PDA

Επιστροφή στο Forum : Φωτογραφιες Eddie.



Σελίδες : 1 2 3 4 5 [6]

Nastya
30-01-12, 11:58
:shock::shock: κτηνος !! πολυ καλος Βασιλη, μπραβο σου:clap:

Eddie
30-01-12, 14:57
τωρα ειδα και τις αλλες φωτο απο τις αλλες σελιδες τετοια διαφορα σε ενα χρονο:shock::shock::shock:μα ποιος εισαι ο σουπερμαν:welcome::welcome::bowdown::bowdown:

χαχα,νταξ φιλε τα παραλες!!:green: δεν εχει να κανει ο ενας χρονος η οι 6 μηνες..εγω γυμναζομαι πολλα χρονια απλως δεν ειχα αποφασισει ποτε να πεσω χαμηλα σε βαρος-λιπος.Σιγουρα τα τελευταια 2 χρονια εχει μπει και αρκετη μαζα μιας και μονο αυτο το διαστημα προσεχω τη διατροφη μου,απλως η περισσοτερη δουλεια προυπηρχε :)


:shock::shock: κτηνος !! πολυ καλος Βασιλη, μπραβο σου:clap:

Ευχαριστω πολυ ρε φατσα,το καταδυναμην.. :green:

destroyerody94
30-01-12, 20:38
Ωραίος Eddie, τούμπανο όπως πάντα

Μια συμβουλή πάντως, παρόλλο που στο χέρι κρατάς φλέβα και κρύος, η κοιλιά μοιάζει λίγο να έχει αρχίσει να ξεφεύγει, για μένα μην ανεβαίνεις άλλο σε κιλά, δούλεψε αυτά η κατέβα.

Περαστικά και με τους τραυματισμούς μαν

pan0z
30-01-12, 20:47
Eddie στα 100 εφτασες γιατι το ηθελες εσυ ή απο σαβουρα απλα ξεφυγες?Γιατι θυμαμαι που ελεγες οτι δεν ηθελες να ξαναπας 3ψηφιο

Eddie
31-01-12, 00:06
Ωραίος Eddie, τούμπανο όπως πάντα

Μια συμβουλή πάντως, παρόλλο που στο χέρι κρατάς φλέβα και κρύος, η κοιλιά μοιάζει λίγο να έχει αρχίσει να ξεφεύγει, για μένα μην ανεβαίνεις άλλο σε κιλά, δούλεψε αυτά η κατέβα.

Περαστικά και με τους τραυματισμούς μαν

Ευχαριστω πολυ αγορινα!!Η κοιλια μου ειναι χρονια προβλημα,τα χουμε ξαναπει.Απλα φαντασου οτι η περιφερεια μου οταν ημουν τερμα κομμενος,ηταν αρκετα μεγαλυτερη απο αλλους που σε παραπανω κιλα απο μενα ηταν στο τελευταιο σταδιο ογκου,οποτε καταλαβαινεις..περισσοτερα διαβασε παρακατω στο αλλο κουοτ

Υ.Γ.κι εσυ εχεις κανει ωραια προοδο και ηθελα να σχολιασω,αλλα 2 φορες που ετοιμασα κειμενο,μολις πατησα υποβολη με πεταξε εξω και τσατιστηκα :green:


Eddie στα 100 εφτασες γιατι το ηθελες εσυ ή απο σαβουρα απλα ξεφυγες?Γιατι θυμαμαι που ελεγες οτι δεν ηθελες να ξαναπας 3ψηφιο

Στα 100 εφτασα γιατι απλα ξεφυγα και τα πραγματα δε πηγαιναν οπως θα ηθελα η οπως τα ειχα υπολογισει.

1ον ηρθαν οι τραυματισμοι με τους οποιους εγω ΔΕΝ μπορω να συμβιβαστω..μου εκοψαν ολη την ορεξη που ειχα για προπονηση,διατροφη,ξεκουραση κλπ κλπ..δεν υπηρχε κινητρο με λιγα λογια,γιατι εχω ξαναπει οτι οταν δε γυμναζομαι σκληρα,ετσι οπως μ αρεσει και οπως ξερω,νομιζω οτι κοροιδευω τον εαυτο μου,κι αυτο με οδηγει στο να μη προσπαθω για το καλυτερο.Δε με νοιαζει η διατροφη δηλαδη οταν δε μπορω να παω να τα σπασω,να γυρισω κατακουρασμενος και να πω οτι οκ..τωρα εχω κανει οτι μπορουσα και για σημερα και ειναι ωρα για να μπει λιγο ποιοτικη τροφη για να ολοκληρωθει μαζι με την ξεκουραση ολη η μυικη αναπτυξη.Μπορει να ακουγεται κουλο..αλλα δεν ειπα ποτε κι οτι ειμαι στα καλα μου :turtle:

2ον τα αεροβια πηγαιναν χαλια τελειως γιατι μια βαριομουν,μια κρυωνα και μια δεν εβρισκα παρεα..απ την αλλη βεβαιως βεβαιως αεροβικη και σαβουρα ΔΕΝ πανε μαζι οποτε ειναι και η σαβουρα ενας σημαντικος λογος που δεν ειχα ορεξη για αεροβια.Σκεφτομουν...τι να παω να καψω,τη σοκολατα που εφαγα χθες η το κεμπαπ που θα φαω σε 2 μερες?ε fuckησε τα..

3ον απογοητευτηκα οταν ειδα οτι αμεσως αμεσως μεσα στον πρωτο μηνα μετα τη γραμμωση,στη συντηρηση δλδ ειχα βαλει 3 με 4 κιλα και με πηρε απο κατω..ειχα προδικασμενη την 100αρα δλδ και υστερα απλα το αποδεχθηκα.

4ον ερωτευτηκα,και γιατι ερωτας στην αρχη χωρις σοκολατιτσες και μερικα ποτακια..δε λεει :green:

destroyerody94
31-01-12, 00:15
4ον ερωτευτηκα,και γιατι ερωτας στην αρχη χωρις σοκολατιτσες και μερικα ποτακια..δε λεει :green:

Το άφησες και τελευταίο ρε μπαγάσα χαχαχαχα
Ουδέν κακό αμιγές καλού, απλά πρόσεχε μην πάρεις άλλα, δεν θα δυσκολευτείς, το έχεις

grtech
31-01-12, 02:07
Βασίλη μπράβο έχεις φτιάξει χέρι γίγαντα :clap::clap:, αν συνεχίσεις έτσι θα σε ζητάνε ρε φίλε στο Hollywood να προμοτάρεις σε κάτι τέτοιες σκηνές....

http://www.youtube.com/watch?v=oQxfbQ8WuI0


4ον ερωτευτηκα,και γιατι ερωτας στην αρχη χωρις σοκολατιτσες και μερικα ποτακια..δε λεει :green:
Αυτός είναι ο σοβαρότερος λόγος, η πεμπτουσία της ζωής, όλα τα παραπάνω που ανέφερες είναι απλά δικαιολογίες του ..... αέρα :green:.

Τώρα για την κοιλιά που γράφεις, έχεις κάνει τεράστια πρόοδο σε σχέση με τα πρωταρχικά στάδιά σου και πιστεύω ότι με τον καιρό έστω και πολύ σιγά η κοιλιακή χώρα και η μέση θα μαζέψουν και άλλο. Ίσως όχι τόσο σύντομα όσο αν έκανες προπόνηση καθαρά υπερτροφίας και αρκετή αερόβια άσκηση. Αλλά όλα αυτά είναι θέμα επιλογών και στόχων.
Υγεία πάνω από όλα και τα υπόλοιπα εδώ είμαστε να τα λέμε. :toast:

Eddie
31-01-12, 02:13
Ευχαριστω φιλε grtech :green:

Νταξει,μπορω να πω οτι τα χερια ειναι ενα καλο σημειο πανω μου,μονο που στην ποζα των τρικεφαλων αν ειχα λιγο περισσοτερη μαζα στην εξωτερικη κεφαλη (η πιο βαθυ κοψιμο) τοτε πραγματικα θα ηταν παρα πολυ καλο και θα φαινονταν πολυ μεγαλυτερο (λογο σχηματος).

Οσο για την κοιλια,το μονο σιγουρο ειναι οτι χρονο με το χρονο βελτιωνεται.Δηλαδη προπερσυ στα 95 εκανε μπαμ,περισυ στα 95 ηταν αισθητα πιο καλη (στα 92 σχηματιστηκε ο λοξος και λιγο οι πανω μοιρα)..ε φετος στα 95 πιστευω οτι θα μαι τουλαχιστον οπως ημουν περισυ στα 92.Αν ειμαι το ιδιο τοτε δε θα προσπαθησω καν να πεσω παρακατω..θελω να πιστευω οτι θα φαινομαι καλος με μειων 5-6 κιλα και οχι με 10 οπως περισυ.

grtech
31-01-12, 02:41
Αν θες να δώσεις επιπλέον όγκο στην εξωτερική κεφαλή του τρικέφαλου, δώσε προτεραιότητα την ημέρα των χεριών ή την ημέρα που έχεις πιέσεις "ανάλογα το πρόγραμμά σου" στις βυθίσεις στο δίζυγο όσο πιο κλειστή λαβή γίνετε με επιπλέον βάρος 8 με 10 επαναλήψεις το σετ και εκτάσεις τρικέφαλων στη τροχαλία με ανάποδη λαβή ''ίσια μπάρα, στραβόμπαρα ή μονή λαβή αναλόγως πως σε πιάνει καλύτερα'' 12 με 15 επαναλήψεις το σετ. Και οι δύο ασκήσεις με αργό τέμπο και συγκέντρωση.

Γνώμη μου πάντα, φιλικά Γιώργος.

Dreiko
31-01-12, 20:53
4ον ερωτευτηκα,και γιατι ερωτας στην αρχη χωρις σοκολατιτσες και μερικα ποτακια..δε λεει :green:

κανω πως δεν το ειδα....:angry::angry::angry:
δηλαδη αυτο ηταν????ετσι απλα με πετας σαν στυμμενη λεμονοκουπα??!!!:turtle:

Levrone
31-01-12, 21:18
κανω πως δεν το ειδα....:angry::angry::angry:
δηλαδη αυτο ηταν????ετσι απλα με πετας σαν στυμμενη λεμονοκουπα??!!!:turtle:

μη στενοχωριεσαι Βαγγελη μου,

καλυτερος μας αποκλειεται να ειναι!!!!:turtle:

Eddie
31-01-12, 21:22
@grtech thanks :thumbup:


κανω πως δεν το ειδα....:angry::angry::angry:
δηλαδη αυτο ηταν????ετσι απλα με πετας σαν στυμμενη λεμονοκουπα??!!!:turtle:

Ωχ ξεχασα..εισαι και συ εδω :roll:

Κανω πως δε το ειπα :turtle:

geosimos
12-03-12, 19:18
bravo re megale!!!
κτηνος εισαι!!!

aqua_bill
12-03-12, 20:21
πολυ καλος ρε φιλε μπραβο!!:clap: δεν ξερω αν σε κολλακευει η μπλουζα αλλα δειχνεις να παιρνεις ωραια τα κιλα. Καλη συνεχεια bill


υγ οσο για τα χερια :shock::shock:

Eddie
12-03-12, 21:20
bravo re megale!!!
κτηνος εισαι!!!

Ευχαριστω φιλε μου :)


πολυ καλος ρε φιλε μπραβο!!:clap: δεν ξερω αν σε κολλακευει η μπλουζα αλλα δειχνεις να παιρνεις ωραια τα κιλα. Καλη συνεχεια bill


υγ οσο για τα χερια :shock::shock:

Να σαι καλα συνονοματε!!!!!Με κολακευει η μπλουζα μαλλον..αν και παλι φαινεται μπροστα οτι κανει κατι κυματακια στην κοιλια..χαχαχαχ!!Παντως ρε παιδια για να λεω και του στραβου το δικιο,παρ ολο που πηρα τοοοσα κιλα,συνολο 13 απ το καλοκαιρι,δε ξερω που στο διαολο εχουν μπει...ναι,παχυνα δε λεω,ναι,λιπωσα...φυσικα και λιπωσα μιας και τα κιλα δεν ηταν απο καθαρο φαγητο αλλα απο σαβουρα τα περισσοτερα,αλλα πραγματικα οσο με βλεπω στον καθρεφτη δε μπορω να δω που πηγανε.


Οσο για τα χερια,φαινονται ετσι επειδη τα εχω τραβηξει σαν μοναδα.Αν πατησω καμια ποζα με ολοκληρο το σωμα θα δειτε οτι ειναι μια χαρα σε συμμετρια με το υπολοιπο σωμα,για να μη πω οτι για τα γουστα μου ειναι μικρα!!


Οριστε κι ακομα μια φωτο,πριν απο κανα μηνα πρεπει να ναι τραβηγμενη..

41911

kapros
12-03-12, 22:03
Ευχαριστω φιλε μου :)



Να σαι καλα συνονοματε!!!!!Με κολακευει η μπλουζα μαλλον..αν και παλι φαινεται μπροστα οτι κανει κατι κυματακια στην κοιλια..χαχαχαχ!!Παντως ρε παιδια για να λεω και του στραβου το δικιο,παρ ολο που πηρα τοοοσα κιλα,συνολο 13 απ το καλοκαιρι,δε ξερω που στο διαολο εχουν μπει...ναι,παχυνα δε λεω,ναι,λιπωσα...φυσικα και λιπωσα μιας και τα κιλα δεν ηταν απο καθαρο φαγητο αλλα απο σαβουρα τα περισσοτερα,αλλα πραγματικα οσο με βλεπω στον καθρεφτη δε μπορω να δω που πηγανε.


Οσο για τα χερια,φαινονται ετσι επειδη τα εχω τραβηξει σαν μοναδα.Αν πατησω καμια ποζα με ολοκληρο το σωμα θα δειτε οτι ειναι μια χαρα σε συμμετρια με το υπολοιπο σωμα,για να μη πω οτι για τα γουστα μου ειναι μικρα!!


Οριστε κι ακομα μια φωτο,πριν απο κανα μηνα πρεπει να ναι τραβηγμενη..

41911
οτι σωμα και να εχεις φιλε μου με αυτα τα μαλια που εχουν λαδι και ψηρες και κονιδες δν κανεις δουλεια...αστειευομαι πλ καλοσ....οχι σαν και μενα αλλα οκ...εξακολουθω..αλλα δν ξερω τν λογο ουδε και ολωσ....!.

Eddie
12-03-12, 22:07
οτι σωμα και να εχεις φιλε μου με αυτα τα μαλια που εχουν λαδι και ψηρες και κονιδες δν κανεις δουλεια...αστειευομαι πλ καλοσ....οχι σαν και μενα αλλα οκ...εξακολουθω..αλλα δν ξερω τν λογο ουδε και ολωσ....!.

Δικιο εχεις,αν δεν ειχα αυτες τις ρημαδες τις ψειρες τωρα θα ημουν τουμπανο.Το λαδι στο μαλλι το θελω γιατι οταν ειμαι στη δουλεια και δε προλαβαινω να φαω,βγαζω απ την τσεπη λιγο ψωμι και κανω βουτα στα μαλλια...αλλα τι να το κανεις,ετσι τρωω και τις ψειρες και μετα εχω φαγουρα στο στομαχι!!

Ευχομαι καποια μερα να σε φτασω..εσυ απορω γιατι συνεχιζεις,αφου αγγιζεις την τελειοτητα,για να μη πω οτι την εχεις ξεπερασει!!Anyway,να σαι καλα :thumbup:

Nastya
12-03-12, 22:09
Καθε φορα και καλυτερος, μπραβο Βασιλη:clap:

(πασχα καφε στην τυρουπολη,το νου σου:green:)

Eddie
12-03-12, 22:12
Καθε φορα και καλυτερος, μπραβο Βασιλη:clap:

(πασχα καφε στην τυρουπολη,το νου σου:green:)

Aντε,αμην!!Μαυρα ματια καναμε :green:

Ευχαριστω πολυ :)

Silvester
12-03-12, 22:55
Aντε,αμην!!Μαυρα ματια καναμε :green:

Ευχαριστω πολυ :)

πωπω φιλε μακαρι να ειχα λιγο απο τον ογκο σου..το χερι εχει ξεφυγει παρα πολυ...Φοβερος εισαι...συνεχισε:toast::toast:

vaggan
12-03-12, 23:17
Ευχαριστω φιλε μου :)



Να σαι καλα συνονοματε!!!!!Με κολακευει η μπλουζα μαλλον..αν και παλι φαινεται μπροστα οτι κανει κατι κυματακια στην κοιλια..χαχαχαχ!!Παντως ρε παιδια για να λεω και του στραβου το δικιο,παρ ολο που πηρα τοοοσα κιλα,συνολο 13 απ το καλοκαιρι,δε ξερω που στο διαολο εχουν μπει...ναι,παχυνα δε λεω,ναι,λιπωσα...φυσικα και λιπωσα μιας και τα κιλα δεν ηταν απο καθαρο φαγητο αλλα απο σαβουρα τα περισσοτερα,αλλα πραγματικα οσο με βλεπω στον καθρεφτη δε μπορω να δω που πηγανε.


Οσο για τα χερια,φαινονται ετσι επειδη τα εχω τραβηξει σαν μοναδα.Αν πατησω καμια ποζα με ολοκληρο το σωμα θα δειτε οτι ειναι μια χαρα σε συμμετρια με το υπολοιπο σωμα,για να μη πω οτι για τα γουστα μου ειναι μικρα!!


Οριστε κι ακομα μια φωτο,πριν απο κανα μηνα πρεπει να ναι τραβηγμενη..

41911γερο κορμι με τσαμπουκα σε παω.....:toast::toast::welcome:

Eddie
12-03-12, 23:45
πωπω φιλε μακαρι να ειχα λιγο απο τον ογκο σου..το χερι εχει ξεφυγει παρα πολυ...Φοβερος εισαι...συνεχισε:toast::toast:


γερο κορμι με τσαμπουκα σε παω.....:toast::toast::welcome:

Να στε καλα ρε παιδια,ευχαριστω πολυ για τα καλα λογια :clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:

Galthazar
13-03-12, 00:00
τουμπανο ρε Βασιλη τα χερια σου ειναι πραγματικα αξιοζηλευτα, και τα υπολοιπα μερη του σωματος σου ειναι πολυ καλα αλλα ειδικα τα χερια εχουν ξεφυγει!! Εμενα παντως μαρεσε πολυ η φωτο σου στο facebook (ναι σε βρηκα :P)

Eddie
13-03-12, 00:19
τουμπανο ρε Βασιλη τα χερια σου ειναι πραγματικα αξιοζηλευτα, και τα υπολοιπα μερη του σωματος σου ειναι πολυ καλα αλλα ειδικα τα χερια εχουν ξεφυγει!! Εμενα παντως μαρεσε πολυ η φωτο σου στο facebook (ναι σε βρηκα :P)

Ευχαριστω αγορινα!!!

Ειμαστε φιλοι δλδ και δε μου πες τιποτα η απλα με ειδες τυχαια? :unsure:

Ηλαπ
13-03-12, 00:21
Φιλε δεν θυμαμαι αν στο εχω πει αλλα εισαι Φ-Ο-Β-Ε-Ρ-Ο-Σ



οτι σωμα και να εχεις φιλε μου με αυτα τα μαλια που εχουν λαδι και ψηρες και κονιδες δν κανεις δουλεια...αστειευομαι πλ καλοσ....οχι σαν και μενα αλλα οκ...εξακολουθω..αλλα δν ξερω τν λογο ουδε και ολωσ....!.

Και αργησανε να του κανουν μπαν.....!

Eddie
13-03-12, 00:32
Φιλε δεν θυμαμαι αν στο εχω πει αλλα εισαι Φ-Ο-Β-Ε-Ρ-Ο-Σ

Οοοο merci beacoup Ηλαπ :)

Να σαι καλα ;)

koulara!
13-03-12, 01:39
τρομακτικοτατος τρικεφαλος!!!!!!:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::clap::clap::clap::clap:

Eddie
13-03-12, 01:47
τρομακτικοτατος τρικεφαλος!!!!!!:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::clap::clap::clap::clap:

χαχαχαχαχ ευχαριστω φιλε μου :green: :green: :green:

exkaliber
13-03-12, 01:49
εισαι Μ*ΥΝΑ*Α
:thumbup::thumbup::thumbup::green:



:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

Eddie
13-03-12, 02:00
εισαι Μ*ΥΝΑ*Α
:thumbup::thumbup::thumbup::green:



:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

χαχαχ προστυχε....να σαι καλα :P

Αντωνης
13-03-12, 02:05
Βασιλη αν κρινω απ τις παραπανω περιγραφες πας για ρεκορ,θα σαι ο πρωτος ανθρωπος που θα κολλησει τον σκυλο του τσιμπουρια:P

Ωραιος ρε:thumbup:Βαλε και καμια νεα,αν θυμαμαι καλα αυτην την ειχες για αβαταρ μια περιοδο

Levrone
13-03-12, 02:12
κυριε το νου σου!!!

σε παρακολουθω!!!

:clap::clap:

Eddie
13-03-12, 02:43
Βασιλη αν κρινω απ τις παραπανω περιγραφες πας για ρεκορ,θα σαι ο πρωτος ανθρωπος που θα κολλησει τον σκυλο του τσιμπουρια:P

Ωραιος ρε:thumbup:Βαλε και καμια νεα,αν θυμαμαι καλα αυτην την ειχες για αβαταρ μια περιοδο

XAXAXAXAXAXAXAX :bowdown:


Nα σαι καλα φιλαρακι!!Νεα φωτο λιγο δυσκολο.Οχι απλα δεν βαζω,αλλα δε μπαινω στον κοπο να τραβηξω...εχω χαλαστει τοσο με την εικονα μου που ουτε κοιτιεμαι καθολου στον καθρεφτη,μονο με ρουχα να φανταστεις.Οταν ξεκινησω διαιτα θα βγαλω μερικες,αλλα μαλλον θα τις βαλω στο τελος για συγκριση αν ολα πανε καλα.. :clap:


κυριε το νου σου!!!

σε παρακολουθω!!!

:clap::clap:

Κι εγω..πολυ στενα αδερφε!!Το νου μας κι οι 2 λοιπον :turtle:

vaggan
13-03-12, 12:21
στα ποσα εισαι στο παγκο αδερφε τωρα?

RAMBO
13-03-12, 13:24
ωραιος ρε Quadzilla :clap::clap::clap::clap:

Madd_Chadd
13-03-12, 13:33
Μπραβο ρε Βασιλη,μαρεσει που εξελισεσαι και προσπαθεις να γινεις ολο και καλυτερος,γιατι εισαι σε ενα επιπεδο που θα μπορουσες απλα να χαλαρωσεις και να πεις "καλος ειμαι ας μεινω ετσι"!!!:thumbup:

morgoth
13-03-12, 13:55
θηριο ανημερο. :green:

Galthazar
13-03-12, 15:12
Ευχαριστω αγορινα!!!

Ειμαστε φιλοι δλδ και δε μου πες τιποτα η απλα με ειδες τυχαια? :unsure:

οχι ρε τυχαια σε βρηκα..:green:

Eddie
13-03-12, 22:01
στα ποσα εισαι στο παγκο αδερφε τωρα?

Δε ξερω μεγιστη αυτο το διαστημα φιλε,εχω πολυ καιρο να μετρησω,εχω πεσει πολυ παντως.Παντου...τερμα τα πολλα κιλα για μενα.Πριν κανα μηνα ομως ειχα 150 για μια,απο τοτε δεν εχω δοκιμασει.


ωραιος ρε Quadzilla :clap::clap::clap::clap:

Ευχαριστω ρε ραμπο :clap:


Μπραβο ρε Βασιλη,μαρεσει που εξελισεσαι και προσπαθεις να γινεις ολο και καλυτερος,γιατι εισαι σε ενα επιπεδο που θα μπορουσες απλα να χαλαρωσεις και να πεις "καλος ειμαι ας μεινω ετσι"!!!:thumbup:

Φιλε αυτο ειναι το νοημα..δε μπορω να μενω στασιμος,δε το χω καθολου.Δηλαδη προτιμω να αφεθω για ενα διαστημα να κωλοβαραω και να κανω ζωη με ξενυχτια και ατασθαλιες και υστερα να ξαναμπω στο τριπακι του bb lifestyle παρα να μενω στασιμος..κουφο αλλα ετσι λειτουργω,χαχα!!Να σαι καλα Γιανναρε :)


θηριο ανημερο. :green:

Ετσι...tnx morgoth :thumbup:


οχι ρε τυχαια σε βρηκα..:green:

:clap:

TEFAAtzis
13-03-12, 22:05
ωραιος ρε,τα χουμε πει πολλες φορες ουτως η αλλως εισαι κτηνος:toast:

Eddie
13-03-12, 22:07
ωραιος ρε,τα χουμε πει πολλες φορες ουτως η αλλως εισαι κτηνος:toast:

Nα σαι καλα φιλαρακι!!! :green:

vaggan
13-03-12, 22:47
αξιοσεβαστα κιλα δωσε πονο:clap::clap::clap:

rey1989
13-03-12, 22:51
Πολύ ωραίος μαν :thumbup::thumbup:
δώσε πόνο :weights:

Eddie
14-03-12, 00:19
αξιοσεβαστα κιλα δωσε πονο:clap::clap::clap:


Πολύ ωραίος μαν :thumbup::thumbup:
δώσε πόνο :weights:

Tnx αγορια!! :clap:

Devil
14-03-12, 03:39
φλωρε...... βαλε μια γυμνη :P:turtle::turtle::turtle:

Eddie
14-03-12, 14:32
φλωρε...... βαλε μια γυμνη :P:turtle::turtle::turtle:

Για να με κανει μπαν ο γιαννης?Θα θελες... :turtle:

mens sana
14-03-12, 17:15
Δε ξερω μεγιστη αυτο το διαστημα φιλε,εχω πολυ καιρο να μετρησω,εχω πεσει πολυ παντως.Παντου...τερμα τα πολλα κιλα για μενα.Πριν κανα μηνα ομως ειχα 150 για μια,απο τοτε δεν εχω δοκιμασει.




Γεια σου Eddie, αν θυμαμαι καλα ειχες ανεβασει καποτε ενα βιντεακι οπου εκανες στο παγκο 3 επαναληψεις με 160 κιλα. Το ψαχνω αλλα δεν το βρισκω...δωσε ενα λινκ αν σου ειναι ευκολο. Συνεχισε ετσι δυνατα :thumbup:

Eddie
14-03-12, 17:30
Γεια σου Eddie, αν θυμαμαι καλα ειχες ανεβασει καποτε ενα βιντεακι οπου εκανες στο παγκο 3 επαναληψεις με 160 κιλα. Το ψαχνω αλλα δεν το βρισκω...δωσε ενα λινκ αν σου ειναι ευκολο. Συνεχισε ετσι δυνατα :thumbup:

Γεια σου και σενα.Ναι ειχα ανεβασει ενα 160Χ4 αλλα το κατεβασα γιατι καποιοι σχολιασαν με ασχημο τροπο τον σποτερ μου και το κατεβασα.

Devil
14-03-12, 17:31
Για να με κανει μπαν ο γιαννης?Θα θελες... :turtle:

θα το βγαλει το μπαν ο βαγγελης!!!!!!!!!!!!!!:eleph::eleph::eleph::green:

pepeismenos karga
14-03-12, 17:37
eddie ανεβασε και ενα βιντεακι που καταβροχθιζεις 3 διπιτα ολοκλιρα και μια βαφλα με μια 2 λιτρη κοκακολα για χωνεψη......εεχχεεχεχεχχεεχεχεχεχεχ....πολυ καλος μαν...δεν μασας εσυ......σε βλεπω εισαι ετοιμος για παραλια....σε βλεπω να κατεβαινεις στο ινβα.........αιντεεε

Eddie
14-03-12, 17:59
θα το βγαλει το μπαν ο βαγγελης!!!!!!!!!!!!!!:eleph::eleph::eleph::green:

Οταν του δωσετε προαγωγη,ισως.. :P


eddie ανεβασε και ενα βιντεακι που καταβροχθιζεις 3 διπιτα ολοκλιρα και μια βαφλα με μια 2 λιτρη κοκακολα για χωνεψη......εεχχεεχεχεχχεεχεχεχεχεχ....πολυ καλος μαν...δεν μασας εσυ......σε βλεπω εισαι ετοιμος για παραλια....σε βλεπω να κατεβαινεις στο ινβα.........αιντεεε

χαχαχαχα ελα ρε φιλαρακι..περασε ο χειμωνας και δε βρεθηκαμε για κανενα σαρωτικο τσητ,χαχα!!Να σαι καλα,σε λιγο ξεκιναω γραμμωση..οψωμεθα λοιπον,ελπιζω να πανε ολα καλα :green:

Silvester
10-04-12, 21:33
δε μπορω κοιτ;ζω τις φωτος σου και απλα σε ζηλευω.!!!!(τον ογκο κυριως που εχει στα χερια):shock::shock::shock::shock:
Ανεβασε καμια να δουμε σε τι κατασταση βρισκεσαι

Eddie
10-04-12, 22:32
δε μπορω κοιτ;ζω τις φωτος σου και απλα σε ζηλευω.!!!!(τον ογκο κυριως που εχει στα χερια):shock::shock::shock::shock:
Ανεβασε καμια να δουμε σε τι κατασταση βρισκεσαι

Ευχαριστω φιλε μου.

Πριν ενα μηνα εβγαλα,απο τοτε ειναι οι τελευταιες.Μεσα σε ενα μηνα τι μπορει να χει αλλαξει?Μολις ξεκινησα γραμμωση,οταν αρχισω και κοβω σιγα σιγα θα τραβηξω κι αλλες. :welcome:

Χριστοφορος123
31-05-12, 14:22
ΒΟΥΝΟ εισαι..!

Eddie
31-05-12, 14:26
ΒΟΥΝΟ εισαι..!

Το δευτερο μου ονομα ειναι κιλιμάντζαρο :P


Thanks.. :green:

s0k0s
31-05-12, 15:01
Τα ποδια σου :bowdown: :clap:

Eddie
31-05-12, 15:24
Τα ποδια σου :bowdown: :clap:

Δοξα το Θεο..δεν εχω παραπονο :green:

s0k0s
31-05-12, 15:44
Δοξα το Θεο..δεν εχω παραπονο :green:

Θα ερθω Βολο να με προπονας στα ποδια :toast: :green::turtle:

vaggan
04-06-12, 12:51
Δοξα το Θεο..δεν εχω παραπονο :green:εντυ παρακολουθω την εξελιξη σου μεσα απο τις φωτο και πραγματικα μενω εκπληκτος απο την διαφορα που εχεις πετυχει σε λιγοτερο απο δυο χρονια ειδικα στα ποδια:clap::clap::clap::bbbiceps::bbbiceps:

Χριστοφορος123
04-06-12, 13:42
εντυ παρακολουθω την εξελιξη σου μεσα απο τις φωτο και πραγματικα μενω εκπληκτος απο την διαφορα που εχεις πετυχει σε λιγοτερο απο δυο χρονια ειδικα στα ποδια:clap::clap::clap::bbbiceps::bbbiceps:

Δικα του ειναι τα ποδια;; :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:
πραγματικα μου αρεσει παρα πολυ ο ογκος σου .. και λιγο λιπος δεν πειραζει ετσι κι αλλιως σου δινει δυναμη..το δυνατο σου σημειο πιστευω ειναι τα ποδια και τα χερια.

Eddie
05-06-12, 16:30
εντυ παρακολουθω την εξελιξη σου μεσα απο τις φωτο και πραγματικα μενω εκπληκτος απο την διαφορα που εχεις πετυχει σε λιγοτερο απο δυο χρονια ειδικα στα ποδια:clap::clap::clap::bbbiceps::bbbiceps:

Eυχαριστω ρε φιλε,να σαι καλα!!Διαφορα εννοεις μαλλον στο σωματικο λιπος,γιατι απο μυικοτητα δεν υπαρχει μεγαλη διαφορα.Μη ξεχνας οτι καποτε ημουν 120 κιλα με αρκετο λιπος μεν,αλλα με 5-6 χρονια προπονησης απο πισω με οτι αυτο συνεπαγεται.Το καλο ηταν οτι ημουν παντα στον ογκο ;p δηλαδη με υπερθερμιδικη διατροφη..αυτο φυσικα μου εβαζε αρκετο λιπος,αλλα ταυτοχρονα οση μυικοτητα ηταν να παρω,την πηρα.Ασχετα που δε φαινοταν τιποτα λογω του λιπους.Τα ποδια μου στην αρχη ηταν πολυ μεγαλυτερα..αργοτερα πεφτωντας 30 κιλα περιπου εχασαν αρκετο μεγεθος αλλα φυσικα εκοψαν πολυ,γι αυτο και τα βλεπεις καλυτερα.


Δικα του ειναι τα ποδια;; :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:
πραγματικα μου αρεσει παρα πολυ ο ογκος σου .. και λιγο λιπος δεν πειραζει ετσι κι αλλιως σου δινει δυναμη..το δυνατο σου σημειο πιστευω ειναι τα ποδια και τα χερια.

Δικα μου ειναι φιλε..να σαι καλα :clap:

Το λιπος δινει δυναμη σαν τροφη,οχι σαν λιπος επανω στο σωμα.Εγω πιστευω οτι δυνατο σημειο μετα τα ποδια ειναι οι δελτοειδεις.

vaggan
05-06-12, 18:50
Eυχαριστω ρε φιλε,να σαι καλα!!Διαφορα εννοεις μαλλον στο σωματικο λιπος,γιατι απο μυικοτητα δεν υπαρχει μεγαλη διαφορα.Μη ξεχνας οτι καποτε ημουν 120 κιλα με αρκετο λιπος μεν,αλλα με 5-6 χρονια προπονησης απο πισω με οτι αυτο συνεπαγεται.Το καλο ηταν οτι ημουν παντα στον ογκο ;p δηλαδη με υπερθερμιδικη διατροφη..αυτο φυσικα μου εβαζε αρκετο λιπος,αλλα ταυτοχρονα οση μυικοτητα ηταν να παρω,την πηρα.Ασχετα που δε φαινοταν τιποτα λογω του λιπους.Τα ποδια μου στην αρχη ηταν πολυ μεγαλυτερα..αργοτερα πεφτωντας 30 κιλα περιπου εχασαν αρκετο μεγεθος αλλα φυσικα εκοψαν πολυ,γι αυτο και τα βλεπεις καλυτερα.



Δικα μου ειναι φιλε..να σαι καλα :clap:

Το λιπος δινει δυναμη σαν τροφη,οχι σαν λιπος επανω στο σωμα.Εγω πιστευω οτι δυνατο σημειο μετα τα ποδια ειναι οι δελτοειδεις.στα ποσα κιλα εισαι τωρα βασιλη?εχεις κοψει πολυ παντως..στην αρχη δεν εδωσα σημασια στη φωτο του αβαταρ μετα λεω:βρε λες να ναι αυτος?

Eddie
05-06-12, 20:17
στα ποσα κιλα εισαι τωρα βασιλη?εχεις κοψει πολυ παντως..στην αρχη δεν εδωσα σημασια στη φωτο του αβαταρ μετα λεω:βρε λες να ναι αυτος?

Η φωτο ειναι απο περισυ το καλοκαιρι..εκει ειμαι γυρω στα 90-92 ενω τωρα ειμαι στα 107 φουλ λιπωμενος..

tolis93
06-06-12, 00:00
Η φωτο ειναι απο περισυ το καλοκαιρι..εκει ειμαι γυρω στα 90-92 ενω τωρα ειμαι στα 107 φουλ λιπωμενος..

ξεφυγες στον ογκο ε? τωρα τι στοχους εχεις?παιζει να χεις βαλει τρελες μαζες παντως

Eddie
06-06-12, 14:29
ξεφυγες στον ογκο ε? τωρα τι στοχους εχεις?παιζει να χεις βαλει τρελες μαζες παντως

Πολυ..εχω μεγαλωσει αρκετα,χερια ποδια δελτοειδεις κλπ αλλα εχω παρει και πολυ στην κοιλια-μεση μιας και βαζω για πλακα εκει περα,και μου χαλαει ολο το συνολο.Πλεον προσπαθω να κανω γραμμωση αλλα δε μου βγαινει φετος..ολο ξεκιναω κι ολο τρωω και τις μαλακιες μου,βαριεμαι να κανω αεροβια..το μονο σιγουρο ειναι οτι καποια στιγμη θα γινει,αν και το καλοκαιρι θα περασω και με βλεπω γραμμωμενο κατα τον οκτωβρη,δε με πειραζει παντως και δε θελω να ξαναπεσω στα 90.Στα 95 πιστευω θα ειμαι ενταξει κρινοντας την τωρινη κατασταση.

tolis93
06-06-12, 14:35
Πολυ..εχω μεγαλωσει αρκετα,χερια ποδια δελτοειδεις κλπ αλλα εχω παρει και πολυ στην κοιλια-μεση μιας και βαζω για πλακα εκει περα,και μου χαλαει ολο το συνολο.Πλεον προσπαθω να κανω γραμμωση αλλα δε μου βγαινει φετος..ολο ξεκιναω κι ολο τρωω και τις μαλακιες μου,βαριεμαι να κανω αεροβια..το μονο σιγουρο ειναι οτι καποια στιγμη θα γινει,αν και το καλοκαιρι θα περασω και με βλεπω γραμμωμενο κατα τον οκτωβρη,δε με πειραζει παντως και δε θελω να ξαναπεσω στα 90.Στα 95 πιστευω θα ειμαι ενταξει κρινοντας την τωρινη κατασταση.

απο τα κιλα σ μεχρι τα 95 ειναι 12 κιλα.αν τα χασεις ποιοτικα θα σαι τοπ....

σε νιωθω περι αεροβιου κτλπ:green: δε χρειαζεται κιολας νταξει.λιγο τα μπανακια τωρα το καλοκαιρι λιγο κανενα τζοκιν που και που.σταδιακα σταδιακα. και τον οκτωμβρη να σε δουμε φετες δεν εγινε κ τπτ.εξαλλου ερχεται και καλοκαιρι θα σαι κ πιο χαλαρα.να κανεις τωρα γραμμωση δεν ειναι κ οτι πιο ευκολο

Eddie
06-06-12, 14:40
απο τα κιλα σ μεχρι τα 95 ειναι 12 κιλα.αν τα χασεις ποιοτικα θα σαι τοπ....

σε νιωθω περι αεροβιου κτλπ:green: δε χρειαζεται κιολας νταξει.λιγο τα μπανακια τωρα το καλοκαιρι λιγο κανενα τζοκιν που και που.σταδιακα σταδιακα. και τον οκτωμβρη να σε δουμε φετες δεν εγινε κ τπτ.εξαλλου ερχεται και καλοκαιρι θα σαι κ πιο χαλαρα.να κανεις τωρα γραμμωση δεν ειναι κ οτι πιο ευκολο

Οχι και δε χρειαζεται αεροβιο..για να χασω αυτα τα κιλα χρειαζομαι για 4 μηνες περιπου απο 3-4 φορες τρεξιμο 45-50 λεπτα + θερμιδες μιας γυναικας..χανω πολυ δυσκολο και το χω δει στην πραξη οτι δε γινεται αλλιως.Προς το παρον κανω που και που τρεξιμο 1-2 φορες τη βδομαδα απο μιση ωρα + το ποδηλατο που μετακινουμαι καθημερινα.

tolis93
06-06-12, 15:07
Οχι και δε χρειαζεται αεροβιο..για να χασω αυτα τα κιλα χρειαζομαι για 4 μηνες περιπου απο 3-4 φορες τρεξιμο 45-50 λεπτα + θερμιδες μιας γυναικας..χανω πολυ δυσκολο και το χω δει στην πραξη οτι δε γινεται αλλιως.Προς το παρον κανω που και που τρεξιμο 1-2 φορες τη βδομαδα απο μιση ωρα + το ποδηλατο που μετακινουμαι καθημερινα.

χανεις δυσκολα δηλαδη...:| γκαντεμια. οταν λες θερμιδες μιας γυναικας? μιλαμε για 2000 πχ? η ακομα πιο κατω?:shock:

παντως κ με αυτη την αεροβια π κανεις θα δεις καποιο αποτελεσμα σιγουρα

Eddie
06-06-12, 15:19
χανεις δυσκολα δηλαδη...:| γκαντεμια. οταν λες θερμιδες μιας γυναικας? μιλαμε για 2000 πχ? η ακομα πιο κατω?:shock:

παντως κ με αυτη την αεροβια π κανεις θα δεις καποιο αποτελεσμα σιγουρα

Μιλαμε για 2200-2300 περιπου με συντηρηση 3200+..

tolis93
06-06-12, 15:21
Μιλαμε για 2200-2300 περιπου με συντηρηση 3200+..

πρεπει να σερνεσαι σε τετοιες φασεις....

vaggan
06-06-12, 17:49
Ευχαριστω φιλε μου.

Πριν ενα μηνα εβγαλα,απο τοτε ειναι οι τελευταιες.Μεσα σε ενα μηνα τι μπορει να χει αλλαξει?Μολις ξεκινησα γραμμωση,οταν αρχισω και κοβω σιγα σιγα θα τραβηξω κι αλλες. :welcome:αποτι καταλαβα στα διαολα η γραμμωση ε?:P:P:turtle:φουλ ογκος:weights::weights:

Eddie
06-06-12, 18:00
πρεπει να σερνεσαι σε τετοιες φασεις....

Ε ναι,αρκετα..


αποτι καταλαβα στα διαολα η γραμμωση ε?:P:P:turtle:φουλ ογκος:weights::weights:

χαχα οχι ρε..δε θελω αλλο ογκο,παμε για γραμμωση τωρα!!Βασικα δε θα με χαλουσε να ημουν 107 κιλα με 90-95 ποντους μεση..ισα ισα,αυτο μ αρεσει και οχι τοσο τα κομμενα σωματα.Αλλα και το σωμα βοδυμπιλντερ δε το θελω καθολου,για μενα η κοιλια-μεση παιζει ισως το μεγαλυτερο ρολο πανω σε ενα σωμα για πολλους και διαφορους λογους.

leftis
06-06-12, 18:01
Μιλαμε για 2200-2300 περιπου με συντηρηση 3200+..

Μήπως γι'αυτό δεν χάνεις? Επειδή κόβεις απότομα πολλές θερμίδες? Βέβεια φαντάζομαι θα το έχεις ψάξει αλλά αν θές δοκίμασε το Ultimate Diet 2.0 έχει πολύ καλά αποτελέσματα σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα αρκεί να είσαι διατεθιμένος να ζοριστείς.

Eddie
06-06-12, 18:16
Μήπως γι'αυτό δεν χάνεις? Επειδή κόβεις απότομα πολλές θερμίδες? Βέβεια φαντάζομαι θα το έχεις ψάξει αλλά αν θές δοκίμασε το Ultimate Diet 2.0 έχει πολύ καλά αποτελέσματα σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα αρκεί να είσαι διατεθιμένος να ζοριστείς.

Μα δεν εκοψα αποτομα θερμιδες,σταδιακα.Εχω κανει και πιο ζορικη διαιτα απ την UD 2.0.. την psmf,για μια βδομαδα βεβαια και οχι 12 μερες οπως προτεινει,αλλα με 1300-1400 θερμιδες με fullbody προγραμμα με τσακισε.Και το αποτελεσμα?1 κιλο το οποιο μετα απο λιγες μερες το εβαλα,και οχι μονο του..μαζι με αλλα 2.

vaggan
06-06-12, 18:57
Ε ναι,αρκετα..



χαχα οχι ρε..δε θελω αλλο ογκο,παμε για γραμμωση τωρα!!Βασικα δε θα με χαλουσε να ημουν 107 κιλα με 90-95 ποντους μεση..ισα ισα,αυτο μ αρεσει και οχι τοσο τα κομμενα σωματα.Αλλα και το σωμα βοδυμπιλντερ δε το θελω καθολου,για μενα η κοιλια-μεση παιζει ισως το μεγαλυτερο ρολο πανω σε ενα σωμα για πολλους και διαφορους λογους.πανω κατω της ιδιας φιλοσοφιας ειμαστε αν και εγω το καλοκαιρι αν μπορουσα θα ηθελα να ημουν σμπαραλια:turtle:παγκο ποσα παιζεις τωρα στα 107?

Eddie
06-06-12, 19:59
πανω κατω της ιδιας φιλοσοφιας ειμαστε αν και εγω το καλοκαιρι αν μπορουσα θα ηθελα να ημουν σμπαραλια:turtle:παγκο ποσα παιζεις τωρα στα 107?

Μωρε και μενα δε θα με χαλουσε να ειμαι σμπαραλια με 1.84 στα 100 κιλα..αλλα ξερουμε κι εγω κι εσυ οτι με τον ισιο δρομο αυτο δε γινεται..σ αυτη τη ζωη τουλαχιστον :P

Δεν ασχολουμαι με κιλα,δεν ασχολουμαι με επαναληψεις,ενταση..τιποτα γενικως.Το μονο που κανω ειναι συντηρηση αν μπορω να το κι ετσι..δεν υπαρχει κινητρο,δεν υπαρχει διαθεση,δεν υπαρχουν φραγκα,δεν υπαρχει μεση..παρ ολα αυτα εχω 120Χ10 full rom και 130 η 135 (δε θυμαμαι ποσα ειχα τις προαλλες) για 4.

Να σου πω και το αλλο?Στα 90-95 ειχα περισσοτερα κιλα μονο και μονο επειδη το κυνηγουσα.Επισης δε πιστευω οτι το ΣΒ παιζει μεγαλο ρολο στα κιλα..για να μη πω οτι δε παιζει καθολου και με παρουν μερικοι με τις πετρες,χαχα :P

Τωρα αν βολευει μερικους αυτη η θεωρια,τοτε σιγουρα ειναι αυτοι που εποφελουνται απο τις υπερογκες ποσοτητες θερμιδων μεσα στη μερα (και τις μεγαλες κατακρατησεις απο τα ζουμια maybe?) δινοντας τους την εξτρα δυναμη που χρειαζονται αυξανοντας παραλληλα το ΣΒ,χωρις να ειναι αυτοσκοπος δηλαδη..

vaggan
06-06-12, 20:07
τι να πω εγω παντως οσο πιο πολλα κιλα σωματικου βαρους εχω τοσο καλυτερα παιζω ενω οταν κανω γραμμωση χανω και δυναμη. σε αυτο το κομματι δεν μου αρεσει η γραμμωση.:welcome::welcome:

Χρήστος Τριανταφύλλου
12-06-12, 22:59
Θηριο εισαι ρε κοντοπατριωτακι μου ,:toast: . Παντως καποια στιγμη οταν θα εισαι ετοιμος θα πρεπει να κανεις εστω κ μια φορα γραμμωση οσο παει ,οχι απαραιτητα για αγωνες ,αλλα εστω για ενα καλοκαιρι για παρτυ σου.
Εχεις τετοιες μαζες που κ να χασεις καποια κιλα ,παλυ ''μεγαλος '' θα εισαι.
Καλα!.... Για τα ποδια δεν το συζηταω ,ετσι κ κοψουν αυτα ,τοτε....:shock::shock::shock: :welcome:

Eddie
14-06-12, 01:43
Θηριο εισαι ρε κοντοπατριωτακι μου ,:toast: . Παντως καποια στιγμη οταν θα εισαι ετοιμος θα πρεπει να κανεις εστω κ μια φορα γραμμωση οσο παει ,οχι απαραιτητα για αγωνες ,αλλα εστω για ενα καλοκαιρι για παρτυ σου.
Εχεις τετοιες μαζες που κ να χασεις καποια κιλα ,παλυ ''μεγαλος '' θα εισαι.
Καλα!.... Για τα ποδια δεν το συζηταω ,ετσι κ κοψουν αυτα ,τοτε....:shock::shock::shock: :welcome:

Ευχαριστω πολυ Χρηστο για τα καλα λογια!!!Ισως καποια χρονιά να το κανω..που θα το κανω,απλα σιγουρα φετος δε με παιρνει οποτε απ του χρονου και μετα βλεπουμε πως θα παει η γυμναστικη,οι τραυματισμοι,η ορεξη,το κινητρο και φυσικα οι δουλειες-το χρημα που παιζει και μεγαλο ψυχολογικο ρολο.

Στα 85 κιλα νομιζω οτι θα ειμαι παρα πολυ κομμενος..δηλαδη ακριβως πανω στο υψος μου.Δηλαδη 22 κιλα λιγοτερα απ οτι με ειδες προχθες..χαχα,ψιλοπραγματα :shock: :green:

polo0
14-06-12, 11:23
οτι και να πω λιγο θα ειναι..ΑΠΛΑ ΤΕΡΑΣ...!:bowdown::bowdown::bowdown:

Eddie
14-06-12, 20:24
Eυχαριστω @polo0 :)

Επι τη ευκαιριας μιας και γινεται κουβεντα στο topic,τραβηξα μερικες φωτο σημερα μιας και δεν ειχε και καθολου κοσμο στο gym εντελως προχειρες..προπονηση ωμων σημερα μετα απο 15 ωρες νηστειας :cursing:

Υ.Γ.Και για να προλαβω μερικους,δε κανω IF..απλως εχω ξεμεινει απ τα παντα,ουτε πρωτεινη δεν εχω :(


Να μαι λοιπον,θολος,χοντρος,με μπολικο λιπος :green:

49075

49076

49077

49078

tolis93
14-06-12, 20:31
τον johny bravo τι τον εχεις? ρε συ τι κανονια ειναι αυτα π σ βαλανε για χερια? δε ξερω τι λες εσυ εγω ξερω οτι και σε αυτα τα κιλα εισαι:bodybuilder2::lift2hand::hantel::squat::liftheavy:

Eddie
14-06-12, 21:09
τον johny bravo τι τον εχεις? ρε συ τι κανονια ειναι αυτα π σ βαλανε για χερια? δε ξερω τι λες εσυ εγω ξερω οτι και σε αυτα τα κιλα εισαι:bodybuilder2::lift2hand::hantel::squat::liftheavy:

χαχα να σαι καλα ρε τολη :)

Χριστοφορος123
14-06-12, 22:20
Eυχαριστω @polo0 :)

Επι τη ευκαιριας μιας και γινεται κουβεντα στο topic,τραβηξα μερικες φωτο σημερα μιας και δεν ειχε και καθολου κοσμο στο gym εντελως προχειρες..προπονηση ωμων σημερα μετα απο 15 ωρες νηστειας :cursing:

Υ.Γ.Και για να προλαβω μερικους,δε κανω IF..απλως εχω ξεμεινει απ τα παντα,ουτε πρωτεινη δεν εχω :(


Να μαι λοιπον,θολος,χοντρος,με μπολικο λιπος :green:

49075

49076

49077

49078

Φοβεροι ωμοι και χσερια..και οσο για το θολος χοτρνος με μπολικο λιπος μαγικα σου!

Eddie
15-06-12, 11:59
Φοβεροι ωμοι και χσερια..και οσο για το θολος χοτρνος με μπολικο λιπος μαγικα σου!

