PDA

Επιστροφή στο Forum : προπόνηση/ογκος/ραγαδες



J.D.
14-04-10, 00:51
απ τη στιγμη που πηρα ογκο απο το γυμναστηριο εμφνιζονται ραγαδες μεταξυ στηθους και δελτοειδους(ειναι ακομα ροζ) που πανε προς τη μασχαλη, φοβουμε πως αν συνεχισω να περνω ογκο θα γινει της τρελης απο ραγαδες. θα γινει αυτο? η να διατηρισω τον ογκο στα ιδια επιπεδα για ενα διαστημα μπας και συνιθισει το δερμα?
επισης υπαρχουν τιποτα γιατροσοφια επι του θεματος(πχ καυτο η παγωμενο ντους η καποια ειδικη διτραοφη του τυπου καροτα που περιεχουν βκαροτινη κτλ) και αυτα βοηθανε καμια φορα :)
thnks

υγ. σορυ αν δεν δημοσιευσα στη σωστη κατηγορια

Jeik
14-04-10, 01:06
φίλε δυστυχώς το΄ίδιο πρόβλημα με εσένα έχω..δυστυχώς δνε φεύγουν με τίποτα..αυτές μετά θα γίνουν άπρες και θα είναι στο χρώμα του δέρματος σου..πάντως το καλοκαιράκι αν μαυρίσεις δνε θα πολυφαίνονται..αυτό συμβαίνει όταν παίρνεις απότομα μάζα..;) εμένα άρχισαν και βγαίνουν και στα δικέφαλα αλλά όχι πολύ εκεί..πάντως στη μασχάλη εκεί που λες και εσύ έχω και εγώ:(

Rise above
14-04-10, 01:32
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=1056

ρίξε ένα βλέφαρο .;)
στη περιοχή τις μασχάλης-στήθους είναι το πιο συνηθισμένο σημείο εγώ εκτος από εκεί έχω βγάλει και στην πλάτη και είναι λες και με έχουν μαστίγωση:green: πήγα σε ένα δερματολόγο μου δώσε 2 κρέμες και δεν έχει γίνει τίποτα από τι δίκια μου εμπειρία τουλάχιστον δε φεύγουν ποτε