PDA

Επιστροφή στο Forum : ΓΙΑ ΔΕΙΤΕ..μουφα.?



pontios22
13-04-10, 23:12
Βρηκα αυτα τα 2 βιντεακια στο youtube και λενε οτι φουσκωνεις και βλεπεις πολυ γρηγορα αποτελεσματα..
οι πιο εμπειροι τι εχετε να πειτε.?
μουφα.?η' αληθεια.?

http://www.youtube.com/watch?v=WYYi8zA4zAg&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=5xLcsg-5Dw8

Jud0ka
13-04-10, 23:19
Βρηκα αυτα τα 2 βιντεακια στο youtube και λενε οτι φουσκωνεις και βλεπεις πολυ γρηγορα αποτελεσματα..
οι πιο εμπειροι τι εχετε να πειτε.?
μουφα.?η' αληθεια.?

http://www.youtube.com/watch?v=WYYi8zA4zAg&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=5xLcsg-5Dw8

εμενα μ θυμιζει p90x παντος!αλλα για να φουσκεις οχι για να γραμμωσεις ναι!

pontios22
14-04-10, 15:49
δηλαδη αυτο το προγραμμα αντικαθιστα ενα αλλο.?πχ το δικο μ.?
γιατι λεει οτι βλεπεις αποτελεσματα πολυ γρηγορΑ

Ramrod
14-04-10, 16:00
δηλαδη αυτο το προγραμμα αντικαθιστα ενα αλλο.?πχ το δικο μ.?
γιατι λεει οτι βλεπεις αποτελεσματα πολυ γρηγορΑ

για μένα μη ψάχνεις ακόμα για πατέντες και γρήγορα αποτελέσματα...
Ξεκίνα με το σιγουρο τρόπο και αργότερα θα μπορείς να κρίνεις απο μόνος σου...

pontios22
14-04-10, 23:29
στο 1 βιντεακι εχει ασκησεις για κοιλιακουσ,,,μπορς να τις ακολουθησω σαν συμπληρωμα.?

Ramrod
14-04-10, 23:40
στο 1 βιντεακι εχει ασκησεις για κοιλιακουσ,,,μπορς να τις ακολουθησω σαν συμπληρωμα.?

???
Στο πρώτο έχει καμψεις(push ups) διαφόρων ειδών και στο 2ο καμψεις δικέφαλων...που τους είδες τους κοιλιακούς?

pontios22
15-04-10, 14:20
???
Στο πρώτο έχει καμψεις(push ups) διαφόρων ειδών και στο 2ο καμψεις δικέφαλων...που τους είδες τους κοιλιακούς?

sorry,νομιζα οτι ειχα ανεβασει κ αλλο ενα βιντεακι με ακσησεις για κοιλιακουσ

hardtraining
15-04-10, 15:00
αχαχααχαχααχχαχαχ :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf:
καλα ειναι δυνατον? push ups καμψεις και λιγο μπρατσα με μπαρα και σε 6 βδομαδες γινεσαι φετες ε? καλα καλα πες τους! λοιπον τωρα περα απο τη πλακα σου λεω πως οχι δεν γινονται αυτα τα πραματα! αν ηταν τοσο μα τοσο μα τοσο μα τοσο απλα τα πραματα τοτε κανενας δε θα πηγαινε να κανει βαρη στο γυμναστηριο και ολοι θα ηταν fit με αυτες τις ασησεις!

Υ.Γ δε μειωνω το επιπεδο ουτε προσβαλλω αυτους που βγαζουν αυτα τα βιντεο αλλα μη δουλευομαστε κιολας ρε παιδια!:bowdown:

Ramrod
15-04-10, 15:12
αχαχααχαχααχχαχαχ :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf:
καλα ειναι δυνατον? push ups καμψεις και λιγο μπρατσα με μπαρα και σε 6 βδομαδες γινεσαι φετες ε? καλα καλα πες τους! λοιπον τωρα περα απο τη πλακα σου λεω πως οχι δεν γινονται αυτα τα πραματα! αν ηταν τοσο μα τοσο μα τοσο μα τοσο απλα τα πραματα τοτε κανενας δε θα πηγαινε να κανει βαρη στο γυμναστηριο και ολοι θα ηταν fit με αυτες τις ασησεις!

Υ.Γ δε μειωνω το επιπεδο ουτε προσβαλλω αυτους που βγαζουν αυτα τα βιντεο αλλα μη δουλευομαστε κιολας ρε παιδια!:bowdown:

κοίτα, εγώ πιστεύω πως κάποιος που έχει άνα καλό επίπεδο όγκου με τέτοιο intense πρόγραμα κάνει καλή γράμμωση(φυσικά και διατροφή ετσι?). Αλλά για να "μεγαλώσεις" δε το συζητώ...

hardtraining
15-04-10, 17:59
κοίτα, εγώ πιστεύω πως κάποιος που έχει άνα καλό επίπεδο όγκου με τέτοιο intense πρόγραμα κάνει καλή γράμμωση(φυσικά και διατροφή ετσι?). Αλλά για να "μεγαλώσεις" δε το συζητώ...