Να σαι καλα.. :toast:

ελμερ
15-06-12, 12:06
Μπραβο eddie....θηριο εισαι και εχεις ποιοτητα....(η φλεβα στο μπρατσο φαινεται παρολο που δεν εισαι αδυνατος :green: :welcome::welcome:

Eddie
15-06-12, 12:09
Μπραβο eddie....θηριο εισαι και εχεις ποιοτητα....(η φλεβα στο μπρατσο φαινεται παρολο που δεν εισαι αδυνατος :green: :welcome::welcome:

Να σαι καλα φιλε μου!!!

Οσο για τη φλεβα..νοσταλγω τις μερες που ημουν κομμενος..


http://www.youtube.com/watch?v=PMqqlMA_xyk

ελμερ
15-06-12, 12:12
Εισαι πολυ καλος,πολυ καλη κορυφωση δικεφαλων,στηθος.δουλεμενο σωμα...απο μενα :bowdown::bowdown::welcome::welcome:

Eddie
15-06-12, 12:34
Εισαι πολυ καλος,πολυ καλη κορυφωση δικεφαλων,στηθος.δουλεμενο σωμα...απο μενα :bowdown::bowdown::welcome::welcome:

Ευχαριστω πολυ φιλε.. :green::green:

Madd_Chadd
15-06-12, 13:04
Τρωγε καλα Βασιλη και μη σε νοιαζει,τωρα που πηρες τα κιλα τρως καθαρα και κανεις κανα cheat 2 φορες τη βδομαδα η καθε μερα τσιμπας απο κατι?

Οσο για το βιντεο με τις καμψεις δικεφαλου ενα εχω να πω......................ΚΛΕΦΤΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΣΣΣΣΣΣΣ :P



:toast:Ελπιζω να ξεπερασεις τους στοχους σου και να πας ακομα ψηλοτερα !!

GREEK POWER
15-06-12, 13:32
Φιλε Βασιλη επειδη περασα απο το ιδιο σταδιο δε τολμουσα να φωτογραφισω τον εαυτο μου , θελει κοτσια να "εκτιθεσε" φωτογραφικα ειδικα οταν εχεις ενα αξιοζηλευτο παρελθον. Η ποιοτητα που εχεις ειναι "εκει" και το επομενο μπαμ σου θα ειναι εκκωφαντικο....:thumbup:

aqua_bill
15-06-12, 14:20
συνεχώς σε ανοδική πορεία. Μπράβο Billare πολύ καλη δουλεια

Eddie
15-06-12, 19:30
Τρωγε καλα Βασιλη και μη σε νοιαζει,τωρα που πηρες τα κιλα τρως καθαρα και κανεις κανα cheat 2 φορες τη βδομαδα η καθε μερα τσιμπας απο κατι?

Οσο για το βιντεο με τις καμψεις δικεφαλου ενα εχω να πω......................ΚΛΕΦΤΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΣΣΣΣΣΣΣ :P



:toast:Ελπιζω να ξεπερασεις τους στοχους σου και να πας ακομα ψηλοτερα !!


Να σαι καλα Γιανναρε!!Η αληθεια ειναι οτι η βασικη μου διατροφη ειναι υποθερμιδικη σχεδον ολο το χρονο απο περισυ το καλοκαιρι και τα τσητ μου ειναι σχεδον καθημερινα..δηλαδη δεν ειναι και τοσο βρωμικα του στυλ πιτσας κοκα κολας η γυρους με λαδωμενες πιτες κλπ..το πιο πιθανο να ειναι στο στυλ φιλετο κοτοπουλο αλα κρεμ μαζι με καποια σαλατα η οποια θα χει καμια σως,παρμεζανα κλπ και λιγο κοκκινο κρασακι..

Τις μερες που δεν κανω τσητ μπορει και να μαι 800 θερμιδες κατω απ τη συντηρηση μου..υπαρχουν και μερες δηλαδη που συνολικα ο υδατ μπορει να μη ξεπερναει τα 60-70γρ,κι αυτο το εκανα μονο και μονο για να ισοσταθμισω το εβδομαδιαιο θερμιδικο ισοζυγιο..αλλα και παλι απ οτι φαινεται βγηκα εκτος προυπολογισμου :P

Οσο για το κλεφτης..ναι ειμαι!!Το παραδεχομαι..εγω το εκανα,φωναξτε τον lou ferigno η τον coleman να με συλαβει :green:
Εχω πει επανηλλημενα οτι ειμαι φαν του κλεψιματος εαν ξερεις να το χρησιμοποιεις και αν υπαρχει η σωστη συνδεση νου-μυων ;)


Φιλε Βασιλη επειδη περασα απο το ιδιο σταδιο δε τολμουσα να φωτογραφισω τον εαυτο μου , θελει κοτσια να "εκτιθεσε" φωτογραφικα ειδικα οταν εχεις ενα αξιοζηλευτο παρελθον. Η ποιοτητα που εχεις ειναι "εκει" και το επομενο μπαμ σου θα ειναι εκκωφαντικο....:thumbup:

Βρεεεε καλως τον.. welcome back :green:
Ευχαριστω πολυ για τα καλα λογια..το ξερω οτι ειναι μια φαση,εμενα δε με αγχωνει πλεον,ειμαι πολυ χαλαρος αν και η αληθεια ειναι οτι ωρες ωρες οταν βλεπω κανα τουμπανο ζηλευω,αλλα υστερα σκεφτομαι οτι ειναι μια συνειδητη επιλογη μου..εγω το διαλεξα,αρα οκ.. :thumbup:


συνεχώς σε ανοδική πορεία. Μπράβο Billare πολύ καλη δουλεια

Ανοδικη πορεια στη ζυγαρια εννοεις,ε?χαχα :P
Ευχαριστω ρε μπιλ!!!!! :toast:

billy89
15-06-12, 21:46
Τι χοντρός φίλε και τι θολός... Αφού τα σπας και το ξέρεις! Στις φωτο τα δικέφαλά σου κοντεύουν να εκραγούν και τα τραπέζια σου φτάνουν μέχρι τα αυτιά στην most muscular! Μακάρι να μασταν όλοι "χοντροί" σαν κι εσένα!:P

tyler_durden
15-06-12, 22:06
φοβερα και αξιοζηλευτα τα γκανια σου φιλε..αν επεφτες και μεση γυρω στο 90αρι(οχι ανεφικτα πραματα δλδ),θα σουν δυναμιτης..
ιτς ολ αμπαουτ ντιετ ομως..γ αυτο λεω πως ο "ογκος" δν πρεπει να ξεφευγει σε διαρκεια χρονικη και θερμιδικη..συνηθιζεις σε μεγαλες ποσοτητες φαγητου οι οποιες δεν ειναι απαραιτητα οσο καθαρες πρεπει..


μετα ο δρομος ειναι αρκετα ανηφορικος..δεν ειναι απαραιτητο να τον διαβεις βεβαια..;)

leftis
15-06-12, 22:16
Στο βίντεο που είσαι κομμένος είσαι απίστευτος. Καλά και τώρα είσαι τεράστιος αλλά εγώ γενικά είμαι του fitness. Σκέφτεσαι να κόψεις πάλι? Θυμάμαι σε είχε παιδέψει από κάτι παλιότερα ποστς σου.
Πάντως αν γραμμώσεις αυτά που έχεις το αποτέλεσμα θα είναι τρομερό.:thumbup:

Eddie
16-06-12, 05:27
Τι χοντρός φίλε και τι θολός... Αφού τα σπας και το ξέρεις! Στις φωτο τα δικέφαλά σου κοντεύουν να εκραγούν και τα τραπέζια σου φτάνουν μέχρι τα αυτιά στην most muscular! Μακάρι να μασταν όλοι "χοντροί" σαν κι εσένα!:P

Να σαι καλα φιλε μου!!Τωρα τα σπαω..δε ξερω,λες?Καμια καρεκλα απ το υπερβαρο μπορει :P
Ενταξει,τα χερια μου ειναι ευτυχως καλα..ακομα και στον ογκο δε χαλανε,δε λιπωνουν πολυ δηλαδη σε αντιθεση με το στηθος πχ που μαζευει πολυ λιπος.tnx και παλι :)


φοβερα και αξιοζηλευτα τα γκανια σου φιλε..αν επεφτες και μεση γυρω στο 90αρι(οχι ανεφικτα πραματα δλδ),θα σουν δυναμιτης..
ιτς ολ αμπαουτ ντιετ ομως..γ αυτο λεω πως ο "ογκος" δν πρεπει να ξεφευγει σε διαρκεια χρονικη και θερμιδικη..συνηθιζεις σε μεγαλες ποσοτητες φαγητου οι οποιες δεν ειναι απαραιτητα οσο καθαρες πρεπει..

μετα ο δρομος ειναι αρκετα ανηφορικος..δεν ειναι απαραιτητο να τον διαβεις βεβαια..;)

Ευχαριστω πολυ φιλαρακι..εαν επεφτα στα 90cm μεση θα αγγιζα την τελειοτητα που λεει ο λογος για τα δικα μου γουστα και δεδομενα..τοσο χαμηλα πρεπει να ημουν πριν 8 χρονια περιπου..χαχα!!Ακομα και στην παρακατω φωτο που αχνοφαινονται κοιλιακοι (κυριως πανω) ειμαι γυρω στα 95 ..

http://img824.imageshack.us/img824/512/23062011336.th.jpg (http://img824.imageshack.us/i/23062011336.jpg/) http://img855.imageshack.us/img855/9867/23062011337.th.jpg (http://img855.imageshack.us/i/23062011337.jpg/)

Επισης,ογκο δεν εχω κανει ποτε μου με την εννοια να τρωω καθαρα υπερθερμιδικα.Αν το εκανα πιστευω οτι θα ημουν πολυ πιο καλος γιατι το χειμωνα ξεφευγω απο μ@λακιες ενω μπορει να μην παιρνω την απαραιτητη πρωτεινη που λεει ο λογος..


Στο βίντεο που είσαι κομμένος είσαι απίστευτος. Καλά και τώρα είσαι τεράστιος αλλά εγώ γενικά είμαι του fitness. Σκέφτεσαι να κόψεις πάλι? Θυμάμαι σε είχε παιδέψει από κάτι παλιότερα ποστς σου.
Πάντως αν γραμμώσεις αυτά που έχεις το αποτέλεσμα θα είναι τρομερό.:thumbup:

Να σαι καλα φιλε!!Πλεον αυτο που σκεφτομαι ειναι να μπω σε μια σειρα με καθαρη οσο το δυνατον διατροφη για ολο το χρονο με 1-2 cheat meals τη βδομαδα.Λιγο δυσκολο για μενα αλλα ελπιζω να το καταφερω.Δε με ενδιαφερει δηλαδη να κοψω με την εννοια της βαθειας λεπτομεριας που ειχα τρελα περισυ να ετοιμαστω για παραλια..τωρα θελω να πεσω σε κιλα 10-12,να ριξω την κοιλια και να ξαναζωντανεψουν λιγο οι φλεβες σε χερια γαμπες τετρακεφαλα κλπ και να σκληρηνω λιγο..

Madd_Chadd
16-06-12, 11:18
Να σαι καλα Γιανναρε!!Η αληθεια ειναι οτι η βασικη μου διατροφη ειναι υποθερμιδικη σχεδον ολο το χρονο απο περισυ το καλοκαιρι και τα τσητ μου ειναι σχεδον καθημερινα..δηλαδη δεν ειναι και τοσο βρωμικα του στυλ πιτσας κοκα κολας η γυρους με λαδωμενες πιτες κλπ..το πιο πιθανο να ειναι στο στυλ φιλετο κοτοπουλο αλα κρεμ μαζι με καποια σαλατα η οποια θα χει καμια σως,παρμεζανα κλπ και λιγο κοκκινο κρασακι..

Τις μερες που δεν κανω τσητ μπορει και να μαι 800 θερμιδες κατω απ τη συντηρηση μου..υπαρχουν και μερες δηλαδη που συνολικα ο υδατ μπορει να μη ξεπερναει τα 60-70γρ,κι αυτο το εκανα μονο και μονο για να ισοσταθμισω το εβδομαδιαιο θερμιδικο ισοζυγιο..αλλα και παλι απ οτι φαινεται βγηκα εκτος προυπολογισμου :P

Οσο για το κλεφτης..ναι ειμαι!!Το παραδεχομαι..εγω το εκανα,φωναξτε τον lou ferigno η τον coleman να με συλαβει :green:
Εχω πει επανηλλημενα οτι ειμαι φαν του κλεψιματος εαν ξερεις να το χρησιμοποιεις και αν υπαρχει η σωστη συνδεση νου-μυων ;)






Αυτο μονο να μην κανεις και ολα τα αλλα αστα οπως τα χεις,ριχνε τον στα 120-150 εκει γυρω 60-70 ειναι πολυ λιγο ρε.;)

Το θυμαμαι που ειχες πει για το κλεψιμο,γιαυτο εκανα φατσουλα απο διπλα! :P

Καλο καλοκαιρι σε ευχομαι και καλες μασες γιατι εγω με τη διαιτα εχω ηδη καρκινιασει οποτε φαε και για μενα Βασιλαρα.:toast:

72K
16-06-12, 11:34
Ρε συ Βασίλη έτσι που σε βλέπω μου φέρνεις λίγο σε Svend Carlsen ;)

Eddie
16-06-12, 16:05
Αυτο μονο να μην κανεις και ολα τα αλλα αστα οπως τα χεις,ριχνε τον στα 120-150 εκει γυρω 60-70 ειναι πολυ λιγο ρε.;)

Το θυμαμαι που ειχες πει για το κλεψιμο,γιαυτο εκανα φατσουλα απο διπλα! :P

Καλο καλοκαιρι σε ευχομαι και καλες μασες γιατι εγω με τη διαιτα εχω ηδη καρκινιασει οποτε φαε και για μενα Βασιλαρα.:toast:

Να σαι καλα φιλαρακι..καλο καλοκαιρι και σε σενα!!Μην αγχεσαι,την επομενη φορα θα φαω διπλη μεριδα..(εννοω ακομα μια διπλη :P)


Ρε συ Βασίλη έτσι που σε βλέπω μου φέρνεις λίγο σε Svend Carlsen ;)

Χαχαχα αυτο κι αν ειναι κοπλιμάν..να σαι καλα Κωστα :green:

nopain
16-06-12, 17:05
έχεις κάνει απίστευτη δουλειά για μένα
η αλήθεια είναι ότι δεν είσαι και στα καλύτερα σου τώρα αλλά το σώμα σου παραμένει αξιοζήλευτο
επίσης να σου πω ότι σε προτιμώ με την καλή έννοια μοσχάρι και όχι αδυνατισμένο !!! ( κομμένος δεν σου πάει για μένα αλλά γούστα είναι αυτά )
περιμένουμε να φτάσεις εκεί που ήσουν και ακόμα παραπάνω !! καλή συνέχεια !!!
:weights:

Eddie
16-06-12, 17:14
Ευχαριστω πολυ για τα καλα λογια.. :toast:

Εχω πει πολλες φορες και θα το ξαναπω..αν με βοηθουσε ο σωματοτυπος και δεν μαζευα πολυ λιπος στην κοιλια,δεν υπηρχε περιπτωση να πεσω κατω απο 100 κιλα γιατι εκει μου αρεσω.Ομως...δε βοηθαει.

ArgoSixna
16-06-12, 18:21
Δουλευεις ανετα πορτα :welcome:

grtech
16-06-12, 18:54
Βασίλη πάντα σταθερός σε δύναμη, τρομερές μάζες :clap::clap::clap::clap:

Σου εύχομαι να σου έρθουν έτσι τα πράγματα να έχεις περισσότερη άνεση στη ζωή σου να καταφέρεις τον στόχο που έχεις βάλει για την σωματοδομή σου, όποιος και αν είναι αυτός, όγκο ή γράμμωση :toast:.

Eddie
16-06-12, 20:59
Δουλευεις ανετα πορτα :welcome:

Δουλεψα 4 χρονια,no more.. :welcome:


Βασίλη πάντα σταθερός σε δύναμη, τρομερές μάζες :clap::clap::clap::clap:

Σου εύχομαι να σου έρθουν έτσι τα πράγματα να έχεις περισσότερη άνεση στη ζωή σου να καταφέρεις τον στόχο που έχεις βάλει για την σωματοδομή σου, όποιος και αν είναι αυτός, όγκο ή γράμμωση :toast:.

Να σαι καλα Γιωργο!!!!Ευχαριστω και ανταποδιδω :clap:

koulara!
17-06-12, 01:28
:bowdown::bowdown: 8ηριο ρε φιλε !μπραβο!!μπομπα τα χερια σ δικε μ!

TheWorst
17-06-12, 01:36
Ποσο χρωνων εισαι φιλε Εντι ?

Eddie
17-06-12, 03:49
:bowdown::bowdown: 8ηριο ρε φιλε !μπραβο!!μπομπα τα χερια σ δικε μ!

Να σαι καλα φιλε μου..το παλευω :clap: :)


Ποσο χρωνων εισαι φιλε Εντι ?

Παραλιγο 24..

TheWorst
17-06-12, 12:19
Σε φανταζομαι με 50 εκ. χερι κατω γυρω στο 6-7% λιπος και μεση 75 το πολυ 80 :thumbup: Σε 1-2 χρονια

Eddie
18-06-12, 15:02
Σε φανταζομαι με 50 εκ. χερι κατω γυρω στο 6-7% λιπος και μεση 75 το πολυ 80 :thumbup: Σε 1-2 χρονια

Καλα το ειπες..φανταζεσαι :lol:

Δε γινονται αυτα νατουραλ σε καμια περιπτωση..για να εχω μεση 80 και

TheWorst
18-06-12, 15:25
Ειχα δει πως λες οτι εχεις 48 χερι,αρα πιο το προβλημα με +2 εκατοστα σε 2 χρονια :bodybuilder2:

Eddie
18-06-12, 15:30
Ειχα δει πως λες οτι εχεις 48 χερι,αρα πιο το προβλημα με +2 εκατοστα σε 2 χρονια :bodybuilder2:

Ρε παλικαρι δεν ειναι 2 ποντοι..δε το καταλαβαινεις?48 με 7 τοις εκατο και 48 με 20+ τοις εκατο εχει τεραστια διαφορα...εσυ νομιζεις οτι το χερι ειναι ιδιο οταν εισαι χοντρος και το ιδιο οταν εισαι κομμενος?


Επισης,που εχω πει εγω οτι το χερι μου ειναι 48εκ?Βρες μου το ποστ..γιατι εγω θυμαμαι οτι ποτε δεν εχω πει κατι τετοιο.

TheWorst
18-06-12, 15:39
Με τετοια εντυπωση ειχα μεινει,γιατι ειχα δει οτι ειχες ποσταρει καποια φωτο που δειχνει τα χερια και σε ειχαν ρωτησει ποσο εκατοστα ειναι και εσυ απαντησες . Α και οντως με 20+% και με 6-7% σιγουρα δε ειναι το ιδιο , αλλα οταν εισαι κομμενος μπορει να εχεις και μικροτερο χερι , αλλα φαινεται μεγαλυτερο (τουλαχιστον ετσι βλεπω εγω)

Χριστοφορος123
18-06-12, 16:38
Με τετοια εντυπωση ειχα μεινει,γιατι ειχα δει οτι ειχες ποσταρει καποια φωτο που δειχνει τα χερια και σε ειχαν ρωτησει ποσο εκατοστα ειναι και εσυ απαντησες . Α και οντως με 20+% και με 6-7% σιγουρα δε ειναι το ιδιο , αλλα οταν εισαι κομμενος μπορει να εχεις και μικροτερο χερι , αλλα φαινεται μεγαλυτερο (τουλαχιστον ετσι βλεπω εγω)

Βασικα δε φενεται μεγαλυτερο οταν εισαι κομμενος..απλα φενονται καλυτερα τα κοψιματα.:green:

vaggan
18-06-12, 16:56
Σε φανταζομαι με 50 εκ. χερι κατω γυρω στο 6-7% λιπος και μεση 75 το πολυ 80 :thumbup: Σε 1-2 χρονιαελεος!!!!!τι την περασες την μυικη αναπτυξη παγωτο χωνακι?μου φαινεται τα 50αρια χερια τα εχετε στραγαλια εδω μερικοι και με 6% σε ποιο ονειρο

Χριστοφορος123
18-06-12, 17:00
ελεος!!!!!τι την περασες την μυικη αναπτυξη παγωτο χωνακι?μου φαινεται τα 50αρια χερια τα εχετε στραγαλια εδω μερικοι και με 6% σε ποιο ονειρο

+1000000000:thumbup::thumbup:
Εμενα ολοι μου οι φιλοι νομιζουνε πως αμα αρχισουνε βαρη θα βαλουνε 10 μυικα κιλα σε 1 μηνα.:green::green::green:

vaggan
18-06-12, 17:23
ναι μην κλασουν πεστους απο την πολυ προσπαθεια :green::P

beatshooter
18-06-12, 20:34
Και ειδικα με natural τροπο...

Eddie
25-06-12, 19:21
Ενα σημερινο βιντεακι απο τον παγκο με 120 :thumbup:
Η τελευταια επαναληψη δε χρειαζοταν βοηθεια απλα για λογους ασφαλειας ειπα το φιλο μου να βαλει τα χερια απο κατω..



http://www.youtube.com/watch?v=MKwDU2sFvYw&feature=youtu.be

vaggan
25-06-12, 19:26
μπραβο κυρ βασιλη πολυ καλα:thumbup::thumbup:

Eddie
25-06-12, 19:36
Να σαι καλα φιλε :green:

s0k0s
25-06-12, 20:19
Δυνατος Βασιλη! Μπραβο.
:weights:
Αλλά αυτο που εκανες με το κεφάλι σου δεν ειναι επικίνδυνο;

GREEK POWER
25-06-12, 20:24
Οπως σου ξαναειπα ...
Τις μαζες τις δικε σου ,buy far .....κανενας !;)

Eddie
25-06-12, 20:28
Δυνατος Βασιλη! Μπραβο.
:weights:
Αλλά αυτο που εκανες με το κεφάλι σου δεν ειναι επικίνδυνο;

Να σαι καλα Σωκρατη!

Αυτο με το κεφαλι ειναι πολυ συνηθισμενο στις πιεσεις παγκου,και η αληθεια ειναι οτι εγω το κανω συνεχεια..κακως βεβαια γιατι λενε οτι ειναι λιγο επικινδυνο,αλλα προσωπικα μου φαινεται λιγοτερο επικινδυνο απ το να μου φυγει η μπαρα στο στομαχι λογο κακης ορατοτητας.Θελω να βλεπω που πηγαινω τη μπαρα..δουλευω σε ενα ευρος πολυ συγκεκριμενο γιατι αν τα παω λιγο πιο ψηκα ζοριζονται οι ωμοι μου ενω χαμηλοτερα ειναι επικινδυνο να μου φυγουν..


Οπως σου ξαναειπα ...
Τις μαζες τις δικε σου ,buy far .....κανενας !;)

Να σαι καλα κι απο δω φιλε μου..ευχαριστω πολυ :clap::clap::clap: :toast:

s0k0s
25-06-12, 21:30
Εσυ ξες φιλε. Απλα προσοχη ! :toast:

Spyrous
25-06-12, 21:36
Xρονια πολλα ο,τι επιθυμεις @eddie οσο για το videaki πολυ γερο, και γεματες ολες οι επαναληψεις MΠΡΑΒΟ:thumbup:

Eddie
26-06-12, 00:23
Xρονια πολλα ο,τι επιθυμεις @eddie οσο για το videaki πολυ γερο, και γεματες ολες οι επαναληψεις MΠΡΑΒΟ:thumbup:

Ευχαριστω φιλε!

Γεματες προσπαθω να ειναι παντα..οταν δεν ειναι,αυτο γινεται για καποιο λογο. :toast:

Χριστοφορος123
26-06-12, 00:33
Χρονια πολλα Βασιλη..στο βιντεο σε ειδα πολυ ανετο..πιστευω 2-3 επαναληψεις ακομα τις ειχες

Αντωνης
26-06-12, 02:16
Πολυχρονος και πολυκιλος!

Eddie
26-06-12, 02:22
Χρονια πολλα Βασιλη..στο βιντεο σε ειδα πολυ ανετο..πιστευω 2-3 επαναληψεις ακομα τις ειχες

Thanks αγορι!!


Πολυχρονος και πολυκιλος!

Να σαι καλα φιλαρακι!Πριν 5 μερες ειχα γεννεθλια,αλλα να σαι καλα anyway!
Πως το ειδες το βιντεακι κ τις φωτο?Θελω γνωμη μιας και ξερω οτι τα προσεχεις πολυ αυτα οσον αφορα τεχνικη κλπ.. :green:

Αντωνης
26-06-12, 02:37
Κοιτα κατ αρχην οταν βγαζεις την μπαρα η γνωμη μου ειναι να την βγαζεις ισια και οχι πανω απ τα πιαστρακια,δηλαδη ισα ισα να περασουν τα πιαστρακια σε υψος και μετα να την τραβηξεις ευθεια.Ειδικα σε μικρα κιλα για σενα οπως τωρα,ειναι easy,στα πιο μεγαλα ισως θελει λιγο βοηθεια απο σποττερ.Μετα καλα εκανες και περιμενες 1-1,5 sec μεχρι να κανεις τις επαναληψεις,εγω προτιμω 3 βεβαια και για περισσοτερο ΤUΤ(χωρις να ειναι αυτο η κυρια αιτια που το κανω),αλλα δεν εχει σημασια.

Μεση που σηκωνεται,κωλος κολλημενος,μπαρα ακουμπαει λιγο κατω απ τις θηλες,κομπλε.
Δεν βοηθαει η ληψη για να δω αν ερχονται σε ευθεια οι καρποι σου με τους αγκωνες σου,αλλα εφοσον δεν εχεις liftεραδικους στοχους δεν νομιζω πως πρεπει να σε πολυαπασχολει.;)

Eddie
26-06-12, 02:58
Ok..thanks ρε φιλε!! :thumbup:

tolis93
26-06-12, 09:48
Ενα σημερινο βιντεακι απο τον παγκο με 120 :thumbup:
Η τελευταια επαναληψη δε χρειαζοταν βοηθεια απλα για λογους ασφαλειας ειπα το φιλο μου να βαλει τα χερια απο κατω..



http://www.youtube.com/watch?v=MKwDU2sFvYw&feature=youtu.be

τις πρωτες 5 τις εχασα τοσο γρηγορα δε μπορω να μετραω.120 κιλα και τα πηγαινες τραμπαλα στο χαλαρο λες κ παιζεις μεκανενα ροζ βαρακι απο τελεμαρκετινγκ...ο χρηστος κ η μανα του:shock:

Devil
26-06-12, 11:54
^^^ εμενα παντως μ αρεσει που σε καθε rep κανεις headbanging...:green:

εισαι μεταλ μωρη αρρωστια...:green:

pavlito10
26-06-12, 12:50
σωστο θηριο εισαι ρε εντι:shock:
πολλα μπραβο αγορι:clap:

tolis93
26-06-12, 13:38
τις πρωτες 5 τις εχασα τοσο γρηγορα δε μπορω να μετραω.120 κιλα και τα πηγαινες τραμπαλα στο χαλαρο λες κ παιζεις μεκανενα ροζ βαρακι απο τελεμαρκετινγκ...ο χρηστος κ η μανα του:shock:

μια αποροια μονο.εχετε κ ηλεκτρονικα ρε στο γυμναστηριο?στο 0¨25 ποιανει το αφτι μ κατι σε σουπερ μαριο:green::turtle:

Eddie
26-06-12, 14:24
τις πρωτες 5 τις εχασα τοσο γρηγορα δε μπορω να μετραω.120 κιλα και τα πηγαινες τραμπαλα στο χαλαρο λες κ παιζεις μεκανενα ροζ βαρακι απο τελεμαρκετινγκ...ο χρηστος κ η μανα του:shock:


:rolf::rolf::rolf::rolf: :welcome:



^^^ εμενα παντως μ αρεσει που σε καθε rep κανεις headbanging...:green:

εισαι μεταλ μωρη αρρωστια...:green:

Η εισαι η δεν εισαι..εγω ειμαι ορκισμενος να ουμ :P:P χαχαχα


σωστο θηριο εισαι ρε εντι:shock:
πολλα μπραβο αγορι:clap:

Να σαι καλα :green:


μια αποροια μονο.εχετε κ ηλεκτρονικα ρε στο γυμναστηριο?στο 0¨25 ποιανει το αφτι μ κατι σε σουπερ μαριο:green::turtle:

χαχαχα οχι ρε διαφημιση απ το ραδιο ειναι :P

peris
26-06-12, 15:42
ωραίος φίλος πολύ δύνατος

Eddie
26-06-12, 16:14
ωραίος φίλος πολύ δύνατος

Ευχαριστω φιλε μου :clap:

Xefteris
26-06-12, 16:45
Να 'σαι πάντα γερος και δυνατός:)

tasos2
26-06-12, 21:43
Καλα φιλε εισαι πολυ δυνατος.:shock: Και ολοκληρη κινηση και κλειδωνουν τα χερια και ακουμπαει στο στηθος και εχεις και μακρια χερια.

Θα θελα να δω και μια μεγιστη απο σενα. Αλλα αφου για 9 θες 120 για 1 θα θες τοσα που αν σου φυγουν δεν θα τα σηκωνει κανενας μετα:unsure:


**Σου λεω και εγω χρονια πολλα αν και δε ξερω γιατι σου λενε, κατω που λεει ποιοι εχουν γενεθλια δε σε βλεπω :unsure:

Eddie
27-06-12, 01:21
Να 'σαι πάντα γερος και δυνατός:)

Nα σαι καλα φιλε!!


Καλα φιλε εισαι πολυ δυνατος.:shock: Και ολοκληρη κινηση και κλειδωνουν τα χερια και ακουμπαει στο στηθος και εχεις και μακρια χερια.

Θα θελα να δω και μια μεγιστη απο σενα. Αλλα αφου για 9 θες 120 για 1 θα θες τοσα που αν σου φυγουν δεν θα τα σηκωνει κανενας μετα:unsure:


**Σου λεω και εγω χρονια πολλα αν και δε ξερω γιατι σου λενε, κατω που λεει ποιοι εχουν γενεθλια δε σε βλεπω :unsure:

Ευχαριστω πολυ ρε Τασο!!Βασικα ειχα γεννεθλια στις 21 γι αυτο δε το βλεπεις τωρα..εχουν περασει αρκετες μερες.

Μεγιστη ρε συ δεν εχω δοκιμασει εδω και πολυυυ καιρο,εχω 4-5 μηνες αλλα σιγουρα ειμαι πεσμενος σε σχεση με παλια,δλδ 150-160 για μια δε ξερω αν βγουνε..145 τα χω προφανως,απ οτι υπολογιζω γιατι τα 130 τα χω 5αρα.

Δινω πολυ βαση στην τεχνικη,κι εχω να πω οτι οταν φερνεις τη μπαρα πολυ κοντα στο στηθος,να γλυφει τη μπλουζα δηλαδη,ειναι πολυ πιο βολικο για τους ωμους απ το να φρεναρεις τη μπαρα πιο ψηλα αρκει να την φερνεις στο σωστο υψος που για μενα ειναι λιγο χαμηλοτερα απ τις ρωγες..

Να σαι καλα και παλι φιλε!! :welcome:

SilverMan
27-06-12, 01:56
Μπραβο eddie εισαι δυναμη!Με την τεχνικη που εχεις στα 130 και 150 να βαλεις παλι δν 8α την χαλασεις! αλλα με απογοητευσε κατι αλλο!Ολοκληρος μεταλλας σκληροπυρηνικος και φορας γαντια????:turtle::turtle::turtle:

Eddie
27-06-12, 02:20
Μπραβο eddie εισαι δυναμη!Με την τεχνικη που εχεις στα 130 και 150 να βαλεις παλι δν 8α την χαλασεις! αλλα με απογοητευσε κατι αλλο!Ολοκληρος μεταλλας σκληροπυρηνικος και φορας γαντια????:turtle::turtle::turtle:

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ :rolf::rolf::rolf::rolf:


Να σαι καλα ασημαντρα!!Η αληθεια ειναι οτι με βολευουν πολυ τα γαντια,ειδικα τωρα καλοκαιρι που ιδρωνουν πολυ τα χερια..δεν ειμαστε για αλλα ατυχηματα :clap:

Andreas C.
27-06-12, 11:38
Μπράβο φίλε Βασίλη τα έχεις για πλάκα αυτά τα κιλά :clap: :clap: :clap:

Καλή συνέχεια στις προπόνησης σου και στην προσωπική σου ζωή :toast: :welcome:

Eddie
28-06-12, 22:49
Ευχαριστω πολυ φιλε μου!!!Καλη συνεχεια και σε σενα :clap:

FiVo-Alex/City
15-08-12, 13:20
Που είσαι εσύ; Κανένα update;

Eddie
15-08-12, 17:46
Που είσαι εσύ; Κανένα update;

Ελα παλικαρε,εδω ειμαι,συνεχιζω προπονησεις κανονικα αλλα δεν ειμαι σε κατασταση για update ακομα.Εχω ξεφυγει πολυ στα κιλα,δεν υπαρχει διαθεση,χρημα για διατροφη (για συμπληρωματα ουτε καν) και δεν υπαρχει κινητρο γενικως.Αυτο που κανω τους τελευταιους μηνες ειναι να προσπαθω να μη ξεφυγω αλλο στα κιλα και υστερα δε μαζευομαι αλλα παρολα αυτα βαζω κιλα..

Απο σεπτεμβρη αν μαζευτουμε λιγο μεσα και μεινουν φραγκα για διατροφη και δροσισει λιγο ο καιρος για να μπορω να κανω εντατικα αεροβια θα ετοιμασω comeback για καλη φορμα drug free φυσικα αλλα με πιο μακροπροθεσμο στοχο,για μετα το νεο ετος δηλαδη μιας και ο στοχος θα ειναι για αρχη -15 κιλα..


Tnx για το ενδιαφερον :clap:

tolis93
16-08-12, 00:17
γ@μω τη τρελα τους μας εχουν @@@σει. πρεπει να ναι σπασιμο να μη παιζουν ταλιρα για διατροφες προπονες κτλπ. οπως κ να χει μη το παρατας.γιατι ομως ξεφευγεις σε κιλα?η πολυ σαβουρα φαγητο η δεν εχεις ορεξη να ελενχεις ποσο τρως.οπως κ να χει.τι σε 15 μερες τι τωρα.ξεκινα δυνατα μπιλ ποτε δν ειναι αργα.εχεις ξανα ξεφυγει σε κιλα και εχεις μαζευτει.:welcome:

FiVo-Alex/City
16-08-12, 10:15
Άντε γερά Βασίλαρε. Μην το αφήνεις να σε πάρει από κάτω.

vaggan
16-08-12, 10:23
γ@μω τη τρελα τους μας εχουν @@@σει. πρεπει να ναι σπασιμο να μη παιζουν ταλιρα για διατροφες προπονες κτλπ. οπως κ να χει μη το παρατας.γιατι ομως ξεφευγεις σε κιλα?η πολυ σαβουρα φαγητο η δεν εχεις ορεξη να ελενχεις ποσο τρως.οπως κ να χει.τι σε 15 μερες τι τωρα.ξεκινα δυνατα μπιλ ποτε δν ειναι αργα.εχεις ξανα ξεφυγει σε κιλα και εχεις μαζευτει.:welcome:οχι φιλε δεν παει ετσι γιατι μπορει μετα να μαζεψεις τα κιλα αλλα αμα παραξεφυγεις αντε μαζεψε το δερμα μετα και τις ραγαδες και τι χαλαρωση.βασιλη απο την στιγμη που δεν παιζουν φραγκα επρεπε να αδυνατιζεις οχι να παχαινεις:P:P:green:να ξερεις παντως πως λιγο πολυ για ολους το μποντυμπιλντινγκ εχει καταντησει πολυτελεια:toast:

primordial
16-08-12, 11:01
Ελα παλικαρε,εδω ειμαι,συνεχιζω προπονησεις κανονικα αλλα δεν ειμαι σε κατασταση για update ακομα.Εχω ξεφυγει πολυ στα κιλα,δεν υπαρχει διαθεση,χρημα για διατροφη (για συμπληρωματα ουτε καν) και δεν υπαρχει κινητρο γενικως.Αυτο που κανω τους τελευταιους μηνες ειναι να προσπαθω να μη ξεφυγω αλλο στα κιλα και υστερα δε μαζευομαι αλλα παρολα αυτα βαζω κιλα..

Απο σεπτεμβρη αν μαζευτουμε λιγο μεσα και μεινουν φραγκα για διατροφη και δροσισει λιγο ο καιρος για να μπορω να κανω εντατικα αεροβια θα ετοιμασω comeback για καλη φορμα drug free φυσικα αλλα με πιο μακροπροθεσμο στοχο,για μετα το νεο ετος δηλαδη μιας και ο στοχος θα ειναι για αρχη -15 κιλα..

Τnx για το ενδιαφερον :clap:

Billara μην μασάς....
"..μόνο λίγο καιρό ξαποσταίνει και ξανά προς την δόξα τραβά"....:thumbup:
Μάζεψε δυνάμεις για το come back κ.... να αναπτερώσουμε κ λίγο την ψυχολογία μας...:banana::turtle::banana:...
Πάμε δυνατά...:welcome:

marvin
16-08-12, 11:12
Βασιλη η αρχη καθε μηνα η εβδομαδας..ακομα και το ξεκινημα της μερας.δηλαδη το ξημερωμα ,δηλωνει μια καινουργια αρχη!!Οριοθετησε ποια θα ειναι η δικη σου καινουργια μερα και μπες δυμανικα!!!Ο τροπος παντα υπαρχει.Σε περιμενουμε με νεο υλικο να μας πορωσεις!!!:welcome:

Madd_Chadd
16-08-12, 17:00
οχι φιλε δεν παει ετσι γιατι μπορει μετα να μαζεψεις τα κιλα αλλα αμα παραξεφυγεις αντε μαζεψε το δερμα μετα και τις ραγαδες και τι χαλαρωση.βασιλη απο την στιγμη που δεν παιζουν φραγκα επρεπε να αδυνατιζεις οχι να παχαινεις:P:P:green:να ξερεις παντως πως λιγο πολυ για ολους το μποντυμπιλντινγκ εχει καταντησει πολυτελεια:toast:

Αυτο που ειπε ο Βαγγελης εκτος αν το ριχνεις στο φαγητο για ψυχολογικη βοηθεια Βασιλη,καλυτερα να συρρικνωθει ο μυς και με το που αρχισεις να θυμηθει παρα να ξεφυγεις σε κιλα.

Τα λεφτα ειναι ο πιο σημαντικος παραγοντας σε αυτο που κανουμε γιαυτο αραξε κανα 3μηνακι αν ειναι και παραπανω βαλε κανα φραγκο στην ακρη και μετα μπες καλα,ουτος η αλλος δεν εισαι κανενας αρχαριος που το σωμα του θα γυρισει σε μηδενικο επιπεδο μολις κανεις παυση.

Σου ευχομαι να σε πανε ολα δεξια φιλαρακι και σε καμια 3ετια να παιξουμε παρεα στην ΙΝΒΑ να σε καταπιω!!!!:green::thumbsup:

TheWorst
16-08-12, 17:04
Εγω πιστευω οτι καλυτερα δωσε οσο γινεται στη προπονηση , συμφωνα με αυτο που τρως να κανεις και τετοιες προπονησεις - εξυπνες.Γιατι σωματα μονο με προπονηση και με χαλια διατροφη - πολλα , αλλα σωματα μονο με διατροφη και χωρις προπονηση - 0 .

Eddie
16-08-12, 18:23
Kαταρχην ευχαριστω για τα θετικα σχολια..

Οσον αφορα τη διατροφη,ειμαι της αποψης οτι καλυτερα εαν καποιος δε μπορει να ειναι συνεπεις για Χ,Ψ λογους,να βαζει κιλα και οχι να χανει..αυτο το λεω λογο προσωπικης πειρας μιας και για 4-5 χρονια δεν προσεχα καθολου τι ετρωγα,ειτε λογο αδιαφοριας,αγνοιας κλπ και συνεχως ημουν παρα πολα κιλα με πολυ λιπος..ομως οταν ηρθε ο καιρος να γραμμωσω και να μπω σε μια σειρα,το αποτελεσμα ηταν πολυ καλυτερο απ αυτο που υπολογιζα..οποτε καλυτερα να χεις μπολικους μυες κι ας ειναι κρυμμενοι απο λιπος,παρα να χανεις κιλα και να μη βαζεις μυες (η να χανεις ακομα χειροτερα)


Τωρα σ αυτο που λεει ο βαγγελης ειναι λιγο λαθος καθοτι ειμαι τερμα ενδομορφος κι οχι εκτομορφος.Οταν καποιος δε μπορει να τρωει καθημερινα καθαρα κρεατα,ψαρικα,γαλακτοκομικα και γενικως να ακολουθει μια πρωτεϊνικη διατροφη και τρωει αντι για 5-6 γευματα μονο 3 φτανοντας ενα συνολο πρωτεινης 100 γρ (στην καλη των περιπτωσεων) με αρκετους απλους υδατανθρακες και κορεσμενα λιπαρα,γιατι οσο να ναι τα 100+ κιλα ΣΒ ζητουν φαγητο και οχι κουτσουλιες,ειναι δυσκολο η μαλλον απιθανο να μη λιπωσεις και γινεις σαν ζυμαρι..αν ημουν εκτομορφος κι αντι για 6 καλα γευματα εκανα 3-4 μετρια,τοτε σιγουρα θα εχανα βαρος..δεν ειμαι ομως ετσι.

Τα κιλα τολη μπαινουν για πλακα..οταν τον πρωτο μηνα μετα το τελικο σταδιο που ειχα φτασει στο επιθυμητο οριο για μενα,τα 90 κιλα,συνεχισα την ιδια υποθερμιδικη διατροφη αλλα εκοψα το αεροβιο,κατεληξα να ειμαι 4 κιλα βαρυτερος και εκει ηταν που την εκανα λαμπα..λεω οτι δε γινεται να ειμαι 12 μηνες με υποθερμιδικη και αεροβια γιατι με τοσο τρεξιμο μαλλον για μαραθωνοδρομος θα πηγαινα παρα για ββ.

Χθες παραδειγμα μεχρι τις 10 το βραδυ εκανα 2 γευματα,1 λιτρο γαλα το πρωι και μετα μια κονσερβα βοδινο με λιγο ψωμι..το βραδυ λογο γιορτης βγηκα με το προσωπο και εφαγα ψητο σολωμο με λαχανικα και μια σαλατα,ε μετα πηραμε ενα λιτρο παγωτο και το τσακισαμε.Αν βαλουμε κατω τις θερμιδες,δεν ξεπερνουν με τιποτα τη συντηρηση μου μιας και ειμαι γυρω στις 3400 τωρα..κι ομως με αυτα τα λιγα ειμαι σιγουρος οτι παχαινω.Το παγωτο βεβαια δεν ειναι κατι καθημερινο,απλως μια μερα θα τυχει να ειμαι -1500 θερμιδες και την επομενη +500..παρ ολα αυτα τα κιλα μπαινουν για πλακα.

Επισης για το θεμα του δερματος που ειπε ο βαγγελης,αυτη τη στιγμη ειμαι 108-109 και πριν λιγα χρονια ειχα φτασει 122..τοτε ειχε ανοιξει παντου το δερμα μου και ευτυχως περισυ που επεσα στα 90 ειχα χαλαρωση μεν αλλα οχι οσο θα περιμενε κανεις..τωρα φετος δε ξερω τι αποτελεσμα θα βγει,ελπιζω να μην εχω ανοιξει κι αλλο..

TheWorst
16-08-12, 18:29
Αυτο μονο αποδεικνυει τα λεγομενα του εμπειρου ιφ γνωστη. Με 1 γραμμαριο ανα κιλο σωματικου βαρους πρωτεϊνη και μπολικο φαγητο βαζεις τελικα μυς αν εχεις καλους υ/ες και λιπαρα και εσυ το αποδεικνυεις. Dirty bulking :P

vaggan
16-08-12, 19:00
Αυτο μονο αποδεικνυει τα λεγομενα του εμπειρου ιφ γνωστη. Με 1 γραμμαριο ανα κιλο σωματικου βαρους πρωτεϊνη και μπολικο φαγητο βαζεις τελικα μυς αν εχεις καλους υ/ες και λιπαρα και εσυ το αποδεικνυεις. Dirty bulking :Pβασιλη μην ξεχνας ομως οτι πριν μερικα χρονια ησουν κατω απο 20 χρονων οσο περναει ο καιρος θα ειναι ολο και πιο δυσκολο να χανεις βαρος σαν ενδομορφος που εισαι, και η χαλαρωση ισως να ειναι πιο εντονη.τωρα σωματικα δεν πιστευω οτι εχεις πεσει απο την στιγμη που εχεις κοψει τα συμπληρωματα αρκει ολο το χρονο να γυμναζεσαι σκληρα.ετσι κιαλλιως τα συμπληρωματα συμπληρωματα ειναι.

worst οι υδατανρακες την ψευδαισθηση σου δινουν οτι βαζεις μυες επειδη κανουν κατακρατηση υδατος στα κυτταρα και νοιωθεις πρησμενος.χρειαζεται και αρκετη πρωτεινη ειναι σημαντικοτερη για την αναπλαση των μυων.ενα γραμμαριο ανα κιλο βαρους ειναι πολυ λιγο.

Eddie
16-08-12, 19:11
1γρ σιγουρα ειναι λιγο,σιγουρα ομως χρειαζεσαι πολυ λιγοτερο οταν εισαι ισοθερμιδικα η υπερθερμιδικα απ οτι οταν εισαι υποθερμιδικα..Εγω γενικα ειμαι φαν της μεγαλης ποσοτητας πρωτεινης..στη γραμμωση φτανω μεχρι 270γρ,ομως αυτο γινεται κυριως γιατι αυτες οι λιγοστες θερμιδες που παιρνω,να μην ειναι απο υδατ-λιπαρα γιατι με χαλανε.

Τωρα για την ηλικια εχεις δικιο..δεν ειμαι ομως και 40..πιστευω η διαφορα απο 20-21 στα 24 που ειμαι τωρα ειναι πολυ μικρη.

TheWorst
16-08-12, 19:27
worst οι υδατανρακες την ψευδαισθηση σου δινουν οτι βαζεις μυες επειδη κανουν κατακρατηση υδατος στα κυτταρα και νοιωθεις πρησμενος.χρειαζεται και αρκετη πρωτεινη ειναι σημαντικοτερη για την αναπλαση των μυων.ενα γραμμαριο ανα κιλο βαρους ειναι πολυ λιγο.

απλα οταν εισαι υπερθερμιδικα δεν χρησημοποιειται ο μυς σαν ενεργεια αλλα πρωτα το λιπος. Η πρωτεϊνη πηγαινει για δομη.

tasos2
16-08-12, 19:50
Tι ηλικια του λετε ρε παιδια? 24 ειναι. Μεχρι και τα 30 οι ορμονες δεν χαλανε. Και εφοσον κανεις ββινγκ και βαζεις μυες ανεβαινει ο μεταβολισμος.
Στα 40 που αρχιζουν και πεφτουν οι ορμονες εκει βαζεις πιο δυσκολα μυς και πιο ευκολα λιπος.
(Εν τω μεταξυ ειχα παει χθες να παρω μια μπλουζα λιγο εξαλλη και μου λενε "αυτα ειναι για τους 20ρηδες οχι για σενα" που ειμαι 25. Και με αυτο που διαβασα τωρα εδω θα με πιασουν τα υπαρξιακα μου στο τελος :banghead:)

Βασιλη χαιρομαι που κανεις τη ζωη σου με την κοπελα σου και σου αρεσει, αλλα προσεχε λιγο ρε φιλε. Ενα παγωτο το βραδυ δε θα σε χαλασει αλλα οχι και ενα λιτρο ρε συ. Τουλαχιστον κανε μια συντηρηση αν θες να ξεκουραστεις μη τα γαμισεις ολα που κουραστηκες για να τα κανεις.

Για πρωτεινη μπορεις να χρησιμοποιεις το γαλα και τον τονο κονσερβα για οικονομια. Ειναι πολυ φθηνα αυτα τα 2 ;)

tasos2
16-08-12, 19:51
απλα οταν εισαι υπερθερμιδικα δεν χρησημοποιειται ο μυς σαν ενεργεια αλλα πρωτα το λιπος. Η πρωτεϊνη πηγαινει για δομη.

:thumbup:

Αλλιως θα τρωγαμε μονο πρωτεινη και τιποτα αλλο. Και ο υδατανθρακας δε βαζει μονο νερα. Χωρις υδατανθρακα δεν μεταφερονται τα αμινιξεα στους μυς

sofos
16-08-12, 20:03
bill εγω σα φτωχος του φορουμ οπως ξανα εχω πει εδω και 3 χρονια που ασχολουμαι εχω παρει τ πολυ 6-7 πρωτεινες και πριν 1 μηνα πηρα κ ενα λιποδιαλυτη που κλαψα τα λεφτα μου,καλυτερα να δινα αυτα τα λεφτα σε κοτοπουλα.....επεισης κρεατινη πηρα 1 φορα σ αυτα τα 3 χρονια που ασχολουμαι και 2 φορες πολυβιταμινη....δε θυμαμαι κατι αλλο να χω παρει εκτος απο βιταμινες που χρειαζομουν...............για να μαζεψω πρωτεινη και θερμιδες πινω 2 μπουκαλια γαλα καθημερινα και επειδη δε μπορω να κανω σα ''πλουσιος'' 2-3-4 γευματα ρυζι η μακαρονι με καποιο κρεατικο κανω 1...γιατι πολυ απλα δε με παιρνει(γιατι ολα τα κρεατα και τα ψαρια ειναι ακριβα ειδικα αν τρως 2-3)....οποτε μη νομιζεις δεν εισαι μονο εσυ,αλλα σκεψου οτι αυτο εχει και καποια ωφελη,γιατι ουσιαστικα ειναι σα να κανεις ολο το χρονο ρεκομπ.........επεισης βλεπω λετε για πολυ πρωτεινη,χωρις στηριξη απο αας,ποση νομιζετε οτι θα αξιοποιηθει?δοκιμαστε 2γρ πρωτεινης ανα σβ δοκιμαστε και 2.5-3γρ θα δειτε αυτο που λεω,οποτε το μετρο ειναι το αριστο.....

TheWorst
16-08-12, 20:07
Τα αυγα στην Ελλαδα επισης αποτελουν φθηνη καλη πηγη πρωτεϊνης.Παντως θελει να τα τρως ολοκληρα γιατι αλλιως παλι ανεβαινει το κοστος.

ελμερ
16-08-12, 20:09
Κι εγω Bill στα 23 μου που εκανα γυμναστικη 3 χρονια ειχα πολυ καλυτερο σωμα απ οτι εχω τωρα,ημουν 83 κιλα (1.81 υψος) πολυ δυνατοτερος απο οτι ειμαι τωρα και δεν ειχα ιδεα απο διατροφες κτλ....ειχα παριε μονο 2 πρωτεινες ογκου της εποχης στα 3 χρονια.....για να μην πλατιαζω,μια χαρα τα καταφερνουμε και με σκετο φαγητο οτι υπαρχει στο σπιτι αρκει να υπαρχει ορεξη για προπονηση....ειδικα εσυ που εισαι και δυνατος (ποδια,πιεσεις παγκου κτλ και χωρις κανενα συμπληρωμα θα "φυσας" συντομα :toast::toast::welcome:

vaggan
16-08-12, 20:46
:thumbup:

Αλλιως θα τρωγαμε μονο πρωτεινη και τιποτα αλλο. Και ο υδατανθρακας δε βαζει μονο νερα. Χωρις υδατανθρακα δεν μεταφερονται τα αμινιξεα στους μυςδεν διαφωνουμε αλλα να μπουκωνεις τρελες ποσοτητες υδατανθρακα ειναι λαθος ειδικα αν εισαι ενδομορφος αυτο λεω.γιατι αν βαζεις ευκολα λιπος βαζεις και νερα γαμστα και αφστα που λεν και στο χωριο μου:P:Pεχεις ξεφυγει και αντε μαζεψου μετα.και σκεψου τι κοπο πρεπει να καταβαλει μετα ο βασιλης για να μαζευτει που ειναι ενδο...εγω παντως πανω απο 92 κιλα δεν ξαναανεβαινω ειναι δυσκολο να φερεις το σωμα μετα σε καλη κατασταση και ειμαι και εκτο.

Eddie
18-08-12, 01:47
Βασιλη χαιρομαι που κανεις τη ζωη σου με την κοπελα σου και σου αρεσει, αλλα προσεχε λιγο ρε φιλε. Ενα παγωτο το βραδυ δε θα σε χαλασει αλλα οχι και ενα λιτρο ρε συ. Τουλαχιστον κανε μια συντηρηση αν θες να ξεκουραστεις μη τα γαμισεις ολα που κουραστηκες για να τα κανεις.

Για πρωτεινη μπορεις να χρησιμοποιεις το γαλα και τον τονο κονσερβα για οικονομια. Ειναι πολυ φθηνα αυτα τα 2 ;)

Kι εγω χαιρομαι τασο,ειναι το μονο που μου δινει χαρα πλεον μαζι με τη γυμναστικη και τη μουσικη σ αυτη την παλιοζωη που καταντησε αγωνας επιβιωσης..
Παγωτο ρε συ δε τρωω καθε μερα..ετυχε,μια στο τοσο τρωω..και τετοια ποσοτητα μαλλον πρωτη φορα,αγαπημενα μου ειναι τα nirvana και scandal cookies,μικρα ευτυχως.

Γαλακτοκομικα και τονο τρωω παρα πολυ φιλε,δε γινεται αλλο και δεν γινεται μονο αυτες τις πηγες γιατι με γεμιζουν με αχρηστο υδατανθρακα και λιπαρα..δηλαδη φτανω σε σημειο να πινω 1 λιτρο γαλα το πρωι (2 ευρω,γιατι παιρνω με μειωμενη λακτοζη) και 400 γρ γιαουρτι το βραδυ (σχεδον αλλα 2 ευρω γιατι στο χωριο μου το ολυμπος το χουν 4.10/kg) βαλε κι αλλα 2 ευρω που θελω για τα αυγα και το πιτακι και αλλο 1.5 για τον τονο που τρωω το μεσημερι και αλλα 3-4 ευρω για τη μοσχαρισια η το κομματι σολωμο η λαυρακι τσιπουρα που θελω για το βραδυνο..βγαινουμε συνολο 11-12 ευρω τη μερα δηλαδη 300-350 τον μηνα,χωρις να υπολογισω τους υδατανθρακες και τα ξηροκαρπια..ειναι πολλα τα λεφτα,μαζι με τα βασικα συμπληρωματα και τη συνδρομη στο γυμναστηριο χρειαζομαι ενα βασικο μισθο δηλαδη..κι οχι τιποτα αλλο,καποτε τον ειχα,τωρα ομως οχι..

Τεσπα,αυτος ειναι ενας προχειρος προυπολογισμος της διατροφης,αλλες μερες δεν εχω τονο,αλλες δε βαζω γαλα αλλα τρωω κατευθειαν μεσημεριανο,αλλες δε τρωω βραδινο κλπ κλπ..τα στανταρ που εχω στη μερα ειναι το πιτακι και το γιαουρτι..ολα τ αλλα ειναι μεταβαλλομενα,αλλες φορες τρωω αλλες μπορει να μη φαω καθολου.

Τονο εφτασα να τρωω 4 φορες τη βδομαδα και ειπα να το χαλαρωσω λιγο..ολοι ξερουμε οτι αυτο ειναι καταχρηση,δε κανει καλο καθε μερα κονσερβα..


bill εγω σα φτωχος του φορουμ οπως ξανα εχω πει εδω και 3 χρονια που ασχολουμαι εχω παρει τ πολυ 6-7 πρωτεινες και πριν 1 μηνα πηρα κ ενα λιποδιαλυτη που κλαψα τα λεφτα μου,καλυτερα να δινα αυτα τα λεφτα σε κοτοπουλα.....επεισης κρεατινη πηρα 1 φορα σ αυτα τα 3 χρονια που ασχολουμαι και 2 φορες πολυβιταμινη....δε θυμαμαι κατι αλλο να χω παρει εκτος απο βιταμινες που χρειαζομουν...............για να μαζεψω πρωτεινη και θερμιδες πινω 2 μπουκαλια γαλα καθημερινα και επειδη δε μπορω να κανω σα ''πλουσιος'' 2-3-4 γευματα ρυζι η μακαρονι με καποιο κρεατικο κανω 1...γιατι πολυ απλα δε με παιρνει(γιατι ολα τα κρεατα και τα ψαρια ειναι ακριβα ειδικα αν τρως 2-3)....οποτε μη νομιζεις δεν εισαι μονο εσυ,αλλα σκεψου οτι αυτο εχει και καποια ωφελη,γιατι ουσιαστικα ειναι σα να κανεις ολο το χρονο ρεκομπ.........επεισης βλεπω λετε για πολυ πρωτεινη,χωρις στηριξη απο αας,ποση νομιζετε οτι θα αξιοποιηθει?δοκιμαστε 2γρ πρωτεινης ανα σβ δοκιμαστε και 2.5-3γρ θα δειτε αυτο που λεω,οποτε το μετρο ειναι το αριστο.....

Ωραιος..πλεον ολοι ψαχνουμε να βρουμε λυσεις και τροπους!!Οσο για την πρωτεινη,μακαρι να χουμε λεφτα να τρωμε και 2.5 γρ/kg τη μερα,εγω νομιζω οτι στη διαιτα μας βοηθαει..


Τα αυγα στην Ελλαδα επισης αποτελουν φθηνη καλη πηγη πρωτεϊνης.Παντως θελει να τα τρως ολοκληρα γιατι αλλιως παλι ανεβαινει το κοστος.

Αυγα εχω καθημερινα 8 ασπραδια και 2 κροκους,δε γινεται να βαλω παραπανω κροκους γιατι ξεφευγω πολυ σε θερμιδες..


Κι εγω Bill στα 23 μου που εκανα γυμναστικη 3 χρονια ειχα πολυ καλυτερο σωμα απ οτι εχω τωρα,ημουν 83 κιλα (1.81 υψος) πολυ δυνατοτερος απο οτι ειμαι τωρα και δεν ειχα ιδεα απο διατροφες κτλ....ειχα παριε μονο 2 πρωτεινες ογκου της εποχης στα 3 χρονια.....για να μην πλατιαζω,μια χαρα τα καταφερνουμε και με σκετο φαγητο οτι υπαρχει στο σπιτι αρκει να υπαρχει ορεξη για προπονηση....ειδικα εσυ που εισαι και δυνατος (ποδια,πιεσεις παγκου κτλ και χωρις κανενα συμπληρωμα θα "φυσας" συντομα :toast::toast::welcome:

Αυτο ομως ειναι αρκετο για να σου ριξει την ψυχολογια και την ορεξη..προσωπικα οταν ξερω οτι θα παω γυμναστηριο και θα γυρισω σπιτι μη εχοντας κατι καλο να φαω,ξενερωνω..ενω οταν ξερω οτι θα με περιμενει μια μοσχαρισια πχ για βραδυ και γενικα ποιοτικο φαγητο,τα δινω ολα..δε ξερω αν ετσι το βλεπουν ολοι ετσι,παντως εγω και καποιοι αλλοι που το εχω συζητησει εχουν την ιδια αποψη..


δεν διαφωνουμε αλλα να μπουκωνεις τρελες ποσοτητες υδατανθρακα ειναι λαθος ειδικα αν εισαι ενδομορφος αυτο λεω.γιατι αν βαζεις ευκολα λιπος βαζεις και νερα γαμστα και αφστα που λεν και στο χωριο μου:P:Pεχεις ξεφυγει και αντε μαζεψου μετα.και σκεψου τι κοπο πρεπει να καταβαλει μετα ο βασιλης για να μαζευτει που ειναι ενδο...εγω παντως πανω απο 92 κιλα δεν ξαναανεβαινω ειναι δυσκολο να φερεις το σωμα μετα σε καλη κατασταση και ειμαι και εκτο.

Εννοειται ειναι λαθος..κι οταν λες τρελες ποσοτητες τι εννοεις?Γιατι οση ποσοτητα εχεις εσυ στη γραμμωση,τοσες εχω εγω στον ογκο..εχω ξανατονισει οτι εχω θεμα με τους υδατ και οτι για να κοψω χρειαζομαι κατω απο 120γρ.

TheWorst
18-08-12, 08:01
Τελικα απλως απο οτι καταλαβαινω δεν εισαι σε τοσο ασχημη οικονομικη κατασταση αφου εχεις 300-350 ευρω και βαλε τον μηνα :P Αν και με 100 ευρω επισης θα κανεις διατροφη

vaggan
18-08-12, 12:48
ρε βασιλη εχω μια απορια λες οτι η συντηρηση σου ειναι 3400 θερμιδες..αν ο υδατανθρακας στον ογκο ειναι 300 γραμμαρια- λεω εγω τωρα- ειναι περιπου 1200 θερμιδες να τρως αλλα 300 γραμμαρια πρωτεινη??που ειναι υπερβολικη ποσοτητα εχουμε 2400 θερμιδες και οι υπολοιπες ειναι απο λιπος??γιατι αν ειναι ετσι εισαι τερας μεταβολισμου.

tolis93
18-08-12, 12:53
βασιλη π ακριβως μενεις?κατι μου λεει οτι μπορεις να κανεις πολυ φθηνοτερη και εξισου καλη διατροφη

Eddie
18-08-12, 18:04
Τελικα απλως απο οτι καταλαβαινω δεν εισαι σε τοσο ασχημη οικονομικη κατασταση αφου εχεις 300-350 ευρω και βαλε τον μηνα :P Αν και με 100 ευρω επισης θα κανεις διατροφη

Τι διατροφη κανεις εσυ με 100 ευρω το μηνα ρε παλικαρε?Για βγαλε μου μια και εγω θα σε παραδεχτω..μονο μη μου πεις για τιποτα σαπιες μαρκες οπως γαλα και γιαουρτι carrefour,η γερμανικα απ τα λιντλ..θελω ελληνικα προιοντα οσο το δυνατον.100 ευρω δε φτανουν ουτε για συμπληρωματα..οχι για διατροφη!!


ρε βασιλη εχω μια απορια λες οτι η συντηρηση σου ειναι 3400 θερμιδες..αν ο υδατανθρακας στον ογκο ειναι 300 γραμμαρια- λεω εγω τωρα- ειναι περιπου 1200 θερμιδες να τρως αλλα 300 γραμμαρια πρωτεινη??που ειναι υπερβολικη ποσοτητα εχουμε 2400 θερμιδες και οι υπολοιπες ειναι απο λιπος??γιατι αν ειναι ετσι εισαι τερας μεταβολισμου.

Εγω δε ξερω τι μου λες..και για να μην αρχισουμε τους υπολογισμους θα σε ρωτησω μονο το εξης.Πες μου πως γινεται με 2300 και 120γρ υδατ να βαλω 4 κιλα σε ενα μηνα οταν εκοψα το αεροβιο?


βασιλη π ακριβως μενεις?κατι μου λεει οτι μπορεις να κανεις πολυ φθηνοτερη και εξισου καλη διατροφη

Μενω Βελεστινο,ειναι μια κωμοπολη 20χλμ εξω απο Βολο.

TheWorst
18-08-12, 18:11
Δεν σε λεω τπτ μλκιες μαρκες καρφουρ κτλ σε λεω μονοτονη διατροφη κοτα ρυζι

Eddie
18-08-12, 18:24
Δεν σε λεω τπτ μλκιες μαρκες καρφουρ κτλ σε λεω μονοτονη διατροφη κοτα ρυζι

12 μηνες το χρονο κοτα ρυζι?Σε ενα χρονο θα ειμαι κιτρινος και θα εχω βγαλει πουπουλα..πλακα μας κανεις?Κανεις δε το κανει αυτο..κι οποιος ισχυριζεται οτι το κανει,να παει να πνιγει..εγω δε πιστευω τιποτα.

TheWorst
18-08-12, 18:30
νταξει βαζεις λαχανικα και επισης σιγουρα αυγα γιατι ειναι φθηνα. 10 τη μερα ολοκληρα

vaggan
18-08-12, 18:41
νταξει βαζεις λαχανικα και επισης σιγουρα αυγα γιατι ειναι φθηνα. 10 τη μερα ολοκληραναι και φθανει η χοληστερινη τελικη απο φεραρι:P:Pε τοτε βασιλη μου οι θερμιδες συντηρησης σου ειναι πολυ πιο χαμηλα απο τις 3400 για να βαζεις κιλα με 2300

tasos2
18-08-12, 18:43
Παρων! Εγω τρωω π@#στη με κινεζο επι μονιμου βασεως. 1-2 φορες τη βδομαδα μονο το αλλαζω με κρεας-ψαρι-πατατες-μακαρονια.

100 ετρω δε φτανουν για συμπληρωματα? Εγω δινω 70 ευρω το διμηνο για πρωτεινη, 20 ευρω το μηνα για βιταμινες και 30 ευρω το 3μηνο για ω3. Το μηνα βγαινει 65 ευρω.

TheWorst
18-08-12, 18:44
ναι και φθανει η χοληστερινη τελικη απο φεραρι:P:Pε τοτε βασιλη μου οι θερμιδες συντηρησης σου ειναι πολυ πιο χαμηλα απο τις 3400 για να βαζεις κιλα με 2300

μυθοι ειναι αυτα.Αυτη του φαγητου δεν επηρεαζει αυτη του αιματος.60-70's myth

TheWorst
18-08-12, 18:45
Παρων! Εγω τρωω π@#στη με κινεζο επι μονιμου βασεως. 1-2 φορες τη βδομαδα μονο το αλλαζω με κρεας-ψαρι-πατατες-μακαρονια.

100 ετρω δε φτανουν για συμπληρωματα? Εγω δινω 70 ευρω το διμηνο για πρωτεινη, 20 ευρω το μηνα για βιταμινες και 30 ευρω το 3μηνο για ω3. Το μηνα βγαινει 65 ευρω.

φιλε τασο τα συμπληρωματα ειναι οντως ακριβα και ακριβαινουν περισσοτερα οπως και τα τροφιμα .. :(

vaggan
18-08-12, 18:54
καλα αμα εχεις καμια προδιαθεσουλα για χοληστερινη θα σου πω εγω που θα σε στειλουν 70 βραστα αυγα την εβδομαδα...στον αγιο πετρο να κοιτας τα ραδικια απο την αναποδη:P:P:Pαλλα και προδιαθεση να μην εχεις τοσο αβγο σε βαθος χρονου θα σου δημιουργησουν προβλημα...4 βραστα την ημερα ειναι το ανωτερο επιτρεπτο υπο την προυποθεση ομως οτι δεν τρως σαβουρες αλλες με ζωικα λιπη

TheWorst
18-08-12, 18:58
Ατομα με 30 την μερα μετα απο 2 μηνες δεν εχουν τπτ. Νταξει σορυ , γερα ατομα. Εχω φτασει μονο σε 13 τη μερα και αυτο ηταν για 2-3 εβδομαδες , απλα τα βαρεθηκα επειτα. Οχι απλως τα βαρεθηκα , ειχα αηδιασει.

tolis93
18-08-12, 19:08
δεν ευνοει και η περιοχη που μενεις.εδω αθηνα τουλαχιστον το ενα σουπερμαρκετ συναγωνιζεται το αλλο και οι προσφορες πανε συννεφο.περσι το χειμωνα θυμαμαι επαιρνα τοταλ γιαουρτι 1 και 1 δωρο.μετα το αρχησε αλλο σουπερμαρκετ με ολυμπο.το ιδιο κ με κομπλε κτλπ. με τα ρυζια μια απο τα ιδια.εχουν π εχουν 1μισι με 2μισι ευρω το μισοκιλο το χαν τοσο το κιλο.χασαπικα βρησκεις καλα γιατι δε τους παιρνει να ναι σαβουρες. και εχε υποψη οτι πολλες εταιριες διαφερουν καθαρα και μονο στη συσκευασια για λογους μαρκετινκ και χτυπανε τις τιμες εκει που τις χτυπανε.δε θυμαμαι ποια αυγα ηταν απο το ιδιο ορνιθοτροφιο ιδιας διαλογης κιολας.απλα αλλα μικρα κ αλλα μεγαλα.οπως κ να χει τα μικρα τα παιρνες 3,70 τα 30 και τα μεγαλα 1,60 τα 6.....ε δε συγκρινονται οι τιμες αυτες(οπως επισης η ολυμπος και η προμελ φτιαχνουν στο ιδιο εργοστασιο τα γιαουρτια τους και το γαλα τους)

αν εχεις παντως εκει κοντα πολυκαταστημα για καταστηματαρχες ψαξου για επαγγελματικες συσκευασιες συμφερουν.πλεον παιρνω βρωμη και ρυζι 5κιλες συσκευασιες και η τιμη ειναι αρκετα πιο κατω θα μου πεις σκατα κοστος εχουν αυτα αλλα ευρω ευρω μαζευονται.ψαξου και για σκονη αυγου το συζητουσαμε στα συμπληρωματα πολυτελειας.απο τις πιο φθηνες και καλες λυσεις για μενα.παντως και μονο που το παλευεις ενω οικονομικα δε σου βγαινει μπραβο.

