PDA

Επιστροφή στο Forum : Φωτογραφιες Eddie.



Σελίδες : 1 2 [3] 4 5 6

Eddie
14-01-11, 21:03
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20080&stc=1&d=1295026879

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20081&stc=1&d=1295026886

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20082&stc=1&d=1295026892


τουμπανα!!!!!
ωραιος ρε συ μπιλυ:toast::toast::toast:

για πες τι προγραμμα εχεις για τις γαμπες


τι σεξυ nike pro φορας.....????:turtle::turtle:


χωρις πλακα τωρα...καλα ειπε ο λευτερης....τι κανεις για γαμπες??


τουμπανα!!!!!
ωραιος ρε συ μπιλυ:toast::toast::toast:

για πες τι προγραμμα εχεις για τις γαμπες

Ευχαριστω Lef!!!!

Τις χτυπαω 2 φορες τη βδομαδα,τη μια φορα με τετρακεφαλους και την αλλη με δικεφαλους.

Η 1η φορα εχει αρσεις γαμπων στη σμιθ καθιστος.Οπως βλεπεις στην 1η φωτο φαινεται η σμιθ,ο παγκος και το ξυλο που χρησιμοποιω για τακο!!Βλεπεις δεν εχουμε μηχανημα και αυτοσχεδιαζω.

1ο σετ 30-40 reps X 60kg,2ο σετ 25repsΧ100kg,3ο σετ 20reps X 140kg,4ο σετ 12-15reps Χ 180kg,5ο σετ 12reps X 200kg και 6ο σετ drop set 180-140-100-60kg Χ 10reps σε καθε κατεβασμα.

Προσπαθω σε καθε προπονηση να κανω καλη τεχνικη,παρ ολα αυτα στα πολλα κιλα ισως κλεβω λιγο αν και δε θεωρω οτι επιρρεαζει αρνητικα την προπονηση μου,αντιθετως μαλιστα.

Στην επομενη προπονηση η τεχνικη προσεχω να ειναι πολυ καλη χωρις κλεψιμο.
Εδω κανω αρσεις γαμπων στη σμιθ παλι,ορθιος.

Κανω παλι 6 σετ οπως και στην αλλη,με το 6ο να ειναι drop set και επιπλεον καψιμματα.Εδω τα κιλα και οι επαναληψεις πεφτουν μιας και πρεπει να υπολογισουμε και το σωματικο βαρος.Ξεκιναω με 25 επαναληψεις στο 1ο και τελειωνω με 12 στο τελευταιο ενω τα κιλα ξεκινανε απο 60 και φτανουν 140 και πολυ σπανια τα 180.

Πολυ σημαντικο θεωρω οτι ειναι οι διατασεις.Μα παρα πολυ!!!Πριν,κατα τη διαρκεια και μετα.


@Dreiko να σαι καλα ρε φιλε :green::green::green::green:
Αφου ξερεις οτι ειμαι σεξουλιαρης!!

Dreiko
14-01-11, 21:18
Ευχαριστω Lef!!!!

αρσεις γαμπων στη σμιθ καθιστος.Οπως βλεπεις στην 1η φωτο φαινεται η σμιθ,ο παγκος και το ξυλο που χρησιμοποιω για τακο!!Βλεπεις δεν εχουμε μηχανημα και αυτοσχεδιαζω.

αστα και γω αυτο κανω....ουτε εμεις εχουμε...;):(

@Dreiko να σαι καλα ρε φιλε :green::green::green::green:
Αφου ξερεις οτι ειμαι σεξουλιαρης!!

:rabbit::banana:
.

lef
14-01-11, 21:19
εχεις σπασει τα ποδια σε 2 μερες οποτε εχεις χρονο αρκετο να αφιερωσεις στις γαμπες.σωστος
χανεις και ποσο χρονο για να κανεις ολο το σκηνικο εκει.τραγικο ρε συ να μην εχει μηχανημα για γαμπες.σε μενα εχει και καθιστο και ορθιο μηχανημα

παντως πολυ καλα κιλα ρε συ για τις επαναληψεις που κανεις.εμενα οταν φορτωνω κιλα με πονανε πολυ τα πελματα μου και δεν νιωθω οτι κανω καλη δουλεια

Eddie
14-01-11, 21:25
εχεις σπασει τα ποδια σε 2 μερες οποτε εχεις χρονο αρκετο να αφιερωσεις στις γαμπες.σωστος
χανεις και ποσο χρονο για να κανεις ολο το σκηνικο εκει.τραγικο ρε συ να μην εχει μηχανημα για γαμπες.σε μενα εχει και καθιστο και ορθιο μηχανημα

παντως πολυ καλα κιλα ρε συ για τις επαναληψεις που κανεις.εμενα οταν φορτωνω κιλα με πονανε πολυ τα πελματα μου και δεν νιωθω οτι κανω καλη δουλεια

Ασε ρε φιλε,μαμησε τα.Μονο εκεινο εχει που ειναι σαν χακ σκουοτ που βαζεις τα πελματα,αλλα δε μου αρεσει καθολου.Μια στο τοσο αλλαζω ασκησεις,κανω αρσεις γαιδαρου οταν υπαρχει κανενας προθυμος γιατι ντρεπονται κιολας!!!!!Η στην πρεσσα,αλλα και εκει πρεπει να ριξω πολυ τα κιλα και δε θελω:green:

Οσο για τα πελματα,εγω το παθαινω στο drop set,μετα απο 40 επαναληψεις καιει το συμπαν:green:

iron maiden
15-01-11, 21:55
μια προταση για γαμπεσ που σε εμενα εχει πιασει ειναι να κανεισ 1 ασκηση οποια σου αρεσει και κανεισ το εξεισ βαζεισ ενα βαροσ που με δυσκολια κανεισ 25 επαν και μετα συνεχιζεισ μεχρι το 100 με διαλ οταν δεν μπορεισ να κανεισ αλλο 15 δευτ. . .παραδειγμα κανεια 25 στα 40 σταματισεσ παυση 15 δλ και κανεισ το ιδιο μεχρι το 100. οι γαμπεσ τουμπανιαζουν και περνεισ σχημα και ογκο.

Kazmaier
15-01-11, 22:14
ρε eddie εχεις καποιο σημειο πανω στο σωμα σου που να υστερεις επιτελους ρε μαγκα?Βαζεις τετρακεφαλους τουμπανα ,βαζεις πλατη ωμους χερια που ειδα ολα τσιτα βαζεις γαμπες απο αλλο πλανητη, βαλε και καποιο αδυναμο σημειο σου να μην νιωθουμε τοσο μειονεκτικα να ουμε!
αντε με το καλο να πεσεις στα 91 γιατι εχω περιεργεια να σε δω και γραμμωμενο και κομμενο , keep up the good work fella:clap::clap:

savage
15-01-11, 22:18
και γω θελω να τον δω γραμμωμενο,εχω μεγαλη περιεργεια.:)
εγω πιστευω οτι με υψος 1,85 που εχει, στα 88-90 κιλα θα δειχνει σκασμενος με πολλα κοψιματα με τοση μαζα που εχει

Eddie
15-01-11, 23:05
μια προταση για γαμπεσ που σε εμενα εχει πιασει ειναι να κανεισ 1 ασκηση οποια σου αρεσει και κανεισ το εξεισ βαζεισ ενα βαροσ που με δυσκολια κανεισ 25 επαν και μετα συνεχιζεισ μεχρι το 100 με διαλ οταν δεν μπορεισ να κανεισ αλλο 15 δευτ. . .παραδειγμα κανεια 25 στα 40 σταματισεσ παυση 15 δλ και κανεισ το ιδιο μεχρι το 100. οι γαμπεσ τουμπανιαζουν και περνεισ σχημα και ογκο.

Κοιτα,δοξα το θεο μια χαρα αναπτυσσονται τωρα.Οταν κολλησω θα το εχω υπ οψη μου,ευχαριστω!!!


ρε eddie εχεις καποιο σημειο πανω στο σωμα σου που να υστερεις επιτελους ρε μαγκα?Βαζεις τετρακεφαλους τουμπανα ,βαζεις πλατη ωμους χερια που ειδα ολα τσιτα βαζεις γαμπες απο αλλο πλανητη, βαλε και καποιο αδυναμο σημειο σου να μην νιωθουμε τοσο μειονεκτικα να ουμε!
αντε με το καλο να πεσεις στα 91 γιατι εχω περιεργεια να σε δω και γραμμωμενο και κομμενο , keep up the good work fella:clap::clap:

χαχαα φιλε μου τα παραλες λιγο!!!!!Φυσικα και εχω αδυναμα σημεια,οπως βλεπεις αδυναμο σημειο ειναι η λεπτομερεια στην πλατη,το στηθος λιγο,η ανισσοροποια στα φτερα,οι γαμπες ΣΕ ΣΧΕΣΗ με τους 4κεφαλους κλπ.Οντως,φετος αν πανε καλα τα πραγματα κι εχω τη δυνατοτητα θελω να πεσω χαμηλα να δω πως θα ειμαι.Περισυ απλα δε γινοταν!!!

Να σαι καλα για τα καλα σου λογια φιλε kazmaier:clap:


και γω θελω να τον δω γραμμωμενο,εχω μεγαλη περιεργεια.:)
εγω πιστευω οτι με υψος 1,85 που εχει, στα 88-90 κιλα θα δειχνει σκασμενος με πολλα κοψιματα με τοση μαζα που εχει

χαχαχα και ποιος δε θελει νικολα!!!!!Νομιζω 88 θα ειναι πολυ λιγα,αλλα στα 90-91 αν κρινω απ τα περσινα 95 θα μαι κομπλε!!!!!!

pan0z
15-01-11, 23:20
παντως eddie εσυ και ο πεπεισμενος ειστε οι πρωτοι στα τοπ 5 μου:green:.Οντως θα συμφωνισω οτι αυτο που θα σε εδιχνε περισσοτερο πλεον ειναι η γραμμωση και γενικα αδικησε πολυ επειδη δεν εισαι γραμμωμενος γιατι απο ογκο εισαι jet.

Eddie
15-01-11, 23:34
παντως eddie εσυ και ο πεπεισμενος ειστε οι πρωτοι στα τοπ 5 μου:green:.Οντως θα συμφωνισω οτι αυτο που θα σε εδιχνε περισσοτερο πλεον ειναι η γραμμωση και γενικα αδικησε πολυ επειδη δεν εισαι γραμμωμενος γιατι απο ογκο εισαι jet.

Πωωωωω φιλε,μεγαλη κουβεντα!!!! :oops::oops::oops::oops: Nα σαι καλα φιλε μου :green::green:

Ενταξει,αυτο το ξερουμε ετσι κι αλλιως,δε γινεται να μαστε ολο το χρονο γραμμωμενοι,η μαλλον γινεται αλλα ειναι κουραστικο.

Wolve
16-01-11, 03:13
Φοβερος :clap:

γαμπες,πλατη και ωμοι κομματια :green:

tasos2
16-01-11, 03:23
παντως eddie εσυ και ο πεπεισμενος ειστε οι πρωτοι στα τοπ 5 μου:green:.

Οι αλλοι 3 ποιοι ειναι? Just curious...:green:

Eddie
16-01-11, 05:42
Φοβερος :clap:

γαμπες,πλατη και ωμοι κομματια :green:

Να σαι καλα φιλε μου :toast:

Stella
16-01-11, 13:22
Eddie έχεις ωραία μάζα φίλε μου!:thumbup::thumbup:
Είσαι και μια απο της συμπάθειές μου από το φόρουμ!:toast:
Ευγε παιδί μου!Ευγε!:green::rolf::rolf:

dionisos
16-01-11, 13:41
Eddie ωραία η "πανοπλία" σου!!! Θεριό ανήμερο είσαι φίλε μου! :thumbup::thumbup::thumbup:

pan0z
16-01-11, 14:00
Οι αλλοι 3 ποιοι ειναι? Just curious...:green:

pepeismenos - eddie - ενα παιδι απο το gym μου που πραγματικα αυτο το ευρος πλατης δεν το εχω δει ποτε μου - και απο γραμμωμενα σωματα andrikos(edit) και big litho:green:

Eddie
16-01-11, 14:08
Σας ευχαριστω πολυυυυυυυ!!!Να στε καλα:green::green::green::green::green::green::green::green::green:

Eddie
08-02-11, 20:59
Ακομα 2 φωτο απ τα ποδια!!Απ τη μια μου αρεσει ο ογκος που εχουν κι απ την αλλη εχω απορια να δω πως θα ναι λιγο πιο κομμενα,δε ξερω.


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20833&stc=1&d=1297187832

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20834&stc=1&d=1297187860

Pavlos17
08-02-11, 23:34
ωραιος :thumbup: πολυ ωραιο σχημα

Dreiko
08-02-11, 23:42
κι ετσι ωραια ειναι βασιλη...:thumbup:ωραιο σχημα που λεει και ο παυλος...




Υ.Γ.αχ αυτο το nike pro...καθε φορα που το βλεπω...αχχχχ....βαχχχ...:p:p:p

Gorillas
09-02-11, 00:03
μια χαρα τα βρίσκω τρουλοτά τρουλοτά :turtle:

αντε να τα δουμε και κομμένα που κ που χρειάζεται :green:

Eddie
09-02-11, 00:14
ωραιος :thumbup: πολυ ωραιο σχημα


κι ετσι ωραια ειναι βασιλη...:thumbup:ωραιο σχημα που λεει και ο παυλος...




μια χαρα τα βρίσκω τρουλοτά τρουλοτά :turtle:

αντε να τα δουμε και κομμένα που κ που χρειάζεται :green:

Tnx αδερφια :toast:

Wolve
09-02-11, 03:18
Πολυ καλα ποδια φιλαρακι :thumbup:

Eddie
09-02-11, 03:31
Πολυ καλα ποδια φιλαρακι :thumbup:

Να σαι καλα bro :clap:

Levrone
09-02-11, 03:36
μπραβο ρε Μπιλαρχη!!!

συνεχης προοδος!!!

εχεις παρει την ανω βολτα!!!

jimmy007
09-02-11, 20:00
Oι τετρακέφαλοι σου είναι το καλύτερο σου σημείο νομίζω. Αν γραμμώσεις περισσότερο θα φαίνονται ακόμα καλύτεροι. Από λίπος στο πόσο % είσαι τώρα περίπου?

geo28
09-02-11, 21:02
ωραιος,τουμπανα τα ποδαρια:bbbiceps:..

tasos2
09-02-11, 21:07
Πολυ χοντρα ποδια! Μπραβο!

Εγω τα προτιμω ετσι να μην ειναι πολυ κομμενα

Eddie
09-02-11, 21:20
μπραβο ρε Μπιλαρχη!!!

συνεχης προοδος!!!

εχεις παρει την ανω βολτα!!!

Ευχαριστω φιλε,δοξα το Θεο :clap:


Oι τετρακέφαλοι σου είναι το καλύτερο σου σημείο νομίζω. Αν γραμμώσεις περισσότερο θα φαίνονται ακόμα καλύτεροι. Από λίπος στο πόσο % είσαι τώρα περίπου?

Θα δουμε πως θα φαινονται,ετσι κι αλλιως θα ξεκινησω γραμμωση σε λιγο καιρο,θελωντας και μη θα γραμμωσουν και τα ποδια.Τωρα επειδη εχω καιρο να μετρηθω υπολογιζω το πολυ 18%,αν κρινω απ το 15 που ειχα πεσει.


ωραιος,τουμπανα τα ποδαρια:bbbiceps:..

Tnx bro :clap:


Πολυ χοντρα ποδια! Μπραβο!

Εγω τα προτιμω ετσι να μην ειναι πολυ κομμενα

Να σαι καλα!!

Εγω τα προτιμω χοντροκομμενα,χοντρα δλδ αλλα κομμενα :green:

Pavlos17
09-02-11, 21:22
μια χαρα θα ειναι κομμενα :thumbup: μιας και αποτι φενεται στις φοτος εχεις πολυ μαζα στα ποδια :toast:

noz1989
09-02-11, 22:04
ωωωωω ρε φιλε...

Το jean θα ειναι τσιτα ε????:green:

Eddie
09-02-11, 22:08
ωωωωω ρε φιλε...

Το jean θα ειναι τσιτα ε????:green:

χαχαχαχαχ ειναι λιγο,ναι :green:

Πρωτη φορα που το jean ειναι φαρδυ στη μεση και τσιτα στα ποδια.Χαρα σου λεω :green::green:

pan0z
09-02-11, 23:14
μπομπα τα ποδια :clap: μακαρι αν ειχα και εγω τετια τετρακεφαλα να φορουσα και εγω κοντα σορτσακια το καλοκαιρι:(

Eddie
09-02-11, 23:16
μπομπα τα ποδια :clap: μακαρι αν ειχα και εγω τετια τετρακεφαλα να φορουσα και εγω κοντα σορτσακια το καλοκαιρι:(

χαχαχαχ ευχαριστω φιλε!!Καλα,μονο μη μεινουν μισα μεχρι το καλοκαιρι και ψαχνω να τα κρυψω :rolf:

jimmy007
10-02-11, 02:13
χαχαχαχ ευχαριστω φιλε!!Καλα,μονο μη μεινουν μισα μεχρι το καλοκαιρι και ψαχνω να τα κρυψω :rolf:

Mπα. Αν προσέξεις σε διατροφή και προπόνηση μην φοβάσαι τίποτα.. Εγώ πιστεύω ότι γραμμωμένα θα φαίνονται και πιο ογκώδη..





Θα δουμε πως θα φαινονται,ετσι κι αλλιως θα ξεκινησω γραμμωση σε λιγο καιρο,θελωντας και μη θα γραμμωσουν και τα ποδια.Τωρα επειδη εχω καιρο να μετρηθω υπολογιζω το πολυ 18%,αν κρινω απ το 15 που ειχα πεσει.

:


Μπα. Δεν νομίζω να έχεις πάνω από 15-16%. Αλλά εντάξει χρειάζεται full body pic για να πω με σιγουριά.
Πόσο θες να πας μέχρι το καλοκαίρι?

Eddie
10-02-11, 02:27
Μπα. Δεν νομίζω να έχεις πάνω από 15-16%. Αλλά εντάξει χρειάζεται full body pic για να πω με σιγουριά.
Πόσο θες να πας μέχρι το καλοκαίρι?

Δε μπορω να σου πω με σιγουρια ποσο εχω γιατι δε μετριεμαι με τσιμπηδα αλλα με μηχανημα χειρος,του γυμναστηριου.Full body pic εχω λιγο πιο πισω,οι τελευταιες.

Τωρα ειμαι 100kg - 1.85 και θα μπω σε κετο για 6 βδομαδες με στοχο τα 90-92.

Niiick
10-02-11, 03:07
χαχαχαχαχ ειναι λιγο,ναι :green:

Πρωτη φορα που το jean ειναι φαρδυ στη μεση και τσιτα στα ποδια.Χαρα σου λεω :green::green:


Γελαν και τα μουστακια σου:green:

Eddie
10-02-11, 03:10
Γελαν και τα μουστακια σου:green:

χαχαχ,και τα 2 σου λεω!! :green::green::green::green:

jimmy007
10-02-11, 04:10
Δε μπορω να σου πω με σιγουρια ποσο εχω γιατι δε μετριεμαι με τσιμπηδα αλλα με μηχανημα χειρος,του γυμναστηριου.Full body pic εχω λιγο πιο πισω,οι τελευταιες.

Τωρα ειμαι 100kg - 1.85 και θα μπω σε κετο για 6 βδομαδες με στοχο τα 90-92.

Ναι τις είδα. Αν και οι μπροστινές full body είναι πιο ενδεικτικές για το λίπος, θα πω με μικρή επιφύλαξη 16-17%(όσο είπες και εσύ). Πάντως σημασία δεν έχουν τόσο πολύ οι αριθμοί,πέρα απο την αξιολόγηση της προόδου σου σε βάθος χρόνου, αλλά το πως δείχνεις και πως νιώθεις με το σώμα σου.

Γιατί κετο? Εγώ θα σου έλεγα να ρίξεις σταδιακά τα carbs μειώνοντας θερμίδες ταυτόχρονα και όταν κολλήσεις κάνεις κέτο.... Just my point of view....:toast:

Eddie
10-02-11, 04:16
Γιατί κετο? Εγώ θα σου έλεγα να ρίξεις σταδιακά τα carbs μειώνοντας θερμίδες ταυτόχρονα και όταν κολλήσεις κάνεις κέτο.... Just my point of view....:toast:

Γιατι θελω να πεσω 8-10 κιλα σε 6 το πολυ 8 εβδομαδες.Σταδιακη μειωση θερμιδων εκανα περισυ αλλα μου πηρε περιπου 4-5 μηνες να χασω 19 κιλα και το σωμα μου ταλαιπωρηθηκε.Τουλαχιστον αυτο εβλεπα εγω,ειχαν αδειασει οι μυες μου,ημουν πολυ φλατ..

Τεσπα,ακουω πολυ καλα λογια για κετο και γι αυτο ψηθηκα να δοκιμασω.Ελπιζω να παει καλα,αν δε παει απλα δε ξανακανω :toast:

Αντωνης
10-02-11, 13:53
Πολυ καλος συμμεταλε:clap::clap::clap::clap:

Και γω θα ηθελα να δω κομμενα τα ποδια σου,φυσικα οχι πολυ γιατι θα χασεις αρκετη μαζα

NASSER
10-02-11, 14:05
Γιατι θελω να πεσω 8-10 κιλα σε 6 το πολυ 8 εβδομαδες.Σταδιακη μειωση θερμιδων εκανα περισυ αλλα μου πηρε περιπου 4-5 μηνες να χασω 19 κιλα και το σωμα μου ταλαιπωρηθηκε.Τουλαχιστον αυτο εβλεπα εγω,ειχαν αδειασει οι μυες μου,ημουν πολυ φλατ..

Τεσπα,ακουω πολυ καλα λογια για κετο και γι αυτο ψηθηκα να δοκιμασω.Ελπιζω να παει καλα,αν δε παει απλα δε ξανακανω :toast:

Τα κιλά που θέλεις να χάσεις αναλογικά με το χρόνο, είναι λάθος φιλοσοφία... είτε κάνεις κέτο είτε κατι άλλο.

Nosblos
10-02-11, 14:27
Τα κιλά που θέλεις να χάσεις αναλογικά με το χρόνο, είναι λάθος φιλοσοφία... είτε κάνεις κέτο είτε κατι άλλο.

ποιο πιστευεις ειναι το σωστο διαστημα??

NASSER
10-02-11, 14:49
ποιο πιστευεις ειναι το σωστο διαστημα??


Επιθυμητό είναι να αλλάζει το σώμα και να μην χάνονται πρηξίματα και μάζες. Επομένως όσο πιο αργά τοσο το καλύτερο. Αν κάποιος βιάζεται, καλό θα ήταν να βάλει στόχο να χάνει 1 κιλό ανα 2 εβδομάδες, δηλαδή 2 κιλά το μήνα. Αν και αυτό δεν ειναι απόλυτο καθώς διαφορετικό σωματότυπο εχουμε όλοι και διαφορετικές αναλογίες.

Eddie
10-02-11, 15:34
Τα κιλά που θέλεις να χάσεις αναλογικά με το χρόνο, είναι λάθος φιλοσοφία... είτε κάνεις κέτο είτε κατι άλλο.

Νασσερ ο λογος που θελω να το κανω ειναι για να μη μεινω υποθερμιδικα πολυ καιρο.Το αργα και σταθερα ακουγεται καλη ιδεα,αλλα χωρις χημικη υποστηριξη δεν ειναι καταβολικο για το σωμα?Μπορει να μην ισχυει και να λεω μπουρδες τωρα,αλλα συμφωνα με την προηγουμενη διαιτα που εκανα,που κρατησε συνολο 5 μηνες,εγω αυτο καταλαβα!!


Επισης,δε με κυνηγαει κανενας στο να χασω αυτα τα κιλα σε 6 βδομαδες,αν δω οτι αργω φυσικα και θα παρατεινω την διαιτα και δε θα πεσω αλλο σε θερμιδες.Βασικα να πω οτι θα κανω και χιτ παραλληλα και οτι εχω σαν σκεψη τις 300-500 θερμιδες κατω απ την συντηρηση.

Nosblos
10-02-11, 15:59
Επιθυμητό είναι να αλλάζει το σώμα και να μην χάνονται πρηξίματα και μάζες. Επομένως όσο πιο αργά τοσο το καλύτερο. Αν κάποιος βιάζεται, καλό θα ήταν να βάλει στόχο να χάνει 1 κιλό ανα 2 εβδομάδες, δηλαδή 2 κιλά το μήνα. Αν και αυτό δεν ειναι απόλυτο καθώς διαφορετικό σωματότυπο εχουμε όλοι και διαφορετικές αναλογίες.

