PDA

Επιστροφή στο Forum : Αποψεις



av_dimitris
20-04-10, 15:17
Παιδια,θελω τις αποψεις σας για επαναληψεις. Προσπαθω να παρω μυς αυτο το καιρο και σκεφτομαι να κανω 5 σετ σε καθε ασκηση 10-8-8-6-6(με τοσα κιλα ωστε οι 2 τελευταιες να βγαινουν δυσκολα).Φυσικα υπαρχει και η καταλληλη διατροφη.

GEORGEXX1
20-04-10, 15:37
δεν χρειαζεσε απαντησει
απαντησες μονος σου.

γιαννης93
20-04-10, 15:38
δωσε λιγα στοιχεια π.χ ποσο καιρο κανεις γυμναστικη... και τι προγραμμα γυμναστικης εχεις.

av_dimitris
20-04-10, 17:00
φιλε george απο οτι καταλαβα εννοεις πως η διατροφη θα κανει την διαφορα.

GEORGEXX1
24-04-10, 11:51
φιλε george απο οτι καταλαβα εννοεις πως η διατροφη θα κανει την διαφορα.

ναι δημητρη ειναι προγραμμα που χρειαζετε ενεργεια.
φυσικα δεν ξερω σε τη κατασταση εισαι τωρα που μιλαμε
ποσα χρονια ασχολεισαι;;;

av_dimitris
24-04-10, 13:50
ασχολουμαι ενεργα με το αθλημα εδω και 3 μηνες.οποτε οπως καταλαβαινεις δεν εχω μεγαλη εμπειρια.

GEORGEXX1
24-04-10, 14:16
ασχολουμαι ενεργα με το αθλημα εδω και 3 μηνες.οποτε οπως καταλαβαινεις δεν εχω μεγαλη εμπειρια.

Μηπως με τρεις μηνες ειναι λιγο νωρις να προσπαθεις να μπεις σε δυναμικα προγραμματα με ενταση;;;
Ξεκινα χαλαρα και δωσε την ευκαιρια να προσαρμοστει το σωμα σου σιγα-σιγα.

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=6233

av_dimitris
24-04-10, 17:35
γιατι?ποιο ειναι το προβλημα με το να κανω ενα δυναμικο προγραμμα?

GEORGEXX1
24-04-10, 18:04
Ξεκινα χαλαρα και δωσε την ευκαιρια να προσαρμοστει το σωμα σου σιγα-σιγα.
μπες σε ενα προγραμμα διατροφης.
μαθε να κανεις σωστα τις ασκησεις για να μην εχεις τραυματισμους.

αν παλι επιμενεις μπορεις να κανης οτι προγραμα θελεις.

av_dimitris
24-04-10, 19:31
θα τα σκεφτω σοβαρα αυτα που μου ειπες. σε ευχαριστω

sTeLaKoS
24-04-10, 20:04
ασχολουμαι ενεργα με το αθλημα εδω και 3 μηνες.οποτε οπως καταλαβαινεις δεν εχω μεγαλη εμπειρια.


γιατι?ποιο ειναι το προβλημα με το να κανω ενα δυναμικο προγραμμα?


Δε θέλω να σε τρομάξω αλλά στη φάση που είσαι ο τραυματισμός είναι πολύ κοντά. Το σώμα μας δεν έχει μόνο μυς. Έχει και τένοντες και νευρικό σύστημα. Αυτά τα δυο θέλουνε περισσότερο χρόνο για να προσαρμοστούν.

ledis
24-04-10, 20:06
φιλε ειμαστε πανω κατω στην ιδια κατασταση
παω γυμναστηριο απο τελη Δεκεμβρη δηλαδη ενα περιπου μηνα παραπανω απο εσενα και κανω και εγω προγραμμα ογκου,με 8 επαναληψεις μια μυικη ομαδα καθε φορα αλλα καλα
το πρωτο καιρο οπως ειναι λογικο εκανα βλακειες και πειραματισμους μεχρι να καταληξω σε αυτο με πιο μεγαλη τη λαθος διατροφη
κανω 8 επαναληψεις οπως σου ειπα 4 σετ και καλη διατροφη γιατι αλλιως ογκο δεν το κοβω να παιρνω

av_dimitris
25-04-10, 15:42
παιδια εκανα και πιο πριν βαρη,οταν πηγαινα πυγμαχια. δεν ειπα πως αρχισα πρωτη φορα τα βαρη εδω και 3 μηνες,απλα τωρα προσπαθω να κανω προπονησεις με ενταση.

av_dimitris
27-04-10, 13:47
υπαρχει η περιπτωση αν κανω δυναμικο προγραμμα να μη δω αποτελεσματα.

GEORGEXX1
27-04-10, 14:16
Επειδη εχεις προγενεστερη ενασχοληση με τα βαροι μεσω της πυγμαχιας δεν θα εχεις προβλημα, με την διαφορα οτι εκει εκανες ασκησεις για την καλη διατηρηση του μυοσκελετικου,και ασκησεις ταχυτητας,που σημαινει οτι δεν παλευες για τρελα πρηξιματα. Ενω εδω τωρα ζητας την αυξηση της μυικης μαζας γι αυτο καλο ειναι να ξεκινησεις πιο ελαφρια απο αυτο το προγραμμα που διαλεξες,ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ.

av_dimitris
27-04-10, 14:31
τι επαναληψεις μου προτεινεις να κανω?

GEORGEXX1
27-04-10, 14:47
για ενα μηνα κανε απο τρεις ασκησεις σε καθε ομαδα με 4 σετ των 8.
Τα κιλα να ειναι τοσα ωστε να βγαινουν με λιγο ζορι ολα τα σετ και ολες οι επαναληψεις.

av_dimitris
27-04-10, 15:13
και μετα απο ενα μηνα μπορω να αρχισω ενα πιο δυναμικο προγραμμα?

GEORGEXX1
27-04-10, 16:38
μετα θα μπεις στα προγραμματα ογκου- δυναμης που εχει στο τοπικ προπονιση.