Χρήστος Τριανταφύλλου
18-08-12, 19:15
Βασιλη σημερα το μεσημερι στις 1 κ 1/2 ωρα γυρνωντας απο το χωριο ''κτυπησα'' 2 απο τα γνωστα μπιφτεκακια στον Καραβομυλο ,ξερεις εσυ. Καθαρη πρωτεινη ,0 λιπαρα , 0 χοληστερηνη:P
Νομιζω πρεπει να φανερωσεις το μεγαλο σου οπλο για τις μυικες σου μαζες κ την δυναμη σου!

Παντως εκεινο το βραδυ οταν φυγαμε απο το μαγαζι ,εκεινη η τσαντα που πειρες με τα 20 ωμα γιγαντιαια μπιφτεκια δηθεν οτι ηταν παραγγελια απο φιλους σου με υποψιασαν...!:rolf::rolf::rolf::rolf:

TheWorst
18-08-12, 19:19
Τολη στην Ελλαδα ειναι η βρημα ειναι πολυ ακριβη.. Με 7 ευρω το κιλο αξιζει να ψαχνεσαι..

tolis93
18-08-12, 19:26
Τολη στην Ελλαδα ειναι η βρημα ειναι πολυ ακριβη.. Με 7 ευρω το κιλο αξιζει να ψαχνεσαι..

τη σοβιμο ξερω εγω με 2,80 το λιτρο π σ βγαζει 50 ασπραδια και 1 κιλο σκονη 250 ασπραδια.τιμη για τη σκονη δε ξερω.ποια 7 το κιλο? και παλι με 87 % πρωτεινη 2% υδατανθρακα και 7 το κιλο τζαμπα ειναι

TheWorst
18-08-12, 21:00
τη σοβιμο ξερω εγω με 2,80 το λιτρο π σ βγαζει 50 ασπραδια και 1 κιλο σκονη 250 ασπραδια.τιμη για τη σκονη δε ξερω.ποια 7 το κιλο? και παλι με 87 % πρωτεινη 2% υδατανθρακα και 7 το κιλο τζαμπα ειναι

τολη εννουσα βρωμη πανω ρε .. :D Απλως τα γραφω γρηγορα και χωρις να κοιταω και..

Eddie
21-08-12, 18:13
Pε τοτε βασιλη μου οι θερμιδες συντηρησης σου ειναι πολυ πιο χαμηλα απο τις 3400 για να βαζεις κιλα με 2300

Αρα για να βαζω κιλα λες οτι ειναι χαμηλοτερη απο 2300,με 6 προπονησεις τη βδομαδα και χειρονακτικη εργασια..σωστα?Αν ειναι ετσι τοτε υπαρχει ορμονολογικο προβλημα,δε μπορω να δωσω αλλη εξηγηση.


Παρων! Εγω τρωω π@#στη με κινεζο επι μονιμου βασεως. 1-2 φορες τη βδομαδα μονο το αλλαζω με κρεας-ψαρι-πατατες-μακαρονια.

Σε ολα τα γευματα σου εννοεις οτι εχεις κοτα ρυζι?Γιατι κι εγω εχω ενα τη μερα για 2 χρονια συνεχομενα,αυτο ειναι το προ-προπονητικο..αλλα δεν εχω ξανα το ιδιο γευμα στην ιδια μερα..


δεν ευνοει και η περιοχη που μενεις.εδω αθηνα τουλαχιστον το ενα σουπερμαρκετ συναγωνιζεται το αλλο και οι προσφορες πανε συννεφο.περσι το χειμωνα θυμαμαι επαιρνα τοταλ γιαουρτι 1 και 1 δωρο.μετα το αρχησε αλλο σουπερμαρκετ με ολυμπο.το ιδιο κ με κομπλε κτλπ. με τα ρυζια μια απο τα ιδια.εχουν π εχουν 1μισι με 2μισι ευρω το μισοκιλο το χαν τοσο το κιλο.χασαπικα βρησκεις καλα γιατι δε τους παιρνει να ναι σαβουρες. και εχε υποψη οτι πολλες εταιριες διαφερουν καθαρα και μονο στη συσκευασια για λογους μαρκετινκ και χτυπανε τις τιμες εκει που τις χτυπανε.δε θυμαμαι ποια αυγα ηταν απο το ιδιο ορνιθοτροφιο ιδιας διαλογης κιολας.απλα αλλα μικρα κ αλλα μεγαλα.οπως κ να χει τα μικρα τα παιρνες 3,70 τα 30 και τα μεγαλα 1,60 τα 6.....ε δε συγκρινονται οι τιμες αυτες(οπως επισης η ολυμπος και η προμελ φτιαχνουν στο ιδιο εργοστασιο τα γιαουρτια τους και το γαλα τους)

αν εχεις παντως εκει κοντα πολυκαταστημα για καταστηματαρχες ψαξου για επαγγελματικες συσκευασιες συμφερουν.πλεον παιρνω βρωμη και ρυζι 5κιλες συσκευασιες και η τιμη ειναι αρκετα πιο κατω θα μου πεις σκατα κοστος εχουν αυτα αλλα ευρω ευρω μαζευονται.ψαξου και για σκονη αυγου το συζητουσαμε στα συμπληρωματα πολυτελειας.απο τις πιο φθηνες και καλες λυσεις για μενα.παντως και μονο που το παλευεις ενω οικονομικα δε σου βγαινει μπραβο.

Μα βρωμη και ρυζι ειναι ουτως η αλλως οι πιο φθηνες πηγες..χαρα στο πραμα!!Το θεμα ειναι τι γινεται με την πρωτεινη,αυτη ανεβαζει τα εξοδα πολυ..το μοσχαρι,η τσιπουρες,ο σολωμος,τα αυγα,το γαλα,το γιαουρτι κλπ.


Βασιλη σημερα το μεσημερι στις 1 κ 1/2 ωρα γυρνωντας απο το χωριο ''κτυπησα'' 2 απο τα γνωστα μπιφτεκακια στον Καραβομυλο ,ξερεις εσυ. Καθαρη πρωτεινη ,0 λιπαρα , 0 χοληστερηνη:P
Νομιζω πρεπει να φανερωσεις το μεγαλο σου οπλο για τις μυικες σου μαζες κ την δυναμη σου!

Παντως εκεινο το βραδυ οταν φυγαμε απο το μαγαζι ,εκεινη η τσαντα που πειρες με τα 20 ωμα γιγαντιαια μπιφτεκια δηθεν οτι ηταν παραγγελια απο φιλους σου με υποψιασαν...!:rolf::rolf::rolf::rolf:

χαχαχαχαχαχαχα γεια σου φιλε Χρηστο..Ωραια τα μπιφτεκια,αξεχαστα..!!Απο σεπτεμβρη που θα περναω απο κει καθε μερα σχεδον με το καλο οταν ξεκινησουν οι ελιες θα σταματαω για ανεφοδιασμο.. :green:

tasos2
27-08-12, 14:18
Σε ολα τα γευματα σου εννοεις οτι εχεις κοτα ρυζι?Γιατι κι εγω εχω ενα τη μερα για 2 χρονια συνεχομενα,αυτο ειναι το προ-προπονητικο..αλλα δεν εχω ξανα το ιδιο γευμα στην ιδια μερα..


Οχι σε ολα μονο σε 2-3. Αλλα και τα αλλα μονοφαγικα θα ειναι ειτε γαλα με βρωμη ειτε αυγα. Αλλα φαγητα τρωω μονο σαν συμπληρωμα, ας πουμε μπορει αντι για ρυζι καμια φορα να φαω οσπριο ή να τρωω και σαλατα μαζι. Και μια φορα στο τοσο αντι για κοτοπουλο τρωω μοσχαρι

tasos2
27-08-12, 15:45
Αρα για να βαζω κιλα λες οτι ειναι χαμηλοτερη απο 2300,με 6 προπονησεις τη βδομαδα και χειρονακτικη εργασια..σωστα?Αν ειναι ετσι τοτε υπαρχει ορμονολογικο προβλημα,δε μπορω να δωσω αλλη εξηγηση.


Δεν υπαρχει περιπτωση. Εμενα μου χουνε βγαλει σε ακινησια 2600 και εσυ εισαι 20 κιλα παραπανω με πολυ περισσοτερους μυς και γυμναζεσαι.
Αλλα παλι ο vaggan δεν εχει αδικο...

ΜΟυ συνεβη κι εμενα παντως κατι περιεργο. Οταν πηγα διακοπες τωρα 2 εβδομαδες αυξησα το φαγητο αρκετα ειδικα την πρωτεινη, ετρωγα ενα γευμα επιπλεον με πρωτεινη και τα αλλα ιδια συν τη σαβουριτσα των διακοπων που δεν υπηρχε πριν (παγωτα, τηγανιτες πατατες,...) και εχασα ενα περιπου κιλο. Ενω πριν που ετρωγα λιγοτερα επαιρνα κιλα σιγα σιγα. Η προπονηση συνεχιστηκε κανονικα και η δραστηριοτητα ηταν ελαφρως αυξημενη επειδη πηγαινα βολτες, για μπανιο και λοιπα ενω πριν ειχα καθισιο λογω δουλειας εκτος απο οταν πηγαινα gym αλλα δε νομιζω να εχανα και πολλες θερμιδες με λιγο περπατημα. Πως εγινε αυτο?:unsure:

Ισως τελικα να μην ειναι απολυτο οτι οταν παιρνεις παραπανω θερμιδες βαζεις περισσοτερα κιλα. Ισως παιζουνε και αλλα πραγματα ρολο...

tolis93
27-08-12, 16:44
Ισως τελικα να μην ειναι απολυτο οτι οταν παιρνεις παραπανω θερμιδες βαζεις περισσοτερα κιλα. Ισως παιζουνε και αλλα πραγματα ρολο...

στανταρ παιζουν.με τη πρωτεινη θυμαμαι οτι ειχε γινει ερευνα και υπερθερμιδικα και υπο.οι υπερ με παραπανω πρωτεινη εβαλαν και παραπανω μυες και χωρις γυμναστικη. και στην υπο εχασαν παραπανω λιπος παρα μυικη μαζα. και υπαρχουν και οι αποψεις οτι υποθερμιδικα κ με αρκετη πρωτεινη βαζεις μυες.σιγουρα παιζει καποιο πιο ιδιαιτερο ρολο. επισης εχει να κανει κ σε τι κατασταση εχουμε το μεταβολισμο κ το σωμα μας.δεν ειναι μαθηματικα μονο παιζει απο πισω ενα τεραστιο συνολο ορμωνων.αλλοι ανχωνονται κ παχαινουν κ αλλοι χανουν και χωρις να επιρεαζουν τις δοσεις φαγητου τους. τωρα τι και πως δε το ξερω. παντως εντι δες το και αυτο.μηπως εισαι πολυ υποθερμιδικα για καιρο μηπως εισαι πολυ στρεσσαρισμενος κτλπ

Χριστοφορος123
25-06-13, 15:22
Κανενα update παιζει;

Eddie
25-06-13, 15:31
Οχι Χριστοφορε,σε κανα χρονο τωρα. :|

Χριστοφορος123
25-06-13, 15:51
Δεν κανεις προπονησεις;

Eddie
25-06-13, 16:06
Ναι κανονικα,4-5 τη βδομαδα.Απλα εχω λιπωσει πολυ,εβαλα πολλα κιλα,δεν εχει νοημα να βαλω φωτο τωρα γιατι δεν φαινονται και πολλα (περα απ τον ογκο).

steg
25-06-13, 16:44
Έντι σε ζητάει ο λαός σου! Και ως γνωστόν, "φωνή λαού, οργή θεού". Βάλε έξυπνες φωτό, π.χ. διπλή δικεφάλων με κολλητό μπλουζάκι και ρούφηγμα κοιλιάς ή γκρο πλαν δικέφαλο με το μανίκι του εν λόγω μπλουζακίου έτοιμο να σκίσει. Και αν δεν έχει καθόλου διαχωρισμό απ'τη μέσα μεριά, βάλε την απ'έξω. Άσε φίλε και το δικό μου bf είναι στα ουράνια, δεν τολμώ καν να το εκστομίσω. Αλλά πάλι με μήνες με καιρούς πάλι δικά μας θάναι...:welcome:

Eddie
25-06-13, 22:06
Χαχαχαχα ελα ρε μορφη..Μου εχει προκαλεσει μεγαλη αισθηση το σχημα σου στο αβαταρ,εχεις πολυ καλες προδιαγραφες..Δεν εχει νοημα ρε συ,μπορω να βαλω αλλα δε λεει..το bb ειναι λεπτομερια,αν δε φαινονται εστω οι υποτυπωδεις γραμμες,μια Α φλεβικοτητα,δεν εχει νοημα..Προσπαθω να προσαρμοστω λιγο με τη δουλεια μου,πλεον δεν εχω τοσο ελευθερο χρονο ουτε για γευματα ουτε για αεροβιες κλπ...επισης με λυπη διαπιστωνω οτι το καλοκαιρι εαν δεν εισαι ηδη κατω απο 15% bf δε γινεται να πλακωθεις στην αεροβια,δε βγαινει με τιποτα..Μπορει να εχουν φυγει οπως ειπα οι γραμμες και ο διαχωρισμος (νταξ οχι και τελειως) αλλα δε με πτοει γιατι ξερω κι απο αλλες φορες οτι οι μυες δε χανονται ετσι ευκολα, οταν εισαι νατουραλ τουλαχιστον,και με μια διαιτα και αεροβια παλι θα κοψω και θα γινω μπομπα..Ποτε θα γινει αυτο,οταν πραγματικα θελησω κι εχω ορεξη κ χρονο να αφοσιωθω..προς το παρον,bulking n powerlifting.. :P


Υ.Γ. Ωστε δουλευει το bacon ε? :turtle:

steg
26-06-13, 10:23
Έντι ευχαριστώ για την υποστήριξη, προσπαθώ φίλε να ξαναμπώ με ληγμένη πρωτεϊνη (αμαρτία να την πετάξω) :green: Αυτό που λες ότι αν δεν είσαι γύρω στο 15% όταν ξεκινάς γράμμωση καλύτερα να το ξεχάσεις, είναι μεγάλη αλήθεια. Όσο για το μπέικον, είναι το μυστικό μου όπλο όταν κάνω υποθερμιδική :turtle::rolf:

Stella
26-06-13, 10:40
Δεν εχει νοημα ρε συ,μπορω να βαλω αλλα δε λεει..το bb ειναι λεπτομερια,αν δε φαινονται εστω οι υποτυπωδεις γραμμες,μια Α φλεβικοτητα,δεν εχει νοημα..Προσπαθω να προσαρμοστω λιγο με τη δουλεια μου,πλεον δεν εχω τοσο ελευθερο χρονο ουτε για γευματα ουτε για αεροβιες κλπ...επισης με λυπη διαπιστωνω οτι το καλοκαιρι εαν δεν εισαι ηδη κατω απο 15% bf δε γινεται να πλακωθεις στην αεροβια,δε βγαινει με τιποτα..Μπορει να εχουν φυγει οπως ειπα οι γραμμες και ο διαχωρισμος (νταξ οχι και τελειως) αλλα δε με πτοει γιατι ξερω κι απο αλλες φορες οτι οι μυες δε χανονται ετσι ευκολα, οταν εισαι νατουραλ τουλαχιστον,και με μια διαιτα και αεροβια παλι θα κοψω και θα γινω μπομπα..Ποτε θα γινει αυτο,οταν πραγματικα θελησω κι εχω ορεξη κ χρονο να αφοσιωθω..προς το παρον,bulking n powerlifting.. :P



Πολλά like σε ολο το ποστ!
Με εκφραζει και μενα απολυτα!:thumbup: