PDA

Επιστροφή στο Forum : ερωτηση γ προγραμμα αεροβιας!



Τ.Ε.Φ.Α.Α
23-02-10, 16:39
λοιπον αγαπητοι φιλοι θελω να με βοηθησεται σε κατι που δεν ξερω αν θα εχει σγρ αποτελεσμα! λοιπον απο οτι σας ειπα ειμαι 22 ετων και σπουδαζω τεφαα σερρων! λοιπον επειδη εχω σταματησει εδω και 2 χρονια το στιβο και επειδη τωρα κανω μονο προπονηση με βαρη ,εχω παρατηρησει οτι επειδη δεν κανω αεροβια πλεον εχει μαζευτει λιπος στη κοιλια που εχει κρυψει τους κοιλιακους μου ,φαινονται λιγο! λοιπον εχω ενα γυμνασμενο σωμα αλλα επειδη σταματισα το τρεξιμο θελω να χασω το λιπος για να φανουν οι κοιλιακοι μου! ΑΥΤΟ Π ΘΑ ΠΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΔΑΧΘΗΚΑ ΣΤΟ ΤΕΦΑΑ! λοιπον ειναι ενα προγραμμα το οποιο λεει οτι αν κανουμε αεροβια και συγκεκριμενα διαδρομο 5 φορες την εβδομαδα απο 30 λεπτα θα εχουμε παρα πολυ καλα αποτελεσματα στη καυση λιπους! δλδ υποστηριζουν οτι το λιπος και κυριως το κοιλιακο με 30 λεπτα αεροβιας τη μερα στο 60% θα δουμε αποτελεσματα και θα φανουν οι κοιλιακοι μας! αυτο θα γινει σε συνδυασμο με προπονηση με βαρη με σωστη διατροφη και με ασκησεις κοιλιακων! δλδ 1 ωρα βαρη και μετα διαδρομο 30 λεπτα 5 φορες την εβδομαδα! σκεφτομαι να τ κανω για 2 μηνες και αν δε δω αποτελεσμα να το αλλαξω! αυτα ηταν απο αρθρο toy menshealth

kaiowas
23-02-10, 18:37
Τα προγράμματα προπόνησης του MENSHEALTH είναι για να γίνεις COLEMAN σε ένα μήνα:P

Για να δεις κοιλιακούς βοηθάει η αερόβια ΜΟΝΟ όμως με σωστή δίαιτα, όπως καταλαβαίνεις πρέπει να χάσεις μερικά κιλά;)

sTeLaKoS
23-02-10, 19:33
λοιπον αγαπητοι φιλοι θελω να με βοηθησεται σε κατι που δεν ξερω αν θα εχει σγρ αποτελεσμα! λοιπον απο οτι σας ειπα ειμαι 22 ετων και σπουδαζω τεφαα σερρων! λοιπον επειδη εχω σταματησει εδω και 2 χρονια το στιβο και επειδη τωρα κανω μονο προπονηση με βαρη ,εχω παρατηρησει οτι επειδη δεν κανω αεροβια πλεον εχει μαζευτει λιπος στη κοιλια που εχει κρυψει τους κοιλιακους μου ,φαινονται λιγο! λοιπον εχω ενα γυμνασμενο σωμα αλλα επειδη σταματισα το τρεξιμο θελω να χασω το λιπος για να φανουν οι κοιλιακοι μου! ΑΥΤΟ Π ΘΑ ΠΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΔΑΧΘΗΚΑ ΣΤΟ ΤΕΦΑΑ! λοιπον ειναι ενα προγραμμα το οποιο λεει οτι αν κανουμε αεροβια και συγκεκριμενα διαδρομο 5 φορες την εβδομαδα απο 30 λεπτα θα εχουμε παρα πολυ καλα αποτελεσματα στη καυση λιπους! δλδ υποστηριζουν οτι το λιπος και κυριως το κοιλιακο με 30 λεπτα αεροβιας τη μερα στο 60% θα δουμε αποτελεσματα και θα φανουν οι κοιλιακοι μας! αυτο θα γινει σε συνδυασμο με προπονηση με βαρη με σωστη διατροφη και με ασκησεις κοιλιακων! δλδ 1 ωρα βαρη και μετα διαδρομο 30 λεπτα 5 φορες την εβδομαδα! σκεφτομαι να τ κανω για 2 μηνες και αν δε δω αποτελεσμα να το αλλαξω! αυτα ηταν απο αρθρο toy menshealth


Τις προάλλες άνοιξες τόπικ για να συμβουλέψεις τον κόσμο για το πως να κάνει αερόβια.
συμβουλη για αεροβια ασκηση (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=7143)

Τώρα συμβουλεύεσαι περιοδικά; Με μπερδεύεις..

sogoku
23-02-10, 19:39
To λιπος φευγει τελευταιο απο εκει που αποθηκευεται πρωτα.Και δεν υπαρχουν ασκησεις που στοχευουν την απωλεια λιπους σε καποιο συγκεκριμενο σημειο.Ετσι ξερω εγω.Εαν κανεις και διατροφη παραλληλα θα δεις αποτελεσματαα αλλα για μενα καντα πιο σταδιακα και διατροφη δηλαδη ξεκινα απο σταδιακη μειωση υδατανθρακων και 3 φορες την εβδομαδα αεροβια.Βλεπε τους μυς σου μην καουν.....

giannis64
23-02-10, 21:03
αμα δεν κανεις αεροβια, και ολες της ασκησεις της κουζινας, κοιλιακους δεν προκητε να δεις, και κουλουτουμπες με τα αυτια να κανεις.

Haris Pilton
24-02-10, 02:28
Τις προάλλες άνοιξες τόπικ για να συμβουλέψεις τον κόσμο για το πως να κάνει αερόβια.
συμβουλη για αεροβια ασκηση (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=7143)




Τώρα συμβουλεύεσαι περιοδικά; Με μπερδεύεις..

Το ιδιο το παιδι εδινε συμβουλη οτι δν γινετε να χασεις απο συγκεκριμενο μερος λιπος και τωρα ρωταει για το αν θα δουλεψει η αεροβια για να χαθει λιπος στην κοιλια.Οτινανε,φιλικα παντα αλλα μην δουλευομαστε κιολας!



αμα δεν κανεις αεροβια, και ολες της ασκησεις της κουζινας, κοιλιακους δεν προκητε να δεις, και κουλουτουμπες με τα αυτια να κανεις.

+1

:thumbup:

Τ.Ε.Φ.Α.Α
24-02-10, 16:09
[QUOTE=Haris Pilton;143824]Το ιδιο το παιδι εδινε συμβουλη οτι δν γινετε να χασεις απο συγκεκριμενο μερος λιπος και τωρα ρωταει για το αν θα δουλεψει η αεροβια για να χαθει λιπος στην κοιλια.Οτινανε,φιλικα παντα αλλα μην δουλευομαστε κιολιας

ποιος ειπε οτι δουλευομαστε ρε αργηγε! λεω εγω οτι θελω να χασω λιπος αποκλειστικα και μονο στη κοιλια? αφου το λιπος δεν χανεται μονο απο ενα συγκεκριμενο σημειο του σωματος! δλδ το ειπα πριν και τωρα λεω αλλα? μαλλον δεν καταλαβες τι εννοω φιλε μου! το αρθρο αναφερεται απο το περιοδικο Mens health και ρωταω κατι απλο, ειναι φυσιολογικο να τρεχεις 5 φορεσ τη μερα για 30 λεπτα καθε μερα μετα τα βαρη? δεν ειναι πολυ επιβαριντικο γ τον ευατο σ? και εν τελη ειναι κατι που θα χει σγρ αποτελεσμα, η απλως θα κοπανιομαστε τζαμπα? και μετα ερχεται αυτο π σ πα γ το λιπος και ολα τα υπολοιπα, τι και πως θα χαθει! οκ?:welcome: φυσικα και ξερω τι γινεται απλως ισως δε καταλαβες τι εννοω αλλα κανενα προβλημα!

Τ.Ε.Φ.Α.Α
24-02-10, 16:14
αμα δεν κανεις αεροβια, και ολες της ασκησεις της κουζινας, κοιλιακους δεν προκητε να δεις, και κουλουτουμπες με τα αυτια να κανεις.

φιλε Gianni to kserw εχεις δικιο! με τι ασχολεισε αν επιτρεπεις? γτ φαινεσαι ψαγμενος και θεωρω οτι οι συμβουλες θα ειναι χρησημες αν ασχολεισαι με θεματα διατροφης κτλπ για να μας δωσεις τα φωτα σ λιγο! ;)

albertob30
24-02-10, 17:28
5 φορες για αρχη ειναι πολλες ..

ξεκινα με 3 απο 30 λεπτα στους 130 παλμους μετα απο 3 βδομαδες καντες 4 στα 35 λεπτα και μετα 4 στα 40 λεπτα με ΠΑΝΤΑ 130 παλμους.

γενικα οταν κολλας και δεν χανεις αλλο λιπος απλα αυξησε τον χρονο κατα 5 λεπτα και 8α με θυμηθεις.





και ρε μαγκες μια παρακληση. πριν ανοιξετε καινουργιο θεμα καντε μια αναζητηση 1 εκατομμυριο φορες τα ιδια λεμε δηλαδη κατανταει αηδια.

ελπιζω να σε βοηθησα..