αυτο προυποθετει....αεροβια?γιατι με 3-4 φορες την εβδομαδα...πιστευω να εχουμε μεγαλυτερη απωλεια!!
βεβαιως ειμαι οπαδος της σταθερης απωλειας βαρους!!
τουλαχιστον αυτο ταιριαζει σε μενα...

Nosblos
10-02-11, 16:01
eddie...εισαι πολυ δυνατος φιλε μου....
εχεις πολυ καλη δουλεια πανω σου ευγε....:clap::clap:

υ.σ. παω να ακουσω shizophrenia να θυμηθω τα παλια...
προσκυναω sepultura!!!
:thumbup:

NASSER
10-02-11, 16:06
Νασσερ ο λογος που θελω να το κανω ειναι για να μη μεινω υποθερμιδικα πολυ καιρο.Το αργα και σταθερα ακουγεται καλη ιδεα,αλλα χωρις χημικη υποστηριξη δεν ειναι καταβολικο για το σωμα?Μπορει να μην ισχυει και να λεω μπουρδες τωρα,αλλα συμφωνα με την προηγουμενη διαιτα που εκανα,που κρατησε συνολο 5 μηνες,εγω αυτο καταλαβα!!


Επισης,δε με κυνηγαει κανενας στο να χασω αυτα τα κιλα σε 6 βδομαδες,αν δω οτι αργω φυσικα και θα παρατεινω την διαιτα και δε θα πεσω αλλο σε θερμιδες.Βασικα να πω οτι θα κανω και χιτ παραλληλα και οτι εχω σαν σκεψη τις 300-500 θερμιδες κατω απ την συντηρηση.


Ειδικά οταν δεν έχεις χημική υποστήριξη, θα πρέπει να κινείς πιο αργά αυτες τις διδικασίες. Αυτη η δική μου γνώμη, οποιο τύπο προπόνησης ή διατροφής ακολουθείς.

Eddie
10-02-11, 16:12
eddie...εισαι πολυ δυνατος φιλε μου....
εχεις πολυ καλη δουλεια πανω σου ευγε....:clap::clap:


Nα σαι καλα φιλε μου:clap:


Ειδικά οταν δεν έχεις χημική υποστήριξη, θα πρέπει να κινείς πιο αργά αυτες τις διδικασίες. Αυτη η δική μου γνώμη, οποιο τύπο προπόνησης ή διατροφής ακολουθείς.

Οκ,τοτε θα το παω λιγο πιο χαλαρα.3-4 κιλα ομως το μηνα δεν ειναι ενταξει?Η πιο λιγα?

Pavlos17
10-02-11, 16:14
βασιλη(αν μου επιτρεπεις να σε λεω ετσι) γραμμωση εχεις αποφασισει τι θα κανεις?απο προγραμμα,διατροφη,αεροβια? θα με ενδιεφερε να μαθω ;)

NASSER
10-02-11, 16:16
Nα σαι καλα φιλε μου:clap:



Οκ,τοτε θα το παω λιγο πιο χαλαρα.3-4 κιλα ομως το μηνα δεν ειναι ενταξει?Η πιο λιγα?


Το θέμα ειναι να μην κουράζεις το σωμα σου και νιωθεις συνέχεια εξαντλημένος. Δεν υπάρχει λόγος να βιάζεσαι... εκτος αν έχεις καποιους αγωνιστικούς στόχους. Μεχρι το καλοκαίρι που ξεκινάει ουσιαστικά τον Ιουνιο μπορείς να καταφέρεις πολλά.

Eddie
10-02-11, 16:17
βασιλη(αν μου επιτρεπεις να σε λεω ετσι) γραμμωση εχεις αποφασισει τι θα κανεις?απο προγραμμα,διατροφη,αεροβια? θα με ενδιεφερε να μαθω ;)

Ναι ρε οκ^^

Εχω αποφασισει και γραφω και πιο πανω τι θα κανω.Κετο σε συνδιασμο με χιτ.Απο προγραμμα το ιδιο,οτι κανω τα τελευταια 4 χρονια,απλα ισως ριξω λιγο τις επαναληψεις και να δουλευω μονο με 6 και κατω,για δυναμη και συντηρηση της μυικης μαζας.Αυτο θα το δω μαζι με το γκουρου που μ εχει αναλαβει:turtle:



Το θέμα ειναι να μην κουράζεις το σωμα σου και νιωθεις συνέχεια εξαντλημένος. Δεν υπάρχει λόγος να βιάζεσαι... εκτος αν έχεις καποιους αγωνιστικούς στόχους. Μεχρι το καλοκαίρι που ξεκινάει ουσιαστικά τον Ιουνιο μπορείς να καταφέρεις πολλά.


Ναι,οκ!Θα ξεκινησω τοτε 20 μερες πιο νωρις απ οτι υπολογιζα και μετα βλεπωντας και κανοντας..

Pavlos17
10-02-11, 16:17
Ναι ρε οκ^^

Εχω αποφασισει και γραφω και πιο πανω τι θα κανω.Κετο σε συνδιασμο με χιτ.Απο προγραμμα το ιδιο,οτι κανω τα τελευταια 4 χρονια,απλα ισως ριξω λιγο τις επαναληψεις και να δουλευω μονο με 6 και κατω,για δυναμη και συντηρηση της μυικης μαζας.Αυτο θα το δω μαζι με το γκουρου που μ εχει αναλαβει:turtle:

ωραια :toast:

Muscleboss
10-02-11, 18:44
Βασίλη για πιο καλές φωτογραφίες ποδιών, βάλε κάποιον φίλο σου να τις τραβήξει από χαμηλή θέση με το φακό της κάμερας στο ύψος των ποδιών και λίγο πιο μακρυά. Νομίζω οττε θα είναι καλύτερη εικόνα και θα αναδεικύνει ακόμα καλυτερα τα πόδια σου.

Σχετικά με τη διαιτά σου και τη διάκρειά της συμφνώ με Νασσερ.

:toast:

ΜΒ

Eddie
10-02-11, 20:40
Βασίλη για πιο καλές φωτογραφίες ποδιών, βάλε κάποιον φίλο σου να τις τραβήξει από χαμηλή θέση με το φακό της κάμερας στο ύψος των ποδιών και λίγο πιο μακρυά. Νομίζω οττε θα είναι καλύτερη εικόνα και θα αναδεικύνει ακόμα καλυτερα τα πόδια σου.

Σχετικά με τη διαιτά σου και τη διάκρειά της συμφνώ με Νασσερ.

:toast:

ΜΒ

Ok Boss :clap:

2 ερωτησεις μονο αν εχεις χρονο..Ας πουμε οτι ο στοχος μου δε θα ειναι 6 βδομαδες αλλα 10 πχ..συμφωνεις με την κετο και την χιτ που εχω στο πλανο,η θεωρεις οτι ειναι καλυτερα να κανω μια σταδιακη μειωση θερμιδων και υδατανθρακων?Κι ας πουμε οτι κανω αυτο,προτεινεις χιτ η κλασσικη αεροβια σε χαμηλους παλμους και μεγαλη διαρκεια?

Muscleboss
10-02-11, 22:02
Για σένα και αυτά που κάνεις, την 2η επιλογή δίαιτας, με το ρυθμό μείωσης να ειναι σχετικός με τη διάρκια της διαιτάς σου. Σχετικά με αεροβίωση και τα 2 δουλέυουν, ωστόσο η προτίμηση μου και η εμπειρία μου πάει με τη 2η επιλογή της κλασσικής αερόβιας χαμηλών παλμών, αλλά είναι απλά η προτίμησή μου :thumbup:

ΜΒ

Eddie
10-02-11, 22:04
Για σένα και αυτά που κάνεις, την 2η επιλογή δίαιτας, με το ρυθμό μείωσης να ειναι σχετικός με τη διάρκια της διαιτάς σου. Σχετικά με αεροβίωση και τα 2 δουλέυουν, ωστόσο η προτίμηση μου και η εμπειρία μου πάει με τη 2η επιλογή της κλασσικής αερόβιας χαμηλών παλμών, αλλά είναι απλά η προτίμησή μου :thumbup:

ΜΒ

Οκ,τοτε θα τα ξανασκεφτω.Εχω και ενα μηνα μπροστα μου ακομα.

Tnx Boss :clap::clap::clap::clap:

Eddie
17-02-11, 21:36
Σιγα σιγα φτανει στο τελος του ο ογκος,και πολυ πηραμε..σε αυτη τη φαση που ειμαι δε μου αρεσει και πολυ το σωμα μου,εχω παρει 5 κιλα απ το καλοκαιρι και εχουν χαθει οι γραμμες που υπηρχαν..

Οριστε και μερικες σημερινες για το ανω σωμα που δεν εβαλα προχθες.

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=22571&d=1297967512

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=22572&d=1297967514

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=22573&d=1297967515

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=22574&d=1297967516

Aκουω σχολια;)

Dreiko
17-02-11, 21:42
Aκουω σχολια;)

εχει στρωσει το μαλλι τωρα που εχει μακρυνει....:turtle::turtle::green:

Λοιπον,στα σοβαρα τωρα...εμενα δε μου λεει κατι οτι εχασες τα κοψιματα η το διαχορισμο γιατι απ'οτι φαινεται απο τις φωτο δε σου ξεφυγε το ολο θεμα...(οπως μου ξεφυγε εμενα:()
Πιστευω οτι αμα τη πας σιγα σιγα τη περιοδο γραμμωσης θα καθαρισεις πολυ ωραια....
Και παλι ενα μπραβο αδερφε.....:clap::clap::clap:


:toast:

Eddie
17-02-11, 21:47
εχει στρωσει το μαλλι τωρα που εχει μακρυνει....:turtle::turtle::green:

Λοιπον,στα σοβαρα τωρα...εμενα δε μου λεει κατι οτι εχασες τα κοψιματα η το διαχορισμο γιατι απ'οτι φαινεται απο τις φωτο δε σου ξεφυγε το ολο θεμα...(οπως μου ξεφυγε εμενα:()
Πιστευω οτι αμα τη πας σιγα σιγα τη περιοδο γραμμωσης θα καθαρισεις πολυ ωραια....
Και παλι ενα μπραβο αδερφε.....:clap::clap::clap:


:toast:


Να σαι καλα φιλαρακι!Τη διαιτα παντως δε θα την παω σιγα σιγα,μαλλον θα γινει γρηγορα η πτωση.Τι να πω,θα δειξει..2 ειναι οι πιθανοτητες,η να γραμμωσω η οχι χαχαχαχ

jimmy007
17-02-11, 21:48
Σήμερα μάλλον είναι μέρα upload φωτογραφιών. Εγώ,ο Νίκος και μετά εσύ...:thumbup::thumbup:

Καταρχάς,το ξέρουμε ότι σε πληρώνει καλά η Gorilla Wear αλλά δεν χρειάζεται να μας το δείχνεις...:turtle::turtle::turtle:(just kidding).

Ώμοι super, χέρια super,το στήθος θα μαμάει γραμμωμένο, τραπεζοειδείς τούμπανο,φτερά πολύ καλά. Γράμμωσε και θα μας αφήσεις με το στόμα ανοιχτό.....:toast::toast:

Marine
17-02-11, 21:53
τρομερος βασιλη!! ειδικα οι πισω delts και τα τραπεζια ειναι αριστα...


αλλα τα γαντια τι τα φορας να ουμε..χαλαει το ολο hardcore style..

Eddie
17-02-11, 21:58
Σήμερα μάλλον είναι μέρα upload φωτογραφιών. Εγώ,ο Νίκος και μετά εσύ...:thumbup::thumbup:

Καταρχάς,το ξέρουμε ότι σε πληρώνει καλά η Gorilla Wear αλλά δεν χρειάζεται να μας το δείχνεις...:turtle::turtle::turtle:(just kidding).

Ώμοι super, χέρια super,το στήθος θα μαμάει γραμμωμένο, τραπεζοειδείς τούμπανο,φτερά πολύ καλά. Γράμμωσε και θα μας αφήσεις με το στόμα ανοιχτό.....:toast::toast:

Να σαι καλα φιλε jimmy!!!!!Αντε να δουμε,τι θα δουμε στη γραμμωση..


τρομερος βασιλη!! ειδικα οι πισω delts και τα τραπεζια ειναι αριστα...


αλλα τα γαντια τι τα φορας να ουμε..χαλαει το ολο hardcore style..

Ευχαριστω ψηλε!!!!

Ελα ρε συ,εχω περασει απ ολες τις φασεις και με γαντια και χωρις..αλλα κανεις στρατιωτικες με μπαρα και ιδρωμενα χερια??γλυστρανε ολα ρε λες και ριχνεις βαζελινη!! :green:

AGGELOS.K
17-02-11, 22:33
Μπράβο σου φίλε τι άλλο να πω?
Πάρα πολύ καλός!!!!

Eddie
17-02-11, 22:36
Μπράβο σου φίλε τι άλλο να πω?
Πάρα πολύ καλός!!!!

Να σαι καλα Αγγελε!!!Ευχαριστω πολυ :toast:

iron maiden
18-02-11, 00:44
στη φωτο πλατης πισο ομων δικεφαλα εισαι παρα πολυ καλος :clap:.απο ογκο γνωμη μου ειναι μην πας παραπανω .εισαι ενα δυο κλικ καλητερος πλατη απο στηθος .

Eddie
18-02-11, 00:56
στη φωτο πλατης πισο ομων δικεφαλα εισαι παρα πολυ καλος :clap:.απο ογκο γνωμη μου ειναι μην πας παραπανω .εισαι ενα δυο κλικ καλητερος πλατη απο στηθος .

Να σαι καλα!!!Η αληθεια ειναι οτι πισω ειμαι λιγο καλυτερος,μπροστα μαζευεται το περισσοτερο λιπος.

Krokodeilakias
18-02-11, 01:10
Να σαι καλα!!!Η αληθεια ειναι οτι πισω ειμαι λιγο καλυτερος,μπροστα μαζευεται το περισσοτερο λιπος.

τούμπανο ρεεεεεεεεεεε!!! :-) :clap::clap: :bowdown::green::green: ωραίος!!!!!!!!

Eddie
18-02-11, 02:02
τούμπανο ρεεεεεεεεεεε!!! :-) :clap::clap: :bowdown::green::green: ωραίος!!!!!!!!

να σαι καλα πατριδα!!!!!!!!! :green: :green: :green: :green:

savage
18-02-11, 04:17
ρε συ εχεις κανει προπ πριν και εισαι τοσο πρησμενος?? χωρις πλακα εχεις παρει πολυ ογκο σε χερια(ειδικα δικεφαλα) ωμους αλλα και σε πλατη εισαι παντα σε πολυ καλα επιπεδα.παντα τετοια:thumbup:

tasos2
18-02-11, 13:30
Πολυ καλος φιλε! Φαινεται η αλλαγη οσο περναει ο καιρος.

Ολα τα λεφτα παντως ειναι το μαλλι! Χαχαχ!

Eddie
18-02-11, 16:36
ρε συ εχεις κανει προπ πριν και εισαι τοσο πρησμενος?? χωρις πλακα εχεις παρει πολυ ογκο σε χερια(ειδικα δικεφαλα) ωμους αλλα και σε πλατη εισαι παντα σε πολυ καλα επιπεδα.παντα τετοια:thumbup:

Ναι Νικολα,ειμαι μετα απο στηθος και εμπρος-πλαγιους δελτοειδεις,αλλα δε καταλαβαινω διαφορα οταν ειμαι ζεστος - κρυος,ισα ισα νομιζω οτι κρυος παταω καλυτερα.Μονο η φλεβικοτητα πεφτει.Για τα χερια μου δεν ειμαι ικανοποιημενος..προχθες που μετρηθηκα ηταν 44 αλλα ο τιτανιουμ νομιζω την τσιτωσε πολυ τη μεζουρα,αλλα και με το ζορι να ειναι μισο ποντο πανω δλδ.Πραγμα που σημαινει οτι αν πεσω 10 κιλα θα φυγουν 2 ποντοι για πλακα.. :(

Τεσπα,ευχαριστω για τα καλα σου λογια!

Πολυ καλος φιλε! Φαινεται η αλλαγη οσο περναει ο καιρος.

Ολα τα λεφτα παντως ειναι το μαλλι! Χαχαχ!

Να σαι καλα Τασο,ε λογικο ειναι αν και δε εκανα προσεκτικο ογκο,αλλα δε πειραζει..καιρος να καθαριζουμε σιγα σιγα.

Το μαλλι ειναι προχειροπιασμενο,το ειχα κατω αλλα μου εκρυβε τα τραπεζια και ειπα να το μαζεψω λιγο :green:

Titanium
18-02-11, 16:41
προχθες που μετρηθηκα ηταν 44 αλλα ο τιτανιουμ νομιζω την τσιτωσε πολυ τη μεζουρα,αλλα και με το ζορι να ειναι μισο ποντο πανω δλδ.


Εδώ έβαλα και το δάχτυλο απο μέσα για να βγει παραπάνω και να χαρείς....:P:P:P:green:
(Οντος την τεζαρισα λιγο...)

tasos2
18-02-11, 18:03
Να σαι καλα Τασο,ε λογικο ειναι αν και δε εκανα προσεκτικο ογκο,αλλα δε πειραζει..καιρος να καθαριζουμε σιγα σιγα.

Το μαλλι ειναι προχειροπιασμενο,το ειχα κατω αλλα μου εκρυβε τα τραπεζια και ειπα να το μαζεψω λιγο :green:

Περιμενω και τα δικα σου σχολια στις δικες μου καινουργιες φωτο. Ακομα δε μου εχει κανει κανεις...:green:

sogoku
18-02-11, 21:59
Eiσαι καλος γοριλας μπραβο.Με 7 8 κιλακια κατω θα δειξεις ακομα παραπανω.Καλη συνεχεια

Eddie
18-02-11, 22:01
Eiσαι καλος γοριλας μπραβο.Με 7 8 κιλακια κατω θα δειξεις ακομα παραπανω.Καλη συνεχεια

Ευχαριστω πολυ ψηλε!!Και παραπανω ειναι ο στοχος μου..αλλα θα δειξει,οτι ψαρια πιασουμε.

sogoku
18-02-11, 22:02
Να μας λες πως θα παει η κετο φιλος.

Eddie
18-02-11, 22:05
Να μας λες πως θα παει η κετο φιλος.

Εγινε φιλε,θα τα λεμε και αλλου εμεις.

Manos1989
18-02-11, 22:50
Πωωω τι δικέφαλοι ειναι αυτοί ρε....και στήθος....καλά πόδια κλασσικά....
wtf?που υστερείς βασικά? xD
Αμα κόψεις εσύ θα φαίνεσαι φετοτούμπανος :P

Marine
18-02-11, 23:07
.



Ευχαριστω ψηλε!!!!

Ελα ρε συ,εχω περασει απ ολες τις φασεις και με γαντια και χωρις..αλλα κανεις στρατιωτικες με μπαρα και ιδρωμενα χερια??γλυστρανε ολα ρε λες και ριχνεις βαζελινη!! :green:



Λεγε με Πανο μαν.

Εγω δεν τα μπορω τα γαντια νιωθω πως δεν πιανουν καλα τις μπαρες και φοβαμαι..

Eddie
18-02-11, 23:13
Πωωω τι δικέφαλοι ειναι αυτοί ρε....και στήθος....καλά πόδια κλασσικά....
wtf?που υστερείς βασικά? xD
Αμα κόψεις εσύ θα φαίνεσαι φετοτούμπανος :P

χαχαχα μακαρι ρε φιλε!!!Για το αν υστερω καπου να σου πω την αληθεια δε το ξερω,δλδ δε νομιζω να φαινεται κατι ασυμετρο πανω μου αρα θελω παντου δουλεια :green:

Titanium
18-02-11, 23:16
Παντος το στήθος τα σπάει...Ιδικά στη 2η φοτο φενετε πολυ στρωμένο:thumbup:............

Eddie
18-02-11, 23:32
Παντος το στήθος τα σπάει...Ιδικά στη 2η φοτο φενετε πολυ στρωμένο:thumbup:............

:toast: :green::green::green::green:

Stella
19-02-11, 00:01
Πωωωω...:shock: μιλάμε για τεράστια πρόοδο!
Και δεν έχεις ξεφύγει και σε λίπος ρε συ!:clap::clap:
Πότε ξεκινάς γράμμωση;

pan0z
19-02-11, 00:06
Δεν εχω να πω τιποτα για σενα Eddie εισαι τζιτζι :D.Ανυπομονο απλα καποτε να σε δω στεγνο να δω πως θα φαινεσε με τις μαζες που εχεις

Eddie
19-02-11, 00:22
@Stella Ευχαριστω πολυ :green:

Η αληθεια ειναι οτι την περιμενα την προοδο και μαλιστα σε αυτο το βαθμο,γιατι μπορει να γυμναζομαι 7 χρονια περιπου αλλα μονο τον τελευταιο με σωστη διατροφη,σωστη προπονηση,συμπληρωματα,υπνο κλπ..πριν απλα ετρωγα σαν ζωο και τραβουσα κιλα.

Γραμμωση λεω να μπω μεσα με τελη μαρτιου.

Υ.Γ.Τελευταια σε χασαμε λιγο μου φαινεται,μονο στο λογκ σου πας :chinese:

@Panoz Να σαι καλα ρε φιλε,θα δειξει στην πορεια πως θα ειμαι!! :green:

pan0z
19-02-11, 00:52
Οσο γιαυτο που ειπες οτι αν κανεις διαιτα θα πεσεις 2 ποντους στα χερια πιστευω δεν ισχυει.Θελω να πω οτι πιστευω κατω απο 10% bf αρχιζει να μπαινεις στην δυσκολη φαση που τυρανας τον οργανισμο σου για να πεσει κιαλο και ετσι χανεις και μαζα και φανταζομαι εσυ σιγουρα δεν θες να πετυχεις τετοια ποσοστα αλλα μια στοιχειωδης γραμμωση οποτε δεν νομιζω να εχεις κατι να χασεις

Eddie
19-02-11, 01:56
Οσο γιαυτο που ειπες οτι αν κανεις διαιτα θα πεσεις 2 ποντους στα χερια πιστευω δεν ισχυει.Θελω να πω οτι πιστευω κατω απο 10% bf αρχιζει να μπαινεις στην δυσκολη φαση που τυρανας τον οργανισμο σου για να πεσει κιαλο και ετσι χανεις και μαζα και φανταζομαι εσυ σιγουρα δεν θες να πετυχεις τετοια ποσοστα αλλα μια στοιχειωδης γραμμωση οποτε δεν νομιζω να εχεις κατι να χασεις

Μπαα δυστηχως δε παει με τα ποσοστα..οσο θα εχανες απ το 20-15 τοσο θα χασεις κι απ το 15-10..στο λεω γιατι τα χερια μου ηταν 46.5 και το καλοκαιρι στα 95 κιλα ειχαν παει 42.5.

jimmy007
19-02-11, 09:11
Mην σε ενδιαφέρουν τόσο πολύ οι αριθμοί αλλά το πως θα δείχνουν τα χέρια σου, αφού όταν γραμμώσεις θα φαίνονται πολύ καλύτερα...

savage
19-02-11, 19:01
συμφωνω με τζιμι

Eddie
19-02-11, 20:43
συμφωνω με τζιμι

Kαι γω συμφωνω με τζιμι,αλλα ειμαι σε παρομοια κατασταση με τη δικη σου που για πρωτη φορα πηρες μαζα και θολωσες,αν με καταλαβαινεις..

lila_1
19-02-11, 20:46
woot???

savage
19-02-11, 21:17
εννοει προφανως πως επειδη ειναι η πρωτη φορα που θα προσπαθησει να χασει τοσο βαρος και να γραμμωσει ικανοποιητικα και φοβαται οτι θα χασει πολυ μαζα.
ειναι το ακριβως αντιθετο συνδρομο απο αυτο που ειχα εγω που φοβομουν οτι θα θολωσω.
αυτος φοβαται οτι θα χασει μαζα.

Eddie
19-02-11, 21:21
εννοει προφανως πως επειδη ειναι η πρωτη φορα που θα προσπαθησει να χασει τοσο βαρος και να γραμμωσει ικανοποιητικα και φοβαται οτι θα χασει πολυ μαζα.
ειναι το ακριβως αντιθετο συνδρομο απο αυτο που ειχα εγω που φοβομουν οτι θα θολωσω.
αυτος φοβαται οτι θα χασει μαζα.

Eτσι:clap:

Οπως εχω ξαναπει ειμαι φαν του ογκου,αλλα οχι του αντιαισθητικου..γι αυτο θα πεσω χαμηλα αν ολα πανε καλα και μετα θα ψαξω να βρω μια μεση λυση στα κιλα.

lila_1
19-02-11, 22:53
Ρε Βασίλη ΠΩΣ ακριβώς θα γραμμώσεις και θα διατηρήσεις μάζα χανοντας 10 κιλά σε 6 βδομάδες (αυτό δε μου πες ότι σκοπεύεις να κάνεις?)...?
Το πιάνεις λάθος νομίζω...τρως μαλακίες στον όγκο, μετά κατεβάζεις θερμίδες κατακόρυφα για να χάσεις και μετά παραπονιέσαι ότι δεν σου δουλεύουν οι δίαιτες,ότι αδειάζεις για να χάσεις λίγο (όπως λες) λιπος, δοκιμάζεις κέτο κοκ...
Σορρυ αλλά αυτό έχω καταλάβει...
Αν δεν είναι έτσι διόρθωσέ με.

Eddie
19-02-11, 23:34
Ρε Βασίλη ΠΩΣ ακριβώς θα γραμμώσεις και θα διατηρήσεις μάζα χανοντας 10 κιλά σε 6 βδομάδες (αυτό δε μου πες ότι σκοπεύεις να κάνεις?)...?
Το πιάνεις λάθος νομίζω...τρως μαλακίες στον όγκο, μετά κατεβάζεις θερμίδες κατακόρυφα για να χάσεις και μετά παραπονιέσαι ότι δεν σου δουλεύουν οι δίαιτες,ότι αδειάζεις για να χάσεις λίγο (όπως λες) λιπος, δοκιμάζεις κέτο κοκ...
Σορρυ αλλά αυτό έχω καταλάβει...
Αν δεν είναι έτσι διόρθωσέ με.

Συγνωμη,πρωτη φορα βλεπεις καποιον να κανει κετο?Επισης δεν ειπα οτι θα κοψω το λαιμο μου να τα χασω σε 6 βδομαδες,δεν ειμαι ρομποτ για να ξερω,αυτο παει κατα προσεγγιση.Μπορει να χρειαστουν και 8 και 10.Επισης τα πρωτα κιλα θα φυγουν αερας μιας και θα αδειασω πολλα νερα.Τρωω μαλακιες στον ογκο?ισως λιγες,αλλα δε μπορεις να πεις οτι εχω βαλει και πολυ λιπος,5 κιλα εχω ανεβασει μονο!!αλλοι βαζουν τοσο σε 2 μηνες,οχι σε 6 που εχω εγω!!!Επισης που ειδες εσυ να κατεβαζω θερμιδες κατακορυφα?Αφου εγραψα οτι θα ξεκινησω με 300-500 κατω,αυτες θεωρεις οτι ειναι πολλες???

Τεσπα,ας μη το συνεχισουμε,αν χρειαστω κατι θα ανοιξω ενα θεμα στις διατροφες.Ευχαριστω για το ενδιαφερον :clap:

tasos2
20-02-11, 03:16
Ελα ρε incredible hulk!!! ;)

Ωραιο avatar! Τρως πολυ μπροκολο και εγινες ετσι??:P

Eddie
22-02-11, 20:39
Ενα βιντεακι απο γαμπες στη σμιθ με 200 κιλα για 12reps.

Ευκαιρια να δουν και τα παιδια που ρωτουσαν τις προαλλες πως κανουμε στη σμιθ γαμπες καθιστοι.

9pfFCBxtDO8

Pavlos17
22-02-11, 21:47
εντι,στο ανεβασμα πρεπει να κρατας το βαρος για 1-2 σεκ πανω,και μετα παλι κατω.αυτη την εντυπωση εχω,το χεις δοκιμασει να το κανεις ετσι?

Eddie
22-02-11, 21:51
εντι,στο ανεβασμα πρεπει να κρατας το βαρος για 1-2 σεκ πανω,και μετα παλι κατω.αυτη την εντυπωση εχω,το χεις δοκιμασει να το κανεις ετσι?

Nαι,κατι τετοιο κανω ορθιος στη σμιθ που παιζω με λιγοτερα κιλα,αλλα δε μπορω να πω οτι βλεπω και μεγαλη διαφορα..ισα ισα νομιζω οτι καθιστος με πολλα κιλα πριζονται περισσοτερο οι γαμπες μου και εχω καλυτερα DOMS.

Pavlos17
22-02-11, 21:55
Nαι,κατι τετοιο κανω ορθιος στη σμιθ που παιζω με λιγοτερα κιλα,αλλα δε μπορω να πω οτι βλεπω και μεγαλη διαφορα..ισα ισα νομιζω οτι καθιστος με πολλα κιλα πριζονται περισσοτερο οι γαμπες μου και εχω καλυτερα DOMS.

χμμμ θα δοκιμασω και με αυτον τον τροπο,αν και πιστευω το καψιμο ειναι πιο μεγαλο αν κρατας τα κιλα για αρκετη ωρα πανω.

κουλης
22-02-11, 21:56
τι ειναι βρε παιδια τα doms Που ακουω και ξαναακουω συνεχεια?

Pavlos17
22-02-11, 21:58
τι ειναι βρε παιδια τα doms Που ακουω και ξαναακουω συνεχεια?

delayed onset muscle soreness,ειναι ο πονος που επερχεται μετα απο μια προπονηση,την επομενη μερα.και κραταει απο 3-7 μερες.

Eddie
22-02-11, 22:04
Ενα βιντεακι απο γαμπες στη σμιθ με 200 κιλα για 12reps.

Ευκαιρια να δουν και τα παιδια που ρωτουσαν τις προαλλες πως κανουμε στη σμιθ γαμπες καθιστοι.

9pfFCBxtDO8


χμμμ θα δοκιμασω και με αυτον τον τροπο,αν και πιστευω το καψιμο ειναι πιο μεγαλο αν κρατας τα κιλα για αρκετη ωρα πανω.

Το καψιμο??Το καψιμο ναι,το θεμα ειναι κατα ποσο εχεις μυικη αυξηση..γιατι εγω θα πρεπει να ριξω 100 κιλα για να την κανω οπως λες.Και κατι τετοιο δε το θελω,επειδη ειμαι φαν των κιλων ;)

Pavlos17
22-02-11, 22:05
οκ τοτε :P

Eddie
22-02-11, 22:08
Παυλο,αυτος εδω ο ανθρωπος εφτιαξε τις γαμπες του με μισες κινησεις..οχι απλα χωρις συσπαση πανω,αλλα χωρις πληρη κινηση!!!Ο paul demayo ειχε πει οτι στις γαμπες πρεπει να βρεις το σημειο που υπαρχει η ενταση και να μεινεις μεσα σε αυτο,να εισαι ολη την ωρα στο μαξιμουμ χωρις να χαλαρωνουν καθολου.


http://img443.imageshack.us/img443/1850/61605106300236099984100.jpg (http://img443.imageshack.us/i/61605106300236099984100.jpg/)






Απλα respect :bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

Pavlos17
22-02-11, 22:18
καλος ο de mayo,αλλα δεν ειμαστε στο ιδιο επιπεδο με αυτον :turtle: αυτοι μπορει να κανουν και κωλοτουμπες,τεσπα...θα το δοκιμασω και με γρηγορες και μισες επαναληψεις.

Gorillas
22-02-11, 22:54
μια χαρά έτσι να παίρνουμε ιδέες!! ωραίος! και σε πιάνει πιο καλά έτσι παρά όρθιος?
θα το δοκιμάσω πάντως :thumbup:

Eddie
22-02-11, 22:56
μια χαρά έτσι να παίρνουμε ιδέες!! ωραίος! και σε πιάνει πιο καλά έτσι παρά όρθιος?
θα το δοκιμάσω πάντως :thumbup:

Ναι!!καμια σχεση!!!!Ασε που εδω δεν εχεις το φοβο της μεσης..

Ορθιος μετα τα 140 μου ζορισει πολυ τη μεση και μερικες φορες και τα γονατα.

George1993
22-02-11, 23:02
Ναι!!καμια σχεση!!!!Ασε που εδω δεν εχεις το φοβο της μεσης..

Ορθιος μετα τα 140 μου ζορισει πολυ τη μεση και μερικες φορες και τα γονατα.

Εκεί που πηγαίνω που δεν παίζει τετοιο μηχανιματάκι το κάνω το πολύ με 60 κιλά και γω καθιστός γιατί δεν θέλω να πιέζεται η μέση... πάντως και όρθιος είχα καλά πρηξίματα

Eddie
23-02-11, 00:59
Εκεί που πηγαίνω που δεν παίζει τετοιο μηχανιματάκι το κάνω το πολύ με 60 κιλά και γω καθιστός γιατί δεν θέλω να πιέζεται η μέση... πάντως και όρθιος είχα καλά πρηξίματα

Ναι καλα ειναι και ορθιος,βασικα και οι 2 χρειαζονται μιας και χτυπανε διαφορετικους μυες.

Kazmaier
23-02-11, 01:34
eddie, χαλια την κανεις φιλε μου γιαυτο δεν εχεις αξιοπρεπη αναπτυξη στις γαμπες:green::green:
χωρις πλακα ειναι εντελως ανουσιο να σου δωσει καποιος συμβουλες για γαμπες, συνεχισε οτι κανεις εχει αποτελεσμα:thumbup:

Eddie
23-02-11, 01:38
eddie, χαλια την κανεις φιλε μου γιαυτο δεν εχεις αξιοπρεπη αναπτυξη στις γαμπες:green::green:
χωρις πλακα ειναι εντελως ανουσιο να σου δωσει καποιος συμβουλες για γαμπες, συνεχισε οτι κανεις εχει αποτελεσμα:thumbup:

μπουχαχαχαχαχαχ classic kazmaier :turtle:

Το θεμα ειναι οχι απλα πως μπορεις να αναπτυξεις τις γαμπες σου,αλλα πως θα τις αναπτυξεις στο μεγιστο,κι επειδη ποτε δεν επαναπαυομαι στο μελλον θα δοκιμασω και αλλες τεχνικες.

Ευχαριστω για τα καλα λογια για μια φορα ακομα.

Devil
23-02-11, 07:48
νο κομμεντ:banghead::cursing:

ρεμαλι....:green:

Muscleboss
23-02-11, 11:55
Παυλο,αυτος εδω ο ανθρωπος εφτιαξε τις γαμπες του με μισες κινησεις..οχι απλα χωρις συσπαση πανω,αλλα χωρις πληρη κινηση!!!Ο paul demayo ειχε πει οτι στις γαμπες πρεπει να βρεις το σημειο που υπαρχει η ενταση και να μεινεις μεσα σε αυτο,να εισαι ολη την ωρα στο μαξιμουμ χωρις να χαλαρωνουν καθολου.


http://img443.imageshack.us/img443/1850/61605106300236099984100.jpg (http://img443.imageshack.us/i/61605106300236099984100.jpg/)






Απλα respect :bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

Σωστό, αλλά όπως ξέρεις Βασίλη, τις γάμπες του Demayo αν δεν έχουμε τα genetics δε τις βλέπουμε ούτε στον ύπνο μας, δε πα να μείνεις στο σημείο της κορύφωσης όλη μέρα :green:

ΜΒ

Eddie
23-02-11, 13:13
νο κομμεντ:banghead::cursing:


ρεμαλι....:green:

:P:P:P:P:P

Οποιος το λεει,ειναι:green:


Σωστό, αλλά όπως ξέρεις Βασίλη, τις γάμπες του Demayo αν δεν έχουμε τα genetics δε τις βλέπουμε ούτε στον ύπνο μας, δε πα να μείνεις στο σημείο της κορύφωσης όλη μέρα :green:

ΜΒ

χαχαχαχαχαχαχαχαχ :rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

Εχεις δικιο Πανο,απλα το ανεφερα ως τεχνικη!!!!Αν και πιστευω οτι ο demayo ειτε εκανε πληρη κινηση ειτε μιση παλι οι γαμπες του θα ηταν φευγα!!!

tasos2
23-02-11, 13:34
Εχεις δικιο Πανο,απλα το ανεφερα ως τεχνικη!!!!Αν και πιστευω οτι ο demayo ειτε εκανε πληρη κινηση ειτε μιση παλι οι γαμπες του θα ηταν φευγα!!!

O Mike Matarazzo (
http://www.facebook.com/note.php?note_id=211994081873 ) εχει πει σε συνεντευξη οτι ο πατερας του δεν ειχε γυμνασει ποτε γαμπες και ειχε μεγαλυτερες κι απ τον ιδιο

Eπισης η julliet bergman ( http://juliette-bergmann.com/4images/categories.php?cat_id=3 ) οταν τη ρωτησαν τι κανει για γαμπες ειπε οτι δεν κανει τιποτα.

Οι γαμπες ειναι περισσοτερο απο ολα θεμα γονιδιων

Eddie
23-02-11, 13:44
O Mike Matarazzo (
http://www.facebook.com/note.php?note_id=211994081873 ) εχει πει σε συνεντευξη οτι ο πατερας του δεν ειχε γυμνασει ποτε γαμπες και ειχε μεγαλυτερες κι απ τον ιδιο

Eπισης η julliet bergman ( http://juliette-bergmann.com/4images/categories.php?cat_id=3 ) οταν τη ρωτησαν τι κανει για γαμπες ειπε οτι δεν κανει τιποτα.

Οι γαμπες ειναι περισσοτερο απο ολα θεμα γονιδιων

Σιγουρα ειναι πανω απ ολα θεμα γονιδιων,αλλιως ο wolf και πολλοι ακομα pro δε θα εβγαιναν ετσι στη σκηνη.

Το θεμα ξαναλεω ειναι πως μπορεις να τις χτυπησεις στο μεγιστο..αφου αυτο μονο μπορουμε να κανουμε και οχι να αλλαξουμε τα γονιδια μας,εκει πρεπει να επικεντρωθουμε.

lila_1
23-02-11, 15:45
Ψιτ..Εντι (διπρόσωπο φύδι)
Παρακολουθώ τις κινήσεις σου....το νου σου!:shifty::shifty:

Να μου φιλήσεις τον ΠαουερΜπι :green:

Eddie
23-02-11, 15:50
Ψιτ..Εντι (διπρόσωπο φύδι)
Παρακολουθώ τις κινήσεις σου....το νου σου!:shifty::shifty:

Να μου φιλήσεις τον ΠαουερΜπι :green:

χαχαχ ποιος μιλαει :turtle:

Done :thumbup:

Eddie
04-05-11, 22:11
Καλησπερα στην παρεα,μερικες φωτο και 2 βιντεακια απ την σημερινη προπονηση για να σχολιασουμε.

Βρισκομαι στην 5η βδομαδα γραμμωσης,5 κιλα κατω και η αληθεια ειναι οτι αλλιως υπολογιζα αλλιως μου ηρθαν τα πραγματα,καλα λεει η παροιμια οποιος βιαζεται σκονταφτει.Τεσπα,κατα τον οκτωβρη πιστευω να χω γραμμωσει :green:

24265 24266 24267


http://www.youtube.com/watch?v=SmoPeyzIER4


http://www.youtube.com/watch?v=RlCP0Dd9dhI

Τα παντα ολα ευπροσδεκτα ;)

tasos2
04-05-11, 22:24
Παρα πολυ καλος. Φοβερη μυικοτητα και περισσοτερο γραμμωμενος απο πριν.:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown: Τωρα φαινονται πολυ καλυτερα οι μυς σου αν και εχεις ακομα λιγο θολωμα. Επισης τα ποδια φαινονται πιο ογκωδη απο πριν εκτος κι αν ειναι θεμα ποζαρισματος. Και οι ωμοι σου ειναι φοβεροι.

Η τεχνικη σου δε μ αρεσει καθολου και στα 2 βιντεακια. Χρησιμοποιεις πολυ μεση και κεκτημενη ταχυτητα για να σηκωσεις περισσοτερο βαρος.

Τα βιντεο τα τραβας με κινητο ή με ψηφιακη?

pan0z
04-05-11, 22:29
ελα ρε eddie ωραιος!!!!!!!:clap::clap:Σαν στοχο τι εχεις να φτασεις ενα συγκεκριμενο νουμερο,να φανουν οι κοιλιακοι σου ή απλα να χασεις οσο λιπος μπορεις στην περιοδο αυτην?Οταν λες οτι αλλιως τα υπολογισες τι εγινε?Εχασες αποτομα κιλα?


Τωρα οσο αφορα της ασκησεις δεν ξερω κατα ποσο ειναι αυτος ο σωστος τροπος ή οχι προσωπικα τα δοκιμαζω και τα 2 δηλαδη πολλες φορες ριχνω κιλα ωστε να κανω καλη διαταση και να εχω καλυτερη μυικη ασθηση αλλες φορες δοκιμαζω πιο brutal style :green: πολλα κιλα και να τις κανω εκρηκτικα.Αληθεια στην κοπηλατικη δεν σε πονεσε η μεση σου με την ταλαντωση που κανεις?

Stella
04-05-11, 22:55
Για το σώμα δε θα σχολιάσω είσαι πάααααρα πολύ καλος!
Αλλά βρε Βασίλη...αυτή η τεχνική ειναι πολύ.....αουτς!:?
Δεν ξέρω.....
....κάπως έτσι έκανα και΄γω κωπηλατική με 20κιλο αλτήρα (και μάλιστα με όχι τόσο μεγάλη ταλάντωση στη μέση) και με πήραν σηκωτή!
Βέβαια εσύ ξέρεις το σώμα σου...απλά τη γνώμη μου λέω από ενδιαφέρον!:toast:

steg
04-05-11, 22:57
Είσαι καλό κτηνάκι, για φυσικός μπίλντερ μάλιστα πλησιάζεις το άριστα. Τώρα για τις ασκήσεις που δείχνεις στα βίντεο και μένα μου φάνηκαν κάπως "πολλά" τα κιλά. Σε ανάγκασαν να κάνεις κάποιο συμβιβασμό στην τεχνική εκτέλεσης. Ισως με ένα κλικ πιο κάτω και πιο αυστηρή εκτέλεση, να είχες περισσότερο μυικό κέρδος. Τζαστ μάι του σεντς.

72K
04-05-11, 22:59
Μια χαρά είναι η τεχνική σου αν θεωρήσουμε σαν δεδομένο ότι και οι δύο ασκήσεις, προκειμένου να είναι υψηλά τα φορτία, γίνονται με momentum ή Ελληνιστί παλμό.

dhmhtrhs
04-05-11, 23:02
μια χαρα εισαι ρε!!φαινεται οτι εχεις γραμμωσει!!:thumbup: η τεχνικη σου ομως ουτε εμενα μ αρεσει..πρωτον,στο lat pulldown κανεις πολυ τραμπαλα και χρησιμοποιεις πολυ τα χερια σου..ασε που εχεις και πολυ ανοιχτη λαβη και η κινηση ειναι μικρη με αποτελεσμα να μην δουλευει τοσο πολυ η πλατη αλλα τα χερια..

στην κωπηλατικη παλι κανεις πολυ τραμπαλα και πολυ μικρο ευρος κινησης.το χερι ακομα δεν πρεπει να το ανεβαζεις καθετα αλλα να το φερνεις προς την μερια των πλευρων..

Eddie
04-05-11, 23:07
Παρα πολυ καλος. Φοβερη μυικοτητα και περισσοτερο γραμμωμενος απο πριν.:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown: Τωρα φαινονται πολυ καλυτερα οι μυς σου αν και εχεις ακομα λιγο θολωμα. Επισης τα ποδια φαινονται πιο ογκωδη απο πριν εκτος κι αν ειναι θεμα ποζαρισματος. Και οι ωμοι σου ειναι φοβεροι.

Η τεχνικη σου δε μ αρεσει καθολου και στα 2 βιντεακια. Χρησιμοποιεις πολυ μεση και κεκτημενη ταχυτητα για να σηκωσεις περισσοτερο βαρος.

Τα βιντεο τα τραβας με κινητο ή με ψηφιακη?


Eλα ρε Τασο,ευχαριστω για τα καλα λογια και πιο πολυ για τα κακα :green: Ηξερα οτι θα πεσιμο κραξιμο,γι αυτο και τα εβαλα κιολας.

Καταρχην μου κανει εντυπωση που με βλεπεις πιο γραμμωμενο και πιο καθαρο απο πριν :unsure: εγω ακομα ψαχνω να βρω απο που εφυγαν τα κιλα..σοβαρα!Περισσοτερη μυικοτητα ναι,συμφωνω και γω το βλεπω!Ειδες τελικα οτι η λαθος τεχνικη ακομα και με 1000 θερμιδες υπο μπορει να κανει θαυματα αν τη δουλεψεις εξυπνα?Συμφωνω κι εγω οτι η τεχνικη δεν ειναι καλη,το ειπα εξ αλλου στον titanium που με τραβουσε οταν το βλεπαμε στο gym,αλλα αφου βελτιωνομαι,δεν εχω τις παραμικρες ενοχλησεις σε αρθρωσεις,πονους,τραυματισμους κλπ και γιατι κυριως,ετσι μ αρεσει να προπονουμαι,πιστευεις οτι πρεπει να αλλαξω τροπο προπονησης?



ελα ρε eddie ωραιος!!!!!!!:clap::clap:Σαν στοχο τι εχεις να φτασεις ενα συγκεκριμενο νουμερο,να φανουν οι κοιλιακοι σου ή απλα να χασεις οσο λιπος μπορεις στην περιοδο αυτην?Οταν λες οτι αλλιως τα υπολογισες τι εγινε?Εχασες αποτομα κιλα?


Τωρα οσο αφορα της ασκησεις δεν ξερω κατα ποσο ειναι αυτος ο σωστος τροπος ή οχι προσωπικα τα δοκιμαζω και τα 2 δηλαδη πολλες φορες ριχνω κιλα ωστε να κανω καλη διαταση και να εχω καλυτερη μυικη ασθηση αλλες φορες δοκιμαζω πιο brutal style :green: πολλα κιλα και να τις κανω εκρηκτικα.Αληθεια στην κοπηλατικη δεν σε πονεσε η μεση σου με την ταλαντωση που κανεις?

Ελα ρε man,να σαι καλα!!Σαν στοχο εχω να καθαρισω την κοιλια,ειτε αυτο γινει στα 93 ειτε στα 90 η κι ακομα παρακατω αν εχω κουραγια να παω,θα παω.Οχι να φανουν κοιλιακοι,απλως να γινω φλατ και να μην ειμαι ζελες.

Εννοω οτι ηθελα να χασω τα κιλα γρηγορα,ετσι εκοψα θερμιδες αρκετες αλλα ειδα οτι το σωμα μου δε ξεκολλουσε και επειδη αγχωνομουν εκοψα περισσοτερες!!Τωρα ειμαι οπως ξαναειπα 1000-1100 υποθερμιδικα με 110 γρ υδατ και ισα που την παλευω να σταθω στα ποδια μου,εχω και τα αεροβια και καταλαβαινεις..πλεον χανω,δεν εχω παραπονο,το θεμα ειναι τι θα γινει οταν και αν κολλησω γιατι δε παιζει να κοψω αλλες θερμιδες και οσο σκεφτομαι τα καθημερινα μονοωρα αεροβια με πιανει ζαλαδα :green:

Eddie
04-05-11, 23:14
Για το σώμα δε θα σχολιάσω είσαι πάααααρα πολύ καλος!
Αλλά βρε Βασίλη...αυτή η τεχνική ειναι πολύ.....αουτς!:?
Δεν ξέρω.....
....κάπως έτσι έκανα και΄γω κωπηλατική με 20κιλο αλτήρα (και μάλιστα με όχι τόσο μεγάλη ταλάντωση στη μέση) και με πήραν σηκωτή!
Βέβαια εσύ ξέρεις το σώμα σου...απλά τη γνώμη μου λέω από ενδιαφέρον!:toast:


Να σαι καλα Στελλα!!!Οσο για την τεχνικη,απο ενα σημειο και μετα δεν υπαρχει σωστο-λαθος αλλα αυτο που δουλευει στον καθενα.



Είσαι καλό κτηνάκι, για φυσικός μπίλντερ μάλιστα πλησιάζεις το άριστα. Τώρα για τις ασκήσεις που δείχνεις στα βίντεο και μένα μου φάνηκαν κάπως "πολλά" τα κιλά. Σε ανάγκασαν να κάνεις κάποιο συμβιβασμό στην τεχνική εκτέλεσης. Ισως με ένα κλικ πιο κάτω και πιο αυστηρή εκτέλεση, να είχες περισσότερο μυικό κέρδος. Τζαστ μάι του σεντς.

Να σαι καλα φιλε μου.Μπορει να φαινονται πολλα αλλα φαντασου οτι στα τελευταια σετ βαζω ακομα περισσοτερα και η τεχνικη γινεται ενα τι χειροτερη (υποθετω).Ειμαι ξεροκεφαλος αρκετα..μου φαινεται πρεπει να την παθω πρωτα και μετα να αναγκαστω να κανω πιο ανθρωπινα γυμναστικη,προς το παρων συνεχιζω ετσι χαχαχα.


Μια χαρά είναι η τεχνική σου αν θεωρήσουμε σαν δεδομένο ότι και οι δύο ασκήσεις, προκειμένου να είναι υψηλά τα φορτία, γίνονται με momentum ή Ελληνιστί παλμό.

Ακριβως.


μια χαρα εισαι ρε!!φαινεται οτι εχεις γραμμωσει!!:thumbup: η τεχνικη σου ομως ουτε εμενα μ αρεσει..πρωτον,στο lat pulldown κανεις πολυ τραμπαλα και χρησιμοποιεις πολυ τα χερια σου..ασε που εχεις και πολυ ανοιχτη λαβη και η κινηση ειναι μικρη με αποτελεσμα να μην δουλευει τοσο πολυ η πλατη αλλα τα χερια..

στην κωπηλατικη παλι κανεις πολυ τραμπαλα και πολυ μικρο ευρος κινησης.το χερι ακομα δεν πρεπει να το ανεβαζεις καθετα αλλα να το φερνεις προς την μερια των πλευρων..

Ελα που φαινεται ρε μητσο,υπερβολες :green:

Για τα υπολοιπα,ευχαριστω που λες την αποψη σου αλλα νομιζω οτι κανεις καπου λαθος.Η τελεια τεχνικη δε φερνει παντα τα επιθυμητα αποτελεσματα.

COBRA_STYLE
04-05-11, 23:15
Bill και μενα μου φαινεσαι πιο καθαρος σε ωμους και χερια απο πριν,ειδικα τα δικεφαλα στην 1η φωτο τα παντρευομαι:P...

τωρα σχετικα με τις ασκησεις,εχε κατα νου αυτα ακριβως που ανεφερε ο dhmhtrhs...δλδ πιο

λιγο πιο κλειστα τη λαβη στην ψηλη τροχαλια(αν και οι πρωτες 3-4 reps ειναι σωστες σχεδον) και στην κωπηλατικη με αλτηρα μη σηκωνεις

κατακορυφα τον αλτηρα,να εστιαζεις να πηγαινει και λιγο πιο προς τα πισω το χερι σου,δεν

ξερω αν με καταλαβαινεις....απο κει και περα εσυ κρινεις πως σαρεσει να προπονεισαι :)...αυτα απο μενα

gym
04-05-11, 23:22
αποφασισα...εδω θα σε κραξω να το δουνε ολοι....
αλλαααααα θα ειμαι ευγενικη...:green::green::green:

ρε πας καλα?πες μου τωρα ειλικρινα...σε αυτες τις ασκησεις...ενιωσες να δουλευει η πλατουλα?αμφιβαλλω...ρε συ.΄...για συμμορφωσου λεω εγω...κατεβασε κιλα...διορθωσε τεχνικη...συγκεντρωσουυυυυυυυυ.....και δουλεψε σωστα !
αυτο ηταν που μου ειπες οτι αλλξες τροπο προπονησης?δηλαδη πριν τι εκανες?τον ταρζαν?

για την γραμμωση στα ειπα...στα ξαναλεω....υπομονη κ θα δεις....


καλα ε...τα πηρα τωρα με την τεχνικη σου....ειμαι κ κολλημενη με αυτο....

ΠΙΟ ΑΡΓΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΜΕΝΑ φιλαρακι ...αντε μην σηκωθω κ ερθω κ μετα ξερεις ε.. θα πεσει πολυυυυ τρεξιμο...:P:P:P:P:P

Eddie
04-05-11, 23:23
Bill και μενα μου φαινεσαι πιο καθαρος σε ωμους και χερια απο πριν,ειδικα τα δικεφαλα στην 1η φωτο τα παντρευομαι:P...

τωρα σχετικα με τις ασκησεις,εχε κατα νου αυτα ακριβως που ανεφερε ο dhmhtrhs...δλδ πιο

λιγο πιο κλειστα τη λαβη στην ψηλη τροχαλια(αν και οι πρωτες 3-4 reps ειναι σωστες σχεδον) και στην κωπηλατικη με αλτηρα μη σηκωνεις

κατακορυφα τον αλτηρα,να εστιαζεις να πηγαινει και λιγο πιο προς τα πισω το χερι σου,δεν

ξερω αν με καταλαβαινεις....απο κει και περα εσυ κρινεις πως σαρεσει να προπονεισαι :)...αυτα απο μενα

Να σαι καλα ρε man!!Μου φαινεται μονο εγω δε βλεπω οτι καθαρισα :unsure:

Οσο για την τεχνικη..δε θελω να κλαφτω,αλλα ειναι η 3η και η 4η ασκηση αντιστοιχα,μετα απο 120 κιλα κοπηλατικης με μπαρα και μετα απο 160 αρσεις θανατου..ειμαι γο-να-τι-σμε-νος!Ανεργος τελειως (χωρις ενεργεια:P) ε δε γινεται να βγουν ολα τελεια,ουτε το επιδιωξα ουτε και προκειται.Η κοπηλατικη,ειναι κοπηλατικη..για μενα μετραει η αρνητικη,το ξεκολλημα που μου κανει στην πλατη.Για την τροχαλια,ειμαι 1.85,αυτη η λαβη δε θεωρειται και πολυ μεγαλη για το υψος μου πιστευω,ισως κανω και λαθος..

Eddie
04-05-11, 23:26
αποφασισα...εδω θα σε κραξω να το δουνε ολοι....
αλλαααααα θα ειμαι ευγενικη...:green::green::green:

ρε πας καλα?πες μου τωρα ειλικρινα...σε αυτες τις ασκησεις...ενιωσες να δουλευει η πλατουλα?αμφιβαλλω...ρε συ.΄...για συμμορφωσου λεω εγω...κατεβασε κιλα...διορθωσε τεχνικη...συγκεντρωσουυυυυυυυυ.....και δουλεψε σωστα !
αυτο ηταν που μου ειπες οτι αλλξες τροπο προπονησης?δηλαδη πριν τι εκανες?τον ταρζαν?

για την γραμμωση στα ειπα...στα ξαναλεω....υπομονη κ θα δεις....


καλα ε...τα πηρα τωρα με την τεχνικη σου....ειμαι κ κολλημενη με αυτο....

ΠΙΟ ΑΡΓΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΜΕΝΑ φιλαρακι ...αντε μην σηκωθω κ ερθω κ μετα ξερεις ε.. θα πεσει πολυυυυ τρεξιμο...:P:P:P:P:P

Για κατσε ρε φιλαρακι (:P) δλδ αν δεν ενιωθα το πιασιμο λες να συνεχιζα να την κανω με τετοιο τροπο??Ειπαμε..δεν ειμαστε και ποντιοι :P

Οχι ρε,δεν αλλαζω τεχνικη,που να σκασεις..(για να δω,θα ερθεις? :green: )

COBRA_STYLE
04-05-11, 23:37
Να σαι καλα ρε man!!Μου φαινεται μονο εγω δε βλεπω οτι καθαρισα :unsure:

Οσο για την τεχνικη..δε θελω να κλαφτω,αλλα ειναι η 3η και η 4η ασκηση αντιστοιχα,μετα απο 120 κιλα κοπηλατικης με μπαρα και μετα απο 160 αρσεις θανατου..ειμαι γο-να-τι-σμε-νος!Ανεργος τελειως (χωρις ενεργεια:P) ε δε γινεται να βγουν ολα τελεια,ουτε το επιδιωξα ουτε και προκειται.Η κοπηλατικη,ειναι κοπηλατικη..για μενα μετραει η αρνητικη,το ξεκολλημα που μου κανει στην πλατη.Για την τροχαλια,ειμαι 1.85,αυτη η λαβη δε θεωρειται και πολυ μεγαλη για το υψος μου πιστευω,ισως κανω και λαθος..

Εσυ ξερεις για τα πρωτα,εγω θελω να σχολιασω το τελευταιο και απο προσωπικη εμπειρια....ειμαστε στο ιδιο υψος αρχικα,λοιπον περυσι ενα διαστημα επιανα και γω τη λαβη αυτη τερμα ανοιχτα και ακου τι γινοταν,με τα χιλια ζορια σηκωνα τα κιλα και διαφορα εβλεπα ΔΕΝ:P

εδω και πολυ καιρο πιανω τη λαβη λιγο πιο κλειστα,συγκεκριμενα ακριβως πριν αρχισει

να κατηφοριζει το σιδερο,με αποτελεσμα να εκτελω αυστηρα στα ιδια και περισσοτερα

κιλα χωρις ταλαντωση,μεχρι το στερνο και να εχω τεραστια διαφορα ψηλα στο ανοιγμα

της πλατης συγκριτικα με πριν;)...απλα σου ανεφερα μια μικρη εμπειρια μου πανω σε

αυτο για να εχεις μια γνωμη παρα πανω...εσυ αποφασιζεις οπως ειπα κ πριν:green:

edit:επισης,πιανοντας σε αυτο το σημειο τη λαβη με βολευει 100% να εστιαζω το τραβηγμα προς τα κανω στους αγκωνες και οχι αλλου οπως δικεφαλα για παραδειγμα

gym
04-05-11, 23:38
Για κατσε ρε φιλαρακι (:P) δλδ αν δεν ενιωθα το πιασιμο λες να συνεχιζα να την κανω με τετοιο τροπο??Ειπαμε..δεν ειμαστε και ποντιοι :P

Οχι ρε,δεν αλλαζω τεχνικη,που να σκασεις..(για να δω,θα ερθεις? :green: )

μην αλλαζεις...αλλα εγω να ξερεις...δεν σε γηροκομω...αμαν πια!!!!!

ρε συ...δοκιμασε να κανεις ενα μονο ενααααα σετ με αργες επαναληψεις...να νιωσεις εκει τον μυ να βραζει...να δεις εκει μυικη αισθηση...και τα κιλα σου θα πιετσεις πιο πολυ ναι....θα κατεβασεις λιγο αλλα ρε συ...θα εχεις πιο καλα αποτελεσματα και οχι πλεον κινδυνους απο χαζους τραυματισμους...ακουςςςςςςς????????

tasos2
04-05-11, 23:40
Καταρχην μου κανει εντυπωση που με βλεπεις πιο γραμμωμενο και πιο καθαρο απο πριν :unsure: εγω ακομα ψαχνω να βρω απο που εφυγαν τα κιλα..σοβαρα!Περισσοτερη μυικοτητα ναι,συμφωνω και γω το βλεπω!


Tι να σου πω, στη δευτερη φωτο φαινονται πιο καθαρα οι μυς σου απο πριν το στηθος κυριως αλλα μπορει παλια να μην τις ειχες τραβηξει καλα.
Αυτα τα 5 κιλα φυγανε σε μικρο σχετικα διαστημα, σιγουρα ενα μεγαλο μερος ειναι υγρα.


Ειδες τελικα οτι η λαθος τεχνικη ακομα και με 1000 θερμιδες υπο μπορει να κανει θαυματα αν τη δουλεψεις εξυπνα?Συμφωνω κι εγω οτι η τεχνικη δεν ειναι καλη,το ειπα εξ αλλου στον titanium που με τραβουσε οταν το βλεπαμε στο gym,αλλα αφου βελτιωνομαι,δεν εχω τις παραμικρες ενοχλησεις σε αρθρωσεις,πονους,τραυματισμους κλπ και γιατι κυριως,ετσι μ αρεσει να προπονουμαι,πιστευεις οτι πρεπει να αλλαξω τροπο προπονησης?


Κοιτα κι εγω ειμαι υπερ της κακης τεχνικης ωστε να σηκωνεις μεγαλυτερο βαρος, αλλα οχι σε αυτες τις ασκησεις. Αν κανεις κακη τεχνικη στις πιεσεις στηθους ή ωμων ας πουμε να τις κανεις εκρηκτικα και χωρις μεγαλο ευρος κινησης το στηθος και οι ωμοι θα τα σηκωσουν τα κιλα, δε γινεται να τα σηκωσεις αλλιως.
Στην τροχαλια για πλατη ομως μπορει να μη πιασουν και καθολου τα φτερα που θες να γυμνασεις. Δινεις μεγαλη ωθηση με τη μεση και κατεβαινει η τροχαλια και με τη κεκτημενη ταχυτητα που εχεις δινεις και λιγο με τα χερια και τη κατεβαζεις τελειως. Το ιδιο και στις κωπηλατικες εκτος κι αν εχεις με καποιο τροπο στερεωμενη καπου τη μεση σου να μη κινειται καθολου. Δε ξερω αν εσυ τα σηκωνεις αποκλειστικα με τη μεση γιατι δεν ειμαι μεσα στο σωμα σου αλλα ειναι πολυ πιθανο.
Κι εγω ετσι τα κανα παλια και δεν πρηζονταν καθολου τα φτερα μου ουτε ειχα doms αλλα ειχα καλη πλατη (μαλλον το γονιδιο) και τωρα που προσεχω να σηκωνω τα κιλα μονο με αυτα ουτε με δικεφαλους ουτε με μεση ουτε τιποτα πρηζονται παρα πολυ και εχω και doms.
Επισης μιας και ειπες για βελτιωση τα φτερα σου ειναι τα μονα δεν εχουν φανερη διαφορα απο πριν δε ξερω αν ειναι συμπτωση. Κυριως τετρακεφαλους, ωμους και στηθος εχεις ανεβει

steg
04-05-11, 23:42
Ααα κάνεις 160 άρσεις θανάτου ε; Εμ γι' αυτό βάζεις καλές μάζες σε όλο το σώμα. Να τα φωνάζεις αυτά δυνατά, είναι πολύ χρήσιμα ιδίως για τους αρχάριους. Αντε με το καλό να 200αρίσεις. Κιπ απ δε γκουντ γουορκ (αν και επιμένω για το ένα κλικ παρακάτω στα κιλά των ασκήσεων πλάτης).

Eddie
04-05-11, 23:45
Εσυ ξερεις για τα πρωτα,εγω θελω να σχολιασω το τελευταιο και απο προσωπικη εμπειρια....ειμαστε στο ιδιο υψος αρχικα,λοιπον περυσι ενα διαστημα επιανα και γω τη λαβη αυτη τερμα ανοιχτα και ακου τι γινοταν,με τα χιλια ζορια σηκωνα τα κιλα και διαφορα εβλεπα ΔΕΝ:P

εδω και πολυ καιρο πιανω τη λαβη λιγο πιο κλειστα,συγκεκριμενα ακριβως πριν αρχισει

να κατηφοριζει το σιδερο,με αποτελεσμα να εκτελω αυστηρα στα ιδια και περισσοτερα

κιλα χωρις ταλαντωση,μεχρι το στερνο και να εχω τεραστια διαφορα ψηλα στο ανοιγμα

της πλατης συγκριτικα με πριν;)...απλα σου ανεφερα μια μικρη εμπειρια μου πανω σε

αυτο για να εχεις μια γνωμη παρα πανω...εσυ αποφασιζεις οπως ειπα κ πριν:green:

Ναι κοιτα,εγω ποτε δε μενω σε ενα ανοιγμα,σε καθε προπονηση σχεδον αλλαζω ανοιγμα η λαβη.Tnx any-whey:P


μην αλλαζεις...αλλα εγω να ξερεις...δεν σε γηροκομω...αμαν πια!!!!!

ρε συ...δοκιμασε να κανεις ενα μονο ενααααα σετ με αργες επαναληψεις...να νιωσεις εκει τον μυ να βραζει...να δεις εκει μυικη αισθηση...και τα κιλα σου θα πιετσεις πιο πολυ ναι....θα κατεβασεις λιγο αλλα ρε συ...θα εχεις πιο καλα αποτελεσματα και οχι πλεον κινδυνους απο χαζους τραυματισμους...ακουςςςςςςς????????

Μα δοκιμασα,αλλα δε μου αρεσει.Εκτος αυτου ειδικα στην τροχαλια οταν κανω την κινηση αργα και πιο τελεια ως προς τη δικια σου σκοπια,με καινε τα δικεφαλα.Θα μου πεις τωρα..δικαιλογιες..αλλα τι να κανω για να σε πεισω,να βαλω θερμομετρο και να τραβηξω βιντεο?:green:

Εκτος αυτου,η τελεια τεχνικη χωρις δυναμη,ορμη,παθος κλπ δε μου αρεσει..δεν ειναι για μενα βρε αδερφε!! (:P)

Θα με πεις καγκουρα?ε πες με,εμενα ετσι μ αρεσει,ετσι με πιανει,κι ετσι νομιζω οτι βελτιωνομαι.

tasos2
04-05-11, 23:47
καλα ε...τα πηρα τωρα με την τεχνικη σου....ειμαι κ κολλημενη με αυτο....

αντε μην σηκωθω κ ερθω κ μετα ξερεις ε.. θα πεσει πολυυυυ τρεξιμο...:P:P:P:P:P

Καλα ντε δε σε ειπε και καμπουρα... ΧΑΧΑΧΑ:turtle::turtle::turtle:

gym
04-05-11, 23:50
Ναι κοιτα,εγω ποτε δε μενω σε ενα ανοιγμα,σε καθε προπονηση σχεδον αλλαζω ανοιγμα η λαβη.Tnx any-whey:P



Μα δοκιμασα,αλλα δε μου αρεσει.Εκτος αυτου ειδικα στην τροχαλια οταν κανω την κινηση αργα και πιο τελεια ως προς τη δικια σου σκοπια,με καινε τα δικεφαλα.Θα μου πεις τωρα..δικαιλογιες..αλλα τι να κανω για να σε πεισω,να βαλω θερμομετρο και να τραβηξω βιντεο?:green:

Εκτος αυτου,η τελεια τεχνικη χωρις δυναμη,ορμη,παθος κλπ δε μου αρεσει..δεν ειναι για μενα βρε αδερφε!! (:P)

Θα με πεις καγκουρα?ε πες με,εμενα ετσι μ αρεσει,ετσι με πιανει,κι ετσι νομιζω οτι βελτιωνομαι.


φφφφφφφφφφφφφφφφφφ..........γρρρρρρρρρρρρρρρρρρ.....θα σε βρισω αλλου....εδω θα ξεπερασω τα ορια...!!!!!!!:P:P:P

gym
04-05-11, 23:51
Καλα ντε δε σε ειπε και καμπουρα... ΧΑΧΑΧΑ:turtle::turtle::turtle:

ποτε δεν ξερεις με ΑΥΤΟΝΝΝΝΝΝΝ

Eddie
04-05-11, 23:51
Tι να σου πω, στη δευτερη φωτο φαινονται πιο καθαρα οι μυς σου απο πριν το στηθος κυριως αλλα μπορει παλια να μην τις ειχες τραβηξει καλα.
Αυτα τα 5 κιλα φυγανε σε μικρο σχετικα διαστημα, σιγουρα ενα μεγαλο μερος ειναι υγρα.

Κοιτα κι εγω ειμαι υπερ της κακης τεχνικης ωστε να σηκωνεις μεγαλυτερο βαρος, αλλα οχι σε αυτες τις ασκησεις. Αν κανεις κακη τεχνικη στις πιεσεις στηθους ή ωμων ας πουμε να τις κανεις εκρηκτικα και χωρις μεγαλο ευρος κινησης το στηθος και οι ωμοι θα τα σηκωσουν τα κιλα, δε γινεται να τα σηκωσεις αλλιως.
Στην τροχαλια για πλατη ομως μπορει να μη πιασουν και καθολου τα φτερα που θες να γυμνασεις. Δινεις μεγαλη ωθηση με τη μεση και κατεβαινει η τροχαλια και με τη κεκτημενη ταχυτητα που εχεις δινεις και λιγο με τα χερια και τη κατεβαζεις τελειως. Το ιδιο και στις κωπηλατικες εκτος κι αν εχεις με καποιο τροπο στερεωμενη καπου τη μεση σου να μη κινειται καθολου. Δε ξερω αν εσυ τα σηκωνεις αποκλειστικα με τη μεση γιατι δεν ειμαι μεσα στο σωμα σου αλλα ειναι πολυ πιθανο.
Κι εγω ετσι τα κανα παλια και δεν πρηζονταν καθολου τα φτερα μου ουτε ειχα doms αλλα ειχα καλη πλατη (μαλλον το γονιδιο) και τωρα που προσεχω να σηκωνω τα κιλα μονο με αυτα ουτε με δικεφαλους ουτε με μεση ουτε τιποτα πρηζονται παρα πολυ και εχω και doms.
Επισης μιας και ειπες για βελτιωση τα φτερα σου ειναι τα μονα δεν εχουν φανερη διαφορα απο πριν δε ξερω αν ειναι συμπτωση. Κυριως τετρακεφαλους, ωμους και στηθος εχεις ανεβει

Αυτα που εχω bold,αλλαζει η γωνια της ασκησης σωστα??Αυτο τι συνεπειες εχει?Απλα βαζει και στο παιχνιδι τον πλατη ραχιαιο εκτος των φτερων.Επισης το πιο σημαντικο για μενα ειναι η αρνητικες,που οπως βλεπεις ξεκολλανε τα φτερα μου σε καθε επαναληψη.

Οσο για τη βελτιωση στα φτερα,ειναι λογικο να ειναι πισω γιατι στις 4 ασκησεις που κανω η μια μονο ειναι ελξεις,ολες οι αλλες ειναι κοπηλατικες-αρσεις θανατου επειδη θελω να δωσω εμφαση στην μαζα και οχι στο ανοιγμα.


Ααα κάνεις 160 άρσεις θανάτου ε; Εμ γι' αυτό βάζεις καλές μάζες σε όλο το σώμα. Να τα φωνάζεις αυτά δυνατά, είναι πολύ χρήσιμα ιδίως για τους αρχάριους. Αντε με το καλό να 200αρίσεις. Κιπ απ δε γκουντ γουορκ (αν και επιμένω για το ένα κλικ παρακάτω στα κιλά των ασκήσεων πλάτης).

Να σαι καλα φιλε μου,εχω 200αρισει για μια :green: και 170αρισει για 6:green:

Θα δω..με αυτα που λετε στο τελος θα με πεισετε :green:

COBRA_STYLE
04-05-11, 23:57
Θα δω..με αυτα που λετε στο τελος θα με πεισετε :green:
ωραια,αρχιζει κ πιανει το σχεδιο....θα σε ριξουμε στο επιπεδο μας οπου να ναι....μουχαχαχαχαχαχα:turtle::turtle::turtle::P:green::green::green:

steg
05-05-11, 00:00
Να σαι καλα φιλε μου,εχω 200αρισει για μια και 170αρισει για 6

Αυτά είναι. Να τα ακούνε οι αρχάριοι που νομίζουν ότι θα βάλουν μάζες κάνοντας 45 ασκήσεις για στήθος και 117 για δικέφαλα. Δυο-τρεις είναι οι υπερασκήσεις, όλες οι άλλες είναι συμπλήρωμα ντολμαδάκια. Σηκώστε βαριά σ'αυτές και όλο το σώμα θα ανταποκριθεί!

Eddie
05-05-11, 00:11
ωραια,αρχιζει κ πιανει το σχεδιο....θα σε ριξουμε στο επιπεδο μας οπου να ναι....μουχαχαχαχαχαχα:turtle::turtle::turtle::P:green::green::green:

χαχααχαχαχαχ θα θελες :P:P:P:P


Αυτά είναι. Να τα ακούνε οι αρχάριοι που νομίζουν ότι θα βάλουν μάζες κάνοντας 45 ασκήσεις για στήθος και 117 για δικέφαλα. Δυο-τρεις είναι οι υπερασκήσεις, όλες οι άλλες είναι συμπλήρωμα ντολμαδάκια. Σηκώστε βαριά σ'αυτές και όλο το σώμα θα ανταποκριθεί!

Συμφωνω,και ειδικα οπως λες για τους αρχαριους!!Πρωτα φτιαχνεις τις βασεις και μετα δουλευεις τις λεπτομερειες.

lila_1
05-05-11, 00:35
Βασίλη την επόμενη φορά ένωσε 2 τροχαλίες και τράβα..
Ή καλύτερα φώναξε και κανα φίλο σου να τραβάτε μαζί....!
Και τί αλτήρας είν αυτός??Με τέτοιους παίζω φρίζμπι...!
Φόρτωσε κανα κιλό λέμε...
The more the better:turtle::turtle:
:green::green::green:

tasos2
05-05-11, 00:38
Αυτα που εχω bold,αλλαζει η γωνια της ασκησης σωστα??Αυτο τι συνεπειες εχει?Απλα βαζει και στο παιχνιδι τον πλατη ραχιαιο εκτος των φτερων.Επισης το πιο σημαντικο για μενα ειναι η αρνητικες,που οπως βλεπεις ξεκολλανε τα φτερα μου σε καθε επαναληψη.


Σωστος για τον πλατυ ραχιαιο. Απλα θελει προσοχη να γερνεις μεν προς τα πισω αλλα να μη δινεις μεγαλη ωθηση/κεκτημενη ταχυτητα με τη μεση γιατι στο τελος θα τα σηκωνεις μονο με αυτη. Νταξει εσυ σχετικα καλα το κανεις. Εχω δει αλλους που κατεβαινουν πρωτα πολυ χαμηλα σχεδον παραλληλα με το εδαφος και μετα ξεκινουν να τραβανε με τα χερια με πολυ εκρηκτικη κινηση. Αυτη ειναι ασκηση μεσης οχι ανω πλατης.
Σωστος και για τις αρνητικες

Eddie
05-05-11, 00:50
Βασίλη την επόμενη φορά ένωσε 2 τροχαλίες και τράβα..
Ή καλύτερα φώναξε και κανα φίλο σου να τραβάτε μαζί....!
Και τί αλτήρας είν αυτός??Με τέτοιους παίζω φρίζμπι...!
Παιζεις φρισμπι με 65 κιλα? Τερας!! :green:
Φόρτωσε κανα κιλό λέμε...
The more the better:turtle::turtle:
:green::green::green:

:love: :love: :love: :love: :love: :love:




Σωστος για τον πλατυ ραχιαιο. Απλα θελει προσοχη να γερνεις μεν προς τα πισω αλλα να μη δινεις μεγαλη ωθηση/κεκτημενη ταχυτητα με τη μεση γιατι στο τελος θα τα σηκωνεις μονο με αυτη. Νταξει εσυ σχετικα καλα το κανεις. Εχω δει αλλους που κατεβαινουν πρωτα πολυ χαμηλα σχεδον παραλληλα με το εδαφος και μετα ξεκινουν να τραβανε με τα χερια με πολυ εκρηκτικη κινηση. Αυτη ειναι ασκηση μεσης οχι ανω πλατης.
Σωστος και για τις αρνητικες

Εγω βλεπω αλλους που ειναι καθετοι στην τροχαλια και κατεβαζουν με τον κορμο τα κιλα..αντι να βγαζουν το στηθος εξω (που αυτο μετραει) το βαζουν μεσα και κανουν καμπουρα στην πλατη.

Τεσπα,ειδωμεν.Εγω δεν εχω καποιο κολλημα με τα κιλα,να το ξεκαθαρισω αυτο.Δλδ μη νομιζετε οτι δε χαμηλωνω τα κιλα για να λεω πως κανω περισσοτερα,ειναι αλλου το θεμα.

dionisos
05-05-11, 00:57
Eddie λογικά έχεις δοκιμάσει και με λιγότερα κιλά και με αυστηρή τεχνική έτσι; Η μυική αίσθηση που είναι καλύτερη; Με τα λιγότερα ή τα περισσότερα; Για τις φώτο συμφωνώ με τους υπόλοιπους... α και το "κόψιμο" έχει αρχίσει να αποδίδει αποτελέσματα φαίνεται αυτό:thumbup::thumbup::thumbup:!

Eddie
05-05-11, 01:24
Eddie λογικά έχεις δοκιμάσει και με λιγότερα κιλά και με αυστηρή τεχνική έτσι; Η μυική αίσθηση που είναι καλύτερη; Με τα λιγότερα ή τα περισσότερα; Για τις φώτο συμφωνώ με τους υπόλοιπους... α και το "κόψιμο" έχει αρχίσει να αποδίδει αποτελέσματα φαίνεται αυτό:thumbup::thumbup::thumbup:!

Ευχαριστω Φανη.

Η μυικη αισθηση ειναι καλυτερη στα μετρια κιλα,δλδ στο προτελευταιο σετ της πυραμιδας μου οπου και οι επαναληψεις ειναι σχετικα αρκετες αλλα και το βαρος τετοιο που να σε φτανει σε παραλιγο αποτυχια :green:

Για το τελευταιο που λες,μακαρι..παλι καλα που μου το λετε δλδ γιατι νομιζα οτι μεχρι στιγμης δεν εχω κανει τιποτα.

jimmy007
05-05-11, 02:03
Πολύ καλός Βασίλη. Λογικό που άρχισες να ξαναχάνεις. 5 κιλά σε 5 εβδομάδες σημαίνει 1 κιλό/εβδομάδα που είναι αρκετά καλά νομίζω.:thumbup::thumbup:
Πολύ μάζα παντού και αρκετά συμμετρικός από ότι βλέπω αλλά επιμένω ότι θέλω να σε δω σε πιο χαμηλά ποσοστά λίπους..
Πολύ μάζα παντού...:thumbup::thumbup:
Όσο αφορά την τεχνική, είμαι προσωπικά της άποψης ότι όσο δεν καταπονούμε αρθρώσεις και τένοντες ας γυμναζόμαστε όπως μας αρέσει και βλέπουμε αποτέλεσμα. Και εγώ μερικά πολύ βαριά σετ τα κάνω με τέτοια τεχνική και πιστεύω ότι αυτός ο τρόπος είναι πιο αποτελεσματικός, τουλάχιστον από αυτά που βλέπω επάνω μου..
Επίσης, τα doms δεν είναι ένδειξη μυικής ανάπτυξης όπως έχει φανεί σε έρευνες...
Γιατί μόνο 4 ασκήσεις για πλάτη?

Eddie
05-05-11, 02:21
Πολύ καλός Βασίλη. Λογικό που άρχισες να ξαναχάνεις. 5 κιλά σε 5 εβδομάδες σημαίνει 1 κιλό/εβδομάδα που είναι αρκετά καλά νομίζω.:thumbup::thumbup:
Πολύ μάζα παντού και αρκετά συμμετρικός από ότι βλέπω αλλά επιμένω ότι θέλω να σε δω σε πιο χαμηλά ποσοστά λίπους..
Πολύ μάζα παντού...:thumbup::thumbup:
Όσο αφορά την τεχνική, είμαι προσωπικά της άποψης ότι όσο δεν καταπονούμε αρθρώσεις και τένοντες ας γυμναζόμαστε όπως μας αρέσει και βλέπουμε αποτέλεσμα. Και εγώ μερικά πολύ βαριά σετ τα κάνω με τέτοια τεχνική και πιστεύω ότι αυτός ο τρόπος είναι πιο αποτελεσματικός, τουλάχιστον από αυτά που βλέπω επάνω μου..
Επίσης, τα doms δεν είναι ένδειξη μυικής ανάπτυξης όπως έχει φανεί σε έρευνες...
Γιατί μόνο 4 ασκήσεις για πλάτη?

Καταρχην,doms μπορουμε να εχουμε και με ισομετρηκες η με μια επαναληψη μεγαλης διαρκειας..ναι ειναι ειναι ενα μετρο και για μενα πολυ σημαντικο,αλλα δεν ειναι το μονο.

Σ ευχαριστω jimmy για τα καλα λογια!!Ειναι πολλα τα χρονια προπονησης,αν ειχα μυαλο,ορεξη και γνωσεις για διατροφη ολα αυτα τα χρονια σιγουρα το αποτελεσμα θα ηταν πολυ πολυ καλυτερο.

16 σετ για πλατη,4 σετ εκτασεις αλτηρων σκυφτος για πισω δελτοειδη,3 σετ YTWL για rotator cuffs και 5 σετ τραπεζια.Ε νομιζω μετα ξεφευγουμε πολυ,ασε που δεν εχω κουραγια.

jimmy007
05-05-11, 02:33
Καταρχην,doms μπορουμε να εχουμε και με ισομετρηκες η με μια επαναληψη μεγαλης διαρκειας..ναι ειναι ειναι ενα μετρο και για μενα πολυ σημαντικο,αλλα δεν ειναι το μονο.

Σ ευχαριστω jimmy για τα καλα λογια!!Ειναι πολλα τα χρονια προπονησης,αν ειχα μυαλο,ορεξη και γνωσεις για διατροφη ολα αυτα τα χρονια σιγουρα το αποτελεσμα θα ηταν πολυ πολυ καλυτερο.

16 σετ για πλατη,4 σετ εκτασεις αλτηρων σκυφτος για πισω δελτοειδη,3 σετ YTWL για rotator cuffs και 5 σετ τραπεζια.Ε νομιζω μετα ξεφευγουμε πολυ,ασε που δεν εχω κουραγια.

A εντάξει τότε. Εγώ νόμιζα ότι έκανες απλά 4 ασκήσεις σε όλη την προπόνηση...:thumbup::thumbup::bbbiceps::bbbiceps:

Niiick
05-05-11, 03:00
Μπραβο ρε.. αντε και καλες πεινες:green:

Levrone
05-05-11, 03:10
ολα καλα , ολα ωραια!

προχωρα μπροστα λεμεεεε!!!

:thumbup::thumbup::thumbup:

και οσο για την τεχνικη ε δεν μπορουμε να ειμαστε και μια ζωη με το σταυρο στο χερι..ελεος..και τα τυπικα χρειαζονται και τα πιο χαλαρα!

Eddie
05-05-11, 03:21
Μπραβο ρε.. αντε και καλες πεινες:green:

Να σαι καλα δικε μου..οχι αλλο πεινα ομως,να χαρεις :green:



ολα καλα , ολα ωραια!

προχωρα μπροστα λεμεεεε!!!

:thumbup::thumbup::thumbup:

και οσο για την τεχνικη ε δεν μπορουμε να ειμαστε και μια ζωη με το σταυρο στο χερι..ελεος..και τα τυπικα χρειαζονται και τα πιο χαλαρα!

Να σαι καλα φιλαρακο..εισαι δικος μου εσυ.

Αντωνης
05-05-11, 03:32
Πολυ καλος συμμεταλε:clap::clap::clap::clap:

Πιστευω μολις πεσεις και αλλο λιγο σε bf,με μια καλη προετοιμασια ανετα μπορεις να κατεβεις σε αγωνες και να εχεις και μια αξιοπρεπεστατη εμφανιση:thumbup:

hlias102
05-05-11, 09:33
Μπράβο για την πολύ καλή δουλειά Eddie:thumbup:

tasos2
05-05-11, 13:06
Ποσο % bf εισαι τωρα. Εγω γυρω στο 14 σε υπολογιζω. Ειμαι μεσα?

Eddie
05-05-11, 13:07
Πολυ καλος συμμεταλε:clap::clap::clap::clap:

Πιστευω μολις πεσεις και αλλο λιγο σε bf,με μια καλη προετοιμασια ανετα μπορεις να κατεβεις σε αγωνες και να εχεις και μια αξιοπρεπεστατη εμφανιση:thumbup:

Να σαι καλα φιλε!!Μπαα δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα,απεχουμε μιλια απο μια αξιοπρεπη εμφανιση σε αγωνα ;)

Tnx και παλι :green:


Μπράβο για την πολύ καλή δουλειά Eddie:thumbup:

Ευχαριστω πολυ φιλε μου:)



Ποσο % bf εισαι τωρα. Εγω γυρω στο 14 σε υπολογιζω. Ειμαι μεσα?


Φιλε 14% δεν ειμαι για κανεναν λογο!!Στα 5 κιλα πανω ημουν 18.5 οποτε τωρα αν βγαλεις και τα νερα,υπολογιζω κανα 16%..συμφωνα παντα με μετρηση μηχανηματος χεριου.

beefmeup
05-05-11, 16:11
τροχαλια εισαι τσακαλι..
λιγο στην κοπηλατικη ετρεμα αλλα γιατι εχω το γνωστο μου θεματακι:green:,που δεν μου επιτρεπει να κανω αυτη την ασκηση(γενικα κοπηλατικες),χωρις πολυ αυστηρη τεχνικη..

ΔΥΝΑΜΗ!!ωραιος:thumbup::thumbup::thumbup:

gym
05-05-11, 16:13
συμφωνα παντα με μετρηση μηχανηματος χεριου.


ρε συ αυτο ουτε καν να το υπολογιζεις...ειναι πολυ μαπα...
καλυτερα λεω εγω να μην μετριεσαι εκει καθολου...
με μεζουρα καλυτερα παρα αυτο...

No Cash
05-05-11, 16:28
αυτο ηθελα κι εγω να πω... την τεχνικη την χαλας πολυ.
βαλε λιγοτερα και σηκωνε τα σωστα.

Dreiko
05-05-11, 16:28
ολα καλα , ολα ωραια!

προχωρα μπροστα λεμεεεε!!!

:thumbup::thumbup::thumbup:

και οσο για την τεχνικη ε δεν μπορουμε να ειμαστε και μια ζωη με το σταυρο στο χερι..ελεος..και τα τυπικα χρειαζονται και τα πιο χαλαρα!

+1000:thumbup::thumbup::thumbup:





Να σαι καλα φιλαρακο..εισαι δικος μου εσυ.

δικια μας ηθελες να πεις....:turtle::turtle::P


Στο θεμα μας τωρα....bill απο μενα τα γνωστα....:bowdown::clap::bowdown::clap::bowdown::clap:

TRIANTAFYLLOU
05-05-11, 19:20
πάνω στο θέμα τεχνικής έχω να πώ πως ακόμα και επαγγελματίες του χώρου όταν εκτελούν με πολύ βαρια κιλα την άσκηση , κάνουν περιορισμένη κίνηση στην άσκηση δεν κάνουν δηλαδή το κλασικό τέρμα πάνω τέρμα κάτω , όλα έχουν τον σκοπό τους και ποτε κανείς δεν είναι σωστο να αντιγράψει κάποιον χωρίς να έχει την εμπειρία , αφού και οι επαγγελματίες διαφοροποιούν τις τεχνικές τους ανάλογα πως βολεύει τον καθένα , γιατι έχουν την εμπειρία και αποφεύγουν αυτες τις κλασικές ολοκληρωμένες κινήσεις για αποφυγή τραυματισμών .

το σωστό είναι να βάζουμε τα κιλα που μας επιτρέπουν να βγάζουμε με αυστηρό στύλ την άσκηση και στίς τελευταίες επαναλήψεις να βοηθάμε με κλέψιμο , αλλα σωστα να μην έχουμε παρατράγουδα με τραυματισμούς , δηλαδή και το κλέψιμο θέλει τεχνική γιατι εξυπηρετεί κάποιο σκοπό .

απο την άλλη όποιος νομίζει κάνοντας τις ασκήσεις του γειτς , η του ντε μαιο , η του ματαράσο για τις γάμπες πλανάτε οικτρά , όπως έλεγε κι ο γειτς καποτε με ρωτανε πως έφτιαξα τις γάμπες και εγω γελάω και μόνο που περπατάω γυμνάζονται ας με ρωτήσουν πως έφτιαξα το στήθος να τους πω που είχα πρόβλημα .

εγω προσωπικα στις γάμπες και στα χέρια είχα ενα θέμα , αλλα τελικα βρήκα τον τρόπο και τα έκανα απο τα δυνατά μου σημεία με αναμφισβήτητα αποτελέσματα , μπορω να πως είχα γίνει εξπέρ , ενω για το στήθος μου και κάμψεις μόνο να κάνω έτσι θα είναι η για τούς κοιλιακούς που τους γύμναζα μια φορα τον μήνα και ήταν σαν πατάτες .

και όσο αποκτάει εμπειρία κάποιος και ξέρει να λαμβάνει τα μυνήματα που δίνει το σώμα του τόσο θα βελτιώνει και θα προσαρμόζει αυτα που του ταιριάζουν , το τελευταίο μου παράδειγμα ήταν ο γιάννης ο τσούνος που ενω είχε σοβαρό θέμα με το στήθος και την κάτω πλάτη αλλαζοντας το στύλ προπόνησης είδε μεγάλη διαφορα , γιατι σ αυτον είναι τέτοιοι οι μοχλοί στον σκελετό του που περισσότερο οι ώμοι και τα τρικέφαλα ενεργοποιούνται , οπότε είναι απλα τα πράματα στο τι πρέπει να κάνει

Eddie
05-05-11, 20:26
τροχαλια εισαι τσακαλι..
λιγο στην κοπηλατικη ετρεμα αλλα γιατι εχω το γνωστο μου θεματακι:green:,που δεν μου επιτρεπει να κανω αυτη την ασκηση(γενικα κοπηλατικες),χωρις πολυ αυστηρη τεχνικη..

ΔΥΝΑΜΗ!!ωραιος:thumbup::thumbup::thumbup:

Ελα ρε φιλε,να σαι καλα:green:

Κοιταξε,οταν εγω μενω κουτσουρο στην κοπηλατικη οταν αφηνω τον αλτηρα ολο το φρεναρισμα το τρωει η μεση και οχι η πλατη μου.Γι αυτο επειδη δε θελω να συμπασχω με σενα :green: θα συνεχισω μαλλον να την κανω με αυτον τον τροπο!Για τις φωτο τι λες?



ρε συ αυτο ουτε καν να το υπολογιζεις...ειναι πολυ μαπα...
καλυτερα λεω εγω να μην μετριεσαι εκει καθολου...
με μεζουρα καλυτερα παρα αυτο...

Ε μα το ξερω ρε συ,αλλα δεν εχουμε αλλο μηχανημα.Αλλωστε δε με ενδιαφερει ουτε ποσο εχω ουτε τι γινεται,κι εγω του καθρεφτη ειμαι και οχι των αριθμων.


αυτο ηθελα κι εγω να πω... την τεχνικη την χαλας πολυ.
βαλε λιγοτερα και σηκωνε τα σωστα.

Οπως εχω ξαναπει,απο ενα σημειο και μετα δεν υπαρχει σωστο η λαθος αλλα οτι δουλευει στον καθενα.



Στο θεμα μας τωρα....bill απο μενα τα γνωστα....:bowdown::clap::bowdown::clap::bowdown::clap:

Να σαι καλα μωρη :green::green::green::green:


πάνω στο θέμα τεχνικής έχω να πώ πως ακόμα και επαγγελματίες του χώρου όταν εκτελούν με πολύ βαρια κιλα την άσκηση , κάνουν περιορισμένη κίνηση στην άσκηση δεν κάνουν δηλαδή το κλασικό τέρμα πάνω τέρμα κάτω , όλα έχουν τον σκοπό τους και ποτε κανείς δεν είναι σωστο να αντιγράψει κάποιον χωρίς να έχει την εμπειρία , αφού και οι επαγγελματίες διαφοροποιούν τις τεχνικές τους ανάλογα πως βολεύει τον καθένα , γιατι έχουν την εμπειρία και αποφεύγουν αυτες τις κλασικές ολοκληρωμένες κινήσεις για αποφυγή τραυματισμών .

το σωστό είναι να βάζουμε τα κιλα που μας επιτρέπουν να βγάζουμε με αυστηρό στύλ την άσκηση και στίς τελευταίες επαναλήψεις να βοηθάμε με κλέψιμο , αλλα σωστα να μην έχουμε παρατράγουδα με τραυματισμούς , δηλαδή και το κλέψιμο θέλει τεχνική γιατι εξυπηρετεί κάποιο σκοπό .

απο την άλλη όποιος νομίζει κάνοντας τις ασκήσεις του γειτς , η του ντε μαιο , η του ματαράσο για τις γάμπες πλανάτε οικτρά , όπως έλεγε κι ο γειτς καποτε με ρωτανε πως έφτιαξα τις γάμπες και εγω γελάω και μόνο που περπατάω γυμνάζονται ας με ρωτήσουν πως έφτιαξα το στήθος να τους πω που είχα πρόβλημα .

εγω προσωπικα στις γάμπες και στα χέρια είχα ενα θέμα , αλλα τελικα βρήκα τον τρόπο και τα έκανα απο τα δυνατά μου σημεία με αναμφισβήτητα αποτελέσματα , μπορω να πως είχα γίνει εξπέρ , ενω για το στήθος μου και κάμψεις μόνο να κάνω έτσι θα είναι η για τούς κοιλιακούς που τους γύμναζα μια φορα τον μήνα και ήταν σαν πατάτες .

και όσο αποκτάει εμπειρία κάποιος και ξέρει να λαμβάνει τα μυνήματα που δίνει το σώμα του τόσο θα βελτιώνει και θα προσαρμόζει αυτα που του ταιριάζουν , το τελευταίο μου παράδειγμα ήταν ο γιάννης ο τσούνος που ενω είχε σοβαρό θέμα με το στήθος και την κάτω πλάτη αλλαζοντας το στύλ προπόνησης είδε μεγάλη διαφορα , γιατι σ αυτον είναι τέτοιοι οι μοχλοί στον σκελετό του που περισσότερο οι ώμοι και τα τρικέφαλα ενεργοποιούνται , οπότε είναι απλα τα πράματα στο τι πρέπει να κάνει

Συμφωνω με ολα αυτα Ηλια και τα καταλαβαινω.Ας μεινουμε σε αυτο που εχω βαλει με εντονα γραμματα.Δεδομενου οτι μετα απο περιπου 10 χρονια γυμναστικης,τα 8-9 με βαρη εκ των οποιων τα 6 ειναι σε γυμναστηριο,θελω να πιστευω πως αντιλαμβανομαι τα μηνυματα που μου δινει το σωμα και γι αυτο εμμενω πανω σε αυτα.Αυτος ειναι ο τροπος που γυμναζομαι και βλεπω βελτιωση και φυσικα τοσο καιρο με πολλα κιλα ολο το χρονο την εχω περασει με μικροτραυματισμους,που εδω αλλοι κανουν με προσοχη με τους σπασει κανα νυχι και ειναι σακατεμενοι..

Απ τη στιγμη λοιπον που εγω βλεπω βελτιωση και κυριως ετσι ευχαριστιεμαι την προπονηση μου,θεωρεις οτι πρεπει να αλλαξω στυλ εκγυμνασης,να ριξω κιλα και να κανω τελεια την τεχνικη?

gym
05-05-11, 20:28
πάνω στο θέμα τεχνικής έχω να πώ πως ακόμα και επαγγελματίες του χώρου όταν εκτελούν με πολύ βαρια κιλα την άσκηση , κάνουν περιορισμένη κίνηση στην άσκηση δεν κάνουν δηλαδή το κλασικό τέρμα πάνω τέρμα κάτω , όλα έχουν τον σκοπό τους και ποτε κανείς δεν είναι σωστο να αντιγράψει κάποιον χωρίς να έχει την εμπειρία , αφού και οι επαγγελματίες διαφοροποιούν τις τεχνικές τους ανάλογα πως βολεύει τον καθένα , γιατι έχουν την εμπειρία και αποφεύγουν αυτες τις κλασικές ολοκληρωμένες κινήσεις για αποφυγή τραυματισμών .

το σωστό είναι να βάζουμε τα κιλα που μας επιτρέπουν να βγάζουμε με αυστηρό στύλ την άσκηση και στίς τελευταίες επαναλήψεις να βοηθάμε με κλέψιμο , αλλα σωστα να μην έχουμε παρατράγουδα με τραυματισμούς , δηλαδή και το κλέψιμο θέλει τεχνική γιατι εξυπηρετεί κάποιο σκοπό .

απο την άλλη όποιος νομίζει κάνοντας τις ασκήσεις του γειτς , η του ντε μαιο , η του ματαράσο για τις γάμπες πλανάτε οικτρά , όπως έλεγε κι ο γειτς καποτε με ρωτανε πως έφτιαξα τις γάμπες και εγω γελάω και μόνο που περπατάω γυμνάζονται ας με ρωτήσουν πως έφτιαξα το στήθος να τους πω που είχα πρόβλημα .

εγω προσωπικα στις γάμπες και στα χέρια είχα ενα θέμα , αλλα τελικα βρήκα τον τρόπο και τα έκανα απο τα δυνατά μου σημεία με αναμφισβήτητα αποτελέσματα , μπορω να πως είχα γίνει εξπέρ , ενω για το στήθος μου και κάμψεις μόνο να κάνω έτσι θα είναι η για τούς κοιλιακούς που τους γύμναζα μια φορα τον μήνα και ήταν σαν πατάτες .

και όσο αποκτάει εμπειρία κάποιος και ξέρει να λαμβάνει τα μυνήματα που δίνει το σώμα του τόσο θα βελτιώνει και θα προσαρμόζει αυτα που του ταιριάζουν , το τελευταίο μου παράδειγμα ήταν ο γιάννης ο τσούνος που ενω είχε σοβαρό θέμα με το στήθος και την κάτω πλάτη αλλαζοντας το στύλ προπόνησης είδε μεγάλη διαφορα , γιατι σ αυτον είναι τέτοιοι οι μοχλοί στον σκελετό του που περισσότερο οι ώμοι και τα τρικέφαλα ενεργοποιούνται , οπότε είναι απλα τα πράματα στο τι πρέπει να κάνει

α ρε λιακο.,..παντα κατατοπιστικος και αναλυτικος...:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

TRIANTAFYLLOU
05-05-11, 20:48
Ελα ρε φιλε,να σαι καλα:green:

Κοιταξε,οταν εγω μενω κουτσουρο στην κοπηλατικη οταν αφηνω τον αλτηρα ολο το φρεναρισμα το τρωει η μεση και οχι η πλατη μου.Γι αυτο επειδη δε θελω να συμπασχω με σενα :green: θα συνεχισω μαλλον να την κανω με αυτον τον τροπο!Για τις φωτο τι λες?




Ε μα το ξερω ρε συ,αλλα δεν εχουμε αλλο μηχανημα.Αλλωστε δε με ενδιαφερει ουτε ποσο εχω ουτε τι γινεται,κι εγω του καθρεφτη ειμαι και οχι των αριθμων.



Οπως εχω ξαναπει,απο ενα σημειο και μετα δεν υπαρχει σωστο η λαθος αλλα οτι δουλευει στον καθενα.



Να σαι καλα μωρη :green::green::green::green:



Συμφωνω με ολα αυτα Ηλια και τα καταλαβαινω.Ας μεινουμε σε αυτο που εχω βαλει με εντονα γραμματα.Δεδομενου οτι μετα απο περιπου 10 χρονια γυμναστικης,τα 8-9 με βαρη εκ των οποιων τα 6 ειναι σε γυμναστηριο,θελω να πιστευω πως αντιλαμβανομαι τα μηνυματα που μου δινει το σωμα και γι αυτο εμμενω πανω σε αυτα.Αυτος ειναι ο τροπος που γυμναζομαι και βλεπω βελτιωση και φυσικα τοσο καιρο με πολλα κιλα ολο το χρονο την εχω περασει με μικροτραυματισμους,που εδω αλλοι κανουν με προσοχη με τους σπασει κανα νυχι και ειναι σακατεμενοι..

Απ τη στιγμη λοιπον που εγω βλεπω βελτιωση και κυριως ετσι ευχαριστιεμαι την προπονηση μου,θεωρεις οτι πρεπει να αλλαξω στυλ εκγυμνασης,να ριξω κιλα και να κανω τελεια την τεχνικη?

πολυ ωραίο το ερώτημά σου και πάνω σ αυτο θέλω να σου πω να επιστήσεις την προσοχή όχι στο να την κάνεις την προπόνηση σεμιναριακού στύλ , αλλα να προσέχεις τα χοντρά λάθη αυτα που θα σου φέρουν μακροπρόθεσμα τον τραυματισμό .

και τι ενοώ υπάρχουν τα λάθη που μπορεί μπάμ και κάτω να σου κάνουν την ζημια και υπάρχουν και αυτα που μακροπρόθεσμα θα βγούν οι ζημιές , κάποια απο αυτα είναι το ελειπές ζέσταμα κυρίως στα πόδια και οι διατάσεις και γενικα σε άλλες ασκήσεις κυρίως στούς ώμους η αγκώνες, που αν αρπάξεις φόλα εκεί δύσκολα περνάν , μην τα βαριέστε καθόλου μιλάω απο πείρα, αν και πιτσιρίκος και νέος στο χώρο τα έχω πάρει γραμμή αυτα :P:P:P

TRIANTAFYLLOU
05-05-11, 20:50
α ρε λιακο.,..παντα κατατοπιστικος και αναλυτικος...:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:


τι να κάνω επειδή εγω είμαι βραδύκαυστος νομίζω είναι και οι άλλοι γι αυτο τα γράφω αναλυτικα , :P:P πέρα απο πλάκα η θα γράφω κάτι να το καταλαβαίνουμε η δεν θα γράψω τίποτε , όχι απλα να γράφω χιλιόμετρα :toast:

Kazmaier
05-05-11, 20:52
γεια σου eddie κτηναρα, εισαι προτυπο για μενα οπως ξερεις και τα βιντεο σου ειναι πορωση!
Οσον αφορα την τεχνικη και το στυλ προπονησης που φαγωθηκαν αρκετοι να σχολιαζουν , τυχαινει στο gym μου να εχω ενα φιλαρακι που κανει ακριβως τα ιδια, και οσες φορες του λενε να βαλει λιγοτερα και να κανει πιο αυστηρη τεχνικη , δεν γουσταρει ρε παιδι μου δεν ευχαριστιεται προπονηση ο ανθρωπος και συμφωνω 100% μαζι του,το μονο που του λεω ειναι να κραταει απλα τα "προσχηματα" στις ασκησεις , για να μην εχει τραυματισμους , πχ και εσυ εκει που κανεις κοπηλατικη η μεση σου ειναι αρκετα ισια δεν καμπουριαζεις δδλδ και αυτο ειναι το βασικο, απο εκει και περα καντην οπως σε βολευει ρε μαγκα και βαλε οσα κιλα γουσταρεις, εφοσον βλεπεις και αποτελεσματα ολα κομπλε

eri_87
05-05-11, 21:06
Πολύ καλά πας!!! Όπως είπαν κ οι υπόλοιποι φαίνεται βελτίωση στο σώμα σου... κι ας μη το βλέπεις! :green:
Για τα βίντεο να πω ότι δε μαρέσει αυτός ο τρόπος προπόνησης, προτιμώ πιο ήπιες κινήσεις, αλλά αφού απότι λες έτσι σου αρέσει, συνέχισε!!! :weights: Καταλαβαίνω τη ψυχολογία όταν κάνεις τόσο έντονη προπόνηση, απλά να πω κι εγώ πρόσεξε να μην τραυματιστείς γιατί μια φορά μπορεί να γίνει η στραβή!

Αναμένουμε καλύτερη γράμμωση....:thumbup:

-beba-
05-05-11, 21:09
Μπράβο Eddie τεράστιε!!!:clap::clap::clap::clap::clap:

Eddie
05-05-11, 21:31
πολυ ωραίο το ερώτημά σου και πάνω σ αυτο θέλω να σου πω να επιστήσεις την προσοχή όχι στο να την κάνεις την προπόνηση σεμιναριακού στύλ , αλλα να προσέχεις τα χοντρά λάθη αυτα που θα σου φέρουν μακροπρόθεσμα τον τραυματισμό .

και τι ενοώ υπάρχουν τα λάθη που μπορεί μπάμ και κάτω να σου κάνουν την ζημια και υπάρχουν και αυτα που μακροπρόθεσμα θα βγούν οι ζημιές , κάποια απο αυτα είναι το ελειπές ζέσταμα κυρίως στα πόδια και οι διατάσεις και γενικα σε άλλες ασκήσεις κυρίως στούς ώμους η αγκώνες, που αν αρπάξεις φόλα εκεί δύσκολα περνάν , μην τα βαριέστε καθόλου μιλάω απο πείρα, αν και πιτσιρίκος και νέος στο χώρο τα έχω πάρει γραμμή αυτα :P:P:P

χαχααχαχαχαχαχα ετσι,συνομηλικοι ειμαστε,απλως εσυ τα πιανεις πιο ευκολα..χαχαχ :P:P

Ναι αυτα τα βασικα τα γνωριζω,διατασεις κανω παντα κυριως στους ωμους και ειδικοτερα τους περιστροφεις οταν εχω ανω σωμα.Και για τα ποδια φυσικα..ολα κομπλε,απλως αν γινει το λαθος και ερθει η ωρα του τραυματισμου κι αυτα λιγη σημασια εχουν δυστηχως..

Ηλια ευχαριστω πολυ για την απαντηση!!


γεια σου eddie κτηναρα, εισαι προτυπο για μενα οπως ξερεις και τα βιντεο σου ειναι πορωση!
Οσον αφορα την τεχνικη και το στυλ προπονησης που φαγωθηκαν αρκετοι να σχολιαζουν , τυχαινει στο gym μου να εχω ενα φιλαρακι που κανει ακριβως τα ιδια, και οσες φορες του λενε να βαλει λιγοτερα και να κανει πιο αυστηρη τεχνικη , δεν γουσταρει ρε παιδι μου δεν ευχαριστιεται προπονηση ο ανθρωπος και συμφωνω 100% μαζι του,το μονο που του λεω ειναι να κραταει απλα τα "προσχηματα" στις ασκησεις , για να μην εχει τραυματισμους , πχ και εσυ εκει που κανεις κοπηλατικη η μεση σου ειναι αρκετα ισια δεν καμπουριαζεις δδλδ και αυτο ειναι το βασικο, απο εκει και περα καντην οπως σε βολευει ρε μαγκα και βαλε οσα κιλα γουσταρεις, εφοσον βλεπεις και αποτελεσματα ολα κομπλε

Αυτο ^^ :thumbup:
Αυτο μετραει για μενα..να σαι καλα φιλε για τα καλα λογια,καθε φορα μου φτιαχνεις τη διαθεση :D


Πολύ καλά πας!!! Όπως είπαν κ οι υπόλοιποι φαίνεται βελτίωση στο σώμα σου... κι ας μη το βλέπεις! :green:
Για τα βίντεο να πω ότι δε μαρέσει αυτός ο τρόπος προπόνησης, προτιμώ πιο ήπιες κινήσεις, αλλά αφού απότι λες έτσι σου αρέσει, συνέχισε!!! :weights: Καταλαβαίνω τη ψυχολογία όταν κάνεις τόσο έντονη προπόνηση, απλά να πω κι εγώ πρόσεξε να μην τραυματιστείς γιατί μια φορά μπορεί να γίνει η στραβή!

Αναμένουμε καλύτερη γράμμωση....:thumbup:

Ευχαριστω πολυ Ερη:green:

Απο τραυματισμους,εχουμε λιγους..αλλα οταν μπαινεις στο χορο θα χορεψεις!!Ειτε κανεις τελεια τεχνικη ειτε λιγο ατσουμπαλη,αν παιζεις παντα στα ορια καποια στιγμη θα το φας το κεφαλι..δυστηχως!


Μπράβο Eddie τεράστιε!!!:clap::clap::clap::clap::clap:

Να σαι καλα μπεμπα μου!!!!! :D

TRIANTAFYLLOU
05-05-11, 21:45
δεν αναφέρομαι σε λεπτομέρειες γιατι ούτε κι απο το βίντεο μπορεί κανείς να βγάλει ασφαλή συμπεράσματα γιατι μετράει κάτι που δεν φαίνετε δηλαδή το πόσο έχεις υπο έλεγχο τούς μυς που εμπλέκονται σε μια άσκηση ώστε να μην πάθεις κάποιο τράβηγμα η θλάση , πχ ενα παράδειγμα θα αναφέρω για μενα η κωπηλατική με μπάρα είναι η πιο ασφαλής άσκηση επειδή ακριβώς ελέγχω κοιλιακούς και ραχιαίους και η μέση είναι σαν να βρίσκετε σε νάρθηκα , επίσης μετράει πολυ να έχεις καλα γυμνασμένους κοιλιακούς και ραχιαίους .

ειδικα τα πορωμένα άτομα πρέπει να προσέχουν περισσότερο γιατι είναι διπλο το πλήγμα και ψυχολογικό , για να μην μετα απο κάποιο τραυματισμό αρκούνται απλα στο να βλέπουν τούς άλλους να γυμνάζονται , αυτούς τους πονάει περισσότερο γι αυτο προσοχή στις ταρζανιές , πάντως πάς πολυ καλα σε σχέση με πρίν έχει φανεί η δουλειά που κάνεις :thumbup::thumbup:

Eddie
05-05-11, 21:58
ειδικα τα πορωμένα άτομα πρέπει να προσέχουν περισσότερο γιατι είναι διπλο το πλήγμα και ψυχολογικό , για να μην μετα απο κάποιο τραυματισμό αρκούνται απλα στο να βλέπουν τούς άλλους να γυμνάζονται , αυτούς τους πονάει περισσότερο γι αυτο προσοχή στις ταρζανιές , πάντως πάς πολυ καλα σε σχέση με πρίν έχει φανεί η δουλειά που κάνεις :thumbup::thumbup:

Σωστο!!!!!!!!!!!!Ετσι ακριβως ειναι,ειμαστε εξαρτημενοι πλεον!!

Προχθες απο βλακεια μου,επεσε πανω στους ωμους η μπαρα στο σμιθ με 160 κιλα την ωρα που εκανα γαμπες,ευτυχως ειχα και το μαξιλαρακι και δεν εγινε χοντρη ζημια.Παρ ολα αυτα με πονουσε ο περιστροφεας για λιγες μερες,το ξεκουρασα ομως πηρα αντιφλεγμονωδη,μυοχαλαρωτικα,εβαλα κρεμες κλπ και τωρα δοξα τω θεω ειμαι περδικι.Και μονο στην ιδεα οτι θα μπορουσα να μεινω εκτος για διμηνο και βαλε,μου ανεβαινε η κορτιζολη..χαχαχα!!!

Οσο για το τελευταιο σχολιο ευχαριστω παρα πολυ!Η αληθεια ειναι οτι για ενα χρονο που ακολουθω την διατροφη,κοιταω να ξεκουραζομαι και να κανω οτι περναει απ το χερι μου,τα αποτελεσματα με ικανοποιουν παρα πολυ!

Levrone
05-05-11, 22:55
εγω πιστευω οτι το να εχουμε τεχνικη ειναι καλο και αναγκαιο.

Αλλα απο κει και περα ειναι καποιες ασκησεις οπως οι αρσεις θανατου που τραβας με οτι εχεις και δεν εχεις..Αν μπεις στη διαδικασια να το φιλοσοφησεις την εβαψες..

Δε λεω να κανεις αρσεις θανατου και να νιωθεις πονο στη μεση και να συνεχιζεις, εκει θα σαι καραγκιοζης..Αλλα μολις τσαντιστεις και νευριασεις καλα, γραπωνεις τη μπαρα και τραβας..και τελος..και την αλλη μερα πονας απο το σβερκο μεχρι την ουρα..

Στο βιντεο με την κωπηλατικη στην τροχαλια απλα θελω να πω οτι η συγκεκριμενη ασκηση με βοηθησε πολυ οταν αφησα αυτη την τεχνικη (που κανεις τωρα και που την εκανα και εγω) και αρχισα να κατεβαζω και κατα καποιο τροπο να "μαγκωνω-σφιγγω" τα φτερα..Ετσι την ενιωθα καλα..Βεβαια πλεον δεν κανω αυτη την ασκηση αφου δεν εχω τροχαλια παρα μονο μονοζυγο δυστυχως..

tasos2
05-05-11, 23:07
εγω πιστευω οτι το να εχουμε τεχνικη ειναι καλο και αναγκαιο.

Αλλα απο κει και περα ειναι καποιες ασκησεις οπως οι αρσεις θανατου που τραβας με οτι εχεις και δεν εχεις..Αν μπεις στη διαδικασια να το φιλοσοφησεις την εβαψες..


Aκριβως, μονο στις πολυαρθρικες ειναι θεμιτη η οχι τοσο καλη τεχνικη γιατι σε νοιαζει η πολυαρθρικοτητα (να πιασεις πολλους μυς μαζι) και οχι να εστιασεις καπου

humanoid
05-05-11, 23:16
Aκριβως, μονο στις πολυαρθρικες ειναι θεμιτη η οχι τοσο καλη τεχνικη γιατι σε νοιαζει η πολυαρθρικοτητα (να πιασεις πολλους μυς μαζι) και οχι να εστιασεις καπου

Εγω παλι θα διαφωνησω με αυτο.Ειδικα σε σκουοτ κ αρσεις πρεπει να χεις καλη τεχνικη μην παρεις καμια μεση στα χερια

Eddie
06-05-11, 01:08
εγω πιστευω οτι το να εχουμε τεχνικη ειναι καλο και αναγκαιο.

Αλλα απο κει και περα ειναι καποιες ασκησεις οπως οι αρσεις θανατου που τραβας με οτι εχεις και δεν εχεις..Αν μπεις στη διαδικασια να το φιλοσοφησεις την εβαψες..

Δε λεω να κανεις αρσεις θανατου και να νιωθεις πονο στη μεση και να συνεχιζεις, εκει θα σαι καραγκιοζης..Αλλα μολις τσαντιστεις και νευριασεις καλα, γραπωνεις τη μπαρα και τραβας..και τελος..και την αλλη μερα πονας απο το σβερκο μεχρι την ουρα..

Στο βιντεο με την κωπηλατικη στην τροχαλια απλα θελω να πω οτι η συγκεκριμενη ασκηση με βοηθησε πολυ οταν αφησα αυτη την τεχνικη (που κανεις τωρα και που την εκανα και εγω) και αρχισα να κατεβαζω και κατα καποιο τροπο να "μαγκωνω-σφιγγω" τα φτερα..Ετσι την ενιωθα καλα..Βεβαια πλεον δεν κανω αυτη την ασκηση αφου δεν εχω τροχαλια παρα μονο μονοζυγο δυστυχως..


Ε ναι ρε κωστη,αυτο λεω κι εγω.Πχ για μενα η βαση μιας σωστης τεχνικης ειναι πχ στην πλατη να εχεις παντα το στηθος εξω και την μεση σε ευθεια.Ολα τα αλλα ειναι τι βολευει στον καθενα...τελος παντων.

Αυτο που λες με το μαγκωμα το ειχα κανει και πραγματικα δουλευε για τα φτερα αλλα στη συσπαση δουλευαν και τα δικεφαλα πολυ και το αφησα.

Triumph
06-05-11, 07:41
Φίλε πολύ καλός και τα βιντεάκια πολύ ωραία,δν είμαι σε θέση να σχολιάσω την τεχνική σου γιατί αν κάνεις την άσκηση κ νιώθεις αυτο το "κλικ" κ έχεις αποτέλεσμα απο αύτο (που όπως βλέπω έχεις) τότε όλα τα υπόλοιπα είναι αερολογίες. Καλή συνέχεια!

Blast
06-05-11, 11:56
Συμφωνώ μαζί σου Triumph!Αφού φίλε Eddie έχεις αποτελέσματα μ' αυτά που κάνεις τότε συνέχισε.:clap::clap:

Eddie
06-05-11, 13:30
Φίλε πολύ καλός και τα βιντεάκια πολύ ωραία,δν είμαι σε θέση να σχολιάσω την τεχνική σου γιατί αν κάνεις την άσκηση κ νιώθεις αυτο το "κλικ" κ έχεις αποτέλεσμα απο αύτο (που όπως βλέπω έχεις) τότε όλα τα υπόλοιπα είναι αερολογίες. Καλή συνέχεια!


Συμφωνώ μαζί σου Triumph!Αφού φίλε Eddie έχεις αποτελέσματα μ' αυτά που κάνεις τότε συνέχισε.:clap::clap:


Να στε καλα παιδες!!Η βαση της τεχνικης θα μεινει ιδια,απλως μπορει να τροποποιησω λιγο καποια πραγματα,δλδ να ριξω λιγα κιλα και να κανω μεγαλυτερη κινηση στην κοπηλατικη πχ..αλλα η ταλαντωση στη μεση θα παραμεινει,γιατι οταν ειμαι σταθερος με ποναει.

gym
06-05-11, 14:40
Να στε καλα παιδες!!Η βαση της τεχνικης θα μεινει ιδια,απλως μπορει να τροποποιησω λιγο καποια πραγματα,δλδ να ριξω λιγα κιλα και να κανω μεγαλυτερη κινηση στην κοπηλατικη πχ..αλλα η ταλαντωση στη μεση θα παραμεινει,γιατι οταν ειμαι σταθερος με ποναει.

αγυριστο κεφαλι για να μην το πω αλλιως...αντε...;););):P:P

Tasos Green
11-05-11, 15:39
Μαστορας τι να λεμε τωρα... ;)

Eddie
11-05-11, 15:40
Μαστορας τι να λεμε τωρα... ;)

Μαστροχαλαστης πες καλυτερα.. ;);););););)

-Nikolakis-
11-05-11, 18:38
Φιλε Eddie μπραβο για την προοδο σου!Καλη δυναμη στη γραμμωση!!Κετο θα ακολουθησεις??Γιατι κατι τετοιο διαβασα πιο πανω...
Οσο για την τεχνικη σου,μια χαρα ειναι!Και γω με τον ιδιο τροπο γυμναζομαι πανω κατω...Ναι μεν καλυτερη δυνατη τεχνικη με οσο το δυνατον περισσοτερο βαρος..αλλα οταν το σωμα λεει "μπορεις να φορτωσεις κι αλλο"...ε νομιζω το ακους!!
Keep lifting:thumbup::thumbup:

Eddie
11-05-11, 20:15
Φιλε Eddie μπραβο για την προοδο σου!Καλη δυναμη στη γραμμωση!!Κετο θα ακολουθησεις??Γιατι κατι τετοιο διαβασα πιο πανω...
Οσο για την τεχνικη σου,μια χαρα ειναι!Και γω με τον ιδιο τροπο γυμναζομαι πανω κατω...Ναι μεν καλυτερη δυνατη τεχνικη με οσο το δυνατον περισσοτερο βαρος..αλλα οταν το σωμα λεει "μπορεις να φορτωσεις κι αλλο"...ε νομιζω το ακους!!
Keep lifting:thumbup::thumbup:

Να σαι καλα φιλε μου!!!!!!

Σκεφτομουν να ξεκινησω κετο στην αρχη αλλα μετα αλλαξα γνωμη και κανω μια διαιτα με υψηλη πρωτεινη μετρια λιπαρα και λιγους υδατ (σχετικα).

Eddie
16-05-11, 13:54
Καλησπερες!!!!Νεες φωτο στα 95.8,η διαιτα παει καλα,οι προπονησεις καλα και τα αεροβια καλα αν και οσο ζεσταινει ο καιρος αρχιζουν οι απαλεψιες:green:


http://img718.imageshack.us/img718/7495/160520112460.jpg (http://img718.imageshack.us/i/160520112460.jpg/)

http://img69.imageshack.us/img69/4804/160520112490.jpg (http://img69.imageshack.us/i/160520112490.jpg/)

http://img847.imageshack.us/img847/9581/160520112530.jpg (http://img847.imageshack.us/i/160520112530.jpg/)

http://img715.imageshack.us/img715/6776/160520112620.jpg (http://img715.imageshack.us/i/160520112620.jpg/)


Τα ποδια μου συνηθως φαινονται πιο κομμενα,αλλα δε ξερω..ισως παιζει ρολο το οτι μολις ειχα γυρισει απο αεροβια.Επισης κατι πρεπει να κανω με την αποτριχωση και τους ερεθισμους στα ποδια γιατι χαλαει πολυ την εικονα..

gym
16-05-11, 13:57
αντε βουρρρρρρρρρρρρρρ...οταν λεει κατι η τζιμμμμμμμμμμ,την ακουμε.,...
να σου πω...βγαλε καποτε και μια την κοιλια να δουμε αν εχεις πεσει εκει και την διαφορα...
αντε και παλι μπραβο ...δεν το ξαναλεω μην επαναπαυεσαι λαμογιο...:green::green::green:

Qlim4X
16-05-11, 14:12
Θες καθαρισμα :green: join the club :P

1) ποδια εισαι μια χαρα αλλα θες διαχορισμο. δοκιμασε για λιγο κερο εναλαγες στις ασκησεις. (σουμο σκουατ, εκτασης με ενα αποδι και εξω μιτι, πρεσα με ενα ποδι)
2) γαμπες θες δουλια ;)
3) χερια ομους εισαι μια χαρα αν και θα ιθελες λιγο κρεας πιχις ρολερ
4) πλατι δεν βλεπω
5) ουτε κοιλια
6) ουτε στιθος καλα

αεροβιο ποσο κανεις και ποτε?

απο μασα πως εισαι?

gym
16-05-11, 14:14
Θες καθαρισμα :green: join the club :P

1) ποδια εισαι μια χαρα αλλα θες διαχορισμο. δοκιμασε για λιγο κερο εναλαγες στις ασκησεις. (σουμο σκουατ, εκτασης με ενα αποδι και εξω μιτι, πρεσα με ενα ποδι)
2) γαμπες θες δουλια ;)
3) χερια ομους εισαι μια χαρα αν και θα ιθελες λιγο κρεας πιχις ρολερ
4) πλατι δεν βλεπω
5) ουτε κοιλια
6) ουτε στιθος καλα

αεροβιο ποσο κανεις και ποτε?

απο μασα πως εισαι?

πες καλε και κατι καλο...απαπαπα....κακιεςςςςςςς!!!!!!;);)

Eddie
16-05-11, 14:25
αντε βουρρρρρρρρρρρρρρ...οταν λεει κατι η τζιμμμμμμμμμμ,την ακουμε.,...
να σου πω...βγαλε καποτε και μια την κοιλια να δουμε αν εχεις πεσει εκει και την διαφορα...
αντε και παλι μπραβο ...δεν το ξαναλεω μην επαναπαυεσαι λαμογιο...:green::green::green:

χαχαχα..gym has spoken:P

Ευχαριστω ρε :green:


Θες καθαρισμα :green: join the club :P

1) ποδια εισαι μια χαρα αλλα θες διαχορισμο. δοκιμασε για λιγο κερο εναλαγες στις ασκησεις. (σουμο σκουατ, εκτασης με ενα αποδι και εξω μιτι, πρεσα με ενα ποδι)
2) γαμπες θες δουλια ;)
3) χερια ομους εισαι μια χαρα αν και θα ιθελες λιγο κρεας πιχις ρολερ
4) πλατι δεν βλεπω
5) ουτε κοιλια
6) ουτε στιθος καλα

αεροβιο ποσο κανεις και ποτε?

απο μασα πως εισαι?

Ελα ρε αλεξ,θα γεμισει το κλαμπ..ολοι γι αυτο παλευουμε τωρα ;)

1)Τα ποδια δε με ενδιαφερουν και παρα πολυ να κοψουν.Κανω βασικες ασκησεις με πολλα κιλα για να κρατησω μαζα οσο το δυνατον και να φαινονται μπαλαρισμενα,γιατι εχω την ταση να μικραινω πολυ οσο χανω κιλα.

2)Γαμπες ειμαι μια χαρα σε σχεση με το υπολοιπο συνολο,το μονο που δε μου αρεσει ειναι το πως φαινονται απο μπροστα.Ειναι ακριβως σε περιμετρο οσο και τα χερια μου..44.5

3)Πηχεις τους χτυπαω καλα μια φορα τη βδομαδα,αλλα οχι και ρολλερ ρε συ..αυτη ειναι ασκηση για παιδακια:P
Καμψεις καρπων με μπαρα και 65 κιλα,αλλιως δε νιωθουν..κανω κι ενα drop set στο τελος και σκανε.

Πλατη στηθος δες τις φωτο 3 σελιδες πισω,ειναι πριν μια βδομαδα περιπου.Κοιλια δε βαζω,δεν υπαρχει λογος.Δεν υπαρχει κατι να δειξω αρα..δε βαζω!Αν και οταν βγει το πακετο,θα βαλω μια να μιλησουμε για σχηματα ασκησεις κλπ.

Αεροβια 4 πρωινα των 50-60 λεπτων τρεξιμο,8-9 χλμ περιπου.Απο διατροφη ειμαι στα 250-110-90 ΠΥΛ.

Titanium
16-05-11, 14:31
Ωραιος ρε:thumbup:...Εγω στα ειπα και απο κοντα...Παντος οι φοτο σε αδικούν λιγο...Είσαι πιο κομμένος....:thumbup:

-Nikolakis-
16-05-11, 14:58
Καλησπερες!!!!Νεες φωτο στα 95.8,η διαιτα παει καλα,οι προπονησεις καλα και τα αεροβια καλα αν και οσο ζεσταινει ο καιρος αρχιζουν οι απαλεψιες:green:


http://img718.imageshack.us/img718/7495/160520112460.jpg (http://img718.imageshack.us/i/160520112460.jpg/)

http://img69.imageshack.us/img69/4804/160520112490.jpg (http://img69.imageshack.us/i/160520112490.jpg/)

http://img847.imageshack.us/img847/9581/160520112530.jpg (http://img847.imageshack.us/i/160520112530.jpg/)

http://img715.imageshack.us/img715/6776/160520112620.jpg (http://img715.imageshack.us/i/160520112620.jpg/)


Τα ποδια μου συνηθως φαινονται πιο κομμενα,αλλα δε ξερω..ισως παιζει ρολο το οτι μολις ειχα γυρισει απο αεροβια.Επισης κατι πρεπει να κανω με την αποτριχωση και τους ερεθισμους στα ποδια γιατι χαλαει πολυ την εικονα..

Αδερφε παμε δυνατα!!Δε μασαμε ουτε απο κρυο ουτε απο ζεστη..Πειθαρχεια στα υψη!!:bbbiceps::bbbiceps::weights:

Qlim4X
16-05-11, 15:23
χαχαχα..gym has spoken:P

Ευχαριστω ρε :green:



Ελα ρε αλεξ,θα γεμισει το κλαμπ..ολοι γι αυτο παλευουμε τωρα ;)

1)Τα ποδια δε με ενδιαφερουν και παρα πολυ να κοψουν.Κανω βασικες ασκησεις με πολλα κιλα για να κρατησω μαζα οσο το δυνατον και να φαινονται μπαλαρισμενα,γιατι εχω την ταση να μικραινω πολυ οσο χανω κιλα.

2)Γαμπες ειμαι μια χαρα σε σχεση με το υπολοιπο συνολο,το μονο που δε μου αρεσει ειναι το πως φαινονται απο μπροστα.Ειναι ακριβως σε περιμετρο οσο και τα χερια μου..44.5

3)Πηχεις τους χτυπαω καλα μια φορα τη βδομαδα,αλλα οχι και ρολλερ ρε συ..αυτη ειναι ασκηση για παιδακια:P
Καμψεις καρπων με μπαρα και 65 κιλα,αλλιως δε νιωθουν..κανω κι ενα drop set στο τελος και σκανε.

Πλατη στηθος δες τις φωτο 3 σελιδες πισω,ειναι πριν μια βδομαδα περιπου.Κοιλια δε βαζω,δεν υπαρχει λογος.Δεν υπαρχει κατι να δειξω αρα..δε βαζω!Αν και οταν βγει το πακετο,θα βαλω μια να μιλησουμε για σχηματα ασκησεις κλπ.

Αεροβια 4 πρωινα των 50-60 λεπτων τρεξιμο,8-9 χλμ περιπου.Απο διατροφη ειμαι στα 250-110-90 ΠΥΛ.

κοψε το τρεξιμο και βαλε γριγορο βαδην κοντα στουσ 130 σφιγμους αν μπορεις να μετρισεις

οι υδατανθρακες σου ειναι απο ρυζι? αν ναι γυρισετο σε πατατα 1 μηνα να ξεμπουκοσεις απο νερα. (μην βοφασε οτι θα μικρινεις θα διχνεις μεγαλυτερος χωρις νερα ;) )

κατεβασε και τα λιπαρα σου λιγο ακομα

Eddie
16-05-11, 15:48
Ωραιος ρε:thumbup:...Εγω στα ειπα και απο κοντα...Παντος οι φοτο σε αδικούν λιγο...Είσαι πιο κομμένος....:thumbup:

Τhanks ρε:thumbup:


Αδερφε παμε δυνατα!!Δε μασαμε ουτε απο κρυο ουτε απο ζεστη..Πειθαρχεια στα υψη!!:bbbiceps::bbbiceps::weights:

Ετσι :clap:


κοψε το τρεξιμο και βαλε γριγορο βαδην κοντα στουσ 130 σφιγμους αν μπορεις να μετρισεις

οι υδατανθρακες σου ειναι απο ρυζι? αν ναι γυρισετο σε πατατα 1 μηνα να ξεμπουκοσεις απο νερα. (μην βοφασε οτι θα μικρινεις θα διχνεις μεγαλυτερος χωρις νερα ;) )

κατεβασε και τα λιπαρα σου λιγο ακομα


κοψε το τρεξιμο και βαλε γριγορο βαδην κοντα στουσ 130 σφιγμους αν μπορεις να μετρισεις

οι υδατανθρακες σου ειναι απο ρυζι? αν ναι γυρισετο σε πατατα 1 μηνα να ξεμπουκοσεις απο νερα. (μην βοφασε οτι θα μικρινεις θα διχνεις μεγαλυτερος χωρις νερα ;) )

κατεβασε και τα λιπαρα σου λιγο ακομα

Γρηγορο βαδην?Για να βγαλω 8-9 χιλιομετρα θελω 2 ωρες ρε.

Οι υδατανθρακες ειναι 25γρ απο βρωμη το πρωι,60γρ απο απο ρυζι το μεσημερι και 25 απο μελι μεταπροπονητικα.Με την πατατα ξερω τι παιζει,απλως δε μου αρεσει καθολου βραστη,ασε που πρεπει να βαλω και μια-δυο κουταλιες λαδι γιατι σκετη ειναι σαν αχυρο.Τα νερα δε με ενδιαφερουν καθολου αλεξ,και αλατι τρωω αρκετο,και κρεατινη ξεκιναω σε καμια βδομαδα..ποσως με ενδιαφερουν.Αυτο που με νοιαζει ειναι να χασω λιπος.

Ποσοτητες δε κοβω ακομα,σε αυτη τη φαση χανω ενα κιλο τη βδομαδα και ειμαι ευχαριστημενος.Αν κολλησω θα βγαλω πρωτα 20γρ λιπαρα που εχω απο ξηρους καρπους και μετα λιγο ακομα υδατ!

Levrone
16-05-11, 16:18
VAMOS VAMOS VAMOS!!!!

Συνεχιζουμε!!!!!

gmalamos
16-05-11, 16:22
Καλη συνεχεια εντι!

Qlim4X
16-05-11, 16:39
Τhanks ρε:thumbup:



Ετσι :clap:





Γρηγορο βαδην?Για να βγαλω 8-9 χιλιομετρα θελω 2 ωρες ρε.

Οι υδατανθρακες ειναι 25γρ απο βρωμη το πρωι,60γρ απο απο ρυζι το μεσημερι και 25 απο μελι μεταπροπονητικα.Με την πατατα ξερω τι παιζει,απλως δε μου αρεσει καθολου βραστη,ασε που πρεπει να βαλω και μια-δυο κουταλιες λαδι γιατι σκετη ειναι σαν αχυρο.Τα νερα δε με ενδιαφερουν καθολου αλεξ,και αλατι τρωω αρκετο,και κρεατινη ξεκιναω σε καμια βδομαδα..ποσως με ενδιαφερουν.Αυτο που με νοιαζει ειναι να χασω λιπος.

Ποσοτητες δε κοβω ακομα,σε αυτη τη φαση χανω ενα κιλο τη βδομαδα και ειμαι ευχαριστημενος.Αν κολλησω θα βγαλω πρωτα 20γρ λιπαρα που εχω απο ξηρους καρπους και μετα λιγο ακομα υδατ!

με γρηγορο βαδιν 40-50 λεπτα θα εχεις μεγαλυτερη λιπολισι απο το τρεχοντας 8 χιλιομετρα.

σπουργιτι εισαι? ρε βαλε υδατανθρακες τοσους δεν τρωει ουτε η γυναικα μου.

εγω τρωω 100γρ βρομι και 3χ200 πατατα. σκοπος ειναι να χασις λιπος οχι κρεας.

με την πατατα παιζουν ευκολες συνταγες (ψιτι φουρνο, τιγανιτες φουρνου, μικροκιματα ψιτες)

Eddie
16-05-11, 16:57
VAMOS VAMOS VAMOS!!!!

Συνεχιζουμε!!!!!


Καλη συνεχεια εντι!

Nα στε καλα αγορια μου!!:clap:


με γρηγορο βαδιν 40-50 λεπτα θα εχεις μεγαλυτερη λιπολισι απο το τρεχοντας 8 χιλιομετρα.Γι αυτο εισαι σιγουρος??Αφου θα κανω μικροτερη αποσταση,αρα θα παραγω λιγοτερο εργο,λιγοτερη επιβαρυνση :unsure: ..εγω ελεγα να βαλω καμια χιτ μολις κολλησω.

σπουργιτι εισαι? ρε βαλε υδατανθρακες τοσους δεν τρωει ουτε η γυναικα μου.

εγω τρωω 100γρ βρομι και 3χ200 πατατα. σκοπος ειναι να χασις λιπος οχι κρεας.

με την πατατα παιζουν ευκολες συνταγες (ψιτι φουρνο, τιγανιτες φουρνου, μικροκιματα ψιτες)

Ρε συ,χαιρω πολυ..νομιζεις δε θελω να φαω?Αντε και να βαλω παραπανω carbs..απο που να κοψω θερμιδες??

Και βασικα στον ογκο ετρωγα απο 180γρ μεχρι 200..οποτε αυτη η ποσοτητα μια χαρα μου φαινεται ;)

Οι ψητες οι πατατες μου αρεσουν..αλλα ρε συ,μια ωρα φουρνο θελουν οι ατιμες!!!

The Rock
16-05-11, 16:59
κοψε το τρεξιμο και βαλε γριγορο βαδην κοντα στουσ 130 σφιγμους αν μπορεις να μετρισεις

οι υδατανθρακες σου ειναι απο ρυζι? αν ναι γυρισετο σε πατατα 1 μηνα να ξεμπουκοσεις απο νερα. (μην βοφασε οτι θα μικρινεις θα διχνεις μεγαλυτερος χωρις νερα ;) )

κατεβασε και τα λιπαρα σου λιγο ακομα

Συμφωνώ σε αυτό και επαυξάνω, κράτα το range 130-150 παλμούς.
Κάθε βδομάδα ή κάθε 2η βδομάδα (ανάλογα το πως νιώθεις) κάνε κάποια μικρή αλλαγή είτε σε διατροφή είτε σε αερόβια(είτε αυτό λέγεται ένταση είτε συνολική ώρα).
Βάλε 5 φορές την εβδομάδα πρωινή αερόβια και ξεκίνα από 30-35 λεπτά και ανέβα μέχρι και 60 αλλά αργά.

Eddie
16-05-11, 17:11
Συμφωνώ σε αυτό και επαυξάνω, κράτα το range 130-150 παλμούς.
Κάθε βδομάδα ή κάθε 2η βδομάδα (ανάλογα το πως νιώθεις) κάνε κάποια μικρή αλλαγή είτε σε διατροφή είτε σε αερόβια(είτε αυτό λέγεται ένταση είτε συνολική ώρα).
Βάλε 5 φορές την εβδομάδα πρωινή αερόβια και ξεκίνα από 30-35 λεπτά και ανέβα μέχρι και 60 αλλά αργά.

Δλδ αν εγω τρεχω στους 150-160 παλμους ποια ειναι η διαφορα με το να περπαταω στους 130?Δλδ οσο αυξανονται οι παλμοι σταματας να καις λιπος??Δε μπορω και να τους μετρησω ρε γαμωτο..

Αλλαγη στη διατροφη κανω καθε μερα οσον αφορα την πρωτεινη.Λιπ-Υδατ μενουν ιδια..να παιζω που και που δλδ καμια πατατα αντι για ρυζι το μεσημερι??

Manos1989
16-05-11, 17:20
Δλδ αν εγω τρεχω στους 150-160 παλμους ποια ειναι η διαφορα με το να περπαταω στους 130?Δλδ οσο αυξανονται οι παλμοι σταματας να καις λιπος??Δε μπορω και να τους μετρησω ρε γαμωτο..

Αλλαγη στη διατροφη κανω καθε μερα οσον αφορα την πρωτεινη.Λιπ-Υδατ μενουν ιδια..να παιζω που και που δλδ καμια πατατα αντι για ρυζι το μεσημερι??

Δε σταματάς να καις λίπος απλά μειώνεται το ποσοστό, όσο αυξάνεται η ένταση.
Υπάρχει και η άλλη πλευρά πάντως που λέει ότι δε μας νοιάζει πόσο λίπος καίμε την ώρα της αερόβιας αλλά πόσες θερμίδες οπότε στο τέλος της μέρας έχεις χάσεις πάλι λίπος.
Εγώ την έχω σιχαθεί την αργή αερόβια(γενικά την αερόβια βασικά) και αν κάνω, κάνω 20λεπτο ΗΙΙΤ 65-95% να τελειώνω:P

Eddie
16-05-11, 17:26
Δε σταματάς να καις λίπος απλά μειώνεται το ποσοστό, όσο αυξάνεται η ένταση.
Υπάρχει και η άλλη πλευρά πάντως που λέει ότι δε μας νοιάζει πόσο λίπος καίμε την ώρα της αερόβιας αλλά πόσες θερμίδες οπότε στο τέλος της μέρας έχεις χάσεις πάλι λίπος.
Εγώ την έχω σιχαθεί την αργή αερόβια(γενικά την αερόβια βασικά) και αν κάνω, κάνω 20λεπτο ΗΙΙΤ 65-95% να τελειώνω:P

Κοιτα,βασικα αυτο σκεφτηκα και γω,δλδ αν κανω αλλαγη στην αεροβια να κανω χιτ και οχι περπατητα.Το βαριεμαι αφορητα,ασε που πρεπει να παρω το αμαξι να παω 5-6 χλμ εξω απ το χωριο να βρω κανενα παραδρομο να περπατησω!!Αν με δει κανενας μεσα στο χωριο θα πεσει κραξιμο..χαχα:green:

Επισης το πολυ αργο τρεξιμο με κουραζει περισσοτερο απ το κανονικο που τρεχω τωρα,στα 8-8.2χλμ/ωρα.Χιτ δεν εχω κανει ποτε αλλα με ψηνει πολυ γιατι και ειναι ενδιαφερον και δε τη βαριεσαι,αλλα και γιατι τελειωνεις γρηγορα που αυτο οσο καλοκαιριαζει ειναι μεγαλο +..απλως σκεφτομουν να κανω καμια αλλαγη οταν και αν κολλησω.

Qlim4X
16-05-11, 17:28
Nα στε καλα αγορια μου!!:clap:



Ρε συ,χαιρω πολυ..νομιζεις δε θελω να φαω?Αντε και να βαλω παραπανω carbs..απο που να κοψω θερμιδες??

Και βασικα στον ογκο ετρωγα απο 180γρ μεχρι 200..οποτε αυτη η ποσοτητα μια χαρα μου φαινεται ;)

Οι ψητες οι πατατες μου αρεσουν..αλλα ρε συ,μια ωρα φουρνο θελουν οι ατιμες!!!

ασε τις θερμιδες και παιξε με το ματι.

γυρισε ολο το ρυζι σε πατατα και θα με θυμηθεις.

αναλογικα σχεδον ειμαστε ιδιοι. εγω κανω διετα με αυτα

1) 50gr whey 100gr oats
2) 160 chicken 200 potato
3) 160 chicken 200 potato
4) 50g whey 10 almonds
5) 40g iso 1 green apple
6) 160g chicken 150 potato
7) 160g chicken (σε ξενυχτι)

μετα γυρισετο στην γαλοπουλα και θα κατεβουν και αλλο τα λιπαρα και μετα χαμιλονε τιν πατατα αννα 50γρ


Δλδ αν εγω τρεχω στους 150-160 παλμους ποια ειναι η διαφορα με το να περπαταω στους 130?Δλδ οσο αυξανονται οι παλμοι σταματας να καις λιπος??Δε μπορω και να τους μετρησω ρε γαμωτο..

Αλλαγη στη διατροφη κανω καθε μερα οσον αφορα την πρωτεινη.Λιπ-Υδατ μενουν ιδια..να παιζω που και που δλδ καμια πατατα αντι για ρυζι το μεσημερι??


ετσι χανεις και μαζα με πολους σφιγμους

Eddie
16-05-11, 17:30
Οκ..αυτο με την πατατα θα το κοιταξω:clap:

lef
16-05-11, 19:15
ελα ρε billare θηριο
πολυ καλος ρε συ,καλα καμια σχεση με τοτε που σε ειχα δει απο κοντα
αντε περιμενω να σε δουμε στισ παραλιες σιγα σιγα:green:

σχετικα με την διατροφη και εγω ρυζι μονο χρησιμοποιω και με προβληματισε αυτο με την πατατα.παντως για την γευση που κολλας δοκιμασε ρε γλυκοπατατα αν και πολυ πιο ακριβη

Eddie
16-05-11, 19:58
ελα ρε billare θηριο
πολυ καλος ρε συ,καλα καμια σχεση με τοτε που σε ειχα δει απο κοντα
αντε περιμενω να σε δουμε στισ παραλιες σιγα σιγα:green:

σχετικα με την διατροφη και εγω ρυζι μονο χρησιμοποιω και με προβληματισε αυτο με την πατατα.παντως για την γευση που κολλας δοκιμασε ρε γλυκοπατατα αν και πολυ πιο ακριβη

Να σαι καλα ρε φιλε:green:

Οι παραλιες με ειδανε χθες για πρωτη φορα φετος..χαχαχα!!

Κοιτα,το ρυζι λενε οτι εχει την ταση να κραταει νερα,αλλα οπως ξαναλεω τα νερα δε με ενδιαφερουν τουλαχιστον στη φαση που ειμαι τωρα..αργοτερα ισως,δε ξερω.Απ την αλλη,η πατατα μου καθεται πολυ ελαφρια στο στομαχι και μετα απο λιγο πειναω..δε ξερω,θα κανω δοκιμη για λιγες μερες και θα δω πως παει.

Qlim4X
16-05-11, 22:02
Κοιτα,το ρυζι λενε οτι εχει την ταση να κραταει νερα,αλλα οπως ξαναλεω τα νερα δε με ενδιαφερουν τουλαχιστον στη φαση που ειμαι τωρα..αργοτερα ισως,δε ξερω.Απ την αλλη,η πατατα μου καθεται πολυ ελαφρια στο στομαχι και μετα απο λιγο πειναω..δε ξερω,θα κανω δοκιμη για λιγες μερες και θα δω πως παει.

ακριβος οπως τα λες ειναι :thumbup:

-beba-
16-05-11, 22:34
:clap::clap::clap::clap::clap:
Μπράβο Eddie! Συγχαρητήρια.
:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

TEFAAtzis
16-05-11, 22:49
Ωραιος ο Βολιοτης ;)

Eddie
16-05-11, 22:54
:clap::clap::clap::clap::clap:
Μπράβο Eddie! Συγχαρητήρια.
:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

Ευχαριστω μπεμπα μου!!!!Να σαι καλα :)


Ωραιος ο Βολιοτης ;)

Ουρτατα μωρε :P

Να σαι καλα ρε ψηλε:green:

marvin
16-05-11, 23:05
:clap::clap: Μπραβο βρε Βασιλη το πας πολυ καλα!!!!!:turtle::turtle:

tasos2
16-05-11, 23:36
Τι δικεφαλος ειναι αυτος ρε θηριο... Μπραβο!

Eddie
16-05-11, 23:43
:clap::clap: Μπραβο βρε Βασιλη το πας πολυ καλα!!!!!:turtle::turtle:

Σε ευχαριστω πολυ Νικη!!!!Να σαι καλα:green:


Τι δικεφαλος ειναι αυτος ρε θηριο... Μπραβο!

Ελα ρε Τασο,να σαι καλα φιλε!!Ο δικεφαλος οντως ειναι αρκετα καλος,στον τρικεφαλο υστερω ομως και πιο συγκεκριμενα στην εξωτερικη κεφαλη που δε λεει να παρει με τιποτα για να μεγαλωσει το πεταλο;)

deluxe
17-05-11, 04:43
Φιλε το στηθος το ξυριζεις; Αν ναι, με τι; Και καθε ποτε;

Eddie
17-05-11, 12:45
Φιλε το στηθος το ξυριζεις; Αν ναι, με τι; Και καθε ποτε;

Το στηθος με μηχανη...ακου με και δε θα χασεις.Εχω βαλει και ξυραφι και κερι,αλλα μονο με την ξυριστικη δεν ερεθιζεται!!Τωρα που καλοκαιριαζει,μια φορα τη βδομαδα τα κανω..το χειμωνα πανω απο 10 μερες,αλλα νταξ ουτε 10 λεπτα δεν ειναι.

jimmy007
17-05-11, 16:51
ασε τις θερμιδες και παιξε με το ματι.

ετσι χανεις και μαζα με πολους σφιγμους

Oι θερμίδες είναι ο πιο σημαντικός παράγοντας στην απώλεια λίπους.
Μυική μάζα δεν χάνεις με όσους σφυγμούς και να κάνεις με 250γρ πρωτείνες που παίρνει ο Βασίλης..

Καλή συνέχεια Βασίλη στη γράμμωση αν και πιστεύω ότι πας ήδη πολύ καλά..:thumbup::thumbup:

Eddie
17-05-11, 16:58
Oι θερμίδες είναι ο πιο σημαντικός παράγοντας στην απώλεια λίπους.
Μυική μάζα δεν χάνεις με όσους σφυγμούς και να κάνεις με 250γρ πρωτείνες που παίρνει ο Βασίλης..

Καλή συνέχεια Βασίλη στη γράμμωση αν και πιστεύω ότι πας ήδη πολύ καλά..:thumbup::thumbup:

Eυχαριστω πολυ ψηλε,να σαι καλα!!:thumbup:

gym
17-05-11, 17:03
Oι θερμίδες είναι ο πιο σημαντικός παράγοντας στην απώλεια λίπους.
Μυική μάζα δεν χάνεις με όσους σφυγμούς και να κάνεις με 250γρ πρωτείνες που παίρνει ο Βασίλης..

Καλή συνέχεια Βασίλη στη γράμμωση αν και πιστεύω ότι πας ήδη πολύ καλά..:thumbup::thumbup:

:thumbup::thumbup::thumbup:

FiVo-Alex/City
17-05-11, 17:26
Τα ποδια μου συνηθως φαινονται πιο κομμενα,αλλα δε ξερω..ισως παιζει ρολο το οτι μολις ειχα γυρισει απο αεροβια.Επισης κατι πρεπει να κανω με την αποτριχωση και τους ερεθισμους στα ποδια γιατι χαλαει πολυ την εικονα..

Μετά την αποτρίχωση βάλε μια αλοιφή απο το φαρμακείο με το όνομα CETAVLON. Είναι αντισυπτική και κάνει πολύ καλή δουλειά. Όπως επίσης και φθηνή, 5 euro. Τρείς μέρες και θα είσαι μια χαρά μετά. :thumbup:

savage
17-05-11, 17:29
Μυική μάζα δεν χάνεις με όσους σφυγμούς και να κάνεις με 250γρ πρωτείνες που παίρνει ο Βασίλης..



amen

deluxe
17-05-11, 17:44
Το στηθος με μηχανη...ακου με και δε θα χασεις.Εχω βαλει και ξυραφι και κερι,αλλα μονο με την ξυριστικη δεν ερεθιζεται!!Τωρα που καλοκαιριαζει,μια φορα τη βδομαδα τα κανω..το χειμωνα πανω απο 10 μερες,αλλα νταξ ουτε 10 λεπτα δεν ειναι.Μηχανη εχω κουρευτικη με σκαλες, οχι ξυριστικη. Καθε εβδομαδα ε; Μονο το στηθος κανεις ή και πιο κατω στομαχι,κοιλια;

Eddie
17-05-11, 21:05
:thumbup::thumbup::thumbup:

Συμφωνας??:green:


Μετά την αποτρίχωση βάλε μια αλοιφή απο το φαρμακείο με το όνομα CETAVLON. Είναι αντισυπτική και κάνει πολύ καλή δουλειά. Όπως επίσης και φθηνή, 5 euro. Τρείς μέρες και θα είσαι μια χαρά μετά. :thumbup:

Οκ,θα το τσεκαρω tnx!!Βασικα το θεμα μου ειναι οτι χρειαζομαι απολεπιση γιατι οι τριχες βγαινουν αλλα δε μπορουν να σκασουν απ το δερμα για να μεγαλωσουν..σιγα μη καθομαι να τριβως ομως,αλλη δουλεια δεν ειχα..τεσπα,τωρα εχω κοψει για λιγο καιρο την αποτριχωση να δω πως θα παει,μονο στο συγκεκριμενο σημειο βεβαια το οποιο κανω με ξυριστικη.


amen

Amen εγω ρε Νικ που περιμενω σχολιο σου και μου πετας εκει ενα amen και φευγεις..χαχαχαχα..αν εχεις χρονο και το δεις,ριξε ενα βλεφαρο να μου πεις τη γνωμη σου..


Μηχανη εχω κουρευτικη με σκαλες, οχι ξυριστικη. Καθε εβδομαδα ε; Μονο το στηθος κανεις ή και πιο κατω στομαχι,κοιλια;

Ε ωραια,δε γινεται να μη βαλεις σκαλα??Εννοω να τα παρεις,αλλα οχι και δερμα..ας μεινει λιγο,το χρειαζεσαι αλλωστε για να μην ερεθιστει το δερμα.Προς το παρων μονο το στηθος και πιο κατω απλως ενα ελαφρυ τριμαρισμα,αν πεσω κι αλλο σε κιλα θα τα παρω πατο,κανονικα.

Dreiko
17-05-11, 21:10
bill δε μασας εσυ....μια χαρα τα πας....:clap:
δε σε φοβαμαι εσενα αδερφε μου....:toast:

Eddie
17-05-11, 21:46
bill δε μασας εσυ....μια χαρα τα πας....:clap:
δε σε φοβαμαι εσενα αδερφε μου....:toast:

Ελα ρε βαγγο,να σαι καλα φιλε.. :):):)

Mitsen
17-05-11, 21:54
Πραγματικά όταν μπαίνω να δω τις νέες σου φωτογραφίες Bασίλη βλέπω κάθε φορα πρόοδο!:thumbup:

Μεγάλη αλλαγή! συνέχισε δυναμικά αδερφέ! ωραίος!:clap:

P.S. αυτό με τους ερεθισμούς το έχω και εγώ ρε συ Bασίλη και μου έχει αφήσει σημάδια εδώ και 5-6 μήνες:(

Eddie
17-05-11, 21:59
Πραγματικά όταν μπαίνω να δω τις νέες σου φωτογραφίες Bασίλη βλέπω κάθε φορα πρόοδο!:thumbup:

Μεγάλη αλλαγή! συνέχισε δυναμικά αδερφέ! ωραίος!:clap:

P.S. αυτό με τους ερεθισμούς το έχω και εγώ ρε συ Bασίλη και μου έχει αφήσει σημάδια εδώ και 5-6 μήνες:(

Nα σαι καλα ρε φιλε,ευχαριστω πολυ πολυ :green:

Ειναι μεγαλη μαλακια,οντως..και το θεμα ειναι οτι μπορει να μεινουν σημαδια για παντα αν προχωρησει πολυ το θεμα.Θελει καλη διαχειρηση και περιποιηση..

Αντωνης
17-05-11, 23:44
Φιλε eddie εχεις τα χερια που καποτε θελω να αποκτησω.Σε αυτο το σημειο πραγματικα εισαι εμπνευση για μενα,εχεις τις αναλογιες που στοχευω καθως και αυτη την κορυφωση στα δικεφαλα:thumbup:

Eddie
17-05-11, 23:59
Φιλε eddie εχεις τα χερια που καποτε θελω να αποκτησω.Σε αυτο το σημειο πραγματικα εισαι εμπνευση για μενα,εχεις τις αναλογιες που στοχευω καθως και αυτη την κορυφωση στα δικεφαλα:thumbup:

:O να σαι καλα ρε μαν,με κολακευεις :green:

Ευτυχως παμε καλα απο δικεφαλα...το βλεπω κι εγω πανω μου οτι στεκονται καλα.Αν αρπαζαν και τα τρικεφαλα το ιδιο,τωρα θα ηταν πολυ καλυτερο το συνολο..αλλα τι να κανεις,υπομονη,δεν ειναι στο χερι του...ειναι στο χερι μου :green:

DrNio
18-05-11, 00:43
Για το χέρι συμφωνώ.Πολύ καλό.

Μία παραπάνω έμφαση θα έλεγα πως θες στο στήθος.Ειδικά στην εσωτερική μεριά.

Καλή συνέχεια κ.Eddie.:P

tasos2
18-05-11, 00:47
1) Γιατι να χανεις μαζα με πολλους σφιγμους αν καις τις ιδιες θερμιδες? Ειναι αληθεια οτι με πιο χαμηλη ενταση στοχευεις κατευθειαν στο λιπος για ενεργεια ενω με πιο υψηλη σε αλλες πηγες πρωτα. Αλλα οχι και να παρεις απο τους μυς. Επισης κανει καλο και στο καρδιοαναπνευστικο ενω η χαμηλη ενταση δεν προσφερει τιποτα εκτος απο χασιμο θερμιδων

2) Αυτη η αλοιφη που λετε εμενα που μολις κανω αποτριχωση σε 3 μερες ειμαι σαν αρρωστος απο τα σπυρια θα με σωσει?

3)Bill τους τετρακεφαλους και τους δικεφαλους μη τους δειχνεις πολυ γιατι θα στους ματιασουνε:green:

Eddie
18-05-11, 00:57
Για το χέρι συμφωνώ.Πολύ καλό.

Μία παραπάνω έμφαση θα έλεγα πως θες στο στήθος.Ειδικά στην εσωτερική μεριά.

Καλή συνέχεια κ.Eddie.:P

Ξερεις τι παιζει με το στηθος φιλε?Εχει αρκετη μαζα..αν το δεις απο κοντα θα καταλαβεις.Απλως οπως εχω ξαναπει,στο στρατο σε 9 μηνες εβαλα 35+ κιλα και τα πηρα ολα στην κοιλια και στο στηθος,αφου φαντασου οτι δεν αλλαξα παντελονια...Υπαρχει πολυ λιπος εκει δλδ και ειναι το τελευταιο που θα φυγει για να κοψει το στηθος.

Καλη συνεχεια και σε σενα:)


1) Γιατι να χανεις μαζα με πολλους σφιγμους αν καις τις ιδιες θερμιδες? Ειναι αληθεια οτι με πιο χαμηλη ενταση στοχευεις κατευθειαν στο λιπος για ενεργεια ενω με πιο υψηλη σε αλλες πηγες πρωτα. Αλλα οχι και να παρεις απο τους μυς. Επισης κανει καλο και στο καρδιοαναπνευστικο ενω η χαμηλη ενταση δεν προσφερει τιποτα εκτος απο χασιμο θερμιδων

2) Αυτη η αλοιφη που λετε εμενα που μολις κανω αποτριχωση σε 3 μερες ειμαι σαν αρρωστος απο τα σπυρια θα με σωσει?

3)Bill τους τετρακεφαλους και τους δικεφαλους μη τους δειχνεις πολυ γιατι θα στους ματιασουνε:green:

Ναι ρε συ,καταρχην πηγα σημερα για τρεξιμο με την προυποθεση να παω πιο χαλαρα..αλλα δε μπορουσα,δε μου εβγαινε.Εχω βρει το ρυθμο μου τωρα και μενω εκει σταθερα..
Για την αλοιφη δε ξερω αν κανει δουλεια,παντως εγω θα την παρω σιγουρα να την βαζω παραλληλα με bepanthol που βαζω καθε μερα.

Δε ματιαζομαι ευκολα εγω ρε,εχω παντα σκορδα μαζι μου:green:

Nio
18-05-11, 01:54
[...]στο στρατο σε 9 μηνες εβαλα 35+ κιλα[...]


Wtf?! :shock:
Τι τρώγατε, 8 cheat-meals τη μέρα? :unsure:

Eddie
18-05-11, 02:00
Wtf?! :shock:
Τι τρώγατε, 8 cheat-meals τη μέρα? :unsure:

Μα σκεψου οτι σταματησα τη διαιτα,και το γυμναστηριο.Μονο και μονο απ το γυμναστηριο ειχα ηδη ενα πλεονασμα 700-800 θερμιδων..βαλε και τα γλυκα απ το κψμ και τα junk απ εξω,το τελευταιο τριμηνο ημουν και σε λεσχη..καταλαβαινεις.

arisfwtis
18-05-11, 14:17
πολυ καλος:clap::clap::clap::clap::clap:
ρε φιλε αμα γραμμωσεις θα σαι ΤΕΛΕΙΟΣ τι να λεμε


ποσο bf εχεις?

αρχοντας
πραγματικα μπραβο ρε αδερφε

Eddie
18-05-11, 14:39
πολυ καλος:clap::clap::clap::clap::clap:
ρε φιλε αμα γραμμωσεις θα σαι ΤΕΛΕΙΟΣ τι να λεμε


ποσο bf εχεις?

αρχοντας
πραγματικα μπραβο ρε αδερφε

Ελα ρε φωτη να σαι καλα!!

Δε ξερω φιλε ποσο εχω,και δε με κοφτει κιολας.

Giannistzn
18-05-11, 16:14
Παρα πολυ καλος eddie! Συνεχισε τη καλη δουλεια που κανεις!

Το μονο που με παραξενεψε, ειναι οι υδ/κες στη διατροφη σου. Μου φαινονται πολυ χαμηλα για τα κιλα σου. Επισης για την αεροβια και εγω την ιδια απορια εχω, γιατι στους 130-150 (ολοι αυτο λενε οπου και αν εχω διαβασει). Σε αυτους τους παλμους, δεν ιδρωνω οση ωρα και αν κανω ειναι λογικο να καιγεται λιπος?

Eddie
18-05-11, 20:02
Παρα πολυ καλος eddie! Συνεχισε τη καλη δουλεια που κανεις!

Το μονο που με παραξενεψε, ειναι οι υδ/κες στη διατροφη σου. Μου φαινονται πολυ χαμηλα για τα κιλα σου. Επισης για την αεροβια και εγω την ιδια απορια εχω, γιατι στους 130-150 (ολοι αυτο λενε οπου και αν εχω διαβασει). Σε αυτους τους παλμους, δεν ιδρωνω οση ωρα και αν κανω ειναι λογικο να καιγεται λιπος?

Να σαι καλα φιλε μου!!!Οι υδατ ειναι οντως πολυ λιγοι,αλλα γενικα ακομα και το χειμωνα στον υποτιθεμενο ογκο παιζω μεχρι 180-200γρ,οποτε αυτη η πτωση ηταν αναμενομενη για να αρχισω να χανω.

Τωρα για τους παλμους οι αποψεις διιστανται,εγω παντως απ οτι βλεπω θα συνεχισω σε αυτο το μοτιβο.

savage
19-05-11, 03:31
Amen εγω ρε Νικ που περιμενω σχολιο σου και μου πετας εκει ενα amen και φευγεις..χαχαχαχα..αν εχεις χρονο και το δεις,ριξε ενα βλεφαρο να μου πεις τη γνωμη σου..


ναι εγραψα amen στο σχολιο του τζιμι γιατισυμφωνουσα απολυτα.εχω κουραστει να ακουω για το παραμυθι του δηθεν καταβολισμου.

παμε στο δια ταυτα τωρα.εχεις οντως μια βελτιωση στις φωτο οσον αφορα το θεμα το γραμμωση.
απο και και περα βεβαια σε ολα τα υπολοιπα δηλ. στον τροπο που προσεγγιζεις το ολο ζητημα διατροφης/προπονησης κτλ διαφωνω και στα εχω πει και στο facebook κατα καιρους οποτε θεωρω περιττο να επαναλαμβανομαι και δω. νομιζω ξερεις τις αποψεις μου

Eddie
19-05-11, 15:09
ναι εγραψα amen στο σχολιο του τζιμι γιατισυμφωνουσα απολυτα.εχω κουραστει να ακουω για το παραμυθι του δηθεν καταβολισμου.

παμε στο δια ταυτα τωρα.εχεις οντως μια βελτιωση στις φωτο οσον αφορα το θεμα το γραμμωση.
απο και και περα βεβαια σε ολα τα υπολοιπα δηλ. στον τροπο που προσεγγιζεις το ολο ζητημα διατροφης/προπονησης κτλ διαφωνω και στα εχω πει και στο facebook κατα καιρους οποτε θεωρω περιττο να επαναλαμβανομαι και δω. νομιζω ξερεις τις αποψεις μου

Ειχαμε μιλησει για το θεμα της προπονησης που τελικα εχω αλλαξει απο τοτε,για διατροφη δε μιλησαμε απ οσο θυμαμαι.Τεσπα,αφου θεωρεις περριτη την επαναληψη..με συγχωρεις που στο ζητησα κι ολας,να σαι καλα.

Eddie
24-05-11, 21:06
Βαζω και μια φωτο απ τους μηριαιους δικεφαλους γιατι με ενδιαφερει η συνολικη αναπτυξη και γι αυτο περιμενω και τη γνωμη σας!!

Με ενδιαφερει οσο το δυνατον,να μην υστερω πουθενα..η μαλλον,να διορθωσω τις ασσυμετριες μου καλυτερα.


http://img16.imageshack.us/img16/6757/240520112690.jpg (http://img16.imageshack.us/i/240520112690.jpg/)

Υ.Γ.Οι γαμπες δεν ειναι πατημενες καλα..μη τις παιρνετε υπ οψη.

jimmy007
25-05-11, 13:40
Μία λέξη έχω να πω... Respect....:thumbup::thumbup::toast::toast:

Eddie
25-05-11, 15:10
Μία λέξη έχω να πω... Respect....:thumbup::thumbup::toast::toast:

Eυχαριστω πολυ φιλε..να σαι καλα :)

Spyrous
25-05-11, 16:55
Μου φενεται οτι υστερεις λιγο στις γαμπες?
8ελω να πω μπορεις πολυ ακομα πιο πολυ να τις γραμμωσεις:clap::clap::clap:Για ολο το καλουπακι σου

arisfwtis
25-05-11, 17:41
αφου το πε ο ανθρωπος ρε συ δεν ποζαρει για γαμπες
λογικο να μην φαινονται καλα;)

Eddie
25-05-11, 17:47
Μου φενεται οτι υστερεις λιγο στις γαμπες?
8ελω να πω μπορεις πολυ ακομα πιο πολυ να τις γραμμωσεις:clap::clap::clap:Για ολο το καλουπακι σου

:toast: Spyrous

Μα πως το ειδες?Αφου εχω κατι μηνες να βαλω φωτο απ τις γαμπες :unsure:

Ξαναλεω,στην παραπανω φωτο δεν εχουν πατηθει οι γαμπες.Στην πραγματικοτητα δεν εχουν καμια σχεση με αυτο που μαρτυραει η φωτο..

Γραμμωση δε νομιζω να χρειαζονται μιας και διαχωριζονται και οι 2 μυες της γαμπας και η φλεβικοτητα ειναι αρκετα εμφανης.Εγω θα ηθελα να τις δωσω κι αλλο ογκο,οχι οτι φαινονται ασυμμετρες αλλα επειδη η συγκεκριμενη μυικη ομαδα μου αρεσει να ειναι μπομπα..αλλα με τοσα κιλα που χανω,τοσο τρεξιμο και τοσο λιωσιμο..δυστηχως δε το κοβω να παιρνουν :(



αφου το πε ο ανθρωπος ρε συ δεν ποζαρει για γαμπες
λογικο να μην φαινονται καλα;)

Αυτο.. :thumbup:

pepeismenos karga
25-05-11, 17:56
πολυ ωραιος εντι...πολυ καλος ο διαχωρισμος στα μηριαια δικεφαλα....μπραβο εχεις χασει αρκετο λιπος....συνεχισε ετσι μεχρι να φτασεις το στοχο σου....ωραιος...
α και αυτο για τους παλμους ισχυει.....μεχρι τους 120 ο οργανισμος χρησιμοποιει σαν κυρια πηγη ενεργειας το λιπος μετα απο τους 120 χρησιμοποιει το γλυκογονο....και εαν ειναι εξαντλημενο αυτο την πρωτεινη[διασπαει δηλαδη αμινοξεα]...τωρα εαν εσυ τρως αρκετους υδατανθρακες ή πρωτεινη πριν την αεροβια δεν εχεις προβλημα[προσεχοντας βεβαια και ποσες θερμιδες καις στην αεροβια σου] οποτε μαι χαρα...εαν δεν τρως καθολου υδατανθρακες και λιγη πρωτεινη τοτε καλο θα ητναε να εκανες μεχρι τους 120....για σιγουρια....εαν και με τη χιτ καις περισσοτερο λιπος γιατι πολυ απλα οταν στην αεροβια καις λιπος την υπολοιπη μερα καις γλυκογονο ενω οταν καις γλυκογονο την υπολοιπη μερα καις λιποςς...και αυτο κανει η χιτ...αυξανει το μεταβολισμο ολη την ημερα καιγοντας περισσοτερες θερμιδες μεσα στην ημερα[απλα θελει περισσοτερο υδατανθρακα]
και αυτο οτι δεν τρως πολους θδατανθραξες δεν εχει σχεση...αμα τρως αρκετα λιπαρα δεν χανεις ουτε μαζα ουτε δυναμη....απλα οντως ο δατανθρακας κανει το μεταβολισμο να κινειται πιο γρηγορα ενω τα λιπαρα τον κανουν πολυ σλοου...

Spyrous
25-05-11, 18:58
Μα πως το ειδες?Αφου εχω κατι μηνες να βαλω φωτο απ τις γαμπες :unsure:

Ξαναλεω,στην παραπανω φωτο δεν εχουν πατηθει οι γαμπες.Στην πραγματικοτητα δεν εχουν καμια σχεση με αυτο που μαρτυραει η φωτο..

Γραμμωση δε νομιζω να χρειαζονται μιας και διαχωριζονται και οι 2 μυες της γαμπας και η φλεβικοτητα ειναι αρκετα εμφανης.Εγω θα ηθελα να τις δωσω κι αλλο ογκο,οχι οτι φαινονται ασυμμετρες αλλα επειδη η συγκεκριμενη μυικη ομαδα μου αρεσει να ειναι μπομπα..αλλα με τοσα κιλα που χανω,τοσο τρεξιμο και τοσο λιωσιμο..δυστηχως δε το κοβω να παιρνουν :(

Εννωουσα απο το υπολοιπο κορμο του σωματος σου τσακαλε..αλλα οκ δν το ειχα δει οτι ειπες οτι δεν τις ειχες πατισει;)
Επισης για τις γαμπες βοη8αει παρα πολυ το μπασκετ σου τις σικωνει κιολλας και στις κανει φετες 4χρονια μπασκετ τερματισαν :green:..Ετσι πιστεβω δηλαδη οτι βοη8αει πολυ το μπασκετ και οχι τοσο το ποδοσφαιρο γιατι συνεχεια πραγματοποιεις αλματα...

Eddie
25-05-11, 21:08
πολυ ωραιος εντι...πολυ καλος ο διαχωρισμος στα μηριαια δικεφαλα....μπραβο εχεις χασει αρκετο λιπος....συνεχισε ετσι μεχρι να φτασεις το στοχο σου....ωραιος...
α και αυτο για τους παλμους ισχυει.....μεχρι τους 120 ο οργανισμος χρησιμοποιει σαν κυρια πηγη ενεργειας το λιπος μετα απο τους 120 χρησιμοποιει το γλυκογονο....και εαν ειναι εξαντλημενο αυτο την πρωτεινη[διασπαει δηλαδη αμινοξεα]...τωρα εαν εσυ τρως αρκετους υδατανθρακες ή πρωτεινη πριν την αεροβια δεν εχεις προβλημα[προσεχοντας βεβαια και ποσες θερμιδες καις στην αεροβια σου] οποτε μαι χαρα...εαν δεν τρως καθολου υδατανθρακες και λιγη πρωτεινη τοτε καλο θα ητναε να εκανες μεχρι τους 120....για σιγουρια....εαν και με τη χιτ καις περισσοτερο λιπος γιατι πολυ απλα οταν στην αεροβια καις λιπος την υπολοιπη μερα καις γλυκογονο ενω οταν καις γλυκογονο την υπολοιπη μερα καις λιποςς...και αυτο κανει η χιτ...αυξανει το μεταβολισμο ολη την ημερα καιγοντας περισσοτερες θερμιδες μεσα στην ημερα[απλα θελει περισσοτερο υδατανθρακα]
και αυτο οτι δεν τρως πολους θδατανθραξες δεν εχει σχεση...αμα τρως αρκετα λιπαρα δεν χανεις ουτε μαζα ουτε δυναμη....απλα οντως ο δατανθρακας κανει το μεταβολισμο να κινειται πιο γρηγορα ενω τα λιπαρα τον κανουν πολυ σλοου...

Ελα ρε αρχοντα,ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια!!!!

Τωρα στα πρακτικα..εχουν μεινει λιγα κιλακια για χασιμο και αφου βλεπω οτι μου παει ενταξει,νομιζω δεν ειναι καιρος για πειραματισμους!!Τα αεροβια συνεχιζουν 4 πρωινα των 50-60 λεπτων χαμηλομετριας εντασης με τους παλμους να ειναι χοντρικα πανω απο 150.Πρεπει μια φορα απο περιεργεια να κανω διαδρομο και να τους μετρησω..

Οσο για τους υδατανθρακες,εχεις δικιο..μπορει να ειναι υπερβολικα χαμηλοι για τα κιλα μου,ομως τα λιπαρα κυμαινονται σε μετρια επιπεδα περιπου 1γρ/κιλο και την πρωτεινη στα 3γρ.Παντως βλεπω διαφορα στην ορεξη/διαθεση μεσα στη μερα απο τοτε που εβαλα υδατ στο ποστ..παρ ολο που στον ογκο ημουν κατα του υδατ σε κεινη την ωρα.