PDA

Επιστροφή στο Forum : φαγητό μετα την αεροβική



traffic
12-04-10, 20:32
Γεια χαρα!Ειχα ενα θεμα σηζητησης με εναν φιλο σχετικα με την αεροβια και το γευμα έπειτα απο αυτη.Ηθελα να μου πει καποιος ,πόση ώρα μετα την αερόβια άσκηση(για καυση λίπους-μετριας προς υψηλης έντασης αεροβικη) πρεπει να τρώμε.οπως γνωίζω η κάυση λιπους συνεχίζεται για αρκετή ωρα μετα την αεροβική και ο μεταβολισμός παρ;αμένει σε υψηλά επίπεδα για αρκετές ωρες επειτα....Τα φωτα σας!!!!:) :bbbiceps:

Μαρία
12-04-10, 20:39
Γεια χαρα!Ειχα ενα θεμα σηζητησης με εναν φιλο σχετικα με την αεροβια και το γευμα έπειτα απο αυτη.Ηθελα να μου πει καποιος ,πόση ώρα μετα την αερόβια άσκηση(για καυση λίπους-μετριας προς υψηλης έντασης αεροβικη) πρεπει να τρώμε.οπως γνωίζω η κάυση λιπους συνεχίζεται για αρκετή ωρα μετα την αεροβική και ο μεταβολισμός παρ;αμένει σε υψηλά επίπεδα για αρκετές ωρες επειτα....Τα φωτα σας!!!!:) :bbbiceps:


Απο την στιγμη που κανεις διατροφη και θες να μειωσεις το σωματικο σου λιπος δεν ειναι θεμα ωρας.Οταν μετα την αεροβια εχεις προγραμματισμενο γευμα δεν εχει να κανει με την ωρα.Δεν σημαινει πως αν δεν φας θα καψεις λιπος η αν φας το αντιθετο...Καλο ειναι μετα τη αεροβια να παρεχεις πληρη ενυδατωση στο σωμα σου μιας και χανει υγρα και να τρως το φαγακι σου οποτε εχεις σκοπο.

giannis64
12-04-10, 20:41
αν ο στόχος σου είναι να έχεις απώλεια λίπους, και να περιορίσεις όσο το δυνατών την μυϊκή απώλεια, θα πρέπει αμέσως μετά να πάρεις το μεταπροπονητικο σου ρόφημα. αν δεν σε ενδιαφέρει μπορείς ν φας και μετά από μισή με 1 ώρα.
μετά έχει διαφορά το πια ώρα θα γίνει αυτή η αερόβια!!!!


σορυ μαρια....... με προλαβες!!!!!

Μαρία
12-04-10, 20:45
Αν θες να καψεις λιπος περισσοτερη σημασια θα δωσεις στην διατροφη παρα στην αεροβια.Αν μετα απο καθε αεροβια τρως σαβουρα θα παρεις λιπος κιολας και θα παχυνεις.....μην κολλας στην ωρα.......αλλα στην διατροφη.

traffic
12-04-10, 21:27
ευχαριστω για τις απαντησεις!κανω διατροφη,αρκετη καθαρη,με μειωμένους υδατάνθρακες.αερόβια κάνω πρωι με αδειο στομαχι,(να φτιάχνει και ο μεταβολισμος)χρησιμοποιώντας bcaa πριν απο αυτη.Και εμένα γνώμη μου ηταν πως πρεπει αμεσα να παιρνουμε καποιο γευμα....και παλι ευχαριστώ πολυ!:thumbup: