PDA

Επιστροφή στο Forum : Φωτογραφιες Eddie.



Σελίδες : 1 2 3 4 [5] 6

Eddie
01-08-11, 00:38
Τρομερα τα ποδια με τα κοψιματα. Πρωτη φορα φαινονται ετσι.

* Και γω συμφωνω με τον savage οτι αν καποιος ασχολειται ερασιτεχνικα δε χρειαζεται να κανει κυκλους ογκου/γραμμωσης και πισωγυρισματα. Καλυτερα να ακολουθει ενα μοτιβο αναλογα τι τον ενδιαφερει περισσοτερο αλλα χωρις να ξεφευγει ουτε σε θερμιδες ουτε σε ελλειψη θερμιδων. Και γω αυτο θα κανω απο δω και περα. Δε θα ξαναασχοληθω με τετοιους ορους ογκου/γραμμωσης.

Ευχαριστω Τασο!!

Βρε κι εγω συμφωνω..αυτο ελειπε!!Το θεμα ειναι κατα ποσο αυτο ειναι εφικτο σε μενα και τον καθε εμενα που με δυσκολια κρατιεται χαμηλα.

tasos2
01-08-11, 00:48
Thanks man!!!!!!!! :green::green:

http://img27.imageshack.us/img27/8131/dsci0512t.th.jpg (http://img27.imageshack.us/i/dsci0512t.jpg/)http://img405.imageshack.us/img405/7996/dsci0531.th.jpg (http://img405.imageshack.us/i/dsci0531.jpg/)



Nταξει εδω το χες παραχεσει ειν η αληθεια.:P Και μεσα σε ενα χρονο περιπου καταφερες και εβαλες αρκετη μυικη μαζα χανοντας και πολυ λιπος. Πολυ καλη προσπαθεια.

Colobos
01-08-11, 01:16
Ωραια η αλλαγη που εκανες για μενα παιζε σε αυτα τα κιλα που εισαι τωρα σου πανε πολυ

Eddie
01-08-11, 03:11
Nταξει εδω το χες παραχεσει ειν η αληθεια.:P Και μεσα σε ενα χρονο περιπου καταφερες και εβαλες αρκετη μυικη μαζα χανοντας και πολυ λιπος. Πολυ καλη προσπαθεια.

Ευχαριστω..η αληθεια ειναι οτι ειμαι πολυ ικανοποιημενος.


Ωραια η αλλαγη που εκανες για μενα παιζε σε αυτα τα κιλα που εισαι τωρα σου πανε πολυ

Να σαι καλα φιλε μου,αυτο θελω να κανω.

GREEK POWER
01-08-11, 09:32
Ευγε ! ρε metal για την ΑΛΛΑΓΗ , Ευγε ! και για τις ΠΟΔΑΡΕΣ ,για μενα απο τα καλυτερα επανω σου.Αυτο που βλεπουμε εμεις ποτε δεν ειναι ιδιο με αυτο που βλεπουν οι αλλοι. Σε καταλαβαινω οσο αναφορα τη (ροπη) που εχουμε στο φαει και το ευκολο ξεχαρβαλωμα της διατροφης μας , εχουμε τη δυναμη να ραψουμε το στομα μας , αλλα αν ξυλωθει λιγακι...................:food::food::food: Εχε αυτες τις φωτο του πριν και μετα σε σημειο που να της βλεπεις συχνα !!!!!!!!!!

lef
01-08-11, 09:37
ενταξει ρε billy τι να πω για την αλλαγη
εγω σε ειχα δει στην προηγουμενη κατασταση
που να φανταστω οτι θα γινεις ετσι να σου ζητουσα κατι παραπανω απο εναν απλο καφε:green::green::green::green::green:

καλα για τα ποδια απλα respect:shock:

Eddie
02-08-11, 10:14
Ευγε ! ρε metal για την ΑΛΛΑΓΗ , Ευγε ! και για τις ΠΟΔΑΡΕΣ ,για μενα απο τα καλυτερα επανω σου.Αυτο που βλεπουμε εμεις ποτε δεν ειναι ιδιο με αυτο που βλεπουν οι αλλοι. Σε καταλαβαινω οσο αναφορα τη (ροπη) που εχουμε στο φαει και το ευκολο ξεχαρβαλωμα της διατροφης μας , εχουμε τη δυναμη να ραψουμε το στομα μας , αλλα αν ξυλωθει λιγακι...................:food::food::food: Εχε αυτες τις φωτο του πριν και μετα σε σημειο που να της βλεπεις συχνα !!!!!!!!!!

Ευχαριστω φιλε μου:):)


ενταξει ρε billy τι να πω για την αλλαγη
εγω σε ειχα δει στην προηγουμενη κατασταση
που να φανταστω οτι θα γινεις ετσι να σου ζητουσα κατι παραπανω απο εναν απλο καφε:green::green::green::green::green:

καλα για τα ποδια απλα respect:shock:

χαχαχαχαχα..σαν τι θα ζητουσες ωρε? :P

Να σαι καλα ψηλε!!

vagelis10
17-08-11, 11:23
πολυ δυνατος...ευγε..!!!

lila_1
17-08-11, 11:37
http://img641.imageshack.us/img641/9853/310720114440.jpg (http://img641.imageshack.us/i/310720114440.jpg/)

http://img215.imageshack.us/img215/5100/310720114521.jpg (http://img215.imageshack.us/i/310720114521.jpg/)



Πολλλύυυυυυυυυ ΚΡΕΑΣ !!
Εύγε εύγε :clap::green:

Eddie
17-08-11, 13:30
πολυ δυνατος...ευγε..!!!


Πολλλύυυυυυυυυ ΚΡΕΑΣ !!
Εύγε εύγε :clap::green:

Ευχαριστω :):)

alexgi
17-08-11, 13:59
βασιλη....τωρα σε τι φαση βρισκεσαι....συνεχιζεις διαιτα.....????
πολυ καλος αν και στα χω ξαναπει κ αλλου....:clap::clap::clap:

Eddie
17-08-11, 14:14
βασιλη....τωρα σε τι φαση βρισκεσαι....συνεχιζεις διαιτα.....????
πολυ καλος αν και στα χω ξαναπει κ αλλου....:clap::clap::clap:

Ελα ρε μαν,ευχαριστω πολυ :thumbup:

Τωρα ειμαι στα 90 κιλα περιπου,δε θελω να χασω αλλα απλως δε ξερω τι θα παιχτει με την επανοδο μεχρι να βρω τη χρυση τομη για να μεινω σταθερος.Μπορει να ανεβω 1-2 κιλα δλδ η να πεσω 1-2,θα συνεχισω αεροβια ολο το χρονο και απο διατροφη απο Σεπτεμβρη υπολογιζω να μπω σε carb cycling με μερικες μερες υποθερμιδικα και μερικες υπερθερμιδικα.Απο προγραμμα πιθανον να συνεχισω με bb split απλως καποια περιοδο για 1-2 μηνες λεω να κανω του wendler το 5/3/1.

alexgi
17-08-11, 15:15
ωραιος βασιλη.....καλη συνεχεια..ρε συ....!
και γω την αεοβια....θα την εχω ολο το χρονο....το μετανιωσα....π δεν ειχα φετος τ χειμωνα...
αναμενουμε νεες φωτο....:thumbup:

Eddie
17-08-11, 15:28
ωραιος βασιλη.....καλη συνεχεια..ρε συ....!
και γω την αεοβια....θα την εχω ολο το χρονο....το μετανιωσα....π δεν ειχα φετος τ χειμωνα...
αναμενουμε νεες φωτο....:thumbup:

Ευχαριστω Alex!!Καλη συνεχεια και σε σενα ;)

jackaction
28-08-11, 22:39
γκρινιαζες γκρινιαζες εκοψες τελικα.κατω μερος θηριο πανω μαζες μηνε οπως ειπες εκει κοντα και οτι δεν σαρεσει το αλαζεις.:bowdown:
και με βλεπω να σε ταραζω στα πμ:green::turtle:

Eddie
29-08-11, 00:39
γκρινιαζες γκρινιαζες εκοψες τελικα.κατω μερος θηριο πανω μαζες μηνε οπως ειπες εκει κοντα και οτι δεν σαρεσει το αλαζεις.:bowdown:
και με βλεπω να σε ταραζω στα πμ:green::turtle:

χαχαχα ναι μωρε,μια χαρα ολα οκ.

Στειλε οτι θες..αφου αλλαξει αβαταρ μπορω να σου απαντησω σε οτι θες :turtle:

Doctorg
29-08-11, 00:47
Eddie είχα καιρό να μπω στο forum και τώρα που βλέπω τις φώτος σου έχεις φοβερή ανάπτυξη. Respect φίλε απλά respect :clap:

Eddie
29-08-11, 00:50
Eddie είχα καιρό να μπω στο forum και τώρα που βλέπω τις φώτος σου έχεις φοβερή ανάπτυξη. Respect φίλε απλά respect :clap:

Να σαι καλα doctor,ευχαριστω πολυ :)

dromeas
29-08-11, 01:12
Εχουμε σχεδον τον ιδιο σωματοτυπο, δηλαδη λιγο μεγαλη περιφερεια που χωρις μεγαλες πλατες και ομους δν φαινεται καθολου ωραια.Εσυ τα εχεις καταφερει πολυ καλα.Πολυ καλες πλατες και στα χερια δν νομιζω να σ προκαλεσω σε μπραντεφερ:P:P.Πολυ καλος μπραβο σου.καλη συνεχεια

Eddie
29-08-11, 01:40
Εχουμε σχεδον τον ιδιο σωματοτυπο, δηλαδη λιγο μεγαλη περιφερεια που χωρις μεγαλες πλατες και ομους δν φαινεται καθολου ωραια.Εσυ τα εχεις καταφερει πολυ καλα.Πολυ καλες πλατες και στα χερια δν νομιζω να σ προκαλεσω σε μπραντεφερ:P:P.Πολυ καλος μπραβο σου.καλη συνεχεια

Να σαι καλα φιλε δρομεα,δυστηχως δεν ειναι και το καλυτερο σωματοτυπο για βελτιωση.Ειδικα για καποιον που θελει να κουβαλαει αρκετο κρεας,θα αναγκαστει να κουβαλαει και λιπος.


Καλη συνεχεια και σε σενα ;)

Hercules
29-08-11, 01:58
μπραβο εντι πολυ καλα το πας!:clap:

Eddie
29-08-11, 02:10
μπραβο εντι πολυ καλα το πας!:clap:

Να σαι καλα φιλε Hercules :toast:

TToni Shark
29-08-11, 08:38
Πολύ καλός,συνέχισε γερά:thumbup:

Eddie
29-08-11, 13:04
Πολύ καλός,συνέχισε γερά:thumbup:

Ευχαριστω φιλε μου :clap:

Dreiko
29-08-11, 13:54
εισαι gay βασιλη....οσο πας και το αποδεικνυεις.....:P:P:P

χαχαχαχα......:rolf::rolf::rolf::rolf:

Να σου πω,προσεχε εκει στο Βολο γιατι θα σε φαει κανεις απο μενα ετσι τερας που εχεις γινει και θα ξεμαλλιαστουμε....:turtle::turtle::turtle:


Υ.Γ.Σου απαντησα στη χθεσινη σου ερωτηση....:green:

Eddie
29-08-11, 14:18
εισαι gay βασιλη....οσο πας και το αποδεικνυεις.....:P:P:P

χαχαχαχα......:rolf::rolf::rolf::rolf:

Να σου πω,προσεχε εκει στο Βολο γιατι θα σε φαει κανεις απο μενα ετσι τερας που εχεις γινει και θα ξεμαλλιαστουμε....:turtle::turtle::turtle:


Υ.Γ.Σου απαντησα στη χθεσινη σου ερωτηση....:green:

Γιατι ρε ειμαι gay?Μου βγαζεις τ ονομα..δε θα με κανετε σαν τα μουτρα σας :turtle:

Σου απαντησα στο facebook :P:P:P:P:P:P:P

Kostas95
29-08-11, 14:22
Ειδα και τις τελευταιες φοτο τρομερος Βασιλη!!!:thumbup: Συνεχιζεις να βελτιωνεσαι!!!:)
Με εξαιρεση τους κοιλιακους και τις γαμπες ολα τα αλλα ειναι σε τρομερο επιπεδο!!!(για αγωνες)
Εχεις σκεφτει να κατεβεις?
Επισης Ποσο Υψος Εχεις δεν το χω προσεξει να το λες πουθενα..
Και Κατι Τελευταιο Βελτιωνεσαι σε ολα εκτος απο το μαλλι,το ξαναχαλασες παλι!!
Η Κοτσιδα η να το ισιωνεις,κοντο οχι σου φουσκωνει την φατσα:P
μακρυ παντα αλλα η ισιωμενο η κοτσιδα!!
Φιλικη Συμβουλη Κωστας!!

pan0z
29-08-11, 14:23
Ειδα και τις τελευταιες φοτο τρομερος Βασιλη!!!:thumbup: Συνεχιζεις να βελτιωνεσαι!!!:)
Με εξαιρεση τους κοιλιακους και τις γαμπες ολα τα αλλα ειναι σε τρομερο επιπεδο!!!(για αγωνες)
Εχεις σκεφτει να κατεβεις?
Επισης Ποσο Υψος Εχεις δεν το χω προσεξει να το λες πουθενα..
Και Κατι Τελευταιο Βελτιωνεσαι σε ολα εκτος απο το μαλλι,το ξαναχαλασες παλι!!
Η Κοτσιδα η να το ισιωνεις,κοντο οχι σου φουσκωνει την φατσα:P
μακρυ παντα αλλα η ισιωμενο η κοτσιδα!!
Φιλικη Συμβουλη Κωστας!!

:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:


Bασιλη νταξ δεν χρειαζεται να πω τιποτα τα εχω πει 10000 φορες οτι σε βρισκω γαματο.Δεν ξερω τι σκοπο εχεις αλλα προσπαθησε να κρατησεις την γραμμωση αυτην που πετυχες.

Dreiko
29-08-11, 14:25
Σου απαντησα στο facebook :P:P:P:P:P:P:P

αααα....ωραια....τοτε οταν καποτε φτιαξω θα δω το μυνημα σου....:P:P:P:P:P

Eddie
29-08-11, 16:19
Ειδα και τις τελευταιες φοτο τρομερος Βασιλη!!!:thumbup: Συνεχιζεις να βελτιωνεσαι!!!:)
Με εξαιρεση τους κοιλιακους και τις γαμπες ολα τα αλλα ειναι σε τρομερο επιπεδο!!!(για αγωνες)
Εχεις σκεφτει να κατεβεις?
Επισης Ποσο Υψος Εχεις δεν το χω προσεξει να το λες πουθενα..
Και Κατι Τελευταιο Βελτιωνεσαι σε ολα εκτος απο το μαλλι,το ξαναχαλασες παλι!!
Η Κοτσιδα η να το ισιωνεις,κοντο οχι σου φουσκωνει την φατσα:P
μακρυ παντα αλλα η ισιωμενο η κοτσιδα!!
Φιλικη Συμβουλη Κωστας!!

Ευχαριστω αγορινα!
Οι κοιλιακοι νταξει,δυσκολο πολυ ακομα να φανουν..ισως σε 3-4 χρονια.Οι γαμπες μια χαρα μου φαινονται,ασχετα αν εγω τις θελω διπλασιες :green:
Δες και μια φωτο ακομα,ο αριστερα ειμαι :P

30600


Για αγωνες ουτε εχω σκεφτει ουτε θελω αυτη τη στιγμη.Νομιζω οτι θελω αρκετα χρονια δουλειας για μια αξιπρεπη εμφανιση,ασε που δε θελω να μπλεξω με χημεια.Το υψος μου ειναι 184-185..τωρα για το μαλλι,νταξει δεν ηξερα να τα κανω και περμαναντ για να βγω φωτο στο φορουμ!!Δε βγαινω ετσι εξω.



Bασιλη νταξ δεν χρειαζεται να πω τιποτα τα εχω πει 10000 φορες οτι σε βρισκω γαματο.Δεν ξερω τι σκοπο εχεις αλλα προσπαθησε να κρατησεις την γραμμωση αυτην που πετυχες.

Κι εσυ βρουτε??Νομιζα οτι σου αρεσει ο ογκος :P
Ευχαριστω..θα δειξει,να πω τη μαυρη αληθεια θελω να μεγαλωσω παλι αλλα ασχετα με το τι θελω,"πρεπει" να μεινω σε παρομοια κατασταση..η να αλλαξω αθλημα :turtle:


αααα....ωραια....τοτε οταν καποτε φτιαξω θα δω το μυνημα σου....:P:P:P:P:P


Ναι ρε,αυτο εκει θα ειναι να σε περιμενει :green:

pan0z
29-08-11, 16:24
Μ αρεσει ο ογκος αλλα παραδεξου το τετοια κοψιματα δεν νομιζω να αποκτουσες ποτε αν δεν γραμμωνες δυστυχως:green:

Kostas95
29-08-11, 16:27
Οι γαμπες πιστευω ειναι χειροτερες σε σχεση με το υπολοιπο σωμα,οχι οτι ειναι κακες,ας πουμε το σωμα σου ειναι μια κλαση ΑΑ και οι γαμπες Α,απλα θεωρω πως πρεπει να τις βελτιωσεις λιγο γιατι μπορει να δημιουργησεις ασυμμετρια..Η Γνωμη μου ειναι να μην αλλαξεις αθλημα,να ξαναμπεις σε ογκο για λιγο καιρο ακομα(αφου τον εχεις τον ογκο) και μετα γραμμωση..Βαλε λιγο ογκο ακομα και θα σε ΤΟΠ!!

aqua_bill
29-08-11, 16:28
:clap::shock: αυτα ειναι.μπραβο ρε τερας

Αντωνης
29-08-11, 16:34
Aυτα να τα βλεπουν μερικοι που οταν βαζουν φωτο δειχνουν μονο σωμα και οχι προσωπο..Δειτε εδω κερδος το παλικαρι,απεκτησε τζαμπα personal stylist:P:P:P


Ωραιες γαμπες Ed:thumbup:

Eddie
29-08-11, 16:45
Μ αρεσει ο ογκος αλλα παραδεξου το τετοια κοψιματα δεν νομιζω να αποκτουσες ποτε αν δεν γραμμωνες δυστυχως:green:

Ε νταξει,εδω που τα λεμε..οχι οτι με χαλασε κιολας :P


:clap::shock: αυτα ειναι.μπραβο ρε τερας

Ευχαριστω συνονοματε!!:clap:


Aυτα να τα βλεπουν μερικοι που οταν βαζουν φωτο δειχνουν μονο σωμα και οχι προσωπο..Δειτε εδω κερδος το παλικαρι,απεκτησε τζαμπα personal stylist:P:P:P


Ωραιες γαμπες Ed:thumbup:

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ να σαι καλα αγορινα!!

Υ.Γ.Κανε τα κουμαντα σου...μεχρι τα Χριστουγεννα ποιος ζει ποιος πεθαινει :turtle:

jackaction
29-08-11, 19:11
δικος μας ο εντι. γνωμη μου αμα γουσταρεις ογκο δωστου:weights: εμενα ολοι μου λενε μην κανεις αλλα δεν με νοιαζει. ετσι και αλλιως αν εκοψες μια φορα καλα καλα την επομενη μπορεις καλυτερα. ξερεις πλεον και τι πεινα θελει και γενικα νιωθεις απο διατροφη πολυ:thumbup:

Eddie
29-08-11, 20:54
Σωστος^^ Απλα αν ξανανεβω το βλεπω λιγο απιθανο να τραβηξω παλι ολη την ταλαιπωρια για να κοψω,κυριως το αεροβιο δλδ και υστερα το φαγητο.


Κι ενα βιντεακι σημερινο μιας και εχω λιγο καιρο να τραβηξω τιποτα..χαχα


http://www.youtube.com/watch?v=7yauwd4NRYs

beefmeup
29-08-11, 20:56
βασιλη σε βλεπω κ χαιρομαι φιλε..
τα μασας τα σιδερα,μπραβο:thumbup:

jackaction
29-08-11, 20:57
δυνατος αλλα με το που τελιωνει το βιντεακι σου εχει μια κοπελια π γραφει 180 χ κατι στα προτεινομενα και σου παιρνει τη δοξα :P:P:P
παντος που σε ειδα και σε κινιση...ωραια δικεφαλα:clap:

Eddie
29-08-11, 21:06
βασιλη σε βλεπω κ χαιρομαι φιλε..
τα μασας τα σιδερα,μπραβο:thumbup:

χαχαχαχα thanks ρε μπηφ..ειναι μεχρι να μου πεσουν τα δοντια :turtle:


δυνατος αλλα με το που τελιωνει το βιντεακι σου εχει μια κοπελια π γραφει 180 χ κατι στα προτεινομενα και σου παιρνει τη δοξα :P:P:P
παντος που σε ειδα και σε κινιση...ωραια δικεφαλα:clap:

Ευχαριστω :green:

Ναι,αλλα προφανως και κανει 180lbs και οχι κιλα :green:

Dreiko
29-08-11, 21:10
1ον.Ωραιο μπλουζακι.....:thumbup:
2ον.Μ'αρεσει που δεν εχεις πεσει σε δυναμη παρ'ολο που εχεις πεσει τοσο σε βαρος.....:thumbup::thumbup:
3ον.Τα λογια ειναι περιττα,ισως το πιο καλο πραγμα πανω σου ειναι η επιμονη σου και μετα ολα τα αλλα.....αυτο ειναι που πραγματικα σε κανει να προοδευεις....:thumbup::thumbup::thumbup:

Eddie
29-08-11, 21:26
1ον.Ωραιο μπλουζακι.....:thumbup:
2ον.Μ'αρεσει που δεν εχεις πεσει σε δυναμη παρ'ολο που εχεις πεσει τοσο σε βαρος.....:thumbup::thumbup:
3ον.Τα λογια ειναι περιττα,ισως το πιο καλο πραγμα πανω σου ειναι η επιμονη σου και μετα ολα τα αλλα.....αυτο ειναι που πραγματικα σε κανει να προοδευεις....:thumbup::thumbup::thumbup:

1ον-Τσαμπα ειναι,ας ειναι καλα το νετρισιον :rolf:
2ον-Κι εμενα μ αρεσει,αν και ειμαι ελαφρως πεσμενος..λιιιιγο.
3ον-Ε τι να κανω..αφου απο τοτε που χωρισαμε μονο το γυμναστηριο εμεινε να ξεσπαω :P
σοβαρα τωρα,εχω φτασει σε κακο επιπεδο,κοινωνικο,οικονομικο,προσωπικο κλπ και ο μονος τροπος να ξεσπασω ειναι το γυμναστηριο.Ελπιζω να αλλαξει αυτο,κι ας προοδευω σαν χελωνα στον παγο :clap:

Ευχαριστω:green:

Dreiko
29-08-11, 21:41
σοβαρα τωρα,εχω φτασει σε κακο επιπεδο,κοινωνικο,οικονομικο,προσωπικο κλπ και ο μονος τροπος να ξεσπασω ειναι το γυμναστηριο.Ελπιζω να αλλαξει αυτο,κι ας προοδευω σαν χελωνα στον παγο :clap:

Ευχαριστω:green:

σε αυτα σε νιωθω......:thumbup:

giannis64
29-08-11, 22:39
βασιλη αυτο που σκεφτομαι ειναι πως, στην φαση που εισαι, να μην φαινοντε δηλαδη οι κοιλιακοι σου, αρα να υπαρχει ενα ποσοστο νερου και λιπους ακομα, και να διχνουν ετσι τα ποδια σου, αν φτασεις σε σημειο να κατεβεις σε στεγνωμα, πως θα φιανοντε? μιας και τα ποδια ειναι γνωστο πως γραμμωνουν τελευταια, και πιο δυσκολα απολες τις αλλες μυικες ομαδες. μπραβο ρε βασιλη. οι κοποι σου ανταμηβοντε.:toast:

Eddie
29-08-11, 23:16
βασιλη αυτο που σκεφτομαι ειναι πως, στην φαση που εισαι, να μην φαινοντε δηλαδη οι κοιλιακοι σου, αρα να υπαρχει ενα ποσοστο νερου και λιπους ακομα, και να διχνουν ετσι τα ποδια σου, αν φτασεις σε σημειο να κατεβεις σε στεγνωμα, πως θα φιανοντε? μιας και τα ποδια ειναι γνωστο πως γραμμωνουν τελευταια, και πιο δυσκολα απολες τις αλλες μυικες ομαδες. μπραβο ρε βασιλη. οι κοποι σου ανταμηβοντε.:toast:

Να σαι καλα Γιαννη,ευχαριστω πολυ :)

Σε αυτη την περιπτωση μαλλον τα ποδια μου θα φαινονται δυσαναλογα με το πανω σωμα,μιας και αδειαζει ευκολα το πανω μερος..χαχα!!Παντως εχω να πω οτι σε σχεση με περισυ τα ποδια μου φετος εχουν κρατησει πολυυυυ περισσοτερη μαζα απο τοτε.Παρ ολο που ειχα υπερβολικη αεροβια και υποθερμιδικη,ευτυχως εμεινε μαζα.

141004
29-08-11, 23:19
φοβεροςςςς :thumbup::thumbup::thumbup:

RAMBO
30-08-11, 00:07
συνχαρητηρια και απο μενα και οπωσ ειπαν και παραπανω οι κοποι σου ανταμιβονται

Eddie
30-08-11, 00:08
φοβεροςςςς :thumbup::thumbup::thumbup:

Να σαι καλα φιλε :clap:


συνχαρητηρια και απο μενα και οπωσ ειπαν και παραπανω οι κοποι σου ανταμιβονται

Ευχαριστω αγορινα,να σαι καλα :):)

tasos2
30-08-11, 00:19
Mπραβο ρε φιλε! 180 κιλα! Θεος!

Σου ευχομαι να τα χιλιασεις:green: (που λεει ο λογος)

Eddie
30-08-11, 00:28
Mπραβο ρε φιλε! 180 κιλα! Θεος!

Σου ευχομαι να τα χιλιασεις:green: (που λεει ο λογος)

Να σαι καλα ρε Τασο :D :D

Απο τεχνικη πως το ειδες??
Μεχρι στιγμης τα μεγιστα που εχω κανει ειναι 200.

tasos2
30-08-11, 00:38
Απο τεχνικη πως το ειδες??


Mια χαρα ειναι η τεχνικη απλα σταματας αρκετη ωρα στο πανω σημειο. Δεν ειναι κακο βεβαια. Σαν να κανεις ενα ψιλο-rest-n-pause ειναι. Κι εγω το κανω στα σκουοτ συχνα σταματαω για λιγο πανω οταν αισθανομαι κουρασμενος για να βγαλω ακομα περισσοτερες

Eddie
30-08-11, 00:49
Mια χαρα ειναι η τεχνικη απλα σταματας αρκετη ωρα στο πανω σημειο. Δεν ειναι κακο βεβαια. Σαν να κανεις ενα ψιλο-rest-n-pause ειναι. Κι εγω το κανω στα σκουοτ συχνα σταματαω για λιγο πανω οταν αισθανομαι κουρασμενος για να βγαλω ακομα περισσοτερες

Ναι,οντως.Να σου πω την αληθεια στην πρωτη επαναληψη ζαλιστηκα και θολωσα λιγο..ειναι μεγαλο το σοκ μαλλον,ανεβαινει η πιεση δε ξερω γιατι,αλλα παντα στην πρωτη κολλαω πολυ και με "κοβει".

Αντωνης
30-08-11, 00:55
Ναι,οντως.Να σου πω την αληθεια στην πρωτη επαναληψη ζαλιστηκα και θολωσα λιγο..ειναι μεγαλο το σοκ μαλλον,ανεβαινει η πιεση δε ξερω γιατι,αλλα παντα στην πρωτη κολλαω πολυ και με "κοβει".

Ed παντα ετσι συμβαινει σε ολους,λογω οτι παμε κρυοι να σηκωσουμε με εκρηκτικη κινηση βαρια(οτι ειναι βαρυ για τον καθενα)κιλα απ το πατωμα.

Τα κιλα σου ειναι φοβερα τι να λεμε...Παντως αν θες την γνωμη μου μην κανεις bounce.Let the weight rest for a moment and pull again;)
Θα δεις οτι παραδοξως,οι επομενες ρεπς θα ειναι πιο ευκολες απ την πρωτη,παρ ολο π θα κανεις την ιδια κινηση(εκτος αν πας για μεγιστη η' για 2rm:green:)

jimmy007
30-08-11, 02:36
Ωραίος ρε Bασίλη. Motivation είσαι τόσο για την αλλαγή στο σώμα όσο και για τη δύναμη. Πολύ καλά κιλά.
Για την τεχνική θα έλεγε ότι χρησιμοποιείς αρκετά τους τετρακέφαλους ενώ εγώ π.χ. προτιμώ να περιορίζω τη συμμετοχή τους αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι το ένα από τα 2 είναι λάθος εφόσον δεν υπάρχει κάμψη της σπονδυλικής στήλης στην οσφυική μοίρα.
Εξάλλου το θέμα στα deadlifts και ειδικά όταν τα κάνεις για ρεκόρ είναι απλά να ξεκολλήσεις από το έδαφος τα κιλά και να ισιώσεις την πλάτη σου.:toast::toast:

Eddie
30-08-11, 13:50
Ed παντα ετσι συμβαινει σε ολους,λογω οτι παμε κρυοι να σηκωσουμε με εκρηκτικη κινηση βαρια(οτι ειναι βαρυ για τον καθενα)κιλα απ το πατωμα.

Τα κιλα σου ειναι φοβερα τι να λεμε...Παντως αν θες την γνωμη μου μην κανεις bounce.Let the weight rest for a moment and pull again;)
Θα δεις οτι παραδοξως,οι επομενες ρεπς θα ειναι πιο ευκολες απ την πρωτη,παρ ολο π θα κανεις την ιδια κινηση(εκτος αν πας για μεγιστη η' για 2rm:green:)

Ετσι,οταν εισαι ψιλοκρυος και το βαρος μεγαλο ειναι δυνατο το σοκ.Οσο για το bounce,διαφωνω.Και παλι να σου πω οτι δε τα χτυπαω οσο θελω γιατι δεν επιτρεπεται στο γυμναστηριο.Στο πατωμα εχει πλαστικο δαπεδο και οι πλακες ειναι καλυμενες με λαστιχο..αν ηταν σκετο σιδερο και το πατωμα τσιμπεντο η αν ειχαμε ολυμπιακο δαπεδο τοτε θα εκανα οπως κανουν και αυτοι που πανε για δυναμη.Οταν κανω RDL παιρνω τα κιλα απ το ρακ και φτανω τη μπαρα 5-10 ποντους πριν χτυπησει στο πατωμα,αλλα στα κανονικα deads προτιμω το bounce.


Ωραίος ρε Bασίλη. Motivation είσαι τόσο για την αλλαγή στο σώμα όσο και για τη δύναμη. Πολύ καλά κιλά.
Για την τεχνική θα έλεγε ότι χρησιμοποιείς αρκετά τους τετρακέφαλους ενώ εγώ π.χ. προτιμώ να περιορίζω τη συμμετοχή τους αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι το ένα από τα 2 είναι λάθος εφόσον δεν υπάρχει κάμψη της σπονδυλικής στήλης στην οσφυική μοίρα.
Εξάλλου το θέμα στα deadlifts και ειδικά όταν τα κάνεις για ρεκόρ είναι απλά να ξεκολλήσεις από το έδαφος τα κιλά και να ισιώσεις την πλάτη σου.:toast::toast:

Nα σαι καλα ρε jimmy,ευχαριστω για τα καλα λογια :):)

Αυτο το τελευταιο που ειπες,that's the point.Οταν κανω ψηλες ρεπ πχ 140Χ10 κοιταω να εχω καλη τεχνικη και χωρις καθολου bounce και πραγματικα οι ραχιαιοι παιρνουν φωτια,υπαρχει υπερτροφια θελω να πιστευω.Αλλα οταν πας κοντα στα μεγιστα,θες δε θες η τεχνικη θα χαλασει..τουλαχιστον οσους εχω δει μεχρι στιγμης και σε βιντεο που πανε για μεγιστα,δεν εχουν καλη τεχνικη.

Αντωνης
30-08-11, 14:29
Ετσι,οταν εισαι ψιλοκρυος και το βαρος μεγαλο ειναι δυνατο το σοκ.Οσο για το bounce,διαφωνω.Και παλι να σου πω οτι δε τα χτυπαω οσο θελω γιατι δεν επιτρεπεται στο γυμναστηριο.Στο πατωμα εχει πλαστικο δαπεδο και οι πλακες ειναι καλυμενες με λαστιχο..αν ηταν σκετο σιδερο και το πατωμα τσιμπεντο η αν ειχαμε ολυμπιακο δαπεδο τοτε θα εκανα οπως κανουν και αυτοι που πανε για δυναμη.Οταν κανω RDL παιρνω τα κιλα απ το ρακ και φτανω τη μπαρα 5-10 ποντους πριν χτυπησει στο πατωμα,αλλα στα κανονικα deads προτιμω το bounce.



Μα για δυναμη μιλησα και εγω.Tα περισσοτερα προγραμματα δυναμης εχουν tip να μην bouncαρεις.Π.χ ενα παραδειγμα http://www.deepsquatter.com/strength/archives/korte3.htm οπως και σε αλλα προγραμματα π.χ αυτο του Coan που ειναι dl specialization.
Τεσπα οπως βολευεται ο καθενας:toast:

average_joe
30-08-11, 15:42
για τα κρεατα να μην τα ξαναπουμε. εξαιρετικος... αλλα ρε ηρωα (μην παρεις της μετρητοις το ρε) κανεις αρσεις μασωντας τσιχλα:green:? τι να πω respect.

jimmy007
30-08-11, 16:08
Nα σαι καλα ρε jimmy,ευχαριστω για τα καλα λογια :):)

Αυτο το τελευταιο που ειπες,that's the point.Οταν κανω ψηλες ρεπ πχ 140Χ10 κοιταω να εχω καλη τεχνικη και χωρις καθολου bounce και πραγματικα οι ραχιαιοι παιρνουν φωτια,υπαρχει υπερτροφια θελω να πιστευω.Αλλα οταν πας κοντα στα μεγιστα,θες δε θες η τεχνικη θα χαλασει..τουλαχιστον οσους εχω δει μεχρι στιγμης και σε βιντεο που πανε για μεγιστα,δεν εχουν καλη τεχνικη.

Πάντως η τεχνική σου δεν είναι σε καμία περίπτωση κακή. Απλά δεν είναι 100% σωστή΄αλλά λογικό είναι... Κανένας στα μέγιστα κιλά του δεν έχει 100% σωστή τεχνική. Όποιος το πιστεύει αυτό απλά κοροιδεύει τον εαυτό του. Keep lifting heavy...:toast:

DrNio
30-08-11, 16:51
Eddie , :rocking:

Όταν βλέπω την φοτο σου , μία ατάκα μου έρχεται στο μυαλό .. " Καλώς τα πόδια μας τα δυό " .:unsure:
:green:

Έχεις πολύ γράμμωση στο πόδι που είναι πάρα πολύ καλό στοιχείο !!
Γενικά , έχεις κάνει τεράστια βελτίωση !!
Πολύ καλός!

Περιμένω να δω και πέτρα κοιλιακούς !

Καλή συνέχεια!:weights:

Eddie
30-08-11, 17:10
για τα κρεατα να μην τα ξαναπουμε. εξαιρετικος... αλλα ρε ηρωα (μην παρεις της μετρητοις το ρε) κανεις αρσεις μασωντας τσιχλα:green:? τι να πω respect.

χαχαχαχαχαχα :turtle:

Το προσεξες ε?συνηθως στην προπ γουσταρω μια τσιχλιτσα..εχω ακουσει οτι η μεντα διωχνει τη "μεντα" :P
Τhanks :clap:


Πάντως η τεχνική σου δεν είναι σε καμία περίπτωση κακή. Απλά δεν είναι 100% σωστή΄αλλά λογικό είναι... Κανένας στα μέγιστα κιλά του δεν έχει 100% σωστή τεχνική. Όποιος το πιστεύει αυτό απλά κοροιδεύει τον εαυτό του. Keep lifting heavy...:toast:

Ετσι ακριβως:thumbup:


Eddie , :rocking:

Όταν βλέπω την φοτο σου , μία ατάκα μου έρχεται στο μυαλό .. " Καλώς τα πόδια μας τα δυό " .:unsure:
:green:

Έχεις πολύ γράμμωση στο πόδι που είναι πάρα πολύ καλό στοιχείο !!
Γενικά , έχεις κάνει τεράστια βελτίωση !!
Πολύ καλός!

Περιμένω να δω και πέτρα κοιλιακούς !

Καλή συνέχεια!:weights:

χαχαχαχαχα τα ποδια μας ε?Οτι πεις...ποδι :P
Ευχαριστω dr nio,οσο για τους κοιλιακους πετρα...κι εγω θα περιμενω,να σαι σιγουρος:turtle:

steg
30-08-11, 18:22
Ωραία βίντεο, να παίρνουμε μοτιβέισον... Δοκίμασε και με ολυμπιακή μπάρα ρε αν τολμάς... σε προκαλώ χαχαχαχα
Μια ερώτηση: γιατί βάζεις τακάκια στις φτέρνες;

Eddie
30-08-11, 20:23
Ωραία βίντεο, να παίρνουμε μοτιβέισον... Δοκίμασε και με ολυμπιακή μπάρα ρε αν τολμάς... σε προκαλώ χαχαχαχα
Μια ερώτηση: γιατί βάζεις τακάκια στις φτέρνες;

Thanks!!
Ερωτηση πρωτη,τι διαφορα εχει η ολυμπιακη μπαρα?Αυτην που κανω τι ειναι,παναθηναικη? :P Μηπως αναφερεσαι στις πλακες που ειναι λαστιχενιες και μπορεις να τις πετας κατω?
Ερωτηση δευτερη:Για ποια τακακια μιλας,σιγουρα βλεπουμε το ιδιο βιδεο? :green:

Hercules
30-08-11, 21:21
Ωραία βίντεο, να παίρνουμε μοτιβέισον... Δοκίμασε και με ολυμπιακή μπάρα ρε αν τολμάς... σε προκαλώ χαχαχαχα
Μια ερώτηση: γιατί βάζεις τακάκια στις φτέρνες;

φιλος δεν ειναι τακακια ,τα παπουτσια του ειναι ετσι πισω...πρεπει να ειναι τα shox r4 αν δεν κανω λαθος

Eddie
30-08-11, 21:23
φιλος δεν ειναι τακακια ,τα παπουτσια του ειναι ετσι πισω...πρεπει να ειναι τα shox r4 αν δεν κανω λαθος

Οχι,puma ειναι.Βασικα δε ξερω πως τα βλεπετε εσεις σηκωμενα,στην πραγματικοτητα δεν ειναι καθολου.Ειναι τελειως flat..

Hercules
30-08-11, 21:25
Οχι,puma ειναι.Βασικα δε ξερω πως τα βλεπετε εσεις σηκωμενα,στην πραγματικοτητα δεν ειναι καθολου.Ειναι τελειως flat..

α οκ,επειδη εχουν κοκκινο χρωμα το πισω μερος φαινονται σαν τα σοξ της nike

Eddie
30-08-11, 21:27
α οκ,επειδη εχουν κοκκινο χρωμα το πισω μερος φαινονται σαν τα σοξ της nike

Tα shox με βολεψαν πολυ στα καθισματα..αλλα δε βολευαν καθολου στο τρεξιμο,ειτε διαδρομο ειτε γηπεδο γιατι ηταν αρκετα βαρια.Ασε που τοσο τετραγωνισμενα που ειναι,αν γυρισει ο αστραγαλος κλαφτα χαραλαμπαμπη..

pepeismenos karga
30-08-11, 22:16
μπραβο εντυ αγορι μου.......ετσι μπραβο αυτα ειναι 180 κιαλ...ζωοοο ατελειωτο χεεχεχχε....το επομενο θελω με 5 πλακες δηλαδη στα 220 κιλα..........τουλαχιστον...εγω ουτε 100 δεν κανω πλεον χεχεεχεχ....

Eddie
30-08-11, 22:24
μπραβο εντυ αγορι μου.......ετσι μπραβο αυτα ειναι 180 κιαλ...ζωοοο ατελειωτο χεεχεχχε....το επομενο θελω με 5 πλακες δηλαδη στα 220 κιλα..........τουλαχιστον...εγω ουτε 100 δεν κανω πλεον χεχεεχεχ....

χαχαχαχα να σαι καλα αγορινα..θα δειξει,για 5 πλακες εχουμε ακομα ψωμια...και μελια και βουτυρα χαχαχαχαχα!!
Μη μασας,το μονο σιγουρο ειναι οτι με τοσα κιλα περισοτερο μαμιεσαι παρα γυμναζεσαι.Το πιασιμο που μου δινουν οι 10Χ140 δε το δινουν τα πολλα...αλλα ειναι ολα μερος της προπονησης :green:

steg
30-08-11, 23:47
Βλέπω μια παχιά 25κιλη ολυμπιακή μπάρα πάνω στους ορθοστάτες, δεξιά (αυτή με τις δύο διαφορετικές διατομές). Αυτή που κάνεις τα ντεντλίφτια ίδια είναι; Δεν φαίνεται καλά. Και αυτά τα κόκκινα πίσω στις φτέρνες είναι τα παπούτσια τελικά ε; χαχαχααχα :turtle::turtle::turtle: Φίλε για μια στιγμή νόμισα ότι βρήκες δική σου πατέντα για ντεντλίφτ. Πωπω ξενέρωσα τώρα.... :rolf::rolf::rolf:

FiVo-Alex/City
31-08-11, 09:34
Άσχετο,αλλά... στο cover απο Van Halen τα σπάς!

Eddie
31-08-11, 13:01
Βλέπω μια παχιά 25κιλη ολυμπιακή μπάρα πάνω στους ορθοστάτες, δεξιά (αυτή με τις δύο διαφορετικές διατομές). Αυτή που κάνεις τα ντεντλίφτια ίδια είναι; Δεν φαίνεται καλά. Και αυτά τα κόκκινα πίσω στις φτέρνες είναι τα παπούτσια τελικά ε; χαχαχααχα :turtle::turtle::turtle: Φίλε για μια στιγμή νόμισα ότι βρήκες δική σου πατέντα για ντεντλίφτ. Πωπω ξενέρωσα τώρα.... :rolf::rolf::rolf:

xaxaxaxaxaxaaxa τα παπουτσια ειναι,ναι..πατεντα για τα deads ακομα δεν εχω βρει,δε χρειαζεται αλλωστε :green:


Άσχετο,αλλά... στο cover απο Van Halen τα σπάς!

Thanks..κομματαρα :clap:

Devil
02-09-11, 22:44
Σωστος^^ Απλα αν ξανανεβω το βλεπω λιγο απιθανο να τραβηξω παλι ολη την ταλαιπωρια για να κοψω,κυριως το αεροβιο δλδ και υστερα το φαγητο.


Κι ενα βιντεακι σημερινο μιας και εχω λιγο καιρο να τραβηξω τιποτα..χαχα


http://www.youtube.com/watch?v=7yauwd4NRYs

παλιοεφετζη.... κρατας και τη μπαρα στο κλεισιμο:P

ωραιος μια χαρα σε βλεπω στα dls... εχω την εντυπωση οτι ειχες και αλλη....;)

Eddie
02-09-11, 23:54
παλιοεφετζη.... κρατας και τη μπαρα στο κλεισιμο:P

ωραιος μια χαρα σε βλεπω στα dls... εχω την εντυπωση οτι ειχες και αλλη....;)

Thanks αγορινα ;)

Το ξερω,ειχα κι αλλη απλα δεν ημουν ετοιμος για failure μαλλον εκεινη τη μερα.Η πρωτη επαναληψη με ζαλισε πολυ και ειπα να μη το παω μεχρι τερμα χαχα.
Τη μπαρα ρε φιλε την κραταω για να μασησω την τσιχλα..δε το ειδες?? :P:P:P :turtle:

thanasis76
03-09-11, 07:41
καλημερα!!!! μπραβο φιλε πολυ καλος... οσο πας και ανεβαινεις επιπεδο... εχω μια ερωτηση ομως...
καπου διαβασα οτι οι κοιλιακοι θελουν ακομη, γιατι??
ποσο λιπος εχεις, πρεπει να εισαι χαμιλα...
μηπος δεν τους γυμνασες γιατι εδωσες βαση στα υπολοιπα...??
μου κανει εντυπωση να εχουν κοψει ετσι τα ποδια και να μην εχουν φανει οι κοιλιακοι....:unsure::unsure:
παντος πας σουπερ :thumbup::thumbup::thumbup:

manos_
03-09-11, 14:58
Ετσι ρε εντι καιρο εχω να δω την προοδο σου.ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΦΑΡΜΑΚΟ.Αυτο παει αλλου σε κατι παραμυθαδες.Παμε δυνατα.

Eddie
03-09-11, 15:12
καλημερα!!!! μπραβο φιλε πολυ καλος... οσο πας και ανεβαινεις επιπεδο... εχω μια ερωτηση ομως...
καπου διαβασα οτι οι κοιλιακοι θελουν ακομη, γιατι??
ποσο λιπος εχεις, πρεπει να εισαι χαμιλα...
μηπος δεν τους γυμνασες γιατι εδωσες βαση στα υπολοιπα...??
μου κανει εντυπωση να εχουν κοψει ετσι τα ποδια και να μην εχουν φανει οι κοιλιακοι....:unsure::unsure:
παντος πας σουπερ :thumbup::thumbup::thumbup:

Καλημερα και ευχαριστω φιλε μου!!!
Τα τελευταια 8 χρονια ειχα πολλες αποτομες αυξομειωσεις στο ΣΒ με αποτελεσμα το δερμα να χασει την ελαστικοτητα του.Ειδικα την τελευταια φορα που εβαλα 35 περιπου κιλα σε 9 μηνες η κοιλια ειχε σκιστει και δημιουργηθηκε περισσεια δερματος αφου οταν αδυνατισα η περιφερεια εχει μειωθει 28 ποντους.Απο κατω η κοιλια ειναι γυμνασμενη,πιανω τα κομματια κανονικα και χωρις να εχει γυμναστει σχεδον καθολου.Με τα χρονια ισως στρωσει λιγο το δερμα και φανουν πιο ευκολα οι κοιλιακοι.Βεβαια απο λιπος ειμαι περιπου 11.5-12% με μηχανημα χειρος (κλαιν μαιν),δεν εφτασα δα και κανα 7% για να ξερω τι γινεται αλλα πιστευω οτι δε χρειαζεται κιολας γιατι απ τα τελευταια 3 κιλα που εχασα απο την κοιλια δεν εφυγε κανενας ποντος,δεν ειναι λιπος δλδ αλλα δερμα.

Thanks και παλι!!


Ετσι ρε εντι καιρο εχω να δω την προοδο σου.ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΦΑΡΜΑΚΟ.Αυτο παει αλλου σε κατι παραμυθαδες.Παμε δυνατα.

χαχαχαχαχα ελα ρε παλικαρε,να σαι καλα φιλε..εννοειται δυνατα,οπως παντα :clap:

sofos
03-09-11, 15:28
Καλημερα και ευχαριστω φιλε μου!!!
Τα τελευταια 8 χρονια ειχα πολλες αποτομες αυξομειωσεις στο ΣΒ με αποτελεσμα το δερμα να χασει την ελαστικοτητα του.Ειδικα την τελευταια φορα που εβαλα 35 περιπου κιλα σε 9 μηνες η κοιλια ειχε σκιστει και δημιουργηθηκε περισσεια δερματος αφου οταν αδυνατισα η περιφερεια εχει μειωθει 28 ποντους.Απο κατω η κοιλια ειναι γυμνασμενη,πιανω τα κομματια κανονικα και χωρις να εχει γυμναστει σχεδον καθολου.Με τα χρονια ισως στρωσει λιγο το δερμα και φανουν πιο ευκολα οι κοιλιακοι.Βεβαια απο λιπος ειμαι περιπου 11.5-12% με μηχανημα χειρος (κλαιν μαιν),δεν εφτασα δα και κανα 7% για να ξερω τι γινεται αλλα πιστευω οτι δε χρειαζεται κιολας γιατι απ τα τελευταια 3 κιλα που εχασα απο την κοιλια δεν εφυγε κανενας ποντος,δεν ειναι λιπος δλδ αλλα δερμα.

Thanks και παλι!!



χαχαχαχαχα ελα ρε παλικαρε,να σαι καλα φιλε..εννοειται δυνατα,οπως παντα :clap:

εντι για το μηχανημα χειρος μη λες κλαην μαην,γιατι και γω περσυ ειχα κανει μετρηση κ μ ειχε βγαλει 14 τις εκατο ενω ημουν κοντα στο 20...κανε αν θες σε καποιο κανονικο για να ξερεις τι παιζει ;) (τα χειρος σχεδον ολα ειναι καρα μουφες)..

Eddie
03-09-11, 15:31
εντι για το μηχανημα χειρος μη λες κλαην μαην,γιατι και γω περσυ ειχα κανει μετρηση κ μ ειχε βγαλει 14 τις εκατο ενω ημουν κοντα στο 20...κανε αν θες σε καποιο κανονικο για να ξερεις τι παιζει ;) (τα χειρος σχεδον ολα ειναι καρα μουφες)..

Μα αυτο λεω ρε σοφε,οτι δε πιστευω να υπολογιζει σωστα :huh?:

thanasis76
03-09-11, 19:25
Καλημερα και ευχαριστω φιλε μου!!!
Τα τελευταια 8 χρονια ειχα πολλες αποτομες αυξομειωσεις στο ΣΒ με αποτελεσμα το δερμα να χασει την ελαστικοτητα του.Ειδικα την τελευταια φορα που εβαλα 35 περιπου κιλα σε 9 μηνες η κοιλια ειχε σκιστει και δημιουργηθηκε περισσεια δερματος αφου οταν αδυνατισα η περιφερεια εχει μειωθει 28 ποντους.Απο κατω η κοιλια ειναι γυμνασμενη,πιανω τα κομματια κανονικα και χωρις να εχει γυμναστει σχεδον καθολου.Με τα χρονια ισως στρωσει λιγο το δερμα και φανουν πιο ευκολα οι κοιλιακοι.Βεβαια απο λιπος ειμαι περιπου 11.5-12% με μηχανημα χειρος (κλαιν μαιν),δεν εφτασα δα και κανα 7% για να ξερω τι γινεται αλλα πιστευω οτι δε χρειαζεται κιολας γιατι απ τα τελευταια 3 κιλα που εχασα απο την κοιλια δεν εφυγε κανενας ποντος,δεν ειναι λιπος δλδ αλλα δερμα.

Thanks και παλι!!

σε καταλαβαινω γιατι τωρα στην ιδια φαση ειμαι κι εγω. αλλα εδω και 2-3 μερες βλεπω τους 4 πανω κοιλιακους αχνα...:green::green:
κατεβα λιπος και θα καθαρισει και η κοιλια... μπορει να μην εχασες τωρα απο εκει ποντους αλλα αν επιμενεις, θα χασεις κι απο εκει..
μην το βαζεις κατω. βαλε την κοιλια σου κατω και πατα την....:P:P
καλη συνεχεια φιλε... και περιμενω να δω κοιλιακους....:thumbup::thumbup::thumbup:

Eddie
03-09-11, 20:39
σε καταλαβαινω γιατι τωρα στην ιδια φαση ειμαι κι εγω. αλλα εδω και 2-3 μερες βλεπω τους 4 πανω κοιλιακους αχνα...:green::green:
κατεβα λιπος και θα καθαρισει και η κοιλια... μπορει να μην εχασες τωρα απο εκει ποντους αλλα αν επιμενεις, θα χασεις κι απο εκει..
μην το βαζεις κατω. βαλε την κοιλια σου κατω και πατα την....:P:P
καλη συνεχεια φιλε... και περιμενω να δω κοιλιακους....:thumbup::thumbup::thumbup:

Δε με ενδιαφερει φιλε να επιμεινω κι αλλο,ηδη επεσα πολυ σε κιλα και δε μπορω να πω οτι τρελαινομαι με την παρουσα κατασταση.Θελω ογκο,το θεμα ειναι πως θα γινει να βαλω ογκο και να μεινω με τη μεση που εχω τωρα..οι κοιλιακοι σε αυτη τη φαση δε με ενδιαφερουν.

Καλη συνεχεια και σε σενα..αντε,2 εμειναν :green:

thanasis76
04-09-11, 01:47
Δε με ενδιαφερει φιλε να επιμεινω κι αλλο,ηδη επεσα πολυ σε κιλα και δε μπορω να πω οτι τρελαινομαι με την παρουσα κατασταση.Θελω ογκο,το θεμα ειναι πως θα γινει να βαλω ογκο και να μεινω με τη μεση που εχω τωρα..οι κοιλιακοι σε αυτη τη φαση δε με ενδιαφερουν.

Καλη συνεχεια και σε σενα..αντε,2 εμειναν :green:

σε ευχαριστω!!! οσο για τον στοχο σου, αν κανεις καθαρη διατροφη, και καθημερινο αεροβιο μετα τα βαρη, θα παρεις κιλα και θα φανουν και οι κοιλιακοι σου και ας μην θελεις... :P:P

Eddie
07-09-11, 21:15
Κι ενα βιντεακι απο σκοτς :P

Η τελευταια παραλιγο να με σκοτωσει :turtle: δεν ειναι καποιο ρεκορ βεβαια,αλλα απλα να βρισκεται.


http://www.youtube.com/watch?v=W3dHDwIcKww

Dreiko
07-09-11, 21:30
ωραιος bro.....:thumbup:
ολα τα λεφτα ειναι ο ακυρος ομως που περναει απο μπροστα...!:rolf::turtle:

COBRA_STYLE
07-09-11, 21:30
ωραιος Bill:thumbup:

και γω τρομαξα λιγο στην τελευταια η αληθεια ειναι:green:

Eddie
07-09-11, 21:34
ωραιος bro.....:thumbup:
ολα τα λεφτα ειναι ο ακυρος ομως που περναει απο μπροστα...!:rolf::turtle:

χαχαχαχα..πιπερι ρε!!

thanks :green:


ωραιος Bill:thumbup:

και γω τρομαξα λιγο στην τελευταια η αληθεια ειναι:green:

Thanks ρε μαν!!Μαμησε τα..μαλλον η τελευταια παραηταν βαθια και με εσκισε,δε ξερω.Παντως σε καλη μερα τα εχω για αλλες 2 τουλαχιστον.

GREEK POWER
08-09-11, 11:58
Mπραβο ρε μαν δυνατα και τα 2 βιδεο :clap::clap::clap:

Eddie
08-09-11, 13:44
Mπραβο ρε μαν δυνατα και τα 2 βιδεο :clap::clap::clap:

Ευχαριστω πολυ power :green:

jimmy007
08-09-11, 14:12
Μαμησε τα..μαλλον η τελευταια παραηταν βαθια και με εσκισε,δε ξερω.Παντως σε καλη μερα τα εχω για αλλες 2 τουλαχιστον.

Ωραίος Billy αλλά εγώ πιστεύω ότι είχες άλλη μία τουλάχιστον(με ζόρισμα βέβαια).:thumbup:

Eddie
08-09-11, 14:17
Ωραίος Billy αλλά εγώ πιστεύω ότι είχες άλλη μία τουλάχιστον(με ζόρισμα βέβαια).:thumbup:

Thanks jimmy :clap:

jackaction
08-09-11, 14:20
squat κανω με τα μισα κιλα και οχι τοσο βαθυ:clap::clap::clap:
βεβαια ποδια παιζω τερμα συντηρητικα φετος γιατι δεν λεει να κουτσενω παλι:P
θελουμε να δουμε βιντεο οταν θα εισαι δυναμη-ογκο :green:

Eddie
08-09-11, 14:22
squat κανω με τα μισα κιλα και οχι τοσο βαθυ:clap::clap::clap:
βεβαια ποδια παιζω τερμα συντηρητικα φετος γιατι δεν λεει να κουτσενω παλι:P
θελουμε να δουμε βιντεο οταν θα εισαι δυναμη-ογκο :green:

χαχαχαχ..ναι ρε,μη κανεις παλικαριιες και παθεις καμια ζημια παλι.Οταν και αν υπαρξει προοδος μπορει να ξανατραβηξω. :)

steg
08-09-11, 16:57
Τι θα γίνει με σένα ρε, έχεις μαζέψει όλες τις πλάκες. Ο καράφλας ψάχνει να βρει καμία ελεύθερη αλλά μάταια :rolf::rolf:

Eddie
08-09-11, 17:00
Τι θα γίνει με σένα ρε, έχεις μαζέψει όλες τις πλάκες. Ο καράφλας ψάχνει να βρει καμία ελεύθερη αλλά μάταια :rolf::rolf:

:green::green::green::green::green:

Eχουμε πολλες,απλα μαλλον ηθελε να μπει για λιγο στον φακο :P

sogoku
08-09-11, 18:50
Βασιλη ωραιος ρε.Βλεπω ουτε υψωματακια στην φτερνα ουτε τιποτα εχεις μαλλον ελαστικο αχιλλειο.

Eddie
08-09-11, 20:15
Βασιλη ωραιος ρε.Βλεπω ουτε υψωματακια στην φτερνα ουτε τιποτα εχεις μαλλον ελαστικο αχιλλειο.

Ευχαριστω ρε ψηλε!!Φιλε με τοσες διατασεις που ριχνω στις γαμπες δε μπορει παρα να γινει πιο ελαστικος.Αν και η αληθεια ειναι οτι καμια φορα με ενοχλει λιγο ο αστραγαλος αλλα οταν κανω καλα stretching πριν τα σκουοτ δε με ποναει τιποτα.

beefmeup
08-09-11, 20:54
Η τελευταια παραλιγο να με σκοτωσει :turtle: δεν ειναι καποιο ρεκορ βεβαια,αλλα απλα να βρισκεται.




ωραιος μαν!

αυτος ο σποτερ ομως,παλι π@υτανα τα εκανε:geek::geek::geek:

Eddie
08-09-11, 20:58
ωραιος μαν!

αυτος ο σποτερ ομως,παλι π@υτανα τα εκανε:geek::geek::geek:

Ποιος σποττερ,η μαρτζη? :unsure:

Εγω δε βλεπω κανεναν απο πισω μου..να αρχισω να ανησυχω?? :turtle:

beefmeup
08-09-11, 20:59
ειναι τα...καταλοιπα του προηγουμενου βιντεου,μην σκας:P:P:P

Devil
08-09-11, 21:56
ειδα τζερτζελο στις φοτο και μπηκα.... λεω θα εχει βαλει γυμνες... αλλα @@ρια ενα παλιο squat ειναι με 4χ150.... πφφφφφ:P:P:turtle::turtle::turtle:

bill για τι bw μιλαμε?

και τι bw ειχες στο αλλο με τα 4χ160kg?

Eddie
08-09-11, 22:44
ειδα τζερτζελο στις φοτο και μπηκα.... λεω θα εχει βαλει γυμνες... αλλα @@ρια ενα παλιο squat ειναι με 4χ150.... πφφφφφ:P:P:turtle::turtle::turtle:

bill για τι bw μιλαμε?

και τι bw ειχες στο αλλο με τα 4χ160kg?

axaxaxaxaxax παλιοπαιδο :turtle:

Γυμνες θα βαλω μετα το cutting του 2012:green:

Τωρα bw 91 και στο αλλο καμια 100αρα..δε θυμαμαι ακριβως,+ - 2 κιλα.Αλλα εδω ειμαι χωρις σποττερ,καθολου..πραγμα θετικο για μενα γιατι εχω παθει εξαρτηση!!Εχω γινει spotteroεξαρτωμενος :turtle:

Devil
08-09-11, 22:47
axaxaxaxaxax παλιοπαιδο :turtle:

Γυμνες θα βαλω μετα το cutting του 2012:green:

Τωρα bw 91 και στο αλλο καμια 100αρα..δε θυμαμαι ακριβως,+ - 2 κιλα.Αλλα εδω ειμαι χωρις σποττερ,καθολου..πραγμα θετικο για μενα γιατι εχω παθει εξαρτηση!!Εχω γινει spotteroεξαρτωμενος :turtle:

spoter junkie:P:green::green::green:

αρα απο δυναμη με -10κιλα κατω δεν νομιζω οτι εχεις χασει και πολλα... λογικα θα τα ξαναβρεις τα 160kg ευκολα...;)

Eddie
08-09-11, 23:00
spoter junkie:P:green::green::green:

αρα απο δυναμη με -10κιλα κατω δεν νομιζω οτι εχεις χασει και πολλα... λογικα θα τα ξαναβρεις τα 160kg ευκολα...;)

Ε κι εγω ετσι πιστευω.Η αληθεια ειναι οτι μου εχουν τυχει και καλυτερες μερες τωρα προσφατα.Το 170Χ1 στα 92 κιλα το εκανα.Θα δειξει..προς το παρων ολα τα lifts πανε καλα εκτος απ το στηθος που εχω πεσει παααααααααρα πολυ εξαιτιας του ωμου..δε ξερω τι θα κανω,μαλλον θα πλακωθω στα αντιφλεγμονωδη και στις εναλλαγες παγου-λαβας μπας και περασει :turtle:

Διακογιαννης Γιαννης
13-09-11, 12:44
Φιλε EDDIE, εριξα μια ματια στα βιντεο, και νομιζω οτι πρεπει να ελθεις στο ατλας τσαλεντζ παρ'ολα τα 320 χιλιομετρα που (δικαιως μου ειχες αναφερει) οτι μας χωριζουν.Δυστυχως μονο οι αθηναιοι ειμαστε ευνοημενοι στο ζητημα αυτο.

Eddie
13-09-11, 15:32
Φιλε EDDIE, εριξα μια ματια στα βιντεο, και νομιζω οτι πρεπει να ελθεις στο ατλας τσαλεντζ παρ'ολα τα 320 χιλιομετρα που (δικαιως μου ειχες αναφερει) οτι μας χωριζουν.Δυστυχως μονο οι αθηναιοι ειμαστε ευνοημενοι στο ζητημα αυτο.

Θα ναι τιμη μου κ. Διακογιαννη να ειμαι εκει,θα προσπαθησω να μη λειπω :)

Eddie
13-09-11, 21:57
3 βιντεακια απ την σημερινη προπονηση.Σιγουρα οχι καλα νουμερα για μενα,μιας και ο περιστροφεας συνεχιζει να με ζοριζει.Το μονο που εχω να σχολιασω ειναι οτι στις πιεσεις παγκου,μεχρι να δω το βιντεακι πιστευα οτι πηγαινω τερμα χαμηλα.Κατι τετοιο προφανως και δε συμβαινει,η εαν ειχε γινει ληψη απο την πλαγια μερια να φαινονταν διαφορετικα.Παντως κατεβαινα μεχρι εκει που εβλεπα το σαγωνι μου και λιγο χαμηλοτερα..



http://www.youtube.com/watch?v=UFx0VQcJdWA


http://www.youtube.com/watch?v=x5q3edoB_qM


http://www.youtube.com/watch?v=31IgwPZ7hEI

sofos
13-09-11, 22:00
3 βιντεακια απ την σημερινη προπονηση.Σιγουρα οχι καλα νουμερα για μενα,μιας και ο περιστροφεας συνεχιζει να με ζοριζει.Το μονο που εχω να σχολιασω ειναι οτι στις πιεσεις παγκου,μεχρι να δω το βιντεακι πιστευα οτι πηγαινω τερμα χαμηλα.Κατι τετοιο προφανως και δε συμβαινει,η εαν ειχε γινει ληψη απο την πλαγια μερια να φαινονταν διαφορετικα.Παντως κατεβαινα μεχρι εκει που εβλεπα το σαγωνι μου και λιγο χαμηλοτερα..



http://www.youtube.com/watch?v=UFx0VQcJdWA


http://www.youtube.com/watch?v=x5q3edoB_qM


http://www.youtube.com/watch?v=31IgwPZ7hEI

ωραιος eddie,Incline dumbell press πιστευω μπορεις και με 2 πενηντα κιλα να βγαλεις αξιολογα σετ και επαναληψεις :thumbup:

Αντωνης
13-09-11, 22:06
Πολυ δυνατες πιεσεις και οι 3:thumbup::thumbup:
Μου αρεσε επισης που δεν κοπανουσες τους αλτηρες στο τελος της θετικης που κανουν οι περισσοτεροι,καθ οτι ετσι λογω της προσκρουσης φευγει για μια στιγμη η υψηλη ενταση απ το στηθος
Α strict OHP εχεις δοκιμασει ποτε?Και αν ναι ποιο ειναι το pr σου?

Υ.Γ:Ρε συ σοφε,τι κανεις quote το αμεσως απο πανω σου ποστ που εχει και 3 videos:doh:

GREEK POWER
13-09-11, 22:09
Ρε συ κανεις περισσοτερα κιλα και απο μενα :P:P:P

Eddie
13-09-11, 22:11
ωραιος eddie,Incline dumbell press πιστευω μπορεις και με 2 πενηντα κιλα να βγαλεις αξιολογα σετ και επαναληψεις :thumbup:

Να σαι καλα ρε σοφε!!!Εχω κανει μεχρι 8Χ54,αλλα χωρις να εχει προηγηθει μπαρα!


Πολυ δυνατες πιεσεις και οι 3:thumbup::thumbup:
Μου αρεσε επισης που δεν κοπανουσες τους αλτηρες στο τελος της θετικης που κανουν οι περισσοτεροι,καθ οτι ετσι λογω της προσκρουσης φευγει για μια στιγμη η υψηλη ενταση απ το στηθος
Α strict OHP εχεις δοκιμασει ποτε?Και αν ναι ποιο ειναι το pr σου?

Υ.Γ:Ρε συ σοφε,τι κανεις quote το αμεσως απο πανω σου ποστ που εχει και 3 videos:doh:

Ευχαριστω Αντωνη!!Οχι,ποτε δεν κοπαναω..δε μπορεις αλλωστε με αυτους τους αλτηρες.

Αυστηρες ορθιος απ οσο θυμαμαι μεχρι 77 εχω παει..η καπου εκει μεσα.Τωρα εχω καιρο να κανω.Φαντασου οτι κανω ωμους μετα απο στηθος...αν το χεις κανει μια φορα αυτο,θα ξερεις για ποσο πτωση μιλαμε.



Ρε συ κανεις περισσοτερα κιλα και απο μενα :P:P:P

χαχαχαχαχαχα :P

sofos
13-09-11, 22:26
ωραιο το σκεπτικο σου eddie να κανεις ωμους με στηθος,αλλα το κακο ειναι αυτο που ειπες οτι μετα πεφτεις παρα πολυ,απλα ειναι καλο γιατι παντα με το στηθος γυμναζονται κ οι ωμοι χεχε

Αντωνης
13-09-11, 22:36
Nαι,λογω εξαντλησης του εμπροσθιου δελτοειδη πεφτεις πολυ αμα κανεις ωμους μετα απο στηθος,προσωπικα αν εκανα σπλιτ δεν θα το προτιμουσα.Βεβαια απο την στιγμη που ειναι αυτοι που ειναι οι ωμοι σου σε εμας δεν πεφτει λογος
77 εννοεις μονη η' σετ των 7-8 επαναληψεων?Οπως και να χει ειναι καλο νουμερο για το σ.β σου,με δεδομενο οτι εχει προηγηθει προπονηση στηθους:clap::clap::clap:
Παντως αμα ειναι σετ των 7-8 επαναληψεων,και μαλιστα κ μετα απο στηθος,ετσι--->:bowdown::bowdown::bowdown:

Dreiko
13-09-11, 22:38
ωραιος βασιλη....:thumbup:
οσο για το ποσο χαμηλα κατεβαινεις στις πιεσεις πιστευω οτι και εκει καλα ειναι,αλλωστε εχεις πολυ μακρια χερια και δε βοηθανε.....:thumbup:

pan0z
13-09-11, 22:42
ωραιος ρε!Απορω πως την παλευεις να κανεις ωμους μετα απο στηθος ειδικα εμπροσθολεμιες πιεσεις.....αν παιζεις τοσα κιλα μετα απο στηθος φαντασου ποσα θα παιζεις αν δεν εχει προηγηθει αλλη μυικη ομαδα.:clap::clap:

Eddie
13-09-11, 23:00
Nαι,λογω εξαντλησης του εμπροσθιου δελτοειδη πεφτεις πολυ αμα κανεις ωμους μετα απο στηθος,προσωπικα αν εκανα σπλιτ δεν θα το προτιμουσα.Βεβαια απο την στιγμη που ειναι αυτοι που ειναι οι ωμοι σου σε εμας δεν πεφτει λογος
77 εννοεις μονη η' σετ των 7-8 επαναληψεων?Οπως και να χει ειναι καλο νουμερο για το σ.β σου,με δεδομενο οτι εχει προηγηθει προπονηση στηθους:clap::clap::clap:
Παντως αμα ειναι σετ των 7-8 επαναληψεων,και μαλιστα κ μετα απο στηθος,ετσι--->:bowdown::bowdown::bowdown:

Ψαχνω τροπους να το χωρισω και να βαλω κανονικα μια μερα για ωμους,αλλα θα πρεπει να παω τα ποδια σε μια μερα μονο.Το προβλημα μου δεν ειναι αυτο βεβαια,αλλα το πως θα τα βαλω..ποιες μερες,σπαω το κεφαλι μου αλλα δεν,γιατι δε θελω να αφησω για τελος της βδομαδας πλατη και ποδια,τα θελω σχετικα στις πρωτες μερες που θα μαι ξεκουραστος απ το ΣΚ.

Ρεεεεεεεεε,πας καλα??χαχα!!77 για 7-8 θα ειχα μονη αυστηρη 90-95 κιλα!!Δηλαδη push press καμια 120αρα..χαχαχα!!77 εχω κανει για μια,μετα απο στηθος,αλλα γενικα απ την αρχη που ξεκινησα να γυμναζομαι ζητημα να εχω κανει strict OHP 4-5 φορες.Θελω να τη βαλω ομως στο προγραμμα οταν το χωρισω,και να κανω και push press.


ωραιος βασιλη....:thumbup:
οσο για το ποσο χαμηλα κατεβαινεις στις πιεσεις πιστευω οτι και εκει καλα ειναι,αλλωστε εχεις πολυ μακρια χερια και δε βοηθανε.....:thumbup:

Εχω και κατι αλλο μακρυ αν θες :turtle:

Να σαι καλα φιλος,οντως ειναι ενα θεμα τα χερια.Ειμαι και 1.85,αλλα εχω μεγαλο ανοιγμα.


ωραιος ρε!Απορω πως την παλευεις να κανεις ωμους μετα απο στηθος ειδικα εμπροσθολεμιες πιεσεις.....αν παιζεις τοσα κιλα μετα απο στηθος φαντασου ποσα θα παιζεις αν δεν εχει προηγηθει αλλη μυικη ομαδα.:clap::clap:

χαχα..να σαι καλα ρε πανο!!!Τι να κανω,αφου δε δινω σχεδον καθολου εμφαση στους ωμους..νομιζω οτι στεκονται καλα πανω μου.Επισης δε κανω γενικα προπ ωμων μαζι με στηθος,αλλα εμπρος και πλαγιους δελτοειδεις και εχω πισω μοιρα με traps μαζι με πλατη.

Niiick
13-09-11, 23:22
Στρατιωτικες, δε κανω πια επειδη εχω κατι θεματα με τους ωμους μου, αλλα επειδη επιανα τα κιλα σου και αλλη μια δεκακιλη απ τη καθε πλευρα για 6, αυτο που εχω να σου πω που εμενα με βοηθησε τρελλα, ειναι να πιεζεις με τα πελματα σου το εδαφος..εγω πατουσα κατω τοσο δυνατα που ποναγαν τα ποδια μου αλλα τα κιλα εφευγαν πολυ πιο ομορφα και σταθερα..Βεβαια δε βλεπω και καλα, μπορει να πατας πολυ καλα, και τα κιλα σου ειναι σουπερ, προσεχε με αυτη την ασκηση, ειδικα στο ξεκολημα, εγω δε τη παλευα να τα ξεκολησω και να τα ισσοροπησω μετα.

Eddie
13-09-11, 23:27
Στρατιωτικες, δε κανω πια επειδη εχω κατι θεματα με τους ωμους μου, αλλα επειδη επιανα τα κιλα σου και αλλη μια δεκακιλη απ τη καθε πλευρα για 6, αυτο που εχω να σου πω που εμενα με βοηθησε τρελλα, ειναι να πιεζεις με τα πελματα σου το εδαφος..εγω πατουσα κατω τοσο δυνατα που ποναγαν τα ποδια μου αλλα τα κιλα εφευγαν πολυ πιο ομορφα και σταθερα..Βεβαια δε βλεπω και καλα, μπορει να πατας πολυ καλα, και τα κιλα σου ειναι σουπερ, προσεχε με αυτη την ασκηση, ειδικα στο ξεκολημα, εγω δε τη παλευα να τα ξεκολησω και να τα ισσοροπησω μετα.

Eυχαριστω Νικολα!!!


Οκ,θα το χω υπ οψη μου!!Πριν τη διαιτα μεχρι εκει ειχα κανει κι εγω,η 6 η 8 για 100.Τωρα για τα ποδια,δε το εχω κανει ποτε εσκεμμενα,μπορει και να το κανω αλλα αθελα μου πανω στην πιεση.Την επομενη φορα θα το τσεκαρω :clap:

average_joe
13-09-11, 23:31
Ψαχνω τροπους να το χωρισω και να βαλω κανονικα μια μερα για ωμους,αλλα θα πρεπει να παω τα ποδια σε μια μερα μονο.Το προβλημα μου δεν ειναι αυτο βεβαια,αλλα το πως θα τα βαλω..ποιες μερες,σπαω το κεφαλι μου αλλα δεν,γιατι δε θελω να αφησω για τελος της βδομαδας πλατη και ποδια,τα θελω σχετικα στις πρωτες μερες που θα μαι ξεκουραστος απ το ΣΚ.



δυο splits φαινονται πιθανα
1)δ:στηθος, προσθιος-μεσος δελτ, τ:ποδια, τ:ρεπο, π: χερια, π: ρεπο, σ: πλατη, οπισθ δελτ, τραπεζ
2)δ: στηθος- δικ, τ:ποδια, τ: ρεπο, π: ωμοι, τρικ, σ: πλατη, τραπεζιοι

τα χω δοκιμασε,ι με τα doms δεν ειχα θεμα και με τα δυο.
προφανως τα χεις σκεφτει/ κανει και συ αλλα ειπα να πω τη γνωμη μου.

για τα αλλα ας μην γινω γραφικος με καλυψαν οι προλαλησαντες!

:toast:

Eddie
13-09-11, 23:36
δυο splits φαινονται πιθανα
1)δ:στηθος, προσθιος-μεσος δελτ, τ:ποδια, τ:ρεπο, π: χερια, π: ρεπο, σ: πλατη, οπισθ δελτ, τραπεζ
2)δ: στηθος- δικ, τ:ποδια, τ: ρεπο, π: ωμοι, τρικ, σ: πλατη, τραπεζιοι

τα χω δοκιμασε,ι με τα doms δεν ειχα θεμα και με τα δυο.
προφανως τα χεις σκεφτει/ κανει και συ αλλα ειπα να πω τη γνωμη μου.

για τα αλλα ας μην γινω γραφικος με καλυψαν οι προλαλησαντες!

:toast:

Thanks!

Σαββατα δε γινεται,θελω 5ημερο δευτερα-παρασκευη.Αν γινοταν και σαββατο θα εβρησκα τροπο.Επισης,θελω ΧΕΡΙΑ-ΠΟΔΙΑ-ΩΜΟΙ-ΠΛΑΤΗ-ΣΤΗΘΟΣ σαν μυικες ομαδες μεσα στο σπλιτ και οχι διαφορετικες μυικες ομαδες.

average_joe
13-09-11, 23:40
πολλα θες!
πλατη-ποδια-στηθος-χερια-ωμοι
αρχιζει αστα να πανε αλλα στα δυο τελευταια στρωνει!
καλα κουραγια σε οτι και αν αποφασισεις.
εγω με τετοιο πενταημερο σερι...

Eddie
13-09-11, 23:47
πολλα θες!
πλατη-ποδια-στηθος-χερια-ωμοι
αρχιζει αστα να πανε αλλα στα δυο τελευταια στρωνει!
καλα κουραγια σε οτι και αν αποφασισεις.
εγω με τετοιο πενταημερο σερι...

Φιλε,no way το σπλιτ που γραφεις..Μετα το στηθος αρχιζει το μαρτυριο!!Εχεις πιασμενα τρικεφαλα που δε βγαζεις προπονα χεριων,και εχεις και πιασμενους εμπρος δελτοειδεις και δε μπορεις να βγαλεις πιεσεις.Χεστα..

Για λιγο καιρο εκανα Ωμους-Χερια-Ποδια-Πλατη-Στηθος..αλλα δε λεει.Τεσπα,θα τη βρω την ακρη.

average_joe
13-09-11, 23:50
γενικα το 5ημερο σερι split ειναι θανατος!
πραγματικα δεν εχω ιδεα πως θα το εκανα.
οτι θα την βρεις ειναι σιγουρο.
αλλα και να μην την βρεις ...θα την φτιαξεις (θελει δε θελει)!
καλο βραδυ!:thumbup:

m3ssias
14-09-11, 15:39
Μπραβο ρε bIlly! εισαι δυνατος! Συνεχισε δυναμικα φιλε, αλλα με προσοχη:thumbup:
Κ εγω ημουν πολυ παθιασμενος με τα φωρτωματα παλια.... Κατω στον Ατλα βαρουσαμε κοντρες συνεχεια με πολλα ατομα.... χαμος γινοτανε! λες και πηγαινες στο γηπεδο....Πλεον χαλαρωσαμε ολοι... εγυφε αυτη η ψορα απο τα γυμναστηρια εδω γυρω.. ασε που ολοι ειμαστε σακατηδες..... Εγω πλεον δεν μπορω να ησυχασω τελευταια απο την μεση μου... Την εφαγα με τις αρσεις....

tasos2
14-09-11, 22:18
Eddie πολυ καλα κιλα. Αλλα μας εχεις συνηθισει σε πιο εξωπραγματικα. Αυτα εδω μου φαινονται "γηινα" ειδικα οι πιεσεις με αλτηρες.

jannous44
14-09-11, 22:38
Thanks!

Σαββατα δε γινεται,θελω 5ημερο δευτερα-παρασκευη.Αν γινοταν και σαββατο θα εβρησκα τροπο.Επισης,θελω ΧΕΡΙΑ-ΠΟΔΙΑ-ΩΜΟΙ-ΠΛΑΤΗ-ΣΤΗΘΟΣ σαν μυικες ομαδες μεσα στο σπλιτ και οχι διαφορετικες μυικες ομαδες.

γιατι δεν δοκιμαζεις στηθος - πλατη- ποδια- χερια - ωμοι. :thumbup:

tasos2
14-09-11, 22:40
γιατι δεν δοκιμαζεις στηθος - πλατη- ποδια- χερια - ωμοι. :thumbup:

πολυ μικρη ξεκουραση μεταξυ χεριων και πλατης. Δε θα χουν αναρρωσει οι δικεφαλοι

Eddie
14-09-11, 22:45
Μπραβο ρε bIlly! εισαι δυνατος! Συνεχισε δυναμικα φιλε, αλλα με προσοχη:thumbup:
Κ εγω ημουν πολυ παθιασμενος με τα φωρτωματα παλια.... Κατω στον Ατλα βαρουσαμε κοντρες συνεχεια με πολλα ατομα.... χαμος γινοτανε! λες και πηγαινες στο γηπεδο....Πλεον χαλαρωσαμε ολοι... εγυφε αυτη η ψορα απο τα γυμναστηρια εδω γυρω.. ασε που ολοι ειμαστε σακατηδες..... Εγω πλεον δεν μπορω να ησυχασω τελευταια απο την μεση μου... Την εφαγα με τις αρσεις....

Να σαι καλα Χρησταρα!!

Ασε φιλε και με εχει πεθανει η μεση σημερα..γαμω τα κιλα και τη δυναμη και ολα,λες και ειμαστε 50 χρονων.Πρεπει να χαλαρωσω λιγο,σημερα σκουοτ μεχρι 140 κιλα και η μεση και το γονατο με ξεσκισαν. :(


Eddie πολυ καλα κιλα. Αλλα μας εχεις συνηθισει σε πιο εξωπραγματικα. Αυτα εδω μου φαινονται "γηινα" ειδικα οι πιεσεις με αλτηρες.

Ευχαριστω Τασο.Ναι,γι αυτο αλλωστε λεω πως δεν προκειται για καποιο νεο ρεκορ αλλα για μια νορμαλ μερα.


γιατι δεν δοκιμαζεις στηθος - πλατη- ποδια- χερια - ωμοι. :thumbup:

Ναι ρε συ,ωραιος..δε το ειχα σκεφτει αυτο!Βεβαια αν το κανω θα βαλω πρωτα την πλατη και μετα το στηθος :clap:



πολυ μικρη ξεκουραση μεταξυ χεριων και πλατης. Δε θα χουν αναρρωσει οι δικεφαλοι

Μπα φιλε,καμια σχεση..οι δικεφαλοι δε πιανονται καθολου οταν κανω πλατη.

pepeismenos karga
15-09-11, 15:58
Ασε φιλε και με εχει πεθανει η μεση σημερα..γαμω τα κιλα και τη δυναμη και ολα,λες και ειμαστε 50 χρονων.Πρεπει να χαλαρωσω λιγο,σημερα σκουοτ μεχρι 140 κιλα και η μεση και το γονατο με ξεσκισαν

ετσι ρε...ετσι ειναι οι αντρες.μεχρι θανατου,μεχρις εσχατων....να πονανε και να κανουνε ασκησεις...να παθαινεις τραβηγμα πανω στην ασκηση και να συνεχιζεις να κανεις......εκει δωστα ολα...εχχεεχχεεχχεχ...

Eddie
15-09-11, 16:07
Ασε φιλε και με εχει πεθανει η μεση σημερα..γαμω τα κιλα και τη δυναμη και ολα,λες και ειμαστε 50 χρονων.Πρεπει να χαλαρωσω λιγο,σημερα σκουοτ μεχρι 140 κιλα και η μεση και το γονατο με ξεσκισαν

ετσι ρε...ετσι ειναι οι αντρες.μεχρι θανατου,μεχρις εσχατων....να πονανε και να κανουνε ασκησεις...να παθαινεις τραβηγμα πανω στην ασκηση και να συνεχιζεις να κανεις......εκει δωστα ολα...εχχεεχχεεχχεχ...

χαχαχαχα..ελα ρε μορφη!!Μαλλον πρεπει να κανουμε ενα τσητ για να περασει..τι λες?? :P

Τα βιντεακια πως τα ειδες??

pan0z
15-09-11, 16:27
εγω αυτο που εκανα παλια και μεχρι τωρα το κανω δηλαδη ειναι Στηθος - πλατη - ποδια - ωμοι,τρικεφαλα - δικεφαλα,πηχεις.Το εκανα αυτο κυριως γιατι τα τρικεφαλα μου πιανονται για αρκετες μερες ακομα και με 9 σετ.Πιστευω ειναι καλη σειρα ετσι εκτος αν κανεις παραπανω απο 1 φορα ποδια

Eddie
15-09-11, 16:33
εγω αυτο που εκανα παλια και μεχρι τωρα το κανω δηλαδη ειναι Στηθος - πλατη - ποδια - ωμοι,τρικεφαλα - δικεφαλα,πηχεις.Το εκανα αυτο κυριως γιατι τα τρικεφαλα μου πιανονται για αρκετες μερες ακομα και με 9 σετ.Πιστευω ειναι καλη σειρα ετσι εκτος αν κανεις παραπανω απο 1 φορα ποδια

Ναι,ωραιο σπλιτ..μονο που θα εχω πλατη τη δευτερα,πεμπτη χερια και ωμους την παρασκευη.

pan0z
15-09-11, 16:42
Ναι,ωραιο σπλιτ..μονο που θα εχω πλατη τη δευτερα,πεμπτη χερια και ωμους την παρασκευη.

ειχα δοκιμασει πλατη δευτερα απλα επειδη εκανα αρσεις και παντα την επομενη μερα πιανονταν πολυ οι πηχεις μου με εμποδιζε αρκετα στις πιεσεις στηθους.

pepeismenos karga
15-09-11, 20:13
eddie εαν κατεβεις αθηνα και ψαχνεις καπιον να ικανοποιησεις τις αγριες ορεξεις σου για μασα...εγω ειαμι εδω εχχεεχεχχε...στειλε πμ και θα σε γυρισω σε οτι πιο ανθυγιεινο υπαρχει εχεχχεεχεχ...

COBRA_STYLE
15-09-11, 21:58
eddie εαν κατεβεις αθηνα και ψαχνεις καπιον να ικανοποιησεις τις αγριες ορεξεις σου για μασα...εγω ειαμι εδω εχχεεχεχχε...στειλε πμ και θα σε γυρισω σε οτι πιο ανθυγιεινο υπαρχει εχεχχεεχεχ...

πεπεισμενε τα λεγαμε με το RAMBO να κανονισουμε αυτη την περιοδο οι 3 μας....αν ψηνεσαι το κανονιζουμε bro;)

pepeismenos karga
15-09-11, 22:23
αμε....στα ομαδικα τσιτ ειμαι μεσα παντα....τα παντα ολα...παμε να ισοπεδωσουμε τ πιατα....

Eddie
18-10-11, 22:12
Γεια χαρα παιδες!!Ενα μικρο update,οχι ολοκληρωμενο βεβαια.

Τιποτα δε παει καλα,ουτε οι προπονες ουτε το φαι,ουτε τα αεροβια.Εχω αρκετους τραυματισμους που δε μου επιτρεπουν να γυμναστω οπως θελω και οπως πρεπει,με τη διαιτα ενω το πηγαινα για recompotition εχω βαλει 3-4 κιλα σε εναμιση μηνα (!!!) δηλαδη στα 93-94 πλεον και επομενος στοχος ειναι να μη περασω τα 100 το χειμωνα,δε ξερω..κι αν τα περασω στα παπακια μου πλεον,εχω καταλαβει οτι το σωμα μου δε θελει να μεινει σε χαμηλο ΣΒ,μαλλον πρεπει να το παρω χαμπαρι.Και δεν εννοω οτι ειναι ακατορθωτο απλα δε γινεται να ζω για να φτιαχνω το σωμα μονο,δε θελω κατι τετοιο και δε μου αρεσει.

32892

32893

32894

32895

32896

Hercules
18-10-11, 22:21
η αποψη μου ειναι να μεινεις πανω κατω σε αυτα τα κιλα που σου πανε,κανε την προπονησουλα σου,κανε τη διατροφη σου οσο μπορεις και δε χρειαζεται να σκοτιζεσαι,πολλοι θα ηεθελαν να εχουν το σωμα σου,εξαλλου αφου δεν εχεις σκοπο για αγωνες κτλ εισαι σε πολυ καλ επιπδεο

manos_
18-10-11, 22:23
ρε πλακα μας κανεις μια χαρα εισαι πολυ ωραιο σχημα πανω αφου εισαι για ογκο και εσυ ρε αδερφε δωστου εκει να καταλαβει ειναι στο αιμα σου.Ποιο πολυ μου αρεσεις εδω εμενα γεματος παρα εκει που ειχες λυωσει στις αεροβιες και αδειασες εντελως.

tolis93
18-10-11, 22:26
εχεις πολυ μα πολυ καλα στατσ βασικα και μπραβο για αυτο.τωρα εισαι πολυ τζι-τζι.για μενα θα λεγες τρελα με τοσο ογκο αλλα με λιιιγο παραπανω λεπτομερια.παντως εκει σου πανε τρελα τα κιλα

luckyseven
18-10-11, 22:30
Ώμοι στήθος και χέρια τέλεια πλάτη μια χαρά πόδια πόσταρε αν και είναι το δυνατό σου σημείο κατά τα άλλα μια χαρά.Τώρα με τα κιλά εντάξει τον χειμώνα δεν σε βλέπει και κανείς οπότε δεν έχεις ανάγκη και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω τα κιλά έρχονται αβέρτα αλλά χάνονται κιόλας μόνο με αερόβιο.

Tasos Green
18-10-11, 22:37
ρε bill πλακα μας κανεις? το χερι παντως το κοβω πιο καλο απο αλες φωτο ... εχεις κανει καλη δουλεια και φαινεται άλλωστε..

αμα το σωμα σου θελει πανω απο 100 μην του χαλας χατήρι ρε!:green: βαλε κιλα να γουσταρουμε! μην μασας..

μακαρι να έπαιρνα και γω τοσο ευκολα! :P

Eddie
18-10-11, 22:55
η αποψη μου ειναι να μεινεις πανω κατω σε αυτα τα κιλα που σου πανε,κανε την προπονησουλα σου,κανε τη διατροφη σου οσο μπορεις και δε χρειαζεται να σκοτιζεσαι,πολλοι θα ηεθελαν να εχουν το σωμα σου,εξαλλου αφου δεν εχεις σκοπο για αγωνες κτλ εισαι σε πολυ καλ επιπδεο

Thanks.. :clap::clap::clap::clap:

αν και αυτο δεν εχει να κανει.Σημασια εχει να κανεις κατι και να βελτιωνεσαι,ειτε ειναι σωματοδομη ειτε μπαλετο κλπ...αν μεινω στασιμος για καιρο το μονο σιγουρο ειναι οτι θα ξενερωσω.


ρε πλακα μας κανεις μια χαρα εισαι πολυ ωραιο σχημα πανω αφου εισαι για ογκο και εσυ ρε αδερφε δωστου εκει να καταλαβει ειναι στο αιμα σου.Ποιο πολυ μου αρεσεις εδω εμενα γεματος παρα εκει που ειχες λυωσει στις αεροβιες και αδειασες εντελως.

Να σαι καλα ρε!!Ναι τα χουμε ξαναπει εμεις,και μενα μ αρεσω περισσοτερο απο θεμα ογκου,αλλα αυτη η ρημαδα η κοιλια ειναι επισης χαλια.


εχεις πολυ μα πολυ καλα στατσ βασικα και μπραβο για αυτο.τωρα εισαι πολυ τζι-τζι.για μενα θα λεγες τρελα με τοσο ογκο αλλα με λιιιγο παραπανω λεπτομερια.παντως εκει σου πανε τρελα τα κιλα

Ευχαριστω ρε Τολη :)


Ώμοι στήθος και χέρια τέλεια πλάτη μια χαρά πόδια πόσταρε αν και είναι το δυνατό σου σημείο κατά τα άλλα μια χαρά.Τώρα με τα κιλά εντάξει τον χειμώνα δεν σε βλέπει και κανείς οπότε δεν έχεις ανάγκη και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω τα κιλά έρχονται αβέρτα αλλά χάνονται κιόλας μόνο με αερόβιο.

Ευχαριστω φιλε!Τα ποδια ειναι αρκετα καλα,μπορει να εχουν θολωσει λιγο αλλα ειναι ακομα πολυ σκασμενα.Εσενα μπορει φευγουν μονο με αεροβια,αλλα εγω πρεπει να ψοφαω..και να πεθαινω στη διαιτα,ειναι σπασιμο!!


ρε bill πλακα μας κανεις? το χερι παντως το κοβω πιο καλο απο αλες φωτο ... εχεις κανει καλη δουλεια και φαινεται άλλωστε..

αμα το σωμα σου θελει πανω απο 100 μην του χαλας χατήρι ρε!:green: βαλε κιλα να γουσταρουμε! μην μασας..

μακαρι να έπαιρνα και γω τοσο ευκολα! :P

χαχαχαχαχα..παψε ρε,αν τα βαλω να δω πως θα τα βγαλω υστερα :P

Ευχαριστω Τασσαρα!! :green:

tasos2
18-10-11, 23:34
Φουλ ογκος στο στηθος. Πρωτη φορα φαινεται ετσι. Ανοιγμα πλατης ειναι πιο πισω σε σχεση με τα αλλα και δεν εχει καποια εμφανη διαφορα. Ισως ειναι λογω της κακης τεχνικης που κανεις ελξεις και κωπηλατικες

Giannis12
18-10-11, 23:48
Μπράβο ρε eddie! Εμένα μ'αρέσεις στον όγκο περισσότερο,και αφού αρέσει και σε εσένα αλλά και στον οργανισμό και το σώμα σου, ακολούθησέτο.. δεν χρειάζεται να ζορίζεσαι έτσι,έτσι κι αλλιώς δεν την ψάχνεις για αγωνιστικός.

Και εμένα με τραβάει πολύ ο όγκος και για να γραμμώσω ζορίζομαι πολύ και ποτέ δεν τα καταφέρνω τελείως,είναι και ψυχοφθώρο!
Επίσης μ'άρεσαν πολύ τα χέρια από αυτή τη λήψη,φαίνονται να μεγάλωσαν όπως και το στήθος,πολύ ωραίο σχήμα και μπαζωμένο καλά! Τα πόδια αν και δεν τα έβγαλες είμαι σίγουρος πως δεν παίζει να έπεσαν,πλάτη ίσως λίγο αλλά αυτό το ξέρεις καλύτερα εσύ!
Ελπίζω να περάσεις τους τραυματισμούς να ανέβει η ψυχολογία ώστε να συνεχίσεις δυνατότερα.
(Τώρα που χειμωνιάζει κιόλας ένα πρόγραμμα δύναμης θα ήταν ότι πρέπει,περιμένουμε squats video) ;)

Η κακή τεχνική που κολάει ? δεν είδα video.

Eddie
19-10-11, 00:04
Φουλ ογκος στο στηθος. Πρωτη φορα φαινεται ετσι. Ανοιγμα πλατης ειναι πιο πισω σε σχεση με τα αλλα και δεν εχει καποια εμφανη διαφορα. Ισως ειναι λογω της κακης τεχνικης που κανεις ελξεις και κωπηλατικες

Δε ξερω γιατι,αλλα μαλλον δε βλεπεις κατι καλα..

Στις παλιες φωτο,το στηθος μου ηταν σχεδον διπλασιο.Με λιγο παραπανω λιπος βεβαια,αλλα πολυ μεγαλυτερο.Οσο για την πλατη,πιστευεις οτι αφου δεν κανω καλη τεχνικη εφτασε μεχρι εδω που εφτασε και μετα λεει αφου δε προκειται να με γυμνασεις σωστα,δε μεγαλωνω αλλο..ενω ολες οι υπολοιπες μυικες ομαδες που γυμναζονται με "λαθος τεχνικη" φευγουν μπροστα,η πλατη μενει πισω.Και για τα δικεφαλα τι εχεις να πεις δηλαδη που συνεχω βελτιωνονται με τη "λαθος" τεχνικη και το κλεψιμο??Νομιζω οτι εχεις μπερδευτει λιγο τασο.


Μπράβο ρε eddie! Εμένα μ'αρέσεις στον όγκο περισσότερο,και αφού αρέσει και σε εσένα αλλά και στον οργανισμό και το σώμα σου, ακολούθησέτο.. δεν χρειάζεται να ζορίζεσαι έτσι,έτσι κι αλλιώς δεν την ψάχνεις για αγωνιστικός.

Και εμένα με τραβάει πολύ ο όγκος και για να γραμμώσω ζορίζομαι πολύ και ποτέ δεν τα καταφέρνω τελείως,είναι και ψυχοφθώρο!
Επίσης μ'άρεσαν πολύ τα χέρια από αυτή τη λήψη,φαίνονται να μεγάλωσαν όπως και το στήθος,πολύ ωραίο σχήμα και μπαζωμένο καλά! Τα πόδια αν και δεν τα έβγαλες είμαι σίγουρος πως δεν παίζει να έπεσαν,πλάτη ίσως λίγο αλλά αυτό το ξέρεις καλύτερα εσύ!
Ελπίζω να περάσεις τους τραυματισμούς να ανέβει η ψυχολογία ώστε να συνεχίσεις δυνατότερα.
(Τώρα που χειμωνιάζει κιόλας ένα πρόγραμμα δύναμης θα ήταν ότι πρέπει,περιμένουμε squats video) ;)

Η κακή τεχνική που κολάει ? δεν είδα video.

Thanks ρε γιαννη!!

Squat εχω ισως πανω απο μηνα να κανω,και δε με βλεπω να κανω μεχρι τελος του χρονου οποτε θα σε απογοητευσω..χαχα.Μονο μπροστινο κανω πλεον,εχω φτασει τα 130Χ4 αλλα δε μπορω να βρω ακομα καλη τεχνικη και θα προσπαθησω να ανεβω σιγα σιγα.Ουτε παγκο μπορω να κανω ουτε αρσεις.

Η κακη τεχνικη εχει να κανει με κατι προηγουμενα βιντεο,αν γυρισεις καμποσες σελιδες πισω θα δεις το στολισμα.

tasos2
19-10-11, 00:31
Δε ξερω γιατι,αλλα μαλλον δε βλεπεις κατι καλα..
Στις παλιες φωτο,το στηθος μου ηταν σχεδον διπλασιο.Με λιγο παραπανω λιπος βεβαια,αλλα πολυ μεγαλυτερο.Οσο για την πλατη,πιστευεις οτι αφου δεν κανω καλη τεχνικη εφτασε μεχρι εδω που εφτασε και μετα λεει αφου δε προκειται να με γυμνασεις σωστα,δε μεγαλωνω αλλο..ενω ολες οι υπολοιπες μυικες ομαδες που γυμναζονται με "λαθος τεχνικη" φευγουν μπροστα,η πλατη μενει πισω.Και για τα δικεφαλα τι εχεις να πεις δηλαδη που συνεχω βελτιωνονται με τη "λαθος" τεχνικη και το κλεψιμο??Νομιζω οτι εχεις μπερδευτει λιγο τασο.


Δεν ειναι το ιδιο να κλεβεις δικεφαλα, στηθος, ποδια και λοιπα με το να κλεβεις σε ελξεις τροχαλιας και κωπηλατικες. Στα αλλα οσο και να κλεψεις οι μυς που θες να γυμνασεις θα συμμετεχουν στην κινηση αναποφευκτα. Σκεψου τις πιεσεις στον παγκο. Εκει ο παγκος σε εμποδιζει να κανεις κινησεις με το σωμα. Και δεν μπορεις να σηκωσεις ολο το βαρος με τους ωμους ή τους τρικεφαλους γιατι δεν ειναι τοσο μεγαλοι μυς. Οποτε αναγκαστικα θα δουλεψεις στηθος εστω και λιγοτερο. Το ιδιο και στις ελξεις δικεφαλων, δε γινεται να σηκωσεις εναν αλτηρα 20 κιλα σε ελξη χωρις να χρησιμοποιησεις καθολου τον δικεφαλο. Στις ελξεις στην τροχαλια ομως αλλαζει το θεμα. Εκει καλιστα μπορεις να σηκωσεις τα κιλα δινοντας κεκτημενη ταχυτητα με τη μεση. Το ιδιο και στην κωπηλατικη αν κανεις μεγαλες ταλαντωσεις. Εκει μπορεις καλιστα να σηκωσεις το βαρος χωρις να δουλεψουν τα φτερα ή να δουλεψουν ελαχιστα. Γιατι η μεση ειναι πολυ δυνατος μυς μπορει να σηκωσει τα κιλα χωρις τη βοηθεια αλλων μυων. Ενω στον παγκο ας πουμε οι αλλοι μυς που συμμετεχουν δεν ειναι αρκετοι για να τα σηκωσουν χωρις τη βοηθεια του στηθους. Αυτο πιστευω εγω.

Για το οτι εφτασε εκει που εφτασε η πλατη σου μπορει να ναι και γονιδιακο ή μπορει παλια να εκανες πιο σωστα. Νομιζω παντα ειχες μεγαλη πλατη εξαλλου. Ακομα και σε αυτες που ειχες γυρισει απο στρατο. Ενω βλεπω τα αλλα σημεια να ανεβαινουν και να εχουν καποια διαφορα καθε φορα, η πλατη μου φαινεται αν οχι ιδια τουλαχιστον οτι ανεβαινει με πολυ πιο αργους ρυθμους. Απλα επειδη εχεις χασει αρκετο λιπος φαινεται πιο κομμενη απο παλια αλλα σε ανοιγμα δεν εχει μεγαλη διαφορα ενω τα αλλα εχουν. Αυτο παρατηρω τουλαχιστον. Μπορει να κανω και λαθος

thegravijia
19-10-11, 00:36
αντε eddie εγω σου χω ξαναπει για ογκο εισαι εσυ...
μασα φουλ κ θα χτυπησεις 200αρες...
!!!

pizzass
19-10-11, 00:54
Χερουκλες ΡΕ!! :clap::clap:

Eddie
19-10-11, 02:36
αντε eddie εγω σου χω ξαναπει για ογκο εισαι εσυ...
μασα φουλ κ θα χτυπησεις 200αρες...
!!!

χαχαχαχα α ρε βιγια :clap::clap:


Χερουκλες ΡΕ!! :clap::clap:

thanks :green:

aqua_bill
19-10-11, 02:44
ρε bill καλα στα λένε.εχεις κάνει πολύ δουλεια.εχεις τον κορμό και ξέρεις τι πρέπει να κανεις.οσο για τους τραυματισμούς κοραγιο ρε φιλε τα χω πρασει α΄ά τροχός είναι θα γυρίσει.keep lifting man

TEFAAtzis
19-10-11, 03:09
ελα ρε θηριο τι να λεμε τωρα,πολυ καλος,βυζι ειδικα ας εχει λιγοτερη μαζα(λιπος βασικα εφυγε) τωρα ειναι απλα γαματο,χερια ωμοι ολα σουπερ,αντε σε λιγο καιρο θα ποσταρω και καμια δικια μου να δουμε μπας και εκανα τπτ!!!

pan0z
19-10-11, 03:22
ετσι ρε eddie!!!!!!!! σε τετοια κιλα θελω να σε βλεπω γαμω!!!!!οπως ειδες οσοι γραμμωση και να εκανες μολις το αφησες λιγο ξαναπηρες κιλα προσωπικα εφοσον σε κουραζει και βλεπεις οτι μπορει να ξαναπαρεις τα κιλα μπαμ μπαμ εγω στην θεση σου θα το αφηνα και απλα θα προσπαθουσα να κρατιεμε σε καποια φορμα χωρις να βαζω/χανω ιδιετερα κιλα.Το στηθος ειναι μπομπα πραγματικα δεν νομιζω να θες αλλο εκει και τα χερια δυνατα το μονο που με χαλαει ρε γαμωτο λιγο ειναι η πλατη σου δεν ξερω ισως λιγο παραπανω ευρος χαμηλα αλλα γενικα εισαι δυναμη!!!:clap::clap:

xristosgaz
19-10-11, 08:33
Μπραβο ωραιος μπαζωσε πραγμα........για τη γραμμωση που αναφερεις το σωμα οπως εχει μνημη στον ογκο εχει και στη γραμμωση οπως θυμαται το περσινο γεμισμα ετσι θα κοψει οπως περισυ και περισσοτερο...καθε χρονια και καλυτερα αυτο παρατηρω εγω δλδ.
Βαλε και ενα λατ σπρεντ να φανει καλυτερα το ανοιγμα.....

pepeismenos karga
19-10-11, 14:03
εντυ στη θεση σου θα πσοφαγα της πεινας...θα συνεχιζα να κανω αεροβια και να ημουν φετες χεχεχχχεεχ...ρεε αφου δεν αντεχεις φαε εκει ενα κιλο μαακρονια την ημερα και αρχισε να σηκωνεις 180-200 στο παγκο...να φτασει το σηθος στονα στραγαλο...τι τα θες τωρα κοιλιακους και τετοια πραγματα...δεν ειναι ωραια αυτα...αντιαισθητικα...εεχεχεχ..πλακα κανω ωραιος εισαι και σε αυτα τ ακιλα εαν μπορεσεις να μεινεις σε αυτα θα ειναι το καλυτερο για σενα...απλα πρεπει αν περασουν οι τραυματισμοι για να ξαναπεξεις δυνατα παλι..

