚΟ 10-7-3-7

Εδω ξεκινας με ασκησεις απομονωσης για δικεφαλα και μετα τις βασικες με μπαρα,θα ήταν καλυτερα να αντιστρεψεις την 1η με την 2η.Επίσης θα προτιμουσα 3 ασκησεις για τρικεφαλα και 2 για δικεφαλα ,αντιθετα με αυτο που κανεις εσυ καθως οι τρικεφαλοι είναι μεγαλύτερη μυικη ομαδα...

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΛΑΤΗ
1. ΕΜΠΡΟΣΘΟΛΑΙΜΙΕΣ ΕΛΞΕΙς ΤΡΟΧΑΛΙΑ 10-7-3-7
2.ΟΠΙΣΘΟΛΑΙΜΙΕΣ ΕΛΞΕΙΣ ΤΡΟΧΑΛΙΑΣ 10-7-3-7
3. ΕΜΠΡΟΣΟΛΑΙΜΙΕΣ ΚΛΕΙΣΤΗ ΛΑΒΗ 10-7-3-7
4. .ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ ΚΑΘΙΣΤΗ ΤΡΟΧΑΛΙΑ 10-7-3-7
5.ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ 10-7-3-7 2 ΣΕΤ ΜΕ ΔΕΞΙ ΧΕΡΙ ΚΑΙ 2 ΜΕ ΑΡΙΣΤΕΡΟ

Πλατη εχεις βαλει 3 ειδη ελξεων και εξαιρεις βασικες ασκησεις όπως μονοζυγο,κωπηλατικη με μπαρα,αρσεις θανατου (εφόσον μιλαμε κα ιγια πρόγραμμα όγκου)

ΠΕΜΠΤΗ ΠΟΔΙΑ - ΩΜΟΙ
1.ΣΚΟΥΩΤ ΚΑΝΟΝΙΚΟ 10-7-3-7
2.ΓΑΜΠΕς ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΟΡΘΙΟς Η ΚΑΘΙΣΤΟΣ 20-15-10-6-20
3.ΠΡΕΖΑ ΠΙΕΣΕΙΣ 10-7-3-7
4. ΤΕΤΡΑΚΕΦΑΛΟΙ ΑΡΣΕΙΣ ΣΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ 7-7-3-7
5. ΩΜΟΙ ΠΙΕΣΕΙΣ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ 10-7-3-7
6. ΩΜΟΙ ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΑΛΤΗΡΩΝ ΟΡΘΙΟΣ 10-7-3-7

Εδω στα πόδια θα πρεπει να βαλεις ασκησιες για μηριαια δικεφαλα,,τις γαμπες στο τελος μετα από βασικες ασκήσεις .
Στους ώμους πρεπει να δουλεψεις με κανα 2 ασκησεις ακόμα ,όπως προτασεις,κωπηλατικη μπαρας όρθιος,ανασηκωσεις ώμων κτλ

κοιλιακοι ραχεοι 3 φορες την εβδομαδα!

Αυτό το προγραμματακι επιδεχεται διορθωσεων,εκανα καποιες προτασεις δικες μου,όχι ότι είναι μονόδρομος,τωρα το σπλιτ θα το ήθελα λίγο αλλιως ,άς πουμε πόδια εντελως μόνα τους γιατί είναι μεγαλη μυικη ομαδα και αν παίζεις σωστα σε εξαντλείουν,αν μετα έχεις κουραγιο και για ώμους παει να πει ότι "προφυλαχθηκες"...
Αυτα από εμενα,θα σου πουν και τα αλλα παιδια μια γνωμη και τα συζηταμε.:thumbup:

TEFAAtzis
25-02-10, 01:15
τα πες παρα πολυ ωραια συναδελφε! οτι και να πω τωρα περισευει! εχεις δικιο:thumbup:

Να'σαι καλα φιλε μου:toast:

TEFAAtzis
25-02-10, 01:16
αν σε δουνε και παιζεις καλυτερα προσπαθησε να τους πεισεις οτι ειναι λογω του ρωφηματος. πεσ τους οτι ειναι η τελευταια λεξη της τεχνολογιας στις ντοπες και ειναι πανακρυβο γιατι ειναι φτιαγμενο ειδικα για να μην εχει παρενεργειες και να μην δειχνει στο antidopping control.

αν παιξεις και καλα και τους πεισεις και ψαρωσει κανεις ξεμοναχιασε τον και καντου μια φιλικη τιμη 20 ευρω την κουταλια της σουπας.

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ :rolf:
Ντραγκο μου εδωσες ιδεα:P

Τ.Ε.Φ.Α.Α
25-02-10, 15:54
Αυτό το προγραμματακι επιδεχεται διορθωσεων,εκανα καποιες προτασεις δικες μου,όχι ότι είναι μονόδρομος,τωρα το σπλιτ θα το ήθελα λίγο αλλιως ,άς πουμε πόδια εντελως μόνα τους γιατί είναι μεγαλη μυικη ομαδα και αν παίζεις σωστα σε εξαντλείουν,αν μετα έχεις κουραγιο και για ώμους παει να πει ότι "προφυλαχθηκες"...
Αυτα από εμενα,θα σου πουν και τα αλλα παιδια μια γνωμη και τα συζηταμε.:thumbup:

φιλε πολυνικος σε ευχαριστω παρα πολυ γ τη βοηθεια και γ τις διορθωσεις! λοιπον θα κανω τις διορθωσεις π λες αλλα φιλε αρσης θανατου δε θελω να κανω γτ με καταπονει πολυ τη μεση! εχω κανει αλλα ποναει η μεση μ μετα και θελω οσο μπορω να τις αποφευγω! διαμορφωσα ετσι το προγραμμα γτ εχω ακουσει πτι με το να γυμναζεις καθε μυ μια φορα την εβδομαδα θα εχεισ καλα αποτελεσματα στο σωμα σου! ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ?:bbbiceps:

Τ.Ε.Φ.Α.Α
10-03-10, 15:27
παιδια χθες πηγαμε για εξετασεις με την ομαδα , γενικες εξετασεις και εξετασεις για καρδια και για τους μυς του σωματος σε ορθοπαιδικο γιατρο! λοιπον αυτο που παρατηρησε ο ορθοπαιδικος και μ το πε ξεκαθαρα χωρις σαλτσες κτλπ ειναι οτι το σωμα μου εχει καταπονηθει λογω υπερπρονησης αι οι μυς μου ειναι κουρασμενοι! του εξηγησα οτι παω 3 φορες τη βδομαδα γυμναστηριο δευτερα,τεταρτη και παρασκευη αλλα δευτερα και τεταρτη γυμναζω πλατη και στηθος, δλδ γυμναζω γυμναζω 2 φορες τη βδομαδα πλατη και στηθος! οταν το το πα αυτο μ ειπε οτι καταλαβαινω οτι εσεις που ασχοληστε με τα τεφαα κανετε υπερβολες επειδη σασ αρεσει η προπονηση αλλα μου εξηγησε οτι ειναι λαθος γτ υπερπροπονηθηκα και πηγα το σωμα μου σε αναπτυξη μυων λιγο πισω! μου ειπε να κανω relax 72 ωρες για να αναρρωσουν καλα οι μυς και να με βγαλει ο προπονητης μου προγραμμα βαρων τρεις φορες την εβδομαδα και ΝΑ ΜΗΝ ΓΥΜΝΑΖΩ ΚΑΘΕ ΜΥ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ,ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ! η καρδια ειναι οκ αλλα λογω της εξαντλησης οπως μ ειπαν ανεβαζα παλμους γρηγορα σε καθε ασκηση! αιμα ειναι οκ και γενικα ολα οκ!

ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΗΚΑ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΕΡΠΡΟΝΗΣΗ Π ΜΟΥ ΕΙΠΕ!!! :(

sTeLaKoS
10-03-10, 15:44
παιδια χθες πηγαμε για εξετασεις με την ομαδα , γενικες εξετασεις και εξετασεις για καρδια και για τους μυς του σωματος σε ορθοπαιδικο γιατρο! λοιπον αυτο που παρατηρησε ο ορθοπαιδικος και μ το πε ξεκαθαρα χωρις σαλτσες κτλπ ειναι οτι το σωμα μου εχει καταπονηθει λογω υπερπρονησης αι οι μυς μου ειναι κουρασμενοι! του εξηγησα οτι παω 3 φορες τη βδομαδα γυμναστηριο δευτερα,τεταρτη και παρασκευη αλλα δευτερα και τεταρτη γυμναζω πλατη και στηθος, δλδ γυμναζω γυμναζω 2 φορες τη βδομαδα πλατη και στηθος! οταν το το πα αυτο μ ειπε οτι καταλαβαινω οτι εσεις που ασχοληστε με τα τεφαα κανετε υπερβολες επειδη σασ αρεσει η προπονηση αλλα μου εξηγησε οτι ειναι λαθος γτ υπερπροπονηθηκα και πηγα το σωμα μου σε αναπτυξη μυων λιγο πισω! μου ειπε να κανω relax 72 ωρες για να αναρρωσουν καλα οι μυς και να με βγαλει ο προπονητης μου προγραμμα βαρων τρεις φορες την εβδομαδα και ΝΑ ΜΗΝ ΓΥΜΝΑΖΩ ΚΑΘΕ ΜΥ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ,ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ! η καρδια ειναι οκ αλλα λογω της εξαντλησης οπως μ ειπαν ανεβαζα παλμους γρηγορα σε καθε ασκηση! αιμα ειναι οκ και γενικα ολα οκ!

ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΗΚΑ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΕΡΠΡΟΝΗΣΗ Π ΜΟΥ ΕΙΠΕ!!! :(



Συγχώνεψα τα θέματά σου. Αν διαβάσεις το θέμα που εσύ ο ίδιος είχες ανοίξει και τα σχόλια των παιδιών από κάτω θα δεις οτί συμπίπτουν με τα λόγια του γιατρού.

Την επόμενη φορά που θα ζητήσεις συμβουλές ακολούθησε τες. :thumbup:

Τ.Ε.Φ.Α.Α
10-03-10, 20:39
Συγχώνεψα τα θέματά σου. Αν διαβάσεις το θέμα που εσύ ο ίδιος είχες ανοίξει και τα σχόλια των παιδιών από κάτω θα δεις οτί συμπίπτουν με τα λόγια του γιατρού.

Την επόμενη φορά που θα ζητήσεις συμβουλές ακολούθησε τες. :thumbup:

φσκ και θα τις ακολουθησω και σας ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια σας και για τις συμβουλες σας! απο μενα ενα μεγαλο ευχαριστω παιδια! να σται καλα:)