PDA

Επιστροφή στο Forum : γραμμωση,τι κανει ακριβως?



hulkman
20-04-10, 16:06
γεια σε ολους,θελω να θεσω ενα ερωτημα οσο αφορα την γραμμωση..ξερω οτι η διατροφη γραμμωσησ απομακρινει το περριτο λυπος απο το σωμα ωστε να εμφανιστουν οι μυες μας!η προπονηση γραμμωσης τι ακριβως κανει?ογκο δινει?

jGod
20-04-10, 16:40
δεν υπαρχει προπονηση γραμμωσης.τραβα οσο πιο πολλα κιλα μπορεις..!ορθα κοφτα :weights:

Eddie
20-04-10, 16:45
δεν υπαρχει προπονηση γραμμωσης.τραβα οσο πιο πολλα κιλα μπορεις..!ορθα κοφτα :weights:

+1:thumbup:

Με μονη εξαιρεση τα προγραμματα υψηλης εντασης με μικρες παυσεις ωστε να κρατας ψηλα τον μεταβολισμο,και την εμφαση της προπονησης σε ασκησεις απομονωσης για καλυτερο μυικο διαχωρισμο.Αυτο που λενε παντως λιγα κιλα πολλες επαναληψεις μπορει με καποιο τροπο να βοηθησει και να ξυπνησει καποιες μυικες ινες αλλα σε καμια περιπτωσει να σε γραμμωσει.

Machiavelli
21-04-10, 11:39
Με μονη εξαιρεση τα προγραμματα υψηλης εντασης με μικρες παυσεις ωστε να κρατας ψηλα τον μεταβολισμο
Δηλαδή;

Eddie
21-04-10, 12:09
Δηλαδή;

Tι δηλαδη?Σε συνδιασμο με υψηλη ενταση ειναι ενα προπονητικο tip για να κρατας το μεταβολισμο σου ψηλα ωστε να καις περισσοτερες θερμιδες->καψιμο λιπους->γραμμωση.(κατα προσεγγιση).

Machiavelli
21-04-10, 12:16
Και γιατί είναι εξαίρεση, όσον αφορά αυτό;

δεν υπαρχει προπονηση γραμμωσης.τραβα οσο πιο πολλα κιλα μπορεις..!ορθα κοφτα :weights:

Eddie
21-04-10, 12:20
Για τα κιλα συμφωνω και γω,αλλα μη μου πεις οτι θα καψεις ιδιες θερμιδες η θα στρεσσαρεις τους μυες το ιδιο εαν καθεσαι αναμεσα στα σετ 40δευτερολεπτα με το να καθεσαι 2 λεπτα?Και οπως ειπα ειναι ενα προπονητικο tip και οχι εξολοκληρου προπονηση γραμμωσης.

Machiavelli
21-04-10, 12:32
Συνεχίζω να μη καταλαβαίνω γιατί είναι εξαίρεση αυτό που λες πάνω σε αυτό που είπε ο jGod. Τώρα το πόσο θα κάψεις και το πόσο θα στρεσσάρεις τους μύες με διάλειμμα 40 δευτερολέπτων ή 2 λεπτών (υπερβολικά μεγάλο αυτό βέβαια) είναι σχετικό, μπορεί για 2 λεπτά οι παλμοί να είναι ψηλά και με το διάλειμμα των 2 λεπτών να μη πέσεις καθόλου σε κιλά στο επόμενο σετ και στο επόμενο διάλειμμα να παραμείνουν ψηλά οι παλμοί. Δε ξέρω αν σου έχει ματώσει ποτέ η μύτη από την πίεση στο γυμναστήριο, εκεί με διάλειμμα 40 δευτερολέπτων πρέπει να βάλεις τα μισά κιλά.

Eddie
21-04-10, 12:39
Συνεχίζω να μη καταλαβαίνω γιατί είναι εξαίρεση αυτό που λες πάνω σε αυτό που είπε ο jGod. Τώρα το πόσο θα κάψεις και το πόσο θα στρεσσάρεις τους μύες με διάλειμμα 40 δευτερολέπτων ή 2 λεπτών (υπερβολικά μεγάλο αυτό βέβαια) είναι σχετικό, μπορεί για 2 λεπτά οι παλμοί να είναι ψηλά και με το διάλειμμα των 2 λεπτών να μη πέσεις καθόλου σε κιλά στο επόμενο σετ και στο επόμενο διάλειμμα να παραμείνουν ψηλά οι παλμοί. Δε ξέρω αν σου έχει ματώσει ποτέ η μύτη από την πίεση στο γυμναστήριο, εκεί με διάλειμμα 40 δευτερολέπτων πρέπει να βάλεις τα μισά κιλά.

Οκ μακια,λαθος τοποθετηση,δεν ειναι εξαιρεση αλλα διευκρινηση.Αφου καταλαβαινεις τι θελω να πω,γιατι το κουραζουμε?

Μεχρι στιγμης μυτη δε μου εχει ματωσει,αλλα εχω κανει εμετο μετα απο αρσεις θανατου.

Svein
21-04-10, 13:46
Οκ μακια,λαθος τοποθετηση,δεν ειναι εξαιρεση αλλα διευκρινηση.Αφου καταλαβαινεις τι θελω να πω,γιατι το κουραζουμε?

Μεχρι στιγμης μυτη δε μου εχει ματωσει,αλλα εχω κανει εμετο μετα απο αρσεις θανατου.

Πως το κατάφερες αυτο :bowdown::bowdown::bowdown: ?

Eddie
21-04-10, 14:01
Πως το κατάφερες αυτο :bowdown::bowdown::bowdown: ?

Ηταν η 1η φορα που δοκιμασα αρσεις με 160.Δε θελει και πολυ,οπως εισαι σκυφτος σου'ρχοντε ολα πανω.Ευτυχως προλαβα και πηγα στην τουαλετα.:green:

Svein
19-05-10, 13:48
Ηταν η 1η φορα που δοκιμασα αρσεις με 160.Δε θελει και πολυ,οπως εισαι σκυφτος σου'ρχοντε ολα πανω.Ευτυχως προλαβα και πηγα στην τουαλετα.:green:

:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

albertob30
19-05-10, 18:31
στις προπονησεις εθνικης ρακμπυ στην αγγλια εαν οι αθλητες δεν κανουν μια φορα καθε δυο βδομαδες εμετο στην προπονηση τους σημαινει οτι δεν πιεζονται αρκετα.

ποσο πολυ καταπονητε το σωμα ομως ετσι και ολοκληρος ο οργανισμος δεν λενε..

giannis64
19-05-10, 18:43
δεν υπαρχει προπονηση γραμμωσης.τραβα οσο πιο πολλα κιλα μπορεις..!ορθα κοφτα :weights:

+1:thumbup:


Tι δηλαδη?Σε συνδιασμο με υψηλη ενταση ειναι ενα προπονητικο tip για να κρατας το μεταβολισμο σου ψηλα ωστε να καις περισσοτερες θερμιδες->καψιμο λιπους->γραμμωση.(κατα προσεγγιση).

τα βαρη απο την φυση τους ειναι αναεροβια προπονηση, δεν και θερμιδες απο λιπος!!!


Συνεχίζω να μη καταλαβαίνω γιατί είναι εξαίρεση αυτό που λες πάνω σε αυτό που είπε ο jGod. Τώρα το πόσο θα κάψεις και το πόσο θα στρεσσάρεις τους μύες με διάλειμμα 40 δευτερολέπτων ή 2 λεπτών (υπερβολικά μεγάλο αυτό βέβαια) είναι σχετικό, μπορεί για 2 λεπτά οι παλμοί να είναι ψηλά και με το διάλειμμα των 2 λεπτών να μη πέσεις καθόλου σε κιλά στο επόμενο σετ και στο επόμενο διάλειμμα να παραμείνουν ψηλά οι παλμοί. Δε ξέρω αν σου έχει ματώσει ποτέ η μύτη από την πίεση στο γυμναστήριο, εκεί με διάλειμμα 40 δευτερολέπτων πρέπει να βάλεις τα μισά κιλά.

+1:thumbup: