PDA

Επιστροφή στο Forum : Φωτογραφιες Eddie.



Σελίδες : 1 2 3 [4] 5 6

jimmy007
26-05-11, 02:47
πολυ ωραιος εντι...πολυ καλος ο διαχωρισμος στα μηριαια δικεφαλα....μπραβο εχεις χασει αρκετο λιπος....συνεχισε ετσι μεχρι να φτασεις το στοχο σου....ωραιος...
α και αυτο για τους παλμους ισχυει.....μεχρι τους 120 ο οργανισμος χρησιμοποιει σαν κυρια πηγη ενεργειας το λιπος μετα απο τους 120 χρησιμοποιει το γλυκογονο....και εαν ειναι εξαντλημενο αυτο την πρωτεινη[διασπαει δηλαδη αμινοξεα]...τωρα εαν εσυ τρως αρκετους υδατανθρακες ή πρωτεινη πριν την αεροβια δεν εχεις προβλημα[προσεχοντας βεβαια και ποσες θερμιδες καις στην αεροβια σου] οποτε μαι χαρα...εαν δεν τρως καθολου υδατανθρακες και λιγη πρωτεινη τοτε καλο θα ητναε να εκανες μεχρι τους 120....για σιγουρια....εαν και με τη χιτ καις περισσοτερο λιπος γιατι πολυ απλα οταν στην αεροβια καις λιπος την υπολοιπη μερα καις γλυκογονο ενω οταν καις γλυκογονο την υπολοιπη μερα καις λιποςς...και αυτο κανει η χιτ...αυξανει το μεταβολισμο ολη την ημερα καιγοντας περισσοτερες θερμιδες μεσα στην ημερα[απλα θελει περισσοτερο υδατανθρακα]
και αυτο οτι δεν τρως πολους θδατανθραξες δεν εχει σχεση...αμα τρως αρκετα λιπαρα δεν χανεις ουτε μαζα ουτε δυναμη....απλα οντως ο δατανθρακας κανει το μεταβολισμο να κινειται πιο γρηγορα ενω τα λιπαρα τον κανουν πολυ σλοου...

Εντάξει υπάρχει ένας αριθμός παλμών(δεν είναι το 120 σε όλους μας αλλά πάνω κάτω εκεί είναι στους περισσότερους, δηλαδή 120-140).
Όταν είσαι κάτω από αυτό το νούμερο,χρησιμοποιείται περισσότερο το λίπος (παραπάνω από 50%),λιγότερο το γλυκογόνο και ελάχιστα τα αμινοξέα(κάτω από 10%) . Όταν λέω αμινοξέα εννοώ τα BCAA's.
Φυσικά δεν αναφέρω ATP και φωσφοκρεατίνη γιατί αυτά τελειώνουν αμέσως.
Πάνω από αυτό το νούμερο, δεν αλλάζει σημαντικά το ποσοστό συμμετοχής των αμινοξέων. Απλά χρησιμοποιείται κυρίως γλυκογόνο και λιγότερο λίπος(όσο περισσότεροι είναι οι παλμοί τόσο πιο έντονο είναι αυτό).
Αν δεν υπάρχει γλυκογόνο, συντίθεται στο ήπαρ από λιπαρά οξέα κυρίως και αυξάνεται κυρίως η συμμετοχή των λιπαρών οξέων και ελαφρώς των αμινοξέων. Γενικά ο οργανισμός δεν προτιμά να χρησιμοποιεί εκτεταμένα τα αμινοξέα, εκτός αν δεν έχει καμία άλλη λύση.

Με την H.I.T. καις περισσότερες θερμίδες, άρα προκαλείς μεγαλύτερο θερμιδικό έλλειμα και αν λαμβάνεις αρκετές πρωτείνες όπως ο Εddie, δεν έχεις πρόβλημα με θέματα μυικού καταβολισμού.
Εγώ βέβαια δεν την προτιμώ, εκτός αν υπάγεται σε κάποιο άθλημα..

Eddie
08-06-11, 16:36
Ειμαι πλεον στη 12η βδομαδα γραμμωσης,συνεχιζω να χανω αν και με πολυ αργους ρυθμους και σιγα σιγα αρχιζω να βλεπω ενα φως στο τουνελ,αν και θελω καμποσο καθαρισμα ακομα..3-4 κιλα υποθετω.

Οριστε μερικες φωτο.


http://img30.imageshack.us/img30/2766/dsc011620.jpg (http://img30.imageshack.us/i/dsc011620.jpg/)

http://img219.imageshack.us/img219/4838/dsc011640.jpg (http://img219.imageshack.us/i/dsc011640.jpg/)

http://img14.imageshack.us/img14/2876/dsc011680.jpg (http://img14.imageshack.us/i/dsc011680.jpg/)

Και μια καλλιτεχνικη,οπου διακρινεται καθαρα και η περισσεια δερματος στην κοιλια.

http://img98.imageshack.us/img98/954/070620112970.jpg (http://img98.imageshack.us/i/070620112970.jpg/)

geo28
08-06-11, 16:41
τι λες τωρα ,τελειος:thumbup::thumbup:..εχεις κοψει πολυ,ειδικα 3η φωτο πολυ φετοτουμπανη..μεγαλη προοδος,ωραιος ρε γιγαντα..:clap:
υ.γ στην τεταρτη η μεση σου τα σπαει.

Eddie
08-06-11, 16:46
τι λες τωρα ,τελειος:thumbup::thumbup:..εχεις κοψει πολυ,ειδικα 2η φωτο πολυ φετοτουμπανη..μεγαλη προοδος,ωραιος ρε γιγαντα..:clap:
υ.γ στην τριτη η μεση σου τα σπαει.

Ευχαριστω πολυ ρε man!!!!Εμενα απ ολες μ αρεσει η 1η πιο πολυ..ουτε κι εγω δε πιστευω αυτο που βλεπω :P

Στην τριτη φωτο στη most,η στην τελευταια εννοεις την ασπρομαυρη? :unsure:

geo28
08-06-11, 16:49
Ευχαριστω πολυ ρε man!!!!Εμενα απ ολες μ αρεσει η 1η πιο πολυ..ουτε κι εγω δε πιστευω αυτο που βλεπω :P

Στην τριτη φωτο στη most,η στην τελευταια εννοεις την ασπρομαυρη? :unsure:

αχα,εκανα εντιτ:green:..οι 2 τελευτεες μ αρεσαν περισσοτερο:thumbup:

thegravijia
08-06-11, 17:05
ti διατροφη ακολουθεις κ ποσο αεροβιο κανεις?

συνεχισε μαν το χεις !! :clap:

Eddie
08-06-11, 17:08
αχα,εκανα εντιτ:green:..οι 2 τελευτεες μ αρεσαν περισσοτερο:thumbup:

:clap:


ti διατροφη ακολουθεις κ ποσο αεροβιο κανεις?

συνεχισε μαν το χεις !! :clap:

Να σαι καλα bill!!

Ειμαι περιπου 800-900 θερμιδες κατω απο συντηρηση,με 250-110-80 περιπου ΠΥΛ.
Απο αεροβια κανω 4 πρωινα LISS των 50-55 λεπτων,τρεξιμο.

jimmy007
08-06-11, 17:31
Πολύ καλά πας Βασίλη. Αρχίζεις και καθαρίζεις και δείχνουν οι μάζες που έχεις(που είναι πολλές :thumbup::thumbup:)... 2-3 κιλά ακόμα και θα είσαι σούπερ. Κάτι εφικτό σαν στόχος. Πολλά μπράβο για την επιμονή και την υπομονή που δείχνεις και το αποτέλεσμα θα σε αναταμείψει..:toast::toast:

pan0z
08-06-11, 17:40
Ρε βασιλη δεν εχεις βαρεθει να βγαζεις ολο φωτογραφιες τον ευατο σου τοσο ψωναρα δηλαδη?:turtle::turtle::turtle:πλακιτσα :green:Βασικα ξες τι... αυτο περιμενα να δω τοσο καιρο οταν θα εμπαινες για γραμμωση πραγματικα εισαι 1000 φορες καλυτερος απο οτι πριν και δεν θελω γκρινιες για χανω ποντους απο χερια κτλπ πραγματικα φαινεσε πολυ πιο ποιοτικος και καλος!!!Η τριτη φωτο ειναι all the money παντως οδοντωτοι,χερια,στηθος ειναι ολα:bowdown:.Τωρα για το στομαχι που λες θα ηθελα μια στιγμη να βγαλεις μια φωτο χωρις να ρουφας για να δουμε τι γινεται αλλα δεν πιστευω ειναι κατι που θα σε παιδεψει πολυ ακομα...Καλη συνεχεια!

DrNio
08-06-11, 17:57
Με τόσες photos απο Maiden μόνο καλά λόγια μπορώ να πω!!:green:

Πολύ καλός και το στήθος σου έχει βελτιωθεί νομίζω.Προσωπικά,πιστεύω πρέπει να δώσεις έμφαση σε γράμμωση κοιλιακών,τρικεφάλων και στο στήθος "εσωτειρικά" (που λέμε και εμείς οι αρχάριοι)

Καλή συνέχεια, Up The Irons !!!

Tasos Green
08-06-11, 18:30
μπραβο ρε bro! εκανες δουλεια! :clap: 1-2 κιλα να καθαρισουν ακομα που δεν ειναι τιποτα για σενα θα γινεις ΜΕΤΑΛΟΒΕΡΓΑ!:green::thumbup:

savage
08-06-11, 18:46
μια χαρα τα πας απλα να θυμασαι αυτα που σου ειπα απο κοντα στη θεσ/νικη. το σωμα σου θα χανει λιπος με τους ρυθμους που θελει,οποτε μην βιαζεσαι και μην το πιεζεις. δωσε του χρονο ωστε να μην flatαρεις.
παντως ηδη δειχνεις καλυτερος .πολυ καλυτερος θα ελεγα.απο δω και περα αρχιζουν τα δυσκολα οπου θα δυσκολευει η καυση λιπους.υπομονη κι επιμονη!
καλη συνεχεια απο μενα!:thumbup:

Stella
08-06-11, 18:58
Tεράστια διαφορα! Έχεις χάσει πάρα πολύ και από την κοιλιά που λες ότι σε παιδευει!
Πολύ ωραίες φωτό με most favorite τη 2η! Το στήθος σου τα σπάει!:thumbup:
Βλέποντας τις φωτό σου καταλαβαίνω αυτό που μου εγραψες στο λογκ μου, περί υπομονης και τέτοια.
Εσύ πάντως εχεις ανταμειφθει για τους κόπους σου και με το παραπάνω!:clap:

Και μια παράκληση...ΣΥΝΕΧΙΣΕ! Το κοινό σου θελει να δει six pack :green: και άσε τα δε με νοιαζει και τέτοια, εδώ που έφτασες πηγαινέ το μέχρι τέλους!!!

sogoku
08-06-11, 19:14
Μπραβο και απο εμενα φιλαρα.Ποσα κιλα εχασες?Εισαι καλυτερα απο ποτε....
Δεν ξερω αν αναφερες διατροφη αν οχι ανεφερε.Μπραβο σου και παλι.

Spyrous
08-06-11, 21:25
EeEeeEddie αλανια..:clap::clap::clap::clap::clap: ΓΕΜΑΤΟΣ
Φαινεσαι πολυ γκα@@@νος με αυτο που κανεις οσο για τα κιλα που πιστεβω ειναι -3 βαρια 4 παραπανισια 8α τα χασεις ειμαι σιγουρος....
Π.Σ Και ενα κουρεματακι μαν:P:P:P

Eddie
08-06-11, 21:33
Πολύ καλά πας Βασίλη. Αρχίζεις και καθαρίζεις και δείχνουν οι μάζες που έχεις(που είναι πολλές :thumbup::thumbup:)... 2-3 κιλά ακόμα και θα είσαι σούπερ. Κάτι εφικτό σαν στόχος. Πολλά μπράβο για την επιμονή και την υπομονή που δείχνεις και το αποτέλεσμα θα σε αναταμείψει..:toast::toast:


Να σαι καλα ψηλε,το παλευω..απο δευτερα εχω καθαρισει ακομα περισσοτερο τη διατροφη μου,ελπιζω να φυγουν αυτα τα 2-3 κιλα χωρις να με παιδεψουν πολυ.



Ρε βασιλη δεν εχεις βαρεθει να βγαζεις ολο φωτογραφιες τον ευατο σου τοσο ψωναρα δηλαδη?:turtle::turtle::turtle:πλακιτσα :green:Βασικα ξες τι... αυτο περιμενα να δω τοσο καιρο οταν θα εμπαινες για γραμμωση πραγματικα εισαι 1000 φορες καλυτερος απο οτι πριν και δεν θελω γκρινιες για χανω ποντους απο χερια κτλπ πραγματικα φαινεσε πολυ πιο ποιοτικος και καλος!!!Η τριτη φωτο ειναι all the money παντως οδοντωτοι,χερια,στηθος ειναι ολα:bowdown:.Τωρα για το στομαχι που λες θα ηθελα μια στιγμη να βγαλεις μια φωτο χωρις να ρουφας για να δουμε τι γινεται αλλα δεν πιστευω ειναι κατι που θα σε παιδεψει πολυ ακομα...Καλη συνεχεια!

χαχαχαχαχαχ..tnx ρε Πανο!!!Κοιτα,η αληθεια ειναι οτι δεν εχω χασει και τοσο μυικο ογκο οσο πιστευα,ευτυχως.Τα χερια δηλαδη ειναι ακομα μεγαλα,αλλα πιο καθαρα με φλεβικοτητα σκληραδα κλπ και ειδικα τα ποδια μου που ο περισσοτερος ογκος εχει μεινει!!Παλι καλα,γιατι περισυ ειχαν μικρυνει πολυ και δε μου αρεσαν.

Το στομαχι για να ξερεις,εαν υπαρχει προβλημα αυτο θα φανει οταν σφιγγεις την κοιλια (οπως εγω) η οταν την ρουφας.Οταν ειναι χαλαρη,απλωνει και οπως ειναι φυσικο το δερμα τσιτωνει.


Με τόσες photos απο Maiden μόνο καλά λόγια μπορώ να πω!!:green:
Πολύ καλός και το στήθος σου έχει βελτιωθεί νομίζω.Προσωπικά,πιστεύω πρέπει να δώσεις έμφαση σε γράμμωση κοιλιακών,τρικεφάλων και στο στήθος "εσωτειρικά" (που λέμε και εμείς οι αρχάριοι)

Καλή συνέχεια, Up The Irons !!!

Ευχαριστω πολυ φιλε μου!!Κοιτα,οι κοιλιακοι ειναι τελευταιοι στη λιστα με τα "θελω" μου..οχι οτι δε θελω φυσικα,απλως ειναι μακρινος στοχος για μενα,αν θελω να ειμαι ρεαλιστης φυσικα γιατι ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολο να καθαρισει τελειως η κοιλια μου.Τρικεφαλοι θελουν δουλεια,αλλα οχι γραμμωση,μαζα πρεπει να παρουνε κι αλλο.


μπραβο ρε bro! εκανες δουλεια! :clap: 1-2 κιλα να καθαρισουν ακομα που δεν ειναι τιποτα για σενα θα γινεις ΜΕΤΑΛΟΒΕΡΓΑ!:green::thumbup:

Να σαι καλα αδερφε μου!!!!Θα το παλεψω :clap:


μια χαρα τα πας απλα να θυμασαι αυτα που σου ειπα απο κοντα στη θεσ/νικη. το σωμα σου θα χανει λιπος με τους ρυθμους που θελει,οποτε μην βιαζεσαι και μην το πιεζεις. δωσε του χρονο ωστε να μην flatαρεις.
παντως ηδη δειχνεις καλυτερος .πολυ καλυτερος θα ελεγα.απο δω και περα αρχιζουν τα δυσκολα οπου θα δυσκολευει η καυση λιπους.υπομονη κι επιμονη!
καλη συνεχεια απο μενα!:thumbup:

Ευχαριστω Νικολα :)

Το ξερω οτι εδω (η μαλλον λιγο αργοτερα) αρχιζουν τα δυσκολα,απλως οπως εχω ξαναπει δε θα κυνηγησω την απολυτη γραμμωση.Φετος τουλαχιστον,για του χρονου θα δω!!Αν πρωτα ο θεος,δε βαλω αρκετα κιλα μεσα στο χειμωνα,ισως κυνηγησω και μονοψηφιο!!Αλλα ουτως η αλλως δε το βιαζομαι,ισα ισα που σκεφτηκα σιγα σιγα να προσθεσω λιγο υδατ ακομα να δω πως θα παει το σωμα μου γιατι εχω την εντυπωση οτι δε θα με εμποδισει στο να συνεχισω να χανω.

Καλη συνεχεια και σε σενα!!


Tεράστια διαφορα! Έχεις χάσει πάρα πολύ και από την κοιλιά που λες ότι σε παιδευει!
Πολύ ωραίες φωτό με most favorite τη 2η! Το στήθος σου τα σπάει!:thumbup:
Βλέποντας τις φωτό σου καταλαβαίνω αυτό που μου εγραψες στο λογκ μου, περί υπομονης και τέτοια.
Εσύ πάντως εχεις ανταμειφθει για τους κόπους σου και με το παραπάνω!:clap:

Και μια παράκληση...ΣΥΝΕΧΙΣΕ! Το κοινό σου θελει να δει six pack :green: και άσε τα δε με νοιαζει και τέτοια, εδώ που έφτασες πηγαινέ το μέχρι τέλους!!!

ωωωω ευχαριστω πολυ Στελλα για τα καλα λογια :)

Σιγουρα υπαρχει διαφορα,αλλα δε νομιζω και τεραστια..ισως εγω δε μπορω να κρινω και αντικειμενικα,εσεις ξερετε καλυτερα!!

Ναι,καλα καταλαβες τι σου εγραψα στο λογκ..δωσε χρονο στο σωμα σου γιατι αν αρχιζεις να κοβεις πραγματα αποτωμα,θα φτασεις καποια στιγμη που οντως θα πρεπει να κοψεις,αλλα δε θα ξερεις τι!

Οσο για την παρακληση,λυπαμαι που θα σε απογοητευσω,αλλα φετος απο και κλειεται!!!!Για του χρονου αν κανω recomposition στο χειμωνα και μπορεσω να κρατησω τα κιλα,ισως γινει κατι...αλλα πραγματικα δε θελω να χασω πολλα ακομα,κι ας μη δω ποτε six pack ;)

Αν βρεθει τροπος και με ευνοησει το σωμα μου να δω κοιλιακους στα κιλα που ειμαι τωρα,ειτε του χρονου ειτε μετα απο 5,σιγουρα θα το παλεψω..αλλα να φτασω στα 85 πχ μονο και μονο για τους κοιλιακους δε παιζει με τιποτα.



Μπραβο και απο εμενα φιλαρα.Ποσα κιλα εχασες?Εισαι καλυτερα απο ποτε....
Δεν ξερω αν αναφερες διατροφη αν οχι ανεφερε.Μπραβο σου και παλι.

Να σαι καλα ρε ψηλε!!Ευχαριστω πολυ..

Διατροφικο πλανο εννοεις,τι γευματα κλπ??Η ποσοστα ΠΥΛ?



EeEeeEddie αλανια..:clap::clap::clap::clap::clap: ΓΕΜΑΤΟΣ
Φαινεσαι πολυ γκα@@@νος με αυτο που κανεις οσο για τα κιλα που πιστεβω ειναι -3 βαρια 4 παραπανισια 8α τα χασεις ειμαι σιγουρος....
Π.Σ Και ενα κουρεματακι μαν:P:P:P

χαχαχαχαχα ετσι οπως τα λες..φετος εχω τη δυνατοτητα και το χρονο να κανω οτι μπορω!Μακαρι να πανε ετσι τα πραγματα και στο μελλον.

Κουρεματακι αποκλειεται,μονο στον υπνο θα με κουρεψετε..... :P

jackaction
08-06-11, 21:35
Σκληρος συνεχισε.οχι και κουρεματακι απλα να τα πιανει γιατι κατω φερνει λιγο σε ψαλτη :P:turtle::turtle::turtle:

Eddie
08-06-11, 21:37
Σκληρος συνεχισε.οχι και κουρεματακι απλα να τα πιανει γιατι κατω φερνει λιγο σε ψαλτη :P:turtle::turtle::turtle:

χαχαχαχ ε οχι και ψαλτη ρε μαν,βρες τιποτα καλυτερο :P

Θενκς :green:

Giannis12
08-06-11, 21:50
Ωραίος Βασίλη :thumbup:
Εντύπωση μου έκανε η πρώτη φώτο πλάτης,πολύ δυναμική ;)
Άν χαθεί και το σωσίβιο θα γίνεις πολύ "Doritos".
Συνέχισε όσο μπορείς και με την ίδια όρεξη και δεν θα κολλήσεις.
Βάλε και μια με τετρακέφαλα,αν και φαντάζομαι θα είναι λίγο θολά από την αερόβια,καλή συνέχεια!

Dreiko
08-06-11, 21:51
γυμνος απο κοντα εισαι καλυτερος...σε αδικουν οι φωτο.....:turtle::turtle::turtle::P
χωρις πλακα αδερφε μπραβο.....(σου εκανε καλο η chicken lovers....:P:P:P)
:clap::clap::clap:

marvin
08-06-11, 21:59
Ειμαι πλεον στη 12η βδομαδα γραμμωσης,συνεχιζω να χανω αν και με πολυ αργους ρυθμους και σιγα σιγα αρχιζω να βλεπω ενα φως στο τουνελ,αν και θελω καμποσο καθαρισμα ακομα..3-4 κιλα υποθετω.

Οριστε μερικες φωτο.


http://img30.imageshack.us/img30/2766/dsc011620.jpg (http://img30.imageshack.us/i/dsc011620.jpg/)

http://img219.imageshack.us/img219/4838/dsc011640.jpg (http://img219.imageshack.us/i/dsc011640.jpg/)

http://img14.imageshack.us/img14/2876/dsc011680.jpg (http://img14.imageshack.us/i/dsc011680.jpg/)

Και μια καλλιτεχνικη,οπου διακρινεται καθαρα και η περισσεια δερματος στην κοιλια.

http://img98.imageshack.us/img98/954/070620112970.jpg (http://img98.imageshack.us/i/070620112970.jpg/)

Στο ειπα για αλλες φωτο χτες αλλα και αυτες....Μπραβο ρε Βασιλη...πολυ καλος!!!!!!!:clap::clap:

Eddie
08-06-11, 22:01
Ωραίος Βασίλη :thumbup:
Εντύπωση μου έκανε η πρώτη φώτο πλάτης,πολύ δυναμική ;)
Άν χαθεί και το σωσίβιο θα γίνεις πολύ "Doritos".
Συνέχισε όσο μπορείς και με την ίδια όρεξη και δεν θα κολλήσεις.
Βάλε και μια με τετρακέφαλα,αν και φαντάζομαι θα είναι λίγο θολά από την αερόβια,καλή συνέχεια!

Ευχαριστω ρε Γιανναρε!!!!

Τα ποδια φιλε,θελω πολυ να τα βγαλω..και δεν ειναι παντου θολα,εχουν αρχισει να κοβουν.Απλως υπαρχει καποιο τεχνικο προβλημα που ειχα αναφερει και πιο παλια..ισως μετα απο λιγο καιρο τραβηξω καμια!


γυμνος απο κοντα εισαι καλυτερος...σε αδικουν οι φωτο.....:turtle::turtle::turtle::P
χωρις πλακα αδερφε μπραβο.....(σου εκανε καλο η chicken lovers....:P:P:P)
:clap::clap::clap:

χαχαχαχχαχα ναι ρε φιλε,πλακα πλακα μονο καλο μου εκανε!!Να σαι καλα ρε μαν..γυμνος απο κοντα,ειδικα προφιλ το ξερω οτι ειναι η δυνατη μου ποζα :banana:

Παιδες επι τη ευκαιρια να αναφερω οτι το ΣΚ που περασε υπηρξαν 2-3 cheat meals εκ των οποιων το ενα ηταν 8 κομματια XL πιτσας!!Πολυς υδατανθρακας..οσο 3 μερες δηλαδη ;p χαχαχαχ!!Επισης,ειμαι στην τριτη βδομαδα με κρεατινη και λογικα εχω καμποσα νερακια απο κει.Και εννοειται οτι το αλατι ειναι αρκετο,δε το κοβω και ουτε το περιοριζω.



Στο ειπα για αλλες φωτο χτες αλλα και αυτες....Μπραβο ρε Βασιλη...πολυ καλος!!!!!!!:clap::clap:

Να σαι καλα Νικη μου!!!Ευχαρστω πολυ :D

Levrone
08-06-11, 22:03
γυμνος απο κοντα εισαι καλυτερος...σε αδικουν οι φωτο.....:turtle::turtle::turtle::P


δεν το καταλαβα αυτο, μηπως παιζεις σε διπλο ταμπλο ρε????


Μπραβο ρε Μπιλ-λαντεν!

μπραβο! εχεις παρει το σωστο δρομο!!!!

(α, μ αρεσει και η κομμωση σου! στο ειπα? :P:P:P )

Eddie
08-06-11, 22:05
δεν το καταλαβα αυτο, μηπως παιζεις σε διπλο ταμπλο ρε????


Μπραβο ρε Μπιλ-λαντεν!

μπραβο! εχεις παρει το σωστο δρομο!!!!

(α, μ αρεσει και η κομμωση σου! στο ειπα? :P:P:P )

Σε τριπλο το παιζω,εν οψη γραμμωσης γαρ :P :P

Ευχαριστω ρε κοπελι,οσο για την κομμωση..ας μη τα ξαναλεμε,ξερω οτι λουζεσαι 3 φορες τη μερα για να με φτασεις :P :P :P :P

Levrone
08-06-11, 22:07
Σε τριπλο το παιζω,εν οψη γραμμωσης γαρ :P :P

Ευχαριστω ρε κοπελι,οσο για την κομμωση..ας μη τα ξαναλεμε,ξερω οτι λουζεσαι 3 φορες τη μερα για να με φτασεις :P :P :P :P

θελω να ποζαρεις και μια γλουτιαιους!!!!!!

αυτη περιμενω τοσο καιρο!!!:P

Dreiko
08-06-11, 22:11
θελω να ποζαρεις και μια γλουτιαιους!!!!!!

αυτη περιμενω τοσο καιρο!!!:P

gay....


και γω θα ηθελα μια με αγωνιστικο μαγιω να βλεπω τις κοντρες......

Eddie
08-06-11, 22:18
θελω να ποζαρεις και μια γλουτιαιους!!!!!!

αυτη περιμενω τοσο καιρο!!!:P

Θες να μοστραρω και τον μονοκεφαλο μηπως? :P:P:P:P:P


gay....


και γω θα ηθελα μια με αγωνιστικο μαγιω να βλεπω τις κοντρες......

χαχαχαχα..ξερεις κατι??Κοντρες εχω,αλλα αγωνιστικο μαγιο οχι..αρα ακυρο ψηλε :turtle:

hlias102
09-06-11, 00:05
Νομίζω ότι η πλάτη σου είναι από τα δυνατότερα σημεία του σώματός σου:thumbup:
Εύγε φίλε μου για την προσπάθεια!
Σ-Κ θα είμαι Βόλο με την οικογένεια.Ισως βρεθούμε σε καμοιά παραλία;)

dionisos
09-06-11, 00:13
Πολύ καλός Βασίλη και μένα μ'αρέσει πολύ η πλάτη σου... έχεις και τους Maiden backround και δένει το γλυκό! :thumbup:

savage
09-06-11, 00:22
ισα ισα που σκεφτηκα σιγα σιγα να προσθεσω λιγο υδατ ακομα να δω πως θα παει το σωμα μου γιατι εχω την εντυπωση οτι δε θα με εμποδισει στο να συνεχισω να χανω.