καταλαβα το σκεπτικο σου φιλε μου και σε αυτο που λες για γραμμωση ισως να ισχυει! αλλα τα συγκεκριμενα βιντεο οπως γραφει και το παλικαρι που τα δημοσιευσε ειναι για να φουσκωσεις και για μενα οι ασκησεις αυτες δεν ειναι με τιποτα για να φουσκωσεις! πιστευω πως οι συγκεκριμενες ασκησεις ειναι για να μην κρατας τους μυς σε αδρανεια δλδ να τους ψιλογυμναζεις για να μην ατροφησουν! για να γινεις τουμπανο ομως με τιποτα!

Ramrod
15-04-10, 18:05
Όπως και να έχει αυτές οι θεωρείες περι γρήγορων αποτελεσμάτων είναι τρελό παραμύθι...όχι μονο το συγκεκριμένο, γενικά. Εδώ οι τοπ επαγγελματίες και με τα καλύτερα συμπληρώματα, και με γυμναστές και εγκαταστάσεις και ολόκληρα επιτελεία, ακόμα και με φάρμακα και χημική υποστήριξη και πάλι μ@μιούνται σε υπερπρογράμματα μήνες ολόκληρους για να δουν διαφορές...

Μη τα πιστευεται αυτά, εγώ πιστευω είναι μπούρδες!

hardtraining
15-04-10, 18:08
υπαρχει και ενα βιντεακι ακομα που εχω δει και απο δω φαινεται οτι ειναι τελειως ακυρο! λεει οτι κανοντας ασκησεις κοιλιακων θα καψεις λιπος και θα γινεις φετες και μπλα μπλα μπλα! επειδη παραλληλα με την προπονηση σφαιρας που κανω ειμαι και στα τεφαα και ενα εχω να σου πω, δεν υπαρχει περιπτωση οσους κοιλιακουσ και να κανεις 1000 την ημερα π.χ να καψεις τοπικο λιπος! το τοπικο λιπος καιγεται μονο και μονο απο την αεροβια δραστηριοτητα και οχι απο τις ασκησεις κοιλιακων! αυτο το ξερουν και πολλα παιδια απο το φορουμ αυτο!
για να δεις οτι τα βιντεο αυτα ειναι μουφες δες τι λεει

http://www.youtube.com/watch?v=neeM-VzAvIA

hardtraining
15-04-10, 18:12
Όπως και να έχει αυτές οι θεωρείες περι γρήγορων αποτελεσμάτων είναι τρελό παραμύθι...όχι μονο το συγκεκριμένο, γενικά. Εδώ οι τοπ επαγγελματίες και με τα καλύτερα συμπληρώματα, και με γυμναστές και εγκαταστάσεις και ολόκληρα επιτελεία, ακόμα και με φάρμακα και χημική υποστήριξη και πάλι μ@μιούνται σε υπερπρογράμματα μήνες ολόκληρους για να δουν διαφορές...

Μη τα πιστευεται αυτά, εγώ πιστευω είναι μπούρδες!

+100000000 φιλε μου! μην πιστευετε αυτα τα Express kai super αποτελεσματα σε μικρο χρονικο διαστημα μονο με καμψεις και λοιπα! δεν λεω οτι οι καμψεις δεν βοηθουν αλλα το βιντεο δειχνει οτι μεσα σε 6 εδομαδες γινεσαι πολυ fit που εμεις αυτο το fit το αποκταμε με την συνεχη ενασχολησει στο γυμναστηριο!

Ramrod
15-04-10, 18:27
Ως γνωστόν κοιλιακοί = 90 αεροβική(αφαίρεση λίπους) + 10% άσκηση(μορφολογία).

pontios22
15-04-10, 18:44
Καλα ολα αυτα....συμφωνω..
αυτο το βιντεο εννουσα http://www.youtube.com/watch?v=zE2tIaUyN5k&playnext_from=TL&videos=-3X0G0VZ2t0
ανεξαρτητως τι λεει(τα γρηγορα αποτελεσματα)
δεν ειναι ικανοποιητικο.?δηλαδη δεν κανει δουλεια.?
γιατι εχω λιγο λιπος στην κοιλια και ειπα να αρχισω αυτο το προγραμματακι καθε μερα για να το καψω και να δουλεψω κοιλιακους...τι λετε.?

Ramrod
15-04-10, 18:50
γιατι εχω λιγο λιπος στην κοιλια και ειπα να αρχισω αυτο το προγραμματακι καθε μερα για να το καψω και να δουλεψω κοιλιακους...τι λετε.?

Αυτό λέμε τόση ώρα...δε καις το λίπος στην κοιλια με κοιλιακούς, μόνο με αεροβική!
Αμα θες να κάνεις επειδή είσαι αρχή και δε θα μπορείς ακόμα κάνε 3χ20 "ροκανίσματα" 3χ20 με τα πόδια ορθή γωνία, 3χ20 πλάγιους και 3χ20 ραχιαίους. Μια χαρά ειναι μη πας στα πολύ έντονα ακόμα...

giannis64
15-04-10, 18:53
Ως γνωστόν κοιλιακοί = 90 αεροβική(αφαίρεση λίπους) + 10% άσκηση(μορφολογία).


διαφωνώ.... 50% διατροφή 40% αερόβια 10% ασκήσεις!!!:green:


Καλα ολα αυτα....συμφωνω..
αυτο το βιντεο εννουσα http://www.youtube.com/watch?v=zE2tIaUyN5k&playnext_from=TL&videos=-3X0G0VZ2t0
ανεξαρτητως τι λεει(τα γρηγορα αποτελεσματα)
δεν ειναι ικανοποιητικο.?δηλαδη δεν κανει δουλεια.?
γιατι εχω λιγο λιπος στην κοιλια και ειπα να αρχισω αυτο το προγραμματακι καθε μερα για να το καψω και να δουλεψω κοιλιακους...τι λετε.?

καλύτερα να κάψεις την κουζίνα σου και τον διάδρομο!!!!:green:

Ramrod
15-04-10, 18:57
διαφωνώ.... 50% διατροφή 40% αερόβια 10% ασκήσεις!!!:green:


Ναι εννοείται Γιάννη! Απλά εννούσα απο άποψη προπόνησης. Η διατροφή πάνω απ όλα...όχι μόνο για τους κοιλιακούς!

+1


καλύτερα να κάψεις την κουζίνα σου και τον διάδρομο!!!!:green:

+1

pontios22
15-04-10, 21:45
εντος ολιγου περιμενω κι ενα διαδρομο....:green:
θα τον καψω:shock:

Ramrod
15-04-10, 22:40
εντος ολιγου περιμενω κι ενα διαδρομο....:green:
θα τον καψω:shock:

Εγώ θα προτιμούσα το ελειπτικό για το σπίτι...είναι πιο καλή αεροβική(κατα την αποψή μου) και έιναι πολύ πιο οικονομικό!

pontios22
16-04-10, 13:58
Θα ηθελα την γνωμη σας σε ενα αλλο θεμα...σκεφτομαι να αρχισω να παιρνω κρεατινη και για αυξηση του μυικου ογκου κι επειδη ειμαι σχετικα αδυνατοσ για το υψος μου.
προτεινετε να την ξεκινησω τωρα η να περιμενω να σφιξω λιγο και μετα..?
εχω κι αλλες πολλες αποριες περι τ θεματος

hardtraining
16-04-10, 16:26
Θα ηθελα την γνωμη σας σε ενα αλλο θεμα...σκεφτομαι να αρχισω να παιρνω κρεατινη και για αυξηση του μυικου ογκου κι επειδη ειμαι σχετικα αδυνατοσ για το υψος μου.
προτεινετε να την ξεκινησω τωρα η να περιμενω να σφιξω λιγο και μετα..?
εχω κι αλλες πολλες αποριες περι τ θεματος

τρεχεις παρα πολυ ρε φιλαρακι σιγα σιγα ακομα ειναι πολυ νωρις! καταρχας για να σου απαντησω πληρως πρεπει να ξερω ποσο καιρο κανεις βαρη? τι προγραμμα κανεις? σε τι επιπεδο ειναι το σωμα σου και αν ασχολησαι με καποιο αθλημα?

οπως σου ειπα επειση σπουδαζω και σαν φοιτητης τεφαα ακου μερικα πραγματα για την κρεατινη για να ξερεις τι παιζει ,αυτα που θα σου πω τα γνωριζω απτη σχολη!

η κρεατινη ειναι μια μορφη αζωτου γνωστη ως αμινη! απο την στιγμη που λαμβανεις το συμληρωμα κρεατινης αυτο παει κατευθειαν στο μυ και εκει συνδεεται με την φωσφορικη ριζα του μυ και απο κει παραγεται φοσφοκρεατινη που διοχετευεται στο ενεργειακο μας συστημα ΑΤΡ-ΡC! εφοσον λοιπον διοχετευεται στο ενεργειακο μας συστημα μας βοηθαει να αυξησουμε τη δυναμη και την ενεργεια με αποτελεσμα να σηκωνουμε περισσοτερα κιλα=αυτο ουσιαστικα μας δινει τη μυικη αναπτυξη! για τον ογκο που ανεφερες πραγματι η κρεατινη σου δινει ογκο γιατι κανει κατακρατησει υγρων με αποτελεσμα να φαινεσαι πιο πρισμενος και ογκωδης! αν ομως σταματησεις τη ληψη της τοτε ο ογκος σου θα φυγει κατα ενα ποσοστο εκτος και αν καταφερεις να τον διατηρησεις με την προπονηση (ενταση στη προπονηση και διατροφη)! ο πιο ασφαλεστερος τροπος κρεατινης που χρησημοποιυν και τα παιδια απο αυτο το σιτε ειναι ενας μηνας ον και ενας μηνας οφ δλδ 1 μηνα περνω και 1 μηνα ειμαι εκτος! η ημερησια ληψη συμπληρωματος κρεατινης δεν πρεπει να ξεπερνα τα 20 γραμμαρια!

αυτα ειναι για να καταλαβεις τι γινεται με την κρεατινη φιλε μου!

για να σου απαντησουμε ακριβως και εγω και τα παιδια του φορουμ πρεπει να γνωριζουμε ποσο καιρο κανεις βαρη τι ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ?

Ramrod
16-04-10, 17:00
Θα ηθελα την γνωμη σας σε ενα αλλο θεμα...σκεφτομαι να αρχισω να παιρνω κρεατινη και για αυξηση του μυικου ογκου κι επειδη ειμαι σχετικα αδυνατοσ για το υψος μου.
προτεινετε να την ξεκινησω τωρα η να περιμενω να σφιξω λιγο και μετα..?
εχω κι αλλες πολλες αποριες περι τ θεματος

Όπα ρε ποντιος! Βιάζεσαι πάρα πολύ! Ασχολήσου λιγάκι με το άθλημα...κάνε μερικά βήματα πρώτα και μετά θα τρέξεις μαραθώνιο...Εσύ μέχρι προχτές έψαχνες να βρεις πρόγραμμα προπόνησης και την τεχνική της κάθε άσκησης. Τώρα θες να πάρεις κρεατίνη? Πρέπει να ξέρεις να χρησιμοποιείς ένα συμπλήρωμα, αν το χρειάζεσαι και πάνω απ όλα γιατι το χρειάζεσαι! Διατροφή έχει φτιάξει?
Διάβασε αυτά που σου έγραψε ο hardtraining και άλλοι που έχουν γνώσεις πάνω στο θέμα, μάθε τι είναι η κρεατίνη και μετα σκέψου πολύ σοβαρα γιατί θες να πάρεις...
Αντε ετσι επειδή παίρνουν και οι άλλοι?

Αυτό που πιστευω εγώ είναι πως το άθλημα δεν είναι τα συμπληρώματα ή τα φάρμακα που παίρνεις. Δε θα σε κάνει η κρεατίνη BB...

Φιλικα στα λεω φιλε μου, μη με παρεξηγήσεις. Απλά σε βλέπω ενθουσιώδη και σκέφτομαι ότι μπορεί να κάνεις λάθος επιλογές...

pontios22
16-04-10, 18:45
κοιταχτε,δεν ξερω πολλα σε αυτο το θεμα.,ευχαριστω που με διαφωτησατε...
δεν τα ηξερα αυτα τα πραγματα για την κρεατινη...αποτι φαινεται δν κανει να την αρχησω..
γυμναστικη εχω λιγες εβδομαδες που αρχησα...
απλω ειπα επειδη ειμαι και σχετικα αδυνατος να επαιρνα και κρεατινη...
ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες σας,,,θα μεινω στην προπονηση με τα βαρη :thumbup:

γιαννης93
16-04-10, 19:17
και εγω πιστευω δεν χρειαζεται να παρεις κρεατινη ακομα ..και εγω σαν εσενα αδυνατος 58κιλα με 1.68 υψος πριν 6 μηνες και τορα εχω παρει 10 κιλα (δεν ξερω ποσα μυικα)αρα συνεχησε την καλη δουλεια και 8α δεις εκπληκτικα αποτελεσματα χωρις να παρεις τιποτα.(ιδια ηλικια ειμαστε)

pontios22
16-04-10, 19:31
και εγω πιστευω δεν χρειαζεται να παρεις κρεατινη ακομα ..και εγω σαν εσενα αδυνατος 58κιλα με 1.68 υψος πριν 6 μηνες και τορα εχω παρει 10 κιλα (δεν ξερω ποσα μυικα)αρα συνεχησε την καλη δουλεια και 8α δεις εκπληκτικα αποτελεσματα χωρις να παρεις τιποτα.(ιδια ηλικια ειμαστε)

ok φιλε...:weights: