PDA

Επιστροφή στο Forum : Αποριες!



lila_1
24-04-10, 15:38
Τις εχω μαζεμενες μην ανοιγω πολλα τοπικ!:turtle:

Καταρχην,εαν δειτε οτι εχετε κολλησει σε ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ μονο ασκησεις...τις κανετε καιρο αλλα δεν μπορειτε ουτε κιλα να ανεβασετε ουτε επαναληψεις!:shock::shock:
Τι γινεται???Τι φταιει???Δεν μπορει να αναπτυχθει αλλο ο συκγκεκριμενος μυς που την δουλευει??:bowdown:
Συγκεκριμενα εχω κολλησει στις οπισθολαιμιες(πλατη) και στο peck deck(στηθος)
Οχι μονο δεν ανεβαινω,αλλα αρχιζω να πεφτω κιολας!:shock::shock:
Στις αλλες ομως κυριλε..ανεβαινω σε καθε προπονηση!:weights:
Να τις σταματησω καλυτερα,και να βαλω στη θεση τους αλλες??(και αν ναι ποιες?)

Η προπονηση ποδιων με γ***ει στη κυριολεξια!Απο την πιεση ψιλοζαλιζομαι κιολας και φευγω σαν παραλητο απο το gym! :P
Kαι κανω γυρω στα 16 σετ συν αλλα 4 για γαμπες.
Στις αλλες μυικες ομαδες,ενω τα δινω ολα(νομιζω),δεν νιωθω λιωμα μετα...και καποιες φορες δεν υπαρχει και το πιασιμο της επομενης μερας!:unsure:
Κανω κατι λαθος?

Τελος,(δεν πολυκολαει εδω βεβαια),τωρα κανω διατροφη συντηρησης,και ορισμενες μερες με ελαφρα θετικο ισοζυγιο θερμιδων.Πως θα καταλαβω οτι ειναι καιρος να αυξησω διατροφη..?Δεν θα αποδιδω περαιτερω στις προπονησεις?:unsure:

Σορρυ και για το αλαλουμ:P:P:P

beefmeup
24-04-10, 15:59
με τετοιο αβαταρ,εννοειτε οτι θα σου απαντησω..:P

γενικα να αλλαζεις τισ ακησεις σου ανα διαστηματα..ετσι την επομενη φορα που θα ξανακανεις αυτη που ειχες κολλησει,οχι μονο θα ξεκολησεις,αλλα θα ανεβασεις κ κιλα..

για τα ποδια λογικο ειναι αυτο που λες..εγω οποτε κανω ποδια ασθμενω (περισσοτερο)στο τελος αλλα κ περπαταω οσαν τον λουκι λουκ:bowdown:
αν το κανεις κ συ αυτο,εισαι σε καλο δρομο..

τι εννοεις οταν λες"να αυξησεις διατροφη??"..μαγε μιλας με γριφους:P

βαλε εμπροσθολαιμιες,κ αντι για πεκ,ανοιγματα με αλτηρες σε παγκο(επικλινη,η φλατ,your choice)

lila_1
24-04-10, 16:44
με τετοιο αβαταρ,εννοειτε οτι θα σου απαντησω..:P


γενικα να αλλαζεις τισ ακησεις σου ανα διαστηματα..ετσι την επομενη φορα που θα ξανακανεις αυτη που ειχες κολλησει,οχι μονο θα ξεκολησεις,αλλα θα ανεβασεις κ κιλα..

για τα ποδια λογικο ειναι αυτο που λες..εγω οποτε κανω ποδια ασθμενω (περισσοτερο)στο τελος αλλα κ περπαταω οσαν τον λουκι λουκ:bowdown:
αν το κανεις κ συ αυτο,εισαι σε καλο δρομο..

τι εννοεις οταν λες"να αυξησεις διατροφη??"..μαγε μιλας με γριφους:P

βαλε εμπροσθολαιμιες,κ αντι για πεκ,ανοιγματα με αλτηρες σε παγκο(επικλινη,η φλατ,your choice)

Ανταποδιδω για το αβαταρ,my beloved:P:P

Γενικα προτιμω τα ελευθερα βαρη,αντε και καμια τροχαλια,οποτε δεν εχω μεγαλη ποικιλια ασκησεων..και οι γυμναστες ειναι ασχετοι εκει μεσα για να ρωτησω..:unsure:
Στηθος εχω ανοιγματα με αλτηρες σε φλατ,ασκηση στη μπαρα,πουλ οβερ και πεκ ντεκ ηδη....Αν βγαλω πεκ ντεκ τι βαζω??Ανοιγματα σε επικλινη?
Στην πλατη θελω γυρω στις 5 με 6 ασκησεις πλεον(υπερβολη?)...Τις εμπροσθολαιμιες τις προσθεσα στην τελευταια προπονηση για να εχω 3 για ανοιγμα..αν βγαλω οπισθολαιμιες θα εχω 2...αρκουν λες?:unsure:

Καλα τα ποδια,φτανω καμια φορα σε σημειο να τα σηκωνω ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ μου απο τα μηχανηματα για να κουνηθω:P:P..

Εννοω να αυξησω τις ποσοτητες/θερμιδες στη διατροφη,κουτο αγορι..:turtle::rolf:

Machiavelli
24-04-10, 19:30
Στηθος εχω ανοιγματα με αλτηρες σε φλατ,ασκηση στη μπαρα,πουλ οβερ και πεκ ντεκ ηδη....Αν βγαλω πεκ ντεκ τι βαζω??Ανοιγματα σε επικλινη?


Ορίστε η μια απάντηση. Οι ασκήσεις είναι παρόμοιες, ανεβαίνεις στα ανοίγματα τόσο περισσότερο κουράζεσαι σε αυτή και επειδή πιάνει τα ίδια σημεία με το πεκ ντεκ δεν έχεις δύναμη να ανέβεις. Βάλε κάτι σε επικλινή ή βυθίσεις.
Έτσι πρέπει στα πόδια, να έχεις ένα καροτσάκι μαζί για να πας σπίτι.
Στη διατροφή, πειραματίσου, 2-3 βδομάδες φτάνουν για να δεις πως σε πάει η διατροφή.
5 ασκήσεις για τις μεγάλες μυικές ομάδες είναι αρκετές, δε μου αρέσουν οι οπισθολαίμιες για πλάτη, τραπεζοειδείς-ώμοι πιο πολύ.

ledis
24-04-10, 20:36
σχετικα με αυτο που λες οτι δεν ανεβαινεις κιλα απο οσο εχω καταλαβει εγω απο τη δικη μου προπονηση πολλα παιζουν ρολο
η διατροφη σου,ο υπνος που εχεις κανει τη προηγουμενη η ωρα της μερας κατα την οποια πας γυμναστηριο και αν δεν κανω λαθος και η σειρα της ασκησης μεσα στο προγραμμα σου
οσο για αυτο που λες για τα ποδια δειχνει πως εισαι στο σωστο δρομο :thumbup:

beefmeup
24-04-10, 21:29
Ανταποδιδω για το αβαταρ,my beloved:P:P

Γενικα προτιμω τα ελευθερα βαρη,αντε και καμια τροχαλια,οποτε δεν εχω μεγαλη ποικιλια ασκησεων..και οι γυμναστες ειναι ασχετοι εκει μεσα για να ρωτησω..:unsure:
Στηθος εχω ανοιγματα με αλτηρες σε φλατ,ασκηση στη μπαρα,πουλ οβερ και πεκ ντεκ ηδη....Αν βγαλω πεκ ντεκ τι βαζω??Ανοιγματα σε επικλινη?
Στην πλατη θελω γυρω στις 5 με 6 ασκησεις πλεον(υπερβολη?)...Τις εμπροσθολαιμιες τις προσθεσα στην τελευταια προπονηση για να εχω 3 για ανοιγμα..αν βγαλω οπισθολαιμιες θα εχω 2...αρκουν λες?:unsure:

Καλα τα ποδια,φτανω καμια φορα σε σημειο να τα σηκωνω ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ μου απο τα μηχανηματα για να κουνηθω:P:P..