μαγκα μου you got the point! τελικα αυτα που σου ειπα απο κοντα στη σαλονικα δεν πηγαν στραφι:thumbup:
πιστευω θα εχεις καλυτερες προπονησεις με πιο πολυ υδατανθρακα και θα εισαι και πιο μπαλαρισμενος. απλα μην επαναπαυτεις,.δωστα ολα στην προπονηση τωρα που θα αυξησεις το φαι:thumbup:

dhmhtrhs
09-06-11, 09:51
μ αρεσει που ελεγες δεν γραμμωνω και δεν γραμμωνω...φατην τωρα..χαχαχ :turtle::turtle: πολυ μεγαλη διαφορα στην κοιλια,χερια και πλατη..ηδη εχουν αρχισει να διακρινονται οι πανω κοιλιακοι και οι απολλωνιοι φαινονται πολυ πιο καθαρα!!αλλα 2-3 το πολυ να χασεις και θα εισαι super:thumbup:

Manos1989
09-06-11, 10:07
οοο Εddie είσαι πάρα πολύ καλός ρε φίλε.....
τι κομμάτια είναι αυτά γμτ? Θέλω κι εγώ:P
Φετοτούμπανο σε κόβω στην παραλία:green:

Eddie
09-06-11, 12:55
Νομίζω ότι η πλάτη σου είναι από τα δυνατότερα σημεία του σώματός σου:thumbup:
Εύγε φίλε μου για την προσπάθεια!
Σ-Κ θα είμαι Βόλο με την οικογένεια.Ισως βρεθούμε σε καμοιά παραλία;)

Ευχαριστω φιλε μου!!

Η πλατη παντως νομιζω οτι θελει αρκετη δουλεια ακομα,οχι τοσο στο ανοιγμα αλλα σε πυκνοτητα στο μεσαιο και πανω τμημα της,αλλα το παλευω!

Μακαρι να βρεθουμε,εσυ αν με δεις θα με γνωρισεις!!



Πολύ καλός Βασίλη και μένα μ'αρέσει πολύ η πλάτη σου... έχεις και τους Maiden backround και δένει το γλυκό! :thumbup:

Ευχαριστω πολυ Φανη!!!!Ε αφου ξερεις,μεταλλοδωματιο καργα:green:


μαγκα μου you got the point! τελικα αυτα που σου ειπα απο κοντα στη σαλονικα δεν πηγαν στραφι:thumbup:
πιστευω θα εχεις καλυτερες προπονησεις με πιο πολυ υδατανθρακα και θα εισαι και πιο μπαλαρισμενος. απλα μην επαναπαυτεις,.δωστα ολα στην προπονηση τωρα που θα αυξησεις το φαι:thumbup:

Μα φυσικα Νικολα,αν νιωθω οτι τραβαω περισσοτερο εννοειται οτι δε θα επαναπαυτω!!Ειδωμεν :thumbup:


μ αρεσει που ελεγες δεν γραμμωνω και δεν γραμμωνω...φατην τωρα..χαχαχ :turtle::turtle: πολυ μεγαλη διαφορα στην κοιλια,χερια και πλατη..ηδη εχουν αρχισει να διακρινονται οι πανω κοιλιακοι και οι απολλωνιοι φαινονται πολυ πιο καθαρα!!αλλα 2-3 το πολυ να χασεις και θα εισαι super:thumbup:


χαχαχαχαχα εεεελα ρε jim,κατσε ρε μαν εγω ελεγα οτι πολυ δυσκολα θα πεσω απ τα 90!!! :P Μεχρι εκει εχω ακομα βεβαια,αλλα νταξει..καλα παμε!!

Να σαι καλα ρε φιλε,ευχαριστω για τα καλα λογια :clap::clap::clap::clap:


οοο Εddie είσαι πάρα πολύ καλός ρε φίλε.....
τι κομμάτια είναι αυτά γμτ? Θέλω κι εγώ:P
Φετοτούμπανο σε κόβω στην παραλία:green:

Ευχαριστω πολυ ρε Μανο!!!Κι εσυ θες,κι εγω θελω κι αλλα..ολοι θελουμεεε,ασε..ποτε δε θα ηρεμησουμε :turtle:

Ε μη κοιτας,στην παραλια δε πατιεμαι..χαχαχαχ!!χαλαρος δεν εχω καμια σχεση φυσικα ;)

Αντωνης
09-06-11, 13:26
Ωραιος ρε,εμφανεστατη διαφορα,το μαλλι σου ειναι αρκετα μακρυτερο σε σχεση πριν:P:P:P:P



Συνεχισε ετσι bro,φοβερη η τριτη φωτο:thumbup::thumbup:

Eddie
09-06-11, 13:58
Ωραιος ρε,εμφανεστατη διαφορα,το μαλλι σου ειναι αρκετα μακρυτερο σε σχεση πριν:P:P:P:P



Συνεχισε ετσι bro,φοβερη η τριτη φωτο:thumbup::thumbup:

χαχααχαχαχαχαχ να σαι καλα ρε μαν!!! :green::green::green::green:

-Nikolakis-
09-06-11, 14:28
Μπραβο σου ρε μαν!!!!!
Το πας καλα!Μην το αφησεις!Ωραιος διαχωρισμος και αρκετη εμφανης μαζα!
Οσο θα κοβεις κι αλλο απο δω και περα,θα φαινεται αμεσως!
Και μια συμβουλη φιλε μου...να αξιολογεις παντα το σωμα σου και να επιβραβευεις τον εαυτο σου για αυτα που καταφερνεις καθε φορα,θετοντας ρεαλιστικους στοχους..Στο λεω αυτο γιατι και γω περσι το καλοκαιρι οταν εκοβα,ειχα φτασει σε πολυ καλο σημειο για τις δικες μου προσδοκιες...Ολοι μου ελεγαν οτι κανω καλη δουλεια,και οτι θα ηταν καλο να κανω συντηρηση για λιγο για να ξεκουραστω απο τη συνεχομενη διαιτα ενω εγω ειχα μια εμμονη..να με δω "κομματια"..Μολις επιασα δουλεια ξενερωσα γιατι ειχα βαρεσει πλατο και τα παρατησα ολα...Τωρα,ξεκινησα εδω και ενα μηνα περιπου να πηγαινω ξανα gym απο αποχη 1 ολοκληρου χρονου και με +11 κιλακια!!!
Υ.Γ.σορρυ για το οφφ σχολιο αλλα ηθελα να μοιραστω την εμπειρια μου για να γινεται μαθημα σε ολους..Γιατι οκ,ζηταμε πραγματα απο το σωμα μας αλλα δυστυχως η ευτυχως χρειαζονται κι αυτα τον απαιτουμενο χρονο!!
Καλη συνεχεια και σορρυ για το μεγαλο ποστ!!

peris89
09-06-11, 19:33
Αυτο το βιντεο το αφιερωνω στο φορουμ με ολη την αγαπη μου:bowdown:

Εσπασα προσωπικο ρεκορ σημερα!!Αρρωστια!!Μετα απο τετοια ενταση,δεν ειχα παρα να δοκιμασω.


Ειναι 160 για 4reps.

Ακουω σχολια για τεχνικη κλπ..

Έλα σοβαρά... είσαι μεγάλος αδερφέ...
Εγω αυτή την άσκηση ούτε που την κάνω γιατί λεω 22 είμαι, θα πάθω καμιά ζημιά και θα τραβιέμαι , άσε καλύτερα...
αλλα τώρα με πόρωσες... 160κιλά με αρκετή άνεση κ σωστή εκτέλεση.. Μπράβο σου!!
(λίγο σαν να παρατήρησα οτι τραβούσες πιο πίσω την μέση όταν τα σήκωνες στο τέρμα, αλλά απο την στιγμή που δεν την κάνω αλλα μόνο την ξέρω δεν μπορω να ξέρω σίγουρα)

lef
09-06-11, 19:48
billy τι να πω ρε συ???αν πω αυτα που θελω θα παρεξηγηθω:green:
τρελη βελτιωση φιλος..συνεχισε ετσι μαν;)

Eddie
09-06-11, 21:07
Μπραβο σου ρε μαν!!!!!
Το πας καλα!Μην το αφησεις!Ωραιος διαχωρισμος και αρκετη εμφανης μαζα!
Οσο θα κοβεις κι αλλο απο δω και περα,θα φαινεται αμεσως!
Και μια συμβουλη φιλε μου...να αξιολογεις παντα το σωμα σου και να επιβραβευεις τον εαυτο σου για αυτα που καταφερνεις καθε φορα,θετοντας ρεαλιστικους στοχους..Στο λεω αυτο γιατι και γω περσι το καλοκαιρι οταν εκοβα,ειχα φτασει σε πολυ καλο σημειο για τις δικες μου προσδοκιες...Ολοι μου ελεγαν οτι κανω καλη δουλεια,και οτι θα ηταν καλο να κανω συντηρηση για λιγο για να ξεκουραστω απο τη συνεχομενη διαιτα ενω εγω ειχα μια εμμονη..να με δω "κομματια"..Μολις επιασα δουλεια ξενερωσα γιατι ειχα βαρεσει πλατο και τα παρατησα ολα...Τωρα,ξεκινησα εδω και ενα μηνα περιπου να πηγαινω ξανα gym απο αποχη 1 ολοκληρου χρονου και με +11 κιλακια!!!
Υ.Γ.σορρυ για το οφφ σχολιο αλλα ηθελα να μοιραστω την εμπειρια μου για να γινεται μαθημα σε ολους..Γιατι οκ,ζηταμε πραγματα απο το σωμα μας αλλα δυστυχως η ευτυχως χρειαζονται κι αυτα τον απαιτουμενο χρονο!!
Καλη συνεχεια και σορρυ για το μεγαλο ποστ!!

Σ ευχαριστω πολυ nickolakis..ετσι,της ιδιας αποψης ειμαι!Ουτε κι εγω βαζω μεγαλους στοχους,γι αυτο αλλωστε δεν εχω πει πουθενα (γιατι δε πιστευω) οτι μεχρι ταδε του μηνος θελω να βγω σε αυτα τα κιλα,σκασμενος με φλεβονια,σιξ πακ κλπ κλπ..παω σιγα σιγα,δε με βιαζει κανενας!!Αλλωστε ετσι υπαρχει ζηλος για να γυμναζομαστε για πολυ ακομα,ενω αν βαζεις δυσκολους στοχους και δε τους καταφερεις,ξενερωνεις,σκεφτεσαι να τα παρατησεις,κουραζεσαι κλπ..για να μην αναφερουμε τυχων τραυματισμους και επιπτωσεις στην ψυχολογια και και και..γι αυτο λεμε,κανουμε οτι κανουμε μεχρι εκει που μας παιρνει και μεχρι εκει που περναμε καλα και χαιρομαστε να το ζουμε.


Έλα σοβαρά... είσαι μεγάλος αδερφέ...
Εγω αυτή την άσκηση ούτε που την κάνω γιατί λεω 22 είμαι, θα πάθω καμιά ζημιά και θα τραβιέμαι , άσε καλύτερα...
αλλα τώρα με πόρωσες... 160κιλά με αρκετή άνεση κ σωστή εκτέλεση.. Μπράβο σου!!
(λίγο σαν να παρατήρησα οτι τραβούσες πιο πίσω την μέση όταν τα σήκωνες στο τέρμα, αλλά απο την στιγμή που δεν την κάνω αλλα μόνο την ξέρω δεν μπορω να ξέρω σίγουρα)

Ευχαριστω μαν :clap:


billy τι να πω ρε συ???αν πω αυτα που θελω θα παρεξηγηθω:green:
τρελη βελτιωση φιλος..συνεχισε ετσι μαν;)

Που σαι ρε ψηλε??Να σαι καλα φιλε,καλη συνεχεια και σε σενα :)

db4
10-06-11, 17:40
Πολύ ωραίο αποτέλεσμα, μακροπρόθεσμος στόχος μου ένα τετοιο σώμα!

Devil
10-06-11, 19:29
Ειμαι πλεον στη 12η βδομαδα γραμμωσης,συνεχιζω να χανω αν και με πολυ αργους ρυθμους και σιγα σιγα αρχιζω να βλεπω ενα φως στο τουνελ,αν και θελω καμποσο καθαρισμα ακομα..3-4 κιλα υποθετω.


μακρινε το μαλλι....:green::green::green:

ποσο εισαι τωρα?

ωραιος..... μπραβο...:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

TRIANTAFYLLOU
10-06-11, 19:49
μπράβο ρε βασίλη πολυ καλός , αλλα δεν λές τα μυστικά σου στα παιδια που γραμμώνεις , ότι εφαρμόζεις μια μέθοδο που συγχρόνως δίνεις και χαρά στο ασθενές φύλο και ότι τις σκανδαλίζεις στο φέις με τον τρόπο σου :P:P:P:P:P:turtle::turtle::turtle::turtle:

Eddie
10-06-11, 20:25
Πολύ ωραίο αποτέλεσμα, μακροπρόθεσμος στόχος μου ένα τετοιο σώμα!


Να σαι καλα φιλε μου!!Καλη επιτυχια στους στοχους σου,οποιοι κι αν ειναι:clap:



μακρινε το μαλλι....:green::green::green:

ποσο εισαι τωρα?

ωραιος..... μπραβο...:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

χαχαχαχα ρε αμα δε μακραινε το μαλλι θα ειχαμε προβλημα!!Να σαι καλα ρε μητσο,κι ευχαριστω για τις οποιες συμβουλες μεχρι τωρα :clap:

Απο stats ειμαι 1.85 με 93.7kg πρωινο ζυγισμα Τριτης με παπουτσια-ρουχα και bf που μετρηθηκα σημερα σε μηχανημα χεριου 13.4%-12.5kg λιπος!Πως τα βλεπεις??


μπράβο ρε βασίλη πολυ καλός , αλλα δεν λές τα μυστικά σου στα παιδια που γραμμώνεις , ότι εφαρμόζεις μια μέθοδο που συγχρόνως δίνεις και χαρά στο ασθενές φύλο και ότι τις σκανδαλίζεις στο φέις με τον τρόπο σου :P:P:P:P:P:turtle::turtle::turtle::turtle:

χαχαχαχχα ευχαριστω πολυ Ηλια :green:

Αναφερεσαι στα διαιτητικα φρουτα και σαντουιτς??Ε κοιταξε,η αληθεια ειναι οτι δε πρεπει να τα βγαζουμε ολα στη φορα γιατι πλεον αυτα τα αγαθα οσο πανε και ειναι πιο δυσευρετα,αλλα μακαρι να μου τυχαινουν μηλαρακια πολλα και γιατι οχι να δινω και στους συμφορουμητες απο κανενα!!Η ακομα καλυτερα για να εμβαθυνω στο ομαδικο πνευμα που διακατεχει εμας τους αθλητες,να το φαμε παρεα,δεν εχω κανενα προβλημα :P:P:P:P:P

Antonis Giannoulis
10-06-11, 20:31
μπραβο βασιλη, ολο και βελτιωνεσαι βλεπω...Συνεχισε ετσι..

Eddie
10-06-11, 20:42
μπραβο βασιλη, ολο και βελτιωνεσαι βλεπω...Συνεχισε ετσι..

Να σαι καλα φιλε Αντωνη,προσπαθω για το καλυτερο!

Καλη συνεχεια και σε σενα :)

Devil
10-06-11, 20:43
χαχαχαχα ρε αμα δε μακραινε το μαλλι θα ειχαμε προβλημα!!Να σαι καλα ρε μητσο,κι ευχαριστω για τις οποιες συμβουλες μεχρι τωρα :clap:

οσο μακραινει το μαλλι σημαινει οτι παει καλα η δουλεια;);):green::green::green::green:

Απο stats ειμαι 1.85 με 93.7kg πρωινο ζυγισμα Τριτης με παπουτσια-ρουχα και bf που μετρηθηκα σημερα σε μηχανημα χεριου 13.4%-12.5kg λιπος!Πως τα βλεπεις??



τον στοχο παντως που ειχαμε πει τοτε τον φτανεις για πλακα....:thumbup::thumbup::thumbup:

βασικα μπορεις να τον ξεπερασεις και για πλακα;)

εχεις κανει πολυ καλη δουλεια.... ωραιος....:thumbup::thumbup::thumbup:



(μην παρουν τα μυαλα σου αερα....:spank::spank::spank: συνεχισε ετσι....:green::green::green::green::green:)

Eddie
10-06-11, 20:50
τον στοχο παντως που ειχαμε πει τοτε τον φτανεις για πλακα....:thumbup::thumbup::thumbup:

βασικα μπορεις να τον ξεπερασεις και για πλακα;)

εχεις κανει πολυ καλη δουλεια.... ωραιος....:thumbup::thumbup::thumbup:



(μην παρουν τα μυαλα σου αερα....:spank::spank::spank: συνεχισε ετσι....:green::green::green::green::green:)

χαχαχαχαχ οχι ρε φιλε,τι να παρουν αερα..δε παιζει!!!Απλως σιγα σιγα αρχιζω να αλλαζω τακτικη χωρις να με ενδιαφερει και τοσο πολυ το να κολλησω η οχι γιατι πλεον ειμαι πολυ κοντα στο στοχο μου.

Θελω να πω δηλαδη οτι τα αεροβια μου θα χαλαρωσουν λιγο,αντι για 50-60 λεπτα θα γινουν 45-55 και θα μπει λιγο επιπλεον υδατανθρακας στη θεση μερικων κορεσμενων λιπαρων!Αυτα..και παλι δηλαδη,μου φαινεται δυσκολο να κολλησω..ο καιρος θα δειξει βεβαια!Το θεμα για μενα απο δω και περα ειναι να μην αρχισω να παιρνω παλι,αυτο με ενδιαφερει και εκει πρεπει να εστιασω.Το να μεινω εκει,η να χασω σε 10 μερες,20 μερες η εναμιση μηνα δε με απασχολει πλεον.

thegravijia
10-06-11, 21:30
eddie μεχρι ποσα κιλα εχεις φθασει στον ογκο το πιο πολυ?

Eddie
10-06-11, 21:42
eddie μεχρι ποσα κιλα εχεις φθασει στον ογκο το πιο πολυ?

Ογκο ποιοτικο δεν εχω κανει καμια φορα,παντα οτι κιλα εβαζα ηταν απο σαβουρα!!Αλλα τα περισσοτερα τα πηρα στο στρατο,περιπου 35-37 κιλα σε λιγοτερο απο χρονο..δηλαδη ειχα παει 120-122.

thegravijia
10-06-11, 21:45
Ογκο ποιοτικο δεν εχω κανει καμια φορα,παντα οτι κιλα εβαζα ηταν απο σαβουρα!!Αλλα τα περισσοτερα τα πηρα στο στρατο,περιπου 35-37 κιλα σε λιγοτερο απο χρονο..δηλαδη ειχα παει 120-122.
122:shock:τιτανομεγιστος θα σουν τοτε

να σε πω εχεις σκεφτει να χρησιμοποιησεις εξτρα βαρος οταν κανεις κοιλιακους για να φανουν πιο γρηγορα επειδη λες οτι εχεις προβλημα σε αυτο το σημειο?

Eddie
10-06-11, 21:51
122:shock:τιτανομεγιστος θα σουν τοτε

να σε πω εχεις σκεφτει να χρησιμοποιησεις εξτρα βαρος οταν κανεις κοιλιακους για να φανουν πιο γρηγορα επειδη λες οτι εχεις προβλημα σε αυτο το σημειο?

Σκεψου μονο οτι δεν αλλαξα παντελονια..απλως τσιτωσαν λιγο,ολα τα κιλα πηγαν απ τη μεση και πανω :shock::shock:

Βασικα να πω την αμαρτια μου,κοιλιακους αντε να γυμναζω μια στο μηνα..αλλα οταν κανω βαζω παντα τα προσκυνηματα στην ψηλη τροχαλια με σκοινια,που εκανε ο αρνολντ με 70 κιλα και με πιανει καλα και αρσεις γονατων στο μονοζυγο.

Δεν τους κανω γιατι δε περιμενω να δειξουν με τοσο λιπος-δερμα απο πανω,και οσο για την εκγυμναση τους πιστευω απο βαριες βασικες οπως σκουοτ,αρσεις,κοπηλατικες κλπ μια χαρα γυμναζονται..και απ το τρεξιμο επισης.

Πιστευεις δηλαδη οτι αν τους γυμναζω πιο εντατικα θα δειξουν?Στην κατασταση που ειμαι τωρα?

gym
10-06-11, 21:55
Σκεψου μονο οτι δεν αλλαξα παντελονια..απλως τσιτωσαν λιγο,ολα τα κιλα πηγαν απ τη μεση και πανω :shock::shock:

Βασικα να πω την αμαρτια μου,κοιλιακους αντε να γυμναζω μια στο μηνα..αλλα οταν κανω βαζω παντα τα προσκυνηματα στην ψηλη τροχαλια με σκοινια,που εκανε ο αρνολντ με 70 κιλα και με πιανει καλα και αρσεις γονατων στο μονοζυγο.

Δεν τους κανω γιατι δε περιμενω να δειξουν με τοσο λιπος-δερμα απο πανω,και οσο για την εκγυμναση τους πιστευω απο βαριες βασικες οπως σκουοτ,αρσεις,κοπηλατικες κλπ μια χαρα γυμναζονται..και απ το τρεξιμο επισης.

Πιστευεις δηλαδη οτι αν τους γυμναζω πιο εντατικα θα δειξουν?Στην κατασταση που ειμαι τωρα?

ε εντακει τοτε βρε....αφου κανεις και μια στο μηνα...γρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ
να κανεις ...αστα αυτα..;););)

thegravijia
10-06-11, 21:56
Σκεψου μονο οτι δεν αλλαξα παντελονια..απλως τσιτωσαν λιγο,ολα τα κιλα πηγαν απ τη μεση και πανω :shock::shock:

Βασικα να πω την αμαρτια μου,κοιλιακους αντε να γυμναζω μια στο μηνα..αλλα οταν κανω βαζω παντα τα προσκυνηματα στην ψηλη τροχαλια με σκοινια,που εκανε ο αρνολντ με 70 κιλα και με πιανει καλα και αρσεις γονατων στο μονοζυγο.

Δεν τους κανω γιατι δε περιμενω να δειξουν με τοσο λιπος-δερμα απο πανω,και οσο για την εκγυμναση τους πιστευω απο βαριες βασικες οπως σκουοτ,αρσεις,κοπηλατικες κλπ μια χαρα γυμναζονται..και απ το τρεξιμο επισης.

Πιστευεις δηλαδη οτι αν τους γυμναζω πιο εντατικα θα δειξουν?Στην κατασταση που ειμαι τωρα?

δεν ξερω απλα ειναι κατι που σκεφτηκα να κανω και για μενα (οταν ξαναρχισω προπονηση) και ελεγα μηπως το χεις δοκιμασει/....
δοκιμασε το δεν εχεις να χασεις κατι:thumbup:

TRIANTAFYLLOU
10-06-11, 22:04
χαχαχαχχα ευχαριστω πολυ Ηλια :green:

Αναφερεσαι στα διαιτητικα φρουτα και σαντουιτς??Ε κοιταξε,η αληθεια ειναι οτι δε πρεπει να τα βγαζουμε ολα στη φορα γιατι πλεον αυτα τα αγαθα οσο πανε και ειναι πιο δυσευρετα,αλλα μακαρι να μου τυχαινουν μηλαρακια πολλα και γιατι οχι να δινω και στους συμφορουμητες απο κανενα!!Η ακομα καλυτερα για να εμβαθυνω στο ομαδικο πνευμα που διακατεχει εμας τους αθλητες,να το φαμε παρεα,δεν εχω κανενα προβλημα :P:P:P:P:P


ακριβώς στα διαιτητικά μηλαράκια αναφέρομαι και τα σάντουιτς και χαίρομαι για την θέληση για προσφορα και ομαδικότητα, να γευματίσουμε όλοι οι της υγιεινής διατροφής αυτα τα εδέσματα .:P:P:P:P:P

και πάλι μπράβο έντι και καλη συνέχεια στην προσπάθειά σου :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

Eddie
10-06-11, 22:11
ε εντακει τοτε βρε....αφου κανεις και μια στο μηνα...γρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ
να κανεις ...αστα αυτα..;););)

Ε ναι βρεεε,τι μας περασες???Εγω δεν ειμαι απ αυτους που δε κανουν καθολου :P


δεν ξερω απλα ειναι κατι που σκεφτηκα να κανω και για μενα (οταν ξαναρχισω προπονηση) και ελεγα μηπως το χεις δοκιμασει/....
δοκιμασε το δεν εχεις να χασεις κατι:thumbup:

οκ,θα το δοκιμασω:clap:


ακριβώς στα διαιτητικά μηλαράκια αναφέρομαι και τα σάντουιτς και χαίρομαι για την θέληση για προσφορα και ομαδικότητα, να γευματίσουμε όλοι οι της υγιεινής διατροφής αυτα τα εδέσματα .:P:P:P:P:P

και πάλι μπράβο έντι και καλη συνέχεια στην προσπάθειά σου :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

χαχαχαχαχαχαχα ετσι ετσι!!:turtle:

Να σαι καλα Ηλια,ευχαριστω και παλι :green:

Devil
11-06-11, 13:49
Βασικα να πω την αμαρτια μου,κοιλιακους αντε να γυμναζω μια στο μηνα..αλλα οταν κανω βαζω παντα τα προσκυνηματα στην ψηλη τροχαλια με σκοινια,που εκανε ο αρνολντ με 70 κιλα και με πιανει καλα και αρσεις γονατων στο μονοζυγο.


δοκιμασε να τις κανεις με ισια τα ποδια....



δεν ξερω απλα ειναι κατι που σκεφτηκα να κανω και για μενα (οταν ξαναρχισω προπονηση) και ελεγα μηπως το χεις δοκιμασει/....
δοκιμασε το δεν εχεις να χασεις κατι:thumbup:

καντο αξιζει... το κανω καιρο τωρα...

gmalamos
11-06-11, 14:50
Eddie εμφανως βελτιωμενος..Συνεχισε την καλη δουλεια και υπομονη.Σου ευχομαι να επιτυχεις τους στοχους σου.Keep going.:thumbup:

jimmy007
11-06-11, 18:02
δοκιμασε να τις κανεις με ισια τα ποδια....
.

Το θέμα είναι μην βρίσκουν τα πόδια του κάτω γιατί είναι και 1.85 αν δεν κάνω λάθος.:thumbup::thumbup:

Eddie
12-06-11, 00:09
δοκιμασε να τις κανεις με ισια τα ποδια....


καντο αξιζει... το κανω καιρο τωρα...

Οκ,απο τριτη λοιπον μπαινουν και κοιλιακοι!!! :clap:

Jimmy τοσο ειμαι,αλλα θα βρω καποιο τροπο..κατι θα γινει:thumbup:


Eddie εμφανως βελτιωμενος..Συνεχισε την καλη δουλεια και υπομονη.Σου ευχομαι να επιτυχεις τους στοχους σου.Keep going.:thumbup:

Να σαι καλα ρε φιλε,καλη συνεχεια και σε σενα:):):):)

Devil
13-06-11, 15:31
Το θέμα είναι μην βρίσκουν τα πόδια του κάτω γιατί είναι και 1.85 αν δεν κάνω λάθος.:thumbup::thumbup:

να εχουν κρεμασει μονοζυγο στα 1.80 το βρισκω λιγο απιθανο....:green:

jimmy007
13-06-11, 15:36
να εχουν κρεμασει μονοζυγο στα 1.80 το βρισκω λιγο απιθανο....:green:

Μην το λες. Εμάς στο 1.90 το έχουν...:unsure::unsure:

Eddie
20-06-11, 22:15
Στα 92.5-93 κιλα πλεον,εχει αρχιζει να καθαριζει και η μεση και απ οτι βλεπω στη φωτο το δερμα στην κοιλια δεν ειναι τοσο χαλια οσο νομιζα,τουλαχιστον οταν ειμαι ορθιος :turtle:

http://img864.imageshack.us/img864/9070/180620113250.jpg (http://img864.imageshack.us/i/180620113250.jpg/)

http://img155.imageshack.us/img155/5003/180620113150.jpg (http://img155.imageshack.us/i/180620113150.jpg/)

Και εδω ενα βιντεακι απ τη σημερινη προπονηση δικεφαλων υστερα απο τρικεφαλους.Προσωπικα στο βιντεο,το ματι πεφτει στους τρικεφαλους περισσοτερο παρα στα δικεφαλα..τι παραδοξο :green:


http://www.youtube.com/watch?v=PMqqlMA_xyk

Φυσικα και οπως βλεπετε υπαρχει λιγο κλεψιμο ειδικα στις τελευταιες..αλλα τι να κανουμε,για χατηρι της αναπτυξης πρεπει να παρανομησουμε και λιγο :green:

pan0z
20-06-11, 22:42
τζετ εισαι!!!!:clap::clap::clap:Δεν εχω κατι να πω πραγματικα....το καλο ειναι τουλαχιστον δεν εχεις περιφερεια σε σχεση με μενα που βαζω εκει παντα.Νταξ μια χαρα ειναι η κοιλια δεν εχεις τοσο θεμα, τωρα δεν ξερω και τι εχεις κατα νου εγω στην θεση σου με βαση αυτα που μου αρεσουν εμενα δεν θα επεφτα αλλο.

