PDA

Επιστροφή στο Forum : Ζωνη εφίδρωσης



giannaras2
23-09-09, 16:51
γεια σας παιδες...η8ελα να ρωτησω αν 3ερει καποιος να μου πει κατα ποσο βοη8αει η ζωνη εφιδρωσης...νιω8ω τους κοιλιακους μου μυς γυμνασμενουσ αλλα υπαρχει λιπος κυριως στου ορ8ους κοιλιακουσ και δεν τουσ αφινει να φανουν το οποιο 8ελω να διω3ω οπως δηποτε...8α με βοη8ισει η ζωνη ή 8α τν αγορασω τζαμπα??

Exci
23-09-09, 17:12
Μπα δε νομιζω να την αγορασεις τσαμπα, μαλλον θα την πληρωσεις :turtle:

..forget it.

Ballbreaker
23-09-09, 17:14
Εαν θες αυξημενη εφιδρωση αρκει να γυμναζεσαι με βαρια ρουχα,πολλες μπλουζες κτλ,δεν χρειαζεται να φορας ζωνες.
Δοκιμασε το και κρινε απο τα αποτελεσματα,το πιθανοτερο ειναι οτι θα δεις πτωση στην αποδοση σου μαζι με την απωλεια λιγων θερμιδων.

giannaras2
23-09-09, 17:16
..πολυ αστειο...λολ...

drago
23-09-09, 17:40
γεια σας παιδες...η8ελα να ρωτησω αν 3ερει καποιος να μου πει κατα ποσο βοη8αει η ζωνη εφιδρωσης...νιω8ω τους κοιλιακους μου μυς γυμνασμενουσ αλλα υπαρχει λιπος κυριως στου ορ8ους κοιλιακουσ και δεν τουσ αφινει να φανουν το οποιο 8ελω να διω3ω οπως δηποτε...8α με βοη8ισει η ζωνη ή 8α τν αγορασω τζαμπα??

απ' οτι εχω διαβασει αυτη η ιστορια με το τοπικο λιπος ειναι μουφα.

θυμαμαι πριν χρονια ειχα αγορασει μια τετοια και πλακονομουνα στα σχοινακια και στιυς κοιλιακους και ετρεχε ο ιδροτας ποταμι.

μολις τη βγαλεις και κοιταχτεις στον καθρευτη λες μαν δουλευει!!!

μετα απο μερικες ωρες ξανακοιταζεσαι και λες μαν, δεν δουλεβει!!!

korasanis
23-09-09, 20:59
η ζωνη εφιδρωσεις δεν κανει τιποτα μα τιποτα απολυτος!!!!ασκοπη σπαταλη χρηματων!!!

ioannis1
23-09-09, 21:33
εχω δει τον κολεμαν να την χρησιμοποιει.εγω παντατην βαζω στη γραμμωση νομιζω σε μενα κανει καλο διωχνει νερα,αλλα οχι λιπος να ξερετε.

The Rock
23-09-09, 22:13
Εγώ προσωπικα με 2 μήνες συνεχόμενη χρήση έχασα πολυ λίπος όχι αστεία με διατροφή και πολυ αερόβια .... κατέβηκαν αρκετά τα ποσοστά μου ... τουλάχιστον 5 κιλά λίπος εκτός νερών .. απλα για να δουλεύσει κατά την γνώμη να την φοράς κάνοντας ένα κύκλο .. δλδ 1 μήνα συνεχόμενα 2-3 οχι και μετά το ίδιο ... κάνει δουλειά αλλά όχι χωρίς διατροφή και αρκετή αερόβια ... προσωπική άποψη ..

Exci
23-09-09, 22:30
απλα για να δουλεύσει κατά την γνώμη να την φοράς κάνοντας ένα κύκλο .. δλδ 1 μήνα συνεχόμενα 2-3 οχι και μετά το ίδιο .....
>_<
Moνος σου το εβγαλες αυτο?

the_big_litho
24-09-09, 15:37
απλα για να δουλεύσει κατά την γνώμη να την φοράς κάνοντας ένα κύκλο .. δλδ 1 μήνα συνεχόμενα 2-3 οχι και μετά το ίδιο ... κάνει δουλειά αλλά όχι χωρίς διατροφή και αρκετή αερόβια ... προσωπική άποψη ..
Πρωτη φορα το ακουω αυτο

Παντως σε μενα δουλεψε..... οταν ημουνα 5% λιπος και εχασα κατι τελευταια υγρα...

Exci
24-09-09, 15:54
Παντως σε μενα δουλεψε..... οταν ημουνα 5% λιπος και εχασα κατι τελευταια υγρα...
Ακριβως, για χασιμο υγρων ισως, και παλι, πολυ βραχυπροθεσμα αποτελεσματα.

narta
24-09-09, 16:43
Ακριβως, για χασιμο υγρων ισως, και παλι, πολυ βραχυπροθεσμα αποτελεσματα.

