PDA

Επιστροφή στο Forum : Gakic (Muscletech)



asdf
06-06-06, 14:47
HI se olous exo arxisei edo kai 8 mines gym kai prospa8o na prosexo tin diatrofi mou. eimai 1.95 kai 85kg kai 8elo na kano to soma mou oso to dinaton pio oreo(blepe saki rouva). Olo auto to diastima den exo parei tpt apo simpliromata kai ola auta ta opoia polounte sta diafora magazia kai pou mou proteinontai kata kairous prospa8o na akolou8iso oso to dinaton tin natural way (kai paralila fobamai na trofodoto ton euato mou me diafores ousies). distixos omos tous teleutaious mines paratiro oti eimai poli kourasmenos kai mou leipei i ekriksi mesa stin proponisi :cry: :cry: :cry: , etsi loipon to sizitisa me an8ropous mesa apo to gym kai mou proteinan na paro auto to GAKIC kai an oxi auto diafora alla products. ti kserete gia auto poies einai oi parenergies kai ola ta sxetika - aksizei i agora tou ? (den 8elo na asxoli8o me to bb apla 8elo na anevaso ena skali pio pano apo tin idi iparxousa tin fisiki mou katastasi) :lol:
Thanks :wink:

Guys sinexiste tin kali douleia :D :!:


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=7493&stc=1&d=1260426847

Duke-Nukem
07-06-06, 00:48
ap oti exo diavasei gia to GAKIC se forum kai alles piges lene oti apla voithise na vgazoun se merika set 1-2 parapano epanalipseis.sinithos i muscle tech rixnei apisteuti diafimisi sta proioda tis parousiazodas ta os ta ipertata.otan les alla proioda pia enoeis?sxetika me tin kourasi pou les,mipos den ksekourazese arketa?boreis na mineis mia evdomada ektos proponiseon gia anarosi.

muaythaispirit
07-06-06, 01:05
pare mia kreatini den einai epikinduni kai tha deis diafora!episis mia poluvitamini einai aparaititi!
o sakis sigoura pantos tha pernei kai proteini :D

gorilakos
07-06-06, 09:38
Itan sigouro oti meta apo ena diastima tha niotheis kourasei kai tha eisai komenos,lathos sou bebaia pou den perneis kanena simpliroma giati einai poli diskolo na kaneis tin diatrofi sou etsi oste na min xreiazesai simpliroma.To Gacik exo akousei oti douleuei se polla atoma omos gnomi mou einai na arxiseis kalitera prota me proteini (basikotati) kai kreatini.

dynami
23-06-06, 22:18
To gakic ine ena apo ta 100 muscletech m*****es... pare mia apli kreatini monohydrate kai kanena whey protein an den exis ora gia na tros poles fores kathe mera..
otan enstanese kourasmenos kane ena paus stin proponisi, kane pio elafria gia na ksekourasis to soma sou gia 7-14 meres kai meta pane full speed :) ine normal na enstanese kourasi meta apo 6-12 (poikilli apo anthropo se anthropo) proponisis :)

alexmafia2
19-02-07, 19:59
παιδια τι ξερετε για αυτο?το εχει δοκιμασει κανεις?λεει....................................................


''Το GAKIC είναι η μεγαλύτερη ανακάλυψη στο bodybuilding που έγινε ποτέ!Δεν είναι κρεατίνη, δεν είναι διεγερτική ουσία και σίγουρα δεν είναι σαν το συνηθισμένο προϊόν που παίρνετε πριν την προπόνησή σας για να αυξήσετε την απόδοσή σας.Το GAKIC είναι ένα προϊόν ειδικής διατροφής για αύξηση της απόδοσης που χρησιμοποιείτε πριν την προπόνηση και δεν μοιάζει με κανένα προϊόν που γνωρίζετε μέχρι σήμερα!

Μετά από 8 χρόνια επιστημονικής έρευνας και κλινικών ερευνών, που έχουν δημοσιευθεί σε έγκυρες επιστημονικές εκδόσεις, όπως το Medicine & Science in Sports & Exercise, εκείνο που αποδεικνύεται είναι πως το GAKIC πραγματικά δουλεύει!


--------------------------------------------------------------------------------
Τα άτομα που χρησιμοποίησαν το GAKIC διαπίστωσαν μια άμεση αύξηση 10.5%
στη δύναμή τους!
--------------------------------------------------------------------------------


Σε μια κλινική έρευνα τα μέλη που συμμετείχαν και χρησιμοποίησαν GAKIC διαπίστωσαν μια άμεση αύξηση στο συνολικό παραγόμενο μυϊκό έργο κατά τη διάρκεια έντονων προπονήσεων με αντιστάσεις και στη δύναμή τους κατά μέσο όρο 10,5% στα πρώτα 15 λεπτά!Ακόμη, είχαν μια αύξηση της αντίστασης στην κόπωση κατά 28%!
Αν χρησιμοποιείτε το GAKIC λοιπόν, γυμνάζεστε περισσότερο, πιο σκληρά και έτσι σαν αποτέλεσμα αυξάνετε τη μυϊκή σας μάζα!


Πίνακας 1
Ποσοστό αύξησης σε σχέση με το υποκατάστατο.
Αύξηση στην αντίσταση στην κόπωση και στο συνολικό παραγόμενο μυϊκό έργο
Χρόνος (λεπτά) Αύξηση στην αντίσταση στην κόπωση (%) Αύξηση στο συνολικό παραγόμενο μυϊκό έργο (%)
0 28 12
5 21 9
15 14 11


Αν θέλετε κι εσείς να ξεκολλήσετε από το προπονητικό "πλατώ" που έχετε κολλήσει, το GAKIC θα σας δώσει την ώθηση που χρειάζεστε για να κάνετε περισσότερες, πιο εκρηκτικές επαναλήψεις σε κάθε σετ. Αντίθετα με την κόπωση που νιώθετε συνήθως, θα γυμνάζεστε πιο έντονα, θα παράγετε περισσότερο μυϊκό έργο και θα νιώσετε νέες μυϊκές ίνες να δουλεύουν, όπως δεν έχετε νιώσει ποτέ!
Το σημαντικότερο είναι πως το GAKIC δουλεύει άμεσα, απλά πάρτε το πριν την προπόνησή σας!Δεν χρειάζεται περίοδο φόρτωσης, κύκλο ή φάση συντήρησης!

Παραπομπές:
1.Buford, B., and Koch, A. (2004). Med Sci Sports Exerc. 36(4):583.
2.Stevens, B., et al. (2000). Med Sci Sports Exerc. 32(12):2102.

Συσκευασία: 128 caplets

Δοσολογία: Αυτό το προϊόν πρέπει να χρησιμοποιέιτε μόνο μόνο τις ημέρες που γυμνάζεστε.Πάρτε 4-8 κάψουλες ανάλογα με το σωματικό σας βάρος και τις προπονητικές σας ανάγκες 45' πριν την προπόνησή σας. Μην υπερβάινετε τη συνιστώμενη ημερήσια δόση σε διάστημα 24 ωρών.

Σημείωση: Αυτό το προϊόν χρησιμοποιείται μόνο από υγιείς αθλητές και όχι από οποιονδήποτε αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα υγείας.Να μην χρησιμοποιείτε από άτομα κάτω των 18 ετών.Να μην χρησιμοποιείτε από έγκυες ή θηλάζουσες γυναίκες.Μην υπερβαίνετε τη συνιστώμενη ημερήσια δόση.Συμβουλευθείτε τον ιατρό σας πριν χρησιμοποιήσετε το GAKIC αν έχετε διαγνωσθεί ή έχετε υποβληθεί σε θεραπεία ή έχετε οικογενειακό ιστορικό οποιασδήποτε ασθένειας, περιλαμβανομένου καρδιοπάθειας, ασθένειας του κεντρικού νευρικού συστήματος ή προβλήματος γεννητικών οργάνων ή ουροποιητικού συστήματος ή/και αν λαμβάνετε οποιαδήποτε φάρμακα.
Συμβουλευθείτε τον ιατρό σας ή τον αθλητίατρό σας αν αντιμετωπίζετε οποιοδήποτε πρόβλημα ή αν έχετε οποιαδήποτε απορία.

Διατροφική ανάλυση ανά δόση (8 κάψουλες)
GAKIC 10,2 gr
Glycine-l-arginine-alpha- ketoisocaproic acid calcium ''

ajax
19-02-07, 20:14
ειχα παει και εγω το καλοκαιρι,και μου το ειπαν.λεω στον μαγαζατορα οτι δεν θελω να το παρω γιατι εχω αγωνες και μπορει να πεσω σε κανα αντιντοπινγκ,παιρνει αυτος τηλ και σε καποιον στη αθηνα....και του λεει να το αποφυγω.....τα συμπερασματα δικα σας......

billys15
19-02-07, 20:47
1ον,απ'τη μια αυτος απο την Αθηνα μπορει να ειναι απο αυτους που νομιζουν οτι συμπληρωματα=στεροειδη

2ον,το σκευασμα μπορει να μπλεκει με καμια ορμονη,να την αυξανει φυσιολογικα δηλαδη,και να βγεις θετικος σε ντοπινγκ-τεστ

3ον,αλλα παρακινδυνευμενο για την ιδια την εταιρεια,μπορει να περιεχει καμια μικρη ποσοτητα στεροειδων.Δεν πιστευω ομως οτι ισχυει αυτο,γιατι στην Αμερικη τα συμπληρωματα περνουν απο τρελους ελεγχους,τουλαχιστον ετσι εμαθα απο εμπιστο προσωπο

ajax
20-02-07, 00:54
ρε το ειδατε αυτο???λεει αυξηση μονο 10.5!!!!!μηπως ειναι τυπογραφικο λαθος????αν δεν δινει 25000% δεν λεει μια!!!εγω δεν το παιρνω!!!!! :green:

alexmafia2
20-02-07, 10:22
ακουω απο διαφορα ατομα να λενε οτι το gakic ειναι το νομιμο αναβολικο!δεν το πολυπιστευω αλλα ποτε δεν ξερεις.αν ξερει καπιος ας διαφωτισει.

Duke-Nukem
20-02-07, 15:36
Νόμιμο αναβολικό; Νέα κατηγορία είναι αυτή; Το Gakic είναι ένα κοκτείλ αμινοξέων. Στην κατηγορία των αναβολικών συγκαταλέγονται οι ουσίες τεχνικές ή φυσικές ανάλογες της τεστοστερόνης. Περιλαμβάνουν χημικά παράγωγα που λόγω της δομής τους και τησ δράσης τους συγγενεύουν με την τεστ. Δεν θα μπω στο χάσημο χρόνου να σχολιάσω την διαφήμιση. Συνήθως αυτοί που "ακούτε" να λένε για νόμιμα αναβολικά και τέτοια είναι απλά άσχετοι. Επίσης η λέξη αναβολισμός σημαίνει ότι το σώμα βρίσκεται σε φάση κατασκευής μυών και ισοροπίας αζώτου.... Να διασταυρόνεται τις πήγες σας και μην πιστεύεται το τι λέει ο καθένας...

billys15
20-02-07, 16:00
Ε ναι τωρα ενταξει.Η muscletech ειναι γνωστη για τις "παραμυθενιες" τιμες και διαφημισεις της.

Gasturb
20-02-07, 16:13
εκείνο που αποδεικνύεται είναι πως το GAKIC πραγματικά δουλεύει!'

Εγω να τονίσω ότι οι εταιρίες ξοδεύουν χρήματα κ χρόνο μόνο για την παρασκεύη τους κ όχι για το 'τεστάρισμα΄αν κ κατα πόσο το νέο προϊόν αξίζει ή όχι. Αυτό γίνεται μετά απο τους καταναλώτες που θα δηλώσουν τυχόν παρενέργειες ή θετικά αποτέλεσματα. Έτσι κ η εταιρεία έχει καθαρά χρηματικά κέρδη απο όσους το καταναλώσουν, χρονικό πλεονέκτημα, κ σε περίπτωση που αποδειχθεί 'μούφα' ή επικίνδυνο (βλέπε εφεδρίνη) απλά το αποσύρουν με το ελάχιστο κόστος για αυτούς. Έτσι κ το gakic θα δείξει 'εν καιρώ΄ αν κ κατά πόσο 'πραγματικά δουλεύει!' όπως ισχυρίζονται εδώ οι professors!


Gt

alexmafia2
20-02-07, 16:18
duke μπορεις να αναλυσεις τα συστατικα του για να δουμε εαν διαφερει απο τα απλα αμινοξεα?συστατικα gakicGlycine-l-arginine-alpha- ketoisocaproic acid calcium ''..................

ajax
20-02-07, 22:17
αργινινη με χολιγουντιανο ονομα :lol:

asdf
25-03-08, 18:12
Πως τα φερνει η ζωη καμια φορα.... Επεσε στα χερια μου το εν λογο προιον free και σκεφτομαι να το ξεκινησω ετσι για πειραματισμο. Απο την αλλη βεβαια σκεφτομαι και να το πεταξω....Ειμαι σε κυκλο κρεατινης αυτη την περιοδο και ειμαι μπερδεμενος :unsure: δεν ξερω τι να κανω .

mantus3
26-07-08, 15:25
Gakic? Μεγαλη ιστορια... ετυχε να το παρω για καπιο διαστημα, κ το μονο που εχω να πω οτι εκανε ηταν απλα να μειωνει λιγο το καψιμο, δηλΑδη αντε να σε βοηθουσε σε μια δυο επαναλιψεις παραπανω...

καθε του δωση αποτελειτε απο 8 χαπακια (αν κανω λαθος ας με διορθωσει καπιος)
αργει πολοι να δουλεψει - πραγμα λογικο αφου ειναι χαπι, ουτε καν καψουλα
μιριζει χαλια
σου φερνει χαλια γευση στο στομα μετα απο καμια ωρα
κ το κυριοτερο ειναι τεραστιο σε μεγεθος κ ενα ασχιμο γκρι χρωμα....

οποτε τα σχολεια δικα σας...

panagiotisf
26-07-08, 23:46
και εδω εχω να πω το ιδιο
οπου ακους πολλα κερασια παρε ΜΙΚΡΟ καλαθι
και αυτη η εταιρια απο μπλα μπλα και διαφημιση αλλο τιποτα
προσωπικα δεν την προτιμώ
κοιτα και αλλου συγκρινε και παρε τις αποφασεις σου
για τα περετερω το καλυψαν το θεμα τα παιδια

nEEd4wEEd
28-07-08, 12:50
"Glycine-l-arginine-alpha- ketoisocaproic acid calcium ''.


αχα... δηλαδή αργινίνη + μαρκετινγκ...
(για όσους δεν ξέρουν, η αργινινή είναι το αμινοξύ που προκαλεί μεταξύ άλλων την αυξημένη παραγωγή νιτρικού οξειδίου. κοιτάτε στις συσκευασίες των NO προιόντων σας...)

δηλαδή πόσα λεφτά θέλουν για ένα απλό NO συμπλήρωμα?(απλό λέω γτ συνήθως τα ΝΟ έχουν μέσα και καφείνες και κρεατίνες ώστε να είναι ακόμα πιο δυνατά preworkout)

α και ένα τελευταίο για την συγκεκριμένη εταιρία
κοιτάχτε το Aplodan. τα συστατικά του. και μετά κάντε copy paste και βάλτε τα στο google. έχει να πέσει γέλιο.
(hint: τα συστατικά είναι 2 τεράστια μόρια 2,3-αλφά-τάδε-13-αμινοξύ κλπ κλπ, που αν το ψάξεις είναι επιστημονικές ονομασίες της κρεατίνης και του ALA. Κορυφαία κομπίνα ε? ακόμα γελάω :green: )

στο παιδί που έκανε το αρχικό ποστ:
μακριά από την συγκεκριμένη εταιρία.
αν θες πολύ καλό συμπλήρωμα για πριν την προπόνηση, βρες και πάρε bulk αργινίνη, κρεατίνη και καφείνη, και κάνε καλό προ-προπονητικό γεύμα.
ή πιο απλά 3πλος ελληνικός FTW! :green:

Muscleboss
28-07-08, 13:05
need4weed, θα πρότεινα να αλλάξεις το nick σου σε Anti-Muscletech :green:

MB

nEEd4wEEd
28-07-08, 14:49
χεχε :green:

το κακό είναι ότι παλιότερα την είχα πατήσει και εγώ :cry:

αλλά τώρα έχω φύγει μακριά από το dark side :thumbup:

RUHL
28-07-08, 16:52
need4weed, θα πρότεινα να αλλάξεις το nick σου σε Anti-Muscletech :green:



Maζι σου need :thumbup: :thumbup:

http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?p=17578#17578
05/11/2007 18:34

http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=2521
http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=2362
http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=579

μεσα και εγω :thumbup:

nEEd4wEEd
28-07-08, 21:24
Maζι σου need :thumbup: :thumbup:


GO TEAM! :green:

ρούλ διάβασε το άλλο κράξιμο που έκανα copy paste σε ένα παρακάτω thread :D , και ΜΒ ψήσου να το κάνουμε sticky :P
αυτά πρέπει να είναι από τα πρώτα που θα διαβάζουν οι καινούργιοι :green:

RUHL
28-07-08, 21:58
Ειχα σκεφτει ενα καιρο να κανο ενα τοπικ 10 λογοι γιατι να μην αγωραζετε muscletech :green: :green: :green: :lol:

Potosnake
08-08-08, 19:50
Το δοκίμασα κι εγω και ειναι μουφα. Σαν να μην ειχα παρει τιποτα ηταν.

slaine
23-08-08, 19:45
το χρησιμοποίησες; τι έγινε;

asdf
23-08-08, 22:26
Mαπα το καρπουζι

jay cutler
27-09-08, 23:47
αν ειναι δινατον θεε μου ημαρτον να κοροιδευτε το γακικ πιο πολι μου τι δινει αφτι που το κοροιδεουν και δεν το εχουν παρει ποτε για να μιν πολι λογο απιστευτι δουλια κανει το γακικ και ειναι θαυματουργο σε κανει να ξεπερασεις τα ορια σου μειονει το γαλακτικο οξυ και τις τοξινες κοποσεις σε κανει να βγαζεις τις τελεφταιες επαναλιψεις σαν τις προτες σινιστομενι δοσολογκια 8 πιλλς 45 λεπτα πρε-γορκ ουτ.

peris
27-09-08, 23:53
Mαπα το καρπουζι cutler σου απαντησε να σε ρωτησω εισαι αντιπροσωπος της muschletech στην ελλαδα γιατι τοση πορωση δεν εξηγηται αλλιως

peris
28-09-08, 00:36
μανο βγανεις παντα οφφ τοπικ και σταματα να μου πιγενεις κοντρα καλα δεν τα βλεπει αφτα κανενας μοδερατορ???? λοιπον για να σου ξεκαθαρισω τη θεση μου δε σου πηγιανω κοντρα απλα δε μου αρεσει ο αλλος να υποτιμαει τη νοημοσυνη μου κοιτα τη εχεις γραψει για ολα τα συμπληρωματα της muschletech απλα θεωρω οτι εισαι επικυνδινος για καποιον που θελει να δωσει τα λεφτα του και να παρει κατι ανταξιο οποτε δε σου δινει κανενας το δικαιωμα να μη σεβεσαι τα λεφτα και τη προσπαθεια του αλλου στο γυμναστηριο με το να του λες ανακριβειες για συμπληρωματα απλα πραγματα

gym mind
28-09-08, 00:39
Παιδια ο καθενας εχει την αποψη του.Αρκει να την στηριζει σε προσωπικες εμπειριες κ δοκιμες....Κ μην μ@μ@με το θεμα!!! :jason:

peris
28-09-08, 00:46
Παιδια ο καθενας εχει την αποψη του.Αρκει να την στηριζει σε προσωπικες εμπειριες κ δοκιμες....Κ μην μ@μ@με το θεμα!!! :jason: :awesome: :awesome: :awesome: επειδη εχω προσωπικη εμπειρια απο αυτη την εταιρια αλλιως δε θα μιλαγα τα περισσοτερα προιοντα ειναι μουφα

jay cutler
28-09-08, 00:52
σινεχιζεις βλεπο να μιλας ετσι και να κσερεις επιδι δεν σε πιανουν ι και δεν εχεις δει αποτελεσματα μερικι λογι ειναι οργανισμος σου και 2 ι δοσολογιες που περνεις και ειμαι περιεργος πες μου ακριβος πια ειναι μουφα τις μασλετεκ και να μου πεις τροπο χοριγισεις και ποτε το επερνες

peris
28-09-08, 00:56
εγω εδω τη σταματαω τη συζητηση μαζι σου γιατι σε λιγο θα φαω ban για παρτη σου επειδη εισαι ασχετος και λες μαλ**ες για να διαφημησεις την εταιρια :box1: :box:

jay cutler
28-09-08, 01:08
εδο πρεπει να επεμβει καπιος παρακαλο ποτε δεν σου μιλισα ασχιμα περι κσερεις βορο να βρισο και εγο αλλα εσι εισαι ο ασχετος εγο σοθ λεο δοσολογιες και τροπι χοριγισις και εσι λεσ αλλα γενικα για τιν εταιρια και οφφ τοπικ δεν πειραζει τα δει καπιος μοδερατορ αφτα.και το πιο αστειο σινεχιζο να λεο δεν κσερεις πιος ειμαι σε προιδοπιο περι αφτα ΦΙΛΙΚΑ

tezaman
28-09-08, 13:26
:bowdown: :notice: :notice: :notice:

asdf
28-09-08, 13:45
Το εχετε παρατραβηξει ΟΛΟΙ σας με την Muscletech και τον Jay. To παιδι ο Jay μας λεει την προσωπικη του αποψη και εσεις πατε να τον βγαλετε τρελο (Ξεχνατε και το οτι ειναι νεο μελος) . Ειναι αυθορμητο λοιπον να στραβωνει. Καντε και εσεις δοκιμη του εκαστοτε συμπληρωματος και τοτε να αντιπαρατεθειτε μαζι του, οταν δλδ θα εχετε την εμπειρια, αλλα σε καμια περιπτωση το επιπεδο δεν πρεπει να πεφτει τοσο χαμηλα. Ας ηρεμησουμε λοιπον τωρα.... PEACE :D


**Αυτο ακριβως μηνετε on-topic

jay cutler
28-09-08, 16:28
[quote="asdf"]Το εχετε παρατραβηξει ΟΛΟΙ σας με την Muscletech και τον Jay. To παιδι ο Jay μας λεει την προσωπικη του αποψη και εσεις πατε να τον βγαλετε τρελο (Ξεχνατε και το οτι ειναι νεο μελος) . Ειναι αυθορμητο λοιπον να στραβωνει. Καντε και εσεις δοκιμη του εκαστοτε συμπληρωματος και τοτε να αντιπαρατεθειτε μαζι του, οταν δλδ θα εχετε την εμπειρια, αλλα σε καμια περιπτωση το επιπεδο δεν πρεπει να πεφτει τοσο χαμηλα. Ας ηρεμησουμε λοιπον τωρα.... PEACE :D


**Αυτο ακριβως μηνετε on-topic[/quote
asdf ετσι οπος τα λες ειναι αφου βρεθικε και ενας που να πει και σοστο επι θεματος εγο απανταο στιν μασλετεκ μονο εαν εχο παρει το προιον και ετσι λεο σε τι δοσολογιες σε πιανει καλιτερα και σε τι χρονο

RUHL
28-09-08, 18:25
Δεν χρειαζεται να παρεις παντως καποιο προιον της muscletech και καλα για να δεις αν σε πιανει μπορεις να παρεις το συστατικο επειδη δεν εχουν τιποτα μυστικο μεσα :clown2: πχ δεν πρεπει να παρω την μονουδατικη τους κρεατινη την 6000 πως λεγεται για να πω οτι δουλευει η οχι περνω απο αλλη εταιρια το συστατικο δοκημαζω και λεω η περνω μοιγμα με συστατικα το οποιο κανω μονος μου για να πω αν δουλευει για το gakic
τα συστατικα που δουλευου υποτηθεται ειναι η Glycine
και L-Arginine

Οπου η γλυσινη μπορει να σου δωσει καποια ενεργεια
growth hormone booster and may provide increased energy
through the creation of muscleʼs primary initial energy source, adenosine triphosphate.


Glycine:
• Has the simplest form of all amino acids which allows it to fit easily within
protein chains, leaving room for larger structure amino acids to aid in
muscle growth.
• Is a pre-cursor to creatine so it may provide some additional energy
during workouts
Is a neurotransmitter in the central nervous system and of major
importance to the creation of protein, creatine, glycogen, hemoglobin,
Adenosine Tri-Phosphate, nucleic acids, glucose, and other amino acids.

L-Arginine:

• A semi-essential amino acid that is a building block of protein and
performs several physiological functions
• Cannot make naturally within the body, therefore supplementation is
necessary to increase levels.
• Increases nitric oxide in the body, aiding bodybuilding efforts.
• Instrumental in hormone secretion (including growth hormone output),
the removal of toxic waste products from the body, and immune system
defenses.
• Has become popular due to its ability to produce nitric oxide in the body
(for better “pumps”), scavenge free radicals, signal muscle cells, release
growth hormone, support healthy cholesterol levels, and enhance the
metabolization of fat in the body

pikos
11-10-10, 14:10
Τελικά αυτό το προϊόν δουλεύει ειδικά για να μειώνεται το γαλακτικό οξύ αλλά και να δίνει συγκέντρωση στη προπόνηση ή πεταμένα λεφτά ;

Tasos Green
11-10-10, 15:19
αν ειναι δινατον θεε μου ημαρτον να κοροιδευτε το γακικ πιο πολι μου τι δινει αφτι που το κοροιδεουν και δεν το εχουν παρει ποτε για να μιν πολι λογο απιστευτι δουλια κανει το γακικ και ειναι θαυματουργο σε κανει να ξεπερασεις τα ορια σου μειονει το γαλακτικο οξυ και τις τοξινες κοποσεις σε κανει να βγαζεις τις τελεφταιες επαναλιψεις σαν τις προτες σινιστομενι δοσολογκια 8 πιλλς 45 λεπτα πρε-γορκ ουτ.

το εχω δοκιμασει μιασ και μου εδωσε μισο κουτι απο το γκακικ ενας φιλος μου που σταματησε να το περνει λογο ενος προβληματος υγειας (εννοειται τζαμπα).... το επερνα 45' πριν την προπονηση με αδειο στομαχι (αφου δηλαδι ειχαν περασει 3 ωρες απο το τελευτεο μου γευμα). δεν ηταν τελειος αχρηστο μια ωθηση την εδωσε... αλλα σε καμια περιπτωση δεν αξηζει το 50αρικο που κοστιζει! αν εχω 50 ευρω για πεταμα χιλιες φορες να παρω το vpx shotgun παρα το γκακικ. Η ακομα καλυτερα να δωσω πολυ λιγοτερα και να παρω το horse power της Ultimade που κυριολεκτικα ηταν το μονο που με βοηθησε να κανω τις δυνατοτερες προπονησεις μου. σεβομαι την γνωμη σου αλλα πιστευω οτι υπερεκτιμάς την muscletech πρισοτερο απο οσο πρεπει.


ακομα και ο cutler πιστευεις οτι επειδή διαφημιζει την muscletech χρησημοποιουσε συμπληρωματα της? i don't think so....

Eddie
11-10-10, 15:41
Εμενα με βοηθησε αρκετα!Εβγαζα παραπανω κιλα,επαναληψεις και εβγαζα πολυ πιο ανετα και τα αεροβια στο τελος.

Tasos Green
11-10-10, 15:58
Εμενα με βοηθησε αρκετα!Εβγαζα παραπανω κιλα,επαναληψεις και εβγαζα πολυ πιο ανετα και τα αεροβια στο τελος.

ναι στην αεροβια παρατηρησα και εγω οτι βοήθησε :thumbup:.... αλλα και παλι χιλιες φορες να παρω HMB+κρεατηνη με τα ιδια λεφτα και να μην σταματαω να τρεχω παρα το γκακικ.... (παντα μιλαω σε προσωπικο επιπεδο)

ka2sel
29-11-11, 16:59
ξεθαψα και το gakic...προσωπικα παιδες χτυπαω το κεφαλι μου στο τοιχο για το 50ευρω που εδωσα για αυτο...απατη το συμπληρωμα...συγκαταλεγεται στα πιο fail συμπληρωματα που εχω παρει...παρολο που ειχα αρχισει θερμα με τη συγκεκριμενη εταιρια σιγα σιγα με διωχνει...το nanovapor θελω να δοκιμασω ακομα και κλεινει το κεφαλαιο muscletech...

Roid Rage
29-11-11, 17:51
το nanovapor θελω να δοκιμασω ακομα και κλεινει το κεφαλαιο muscletech...

Οχι! οχι! Μακραν η απαισιοτερη γευση του κοσμου και το πιο αχρηστο συμπληρωμα. Κλειστο απο τωρα το κεφαλαιο.

ka2sel
29-11-11, 18:25
Οχι! οχι! Μακραν η απαισιοτερη γευση του κοσμου και το πιο αχρηστο συμπληρωμα. Κλειστο απο τωρα το κεφαλαιο.

εχω ακουσει διαφορα πραγματα για αυτο το συμπληρωμα εκ των οποιων τα περισσοτερα θετικα...δεν παιζει να μη το δοκιμασω...