Αντωνης
20-06-11, 23:03
Για την κοιλια δεν ξερω,αλλα τo στηθος σου εχει καθαρισει πολυ,προηγουμενως οι γραμμες που χωριζουν το καθε βυζι δεν φαινοταν τοσο,εκτος και αν εφταιγε ο φωτισμος.

Keep pumping:thumbup::clap::clap:::clap:

jGod
20-06-11, 23:11
φιλαρακι και η κοιλια καθαρισε εγω σου ειπα οταν ειδα την κοιλια σου απο κοντα οτι δεν εχει πολυ περισσιο δερμα αλλα πολυ περισσιο λιπος..οταν ειναι δερμα και μονο φαινεται!
πας πολυ καλα τι να πω..εισαι φοβερος ινμπα!

Eddie
20-06-11, 23:34
τζετ εισαι!!!!:clap::clap::clap:Δεν εχω κατι να πω πραγματικα....το καλο ειναι τουλαχιστον δεν εχεις περιφερεια σε σχεση με μενα που βαζω εκει παντα.Νταξ μια χαρα ειναι η κοιλια δεν εχεις τοσο θεμα, τωρα δεν ξερω και τι εχεις κατα νου εγω στην θεση σου με βαση αυτα που μου αρεσουν εμενα δεν θα επεφτα αλλο.


Τhanks ρε Πανο!!!!!!

Κοιταξε,τωρα να σου πω την αληθεια οσον αφορα θερμιδες-κιλα ΣΒ-αεροβια ειμαι πολυ χαλαρα..οχι οτι δε γινονται,η εχω αυξησει θερμιδες η εχω κοψει αεροβιο..απλως ολα γινονται σταδιακα!!Δηλαδη η διατροφη τις τελευταιες 2 βδομαδες εχει γινει ακομα πιο καθαρη,με τη διαφορα ομως οτι εχουν αυξηθει λιγο οι υδατανθρακες αλλα στις ιδιες (η και λιγοτερες) θερμιδες.Τα αεροβια γινονται οπως και πριν,απλως λιγο μικροτερα σε διαρκεια..δλδ τα 50 λεπτα πλεον σπανια τα ξεπερνω.

Θα συνεχισω ετσι για λιγο ακομα,μηπως καθαρισει κι αλλο η κοιλια και μετα θα βγαλω ενα αεροβιο και/η θα ανεβασω κι αλλο υδατανθρακα για να αρχισω να μενω στο ιδιο ΣΒ..απλως πεφτω 1-2 κιλα παρακατω απ οσα θελω για καβατζα,γιατι ψιλιαζομαι οτι με το που θα κανω τις μικροαλλαγες,θα βαλω λιγο βαρος.. :green:



Για την κοιλια δεν ξερω,αλλα τo στηθος σου εχει καθαρισει πολυ,προηγουμενως οι γραμμες που χωριζουν το καθε βυζι δεν φαινοταν τοσο,εκτος και αν εφταιγε ο φωτισμος.

Keep pumping:thumbup::clap::clap:::clap:

Ναι ναι,και το στηθος αρχιζει να κοβει καλα!!!Απλως υπαρχει το λιπακι ακομα στο κατω μερος γυρω απ την θηλη..που ειναι και το πιο δυσκολο σημειο.

Thanks man!!


φιλαρακι και η κοιλια καθαρισε εγω σου ειπα οταν ειδα την κοιλια σου απο κοντα οτι δεν εχει πολυ περισσιο δερμα αλλα πολυ περισσιο λιπος..οταν ειναι δερμα και μονο φαινεται!
πας πολυ καλα τι να πω..εισαι φοβερος ινμπα!

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ αυτο με το ινμπα θα μεινει στην ιστορια σε λεω :P
Να σαι καλα ρε ψηλε!!!!!!!

Κοιτα,οταν με ειχες δει εσυ ημουν και περιπου 2 κιλα βαρυτερος..νομιζω οτι και το παραμικρο βαρος,οσο πεφτω κανει αισθητη τη διαφορα!!Αρα παμε καλα :green:

Stella
20-06-11, 23:44
Aαααααααα...βρε θηρίο εσύ έχεις αρχίσει και ξεφευγεις!!!
Φοβερός! τούμπανο!
Καλά η κοιλια μιλάμε τεράστια διαφορά!:thumbup:
2-3 κιλά ακόμα και στην κοιλιά δε θα μέινει τίποτα από λίπος!
Όχι ότι αν μείνεις και έτσι δεν θα είσαι τζετ!
ΜΠΡΑΒΟ!!!:clap::clap::clap:

Βάλε και πλάτη βρε να θαυμάσουμε!!!

tasos2
20-06-11, 23:57
Aαααααααα...βρε θηρίο εσύ έχεις αρχίσει και ξεφευγεις!!!
Φοβερός! τούμπανο!
Καλά η κοιλια μιλάμε τεράστια διαφορά!:thumbup:
2-3 κιλά ακόμα και στην κοιλιά δε θα μέινει τίποτα από λίπος!
Όχι ότι αν μείνεις και έτσι δεν θα είσαι τζετ!
ΜΠΡΑΒΟ!!!:clap::clap::clap:

Βάλε και πλάτη βρε να θαυμάσουμε!!!

Φοβερη αλλαγη στο στηθος. Για πες κιλα στο βιντεο. Για 19ρια μου φαιντονται. Πεφτω εξω?

Levrone
21-06-11, 00:04
Eλα και το φαγαμε το γαιδαρο!!!

gym
21-06-11, 00:27
στα λεγα?πες ρε δεν στα λεγα οταν καθαρισεις πως θα δειξεις....μπραβο ρε...μπραβο....ετσι να συνεχισεις κ η κοιλια τιποτα απο δερμα...λιπακι ειναι κ θα πεσει...αντε αντε φετεςςςςςς!!!!!!!!!!:turtle::turtle::turtle:

Devil
21-06-11, 00:29
my respects :clap::clap::clap:....keep working;):thumbup::thumbup::thumbup:

Eddie
21-06-11, 00:35
Aαααααααα...βρε θηρίο εσύ έχεις αρχίσει και ξεφευγεις!!!
Φοβερός! τούμπανο!
Καλά η κοιλια μιλάμε τεράστια διαφορά!:thumbup:
2-3 κιλά ακόμα και στην κοιλιά δε θα μέινει τίποτα από λίπος!
Όχι ότι αν μείνεις και έτσι δεν θα είσαι τζετ!
ΜΠΡΑΒΟ!!!:clap::clap::clap:

Βάλε και πλάτη βρε να θαυμάσουμε!!!

Να σαι καλα Στελλα,ευχαριστω για τα καλα λογια!!!

Ετσι πιστευω κι εγω..κανα 2 ακομα και τελος!!Πλατη πολυ ευχαριστως..απλως δεν ειχα προχειρη την ψηφιακη για να βαλω αντιστροφη μετρηση..χαχαχαχ!!


Φοβερη αλλαγη στο στηθος. Για πες κιλα στο βιντεο. Για 19ρια μου φαιντονται. Πεφτω εξω?

Να σαι καλα man!!Οντως το στηθος φαινεται καλα!

21 ειναι οι αλτηρες.


Eλα και το φαγαμε το γαιδαρο!!!

χαχαχαχα ετσι ετσι..και πρωτεινη υψηλης βιολογικης αξιας περικαλω το γαιδουρ!!!χαχαχαχα..παμε γερα γιατρεεεεεεεε!!!!!!!!!

Eddie
21-06-11, 00:38
στα λεγα?πες ρε δεν στα λεγα οταν καθαρισεις πως θα δειξεις....μπραβο ρε...μπραβο....ετσι να συνεχισεις κ η κοιλια τιποτα απο δερμα...λιπακι ειναι κ θα πεσει...αντε αντε φετεςςςςςς!!!!!!!!!!:turtle::turtle::turtle:

χαχαχαχαχα ναι ναι..τα λεγες,δε μπορω να πω :green:

Να σαι καλα ωρε,θα το καψουμε κι αυτο το λιπακι..βουρβουλοςςςςςς :turtle:


my respects :clap::clap::clap:....keep working;):thumbup::thumbup::thumbup:

ωωω να κι ο φαρμακοτριφτς..χαχαχαχααχα να σαι καλα ρε boy..παντα working,σαν το σκλι στην προπονηση :P:P:P:P

tasos2
21-06-11, 01:18
Φυσικα και οπως βλεπετε υπαρχει λιγο κλεψιμο ειδικα στις τελευταιες..αλλα τι να κανουμε,για χατηρι της αναπτυξης πρεπει να παρανομησουμε και λιγο :green:

Tι λιγο ρε συ? Το γαμησες:green:
Αφου δεν εχεις πολλα κιλα ετσι κι αλλιως ας εκανες λιγες τουλαχιστον ρεπς αλλα χωρις να γερνεις τους αγκονες σηκωνοντας το βαρος με τους δελτοειδεις και μολις κουραζοσουν ας εκανες και με κλεψιμο να εβγαζες τις υπολοιπες. Εσυ το κανεις απο την αρχη. Στερεις πολλα απο τους δικεφαλους σου. Δεν ειναι κακο το κλεψιμο αλλα πρεπει να το χρησιμοποιεις συμπληρωματικα σαν να κανεις αναγκαστικες ας πουμε στο τελος για να ξεκολλησεις και οχι να βασιζεις ολες τις ρεπς σε αυτο. Φιλικα παντα:toast:

jimmy007
21-06-11, 01:34
Τρομερή αλλάγη ρε Billy. Χρόνια πολλά παρεπιπτόντως ρε..:toast::toast:
Ότι και να πω λίγο είναι. Η θέλησή σου ανταμοίβεται..:toast::toast:
Να υποθέσω ότι δεν έχεις μειώσει αλάτια κτλ?
Γιατί αν τα μειώσεις θα φαίνεσαι πολύ πιο στεγνός.:thumbup::thumbup:
Μια χαρά είναι το δερματάκι από ότι βλέπω.


Tι λιγο ρε συ? Το γαμησες:green:
Αφου δεν εχεις πολλα κιλα ετσι κι αλλιως ας εκανες λιγες τουλαχιστον ρεπς αλλα χωρις να γερνεις τους αγκονες σηκωνοντας το βαρος με τους δελτοειδεις και μολις κουραζοσουν ας εκανες και με κλεψιμο να εβγαζες τις υπολοιπες. Εσυ το κανεις απο την αρχη. Στερεις πολλα απο τους δικεφαλους σου. Δεν ειναι κακο το κλεψιμο αλλα πρεπει να το χρησιμοποιεις συμπληρωματικα σαν να κανεις αναγκαστικες ας πουμε στο τελος για να ξεκολλησεις και οχι να βασιζεις ολες τις ρεπς σε αυτο. Φιλικα παντα:toast:

+1.Καλά και εγώ περίπου έτσι τις κάνω τις τελευταίες επαναλήψεις πάντως...:P..

Eddie
21-06-11, 01:37
Tι λιγο ρε συ? Το γαμησες:green:
Αφου δεν εχεις πολλα κιλα ετσι κι αλλιως ας εκανες λιγες τουλαχιστον ρεπς αλλα χωρις να γερνεις τους αγκονες σηκωνοντας το βαρος με τους δελτοειδεις και μολις κουραζοσουν ας εκανες και με κλεψιμο να εβγαζες τις υπολοιπες. Εσυ το κανεις απο την αρχη. Στερεις πολλα απο τους δικεφαλους σου. Δεν ειναι κακο το κλεψιμο αλλα πρεπει να το χρησιμοποιεις συμπληρωματικα σαν να κανεις αναγκαστικες ας πουμε στο τελος για να ξεκολλησεις και οχι να βασιζεις ολες τις ρεπς σε αυτο. Φιλικα παντα:toast:

Τασο,τα τελευταια 6 χρονια ετσι γυμναζομαι,δε μου δειξε κανενας ποιο ειναι το σωστο και ποιο το λαθος (κατι που ξαναλεω οτι δεν υπαρχει).Κι απ τη στιγμη που εμενα αυτος ο τροπος προπονησης με ευχαριστει και μου προσφερει τα μεγιστα (κατ εμε) τοτε δε βλεπω τον λογο να τον αλλαξω.

Επισης,τωρα που καθεσαι κανε μια κινηση που θα σου πω.Κανε καμψη με το χερι σου οπως κρατας εναν αλτηρα με τον αγκωνα καθετο στο πατωμα και σφιξε στο τερμα της θετικης,εχοντας τελειως στραμμενη την παλαμη προς τα μεσα..και μετα κανε το ιδιο εχοντας τον αγκωνα μπροστα απ το σωμα οπως εγω και πες μου,γιατι εμενα οταν τον εχω μπροστα και τον σφιγγω με πιανει κραμπα,ενω οταν τον εχω πισω δε τον νιωθω καν..

Μονο με την ισια μπαρα κοιταω να εχω τους αγκωνες κατω.Επισης,αν παρατηρησεις το βιντεο θα δεις οτι δε κλεβω με τους ωμους,αλλα τους εχω μονιμως σηκωμενους χωρις να τους ανεβοκατεβαζω..

Τεσπα,να χαμε να λεγαμε.Εγω θεωρω οτι αυτο που κανω μου δινει τα μεγιστα,απο κει και περα πειτε το λαθος,πειτε το κλεψιμο,πειτε το οπως θελετε,δε με ενδιαφερει.:toast:

savage
21-06-11, 01:39
ωπ τι εχουμε δω. βλεπω προοδο.:)

φαινεται οτι τα λογια μου επιασαν τοπο.με ακουσες σε καποια πραγματα και δεν εχασες.;)

εισαι οντως πιο στεγνος,αισθητα πιο στεγνος.στο βιντεο μαλιστα φαινεσαι ακομα πιο στεγνος απ'οτι στις φωτο ενω η μυικοτητα σου ειναι σε καλα επιπεδα (πολυ καλα θα ελεγα) παρα την απωλεια κιλων.

ακομα και η τεχνικη σου μου αρεσε περισσοτερο απο αλλες φορες.

επειδη εισαι καλο παιδι λοιπον,θα σου δωσει μερικες εξτρα συμβουλες ο θειος savage.

προσπαθησε να αντισταθεις περισσοτερο στις αρνητικες επαναληψεις.βαζεις λιγο μομεντουμ στις θετικες,οκ δεν πειραζει κανουμε τα στραβα ματια(χεχε) αλλα στις αρνητικες μη τους χαριζεσαι. ψηστα τα χερακια σου.

στο θεμα της διαιτας τωρα.μην κατεβασεις αλλο υδατ/κα.αντιθετως οπως ειχες πει και συ ανεβασε τον ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ. πλεον το σωμα σου ξυπνησε. ο μεταβολισμος σου πηρε σιγα σιγα μπροστα.και θα παρει ακομα περισσοτερο. απλα θελει υπομονη.
γιατι απο δω και περα θα δυσκολεψουν τα πραγματα(οχι οτι αυτο πρεπει να σε πτοει.αντιθετως πρεπει να σου δινει εξτρα κινητρο).

επεδιωξε λοιπον να χασεις το εναπομεινων λιπος μεσω της προπονησης κι οχι μεσω πολυ αυστηρης διαιτας με πολυ λιγες θερμιδες. η πολυ συστηρη διαιτα για μεγαλο χρονικο διαστημα κουραζει τοσο το σωμα οσο και το μυαλο και ειναι πιο ευκολο να τα παρατησεις ολα η απλα να "σπασεις" ενα βραδυ και να αρχισεις να τρως ο,τι βρισκεις μπροστα σου.ασε που κινδυνευει κανεις με παρατεταμενες διαιτες λιγων θερμιδων να χασει καμποση αλιπη μαζα.

συνεχισε να τρως καθαρα αλλα σε ποσοτητες νορμαλ και παραλληλα κανε και τις αεροβιες σου.θα παρει λιγο πιο πολυ χρονο ετσι αλλα δε σε κυνηγα κανεις.

Eddie
21-06-11, 01:55
Τρομερή αλλάγη ρε Billy. Χρόνια πολλά παρεπιπτόντως ρε..:toast::toast:
Ότι και να πω λίγο είναι. Η θέλησή σου ανταμοίβεται..:toast::toast:
Να υποθέσω ότι δεν έχεις μειώσει αλάτια κτλ?
Γιατί αν τα μειώσεις θα φαίνεσαι πολύ πιο στεγνός.:thumbup::thumbup:
Μια χαρά είναι το δερματάκι από ότι βλέπω.


Ευχαριστω πολυ jimmy!!

Οχι οχι,δεν εχω κοψει αλατια,ισα ισα οπως σου χα πει τις προαλλες νομιζω πως ειναι υπεραρκετο μαλιστα..παιρνω και κρεατινη παραλληλα.


ωπ τι εχουμε δω. βλεπω προοδο.:)

φαινεται οτι τα λογια μου επιασαν τοπο.με ακουσες σε καποια πραγματα και δεν εχασες.;)

εισαι οντως πιο στεγνος,αισθητα πιο στεγνος.στο βιντεο μαλιστα φαινεσαι ακομα πιο στεγνος απ'οτι στις φωτο ενω η μυικοτητα σου ειναι σε καλα επιπεδα (πολυ καλα θα ελεγα) παρα την απωλεια κιλων.

ακομα και η τεχνικη σου μου αρεσε περισσοτερο απο αλλες φορες.

επειδη εισαι καλο παιδι λοιπον,θα σου δωσει μερικες εξτρα συμβουλες ο θειος savage.

προσπαθησε να αντισταθεις περισσοτερο στις αρνητικες επαναληψεις.βαζεις λιγο μομεντουμ στις θετικες,οκ δεν πειραζει κανουμε τα στραβα ματια(χεχε) αλλα στις αρνητικες μη τους χαριζεσαι. ψηστα τα χερακια σου.

στο θεμα της διαιτας τωρα.μην κατεβασεις αλλο υδατ/κα.αντιθετως οπως ειχες πει και συ ανεβασε τον ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ. πλεον το σωμα σου ξυπνησε. ο μεταβολισμος σου πηρε σιγα σιγα μπροστα.και θα παρει ακομα περισσοτερο. απλα θελει υπομονη.
γιατι απο δω και περα θα δυσκολεψουν τα πραγματα(οχι οτι αυτο πρεπει να σε πτοει.αντιθετως πρεπει να σου δινει εξτρα κινητρο).

επεδιωξε λοιπον να χασεις το εναπομεινων λιπος μεσω της προπονησης κι οχι μεσω πολυ αυστηρης διαιτας με πολυ λιγες θερμιδες. η πολυ συστηρη διαιτα για μεγαλο χρονικο διαστημα κουραζει τοσο το σωμα οσο και το μυαλο και ειναι πιο ευκολο να τα παρατησεις ολα η απλα να "σπασεις" ενα βραδυ και να αρχισεις να τρως ο,τι βρισκεις μπροστα σου.ασε που κινδυνευει κανεις με παρατεταμενες διαιτες λιγων θερμιδων να χασει καμποση αλιπη μαζα.

συνεχισε να τρως καθαρα αλλα σε ποσοτητες νορμαλ και παραλληλα κανε και τις αεροβιες σου.θα παρει λιγο πιο πολυ χρονο ετσι αλλα δε σε κυνηγα κανεις.

Καταρχας ευχαριστω για το περιεκτικο ποστ Νικολα!!!!!

Παμε τωρα..στο βιντεακι οντως φαινομαι πιο στεγνος,ειμαι και νηστικος καμποσες ωρες,με εχει δει και ο ηλιος στη θαλασσα..ισως παιζει ρολο,απλως πιανω τον εαυτο μου μερικες φορες οντως οτι ειμαι στεγνος.Δηλαδη κατι φλεβες σε τετρακεφαλο,σε φτερα,τρικεφαλο ακομα και στα πλευρα που ουτε καν ηξερα πως υπαρχουν,αρχισαν να φαινονται.

Οπως βλεπεις κι εσυ,η θετικη ειναι απλα για να κανει τη δουλεια της..η οποια θα προετοιμασει το μυ για το κυριο ερεθισμα.Συμφωνουμε οτι η αρνητικη πρεπει να ειναι βασανιστικη,αλλα και παλι αν κρινω σε σχεση με παλαιοτερες προπονησεις οι αρνητικες μου εχουν γινει πολυ πιο επιπονες :green: .Βεβαια με ενδιαφερει και πολυ η πληρη συσφιξη στο τελος της θετικης που πραγματικα νομιζω οτι η ενα μεγαλο μερος της κορυφωσης του δικεφαλου οφειλεται εκει!!!!Πραγματικα ο μυς σχιζεται καθε φορα που σφιγγω..

Οσο για τη διατροφη,μπορω να πω οτι ακομα και με αυτα τα 20-30γρ υδατ που εχω αυξησει εχω δει διαφορα σε ορεξη και σε πρηξιμο!!Φυσικα και θα ανεβασω σταδιακα μεχρι να δω φυσικα οτι φτανω στο σημειο που συνεχιζω να χανω..η στο σημειο που δεν παιρνω αλλο βαρος!!

Οπως εχω ξαναπει,θα προσπαθησω να κανω recomp απο δω και μπρος,η τουλαχιστον αν βαλω βαρος να ειναι οσο το δυνατον λιγο,και καθαρο.

savage
21-06-11, 01:59
Οσο για τη διατροφη,μπορω να πω οτι ακομα και με αυτα τα 20-30γρ υδατ που εχω αυξησει εχω δει διαφορα σε ορεξη και σε πρηξιμο!!Φυσικα και θα ανεβασω σταδιακα μεχρι να δω φυσικα οτι φτανω στο σημειο που συνεχιζω να χανω..η στο σημειο που δεν παιρνω αλλο βαρος!!

Οπως εχω ξαναπει,θα προσπαθησω να κανω recomp απο δω και μπρος,η τουλαχιστον αν βαλω βαρος να ειναι οσο το δυνατον λιγο,και καθαρο.

Ευγε!!!:clap:

Chrispfr
21-06-11, 02:11
Θηρίο έχεις γίνει αγορίνα!!
Μπράβο σου, κάνεις πολύ καλή δουλειά...
Πείσμα και τα καλύτερα έρχονται
Keep :weights: :D

Eddie
21-06-11, 03:17
Ευγε!!!:clap:

:toast::toast::toast::toast:


Θηρίο έχεις γίνει αγορίνα!!
Μπράβο σου, κάνεις πολύ καλή δουλειά...
Πείσμα και τα καλύτερα έρχονται
Keep :weights: :D

Ευχαριστω πολυ man!!

Ετσι,χωρις πεισμα δε παμε πουθενα.. :clap::clap:

exkaliber
21-06-11, 03:37
α ρε συ σαν τον ρουβα εισαι
απο το καλυτερα παμε στο καλυτερο :thumbup::thumbup::thumbup:


εχεις και γενεθλια σημερα μπαγασα,χρονια σου ευχομαι και οτι επιθυμεις:welcome:

Eddie
21-06-11, 03:49
α ρε συ σαν τον ρουβα εισαι
απο το καλυτερα παμε στο καλυτερο :thumbup::thumbup::thumbup:


εχεις και γενεθλια σημερα μπαγασα,χρονια σου ευχομαι και οτι επιθυμεις:welcome:

Ποιον ρουβα,τον sakis?χαχαχα..δε νομιζω τακη :P

Ευχαριστω man,να εισαι καλα:clap: :green:

dionisos
21-06-11, 11:28
Πολύ καλός Βασίλη! :clap::clap:
Πολύχρονος και από εδώ με υγεία και πάντα δυνατές προπονήσεις!!

tasos2
21-06-11, 12:12
Επισης,τωρα που καθεσαι κανε μια κινηση που θα σου πω.Κανε καμψη με το χερι σου οπως κρατας εναν αλτηρα με τον αγκωνα καθετο στο πατωμα και σφιξε στο τερμα της θετικης,εχοντας τελειως στραμμενη την παλαμη προς τα μεσα..και μετα κανε το ιδιο εχοντας τον αγκωνα μπροστα απ το σωμα οπως εγω και πες μου,γιατι εμενα οταν τον εχω μπροστα και τον σφιγγω με πιανει κραμπα,ενω οταν τον εχω πισω δε τον νιωθω καν..


Λογικο να μη σε πιανει οταν ειναι τελειως καθετα. Αν δεις ενα βιντεο πως γινεται κανονικα η ασκηση γερνεις ελαφρα τους αγκωνες προς τα εμπρος.
Για την κορυφωση παλι λογικο να βοηθαει περισσοτερο ετσι οπως το κανεις με μεγαλη κλιση γιατι πιανει πιο πολυ το κατω μερος του δικεφαλου. Αυτη ομως ειναι αλλη ασκηση ειναι σαν να κανεις ελξεις με μεγαλη κλιση σε παγκο δικεφαλων (που τις προτεινουν για κορυφωση). Οι κανονικες ελξεις ειναι για να πιανουν ολο το δικεφαλο εξισου, εκτος αν το κανεις σκοπιμα ετσι για να δωσεις εμφαση στην κορυφη.
Τεσπα αφου σ αρεσει συνεχισε ετσι απλως να ξεκαθαρισουμε τι μας πιανει και που;)

Xρονια πολλα κιολας!

hlias102
21-06-11, 14:18
Βαίσλη είσαι δύναμη!Χρόνια σου πολλά!

-Nikolakis-
21-06-11, 14:32
1)Χρονια σου πολλα φιλε μου!!!Τα ονειρα σου,οι ευχες μου!!
2)Χιλια μπραβο για την αλλαγη σου!!Εφτασες το σωμα σου σε πολυ καλο επιπεδο!!Δεν εχω τι αλλο να πω για τις προσπαθειες σου!!
Υ.Γ...Ακου τον ατιμο(ελπιζω να μου το επιτρεπει!) τον savage....Κατι παραπανω ξερει!!

Παντα φιλικα,
Νικος!;):green::green:

Eddie
21-06-11, 16:29
Πολύ καλός Βασίλη! :clap::clap:
Πολύχρονος και από εδώ με υγεία και πάντα δυνατές προπονήσεις!!

Να σαι καλα Φανη,ευχαριστω :):):):)



Βαίσλη είσαι δύναμη!Χρόνια σου πολλά!

Ευχαριστω πολυ Ηλια!!!


1)Χρονια σου πολλα φιλε μου!!!Τα ονειρα σου,οι ευχες μου!!
2)Χιλια μπραβο για την αλλαγη σου!!Εφτασες το σωμα σου σε πολυ καλο επιπεδο!!Δεν εχω τι αλλο να πω για τις προσπαθειες σου!!
Υ.Γ...Ακου τον ατιμο(ελπιζω να μου το επιτρεπει!) τον savage....Κατι παραπανω ξερει!!

Παντα φιλικα,
Νικος!;):green::green:

Να σαι καλα φιλε Νικο,ευχαριστω για τα καλα λογια!

lila_1
21-06-11, 16:44
Βσιιληηηηηηηηηηηηηηηη ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ:green::green::green::green:

Κ ωραίες πικς ε! http://www.totalgamingnetwork.com/images/smilies/eyebrows.gif
απαπαπαπαααααα

pepeismenos karga
21-06-11, 17:11
Οσο για τη διατροφη,μπορω να πω οτι ακομα και με αυτα τα 20-30γρ υδατ που εχω αυξησει εχω δει διαφορα σε ορεξη και σε πρηξιμο!!Φυσικα και θα ανεβασω σταδιακα μεχρι να δω φυσικα οτι φτανω στο σημειο που συνεχιζω να χανω..η στο σημειο που δεν παιρνω αλλο βαρος!!

Οπως εχω ξαναπει,θα προσπαθησω να κανω recomp απο δω και μπρος,η τουλαχιστον αν βαλω βαρος να ειναι οσο το δυνατον λιγο,και καθαρο.
Ευγε!!!
ΟΞΩ!!!χεχεεχεχεχεχ....καλα κανεις ...ετσι πρεπει...χιλιοχρονος βασιλη....παντα δυναμη και να συνεχιζεις να βαζεις αλιπα μυικα κιλα,χωρις καν λιπος...και να κανεις καμψεις οχι με 21 κιλα αλτηρες αλαλ με 33 κιλα....ωραιος συνεχισε δυναμικα...

Niiick
21-06-11, 17:31
Xρονια πολλα παιχτουρα μου!:P

Eddie
21-06-11, 17:33
Βσιιληηηηηηηηηηηηηηηη ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ:green::green::green::green:


Ευχαριστω πολυ ρε φατσα!!:green:



Κ ωραίες πικς ε! http://www.totalgamingnetwork.com/images/smilies/eyebrows.gif
απαπαπαπαααααα

χμμμμμμ...αρεσκεις? :^^:



Οσο για τη διατροφη,μπορω να πω οτι ακομα και με αυτα τα 20-30γρ υδατ που εχω αυξησει εχω δει διαφορα σε ορεξη και σε πρηξιμο!!Φυσικα και θα ανεβασω σταδιακα μεχρι να δω φυσικα οτι φτανω στο σημειο που συνεχιζω να χανω..η στο σημειο που δεν παιρνω αλλο βαρος!!

Οπως εχω ξαναπει,θα προσπαθησω να κανω recomp απο δω και μπρος,η τουλαχιστον αν βαλω βαρος να ειναι οσο το δυνατον λιγο,και καθαρο.
Ευγε!!!
ΟΞΩ!!!χεχεεχεχεχεχ....καλα κανεις ...ετσι πρεπει...χιλιοχρονος βασιλη....παντα δυναμη και να συνεχιζεις να βαζεις αλιπα μυικα κιλα,χωρις καν λιπος...και να κανεις καμψεις οχι με 21 κιλα αλτηρες αλαλ με 33 κιλα....ωραιος συνεχισε δυναμικα...

χαχαχαχαχαχ να εισαι καλα φιλαρακι,ευχαριστω!!!!!!!Που θα πανε,θα δυναμωσουν και τα δικεφαλα :green:



Xρονια πολλα παιχτουρα μου!:P

Καλως τον παλικαρα της δυσης :lol:

Ευχαριστω πολυ ρε man!! :green:

Dreiko
21-06-11, 17:52
βασιλη αφιερωμενο για τα γενεθλια σου.....:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::turtle:


http://www.youtube.com/watch?v=ENuWdhXgeGI

lef
21-06-11, 17:57
παιχτουρα μου χρονια σου πολλα..πολυχρονος φιλος...
κομματια σε βρισκουν βλεπω τα φετινα σου γενεθλια:green:
αντε και του χρονου υγειης και δυνατος για ακομα καλυτερεσ προπονες:toast:

geo28
21-06-11, 19:14
eddie χερια,ομοι,στηθος απιστευτα λεμε,πολυ πολυ καλος...λογικα εισαι στην καλυτερη κατασταση ever τωρα ε? τι αλλαγες εκανες ση διατροφη σου και ειχες τοσο καλη προοδο σε σχεση με 20 μερες-ενα μηνα πριν..
χρονια πολλα μεγαλε,οτι(6 pack) επιθυμεις:P και γω σ ενα μηνα 23 γενομαι.:green:

Eddie
21-06-11, 20:54
βασιλη αφιερωμενο για τα γενεθλια σου.....:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::turtle:


χαχαχα αυτα ειναι..happy metal birthday :green:

Nα σαι καλα και παλι αδερφη!!! :turtle:


παιχτουρα μου χρονια σου πολλα..πολυχρονος φιλος...
κομματια σε βρισκουν βλεπω τα φετινα σου γενεθλια:green:
αντε και του χρονου υγειης και δυνατος για ακομα καλυτερεσ προπονες:toast:

Ευχαριστω ψηλεεεεεε!!Οντως,τα φετινα γεννεθλια ειναι τα καλυτερα απο αποψη καταστασης.Αλλα απο γενικη αποψη καθε χρονο και χειροτερα..ενας χρονος στην πλατη :shock:


eddie χερια,ομοι,στηθος απιστευτα λεμε,πολυ πολυ καλος...λογικα εισαι στην καλυτερη κατασταση ever τωρα ε? τι αλλαγες εκανες ση διατροφη σου και ειχες τοσο καλη προοδο σε σχεση με 20 μερες-ενα μηνα πριν..
χρονια πολλα μεγαλε,οτι(6 pack) επιθυμεις:P και γω σ ενα μηνα 23 γενομαι.:green:

Να σαι καλα φιλε,κοντοσειρα δηλαδη :green:

Βασικα φιλε ουτε και γω ξερω γιατι φαινομαι τοσο καλυτερος..εχω μια υποψια,αλλα ειμαι τελειως απειρος στο θεμα για να μιλησω με σιγουρια.Μηπως αυτοι οι λιγοι επιπλεον υδατανθρακες γεμισαν τους μυες?Αλλη εξηγηση δε μπορω να σκεφτω,οτι εκανα συνεχιζω να κανω..και τα 1-2 κιλα βεβαια παιζουν το ρολο τους σιγουρα,αλλα δε ξερω..πραγματικα.

sogoku
21-06-11, 21:24
Τωρα τις ειδα ρε μπιλι αυτες.Πραγματικα γινεσαι ολο και πιο ποιοτικος και μπραβο σου μου αρεσεις.Χρονια πολλα επισης μονο υγεια.....

Οι μικροαλλαγες αν διαβασα καλα ειναι οτι απο κετο εβαλες λιγο υδατανθρακα?

Eddie
21-06-11, 21:37
Τωρα τις ειδα ρε μπιλι αυτες.Πραγματικα γινεσαι ολο και πιο ποιοτικος και μπραβο σου μου αρεσεις.Χρονια πολλα επισης μονο υγεια.....

Οι μικροαλλαγες αν διαβασα καλα ειναι οτι απο κετο εβαλες λιγο υδατανθρακα?

Να σαι καλα βρε ψηλε,ευχαριστω!!!!

Οχι οχι,δεν εκανα κετο..εκανα ενα ειδος targed keto diet με οχι πολυ χαμηλους υδατ αλλα χωρις refeed.Δλδ ειχα 100-110γρ υδατ στα 2 γευματα γυρω απ την προπονηση..και τωρα εχω 140-150γρ.

Eddie
04-07-11, 21:47
Λιγες φωτο ακομα απ την προοδο..ειμαι ακομα σε γραμμωση,υποθερμιδικα (το εχω ξεφτυλισει τοσο καιρο) και υπολογιζω περιπου αλλες 20 μερες ΤΟ ΠΟΛΥ να μεινω τοσο χαμηλα,μηπως και φυγουν τα τελευταια.Υστερα θα ανεβασω θερμιδες και θα ελλατωσω τα αεροβια προσπαθωντας να μεινω σταθερος.Αυτη τη στιγμη ειμαι περιπου στα 91-91.5 και απ οτι βλεπω μπορει να ακουμπησω και τα 89..θα δειξει.

http://img832.imageshack.us/img832/1628/04072011366.jpg (http://img832.imageshack.us/i/04072011366.jpg/)
http://img827.imageshack.us/img827/9706/04072011371.jpg (http://img827.imageshack.us/i/04072011371.jpg/)
http://img808.imageshack.us/img808/4729/04072011372.jpg (http://img808.imageshack.us/i/04072011372.jpg/)
http://img32.imageshack.us/img32/5569/30062011345.jpg (http://img32.imageshack.us/i/30062011345.jpg/)

TEFAAtzis
04-07-11, 21:48
Ωραιος,ετοιμασου αυριο παραλια για καλυτερες ομως!!!;)

Eddie
04-07-11, 22:02
Ωραιος,ετοιμασου αυριο παραλια για καλυτερες ομως!!!;)

Ρε εισαι σιγουρος?Θα μαστε τρελο κουαρτετο..350 κιλα μαζα :P

TEFAAtzis
04-07-11, 22:03
Ρε εισαι σιγουρος?Θα μαστε τρελο κουαρτετο..350 κιλα μαζα :P

εγω ειμαι λεπτουλης μην με βαζεις στις μεγαλες μαζες:P

Levrone
04-07-11, 22:32
πα πα πα πα πα πα!!!!

τρεχατος πας!!!!:clap::clap::clap:

Eddie
04-07-11, 22:48
εγω ειμαι λεπτουλης μην με βαζεις στις μεγαλες μαζες:P


χαχαχαχαχαχαχ :P



πα πα πα πα πα πα!!!!

τρεχατος πας!!!!:clap::clap::clap:

Γιατρε μου,αληθεια ειναι...μιλαμε για πολυ χιλιομετρο!!! :P

Levrone
04-07-11, 22:53
Γιατρε μου,αληθεια ειναι...μιλαμε για πολυ χιλιομετρο!!! :P

φανταζομαι ποσα κοριτσακια θα σερνεις απο πισω!!!!!!!!

Eddie
04-07-11, 23:08
φανταζομαι ποσα κοριτσακια θα σερνεις απο πισω!!!!!!!!

Καλα τα λες..φανταζεσαι!

Ααααα ρε ματινα μανταρινακη.... :rolleyes:

Levrone
04-07-11, 23:27
Ααααα ρε ματινα μανταρινακη.... :rolleyes:

μη λες ονοματα ρε :banghead:

Eddie
04-07-11, 23:39
μη λες ονοματα ρε :banghead:

Ναι..πες μου οτι την ξερεις και προσωπικα και ειναι κι απ την πολη σου!κωσταντινου κι ελενης δεν εβλεπες ωρε?τεσπα..

ειναι το alter ego μου.

Levrone
04-07-11, 23:45
Ναι..πες μου οτι την ξερεις και προσωπικα και ειναι κι απ την πολη σου!κωσταντινου κι ελενης δεν εβλεπες ωρε?τεσπα..

ειναι το alter ego μου.

ρε συ νομιζα πως ειναι πρωην σου και εχεις φαει σκαλωμα..




(μη διαβαζω να γραφεις τετοια, σε εχω για "μεγαλα ψαρια"! )

tasos2
04-07-11, 23:50
Πολυ ωραιος! Πολυ βελτιωμενος στην πλατη.
Μονο η κοιλια ειναι λιγο περιεργη. Σαν να κανει μια καμπυλη στη μεση ή μπορει να ειναι επειδη τη ρουφας...

Να σου πω εσυ οταν βλεπεις γκομενες τους λες "Γεια σας ειμαι ανυπανδρος"? Και οταν σου ριχνουν X τοτε λες οτι θα παντρεφτεις τον χαρο και οι αλλοι σου λενε οτι ουτε αυτος δε σε θελει?:green::P:turtle: (επειδη ειπες alter ego γι αυτο)

Levrone
04-07-11, 23:53
Να σου πω εσυ οταν βλεπεις γκομενες τους λες "Γεια σας ειμαι ανυπανδρος"? Και οταν σου ριχνουν X τοτε λες οτι θα παντρεφτεις τον χαρο και οι αλλοι σου λενε οτι ουτε αυτος δε σε θελει?:green::P:turtle: (επειδη ειπες alter ego γι αυτο)

Τασο ειναι μαλακας το παιδι , αστο δεν ξερει τι λεει!!!

leftis
04-07-11, 23:59
ειναι μαλακας το παιδι , αστο δεν ξερει τι λεει!!!

Ρε συ,ατάκες από μια σειρά λέει το παιδί,μην τον βρίζεις

Levrone
05-07-11, 00:00
Ρε συ,ατάκες από μια σειρά λέει το παιδί,μην τον βρίζεις

ξερει αυτος τι λεω..

leftis
05-07-11, 00:04
ξερει αυτος τι λεω..

αα,οκ τότες σορρυ :toast:

Eddie
05-07-11, 00:05
ρε συ νομιζα πως ειναι πρωην σου και εχεις φαει σκαλωμα..




(μη διαβαζω να γραφεις τετοια, σε εχω για "μεγαλα ψαρια"! )

Πρωην?πας πολυ πισω τωρα.. :green:

Τεσπα,τα χουμε ξαναπει εμεις,ξερεις τι παιζει..!Ας μη τα βγαλουμε ολα στη φορα,γιατι αν διαβασει το θεμα κανας επιδειξιας παραλιακιας πεφτουλας ειμαι σιγουρος οτι θα σταματησει να γυμναζεται :P

Levrone
05-07-11, 00:06
Πρωην?πας πολυ πισω τωρα.. :green:

Τεσπα,τα χουμε ξαναπει εμεις,ξερεις τι παιζει..!Ας μη τα βγαλουμε ολα στη φορα,γιατι αν διαβασει το θεμα κανας επιδειξιας παραλιακιας πεφτουλας ειμαι σιγουρος οτι θα σταματησει να γυμναζεται :P

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Eddie
05-07-11, 00:09
Πολυ ωραιος! Πολυ βελτιωμενος στην πλατη.
Μονο η κοιλια ειναι λιγο περιεργη. Σαν να κανει μια καμπυλη στη μεση ή μπορει να ειναι επειδη τη ρουφας...

Να σου πω εσυ οταν βλεπεις γκομενες τους λες "Γεια σας ειμαι ανυπανδρος"? Και οταν σου ριχνουν X τοτε λες οτι θα παντρεφτεις τον χαρο και οι αλλοι σου λενε οτι ουτε αυτος δε σε θελει?:green::P:turtle: (επειδη ειπες alter ego γι αυτο)

Η κοιλια παλικαρι μου εχει δερμα να φαν κι οι κοτες!!Γι αυτο και ειναι περιεργη,δε σου φαινεται. :green:

Η πλατη νταξει..θα μπορουσε να ειναι πολυ καλυτερη,δε βλεπω πυκνοτητα..δε βοηθα και η ποζα βεβαια,παταω και στραβα!!Ειμαι μετα απο χερια και δε νιωθω τιποτα.

Οσο για το αλλο,ε οχι..αυτη το ξεφτυλιζει,εγω ειμαι λιγο πιο μαζεμενος..χαχαχαχ :green:


@Leftis ολα οκ φιλε μου ;)

Αντωνης
05-07-11, 00:10
:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:
Γκρεμισες τα ονειρα και τους στοχους μου με 3 ποστς αντιπαθεσταση γειτονοπουλα!!:P:P:P

Τωρα για τα υπολοιπα τα χουμε ξαναπει,τα πολλα τα συγχαρικια τα βαριουνται και τα τουμπανα:P

Eddie
05-07-11, 00:14
:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:
Γκρεμισες τα ονειρα και τους στοχους μου με 3 ποστς αντιπαθεσταση γειτονοπουλα!!:P:P:P

Τωρα για τα υπολοιπα τα χουμε ξαναπει,τα πολλα τα συγχαρικια τα βαριουνται και τα τουμπανα:P

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧ μορφη!!!!!!!!!!!

Ναι ρε ναι ρε,οκ..να σαι καλα εσυ αγορινα!! :green:

Devil
05-07-11, 03:40
Λιγες φωτο ακομα απ την προοδο..ειμαι ακομα σε γραμμωση,υποθερμιδικα (το εχω ξεφτυλισει τοσο καιρο) και υπολογιζω περιπου αλλες 20 μερες ΤΟ ΠΟΛΥ να μεινω τοσο χαμηλα,μηπως και φυγουν τα τελευταια.Υστερα θα ανεβασω θερμιδες και θα ελλατωσω τα αεροβια προσπαθωντας να μεινω σταθερος.Αυτη τη στιγμη ειμαι περιπου στα 91-91.5 και απ οτι βλεπω μπορει να ακουμπησω και τα 89..θα δειξει.



αμα ανεβεις στον ογκο πανω απο 95 θα σε πυροβολισω... απλα και ωραια.... ε? διαφωνεις?:green:

τα 89 τα πιανεις ευκολα..... οταν τελειωσεις θελω φοτο πριν και μετα....

θα βγαλω συμπληρωμα με βοτανια και θα σε βαλω στη διαφιμιση.... απλα θα πουμε οτι δεν χρειαζετε αεροβια,δεν χρειαζετε διατροφη ουτε καν βαρη και τα κιλα χανοντε σε μια εβδομαδα....:green::green::green::green::turtle::turtle::turtle:

GREEK POWER
05-07-11, 09:08
Πολυ καλος !:thumbup: Αυτη η πλαγια φωτω που διχνεις δικεφαλο που προφανος ειναι η *αγαπημενη* σου νομιζω σε αδικη λογο του θεματος που εχεις στη κοιλια. Το αλλο ποδι στις επομενες φωτω...........χαχαχαχα:P

jGod
05-07-11, 14:33
καλα η ποζα του ποδιου οντως σε αδικει..καμια σχεση !αλλα παιδακια μη χαιρεστε..γιατι αν ερθει την αλλη βδομαδα ο savage και παμε για μπανιο...καλυτερα να παμε με κελεμπια!

Madd_Chadd
05-07-11, 15:13
Eddie εχεις πολυ ωραια χερια-ωμους-πλατη,το στηθος μονο να μεγαλωσεις και θα εισαι G_G κατα τη δικη μου γνωμη ψηλε!:thumbup:
Οσο για το ποδι δε με βοηθαει η φωτο οποτε δε λεω τπτ!:green:

jimmy007
05-07-11, 15:32
Πολύ καλά πας Βilly. Keep cutting...:thumbup::thumbup: Kαι μέχρι το τέλος του καλοκαιριού μη σου πω υποθερμιδικά.


αμα ανεβεις στον ογκο πανω απο 95 θα σε πυροβολισω... απλα και ωραια.... ε? διαφωνεις?:green:

τα 89 τα πιανεις ευκολα..... οταν τελειωσεις θελω φοτο πριν και μετα....

θα βγαλω συμπληρωμα με βοτανια και θα σε βαλω στη διαφιμιση.... απλα θα πουμε οτι δεν χρειαζετε αεροβια,δεν χρειαζετε διατροφη ουτε καν βαρη και τα κιλα χανοντε σε μια εβδομαδα....:green::green::green::green::turtle::turtle::turtle:

Χαχαχαχα...:turtle::turtle:


Eddie εχεις πολυ ωραια χερια-ωμους-πλατη,το στηθος μονο να μεγαλωσεις και θα εισαι G_G κατα τη δικη μου γνωμη ψηλε!:thumbup:
Οσο για το ποδι δε με βοηθαει η φωτο οποτε δε λεω τπτ!:green:

Ε όχι ρε και ότι θέλει μάζα στο στήθος. Εμείς τότε να σταματήσουμε να κάνουμε πιέσεις και να πάμε να παίξουμε πινγκ-πονγκ.:unsure:
Επίσης, τα πόδια του είναι τούμπανα. Κοίτα προηγούμενες pics..

Madd_Chadd
05-07-11, 15:39
[/QUOTE]
Ε όχι ρε και ότι θέλει μάζα στο στήθος. Εμείς τότε να σταματήσουμε να κάνουμε πιέσεις και να πάμε να παίξουμε πινγκ-πονγκ.:unsure:
Επίσης, τα πόδια του είναι τούμπανα. Κοίτα προηγούμενες pics..[/QUOTE]

Ειπα τη προσωπικη μου γνωμη και ειναι αυτη.Επισης οι προηγουμενες ειναι οπως λες <προηγουμενες> και τις εχω δει,γιαυτο θελω να δω μια τωρινη φωτο για να καταλαβω τη διαφορα.;)

jimmy007
05-07-11, 15:45
Ειπα τη προσωπικη μου γνωμη και ειναι αυτη.Επισης οι προηγουμενες ειναι οπως λες <προηγουμενες> και τις εχω δει,γιαυτο θελω να δω μια τωρινη φωτο για να καταλαβω τη διαφορα.;)

Απλά μερικές φορές κάποιος μπορεί να μην ποζάρει καλά και να τον αδικεί η φωτογραφία.

Madd_Chadd
05-07-11, 15:50
Δεκτο Jimmy.

jimmy007
05-07-11, 15:59
Δεκτο Jimmy.

:thumbup::thumbup::toast:

Eddie
05-07-11, 21:53
αμα ανεβεις στον ογκο πανω απο 95 θα σε πυροβολισω... απλα και ωραια.... ε? διαφωνεις?:green:

τα 89 τα πιανεις ευκολα..... οταν τελειωσεις θελω φοτο πριν και μετα....

θα βγαλω συμπληρωμα με βοτανια και θα σε βαλω στη διαφιμιση.... απλα θα πουμε οτι δεν χρειαζετε αεροβια,δεν χρειαζετε διατροφη ουτε καν βαρη και τα κιλα χανοντε σε μια εβδομαδα....:green::green::green::green::turtle::turtle::turtle:

χαχαχαχαχα!!Λεγε ποσα μου δινεις και το συζηταμε..

Φιλε,θα προσπαθησω με νυχια και με δοντια να μεινω μακρια απο κολασμενες τροφες το χειμωνα..αλλιως αν αρχισω να ξεφευγω θα το γυρισω σε powerlifting μετα,να γινω 130 κιλα μοσχαρι!!Ε μα πια.... :turtle:


Πολυ καλος !:thumbup: Αυτη η πλαγια φωτω που διχνεις δικεφαλο που προφανος ειναι η *αγαπημενη* σου νομιζω σε αδικη λογο του θεματος που εχεις στη κοιλια. Το αλλο ποδι στις επομενες φωτω...........χαχαχαχα:P

Να σαι καλα φιλε μου!!Πολλες ειναι οι αγαπημενες μου..χαχα!!


καλα η ποζα του ποδιου οντως σε αδικει..καμια σχεση !αλλα παιδακια μη χαιρεστε..γιατι αν ερθει την αλλη βδομαδα ο savage και παμε για μπανιο...καλυτερα να παμε με κελεμπια!

Ελα ρε ινμπα!!!Λοιπον,μπορει να παιξει εμπειρικη συναντηση εγω,χαρης,εσυ κι ο μητσος στην παραλια γιατι κατι ακουσα οτι μπορει να παρεις τον κατηφορο!!Εγω με τον σαβατζ για μπανιο δε θα πηγαινα παντως...στο λεω!!Προσεξε!!Η τουλαχιστον κανε ενα πρηξιμο πριν βγεις στην παραλια μπας και σωσεις την κατασταση.. :P


Eddie εχεις πολυ ωραια χερια-ωμους-πλατη,το στηθος μονο να μεγαλωσεις και θα εισαι G_G κατα τη δικη μου γνωμη ψηλε!:thumbup:
Οσο για το ποδι δε με βοηθαει η φωτο οποτε δε λεω τπτ!:green:

Ευχαριστω φιλε μου!!!

Στηθος δε παιζει με την καμια να το μεγαλωσω,1ον γιατι νομιζω οτι προπονητικα ειμαι σε πολυ καλο δρομο και 2ον γιατι ηδη ειναι τεραστιο και αν μεγαλωσει κι αλλο θα χαλαει την εικονα!Μα δε γινεται οσοι με βλεπουν να μου λενε για σουτιεν..κατανταει αηδια μετα,φαντασου να το μεγαλωσω κιολας,θα μου τα κανουν δωρο μετα :green:

Οσο για το ποδι εχεις δικιο,δε βοηθαει.Οσοι τα εχουν δει προσφατα απο κοντα μπορουν να πουνε μια γνωμη,αλλα οι φωτο για τα ποδια ειναι το δυσκολοτερο σημειο για να βγουν αντιπροσωπευτικες.


Πολύ καλά πας Βilly. Keep cutting...:thumbup::thumbup: Kαι μέχρι το τέλος του καλοκαιριού μη σου πω υποθερμιδικά.



Να σαι καλα ψηλε!Ρε μαν,εχω ηδη 14 βδομαδες με 800-1000 υποθερμιδικα!!Μη ξεχνας οτι ειμαι νατουραλ..και ηδη εχω αργησει!

pan0z
05-07-11, 21:59
μπραβο ρε συ! πολυ ωραιος:clap:Αντε και με τετραπακ σε θελω στην επομενη :green:

Eddie
05-07-11, 22:17
μπραβο ρε συ! πολυ ωραιος:clap:Αντε και με τετραπακ σε θελω στην επομενη :green:

Να σαι καλα ρε Πανο!!

Μακαρι ρε μαν..οτι πιασουμε!

jimmy007
05-07-11, 23:25
Να σαι καλα ψηλε!Ρε μαν,εχω ηδη 14 βδομαδες με 800-1000 υποθερμιδικα!!Μη ξεχνας οτι ειμαι νατουραλ..και ηδη εχω αργησει!

E εντάξει δεν νομίζω να πειράζει και τόσο πολύ. Θέμα καταβολισμού φοβάσαι?

Eddie
05-07-11, 23:47
E εντάξει δεν νομίζω να πειράζει και τόσο πολύ. Θέμα καταβολισμού φοβάσαι?

Ε ναι,τι αλλο?Νταξει,λεμε δε καταβολιζεις ευκολα..αλλα δε μιλαμε και για 200-300 θερμιδες κατω.

jimmy007
05-07-11, 23:57
Ε ναι,τι αλλο?Νταξει,λεμε δε καταβολιζεις ευκολα..αλλα δε μιλαμε και για 200-300 θερμιδες κατω.

Μπα και πάλι είναι δύσκολο να καταβολιστείς.Δηλαδή εσύ πιστεύεις ότι έχεις χάσει ΜΥΙΚΗ μάζα?

Eddie
06-07-11, 00:12
Μπα και πάλι είναι δύσκολο να καταβολιστείς.Δηλαδή εσύ πιστεύεις ότι έχεις χάσει ΜΥΙΚΗ μάζα?

Nαι,μαλλον εχω χασει λιγη..αλλα δε με ενδιαφερει αυτο.Το θεμα ειναι να μη χασω αλλο.Επισης νιωθω πολυ φλατ,και μολις τελειωσω με την υποθερμιδικη μπορει να παιξω καμια carb cycle diet μηπως μπαλαρω λιγο.

jimmy007
06-07-11, 00:46
Nαι,μαλλον εχω χασει λιγη..αλλα δε με ενδιαφερει αυτο.Το θεμα ειναι να μη χασω αλλο.Επισης νιωθω πολυ φλατ,και μολις τελειωσω με την υποθερμιδικη μπορει να παιξω καμια carb cycle diet μηπως μπαλαρω λιγο.

Ρε παίζει να έχεις χάσει λίπος και να σου φαίνεσαι περισσότερο flat.Επίσης, δεν παίρνεις και πολλά carbs για να είναι γεμάτα γλυκογόνο και νερό τα μυικά κύτταρα.

Devil
08-07-11, 22:53
χαχαχαχαχα!!Λεγε ποσα μου δινεις και το συζηταμε..

Φιλε,θα προσπαθησω με νυχια και με δοντια να μεινω μακρια απο κολασμενες τροφες το χειμωνα..αλλιως αν αρχισω να ξεφευγω θα το γυρισω σε powerlifting μετα,να γινω 130 κιλα μοσχαρι!!Ε μα πια.... :turtle:


νταξ κοιτα δεν ειναι αναγκη να κανεις φουλ ογκο ολο το χειμωνα.... μπορεις να εναλλασεις bulk με cutting για μικρες περιοδους...

gym
08-07-11, 23:02
νταξ κοιτα δεν ειναι αναγκη να κανεις φουλ ογκο ολο το χειμωνα.... μπορεις να εναλλασεις bulk με cutting για μικρες περιοδους...

κουτσικο ομως...εγω του το ειπα...με φοβιζει στον ογκο του...δεν τον εμπιστευομαι...χαζος ειναι.:green:.,.θα βαλει παλι αν δεν προσεξει κε χει φτασει πλεον σ επολυ καλο επιπεδο...

Eddie
09-07-11, 14:45
νταξ κοιτα δεν ειναι αναγκη να κανεις φουλ ογκο ολο το χειμωνα.... μπορεις να εναλλασεις bulk με cutting για μικρες περιοδους...

Σωστος..αλλα για bulk δε το βλεπω,εγω θα προσπαθησω να κανω recomp και θα βαλω καποια ορια ελαφριου ογκου,πχ μεχρι 3kg+ και αν/οταν τα φτασω τοτε ξαναριχνω θερμιδες,αυξανω αεροβια κλπ.Δλδ δε θα παω με τη σκεψη υπερθερμιδικα και μετα παλι υποθερμιδικα.


κουτσικο ομως...εγω του το ειπα...με φοβιζει στον ογκο του...δεν τον εμπιστευομαι...χαζος ειναι.:green:.,.θα βαλει παλι αν δεν προσεξει κε χει φτασει πλεον σ επολυ καλο επιπεδο...

χαχαχααχαχχ..κι εγω με φοβαμαι η αληθεια ειναι :P:P

Thanks:green:

spafspaf
15-07-11, 21:50
:clap:

pepeismenos karga
15-07-11, 23:17
ρε γυρνα το στο παουερλιφτινγκ σου λεω....σου εχω κατι μεταπροπονητικα με βαφλες και τσιζμπεργκερ για τρελη αναρωσση...καθως και κιτκατ με φροστις για πρωινο με μερεντα πανω σε ψωμι....και δωσε πονοοοοοοοοο.....135 κιλα στον ογκο αυτα ειναι..

Eddie
16-07-11, 20:32
ρε γυρνα το στο παουερλιφτινγκ σου λεω....σου εχω κατι μεταπροπονητικα με βαφλες και τσιζμπεργκερ για τρελη αναρωσση...καθως και κιτκατ με φροστις για πρωινο με μερεντα πανω σε ψωμι....και δωσε πονοοοοοοοοο.....135 κιλα στον ογκο αυτα ειναι..

χαχαχαχαχαχ νταξ φιλε,το ξεφτυλισες..ξεχνας με ποιον μιλας μαλλον!!!!!Αν φαω εγω αυτα που λες θα γινω μπαλα..σαν το ανθρωπακι της michelen

http://www.oddjack.com/wp-content/upLoads/michelin.jpg

Παντως τα προγραμματα και τα σωματα ορισμενων pl μου αρεσουν περισσοτερο κι απο ββ..πχ παρε κανα 2

Pudzianowski :bowdown:

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/11222/pudzian004.jpeg

http://news-poland.com/upload/news/769ppudzianowski.jpg

H σαν του poundstone :bowdown:

http://www.camaro5.com/forums/attachment.php?attachmentid=220271&stc=1&d=1301077370

http://2.bp.blogspot.com/-v1LDXPMEYP0/TbxpeFAWdbI/AAAAAAAABKU/fi4lCvvtRN8/s1600/derek-poundstone-009.jpg

TToni Shark
17-07-11, 11:59
Πολύ καλός,μπράβο:clap::thumbup:

tasos2
18-07-11, 00:09
Παντως τα προγραμματα και τα σωματα ορισμενων pl μου αρεσουν περισσοτερο κι απο ββ..πχ παρε κανα 2

Pudzianowski :bowdown:

H σαν του poundstone :bowdown:


Αυτοι δεν ειναι παουερλιφτερς, ειναι στρονγκμεν. Αυτοι θελουν και αντοχη και καρδιοαναπνευστικη κατασταση οποτε ειναι πιο πιθανο να ειναι κομμενοι. Απ την αλλη οι παουερλιφτερς σπανια ειναι ετσι. Αν δεις τους μεντελσον και κεννελυ ειναι αρκετα θολωμενοι. Αλλα και ο σαβισκας που ειναι στρονγκμαν εχει μια κοιλαρα και τοσο λιπος που μονο οι τραπεζοειδεις του ειναι εμφανεις χωρις αυτους δε φαινεται για μυωδης αλλα για χοντρος. Τελικα δεν εχει να κανει τοσο τι αθλημα κανεις. Εξαλλου αν εκανες παουερλιφτινγκ (εκτος κι αν η μαξ ρεπ σου ηταν 300 κιλα και ανω) θα σε ενοιαζε να μεινεις χαμηλα σε σωματικο βαρος ωστε να εισαι πιο χαμηλα σε κατηγορια και να παρεις διακριση σηκωνοντας λιγοτερα οποτε παλι θα κινιοσουν σε διατροφικα μονοπατια γραμμωσης και απομακρυνσης υγρων ωστε να χασεις βαρος κρατωντας οσο το δυνατον περισσοτερους μυς. Μη κοιτας τους κορυφαιους, αυτοι ουτως ή αλλως στην υπερβαρεα κατηγορια θα ειναι οτι και να κανουν οποτε δε τους νοιαζει να παρουν βαρος. Ασε που καποιοι πανε και για παγκοσμια ρεκορ και δε μενουν σε μια απλη διακριση σε αγωνα

Eddie
18-07-11, 00:14
Πολύ καλός,μπράβο:clap::thumbup:

Τhanks :clap:


Αυτοι δεν ειναι παουερλιφτερς, ειναι στρονγκμεν. Αυτοι θελουν και αντοχη και καρδιοαναπνευστικη κατασταση οποτε ειναι πιο πιθανο να ειναι κομμενοι. Απ την αλλη οι παουερλιφτερς σπανια ειναι ετσι. Αν δεις τους μεντελσον και κεννελυ ειναι αρκετα θολωμενοι. Αλλα και ο σαβισκας που ειναι στρονγκμαν εχει μια κοιλαρα και τοσο λιπος που μονο οι τραπεζοειδεις του ειναι εμφανεις χωρις αυτους δε φαινεται για μυωδης αλλα για χοντρος. Τελικα δεν εχει να κανει τοσο τι αθλημα κανεις. Εξαλλου αν εκανες παουερλιφτινγκ (εκτος κι αν η μαξ ρεπ σου ηταν 300 κιλα και ανω) θα σε ενοιαζε να μεινεις χαμηλα σε σωματικο βαρος ωστε να εισαι πιο χαμηλα σε κατηγορια και να παρεις διακριση σηκωνοντας λιγοτερα οποτε παλι θα κινιοσουν σε διατροφικα μονοπατια γραμμωσης και απομακρυνσης υγρων ωστε να χασεις βαρος κρατωντας οσο το δυνατον περισσοτερους μυς. Μη κοιτας τους κορυφαιους, αυτοι ουτως ή αλλως στην υπερβαρεα κατηγορια θα ειναι οτι και να κανουν οποτε δε τους νοιαζει να παρουν βαρος. Ασε που καποιοι πανε και για παγκοσμια ρεκορ και δε μενουν σε μια απλη διακριση σε αγωνα


Τασο δε με ενδιαφερει τι ειναι,απλως ειχα αυτη την εντυπωση.Εγω βλεπω σωματα πολυ μυωδη με χαμηλο (για τα γουστα μου) λιπος οι οποιοι επικεντρωνονται σε βασικες ασκησεις και κανουν προγραμματα δυναμης,εμενα αυτο με ενδιαφερει.Δηλαδη να τρωω σαν ζωο,να προπονουμαι σαν ζωο και να ειμαι ζωο..δε θα με χαλουσε καθολου!!Αλλα οσον αφορα το δικο μου σκαρι,ειναι κομματι δυσκολο.

tasos2
18-07-11, 00:25
Τhanks :clap:
Τασο δε με ενδιαφερει τι ειναι,απλως ειχα αυτη την εντυπωση.Εγω βλεπω σωματα πολυ μυωδη με χαμηλο (για τα γουστα μου) λιπος οι οποιοι επικεντρωνονται σε βασικες ασκησεις και κανουν προγραμματα δυναμης,εμενα αυτο με ενδιαφερει.Δηλαδη να τρωω σαν ζωο,να προπονουμαι σαν ζωο και να ειμαι ζωο..δε θα με χαλουσε καθολου!!Αλλα οσον αφορα το δικο μου σκαρι,ειναι κομματι δυσκολο.

Απλα αυτοι που εβαλες δεν επικεντρωνονται σε βασικες ασκησεις ουτε κανουν καθαρα προγραμματα δυναμης. Ο πουντζιανοφσκι μεχρι και τρεξιμο κανει στις προπονησεις του. Ειναι αθλημα που τα συνδιαζει ολα. Δυναμη, εκρηκτικοτητα, διαρκεια, καρντιο, βασικες αλλα και ενα σωρο αλλες ασκησεις. Δε τους νοιαζει μονο η μαξ ρεπ δηλαδη οπως στο πλ.

Τωρα για το πλ σου ειπα οτι το να κανεις εσυ δε σημαινει οτι θα τρως σα ζωο γιατι θα πρεπει να κρατας χαμηλα το βαρος σου για να διακριθεις. Εγω παντως αν ημουν εσυ θα το γυρναγα σε πλ γιατι εχεις πολλες προοπτικες πολυ περισσοτερες απο το bb και δε θα χαλασεις και τη γραμμωση που σ αρεσει

Eddie
18-07-11, 00:34
Δηλαδη θες να μου πεις οτι ο pudzia κανει εκτασεις τετρακεφαλων,η kick backs πχ??Δε νομιζω!!

Για το pl που λες δε γινεται να μη χαλασω τη γραμμωση.Ξερεις κανεναν να προσπαθει να σηκωσει κιλα και να τρωει 100γρ υδατ τη μερα για να μη λιπωσει?Τεσπα..ολα αυτα υποθετικα ειναι,και επειδη ειπα οτι μου αρεσουν φυσικα δεν εννοω να γινω ετσι σε καμια των περιπτωσεων,απλως το ολο πλανο μου αρεσει (ετσι οπως το εχω στο μυαλο μου).

Kazmaier
18-07-11, 01:10
Αυτοι δεν ειναι παουερλιφτερς, ειναι στρονγκμεν. Αυτοι θελουν και αντοχη και καρδιοαναπνευστικη κατασταση οποτε ειναι πιο πιθανο να ειναι κομμενοι. Απ την αλλη οι παουερλιφτερς σπανια ειναι ετσι. Αν δεις τους μεντελσον και κεννελυ ειναι αρκετα θολωμενοι. Αλλα και ο σαβισκας που ειναι στρονγκμαν εχει μια κοιλαρα και τοσο λιπος που μονο οι τραπεζοειδεις του ειναι εμφανεις χωρις αυτους δε φαινεται για μυωδης αλλα για χοντρος. Τελικα δεν εχει να κανει τοσο τι αθλημα κανεις. Εξαλλου αν εκανες παουερλιφτινγκ (εκτος κι αν η μαξ ρεπ σου ηταν 300 κιλα και ανω) θα σε ενοιαζε να μεινεις χαμηλα σε σωματικο βαρος ωστε να εισαι πιο χαμηλα σε κατηγορια και να παρεις διακριση σηκωνοντας λιγοτερα οποτε παλι θα κινιοσουν σε διατροφικα μονοπατια γραμμωσης και απομακρυνσης υγρων ωστε να χασεις βαρος κρατωντας οσο το δυνατον περισσοτερους μυς. Μη κοιτας τους κορυφαιους, αυτοι ουτως ή αλλως στην υπερβαρεα κατηγορια θα ειναι οτι και να κανουν οποτε δε τους νοιαζει να παρουν βαρος. Ασε που καποιοι πανε και για παγκοσμια ρεκορ και δε μενουν σε μια απλη διακριση σε αγωνα

γιαυτο γουσταρω περισσοτερο τους αθλητες και τα events που εχουν να κανουν με strongman οπως sto arnold classic h sto wsm , και γουσταρω φουλ αθλητες san ton derek poundstone τον savickas και τον brian shaw , γιατι ειναι πιο all around athletes που δεν κοιτανε οπως λες μονο την μαξ ρεπ αλλα αυτα τα αγωνισματα απαιτουν αντοχες , ο savickas συγκεκριμενα που εθιξες παρολο που ειναι χοντρος, 170 κιλα νομιζω αγωνιστικος για 1.91 υψος ,εχει καποιες αντοχες και το παλευει , απο δυναμη παλι ειναι στους καλυτερους ολων των εποχων , σκετη κτηνωδια
eddako συμφωνω μαζι σου και εγω τετοια φαση γουσταρω , προπονησεις δυναμης με μπολικο φαγητο απλα να εχεις και μια υποτυπωδη γραμμωση οσο γινεται στα κιλα που θα εισαι , και εισαι μετα κομπλε

tasos2
18-07-11, 01:45
Δηλαδη θες να μου πεις οτι ο pudzia κανει εκτασεις τετρακεφαλων,η kick backs πχ??Δε νομιζω!!

Αν δεις στο youtube to βιντεο ronnie coleman vs mariusz pudzianowski θα τον δεις να κανει εκτασεις τετρακεφαλων και ελξεις δικεφαλων. Σε αλλα βιντεο θα τον δεις επισης να κανει και τρεξιμο.


Για το pl που λες δε γινεται να μη χαλασω τη γραμμωση.Ξερεις κανεναν να προσπαθει να σηκωσει κιλα και να τρωει 100γρ υδατ τη μερα για να μη λιπωσει?Τεσπα..ολα αυτα υποθετικα ειναι,και επειδη ειπα οτι μου αρεσουν φυσικα δεν εννοω να γινω ετσι σε καμια των περιπτωσεων,απλως το ολο πλανο μου αρεσει (ετσι οπως το εχω στο μυαλο μου).

Ναι ξερω μια αθλητρια οχι ελληνιδα που κανει πλ και μαλιστα ειχε κανει και ρεκορ στα 140 κιλα καποτε στον παγκο και την ξερω και προσωπικα και δεν ξεπερναει ποτε τα 70 κιλα βαρος με υψος 1.65 για να μην ανεβει κατηγορια. Δε μπορεις να φανταστεις ποσο στεγνη ειναι και δεν εχει ιχνος απο λιπος και ειναι παντα σε αυτη την κατασταση οχι μονο στους αγωνες οπως οι bbers.

Γενικα στο πλ θες να σηκωσεις οσο το δυνατον περισσοτερο βαρος με οσο το δυνατον μικροτερο σωματικο βαρος. Οποτε κοιτας να τα ισορροπησεις. Μπορεις να παρεις διακριση σηκωνοντας λιγοτερα και ζυγιζοντας λιγοτερο ενω ζυγιζοντας περισσοτερο και σηκωνοντας περισσοτερα μπορει να μην παρεις. Αλλα μπορει να συμβει και το αντιθετο οποτε κοιτας να τα ισορροπησεις αναλογα τι πιστευεις οτι θα σε φτασει πιο ψηλα. Αυτη που σου ειπα ας πουμε θα μπορουσε να τρωει σα ζωο να φτασει 90 κιλα και να σηκωνε περισσοτερα αλλα επειδη θα ηταν μεγαλυτερο το βαρος της μπορει να μην επαιρνε διακριση

Επισης οι υδατανθρακες που λες δε παιζουν μεγαλο ρολο στο πλ γιατι για να κανεις 1 μαξ ρεπ δε θα χρησιμοποιηθει ο υδατανθρακας για ενεργεια. Ενω στο στρονγκμαν που οι ασκησεις εχουν διαρκεια βοηθαει ο υδατανθρακας

Eddie
19-07-11, 20:53
Αν δεις στο youtube to βιντεο ronnie coleman vs mariusz pudzianowski θα τον δεις να κανει εκτασεις τετρακεφαλων και ελξεις δικεφαλων. Σε αλλα βιντεο θα τον δεις επισης να κανει και τρεξιμο.



Ναι ξερω μια αθλητρια οχι ελληνιδα που κανει πλ και μαλιστα ειχε κανει και ρεκορ στα 140 κιλα καποτε στον παγκο και την ξερω και προσωπικα και δεν ξεπερναει ποτε τα 70 κιλα βαρος με υψος 1.65 για να μην ανεβει κατηγορια. Δε μπορεις να φανταστεις ποσο στεγνη ειναι και δεν εχει ιχνος απο λιπος και ειναι παντα σε αυτη την κατασταση οχι μονο στους αγωνες οπως οι bbers.

Γενικα στο πλ θες να σηκωσεις οσο το δυνατον περισσοτερο βαρος με οσο το δυνατον μικροτερο σωματικο βαρος. Οποτε κοιτας να τα ισορροπησεις. Μπορεις να παρεις διακριση σηκωνοντας λιγοτερα και ζυγιζοντας λιγοτερο ενω ζυγιζοντας περισσοτερο και σηκωνοντας περισσοτερα μπορει να μην παρεις. Αλλα μπορει να συμβει και το αντιθετο οποτε κοιτας να τα ισορροπησεις αναλογα τι πιστευεις οτι θα σε φτασει πιο ψηλα. Αυτη που σου ειπα ας πουμε θα μπορουσε να τρωει σα ζωο να φτασει 90 κιλα και να σηκωνε περισσοτερα αλλα επειδη θα ηταν μεγαλυτερο το βαρος της μπορει να μην επαιρνε διακριση

Επισης οι υδατανθρακες που λες δε παιζουν μεγαλο ρολο στο πλ γιατι για να κανεις 1 μαξ ρεπ δε θα χρησιμοποιηθει ο υδατανθρακας για ενεργεια. Ενω στο στρονγκμαν που οι ασκησεις εχουν διαρκεια βοηθαει ο υδατανθρακας

Τελος παντων,θα δειξει πως θα βγει το καλοκαιρι και σε τι κατασταση θα ειμαι.Αν μπορω να κρατηθω ευκολα στα κιλα μου χαμηλα,θα αυξησω λιγο φαγητο και θα κανω κανενα προγραμμα δυναμης σε συνδιασμο με crossfit.

Mισο να ανεβασω και κατι φωτο επι τη ευκαιρια.. :green:

Eddie
19-07-11, 20:54
Γεια χαρα!!Μερικες σημερινες φωτο στα 90.5 κιλα περιπου.Εχω μικρυνει αρκετα οσο βλεπω τις φωτο τοσο με χαλαει.Ανυπομονω να βαλω μαζα παλι,εστω και καθαρη.


http://img221.imageshack.us/img221/2773/19072011412.jpg (http://img221.imageshack.us/i/19072011412.jpg/)

http://img13.imageshack.us/img13/3395/19072011417.jpg (http://img13.imageshack.us/i/19072011417.jpg/)

http://img171.imageshack.us/img171/3806/190720114090.jpg (http://img171.imageshack.us/i/190720114090.jpg/)

beefmeup
19-07-11, 20:57
ωραιος:thumbup:

σωπα καλε που εχεις μικρυνει..μια χαρα εισαι:toast:

Madd_Chadd
19-07-11, 21:07
Κουφαλιτσααααα!!!!Δε περιμενα να εισαι ετσι στα 90.5 μπραβο σου ρε!!!:clap::green:

Giannistzn
19-07-11, 21:15
Φοβερος boy. Προσωπικη μου αποψη, δειχνεις πολυ καλυτερα "καθαρος" και ας ξενερωνεις που "ξεφουσκωσες" λιγουλακι :green: :toast:

Eddie
19-07-11, 21:54
ωραιος:thumbup:

σωπα καλε που εχεις μικρυνει..μια χαρα εισαι:toast:

Να σαι καλα πασαμ :green:


Κουφαλιτσααααα!!!!Δε περιμενα να εισαι ετσι στα 90.5 μπραβο σου ρε!!!:clap::green:

χαχαχαχα δλδ πως με περιμενες,πιο ασχημο?Δλδ χωρις πολλα σχηματα? :P

Thanks!!


Φοβερος boy. Προσωπικη μου αποψη, δειχνεις πολυ καλυτερα "καθαρος" και ας ξενερωνεις που "ξεφουσκωσες" λιγουλακι :green: :toast:

Ευχαριστω πολυ!Ε ναι,κοιτα γουστα ειν αυτα!Εμενα ανεκαθεν μου αρεσαν οι πολλες μαζες σε συνδιασμο με μια λεπτη μεση..εγω βεβαια δεν εχω τιποτα απ τα 2,αλλα θα το παλεψουμε :green:

Tasos Green
19-07-11, 21:59
φτου φτου μην σε ματιαξω παιχταρα μου! :toast::toast::toast::toast:

:bowdown::bowdown:

tasos2
19-07-11, 22:09
Aυτα τα δικεφαλα ρε πουστη. Πως τις εκανες τετοιες κορυφες?
Παντως και εγω σε προτιμω με πιο πολλη μαζα οπως πριν που δεν ησουν τοσο κομμενος.
Κοιλιακους που ελεγες οτι δε κανεις εχεις ξεκινησει τωρα? Ισως σε βοηθησουν στη μεση

d3m
19-07-11, 22:11
Εχεις πολυ καλη κορυφωση στο δικεφαλο...τι ασκησεις κανεις για δικεφαλο?

pizzass
19-07-11, 22:12
eddie επειδη μπορω να πω οτι παρακολουθουσα τισ φωτο σου (αν και σιωπηλα:green:) πρεπει να πω οτι αν και ναι εχει "χασει" λιγο σε ογκο αλλα..μαρεσει το αποτελεσμα ;) οι εικονες μιλανε απο μονες τους νμζω..ωραιος για μενα μαν αντε του χρονου με περισσοτερα κιλα και το ιδιο κομμενος(η και περισσοτερο why not:) ) :clap::clap:

Eddie
19-07-11, 22:16
φτου φτου μην σε ματιαξω παιχταρα μου! :toast::toast::toast::toast:

:bowdown::bowdown:

χαχαχαχαχαχα φτυσε φτυσε :bowdown:

Thanks αγορινα!!


Aυτα τα δικεφαλα ρε πουστη. Πως τις εκανες τετοιες κορυφες?

χαχαχαχαχα..με κλεψιμο :P

Παντως και εγω σε προτιμω με πιο πολλη μαζα οπως πριν που δεν ησουν τοσο κομμενος.

Ετσι..αλλα ρε συ αν δεν ηταν η μεση δε θα επεφτα τοσο

Κοιλιακους που ελεγες οτι δε κανεις εχεις ξεκινησει τωρα? Ισως σε βοηθησουν στη μεση

Κοιλιακους κανω μια φορα τη βδομαδα, 1 σουπερ σετ Χ3Χ12 και με πιανει πολυ καλα.Οι κοιλιακοι πλεον φαινονται αρκετα,και οι πλαγιοι..απλα το θεμα ειναι γυρω απ τον αφαλο!!Εκει εχουμε θεμα..

Eddie
19-07-11, 22:19
Εχεις πολυ καλη κορυφωση στο δικεφαλο...τι ασκησεις κανεις για δικεφαλο?

Ευχαριστω.Συνηθως ισια μπαρα ορθιος,αλτηρες ορθιος εναλλαξ με περιστροφη και σφυρια η αυτοσυγκεντρωση.

Οριστε κι ενα πιο παλιο βιντεακι για να δεις την τεχνικη που κατ εμε ειναι υπευθηνη για την κορυφωση..


http://www.youtube.com/watch?v=PMqqlMA_xyk


eddie επειδη μπορω να πω οτι παρακολουθουσα τισ φωτο σου (αν και σιωπηλα:green:) πρεπει να πω οτι αν και ναι εχει "χασει" λιγο σε ογκο αλλα..μαρεσει το αποτελεσμα ;) οι εικονες μιλανε απο μονες τους νμζω..ωραιος για μενα μαν αντε του χρονου με περισσοτερα κιλα και το ιδιο κομμενος(η και περισσοτερο why not:) ) :clap::clap:

Ετσι!!αυτο που λες..αυτο θελω κι εγω,στα ιδια κιλα να φαινομαι πιο κομμενος!Ελπιζω να το πετυχω.

Ευχαριστω πολυ!!

d3m
19-07-11, 22:24
Την εκανα και γω αυτη την ασκησει με περιστροφη καθιστος αλλα εχω καιρο να την κανω...θα τι ξανα βαλω να δω πως θα παω.:weights:

gym
19-07-11, 22:31
Κοιλιακους κανω μια φορα τη βδομαδα, 1 σουπερ σετ Χ3Χ12 και με πιανει πολυ καλα.Οι κοιλιακοι πλεον φαινονται αρκετα,και οι πλαγιοι..απλα το θεμα ειναι γυρω απ τον αφαλο!!Εκει εχουμε θεμα..

σκοτωνεσαι βρε...:green:

GREEK POWER
19-07-11, 22:34
Mπραβο ρε συ !!! Το καθαρισμα που εκανες ειναι σαν να βλεπεις απο αναλογικη σε ψηφιακη φωτω μεγααααλη ! διαφορα. Αυτη την ενοια πως μικρυνες την εχουμε ολοι οταν στεγνονουμε αλλα νομιζω ειναι η σωστη βαση και ξεκινημα για καθαροτερα κιλα, εξαλου ποιος θελει μια λιποδη κουβερτα χαχαχαχα.:thumbup::thumbup::thumbup:

humanoid
19-07-11, 23:11
αδερφε να σου πω κ εγω την γνωμη μου,με το πριν κ μετα...ασε τα κοψιματα κ μεινε κτηνος.
εισαι για να εισαι τουμπανος κ οχι παραλιας αν με καταλαβαινεις.καλοπροαιρετα παντα

tolis93
19-07-11, 23:14
και στις 2 φασεις σου ωραιος.κ απο ογκο εχεις διατηρησει δηλαδη απλα ξεθολωσες χωρις να σουρωσεις π λενε.ευγε!!!!

Kostas95
19-07-11, 23:20
Εκατσα και τσεκαρα το θεμα με τις φοτο σου απο την αρχη πριν 30λεπτα..Δεν εισαι ουτε το προτυπο μου,ουτε εχεις σωματοτυπο που μου αρεσει τοσο ουτε μου αρεσει το στυλ με πολυ ογκο..αλλα πραγματικα εισαι καταπληκτικος..τεραστια προοδο..αμα εξαιρεσω κοιλιακους,σε ολα τα αλλα σημεια εισαι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ..τρομερη προοδος..ποτε μα ποτε μην το βαλεις κατω και keep going..Πιστευω πως αμα συνεχισεις ετσι την ανοιξη του 2012 θα εισαι ετοιμος για αγωνες..ειχες και πολλες ατυχιες οπως αυτη στον στρατο που πηρες πολυ βαρος,αλλα εσυ δεν μασας,με την καλη εννοια εισαι ΚΤΗΝΟΣ!!!!!και κατι ακομα..οσο προχωρας με τον καιρο τοσο πιο ωραιος γινεσαι και σε στυλακι..απο το κοντο μαλλι,στο λιγο αφανα,κατσαρο μακρυ,στο ισιο μακρυς,,σου παει παρα πολυ ειναι πολυ ωραιο,και βγαζεις μια προσωπικοτητα πολυ ροκ..πρεπει να εχεις πολλες γκομενες:P..συγχαρητηρια...επισης εισαι τυχερος που ασχολουνται ολη με την προοδο σου,απο αντμιν στον τελευταιο,γιατι ο κοπος σου ανταμοιβεται!! Μπραβο

Eddie
19-07-11, 23:37
σκοτωνεσαι βρε...:green:


Αφου δε μπορω να γελασω για τις επομενες 3-4 μερες,φτανει και περισσευει!!Προσκυναω ομως και με 70κιλα στην τροχαλια..δε προκειται να κανω ποτε 200 ροκανισματα ;)


Mπραβο ρε συ !!! Το καθαρισμα που εκανες ειναι σαν να βλεπεις απο αναλογικη σε ψηφιακη φωτω μεγααααλη ! διαφορα. Αυτη την ενοια πως μικρυνες την εχουμε ολοι οταν στεγνονουμε αλλα νομιζω ειναι η σωστη βαση και ξεκινημα για καθαροτερα κιλα, εξαλου ποιος θελει μια λιποδη κουβερτα χαχαχαχα.:thumbup::thumbup::thumbup:

χαχαχαχα ετσι ειναι φιλε μου..ευχαριστω πολυ!Εμενα μου χτυπαει ασχημα στο ματι απ την αποψη του συνολικου ογκου οχι της ποιοτητας,αλλα σιγουρα απο εκεινο το λιπος που ειχα προτιμω την τωρινη κατασταση.


αδερφε να σου πω κ εγω την γνωμη μου,με το πριν κ μετα...ασε τα κοψιματα κ μεινε κτηνος.
εισαι για να εισαι τουμπανος κ οχι παραλιας αν με καταλαβαινεις.καλοπροαιρετα παντα

wow!!Πρεπει να σαι ο πρωτος που το λεει αυτο χαχαχα..φυσικα,δε παρεξηγω μιλα ελευθερα.

Κοιταξε,οι γνωστοι μου λενε οτι δεν εχω μικρυνει αισθητα απο κοντα και ολο αυτο ειναι μια ψευδαισθηση των φωτογραφιων..πραγματικα εγω δε ξερω τι να πιστεψω,οτι εχω μαζεψει ειναι το μονο σιγουρο απλως δε ξερω αν απο κοντα φαινεται αισθητα.


και στις 2 φασεις σου ωραιος.κ απο ογκο εχεις διατηρησει δηλαδη απλα ξεθολωσες χωρις να σουρωσεις π λενε.ευγε!!!!

Να σαι καλα ρε Τολη ;)


Εκατσα και τσεκαρα το θεμα με τις φοτο σου απο την αρχη πριν 30λεπτα..Δεν εισαι ουτε το προτυπο μου,ουτε εχεις σωματοτυπο που μου αρεσει τοσο ουτε μου αρεσει το στυλ με πολυ ογκο..αλλα πραγματικα εισαι καταπληκτικος..τεραστια προοδο..αμα εξαιρεσω κοιλιακους,σε ολα τα αλλα σημεια εισαι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ..τρομερη προοδος..ποτε μα ποτε μην το βαλεις κατω και keep going..Πιστευω πως αμα συνεχισεις ετσι την ανοιξη του 2012 θα εισαι ετοιμος για αγωνες..ειχες και πολλες ατυχιες οπως αυτη στον στρατο που πηρες πολυ βαρος,αλλα εσυ δεν μασας,με την καλη εννοια εισαι ΚΤΗΝΟΣ!!!!!και κατι ακομα..οσο προχωρας με τον καιρο τοσο πιο ωραιος γινεσαι και σε στυλακι..απο το κοντο μαλλι,στο λιγο αφανα,κατσαρο μακρυ,στο ισιο μακρυς,,σου παει παρα πολυ ειναι πολυ ωραιο,και βγαζεις μια προσωπικοτητα πολυ ροκ..πρεπει να εχεις πολλες γκομενες:P..συγχαρητηρια...επισης εισαι τυχερος που ασχολουνται ολη με την προοδο σου,απο αντμιν στον τελευταιο,γιατι ο κοπος σου ανταμοιβεται!! Μπραβο

Ωραιο ποστ,να σαι καλα ρε αλανι!! :clap::clap:


και βγαζεις μια προσωπικοτητα πολυ ροκ..πρεπει να εχεις πολλες γκομενες:P..συγχαρητηρια...

Αυτο εδω σηκωνει μεγαλη κουβεντα,αλλα οχι εδω..εγω θα πω μονο πως τα πραγματα δεν ειναι ετσι οπως φαινονται,σε καμια των περιπτωσεων!Οτι περαση ειχα στα 120 κιλα εχω και τωρα,απλα τα πραγματα,σκατα δλδ..χαχαχαχ!!αλλα θελουν οι γυναικες και οχι σωμα,μη τσιμπατε και πεφτετε στην παγιδα ;)
Τουλαχιστον αυτο εχω καταλαβει εγω.

Kaloutsikos
19-07-11, 23:41
Ωραίος Βασίλη:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

tasos2
19-07-11, 23:49
αλλα θελουν οι γυναικες και οχι σωμα,μη τσιμπατε και πεφτετε στην παγιδα ;)
Τουλαχιστον αυτο εχω καταλαβει εγω.

Και εγω το ιδιο εχω καταλαβει. Γουσταρουνε βεβαια καποιες αλλα οχι οτι θα σου κατσουν γι αυτο και μονο

Ασε που εχω ακουσει και καποιες να λενε "ποτε δε θα εκανα σχεση με καποιον με τετοια μυικοτητα γιατι μπορει να νευριασει και να με στειλει στο κατ" :turtle:

tolis93
19-07-11, 23:56
Και εγω το ιδιο εχω καταλαβει. Γουσταρουνε βεβαια καποιες αλλα οχι οτι θα σου κατσουν γι αυτο και μονο

Ασε που εχω ακουσει και καποιες να λενε "ποτε δε θα εκανα σχεση με καποιον με τετοια μυικοτητα γιατι μπορει να νευριασει και να με στειλει στο κατ" :turtle:

αυτα τα λενε κοπελες με οχι ιδιαιτερα ωραιες εμπειριες...παντως οι περισσοτερες ξενερωνουν με τον πολυ μυικο ογκο.λιγες γουσταρουν

sofos
20-07-11, 00:03
αυτα τα λενε κοπελες με οχι ιδιαιτερα ωραιες εμπειριες...παντως οι περισσοτερες ξενερωνουν με τον πολυ μυικο ογκο.λιγες γουσταρουν

σωστος αλλα νομιζω μονο Ελλαδα παιζει αυτο

tolis93
20-07-11, 00:06
σωστος αλλα νομιζω μονο Ελλαδα παιζει αυτο

ε που αλλου αφου οι ανωμαλες εδω μενουν:Pβασικα εχει να κανει πιστευω με το θεμα κοινωνιας.οταν το 90% του πλυθησμου ειναι με τη μπακα μεχρι απεναντι τους φενεται κουλο το γυμνασμενο.αλλα αρκετα ας μη βγαινουμε οφ στις φοτο του μεταλλερ πρεπει να επικεντρωθουμε

sofos
20-07-11, 00:11
ε που αλλου αφου οι ανωμαλες εδω μενουν:Pβασικα εχει να κανει πιστευω με το θεμα κοινωνιας.οταν το 90% του πλυθησμου ειναι με τη μπακα μεχρι απεναντι τους φενεται κουλο το γυμνασμενο.αλλα αρκετα ας μη βγαινουμε οφ στις φοτο του μεταλλερ πρεπει να επικεντρωθουμε

πραγματικα ειναι ετσι οπως τα λες φιλε χεχε

m3ssias
20-07-11, 00:37
μπραβο αδερφε!
εισαι πολυ σωστος και δυναμικος... εχεις πιασει το νοημα και εισαι πολυ σοβαρος αθλητης

να σαι καλα!:weights:

Eddie
20-07-11, 01:04
Ωραίος Βασίλη:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

Ευχαριστω φιλε!!


Και εγω το ιδιο εχω καταλαβει. Γουσταρουνε βεβαια καποιες αλλα οχι οτι θα σου κατσουν γι αυτο και μονο

Ασε που εχω ακουσει και καποιες να λενε "ποτε δε θα εκανα σχεση με καποιον με τετοια μυικοτητα γιατι μπορει να νευριασει και να με στειλει στο κατ" :turtle:


αυτα τα λενε κοπελες με οχι ιδιαιτερα ωραιες εμπειριες...παντως οι περισσοτερες ξενερωνουν με τον πολυ μυικο ογκο.λιγες γουσταρουν


σωστος αλλα νομιζω μονο Ελλαδα παιζει αυτο


ε που αλλου αφου οι ανωμαλες εδω μενουν:Pβασικα εχει να κανει πιστευω με το θεμα κοινωνιας.οταν το 90% του πλυθησμου ειναι με τη μπακα μεχρι απεναντι τους φενεται κουλο το γυμνασμενο.αλλα αρκετα ας μη βγαινουμε οφ στις φοτο του μεταλλερ πρεπει να επικεντρωθουμε


πραγματικα ειναι ετσι οπως τα λες φιλε χεχε

Μ αρεσει που ειπα,αυτο θελει κουβεντα αλλα οχι εδω..αν δεν ελεγα θα γραφαμε κανα 2 σελιδες ε? :green:


μπραβο αδερφε!
εισαι πολυ σωστος και δυναμικος... εχεις πιασει το νοημα και εισαι πολυ σοβαρος αθλητης

να σαι καλα!:weights:

Ευχαριστω πολυ Χρησταρα για τα ωραια λογια..οτι μπορουμε κανουμε!!Γενικα προσεγγιζω το θεμα απο πολλες μεριες..προσπαθω να ζυγιζω καταστασεις,οσο μπορω τουλαχιστον!

Να σαι καλα κι εσυ φιλε :)

TEFAAtzis
20-07-11, 01:20
αδερφε να σου πω κ εγω την γνωμη μου,με το πριν κ μετα...ασε τα κοψιματα κ μεινε κτηνος.
εισαι για να εισαι τουμπανος κ οχι παραλιας αν με καταλαβαινεις.καλοπροαιρετα παντα

οτι να ναι.Βασιλη πολυ καλος και εννοειται ακομα καλυτερος απο τις προηγουμενες γιατι καθαρισες.Απο ογκο και γω οταν εχασα τα νερα και το λιπος ετσι νομιζα οτι επεσα και μυικα αλλα δεν ειναι ετσι.Για μενα το lean muscle μετραει

Eddie
20-07-11, 01:39
οτι να ναι.Βασιλη πολυ καλος και εννοειται ακομα καλυτερος απο τις προηγουμενες γιατι καθαρισες.Απο ογκο και γω οταν εχασα τα νερα και το λιπος ετσι νομιζα οτι επεσα και μυικα αλλα δεν ειναι ετσι.Για μενα το lean muscle μετραει

Τhanks ρε φιλε,δε ξερω..ισως θελω λιγο καιρο να με συνηθισει το ματι!Ακομα και στον καθρεφτη λεω,ρε φουστη μου εγω ειμαι?χαχαχαχ :P

jannous44
20-07-11, 01:42
Τhanks ρε φιλε,δε ξερω..ισως θελω λιγο καιρο να με συνηθισει το ματι!Ακομα και στον καθρεφτη λεω,ρε φουστη μου εγω ειμαι?χαχαχαχ :P

να σου κανω μια ερωτηση. απο οτι ειχα διαβασει καπου ειπες οτι φετος ασχοληθηκες με σοβαρη διατροφη. το cutting αυτο που εχεις κανει με τα -10-15κιλα επεζες ολο αυτο το καιρο με υποθερμιδικη διατροφη και για ποσο καιρο?

Eddie
20-07-11, 01:54
να σου κανω μια ερωτηση. απο οτι ειχα διαβασει καπου ειπες οτι φετος ασχοληθηκες με σοβαρη διατροφη. το cutting αυτο που εχεις κανει με τα -10-15κιλα επεζες ολο αυτο το καιρο με υποθερμιδικη διατροφη και για ποσο καιρο?

Ναι ετσι ειναι,σοβαρα με διατροφη ασχολουμαι ενα χρονο και κατι.Τωρα ειμαι υποθερμιδικα εδω και 15-16 εβδομαδες!!Αλλιως τα υπολογιζα και αλλιως ηρθαν,εγω πιστευα οτι στις 10 εβδομαδες θα ημουν τελειωμενος αλλα εκανα λαθος.

jannous44
20-07-11, 01:59
Ναι ετσι ειναι,σοβαρα με διατροφη ασχολουμαι ενα χρονο και κατι.Τωρα ειμαι υποθερμιδικα εδω και 15-16 εβδομαδες!!Αλλιως τα υπολογιζα και αλλιως ηρθαν,εγω πιστευα οτι στις 10 εβδομαδες θα ημουν τελειωμενος αλλα εκανα λαθος.

πριν ξεκινησεις το cutting επεζες recomp? η υπερθερμιδικη.. και εγω στη δικια σου φαση ειμαι μονο που εγω ξεκινησα με σεπτεμβριο με 26% 103κ επεζα recomp και απο τον ιανουριο μπηκα σε υποθερμιδικη με χαμ.υδατ επεσα στο 17% 90κ . τωρα λογο στρατου προσπαθω να συντηρηθω οσο μπορω κ μετα να πεσω κ αλλο σε λιπος.. μπηκες καθολου σε φαρμακο αν οχι χρησημοποιεις καποιο λιποδιαλιτη?

Nastya
20-07-11, 02:04
μπραβο Βασιλη:clap: δεν πειραζει που σε χανω απο το group-λυπακι, χαλαλι:bowdown:

jimmy007
20-07-11, 02:10
Μπράβο Βασίλη για την αλλαγή που έχεις πετύχει. Προσωπικά δεν βλέπω να έχεις χάσει ιδιαίτερη μάζα. Πολλές φορές είναι τα υγρά ή ακόμη περισσότερο η ιδέα μας πο μας κάνει να πιστεύουμε ότι χάνουμε μύες.

Eddie
20-07-11, 02:18
πριν ξεκινησεις το cutting επεζες recomp? η υπερθερμιδικη.. και εγω στη δικια σου φαση ειμαι μονο που εγω ξεκινησα με σεπτεμβριο με 26% 103κ επεζα recomp και απο τον ιανουριο μπηκα σε υποθερμιδικη με χαμ.υδατ επεσα στο 17% 90κ . τωρα λογο στρατου προσπαθω να συντηρηθω οσο μπορω κ μετα να πεσω κ αλλο σε λιπος.. μπηκες καθολου σε φαρμακο αν οχι χρησημοποιεις καποιο λιποδιαλιτη?

Πριν ξεκινησω το cutting ηθελα να κανω ρηκομπ αλλα δε μου βγηκε,ξεκινησα τις μαλακιες και πηρα κιλα..7-8 και με πηγαν πισω.

Σε φαρμακο ανδρογονο οχι,απ τα δυνατα λιποδιαλυτικα εχω βαλει εδω και 2 βδομαδες περιπου το γνωστο βρογχοδιασταλτικο-αντιασθματικο (ας μην αναφερουμε ονομα) για να διωξω τα τελευταια,αλλα με απογοητευτικα αποτελεσματα.Πριν καιρο ειχα παρει και για ενα μηνα το oxyelite pro της usp που νομιζω οτι εκεινο εκανε περισσοτερο δουλεια απο το δηθεν δυνατο.


μπραβο Βασιλη:clap: δεν πειραζει που σε χανω απο το group-λυπακι, χαλαλι:bowdown:

χαχαχαχαχα δε πειραζει,τωρα σειρα σου του τζοην ας στο γκρουπ των χαμηλομεσαιων :P

Τhanks ωρε :green:



Μπράβο Βασίλη για την αλλαγή που έχεις πετύχει. Προσωπικά δεν βλέπω να έχεις χάσει ιδιαίτερη μάζα. Πολλές φορές είναι τα υγρά ή ακόμη περισσότερο η ιδέα μας πο μας κάνει να πιστεύουμε ότι χάνουμε μύες.

Ευχαριστω πολυ ψηλε!!!Ισως ειναι ιδεα μου..δε ξερω ;)

TEFAAtzis
20-07-11, 02:20
ψισου αυριο για μπανακι.Παντως Σαββατοκυριακο θα ναι και ο ψηλος με τη γυναικα;)

Eddie
20-07-11, 02:22
ψισου αυριο για μπανακι.Παντως Σαββατοκυριακο θα ναι και ο ψηλος με τη γυναικα;)

Δουλευω αυριο,για ΣΚ ειμαι μεσα :green:

onymos
20-07-11, 03:32
πλ καλη δουλεια:thumbup: συνεχησε ετσι:clap::liftheavy:

GREEK POWER
20-07-11, 09:45
(Koιτας στο καθρεφτη και λες εγω ειμαι αυτος ) Ολα τα αρσενικα ζωα στο πλανητη επιδιωκουν το ΜΕΓΕΘΟΣ, ετσι μεις απο παιδια ποιος εχει τα μεγαλυτερα μπρατσα και ποιος ειναι ποιο δυνατος. Για μενα bbing = καταληψη οσο δυνατον περισσοτερου χωρου.:bowdown:

gym
20-07-11, 09:47
(Koιτας στο καθρεφτη και λες εγω ειμαι αυτος ) Ολα τα αρσενικα ζωα στο πλανητη επιδιωκουν το ΜΕΓΕΘΟΣ, ετσι μεις απο παιδια ποιος εχει τα μεγαλυτερα μπρατσα και ποιος ειναι ποιο δυνατος. Για μενα bbing = καταληψη οσο δυνατον περισσοτερου χωρου.:bowdown:

ντουλαπα δηλαδη?

θελει το σωστο ογκο με μια αξιοπρεπη γραμμωση...;)

Dreiko
20-07-11, 09:59
Eγω bro δε θα σου πω τιποτα γιατι θα γινω γραφικος με τοσα μπραβο....;):green::green::green:


οσο για αυτο.....


πρεπει να εχεις πολλους γκομενους..

:eleph::eleph::eleph::eleph::eleph::eleph:

72K
20-07-11, 11:25
Ωραίος ο Eddie :clap:

Levrone
20-07-11, 11:40
ενταξει μπραβο ειπαμε , ξαναπαμε, στο δια ταυτα τωρα...

εχεις βρει το δρομο, αυτο στο χα ξαναπει.

πελον εκτιμω οτι η διαιτα θα ειναι για σενα μια ομορφη διαδικασια.

γιατι πολυ απλα ξερεις πως να κατεβεις εκει που θελεις.

ευγε ρε!

Eddie
20-07-11, 12:31
πλ καλη δουλεια:thumbup: συνεχησε ετσι:clap::liftheavy:

Να σαι καλα φιλε :)


(Koιτας στο καθρεφτη και λες εγω ειμαι αυτος ) Ολα τα αρσενικα ζωα στο πλανητη επιδιωκουν το ΜΕΓΕΘΟΣ, ετσι μεις απο παιδια ποιος εχει τα μεγαλυτερα μπρατσα και ποιος ειναι ποιο δυνατος. Για μενα bbing = καταληψη οσο δυνατον περισσοτερου χωρου.:bowdown:

χαχαχαχα..καπως ετσι ειναι:thumbup:


ντουλαπα δηλαδη?

θελει το σωστο ογκο με μια αξιοπρεπη γραμμωση...;)

:clap::clap::clap::clap::clap:


Eγω bro δε θα σου πω τιποτα γιατι θα γινω γραφικος με τοσα μπραβο....;):green::green::green:


χαχαχα.. το ξερω.. :^^:


Ωραίος ο Eddie :clap:

Να σαι καλα Κωστα :D


ενταξει μπραβο ειπαμε , ξαναπαμε, στο δια ταυτα τωρα...

εχεις βρει το δρομο, αυτο στο χα ξαναπει.

πελον εκτιμω οτι η διαιτα θα ειναι για σενα μια ομορφη διαδικασια.

γιατι πολυ απλα ξερεις πως να κατεβεις εκει που θελεις.

ευγε ρε!

Ευχαριστω ρε γιατρε.. :)

Οσο για τη διαιτα,δε ξερω με ποια εννοια το λες αλλα σιγουρα δεν ειναι μια ομορφη διαδικασια και ο μονος λογος που θελω να κρατηθω στα κιλα ειναι για να μη χρειαστει να ξανακανω (τουλαχιστον για τοσο διαστημα).

Levrone
20-07-11, 12:33
Ευχαριστω ρε γιατρε.. :)

Οσο για τη διαιτα,δε ξερω με ποια εννοια το λες αλλα σιγουρα δεν ειναι μια ομορφη διαδικασια και ο μονος λογος που θελω να κρατηθω στα κιλα ειναι για να μη χρειαστει να ξανακανω (τουλαχιστον για τοσο διαστημα).

ρε συ το λεω στη λογικη οτι ξερεις πλεον πως να κατεβεις, εκανες μεγαλο διαστημα ναι μεν αλλα ειδες τι σε βοηθαει τι δε σε βοηθαει..

ποιες τροφες σε "τρεχουν" ποιες σε "κολλανε"..

δεν ειναι λιγο να ξερεις πως να κατεβεις οταν το θελησεις , γι αυτο λεω ομορφη διαδικασια..πλεον ξερεις τι να κανεις.

Eddie
20-07-11, 12:37
ρε συ το λεω στη λογικη οτι ξερεις πλεον πως να κατεβεις, εκανες μεγαλο διαστημα ναι μεν αλλα ειδες τι σε βοηθαει τι δε σε βοηθαει..

ποιες τροφες σε "τρεχουν" ποιες σε "κολλανε"..

δεν ειναι λιγο να ξερεις πως να κατεβεις οταν το θελησεις , γι αυτο λεω ομορφη διαδικασια..πλεον ξερεις τι να κανεις.

Ναι ναι,οκ..ετσι ακριβως ειναι!Εγω παντως αυτο που καταλαβα,οπως και περισυ,ειναι οτι το σωμα μου θελει πολυ λιγες θερμιδες για να χανει.Δλδ αυτο το "κοβω σταδιακα για να μη κολλησω" δεν ισχυει..ποσο τρως?4000??Ωραια..στη διαιτα θα πας καρφι στις 2300.Ο ενας μηνας πηγε χαμενος που παλευα με λιγες θερμιδες κατω απ την "υποθετικη" συντηρηση (αλλη μουφα απο κει).

Αλλα ειπαμε,το θεμα ειναι να μη φτασουμε εκει..χαχαχ :green:

gym
20-07-11, 12:39
Ναι ναι,οκ..ετσι ακριβως ειναι!Εγω παντως αυτο που καταλαβα,οπως και περισυ,ειναι οτι το σωμα μου θελει πολυ λιγες θερμιδες για να χανει.Δλδ αυτο το "κοβω σταδιακα για να μη κολλησω" δεν ισχυει..ποσο τρως?4000??Ωραια..στη διαιτα θα πας καρφι στις 2300.Ο ενας μηνας πηγε χαμενος που παλευα με λιγες θερμιδες κατω απ την "υποθετικη" συντηρηση (αλλη μουφα απο κει).

Αλλα ειπαμε,το θεμα ειναι να μη φτασουμε εκει..χαχαχ :green:

oooooooooooxi....εχεις λαθος εδω....απλα θελει τρεξιματακι απο την αρχη....και να κοψεις το λαδι που ψηνοταν πανω απο το κοτοπουλο...

ουπς...σε καρφωσα?:green::green::green::green:αα:P

Eddie
20-07-11, 12:46
oooooooooooxi....εχεις λαθος εδω....απλα θελει τρεξιματακι απο την αρχη....και να κοψεις το λαδι που ψηνοταν πανω απο το κοτοπουλο...

ουπς...σε καρφωσα?:green::green::green::green:αα:P

Ελενιτσα μου,ακομα και εκτος γραμμωσης εχω 3 αεροβια τη βδομαδα.Επισης,οταν ημουν 300-500 θερμιδες κατω,ειχα 3 40λεπτα και ΔΕΝ επεφτα..μηπως απ την πρωτη βδομαδα επρεπε να αρχισω τα μονοωρα?Δε νομιζω..

Αλλη φορα αν χρειαστει διαιτα,κατευθειαν στις 2300 η παρακατω.

gym
20-07-11, 12:48
Ελενιτσα μου,ακομα και εκτος γραμμωσης εχω 3 αεροβια τη βδομαδα.Επισης,οταν ημουν 300-500 θερμιδες κατω,ειχα 3 40λεπτα και ΔΕΝ επεφτα..μηπως απ την πρωτη βδομαδα επρεπε να αρχισω τα μονοωρα?Δε νομιζω..

Αλλη φορα αν χρειαστει διαιτα,κατευθειαν στις 2300 η παρακατω.

να πας να πεσεις και στις 500...οφουυυυυυυυυ!!!!!!στον τοιχο μιλαω...αλλη φορα κουβεντα πια...

Levrone
20-07-11, 12:50
Ναι ναι,οκ..ετσι ακριβως ειναι!Εγω παντως αυτο που καταλαβα,οπως και περισυ,ειναι οτι το σωμα μου θελει πολυ λιγες θερμιδες για να χανει.Δλδ αυτο το "κοβω σταδιακα για να μη κολλησω" δεν ισχυει..ποσο τρως?4000??Ωραια..στη διαιτα θα πας καρφι στις 2300.Ο ενας μηνας πηγε χαμενος που παλευα με λιγες θερμιδες κατω απ την "υποθετικη" συντηρηση (αλλη μουφα απο κει).

Αλλα ειπαμε,το θεμα ειναι να μη φτασουμε εκει..χαχαχ :green:

μεγα λαθος..
πιστεψε με ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ..

κανε το και θα δεις για ποτε θα κολλησεις. κανε το για να πειραματιστεις..

εμενα μου περασε απο το μυαλο αυτο, το εκανα , (ενω 2-3 χρονια ειχα κανει καλες διαιτες) και τα σκατωσα ολα..

το εκανα προπερσι, και δεν ειχα απο που να κοψω μετα απο ενα σημειο.

Levrone
20-07-11, 12:54
Ελενιτσα μου,ακομα και εκτος γραμμωσης εχω 3 αεροβια τη βδομαδα.Επισης,οταν ημουν 300-500 θερμιδες κατω,ειχα 3 40λεπτα και ΔΕΝ επεφτα..μηπως απ την πρωτη βδομαδα επρεπε να αρχισω τα μονοωρα?Δε νομιζω..

Αλλη φορα αν χρειαστει διαιτα,κατευθειαν στις 2300 η παρακατω.

φιλε ναι,
σε διαιτα αεροβια πρωινη απο την πρωτη στιγμη..

αυτο σου πα πριν, οτι πλεον ξερεις πως να κατεβεις.
προσωπικα αυτο εμαθα στην τριτη χρονια που εκανα διαιτα..οτι αν δεν κανω αεροβια (οπως αναγκαστηκα τοτε λογω κλινικων) δεν κατεβαινω καθολου ευκολα..

και κατι που ειπα για τις τροφες (οτι ξερεις ποιες σε "τρεχουν") εμενα με "τρεχει" η πατατα.. ΤΟΠ για διαιτα..

Levrone
20-07-11, 12:56
και κατι που ειπα για τις τροφες (οτι ξερεις ποιες σε "τρεχουν") εμενα με "τρεχει" η πατατα.. ΤΟΠ για διαιτα..

και που το ξερω αυτο? ε εκανα διαιτα με κουακερ...τζιφος στο ημιφως..
εκανα και με ρυζι..τα ιδια..
ε μετα καταλαβα οτι η πατατα θεριζει!

ασχετα αν τη βαριεμαι σαν τροφη..

jannous44
20-07-11, 13:08
Ναι ναι,οκ..ετσι ακριβως ειναι!Εγω παντως αυτο που καταλαβα,οπως και περισυ,ειναι οτι το σωμα μου θελει πολυ λιγες θερμιδες για να χανει.Δλδ αυτο το "κοβω σταδιακα για να μη κολλησω" δεν ισχυει..ποσο τρως?4000??Ωραια..στη διαιτα θα πας καρφι στις 2300.Ο ενας μηνας πηγε χαμενος που παλευα με λιγες θερμιδες κατω απ την "υποθετικη" συντηρηση (αλλη μουφα απο κει).

Αλλα ειπαμε,το θεμα ειναι να μη φτασουμε εκει..χαχαχ :green:

+1 . τουλαχιστον και σε μενα ετσι δουλεψε. και μπορω να πω οτι δεν κολισα καθολου...

sadistic
20-07-11, 13:18
eddie τρομαξα να σε γνωρισω.αλλαξες εντελως!ενα μεγαλο μπραβο για την ολη σου προσπαθεια,η οποια σε δικαιωνει!!:thumbup:

GREEK POWER
20-07-11, 13:19
Mπορει να υπαρχουν καποιες γενικες κατευθυντηριες γραμμες αλλα ο καθενας μας ειναι διαφορετικος οποτε δεν μπορεις να αρνηθεις κατι που δουλεψε σε μενα ενω οχι σε σενα .

Eddie
20-07-11, 13:40
και που το ξερω αυτο? ε εκανα διαιτα με κουακερ...τζιφος στο ημιφως..
εκανα και με ρυζι..τα ιδια..
ε μετα καταλαβα οτι η πατατα θεριζει!

ασχετα αν τη βαριεμαι σαν τροφη..

Nαι θυμαμαι που σχολιαζαμε και στο τοπικ σου..Κοιταξε,εγω απ την αρχη δεν εχω αλλαξει καθολου τις πηγες μου!Βασικα ποτε δε τις εχω αλλαξει,ολο το χρονο ιδιες εχω απλως αλλαζω τις ποσοτητες.Μπορει και σε μενα η πατατα πχ να δουλευε καλυτερα,αλλα δεν εχω δοκιμασει για καποιο διαστημα να δω τι παιζει.


+1 . τουλαχιστον και σε μενα ετσι δουλεψε. και μπορω να πω οτι δεν κολισα καθολου...

Ουτε και γω κολλησα περισυ που εχασα 19 κιλα..κατευθειαν χαμηλη υποθερμιδικη για 5 μηνες!!



eddie τρομαξα να σε γνωρισω.αλλαξες εντελως!ενα μεγαλο μπραβο για την ολη σου προσπαθεια,η οποια σε δικαιωνει!!:thumbup:

Ευχαριστω πολυ φιλε :)


Mπορει να υπαρχουν καποιες γενικες κατευθυντηριες γραμμες αλλα ο καθενας μας ειναι διαφορετικος οποτε δεν μπορεις να αρνηθεις κατι που δουλεψε σε μενα ενω οχι σε σενα .

Ετσι :clap:

steg
20-07-11, 15:40
Εντι γίγαντα, δε συρρικνώθηκε το σώμα σου, απλά μεγάλωσε το κεφάλι σου γι' αυτό σου φαίνεται ότι "μπήκες"! Εγινες τώρα πιο σοφός στα θέματα της γράμμωσης :turtle::turtle:
Λοιπόν πέρα από την πλάκα, απ' όσο μπορώ να κρίνω είσαι μόλις 1-2 κλικ από το αγωνιστικό επίπεδο. Τόσες βαριές άρσεις και τόσα κλεψίματα δεν πήγαν στο βρόντο. Είσαι παράδειγμα για μίμηση. Ελεγα και γω να βάλω καμιά φωτό κατά τον Οκτώβρη, αλλά τώρα τι να βάλω ρε φίλε... με έσβησες...:thumbup::thumbup:

dionisos
20-07-11, 15:50
Μπράβο Βασίλη!! :thumbup::thumbup:
Για να πω την αμαρτία μου βέβαια είσαι από τα καλούπια που τα προτιμώ με λίγο όγκο παραπάνω. Τώρα που καθάρισες πιστεύω θα είναι μια πρόκληση για σένα να βάλεις όσο το δυνατόν πιο ποιοτικό όγκο! Όπως και να έχει πάντως οι κόποι σου δεν πήγαν χαμένοι! :clap::clap:

jannous44
20-07-11, 15:52
μπορεις να γραψεις την διατροφη και τι συμπληρωματα χρησημοποιεις?:thumbup:

aepiskeptis
20-07-11, 16:08
Υ.Π.Ε.Ρ.Ο.Χ.Ο.Σ.....


Κοιτα...
στη συζητηση πιο πανω.

Εχεις μια θερμοδυναμικη ισορροπια 4000 θερμιδων, που ενω ειναι πες πολλες οι θερμιδες εισαι σε ισορροπια ομως.
Οταν αρχισες τις 4000 εβαλες μαζα, αλλα μετα απο λιγο κολλησες. Αυτο το κολλημα=ισορροπια.

Ξαφνικα κοβεις στις 2300 πες, μετα απο καποιο διαστημα, ξαναβρισκεσαι σε ισορροπια, οποτε και δε χανεις παρακατω.



Στη θεση σου θα εκοβα κι αλλο μεχρι να φτασω κατω απ το 8, μετα θα εκανα 2-3 εβδομαδες συντηρηση και μετα αν δε σου καλαρεσει το τι δειχνει η ζυγαρια (κ οχι ο καθρεφτης) τοτε θα εκανα προσπαθεια ογκου ή αν ημουν εγω στη θεση σου θα εκανα κυκλικη
ψηλα μερες προπονησης (ψηλα υδατανθρακα, μεσαια πρωτεινη, χαμηλα λιπος), πιο χαμηλα ή χαμηλα μερες ξεκουρασης (οχι αμυλο χαμηλα υ/α, ψηλα πρωτεινη, μεσαια-χαμηλα λιπος). Με αυτον τον τροπο θα βαλεις πολυ πιο αργα, αλλα χωρις να ανεβεις πολυ ή κ καθολου σε λιπος.

Ο,τι κ να επιλεξεις παντως δεν εχει και μεγαλη σημασια, γιατι εισαι ΜΑΓΚΑΣ!


δηλωνω φαν

den23
20-07-11, 16:25
προσθεστε έναν ακόμα fun στη λιστα... :weights::weights::weights::bowdown::bowdown::bowdown:

humanoid
20-07-11, 16:54
οτι να ναι.Βασιλη πολυ καλος και εννοειται ακομα καλυτερος απο τις προηγουμενες γιατι καθαρισες.Απο ογκο και γω οταν εχασα τα νερα και το λιπος ετσι νομιζα οτι επεσα και μυικα αλλα δεν ειναι ετσι.Για μενα το lean muscle μετραει

τα οτι ναναι κρατα τα για την παρτυ σου τσακαλε κ οχι για την γνωμη μου.

beefmeup
20-07-11, 17:00
:moderator::moderator::moderator:

καλο ειναι σε θεματα με φοτο μελων να αποφευγονται αντιπαραθεσεις,παιδια.
ο καθενας λεει την γνωμη του κ μενουμε εκει,μην το συνεχισετε θα χαλασετε το θεμα του βασιλη.

Madd_Chadd
20-07-11, 17:20
Περιμενα να μαζεψεις περισσοτερο!!!:green::P

tasos2
20-07-11, 18:33
οτι να ναι.Βασιλη πολυ καλος και εννοειται ακομα καλυτερος απο τις προηγουμενες γιατι καθαρισες.Απο ογκο και γω οταν εχασα τα νερα και το λιπος ετσι νομιζα οτι επεσα και μυικα αλλα δεν ειναι ετσι.Για μενα το lean muscle μετραει

Γουστα ειναι αυτα φιλε... Εμενα αυτοι που ειναι κομματια και οταν φορανε ρουχα φαινονται αδυνατοι και δε φαινεται καν οτι γυμναζονται δε μου λενε τιποτα. Εγω τον μποντυμπιλντερ τον θελω να ειναι κτηνος. Οχι να εχει σιξ πακ και σε ογκο να φαινεται σαν κανονικος ανθρωπος. Τωρα αν μπορει καποιος να τα χει και τα 2 θα φαινεται ακομα πιο κτηνος αλλα οχι και να θυσιασεις τον ογκο για το κοψιμο

tasos2
20-07-11, 18:34
:moderator::moderator::moderator:

καλο ειναι σε θεματα με φοτο μελων να αποφευγονται αντιπαραθεσεις,παιδια.
ο καθενας λεει την γνωμη του κ μενουμε εκει,μην το συνεχισετε θα χαλασετε το θεμα του βασιλη.

Συγγνωμη τωρα το ειδα αυτο:(

Eddie
20-07-11, 21:22
Εντι γίγαντα, δε συρρικνώθηκε το σώμα σου, απλά μεγάλωσε το κεφάλι σου γι' αυτό σου φαίνεται ότι "μπήκες"! Εγινες τώρα πιο σοφός στα θέματα της γράμμωσης :turtle::turtle:
Λοιπόν πέρα από την πλάκα, απ' όσο μπορώ να κρίνω είσαι μόλις 1-2 κλικ από το αγωνιστικό επίπεδο. Τόσες βαριές άρσεις και τόσα κλεψίματα δεν πήγαν στο βρόντο. Είσαι παράδειγμα για μίμηση. Ελεγα και γω να βάλω καμιά φωτό κατά τον Οκτώβρη, αλλά τώρα τι να βάλω ρε φίλε... με έσβησες...:thumbup::thumbup:

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ :bowdown::bowdown:

Φιλε ευχαριστω παρα πολυ για τα καλα λογια..στο τελος υπερβαλεις λιγο,αλλα πιστευω θα σε πεισω να βαλεις φωτο σου!!Θυμαμαι οτι εισαι πολυ καλος!!

Ετσι φιλε..αυτο δουλεψε σε μενα,αυτο μου αρεσει και αυτο θα συνεχισω.Δε νομιζω πως υπαρχει λογος να αλλαξω τακτικη!Βεβαια μερικοι θα σκεφτουν (οπως εχει ξαναειπωθει) οτι αυτα ειναι newbie gains με τα οποια συμφωνω εν μερη,αλλα για την περιπτωση μου (νομιζω) δεν ισχυει,επειδη γυμναζομαι περιπου 8 χρονια.


Μπράβο Βασίλη!! :thumbup::thumbup:
Για να πω την αμαρτία μου βέβαια είσαι από τα καλούπια που τα προτιμώ με λίγο όγκο παραπάνω. Τώρα που καθάρισες πιστεύω θα είναι μια πρόκληση για σένα να βάλεις όσο το δυνατόν πιο ποιοτικό όγκο! Όπως και να έχει πάντως οι κόποι σου δεν πήγαν χαμένοι! :clap::clap:

Να σαι καλα Φανη!!!Απο δω και περα ειναι το μανικι..θελει προσεκτικες κινησεις για να μην ξαναρκουδεψω αγαρμπα.


μπορεις να γραψεις την διατροφη και τι συμπληρωματα χρησημοποιεις?:thumbup:

Απο συμπληρωματα,blend πρωτεινη,bcaa,Vit C-E,multivitamin,Ω3 και μονουδρικη.

Διατροφη εχω γραψει στις "διατροφες μας" πριν λιγες μερες,τσεκαρε.


Υ.Π.Ε.Ρ.Ο.Χ.Ο.Σ.....


Κοιτα...
στη συζητηση πιο πανω.

Εχεις μια θερμοδυναμικη ισορροπια 4000 θερμιδων, που ενω ειναι πες πολλες οι θερμιδες εισαι σε ισορροπια ομως.
Οταν αρχισες τις 4000 εβαλες μαζα, αλλα μετα απο λιγο κολλησες. Αυτο το κολλημα=ισορροπια.

Ξαφνικα κοβεις στις 2300 πες, μετα απο καποιο διαστημα, ξαναβρισκεσαι σε ισορροπια, οποτε και δε χανεις παρακατω.



Στη θεση σου θα εκοβα κι αλλο μεχρι να φτασω κατω απ το 8, μετα θα εκανα 2-3 εβδομαδες συντηρηση και μετα αν δε σου καλαρεσει το τι δειχνει η ζυγαρια (κ οχι ο καθρεφτης) τοτε θα εκανα προσπαθεια ογκου ή αν ημουν εγω στη θεση σου θα εκανα κυκλικη
ψηλα μερες προπονησης (ψηλα υδατανθρακα, μεσαια πρωτεινη, χαμηλα λιπος), πιο χαμηλα ή χαμηλα μερες ξεκουρασης (οχι αμυλο χαμηλα υ/α, ψηλα πρωτεινη, μεσαια-χαμηλα λιπος). Με αυτον τον τροπο θα βαλεις πολυ πιο αργα, αλλα χωρις να ανεβεις πολυ ή κ καθολου σε λιπος.

Ο,τι κ να επιλεξεις παντως δεν εχει και μεγαλη σημασια, γιατι εισαι ΜΑΓΚΑΣ!


δηλωνω φαν


Πω πω...ωραιο ποστ,να σαι καλα φιλε μου :clap:

Κοιταξε,προς το παρων (και στο μελλον μαλλον) δε με ενδιαφερει να κατεβω αλλο σε κιλα,θελω να μεινω στα 90-95 και να δουλεψω πανω σε αυτα..ξερω οτι μπορει να βλεπω βελτιωση με ρυθμους χελωνας,αλλα πιστευω οτι ειναι καλυτερα απ το βαλε κιλα βγαλε κιλα!Βεβαια στη θεωρια ειναι πολυ καλα αυτα,να δουμε αν μπορω να το κανω και στην πραξη..χαχαχαχ!!

Για τη διατροφη,σε 20 μερες σκεφτομαι να ξεκινησω carb cycling 3 μερες ψηλα 3 χαμηλα,και παλι ομως λιγο κατω απ τις θερμιδες της "υποθετικης" συντηρησης,μιας και θα ελαττωσω και τα αεροβια και βλεπω να ανεβαινω για πλακα παλι..

Τι γνωμη εχεις για την κυκλικη?Εμενα σαν ιδεα μου αρεσει πολυ,θα μπορω να τρωω και τα λιπαρα μου και τους υδατ χωρις να μου λειπει κατι,με την πρωτεινη σταθερα στα 250γρ.


προσθεστε έναν ακόμα fun στη λιστα... :weights::weights::weights::bowdown::bowdown::bowdown:

χαχαχαχα..ευχαριστωωω :green:


Περιμενα να μαζεψεις περισσοτερο!!!:green::P

Νομιζειςςςςςς :P:P


Γουστα ειναι αυτα φιλε... Εμενα αυτοι που ειναι κομματια και οταν φορανε ρουχα φαινονται αδυνατοι και δε φαινεται καν οτι γυμναζονται δε μου λενε τιποτα. Εγω τον μποντυμπιλντερ τον θελω να ειναι κτηνος. Οχι να εχει σιξ πακ και σε ογκο να φαινεται σαν κανονικος ανθρωπος. Τωρα αν μπορει καποιος να τα χει και τα 2 θα φαινεται ακομα πιο κτηνος αλλα οχι και να θυσιασεις τον ογκο για το κοψιμο

Ετσι ειναι,εν μερη συμφωνω και γω!Απλα ρε τασο εμενα ξερεις ποιο ηταν το θεμα μου και επεσα τοσο..εισαι καπου το χειμωνα πχ και σου λεει καποιος βγαλε τη μπλουζα..τι θα δειξεις,την κοιλια που κρεμεται?Και τι θα πεις,ειμαι στον ογκο??Ε να τον χεσω και τον ογκο αν ειναι να εχω 110cm μεση!

Αντωνης
20-07-11, 21:30
Εγω δεν ποσταρα γιατι στα χω ξαναπει πολλες φορες,αλλα μου εκανε εντυπωση αυτο


εισαι καπου το χειμωνα πχ και σου λεει καποιος βγαλε τη μπλουζα..

Σου συμβαινουν τετοια σκηνικα?:unsure:
Να μου λεγες καποια(θυλ.),να το καταλαβω!:green:

noz1989
20-07-11, 21:37
Eddie και εγω συμφωνω με τον αεπισκεπτη, οτι πρεπει να πεσεις και αλλο σε λιπος...

Στην θεση σου, θα εκανα 1 βδομαδα οφφ να ξεκουραστει το σωμα (σεν περιπτωση που δεν το εχεις κανει) και για κανενα μηνα θα εκανα μια πολυ αλαφρως υπερθερμιδικη διατροφη, και μετα παλι διαιτα μεχρι να πιασεις μονοψηφιο... απο εκει και περα μπορεις να κανεις το carb cycling αλλα, εγω θα το εκανα οπως λεει ο αεπισκεπτης μια μερα χαμηλα μια ψηλα!!

τωρα τι να σου πω απο εκει και περα οτο νομιζεις...

Eddie
20-07-11, 21:43
Εγω δεν ποσταρα γιατι στα χω ξαναπει πολλες φορες,αλλα μου εκανε εντυπωση αυτο


Σου συμβαινουν τετοια σκηνικα?:unsure:
Να μου λεγες καποια(θυλ.),να το καταλαβω!:green:

Κοιτα ρε απο που πιαστηκε ο αλβαροζ :turtle:

Οχι,δε μου συμβαινουν..γι αυτο λεω "πχ".Με θυλ. ειναι που δε συμβαινει.. :green: αλλα πες οτι εισαι στα αποδυτηρια ρε,η καπου αλλου τελος παντων ειτε με κοσμο ειτε χωρις..βγαινεις απ το μπανιο πας στον καθρεφτη και βλεπεις το προκοιλακι.Τι λες εσυ στον εαυτο σου??Νταξει μωρε,στον ογκο ειμαστε...μισο να φαω ενα βαζακι φυστικοβουτυρο :green:


Eddie και εγω συμφωνω με τον αεπισκεπτη, οτι πρεπει να πεσεις και αλλο σε λιπος...

Στην θεση σου, θα εκανα 1 βδομαδα οφφ να ξεκουραστει το σωμα (σεν περιπτωση που δεν το εχεις κανει) και για κανενα μηνα θα εκανα μια πολυ αλαφρως υπερθερμιδικη διατροφη, και μετα παλι διαιτα μεχρι να πιασεις μονοψηφιο... απο εκει και περα μπορεις να κανεις το carb cycling αλλα, εγω θα το εκανα οπως λεει ο αεπισκεπτης μια μερα χαμηλα μια ψηλα!!

τωρα τι να σου πω απο εκει και περα οτο νομιζεις...

Φετος αποκλειεται φιλε,δεν θελω αλλο..πως το λενε,εχω τερματισει!!Εχω πεσει απ τα 95 μετα απο 5 χρονια συνεχους 3ψηφιου.Ισως στην πραγματικοτητα τεμπελιαζω,αλλα απ την αλλη μου φαινεται πολυ απληστο απο κει που ημουν αρκουδακι να κυνηγαω το 6πακ..ετσι το βλεπω τουλαχιστον.Δε χαθηκε ο κοσμος,και του χρονου (αν ολα παν καλα) εδω θα ειμαι για να το παλεψω.

Την κυκλικη γιατι ετσι?Χθες μιλουσα με ενα ατομο που εχει ασχοληθει με πολλες διαιτες,ειναι μη ενεργο μελος του φορουμ (καποιος που εχει χασει 90κιλα νομιζω :green:) οποιος καταλαβε καταλαβε,και μου ειπε οτι για recomp η bulk δουλευει καλυτερα το 3-3 σε αντιθεση με το cutting.

noz1989
20-07-11, 21:53
Φετος αποκλειεται φιλε,δεν θελω αλλο..πως το λενε,εχω τερματισει!!Εχω πεσει απ τα 95 μετα απο 5 χρονια συνεχους 3ψηφιου.Ισως στην πραγματικοτητα τεμπελιαζω,αλλα απ την αλλη μου φαινεται πολυ απληστο απο κει που ημουν αρκουδακι να κυνηγαω το 6πακ..ετσι το βλεπω τουλαχιστον.Δε χαθηκε ο κοσμος,και του χρονου (αν ολα παν καλα) εδω θα ειμαι για να το παλεψω.

Την κυκλικη γιατι ετσι?Χθες μιλουσα με ενα ατομο που εχει ασχοληθει με πολλες διαιτες,ειναι μη ενεργο μελος του φορουμ (καποιος που εχει χασει 90κιλα νομιζω :green:) οποιος καταλαβε καταλαβε,και μου ειπε οτι για recomp η bulk δουλευει καλυτερα το 3-3 σε αντιθεση με το cutting.
οκ!! εσυ ξερεις καλυτερα τον εαυτο σου... εγω σου ειπα τι θα εκανα στην θεση σου!!:toast:

κοιτα, τον υδατ τον χρησημοποεις οταν θες ενεργεια, μια μερα που ας πουμε δεν κανεις τιποτα,γιατι να φας οπως θα ετρωγες σε μερα προπονησης...

Δεν ξερω ποιος στο ειπε, αλλα λογικα θα λεει 3-3 για να αδειασεις απο γλυκογονο σε 3 μερες και μετα να κανεις γεμισμα... οκ δεκτο... πειραματισου και δες... παντως απο μαζες, θεωρω πως εισαι κοντα (αν δεν τα εχεις φτασει) στα genetics σου...

Απλα απο ενα σημειο και μετα δουλευεις αυτο που εχεις λεπτομερειες κλπ..

περνας απο το bodybuilding στο bodysculpting!!

Βεβαια υπαρχει και ο δρομος των ΑΑΣ που θα σου δωσει το κατι παραπανω, μιας και οπως λες σου αρεσουν οι πολλες μαζες...

tasos2
20-07-11, 22:00
Ετσι ειναι,εν μερη συμφωνω και γω!Απλα ρε τασο εμενα ξερεις ποιο ηταν το θεμα μου και επεσα τοσο..εισαι καπου το χειμωνα πχ και σου λεει καποιος βγαλε τη μπλουζα..τι θα δειξεις,την κοιλια που κρεμεται?Και τι θα πεις,ειμαι στον ογκο??Ε να τον χεσω και τον ογκο αν ειναι να εχω 110cm μεση!

Nταξει δε λεω μονο για σενα. Αφου ειχες θεμα με τη μεση καλα εκανες. Λεω γενικα γι αυτους που εχουν τρελες γραμμωσεις 6 πακ και ολο φλεβες και απο ογκο τιποτα ή νορμαλ. Δε χρειαζεται τετοια γραμμωση για μενα εκτος αν μπορεις να την εχεις χωρις να υστερεις σε ογκο. Εξαλλου οταν σταματησει καποιος το αθλημα η γραμμωση θα ειναι το πρωτο που θα χαθει ενω η μαζα δε χανεται ευκολα. Το βλεπω και μακροχρονια δηλαδη

Παντως επειδη και εγω ειχα κανει κοιλια στο στρατο και δε λεω οπως στα πρωτα βιντεο που χα βαλει, πριν ηταν ακομα χειροτερη και επειδη ξερω οτι κοντα πρεπει να τελειωσαμε το στρατο, να ξερεις και στον ογκο που εισαι η κοιλια φευγει. Εγω δεν εκανα ποτε γραμμωση απο τοτε και εφευγε σιγα σιγα με διατροφη ογκου γιατι ειχε συνηθισει το χαμηλοτερο μεταβολισμο και τη σαβουρα για διατροφη και ακομα και με διατροφη ογκου επανερχοταν. Οποτε καθως βαζεις μαζα θα σου φτιαχνει σιγουρα η κοιλια γιατι με τη μαζα ανεβαινει και ο μεταβολισμος. Τωρα κανεις δε θα το παραδεχτει αυτο αλλα σε εμενα ετσι εγινε

Eddie
20-07-11, 22:15
οκ!! εσυ ξερεις καλυτερα τον εαυτο σου... εγω σου ειπα τι θα εκανα στην θεση σου!!:toast:

κοιτα, τον υδατ τον χρησημοποεις οταν θες ενεργεια, μια μερα που ας πουμε δεν κανεις τιποτα,γιατι να φας οπως θα ετρωγες σε μερα προπονησης...

Δεν ξερω ποιος στο ειπε, αλλα λογικα θα λεει 3-3 για να αδειασεις απο γλυκογονο σε 3 μερες και μετα να κανεις γεμισμα... οκ δεκτο... πειραματισου και δες... παντως απο μαζες, θεωρω πως εισαι κοντα (αν δεν τα εχεις φτασει) στα genetics σου...

Απλα απο ενα σημειο και μετα δουλευεις αυτο που εχεις λεπτομερειες κλπ..

περνας απο το bodybuilding στο bodysculpting!!

Βεβαια υπαρχει και ο δρομος των ΑΑΣ που θα σου δωσει το κατι παραπανω, μιας και οπως λες σου αρεσουν οι πολλες μαζες...

Μη λες τετοια τωρα,κριμα..ασε με λιγο να χαρω :green:

Τεσπα,δε με ενοχλει.Μακροχρονια αν διορθωθει και η μεση,θα μπορω να ειμαι και σε παραπανω κιλα.Για αας δε θα πω ποτε,αποκλειεται,οχι κλπ κλπ γιατι καμια φορα δε ξερεις πως ερχονται τα πραγματα..παντως αν ποτε παρω,παιζει να ειμαι και ο τελευταιος απ το φορουμ..χαχαχαχ!!Δε τα θελω καθολου,τα σιχαινομαι ειλικρινα.


Με την κυκλικη,εχω καιρο ακομα να το σκεφτω,θα ανοιξω ενα θεμα να το συζητησουμε.Παντως και το 3-3 που ειχα στο νου μου,ελεγα τις low days να μην ειμαι και πολυ low..δλδ να εχω περιπου 100γρ και τις ψηλες καμια 400αρα.Εσυ για 1-1 εννοεις να ειμαι μονο με σαλατες κλπ?

Nταξει δε λεω μονο για σενα. Αφου ειχες θεμα με τη μεση καλα εκανες. Λεω γενικα γι αυτους που εχουν τρελες γραμμωσεις 6 πακ και ολο φλεβες και απο ογκο τιποτα ή νορμαλ. Δε χρειαζεται τετοια γραμμωση για μενα εκτος αν μπορεις να την εχεις χωρις να υστερεις σε ογκο. Εξαλλου οταν σταματησει καποιος το αθλημα η γραμμωση θα ειναι το πρωτο που θα χαθει ενω η μαζα δε χανεται ευκολα. Το βλεπω και μακροχρονια δηλαδη

Παντως επειδη και εγω ειχα κανει κοιλια στο στρατο και δε λεω οπως στα πρωτα βιντεο που χα βαλει, πριν ηταν ακομα χειροτερη και επειδη ξερω οτι κοντα πρεπει να τελειωσαμε το στρατο, να ξερεις και στον ογκο που εισαι η κοιλια φευγει. Εγω δεν εκανα ποτε γραμμωση απο τοτε και εφευγε σιγα σιγα με διατροφη ογκου γιατι ειχε συνηθισει το χαμηλοτερο μεταβολισμο και τη σαβουρα για διατροφη και ακομα και με διατροφη ογκου επανερχοταν. Οποτε καθως βαζεις μαζα θα σου φτιαχνει σιγουρα η κοιλια γιατι με τη μαζα ανεβαινει και ο μεταβολισμος. Τωρα κανεις δε θα το παραδεχτει αυτο αλλα σε εμενα ετσι εγινε

Θα δειξει τασο..πολλοι λενε οτι αν μεινεις σταθερος σε κιλα για καποιο διαστημα,και σχετικα χαμηλα σε λιπος διορθωνεται το προβλημα.Δε ξερω,ο χρονος θα δειξει.

tasos2
20-07-11, 22:18
παντως απο μαζες, θεωρω πως εισαι κοντα (αν δεν τα εχεις φτασει) στα genetics σου...


Σε καμια περιπτωση 23 χρονων να εχει φτασει γενετικα ορια. Εχει να βαλει πολλα ακομα

pan0z
20-07-11, 23:10
Ωραιος ρε eddie!!!Μεγαλωσε λιγο το κεφαλι σου ή ειναι η ιδεα μου?Φαινεται κατι κανεις σωστα στην προπονηση και πηρε και αυτο :rolf::rolf:πλακιτσα.Βασικα αυτο που ειπες στον τασο περι κοιλιας συμφωνω μαζι σου με 1000000000000 δηλαδη καλος ο ογκος να εισαι τερας να σε βλεπουν και να λενε πωω ρε μαζες αλλα αν εχεις μια κοιλια τιγκα στο λιπος τι να τον κανεις τον ογκο?Ωραια τα ρουχα αλλα καποτε θα τα βγαλεις και τοτε θα φανει δυστυχως η αληθεια.Εφοσον και εσυ δεν ενιωθες ενταξει με την κοιλια σου καλα εκανες πιστευω και εχασες και αν ακομα εχεις αμφιβολιες χασε κιαλο καλως κακως μπορει να χασεις μερικες μαζες αλλα δεν τρεχει τιποτα αυτο διωρθονετε εφοσον και εσυ το ειπες οτι εχεις θεμα με την κοιλια αν καταφερεις και την φτασεις σε σημειο που θα σου αρεσει μετα μπορεις ευκολα να βαλεις ξανα τις μαζες σου χωρις να ανεβεις τραγικα στην περιφερια.Αντε καλη επιτυχια σου ευχομαι στον στοχο σου και μια μερα να σε δουμε και αγωνιστικο :green:

Eddie
20-07-11, 23:30
Ωραιος ρε eddie!!!Μεγαλωσε λιγο το κεφαλι σου ή ειναι η ιδεα μου?Φαινεται κατι κανεις σωστα στην προπονηση και πηρε και αυτο :rolf::rolf:πλακιτσα.Βασικα αυτο που ειπες στον τασο περι κοιλιας συμφωνω μαζι σου με 1000000000000 δηλαδη καλος ο ογκος να εισαι τερας να σε βλεπουν και να λενε πωω ρε μαζες αλλα αν εχεις μια κοιλια τιγκα στο λιπος τι να τον κανεις τον ογκο?Ωραια τα ρουχα αλλα καποτε θα τα βγαλεις και τοτε θα φανει δυστυχως η αληθεια.Εφοσον και εσυ δεν ενιωθες ενταξει με την κοιλια σου καλα εκανες πιστευω και εχασες και αν ακομα εχεις αμφιβολιες χασε κιαλο καλως κακως μπορει να χασεις μερικες μαζες αλλα δεν τρεχει τιποτα αυτο διωρθονετε εφοσον και εσυ το ειπες οτι εχεις θεμα με την κοιλια αν καταφερεις και την φτασεις σε σημειο που θα σου αρεσει μετα μπορεις ευκολα να βαλεις ξανα τις μαζες σου χωρις να ανεβεις τραγικα στην περιφερια.Αντε καλη επιτυχια σου ευχομαι στον στοχο σου και μια μερα να σε δουμε και αγωνιστικο :green:

χαχαχαχα..το μαλλι φταιει ρε :P

Να σαι καλα ψηλε,ευχαριστω πολυ..!!Αγωνιστικα δε το σκεφτομαι καθολου μα καθολου..ισως εαν εχω σε μερικα χρονια την ιδια τρελα και μπω στη χημεια,μπορει και να ασχοληθω..μονο και μονο για να πω οτι εκανα κατι ;)

Αλλα μιλαμε για μια περιπτωση στις 100 :green:

TEFAAtzis
20-07-11, 23:36
χαχαχαχα..το μαλλι φταιει ρε :P

Να σαι καλα ψηλε,ευχαριστω πολυ..!!Αγωνιστικα δε το σκεφτομαι καθολου μα καθολου..ισως εαν εχω σε μερικα χρονια την ιδια τρελα και μπω στη χημεια,μπορει και να ασχοληθω..μονο και μονο για να πω οτι εκανα κατι ;)

Αλλα μιλαμε για μια περιπτωση στις 100 :green:

ή γινε και εσυ ΙΝΒΑ σαν Νικ Σαβατζ!!!:)

tasos2
21-07-11, 00:38
Αγωνιστικα δε το σκεφτομαι καθολου μα καθολου..ισως εαν εχω σε μερικα χρονια την ιδια τρελα και μπω στη χημεια,μπορει και να ασχοληθω..μονο και μονο για να πω οτι εκανα κατι ;)

Αλλα μιλαμε για μια περιπτωση στις 100 :green:

Δε χρειαζεσαι χημεια εσυ. (καλα ισως λιγο win...ol:green:)

Eddie
21-07-11, 02:08
ή γινε και εσυ ΙΝΒΑ σαν Νικ Σαβατζ!!!:)

Χαχαχαχα..οχι ρε..ευκολο να το λεμε,αλλα για σκεψου το :shock:


Δε χρειαζεσαι χημεια εσυ. (καλα ισως λιγο win...ol:green:)

επ επ..πιπερι,μακρια απο δω :green:

sogoku
21-07-11, 02:15
Bασιλη μη λεμε τα ιδια πολυ βελτιωση και σε καθε φωτο που ανεβαζεις υπαρχει λογος που τις ανεβαζεις και βελτιωση.
Μακαρι να εχια την δυναμη σου την ψυχικη σε ζηλευω.

jGod
21-07-11, 02:25
Χαχαχαχα..οχι ρε..ευκολο να το λεμε,αλλα για σκεψου το :shock:



επ επ..πιπερι,μακρια απο δω :green:

:clap:

Eddie
21-07-11, 02:35
Bασιλη μη λεμε τα ιδια πολυ βελτιωση και σε καθε φωτο που ανεβαζεις υπαρχει λογος που τις ανεβαζεις και βελτιωση.
Μακαρι να εχια την δυναμη σου την ψυχικη σε ζηλευω.

Ευχαριστω πολυ ψηλε..τι να κανω εχω μερακι,κι αφου με παιρνει τωρα θα το κανω οπως θελω και με βολευει!Η μαγκια θα ηταν να εχω αυτη την ορεξη και την ψυχικη δυναμη και τα επομενα 10-15 χρονια,γιατι εκει φαινεται τι ψαρια πιανει ο καθενας και οχι με μια προσπαθεια ενος δυο ετων ;)

Αλλα μου φαινεται λιγο απιθανο η αληθεια ειναι..δε μπορεις μια ζωη να εισαι με τη ζυγαρια στο χερι και να εισαι τοσο συνεπης,και δεν ειναι λογικο νομιζω..απ τη μια πραγματικα δε θα θελα να ειμαι ετσι και μετα απο πολλα χρονια.


:clap:

Συμφωνεις ψηλε?Ωραιο αβαταρ..που πουλανε μπλουζες με κουτακια? :P

pan0z
21-07-11, 02:35
χαχαχαχα..το μαλλι φταιει ρε :P

Να σαι καλα ψηλε,ευχαριστω πολυ..!!Αγωνιστικα δε το σκεφτομαι καθολου μα καθολου..ισως εαν εχω σε μερικα χρονια την ιδια τρελα και μπω στη χημεια,μπορει και να ασχοληθω..μονο και μονο για να πω οτι εκανα κατι ;)

Αλλα μιλαμε για μια περιπτωση στις 100 :green:

ασε ρε το μαλλι!!πες τι ασκησεις κανεις για το κεφαλι και εχει υπερτροφησει τοσο πολυ?Καποιοι θα καταλαβουν αλλο κεφαλι :green::green::green::green:

pepeismenos karga
21-07-11, 11:56
και εγω πιστευω οτι ο εντυ εφτασε τα γενετικα του ορια.....τελος μεχρι φιλε μου...απο αυριο θα ερθω βολο να ξεκινησουμε ψαρεμα...εχχεεχεχ...και μετα το ψαρεμα θα πηγαινουμε και για 3 κιλα παγωτο...αφου οτι εκανες εκανες...εχεχεχχε[πλακα κανω..δεν ειρωνευομαι]...απλα ενταξει ακομη πιστευω εχεις πολλα περιθωρια ανπτυξης και διαμορφωσης του σωματος και σε μαζα και σε σκληραδα...23 εισαι σιγα...εχεις ακομη να βαλλεις μυικα και χωρις αας.......σιγα...να δουλευεις σαν σκλυλι και θα βελτιωθεις...στο λεω εγω.....και σε 2 χρονια απο τωρα.......σε βλεπω inba...τελοςςςςςςς....απο γραμμωση καλος εισαι ρε περα απο πλακα ουτε εχεις χασει μαζα...και λιγο ακομη να πεσεις εισια οκ...αλλα δεν ξερω εαν θες να πεσεις κι αλλο...αμα μπορεις παντως να διατηρησεις και αυτο το ποσοστο λιπους που εχεις και στον ογκο...τοτε θα εισαι και σουπερ....αλαλ εσυ οτι θες...εντυυυυυυυ σε θελω απο σεπτεμβρη στα 200 κιλα παγκο αιντε....ξεκινα κανα σουβλακος..εχχεχεεχεχχ

Eddie
21-07-11, 12:34
ασε ρε το μαλλι!!πες τι ασκησεις κανεις για το κεφαλι και εχει υπερτροφησει τοσο πολυ?Καποιοι θα καταλαβουν αλλο κεφαλι :green::green::green::green:

χαχαχαχ φαντασου ποσο μικρυνα για να φαινεται μεγαλο το κεφαλι μου :shock:


και εγω πιστευω οτι ο εντυ εφτασε τα γενετικα του ορια.....τελος μεχρι φιλε μου...απο αυριο θα ερθω βολο να ξεκινησουμε ψαρεμα...εχχεεχεχ...και μετα το ψαρεμα θα πηγαινουμε και για 3 κιλα παγωτο...αφου οτι εκανες εκανες...εχεχεχχε[πλακα κανω..δεν ειρωνευομαι]...απλα ενταξει ακομη πιστευω εχεις πολλα περιθωρια ανπτυξης και διαμορφωσης του σωματος και σε μαζα και σε σκληραδα...23 εισαι σιγα...εχεις ακομη να βαλλεις μυικα και χωρις αας.......σιγα...να δουλευεις σαν σκλυλι και θα βελτιωθεις...στο λεω εγω.....και σε 2 χρονια απο τωρα.......σε βλεπω inba...τελοςςςςςςς....απο γραμμωση καλος εισαι ρε περα απο πλακα ουτε εχεις χασει μαζα...και λιγο ακομη να πεσεις εισια οκ...αλλα δεν ξερω εαν θες να πεσεις κι αλλο...αμα μπορεις παντως να διατηρησεις και αυτο το ποσοστο λιπους που εχεις και στον ογκο...τοτε θα εισαι και σουπερ....αλαλ εσυ οτι θες...εντυυυυυυυ σε θελω απο σεπτεμβρη στα 200 κιλα παγκο αιντε....ξεκινα κανα σουβλακος..εχχεχεεχεχχ

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχααχ :rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf: ρε τον τρελο :bowdown:

Ωραιο ποστ φιλε,να σαι καλα..!!Κοιταξε,αυτο το ποσοστο λιπους δε νομιζω να το κρατησω και το χειμωνα..σιγουρα θα μπει λιγο λιπος,το θεμα ειναι να μη ξεφυγω,για 1-2% πανω δε με απασχολει.Πρεπει να φαμε φιλε,χωρις φαι οχι 200,αλλα ουτε 170 δε θα φτασω..χαχαχαχχ!

aepiskeptis
24-07-11, 11:44
για τη κυκλικη που ρωτησες

ειπες 3 μερες ψηλα 3 μερες χαμηλα, οποτε στις 6 ημερες, αναλογα με το ποσο ψηλα ποσο χαμηλα, θα εχεις και τον αντιστοιχο μεσο ορο θερμιδων στις 6 μερες.

Μπορεις να χειριζεσαι κυκλικα και τον υδατανθρακα, οποτε θα εχεις κυκλικα υδατανθρακα και θερμιδες

ειναι πολλα αυτα που μπορεις να κανει καποιος αναλογα με το τι ειδους προπονηση κανει και ποσες ημερες κτλ (ποσες ημερες, ενταση προπονησης) και τι στοχους εχει

και μπορει καποιος να παιζει οπως επιθυμει, να βαλει μερες κετο, πσμφ, ορεξη να χεις να μη βαριεσαι


αποδιδει πολυ καλα, σε ολες τις μορφες.

Eddie
24-07-11, 15:15
για τη κυκλικη που ρωτησες

ειπες 3 μερες ψηλα 3 μερες χαμηλα, οποτε στις 6 ημερες, αναλογα με το ποσο ψηλα ποσο χαμηλα, θα εχεις και τον αντιστοιχο μεσο ορο θερμιδων στις 6 μερες.

Μπορεις να χειριζεσαι κυκλικα και τον υδατανθρακα, οποτε θα εχεις κυκλικα υδατανθρακα και θερμιδες

ειναι πολλα αυτα που μπορεις να κανει καποιος αναλογα με το τι ειδους προπονηση κανει και ποσες ημερες κτλ (ποσες ημερες, ενταση προπονησης) και τι στοχους εχει

και μπορει καποιος να παιζει οπως επιθυμει, να βαλει μερες κετο, πσμφ, ορεξη να χεις να μη βαριεσαι


αποδιδει πολυ καλα, σε ολες τις μορφες.

Ευχαριστω.Οταν θα αποφασισω τελικα τι προγραμμα θα κανω,θα ποσταρω και τη διατροφη!Βεβαια με βλεπω για κανενα διμηνο-τριμηνο μεσα στο χειμωνα να κανω δυναμη η κανενα 5/3/1.Παντως το μονο σιγουρο ειναι οτι θα βαλω και crossfit μεσα με λιγα complex τυπου bear για να εχω ψηλα τις καυσεις μιας και πολλα αεροβια δε προβλεπονται.

aepiskeptis
24-07-11, 16:05
sorry για το 2ο ποστ, δε μπορω να κανω εντιτ πανω, δε ξερω γιατι. Τεσπα/

Διαβασα λιγο πιο προσεκτικα και τα μηνυματα απο τα αλλα μελη.

Προσωπικα μου αρεσει να το χωριζω σε ημερες προπονησης-ημερες ξεκουρασης με τον τροπο που εγραψα ή περιπου κατι σαν δλδ μπορει καποιες ημερες προπονησης να τρωω ψηλα πρωτεινη (απο κρεας και αυγα-κοττατζ μαζι με λαχανικα, ψηλα πρωτεινη η οποια καθυστερει να χωνευτει αρκετα) , μεσαια-ψηλα υδατανθρακα. Ημερες ξεκουρασης δεν τρωω αμυλο, συνηθως καποιο φρουτο-καποια ποσοτητα 10-30γρ μελι και ο,τι εχουν τα λαχανικα απο υδατανθρακα. (αυτη την περιοδο ζυγιζω γουει, μελι, βρωμη-ρυζι. Κρεας-γιαουρτι-ψαρια κτλ τρωω συμφωνα με την ορεξη μου, ειδα οτι οταν εβαζα συγκεκριμενη ποσοτητα καποιες μερες πιεζομουν να τη φαω, αλλες μερες πειναγα κι αλλο, οποτε το εχω αφησει εντελως ελευθερο)

Το κανω ετσι, γιατι δεν εχω καθορισμενες μερες που κανω προπονηση, δλδ δεν κανω καθε δευτερα στηθος πχ, εχω ημ προπ Α-Β-Γ-Δ και
μπορει να πεσει Δευτερα οποιαδηποτε προπονηση. Αν κανεις προπονηση παντα τις ιδιες ημερες μπορεις να κανεις 3 ημερες ψηλα-3 ημερες χαμηλα ή για παραδειγμα να εχεις την πιο απαιτητικη προπονηση τη 2η μερα απο τις 3 μερες ψηλα.



Νομιζω οτι και το 3 ημερες χαμηλα ή κετο ή πσμφ μπορει να εχει αρκετα πλεονεκτηματα, αν συνδυαστει με προπονηση που να τραβηξει αρκετο γλυκογονο πχ.

Επισης στις μερες με χαμηλα θερμιδες θα μπορουσες να εχεις ακομα και ψηλα υ/α ειδικα αν την επομενη μερα εχεις βαρια προπονηση ή να πας στο αλλο ακρο και να εχεις πσμφ αν την επομενη μερα κανεις προπονηση αργα και εχεις μεσα στη μερα υδατανθρακα. Και τις ημερες με ψηλα να εχεις τσιτ γευμα-τα.
Ακομα μπορεις να εχεις και κλιμακωση στις μερες ψηλα-χαμηλα, εχω δοκιμασει 2 μερες ψηλα-1 χαμηλα-2 μερες ψηλα-2 χαμηλα, η 2η μερα ψηλα ηταν πιο ψηλα απτην 1η, η 1 χαμηλα αναμεσα στις 2 ηταν πσμφ. Και στις 2 χαμηλα, η 2η ηταν χαμηλοτερα απτην 1η.

Οπως εγραψες οι διαιτες αυτου του ειδους εχουν πολλα πλεονεκτημα, συνδυαζουν ολα τα καλα ολων των κοσμων.
Και απο αποψη εκκρισης ορμονων και απο το να μη βαζεις πολυ ή και σχεδον καθολου λιπος, ποικιλλια τροφων, αυξηση ευαισθησιας ινσουλινης και οσο το σκεφτεσαι τοσα μπορεις να βρεις.


Μπορεις να το προσαρμοσεις οπως θες, να το κρατησεις εντελως χαοτικο και να βρεις δομη μονος σου, που να ταιριαζει σε σενα.


Σχετικα με την αναφορα που εγινε για τα μαχ γεννετικα ορια, καποιες ερευνες που εχω δει για νατουρα αθλητες λενε σε 4-5% σωμ λιπος, υψος σε εκατοστα-100, για υψη απο 170 μεχρι 192 αν θυμαμαι καλα. Και φυσικα υπαρχουν και αποκλισεις.

Δε νομιζω οτι πρεπει να μας απασχοληθει και πολυ το μαχ γεννετικο μας οριο, αν ειναι ετσι θα αρχισουμε να αναρωτιομαστε ποσο λιπος καιμε οταν κανουμε αεροβιο και ποσους μυς χτισαμε μετα την τελευταια προπονηση και τις μπριζολες που φαγαμε. Χανουμε τη διασκεδαση του πραγματος ρε παιδες, χανουμε το ταξιδι, σημασια εχει το ταξιδι οχι η Ιθακη.


Υ.Γ. αν κανεις 5/3/1 και αλλα τετοια δυναμης, ειναι ακομα πιο ευκολο να κανεις κυκλικη διαιτα. Φαντασου οτι αρκετοι παουερλιφτερς απο αυτους που κανουν ΙΦ κανουν φαστεδ προπονησεις. Οταν πας στις περισσοτερες ρεπς εχεις αναγκη για υ/α πχ. Προσωπικα με ανεβασματα μεχρι τα μεγιστα των 5 (3) και μετα 5χ3 (10χ1) δεν ειχα προβλημα ακομα και νηστικος (με βσαα).

Eddie
31-07-11, 20:08
Ας βαλω και μερικες ακομα προχθεσινες και λιγες σημερινες απο ποδια που εχω πολυ καιρο να βαλω.Δε ξερω γιατι αλλα δε μπορω με τιποτα να πετυχω καλη ληψη στα ποδια..πιστευω οτι χανουν πολυ σε σχεση με αυτο που βλεπω εγω,αλλα ισως να ναι και ιδεα μου.

http://img641.imageshack.us/img641/9853/310720114440.jpg (http://img641.imageshack.us/i/310720114440.jpg/)

http://img215.imageshack.us/img215/5100/310720114521.jpg (http://img215.imageshack.us/i/310720114521.jpg/)

http://img534.imageshack.us/img534/5175/310720114641.jpg (http://img534.imageshack.us/i/310720114641.jpg/)

http://img146.imageshack.us/img146/8992/dsc01387dt.jpg (http://img146.imageshack.us/i/dsc01387dt.jpg/)

http://img811.imageshack.us/img811/3672/dsc01388cy.jpg (http://img811.imageshack.us/i/dsc01388cy.jpg/)

http://img535.imageshack.us/img535/7215/dsc01410sy.jpg (http://img535.imageshack.us/i/dsc01410sy.jpg/)

http://img35.imageshack.us/img35/6195/dsc01415c.jpg (http://img35.imageshack.us/i/dsc01415c.jpg/)

Madd_Chadd
31-07-11, 20:30
Η 2η απο τα ποδια και η 3η απο τη πλατη ειναι οι καλυτερες για μενα.Ωραια ποδια,φαρδια πλατη,λεπτη μεση,κομμενοι ωμοι και στην 1η φωτο φαινεται το καθαρισμα στα χερια.Αυτα Μεσιε!:green:

TToni Shark
31-07-11, 20:36
Πολύ καλές:clap:εύγε:thumbup:

dionisos
31-07-11, 20:44
Μπράβο Βασίλη είσαι τρομερός man! :thumbup::thumbup::thumbup:

steg
31-07-11, 21:26
Και η πλαϊνή στήθους πολύ καλή. Προσπάθησε να τη βγάλεις ολόσωμη να φαίνονται και οι τετρακέφαλοι από το πλάι.

Dreiko
31-07-11, 21:59
λοιπον.....η προ τελευταια πολυ dark-evil photo....:bowdown::bowdown::bowdown:

για τις υπολοιπες το μονο που εχω να πω ειναι χιλια μπραβο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:

Tasos Green
31-07-11, 22:06
Η προ τελευταία ειναι Hardcorila! στο εχω ξαναπει άλλωστε...;) ( θες να της κανουμε κανενα καλλιτεχνικο bro?:green:)

:clap::clap: μπραβο ρε Βασίλη τι να λεμε τωρα... πρόοδος...:thumbup:

Eddie
31-07-11, 22:56
Η 2η απο τα ποδια και η 3η απο τη πλατη ειναι οι καλυτερες για μενα.Ωραια ποδια,φαρδια πλατη,λεπτη μεση,κομμενοι ωμοι και στην 1η φωτο φαινεται το καθαρισμα στα χερια.Αυτα Μεσιε!:green:

Thanks man!!!!!!!! :green::green:


Πολύ καλές:clap:εύγε:thumbup:

Να σαι καλα :toast:


Μπράβο Βασίλη είσαι τρομερός man! :thumbup::thumbup::thumbup:

Να σαι καλα Φανη :)


Και η πλαϊνή στήθους πολύ καλή. Προσπάθησε να τη βγάλεις ολόσωμη να φαίνονται και οι τετρακέφαλοι από το πλάι.

Να σαι σαι καλα φιλε μου!!Εχεις δικιο,μου το χουν ξαναπει αλλα ποτε δε το θυμαμαι :clap:


λοιπον.....η προ τελευταια πολυ dark-evil photo....:bowdown::bowdown::bowdown:

για τις υπολοιπες το μονο που εχω να πω ειναι χιλια μπραβο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:

Γουσταρεις τα περιεργα ε??χαχαχα..να σαι καλα αδερφε μου :green::green:


Η προ τελευταία ειναι Hardcorila! στο εχω ξαναπει άλλωστε...;) ( θες να της κανουμε κανενα καλλιτεχνικο bro?:green:)

:clap::clap: μπραβο ρε Βασίλη τι να λεμε τωρα... πρόοδος...:thumbup:

Ευχαριστω πολυ bro!!!Αμε,γιατι οχι???Κατσε να σου στειλω πμ :green:

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Και μιας και τελειωσα με τη γραμμωση,παραθετω και 2 φωτο πριν απο εναμιση χρονο..στα 114 κιλα περιπου :shock: και 2 τωρινες για συγκριση.Δυσκολευομαι να το πιστεψω τωρα που τις ξαναβλεπω :shock:

http://img27.imageshack.us/img27/8131/dsci0512t.th.jpg (http://img27.imageshack.us/i/dsci0512t.jpg/)http://img405.imageshack.us/img405/7996/dsci0531.th.jpg (http://img405.imageshack.us/i/dsci0531.jpg/)

και οι νεες
http://img6.imageshack.us/img6/7771/dsc01394qb.th.jpg (http://img6.imageshack.us/i/dsc01394qb.jpg/) http://img94.imageshack.us/img94/3806/190720114090.th.jpg (http://img94.imageshack.us/i/190720114090.jpg/)

TEFAAtzis
31-07-11, 23:02
καμια σχεση ρε.1000 μπραβο.Η μερα με τη νυχτα ειναι οι φωτογραφιες!!!

Spyrous
31-07-11, 23:03
:shock: all the money! ποσα κιλα εχασες?

savage
31-07-11, 23:22
holly shit:shock::shock:...αλλος ανθρωπος εγινες...:clap::clap:

αλλα δεν αντεχω θα πω και τα στραβα σου.να μη λεμε μονο τα καλα.:P

θεωρω λαθος που τοσο εσυ οσο και πολλοι αλλοι αντιμετωπιζετε την ολη κατασταση σαν "γραμμωση" που παρακαλατε να τελειωσει.
για μενα η γυμναστικη ενος ερασιτεχνη μη αγωνιστικου ασκουμενου πρεπει να ειναι μια ευθεια,χωρις πισωγυρισματα αλλα ουτε και υπερβολες.
για μενα πρεπει να συνεχισεις να γυμναζεσαι με το ιδιο μοτιβο σε βαρη και αεροβια και απλα να αυξησεις λιγο τις ποσοτητες φαγητου σιγα σιγα και να τρως και κανα τσιτ μια στο τοσο αν το θες.
μην περασεις στο αλλο ακρο.κα κυριως οχι αποτομα.απο τα 100 γραμ υδατανθρακα στα 300 ,κοβοντα και την αεροβια παραλληλα ειναι σαν να προκαλεις τη τυχη σου.

αν εξαρχης ετρωγες ομως πχ 200-250 γραμ υδατανθρακα και εκανες ολα τα αλλα οπως τα εκανες,ισως να εχανες λιγο πιο αργα(κι αυτο παιζεται ομως) αλλα δε θα κουραζοσουν και δε θα το σταματαγες. τωρα εχεις κουραστει και ειναι λογικο. στα ειχα πει ρε συ μπιλι.:unsure: anyway με το μαλακο τωρα,εε???:)

Eddie
31-07-11, 23:33
καμια σχεση ρε.1000 μπραβο.Η μερα με τη νυχτα ειναι οι φωτογραφιες!!!

χαχαχα..ετσι ειναι φιλε,να σαι καλα :green:


:shock: all the money! ποσα κιλα εχασες?

Thanks!!!Απο εκεινες τις φωτο μεχρι σημερα περιπου 23-24 κιλα..αλλα συνολικα γυρω στα 32.


holly shit:shock::shock:...αλλος ανθρωπος εγινες...:clap::clap:

αλλα δεν αντεχω θα πω και τα στραβα σου.να μη λεμε μονο τα καλα.:P

θεωρω λαθος που τοσο εσυ οσο και πολλοι αλλοι αντιμετωπιζετε την ολη κατασταση σαν "γραμμωση" που παρακαλατε να τελειωσει.
για μενα η γυμναστικη ενος ερασιτεχνη μη αγωνιστικου ασκουμενου πρεπει να ειναι μια ευθεια,χωρις πισωγυρισματα αλλα ουτε και υπερβολες.
για μενα πρεπει να συνεχισεις να γυμναζεσαι με το ιδιο μοτιβο σε βαρη και αεροβια και απλα να αυξησεις λιγο τις ποσοτητες φαγητου σιγα σιγα και να τρως και κανα τσιτ μια στο τοσο αν το θες.
μην περασεις στο αλλο ακρο.κα κυριως οχι αποτομα.απο τα 100 γραμ υδατανθρακα στα 300 ,κοβοντα και την αεροβια παραλληλα ειναι σαν να προκαλεις τη τυχη σου.

αν εξαρχης ετρωγες ομως πχ 200-250 γραμ υδατανθρακα και εκανες ολα τα αλλα οπως τα εκανες,ισως να εχανες λιγο πιο αργα(κι αυτο παιζεται ομως) αλλα δε θα κουραζοσουν και δε θα το σταματαγες. τωρα εχεις κουραστει και ειναι λογικο. στα ειχα πει ρε συ μπιλι.:unsure: anyway με το μαλακο τωρα,εε???:)

χαχαχαχαχαχα..ελα βρε Νικολα,καλα κανεις και δεν αντεχεις γιατι μεσα απο τετοιες κουβεντες ερχεται το αποτελεσμα :thumbup:

Λοιπον εχουμε και λεμε,στο ρυθμο που ειμαι τωρα η αληθεια ειναι οτι καταπιεζομαι.Δε μου αρεσει αυτο που κανω,δλδ φτιαχνει η μανα μου καμια τυροπιτα στο σπιτι και μοσχομυριζει η γειτονια..ειναι να μη μπεις σε πειρασμο?Εγω δεν τρωω βεβαια..θα μου πεις ε φαε ενα κομματακι και κοψε απο καπου αλλου,αλλα το θεμα ειναι οτι αν καθησω να φαω θα αφησω απο ενα κομματακι για τους υπολοιπους και θα τελειωσω το ταψι!!

Οσο για τους υδατ ακομα και περισυ στον και καλα "ογκο" που ημουν,πανω απο 180 το πολυ 200γρ δε ξεπερνουσα,και ομως εβαζα κιλα κανοντας παραλληλα 3-4 αεροβια τη βδομαδα ολο το χρονο.Τωρα πες μου εσυ,με τι ψυχολογια θα μπορεσω εγω να αυξησω φαγητο χωρις να ξεφυγω σωματικα?Επισης πιστευω οτι ειναι ανθυγιεινο για διαφορους λογους να μαθει το σωμα μου σε τοσο χαμηλες θερμιδες οπως τωρα,σε περιπτωση δλδ που πω αντε,χαλαλι ο κοπος ας το συνεχισω ετσι..αλλα δε ειναι καλο!!

Η αλλη λυση ειναι τα πολλα αεροβια οπως ειπαμε την οποια και απεχθανομαι πολυ.Εγω στο χειμωνα θα κανω και τα τσητακια μου,θα πιω και το αλκοολ μου προσεχοντας βεβαια και προσπαθωντας να κρατησω τις ισορροπιες.Αν σε περιπτωση ξεφυγω και με παιρνει η ανηφορα,ε τοτε θα βγαλω τελειως απ το μυαλο μου τη γραμμωση το διαχωρισμο κλπ και θα γινω οπως πριν κανοντας τα βαρη για την παρτη μου ενω τρωω οτι θελω χωρις να με κοφτει η ζυγαρια.

tasos2
31-07-11, 23:43
Τρομερα τα ποδια με τα κοψιματα. Πρωτη φορα φαινονται ετσι.

* Και γω συμφωνω με τον savage οτι αν καποιος ασχολειται ερασιτεχνικα δε χρειαζεται να κανει κυκλους ογκου/γραμμωσης και πισωγυρισματα. Καλυτερα να ακολουθει ενα μοτιβο αναλογα τι τον ενδιαφερει περισσοτερο αλλα χωρις να ξεφευγει ουτε σε θερμιδες ουτε σε ελλειψη θερμιδων. Και γω αυτο θα κανω απο δω και περα. Δε θα ξαναασχοληθω με τετοιους ορους ογκου/γραμμωσης.