Εννοω να αυξησω τις ποσοτητες/θερμιδες στη διατροφη,κουτο αγορι..:turtle::rolf:

για στηθος:βγαλε πεκ,κ βαλε τροχαλια κρος οβερ.μπορεις εναλακτικα,να βγαλεις κ τα ανοιγματα στο επικλινη,κ να κανεις πιεσεις σε επικλινη..

για πλατη:6 ασκησεις ειναι πολλες,ανλογα ομως τι στοχο εχεις..κ εγω 6 κανω αναλογα,αλλα δεν ξερω αν εχουμε τους ιδιους στοχους..κ με 5 κανεις δουλεια.
αρκουν 2 για ανοιγμα,κ γω συνηθως 2 κανω,κ τις υπολοιπες κωπηλατικες,κ αρσεις..αυτο ομως μπορεις να το μεταβαλεις ανα περιοδους..ενα μηνα 2 για ανοιγμα,ενα μηνα 3..κ αντισοιχα για κοπηλατικες.προσωπικα δεν τισ προτιμω τις οπισθολαιμιες,αν κ τις δουλευα παλια..οταν βαζεις πολλα κιλα ομως ειναι σκωτομα για τους περιστροφεις σου..οποτε καλυτερα να την κανεις τελευταια,που θα χεις ηδη εξαντληθει..
κανε επμροσθολαιμιες με αλλη λαβη(κλειστη,αναποδη ανοιχτη,κλπ)..

για ταποδια εισαι οκ..ειναι πολυ δυνατη (συμπλεγμα καλυτερα)ομαδα,κ θελουν πολυ "πιεση"..

να αυξησεις θερμιδες για να παρεις κιλα προφανως ε??δεν ειμαι κ κανας εξυπνος,που να καταλαβω??:bbbiceps:

αν θες να ανεβεις,αυξανεις οταν μενεις σταθερη στη ζυγαρια..τσιμπα αρχικα 200-250 θερμιδες τη μερα κ βλεπεις αναλογα..
δεν εχει να κανει με την αποδοση σου στις προπονησεις..

αααχχ,ενας ερωτας γενιεται:oops:

:P

lila_1
25-04-10, 09:47
Ορίστε η μια απάντηση. Οι ασκήσεις είναι παρόμοιες, ανεβαίνεις στα ανοίγματα τόσο περισσότερο κουράζεσαι σε αυτή και επειδή πιάνει τα ίδια σημεία με το πεκ ντεκ δεν έχεις δύναμη να ανέβεις. Βάλε κάτι σε επικλινή ή βυθίσεις.
Έτσι πρέπει στα πόδια, να έχεις ένα καροτσάκι μαζί για να πας σπίτι.
Στη διατροφή, πειραματίσου, 2-3 βδομάδες φτάνουν για να δεις πως σε πάει η διατροφή.
5 ασκήσεις για τις μεγάλες μυικές ομάδες είναι αρκετές, δε μου αρέσουν οι οπισθολαίμιες για πλάτη, τραπεζοειδείς-ώμοι πιο πολύ.

Ωραια...αρα βγαζω πεκ ντεκ και βαζω αυτην:
http://www.exrx.net/WeightExercises/PectoralSternal/DBBenchPress.html
Συν τα ανοιγματα,πιεσεις μπαρας και πουλ οβερ,καλα ειναι?Θα θελα και 5η αλλα δεν βρισκω:unsure::unsure: μια λυση ειναι και τα push ups βεβαιως...αλλα που να τα κανω,οεο?:P
Για βυθισεις δεν υπαρχει παραλληλη μπαρα στο γυμναστηριο.:P...

Τελεια τοτε,,θεωρουσα οτι τα υπερπροπονουσα τα ποδια :thumbup::thumbup:

Οταν δοκιμασα τις εμπροσθολαιμιες με ανοιχτη λαβη,παραλιγο να μου φυγει ο ωμος:shock:...Ισως αφησω τελικα τις οπισθολαιμιες για το τελος και οτι βγαλω..

lila_1
25-04-10, 09:50
σχετικα με αυτο που λες οτι δεν ανεβαινεις κιλα απο οσο εχω καταλαβει εγω απο τη δικη μου προπονηση πολλα παιζουν ρολο
η διατροφη σου,ο υπνος που εχεις κανει τη προηγουμενη η ωρα της μερας κατα την οποια πας γυμναστηριο και αν δεν κανω λαθος και η σειρα της ασκησης μεσα στο προγραμμα σου
οσο για αυτο που λες για τα ποδια δειχνει πως εισαι στο σωστο δρομο :thumbup:

Ναι ρε,αλλα ειναι τωρα ενας μηνας που ειμαι στασιμη στις συγκεκριμενες..!(με σταθερους τους υπολοιπους παραγοντες)
Ισως φταιει οτι τις εχω στο προγραμμα πανω απο 6μηνο...:turtle:

lila_1
25-04-10, 10:22
για στηθος:βγαλε πεκ,κ βαλε τροχαλια κρος οβερ.μπορεις εναλακτικα,να βγαλεις κ τα ανοιγματα στο επικλινη,κ να κανεις πιεσεις σε επικλινη..

για πλατη:6 ασκησεις ειναι πολλες,ανλογα ομως τι στοχο εχεις..κ εγω 6 κανω αναλογα,αλλα δεν ξερω αν εχουμε τους ιδιους στοχους..κ με 5 κανεις δουλεια.
αρκουν 2 για ανοιγμα,κ γω συνηθως 2 κανω,κ τις υπολοιπες κωπηλατικες,κ αρσεις..αυτο ομως μπορεις να το μεταβαλεις ανα περιοδους..ενα μηνα 2 για ανοιγμα,ενα μηνα 3..κ αντισοιχα για κοπηλατικες.προσωπικα δεν τισ προτιμω τις οπισθολαιμιες,αν κ τις δουλευα παλια..οταν βαζεις πολλα κιλα ομως ειναι σκωτομα για τους περιστροφεις σου..οποτε καλυτερα να την κανεις τελευταια,που θα χεις ηδη εξαντληθει..
κανε επμροσθολαιμιες με αλλη λαβη(κλειστη,αναποδη ανοιχτη,κλπ)..

για ταποδια εισαι οκ..ειναι πολυ δυνατη (συμπλεγμα καλυτερα)ομαδα,κ θελουν πολυ "πιεση"..

να αυξησεις θερμιδες για να παρεις κιλα προφανως ε??δεν ειμαι κ κανας εξυπνος,που να καταλαβω??:bbbiceps:

αν θες να ανεβεις,αυξανεις οταν μενεις σταθερη στη ζυγαρια..τσιμπα αρχικα 200-250 θερμιδες τη μερα κ βλεπεις αναλογα..
δεν εχει να κανει με την αποδοση σου στις προπονησεις..

αααχχ,ενας ερωτας γενιεται:oops:

:P
Για τροχαλια λιγο δυσκολο,πρεπει να απασχολω ταυτοχρονα και τις 2 που υπαρχουν=>σπαστες που με πριζουν για να κανουν,συν οτι δεν εχω σωστη τεχνικη,συν,συν συν....ασε...σε πιο οργανωμενο γυμναστηριο ισως να την εκανα:P

Για πλατη εχω 2 κωπηλατικες,2+1 (οι εμπροσθολαιμιες)= 3 στο μονοζυγο και αλλη μια που ακομα αναρωτιεμαι ποιον μυ δουλευει...αλλα με πιανει! Αναποδο πεκ ντεκ.:P
Θελω να αναπτυχθει αρκετα η πλατη μου!
Για αρσεις θανατου,ουτε συζητηση....ουτε τους γυμναστες εμπιστευομαι για να μου την δειξουν,ουτε τη μεση μου!

Υποθετω πως δεν θα μπορω να ανεβαινω επ απειρον στις προπονησεις με σταθερο το βαρος μου..Καποια στιγμη θα εχω τους μεγιστους δυνατους μυς για τα κιλα μου(υποθετω θα το καταλαβω απο τη στασιμοτητα στις προπονησεις)...ε εκει δεν θα πρεπει να αυξησω θερμιδες ωστε να συνεχιστει η αναπτυξη τους?:P


Ειναι η φατσα σου που διεγειρει τις αισθησεις,αγορι μου:oops::shifty::love:

Machiavelli
25-04-10, 11:10
Έχεις πρόβλημα με τον επικλινή και δε βάζεις; Φοβάσαι μη σε πάρει η κατηφόρα του πάγκου;
Dead lifts δεν είναι ανάγκη να κάνεις με 100 κιλά, πάρε και κάνε με σκέτη μπάρα και ανέβαζε κιλά πολύ αργά.

lila_1
25-04-10, 11:36
Έχεις πρόβλημα με τον επικλινή και δε βάζεις; Φοβάσαι μη σε πάρει η κατηφόρα του πάγκου;
Dead lifts δεν είναι ανάγκη να κάνεις με 100 κιλά, πάρε και κάνε με σκέτη μπάρα και ανέβαζε κιλά πολύ αργά.

Σε επικλινη ανεβαινει η δυσκολια,ή δουλευουν διαφορετικοι μυς?

Machiavelli
25-04-10, 11:48
Πιάνει περισσότερο το πάνω μέρος του στήθους.

lila_1
25-04-10, 11:54
Πιάνει περισσότερο το πάνω μέρος του στήθους.

Ακυρο..αν μιλαμε για τετοιον επικλινη:
http://www.exrx.net/WeightExercises/PectoralSternal/CBDeclineFly.html
Δεν ρυθμιζονται ετσι στο gym μου οι παγκοι...:P
Μονο ανηφορικη κληση..:unsure:

GEORGEXX1
25-04-10, 11:57
Ακυρο..αν μιλαμε για τετοιον επικλινη:
http://www.exrx.net/WeightExercises/PectoralSternal/CBDeclineFly.html
Δεν ρυθμιζονται ετσι στο gym μου οι παγκοι...:P
Μονο ανηφορικη κληση..:unsure:

http://www.exrx.net/WeightExercises/PectoralClavicular/BBInclineBenchPress.html

lila_1
25-04-10, 12:09
http://www.exrx.net/WeightExercises/PectoralClavicular/BBInclineBenchPress.html

Ωραια...να κανω την ιδια ασκηση ΚΑΙ σε ισιο ΚΑΙ σε επικλινη εχει καποιο νοημα?
πχ 4σετ πιεσεις σε ισιο + 4σετ σε επικλινη?

Ή για παραλλαγη?

GEORGEXX1
25-04-10, 12:12
Ωραια...να κανω την ιδια ασκηση ΚΑΙ σε ισιο ΚΑΙ σε επικλινη εχει καποιο νοημα?
πχ 4σετ πιεσεις σε ισιο + 4σετ σε επικλινη?

Ή για παραλλαγη?

ειναι εντελως διαφορετικες και η δυο.
Ο ισιος για κατω στηθος.
Επικλινεις για ανω.

lila_1
25-04-10, 12:14
ειναι εντελως διαφορετικες και η δυο.
Ο ισιος για κατω στηθος.
Επικλινεις για ανω.

Αρα βρηκα και την 5η ασκηση!
merci :thumbup:

beefmeup
25-04-10, 15:22
το αναποδο πεκ,ειναι πολυ καλη ασκηση..το κανω κ γω καθε δευτερη προπονηση,κ με ρωταει κοσμος γιαυτο..αν την κανεις σωστα,αργα κ ελεγχομενα,ακου..

σε πιανει μεσα πλατη..κ ειναι καλο για πυκνοτητα μυικη σε κεινο το σημειο..ειδικα αν εισαι ψηλο κοριτσι κ θες παρα πανω πυκνοτητα εκει.απλα να προσεξεις το εξεις..οταν οι αγκωνες σου ειναι πανω στα μαξιαλρια κ σπρωχνεις προς τα πισω,να μη εχεις τα χερια σου ανοιχτα,γιατι δουλευεις πισω δελτοειδεις..θελει να τα χερια σου,να ειναι κλειδομενα στις 90 μοιρες κ παραλληλα με το εδαφος..
κ να σπρωχνεις προς τα πισω προσπαθοντας να εννωσεις τις ωμοπλατες σου,αλλα να βαζεις δυναμη οσο πιο πολυ μπορεις στο κεντρο της πλατης,σαν να "τραβας" απο κει
δοκιμασε να αλλαξεις κ το υψος απτο καθισμα,για διαφορετικη μοιρα που θα σε πιανει η ασκηση..

ναι,το χει η..μαπα μου να με ερωτευονται:turtle:

για στηθος 5 ειναι πολλες νομιζω..δεν ειναι κ τοσο μεγαλη μυικη ομαδα..

lila_1
25-04-10, 16:10
το αναποδο πεκ,ειναι πολυ καλη ασκηση..το κανω κ γω καθε δευτερη προπονηση,κ με ρωταει κοσμος γιαυτο..αν την κανεις σωστα,αργα κ ελεγχομενα,ακου..

σε πιανει μεσα πλατη..κ ειναι καλο για πυκνοτητα μυικη σε κεινο το σημειο..ειδικα αν εισαι ψηλο κοριτσι κ θες παρα πανω πυκνοτητα εκει.απλα να προσεξεις το εξεις..οταν οι αγκωνες σου ειναι πανω στα μαξιαλρια κ σπρωχνεις προς τα πισω,να μη εχεις τα χερια σου ανοιχτα,γιατι δουλευεις πισω δελτοειδεις..θελει να τα χερια σου,να ειναι κλειδομενα στις 90 μοιρες κ παραλληλα με το εδαφος..
κ να σπρωχνεις προς τα πισω προσπαθοντας να εννωσεις τις ωμοπλατες σου,αλλα να βαζεις δυναμη οσο πιο πολυ μπορεις στο κεντρο της πλατης,σαν να "τραβας" απο κει
δοκιμασε να αλλαξεις κ το υψος απτο καθισμα,για διαφορετικη μοιρα που θα σε πιανει η ασκηση..

ναι,το χει η..μαπα μου να με ερωτευονται:turtle:

για στηθος 5 ειναι πολλες νομιζω..δεν ειναι κ τοσο μεγαλη μυικη ομαδα..

Α υπεροχα, εγω τοσο καιρο την εκανα με ανοιχτα χερια:rolf:
Οποτε δοκιμαζω οπως μου πες.Παντως και ετσι οπως την εκανα ενιωθα να με πιανει!
Θελω ΚΑΙ πυκνοτητα ΚΑΙ ανοιγμα

5 πολλες?Καλα ειναι ρε...εαν κανω 6 πλατη πρεπει να γυμναζω και αντιστοιχα το στηθος...τσου? :???:

beefmeup
25-04-10, 16:14
Α υπεροχα, εγω τοσο καιρο την εκανα με ανοιχτα χερια:rolf:
Οποτε δοκιμαζω οπως μου πες.Παντως και ετσι οπως την εκανα ενιωθα να με πιανει!
Θελω ΚΑΙ πυκνοτητα ΚΑΙ ανοιγμα

5 πολλες?Καλα ειναι ρε...εαν κανω 6 πλατη πρεπει να γυμναζω και αντιστοιχα το στηθος...τσου? :???:

καμια σχεση..η πλατη ειναι το μεγαλυτρο συμπλεγμα ομαδων στον ανω κορμα..το στηθος ειναι δυο παλαμες μυς ολες κιολες..

εγω κανω χρονια τωρα 4 για στηθος με πολυ καλα αποτελσματα..ειχα δοκιμασει κ παραπανω,αλλα δεν ειδα διαφορα,κ "ξεφουσκωνε":green: το πρηξιμο απο ενα σημειο κ μετα.. το γυμναζεις αντισοιχα με λιγοτερες ασκησεις,να εισαι σιγουρη..

giannis64
25-04-10, 16:20
καμια σχεση..η πλατη ειναι το μεγαλυτρο συμπλεγμα ομαδων στον ανω κορμα..το στηθος ειναι δυο παλαμες μυς ολες κιολες..

εγω κανω χρονια τωρα 4 για στηθος με πολυ καλα αποτελσματα..ειχα δοκιμασει κ παραπανω,αλλα δεν ειδα διαφορα,κ "ξεφουσκωνε":green: το πρηξιμο απο ενα σημειο κ μετα.. το γυμναζεις αντισοιχα με λιγοτερες ασκησεις,να εισαι σιγουρη..


+1:thumbup: αλλα ολες η σωματοδομες δεν ειναι ιδιες ετσι? ας εχουμε και αυτο υποψην μας!!

beefmeup
25-04-10, 16:25
+1:thumbup: αλλα ολες η σωματοδομες δεν ειναι ιδιες ετσι? ας εχουμε και αυτο υποψην μας!!

+1;)
e,ναι ρε τζον!!αν θελει καποιος να δωσει παραπανω "βαρος"στο στηθος γιατι υστερει εκει,ειναι καλο να το ζοριζει με παραπανω ασκησεις..αλλα κ παλι για ενα διαστημα,οχι για παντα..
αν ομως περνει μια χαρα το στηθος κ δεν υστερει,δεν υπαρχει λογος για πολυ ζορι..οπως κ για ολλες τις μυικες ομαδες,βασικα.

lila_1
25-04-10, 16:26
+1:thumbup: αλλα ολες η σωματοδομες δεν ειναι ιδιες ετσι? ας εχουμε και αυτο υποψην μας!!

Αha...αρα 6 πλατη - 4 στηθος ειναι οκ...

lila_1
25-04-10, 16:28
+1;)
e,ναι ρε τζον!!αν θελει καποιος να δωσει παραπανω "βαρος"στο στηθος γιατι υστερει εκει,ειναι καλο να το ζοριζει με παραπανω ασκησεις..αλλα κ παλι για ενα διαστημα,οχι για παντα..
αν ομως περνει μια χαρα το στηθος κ δεν υστερει,δεν υπαρχει λογος για πολυ ζορι..οπως κ για ολλες τις μυικες ομαδες,βασικα.

Ναι...αν ας πουμε,πρεπει να βελτιωθει λιγο η σταση σωματος γιατι καμπουριαζω ελαφρα....που δινω εμφαση?Πλατη ή στηθος??

beefmeup
25-04-10, 16:30
Αha...αρα 6 πλατη - 4 στηθος ειναι οκ...

αν "περνει"το στηθος σου με 4 εισαι οκ..εγω καμια φορα κανω κ 3,με απιστευτη αισθηση,κ τουμπανισμα..αλλα εμενα "περνει" καλα με τοσες ομως..καποιου αλλου μπορει οχι,γιαυτο ειπε ο γιαννης αυτο,κ το συμπληρωσα απο κατω;)

για το αλλο,μαλλον πλατη..αλλα μην αμελεις κ το στηθος.αν θα καταφερεις καλη αναπτυξη στην πλατη,δεν θα φενεται τοσο αυτο που λες για το καμπουριασμα..κ να προσεχεις πως καθεσαι στο υπολογιστη,καρεκλες κλπ..