Μα αφου στην τηλεοραση λεει οτι ΚΑΕΙ το λιπος!!! Ψεμματα λενε?!?!?!? :shock:

Υ.Γ. Αν εκαιγε το λιπος θα εβγαζε τσικνα σαν παιδακι; :rolf:

sTeLaKoS
24-09-09, 17:34
Μα αφου στην τηλεοραση λεει οτι ΚΑΕΙ το λιπος!!! Ψεμματα λενε?!?!?!? :shock:

Υ.Γ. Αν εκαιγε το λιπος θα εβγαζε τσικνα σαν παιδακι; :rolf:

LoL! :rolf:

Τη δοκίμασα για 1-2 μήνες με την αεροβική μου, το καλοκαίρι που μας πέρασε.
Με το που την έβγαζα έβλεπα διαφορά στη κοιλιά μου αλλά μετά από 2-3 ώρες επανερχόμουν. Υγρά ήταν που τα αναπλήρωνε αμέσως ο οργανισμός μου.
Εν τέλει τη σταμάτησα

The Rock
30-09-09, 00:39
>_<
Moνος σου το εβγαλες αυτο?
Σου φαίνεται περίεργο το ξέρω ... ναι εγώ το έβγαλα ...

ΠΡοσωπικά λειτούργησε πολύ καλύτερα έτσι γτ από ένα σημείο το συνήθισε ο οργανισμός μου ,δλδ την θερμογέννεση στο σημείο αυτό που,ήταν σαν να μην την φορούσα καθόλου ....
Όταν την ξεσυνίθισε την ξαναφόρεσα και είχα πάλι μείωση ποσοστών ..
Δεν μπορώ να το εξηγήσω περαιτέρω,απλά δοκιμάστε διάφορες μεθόδους και βλέπετε τι δουλεύει πάνω σας ...

tower nikolas
30-09-09, 09:23
Η ζώνη εφίδρωσης βοηθα στην απώλεια υγρων με την μορφη ιδρωτα απο την κοιλιακη χώρα.Αν είσαι σε προχωρημένο επίπεδο σίγουρα θα καταλαβεις την διαφορα που κάνει.Αν ομως εχεις μεγάλα ποσοστα λίπους στην κοιλιακη χωρα δεν το καταλαβενεις πως δουλεύει.Εγω την χρησιμοποιω τις καλοκαιρινες περιοδους και μπορω να πω οτι δουλευει(Για απωλεια υγρών μιλαμε παντα);)

ioannis1
30-09-09, 15:39
πολυ σωστος ο νικολας...:clap:

-beba-
01-10-09, 11:15
Λετε για μια απλη φαρδια ζωνη ή μηπως εννοείται αυτες που δουλευουν με μπαταριες? Εχω δεί σε κατάστημα με συμπληρώματα αυτές τις απλές. Ειναι οικονομικές κιόλας. Αν πράγματι βοηθάει η απλη ζώνη (οχι με ρεύμα ή μπαταρίες) στην απώλεια υγρών μάλλον θα την δοκιμάσω. Απλά επιβεβαιώστε μου ότι πρόκειται για αυτήν.

KATERINI 144
01-10-09, 12:28
χωρις μπαταριες μπεμπα.

Exci
01-10-09, 12:34
Τσαμπα τα γραφουμε οτι γραφουμε μου φαινεται..

KATERINI 144
01-10-09, 12:36
θελουμε να χασουμε τα υγρα μας, τη προβλημα εχεις :bbbiceps:

sctp
01-10-09, 16:33
Δε μου ακουγετε πολυ υγιες να αφυδατωνεις τοπικα το δερμα τακτικα..εκτος αν το κανεις για καποια ειδικη περισταση...ολοι προσπαθουν να εχουν ενυδατωμενο δερμα οχι το αντιθετο :shock:

Exci
01-10-09, 17:53
θελουμε να χασουμε τα υγρα μας, τη προβλημα εχεις :bbbiceps:
Γιατι να το κανει αυτο καποιος οπως η μπεμπα? What's the point?

KATERINI 144
01-10-09, 19:07
λεπταίνει κάποιους πόντους η μέση, εντιτ: για ενα σύντομο χρονικό διάστημα.

(εγώ δε χρησιμοποιώ τετοιες ιστορίες, στην ερώτηση απαντησα.)

-beba-
02-10-09, 11:52
Σκέφτηκα να χρησιμοποιήσω την συγκεκριμένη ζώνη για απώλεια υγρών. Είχα διαβάσει σε κάποιο βιβλίο ότι μέσα στον λιπωδη ιστό υπάρχουν θύλακες νερού. Αναρωτιέμαι λοιπόν αν η ζώνη αυτή μπορεί να βοηθήση στην απώλεια των υγρών που βρίσκονται μέσα στο λίπος. Αυτός είναι ο λόγος που θέλω να την χρησιμοποιήσω. Λέτε να βοηθήσει?

savage
02-10-09, 12:21
Για μενα δεν υπαρχουν ουτε μαγικα φιλτρα,ουτε μαγικες ζωνες,ουτε μαγικα χαπια,ουτε μαγικος ζωμος,ουτε τιποτα.Και WINSTROL ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ,ΑΝ ΔΕΝ ΓΥΜΝΑΖΕΣΑΙ ΣΚΛΗΡΑ Κ ΔΕΝ ΤΡΩΣ ΚΑΛΑ,ΔΕΝ ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΑ ΕΠΙΘΥΜΗΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ στο θεμα"απωλεια λιπους".Αλλο πραγμα τα υγρα στο τελευταιο σταδιο της γραμμωσης, κ αλλο προσπαθω να διωξω το λιπος ωστε να φανουν οι κοιλιακοι μου
Απο κει κ περα το θεμα ης εφοδρωσης ειναι σχετικο.Αλλοι ιδρωνουν ευκολα,αλλοι δυσκολα.Παντως για καλυτερη εφυδρωση κανε διαλειμματα κατω του λεπτου μεταξυ των σετ στα βαρη κ χρησιμοποιησε μονο πολυαρθρικες ασκησεις στο ασκησιολογιο σου με υψηλα επιπεδα προπονητικης εντασης.Θα εχεις αυξημενους καρδιακους παλμους,αυξημενα επιπεδα εφυδρωσης κ καυσης λιπους.Αν συμπεριλαβεις κ αεροβια αμεσως μετα τα βαρη,σε συνδυασμο με καλη διατροφη παντα,τοτε πιθανον να εχεις τα επιθυμητα αποτελεσματα.
Αυτη ειναι η αποψη μου επι του θεματος

-beba-
02-10-09, 12:28
Φιλε μου γυμναζομαι, βελτιώνω την διατροφή μου και κάνω αερόβια το πρωί. Βλέπω κάθε μήνα να μειώνονται τα ποσοστά λίπους. Απλά την ζώνη την θέλω για επιπλέον βοήθεια. Δεν περιμένω μόνο από την ζώνη να δω βελτίωση.

Exci
02-10-09, 12:34
Φιλε μου γυμναζομαι, βελτιώνω την διατροφή μου και κάνω αερόβια το πρωί. Βλέπω κάθε μήνα να μειώνονται τα ποσοστά λίπους. Απλά την ζώνη την θέλω για επιπλέον βοήθεια. Δεν περιμένω μόνο από την ζώνη να δω βελτίωση.
Βρε συ μπεμπα, τα νερα για ποσο να σου φυγουν? Για λιγες ωρες/μερες? Τα νερα ξαναρχοναι χωρις να μπορεις να το ελεγξεις, και καλα κανει το σωμα.

-beba-
02-10-09, 12:47
Οκ λοιπόν. Να μην την πάρω. Κριμα να δείνω και τα λεφτά μου άδικα. Σε ευχαριστώ πολύ.

savage
02-10-09, 21:36
Φιλε μου γυμναζομαι, βελτιώνω την διατροφή μου και κάνω αερόβια το πρωί. Βλέπω κάθε μήνα να μειώνονται τα ποσοστά λίπους. Απλά την ζώνη την θέλω για επιπλέον βοήθεια. Δεν περιμένω μόνο από την ζώνη να δω βελτίωση.

Mπεμπα δεν το ελεγα για σενα.Αν προσεξες,δεν εκανα quote στο δικο σου σχολιο.Το post μου ειχε να κανει με το παιδι που ανοιξε αυτο το topic.Απλα ετυχε το post μου να πεσει κατω απο το δικο σου.
Ξερω οτι γυμναζεσαι σκληρα σε βαρη κ αεροβια κ εχεις πολυ μεγαλες βελτιωσεις σε 1 εξαμηνο μονο.Εχω διαβασει το story σου κ εχω δει τις φωτο σου κ φαινεται οτι αγαπας αυτο που κανεις κ ξερω οτι εχεις κ εναν καλο δασκαλο διπλα σου.
Οπως ειπα τα εγραφα για το παιδι που ανοιξε το topic,ωστε να του δωσω να καταλαβει πως εχουν τα πραματα.Δυστυχως ειδικα στα νεοτερα σε ηλικια παιδια η σε οσους ειναι νεοι στο χωρο κυριαρχει η πεποιθηση οτι μπορουν να εχουν ευκολα κ γρηγορα αποτελεσματα χρησιμοποιωντας τετοια προιοντα.
Δεν ειχα καμια προθεση να προσβαλω ουτε εσενα ουτε να μειωσω την προσπαθεια που καταβαλλεις κ το γνωστικο σου επιπεδο πανω στο αντικειμενο.Αν παντως το επραξα,σου ζητω συγνωμη:toast:

iwvi7
03-10-09, 12:12
Παιδιά εγώ χρησιμοποιώ ζώνη στην πρωινή αερόβια όντως λύπος δεν φευγει μόνο τα υγρά αλλά κάτι που είναι συμαντηκό για εμένα ότι βλέποντας την φιγούρα μου πιο στεγνή (από υγρά) αναπτερώνεται το ηθικό μου και συνεχίζω με πιο πολύ πάθος και πιο συγκεντρωμένη στο στόχο μου:bbbiceps: όσα για τα υγρά τα αναπληρώνω..!:bbbiceps:

Exci
03-10-09, 15:02
όσα για τα υγρά τα αναπληρώνω..!:bbbiceps:
Σε δουλεια να βρισκομαστε δηλαδη :green:

iwvi7
03-10-09, 19:32
Σε δουλεια να βρισκομαστε δηλαδη :green:

:green::green:

TRIANTAFYLLOU
05-10-09, 22:16
κάπου εχουμε αναλύσει για την ζώνη και αυτες τις μεθόδους αδυνατίσματος , η ζώνη απλα προκαλώντας εφύδρωση μειώνει πόντους απο υγρα και απο τους μυς γιατι και οι μυς αποτελούνται απο νερο , αλλα υπάρχει και ο κίνδυνος να μας κάνει καποια ζημια επειδη η περιοχή είναι ζεστη και ιδρωμένη και ενα ψυχρό αεράκι μας κάνει την ζημια , γι αυτό χρειάζετε προσοχή και όταν την βγαζουμε να μην είμαστε σε ρεύμα αέρα.

επίσης υπάρχει και ο κίνδυνος αν την φοράμε αρκετες ώρες , των αρνητικών επιπτώσεων που έχει η υπερβολική εφύδρωση , όπως κράμπες και αδυναμία της μέσης λόγω αφυδάτωσης και έλειψης ηλεκτρολυτων

ioannis1
06-10-09, 15:04
+1:thumbup::thumbup:

kyriakos23
03-12-09, 22:07
κανει δουλια αν ξερετε για απωλια κιλων στην μεση η τπτ?

Haris Pilton
04-12-09, 00:11
Εχω την αμυδρη εντυπωση πως προυπαρχει τετοιο ποστ.
Κανει οτι λεει,σε αφυδατονει εκει που την βαζεις,απλα νερα χανεις.

sTeLaKoS
05-12-09, 22:33
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=5655&highlight=%CE%B6%CF%89%CE%BD%CE%B7

Polyneikos
06-12-09, 13:45
Tα ποστς μεταφερθηκαν στο ηδη υπάρχον τόπικ !!

sogoku
14-12-09, 01:00
Νομιζω οτι η απωλεια λιπους δεν εχει καμια σχεση με την εφιδρωση και με τετοιες επιφανειακες πρακτικες.Η απωλεια λιπους ειναι συνδεδεμενη με την καρδουλα μονο.

killer85
24-04-10, 00:44
Δεν ξέρω αν έχει ξανασυζητηθεί το θέμα (αν έχει ζητώ συγνώμη)... Τι γνώμη έχετε για τις ζώνες εφίδρωσης, βλέπω αρκετούς να φοράνε...

Ο πρώτος μου γυμανστής, ασχολιόταν με BB και είχε και διακρίσεις στα νιάτα του, μου είχε αναφέρει πως βοηθούν στα πλαινά...

ΕΠίσης, ένας φίλος μου με χάλια διατροφή αγόρασε μια και κοιμποταν με αυτή την νύχτα και γράμμωσε πολύ γρήγορα στην περιοχή αυτή...

Εγ'ω έχω χρησιμοποιήσει παλιότερα, αλλά δεν μου προσέφερε κάτι, εκτός από πολύ ιδρώτα...


***Άλλη φορά χρησιμοποίησε πρώτα την Αναζήτηση μήπως το θέμα προϋπάρχει. Mods Team***

TEFAAtzis
24-04-10, 12:54
Δεν ξέρω αν έχει ξανασυζητηθεί το θέμα (αν έχει ζητώ συγνώμη)... Τι γνώμη έχετε για τις ζώνες εφίδρωσης, βλέπω αρκετούς να φοράνε...

Ο πρώτος μου γυμανστής, ασχολιόταν με BB και είχε και διακρίσεις στα νιάτα του, μου είχε αναφέρει πως βοηθούν στα πλαινά...

ΕΠίσης, ένας φίλος μου με χάλια διατροφή αγόρασε μια και κοιμποταν με αυτή την νύχτα και γράμμωσε πολύ γρήγορα στην περιοχή αυτή...

Εγ'ω έχω χρησιμοποιήσει παλιότερα, αλλά δεν μου προσέφερε κάτι, εκτός από πολύ ιδρώτα...


***Άλλη φορά χρησιμοποίησε πρώτα την Αναζήτηση μήπως το θέμα προϋπάρχει. Mods Team***

Μια βλακεια και μιση ειναι.Ασε που ειναι και dangerous!!!

Eddie
24-04-10, 15:21
Μια βλακεια και μιση ειναι.Ασε που ειναι και dangerous!!!

Οτι ειναι βλακεια συμφωνω.Dangerous γιατι?Για εγκαυματα εννοεις η κατι αλλο?

AGGELOS.K
24-04-10, 16:51
.

επίσης υπάρχει και ο κίνδυνος αν την φοράμε αρκετες ώρες , των αρνητικών επιπτώσεων που έχει η υπερβολική εφύδρωση , όπως κράμπες και αδυναμία της μέσης λόγω αφυδάτωσης και έλειψης ηλεκτρολυτων
Για τον παραπανω λόγω είναι .Dangerous

Eddie
24-04-10, 17:22
Οκ.Αν και το βλεπω λιγο υπερβολικο να αφυδατωθεις απο την χρηση της ζωνης,αν φυσικα μιλαμε και για λογικα πλαισια 1-2 ωρες την ημερα.Τωρα αν τη φορας 10 ωρες τη μερα αλλαζει το πραγμα.Ενας στο χωριο μου ειχε παθει ενα ψιλοεγκαυμα επειδη ετρεχε το καλοκαιρι με σακουλα σκουπιδων στην κοιλια για ποση ωρα.

giannaras2
25-04-10, 11:49
παιδες εγω ειχα ανοι3ει αυτο το ποστ..τελικα ειχα παρει ζωνη..αλλα βγηκε μουφα.!δεν α3ιζει ..δεν κανει τιποτα..μονο τοπικη εφιδρωση και τιποτα αλλο...;)

tasos2
18-12-10, 13:25
Καλημερα φιλοι μου!

Εχω την εξης ερωτηση. Το να ιδρωνεις βοηθαει στην καυση λιπους ή μονο στην απομακρυνση των υγρων? Δηλαδη κανεις καποια ασκηση και εχει κρυο και δεν ιδρωνεις και καις καποιες θερμιδες. Αν ιδρωνεις δεν θα καις παραπανω?

Μπορεις να εστιασεις στην κοιλια με τη ζωνη εφιδρωσης ή μετραει μονο ποσο ιδρωνεις συνολικα?

Αν η απαντηση ειναι οτι δεν κανει για λιπος αλλα μονο για υγρα, αυτο θα βοηθησει εμενα που εκτος απο λιπος στη κοιλια εχω και ενα φουσκωμα (κατι σαν τυμπανισμος).

Υ.Γ. Πριν βιαστειτε να την απορριψετε επειδη τη διαφημιζουν στη τηλεοραση οπως διαφημιζουν και τα βαρακια του ενος κιλου που τα κουνας σαν να τραβας μ@#*@!α, να σας πω οτι στην ταινεια relentless δειχνει τον ronnie coleman να τη φοραει την ωρα που κανει αεροβικη και οταν τη βγαζει να ειναι μουσκεμα στον ιδρωτα...

Α και μη μου πει κανεις οτι παιζει ρολο η διατροφη και τετοια. Αυτα τα ξερω ηδη.

Gorillas
18-12-10, 15:18
Εγώ προσωπικά τη χρησιμοποιώ 2 χρόνια τώρα. Ήδη έχω αλλάξει μια γιατί την προηγούμενη την έλιωσα. Βοηθάει ένα 10% απ ότι έχω δει. Και χειμώνα τη χρησιμοποιώ και τη βγάζω και είναι πάλι μούσκεμα. Δε θέλει να τη σφίγγεις πάνω σου απλά να εφαρμόζει. Πάντως είμαι ευχαριστημένος με αυτή και για τα λεφτά της μια χαρά. 10 ευρό έδωσα και τη πήρα της Amila

Mitsen
18-12-10, 15:34
Άποψη μου, είναι άχρηστη!

Δεν βοηθάει να κάψεις λίπος παρα μονο του να ιδρώσεις. Με το να ιδρώσεις περισσότερο δεν σημαίνει ότι θα κάψεις παραπάνω θερμίδες με το έργο που κανεις.

Το μονο ευεργετικό είναι οι τοξίνες που φεύγουν ιδρώνοντας.

Στην ίδια κατηγορια με τα ηλίθια bαράκια θα το έβαζα . Τώρα άμα σε ανεβάζει ψυχολογικά πάω πάσο:toast::toast:

arisfwtis
18-12-10, 15:35
για να ιδρωσετε καντε σαουνα
χο χο χο:green:

Mitsen
18-12-10, 15:39
για να ιδρωσετε καντε σαουνα
χο χο χο:green:

σωστός:green:

tasos2
18-12-10, 19:12
Άποψη μου, είναι άχρηστη!

Δεν βοηθάει να κάψεις λίπος παρα μονο του να ιδρώσεις. Με το να ιδρώσεις περισσότερο δεν σημαίνει ότι θα κάψεις παραπάνω θερμίδες με το έργο που κανεις.

Το μονο ευεργετικό είναι οι τοξίνες που φεύγουν ιδρώνοντας.

Στην ίδια κατηγορια με τα ηλίθια bαράκια θα το έβαζα . Τώρα άμα σε ανεβάζει ψυχολογικά πάω πάσο:toast::toast:

Στο φουσκωμα που εχει καποιος στην κοιλια βοηθαει? Δεν ξερω απο τι γινεται αυτο το φουσκωμα. Αν ειναι απο υγρα ή κατι αλλο. Παντως δεν ειναι λιπος. Ειναι κατι σαν μπαλονι. Λογικα αν ειναι υγρα βοηθαει. Τι λες?

giannis64
18-12-10, 19:54
2 θεματα συγχωνευτηκαν.

παιδια καντε αναζητηση πριν ανοιξετε ενα θεμα..

Mitsen
18-12-10, 22:51
Στο φουσκωμα που εχει καποιος στην κοιλια βοηθαει? Δεν ξερω απο τι γινεται αυτο το φουσκωμα. Αν ειναι απο υγρα ή κατι αλλο. Παντως δεν ειναι λιπος. Ειναι κατι σαν μπαλονι. Λογικα αν ειναι υγρα βοηθαει. Τι λες?

Αυτό το φούσκωμα που αναφέρεις το αντιμετωπίζουμε πολλοί. Κατά βάση είναι λίπος και λίγα νερά. Με το να ιδρώσεις και να αφυδατωθείς όχι, δεν νομίζω να κερδίζεις τίποτα.
Νερά είναι που χάνονται εκείνη την ώρα και αναπληρώνονται αργότερα...

Διάβασε και παλαιότερα post στο συγκεκριμένο thread θα δεις ποιο συγκεκριμένες απαντήσεις;)

gruberalles21
02-01-11, 20:38
την τελευταια φορα που πηγα να αγορασω βαρη (λαστιχενιους δισκους) ειδα κατι ζωνες αδυνατισματος.μιας και θελω να ισιωσω τη μεση μου μεχρι τελους και να βγαλω και την τελευταια στρωση λιπους απτους κοιλιακους σκεφτηκα να την αγορασω.ο τυπας στο ταμειο μου ειπε οτι θα γινω λαμπαδα:rolf:
αλλα καπου ειχα διαβασει οτι δεν κανουν τιποτα,απλα χανεις νερο!!
τι ισχυει τελικα???
-καλη χρονια σε ολους:weights:

loufas
02-01-11, 20:48
την τελευταια φορα που πηγα να αγορασω βαρη (λαστιχενιους δισκους) ειδα κατι ζωνες αδυνατισματος.μιας και θελω να ισιωσω τη μεση μου μεχρι τελους και να βγαλω και την τελευταια στρωση λιπους απτους κοιλιακους σκεφτηκα να την αγορασω.ο τυπας στο ταμειο μου ειπε οτι θα γινω λαμπαδα:rolf:
αλλα καπου ειχα διαβασει οτι δεν κανουν τιποτα,απλα χανεις νερο!!
τι ισχυει τελικα???
-καλη χρονια σε ολους:weights:
Δε κανουν τιποτα! αν θες να χασεις λιπος κανε καλητερη διατροφη και περισσοτερη αεροβια πανω απο 40λεπτα.σε συνδιασμο με βαρη θα εχεις καλητερα αποτελεσματα!οι ζωνες ειναι ψεματα

beefmeup
02-01-11, 20:49
2 θεματα συνχωνευτικαν.

ψαξτε λιγο το φορουμ,πριν ανοιξετε νεο θεμα παιδια..:thumbup:

gruberalles21
02-01-11, 20:52
Δε κανουν τιποτα! αν θες να χασεις λιπος κανε καλητερη διατροφη και περισσοτερη αεροβια πανω απο 40λεπτα.σε συνδιασμο με βαρη θα εχεις καλητερα αποτελεσματα!οι ζωνες ειναι ψεματα


τρεχω συχνα στ αλσος στ φιλαδελφεια,2-3 φορες την εβδομαδα.και διατροφη εχω βελτιωσει παααρα πολυ!πηγα και σε διατροφολογο!δε μπορω να πω,ενα χρονο βαρη που κανω εχω χασει αρκετα κιλα λιπους!ξεκινησα αρκετα "λαπας":P ισως βιαζομαι αρκετα...:green:
ευχαριστω για το ποστ!!!

gruberalles21
02-01-11, 20:53
2 θεματα συνχωνευτικαν.

ψαξτε λιγο το φορουμ,πριν ανοιξετε νεο θεμα παιδια..:thumbup:

σορρυ αδερφε!

chaniotis.manos
18-01-11, 20:15
σωστος ο savage!ετσι ειναι ακριβως!!

Crased
19-01-12, 15:21
Καλησπερα μελη της σελιδας , θα ηθελα να κανω μια ερωτηση σχετικα με της ζωνες καψιμου λυπους που υπαρχουν , κατα ποσο ειναι καλες και κατα ποσο κανουν δουλεια ..!
αν τκανα λαθος το ποστ μου συγνωμη..!

nopain
19-01-12, 15:24
δεν κάνουν απολύτως τίποτα
μόνο κανά υγρό να χάσεις και μετά αμέσως το ξαναπαίρνεις με κανά ποτήρι νερό

Crased
19-01-12, 15:25
δεν κάνουν απολύτως τίποτα

το εχεις δοκιμαση φιλε μου ; η λιποδιαλυτες κανουν και σε ποσο χρονικο διαστημα ;

nopain
19-01-12, 15:29
δεν έχω δοκιμάσει αλλά με μια αναζήτηση στο φόρουμ θα βρεις παρόμοιο θέμα
όσο για λιποδιαλύτες δες εδώ

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?8523-%CE%9B%CE%B9%CF%80%CE%BF%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%BB%CF%8D%CF%84%CE%B5%CF%82&highlight=%CE%BB%CE%B9%CF%80%CE%BF%CE%B4%CF%85%CE%B1%CE%BB%CE%AF%CF%84%CE%B5%CF%82

tolis93
19-01-12, 15:30
οι ζωνες εφιδρωσης απλα αφαιρουν νερα.για μενα ειναι αν θες "και καλα καλες" καμια βδομαδα πριν βγεις παραλια κ θες να κανεις ποζα.περαν αυτου.δε κανουν κ τπτ ιδιαιτερο. εγω τις χρησιμοποιω σαν μονοτικο βεβαια γιατι βγαινω κ τρεχω εξω.αν θες να καψεις λιπος γινε "σκληρος" στη κουζινα σου περα απο το γυμναστηριο

Crased
19-01-12, 15:35
οι ζωνες εφιδρωσης απλα αφαιρουν νερα.για μενα ειναι αν θες "και καλα καλες" καμια βδομαδα πριν βγεις παραλια κ θες να κανεις ποζα.περαν αυτου.δε κανουν κ τπτ ιδιαιτερο. εγω τις χρησιμοποιω σαν μονοτικο βεβαια γιατι βγαινω κ τρεχω εξω.αν θες να καψεις λιπος γινε "σκληρος" στη κουζινα σου περα απο το γυμναστηριο

δεν ειμαι πολλα κιλα να φανταστεις ειμαι 1.68 68 κιλλα απλα εχω λυπος και ελεγα και καλα ισως η ζωνη βοηθησει η καποιο ιδος λυποδιαλυτη η προτεινη ! με την κουζινα μ νταξει δεν τροω πολυ σε θεμα θερμιδων απλα ειναι δυο μηνες και διαφορα δεν βρισκω..!

sTeLaKoS
19-01-12, 15:49
Crased καταρχήν ανοίγεις θέμα χωρίς να να κάνεις αναζήτηση για να δεις αν προϋπάρχει.
Κατά δεύτερον το άνοιξες σε λάθος ενότητα.

Κανόνες του Φόρουμ
(http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?1626-Κανόνες-του-Φόρουμ)
^^ Για διάβασε τους, γιατί μάλλον δε το 'χεις κάνει.

tolis93
19-01-12, 16:08
δεν ειμαι πολλα κιλα να φανταστεις ειμαι 1.68 68 κιλλα απλα εχω λυπος και ελεγα και καλα ισως η ζωνη βοηθησει η καποιο ιδος λυποδιαλυτη η προτεινη ! με την κουζινα μ νταξει δεν τροω πολυ σε θεμα θερμιδων απλα ειναι δυο μηνες και διαφορα δεν βρισκω..!

κοιτα το θεμα διατροφης ειναι να τρως κ σωστα.δε δουλευουν σε ολους τα ιδια.αποδεδειγμενο αυτο π λεω απο πολλους κ θα στο πουν κ πολλοι εδω μεσα.γνωμη μ. λιγο παραπανω αεροβιο κ ψαξου λιγο με τη διατροφη σ.αυτο ειναι ολο.αν θες να χασεις λιπος υποθερμιδικα απλα ψαξε τροφες για καλυτερα αποτελεσματα

Thespys
13-05-12, 00:10
παιδες παρακολουθουσα το βιντεο αυτου του τιπα http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ekX82QbF2o0 που φοραει μια ζονι στην μεσι που του ανεβαζει την θερμοτιτα στην περιοχη των κιλιακων,παντα τις θεορουσα μαλακιες αλλα μετα απο αυτο το βιντεο και δυο ατομα που ιδα στο γυμναστιριο να τιν φορανε θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας,μιπος βοηθαει στην καυση του λιπους? η ο υδροτας ειναι απλα υγρα?

koukoutsaki
13-05-12, 00:12
μακαρι να καιγαμε ετσι το λιπος...:unsure::unsure:
ειναι σαν την αλλη εξυπναδα που κυκλοφορει με αλοιφη θερμαντικη και τυλιγμα με σελοφαν
και μετα τρεχεις στα επειγοντα για εγκαυμα:(

Ηλαπ
13-05-12, 00:13
Απλα υγρα το οποια γυρνανε με το που πιεις νερο!!

ελμερ
13-05-12, 00:15
Ειναι απλα υγρα...φορουσα και γω πιο παλια αλλα δεν υπαρχει λογος......:welcome::welcome:

Thespys
13-05-12, 00:29
χαιρομε που με αποτρεψατε να κανω το τραγικο λαθος να την αγορασο γιατι ημουν ετιμος:P και εγω πιστευα οτι ειναι μαλακιες απλα ηθελα μια επιβεβεοση

tolis93
13-05-12, 11:59
δε ντρεπονται να τις πουλανε απορω...υγρα χανεις.με το 1ο ποτηρι νερο τα ξανα πηρες ολα:green: απλα οι απογοητευμενοι υπερβαροι επειδη δε το βλεπουν ευκολα αυτο νομιζουν οτι δε κανει δουλεια η μιση ωρα διαδρομος π εκαναν αλλα οτι εκανε η ζωνη.τουλαχιστον στο 50%. οπως κ τα βαρακια για ακρα. 2 κιλα το καθε ενα ειναι μονο για να αυξησεις αντοχη ειναι καλα.γιατι μειωνουν κ την ενταση της αεροβιας σου κατα πολυ

beefmeup
13-05-12, 13:31
Thespys,στο ειπα κ σε αλλο θεμα..
πριν ανοιξεις οτιδηποτε για να ρωτησεις να ψαξεις γιατι στανταρ θα υπαρχει.
κ να διαβασεις τους κανονες φιλε.

kolossos-salonika
16-05-12, 09:18
χαιρομε που με αποτρεψατε να κανω το τραγικο λαθος να την αγορασο γιατι ημουν ετιμος:P και εγω πιστευα οτι ειναι μαλακιες απλα ηθελα μια επιβεβεοση

Μην ξεχνας οτι οργανισμος απο οργανισμο διαφερει με οτι αυτο συνεπαγεται.
Μια ζωνη εφιδρωσης δεν κοστιζει πανω απο 7-8Ευρω (μια απλη-δεν χρειαζονται οι υπερδιαφημισμενες).
Μπορει να σου διωχνει ουσιαστικα τα υγρα σε πρωτη φαση αλλα σιγουρα με την αποβολη των υγρων γυρω απ την κοιλια φευγουν κι αλλα και πιθανοτατα το λιπος.
Δηλαδη τι περιμενατε οτι με την 1η ωρα που θα την φορεσετε θα ειναι μονιμα τα αποτελεσματα ( δηλαδη θα εχει αποβληθει το περιττο λιπος;;! )

Κατα την γνωμη μου αν αρχισεις απο Ιανουαριο την ωρα της αεροβιας να φορας την ζωνη, γυρω στο 2μηνο θα χεις χασει ποντους και κιλα (και αρα λιπος). Ολα αυτα σε συνδιασμο με ισορροπημενη διατροφη. :welcome:

Creative
16-05-12, 22:53
Εγω παντως ειμαι της αποψης οτι δεν κανουν τιποτα.

Την εχω χρησιμοποιησει και δεν ειδα διαφορα, μονο με διατροφή ειδα!!

Ασε που πηγαινα για τρεξιμο και στεγνωνε ο υδρωτας πανω μου, με επιανε η μεση και δεν ηξερα απο τι ηταν, μετα το καταλαβα οτι ηταν απο τη ζωνη....