Dreiko
19-10-11, 14:06
ελα ρε βασιλη.......αδερφε μου εισαι πενα...εχεις πολυ κρεας...αυτα τα εχουμε ξαναπει....:clap::clap::clap::clap:
εμεις γουσταρουμε love handles και σε οποιον αρεσουμε....:turtle::turtle::turtle::green:

Eddie
19-10-11, 15:39
ρε bill καλα στα λένε.εχεις κάνει πολύ δουλεια.εχεις τον κορμό και ξέρεις τι πρέπει να κανεις.οσο για τους τραυματισμούς κοραγιο ρε φιλε τα χω πρασει α΄ά τροχός είναι θα γυρίσει.keep lifting man


Eυχαριστω bill!!



ελα ρε θηριο τι να λεμε τωρα,πολυ καλος,βυζι ειδικα ας εχει λιγοτερη μαζα(λιπος βασικα εφυγε) τωρα ειναι απλα γαματο,χερια ωμοι ολα σουπερ,αντε σε λιγο καιρο θα ποσταρω και καμια δικια μου να δουμε μπας και εκανα τπτ!!!

Να σαι καλα ρε ψηλε..αντε,βαλε κανα πιπινι να σε τραβηξει :green:


ετσι ρε eddie!!!!!!!! σε τετοια κιλα θελω να σε βλεπω γαμω!!!!!οπως ειδες οσοι γραμμωση και να εκανες μολις το αφησες λιγο ξαναπηρες κιλα προσωπικα εφοσον σε κουραζει και βλεπεις οτι μπορει να ξαναπαρεις τα κιλα μπαμ μπαμ εγω στην θεση σου θα το αφηνα και απλα θα προσπαθουσα να κρατιεμε σε καποια φορμα χωρις να βαζω/χανω ιδιετερα κιλα.Το στηθος ειναι μπομπα πραγματικα δεν νομιζω να θες αλλο εκει και τα χερια δυνατα το μονο που με χαλαει ρε γαμωτο λιγο ειναι η πλατη σου δεν ξερω ισως λιγο παραπανω ευρος χαμηλα αλλα γενικα εισαι δυναμη!!!:clap::clap:

χαχαχαχα...να σαι καλα ρε φιλε,αυτα ειναι οντως ωραια κιλα,αλλα μεχρι να ξαναξεκινησω γραμμωση εχουμε ενα εξαμηνο+ κι αυτο με φοβιζει,μακαρι να εμενα εδω αλλα δεν..

Πλατη δε ξερω,οπως ειχε πει και ο τασος ειναι η μονη μυικη ομαδα που δε βελτιωνεται η βελτιωνεται αργα,για το ανοιγμα δες παρακατω στη νεα φωτο.


Μπραβο ωραιος μπαζωσε πραγμα........για τη γραμμωση που αναφερεις το σωμα οπως εχει μνημη στον ογκο εχει και στη γραμμωση οπως θυμαται το περσινο γεμισμα ετσι θα κοψει οπως περισυ και περισσοτερο...καθε χρονια και καλυτερα αυτο παρατηρω εγω δλδ.
Βαλε και ενα λατ σπρεντ να φανει καλυτερα το ανοιγμα.....

Να σαι καλα!!Το θεμα ειναι οτι εγω δεν ηθελα να ξανακοψω,να μπω σε γραμμωση δηλαδη..η αν μπω να μεινω λιγο καιρο γιατι μου τη σπαει η λιμοκτονια και τα πολλα αεροβια.Δες και το lat spread..


εντυ στη θεση σου θα πσοφαγα της πεινας...θα συνεχιζα να κανω αεροβια και να ημουν φετες χεχεχχχεεχ...ρεε αφου δεν αντεχεις φαε εκει ενα κιλο μαακρονια την ημερα και αρχισε να σηκωνεις 180-200 στο παγκο...να φτασει το σηθος στονα στραγαλο...τι τα θες τωρα κοιλιακους και τετοια πραγματα...δεν ειναι ωραια αυτα...αντιαισθητικα...εεχεχεχ..πλακα κανω ωραιος εισαι και σε αυτα τ ακιλα εαν μπορεσεις να μεινεις σε αυτα θα ειναι το καλυτερο για σενα...απλα πρεπει αν περασουν οι τραυματισμοι για να ξαναπεξεις δυνατα παλι..


χαχαχαχαχαχαχα αρε τρελε,ευχαριστω.. :rolf::rolf::rolf::rolf:

Να δω πως θα περασουν,με ματιασαν φιλε!!! ;)


ελα ρε βασιλη.......αδερφε μου εισαι πενα...εχεις πολυ κρεας...αυτα τα εχουμε ξαναπει....:clap::clap::clap::clap:
εμεις γουσταρουμε love handles και σε οποιον αρεσουμε....:turtle::turtle::turtle::green:

χαχαχα να σαι καλα αδερφε!!Love handles να εχει η γυναικα ρε..η τουλαχιστον οτι εχεις μπροστα σου :P
Eγω που ειμαι παντα πισω τι να τα κανω,δε χρειαζομαι :turtle:



Οριστε και αλλες δυο σημερινες φωτο,η αληθεια ειναι οτι χθες δε τραβηξα lat spread γιατι εχω ενα πολυ ασχημο τραυμα στο χερι,εξαρθρωση αντιχειρα και εχει πριστει ολη η περιοχη με αποτελεσμα να με ποναει και να μη μπορω να ανοιξω.Τεσπα,προσπαθησα να βγει καλη..


32907

32908

Tasos Green
19-10-11, 15:44
στο εχω ξαναπει αλα δεν αντεχω θα spamαρω! αυτο το δωματιο σου ρε πολυ το γουσταρω!!! ξετσουτσουνιζει και η ibanez και φτιάχνομαι!!! :turtle:

pan0z
19-10-11, 15:45
οκ το παιρνω πισω αυτο που ειπα για την πλατη !!!:green::green:

Eddie
19-10-11, 15:46
στο εχω ξαναπει αλα δεν αντεχω θα spamαρω! αυτο το δωματιο σου ρε πολυ το γουσταρω!!! ξετσουτσουνιζει και η ibanez και φτιάχνομαι!!! :turtle:

χαχαχαχαχαχα..τωρα το βλεπεις και λιγο bordelo,εχω απολυσει την καθαριστρια επειδη δεν ηθελε γουτσου γουτσου και βαριεμαι να συμμαζευω :turtle: :P



οκ το παιρνω πισω αυτο που ειπα για την πλατη !!!:green::green:

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ :P

Eddie
19-10-11, 20:12
Bαζω κι ενα σημερινο βιντεο επι τη ευκαιριας..οχι τιποτα τρομερο,αλλα με σακατεμενη μεση δε περιμενα και πολλα παραπανω.


http://www.youtube.com/watch?v=F61qlQl70qU

tasos2
19-10-11, 23:03
Mπραβο πολυ καλα κιλα για φροντ σκουατ. Για ποιο λογο κανεις μονο φροντ τωρα. Θες να πιασεις πιο πολυ καποιο σημειο του τετρακεφααλου.
Και στη τελευταια φωτο το στηθος κανει μπαμ παλι. Ειναι το καλυτερο σημειο σου μου φαινεται

Giannis12
19-10-11, 23:07
Ωραίος ρε μαααν τώρα το είδα!!!!! :thumbup:
Στην αρχή νόμισα είναι 20αρες οι πλάκες και λέω wtf? δεν συμβαίνει αυτό! μετά προσγειώθηκα!
Και πάλι είναι καλά τα κιλά και πολλές οι επαναλήψεις ειδικά τώρα που είναι σχετικά αρχές! σίγουρα θα ανεβάσεις πολλά ακόμα!!! Η τεχνική πολύ καλή! τα είχες και άνετα, απλά σαν να βιαζόσουν λίγο :green:
Καλή συνέχεια με υγεία!

Eddie
19-10-11, 23:10
Mπραβο πολυ καλα κιλα για φροντ σκουατ. Για ποιο λογο κανεις μονο φροντ τωρα. Θες να πιασεις πιο πολυ καποιο σημειο του τετρακεφααλου.
Και στη τελευταια φωτο το στηθος κανει μπαμ παλι. Ειναι το καλυτερο σημειο σου μου φαινεται

Ευχαριστω Τασο!!Μπροστινα κανω γιατι εχω προβλημα με τη μεση,τα λεγαμε μαζι και τις προαλλες.Δεν εχει επανελθει ακομα και δεν εχω παει σε γιατρο για να ξερω τι ειναι,οποτε λεω να την αφησω καιρο.Ευτυχως στα μπροστινα η μεση δε με ενοχλει.Βεβαια αν παρατηρησεις κατεβαινω οσο το δυνατον ευθεια χωρις το παραμικρο hip drive,για να απομονωσω (οσο το δυνατον) τα ποδια απ τη μεση,αλλα αυτο εχει αντικτυπο οτι βγαινουν αρκετα εξω τα γονατα απ τις μυτες.Ελπιζω να μη φανερωθει κανενα (νεο) προβλημα στα γονατα γιατι μετα θα το γυρισω σε yoga..

Οσο για το στηθος,δε ξερω.Εμενα σαν σχημα δε μου αρεσει,εχει μεν αρκετη μαζα αλλα δε μου αρεσει.Νομιζω οτι καλυτερο σημειο πανω μου ειναι τα ποδια και μετα οι δελτοειδεις..αλλα αυτη ειναι αποψη μου,δε μπορω να ειμαι και πολυ αντικειμενικος απεναντι μου :green:

Edit: Να σαι καλα ρε Γιανναρε!!σιγα να μην ηταν και 45αρες οι πλακες ρε :P

Αντωνης
20-10-11, 09:07
Πολυ καλα κιλα ως συνηθως Bill,και στην κινηση του καθισματος αψογη τεχνικη,φερνοντας ελαχιστα μπροστα την μεση στο ανεβασμα:thumbup:

Παντως για την σταυρωτη λαβη στα fs δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα,εχεις δοκιμασει να κανεις με την κλασικη φορμα?Ισως σε ζορισει λιγο τις πρωτες φορες,αλλα πιστευω ειδικα εσυ που εχεις υπεραναπτυγμενο ανω στηθος και ωμους(αρα πολυ καλο στηριγμα για την μπαρα),θα σου κατσει κουτι;)

GREEK POWER
20-10-11, 10:22
Ρε γκοτζιλα !:thumbup: λεω και γω να το παιξω τζοβενο αλλα οποτε βλεπω τα κιλα που κανεις παω απελπισμενος για προπο:cry:

Kazmaier
20-10-11, 15:14
ωραιος ρε eddie, πολλες μαζες και πολλη δυναμη οπως παντα, τελικα πως την βλεπεις την δουλεια θα ξαναφορτωσεις κιλα να χτυπησεις κατομπαλο τον χειμωνα η θα πεσεις παλι στα 90?

Eddie
20-10-11, 16:03
Πολυ καλα κιλα ως συνηθως Bill,και στην κινηση του καθισματος αψογη τεχνικη,φερνοντας ελαχιστα μπροστα την μεση στο ανεβασμα:thumbup:

Παντως για την σταυρωτη λαβη στα fs δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα,εχεις δοκιμασει να κανεις με την κλασικη φορμα?Ισως σε ζορισει λιγο τις πρωτες φορες,αλλα πιστευω ειδικα εσυ που εχεις υπεραναπτυγμενο ανω στηθος και ωμους(αρα πολυ καλο στηριγμα για την μπαρα),θα σου κατσει κουτι;)

Ευχαριστω ρε Αντωνη!!

Εχω δοκιμασει ολες τις τεχνικες,ακομα και του poliquin με τα στραπς αλλα δε μου ταιριαζει καμια.Με την αρσιβαριστικη τεχνικη με ενοχλουν πολυ οι ωμοι γιατι δε μπορω να σταθεροποιησω τη μπαρα στις κλειδες-ανω στηθος και ουσιαστικα κραταω ολο το βαρος με τα χερια.Υστερα με ζοριζουν πολυ οι τενοντες των πηχεων γιατι για να φερω τους αγκωνες ψηλα,θα πρεπει να κραταω τη μπαρα με τα δαχτυλα..και μυριζομαι τραυματισμο.Με σταυρωτη λαβη το μονο θεμα που ειχα ηταν οτι μελανιαζαν οι δελτοειδεις στην αρχη και οι κλειδες που πονουσαν,επισης καμια φορα οταν επεφτε πολυ πισω η μπαρα μου πιεζε το καρυδι στο λαιμο και μου κοβε την ανασα..αλλα σιγα σιγα βελτιωθηκα και εχω παρει τον αερα στην κινηση.


Ρε γκοτζιλα !:thumbup: λεω και γω να το παιξω τζοβενο αλλα οποτε βλεπω τα κιλα που κανεις παω απελπισμενος για προπο:cry:

χαχαχαχαχα...ελα ρε greek,με απογοητευεις..εσυ αυτα πρεπει να τα χεις για ζεσταμα :green:


ωραιος ρε eddie, πολλες μαζες και πολλη δυναμη οπως παντα, τελικα πως την βλεπεις την δουλεια θα ξαναφορτωσεις κιλα να χτυπησεις κατομπαλο τον χειμωνα η θα πεσεις παλι στα 90?

Thanks ρε bill,δε ξερω ρε φιλε ειλικρινα.Οπως βγει!!Το πλανο διατροφης που εχω αυτη τη στιγμη,ειναι ουσιαστικα υποθερμιδικο,περιπου 300-400 απ τη συντηρηση.Παρ ολα αυτα με το που κανω μερικα τσητ ξεφευγω για πλακα.Εγω στρατιωτης ολο το χρονο δε γινομαι,δε προκειται.Αν ξεφυγω ξεφυγα,και του χρονου βλεπουμε.Το πολυ πολυ να το γυρισω σε poundstone στυλ..χαχαχαχ

Αντωνης
20-10-11, 18:16
Οκ ρε συ,τοτε απλα δεν ειναι για τον σωματοτυπο σου αυτη η εκτελεση(δεν κανουν ολες οι φορμες για ολους),ομως προσεχε με την σταυρωτη λαβη,σου στερει ισσοροπια και ειναι και πιο ευκολο να σου φυγει η μπαρα:toast:

72K
20-10-11, 18:20
Ωραίος Βασίλη. Αν θες να ενσωματώσεις τα fronts θα σου πρότεινα να δουλέψεις σε φάσμα 3-5 για να μήν ζορίζεις τη μέση σου τσάμπα ;)

Eddie
20-10-11, 19:55
Οκ ρε συ,τοτε απλα δεν ειναι για τον σωματοτυπο σου αυτη η εκτελεση(δεν κανουν ολες οι φορμες για ολους),ομως προσεχε με την σταυρωτη λαβη,σου στερει ισσοροπια και ειναι και πιο ευκολο να σου φυγει η μπαρα:toast:

Το ξερω man..η αληθεια ειναι οτι ολο κι ολο μια φορα μου εφυγε μπαρα στα fs οταν εκανα με ιμαντες,ειχα καμια κατοστι πανω και αφου συρθηκε στα χερια μου η μπαρα εσκυψα και τα αφησα στο ρακ.Με τη σταυρωτη δε μου φευγουν γιατι εχω συνεχεια το νου μου στο να κραταω τους αγκωνες ψηλα.


Ωραίος Βασίλη. Αν θες να ενσωματώσεις τα fronts θα σου πρότεινα να δουλέψεις σε φάσμα 3-5 για να μήν ζορίζεις τη μέση σου τσάμπα ;)

Ευχαριστω ρε Κωστα!!!Η αληθεια ειναι οτι οπως εγραψα πρωτη φορα κανω τοσες επαναληψεις.Συνηθως κανω 10 σετ,το πρωτο ζεσταμα με 60Χ12 και τα υπολοιπα μεχρι 5 επαναληψεις φτανοντας στα 130μεχρι στιγμης και στις 3-4 ρεπς,οσες μπορεσω δλδ.

Eddie
20-10-11, 19:58
Και ακομα μια μετα το gym.

33011

Eddie
14-11-11, 21:48
Σημερινες φωτο,εχω ξεφυγει σε κιλα πολυ,συνολο 6 και πραγματικα δε ξερω που θα βγει ολο αυτο.Το περιεργο ειναι οτι ενω τα κιλα ειναι αρκετα η μεση-κοιλια δεν εχει ξεφυγει αισθητα νομιζω,απλως θολωσε,αλλα σιγουρα εχει παρει και 2 ποντους περιπου.Ενα αλλο περιεργο ειναι οτι η φλεβικοτητα αυξανεται και βλεπω φλεβες που δεν εβλεπα το καλοκαιρι,πχ δελτοειδεις και τρικεφαλο!!Αυτο σημαινει οτι στην επομενη διαιτα δε θα πεσω πολυ χαμηλα,σιγουρα δε προκειται να ξαναπιασω 90 (το νου σας 2-3 μη μου τη λετε παλι για κοιλιακους κλπ ;p) πιστευω οτι στα 94-95 θα ειμαι σε επιπεδα λιπους οσο ημουν φετος στα 90.

Υ.Γ.Το στηθος ξεφευγει..μιλαμε πρωτη φορα το βλεπω ετσι,και αδικειται στη φωτο αρκετα!

34323

34324

Dreiko
14-11-11, 21:55
βασιλη δε φαινονται ασχημα τα κιλα που εχεις βαλει...εχεις γεμισει ωραια...τουλαχιστον για τα κιλα που εχεις παρει....
ειπαμε δεν ειναι οι κοιλιακοι για μας...:green::green::green:
βασικα αυτο που ειδα και οταν τα ειχαμε πει απο κοντα ειναι οτι γενικα σε ψιλοαδικουν οι φωτο σε θεμα ογκου....
καλη συνεχεια αδερφε....:toast:

Eddie
14-11-11, 22:01
βασιλη δε φαινονται ασχημα τα κιλα που εχεις βαλει...εχεις γεμισει ωραια...τουλαχιστον για τα κιλα που εχεις παρει....
ειπαμε δεν ειναι οι κοιλιακοι για μας...:green::green::green:
βασικα αυτο που ειδα και οταν τα ειχαμε πει απο κοντα ειναι οτι γενικα σε ψιλοαδικουν οι φωτο σε θεμα ογκου....
καλη συνεχεια αδερφε....:toast:

Ευχαριστω αγαπη :green:

Με αδικουν λες ε?Ισως,ειμαι φορτωμενος καλα τωρα παντως,δεν εχω παραπονο.Καλη συνεχεια και σε σενα :clap:

Titanium
14-11-11, 23:23
Μπράβο ρε Βασιλαρα.....:clap::clap::clap::bowdown:
Ιδικά το στήθος τι να πω.....Για νατουραλ ειναι υπερβολικά πολυ καλό δλδ πατάς και αγωνιστικούς χαλαρά για εμένα.:bowdown:

exkaliber
14-11-11, 23:59
η πρωτη ειναι αψογη..

Goofonly
15-11-11, 00:00
Μπράβο φίλε, το στήθος είναι πολύ μπροστά, το ίδιο και δελτοειδής και ώμοι. Συνέχισε γερά. :clap:

Eddie
15-11-11, 00:05
Μπράβο ρε Βασιλαρα.....:clap::clap::clap::bowdown:
Ιδικά το στήθος τι να πω.....Για νατουραλ ειναι υπερβολικά πολυ καλό δλδ πατάς και αγωνιστικούς χαλαρά για εμένα.:bowdown:

Βρε καλως τα ματια μας τα 3 :banana:
Εχεις παρει πολλες απουσιες εσυ.. :P

Thanks!!!Το παλευω,παρ ολο που με τους τραυματισμους δε μπορω να πιεστω 100%,δεν εχω παραπονο.


η πρωτη ειναι αψογη..

Ελα που δε σ αρεσε η δευτερη :P

Ευχαριστω ρε :green:


Μπράβο φίλε, το στήθος είναι πολύ μπροστά, το ίδιο και δελτοειδής και ώμοι. Συνέχισε γερά. :clap:

Να σαι καλα φιλε μου,καλη συνεχεια και σε σενα :clap:

jGod
15-11-11, 00:07
bill λεω και γω να ξεκινησω φροντ λογο μεσης..αλλα λεω θα στηριζετε ή θα μου φυγει..τα συνηθισες απο την αρχη?που ακριβως τα στηριζεις ρε μαν ποτε δεν κτλβα..στους ωμους?

Eddie
15-11-11, 00:18
bill λεω και γω να ξεκινησω φροντ λογο μεσης..αλλα λεω θα στηριζετε ή θα μου φυγει..τα συνηθισες απο την αρχη?που ακριβως τα στηριζεις ρε μαν ποτε δεν κτλβα..στους ωμους?

Ε κοιτα,στην αρχη θα νιωθεις λιγο αβολα με την τεχνικη,αλλα μετα απο 2-3 φορες θα εξοικειωθεις σιγα σιγα και θα παρεις τον αερα.Η μπαρα ακουμπαει πανω στους δελτοειδεις και λιιιγο στις κλειδες,οχι πανω απο αυτες γιατι η μπαρα θα πιεζει το καρυδι σου και δε θα μπορεις να παρεις ανασα.Η μαγκια για να μη σου φυγει η μπαρα ειναι να εχεις μονιμως ψηλα τους αγκωνες!!Τα χερια τα σταυρωνεις μπροστα και απλως με τις ακρες των δαχτυλων σπρωχνεις την μπαρα προς το σωμα,για να μην αρχισει και γλυστραει δλδ.Στην αρχη δοκιμασε με σκετη μπαρα και βαλε τα χερια σου σε προταση,τεντωμενα μπροστα δλδ στο υψος των ωμων και κανε μερικες επαναληψεις για να δεις που στεκεται η μπαρα απο μονη της.

Πειραματισου..για μενα αξιζουν πολυ τα μπροστινα και ΔΕΝ ζοριζουν καθολου τη μεση.

exkaliber
15-11-11, 00:19
η δευτερη ηταν απλα μια φωτογραφια
η πρωτη σε λεω μετρησε ασχημα,να δεις που θα γητευσεις τα likes στο fb
mark my words:green:

tasos2
15-11-11, 00:29
Πολυ καλος ρε φιλε αλλα αυτη η κοιλια με το χαλαρο/ξεχειλωμενο δερμα σε χαλαει πολυ. Αλλα απο οτι καταλαβα δεν μπορεις να κανεις και πολλα γιατι δεν ειναι λιπος που το χανεις ειναι δερμα και δε ξερω τι κανει ο οργανισμος για να μαζεψει.
Δεν πειραζει συνεχισε να βαζεις μυς να φαινεσαι τερας και δε βαριεσαι...
Να σου πω εσυ τρως μονο καθαρα/ποιοτικα αυτη τη στιγμη ή κανεις και τα cheat σου??

Galthazar
15-11-11, 00:48
ωραιος Βασιλη εχεις γεμισει ποιοτικα συγχαρητηρια! Το στηθος εχει παρει πολυ και εχει ξεφυγει φαινεται και απο την δευτερη φωτο. Και στα χερια πιστευω εχεις παρει.:thumbup: Ασε τους κοιλιακους εμενα προσωπικα δεν με πολυαπασχολουν και δεν τους χωνευω. περιμενουμε και πλατη ποδια:toast: Συνεχισε ετσι αδερφε.

Προτεινω οταν βγαζεις φωτογραφιες να βγαζεις με συγκριση με κατι αλλο π.χ στο δωματιο σου ή με κανεναν αλλο διπλα για να φαινεται ο ογκος σου.;)

Muscleboss
15-11-11, 01:59
Το χρειάζεσαι το λίπος για να βγάλεις δύναμη ;)

ΜΒ

jGod
15-11-11, 02:22
Ε κοιτα,στην αρχη θα νιωθεις λιγο αβολα με την τεχνικη,αλλα μετα απο 2-3 φορες θα εξοικειωθεις σιγα σιγα και θα παρεις τον αερα.Η μπαρα ακουμπαει πανω στους δελτοειδεις και λιιιγο στις κλειδες,οχι πανω απο αυτες γιατι η μπαρα θα πιεζει το καρυδι σου και δε θα μπορεις να παρεις ανασα.Η μαγκια για να μη σου φυγει η μπαρα ειναι να εχεις μονιμως ψηλα τους αγκωνες!!Τα χερια τα σταυρωνεις μπροστα και απλως με τις ακρες των δαχτυλων σπρωχνεις την μπαρα προς το σωμα,για να μην αρχισει και γλυστραει δλδ.Στην αρχη δοκιμασε με σκετη μπαρα και βαλε τα χερια σου σε προταση,τεντωμενα μπροστα δλδ στο υψος των ωμων και κανε μερικες επαναληψεις για να δεις που στεκεται η μπαρα απο μονη της.

Πειραματισου..για μενα αξιζουν πολυ τα μπροστινα και ΔΕΝ ζοριζουν καθολου τη μεση.

αυτο το δεν ζοριζει καθολου την μεση πολυ μαρεσει! μπιλ ευχαριστω φιλε για την καθοδογηση..χρειαζοτανε..γιατι τοσα χρονια το βλεπωφ το φροντ αλλα φοβαμαι μην κανω την λαλακια..!σορρυ που σου ψιλομ@μησα το θεμα!

Devil
15-11-11, 02:37
οντως το στηθος ειναι πολυ μπροστα....:thumbup: αλλα το νου σου με τα κιλα δεν χρειαζοντε υπερβολες...;)

οσο για το front... μου λειπουν μολις.... 9 επαναληψεις για να σε φτασω.... οποτε εχε το νου σου.....:P:green::turtle::turtle::turtle:

exkaliber
15-11-11, 02:45
9 επαναληψεις???
μπιλ το νου σου
πισω σου τον εχεις
:geek:

Eddie
15-11-11, 02:49
Πολυ καλος ρε φιλε αλλα αυτη η κοιλια με το χαλαρο/ξεχειλωμενο δερμα σε χαλαει πολυ. Αλλα απο οτι καταλαβα δεν μπορεις να κανεις και πολλα γιατι δεν ειναι λιπος που το χανεις ειναι δερμα και δε ξερω τι κανει ο οργανισμος για να μαζεψει.
Δεν πειραζει συνεχισε να βαζεις μυς να φαινεσαι τερας και δε βαριεσαι...
Να σου πω εσυ τρως μονο καθαρα/ποιοτικα αυτη τη στιγμη ή κανεις και τα cheat σου??

Να σαι καλα ρε μαν!!Το δερμα το εχω αποδεχθει,χαχαχαχ..δε γινεται αλλιως απ οτι βλεπω.Το μονο αισιοδοξο στην ολο φαση ειναι οτι σε σχεση με περισυ ειναι λιγοτερο,οποτε μπορω να ελπιζω οτι του χρονου θα υπαρχει μια διαφορα,εστω και μικρη.Αυτο το διαστημα δε τρωω ποιοτικα,οχι..δηλαδη τι θελω να πω,κανω 5 γευματα μεσα στη μερα,4 στερεα και ενα ροφημα τα οποια ποιοτικα ειναι σουπερ,οτι ετρωγα και στη γραμμωση με εξαιρεση το γιαουρτι που εχω τωρα.Θερμιδικα ειμαι ΥΠΟθερμιδικα με αυτα τα 5 γευματα,απλως τυχαινει μεσα στη μερα να με πιανουν λιγουρες και να τσιμπολογαω με αποτελεσμα να ξεπερνω τις θερμιδες συντηρησης.Δηλαδη κατι ενα κουλουρι με τον καφε,κατι κανενα φρουτο,κανενα τσουρεκι,λιγο παραπανω ζαχαρη στον καφε και τετοια πραγματα..οχι οτι τρωω λαδερα,η εχω μακαροναδες ξερω γω..τιποτα απο τετοια.


ωραιος Βασιλη εχεις γεμισει ποιοτικα συγχαρητηρια! Το στηθος εχει παρει πολυ και εχει ξεφυγει φαινεται και απο την δευτερη φωτο. Και στα χερια πιστευω εχεις παρει.:thumbup: Ασε τους κοιλιακους εμενα προσωπικα δεν με πολυαπασχολουν και δεν τους χωνευω. περιμενουμε και πλατη ποδια:toast: Συνεχισε ετσι αδερφε.

Προτεινω οταν βγαζεις φωτογραφιες να βγαζεις με συγκριση με κατι αλλο π.χ στο δωματιο σου ή με κανεναν αλλο διπλα για να φαινεται ο ογκος σου.;)

Ευχαριστω αγορινα!!!Κοιταξε,αυτο που λες ειναι λιγο δυσκολο,δε γινεται να πω στα φιλαρακια μου που κανουμε gym μαζι ελατε να βγουμε καμια φωτο για το φορουμ..εαν καποιος δεν ασχολειται με τετοια δε νομιζω οτι ειναι και πολυ ευκολο να τον δημοσιευσεις (ποσο μαλλον οταν μιλαμε για σωμα).


Το χρειάζεσαι το λίπος για να βγάλεις δύναμη ;)

ΜΒ

Εννοειται boss,απλα εχω την εντυπωση οτι εχω βαλει αρκετα κιλα για το διαστημα των 2-2.5 μηνων,εαν συνεχισω ετσι τα χριστουγεννα θα χτυπησω 100αρα..χαχα


αυτο το δεν ζοριζει καθολου την μεση πολυ μαρεσει! μπιλ ευχαριστω φιλε για την καθοδογηση..χρειαζοτανε..γιατι τοσα χρονια το βλεπωφ το φροντ αλλα φοβαμαι μην κανω την λαλακια..!σορρυ που σου ψιλομ@μησα το θεμα!

Τιποτα ρε,να σαι καλα :thumbup:


οντως το στηθος ειναι πολυ μπροστα....:thumbup: αλλα το νου σου με τα κιλα δεν χρειαζοντε υπερβολες...;)

οσο για το front... μου λειπουν μολις.... 9 επαναληψεις για να σε φτασω.... οποτε εχε το νου σου.....:P:green::turtle::turtle::turtle:

Ελα ρε μητσο,λες να υπερβαλω επιτηδες???χαχα!!!!Εγω αν ηθελα θα ημουν τωρα 145 κιλα..τι λες,αφου αρπαζω για πλακα :P

Δηλαδη εχεις 3Χ100??Και ποιος σου ειπε οτι εγω μπορω να βγαλω μονο 12? :turtle:



9 επαναληψεις???
μπιλ το νου σου
πισω σου τον εχεις
:geek:

ΧΑ..ΧΑ (ειπε ο eddie) :turtle:

Devil
15-11-11, 03:15
Ελα ρε μητσο,λες να υπερβαλω επιτηδες???χαχα!!!!Εγω αν ηθελα θα ημουν τωρα 145 κιλα..τι λες,αφου αρπαζω για πλακα :P

Δηλαδη εχεις 3Χ100??Και ποιος σου ειπε οτι εγω μπορω να βγαλω μονο 12? :turtle:




καλα ναι οτι αρπαζεις αρπαζεις..... παντως το προσεχεις το θεμα απο οτι καταλαβα...;)


χμμμ....:green: βασικα ειχα 3x100... πριν... απο κανα 3 εβδομαδες νομιζω.... λογικα προβλεπω να μπουν αλλες 2... αλλα θα μαθουμε σε κανα 3 βδομαδο...

οποτε..... το νου σου ξανα!:P:turtle::turtle::turtle:

grtech
15-11-11, 03:19
Μπράβο Βασίλη!
Έχεις ανεβάσει πολύ όγκο με ποιοτικές μάζες. Στήθος, ώμους, χέρια έχουν τρομερό φούσκωμα και σίγουρα η φώτος σε αδικούνε. Συνέχισε έτσι και σύντομα θα γιάνει και η μέση για να ξεκινήσεις τις έντονες προπονήσεις.

Eddie
15-11-11, 03:34
καλα ναι οτι αρπαζεις αρπαζεις..... παντως το προσεχεις το θεμα απο οτι καταλαβα...;)


χμμμ....:green: βασικα ειχα 3x100... πριν... απο κανα 3 εβδομαδες νομιζω.... λογικα προβλεπω να μπουν αλλες 2... αλλα θα μαθουμε σε κανα 3 βδομαδο...

οποτε..... το νου σου ξανα!:P:turtle::turtle::turtle:

χαχαχαχαχαχαχ οκ τοτε,αντε να σε δω ρε.. :turtle:


Μπράβο Βασίλη!
Έχεις ανεβάσει πολύ όγκο με ποιοτικές μάζες. Στήθος, ώμους, χέρια έχουν τρομερό φούσκωμα και σίγουρα η φώτος σε αδικούνε. Συνέχισε έτσι και σύντομα θα γιάνει και η μέση για να ξεκινήσεις τις έντονες προπονήσεις.

Ευχαριστω πολυ φιλε μου!!Ευτυχως εχω δει βελτιωση,μεγαλη μαλιστα,απλα δεν ειμαι σε θεση να ξαναφορτωσω τωρα νωρις.Θα αφησω ενα διαστημα και μετα βλεπουμε..να σαι καλα :clap:

GREEK POWER
15-11-11, 10:14
Φιλε Βασιλη τι να πω εγω τωρα τα ειπαν ολα οι προηγουμενοι:clap: Εγω να πω ενα μπραβο για την κοιλια-μεση σου ειναι πολυ μπροστα, και στο συγκεκριμενο σημειο αρχιζεις να μου μιαζεις ρε μπαγασα σιγα σιγα :P:P:P

Eddie
15-11-11, 13:43
Φιλε Βασιλη τι να πω εγω τωρα τα ειπαν ολα οι προηγουμενοι:clap: Εγω να πω ενα μπραβο για την κοιλια-μεση σου ειναι πολυ μπροστα, και στο συγκεκριμενο σημειο αρχιζεις να μου μιαζεις ρε μπαγασα σιγα σιγα :P:P:P

Να σαι καλα φιλε μου!!! :clap:

Τωρα αυτο για καλο το λες?χαχαχαχ :turtle:

GREEK POWER
15-11-11, 14:24
Χαχαχαχα σε νιωθω απολυτα η μαχη ειναι διαρκης με τα κοιλιακα γονιδια και ανηση , καλος η κακος το μυαλο επικεντρωνεται στο αδυνατο , προβληματικο, οπως θελεις πεστο μερος του σωματος, και βλεπουμε το δεντρο και χανουμε το δασος.Οταν καταφερα ναδω τους κοιλιακους μετα απο 6 αεροβια τη βδομαδα χ 4 μηνες δεν μου αρεσε το υπολοιπο θεαμα.:green:

Eddie
15-11-11, 14:30
Χαχαχαχα σε νιωθω απολυτα η μαχη ειναι διαρκης με τα κοιλιακα γονιδια και ανηση , καλος η κακος το μυαλο επικεντρωνεται στο αδυνατο , προβληματικο, οπως θελεις πεστο μερος του σωματος, και βλεπουμε το δεντρο και χανουμε το δασος.Οταν καταφερα ναδω τους κοιλιακους μετα απο 6 αεροβια τη βδομαδα χ 4 μηνες δεν μου αρεσε το υπολοιπο θεαμα.:green:

Γι αυτον ακριβως τον λογο δε το φτανω μεχρι τερμα στη διαιτα,επειδη μικραινω και μου τη δινει.:clap:

tasos2
15-11-11, 16:07
Το φροντ ειναι πιο δυσκολο απο το κανονικο να φανταστω? Δεν εχω κανει ποτε

Dreiko
15-11-11, 16:12
παιδια ργω οταν ανεβαζω κιλα στο front δε τα στηριζω στους ωμους....τα κανω ετσι και με βολευει απιστευτα...:thumbup:
βασιλη σορυ για το οφ...:thumbup:

34365

Eddie
15-11-11, 16:13
Το φροντ ειναι πιο δυσκολο απο το κανονικο να φανταστω? Δεν εχω κανει ποτε

Κοιτα,αν το εξασκησεις,μετα απο ενα δυο μηνες πλησιαζεις τα κιλα του back...δε τα φτανεις ομως σε καμια περιπτωση.Φαντασου οτι ο πυρρος δημας που ηταν και αρσιβαρηστας και ως γνωστων αυτοι χρειαζονται περισσοτερο το front απο το back,ειχε 60 κιλα διαφορα στη μεγιστη του ,270κιλα fs - 330 κιλα bs.Πιο παλια που επιχειρουσα να κανω μπροστινο,μετα απο 4-5 σετ πισινων που θα εφτανα τα 140-150 μολις εκανα μπροστα δε μπορουσα να ανεβασω πανω απο 80.



παιδια ργω οταν ανεβαζω κιλα στο front δε τα στηριζω στους ωμους....τα κανω ετσι και με βολευει απιστευτα...:thumbup:
βασιλη σορυ για το οφ...:thumbup:

34365

Πολυ καλη τεχνικη,αλλα δε με βολευει καθολου.Πονανε απιστευτα οι ωμοι (συνδεσμοι) και οι καρποι=πηχεις ειναι ετοιμοι να κοπουν.

Rigell
15-11-11, 18:37
Να σε ρωτήσω ρε φίλε όλο αυτό με το δέρμα πως το έχεις πάθει λόγο μεγάλων αυξομειώσεων τον κιλών???

aqua_bill
15-11-11, 19:52
:clap:για δωσς και μια πλατη...

Eddie
15-11-11, 20:52
Να σε ρωτήσω ρε φίλε όλο αυτό με το δέρμα πως το έχεις πάθει λόγο μεγάλων αυξομειώσεων τον κιλών???

Nαι,αυτο εχει γινει πολλες φορες αλλα η χειροτερη ηταν στο στρατο που εβαλα 35 κιλα σε 9-10 μηνες..


:clap:για δωσς και μια πλατη...

Την επομενη φορα :toast:

aqua_bill
16-11-11, 00:36
Την επομενη φορα :toast:
:thumbup: βλέπω από τη φωτό ότι τα φτερά σου είναι έτοιμα να πετεξεις;) εμενα μου αρέσουν οι μάζες σου keep :hantel: bill

exkaliber
17-11-11, 19:07
Το χρειάζεσαι το λίπος για να βγάλεις δύναμη ;)

ΜΒ

αυτο τι σημαινει???

geo28
17-11-11, 19:33
αυτο τι σημαινει???

Οι μυς συσπωνται για να παραξουν εργο,το ,λιπος δεν εχει καποιο ρολο στην παραγωγη δυναμης..η υπερθερμιδικη διατροφη εχει,
αλλα το λιπος αυτο καθε αυτο απο που κι ως που εχει λειτουργικο ρολο?

Psy-los13
18-11-11, 13:34
φιλε eddie...εχω παρακολουθησει την πορεια σου μεσα απο το συγκεκριμενο τοπικ. Πραγματικα εχεισ πετυχει τρομερη αλλαγη στο σωμα σου,φενεται οτι εχεισ δουλεψει παρα πολυ στις λεπτομερειες και στην διατροφη και στην προπονηση σου. Θεωρω οτι εισαι απο τα ατομα που εχουν παρουσιασει τερραστια βελτιωση σε ολουσ του τομεις (οσο εχω παρακολουθησει το φορουμ). Θα συνεχισω να σε ''παρακολουθω'' (με την καλη εννοια παντα) με ενδιαφερον...καλη συνεχεια και καλες προπονησεις με υγεια πανω απο ολα και ορεξη. Keep pumping...:weights:

Eddie
18-11-11, 13:48
φιλε eddie...εχω παρακολουθησει την πορεια σου μεσα απο το συγκεκριμενο τοπικ. Πραγματικα εχεισ πετυχει τρομερη αλλαγη στο σωμα σου,φενεται οτι εχεισ δουλεψει παρα πολυ στις λεπτομερειες και στην διατροφη και στην προπονηση σου. Θεωρω οτι εισαι απο τα ατομα που εχουν παρουσιασει τερραστια βελτιωση σε ολουσ του τομεις (οσο εχω παρακολουθησει το φορουμ). Θα συνεχισω να σε ''παρακολουθω'' (με την καλη εννοια παντα) με ενδιαφερον...καλη συνεχεια και καλες προπονησεις με υγεια πανω απο ολα και ορεξη. Keep pumping...:weights:

Ευχαριστω φιλε μου για τα καλα λογια..καλες προπονησεις και σε σενα :clap::clap: :toast:

Goofonly
01-12-11, 20:51
Παρεπιπτόντως Eddie, βάλε και μια φωτογραφία με πόδια να δούμε τι γίνεται και εκεί. ;)

Eddie
01-12-11, 20:58
Παρεπιπτόντως Eddie, βάλε και μια φωτογραφία με πόδια να δούμε τι γίνεται και εκεί. ;)

Τα ποδια φιλε μου δεν εχουν και μεγαλη βελτιωση γιατι τους τελευταιους μηνες παιζω συντηρητικα λογο τραυματισμων,χθες μετα απο πολυ καιρο ξαναπαιξα με 160kg squat αλλα παλι φοβαμαι να πιεστω παρα πολυ.

Ποδια και για 6 μηνες να μη κανω δε προκειται να πεσουν επειδη ειναι σχετικα πολυ καλα με το υπολοιπο σωμα,ακομα κομμενα και μεγαλα απλως λιγο θολα σε σχεση με το καλοκαιρι λογο διατροφης.

Goofonly
01-12-11, 21:00
Τα ποδια φιλε μου δεν εχουν και μεγαλη βελτιωση γιατι τους τελευταιους μηνες παιζω συντηρητικα λογο τραυματισμων,χθες μετα απο πολυ καιρο ξαναπαιξα με 160kg squat αλλα παλι φοβαμαι να πιεστω παρα πολυ.

Ποδια και για 6 μηνες να μη κανω δε προκειται να πεσουν επειδη ειναι σχετικα πολυ καλα με το υπολοιπο σωμα,ακομα κομμενα και μεγαλα απλως λιγο θολα σε σχεση με το καλοκαιρι λογο διατροφης.

Καλώς τότε, επειδή το είχα χάσει το σκηνικό , πως τραυματίστηκες ρε συ?

Eddie
01-12-11, 21:05
Καλώς τότε, επειδή το είχα χάσει το σκηνικό , πως τραυματίστηκες ρε συ?

Ο τραυματισμος στη μεση ξεκινησε απ τη δουλεια πριν κανα 8μηνο και τελειωσε μετα απο βαριες αρσεις και σκουοτ..το γονατο εκτος της χονδροπαθειας που εχω τα τελευταια χρονια με ενοχλει και στον κατω συνδεσμο,αλλα παρολη την ενοχληση αυτο δε με εμποδιζει να γυμναζομαι,απλα θελω να φυλαγομαι λιγο..Επισης με τον ωμο εχω χρονιο προβλημα με τον υπερακανθιο και με πιανει ανα διαστηματα οπως πριν 4-5 μηνες,με αποτελεσμα να μη μπορω να παιξω παγκο (κυριως ισιο)..ευτυχως ολα στρωνουν σιγα σιγα αλλα ξερω οτι αν υπερβαλλω λιγο θα τα βρω μπροστα μου,γι αυτο απο δω και περα πιο συντηρητικα.

Goofonly
01-12-11, 21:22
Ο τραυματισμος στη μεση ξεκινησε απ τη δουλεια πριν κανα 8μηνο και τελειωσε μετα απο βαριες αρσεις και σκουοτ..το γονατο εκτος της χονδροπαθειας που εχω τα τελευταια χρονια με ενοχλει και στον κατω συνδεσμο,αλλα παρολη την ενοχληση αυτο δε με εμποδιζει να γυμναζομαι,απλα θελω να φυλαγομαι λιγο..Επισης με τον ωμο εχω χρονιο προβλημα με τον υπερακανθιο και με πιανει ανα διαστηματα οπως πριν 4-5 μηνες,με αποτελεσμα να μη μπορω να παιξω παγκο (κυριως ισιο)..ευτυχως ολα στρωνουν σιγα σιγα αλλα ξερω οτι αν υπερβαλλω λιγο θα τα βρω μπροστα μου,γι αυτο απο δω και περα πιο συντηρητικα.

Καλώς, είσαι σε πολύ καλό επίπεδο έτσι και αλλιώς. Για εμένα αν κόψεις θα είσαι άψογος. Και μπορεί να είναι και μια πολύ καλή λύση για την ώρα μέχρι να αποκατασταθείς ( σε κάποιο σημείο ) και να παίξεις όταν ξεκινήσεις πάλι με βαρύ φορτίο πιο δυνατά. Όπως και να έχει, πρόσεχε, πάνω απόλα είσαι εσύ, τα βάρη κάποια στιγμή θα τα αποχωριστείς, εσένα όχι. :green::green: ( που είναι ο exkaliber να πεταχτεί... :unsure: )

Kourasmenos
01-12-11, 22:47
Πολυ καλη δουλεια στους ωμους μπραβο :clap:

Eddie
01-12-11, 22:51
Καλώς, είσαι σε πολύ καλό επίπεδο έτσι και αλλιώς. Για εμένα αν κόψεις θα είσαι άψογος. Και μπορεί να είναι και μια πολύ καλή λύση για την ώρα μέχρι να αποκατασταθείς ( σε κάποιο σημείο ) και να παίξεις όταν ξεκινήσεις πάλι με βαρύ φορτίο πιο δυνατά.

Καλα..οσο γι αυτο εγω πιστευω το αντιθετο.Ισα ισα τωρα ειναι δυσκολοτερο να κοψω γιατι αν δε παιζω με μεγαλα κιλα και εντασεις δε θα εχω και μεγαλο θερμιδικο ελλειμα..



Πολυ καλη δουλεια στους ωμους μπραβο :clap:

Ευχαριστω φιλε μου.. :clap:

Goofonly
02-12-11, 00:03
Καλα..οσο γι αυτο εγω πιστευω το αντιθετο.Ισα ισα τωρα ειναι δυσκολοτερο να κοψω γιατι αν δε παιζω με μεγαλα κιλα και εντασεις δε θα εχω και μεγαλο θερμιδικο ελλειμα..




Ευχαριστω φιλε μου.. :clap:


Θα μπορούσες να παίξεις με πιο πολλές επαναλήψεις, θερμιδικά την ίδια δουλεία θα έκανες. Άλλα ότι πιστεύεις για τον εαυτό σου είναι το καλύτερο έτσι και αλλιώς ;):turtle:

Eddie
28-01-12, 19:05
Μια φωτο να χω να θυμαμαι μιας και χθες ξαναπατησα επισημως τα 100 :turtle:

38864

geo28
28-01-12, 19:08
beast:thumbup:
οι προπονησεις πως πανε,χτυπας κανα ρεκορι? θυμαμαι ελεγες εχεις θεμα με τη μεση..

Titanium
28-01-12, 19:09
Χμμμμμ...
Το νου σου γιατι επιστρέφω...
:cool:

tasos2
28-01-12, 19:12
Θεος θεος!!! :green:

luckyseven
28-01-12, 19:19
Μπήκες στο κλαμπ των 100 και συ μπράβο άξιος.:clap::green:

Eddie
28-01-12, 19:21
beast:thumbup:
οι προπονησεις πως πανε,χτυπας κανα ρεκορι? θυμαμαι ελεγες εχεις θεμα με τη μεση..

Τhanks!! :)

Οι προπονησεις χαλια φιλε μου,εχω σοβαρο θεμα με τη μεση πλεον πρεπει να το παρω αποφαση.Πηγα σε ορθοπαιδικο κι εκτος της σκολιωσης μου βρηκε και "πιθανη δισκοκηλη" και λεω πιθανη γιατι ο κ@ριολης δε μου γραφει στο ταμειο μου να κανω μια μαγνητικη,για το λογο οτι "δεν ποναω πολυ" λες και μου βαλε κανα πονομετρο.Τωρα ψαχνω γιατρο για να μου θεωρησει τη μαγνητικη και να εχω σαφη εικονα,αλλα τα συμπτωματα δειχνουν δισκοκηλη.

Στην πλατη δεν εχω τοσο σοβαρο θεμα με την προπονηση οσο εχω με τα ποδια..Δηλαδη πλατη εχω ριξει τα κιλα,εχω αλλαξει τεμπο,εχω αλλαξει ασκησιολογιο (αρσεις ουτε για πλακα,βασικα και χωρις βαρος δε μπορω να κανω την κινηση) και καπως βολευεται η κατασταση.Στα ποδια ομως με πεθαινουν και τα σκουοτ και η πρεσσα.Ειτε κανω μπροστινα,ειτε κανω πισω,ειτε low bar,ειτε κανονικα,ειτε ολυμπιακα..με σκιζουν.

Ωμος κομπλε,αφου εχω αλλαξει ριζικα την τεχνικη μου στον παγκο..


Χμμμμμ...
Το νου σου γιατι επιστρέφω...
:cool:

http://www.youtube.com/watch?v=A7zWXnRvJ1Q

:green:


Θεος θεος!!! :green:

Ηλιος καλοκαιρινος?? :P

Thanks!!



Μπήκες στο κλαμπ των 100 και συ μπράβο άξιος.:clap::green:

Ξανα-μπηκα,μια και για 5χρονια ημουν στο κλαμπ των 110+..χαχα!μονο περισυ και προπερσυ τα εσπασα προς τα κατω.

Devil
28-01-12, 19:23
εσυ 100.... το χερι 50ριζει παντως....:green::turtle:

Eddie
28-01-12, 19:27
εσυ 100.... το χερι 50ριζει παντως....:green::turtle:

xaxaxaxax μπαα,μακαρι να ηταν τοσο..οτι ειναι μεγαλο ειναι αλλα οχι 50αρι,με τιποτα!! :green:

50αρι στα 120kg αν τελικα κανω ονγκο και το καλοκαιρι :P

Dreiko
28-01-12, 19:27
ελα ρε σκυλε δωσε πονο....:thumbup:

Devil
28-01-12, 19:34
xaxaxaxax μπαα,μακαρι να ηταν τοσο..οτι ειναι μεγαλο ειναι αλλα οχι 50αρι,με τιποτα!! :green:

50αρι στα 120kg αν τελικα κανω ονγκο και το καλοκαιρι :P

για ογκο σε κοβω ομορφαντρα μουυυυυυ....:green::turtle:


ελα ρε σκυλε δωσε πονο....:thumbup:

εσυ παρε πονο... γιατι παιζεις και με τον μπαοκ αυριο....:green::P

http://www.youtube.com/watch?v=in3IBsu5u0Y

Eddie
28-01-12, 19:36
ελα ρε σκυλε δωσε πονο....:thumbup:

χαχαχαχα οσο μπορω δινω αδερφε :clap:


για ογκο σε κοβω ομορφαντρα μουυυυυυ....:green::turtle:


ΧΑΧΑΧΑΧΑ :turtle:

TEFAAtzis
28-01-12, 19:43
ωραιος ρε κτηνος μπραβο;)

Eddie
28-01-12, 19:49
ωραιος ρε κτηνος μπραβο;)

Thanks ρε ψηλε :):)

rey1989
28-01-12, 19:50
αρέσκω χερούκλα! :thumbup:

Eddie
28-01-12, 19:52
αρέσκω χερούκλα! :thumbup:

Να σαι καλα ρει :green:

Levrone
28-01-12, 19:53
εισαι ωραιος αντρας ρε μπαγασα!!!

ΩΡΑΙΟΣ ΑΝΤΡΑΣ!!!!

Dreiko
28-01-12, 19:55
εισαι ωραιος αντρας ρε μπαγασα!!!

ΩΡΑΙΟΣ ΑΝΤΡΑΣ!!!!

εμεις θα τα πουμε σπιτι....:shoot:
βασιλη μη τον πιστευεις....και σε μενα αυτα λεει...:turtle:

Eddie
28-01-12, 19:56
εισαι ωραιος αντρας ρε μπαγασα!!!

ΩΡΑΙΟΣ ΑΝΤΡΑΣ!!!!

Ετσι!!Αν ημουν γκομενα η gay θα μου την επεφτα.. :turtle:



βασιλη μη τον πιστευεις....και σε μενα αυτα λεει...:turtle:

Δε ψαρωνω εγω..μην αγχεσαι :P

vaggan
28-01-12, 21:31
ποσο χερι εχεις?? γιατι εμενα ενα 48αρι κρυο μου φαινεται.

Αντωνης
28-01-12, 21:38
:shock::shock:Τι να πουμε για το χερι..Στο χω ξαναπει εξαλλου πως σε αυτον τον τομεα πλησιαζεις την κορυφη για νατουραλ μπιλντερι.

Υ.Γ:Βλεπω εχετε και καλοριφερ στο γυμναστηριο,στο δικο μας ακομα με τα φουτερ ειμαστε...Α ρε,μεσα στα λουσα και στην χλιδη γυμναζονται καποιοι:turtle::turtle::turtle::turtle:

Eddie
28-01-12, 21:44
ποσο χερι εχεις?? γιατι εμενα ενα 48αρι κρυο μου φαινεται.

Δε ξερω ποσο εχω καιρο να μετρησω,παντως τοσο δε παιζει,με τιποτα.Οταν κοβω ειναι περιπου 43 αλλα με 10 κιλα σβ λιγοτερα..πανω απο 46 δεν ειναι παντως.


:shock::shock:Τι να πουμε για το χερι..Στο χω ξαναπει εξαλλου πως σε αυτον τον τομεα πλησιαζεις την κορυφη για νατουραλ μπιλντερι.

Υ.Γ:Βλεπω εχετε και καλοριφερ στο γυμναστηριο,στο δικο μας ακομα με τα φουτερ ειμαστε...Α ρε,μεσα στα λουσα και στην χλιδη γυμναζονται καποιοι:turtle::turtle::turtle::turtle:

χαχαχ φχαριστω ρε!!Ναι ευτυχως εχουμε καλοριφερ,χρησιμευουν στο να αφηνω το κινητο μου,τα γαντια μου και να κρεμαω τη ζωνη.Οπως καταλαβαινεις δεν αναβουν ποτε!Η αληθεια ειναι οτι το χουμε δαγκωσει..κι οχι τιποτ αλλο,αλλα εχω την ορεξη να φοραω συνεχεια τα ραντακια και τα σορτς!!Αυτα κοβονται βεβαια σιγα σιγα και πεφτει βαρυς ρουχισμος (οσο γινεται).Παλι καλα εχουμε ενα ερκοντισι για τα πολλα κρυα μονο στο χωρο προπονησης ομως..οταν πας να αλλαξεις στ αποδυτηρια μαζευεις τα δοντια απ το πατωμα! (μπανιο μονο αμα εισαι Ο.Υ.Κ.ας :turtle: )

vaggan
28-01-12, 22:01
Δε ξερω ποσο εχω καιρο να μετρησω,παντως τοσο δε παιζει,με τιποτα.Οταν κοβω ειναι περιπου 43 αλλα με 10 κιλα σβ λιγοτερα..πανω απο 46 δεν ειναι παντως.



χαχαχ φχαριστω ρε!!Ναι ευτυχως εχουμε καλοριφερ,χρησιμευουν στο να αφηνω το κινητο μου,τα γαντια μου και να κρεμαω τη ζωνη.Οπως καταλαβαινεις δεν αναβουν ποτε!Η αληθεια ειναι οτι το χουμε δαγκωσει..κι οχι τιποτ αλλο,αλλα εχω την ορεξη να φοραω συνεχεια τα ραντακια και τα σορτς!!Αυτα κοβονται βεβαια σιγα σιγα και πεφτει βαρυς ρουχισμος (οσο γινεται).Παλι καλα εχουμε ενα ερκοντισι για τα πολλα κρυα μονο στο χωρο προπονησης ομως..οταν πας να αλλαξεις στ αποδυτηρια μαζευεις τα δοντια απ το πατωμα! (μπανιο μονο αμα εισαι Ο.Υ.Κ.ας :turtle: ) ειναι πολυ μεγαλο εμενα ειναι 47 με πρηξιμο αλλα το δικο σου διχνει μεγαλυτερο εγω ειμαι 90 κιλα αλλα οχι γραμμωμενος.

tasos2
29-01-12, 12:20
Eddie ποσο εχεις μεγιστη στις 3 βασικες? Για αυτες που δεν κανεις πριν αποκτησεις προβλημα...

Eddie
29-01-12, 16:42
Eddie ποσο εχεις μεγιστη στις 3 βασικες? Για αυτες που δεν κανεις πριν αποκτησεις προβλημα...

Παγκο full rom 160
Σκουοτ βαθυ 170
Αρσεις 200

Αυτα ηταν τα νουμερα πριν τραυματιστω.Τωρα ο παγκος ειναι στα 150,το καθισμα μια φορα που δοκιμασα εντος τραυματισμου ηταν στα 160 (οταν ηταν πιο φρεσκος ακομα,τωρα τελευταια φορα που φορτωσα πριν 2 βδομαδες εβγαλα 140Χ4 η 5,δε θυμαμαι) και αρσεις καλα δε το συζητω,εχω να κανω καιρο...αλλα νιωθω δυνατος.

crazydoctor
29-01-12, 17:40
ΚΤΗΝΟΣ!!φοβερα χερια (απο εναν calisthenic :P:P)

noz1989
29-01-12, 17:49
Τερας......:bbbiceps:

Giannis12
29-01-12, 18:42
Ωραίος ρε Billy boy! :clap:
50άρησέ τα ρε! το έχεις,και μην σε νοιάζουν τα κιλά,ακόμα έχεις καλό διαχωρισμό!
Είσαι γεννημένος για όγκο! Καλή συνέχεια!!

spyros Bodybuilding
29-01-12, 18:46
Μια φωτο να χω να θυμαμαι μιας και χθες ξαναπατησα επισημως τα 100 :turtle:

38864

:shock:
τουμπανο

Eddie
29-01-12, 18:53
ΚΤΗΝΟΣ!!φοβερα χερια (απο εναν calisthenic :P:P)

χαχα ευχαριστω φιλε μου :green:


Τερας......:bbbiceps:

Τι εννοεις,οτι ειμαι πολυ ασχημος? :(

χαχα,thanks bro :green:


Ωραίος ρε Billy boy! :clap:
50άρησέ τα ρε! το έχεις,και μην σε νοιάζουν τα κιλά,ακόμα έχεις καλό διαχωρισμό!
Είσαι γεννημένος για όγκο! Καλή συνέχεια!!

Ευχαριστω αγορινα!!Ε κοιτα ρε συ,ο χειμωνας ειναι καλος για ογκο,επειδη φορας ρουχα και φαινεσαι κτηνος.Οταν ομως αρχισεις και βγαζεις ρουχα,τα πραγματα αλλαζουν...προσωπικα με χαλαει ο ογκος,η μαλλον το λιπος απ τον ογκο γιατι τα νερα και τα μπαλαρισματα ειναι ωραια.Μαλλον θα κανω κανενα μηνα recomp και υστερα μια ελευθερη πτωση 1000 θερμιδων με πολλη αεροβια για λιγο καιρο και οτι πιασω.



:shock:
τουμπανο

Ευχαριστω φιλε μου :)

GREEK POWER
29-01-12, 21:44
:PΤι λε ρε παιδι μου τοσα ποστ για ενα χερι....?:P:P:P:P:P Ρε man απεκτησες σεβαστο εμβαδον , με αντικειμενικη αξια θα σε υπολογιζουμε στο εξης :green:

pan0z
29-01-12, 22:23
δωσε πονο eddie!!!!:clap::clap:To χερι ειναι μετα απο προπονηση¨?

oldhiphop
30-01-12, 01:15
o ρε μαν! εισαι πολυ B.I.G τελικα ^^
εχεις ποσταρι πουθενα το προγραμμα σου για χερια? ^^:thumbup:

72K
30-01-12, 01:25
Για σου ρε Βασίλη με τα gun-ια σου :thumbup:

Eddie
30-01-12, 02:49
:PΤι λε ρε παιδι μου τοσα ποστ για ενα χερι....?:P:P:P:P:P Ρε man απεκτησες σεβαστο εμβαδον , με αντικειμενικη αξια θα σε υπολογιζουμε στο εξης :green:

xaxaxaxaxax πες το ψεμματα :P


δωσε πονο eddie!!!!:clap::clap:To χερι ειναι μετα απο προπονηση¨?

Αγορινα :toast:

Οχι,χθες ειχα γαμπες..τελειως ασχετη μερα και εντελως κρυα τα χερια δλδ :thumbup:


o ρε μαν! εισαι πολυ B.I.G τελικα ^^
εχεις ποσταρι πουθενα το προγραμμα σου για χερια? ^^:thumbup:

Ευχαριστω φιλε!!Οχι,δεν εχω ποσταρει πουθενα προγραμμα μου και δε θα το κανω γιατι περαν 1-2 βασικων ασκησεων για δικεφαλα και τρικεφαλα κανω παντα διαφορετικες ασκησεις :clap:


Για σου ρε Βασίλη με τα gun-ια σου :thumbup:

Γεια σου και σενα big bear :thumbup: :)

pan0z
30-01-12, 03:49
νταξ πραγματικα respect αν ειναι ετσι κρυα τα χερια σου σοβαρα...:bowdown:

Eddie
30-01-12, 03:58
νταξ πραγματικα respect αν ειναι ετσι κρυα τα χερια σου σοβαρα...:bowdown:

χαχα..ναι ρε συ,ηθελα να βγαλω καμια φωτο εκεινη την ωρα γιατι συνηθως πηγαινω οταν εχει βραδιασει,και μου αρεσε η εικονα τους οπως τα εβλεπα στον καθρεφτη..και λεω δε βγαζω μια?αφου κοσμο δεν εχει ουτως η αλλως..thanks αγορινα :green:

vaggan
30-01-12, 10:19
τωρα ειδα και τις αλλες φωτο απο τις αλλες σελιδες τετοια διαφορα σε ενα χρονο:shock::shock::shock:μα ποιος εισαι ο σουπερμαν:welcome::welcome::bowdown::bowdown: