PDA

Επιστροφή στο Forum : Φωτογραφιες Eddie.



Σελίδες : 1 [2] 3 4 5 6

Dreiko
01-12-10, 23:55
Ε ναι,λογω σωματοτυπου βαζω εκει



μια απο τα ιδια κι εγω ρε συ....;)

lila_1
02-12-10, 00:01
Κανω 3 φορες απο 20-30 λεπτα!!

Ε τοτε κανε περισσοτερη!:turtle:
Βασικα σε τι φαση εισαι τωρα?
Ογκος, γραμμωση, συντηρηση?
Ή λιγο απ ολα?:green:

Eddie
02-12-10, 00:06
θα γινεις σαν τον γεροντα κ θα μιλας με γριφους κ συ μετα???:green::green::green:


Ετσι θα γινω φιλε!!

http://www.legaljuice.com/hair%20hairy%20long%20cousin%20it.jpg


μια απο τα ιδια κι εγω ρε συ....;)

Δεεεε ξερω,δε βλεπω :turtle:


Ε τοτε κανε περισσοτερη!:turtle:
Βασικα σε τι φαση εισαι τωρα?
Ογκος, γραμμωση, συντηρηση?
Ή λιγο απ ολα?:green:

Λιγο απ βασικα μετα γραμμωση που εκανα μεχρι αυγουστο,εχω αυξησει ποσοτητες φαγητου και εχω εχω ελλατωσει τις αεροβιες.Ηθελα να μεινω στα ιδια κιλα,αλλα οχι οτι το επιδιωξα και δε το καταφερα.Αφου εκατσε ετσι οκ,no prob!!Απο φλεβαρη-μαρτη παλι γραμμωση!

Dreiko
02-12-10, 00:10
Δεεεε ξερω,δε βλεπω :turtle:



ο φωτολαγνος επεστρεψε....:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:
δεν ανεβαζω εγω ολοσωμες.....οποιος θελει απο κοντα.....το πολυ πολυ να ανεβω βολο...:rolf::rolf::rolf::green::P

lila_1
02-12-10, 00:22
Λιγο απ βασικα μετα γραμμωση που εκανα μεχρι αυγουστο,εχω αυξησει ποσοτητες φαγητου και εχω εχω ελλατωσει τις αεροβιες.Ηθελα να μεινω στα ιδια κιλα,αλλα οχι οτι το επιδιωξα και δε το καταφερα.Αφου εκατσε ετσι οκ,no prob!!Απο φλεβαρη-μαρτη παλι γραμμωση!
Και μεχρι τοτε τι?

Στη θεση σου θα "καθαριζα" με χαλαρους ρυθμους για κανα μηνα κ μετα θα συνεχιζα....
Δεν σου λειπει η μυικοτητα,μπορεις ανετα να το πας ετσι..

You know better!:green:

Eddie
02-12-10, 00:25
Και μεχρι τοτε τι?

Στη θεση σου θα "καθαριζα" με χαλαρους ρυθμους για κανα μηνα κ μετα θα συνεχιζα....
Δεν σου λειπει η μυικοτητα,μπορεις ανετα να το πας ετσι..

You know better!:green:

Και τι να λεει βρε ουρσουλα?Να καθαρισω το Δεκεμβρη,να βρωμισω γεναρη και φλεβαρη να ξανακαθαρισω?Ουτε φιλιπινεζα να μουν:green:

Μεχρι τοτε χαλαρα μεχρι μεχρι τα 99.9!!

Qlim4X
02-12-10, 00:26
Και μεχρι τοτε τι?

Στη θεση σου θα "καθαριζα" με χαλαρους ρυθμους για κανα μηνα κ μετα θα συνεχιζα....
Δεν σου λειπει η μυικοτητα,μπορεις ανετα να το πας ετσι..

You know better!:green:

γιατι να το κανει αυτο στον ευατο του?

παντως αυτο το καθαριζμα σε ενα μηνα θελω να το δω ;)


εγω παντως βασιλη συμφωνω μαζι σου απο φλεβαρη μηλαμε για γραμμοση. προς στιγμη συνεχησε της μασες :thumbup:

Eddie
02-12-10, 00:30
γιατι να το κανει αυτο στον ευατο του?

παντως αυτο το καθαριζμα σε ενα μηνα θελω να το δω ;)


εγω παντως βασιλη συμφωνω μαζι σου απο φλεβαρη μηλαμε για γραμμοση. προς στιγμη συνεχησε της μασες :thumbup:

Ετσι:thumbup:

lila_1
02-12-10, 00:34
Αλλα λογια να αγαπιομαστε...
Εγω ειπα απλως να χασεις λιγη μπακα(που ποσο θα σου παρει πια!) και να συνεχισεις με πιο προσεγμενη διατροφη για να σαι πιο fit...Δεν ειπα να γεμισεις φλεβες και να κανεις δερμα τσιγαροχαρτο.
Δεν χρειαζεται να φτανουμε στα ακρα..
Και επειδη ειναι Δεκεμβρης τι??
Χειμωνα ειμαστε λαπαδες-καλοκαιρι που κοιταν οι γκομενες στυλακια?
bodybuilding κανετε υποτιθεται οχι Bοδυbuilding...


BEBAIA οπως γουσταρει ο καθενας, αλλα να χουμε να λεμε...:thumbup:

Eddie
02-12-10, 00:38
Αλλα λογια να αγαπιομαστε...
Εγω ειπα απλως να χασεις λιγη μπακα(που ποσο θα σου παρει πια!) και να συνεχισεις με πιο προσεγμενη διατροφη για να σαι πιο fit...Δεν ειπα να γεμισεις φλεβες και να κανεις δερμα τσιγαροχαρτο.
Δεν χρειαζεται να φτανουμε στα ακρα..
Και επειδη ειναι Δεκεμβρης τι??
Χειμωνα ειμαστε λαπαδες-καλοκαιρι που κοιταν οι γκομενες στυλακια?
bodybuilding κανετε υποτιθεται οχι Bοδυbuilding...


BEBAIA οπως γουσταρει ο καθενας, αλλα να χουμε να λεμε...:thumbup:

Για να χασω λιγη μπακα οπως λες,πρεπει να κοψω πολλα!!Να ριξω κιλα στην προπονηση και να τρεχω σαν τον βεγγο.Αφου θα εχω πεσει παντου,τοτε θα πεσω και λιγο στην κοιλια.

Τα πραγματα ειναι δυσκολα για μενα και για να κρατηθω οπως λες φιτ θα πρεπει ολο το χρονο να ειμαι σε υποθερμιδικη η ισοθερμιδικη με πολυ αεροβιο και δε το θελω.

Επισης,λαπας ειμαι και το καλοκαιρι και αυτο δυσκολα θα διορθωθει πλεον.

Qlim4X
02-12-10, 00:44
Αλλα λογια να αγαπιομαστε...
Εγω ειπα απλως να χασεις λιγη μπακα(που ποσο θα σου παρει πια!) και να συνεχισεις με πιο προσεγμενη διατροφη για να σαι πιο fit...Δεν ειπα να γεμισεις φλεβες και να κανεις δερμα τσιγαροχαρτο.
Δεν χρειαζεται να φτανουμε στα ακρα..
Και επειδη ειναι Δεκεμβρης τι??
Χειμωνα ειμαστε λαπαδες-καλοκαιρι που κοιταν οι γκομενες στυλακια?
bodybuilding κανετε υποτιθεται οχι Bοδυbuilding...


BEBAIA οπως γουσταρει ο καθενας, αλλα να χουμε να λεμε...:thumbup:


μονη το λες οτι κανουμε BB και οχι fitness

Οι fitnessades κανουν αυτο που λες μηκρους κικλους για να κρατανε χαμηλο σοματικο βαρος και λοιπος.

στο BB παλι κανουν 2 κοικλους το χρονο εναν ογκο εναν γραμοση. απλα και κατανοητα τα πραγματα.

beefmeup
02-12-10, 00:47
αλλο ογκος κ αλλο μπακα ομως.
ειμαι εντελως αντιθετος με αυτην την θεωρια "ογκου" που υπαρχει στον χωρο.

αν ειναι να βαλω 3 κιλα μυικα τον χρονο,χωρις να ανεβασω το λιπος μου,γιατι να βαλω 10 κιλα κ μετα να χασω τα 7 να μου μεινουν 3??

αφου μπορω να το κανω κ χωρις τα 7 κιλα που περισευουν απο λιπος,ετσι κ αλλιως.

Qlim4X
02-12-10, 00:52
αλλο ογκος κ αλλο μπακα ομως.
ειμαι εντελως αντιθετος με αυτην την θεωρια "ογκου" που υπαρχει στον χωρο.

αν ειναι να βαλω 3 κιλα μυικα τον χρονο,χωρις να ανεβασω το λιπος μου,γιατι να βαλω 10 κιλα κ μετα να χασω τα 7 να μου μεινουν 3??

αφου μπορω να το κανω κ χωρις τα 7 κιλα που περισευουν απο λιπος,ετσι κ αλλιως.


ο βασιλακος ειναι μεταλο .- ολα τα αλλα του ακουγοντε βερεσε.

οσο για τα κηλα ο καθενας κανει οτι θελει. παντως το 99% βαζει 10 κραταει 3-5 για να το κανουν ολοι κατι παραπανο θα ξερουν

lila_1
02-12-10, 00:52
Για να χασω λιγη μπακα οπως λες,πρεπει να κοψω πολλα!!Να ριξω κιλα στην προπονηση και να τρεχω σαν τον βεγγο.Αφου θα εχω πεσει παντου,τοτε θα πεσω και λιγο στην κοιλια.

Τα πραγματα ειναι δυσκολα για μενα και για να κρατηθω οπως λες φιτ θα πρεπει ολο το χρονο να ειμαι σε υποθερμιδικη η ισοθερμιδικη με πολυ αεροβιο και δε το θελω.

Επισης,λαπας ειμαι και το καλοκαιρι και αυτο δυσκολα θα διορθωθει πλεον.

To λαπας δεν πηγαινε σε σενα αλλα στη νοοτροπια που εχουν πολλοι εδω μεσα.

Κατα δευτερον,δεν εχεις και καμια φοβερη μπακα!
Δε νομιζω οτι θες και πολλη προσπαθεια να την χασεις!
Ηδη η αεροβια που κανεις ειναι λιγη!
Στην διατροφη σου δεν ξερω τι κανεις,αλλα οπως ειπες μαλλον δεν πολυπροσεχεις.
Μαλλον εχεις επαναπαυτει με τη δικαιολογια "ειμαι ενδομορφος"

Δεν ξερω ομως τι στοχους εχεις οποτε το σταματαω εδω!
Για να εισαι οπως εισαι σημαινει οτι το θες ή οτι δεν θες πολυ κατι αλλο!:thumbup:

noz1989
02-12-10, 00:54
αλλο ογκος κ αλλο μπακα ομως.
ειμαι εντελως αντιθετος με αυτην την θεωρια "ογκου" που υπαρχει στον χωρο.

αν ειναι να βαλω 3 κιλα μυικα τον χρονο,χωρις να ανεβασω το λιπος μου,γιατι να βαλω 10 κιλα κ μετα να χασω τα 7 να μου μεινουν 3??

αφου μπορω να το κανω κ χωρις τα 7 κιλα που περισευουν απο λιπος,ετσι κ αλλιως.
+1

Εκτος απο αυτο αν πας να κανεις διαιτα και να χασεις 7 κιλα θα χασεις και μυες drug free!!

Επισης οι bbers που κανουν 2 κυκλο τον χρονο παλι δεν ειναι drug free..;)

beefmeup
02-12-10, 00:56
ο βασιλακος ειναι μεταλο .- ολα τα αλλα του ακουγοντε βερεσε.


ναι δεν μιλησα για τον βασιλη γενικα μιλησα


οσο για τα κηλα ο καθενας κανει οτι θελει. παντως το 99% βαζει 10 κραταει 3-5 για να το κανουν ολοι κατι παραπανο θα ξερουν

ο καθενας δεν κανει οτι θελει παντα..απλα κανει αυτο που του λενε οι αλλοι.εγω δεν το χω αυτο,οποτε δεν με αγγιζει.
αυτο(το οτι το κανουν ολοι δλδ) ομως δεν σημαινει οτι ειναι ο μονος τροπος.;)

lila_1
02-12-10, 00:56
μονη το λες οτι κανουμε BB και οχι fitness

Οι fitnessades κανουν αυτο που λες μηκρους κικλους για να κρατανε χαμηλο σοματικο βαρος και λοιπος.

στο BB παλι κανουν 2 κοικλους το χρονο εναν ογκο εναν γραμοση. απλα και κατανοητα τα πραγματα.

Νομιζα οτι το οι κατηγοριες ΒΒ και fitness διακρινονται με βαση τα κιλα ΜΥΙΚΟΥ ΟΓΚΟΥ Και οχι λιπους!

Σορρυ!
Αλλο "δεν φαινονται οι κοιλιακοι μου γιατι κανω ογκο" και αλλο " σε 2 μηνες εχουμε γεννητουρια και χαρες!"

(δεν υπονοω κατι για τον eddie να το ξεκαθαρισω....)

Eddie
02-12-10, 00:59
Κατα δευτερον,δεν εχεις και καμια φοβερη μπακα!
Δε νομιζω οτι θες και πολλη προσπαθεια να την χασεις!
Ηδη η αεροβια που κανεις ειναι λιγη!
Στην διατροφη σου δεν ξερω τι κανεις,αλλα οπως ειπες μαλλον δεν πολυπροσεχεις.
Μαλλον εχεις επαναπαυτει με τη δικαιολογια "ειμαι ενδομορφος"

Δεν ξερω ομως τι στοχους εχεις οποτε το σταματαω εδω!
Για να εισαι οπως εισαι σημαινει οτι το θες ή οτι δεν θες πολυ κατι αλλο!:thumbup:

Κανεις λαθος,δεν ειναι μονο η μπακα!Εχω χασει συνολο 27 κιλα!Εχει μεινει αρκετο δερμα!

Επισης εχω αναφερει κι αλλες φορες οτι δε με ενδιαφερει το να εχω κοιλιακους αλλα πανω να ειμαι μισορηξια,θελω ενα πιο γεροδεμενο στυλ!

Καταρχην ξαναλεω,εχω παρει 3.5 κιλα σε 3 μηνες δεν ειναι και τιποτα τραγικο,και οπως λεω δε θελω να παρω αλλα.

Αλλα τι να συζηταμε τωρα,οπως το πες.Δε θελω πολυ κατι αλλο.

tommygunz
02-12-10, 01:00
αλλο ογκος κ αλλο μπακα ομως.
ειμαι εντελως αντιθετος με αυτην την θεωρια "ογκου" που υπαρχει στον χωρο.

αν ειναι να βαλω 3 κιλα μυικα τον χρονο,χωρις να ανεβασω το λιπος μου,γιατι να βαλω 10 κιλα κ μετα να χασω τα 7 να μου μεινουν 3??

αφου μπορω να το κανω κ χωρις τα 7 κιλα που περισευουν απο λιπος,ετσι κ αλλιως.

Αυτό προαπαιτεί και τις ανάλογες γνώσεις σε διατροφή-προπόνηση (και βάζω και συμπληρώματα). Αν έχεις αυτές τις γνώσεις και τα κάνεις όλα σωστά, τότε οκ.

Αλλά για τους περισσότερους δεν νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο. Οπότε αναγκαστικά για να βάλουν αυτά τα 3 θα χρειαστεί να βάλουν και αρκετό λίπος.

Για μένα πιστεύω όπως τον βολεύει τον καθένα. Εγώ είμαι πιο πολύ "καλό και πολύ φαΐ-δυνατές προπονήσεις" ώστε να έχω gains και σε δύναμη αλλά και σε όγκο. Θα θελα όσο γίνεται να έχω κορμί bodybuilder, μοσχάρι, πώς το λένε... όχι φιτνεσά. Και ίσως με το πολύ φαΐ αυτά τα gains που θα έχω να είναι περισσότερα από κάποιον που τρώει πιο συντηρητικά. Αλλά είπαμε, γούστο του καπέλο του του καθενός.

Btw ωραίος eddie...:thumbup:

beefmeup
02-12-10, 01:03
Νομιζα οτι το οι κατηγοριες ΒΒ και fitness διακρινονται με βαση τα κιλα ΜΥΙΚΟΥ ΟΓΚΟΥ Και οχι λιπους!

Σορρυ!
Αλλο "δεν φαινονται οι κοιλιακοι μου γιατι κανω ογκο" και αλλο " σε 2 μηνες εχουμε γεννητουρια και χαρες!"



+1 μον αμουρ:love:

αλλα,παιδες ας μην χαλασουμε αλλο το θεμα του βασιλη με οφ..παμε αλλου αν ειναι να τα πουμε ε??

lila_1
02-12-10, 01:06
Κανεις λαθος,δεν ειναι μονο η μπακα!Εχω χασει συνολο 27 κιλα!Εχει μεινει αρκετο δερμα!

Επισης εχω αναφερει κι αλλες φορες οτι δε με ενδιαφερει το να εχω κοιλιακους αλλα πανω να ειμαι μισορηξια,θελω ενα πιο γεροδεμενο στυλ!

Καταρχην ξαναλεω,εχω παρει 3.5 κιλα σε 3 μηνες δεν ειναι και τιποτα τραγικο,και οπως λεω δε θελω να παρω αλλα.

Αλλα τι να συζηταμε τωρα,οπως το πες.Δε θελω πολυ κατι αλλο.


Δεν ξερω το ιστορικο σου...Αν ησουν 120 κιλα αγυμναστος καποτε και καταφερες και εφτασες εδω εννοειται ειναι αξιεπαινο και δεν συζηταμε για 6pack και μ@@@κιες!

Aλλα νομιζω υπερβαλεις...Το χεις δοκιμασει αυτο που λες?Δε νομιζω να γινεις μισορεξια.
Στην τυχη πατησα μια απο τις προηγουμενες σελιδες (6) και ειδα κατι φωτο σου.
Εκει ας πουμε εισαι πολυ οκ!
Και μπορεις και ακομα καλυτερα αφου ανεβηκες μυικα απο τοτε...
Τεσπα ομως στοπ εδω γιατι δεν εχει νοημα!:green::toast:

Mitsen
02-12-10, 01:10
Παρα πολύ καλός Βασίλη:thumbup:
Η photo με τα δικέφαλα τα σπάει!

Φυσικά αφίσα γεια το τέλος τα πόδια! Φοβερα:bowdown:

Τι ύψος έχεις είπαμε?:unsure:

Eddie
02-12-10, 01:13
Παρα πολύ καλός Βασίλη:thumbup:
Η photo με τα δικέφαλα τα σπάει!

Φυσικά αφίσα γεια το τέλος τα πόδια! Φοβερα:bowdown:

Τι ύψος έχεις είπαμε?:unsure:

Να σαι καλα φιλε!!!1.85 ειμαι!

Τα χερια εχουν ανεβει απ το καλοκαιρι και δειχνουν πιο γεματα!

tasos2
02-12-10, 01:47
Φιλε και εγω ετσι ειμαι με την κοιλια. Πρωτα πρεπει να μου φυγει ολο το λιπος απο παντου και μετα θα αρχισω να χανω απο κοιλια. Γι αυτο δεν ασχολουμαι με 6pack και τετοια. Και να το καταφερω θα το χασω πολυ ευκολα.

deluxe
02-12-10, 02:59
Λογικα ρολο παιζουν και τα γονιδια.

Eddie
02-12-10, 15:43
Btw ωραίος eddie...:thumbup:

Ευχαριστω φιλε..


Φιλε και εγω ετσι ειμαι με την κοιλια. Πρωτα πρεπει να μου φυγει ολο το λιπος απο παντου και μετα θα αρχισω να χανω απο κοιλια. Γι αυτο δεν ασχολουμαι με 6pack και τετοια. Και να το καταφερω θα το χασω πολυ ευκολα.

Α γεια σου..


Λογικα ρολο παιζουν και τα γονιδια.

Δε ξερω αν ισχυει γενικα,παντως εμενα ο πατερας μου και τα αδερφια του ηταν αδυνατοι με πρισμενες κοιλιες.

AGGELOS.K
02-12-10, 16:58
Βασίλη καλέ μου φίλε ξέρεις ότι θαυμάζω τις προσπαθειές σου αλλά σε έβλεπα πολύ καλυτερο στις προηγούμενες φωτό που είχες βάλει(28-09),απο εκεί και πέρα είναι εσυ τι ζητάς :toast:
Τα πόδια σου όμως τα σπάνε!!!!

Eddie
02-12-10, 17:14
Βασίλη καλέ μου φίλε ξέρεις ότι θαυμάζω τις προσπαθειές σου αλλά σε έβλεπα πολύ καλυτερο στις προηγούμενες φωτό που είχες βάλει(28-09),απο εκεί και πέρα είναι εσυ τι ζητάς :toast:
Τα πόδια σου όμως τα σπάνε!!!!

Σε ευχαριστω Αγγελε!!Τωρα θα πω οτι εχεις δικιο,και δε θα το πω απλα για να το πω!Το λεω γιατι το πιστευω,αλλα οπως προανεφερα μου ειναι αρκετα δυσκολο να μεινω ολο το χρονο ετσι.Ενιωθα πιο πιεσμενος,τωρα κανω και πιο ευκολα τα cheat μου,τρωω κανα ποπ κορν στο σινεμα,τσιμπαω λιγο ψωμι γενικα ειμαι πιο ανετα.Και ειμαι της αποψης οτι δεν πρεπει να καταπιεζεσαι και πολυ γιατι θα ρθει η στιγμη που θα σπασεις και τα πραγματα θα γινουν πολυ χειροτερα!Τωρα επειδη θυμαμαι οτι εσυ πηγαινεις κατα γραμμα και εισαι παρα πολυ συνεπεις με τη διατροφη σου θα σου πω ενα μεγαλο μπραβο!Εγω ομως δε μπορω(η ισως δε θελω) να το ακολουθησω αυτο.

Επισης κατι σημαντικο ειναι η καμερα και το μερος!Παιζει μεγαλο ρολο,η φωτογραφιες που ειδες απ τις 28 ειναι τραβηγμενες στο γυμναστηριο που εχει καλυτερο φωτισμο και με καλυτερη καμερα.

AGGELOS.K
02-12-10, 17:32
Όπως το είπες Βασίλη και καλα το κάνεις !! να μην καταπιέζεσαι !! είναι μεγάλη υπόθεση απο την στιγμή που νιώθεις καλα εσύ και ακόμη καλύτερα τραβάς και δυνατές προπόνες μην μασας!!

je666
02-12-10, 17:41
δυνατο σωμα θα γινεις καλος!

το μονο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι εχεις ταττουαζ sepultura kai judas priest,
παρολο που ακουω μεταλ και συγκεκριμενα thrash metal ποτε μου δεν θα εκανα ταττουαζ ενα συγκροτημα πως και σου την εδωσε να κανεις ταττουαζ συγκροτηματα?

Eddie
02-12-10, 17:51
δυνατο σωμα θα γινεις καλος!

το μονο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι εχεις ταττουαζ sepultura kai judas priest,
παρολο που ακουω μεταλ και συγκεκριμενα thrash metal ποτε μου δεν θα εκανα ταττουαζ ενα συγκροτημα πως και σου την εδωσε να κανεις ταττουαζ συγκροτηματα?

Καταρχην ευχαριστω!!

Για τα ταττου,οντως ειναι λιγο σπανιο να δεις λογοτυπα απο σγκροτηματα αλλα εμενα αυτα τα δυο κυριως με σημαδεψαν και μου γυρισαν τα μυαλα πριν απο 15 χρονια.Επισης η μουσικη που ακουω δεν ειναι κατι που θα βαρεθω και θα αλλαξω,αλλα και να βαρεθω και να γινω σκυλας μετα απο 20 χρονια δε θα ειναι κατι για το οποιο θα ντρεπομαι!Δεν ειναι ουτε ονομα γκομενας ουτε σταμπα ομαδας!

Και εκτος αυτου,εδω που μενω λιγοι ξερουν τι ειναι.Πολυ λιγοι!!Σημασια εχει να ειναι και ωραιο το σχεδιο βεβαια.

sogoku
02-12-10, 19:41
Εντι τωρα σε ειδα ρε συ.Ενταξει ισως αυξηθηκε λιγο η κοιλια αλλα πηρες και μαζα.Εισαι δεμενος μπραβο.
Οσο για αυτο που λες περι καταπιεσης ειμαι απολυτα συμφωνος αυτο κανω και εγω για να εχω πιο πολυ διαρκεια.

lef
02-12-10, 20:11
billy εισαι θηριο ρε.αχ αυτα τα ποδια σου:green:

καλα κανεις και δεν καταπιεζεσαι τοσο ρε.ειναι χειμωνας ρε συ και αν αρχισεις απο τωρα να κοβεις πραγμα δεν θα εχεισ κουραγιο το καλοκαιρι
καλο το ββ αλλα μην παραμεριζουμε και αλλες προσωπικες ικανοποιησεις:toast:

Αντωνης
02-12-10, 20:13
Επισης ενας αλλος λογος που δε θελω να βαζω κιλα ειναι οτι κανω ασχημο ογκο,παιρνω ευκολα λιπος και φουσκωνει η κοιλια και κρεμαει το στηθος.


Oχι ρε,αυτα για αλλο λογο θα εγιναν,μηπως ειχες σταματησει την χρηση πρωτεινης εκεινη την περιοδο?:green::turtle:

Eddie
02-12-10, 20:24
Επειδη ειναι της μοδας τελευταια,θα βαλω και γω ενα βιντεακι απ την προπονηση:green:


Εντι τωρα σε ειδα ρε συ.Ενταξει ισως αυξηθηκε λιγο η κοιλια αλλα πηρες και μαζα.Εισαι δεμενος μπραβο.
Οσο για αυτο που λες περι καταπιεσης ειμαι απολυτα συμφωνος αυτο κανω και εγω για να εχω πιο πολυ διαρκεια.

Να σαι καλα ψηλε!!



billy εισαι θηριο ρε.αχ αυτα τα ποδια σου:green:

καλα κανεις και δεν καταπιεζεσαι τοσο ρε.ειναι χειμωνας ρε συ και αν αρχισεις απο τωρα να κοβεις πραγμα δεν θα εχεισ κουραγιο το καλοκαιρι
καλο το ββ αλλα μην παραμεριζουμε και αλλες προσωπικες ικανοποιησεις:toast:

Ευχαριστω φιλε!!!Πρεπει να τα βγαλω καμια φωτο μετα τα σκουοτ που φαινονται φλεβες:green:


Oχι ρε,αυτα για αλλο λογο θα εγιναν,μηπως ειχες σταματησει την χρηση πρωτεινης εκεινη την περιοδο?:green::turtle:

Δε παιρνω πρωτεινη:P:P:P

Eddie
02-12-10, 20:42
Oριστε το βιντεακι,ακουω σχολια!

G2RASuQ1dqs

lila_1
02-12-10, 21:16
Εddie εισαι πολυ καλυτερος απ οσο νομιζα τελικα..
Οι φωτογραφιες αδικουν,οι λεπτομερειες μεγενθυνονται!


Μπραβο man :thumbup:
γομαρι με την καλη εννοια

Eddie
02-12-10, 21:23
Εddie εισαι πολυ καλυτερος απ οσο νομιζα τελικα..
Οι φωτογραφιες αδικουν,οι λεπτομερειες μεγενθυνονται!


Μπραβο man :thumbup:
γομαρι με την καλη εννοια

Eυχαριστω:green::green::green:

Και παλι,δε φαινονται και πολλα στο βιδεο.Αν βγαλω φωτο κατω απο τα φωτα που κανουν σκιες φαινομαι καλυτερος :D

dhmhtrhs
02-12-10, 21:29
πολυ ωραια τεχνικη στις αρσεις αλλα στο τελος τρομαξα...ρεεεεε ποτε δεν αφηνουμε την μπαρα ψηλα οταν τελειωνουμε..παντα κατω αδειαζουμε και μετα ανεβαζουμε..πρεπει να τελειωνεις την κινηση απο εκει που την αρχισες...αυτο το τεντωμα που εκανες με πολλα κιλα μπορει να σου δημιουργησει μεγαλο προβλημα καποια στιγμη!!πολυ ωραιος παντως!!!:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

sogoku
02-12-10, 21:30
Πρωτον το τοπικ λεει εντις φοτο και εσυ εβαλες βιντεο.
Θα σε παρακαλουσα να μην βγαινεις οφ τοπικ.

Αν και δεν την δουλευω αυτην την ασκηση[ξερω ειναι 'βασικη'] μου φαινεσαι σωστος και αρκετα γομαρι οντως.

Συνεχισε φιλος

pan0z
02-12-10, 21:33
Eddie ποσα ειναι αυτα?Δεν μπορω να καταλαβω αν ειναι 20αρες ή 10αρες οι πλακες

sogoku
02-12-10, 21:34
πολυ ωραια τεχνικη στις αρσεις αλλα στο τελος τρομαξα...ρεεεεε ποτε δεν αφηνουμε την μπαρα ψηλα οταν τελειωνουμε..παντα κατω αδειαζουμε και μετα ανεβαζουμε..πρεπει να τελειωνεις την κινηση απο εκει που την αρχισες...αυτο το τεντωμα που εκανες με πολλα κιλα μπορει να σου δημιουργησει μεγαλο προβλημα καποια στιγμη!!πολυ ωραιος παντως!!!:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:


Διαφωνω δεν εκανε καμια κινηση μεμπτη θα ελεγα παραπανω μας πειραζει η ασκηση που ειναι πολυ δυσκολο να γινει τελεια και ισως με τον καιρο δημιουργησει φθορες παρα η κινηση να αφησει την μπαρα στο υψος που τον βολευει.Το αφημα του ηταν 'αθωο'

dhmhtrhs
02-12-10, 21:37
Διαφωνω δεν εκανε καμια κινηση μεμπτη θα ελεγα παραπανω μας πειραζει η ασκηση που ειναι πολυ δυσκολο να γινει τελεια και ισως με τον καιρο δημιουργησει φθορες παρα η κινηση να αφησει την μπαρα στο υψος που τον βολευει.Το αφημα του ηταν 'αθωο'

oλες τις ασκησεις τις τελειωνεις απο την θεση που τις αρχισες..αυτος ειναι κανονας..εκει ηταν η παρατηρηση μου..η τεχνικη του ειναι πολυ καλη..και το προβλημα μπορει να δημιουργηθει απο πιο πολλα κιλα ή απο καποια στιγμη που μπορει να ειναι λιγο απροσεχτος..στην συγκεκριμενη περιπτωση δεν το εκανε αποτομα..αλλα εγω τον προειδοποιησα για αλλη φορα..μια φορα θα γινει το κακο...:toast:

Eddie
02-12-10, 21:38
πολυ ωραια τεχνικη στις αρσεις αλλα στο τελος τρομαξα...ρεεεεε ποτε δεν αφηνουμε την μπαρα ψηλα οταν τελειωνουμε..παντα κατω αδειαζουμε και μετα ανεβαζουμε..πρεπει να τελειωνεις την κινηση απο εκει που την αρχισες...αυτο το τεντωμα που εκανες με πολλα κιλα μπορει να σου δημιουργησει μεγαλο προβλημα καποια στιγμη!!πολυ ωραιος παντως!!!:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:


Eιναι καλη αληθεια?Και γω προσεχω να μην λυγιζει η μεση αλλα οσο να ναι στα πολλα δε μπορεις να εισαι σιγουρος.Τις προαλλες ειχα αλλα 20 κιλα για 4 αλλα στην τελευταια ψιλολυγισα και ειπα να χαλαρωσω λιγο.


Πρωτον το τοπικ λεει εντις φοτο και εσυ εβαλες βιντεο.
Θα σε παρακαλουσα να μην βγαινεις οφ τοπικ.

Συνεχισε φιλος

Συγνωμη φιλε,εχεις δικιο ας μεταφερθει:P



Eddie ποσα ειναι αυτα?Δεν μπορω να καταλαβω αν ειναι 20αρες ή 10αρες οι πλακες

160 ειναι φιλε.6 20αρες και 2 10ρες.

Eddie
02-12-10, 21:41
oλες τις ασκησεις τις τελειωνεις απο την θεση που τις αρχισες..αυτος ειναι κανονας..εκει ηταν η παρατηρηση μου..η τεχνικη του ειναι πολυ καλη..και το προβλημα μπορει να δημιουργηθει απο πιο πολλα κιλα ή απο καποια στιγμη που μπορει να ειναι λιγο απροσεχτος..στην συγκεκριμενη περιπτωση δεν το εκανε αποτομα..αλλα εγω τον προειδοποιησα για αλλη φορα..μια φορα θα γινει το κακο...:toast:

Εχεις δικιο ε!!Αυτο το κωλορακ ειναι πολυ ψηλο και αναγκαστικα τραβιεμαι πισω!Φαντασου οτι κανω το ιδιο με 200 περιπου οταν κανω shrugs..

Απλα στις αρσεις ηταν τελευταιο σετ και για να βγουν οι 20αρες ειναι τσαμπουκα επειδη ακουμπανε στο πατωμα.

Αλλα εχεις δικιο,την αλλη φορα θα βαλω ενα στεπ ωστε να παταω πανω και να ερχομαι στην ευθεια χωρις να τραβιεμαι.

dhmhtrhs
02-12-10, 21:45
η τεχνικη σου απ οσο μπορω να δω απο το βιντεο ειναι καλη..αλλα εγω γενικα δεν την παω καθολου αυτην την ασκηση..παλια την εκανα καθε βδομαδα αλλα τελικα καταλαβα οτι περισσοτερο κακο μου εκανε παρα καλο..για μενα ειναι πολυ επικινδυνη καθως ειναι πολυ ευκολο να υπερτιμησει καποιος τις δυναμεις..για καποιον που θελει να ασχοληθει με το bb δεν ειναι αναγκαια ασκηση σε αντιθεση με καποιον που τον ενδιαφερει το pl.

dhmhtrhs
02-12-10, 21:47
Εχεις δικιο ε!!Αυτο το κωλορακ ειναι πολυ ψηλο και αναγκαστικα τραβιεμαι πισω!Φαντασου οτι κανω το ιδιο με 200 περιπου οταν κανω shrugs..

Απλα στις αρσεις ηταν τελευταιο σετ και για να βγουν οι 20αρες ειναι τσαμπουκα επειδη ακουμπανε στο πατωμα.

Αλλα εχεις δικιο,την αλλη φορα θα βαλω ενα στεπ ωστε να παταω πανω και να ερχομαι στην ευθεια χωρις να τραβιεμαι.

ναι με το στεπ θα εισαι καλυτερα.παρ ολο που δεν φαινεται στο βιντεο οτι τραβιεσαα επειδη το εχεις βγαλει απο μπροστα εγω το καταλαβα γιατι εχουμε ενα παλικαρι που κανει το ιδιο στο γυμναστηριο και καθε 2 βδομαδες σταματαει το γυμναστηριο...χαχαχα:turtle::turtle:

Eddie
02-12-10, 23:16
ναι με το στεπ θα εισαι καλυτερα.παρ ολο που δεν φαινεται στο βιντεο οτι τραβιεσαα επειδη το εχεις βγαλει απο μπροστα εγω το καταλαβα γιατι εχουμε ενα παλικαρι που κανει το ιδιο στο γυμναστηριο και καθε 2 βδομαδες σταματαει το γυμναστηριο...χαχαχα:turtle::turtle:

Χαχαχα ελεος!!!

Υ.Γ.Δε θυμαμαι ποιος ρωτουσε τις προαλλες για δαπεδο,στο βιντεο φαινονται οι ταπητες πουβαζω εγω για τις αρσεις.

beefmeup
02-12-10, 23:21
α,ρε θηριο!!!

τεραστιος εισαι,μπραβο βασιλη:thumbup:

Titanium
02-12-10, 23:25
Α ρε τρελε..:green:
Ωρεος

Eddie
02-12-10, 23:43
α,ρε θηριο!!!

τεραστιος εισαι,μπραβο βασιλη:thumbup:

Nα σαι καλα Διονυση:green::green::green::green:

Τις κανω καλα,η θελει πιο αυστηρα?


Α ρε τρελε..:green:
Ωρεος

φχαριστω ρε :D

beefmeup
02-12-10, 23:44
οχι ρε μια χαρα τις κανεις..:thumbup:

μακαρι να μπορουσαν να τις κανω κ γω ετσι:green:

Eddie
02-12-10, 23:48
οχι ρε μια χαρα τις κανεις..:thumbup:

μακαρι να μπορουσαν να τις κανω κ γω ετσι:green:

Οκ τοτε!!

Γιατι,δε σου βγαινει η ασκηση,η τεχνικη?Γιατι και μενα μου αρεσει σαν ασκηση ο σταυρος (οχι πανω κατω αριστερα δεξια:green:) αλλα δε μου βγαινει!!Στα πολλα κιλα με σφιγγει πολυ στο στηθος,ασε που μου κοβεται και η ανασα!!

beefmeup
02-12-10, 23:49
δεν μου βγαινουν τα κιλα,καρντια μου:green::green::green:

Eddie
02-12-10, 23:51
δεν μου βγαινουν τα κιλα,καρντια μου:green::green::green:

Αααααααααααα τωρα σ'επιασα:turtle:

Dreiko
02-12-10, 23:53
α ρε βασιλη.....θεριο εισαι!!!!!!!!!:toast::toast::toast::toast:
μπραβο ρε συ.....ωραια εκτελεση!!!:thumbup:

Eddie
03-12-10, 00:01
α ρε βασιλη.....θεριο εισαι!!!!!!!!!:toast::toast::toast::toast:
μπραβο ρε συ.....ωραια εκτελεση!!!:thumbup:

Να σαι καλα ρε Βαγγο!!!:clap::clap:

tasos2
03-12-10, 00:26
Μπραβο. Θηριο εισαι

Ποιος σε τραβαγε ομως? Κανεις με κανεναν φιλο σου προπονηση?
Θελω να τραβηξω και γω ρε γαμωτο αλλα πηγαινω μονος μου...:(

Eddie
03-12-10, 00:31
Μπραβο. Θηριο εισαι

Ποιος σε τραβαγε ομως? Κανεις με κανεναν φιλο σου προπονηση?
Θελω να τραβηξω και γω ρε γαμωτο αλλα πηγαινω μονος μου...:(

Nα σαι καλα!!

Βασικα επαρχια ειμαι κ ετσι γνωριζομαστε ολοι μεταξυ μας.Αν και ηθελα πολλες φορες να τραβηξω,ειχε κοσμο και δισταζα!Σημερα που ειχε νεκρα βρηκα ευκαιρια.

Devil
03-12-10, 01:09
Oριστε το βιντεακι,ακουω σχολια!

G2RASuQ1dqs

μμμμ.... βασικα.... τις γαμπες τις πουλας?

τις αγοραζω και μεταχειρισμενες...:green:

το dl καλο ειναι...

βγαλε το στηθος πιο εξω για να κρατας την πλατη ισια....

αν βλεπω καλα τραβας πολυ και με τη μεση..... νομιζω....

ααααααα θελω να παρω και το grip σου.... εγω πανω απο 120 δεν μπορω.... αλλαζω σε mixed:(

Eddie
03-12-10, 01:17
μμμμ.... βασικα.... τις γαμπες τις πουλας?

τις αγοραζω και μεταχειρισμενες...:green:

το dl καλο ειναι...

βγαλε το στηθος πιο εξω για να κρατας την πλατη ισια....

αν βλεπω καλα τραβας πολυ και με τη μεση..... νομιζω....

ααααααα θελω να παρω και το grip σου.... εγω πανω απο 120 δεν μπορω.... αλλαζω σε mixed:(

Σου αρεσαν οι γαμπες στις φωτο?Πουλαω μια γαμπα για τις μισες σου γνωσεις!!Οχι αυτη με το ταττου ομως:lol:

Μα ισα ισα,αν βγαλω το στηθος πιο εξω θα τεντωσει τελειως η μεση,να μη λυγισω πολυ και την παρω στα χερια.

Τωρα το αν τραβαω και με μεση δε ξερω,τι να πω ισως τραβαω αλλα αυτος δεν ειναι και ο σκοπος?

Straps φιλε,αλλιως δεν υπαρχει χαιρι!!

Devil
03-12-10, 01:27
Σου αρεσαν οι γαμπες στις φωτο?Πουλαω μια γαμπα για τις μισες σου γνωσεις!!Οχι αυτη με το ταττου ομως:lol:

Μα ισα ισα,αν βγαλω το στηθος πιο εξω θα τεντωσει τελειως η μεση,να μη λυγισω πολυ και την παρω στα χερια.

Τωρα το αν τραβαω και με μεση δε ξερω,τι να πω ισως τραβαω αλλα αυτος δεν ειναι και ο σκοπος?

Straps φιλε,αλλιως δεν υπαρχει χαιρι!!


οκ ευκολα.... :green::green::green:

τσεκαρε μια το λινκ να δεις τι εννοω...

http://www.youtube.com/watch?v=Syt7A23YnpA&feature=related


νοπ.... μην υπολογιζεις τα dls σαν ασκηση για την πλατη μονο....

το dl ειναι dl και πιανει απο ποδια, πλατη, τραπεζια ,κοιλιακους.... σχεδον ολο το σωμα....

Eddie
03-12-10, 01:31
Ναι ρε δεν αντιλεγω,το εχω δει το βιντεακι πολλες φορες.


Εγω εκανα κατι διαφορετικο?Δλδ να δωσω εμφαση στο να βγαζω εξω το στηθος?

Devil
03-12-10, 01:34
Ναι ρε δεν αντιλεγω,το εχω δει το βιντεακι πολλες φορες.


Εγω εκανα κατι διαφορετικο?Δλδ να δωσω εμφαση στο να βγαζω εξω το στηθος?

κοιτα απο τη γωνια που το βλεπω μου φαινετε οτι γερνεις την πλατη προς τα εμπρος...

τωρα για να μην σου λεω μαλακιες πρεπει να σε δω και απο πλαι....

dls χωρις φορμα + καλτσες = τσαμπα αποτριχωση :green::green::green:

Eddie
03-12-10, 01:38
κοιτα απο τη γωνια που το βλεπω μου φαινετε οτι γερνεις την πλατη προς τα εμπρος...

τωρα για να μην σου λεω μαλακιες πρεπει να σε δω και απο πλαι....

dls χωρις φορμα + καλτσες = τσαμπα αποτριχωση :green::green::green:

Οκ,θα χω το νου μου!!

Αποτριχωση ε??νταξ,στα καλαμια ετσι κι αλλιως δεν εχω πολυ πραμα!!

Υ.Γ.Θελω να τα πουμε λιγο,θα μπεις αυριο η θα κανεις κανα μηνα παλι?Ελα στα οφ.

Devil
03-12-10, 01:49
Οκ,θα χω το νου μου!!

Αποτριχωση ε??νταξ,στα καλαμια ετσι κι αλλιως δεν εχω πολυ πραμα!!

Υ.Γ.Θελω να τα πουμε λιγο,θα μπεις αυριο η θα κανεις κανα μηνα παλι?Ελα στα οφ.

οκ ρε οποτε θεσ στειλε πμ...

οχι απο αυριο θα ειμαι κανονικα μεσα...;)

savage
03-12-10, 03:09
βασιλη καλησπερα.

και γω νομιζω πως το καλοκαρι ησουν λιγο πιο καλος.

βεβαια συμφωνω απολυτα πως δε ναξιζει να κανεις τρελες στερησεις.

γενικα ειμαι κατα της διαιτας,αν καποιος δεν παει για φωτογραφηση η αγωνα.

ειμαι υπερ της ισορροπημενης διατροφης.και καλα κανεις και τρως και φρουα και γαλακτοκομικα και κανα ψωμι η ακομα και κανα μικρο-cheat.

υπαρχει λυση ωστε να εισαι στην προτερη κατασταση χωρις να στερεισαι. τρωγε οπως τρως αλλα κανε πολυ αεροβιο.αν κανεις πχ 2 20λεπτα τη βδομαδα,κανε τα 2 μισαωρα.μετα κανε τα 3 20λεπτα.μετα 3 μισαωρα.μετα 4 25λεπτα.μετα 4μισαωρα.κτλ κτλ

κι αν χρειαστεις φαε κι αλλο. ετσι ουτε θα παχυνεις αλλο(μαλλον θα χασεις λιπος),ουτε θα στερεισαι,ουτε θα πεινας,ουτε θα φλαταρεις,ουτε θα νιωθεςι κομμενος λογω διαιτας στην προπονηση γιατι πολυ απλα δε θα κανεςι διαιτα.

οσο για το βιντεακι πολυ καλο.πολυ καλη τεχνικη(αν και εγω προτιμω να τα παιρνω απο ψηλα τα κιλα και να μην τα ακουμπαω κατω καθολου,κανω δηλ εντελως bberαδικη εκτελεση χωρις νεκρο σημειο).

savage
03-12-10, 03:15
οσον αφορα τις φωτο αυτες καθεαυτες,τα ποδια σου ειναι τουμπανα(τετρακεφαλοι δικεφαλοι,γαμπες τα παντα ολα).αυτο το ξερεις.

εχεις πολυ διπλη δικεφαλων (πλατης),με πολυ καλα σχηματα και ανοιγμα,αλλα νομιζω πως υστρεις σε πυκνοτητα στην πλατη και απ'οτι βλεπω δε το εχει επισημανει κανεις.το λεω εντελως καλοπροεραιτα ετσι??:toast:

ωμοι χερια στηθος τραπεζιοι ειναι οκ.

ενταξει για την κοιλια τα ειπαμε και στο προηγουμενο ποστ.πρεπει να καθαρισει κι αλλο για να κρινουμε σωστα.

El Topo
03-12-10, 03:21
Kαταρχάς φίλε Eddie, μια χαρά οι φώτος σου.

Κατά δεύτερον, όλα είναι θέμα προτεραιοτήτων. Αλλά ας είμαστε και ρεαλιστές. Ένα αρκετά ογκώδες σώμα είναι σχεδόν αδύνατο να έχει φέτες κοιλιακούς, εκτός και αν μιλάμε για χρήση φαρμάκου, ή για τρελή διατροφή (δεν πρέπει να κάνεις σχεδόν τίποτε άλλο στη ζωή σου παρά μόνο να προσέχεις τα γεύματά σου), ή για τρελό γονίδιο που είναι και το πιο σπάνιο.

Κάτι άλλο δε νομίζω πως μπορεί να συμβεί. Οπότε κατά κανόνα, η κάποιος φροντίζει να έχει σχετικά μέτριο όγκο και καλή γράμμωση, ή αρκετό όγκο και πολύ λιγότερη γράμμωση, ιδίως στο στομάχι (δε μιλάμε και για πατσοκοίλια, αλλά ούτε και για 6pack). Η απλά το ρίχνει στα φάρμακα.

Προσωπικά πάντως δε σκάω για την κοιλιά, ιδίως σε περίοδο όγκου, αρκεί να είναι ψιλοεπίπεδη.
Μεταξύ μας κιόλας, συνήθως η λίγη κοιλίτσα αρέσει πολύ και στις γυναίκες...;)

Gorillas
03-12-10, 04:13
Πολύ καλός μπράβο! Ασχολείσαι και καιρό και τραβάς καλά!
Προσωπικά άρσεις θανάτου κάνω βδομάδα παρά βδομάδα βασική μεν αλλα επικίνδυνη δε. Συνέχισε τη καλή δουλειά :clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:

jimmy007
03-12-10, 05:05
Kαταρχάς φίλε Eddie, μια χαρά οι φώτος σου.

Αλλά ας είμαστε και ρεαλιστές. Ένα αρκετά ογκώδες σώμα είναι σχεδόν αδύνατο να έχει φέτες κοιλιακούς, εκτός και αν μιλάμε για χρήση φαρμάκου, ή για τρελή διατροφή (δεν πρέπει να κάνεις σχεδόν τίποτε άλλο στη ζωή σου παρά μόνο να προσέχεις τα γεύματά σου), ή για τρελό γονίδιο που είναι και το πιο σπάνιο.

για
Διαφωνώ απόλυτα σε αυτό. Για να προσέχεις την διατροφή σου δεν απαιτείται να παραμερίζεις τα πάντα αρκεί να έχεις καλό προγραμματισμό. Επίσης, ένα ογκώδες και μυώδες σώμα γραμμώνει πιο εύκολα από ένα άλλο λιγότερο μυώδες..

Από εκεί και πέρα, από την μικρή πείρα που έχω βλέπω ότι η τεχνική των άρσεων είναι αρκετά καλή(πρόσεξε μόνο πως τα αφήνεις στο τέλος όπως σου είπαν). Δεν θα εκφέρω γνώμη για το σώμα σου γιατί θέλω να το δω σε χαμηλότερα επίπεδα λίπους για να κρίνω πιο αντικειμενικά. Επίσης, μην απογοητεύεσαι με τους κοιλιακούς. Αν φτιάξεις πολύ καλά τη διατροφή σου και κάνεις αερόβια θα φανούν. Όσο για το δέρμα, οι ασκήσεις στις οποίες οι κοιλιακοί γυμνάζονται ισομετρικά, βοηθούν στη σύσφιξή του..
Πάντως είναι σαφές ότι διακρίνεται μία έντονη μυικότητα..:thumbup::thumbup:

AGGELOS.K
03-12-10, 11:27
Βασίλη είσαι μεγάλος:clap::clap::clap:
Πολλά τα κιλά μπρό:clap::clap:

Eddie
03-12-10, 14:23
@Savege ευχαριστω πολυ Νικολα για τα καλα λογια!!

Τωρα για τα αεροβια το εχω σκεφτει και γω,δε ξερω αν αποδιδει ομως το να κανεις αρκετη αεροβια σε συνδιασμο με υπερθερμιδικη.Λες να δοκιμασω? :???:

Οσο για την πλατη εχεις δικιο,δε ξερω γιατι αλλα πιστευω πως κανω αρκετα καλη προπονηση.Παρ ολα αυτα δε λεω να βαλω μαζα εκει,μου κανει εντυπωση γιατι απο τις 4 η 5 ασκησεις που κανω για πλατη η 3 ειναι κοπηλατικες.

@El Topo να σαι καλα φιλε μου..

Ειμαι και γω της ιδια αποψης.Κακα τα ψεμματα,οταν εισαι νατουραλ και εχεις ογκο θα χεις και πολυ λιπος το οποιο ναι μεν θα το χασεις αλλα για να φανει το 6pack θα θυσιασεις και μυικη μαζα.Προσωπικα προτιμω να εχω το λιπακι μου,δλδ απλα επιπεδη κοιλια οχι περισσοτερο φυσικα,και να ειμαι μπαλαρισμενος στο υπολοιπο σωμα.

@Gorillas να σαι καλα!!Το ξερω οτι ειναι λιγο επικυνδυνη και γι αυτο προσεχω οσο μπορω.Τις περισσοτερες φορες την κανω ανα 2η βδομαδα και γω.

@Jimmy δεν απογοητευομαι με τους κοιλιακους,το ξερω οτι αν πεσω σε κιλα θα φυγει και το σωσιβιο.Οσο για το δερμα αυτο δε το ηξερα:unsure:

@Aggelos K ευχαριστω και παλι:toast:

savage
03-12-10, 15:27
βασιλη δοκιμασε το ανεπιφυλακτα.εχω παντα αυτο κανω στον ογκο και δε λιπωνω.
πολυ φαι και καμποση αεροβια(η μπασκετ)

εδω επαιζα αγωνιστικο μπασκετ τοσα χρονια με καθημερινη προπονηση (που ειναι 10 φορες πιο επιπονο και κουραστικο και με πολυ μεγαλυτερη ενταση γιατι περιεχει και σπριντ και αλματα κτλ),σε σχεση με το διαδρομο/ελλειπτικο κτλ και παλι εβαζα μαζες πανω μου γιατι ετρωγα πολυ,και δεν χρειαζοταν να κανω μονοφαγια.

απο κει και περα αν θες για την πυκνοτητα της πλατης αν και σιγουρα σε καποιο βαθμο ειναι γενετικο,δοκιμασε να κανεις το εξης.
αφενος προπονησουν υπο περισσοτερες γωνιες.οχι μονο καθετες και οριζοντιες ελξεις(καθετες και οριζοντιες ελξεις με σημειο αναφορας τον κορμο μας εννοω).πειραματισου με διαγωνιες ελξεις.διαγωνιες απο ψηλα αλλα και απο χαμηλα.οι τροχαλιες του cross over ειδικα(αλλα και καποια χαμερ κατα δευτερο λογο) προσφερονται αφοβα και ακινδυνα για κατι τετοιο.

επισης δοκιμασε το εξης.σε μενα ειχε/εχει δουλεψει τρελα στην πλατη μου.στις ασκησεις με τροχαλια,οπου δεν υπαρχουν νεκρα σημεια κατ'ουσιαν,κρατα 3 δευτερα την συσπαση στο τελος της θετικης επαναληψης,κι αλλα 3 στο τελος της αρνητικη επαναληψης ωστε να πετυχεις μεγιστη συσπαση και διαταση αντιστοιχα των μυων της πλατης.φυσικα θελει αργα και προσεκτικα και οχι σε ασκησεις τυπου κωπηλατικη με μπαρα η στυρος η αρσεις θανατου,γιατι εκει ο βαθμος επικινδυνοτητας αυξανεται.

ελπιζω να βοηθησα.

Υγ.Εl Τοpo για αλλη μια φορα οπως και με τα συμπληρωματα εισαι αδιαβαστος.Το οτι η βιομηχανια συμπληρωματων και η βιομηχανια φαρμακων θελει να μας/σας κανει να πιστεψετε οτι χωρις αυτα δε φτιαχνεις σωμα γραμμωμενο και με ογκο η το οτι εσυ σε θα τα εχεις καταφερει οσο καλα θα ηθελες επειδη δε θες να πιεστιες αρκετα,δεν ειναι λογος για να γενικευεις καταστασεις και να κανεις τετοιου ειδους σχολια τα οποια αποπροσανατολιζουν ειδικα τους νεους και τους αρχαριους.

Καλο ειναι να μην γενικευουμε προσωπικες μας καταστασεις.Και γω επειδη δεν επιασα γκομενα την ταδε,δε σημαινει πως ειναι λεσβεια η πΟ$#%να.Λιγη συνεση δε βλαπτει οταν γραφουμε δημοσια σε φορουμ που διαβαζουν χιλιαδες μελη/επισκεπτες:toast:

Eddie
03-12-10, 15:39
βασιλη δοκιμασε το ανεπιφυλακτα.εχω παντα αυτο κανω στον ογκο και δε λιπωνω.
πολυ φαι και καμποση αεροβια(η μπασκετ)

εδω επαιζα αγωνιστικο μπασκετ τοσα χρονια με καθημερινη προπονηση (που ειναι 10 φορες πιο επιπονο και κουραστικο και με πολυ μεγαλυτερη ενταση γιατι περιεχει και σπριντ και αλματα κτλ),σε σχεση με το διαδρομο/ελλειπτικο κτλ και παλι εβαζα μαζες πανω μου γιατι ετρωγα πολυ,και δεν χρειαζοταν να κανω μονοφαγια.

απο κει και περα αν θες για την πυκνοτητα της πλατης αν και σιγουρα σε καποιο βαθμο ειναι γενετικο,δοκιμασε να κανεις το εξης.
αφενος προπονησουν υπο περισσοτερες γωνιες.οχι μονο καθετες και οριζοντιες ελξεις(καθετες και οριζοντιες ελξεις με σημειο αναφορας τον κορμο μας εννοω).πειραματισου με διαγωνιες ελξεις.διαγωνιες απο ψηλα αλλα και απο χαμηλα.οι τροχαλιες του cross over ειδικα(αλλα και καποια χαμερ κατα δευτερο λογο) προσφερονται αφοβα και ακινδυνα για κατι τετοιο.

επισης δοκιμασε το εξης.σε μενα ειχε/εχει δουλεψει τρελα στην πλατη μου.στις ασκησεις με τροχαλια,οπου δεν υπαρχουν νεκρα σημεια κατ'ουσιαν,κρατα 3 δευτερα την συσπαση στο τελος της θετικης επαναληψης,κι αλλα 3 στο τελος της αρνητικη επαναληψης ωστε να πετυχεις μεγιστη συσπαση και διαταση αντιστοιχα των μυων της πλατης.φυσικα θελει αργα και προσεκτικα και οχι σε ασκησεις τυπου κωπηλατικη με μπαρα η στυρος η αρσεις θανατου,γιατι εκει ο βαθμος επικινδυνοτητας αυξανεται.

ελπιζω να βοηθησα.



Oκ Νικολα,να σαι καλα για τις συμβουλες:toast:

Levrone
03-12-10, 16:22
μπραβο παικταρα μου! μια χαρα!

ποσα κιλα εισαι ρε?









(κουρεψου ρε , εχει μαλλιασει η γλωσσα μου να στο λεω!!!!! :turtle:)

Eddie
03-12-10, 17:05
μπραβο παικταρα μου! μια χαρα!

ποσα κιλα εισαι ρε?



(κουρεψου ρε , εχει μαλλιασει η γλωσσα μου να στο λεω!!!!! :turtle:)


Να σαι καλα Κωστη!!98 και κατι ειμαι τωρα,1.85.

Οταν θα αλλαξεις εσυ μουσικη τοτε θα παω και γω να κουρευτω:turtle:

Kazmaier
03-12-10, 17:19
eddie , επειδη ειμαι καινουργιος εδω μεσα και δεν σε ξερω και καλα, γενικα εισαι νατουραλ(πχ σαν τον savage) ? Για να μην παρεξηγηθω δεν υπονοω τπτ και σε κοβω και για νατουραλ μιας και θυμαμαι καπου ειχα διαβασει οτι ελεγες οτι εχεις χρονια πισω σου στα βαρη και πιο πριν εκανες και καποιο αθλημα(σφαιροβολια?) και εχεις και καλα γονιδια
απλα επειδη και εγω γυρω στο 1.85 ειμαι τωρα 91 κιλα και βλεποντας εσενα στα 98 σε αυτη την κατασταση αμα μου πεις οτι εισαι και νατουραλ κιολας τοτε τι να πω, εισαι απλα προτυπο αθλητη και σωματος και εχεις το απολυτο respect apo meroys mou :clap::clap:

Eddie
03-12-10, 17:36
eddie , επειδη ειμαι καινουργιος εδω μεσα και δεν σε ξερω και καλα, γενικα εισαι νατουραλ(πχ σαν τον savage) ? Για να μην παρεξηγηθω δεν υπονοω τπτ και σε κοβω και για νατουραλ μιας και θυμαμαι καπου ειχα διαβασει οτι ελεγες οτι εχεις χρονια πισω σου στα βαρη και πιο πριν εκανες και καποιο αθλημα(σφαιροβολια?) και εχεις και καλα γονιδια
απλα επειδη και εγω γυρω στο 1.85 ειμαι τωρα 91 κιλα και βλεποντας εσενα στα 98 σε αυτη την κατασταση αμα μου πεις οτι εισαι και νατουραλ κιολας τοτε τι να πω, εισαι απλα προτυπο αθλητη και σωματος και εχεις το απολυτο respect apo meroys mou :clap::clap:

Ναι φιλε μου,νατουραλ ειμαι και δεν εχω κανενα λογο να λεω ψεμματα.Πιστεψε οτι αν δεν ημουν θα το ελεγα και την ωρα που εβαζα τις φωτο η τουλαχιστον δε θα εγραφα"νατουραλ".Αυτο θα ηταν κοροιδια χαχα!!!

Κοιτα,γυμναζομαι περιπου 7 χρονια με βαρη και ολο αυτο το διαστημα μονο 6 μηνες ημουν κατω απ τα 100κιλα!Απ το μαρτιο εχω χασει περιπου 20 κιλα με προσεγμενη διατροφη και προπονηση και να σου πω την αληθεια ουτε και γω πιστευα οτι θα κρατησω τοσους μυες.
Καλα θυμασαι,σφαιροβολια και δισκοβολια εκανα!!

Τεσπα,σε ευχαριστω για τα καλα λογια!!!

Kazmaier
03-12-10, 17:58
αψογος και παλι φιλε μου, και εγω πανω κατω την ιδια λογικη εχω να φτασω στα 91 περιπου που ειμαι τωρα και μετα απλα να δουλευω και να βελτιωνω συνεχως την ιδια μαζα, και βλεποντας οτι εσυ κρατας πανω σου 98 κιλα παιρνω ακομα μεγαλυτερο θαρρος keep up the good york fella

Jeik
03-12-10, 20:19
έντι πολύ καλός φίλε..εμένα μ αρέσουν πολύ τα χέρια σου και τα πόδια σου!!πολύ δουλεμένα..πλάτη ωραίο άνοιγμα αλλά συμφωνώ με σάβαντζ θέλει γέμισμα..και εγώ εκεί έχω επικεντρωθεί;) τώρα για την κοιλιά απλά αύξησε λίγο αερόβια και όταν με το καλό έρεθει η ώρα π θες να κόψεις ξεκινάς σταδιακά να αυξάνεις αερόβια και μπαίνεις σε υποθερμιδική διατροφή:green:

Levrone
03-12-10, 20:25
το σωμα που ειναι νατουραλ κανει μπαμ απο μακρια, και του Βασιλη προφανως και ειναι.

αλλωστε για μενα ΜΕΓΙΣΤΟΣ ΓΚΙΟΖΗΣ δεν ειναι αυτος που παιρνει, αλλα αυτος που παιρνει και το κρυβει..

Eddie
03-12-10, 20:42
αψογος και παλι φιλε μου, και εγω πανω κατω την ιδια λογικη εχω να φτασω στα 91 περιπου που ειμαι τωρα και μετα απλα να δουλευω και να βελτιωνω συνεχως την ιδια μαζα, και βλεποντας οτι εσυ κρατας πανω σου 98 κιλα παιρνω ακομα μεγαλυτερο θαρρος keep up the good york fella

Κοιταξε,εγω αυτο που εχω στο μυαλο μου ειναι να παιζω στα 95 κιλα +-5 το πολυ.Δε μου αρεσουν τα πολλα σκαμπανευασματα.Εχοντας δει το σωμα μου στα 95 πιστευω οτι αυτο το καλοκαιρι στα 93 θα δειχνει παρα πολυ καλα για τα δικα μου γουστα.

Nα σαι καλα και παλι,καλη συνεχεια και σε σενα!


έντι πολύ καλός φίλε..εμένα μ αρέσουν πολύ τα χέρια σου και τα πόδια σου!!πολύ δουλεμένα..πλάτη ωραίο άνοιγμα αλλά συμφωνώ με σάβαντζ θέλει γέμισμα..και εγώ εκεί έχω επικεντρωθεί;) τώρα για την κοιλιά απλά αύξησε λίγο αερόβια και όταν με το καλό έρεθει η ώρα π θες να κόψεις ξεκινάς σταδιακά να αυξάνεις αερόβια και μπαίνεις σε υποθερμιδική διατροφή:green:

Ευχαριστω πολυ φιλε!!Και για πες,τι κανεις για πλατη?Βλεπεις διαφορα?


το σωμα που ειναι νατουραλ κανει μπαμ απο μακρια, και του Βασιλη προφανως και ειναι.

αλλωστε για μενα ΜΕΓΙΣΤΟΣ ΓΚΙΟΖΗΣ δεν ειναι αυτος που παιρνει, αλλα αυτος που παιρνει και το κρυβει..

Εεεεεεεετττσσσσσσιιιιιιιιιι!!!!!!!!!Πες τα γιατρε!!!

Dreiko
03-12-10, 20:55
το σωμα που ειναι νατουραλ κανει μπαμ απο μακρια, και του Βασιλη προφανως και ειναι.

αλλωστε για μενα ΜΕΓΙΣΤΟΣ ΓΚΙΟΖΗΣ δεν ειναι αυτος που παιρνει, αλλα αυτος που παιρνει και το κρυβει..

:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::toast:

Polyneikos
03-12-10, 21:43
Βασιλη εισαι σε πολυ καλο δρόμο,ανα πασα στιγμη αποφασίσεις η μεση σου καθαριζει και χωρις μεγαλο κοστος καθως εχεις μυικότητα ,γενικα φαίνεται ότι σοβαρη δουλεια και δεν "παίζεις",hardcorila στην μουσικη,hardcorila και στα βαρη..:rocking:

Eddie
03-12-10, 21:49
Βασιλη εισαι σε πολυ καλο δρόμο,ανα πασα στιγμη αποφασίσεις η μεση σου καθαριζει και χωρις μεγαλο κοστος καθως εχεις μυικότητα ,γενικα φαίνεται ότι σοβαρη δουλεια και δεν "παίζεις",hardcorila στην μουσικη,hardcorila και στα βαρη..:rocking:

Xαχαχαχ,να σαι καλα Κωστα!!!!

Τωρα που με παιρνει κανω οτι μπορω!Μακαρι να κρατησει καιρο αυτη η τρελα και η ορεξη:thumbup:

Polyneikos
03-12-10, 22:06
Φιλε αν σου καρφωθει το μικροβιο με τα βαρη δεν φευγει ευκολα..
Δεν εχει σημασια αν μπορείς παντα να κανεις προσεγμενη διατροφη ή 5 προπονησεις την εβδομαδα,το παν ειναι να υπαρχει η τσαντα παντα πίσω στο πορτ παγκαζ....Ετσι,για να διατηρουνται οι καλοι στα χερια!!:thumbup:

Levrone
03-12-10, 22:16
Φιλε αν σου καρφωθει το μικροβιο με τα βαρη δεν φευγει ευκολα..
Δεν εχει σημασια αν μπορείς παντα να κανεις προσεγμενη διατροφη ή 5 προπονησεις την εβδομαδα,το παν ειναι να υπαρχει η τσαντα παντα πίσω στο πορτ παγκαζ....Ετσι,για να διατηρουνται οι καλοι στα χερια!!:thumbup:

το λουκουμι στον κυριο!

μια μερα που δε θα βαριεμαι :green: θα βαλω φωτος να δειτε που κανω προπονηση..

τοτε μονο θα καταλαβετε που με εχει σπρωξει η αναγκη (χμμ, κακια ατακα αυτη, ειδικα αν τη δει ο beefmeup :green::green::green: )..

ολα γινονται για το πρηξιμο την ωρα της προπονησης τελικα.. εγω απο αυτο εχω καταλαβει πως δεν μπορω να απαλλαχτω με τιποτα.

thegravijia
03-12-10, 22:19
ΩΡαιος ρε
ποσα κιλα ηταν αυτα? 160? μπορουσες 3-4 ακομα επαν

εγω θα σου προτεινα να μπαινεις σε περιοδους γραμμωσης και ογκο απλα να κρατας το αεροβιο και στα 2
δηλ να μην μενεις στασιμος στα ιδια σωματικα κιλα

KATERINI 144
03-12-10, 22:46
μπράβο εντι, είσαι δυναμίτης :thumbup:

Eddie
03-12-10, 22:53
ολα γινονται για το πρηξιμο την ωρα της προπονησης τελικα.. εγω απο αυτο εχω καταλαβει πως δεν μπορω να απαλλαχτω με τιποτα.


Mεγαλη κουβεντα!!


ΩΡαιος ρε
ποσα κιλα ηταν αυτα? 160? μπορουσες 3-4 ακομα επαν

εγω θα σου προτεινα να μπαινεις σε περιοδους γραμμωσης και ογκο απλα να κρατας το αεροβιο και στα 2
δηλ να μην μενεις στασιμος στα ιδια σωματικα κιλα

Ναι,160 ηταν.Ε μπορουσα αλλα θα επρεπε να χαλασω τεχνικη για να τις βγαλω.


μπράβο εντι, είσαι δυναμίτης :thumbup:

Να σαι καλα φωτη!!

El Topo
04-12-10, 17:44
βασιλη δοκιμασε το ανεπιφυλακτα.εχω παντα αυτο κανω στον ογκο και δε λιπωνω.
πολυ φαι και καμποση αεροβια(η μπασκετ)

εδω επαιζα αγωνιστικο μπασκετ τοσα χρονια με καθημερινη προπονηση (που ειναι 10 φορες πιο επιπονο και κουραστικο και με πολυ μεγαλυτερη ενταση γιατι περιεχει και σπριντ και αλματα κτλ),σε σχεση με το διαδρομο/ελλειπτικο κτλ και παλι εβαζα μαζες πανω μου γιατι ετρωγα πολυ,και δεν χρειαζοταν να κανω μονοφαγια.

απο κει και περα αν θες για την πυκνοτητα της πλατης αν και σιγουρα σε καποιο βαθμο ειναι γενετικο,δοκιμασε να κανεις το εξης.
αφενος προπονησουν υπο περισσοτερες γωνιες.οχι μονο καθετες και οριζοντιες ελξεις(καθετες και οριζοντιες ελξεις με σημειο αναφορας τον κορμο μας εννοω).πειραματισου με διαγωνιες ελξεις.διαγωνιες απο ψηλα αλλα και απο χαμηλα.οι τροχαλιες του cross over ειδικα(αλλα και καποια χαμερ κατα δευτερο λογο) προσφερονται αφοβα και ακινδυνα για κατι τετοιο.

επισης δοκιμασε το εξης.σε μενα ειχε/εχει δουλεψει τρελα στην πλατη μου.στις ασκησεις με τροχαλια,οπου δεν υπαρχουν νεκρα σημεια κατ'ουσιαν,κρατα 3 δευτερα την συσπαση στο τελος της θετικης επαναληψης,κι αλλα 3 στο τελος της αρνητικη επαναληψης ωστε να πετυχεις μεγιστη συσπαση και διαταση αντιστοιχα των μυων της πλατης.φυσικα θελει αργα και προσεκτικα και οχι σε ασκησεις τυπου κωπηλατικη με μπαρα η στυρος η αρσεις θανατου,γιατι εκει ο βαθμος επικινδυνοτητας αυξανεται.

ελπιζω να βοηθησα.

Υγ.Εl Τοpo για αλλη μια φορα οπως και με τα συμπληρωματα εισαι αδιαβαστος.Το οτι η βιομηχανια συμπληρωματων και η βιομηχανια φαρμακων θελει να μας/σας κανει να πιστεψετε οτι χωρις αυτα δε φτιαχνεις σωμα γραμμωμενο και με ογκο η το οτι εσυ σε θα τα εχεις καταφερει οσο καλα θα ηθελες επειδη δε θες να πιεστιες αρκετα,δεν ειναι λογος για να γενικευεις καταστασεις και να κανεις τετοιου ειδους σχολια τα οποια αποπροσανατολιζουν ειδικα τους νεους και τους αρχαριους.

Καλο ειναι να μην γενικευουμε προσωπικες μας καταστασεις.Και γω επειδη δεν επιασα γκομενα την ταδε,δε σημαινει πως ειναι λεσβεια η πΟ$#%να.Λιγη συνεση δε βλαπτει οταν γραφουμε δημοσια σε φορουμ που διαβαζουν χιλιαδες μελη/επισκεπτες:toast:

Δεν ξέρω σε τι αναφέρεσαι ως προς τα συμπληρώματα και δέχομαι ότι μπορεί να ήμουν αδιάβαστος, αφού δεν έχω εντρυφήσει ιδιαίτερα στη χρήση τους και χρησιμοποιώ ελάχιστα.

Ως προς το θέμα όμως όγκου και λίπους δεν είναι θέμα διαβάσματος, αλλά κάτι οφθαλμοφανές και γνωστό για τη συντριπτική πλειοψηφία όσων γυμνάζονται.
Πολύς όγκος και ιδιαίτερα γραμμωμένο σώμα, ιδίως σε περιοχές όπως η κοιλιά, είναι πολύ σπάνιο φαινόμενο χωρίς τη χρήση ουσιών. Εκτός και αν μιλάμε για πολυετή προπόνηση (4-5+ χρόνια) και άψογη διατροφή σε ΟΛΟ αυτό το διάστημα. Και πάλι όμως, αρκετά δύσκολα.

Η εμπειρία μου, όχι τόσο από εμένα καθώς εγώ ενδιαφέρομαι για όγκο και νορμάλ γράμμωση (όχι 6pack και τέτοια), ούτε τρελές διατροφές κάνω ούτε τίποτα, δεν με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο, αλλά από πολλούς φίλους και γνωστούς από τα εκάστοτε γυμναστήρια που έχω πάει είναι πως οι αρκετά ογκώδεις δεν είναι ποτέ φέτες και οι πολύ γραμμωμένοι είναι συνήθως πολύ λιγότερο μυώδεις από τους άλλους.

Αυτός είναι ο κανόνας. Αν εσύ έχεις άλλη εμπειρία, μπορούμε να το συζητήσουμε.
Εξαιρεσεις πάντα και παντού υπάρχουν και εννοείται πως με σκληρή δουλειά μπορείς να πετύχεις θαύματα, εγώ όμως μιλάω γενικότερα, για κάποιον που του αρέσει η γυμναστική αλλά ασχολείται πιο ερασιτεχνικά και όχι φανατικά.
Ε, στην πρώτη περίπτωση φέτες και όγκος συναντιούνται πολύ πολύ σπάνια.

Levrone
04-12-10, 18:02
με συγχωρειτε , να παρεμβω..



Πολύς όγκος και ιδιαίτερα γραμμωμένο σώμα, ιδίως σε περιοχές όπως η κοιλιά, είναι πολύ σπάνιο φαινόμενο χωρίς τη χρήση ουσιών. Διαφωνω..Εκτός και αν μιλάμε για πολυετή προπόνηση (4-5+ χρόνια) και άψογη διατροφή σε ΟΛΟ αυτό το διάστημα. Συμφωνω..Και πάλι όμως, αρκετά δύσκολα. Καθολου ακατορθωτα

Η εμπειρία μου,................, αλλά από πολλούς φίλους και γνωστούς από τα εκάστοτε γυμναστήρια που έχω πάει είναι πως οι αρκετά ογκώδεις δεν είναι ποτέ φέτες και οι πολύ γραμμωμένοι είναι συνήθως πολύ λιγότερο μυώδεις από τους άλλους. Δε στεκει αυτο , φιλε! Σημασια εχει αν υφισταται πολυς ογκος με καλη γραμμωση προερχομενα απο φαι , και οχι τι βλεπουμε συνηθως σε ενα γυμανστηριο , οπου τις περισσοτερες φορες ο ογκωδης ειναι και λαπας.. Το ερωτημα ειναι απλο, πολυς ογκος με καλη γραμμωση μπορει να γινει βασιζομενα σε φαι? Η απαντηση ειναι ΝΑΙ, και εκει κλεινουν ολα..Το οτι εχω δει εγω ή εσυ και τι βλεπουμε συνηθως δε λεει κατι , αν με πιανεις.

Αυτός είναι ο κανόνας. Αν εσύ έχεις άλλη εμπειρία, μπορούμε να το συζητήσουμε.
Εξαιρεσεις πάντα και παντού υπάρχουν και εννοείται πως με σκληρή δουλειά μπορείς να πετύχεις θαύματα, εγώ όμως μιλάω γενικότερα, για κάποιον που του αρέσει η γυμναστική αλλά ασχολείται πιο ερασιτεχνικά και όχι φανατικά.
Ε, στην πρώτη περίπτωση φέτες και όγκος συναντιούνται πολύ πολύ σπάνια. Οτι δωσεις θα παρεις, αν εχεις απαιτησεις και το κανεις φανατικα θα παρεις και πολυ ογκο και καλη γραμμωση, αν δεν εχεις απαιτησεις και το κανεις χαλαρα (που σαφως ειναι δικαιωμα σου και δε θελει αναλυση) εκει το αποτελεσμα θα ειναι στην καλυτερη πολυς ογκος αλλα "λερωμενος" ή λιγος ογκος και πιο καθαρος΄.. :toast:

Polyneikos
04-12-10, 18:10
Παιδια δεκτες οι απόψεις σας αλλα να σεβαστουμε το τόπικ του Βασιλη.Καντε ενα quote ο επόμενος να συνεχισει αλλου η θεωρητικη κουβεντα:thumbup:

savage
04-12-10, 18:42
σωστος εγω πηγα στα οφ τοπικ

Eddie
08-12-10, 20:43
Αυτο το βιντεο το αφιερωνω στο φορουμ με ολη την αγαπη μου:bowdown:

Εσπασα προσωπικο ρεκορ σημερα!!Αρρωστια!!Μετα απο τετοια ενταση,δεν ειχα παρα να δοκιμασω.


Ειναι 160 για 4reps.

Ακουω σχολια για τεχνικη κλπ..

Devil
08-12-10, 20:48
ελα μωρη παιχτουρα.......... ωραιος:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::bowdown::bowdown::bowdown:

Titanium
08-12-10, 20:51
Τι καμεραμαν ειμαι ο φουστης:green::banana:

dhmhtrhs
08-12-10, 21:03
ωραιος ρε μπραβο!!και εδω ομως θα σου κανω μια παρατηρηση(ελπιζω να καταλαβαινεις οτι τα λεω για σενα κ οχι για να το παιξω εξυπνος ετσι...)..μην σηκωνεις το κεφαλι σου ρε,επιβαρυνεις αρκετα την σπονδυλικη σου στηλη!!ειδικα τωρα που φορτωνεις!!:weights::weights::weights:

giannis64
08-12-10, 21:38
Αυτο το βιντεο το αφιερωνω στο φορουμ με ολη την αγαπη μου:bowdown:

Εσπασα προσωπικο ρεκορ σημερα!!Αρρωστια!!Μετα απο τετοια ενταση,δεν ειχα παρα να δοκιμασω.


Ειναι 160 για 4reps.

Ακουω σχολια για τεχνικη κλπ..

πολυ καλη τεχνικη βασιλη, αν και νομιζω οτι μπορουσες κιαλλη η κιαλλες..:thumbup:

Manos1989
08-12-10, 21:51
Πωωω ωραίος ρε φίλε,πολύ ωραίος!!!! 160 κιλά πάγκο.....wtf,πάω για καλλιτεχνικό πατινάζ....

τεχνική άψογη κατ εμέ και μπορούσες τουλάχιστον άλλη 1 μόνος σου και 3 με βοήθεια νομίζω.

:turtle:

Eddie
08-12-10, 22:03
ελα μωρη παιχτουρα.......... ωραιος:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::bowdown::bowdown::bowdown:

Ευχαριστω Μητσο!!Κερναω κουλουρακια:turtle:


Τι καμεραμαν ειμαι ο φουστης:green::banana:

Τωρα,φουστης εισαι:lol: τι καμεραμαν εισαι θα το δουμε στην πορεια!!!χαχαχαχ


ωραιος ρε μπραβο!!και εδω ομως θα σου κανω μια παρατηρηση(ελπιζω να καταλαβαινεις οτι τα λεω για σενα κ οχι για να το παιξω εξυπνος ετσι...)..μην σηκωνεις το κεφαλι σου ρε,επιβαρυνεις αρκετα την σπονδυλικη σου στηλη!!ειδικα τωρα που φορτωνεις!!:weights::weights::weights:

Να σαι καλα φιλε μου και ευχαριστω που σχολιασες!!!Το ζητουμενο ειναι να βελτιωνομαστε,και οντως μαλλον εχεις δικιο.Δεν ειχα προσεξει οτι μπορει να προκαλεσει προβλημα αυτο.Ισως επειδη το βλεπω και σε αλλους,αλλα οπως το λες..

Βασικα το κανω για να βλεπω που θα παει η μπαρα!!


πολυ καλη τεχνικη βασιλη, αν και νομιζω οτι μπορουσες κιαλλη η κιαλλες..:thumbup:

Να σαι καλα γιαννη!!

Κοιτα,δεν ηθελα να κουρασω τον σποττερ αλλο:green:

Την αλλη φορα θα πανε περισσοτερα!!



Πωωω ωραίος ρε φίλε,πολύ ωραίος!!!! 160 κιλά πάγκο.....wtf,πάω για καλλιτεχνικό πατινάζ....

τεχνική άψογη κατ εμέ και μπορούσες τουλάχιστον άλλη 1 μόνος σου και 3 με βοήθεια νομίζω.

:turtle:


Χαχα να σαι καλα ρε μανο!!Κι αυτες καλες ειναι,παλι καλα!!

Giannis12
08-12-10, 22:04
Ωραιος!!!
Η τεχνικη τελεια οκ,το ξερεις και ο ιδιος σου αλλα παρατηρησα και εγω αυτο με το κεφαλι που στις αρχες το εκανα και εγω, δεν ξερω αν απιβαρυνει τοσο την σπονδυλικη στυλη αλλα ειχα ζαλαδες την ωρα που εκανα,και κοκκινιζα πολυ.
Πανω απ'ολα αυτο εχει σημασια η τεχνικη! μπορουσες να βαλεις παραπανω κιλα αλλα θα χαλουσε! καλυτερα ετσι ;)

Eddie
08-12-10, 22:46
Ωραιος!!!
Η τεχνικη τελεια οκ,το ξερεις και ο ιδιος σου αλλα παρατηρησα και εγω αυτο με το κεφαλι που στις αρχες το εκανα και εγω, δεν ξερω αν απιβαρυνει τοσο την σπονδυλικη στυλη αλλα ειχα ζαλαδες την ωρα που εκανα,και κοκκινιζα πολυ.
Πανω απ'ολα αυτο εχει σημασια η τεχνικη! μπορουσες να βαλεις παραπανω κιλα αλλα θα χαλουσε! καλυτερα ετσι ;)

Ετσι,και γω αυτης της αποψης ειμαι.

Να σαι καλα boy!

lef
08-12-10, 22:49
ελα ρε θηριο.πολλα κιλα και μεχρι κατω η μπαρα.ωραιος:thumbup:

savage
08-12-10, 22:51
βασιλη η δικη σου τεχνικη ειναι πολυ καλη και το ευρος κινησης πληρες.
αντε με μικρη εξαιρεση την κινηση του κεφαλιου.

ο βοηθος σου ομως δε βοηθαει σωστα.ολη η ουσια ειναι αυτες οι τελευταιες 1-2 επαναληψεις που βγαινουν με τα χιλια ζορια και στρεσαρουν το μυ στο μαξιμουμ,κι αυτος φαινεται να σε βοηθαει πιο πολυ απ'οσο χρειαζεσαι.πολυ πιο πολυ για την ακριβεια:unsure:
αυτος τα εχει πιασει με τη γροθια του απο την 1η επαναληψη.
δε νομιζω οτι χρειαζοσουν τοση βοηθεια(εκτος κι αν τα φαινομενα απατουν).

τεσπα συγχαρητηρια για την επιδοση σου οπως και να εχει,η οποια ειναι απιστευτη:bowdown::bowdown::bowdown:

Eddie
08-12-10, 23:02
ελα ρε θηριο.πολλα κιλα και μεχρι κατω η μπαρα.ωραιος:thumbup:
Ευχαριστω φιλε!!:green:


βασιλη η δικη σου τεχνικη ειναι πολυ καλη και το ευρος κινησης πληρες.
αντε με μικρη εξαιρεση την κινηση του κεφαλιου.

ο βοηθος σου ομως δε βοηθαει σωστα.ολη η ουσια ειναι αυτες οι τελευταιες 1-2 επαναληψεις που βγαινουν με τα χιλια ζορια και στρεσαρουν το μυ στο μαξιμουμ,κι αυτος φαινεται να σε βοηθαει πιο πολυ απ'οσο χρειαζεσαι.πολυ πιο πολυ για την ακριβεια:unsure:
αυτος τα εχει πιασει με τη γροθια του απο την 1η επαναληψη.
δε νομιζω οτι χρειαζοσουν τοση βοηθεια(εκτος κι αν τα φαινομενα απατουν).

τεσπα συγχαρητηρια για την επιδοση σου οπως και να εχει,η οποια ειναι απιστευτη:bowdown::bowdown::bowdown:

Καταρχην σε ευχαριστω για καλα λογια Νικολα!!

Ο βοηθος απ οτι καταλαβα και ενιωσα δε βοηθησε:unsure: με εξαιρεση την τελευταια γιατι εγω στις 3 του ειπα "ενταξει" κι αυτος μου λεει "κι αλλη" η κατι τετοιο,δε θυμαμαι

Και εκτος του οτι ενιωσα,μετα τον ρωτησα αν βοηθησε και μου ειπε πολυ λιγο.Δε ξερω οταν ειναι απο πισω νιωθω μεγαλη σιγουρια!!

Επισης στο βιντεο με το ματι,δε βλεπω να τραβαει.Τωρα τι ακριβως εγινε,δε γνωριζω:unsure:

Dreiko
08-12-10, 23:37
βασιλη θεριο εισαι ρε που**η....:clap::clap::clap::clap::clap::clap:
αυτο ειναι που λεμε ωμη δυναμη......μπραβο ρε συ!!!!!!!!!!!!!!!!:toast::toast::toast:

Titanium
08-12-10, 23:39
Μπα οχι δεν έδωσε πολυ.....μονο στην τελευτεα επιασε την μπαρα....:thumbup:

savage
08-12-10, 23:43
αα οκ απλα σαφως και δε μπορω να καταλαβω ποσο σφιχτα κραταει τη μπαρα,εξ'αποστασεως.

απλα το λεω γιατι εμενα μου τη δινει οταν μου κραταει εστω και λιγο εξ'αρχης τη μπαρα.δε θελω να την ακουμπα καθολου.απλα να εχει τα χερια του απο κατω ετοιμα να βοηθησουν,κι οταν το κανει να το κανει με την ελαχιστη δυνατη βοηθεια

Levrone
08-12-10, 23:50
τι εκανες ρε αρρωστακι????

εχεις καταλαβει τι εκανες???

ρε δε ντρεπεσαι? ε? πες ρε!!!! μονο 160 ρε? ε ? ντροπη σου ρε!!!:rolf::rolf::rolf:

μπραβο παικταρα μου! και περισσοτερα ευχομαι!!!

:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

Polyneikos
08-12-10, 23:50
Bασιλη power....Τα πήρες μόνος σου:thumbup:
Eγω παντως ποτε δεν εχω καταλαβει τους spotters οταν καποιος παίζει εναν σεβαστο αριθμο επαναλήψεων και ερχονται με το ενα χερι στην μπαρα και με το αλλο χερι στην τσεπη.Για μενα ειναι λαθος.Αν κανει ότι σου φευγει η μπαρα,ούτε εσυ θα βοηθηθεις,ουτε εκεινος με το ενα χερι φυσικα μπορεί να τραβηξει απο κατω την μπαρα...Ακομα και η πλαγια σταση του σωματος του δεν ειναι καλη..

Eddie
08-12-10, 23:51
βασιλη θεριο εισαι ρε που**η....:clap::clap::clap::clap::clap::clap:
αυτο ειναι που λεμε ωμη δυναμη......μπραβο ρε συ!!!!!!!!!!!!!!!!:toast::toast::toast:
Να σαι καλα φιλαρακο,ειμαι φαν της μπα στουνι (λολ) φαν της δυναμης.Ειχα πολυ καιρο να δοκιμασω τοσα πολλα και το ειχα στο νου μου,εκατσε καλα και με την ενταση που ειχα και το ευχαριστηθηκα:)


Μπα οχι δεν έδωσε πολυ.....μονο στην τελευτεα επιασε την μπαρα....:thumbup:
:clap:

αα οκ απλα σαφως και δε μπορω να καταλαβω ποσο σφιχτα κραταει τη μπαρα,εξ'αποστασεως.

απλα το λεω γιατι εμενα μου τη δινει οταν μου κραταει εστω και λιγο εξ'αρχης τη μπαρα.δε θελω να την ακουμπα καθολου.απλα να εχει τα χερια του απο κατω ετοιμα να βοηθησουν,κι οταν το κανει να το κανει με την ελαχιστη δυνατη βοηθεια

χαχα εγω ειμαι το αναποδο!!Θελω να νιωθω οτι καποιος εχει τα χερια του στη μπαρα,χωρις να βαζει δυναμη φυσικα!απλα επειδη με τον συγκεκριμενο τυχαινει να βοηθα τις περισσοτερες φορες με εχει μαθει πλεον τι θελω και που να βοηθησει.Πχ του εχω πει οτι ποτε δε θα τα φρεναρει στην αρνητικη και οτι ποτε δε θα κλειδωσω αγκωνες!




Bασιλη power....Τα πήρες μόνος σου:thumbup:
Eγω παντως ποτε δεν εχω καταλαβει τους spotters οταν καποιος παίζει εναν σεβαστο αριθμο επαναλήψεων και ερχονται με το ενα χερι στην μπαρα και με το αλλο χερι στην τσεπη.Για μενα ειναι λαθος.Αν κανει ότι σου φευγει η μπαρα,ούτε εσυ θα βοηθηθεις,ουτε εκεινος με το ενα χερι φυσικα μπορεί να τραβηξει απο κατω την μπαρα...Ακομα και η πλαγια σταση του σωματος του δεν ειναι καλη..


Να σαι καλα κωστα!!!!Ε ναι,εχεις δικιο αλλα πιο πολυ σε μενα μετραει το ψυχολογικο!!Πχ και τις προαλλες που εμεινα κατω στα σκουοτ απο ηταν αλλα δε γινοταν να τα σηκωσει!!Γι αυτο και τα εριξα στο ρακ.


τι εκανες ρε αρρωστακι????

εχεις καταλαβει τι εκανες???

ρε δε ντρεπεσαι? ε? πες ρε!!!! μονο 160 ρε? ε ? ντροπη σου ρε!!!:rolf::rolf::rolf:

μπραβο παικταρα μου! και περισσοτερα ευχομαι!!!

:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

χαχαχαχαχ να σαι καλα ρε τρελοκομειο!!!!Πολυ ωραια ευχη:bowdown:

savage
08-12-10, 23:52
χαχα εγω ειμαι το αναποδο!!Θελω να νιωθω οτι καποιος εχει τα χερια του στη μπαρα,χωρις να βαζει δυναμη φυσικα!απλα επειδη με τον συγκεκριμενο τυχαινει να βοηθα τις περισσοτερες φορες με εχει μαθει πλεον τι θελω και που να βοηθησει.Πχ του εχω πει οτι ποτε δε θα τα φρεναρει στην αρνητικη και οτι ποτε δε θα κλειδωσω αγκωνες!

λογικο αφου σηκωνεις ακριβως τα διπλα κιλα απο μενα χαχαχααχαχαχα:rolf:

αν σηκωνα και γω τοσα,λογικα ισως ετσι να σκεφτομουν

Devil
09-12-10, 18:21
το ξερεις οτι ολοι περιμενουμε και το squat....

αντε μην το καθηστερεις...

:green::green::green:

Galthazar
09-12-10, 20:18
ΘΗΡΙΟ λεμε!!!! :bbbiceps: και η τεχνικη σου μαρεσει πολυ και δν πιστευω οτι αυτη η μικρη κινηση του κεφαλιου δημιουργει προβλημα ισα ισα μαλιστα διοτι βλεπεις και ελεγχεις πως και που θα σηκωνεις την μπαρα. Συνεχισε ετσι σκυλε!!:thumbup:

Eddie
09-12-10, 20:23
το ξερεις οτι ολοι περιμενουμε και το squat....

αντε μην το καθηστερεις...

:green::green::green:

Θες να με δεις να ποναω ρε σαδιστη?Το σκουοτ για μενα ειναι πονος,και εκει εχουμε θεμα με τα κιλα και την τεχνικη!Παρ ολο που τα ποδια μου βελτιωνονται;)

Ισως βαλω,θα δειξει στην πορεια.


ΘΗΡΙΟ λεμε!!!! :bbbiceps: και η τεχνικη σου μαρεσει πολυ και δν πιστευω οτι αυτη η μικρη κινηση του κεφαλιου δημιουργει προβλημα ισα ισα μαλιστα διοτι βλεπεις και ελεγχεις πως και που θα σηκωνεις την μπαρα. Συνεχισε ετσι σκυλε!!:thumbup:

Να σαι καλα φιλε..:toast:

Devil
09-12-10, 20:30
Θες να με δεις να ποναω ρε σαδιστη?Το σκουοτ για μενα ειναι πονος,και εκει εχουμε θεμα με τα κιλα και την τεχνικη!Παρ ολο που τα ποδια μου βελτιωνονται;)

Ισως βαλω,θα δειξει στην πορεια.



Να σαι καλα φιλε..:toast:

αν εχεις θεμα με την τεχνικη τοτε πρεπει να βαλεις τοτε να δουμε πως μπορουμε να βοηθισουμε...

αν και εχω βρει τη λυση....;)

θα σου δεσουμε την μπαρα επανω σου και θα σε αφησουμε πεινασμενο για κανα 2 μερες....

και μετα θα ερθει ο titanium με μια μπριζολα στο χερι και θα την ανεβοκατεβαζει μπροστα σου....

και μετα μου λες αμα θα κανεις squat η' οχι.....:green::green:

μουχαχαχαχαχα:evil2:

Dreiko
09-12-10, 21:10
αν εχεις θεμα με την τεχνικη τοτε πρεπει να βαλεις τοτε να δουμε πως μπορουμε να βοηθισουμε...

αν και εχω βρει τη λυση....;)

θα σου δεσουμε την μπαρα επανω σου και θα σε αφησουμε πεινασμενο για κανα 2 μερες....

και μετα θα ερθει ο titanium με μια μπριζολα στο χερι και θα την ανεβοκατεβαζει μπροστα σου....

και μετα μου λες αμα θα κανεις squat η' οχι.....:green::green:

μουχαχαχαχαχα:evil2:

:rolf::rolf::rolf:ναι και αμα ειναι να του βαλουμε ενα παλουκι στο πατωμα απο πισω για να φοβαται να κατσει και μετα να σου πω εγω πως θα σηκωνεται αμεσως πανω...:green::green::banana::banana:

Devil
09-12-10, 21:19
:rolf::rolf::rolf:ναι και αμα ειναι να του βαλουμε ενα παλουκι στο πατωμα απο πισω για να φοβαται να κατσει και μετα να σου πω εγω πως θα σηκωνεται αμεσως πανω...:green::green::banana::banana:

μμμ.... αυτο δεν το ειχα σκεφτει....

μετραει.... μουχαχαχαχαχα:evil2::green::green::green:

noz1989
10-12-10, 15:23
Ωραιος ρε αλανι!!:thumbup:
φορας και φανελακι με την ρογα εξω!!! αυτα ειναι!!!:bowdown:

Οσο για τον σποττερ συμφωνω για αλλη μια φορα με Polyneiko kai savage!!

Λοιπον θελω και εγω squat!!!:bbbiceps:

Dreiko
10-12-10, 15:33
Ωραιος ρε αλανι!!:thumbup:
φορας και φανελακι με την ρογα εξω!!! αυτα ειναι!!!:bowdown:
:

μη δεις ρογα εσυ.....:P:turtle::green:

Eddie
10-12-10, 15:33
Ωραιος ρε αλανι!!:thumbup:
φορας και φανελακι με την ρογα εξω!!! αυτα ειναι!!!:bowdown:

Οσο για τον σποττερ συμφωνω για αλλη μια φορα με Polyneiko kai savage!!

Λοιπον θελω και εγω squat!!!:bbbiceps:

Xαχαχαχ,φιλε αφου ειμαστε 3 κι ο κουκος να ουμε,την εχομε δει χαρντκοραδες εκει μεσα!!Ασε που ξεχειλιζει βαρβατιλα,αφου κανουμε αμαν να δουμε κανα θυληκο!!

Τοιχο τοιχο σου λεω:rolf::rolf::rolf::rolf:

Ισως ο σποττερ με εχει μαθει πλεον και πιστευει σε μενα περισσοτερο απ οτι εγω.

Κατα τα αλλα πως σου φανηκαν τα dl και ο παγκος απο τεχνικης αποψης?



μη δεις ρογα εσυ.....:P:turtle::green:


Ε,λιγα για τις ρωγες μου :D

Gorillas
10-12-10, 15:36
Μπράβο ρε θηρίο! Τα φαγες τα κιλά! Ωραίος! Συμφωνώ και γώ με Polyneiko savage.
Πιο πολλή σιγουριά νιώθω αν ο spotter δίνει στα βαριά κιλά βοήθεια με τα 2 χέρια.
Πάντως μου φάνηκε πως τα είχες μόνος σου. Τούμπανο είσαι :thumbup:

Eddie
10-12-10, 15:37
Μπράβο ρε θηρίο! Τα φαγες τα κιλά! Ωραίος! Συμφωνώ και γώ με Polyneiko savage.
Πιο πολλή σιγουριά νιώθω αν ο spotter δίνει στα βαριά κιλά βοήθεια με τα 2 χέρια.
Πάντως μου φάνηκε πως τα είχες μόνος σου. Τούμπανο είσαι :thumbup:

Να σαι καλα φιλε,και συ το ιδιο:clap:

noz1989
10-12-10, 15:44
μη δεις ρογα εσυ.....:P:turtle::green:

Φτου σου αλητη!!!:P


Xαχαχαχ,φιλε αφου ειμαστε 3 κι ο κουκος να ουμε,την εχομε δει χαρντκοραδες εκει μεσα!!Ασε που ξεχειλιζει βαρβατιλα,αφου κανουμε αμαν να δουμε κανα θυληκο!!

Τοιχο τοιχο σου λεω:rolf::rolf::rolf::rolf:

Ισως ο σποττερ με εχει μαθει πλεον και πιστευει σε μενα περισσοτερο απ οτι εγω.

Κατα τα αλλα πως σου φανηκαν τα dl και ο παγκος απο τεχνικης αποψης?





Ε,λιγα για τις ρωγες μου :D

Ρε καλα κανετε.....:thumbup:

Λοιπον τα dl και εγω καπως ετσι τα κανω, μονο που δεν κανω αυτο το τραβηγμα προς τα πισω και προσπαθω να κανω αργες αρνητικες για για να μην χαλαω την τεχνικη μου! Με λιγα λογια εκτος απο καποιες λεπτομεριες και εγω καπως ρσι τα κανω!

Οσο για τον παγκο, τα κιλα ειναι respect! αν θες να σχολιασω κατι '''αρνητικο'''' θα ελεγα να μην κλειδωνεις αγκωνες στο τελος της θετικης (ετσι φαινεται στο βιντεο) και στο κατεβασμα την μπαρα θα την εφερνα πιο κοντα στις ρωγες (ε ρε κολλημα με τις ρωγες :P:turtle:) δηλαδη λιγο πιο χαμηλα!

Οπως καταλαβαινεις διυλιζω τον κωνωπα! μια χαρα πας!!

Georges
10-12-10, 15:48
Καλά ρε φλώρε μόνο τόσα σηκώνεις; :turtle: Πλάκα κάνω φοβερός :thumbup:

sogoku
10-12-10, 15:51
Ενα θα πω για σενα:ΜΟΣΧΑΡΙ

Eddie
10-12-10, 16:23
Λοιπον τα dl και εγω καπως ετσι τα κανω, μονο που δεν κανω αυτο το τραβηγμα προς τα πισω και προσπαθω να κανω αργες αρνητικες για για να μην χαλαω την τεχνικη μου! Με λιγα λογια εκτος απο καποιες λεπτομεριες και εγω καπως ρσι τα κανω!

Οσο για τον παγκο, τα κιλα ειναι respect! αν θες να σχολιασω κατι '''αρνητικο'''' θα ελεγα να μην κλειδωνεις αγκωνες στο τελος της θετικης (ετσι φαινεται στο βιντεο) και στο κατεβασμα την μπαρα θα την εφερνα πιο κοντα στις ρωγες (ε ρε κολλημα με τις ρωγες :P:turtle:) δηλαδη λιγο πιο χαμηλα!


Με πιο αργες αρνητικες ομως δεν επιβαρυνεις πολυ τη μεση?Αν και μου φαινεται κουλο,καπου ειχα διαβασει οτι στις αρσεις μετραει η θετικη και οχι η αρνητικη γι αυτο και τα "πετανε" απο ψηλα.

Για τον παγκο δε ξερω πως φαινεται αλλα ποτε μου δε κλειδωνω.Η ισως εγινε λογο πιεσης και ηταν στιγμιαιο,παντως σαν γενικο κανονα ποτε δε κλειδωνω τις αρθρωσεις,γονατα κλπ παρα μονο στον τρικεφαλο για max contraction.

Εσυ την φερνεις στις ρωγες την μπαρα?Εχω δοκιμασει και η αληθεια ειναι οτι με κουραζε περισσοτερο στους δελτοειδεις.:unsure:


Καλά ρε φλώρε μόνο τόσα σηκώνεις; :turtle: Πλάκα κάνω φοβερός :thumbup:

Να σαι καλα φιλε:green::green::green::green:


Ενα θα πω για σενα:ΜΟΣΧΑΡΙ

Ευχαριστω ψηλε για τον τιμητικο τιτλο που μου απονεμεις:green::thumbup:

noz1989
10-12-10, 16:29
Με πιο αργες αρνητικες ομως δεν επιβαρυνεις πολυ τη μεση?Αν και μου φαινεται κουλο,καπου ειχα διαβασει οτι στις αρσεις μετραει η θετικη και οχι η αρνητικη γι αυτο και τα "πετανε" απο ψηλα.

Για τον παγκο δε ξερω πως φαινεται αλλα ποτε μου δε κλειδωνω.Η ισως εγινε λογο πιεσης και ηταν στιγμιαιο,παντως σαν γενικο κανονα ποτε δε κλειδωνω τις αρθρωσεις,γονατα κλπ παρα μονο στον τρικεφαλο για max contraction.

Εσυ την φερνεις στις ρωγες την μπαρα?Εχω δοκιμασει και η αληθεια ειναι οτι με κουραζε περισσοτερο στους δελτοειδεις.:unsure:



Να σαι καλα φιλε:green::green::green::green:



Ευχαριστω ψηλε για τον τιμητικο τιτλο που μου απονεμεις:green::thumbup:
Κοιτα εγω στα dl για καποιο λογο δεν τραβαω και πολυ σε σχεση με αλλες! Φαντασου οτι πιο πολλα παιζω παγκο!! Και για αυτο την κανω σε αργο τεμπο!!

Στον παγκο ναι καπου εκει στην μεση του στηθους κατεβαζω!

Βεβαια οταν παζεις λιγες επαναληψεις το μυαλο σου δεν ειναι στο πως θα εχεις τελεια τεχνικη αλλα το πως θα σηκωσεις τα κιλα!

Eddie
10-12-10, 16:34
Κοιτα εγω στα dl για καποιο λογο δεν τραβαω και πολυ σε σχεση με αλλες! Φαντασου οτι πιο πολλα παιζω παγκο!! Και για αυτο την κανω σε αργο τεμπο!!

Στον παγκο ναι καπου εκει στην μεση του στηθους κατεβαζω!

Βεβαια οταν παζεις λιγες επαναληψεις το μυαλο σου δεν ειναι στο πως θα εχεις τελεια τεχνικη αλλα το πως θα σηκωσεις τα κιλα!

Ναι,αυτο ειναι.

Βασικα μεχρι τα 100-120 που βγαινουν ψιλοαερας η κινηση ειναι 3/4.Τερμα κατω και ελαφρως κομμενη η κινηση προς τα πανω,ακομα και με αλτηρες το ιδιο.Και στα ανοιγματα ακομα παω τερμα κατω με οσο μπορω ανοιχτους αγκωνες και στο τελος της θετικης αφηνω περιπου 30-40 ποντους μεταξυ τους ωστε να μη κλειδωσουν οι αγκωνες,και σφιγγω για συσπαση.Οπως ο arnold ενα πραμα στο pumping iron.

No Cash
10-12-10, 16:35
ωραιος!! :bbbiceps:

μονο ο σποττερ ειναι λιγο οτι να ναι.....


κι εμενα μου αρεσει ο σποττερ να εχει τα χερια πολυ κοντα στην μπαρα... κι ας μη βοηθαει... (ψυχολογικος παραγοντας)

οταν δεν τα εχει καθολου ζοριζομαι παντα περισσοτερο...

Eddie
10-12-10, 16:40
ωραιος!! :bbbiceps:

μονο ο σποττερ ειναι λιγο οτι να ναι.....


κι εμενα μου αρεσει ο σποττερ να εχει τα χερια πολυ κοντα στην μπαρα... κι ας μη βοηθαει... (ψυχολογικος παραγοντας)

οταν δεν τα εχει καθολου ζοριζομαι παντα περισσοτερο...

Να σαι καλα bro..

Ναι ρε συ,εγω απλα θελω καποιον να ακουμπαει τη μπαρα.Γιατι πολλοι πχ savage οπως ανεφερε θελει να εχει τα χερια σε ετοιμοτητα αλλα να μην ακουμπαει.

Μηπως αν παθενα κατι θα μπορουσε να βοηθησει?Και 3 χερια να ειχε τοσα κιλα δε σηκωνωνται,θα επερνε τη μεση στα χερια μιας και δεν ειναι rack να τα τραβηξεις και να γατζωθει η μπαρα.Εχουν μονο δυο διαφορετικα υψη οι αγκυλες.

No Cash
10-12-10, 16:54
μπορει να μην τα κρατησει... αλλα εχει διαφορα να πεσουν απο ψηλα με φορα τοσο κιλα... και αλλο να σου ρθουν λιγο πιο "ομαλα".



και μια αλλη λεπτομερεια...

οταν βαζεις τα στοπ... ΑΝ... σου γλυστρισει η μπαρα απο το χερι.... θα πεσουν ολα επανω στο στηθος σου...

αν ομως δεν εχεις βαλει τα στοπ..... υπαρχει τρελη πιθανοτητα να τη γλυτωσεις... θα φυγουν τα κιλα απο την μια και μετα απο την αλλη... βεβαια υπαρχει περιπτωση να την ακουσει το χερι/ωμος σου που κραταει την μπαρα ακομα.... οπως και καποιος που βρισκεται κοντα στον παγκο...


εγω δεν τα βαζω.... και την εχω γλυτωσει μια φορα ετσι.. μονο ο ωμος μου την ακουσε

noz1989
10-12-10, 16:56
μπορει να μην τα κρατησει... αλλα εχει διαφορα να πεσουν απο ψηλα με φορα τοσο κιλα... και αλλο να σου ρθουν λιγο πιο "ομαλα".



και μια αλλη λεπτομερεια...

οταν βαζεις τα στοπ... ΑΝ... σου γλυστρισει η μπαρα απο το χερι.... θα πεσουν ολα επανω στο στηθος σου...

αν ομως δεν εχεις βαλει τα στοπ..... υπαρχει τρελη πιθανοτητα να τη γλυτωσεις... θα φυγουν τα κιλα απο την μια και μετα απο την αλλη... βεβαια υπαρχει περιπτωση να την ακουσει το χερι/ωμος σου που κραταει την μπαρα ακομα.... οπως και καποιος που βρισκεται κοντα στον παγκο...


εγω δεν τα βαζω.... και την εχω γλυτωσει μια φορα ετσι.. μονο ο ωμος μου την ακουσε
Μα ο σποττερ δεν ειναι εκει για να τραβηξει τα κιλα... αλλα για να σου δωσει μια ελαφρια ωθηση αν τυχον κολλησεις!

No Cash
10-12-10, 16:57
και για να σε "σωσει" σε μια στραβη ειναι...

tasos2
10-12-10, 16:58
Εισαι πολυ πιο δυνατος απο οσο φαινεσαι. Απο τις φωτογραφιες σε ειχα για κανα 120ρι το πολυ. Μπραβο!
Απλα αλλη φορα προσπαθησε να βγαλεις τουλαχιστον 2-3 χωρις να ακουμπαει ο αλλος για να φαινεται πιο ρεαλιστικο...

beefmeup
10-12-10, 16:59
εεελα ρε βασιλη,τωρα το πηρα πρεφα το βιντεο:thumbup:

αμα σου λεω οτι εισαι τεραστιος..φοβερη τεχνικη,κ πολλα τα κιλα Αρη:green:

αντε κ στα 200:toast:

Αντωνης
10-12-10, 17:02
Ωραιος ρε θηριο:clap::clap::clap::clap::clap:

Απο τεχνικη,εγω στον παγκο θεωρω θα ηταν καλυτερα να εχει ο σποτερ τα δυο χερια στις ακρες και να ακουμπας την μπαρα στο στηθος αντι για το χερι του.Οχι πως εχει και καμια μεγαλη σημασια βεβαια...

Και παλι μπραβο:thumbup::clap:

Υ.Γ:ωραιο το τατουαζ στο ποδι

Eddie
10-12-10, 17:05
Μα ο σποττερ δεν ειναι εκει για να τραβηξει τα κιλα... αλλα για να σου δωσει μια ελαφρια ωθηση αν τυχον κολλησεις!


και για να σε "σωσει" σε μια στραβη ειναι...

Κανονικα με τοσα κιλα χρεαζεται 3 ατομα.Ενας απο πισω για να βοηθαει και 2 απ τα πλαγια να πιασουν τη μπαρα σε περιπτωση στραβης.Αλλα εδω λεμε 3 ειμαστε ολοι κι ολοι:turtle:


Εισαι πολυ πιο δυνατος απο οσο φαινεσαι. Απο τις φωτογραφιες σε ειχα για κανα 120ρι το πολυ. Μπραβο!
Απλα αλλη φορα προσπαθησε να βγαλεις τουλαχιστον 2-3 χωρις να ακουμπαει ο αλλος για να φαινεται πιο ρεαλιστικο...

Μα δε με ενδιαφερει το να φαινεται ρεαλιστικο,οποιος πιστευει καλως οποιος δε πιστευει παλι καλως.;)

Βοηθεια παντα χρειαζεσαι στα πολλα κιλα,ειναι καλυτερα να εβγαζα πχ 6-7 με καμποση βοηθεια απ το σποττερ παρα αν εβγαζα 3 μονος μου.Θα ηταν πιο λειτουργικο το σετ.


εεελα ρε βασιλη,τωρα το πηρα πρεφα το βιντεο:thumbup:

αμα σου λεω οτι εισαι τεραστιος..φοβερη τεχνικη,κ πολλα τα κιλα Αρη:green:

αντε κ στα 200:toast:

Να σαι καλα κυρ οφιτσερ:turtle:

Μακαρι να το ζησω κι αυτο:green:



Ωραιος ρε θηριο:clap::clap::clap::clap::clap:

Απο τεχνικη,εγω στον παγκο θεωρω θα ηταν καλυτερα να εχει ο σποτερ τα δυο χερια στις ακρες και να ακουμπας την μπαρα στο στηθος αντι για το χερι του.Οχι πως εχει και καμια μεγαλη σημασια βεβαια...

Και παλι μπραβο:thumbup::clap:

Υ.Γ:ωραιο το τατουαζ στο ποδι

Οπως βολευει στον καθενα παιδια,εμενα δε με κοφτει τοσο πολυ το αν θα εχει ενα η δυο χερια ο σποττερ απλα να ακουμπαει.

Να σαι καλα φιλε Αντωνη!!:green:

tasos2
10-12-10, 17:44
Βοηθεια παντα χρειαζεσαι στα πολλα κιλα,ειναι καλυτερα να εβγαζα πχ 6-7 με καμποση βοηθεια απ το σποττερ παρα αν εβγαζα 3 μονος μου.Θα ηταν πιο λειτουργικο το σετ.




Και τοτε γιατι να μη βαλεις λιγοτερα κιλα και να κανεις 6-7 επαναληψεις μονος.:unsure:
Αφου στην ουσια λιγοτερα σηκωνεις οταν σε βοηθαει ο αλλος.
Εκτος αν εννοεις αναγκαστικες αλλα τοτε σε βοηθαει οταν δεν μπορεις αλλο οχι απ την αρχη...

Eddie
10-12-10, 17:46
Και τοτε γιατι να μη βαλεις λιγοτερα κιλα και να κανεις 6-7 επαναληψεις μονος.:unsure:
Αφου στην ουσια λιγοτερα σηκωνεις οταν σε βοηθαει ο αλλος.
Εκτος αν εννοεις αναγκαστικες αλλα τοτε σε βοηθαει οταν δεν μπορεις αλλο οχι απ την αρχη...

Γιατι περισσοτερο μετραει η αρνητικη που την κανεις μονος σου παρα η θετικη που σε βοηθαει ο σποττερ,και οχι σε ολη την κινηση παλι.

Τεσπα,ειμαστε οφ.

jimmy007
11-12-10, 05:08
Οσο για τον παγκο, τα κιλα ειναι respect! αν θες να σχολιασω κατι '''αρνητικο'''' θα ελεγα να μην κλειδωνεις αγκωνες στο τελος της θετικης (ετσι φαινεται στο βιντεο) και στο κατεβασμα την μπαρα θα την εφερνα πιο κοντα στις ρωγες (ε ρε κολλημα με τις ρωγες :P:turtle:) δηλαδη λιγο πιο χαμηλα!



To θέμα είναι να φτάνεις μέχρι τις 90 μοίρες και όχι η μπάρα να ακουμπά το στήθος, άσχετα αν σε μερικούς αυτό συμβαίνει στις 90.

Mitsen
11-12-10, 05:56
:shock:
Τώρα είδα το video!:bowdown::bowdown::bowdown:
Παρα πολύ καλή τεχνική που καλύπτει όλο το έβρος της άσκησης:clap::clap:

Άντε Bασίλη, sou εύχομαι να τα διακoσαρισεις (τα κιλά) Σύντομα!!:green:

Το να μην ανασηκώνεις το κεφάλι σου, είναι κάτι που το προσεχεις και το διορθώνεις από την επομενη κιόλας φορά. :toast:


Πωωω ωραίος ρε φίλε,πολύ ωραίος!!!! 160 κιλά πάγκο.....wtf,πάω για καλλιτεχνικό πατινάζ....
:turtle:

Άρχισαν οι εγγραφες για ενόργανη θες να πάμε παρέα?:green:

Eddie
11-12-10, 13:07
:shock:
Τώρα είδα το video!:bowdown::bowdown::bowdown:
Παρα πολύ καλή τεχνική που καλύπτει όλο το έβρος της άσκησης:clap::clap:

Άντε Bασίλη, sou εύχομαι να τα διακoσαρισεις (τα κιλά) Σύντομα!!:green:

Το να μην ανασηκώνεις το κεφάλι σου, είναι κάτι που το προσεχεις και το διορθώνεις από την επομενη κιόλας φορά. :toast:


Nα σαι καλα φιλε:green::green::green:

Την επομενη φορα θα βαλω ενα μαξιλαρακι για προσκεφαλο ωστε να ακουμπαει:rolf:

noz1989
11-12-10, 14:39
To θέμα είναι να φτάνεις μέχρι τις 90 μοίρες και όχι η μπάρα να ακουμπά το στήθος, άσχετα αν σε μερικούς αυτό συμβαίνει στις 90.

Κοιτα εγω σχεδον ολες τις ασκησεις τις εκτελω σε πληρες ευρος κινησης! Αν ειναι λαθος η σωστο δεν ξερω απο που κρινεται...

Για να συμβει στις 90 μοιρες η μπαρα να ακουμπησει στηθος πρεπει να εχεις βυζια σαν της Ελινας απο το big brother!!:green:

tasos2
11-12-10, 16:54
Κοιτα εγω σχεδον ολες τις ασκησεις τις εκτελω σε πληρες ευρος κινησης! Αν ειναι λαθος η σωστο δεν ξερω απο που κρινεται...

Για να συμβει στις 90 μοιρες η μπαρα να ακουμπησει στηθος πρεπει να εχεις βυζια σαν της Ελινας απο το big brother!!:green:

Κι εγω ετσι νομιζω. 90 μοιρες ειναι κλεψιμο. Απο τις ρογες μεχρι λιγο πριν κλειδωσουν τα χερια αλλιως δεν μετρας τη δυναμη σου.

BTW εχω να δω big brother απο τοτε με τον τσακα και τον προδρομο

thegravijia
11-12-10, 19:46
ωραιος ρε θηριο
τωρα το δα:thumbup:
ρεσυ επειδη ειναι πολλα τα κιλα πλεον
και ειδα το χερι τ δεξι καθω ςκατεβαζες την μπαρα ετρεμε καπως - εχεις σκεφτει να το δενεις πριν κανεις ?
μην γινει καμια στραβη λεω ..


παντως εισαι δυναμη
να φανταστω οταν ησουν πανω απο 100+ κιλα εκανες περισσοτερο ??

Eddie
11-12-10, 19:53
ωραιος ρε θηριο
τωρα το δα:thumbup:
ρεσυ επειδη ειναι πολλα τα κιλα πλεον
και ειδα το χερι τ δεξι καθω ςκατεβαζες την μπαρα ετρεμε καπως - εχεις σκεφτει να το δενεις πριν κανεις ?
μην γινει καμια στραβη λεω ..


παντως εισαι δυναμη
να φανταστω οταν ησουν πανω απο 100+ κιλα εκανες περισσοτερο ??

Tnx ρε:green::green::green:

Να δενω εννοεις τους αγκωνες?Δε το χω σκεφτει.Αν και φυσικα καταλαβαινα οτι ετρεμαν και τα 2 τα χερια,αλλα σε καμια περιπτωση οτι θα μπορουσαν να μου φυγουν ξερω γω.

Φιλε,οταν ημουν πανω απο 100 επαιζα μεχρι 130 χαχα.Αλλα με λαθος διατροφη,συμπληρωματα,ξεκουραση κλπ.

Οσο επεφτα σε σωματικα κιλα ανεβαινα σε δυναμη:green:

thegravijia
11-12-10, 20:00
Tnx ρε:green::green::green:

Να δενω εννοεις τους αγκωνες?Δε το χω σκεφτει.Αν και φυσικα καταλαβαινα οτι ετρεμαν και τα 2 τα χερια,αλλα σε καμια περιπτωση οτι θα μπορουσαν να μου φυγουν ξερω γω.

Φιλε,οταν ημουν πανω απο 100 επαιζα μεχρι 130 χαχα.Αλλα με λαθος διατροφη,συμπληρωματα,ξεκουραση κλπ.

Οσο επεφτα σε σωματικα κιλα ανεβαινα σε δυναμη:green:
ε ναι λογικο οταν τα διορθωνεις τα λαθη λειτουργουν ολα καλυτερα
εβγαλες 4 καλες μονος σου στα 160κ
οποτε για μια θα σαι κοντα στα 170 λογικα
αντε και τα 200συντομα :bbbiceps:

Manos1989
11-12-10, 20:19
Παρακαλώ πολύ να κλειδωθεί το πάρον thread γιατί μας σπρώχνει μακριά από το άθλημα αναζητώντας τη τύχη μας σε άλλα λιγότερα αντρικά!
Mitsen ψήνομαι για την πρότασή σου,εκεί θα τα πάμε καλά yupiiiii!

on topic.....έχεις δοκιμασει 1rm eddie?Μπορόυμε να υπολογίσουμε πόσο θα είναι περίπου? 170 όπως είπε ο τεραβίγιας?

Eddie
11-12-10, 20:24
ε ναι λογικο οταν τα διορθωνεις τα λαθη λειτουργουν ολα καλυτερα
εβγαλες 4 καλες μονος σου στα 160κ
οποτε για μια θα σαι κοντα στα 170 λογικα
αντε και τα 200συντομα :bbbiceps:


Ωραια ευχη φιλε,να σαι καλα:green::green:


Παρακαλώ πολύ να κλειδωθεί το πάρον thread γιατί μας σπρώχνει μακριά από το άθλημα αναζητώντας τη τύχη μας σε άλλα λιγότερα αντρικά!
Mitsen ψήνομαι για την πρότασή σου,εκεί θα τα πάμε καλά yupiiiii!

on topic.....έχεις δοκιμασει 1rm eddie?Μπορόυμε να υπολογίσουμε πόσο θα είναι περίπου? 170 όπως είπε ο τεραβίγιας?

:P:P:P:P:P:P:P:P

Για κολυμπι οτι πρεπει σε βλεπω:green:

Φιλε δεν εχω δοκιμασει 1rm.Βασικα κι αυτα που εκανα δεν ημουν σιγουρος οτι θα βγαιναν 4,αν ηξερα θα εβαζα παραπανω.

Υπολογιζω 180 για μια,κι αν δε την εχω τελειως μονος μου μπορει να χρειαστω ενα σπρωξιμο απο κατω.170 σιγουρα ομως,δε παιζει να με φανε:green:

thegravijia
11-12-10, 20:28
παντως εγω που χα προβλημα στον παγκο στο να ανεβαζω κιλα
μετο που αρχισα να κανω πρωτα επικλινη και μετα οριζοντιο με βοηθησε πολυ στο να ανεβω

Qlim4X
11-12-10, 20:28
Υπολογιζω 180 για μια,κι αν δε την εχω τελειως μονος μου μπορει να χρειαστω ενα σπρωξιμο απο κατω.170 σιγουρα ομως,δε παιζει να με φανε:green:



BB κανουμε οχι PL

οι δεκαρες μετρανε ;)

:toast:


συνχαρικια κτλ στα ειπα prv

Eddie
11-12-10, 20:33
παντως εγω που χα προβλημα στον παγκο στο να ανεβαζω κιλα
μετο που αρχισα να κανω πρωτα επικλινη και μετα οριζοντιο με βοηθησε πολυ στο να ανεβω

Καλα,αλλο μανικι ο επικλινης!!!

Εγω κανω μονο εναν παγκο σε καθε προπονηση και καθε φορα αλλαζω,μια ισιο μια επικληνη..



BB κανουμε οχι PL

οι δεκαρες μετρανε ;)

:toast:


συνχαρικια κτλ στα ειπα prv

Ναι ρε,δεν αντιλεγω.Σου λεω οτι ειχα κατι μηνες να δοκιμασω τοσα κιλα,συνηθως παω μεχρι 130Χ8 η 120Χ10.

manos_
11-12-10, 20:38
Ρε κουφαλα σηκωσες περισοτερα απο οτι ειχα φτασει το καλοκαιρι που ξερεις τι γινοτανε.Ωραιος αντρικα πραγματα και εις ανωτερα.Σηκωνε κιλα και θα μεγαλωνεις.

thegravijia
11-12-10, 20:40
Καλα,αλλο μανικι ο επικλινης!!!

Εγω κανω μονο εναν παγκο σε καθε προπονηση και καθε φορα αλλαζω,μια ισιο μια επικληνη..






δεν ειναι μανικι ο επικλινης
μανικι ειναι αυτη η κωλογωνια που εχουν οι περισοτεροι παγκοι επικλινη

ειναι πολυ πανω και πιεζοντε πολυ και οι ομοι

βεβαια παντα υπαρχει και το σμιθ

Eddie
11-12-10, 20:41
Ρε κουφαλα σηκωσες περισοτερα απο οτι ειχα φτασει το καλοκαιρι που ξερεις τι γινοτανε.Ωραιος αντρικα πραγματα και εις ανωτερα.Σηκωνε κιλα και θα μεγαλωνεις.

:green::green::green::green::green::green::green:

Ετσι,βαρβατιλα!να κοβεται η ανασα,να σταματαει η καρδια χαχαχαχα:bowdown:

Να σαι καλα,και καλο comeback φιλε..



δεν ειναι μανικι ο επικλινης
μανικι ειναι αυτη η κωλογωνια που εχουν οι περισοτεροι παγκοι επικλινη

ειναι πολυ πανω και πιεζοντε πολυ και οι ομοι

βεβαια παντα υπαρχει και το σμιθ

Ναι,και σε μας ειναι πολυ ψηλα.Πανω απο 45*,χεσε μεσα..

Tasos Green
11-12-10, 21:01
πφφφ.. σιγα τα κιλα!!! σε εχω ανετα!....:P

μπραβο ρε γιγαντα! και απο θεμα τεχνικης εισαι μαστορας...
αντε να τα 180στισεις!!!!

Eddie
11-12-10, 21:02
πφφφ.. σιγα τα κιλα!!! σε εχω ανετα!....:P

μπραβο ρε γιγαντα! και απο θεμα τεχνικης εισαι μαστορας...
αντε να τα 180στισεις!!!!

Φχαριστω αδερφε:green::green::green::green:

Στελιος
11-12-10, 23:37
Eddie θυριο εισαι ρε φιλε μπραβο και παλι :toast:

Eddie
12-12-10, 00:11
Eddie θυριο εισαι ρε φιλε μπραβο και παλι :toast:

Ευχαριστω πολυ αδερφε..:thumbup:

loukiss
12-12-10, 00:29
να γραψω και γω λοιπον... τρομερος eddie , παρα πολυ καλη δουλεια καλα παγκος εισαι ΤΕΡΑΣ με ολη την εννοια της λεξης πραγματικα συγχαρητηρια στανταρ μπορουσες αλλες 2 επαναληψεις τουλαχιστον...

τωρα δν θελω να το παιξω εξυπνος ουτε εχω δει τι σ εγραψαν οι αλλοι ...ειδα το βιντεο με τις αρσεις θανατου και απλα εχω να πω οτι η τεχνικη θελει δουλεια οπωσδηποτε..οταν ειχα πρωτοαρχισει την ασκηση εκανα ακριβως το ιδιο πραμα...οταν το καταλαβα τα κατεβασα τα κιλα και αρχισα σαν να την εκανα πρωτη φορα.... το ζορι σ αυτην την ασκηση δν ειναι να ανεβασεις τα hips και μετα τον κορμο σου... το ζορι ολο ειναι να διατηρησεις τον κορμο σου στην ιδια incline θεση...απ την αρχη που τα σηκωνεις ... οχι να σηκωνεις με τα ποδια και μετα να σηκωνεις με την μεση... η κινηση ειναι μια... ο κορμος σταθερος απ την αρχη που ειναι κατω η μπαρα και ολο το βαρος το σηκωνεις με τα ποδια οχι με τη μεση...

αυτο π ειδα εγω ηταν συνδιασμος romanian deadlift με τα κλασσικα deadlift...τελειως φιλικα και καθαρα απ αυτα που εχω δει... και μια συμβουλη: μην κανεις πανω απο 6 reps σε αυτην την ασκηση...καλυτερα φορτωνε κιλα με ποιοτικες επαναληψεις και λιγεσ αν με πιανεις ;)

αυτα απο μενα καλη συνεχεια!

Eddie
12-12-10, 00:39
Να σαι καλα φιλε μου για το σχολιο!!

Μονο που δεν καταλαβαινω ακριβως ποια ειναι η παρατηρηση σου.Εγω στο βιντεο βλεπω τον κορμο μου σε incline θεση.Εννοεις στην αρχη να ΜΗΝ σηκωνω με τα ποδια και να τραβαω απ ευθειας με τη μεση?:unsure:

Δε καταλαβαινω τι εννοεις.

loukiss
12-12-10, 00:47
ισως τα γραψα λιγο υπερβολικα και αυτο π διακρινω στην ουσια ειναι οτι βιαζεσαι ... βιαστηκα κ γω να κρινω μαλλον ,ειναι και βραδυ ^^ .... νομιζω οτι η πλατη σου θα μπορουσε να εχει περισσοτερο arch αυτο ειναι το θεμα... καθε φορα π αφηνεις την μπαρα στο εδαφος πιεζε την πλατη σου να ισιωνει και μετα ξαναρχιζε ...και γενικα φαινεται οτι βιαζεσαι μην το κανεις αυτο δωσε νοημα στην καθε επαναληψη οχι στις επαναληψεις γενικα... η τεχνικη σ δν απεχει απ το αριστο τοσο πλ οσο εδειξα (λανθασμενα ) , αλλα αυτο π σ ειπα κοιτα το .
κ ισως γι αυτο το λογο να φαινεται πως βαζεις περισσοτερη μεση απ οσο χρειαζεται..

Eddie
12-12-10, 01:06
Μα δεν αφηνω τη μπαρα στο εδαφος,μη νομιζεις οτι ξεκουραζομαι.Ισα που χτυπανε για να μου δωσουν σημα να ξανασηκωθω.

Θα το κοιταξω παντως να ειμαι πιο ισιος ακομα,tnx;)

Eddie
14-12-10, 20:51
Το 4ο και τελευταιο μερος της τριλογιας των βιντεο ειχε περιεργο τελος.

4 σχετικα καλες και η 5η failure μεχρι αηδιας.Δε πηγαινε αλλο:rolf::rolf::rolf::rolf:

Εγω φταιω γιατι υπερεκτιμησα τις αντοχες μου.Τεσπα τελος καλο..

Ολα τα σχολια ευπροσδεκτα.Μονο να υπενθυμισω οτι τα βιντεο που εβαλα ειναι στα περιπου μεγιστα κιλα μου για να σχολιασουμε την τεχνικη.Την τεχνικη στα μεγιστα!Γιατι την τεχνικη μου στα λιγοτερα μπορω να την υπολογισω και να την κοντρολαρω.

Dreiko
14-12-10, 20:56
α ρε μπιλ.......ωραιος ρε συ....η τεχνικη για τα μεγιστα σου ειναι πολυ καλη....εγω να σου πω την αληθεια στο σκουωτ δε παω τοσο χαμηλα...μπραβο ρε συ:clap::clap::clap:
...ποσα ειναι??160?

arisfwtis
14-12-10, 21:01
:clap::clap::clap:
μπραβο ρε συ πολυ καλος
και ως κατω
(σπανια το βλεπεις αυτο με τοσα κιλα)

Αντωνης
14-12-10, 21:11
Ωραιος και παλι ρε συ!!:clap::clap::clap::clap:

Οσον αφορα την τεχνικη,νομιζω οτι στα σκουωτ η σημασια ειναι το βαθυ καθισμα,ολα τα αλλα ειναι λεπτα γραμματα,οπως νομιζω εγω τουλαχιστον..

Α ο σποττερ ειναι λιγο βλακακος?την μεση σου επρεπε να κραταει οχι την μπαρα.Οταν απετυχες,και να μην τον ειχες,το ιδιο πραγμα θα τανε...

Eddie
14-12-10, 21:12
α ρε μπιλ.......ωραιος ρε συ....η τεχνικη για τα μεγιστα σου ειναι πολυ καλη....εγω να σου πω την αληθεια στο σκουωτ δε παω τοσο χαμηλα...μπραβο ρε συ:clap::clap::clap:
...ποσα ειναι??160?

Ευχαριστω φιλε!Προσπαθω να πηγαινω οσο χαμηλα μπορω,δεν τερματισα πηγαινε κι αλλο αλλα νομιζω δε θα ειχε νοημα.

Ναι φιλε 160 ειναι.


:clap::clap::clap:
μπραβο ρε συ πολυ καλος
και ως κατω
(σπανια το βλεπεις αυτο με τοσα κιλα)

Να σαι καλα!!Μα εκει ειναι το θεμα πιστευω,να χαμηλωνεις οσο μπορεις;)



Ωραιος και παλι ρε συ!!:clap::clap::clap::clap:

Οσον αφορα την τεχνικη,νομιζω οτι στα σκουωτ η σημασια ειναι το βαθυ καθισμα,ολα τα αλλα ειναι λεπτα γραμματα,οπως νομιζω εγω τουλαχιστον..

Α ο σποττερ ειναι λιγο βλακακος?την μεση σου επρεπε να κραταει οχι την μπαρα.Οταν απετυχες,και να μην τον ειχες,το ιδιο πραγμα θα τανε...

Να σαι καλα Αντωνη.Κοιτα,καλυτερα να λειπουν οι χαρακτηρισμοι,αυτον εχω με αυτον θα κανω.Δε γινεται να τον αλλαξω,και προτιμω να εχω καποιον(οπως εσφαλμενα λες) βλακακο παρα να εχω τη μαρτζη.

Οσο για το τελευταιο εχεις δικιο,αν με κρατουσε απ τις μασχαλες η απ τη ζωνη ισως σηκωνωμουνα.Γιατι εφυγα προς τα πισω.

Αντωνης
14-12-10, 21:17
Για πλακα το πα ρε,μην τρελενεσαι.Ουτε σε κατηγορησα που δεν εχεις καλυτερο σποττερ,λολ:toast:

lila_1
14-12-10, 21:30
Φιλε, μια φορα παραλιγο να πεσω οπως επεσες,αλλα δεν ειχα κανεναν απο πισω...Τα δα ολα..
Παει λεω..Θα φυγω πισω,θα πεσουν τα κιλα κατω,θα τρυπησουν δαπεδο,θα φυγουν στον κατω οροφο,μαζι τους θα παρουν και μενα και παρεα θα σκασουμε στο κεφαλι της γιαγιας που μενει απο κατω..

Ευτυχως με προλαβε ενας ΣΤΟ ΤΣΑΚ που εκανε παγκο 1 μετρο πιο πισω και σωθηκαμε

Devil
14-12-10, 21:31
160 κιλα???.... κουφαλα...χιχιχιχι



καλα το πας το κατω απο το παραλληλο... μ αρεσει

ετσι οπως το βλεπω.... (γιατι ο titanium δεν εχει παρει πλανο απο το πλαι....χιχιχι)
πρεπει να παιρνεις την μπαρα ψηλα και αυτο σε αναγκαζει να κανεις squat κατεβαινοντας ευθεια προς τα κατω... κατι που ειναι δυσκολο για τους ψηλους...

αυτο το κανουν περισσοτερο οι wlers... σχετικα πιο κοντοι.... και προπονουντε χρονια...

ειναι καλητερο να παιρνεις την μπαρα λιγο πιο χαμηλα... αν και δεν φαινετε καλα ποσο ψηλα κρατας την μπαρα..
http://stronglifts.com/wp-content/uploads/squat-bar-position.jpg


και μετα ακολουθεις καθησμα προς τα πισω... δλδ πηγαινεις και με τον κωλο λιγο προς τα πισω...
και φτανεις σε μια θεση οπως στη φοτο....

http://www.crossfitsantacruz.com/.a/6a00d834515d6769e2010537182b44970b-500wi

εδω βλεπεις τις διαφορες αναμεσα στα 3 squat^^^

γενικα εχεις καλη εκτελεση... εμενα μ αρεσει... και μην ξεχνας οτι το βιντεο ειναι στα μεγιστα κιλα σου αρα λογικο ειναι να χαλαει η τεχνικη και η ταχυτητα...

τα ρεσπεκτ μου στο ''αστα''...

αμα ξαναβγαλεις βιντεο... τραβα το σε λιγοτερα κιλα και απο διαφορετικη γωνια...δλδ κ απο πλαι..

Eddie
14-12-10, 21:38
Φιλε, μια φορα παραλιγο να πεσω οπως επεσες,αλλα δεν ειχα κανεναν απο πισω...Τα δα ολα..
Παει λεω..Θα φυγω πισω,θα πεσουν τα κιλα κατω,θα τρυπησουν δαπεδο,θα φυγουν στον κατω οροφο,μαζι τους θα παρουν και μενα και παρεα θα σκασουμε στο κεφαλι της γιαγιας που μενει απο κατω..

Ευτυχως με προλαβε ενας ΣΤΟ ΤΣΑΚ που εκανε παγκο 1 μετρο πιο πισω και σωθηκαμε

Γιατι εγω που ειχα εγινε κατι?αφου στο μηχανημα τα αφησα!Καλα εσυ τα κανεις πολυ δραματικα τα πραγματα :P

Giannis12
14-12-10, 21:38
Ωραιος ο Εντις :green:
Καλος ρε συ! Οκ τα κιλα και η τεχνικη.
Αλλα αυτη η βοηθεια να σου λειπει! Αυτος ηταν πισω μονο για να νομιζεις πως εχεις βοηθεια. Spoter fail.

Δεν το καταδικαζω αλλα θα επρεπε να του δειξεις πως να σε βοηθησει πριν κανεις.
Υπαρχουν διαφορη τροποι,αυτος ειναι ο χειροτερος,και αυτο που ειπε ο Αντωνης απο την μεση ειναι λαθος,ετσι σε ζοριζει περισσοτερο.
Η καλυτερη βοηθεια ειναι που σε αγκαλιαζει κατω απο τις μασχαλες,και σε αυτο παλι προσοχη,μην εμπιστευεστε τον καθενα μπορει να πεσει πανω σου "δινοντας βοηθεια"
Αλλα αφου ειχε στηριγματα για να πεταξεις την μπαρα :thumbup:

Eddie
14-12-10, 21:43
160 κιλα???.... κουφαλα...χιχιχιχι



καλα το πας το κατω απο το παραλληλο... μ αρεσει

ετσι οπως το βλεπω.... (γιατι ο titanium δεν εχει παρει πλανο απο το πλαι....χιχιχι)
πρεπει να παιρνεις την μπαρα ψηλα και αυτο σε αναγκαζει να κανεις squat κατεβαινοντας ευθεια προς τα κατω... κατι που ειναι δυσκολο για τους ψηλους...

αυτο το κανουν περισσοτερο οι wlers... σχετικα πιο κοντοι.... και προπονουντε χρονια...

ειναι καλητερο να παιρνεις την μπαρα λιγο πιο χαμηλα... αν και δεν φαινετε καλα ποσο ψηλα κρατας την μπαρα..


και μετα ακολουθεις καθησμα προς τα πισω... δλδ πηγαινεις και με τον κωλο λιγο προς τα πισω...
και φτανεις σε μια θεση οπως στη φοτο....



γενικα εχεις καλη εκτελεση... εμενα μ αρεσει... και μην ξεχνας οτι το βιντεο ειναι στα μεγιστα κιλα σου αρα λογικο ειναι να χαλαει η τεχνικη και η ταχυτητα...

τα ρεσπεκτ μου στο ''αστα''...

αμα ξαναβγαλεις βιντεο... τραβα το σε λιγοτερα κιλα και απο διαφορετικη γωνια...δλδ κ απο πλαι..

Φχαριστω φιλαρακι..

Αν ξαναδεις το βιντεο φαινεται που στηριζω τη μπαρα μιας και βγαινει πανω στους δελτοειδεις.Την ακουμπαω στο βουναλακι απ τα τραπεζια μιας και εκει στεκεται καλα!

Τωρα για το low bar που μου δειξες μου φαινεται πολυ εως παρα πολυ επικινδυνο.Αυτο θα ειναι και σαν deadlift με τη μπαρα απο πανω με τοση κλιση που δινεις στον κορμο.Ισως το δοκιμασω για να μου φυγει η περιεργεια με 60 κιλακια,αλλα για πολλα δε προκειται!!(μηπως θες να με ξεκανεις ρε βελζεβουλ:weights:)

Οσο για το ρεσπεκτ σου,αστο..καλα ηταν εκει που καθονταν:turtle:



Ωραιος ο Εντις :green:
Καλος ρε συ! Οκ τα κιλα και η τεχνικη.
Αλλα αυτη η βοηθεια να σου λειπει! Αυτος ηταν πισω μονο για να νομιζεις πως εχεις βοηθεια. Spoter fail.

Δεν το καταδικαζω αλλα θα επρεπε να του δειξεις πως να σε βοηθησει πριν κανεις.
Υπαρχουν διαφορη τροποι,αυτος ειναι ο χειροτερος,και αυτο που ειπε ο Αντωνης απο την μεση ειναι λαθος,ετσι σε ζοριζει περισσοτερο.
Η καλυτερη βοηθεια ειναι που σε αγκαλιαζει κατω απο τις μασχαλες,και σε αυτο παλι προσοχη,μην εμπιστευεστε τον καθενα μπορει να πεσει πανω σου "δινοντας βοηθεια"
Αλλα αφου ειχε στηριγματα για να πεταξεις την μπαρα :thumbup:

Ευχαριστω γιαννη!!

Κοιταξε,ο συγκεκριμενος με βοηθαει τουλαχιστον ενα χρονο.Ρε συ εδω δεν εβρισκα ατομο να τραβηξει το βιντεο εσυ μου λες να αλλαξω σποττερ?Δεν ειμαστε και στο venice beach california :rolf:

Αντωνης
14-12-10, 21:49
Ωραιος ο Εντις :green:
Καλος ρε συ! Οκ τα κιλα και η τεχνικη.
Αλλα αυτη η βοηθεια να σου λειπει! Αυτος ηταν πισω μονο για να νομιζεις πως εχεις βοηθεια. Spoter fail.

Δεν το καταδικαζω αλλα θα επρεπε να του δειξεις πως να σε βοηθησει πριν κανεις.
Υπαρχουν διαφορη τροποι,αυτος ειναι ο χειροτερος,και αυτο που ειπε ο Αντωνης απο την μεση ειναι λαθος,ετσι σε ζοριζει περισσοτερο.
Η καλυτερη βοηθεια ειναι που σε αγκαλιαζει κατω απο τις μασχαλες,και σε αυτο παλι προσοχη,μην εμπιστευεστε τον καθενα μπορει να πεσει πανω σου "δινοντας βοηθεια"
Αλλα αφου ειχε στηριγματα για να πεταξεις την μπαρα :thumbup:

Δεν νομιζω..δεν σε πιανει συνεχεια απ την μεση,απλα στο τελος σε τραβαει λιγο απο κει ισα ισα για να μπορεσεις να σταθεις ορθιος..απ τις μασχαλες υπαρχει και η πιθανοτητα να γινει αυτο που ειπες.στα περισσοτερα pl videos που εχω δει απ την μεση τους πιανουν...Τεσπα μπορει οντως να ειναι και λαθος;)

Giannis12
14-12-10, 21:52
Αν εχεις μονον αυτον, κανε με τον ιδιο αλλα μαθε του πρωτα πως να σε βοηθησει.
Εχω αλλαξει πολλους σποτερς :green: και σε ολλους εμαθα πως,και μην φανταστεις ηταν τα μισα κιλα απ'οτι ειχε πανω η μπαρα, μιας και δεν ειχε το μηχανημα αυτες τις βασεις για να τα πεταξεις πφφ. Ετσι νιωθεις ασφαλεια.
Μ'αρεσε η φραση σου "παμε μια μαζι" :toast:

Eddie
14-12-10, 21:56
Ρε παιδια απ τα 50 ποστ που εχουν γινει στα βιντεο τα 30 αφορουν τον σποττερ.Δλδ τι πρεπει να κανω,να ψεκασω τα βιντεο με εξαφανιζολ?Δε μας νοιαζει ο σποττερ,αλλου ειναι το ζητημα.

thegravijia
14-12-10, 22:02
ωραιος ρε !:weights:
ισως επρεπε ελαχιστα πιο κλειστα ποδια:unsure:

beefmeup
14-12-10, 22:06
πωπω κουφαλα,εισαι πολυ δυναμη:thumbup:

η τεχνικη σου ειναι πολυ καλη,κ ειδικα για μεγιστα κιλα που λες..

εισαι αρχοντας παντως:weights::weights::weights:

Eddie
14-12-10, 22:08
ωραιος ρε !:weights:
ισως επρεπε ελαχιστα πιο κλειστα ποδια:unsure:

Thanks :D

1.85 ειμαι,αν κανω με πιο κλειστα χανω την ισορροπια μου αλλα το σημαντικο δεν ειναι αυτο.Στα πολλα κιλα εχω την (φυσιολογικη) ταση να ανοιγω τα γονατα προς τα εξω,και εκει αμα παραγινει θα τα κανω γαρυφαλλα.Γι αυτο καλυτερα ανοιχτα.

P.S.Ετσι κι αλλιως με ενδιαφερει περισσοτερο η εσωτερικη πλευρα των ποδιων.



πωπω κουφαλα,εισαι πολυ δυναμη:thumbup:

η τεχνικη σου ειναι πολυ καλη,κ ειδικα για μεγιστα κιλα που λες..

εισαι αρχοντας παντως:weights::weights::weights:

Ευχαριστω πολυ φιλε!!! :green:

Κοιταξε,την ωρα που εκανα πιστευα οτι θα βγει πολυ καλη αλλα οπως κοιταω το βιντεο κατι δε μου καθεται καλα,δε ξερω.

LION
14-12-10, 22:26
Μπραβο Eddie,δυναμη!!!
Τα κιλα τα εχεις ανετα και στις τρεις ασκησεις,δωσε λιγο βαση μονο στον ελεγχο στην αρνητικη κινηση.

Στον σποττερ ,αν θελεις,πες του να κραταει με τα δυο χερια την μπαρα στις πιεσεις στηθους,γιατι ετσι και σου γειρει η μπαρα δεν μαζευεται και στα σκουωτ να σε αγκαλιαζει με τα χερια γροθιες στο στηθος σου και να κατεβαινει μαζι σου.Σιγουρα θα νοιωθεις περισσοτερη σιγουρια και θα ανεβεις κι αλλο στα κιλα!:thumbup:

Eddie
14-12-10, 22:32
Μπραβο Eddie,δυναμη!!!
Τα κιλα τα εχεις ανετα και στις τρεις ασκησεις,δωσε λιγο βαση μονο στον ελεγχο στην αρνητικη κινηση.

Στον σποττερ ,αν θελεις,πες του να κραταει με τα δυο χερια την μπαρα στις πιεσεις στηθους,γιατι ετσι και σου γειρει η μπαρα δεν μαζευεται και στα σκουωτ να σε αγκαλιαζει με τα χερια γροθιες στο στηθος σου και να κατεβαινει μαζι σου.Σιγουρα θα νοιωθεις περισσοτερη σιγουρια και θα ανεβεις κι αλλο στα κιλα!:thumbup:

Σ'ευχαριστω για τα καλα σου λογια και για τις συμβουλες σου:toast:

Για τις αρνητικες που λες,αναφερεσαι συγκεκριμενα σε καποια ασκηση η και για τις 3?

Για τον σποττερ και τα σκουοτ το ειχα στο μυαλο μου αυτο κ και ηθελα να το δοκιμασω αλλα αλλη φορα με λιγοτερα κιλα για να δω πως θα παει.

Ευχαριστω και παλι.

LION
14-12-10, 22:48
Στο στηθος και στο σκουωτ,στο κατεβασμα λιγο πιο αργα.Στις αρσεις τα ελεγχεις καλα τα κιλα.Μονο οταν τα αφηνεις προσεχε.Ενα λαθος θα σε παει πισω.
Επειδη "παιζεις"πολλα κιλα,θελουν προσοχη μερικες λεπτομερειες και προπαντων η ενδομυικη συναρμογη η' αλλιως ο νευρομυικος ελεγχος!:toast:

Titanium
14-12-10, 23:13
Κοιταξε,την ωρα που εκανα πιστευα οτι θα βγει πολυ καλη αλλα οπως κοιταω το βιντεο κατι δε μου καθεται καλα,δε ξερω.

Εμ αφου δεν το τραβιξα εγω γι'αυτο....:green::P

Mitsen
14-12-10, 23:22
Είσαι μια δύναμη!:clap::clap::clap::clap:

Γιατί δεν σε βοηθησε παρτενέρ να μην χτυπήσεις από την τελευταία επανάληψη?:unsure:

Eddie
14-12-10, 23:37
Στο στηθος και στο σκουωτ,στο κατεβασμα λιγο πιο αργα.Στις αρσεις τα ελεγχεις καλα τα κιλα.Μονο οταν τα αφηνεις προσεχε.Ενα λαθος θα σε παει πισω.
Επειδη "παιζεις"πολλα κιλα,θελουν προσοχη μερικες λεπτομερειες και προπαντων η ενδομυικη συναρμογη η' αλλιως ο νευρομυικος ελεγχος!:toast:
Ok,ευχαριστω και παλι :thumbup:



Εμ αφου δεν το τραβιξα εγω γι'αυτο....:green::P

:turtle:


Είσαι μια δύναμη!:clap::clap::clap::clap:

Γιατί δεν σε βοηθησε παρτενέρ να μην χτυπήσεις από την τελευταία επανάληψη?:unsure:

Τnx:clap:

Μα δε χτυπησα,εγω του ειπα κανε ακρη για να μη χτυπησει αυτος.Αφου το rack σε σταματαει οτι κι αν κανεις.

Gorillas
15-12-10, 00:03
Μπράβο ρε θηρίο πολύ καλός! Τη μπάρα και εγώ εκεί τη βάζω να ακουμπάει στους τραπέζιους. Και σε πάω γτ δε βάζεις πετσέτα ούτε τπτ άλλο που να κάνει τη μπάρα πιο άνετη. Έτσι σκέτη καταλαβαίνεις τα κιλά.
Για τη τεχνική σου δυο πράγματα δε μου άρεσαν. Μου φάνηκε πως έφευγαν τα γόνατά σου μπροστά. Πρέπει όσο μπορείς να κάνεις παράλληλη κίνηση. Αν φύγεις λίγο μπροστά μπορεί να παρουσιαστεί πρόβλημα στο γόνατο. Το αλλο είναι πως ποτέ δε χαλαρώνουμε όταν έρθουμε στην όρθια θέση. Δηλαδή δε πρέπει να κρέμονται τα χέρια από τη μπάρα. Είχα έναν που όποτε το έκανα άρχιζε τα καντήλια.
Πολύ έχουν βγάλει πρόβλημα στη μέση από αυτό. Γιατι χαλάρωναν και μετά απότομα έπεφτε το βάρος στη μέση. Όταν τα σηκώνεις πρπ να είσαι εκεί 100%
Αυτά από μένα! Πάντως τραβάς καλά :thumbup::clap::clap::clap:

Eddie
15-12-10, 00:47
Μπράβο ρε θηρίο πολύ καλός! Τη μπάρα και εγώ εκεί τη βάζω να ακουμπάει στους τραπέζιους. Και σε πάω γτ δε βάζεις πετσέτα ούτε τπτ άλλο που να κάνει τη μπάρα πιο άνετη. Έτσι σκέτη καταλαβαίνεις τα κιλά.
Για τη τεχνική σου δυο πράγματα δε μου άρεσαν. Μου φάνηκε πως έφευγαν τα γόνατά σου μπροστά. Πρέπει όσο μπορείς να κάνεις παράλληλη κίνηση. Αν φύγεις λίγο μπροστά μπορεί να παρουσιαστεί πρόβλημα στο γόνατο. Το αλλο είναι πως ποτέ δε χαλαρώνουμε όταν έρθουμε στην όρθια θέση. Δηλαδή δε πρέπει να κρέμονται τα χέρια από τη μπάρα. Είχα έναν που όποτε το έκανα άρχιζε τα καντήλια.
Πολύ έχουν βγάλει πρόβλημα στη μέση από αυτό. Γιατι χαλάρωναν και μετά απότομα έπεφτε το βάρος στη μέση. Όταν τα σηκώνεις πρπ να είσαι εκεί 100%
Αυτά από μένα! Πάντως τραβάς καλά :thumbup::clap::clap::clap:

Να σαι καλα,θα τα χω υποψην μου :clap::clap::clap::clap:

savage
15-12-10, 01:37
βασιλη η εκτελεση σου ειναι παρα μα παρα πολυ καλη.η κινηση ειναι πληρεστατη οπως πρεπει να ειναι(κατεβαινεις κατω απο την παραλληλη θεση οπως πρεπει δηλαδη). τα κιλα ειναι παρα πολλα,παρολα αυτα τα εκτελεις πολυ σωστα.

ο βοηθος δυστυχως οπως ειπαν ολα τα παιδια βοηθαει με λαθος τροπο.πρεπει να εχει τα χερια του κατω απο τις μασχαλες και αν χρειαστει πρεπει να σου δωσει λιγη ωθηση να ανεβεις,ου μην να σε αγκαλιασει κι ολας και να ανεβειτε μαζι.

θα μπορουσες να χτυπησεις...

τελος παντων,τελος καλο ολα καλα:toast:

Eddie
15-12-10, 02:08
Ε τοτε νικ αφου σου αρεσε η τεχνικη,παμε καλα πιστευω:green:

Για τα αλλα,για ακομα μια φορα το λαθος ειναι δικο μου.Ειχα κουραστει,δεν ηταν και η καλη μου μερα τεσπα επρεπε να σταματησω στις 4.

Να σαι καλα φιλε..

savage
15-12-10, 02:12
οχι ρε φιλε μην παιρνεις την ευθυνη που δε σου ανηκει.εγω κανω εξαναγκαστικες σε καθε φορα σχεδον στα καθισματα(εως και 3 εξαναγκαστικες σε 1 σετ εχω κανει) για να ξεπερναω τα ορια μου.απλα πρεπει ο βοηθος να ειναι ετοιμος να βοηθησει με το σωστο τροπο.

εσυ απλα θελησες να πας περα απο τα ορια σου και καλα εκανες.:thumbup:

Eddie
15-12-10, 02:17
οχι ρε φιλε μην παιρνεις την ευθυνη που δε σου ανηκει.εγω κανω εξαναγκαστικες σε καθε φορα σχεδον στα καθισματα(εως και 3 εξαναγκαστικες σε 1 σετ εχω κανει) για να ξεπερναω τα ορια μου.απλα πρεπει ο βοηθος να ειναι ετοιμος να βοηθησει με το σωστο τροπο.

εσυ απλα θελησες να πας περα απο τα ορια σου και καλα εκανες.:thumbup:

Οχι φιλε,κακως εκανα.Κατα τη γνωμη μου failure σε τετοιες ασκησεις μπορουν να σημανουν failure μιας καριερας..(και οχι μονο)


Αν ηθελα να παω σε εξαναγκαστικες θα εκανα πρεσσα,η στη χειροτερη σε σμιθ που μπορω να γυρισω τα γαντζα και μετα ας γινει οτι θελει.Αλλα με 160 κιλα στη πλατη εξαναγκαστικες ειναι θανατος.

Τουλαχιστον ετσι το βλεπω εγω..

Dreiko
15-12-10, 02:34
Οχι φιλε,κακως εκανα.Κατα τη γνωμη μου failure σε τετοιες ασκησεις μπορουν να σημανουν failure μιας καριερας..(και οχι μονο)


Αν ηθελα να παω σε εξαναγκαστικες θα εκανα πρεσσα,η στη χειροτερη σε σμιθ που μπορω να γυρισω τα γαντζα και μετα ας γινει οτι θελει.Αλλα με 160 κιλα στη πλατη εξαναγκαστικες ειναι θανατος.

Τουλαχιστον ετσι το βλεπω εγω..

τωρα τα λες στο νικο αυτα...???:turtle::turtle::turtle::P

Devil
15-12-10, 02:43
Φχαριστω φιλαρακι..

Αν ξαναδεις το βιντεο φαινεται που στηριζω τη μπαρα μιας και βγαινει πανω στους δελτοειδεις.Την ακουμπαω στο βουναλακι απ τα τραπεζια μιας και εκει στεκεται καλα!

Τωρα για το low bar που μου δειξες μου φαινεται πολυ εως παρα πολυ επικινδυνο.Αυτο θα ειναι και σαν deadlift με τη μπαρα απο πανω με τοση κλιση που δινεις στον κορμο.Ισως το δοκιμασω για να μου φυγει η περιεργεια με 60 κιλακια,αλλα για πολλα δε προκειται!!(μηπως θες να με ξεκανεις ρε βελζεβουλ:weights:)

Οσο για το ρεσπεκτ σου,αστο..καλα ηταν εκει που καθονταν:turtle:





μπα δεν ειναι... φαινετε αλλα δεν ειναι... η μπαρα απλα κολλαει εκει... δοκιμασε το

ναι ρε μη βαλεις πολλα κιλα... εκει που κανεις ζεσταμα την επωμενη φορα... δοκιμασε το... η δοκιμασε το μια ακυρη μερα...

μπα σιγα... εχεις το ρακ απο πισω... dont worry;):green:

noz1989
15-12-10, 12:50
Ενταξει τι να πω... τα ειπαν οι προηγουμενοι!! :bowdown:

Ξερεις τι με ξενερωνει μονο?

Τα 20κιλα ειναι πολυ μικρα ρε παιδι μου... στο gym μου τετοιο μεγεθος εχουν τα 10 κιλα! Εννοω οτι μου δινουν την εντυπωση οτι ειναι φορτωμενα λιγοτερα απο οσο ειναι στην πραγματικοτητα!!

Ξερεις ειναι αυτο το ψυχολογικο..

Αν δεν με πιανετε δεν πειραζει!!

ps το σχολιο δεν εχει να κανει με σενα ετσι? :toast:

pepeismenos karga
15-12-10, 14:31
eddie φοβερος...βεβαια οντως ο σποτερ δεν σε βοηθουσε και ιδιατερα...αλλα πργματικα πολυ καλος και πολλα κιλα...συνεχισε ετσι δυναμικος και ανεβασε και αλλο...μπορεις το εχεις...δωστα ολα....

Eddie
15-12-10, 17:06
τωρα τα λες στο νικο αυτα...???:turtle::turtle::turtle::P

Παντου φιλε..


μπα δεν ειναι... φαινετε αλλα δεν ειναι... η μπαρα απλα κολλαει εκει... δοκιμασε το

ναι ρε μη βαλεις πολλα κιλα... εκει που κανεις ζεσταμα την επωμενη φορα... δοκιμασε το... η δοκιμασε το μια ακυρη μερα...

μπα σιγα... εχεις το ρακ απο πισω... dont worry;):green:

Εγινε φιλε,θα το δοκιμασω.



Ενταξει τι να πω... τα ειπαν οι προηγουμενοι!! :bowdown:

Ξερεις τι με ξενερωνει μονο?

Τα 20κιλα ειναι πολυ μικρα ρε παιδι μου... στο gym μου τετοιο μεγεθος εχουν τα 10 κιλα! Εννοω οτι μου δινουν την εντυπωση οτι ειναι φορτωμενα λιγοτερα απο οσο ειναι στην πραγματικοτητα!!

Ξερεις ειναι αυτο το ψυχολογικο..

Αν δεν με πιανετε δεν πειραζει!!

ps το σχολιο δεν εχει να κανει με σενα ετσι? :toast:

Ναι ρε φιλε!!!!Εχεις μεγαλο δικιο!!!!Αλλα ετσι φαινοντε στο βιντεο,μη νομιζεις.Απο κοντα ειναι θηρια.Εμενα μου τη σπαει παρα πολυ που εχουν λαστιχα και δε κοπανανε.Ξενερα..αμα δεν εχεις ivanko να μπορεις και να τους πιανεις!!Τωρα μια 20αρα με τα δυο χερια κουβαλαω,περα δωθε ειμαι.


eddie φοβερος...βεβαια οντως ο σποτερ δεν σε βοηθουσε και ιδιατερα...αλλα πργματικα πολυ καλος και πολλα κιλα...συνεχισε ετσι δυναμικος και ανεβασε και αλλο...μπορεις το εχεις...δωστα ολα....



χαχαχα να σαι καλα αγορι!!!Μακαρι να συνεχισω να ανεβαινω ετσι,εχουμε δρομο ακομα.

Dreiko
15-12-10, 17:12
Παντου φιλε..




ναι ρε συ δεν αντιλεγω,απλα ξερεις οτι ο νικος ακολουθει ενα συγκεκριμενο τροπο πρποπονησης τοσο καιρο και αφου βλεπει οτι δουλευει πανω του δεν ειναι και τοσο ευκολο να αλλαξει γνωμη...;)

Eddie
15-12-10, 17:20
ναι ρε συ δεν αντιλεγω,απλα ξερεις οτι ο νικος ακολουθει ενα συγκεκριμενο τροπο πρποπονησης τοσο καιρο και αφου βλεπει οτι δουλευει πανω του δεν ειναι και τοσο ευκολο να αλλαξει γνωμη...;)

Ρε συ εγω δε το ειπα αυτο για να επιβαλω τη γνωμη μου σε κανεναν.Απλα αυτην ειναι,και ειτε ειναι καλη ειτε κακη σε αυτην θα πιστευω γιατι αυριο μεθ αυριο αν παθω κατι ευθηνων θα ειμαι εγω και μονο εγω.

Δε θελει και πολυ για να γινει η στραβη στα σκουοτ,μια αναδρομη στην περιπτωση του cormier φτανει για να δει κανεις απο που μπορει να σου ρθει.

Τεσπα:toast:

Dreiko
15-12-10, 17:21
Ρε συ εγω δε το ειπα αυτο για να επιβαλω τη γνωμη μου σε κανεναν.Απλα αυτην ειναι,και ειτε ειναι καλη ειτε κακη σε αυτην θα πιστευω γιατι αυριο μεθ αυριο αν παθω κατι ευθηνων θα ειμαι εγω και μονο εγω.

Δε θελει και πολυ για να γινει η στραβη στα σκουοτ,μια αναδρομη στην περιπτωση του cormier φτανει για να δει κανεις απο που μπορει να σου ρθει.

Τεσπα:toast:

:awesome:

kaiowas
15-12-10, 21:26
160 κιλα???.... κουφαλα...χιχιχιχι



καλα το πας το κατω απο το παραλληλο... μ αρεσει

ετσι οπως το βλεπω.... (γιατι ο titanium δεν εχει παρει πλανο απο το πλαι....χιχιχι)
πρεπει να παιρνεις την μπαρα ψηλα και αυτο σε αναγκαζει να κανεις squat κατεβαινοντας ευθεια προς τα κατω... κατι που ειναι δυσκολο για τους ψηλους...

αυτο το κανουν περισσοτερο οι wlers... σχετικα πιο κοντοι.... και προπονουντε χρονια...

ειναι καλητερο να παιρνεις την μπαρα λιγο πιο χαμηλα... αν και δεν φαινετε καλα ποσο ψηλα κρατας την μπαρα..
http://stronglifts.com/wp-content/uploads/squat-bar-position.jpg


και μετα ακολουθεις καθησμα προς τα πισω... δλδ πηγαινεις και με τον κωλο λιγο προς τα πισω...
και φτανεις σε μια θεση οπως στη φοτο....

http://www.crossfitsantacruz.com/.a/6a00d834515d6769e2010537182b44970b-500wi

εδω βλεπεις τις διαφορες αναμεσα στα 3 squat^^^

γενικα εχεις καλη εκτελεση... εμενα μ αρεσει... και μην ξεχνας οτι το βιντεο ειναι στα μεγιστα κιλα σου αρα λογικο ειναι να χαλαει η τεχνικη και η ταχυτητα...

τα ρεσπεκτ μου στο ''αστα''...

αμα ξαναβγαλεις βιντεο... τραβα το σε λιγοτερα κιλα και απο διαφορετικη γωνια...δλδ κ απο πλαι..

ερώτηση,
όταν κάποιος από σας κάνει σκουότ βάζει κάποιο ξύλο ή πλάκα για να πατάνε τα τακούνια του ή έχει τα πόδια του επίπεδα στο πάτωμα:unsure:

COBRA_STYLE
15-12-10, 21:55
ερώτηση,
όταν κάποιος από σας κάνει σκουότ βάζει κάποιο ξύλο ή πλάκα για να πατάνε τα τακούνια του ή έχει τα πόδια του επίπεδα στο πάτωμα:unsure:
εγω βαζω ξυλο!!οπως και σημερα που το εκανα:)

loukiss
16-12-10, 03:02
επιπεδα χωρις τακουνι χωρις τπτ.... αν δν θες να ασχοληθεις με αρση βαρων πιστευω δν χρειαζεται......

Kazmaier
17-12-10, 19:57
φιλε eddie πολυ καλος στο squat , απλα respect για τα κιλα, παρακολουθω με ιδιαιτερο ενδιαφερον τα video sou μιας και ειμαι και εγω 1.84 93 κιλα και προσπαθω να παιζω δυνατες προπονησεις ειδικα ποδια που θελω να τα δεσω αρκετα, και κυριολεκτικα εχω λιωσει στα squat , παρατηρησα οτι εχεις ανοιγμα ποδιων περιπου στο ανοιγμα των ωμων και λιγο πιο εξω , και εγω καπου εκει κατεληξα μετα απο πολλους πειραματισμους(εκανα squat ακομα και με τα ποδια μια παλαμη ανοιχτα μεταξυ τους) ειναι τελικα οπως το λες θεμα ισσοροπιας για το υψος αυτο και ειδικα σαυτη την ασκηση ειναι οπως τον βολευει τον καθεναν για να βγαλει τα κιλα με σωστη τεχνικη .
Εγω παιζω στο σμι8 squat πλεον επειδη στο ελευθερο εχω κολλησει και εχω κακες εμπειριες , αντιθετως ειδα εσυ το αντιμετωπισες με ψυχραιμια και φανταζομαι θα εχεις ξανακολλησει και θα εχεις καποια εμπειρια οποτε ακομα ενα +1

Eddie
17-12-10, 20:47
φιλε eddie πολυ καλος στο squat , απλα respect για τα κιλα, παρακολουθω με ιδιαιτερο ενδιαφερον τα video sou μιας και ειμαι και εγω 1.84 93 κιλα και προσπαθω να παιζω δυνατες προπονησεις ειδικα ποδια που θελω να τα δεσω αρκετα, και κυριολεκτικα εχω λιωσει στα squat , παρατηρησα οτι εχεις ανοιγμα ποδιων περιπου στο ανοιγμα των ωμων και λιγο πιο εξω , και εγω καπου εκει κατεληξα μετα απο πολλους πειραματισμους(εκανα squat ακομα και με τα ποδια μια παλαμη ανοιχτα μεταξυ τους) ειναι τελικα οπως το λες θεμα ισσοροπιας για το υψος αυτο και ειδικα σαυτη την ασκηση ειναι οπως τον βολευει τον καθεναν για να βγαλει τα κιλα με σωστη τεχνικη .
Εγω παιζω στο σμι8 squat πλεον επειδη στο ελευθερο εχω κολλησει και εχω κακες εμπειριες , αντιθετως ειδα εσυ το αντιμετωπισες με ψυχραιμια και φανταζομαι θα εχεις ξανακολλησει και θα εχεις καποια εμπειρια οποτε ακομα ενα +1

Σ'ευχαριστω για τα καλα λογια φιλε kazmaier!!!

Ανοιγμα οπως λες,καταρχας ειναι θεμα του πως βολευει στον καθενα αλλα παιζει ρολο και σε ποιο σημειο θελεις να δωσεις εμφαση.Εγω δλδ εχω ελλειψη στο εσωτερικο των μηρων αρα με βολευει καλυτερα.Αν ειχα προβλημα στον εξω τετρακεφαλο πραγματικα δε ξερω τι θα εκανα,πιθανον σμιθ με κλειστα η μονο πρεσσα γιατι ελευθερο με κλειστα ουτε με σκετη μπαρα δε μπορω να κανω.

Επισης ρολο παιζει και το υψος απ οσο ξερω,οσο πιο ψηλος τοσο μεγαλυτερο ανοιγμα γενικα σε ολες τις ασκησεις,παγκο,μονοζυγο,στρατιωτικες κλπ.Εγω το εφαρμοζω με καλα αποτελεσματα.

Εχω ξανακολλησει η αληθεια ειναι και με περισσοτερα:green:

Δεν ειναι θεμα συνηθειας,απλη αποφαση ειναι.Λες,αμα κολλησω τα παραταω η στη χειροτερη τα πεταω πισω γιατι κυριαρχο ρολο παιζει το να αποφυγεις τραυματισμους.

Muscleboss
18-12-10, 12:23
Βασίλη εγώ για να μη το κουράζω πολύ, θα πώ απλά ΜΠΡΑΒΟ για την πρόοδό σου και τις προπονήσεις σου. :clap:

Χωρίς να έχω διαβάσει όλα τα ποστς θα συμφωνήσω με κάποιους σχετικά με την βοήθεια / spotting που σου κάνει ο φίλος σου. Νομίζω πρέπει να το συζητησετε και να το βελτιώσετε.

Συνέχισε να μας κρατας ενημερους με σχετικό υλικό. :thumbup:

ΜΒ

Lasen
18-12-10, 16:45
Eddie πολυ δυνατος φιλε μπραβο και εις ανωτερα.
Περιμενουμε και αλλα video.

Eddie
18-12-10, 17:38
Βασίλη εγώ για να μη το κουράζω πολύ, θα πώ απλά ΜΠΡΑΒΟ για την πρόοδό σου και τις προπονήσεις σου. :clap:

Χωρίς να έχω διαβάσει όλα τα ποστς θα συμφωνήσω με κάποιους σχετικά με την βοήθεια / spotting που σου κάνει ο φίλος σου. Νομίζω πρέπει να το συζητησετε και να το βελτιώσετε.

Συνέχισε να μας κρατας ενημερους με σχετικό υλικό. :thumbup:

ΜΒ


Να σαι καλα Παναγιωτη,ευχαριστω για το σχολιο :D
Τωρα οσον αφορα τον σποττερ θα κατσουμε να το συζητησουμε λιγο αν και πιστευω οτι αυτα ειναι πταισματα και πρεπει το 99% της συγκεντρωσης και της προσπαθειας πρεπει να ερχεται απο τον αθλητη και οχι απο το σποττερ καθως το bb ειναι καθαρα ατομικο αθλημα.Ξερω οτι ολα ειναι θεμα ψυχολογιας,αν γινοτανε μια στραβη δε θα προλαβαινε να κανει κατι ειτε βοηθουσε σωστα ειτε οχι.



Eddie πολυ δυνατος φιλε μπραβο και εις ανωτερα.
Περιμενουμε και αλλα video.

Ευχαριστω φιλε Lasen :toast:

Muscleboss
18-12-10, 20:56
Να σαι καλα Παναγιωτη,ευχαριστω για το σχολιο :D
Τωρα οσον αφορα τον σποττερ θα κατσουμε να το συζητησουμε λιγο αν και πιστευω οτι αυτα ειναι πταισματα και πρεπει το 99% της συγκεντρωσης και της προσπαθειας πρεπει να ερχεται απο τον αθλητη και οχι απο το σποττερ καθως το bb ειναι καθαρα ατομικο αθλημα.Ξερω οτι ολα ειναι θεμα ψυχολογιας,αν γινοτανε μια στραβη δε θα προλαβαινε να κανει κατι ειτε βοηθουσε σωστα ειτε οχι.


Βασίλη το δικό μου σχόλιο και η συμφωνία μου με παραπάνω ποστ, σε περίπτωση που δεν έγινα σαφής, δεν ήταν στο θέμα της ψυχολογίας. Κάποιους τους βοηθά ψυχολογικά να έχει τα χέρια του πάνω ο σποτερ, κάποιους άλλους να έχει τ χέρια του σε απόσταση (εγώ ανηκω στην 2η ομάδα).

Αλλά το είπα καθαρά για θέματα ασφάλειας. Με ένα χέρι στην μπάρα σε αυτά τα κιλά, αν συμβεί κάτι απρόοπτο δε θα μπορέσει να κάνει τπτ, το ίδιο και στο σκουότ ο τρόπος που βοηθάει δεν είναι ο ασφαλέστερος, και σε αυτές τις ακσήσεις και αυτά τα κιλά, όσο εμπιστοσύνη κ να σου έχει ο παρτενέρ σου, πρέπει να είναι έτοιμος να επέμβει αποτελεσματικά ότι κ αν συμβεί (έχω δεί άσχημες περιπτώσεις και για αυτο επιμένω).

ΜΒ

Eddie
18-12-10, 21:10
Βασίλη το δικό μου σχόλιο και η συμφωνία μου με παραπάνω ποστ, σε περίπτωση που δεν έγινα σαφής, δεν ήταν στο θέμα της ψυχολογίας. Κάποιους τους βοηθά ψυχολογικά να έχει τα χέρια του πάνω ο σποτερ, κάποιους άλλους να έχει τ χέρια του σε απόσταση (εγώ ανηκω στην 2η ομάδα).

Αλλά το είπα καθαρά για θέματα ασφάλειας. Με ένα χέρι στην μπάρα σε αυτά τα κιλά, αν συμβεί κάτι απρόοπτο δε θα μπορέσει να κάνει τπτ, το ίδιο και στο σκουότ ο τρόπος που βοηθάει δεν είναι ο ασφαλέστερος, και σε αυτές τις ακσήσεις και αυτά τα κιλά, όσο εμπιστοσύνη κ να σου έχει ο παρτενέρ σου, πρέπει να είναι έτοιμος να επέμβει αποτελεσματικά ότι κ αν συμβεί (έχω δεί άσχημες περιπτώσεις και για αυτο επιμένω).

ΜΒ

Ok,να σαι καλα και παλι.Θα το κοιταξω λιγο πιο σοβαρα το θεμα.:clap:

Kntrns_MD
20-12-10, 17:16
Μπραβο Eddie. Καλο αποτελεσμα και πολυ δυναμη :liftheavy:

Eddie
20-12-10, 17:28
Μπραβο Eddie. Καλο αποτελεσμα και πολυ δυναμη :liftheavy:

Ευχαριστω για τα καλα λογια φιλε Γιωργο :D :D :D

Senereison
21-12-10, 02:29
Βασίλη το δικό μου σχόλιο και η συμφωνία μου με παραπάνω ποστ, σε περίπτωση που δεν έγινα σαφής, δεν ήταν στο θέμα της ψυχολογίας. Κάποιους τους βοηθά ψυχολογικά να έχει τα χέρια του πάνω ο σποτερ, κάποιους άλλους να έχει τ χέρια του σε απόσταση (εγώ ανηκω στην 2η ομάδα).

Αλλά το είπα καθαρά για θέματα ασφάλειας. Με ένα χέρι στην μπάρα σε αυτά τα κιλά, αν συμβεί κάτι απρόοπτο δε θα μπορέσει να κάνει τπτ, το ίδιο και στο σκουότ ο τρόπος που βοηθάει δεν είναι ο ασφαλέστερος, και σε αυτές τις ακσήσεις και αυτά τα κιλά, όσο εμπιστοσύνη κ να σου έχει ο παρτενέρ σου, πρέπει να είναι έτοιμος να επέμβει αποτελεσματικά ότι κ αν συμβεί (έχω δεί άσχημες περιπτώσεις και για αυτο επιμένω).

ΜΒ
1+ :clap:

Eddie
24-12-10, 20:32
Τα 2 τελευταια βιντεο τα εχω σβησει γιατι υπηρχε λογος.Για τυχων αποριες,σε πμ και οχι εδω για να μεινει το τοπικ καθαρο.

Eddie
13-01-11, 20:53
update.....


Εδω και 5 βδομαδες περιπου εχω αλλαξει προγραμμα και δουλευω περισσοτερο το εσωτερικο μερος της πλατης,μηπως και αυξησω την πυκνοτητα λιγο..

Βεβαια ισως ειναι νωρις για να φανουν διαφορες,αλλα αφου τις τραβηξα οποιος θελει να σχολιασει κατι ευπροσδεκτον..


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20062&stc=1&d=1294940863

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20063&stc=1&d=1294940884

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20065&stc=1&d=1294940915

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20066&stc=1&d=1294941065

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20059&stc=1&d=1294940481

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20060&stc=1&d=1294940493

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20061&stc=1&d=1294940508

giannis64
13-01-11, 21:01
βασιλη πολυ καλη πλατη αλλα ολα τα λεφτα οι ωμοι σου..:toast:

Eddie
13-01-11, 21:12
βασιλη πολυ καλη πλατη αλλα ολα τα λεφτα οι ωμοι σου..:toast:

Ευχαριστω Γιαννη,η αληθεια ειναι οτι αρχιζουν και ξεφευγουν οι δελτοειδεις.Βεβαια μεχρι πριν λιγο καιρο ηταν η αγαπημενη μου προπονηση,γι αυτο πιστευω οτι φανηκαν κι ολας.

Το θεμα ειναι οτι θελω κι αλλο ευρος το οποιο δε μπορω να πετυχω και με δυσκολευει.

Titanium
13-01-11, 21:17
Καλα η προ τελευτεα ιδικα ειναι ολα τα λευτα.....Πιστεβω εχεις παρει αρκετα...Ποσα κιλα εισαι τωρα ρε???

Eddie
13-01-11, 21:19
Καλα η προ τελευτεα ιδικα ειναι ολα τα λευτα.....Πιστεβω εχεις παρει αρκετα...Ποσα κιλα εισαι τωρα ρε???

Tnx ρε,ειμαι 97.5 τωρα.:green:

Titanium
13-01-11, 21:24
Tnx ρε,ειμαι 97.5 τωρα.:green:

Καλα ειναι..Να τα εκατοστισεις:green:

Αντωνης
13-01-11, 21:28
Πω πω οντως οι ωμοι ειναι υπεραναπτυγμενοι:clap::clap::clap::clap::clap::bowdown:

Τωρα για την πυκνοτητα πλατης που λες,δεν φαινονται και πολλα πραγματα αλλα φανταζομαι μολις πεσεις σε λιπος θα χυθει απλετο φως στην υποθεση:green:

Dreiko
13-01-11, 22:07
βασιλη ειδικα σε αυτες στο δωματιο σου φαινεσαι κτηνος φιλε.....με φοντο τις αφισσες σου.....:toast::toast::toast:

Eddie
13-01-11, 22:11
Καλα ειναι..Να τα εκατοστισεις:green:

Ξερεις αμα θελω,2 μερες δουλεια ειναι :green:


Πω πω οντως οι ωμοι ειναι υπεραναπτυγμενοι:clap::clap::clap::clap::clap::bowdown:

Τωρα για την πυκνοτητα πλατης που λες,δεν φαινονται και πολλα πραγματα αλλα φανταζομαι μολις πεσεις σε λιπος θα χυθει απλετο φως στην υποθεση:green:

Τnx ρε!!Εγω φανταζομαι οτι μολις πεσω θα χαθει κι ο κοπος,γιατι οσον αφορα τη πυκνοτητα εννοουμε μαζα,και στη γραμμωση αυτη που μενει ειναι ελαχιστη:(


βασιλη ειδικα σε αυτες στο δωματιο σου φαινεσαι κτηνος φιλε.....με φοντο τις αφισσες σου.....:toast::toast::toast:

Να σαι καλα φιλος ;)

Αντωνης
13-01-11, 22:20
Α οκ ρε!Αλλιως ειχα στον μυαλο μου τον ορο πυκνοτητα:green:

Pavlos17
13-01-11, 22:23
φιλε,οταν ποζαρεις η πυκνοτητα στην πλατη σου δεν φενεται τοσο διοτι τα χερια σου τα κρατας πολυ ψηλα και μπροστα,δοκιμασε μια να χεις τα χερια πιο πισω κ λιγο πιο χαμηλα ;) εννοω στην ποζα διπλη δικεφαλων.

Eddie
13-01-11, 22:31
φιλε,οταν ποζαρεις η πυκνοτητα στην πλατη σου δεν φενεται τοσο διοτι τα χερια σου τα κρατας πολυ ψηλα και μπροστα,δοκιμασε μια να χεις τα χερια πιο πισω κ λιγο πιο χαμηλα ;) εννοω στην ποζα διπλη δικεφαλων.

Μα εκει φιλε μου πρεπει να φανει η δουλεια,χαιρω πολυ οταν τα κρατας πισω τα χερια μαζευεται η πλατη και γεμιζει καρουμπαλα.Εμενα με ενδιαφερει να φαινεται η πυκνοτητα οταν ποζαρω με ανοιχτη πλατη.Τωρα θα μου πεις δεν ειμαστε επαγγελματιες να χουμε και ΤΟ κρεας,αλλα εστω καποιον διαχωρισμο.

savage
13-01-11, 22:36
πωπω φιλε οι φωτος στο δωματιο σου με το φωτισμο σε δειχνουν κτηνος!!!:shock:


συμφωνω με τα παιδια.


απο κει και περα πρεπει να κανεις καμποσες αρσεις θανατου ε?βλεπω την πλατη σου απο χαμηλα που χωριζει λες και εχεις 2 κολωνες στη μεση.ειδικα στις φωτο του δωματιου φαινεται ξεκαθαρα.

Eddie
13-01-11, 22:49
πωπω φιλε οι φωτος στο δωματιο σου με το φωτισμο σε δειχνουν κτηνος!!!:shock:


συμφωνω με τα παιδια.


απο κει και περα πρεπει να κανεις καμποσες αρσεις θανατου ε?βλεπω την πλατη σου απο χαμηλα που χωριζει λες και εχεις 2 κολωνες στη μεση.ειδικα στις φωτο του δωματιου φαινεται ξεκαθαρα.

Χαχα σε ευχαριστω Νικολα!!!!Κοιταξε,αρσεις θανατου εκανα απο παλια αλλα τελευταια τις εχω βαλει λιγο πιο ενταντικα,και παλι μη φανταστεις,μιλαμε για καθε 2η βδομαδα!!!Απλα θα βοηθησαν και οι κοπηλατικες με μπαρα και με αλτηρα που παιζω καλα κιλα εκει και τις νιωθω να με ξεκολλανε.

Επειδη σου αρεσαν θα βαλω κι αλλες 2,δεν ποζαρω ακριβως ειμαι λιγο ψιλοrelax εδω.

savage
13-01-11, 22:55
φιλε βλεποντας και αυτες τις φωτο εγω νομιζω οτι η πλατη σου εχει καμποσο παχος.
απλα σε αδικει το ποζαρισμα σου και το σχετικα μεγαλο ποσοστο λιπους σου.
εγω νομιζω οτι ακομα και στο ριλαξ φαινεται οτι η πλατη σου εχει παχος=πυκνοτητα

Eddie
13-01-11, 22:59
φιλε βλεποντας και αυτες τις φωτο εγω νομιζω οτι η πλατη σου εχει καμποσο παχος.
απλα σε αδικει το ποζαρισμα σου και το σχετικα μεγαλο ποσοστο λιπους σου.
εγω νομιζω οτι ακομα και στο ριλαξ φαινεται οτι η πλατη σου εχει παχος=πυκνοτητα

Τι να πω ρε Νικολα,ισως εχεις δικιο.Τωρα οσο για το ποσοστο λιπους πιστευεις οτι οταν κατεβω θα φαινεται πιο καρουμπαλιασμενη η πλατη??Γιατι εγω νομιζω το αντιθετο.

Εσυ ποτε παρατηρεις καλυτερη πυκνοτητα,οταν εισαι on η off season?

savage
13-01-11, 23:18
κοιτα εμενα η γραμμωση με τον ογκο δεν εχει καμια τρελη διαφορα.δηλ εννοω απο τη στιγμη που φαινονται (εστω και θολοι) μεχρι και οι κοιλιακοι μου στον ογκο,δε θα φαινεται η πυκνοτητα της πλατης που εκει πιανεις πολυ πιο δυσκολα λιπος,σε σχεση με την κοιλια?
καταλαβαινεις τι εννοω ετσι?

παρολα αυτα νομιζω πως στη γραμμωση η πυκνοτητα (η οποια ουτως η αλλως σε μενα ειναι μαλλον γενετικα απο τα καλυτερα σημεια μου) δειχνει ακομα καλυτερα σε μενα.

δες φωτο διπλης δικεφαλων απο τον αγωνα του νοεμβρη η δες τη φωτο της υπογραφης μου,που ειναι η καλυτερη ολων γιατι ειμαι μετα απο προπ πλατης και ειμαι πρησμενος.ειναι τραβηγμενη 15-20 μερες πριν τους αγωνες του μαη.
σε ολες αυτες τις φωτο ειμαι κατω απο 85 κιλα(δηλ σχετικα χαμηλα σε βαρος) κι ομως ειμαι τιγκα στο καρουμπαλο.


βεβαια γουστα ειναι αυτα.αλλοι μου λενε οτι με προτιμανε off season με +10 κιλα και πιο μπαλαρισμενο.περι ορεξεως...


τελος παντων για να μην μακρηγορω,νομιζω πως οσο κατεβαινεις σε λιπος,τοσο πιο σχηματισμενος θα δειχνεις.

Eddie
13-01-11, 23:31
Ok tnx και παλι:clap:

tasos2
13-01-11, 23:36
Και σε ευρος και σε πυκνοτητα ειναι πολυ καλη η πλατη. Λεπτομερεια εχει ελαχιστη. Συνεχισε να κανεις μονο κωπηλατικες για καιρο να δουμε αν θα εχει μετα φανερη διαφορα



βεβαια γουστα ειναι αυτα.αλλοι μου λενε οτι με προτιμανε off season με +10 κιλα και πιο μπαλαρισμενο.περι ορεξεως...


Και γω το ιδιο λεω...

Eddie
13-01-11, 23:41
Και σε ευρος και σε πυκνοτητα ειναι πολυ καλη η πλατη. Λεπτομερεια εχει ελαχιστη. Συνεχισε να κανεις μονο κωπηλατικες για καιρο να δουμε αν θα εχει μετα φανερη διαφορα

Μονο κοπηλατικες αποκλειεται,κανω και 4 σετ ελξεις 2 πισω 2 μπροστα γιατι και σε ανοιγμα θελω δουλεια.Παρ ολα αυτα δουλευω την πλατη απο πολλες γωνιες και με πολλες ασκησεις.

Wolve
13-01-11, 23:50
Πολυ καλος :clap::clap:

Eddie
13-01-11, 23:51
Πολυ καλος :clap::clap:

Να σαι καλα :toast:

Devil
14-01-11, 00:06
πλατη.... τατου sepultura.... μαλλι μαρκι....... αντε γειααααααααααααααααα!!!!!:rocking::rocking::rocking:

nice bill.... very niceeee..!!!;):green::green::green:

Eddie
14-01-11, 00:09
πλατη.... τατου sepultura.... μαλλι μαρκι....... αντε γειααααααααααααααααα!!!!!:rocking::rocking::rocking:

nice bill.... very niceeee..!!!;):green::green::green:

χαχαχα τρελοκομειο!!!!!!Να σαι καλα!!

Krokodeilakias
14-01-11, 03:01
και γαμώ τα δωμάτια..........:P :bowdown:

Eddie
14-01-11, 03:07
και γαμώ τα δωμάτια..........:P :bowdown:

:green::green::green::green::green::green::green::green:

TRIANTAFYLLOU
14-01-11, 03:23
πάρα πολυ καλός έχεις κρέας επάνω σου και αυτη η δουλειά που έχεις κάνει θα φανεί ακόμη περισσότερο αν γραμώσεις και αναλογικα θα δείξεις καλύτερα, αλλα αυτα τα σημεία που είναι τα δυνατά σου όπως οι ώμοι και η πλάτη θα γίνουν ακόμη πιο δυνατα και δεν είναι τίποτε δύσκολο ήδη είσαι σε καλό δρόμο και χάνοντας θα χάσεις και απο την μέση οπότε θα δείξει ακόμη καλύτερα η πλάτη σου και θα δείξεις ακόμη πιο φαρδύς , αν όχι να γίνεις φέτες έστω με μείωση του ποσοστού λίπους θα έχεις εντυπωσιακό αποτέλεσμα :thumbup::thumbup:

Niiick
14-01-11, 04:42
Τεζα εισαι μπραβο ρε φιλε!:toast:

Ramrod
14-01-11, 04:56
Τεράστιος Βασίλη! Μπράβο!

Γράμμωση έχεις ξεκινήσει η κάνεις όγκο?

Eddie
14-01-11, 13:13
πάρα πολυ καλός έχεις κρέας επάνω σου και αυτη η δουλειά που έχεις κάνει θα φανεί ακόμη περισσότερο αν γραμώσεις και αναλογικα θα δείξεις καλύτερα, αλλα αυτα τα σημεία που είναι τα δυνατά σου όπως οι ώμοι και η πλάτη θα γίνουν ακόμη πιο δυνατα και δεν είναι τίποτε δύσκολο ήδη είσαι σε καλό δρόμο και χάνοντας θα χάσεις και απο την μέση οπότε θα δείξει ακόμη καλύτερα η πλάτη σου και θα δείξεις ακόμη πιο φαρδύς , αν όχι να γίνεις φέτες έστω με μείωση του ποσοστού λίπους θα έχεις εντυπωσιακό αποτέλεσμα :thumbup::thumbup:

Eυχαριστω πολυ Ηλια!!!Η αληθεια ειναι οτι περιμενω πως και πως να ξεκινησω γραμμωση,γιατι οσο να ναι καλος ο ογκος αλλα μονο με τα ρουχα.Αλλη αισθηση το να πεφτεις σε κιλα και να ανακαλυπτεις καινουργια κοψιμματα,φλεβες κλπ!!Σαν στοχο εχω το -6% σε λιπος,δλδ 7 το πολυ 8 κιλα κατω ωστε να μεινω στα 90.Βασικα οτι πει ο καθρεφτης..


Τεζα εισαι μπραβο ρε φιλε!:toast:

Να σαι καλα φιλε Νικολα :D


Τεράστιος Βασίλη! Μπράβο!

Γράμμωση έχεις ξεκινήσει η κάνεις όγκο?

Ευχαριστω φιλε!!!!!!!Βασικα τωρα προσπαθω να διατηρηθω στα ιδια κιλα +-1 περιπου.Δε θελω να βαλω παραπανω γιατι μετα θα ειναι δυσκολο να τα χασω γιατι ο μεταβολισμος καιει σαν βραδυκαυστο φυτιλι:green:

Eddie
14-01-11, 20:42
Και λιγο γαμπιτσα :D

Αν και οι φωτο αδικουν πολυ,πρωτη φορα σημερα τοση φλεβικοτητα.

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20080&stc=1&d=1295026879

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20081&stc=1&d=1295026886

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20082&stc=1&d=1295026892

lef
14-01-11, 20:44
τουμπανα!!!!!
ωραιος ρε συ μπιλυ:toast::toast::toast:

για πες τι προγραμμα εχεις για τις γαμπες

Dreiko
14-01-11, 20:52
τι σεξυ nike pro φορας.....????:turtle::turtle:


χωρις πλακα τωρα...καλα ειπε ο λευτερης....τι κανεις για γαμπες??